Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Donbas - pułapka zastawiona na Rosję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nasze" media zawsze gdy chodzi o przekazywanie informacji naprawdę istotnych albo milczą albo przekazują je wybiórczo i tendencyjnie wg z góry narzuconego szablonu.

Nie inaczej jest teraz. Sytuacja w Donbasie i w pobliżu Krymu zaczyna być coraz bardziej gorąca a jedynym przekazem jest "agresywna postawa Rosji", która "gromadzi na granicy z Ukrainą znaczne siły". Oczywiście przekaz jest taki, że to Rosja szykuje się do "inwazji na Ukrainę". Putin się nudzi a jego krwiożerczy charakter czekisty nie może żyć bez podbijania i okradania sąsiadów bliższych i dalszych. Taka narracja, dzięki bezwstydnej i nachalnej propagandzie znana i uznawana jest przez przerażająco dużą liczbę Polaków.

 Te same media zapominają jednak poinformować, że to Ukraina nie realizuje żadnych punktów Porozumień Mińskich. Od lipca 2020 zawieszenie broni praktycznie nie istnieje, na lini kontaktowej trwa ciągły ostrzał artyleryjski. Ostatnio używając tureckiego drona ukronazi zabili 5 - letnie dziecko i ciężko ranili kobietę. Zachodnie źródła ukrywają te fakty i nie wspominają o bombardowaniach, które ukraińskie wojska systematycznie przeprowadzają na cele cywilne.

 Według zachodnich źródeł pogorszenie sytuacji jest spowodowane wyłącznie groźbą ze strony Rosji, która nastąpiła poprzez gromadzenie sił zbrojnych w pobliżu ukraińskich granic i nie wspomina się o masowej koncentracji ukraińskiej artylerii i sił pancernych, które w poprzednich tygodniach marca odbyły się wzdłuż linii demarkacyjnej, z naruszeniem porozumień mińskich. Należy zauważyć, że ukraińskie ostrzały artyleryjskie przeciwko obiektom cywilnym republik Donbasu są nie tylko niedawne, ale trwały przez wiele miesięcy, a wszystko zostało udokumentowane zdjęciami i filmami.

 Zachodnie społeczeństwo nie może znać prawdziwej sytuacji i musi wierzyć, że problem dotyczy wyłącznie „rosyjskiego zagrożenia”. Jest to medialne "przygotowanie artyleryjskie" na okoliczność przyszłych zdarzeń, które niewątpliwie będą miały miejsce. W świadomości Polaków od lat funkcjonuje pojęcie "zielonych ludzików" Putina, zapomina się jednak wspomnieć ile setek "doradców wojskowych" NATO (w tym z Polski) operuje na Ukrainie. Ilu najemników (także z Polski) walczy z ludnością Donbasu i ilu terrorystów z ISIS dostarczyła Ukrainie Turcja do walki z ich własnymi obywatelami. Nie ma tutaj miejsca ani sensu przypominanie historii tego konfliktu bo kto ma trochę oleju w głowie to już wie o co tam chodzi a kto ma mózg połączony wi-fi z telewizorem i tak będzie wiedział "swoje".

 Pułapka, o której wspomniałem w tytule ma jeden podstawowy cel - wciągnięcie Rosji do bezpośrednich, militarnych działań. Wtedy będzie możliwa i "usprawiedliwiona" dalsza eskalacja konfliktu z Rosją. Bo tak naprawdę cel obecnej administarcji USA (i kilku poprzednich) jest jeden - sprowadzenie Rosji na drogę "demokracji" jak za czasów pijanego Jelcyna. Do tego potrzebne jest usunięcie Putina i jego ekipy.

 USA i cały tzw. "wolny świat" doskonale wiedzą, że nie mają najmniejszych szans na militarne pokonanie Rosji, zresztą otwarta agresja w pierwszym rzędzie zniszczyłaby resztki reputacji a najprawdopodobniej skończyłaby się atomowym Armagedonem. Lepiej napuścić na Rosję Ukronazistów bo przeciętny, normalny Ukrainiec nie chce żadnej wojny z Rosją i najchętniej przyjechałby do pracy w Polsce. Tak Ukraińcy zostali uszczęśliwieni przez USA i UE. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że my, Polacy, też mamy już przydzieloną rolę w tym scenariuszu.

 Takie wciągnięcie Rosji w bezpośredni konflikt militarny miałby dla USA i NATO same korzyści - pretekst do definitywnego rozwiązania "problemu" NS 2, wprowadzenie jeszcze bardziej drastycznych sankcji a przede wszystkim osłabienie pozycji politycznej Putina w samej Rosji.

 Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Opowiadając się zbrojnie po stronie Donbasu w wypadku planowanej agresji Ukronazi wspieranych zza pleców przez USA i NATO pomoże uczynić ją w oczach zachodniej opini publicznej państwem "agresorem" a samą Ukrainę "ofiarą" (Wariant przerabiany już w Gruzji, gdzie głupi Sakashvili dał się podpuścić USA i zaatakował Osetię. Rosjanie błyskawicznym kontratakiem dali mu klapsa i grzecznie wrócili do swoich baz.).

 Dużo bardziej złożona sytuacja miałaby miejsce w samej Rosji. Nieudzielenie pomocy Rosjanom w Donbasie wywołałaby ogromny wrzask przeciwników Putina, V kolumny tęskniącej do czasów Jelcyna, którzy całą winę zwaliliby na niego. Ale co gorsze spowodowałoby to gniew samych Rosjan a tym samym ogromny spadek poparcia dla Putina i jego polityki, które cały czas jest na wyjątkowo wysokim poziomie. Tak źle i tak niedobrze.

 Można mieć tylko nadzieję, że rosyjscy stratedzy znajdą dobre wyjście z tej patowej sytuacji. Nikomu, a zwłaszcza nam, Polakom, nie powinno zależeć na eskalacji tego konfliktu choć mamy w nim także własny, niechlubny udział.

 Następne tygodnie a nawet dni pokażą czy świat nie stanął na krawędzi zagłady. Osobiście nie wierzę, żeby Putin bez walki oddał Rosję i to może być wstępem do globalnego konfliktu a wtedy Boże, miej nas w swojej opiece.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Można mieć tylko nadzieję, że rosyjscy stratedzy znajdą dobre wyjście z tej patowej sytuacji."

  Nie wiem czy to już byłaby ta pora, ale mogliby np poinformować, że z wrakiem tutki jest coś nie tak, i śledztwo ustaliło, że to chyba nie ten co niby wyleciał, a i taśmy mogłyby się "odnaleźć" co i kiedy lądowało nie tylko w Smoleńsku, ale może i na innych lotniskach nie tylko w Rosji, kto zorganizował Majdan, kto opłacał polityków Ukraińskich, kto wystrugał prezydenta z komika...
  Byłby zgrzyt w NATO ;-)

  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 10:33:06
  //ale mogliby np poinformować, że z wrakiem tutki jest coś nie tak, i śledztwo ustaliło, że to chyba nie ten co niby wyleciał,//

  Pewnie trzymają takiego asa w rękawie. Jak się przyda naprawdę to go wyciągną. Tylko, że to oznaczałoby natychmiastowy upadek PiS.
 • ☆☆☆☆☆
  Wszystko się zgadza. Nic dodać nic ująć.

  W Kijowie powinni zrozumieć, że „dostaną to od Rosji w całości na co bandyci w Kijowje sobie przez 7 lat dokonywania ludobójstwa zasłużyli ” i żaden wuj ani zbój zza oceanu, a tym bardziej polskojęzyczne rządowe sługusy z Bałtami, nie pomogą.

  Wszyscy ci w Unii i w USA „życzliwi”, i tak odważni i hałaśliwi dzisiaj, będą musieli, jak powiedział brytyjski minister obrony G. Williamson, w 2018 roku przy innej okazji:

  Step aside and shut up ! „odejdź na bok i zamknij się”.

  Pozdrawiam :)

  Ps. Żaden amerykański ani natowski źołdak nie będzie walczyć i ginąć za bander-ukrainę.
 • Spirito
  Wszystko zależy od Putina, a w zasadzie od jego generałów, czy potrafią go na tyle nacisnąć by zapadła decyzja na błyskawiczną i wystarczająco mocną kontrofensywę.
  Wersja A, jak w przypadku Gruzji, czyli tym w Kijowie nic się nie stanie i będzie jak było
  Wersja B, desant w Kijowie, przejęcie budynków rządowych i TV i rozkaz dla wojsk ukraińskich wycofanie się do koszar i podporządkowanie przywróconemu do władzy Janukowyczowi.
  Pół roku później , referendum i przyłączenie Ukrainy do Rosji .

  W wersji B koniec problemów i sprawy ukraińskiej.
  Rosja znowu światowym mocarstwem.
  Znając Putina obstawiam na wersję A, czyli na wersję z ukraińskim wrzodem na dupie Rosji, jak obecnie c.d.
 • @Oświat 11:36:22
  Trudno powiedzieć jaki wariant będą realizować ale coś zrobić muszą. Każdy ruch będzie "odpowiednio" wykorzystany przez syjonistyczną propagandę.

  Ja na ich miejscu poszedłbym do Bugu, wyciął nazibanderowców, wygonił ekipę Zelenskiego i wrócił spokojnie do domu. Ukraińcy przywitają ich kwiatami i na kolanach poproszą o łaskę. Już poznali dobroć zachodu.
 • @Oświat 11:36:22
  //Znając Putina obstawiam na wersję A, czyli na wersję z ukraińskim wrzodem na dupie Rosji, jak obecnie c.d. //

  Jak zatem interpretować coraz częstsze postulaty padające ze strony "reżimowych mediów" o konieczności 'wyzwolenia ukraińskiego
  narodu spod banderowskiej okupacji' z jednoczesnym postulatem że "jeśli już się rozpocznie to trzeba będzie iść na całość i do końca" ?

  Bo moim zdaniem znaczy to że:
  A-cięgle obowiązują słowa Putina skierowane do Kijowa że jeśli poważą się na ofensywę przeciwko Donbasowi to Upadkina będzie miała kłopoty z własną państwowością /Я надеюсь, что до таких провокаций дело не дойдет, а если это случится, мне думается, что это будет иметь очень тяжелые последствия для украинской государственности в целом/

  B-Ukraińska "Opozycyjna Platforma Za Życie" jest już dogadana z Moskwą i w stosownej chwili (nie wykluczam że z częścią armii) przejmie władzę.Represje jakie ostatnimi czasy spadły na to ugrupowanie,jej liderów i ich media,mogą świadczyć że Kijów już się czegoś domyśla.

  Warianty A i B nie wykluczają się wzajemnie,przeciwnie mogą się wzajemnie uzupełniać.
 • Armia ukraińska
  nie będzie walczyć! Jeśli nastąpi tak wojsk rosyjskich, armia ukraińska podda się bez jednego wystrzały tak jak to już było na Krymie w czasie obalenia Janukowicza.
  Dlaczego ? Powody są dwa:
  1. Armia ukraińska jest pod całkowitą kontrolą KGB, poprzez rozwiniętą agenturę. Tak było też w Gruzji, wojska gruzińskie praktycznie nie walczyły!
  2. Ukraińcy mają dosyć żydowskiej okupacji, która zniszczyła ten kraj.
  Żołnierze nie chcą umierać za żydowskich oligarchów, walczyć mogą tylko prywatne armie żydowskich oligarchów, )Kołomyjskiego) ale tych Rosjanie rozgonią w kilka dni.
  Rosjanie mają bardzo dobrze rozwiniętą AGENTURĘ WE WSZYSTKICH KRAJACH byłego obozu socjalistycznego. Również w Polsce. A tam gdzie tracą agenturę, szybko ją odbudowują! Próba wciągnięcia polskiej armii do rozróby ukraińskiej, nie uda się z tej samej przyczyny jak próba wciągnięcia armii ukraińskiej.
  Agentura + nienawiść do żydowskich okupantów!
 • @anthony 12:08:32
  //Żołnierze nie chcą umierać za żydowskich oligarchów, walczyć mogą tylko prywatne armie żydowskich oligarchów, )Kołomyjskiego) ale tych Rosjanie rozgonią w kilka dni.//

  A jak Szanowny @Anthony myśli, gdzie schronienie znajdzie "kwiat" odrodzonej żydo bander-szczyny po takim rozgonieniu?...
 • @Kmieć 12:23:48
  Ci, którzy nie zdążą uciec to 1,5 m pod ziemią.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:41:38
  Ale ja nie pytam Panie Jarku o tych, co nie zdążą...
 • @Kmieć 12:49:16
  W sumie pytanie nie było do mnie ale wyrwałem się przed szereg.
  Ci co zdążą mają od dawna po dwa albo trzy paszporty. Będą robić za "męczenników" i czekać na następną okazję.
 • @anthony 12:08:32
  //. Armia ukraińska jest pod całkowitą kontrolą KGB, poprzez rozwiniętą agenturę. Tak było też w Gruzji, wojska gruzińskie praktycznie nie walczyły! //

  Pragnę koledze przypomnieć (bo pewnie wie ale wypadło mu z głowy) że pełna weryfikacja SBU odbywała się pod kontrolą "amerykańskich specjalistów".
  Zaś stopień niezależności ukraińskich struktur siłowych symbolizuje to foto.

  https://cdn-st1.rtr-vesti.ru/vh/pictures/xw/255/784/8.jpg

  dla utrzymania napięcia nie ujawnię która z tych postaci to ukraiński generał a która to ambasador USA


  W 2008 r "wojska gruzińskie praktycznie nie walczyły" nie z powodu infiltracji prorosyjskiej agentury a dlatego że Gruzini tacy wojacy jak z koziej dupy rajsekofer (jak mawia lud w moich stronach)
  Zajęcia z bronią w małych,najczęściej gangstersko-bandyckich,grupach -owszem,obić mordę w ciemnym zaułku czy wymusić haracz od sklepikarzy- owszem,ale żołnierze z nich żadni.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:54:52
  //Ci co zdążą mają od dawna po dwa albo trzy paszporty. Będą robić za "męczenników" i czekać na następną okazję.//

  Istnieje też szansa że jeśli podsypać im heroiny to sami się zastrzelą.
  Jak dwa dni temu ukraiński żołnierz Aleksy Saejko w rejonie wsi Złota Studnia pod Donieckiem.
  Koledzy filmowali zaćpanego w trzy dupy kamrata aby draczny filmik umieścić w internecie.Skąd mogli wiedzieć że skończy się tak jak się skończyło.
  https://vz.ru/news/2021/4/2/1092631.html

  Uwaga:drastyczne bo prawdziwe (strzał w 2 minucie)

  https://www.youtube.com/watch?v=K0BGI79CCgg

  Gdyby ten filmik nie został umieszczony świat obiegłaby wiadomość o kolejnym ukraińskim bohaterze poległym na "wojnie z Rosją"
 • "Nieudzielenie pomocy Rosjanom w Donbasie..."
  ---------------
  To jak cytacie stanowi istote problemu.
  Dlaczego?
  Dlatego, że V koluna dzieci diabła wywijająca Rosją nie jest na tyle silna - lub nie czuje się na tyle silna z różnych powodów - aby pozwolić na esterminację zbuntowanych republik przez banderssynów.
  Natomiast owa V kolumna jest na tyle silna, że pozwoliła wczesniej - najpierw na oderwanie Ukrainy od Rosji a potem wskrzeszenie tam banderlandu.
  Wniosek?
  Dzieci diabła wywijające USrahellem i dzieci diabła wywiijające Rosją zakałapućlkały się w swojej niecnej robocie na Ukrainie - do imentu.
  Natomiast jedenego możemy być pewni - mianowicie dzieci złego maja w głębokim poważaniu i Ukraińców i Rosjan - razem wziętych.
 • @ikulalibal 13:03:24
  Cyt:
  Pragnę koledze przypomnieć (bo pewnie wie ale wypadło mu z głowy) że pełna weryfikacja SBU odbywała się pod kontrolą "amerykańskich specjalistów".

  SBU to nie armia, zaś "weryfikacja" armii pod kątem agentury nie jest możliwa. Przypomnę, że Armia ukraińska stacjonująca na Krymie, oddała Krym wojskom rosyjskim bez walki i jednego wystrzału! Część żołnierzy ukraińskich przeszła do armii rosyjskiej!
  Nawet jeśli część wojskowych (wcześniej na usługach KGB) z jakiejś armii próbuje się "przewerbować" na stronę przeciwną, to szybko giną.
  Przypomnę jak skończyło dowództwo armii polskiej, które stanowiło agenturę USA. Zostali unicestwieni pod Smoleńskiem! Prezydent zginął niejako przy okazji. Chodziło o wyeliminowanie dowództwa polskiej armii przewerbowanej na usługi USA i zastąpieniu ich agenturą właściwą!
  Rosjanie są mistrzami świata w takich operacjach.
  Jeśli zechcą to rozgonią ukraińskie armie (i te państwowe i prywatne) w kilka dni, praktycznie bez walki!
 • @anthony 13:33:17
  // Chodziło o wyeliminowanie dowództwa polskiej armii przewerbowanej na usługi USA //

  Choć nie mam pewności co do przyczyn katastrofy to uważam że pomysł żeby ich wyeliminować był niegłupi.Bo co to za dowództwo które wbrew regulaminowi,w całym składzie pakuje się do jednego samolotu.Skoro nie umieli zadbać o własne bezpieczeństwo czy zadbaliby o bezpieczeństwo państwa i narodu?
 • O co chodzi?
  "Pułapka, o której wspomniałem w tytule ma jeden podstawowy cel - wciągnięcie Rosji do bezpośrednich, militarnych działań. Wtedy będzie możliwa i "usprawiedliwiona" dalsza eskalacja konfliktu z Rosją. Bo tak naprawdę cel obecnej administarcji USA (i kilku poprzednich) jest jeden - sprowadzenie Rosji na drogę "demokracji" jak za czasów pijanego Jelcyna. Do tego potrzebne jest usunięcie Putina i jego ekipy."

  Konflikt na Donbasie raczej wzmocni pozycję Putina. Co najwyżej niektórzy Rosjanie będą mu zarzucać, że jest "miękiszonem" gdy pozwoli opołczeńcom z Donbasu bronić się samym (a potrafią).

  Więc tu chodzi o coś innego, po prostu o zablokowanie gazrury, bo czas na to się szybko kurczy. Parę miesięcy i będzie po ptokach.

  Na Zachodzie to rozumieją, ale wykładają karty na stół jakie im zostały.

  Ojej, pojechałem idiomami z angielska :)
 • @anthony 13:33:17
  "Armia ukraińska stacjonująca na Krymie, oddała Krym wojskom rosyjskim bez walki i jednego wystrzału! Część żołnierzy ukraińskich przeszła do armii rosyjskiej!"

  Bo dostali wyższy żołd, opierunek i perspektywy na przyszłość. Ci co (z żalem) nie przeszli, zrobili to bo chcieli wrócić do rodzin na Ukrainie.
 • @ikulalibal 12:04:15
  Rozwiązanie już jest , wystarczy powołać Pokojowe Brygady Międzynarodowe np. : Armenia , Białoruś , Rosja itp. Nasze niedojdy już karty na stole położyły .https://litpolukrbrig.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/przygotowania-do-cwiczenia-three-swords-21-w-toku/ Najlepiej pancerne , a banderopiteki sami uciekną . Salute .
 • Jesteśmy na granicy wojny Europie
  https://ukraina.ru/opinion/20210404/1031035168.html

  A Polska robi za harcownika, no bardziej krzykacza, podżegacza.
  Tacy podżegacze wojenni są likwidowani (pacyfikowani) jako pierwsi.

  Tu już nie ma żartów.
  Od wojny może nas uchronić wyłącznie wycofanie się USA ze swoich planów (wojna z Rosją na terenie Europy).
  Sami wiecie że to jest nieprawdopodobne bo to USA prą to tej wojny.

  Co może zrobić Rosja ?
  Musi zrobić coś co zniechęci USA do wojny (bo się przestraszą lub bo im się nie opłaci lub bo ich kraje zachodnie wywalą z Europy w trybie pilnym).

  Zamiarem USA jest pewnie wojna podkrytyczna obliczona na wykrwawienie gospodarcze Rosji (Syryjski scenariusz).
  Rosja wie że może wygrać w wojnie błyskawicznej (uderzenie w ośrodki władzy dowodzenia, przemysłowe wroga).
  Niemcy też to wiedzą .. nie mają interesu zostać zniszczone przez Rosję.

  Polskie solidaruchy to wprost agentura Amerykańska więc oni poślą Polaków na wschód jako amerykańskie mięso armatnie.
  Tak robili odkąd rządzą w Polsce (Afganistan, Irak, Ukraina...)

  Groźne jest to że USA zainteresowane są zniszczeniem Europy.
  Podobnie jak po II wojnie Światowej będą mogli odbudowywać Europę przejąć jej zasoby i odbudować własną zrujnowaną gospodarkę.
 • @Oscar 15:15:53
  Co zrobią Ruskie ?
  Najpierw wyłączą prąd w Europie (elektrownie jako cele) i zablokują dostawy gazu.
  To wystarczy dla pełnego paraliżu całej Europy.

  Europa nie zechce cierpieć bez prądu, bez komórek, wody, wind, TV, lodówek...
  To wystarczy na Europę nawet na Polskę .
  Zbuntowane społeczeństwa powywieszają agenturę globalnych bandytów.
  a wiadomo już dość dobrze who is who.
 • Co zrobi Rosja?
  Moim zdaniem - dojdzie do Dniepru. Na południu - możliwe zajęcie pasa nadmorskiego (do Odessy z dostępem do Naddniestrza.
  I pozwoli ludności wybrać w drodze referendum, co dalej.
  Możliwe , że część terenu na zachód od Dniepru dołączy.
  Zostanie Banderland , którego nikt nie będzie chciał.
  Będą dążyć, aby przyłączyć się do Polski - ale to był wrzód na dupie.
  Może, z czasem, jeśli sami Ukraińcy wyrżną banderowców - możliwa będzie federacja z Polską.

  A Zachód? wyśle szereg ostrzeżeń i gróźb i nic więcej.

  To optymistyczny scenariusz. Możliwy po usunięciu Morawieckiego.
 • Najnowsza broń Rosji podbijająca zachodni front.
  Poznaj Sputnik V, rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi i akcję przeciwko niemu.

  Ostatnią wygraną świętowaną w mediach społecznościowych był telefon 30 marca między prezydentem Rosji Władimirem Putinem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel, w którym dyskutowano o szczepionce. Sputnik spin: Miażdżący sukces - wraz z emoji dającym znak V-for-Victory (jak nazwa szczepionki, rozumiesz?)

  https://www.politico.eu/article/russia-coronavirus-vaccine-disinformation-sputnik/

  Wojna w Donbasie jest na drugim planie.
 • @Jasiek 10:33:06
  Wyobraź sobie jakie kompromaty na tych nadwiślańskich frędzli muszą mieć ich mocodawcy zza wielkiej kałuży, to te nagrania z Sowy i Przyjaciół to małe Miki.
  A że odpowiednie dokumenty ,,smoleńskie,, odpali się wtedy, kiedy będzie trzeba i pośle mięso armatnie aby ,, bronić,, korytarza suwalskiego...
 • @Oscar 15:15:53
  "Niemcy też to wiedzą .. nie mają interesu zostać zniszczone przez Rosję."

  Niemcy/Austriacy pamiętają dobrze lekcję Wschodniego Frontu oraz zajęcie Berlina i Wiednia. Węgrzy i Włosi też pamiętają. Tylko Rumuni nie bardzo, ale to dziwny naród, który w kluczowym momencie ((sierpień 1944) zdradził swoich sojuszników i pomógł Ruskim zdobyć Bałkany .

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_jasko-kiszyniowska
 • Z początkiem tego miesiąca, Ukraina traci dochód z tranzytu gazu
  do Rumunii, bo będzie teraz Rumunia dostawać gaz poprzez gazociąg turecki, Turk Stream 2

  Read more on UNIAN: https://www.unian.info/economics/energy-security-ukraine-loses-gas-transit-to-romania-over-russia-s-pipe-11377675.html
 • @Anna-PK 17:17:51
  "Ukraina traci dochód z tranzytu gazu
  do Rumunii, bo będzie teraz Rumunia dostawać gaz poprzez gazociąg turecki"

  Czyli znowu zdradzili swoich sojuszników ;)
 • @Anna-PK 17:17:51
  Nie przejmuj się. PiS i Duda będą pompować na Ukrainę gaz kupiony w USA. W prezencie ma się rozumieć.
 • @Pedant 17:17:29
  Taka to historia Rumunii i państewek ją poprzedzających: Mołdawi i Wołoszczyzny. Cała historia to balans i przechodzenie na drugą stronę nawet w trakcie bitew
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:30:14
  Z USA ponoć przyszło polecenie i integracji systemów gazowych Polski i Ukrainy. Powstanie faktyczny Ukropol, będziemy to utrzymywać. A zarządzać nami będzie "szlachta jerozolimska". Dzieciaki Morawera w tej ichniej żydowskiej szkole, zajęcia mają normalnie (nie zdalnie). W policji coraz więcej Ukraińców, w Polsce ze 200 000 muzułmanów. Ledwo co ZEA sfinansowało nowy meczet, to chcą kolejny. Tatarzy nasi w tym się rozmyją. Część się spolonizuje, część zislamizuje
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:47:08
  ...Ja na ich miejscu poszedłbym do Bugu....

  Wariant C.
  Też trzeba brać pod uwagę.
 • @Oświat 17:57:41
  "...Ja na ich miejscu poszedłbym do Bugu...."

  Ta mapa (kto głosował na Janukowycza a kto na Julię Tymoszenko) pokazuje, które rejony ciążą ku Rosji a które ku Europie:

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D1%83%D1%80_2010_%D0%BF%D0%BE_%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%85-en.png/1280px-%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D1%83%D1%80_2010_%D0%BF%D0%BE_%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%85-en.png
 • WPS
  Zdecydowana większość komentatorów, to osoby nie znające zupełnie współczesnej Rosji ani faktycznego charakteru i układu sił politycznych w elitach współczesnej Rosji. Abstrahują także od rzeczywistego układu sił ekonomicznych decydujących póki co we współczesnej ( także putinowskiej) Rosji. Komentujące osoby posługują się dodatkowo schematami myślenia odnośnie współczesnych sposobów prowadzenia działań wojennych. Pora przestać oglądać filmy z czasów II wojny światowej. Zajęcie kraju, to jedno, ale potem trzeba mieć determinację i możliwości jego utrzymania. Jedność i determinacja Rosjan ( podobnie zresztą jak Polaków) pojawia się dopiero w momentach największego zagrożenia ( de facto w warunkach wojny Ojczyźnianej jak w 1612, 1812, 1941-45 ) w warunkach wojny "okupacyjnej" gorzej to wychodzi ( I woja światowa, Afganistan). Zmanipulowane przez Zachód i nie dowierzające aktualnej władzy społeczeństwo Rosji obawiam się, że nie ma świadomości skali zagrożenia...to oczywiście może się zmienić w zalezności od przebiegu wypadków. Nie wolno także przeceniać wartości specoperacji rosyjskich, a nie doceniać wartości specoperacji amerykańskich.
 • @stanislav 22:59:09
  Zajęcie całości Ukrainy tak naprawdę Rosji nie jest do niczego potrzebne i rodzi jedynie zbędne koszty.
 • @stanislav 23:04:53
  Skąd ta teza, że Rosja chce "zająć całą Ukrainę"?
  Proszę nie powtarzać żydowskiej propagandy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:10:14
  Niczego nie " powtarzam" a jedynie komentuję "zagrzewanie Rosjan" przez nie których komentatorów do marszu do Bugu :))))
 • @stanislav 23:15:04
  "komentuję "zagrzewanie Rosjan" przez nie których komentatorów do marszu do Bugu :))))"

  Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, żebyśmy graniczyli z Naddniestrzem na Bugu...

  A tak nawiasem mówiąc, to dzisiaj przeczytałem, po raz pierwszy od dłuższego czasu, coś pozytywnego na temat Polski na jednym z wiodących rosyjskim forów. Rosjanie bardzo dobrze zareagowali na to, że Polacy nie uklękli na Wembley przed meczem z Anglią. Większość komentujących wyraziła szacunek dla Polaków za ten gest. Nawet dotychczasowi polakożercy zauważali, że Polacy to jednak prawdziwi Słowianie...

  Coś się w Rosji szykuje, skoro o Polsce można przeczytać tam coś pozytywnego, a i komentatorzy nie szczędzą komplementów pod naszym adresem.
 • film ciągle aktualny
  i skierowany był i nadal jest do zwolenników wprowadzenia regularnej armii rosyjskiej na Donbas. Główna różnica jest taka, że teraz setki tysięcy mieszkańców DRL/ŁRL posiada rosyjskie obywatelstwo:

  https//youtu.be/mhCwAbB_JEw

  Wątpię, aby Kreml wysłał armię, ale na pewno wspomoże republiki sprzętem i tysiącami ochotników.
 • @charon 07:49:29
  Podany film to antyrosyjska propaganda zgodna z intencjami USA.

  Będąc w Stanach, wielokrotnie słyszałem czołowych polityków biorących udział w debatach telewizyjnych, w których padało stwierdzenie:

  Rosja z Ukrainą to mocarstwo światowe, bez Ukrainy to jedynie mocarstwo regionalne.

  Ta sekwencja jest do dziś aktualna i dla USA niezwykle istotna.
  To oś całej ich polityki w tym obszarze świata.
  Nie dopuścić do tego by Ukraina stała się ponownie częścią Rosji.
  Innymi słowy nie dopuścić by Rosja stała się znowu pełno skalowym mocarstwem światowym co jest tylko możliwe po odzyskaniu Ukrainy.

  Komentujący na Neonie winni sobie to przyswoić.
 • @Oświat 15:20:43
  ...Zajęcie całości Ukrainy tak naprawdę Rosji nie jest do niczego potrzebne i rodzi jedynie zbędne koszty.....

  Jestem odmiennego zdania i jedynie powtórzę co słyszałem od takich polityków jak Pat Buchanan, Aleksander High, senator Nun i Lugart i kilku innych:

  ROSJA Z UKRAINĄ TO MOCARSTWO ŚWIATOWE, BEZ UKRAINY TO MOCARSTWO REGIONALNE.

  Co do kosztów.
  Jakież to koszty, dać ludziom normalnie żyć i pracować, dorabiać się i bogacić.
  Dać niskooprocentowany kredyt tym co mają głowę do biznesu, a tych co za dużo nakradli i dalej chcą kraść zamknąć?
  Uporządkować administrację i zapewnić bezpieczeństwo.
  Pozwolić banderowcom uciec za granicę, resztę przesiedlić na Sybir do wycinki drzew czy do kamieniołomów.
  W końcu Ukraina to nie Sahara, to kraj jeden z bardziej zasobnych.
 • @Oświat 15:20:43
  //nie dopuścić by Rosja stała się znowu pełno skalowym mocarstwem światowym co jest tylko możliwe po odzyskaniu Ukrainy.//

  Bzdura do kwadratu. Tę bajkę, za szabesgojem Brzezińskim, powtarzają wszyscy, którzy chcą Rosję wsadzić na minę. Rosji potrzebny jest tylko Krym (już ma na własność i nie odda) oraz przyjazny rząd w Kijowie.
  No ch... im cała Upadlina?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej