Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

F-35 czyli jak Polska ratuje USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś historyczny dzień, kupujemy F-35 i nikt nam nie podskoczy!

Dożyliśmy tej wrecz epokowej chwili gdy dzięki wspaniałomyślności naszego "wiecznego" sojusznika i za nasze ciężko zarobione pieniądze będziemy w końcu bezpieczni a Putin będzie gryzł pazury z bezsilnośi. 

Jak  stwierdził dziś w radiowej jedynce nieodżałowany byly minister MON, pan Antoni Macierewicz, wskoczyliśmy do pierwszej ligi i wszyscy będą mogli nam skoczyć a zwłaszcza Rosja, która ciągle dybie na nasze terytorium. Wg pana byłego ministra, każdy, który wyraża się sceptycznie o tym epokowym zakupie to zdrajca i swołocz a najbardziej wojskowi bo oni o wojsku nie mają żadnego pojęcia.

Te cudowne maszyny  mają być dostarczone w 2024 roku (do tego czasu trzeba Putina czymś zająć) ale nikt głośno nie mówi, że nie przylecą one do Polski za cztery lata. Latać sobie będą jeszcze dwa lata w USA, gdzie nasi piloci i personel naziemny będą się uczyć obsługiwać te cudeńka. Wiadomo, w Polsce lotnisk brak... Wszystkie z pewnością latać nie będą bo jak z pewnym wstydem przyznaje Pentagon, lata jedynie 60% maszyn zamiast wymaganych 80%. Niżej ciekawy artykuł z kwietnia 2019, tak trochę na temat. ________________________________________ Amerykański myśliwiec, który rzekomo unika radaru , w końcu znika z radaru : Japońskie Siły Samoobrony Powietrznej podają, że myśliwiec F35A zniknął z radaru nad morzem w pobliżu prefektury Aomori w północnej Japonii, około 19:30 we wtorek, w Japonii. Urzędnicy ASDF powiedzieli, że samolot wystartował z bazy lotniczej Misawa około 19:00 i zniknął w punkcie około 135 kilometrów na wschód od miasta Misawa. To ponownie dowodzi, że Donald Trump ma rację : „Niesamowita robota… tak niesamowite, że zamawiamy za setki milionów dolarów nowye samoloty dla Sił Powietrznych, zwłaszcza F-35. Podoba ci się F-35? ... nie możesz tego zobaczyć. Dosłownie nie możesz zobaczcie. Ciężko jest walczyć z samolotem, którego nie widać - powiedział Trump w październiku. 

Czy on jest niewidzialny? F-35 może mieć dobrą elektronikę, ale nie jest dobrym samolotem do walki przeciwko kompetentnemu konkurentowi. Wersja Marine, która może startować i lądować pionowo, jest przeróbką radzieckiego Jakowlewa 141, który po raz pierwszy latał w 1989 roku (vid). Pochodne wersje Air Force i Navy nie mają możliwości startu i lądowania w pionie, ale odziedziczyły wady, jakie niesie ze sobą podstawowa konstrukcja. Zabezpieczenia F-35 nie działają przeciwko nowoczesnemu radarowi: Do zestrzelenia F-35 trzeba mieć dwa różne pasma radaru, dobre algorytmy łączenia czujników i przyzwoite protokoły przetwarzania sygnałów i voila '. S-300 PMU2 Favorit może to zrobić, z pewnością S-400 i jego nieuchronnie nadchodzące modyfikacje, do których ustawiła się dosłownie kolejka klientów. Ogólnie rzecz biorąc, całe to gadanie o "niewidzialnosci" dotyczące „ukrywania się” powinno się kiedyś skończyć - była to dobra propaganda podczas jej trwania. Rzeczywistość jest taka, że ​​dzięki nowoczesnej mocy obliczeniowej i konstrukcji radaru F-35 nie da się przetrwać w obliczu najnowocześniejszej obrony powietrznej i sił powietrznych. 

Prezydent Turcji Erdogan wie o tym. Dlatego nie odstraszają go amerykańskie groźby, że nie sprzedadzą mu F-35, gdy kupuje rosyjskie systemy obrony powietrznej. Właśnie przyleciał do Moskwy, aby omówić dalsze zakupy, w tym prawdopodobnie rosyjski myśliwiec: Obie strony muszą „zacieśnić współpracę w sferze wojskowo-technicznej” - powiedział Putinowi Erdogan podczas spotkania na Kremlu. „Dotyczy to przede wszystkim realizacji kontraktu na dostawę do Turcji systemów rakiet przeciwlotniczych S-400” - powiedział. „ W programie są inne obiecujące projekty związane z dostawą nowoczesnych rosyjskich produktów wojskowych do Turcji ” - dodał Putin. 

USA nie budują już najnowocześniejszych broni. Jak pisał wczoraj Ian Welsh w Ameryce:

Stan upadłości : Wojsko USA wykazuje oznaki niemożności stworzenia skutecznego zaawansowanego sprzętu wojskowego: jak w przypadku F-35, który w zasadzie nie potrafi latać. Wykazuje oznaki wysokiej niekompetencji, na przykład gdy pozwala zniszczyć wiele samolotów na ziemi przez huragan, zamiast przerzucić je w bezpieczne miejsce lub zapewnić im skuteczną ochronę. Innymi przykładami niekompetencji amerykańskiego projektu wojskowego są Littoral Combat Ships, które są w zasadzie nieuzbrojonymi szybkimi łodziami . Niszczyciele typu „stealth” DDG-1000 Zumwalt miały wspierać oddziały lądowe działami dalekiego zasięgu. Zbudowane za 4 miliardy dolarów za sztukę statki tracą operatywnosc, ponieważ amunicja okazała się zbyt droga do zakupu. Wcześniej straciły wiele ze swoich możliwości ukrywania się, ponieważ niektóre niezbędne urządzenia komunikacyjne zostały pominięte w pierwotnym projekcie. Nowym zadaniem statku będzie platforma wystrzeliwania pocisków, zadanie, które może wykonać każdy statek handlowy przewożący konteneryzowane rosyjskie pociski(vid).

Ian zwraca uwagę, że brak kompetencji wojskowych jest tylko symptomem. Prawdziwy problem leży znacznie głębiej: USA to złocista kupa śmieci powoli tocząca się w kierunku oceanu. W ogniu. Naród jest zrujnowany, ale przez prawie 40 lat elity Ameryki traktowały USA jako coś do ograbienia i zakładały, że dobre czasy będą trwały . Nie byli zainteresowani faktycznym rządzeniem. Z radością przenieśli znaczną część amerykańskiej produkcji za granicę, do kraju, który najprawdopodobniej zastąpi Amerykę jako hegemon, ponieważ Chińczycy byli wystarczająco sprytni, aby wzbogacić amerykańskie elity. Unia Europejska ma podobne problemy. Brexit to tylko jedna z oznak jego śmierci. 

Alastair Crooke uważa, że ​​cały „zachodni” system się rozpada : Gdziekolwiek się nie spojrzy, widać, że powojenne elity establishmentu przechodzą do defensywy. ... Mówiąc bardziej fundamentalnie, pytanie jest rzadko zadawane: czy Ameryka naprawdę może stać się znowu wspaniała (MAGA), jej wojsko całkowicie zmodernizowane, a infrastruktura cywilna odnowiona, gdy zacznie się od pozycji, gdy deficyt federalny wynosi 30%; gdzie zadłużenie jest teraz tak duże, że USA mogą przetrwać tylko przez ponowne tłumienie stóp procentowych do (zombie) bliskiego zera? I znowu, czy naprawdę jest realne zmusić do powrotu do USA produkcji, od ich taniego offshoringu w Azji - na tle Ameryki, aby ta platforma o wysokich kosztach ponownie stała się konkurencyjna na świecie? Czy MAGA jest realistyczna; czy też ponowne przechwytywanie miejsc pracy z powrotem do Stanów Zjednoczonych z taniego świata zakończy się wywołaniem recesji, której tak obawiają się banki centralne? A gdy powojenne elity w Ameryce i Europie stają się coraz bardziej zdesperowane, aby utrzymać iluzję bycia awangardą globalnej cywilizacji, jak poradzą sobie z ponownym pojawieniem się „państwa cywilizacyjnego” samodzielnie: tj. Chiny?

httpstps://www.moonofalabama.org/2019/04/the-demise-of-the-western-system.html#more

tł. J.R.

KOMENTARZE

 • Polska zawsze musi się poświęcać
  Albo ratować tyłki Belgom czy Żabojadom, albo ratować gospodarkę Niemiec i USA.
  Nie dziwię się, ze w Polsce nie pzowolą na swobodne posiadanie broni. Wszak pułkownik Colt uczynił ludzi równymi. A oni tej równości się boją
 • Grzegorz Braun
  Swego czasu cytował jakiś amerykańskich generałów, którzy nie chcą F35, tylko wolą F15 i F22. Zresztą jak taki super nowoczesny, to dlaczego wciskają go wszystkim sojusznikom, zamiast zatrzymać go dla siebie i mieć przewagę w powietrzu?
  Macierewicz? A w jakiej on jednostce służył?
 • MON odmawia informacji o zakupie F 35. Porażający raport Pentagonu o wadach myśliwca
  https://t.co/ZiatMl2zNs?amp=1

  https://youtu.be/wT92ppZwhkw
 • Autor
  Nie dosc ze bardzo drogi nielot to jeszcze(obawiam sie)ze moze byc sterowalny z zewnatrz tzn. bedzie mial wtedy wlasciwosci drona sterowanego przez operatora zewnetrznego a pilot utraci mozliwosc sterowania i prowadzenia ognia.
 • @zbig71 10:00:07
  Antoni to fan Che Fujary. Czyli partyzantki. Jankesi nikomu nie wciskają wartościowego sprzętu
 • @zbig71 10:00:07
  On pewnie się wymigał. Na platfusa?
 • @mac 10:05:04
  Dokładnie, dron z pilotem.
  No ale pisdzielce mają orgazm.
 • @Wican 10:07:40
  Jakie "wciskają"???
  Zaszczytu dostąpiliśmy!
 • @Wican 10:07:40
  I mają rację. Zresztą nikt najlepszych rzeczy nie sprzedaje. Ruscy chyba też nie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:10:55
  Albo na platmorfersa. I dlatego tak sabotuje PiS :)
 • @zbig71 10:00:07
  Wg autora artykułu ,"tfurcy" F35 desperacko szukają miejsca upchnięcia gruchota!
  Wpakowane do tej pory ogromne pieniądze w ten projekt, MUSZĄ się zwrócić,nawet cyt:"urzędnicy wprowadzili poprawki do dokumentów, aby poważne niedociągnięcia wydawały się akceptowalne, "...

  Szef sztabu sił powietrznych gen. David Goldfein uważa, że ​​przyszłość walki z przeciwnikami to cyberwojna wojna. To, wraz z technologią rakietową i dronami, jest tym, co przyniesie przyszłość - a nie myśliwcami.

  Więc skąd będą mieli ten "zwrot"..zagadka....
  , Polska polem doświadczalnym i poligonem!!zapłacą podatnicy, ZUSem.OFE,najwyższymi cenami na wszystko wEuropie....
  Ojczyznę wolną .....

  https://isthmus.com/opinion/opinion/the-f-35-is-already-obsolete/
 • Trochę optymistycznych komentarzy ze szczujni Sakevycza
  //Jak zwykle ruSSkie trolle już aktywne gdy temat obronności Polski pojawi się tylko,kacapscy pożyteczni idioci zaraz na dyżurze ekspertów udają co to jest Polsce potrzebne//

  //I to jest jeden z tych powodow, dla ktorych kacapia z razPutinem na czele, dostaja szalu. BRAWO RZAD! BRAWO POLSKA!//

  //F35 jest jedyną bronią która daje nam możliwość uzyskania przewagi nad Rosją w jakimś obszarze i nawet 100 dodatkowych f16 jej nie równoważy. Jedynym problemem jest to ze kupujemy tylko dwie eskadry tych samolotów, bo przydały by się jeszcze dwie kolejne w tym jedna do 2030 i druga do 2035, ale powiedzmy sobie szczerze. Jeszcze rok temu kupno nawet tych dwóch pierwszych eskadr było marzeniem, w które wielu nie wierzyło, że będzie tak szybko zrealizowane//
  https://m.niezalezna.pl/308602-dzis-podpisanie-umowy-ws-zakupu-f-35-antoni-macierewicz-to-jest-najlepszy-samolot-swiata

  To tak, żeby Husky & banda syjońska nie musieli się męczyć. Wszak to dla nich Big Day :))
 • Chyba jest zasadnicza różnica, między kupowaniem porządnego, potrzebnego sprzętu czy uzbrojenia, za uczciwą wynegocjowaną cenę,
  na uczciwych warunkach ,a sponsorowaniem dziadostwa,pieniędzmi zdzieranymi z harującego jak wół na to , polskiego podatnika.
  Ale jak widać ,nie po to zmasakrowano polską produkcję zbrojeniową raport NIK, nieprzychylny!!!!
 • @trojanka 11:21:37
  https://dzienniknarodowy.pl/opublikowano-alarmujacy-raport-nt-obecnego-stanu-sil-zbrojnych-rp/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:40
  Wartość kontraktu na F-35 z Lockheed Martin wynosi 17,7 mld zł. Za sztukę płacimy ponad 550 mln zł. I to bez offsetu, bez infrastruktury bez uzbrojenia. W jednej z ostatnich dużych transakcji (między LM a duńskim rządem) cena za sztukę, po negocjacjach, wyniosła ok. 345 mln zł. Dania, Belgia, Szwajcaria, Finlandia – w tych czterech europejskich krajach są prowadzone postępowania zmierzające do zakupu samolotów bojowych nowej generacji, bardzo różnią się na plus pod względem przejrzystości, otwartości i dostępności informacji od tego co robi MON, który kupuje bez przetargu i bez offsetu. Pytanie podstawowe, czy będziemy mieli w pakiecie dostęp do kodu źródłowego oprogramowania pokładowego? Czy na każdy start i użycie broni pokładowej potrzebne będzie "Yes" zza oceanu?
 • @kula Lis 69 12:04:56
  Jaki dostęp do kodów?
  Żarty sobie Kula robisz?
 • @trojanka 11:21:37
  Oj nie marudź trojanko miła!
  Jest "dobra zmiana" i tego się trzymajmy :))
  Nie psuj PiSdzielcom ich wielkiego święta. Znowu wyd... głupich goi.
 • @trojanka 10:28:14
  No właśnie. Jak patrzę, jak ten cymbała Płaszczak tam lata i klepie tego durnia po plecach, to niedobrze się robi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:33:36
  To ciekawe, czyli amerykańscy generałowie co nie chcą F35, a wolą F15 i F22 to oczywiście ruscy agenci? Rany, jakimi debilami są zwolennicy PiS. Mam nadzieję, że nie wszyscy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:13:40
  W związku z decyzją Klicha i Siemoniaka odmówiono Amerykanom przystąpienie Polski do programu budowy samolotów V-tej generacji! W związku z tym pomiędzy kraje biorące udział w programie rozdysponowano offset i jeżeli ewentualnie Polska chciałaby się domagać to raz byłby to offset odpłatny a po drugie czy interesuje nas malowanie kadłubów, bo nie wydaje się aby to było szczytem polskich ambicji? Za to obecna ekipa bodajże, pomna doświadczeń przy programie F35 przystąpiła do programu budowy samolotów VI-tej generacji!
 • @kula Lis 69 12:04:56
  Chyba było by lepiej kupić od Szwedów Gripena. Bliżej i taniej, poza tym Szwedusy chyba nie naciskają na Polskę w sprawie oddawania Żydom czegokolwiek.
 • @zbig71 13:05:37
  Grippen nigdzie się nie sprawdził. Nikt go nie kupuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:12:34
  O.K.
  Popisaliśmy sobie, napluliśmy się, napomstowali.... Tylko co z tego ? Efy już są "nasze", a nasza kasa ( tzn. moja, Pana, i innych emerytów) zniknęła.
  PiS triumfuje, ludzie się wkurwiają... i gra muzyka.
  Spuentuję to powiedzeniem znanego rusofila : „Szkoda czasu i atłasu”...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:43:06
  Powstaje jednakże na ustach podatników i wyborców pytanie dlaczego cena wynosi ca. 550 mln PLN za sztukę netto bez uzbrojenia i bez serwisu, a przede wszystkim dlaczego przy zerowym offsecie, co oznacza, że nasz przemysł bądź uczelnie nie będą z tego miały nawet jednego centa, bo części zamienne i materiały eksploatacyjne też trzeba będzie kupować w USA. taki biznes to potrafią robić tylko starsi bracia w wierze, naturalnie nie swoim kosztem.Kolejna sprawa dlaczego maszyny będą przez pierwsze dwa lata stacjonowały w USA - oficjalny argument mówi o konieczności przeszkolenia pilotów i mechaników- to skoro ich nie mamy to po co nam taki samolot, bo wygląda na to, że będzie bronił nieba w USA.A nasi żołnierze dalej będą brali udział w odbywanych z pompą wielkich ćwiczeniach w połatanych gaciach i swoich prywatnych butach, bo armii nie stać na umundurowanie , które poszło do WOT. Jak nie masz na bułkę to kup sobie ciemny chleb a też przeżyjesz. Tyle było hałasu, że poprzednicy odtrąbili sukces wynegocjowania zakupu Caracali bez offsetu. Abstrahując od tego dobrze, że tego złomu nie kupiono, ale błędy handlowe i negocjacyjne popełniono identyczne, a i suma podobna , czyżby była potrzebna lewa kasa w zamian za to co komuś wcześniej przyobiecano ? Czas pokarze. Jak widać Macierewicz walczył o dobro Rzeczpospolitej żądając offsetu, to go bracia starsi w wierze utrącili oczyszczając przedpole.
  https://www.defence24.pl/f-35-dla-polskich-pilotow-defence24-tv
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:43:06
  Także tych do uruchomienia silnika, startu o kodach użycia uzbrojenia to już nie mówię.
 • @kula Lis 69 13:10:45
  Może nie miał okazji się sprawdzić? Czy Szwedzi wysyłali swoje wojska na jakieś woj......, och, sorry, na misje stabilizacyjne? czy inne akcje pokojowe?
 • @ Autor - 5*
  F-35 to na prawdę jest samolot niewidzialny. Gdy warunki pogodowe są niesprzyjające, np. gdy pada deszcz, to nikt go nie dostrzeże w powietrzu - on wtedy po prostu nie lata.
  Jeżeli żydo-reżim IIIRP zbuduje dla F-35 podziemne hangary to może to być samolot niezniszczalny w powietrzu.
 • @zbig71 13:00:46
  Pewnie, że ruscy agenci a nawet pewnie once. Skoro Putin mógł wsadzić swojego człowieka do Łajt Hałs to co go kosztowało dorzucić trochę generałów?

  O F-22, który podobno jest naprawdę dobry, mogą zapomnieć. Produkcję zamknięto 10 lat temu i już pozamiatane. To jest w sumie najdroższy myśliwiec w historii. Policzono, że całkowity koszt eksploatacji aż do złomowania to grubo ponad 700 mln$.
 • @kula Lis 69 13:00:46
  I bardzo dobrze, że nie weszli w ten program! Chociaż coś PO zrobiła słusznie.
 • 5*
  niepotrzebnie dodałes tekst o tym, jakoby USA nie produkowały juz najnowocześniejszej broni, bo produkują, tylko co z tego, jeśli ich intrastruktura gospodarcza leży w ruinie.
  Czy MAGA jest realne czy nie, to nie ma związku z F-35.

  Rację ma Grzegorz Braun - tez chciałbym miec jak najwięcej F-35 gdyby mnie było na nie stać i gdyby były potrzebne.
  Skoro boimy się Putina, to chyba ważniejsze są systemy obrony powietrznej i przeciw czołgowej od samolotu, który jest super ... do zabezpieczania inwazji na Iran

  No i to tyle. Chciałbym mieć SUV-a, ale jeżdżę starą, za to niezawodną (na angielskich drogach!!!) i ekonomiczną Hondą Civic
 • @SZS 13:14:52
  Ja tylko tak, z okazji wielkiego dnia...

  Ale z drugiej strony to chyba nie jest stracony czas. Powinniśmy pisać prawdę bo w przeciwnym razie różne Huskie będą robić ludziom wodę z mózgu.
 • @kula Lis 69 13:18:55
  To wszystko prawda Kula.
  No ale to ty głosowałeś na PiS, nie ja :)
 • @Rzeczpospolita 13:45:14
  Niestety ale jest doskonale widoczny .Salute . https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=AzyH0M4C8TY&feature=emb_logo
 • @kula Lis 69 12:04:56
  Są państwa które płaciły za sztukę F35 80-100 baniek
 • @kula Lis 69 13:00:46
  Oj, bajdurzycie.
 • @kula Lis 69 13:10:45
  To samo F35. Tylko, ze Jankesi zmuszają do zakupu, a Szwedzi nie. I to chyba ina generacja.
  Można było brać Gripeny, Typhony i Mirage. Zróżnicować trzeba
 • @zbig71 13:05:37
  Oni nawet nie zmuszają do zakupów Gripenów. Ale mogliby oddać zrabowane dobra po potopie. Czyli na tym moglibyśmy coć jeszcze ugrać. Chioćby najstarsze druki dzieł Kopernika
 • @MacGregor 13:51:02
  Dokładnie. A polskie opl to lata 70te.
  Az aut chciałbym mieć rollsa, ale w Polsce miałbym problem z parkowaniem
 • @kula Lis 69 13:10:45
  Grubo się mylisz .https://www.milmag.pl/news/view?news_id=842 Salute.
 • Autor
  Nie znam się na samolotach i uzbrojeniu (w takim stopniu żebym mógł się mądrzyć) więc interesowała by mnie opinia znawcy o możliwości wykonywania zadań na froncie lub w pobliżu. Rozumiem przydatność takiego cacka startującego z lotniskowca lub oddalonego lotniska, kiedy ma czas na praktycznie niewidoczne nadlecenie nad cel. Jednak u nas kiedy prawie cały kraj jest pod zasięgiem radarów i rakiet ze wschodu ? Z tego co pamiętam to taki mig 29 przelatywał Polskę w parę minut. Rakiety lecą trochę szybciej. Znając Polskie realia to u nas nawet alarmu nie zdążą ogłosić jak już tych lotnisk nie będzie. Czasy się zmieniają. Już w IIwś operowanie naszych jednostek morskich na Bałtyku nie miało sensu, może teraz przyszedł czas na przestrzeń powietrzną.
 • @MacGregor 13:51:02
  Bardzo często trafiam na artykuły, pisane przez fachowców i to wcale nie ruskich, że Ameryka już mocno odstaje w wielu segmentach od Rosji i Chin. Zwykle nie poruszam tych tematów bo moja wiedza o technice wojskowej jest mizerna więc nawet z tłumaczeniem miałbym duży problem.

  A wiesz, że Chiny tak już się rozbujały, że wprowadzają na stan myśliwce bezzałogowe, czyli pewnie chodzi o rodzaj drona, VI generacji? Darek Sword się nazywa.
  https://militarywatchmagazine.com/article/70674
 • @Wican 14:03:35
  Same jankesy przyznają, że Mig29 jest dużo lepszy niż F-16...
 • @Wican 14:04:38
  Oby Szwedusy się nie scwanili i nie wykombinowali, że oddadzą nam dobra zrabowane w czasie Potopu, jak my oddamy mienie bezspadkowe Żydom.
 • @Rzeczpospolita 13:45:14
  Najlepszy jest offset. Tak tajny, tak niewidzialny
 • @marek500 14:11:05
  To źle trafiłeś bo moja wiedza na temat techniki wojennej jest mocno mizerna :) Czytam dużo na te tematy ale wolę się nie wypowiadać. Od tego są fachowcy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:12:27
  Errata - miało być Dark Sword.
 • @zbig71 14:15:58
  Dlatego brałbvym samoloty od nich. Oraz Mirage od Żabojadów i Typhony od Francuzów.
  A czy decyzja o zakupie F35 bez przetargów nie powinna byc zbadana przez CBA?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:14:38
  Bedąc w NATO, na rosyjski sprzęt, szans nie ma. U nas nie ma kandydata na Erdogana. Ale powinno sie róznicować zakupy. Przede wszystkim, należaloby kupić Gripeny lub Mirage, ale pod warunkiem, że nasze polibudy coś będą mogły robić. Młodzież mamy zdolną technicznie
 • @marek500 14:11:05
  Do tego dochodzi jeszcze technologia WRE która może zniszczyć całą elektronikę przeciwnika , a której my nie posiadamy . https://forsal.pl/artykuly/1409881,rosja-rozmieszcza-system-murmansk-bn-pod-kaliningradem.html Salut.
 • @Repsol 14:24:32
  będziemy rzucać kamieniami
 • @MacGregor 13:51:02
  "No i to tyle. Chciałbym mieć SUV-a, ale jeżdżę starą, za to niezawodną (na angielskich drogach!!!) i ekonomiczną Hondą Civic"

  Bardzo lubię Hondę Civic. Nieduża ale wygodna i zwrotna.
 • @Wican 14:31:29
  Ale konflikt wywołamy zgodnie z poleceniami usraelitów .Mamy to jak w banku .Salute .
 • @Wican 14:07:04
  "Az aut chciałbym mieć rollsa, ale w Polsce miałbym problem z parkowaniem"

  Do rollsa potrzebny jest szofer, i on będzie się martwił o parkowanie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:18:34
  Z całym szacunkiem, ale chciałem dodać jeszcze jeden aspekt w dyskusji. Nie tylko cena i otoczka samego zakupu, ale też możliwość racjonalnego wykorzystania dla dobra kraju. Zdaję sobie sprawę że ten kto ma prawdziwą wiedzę na ten temat nie podzieli się nią. Albo go obowiązuje tajemnica, albo bał by się konsekwencji i zemsty wywiadów.
 • @Pedant 14:35:35
  ja bym sam prowadził.
 • @Wican 14:22:35
  A ja cały czas się zastanawiam czy zakup jakichkolwiek myśliwców ma sens. Rozwój systemów przeciwlotniczych, rakiet hipersonicznych i dronów w ostatnich latach coraz więcej stawia pytań o sens załogowych samolotów. Może warto pomyśleć o nowej doktrynie obrony powietrznej kraju. No chyba że rządzący namiestnicy szykują nam jakąś wojnę ofensywną i do tego nas zbroją.
 • @marek500 14:45:38
  Pewnie nie ma. Wg mnie, powinniśmy inwestować w opl. A namiestnicy tylko wykonują polecenia
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:43:06
  Gdybyśmy weszli do tego programu, wtedy, kiedy proponowali nam to Amerykanie, bylibyśmy jego współgospodarzami, a nie z zewnątrz do niego dochodzącymi powiedział Macierewicz o zakupie F-35.

  https://twitter.com/i/status/1223183965672132609
  Więcej: Antoni Macierewicz ocenił, że krytykując zakup samolotów F-35 opozycja chce przykryć swoje błędy z przeszłości. To właśnie pan Siemoniak odmówił wejścia do tego programu, a także pan Bogdan Klich, byli ministrowie obrony narodowej ze strony PO. Gdybyśmy weszli do tego programu wtedy, kiedy nam proponowano, wtedy byłoby to dużo tańsze i mielibyśmy nieporównanie większe korzyści i szybciej byśmy mogli tym samolotem dysponować. Bylibyśmy współgospodarzami tego programu. Zrobili straszny błąd i teraz próbują go bronić mówił. Ci ludzie stracili w ogóle poczucie moralności i odpowiedzialności za słowo powiedział z kolei o wojskowych, którzy swoimi wypowiedziami uderzają w bezpieczeństwo Polski.
 • @Wican 14:20:40
  Jakby znalazł się oficer, który wpadły na taki pomysł, to by popamiętał ruski miesiąc, że mu takie zboczenia łażą po łbie. Wyleciałby że służby, trafił do psychuszki na obserwacje, jak ten, co badał aferę podkarpacką. I właśnie ten ruski miesiąc, bo pewnie by ogłoszono, że do siedziby CBA zakradła się Ruska agentura.
 • @Wican 14:22:35
  No i do tego trzeba też Erdogana.
 • @kula Lis 69 15:03:00
  Ty wierzysz Antoniemu? Buhahhahahahahhahahahaha. Ten pacan, to nawet do kibla nie idzie bez rpzkazu
 • @zbig71 15:06:21
  A znam takich oficerów, w tym dwóch generałów. Brzydzą się PiSiackim ścierwem, ale boją się buntować
 • @Wican 14:22:35
  Kiedyś produkowaliśmy jedne z najlepszych myśliwców na świecie. Sanacja pogrzebała temat.
  Zamiast nabijać kabzę żydowskim grandziarzom powinniśmy te miliardy inwestować we własną produkcję. Mamy wszystko co trzeba, łącznie z rudami ziem rzadkich, których pilnują ropokrady.

  Tego na trzeźwo nie zrozumiesz...
 • @Repsol 14:24:32
  Właśnie w takie systemy powinniśmy inwestować. Po co strzelać do wroga? Lepiej mu zdalnie silnik wyłączyć i spadnie jak śliwka.
 • @marek500 14:37:13
  Mnie najbardziej interesuje sposób i terminy płatności. Choć założę się że ci idioci zapłacą z góry.
 • @kula Lis 69 15:03:00
  Nie cytuj mi tu tego idioty, per favore...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:15:09
  Ale tak samo broń czarnoprochowa. Na loklanych parchów starczy. Ale uwalono produkcję.
  Ja pić nie powinienem, a muszę. bo inaczej się nie da
 • @Wican 15:21:57
  No widzisz?
  Całe szczęście że dziś piątek :))
 • @kula Lis 69 15:03:00
  Expert Macierewicz!
  O Boże, jak nisko już upadliśmy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:25:28
  dna moczanowa to tylko czerwone wino znosi
 • @Wican 15:31:33
  Zawsze możesz trzy flaszki odkorkować :)
 • @kula Lis 69 15:03:00
  "Antoni Macierewicz ocenił"

  Ha, ha, ha. Hi, hi, hi.

  https://bi.im-g.pl/im/a7/73/16/z23543463O,Posel-PiS-Antoni-Macierewicz.jpg
 • @Wican 15:11:19
  W sumie to też źle, jak generałowie boją się. W końcu to oni mają za sobą armaty, czołgi , śmigłowce i armię uzbrojoną w karabiny. Byłoby dobrze, gdyby ten cały okrągły stół pogonili w diabły.
 • @Wican 15:31:33
  A mi lekarz powiedział, że czyściocha i cydr przy dnie wchodzi w grę? Teraz od miesiąca nic nie łykam, bo miałem ostry atak dny po Sylwku.
 • @zbig71 15:49:36
  Mi tylko czerwone wino i biała wóda
 • @Wican 15:52:28
  Kurcze, bo polubiłem cydr. A browary idą w odstawkę, niestety.....
 • @Pedant 15:36:43
  Pewnie słucha Brauna-:))
  A tu Grzegorz Braun na Komisji Obrony Narodowej. Posłowie nie są zainteresowani, co robi rząd i jak wygląda obronność Polski. Warto obejrzeć:
  https://www.youtube.com/watch?v=oyef3CkBZfc
 • 5✔*****
  Panie Jarku masz 5 ✔taka :)))))

  No cóż żydzi jak przystało na Żydów dla siebie robią dobry interes a Polakcy czyli my bedziem bulić, zamiast te miliardy zainwestować w rozwój naszej polskiej myśli technicznej.

  Wszystko robimy na cudzych licencjach, jesteśmy ciągle tanią siłą roboczą i mamy u steru chazarką mafię dbającą o interesy krwiopijcy wuja z za wielkiej kałuży zwanej atlantykiem.

  Taka to już nasza Polska dola że dla nas za rządów jest zdrajców jest tylko za karę groch i fasola.
 • A to nie nasze przypadkiem sie "potopiły????
  Jak nie |nasze".....to :))))
  https://bulgarianmilitary.com/wp-content/uploads/2020/01/Several-Israels-F-16s-damaged-the-Government-tried-to-censored-the-information-photos.jpg


  To jest przymiarka ,do okrętów podwodnych z samolotami na pokładzie....

  https://menway.interia.pl/militaria/news-macierewicz-okrety-podwodne-musza-byc-wyposazone-w-samoloty,nId,2396930


  https://bulgarianmilitary.com/2020/01/13/several-israels-f-16s-damaged-the-government-tried-to-censored-the-information-photos/

  Naprawy sprzętu po potopieniu F16 bezcennego sojsznika i finansowanie paroma mld $ co roku z budżetu USA....bezcennych przyjaciół "kosztują, więc musimy płacić drogo za F35...i pozostałe dobra!!!Powinniśmy nawet sami proponować wyższe ceny...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Jesteśmy 50 lat do tyłu , ciekawi mnie jak nasi gamonie chcą to pokonać ?. https://radar.rp.pl/swiat/rosja/14807-mysliwy-i-su-57 Błaszczak z procy do nich kurła chce strzelać ?. Banda debili . Salut .
 • 5☆
  Samoloty F35 są ofensywne, nie służące do obrony kraju ale do akakòw na inne kraje.

  Są też tak zwane „koszty operacyjne”: cena za utrzymanie i pilotowanie samolotu.
  Jest już jasne, że F-35 jest znacznie droższy niż F-16. Utrzymanie w powietrzu starych myśliwców kosztuje około 12 000 euro za godzinę ! ! ! Nawet w ostrożnych szacunkach F-35 kosztuje dwa razy więcej.

  Ciekawe, jak PIS bedzie się tłumaczyć ze nie ma pieniędzy na utrzymanie szpitali i poprawę jakości w służbie zdrowia.

  A z Rosji zagrożenia dla Polski jak nie było tak nie ma.
 • @Leonardo da Vinci 16:31:14
  Do czasu...
  Drzew ci u nas dostatek.
 • @Repsol 16:35:22
  Nie obrażaj debili!
 • @Alfax 16:40:02
  12 tyś to tylko paliwo. A gdzie serwis?
  Kupili nam skarbonki do usranej śmierci.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:48
  Dokładnie, a us many śmieją się z tych maluczkich i widać jak te marionetki traktują.

  Problem w tym że to my podatnicy pokrywamy te fanaberie i koszty i beznadziejne decyzje NIE ! kompetentnych ludzi u władzy w Polsce.

  Podrawiam
 • beznadzieja
  No nie za bardzo. Te "cudowne" maszyny mają być dostarczone
  do końca 2030 roku. Mają więc trochę czasu aby je konstrukcyjnie ponaprawiać. Pomijając termin ktoś z rządu powinien beknąć za zmarnowanie ogromnej sumy pieniędzy na z różnych powodów bezużyteczny sprzęt. Polska stoi w obliczu realnego kataklizmu czyli spowodowanego zmianami klimatu olbrzymiego niedoboru wody. Za te pieniądze mogli by opłacić większość inwestycji z tym problemem związanych a na dodatek przy okazji pobudować kilka małych elektrowni wodnych dających jakże dla Polski deficytowa energię. Nie trzeba by było kupować od USA licencji i patentów na budowanie następnych idiotyzmów jak elektrownie atomowe. To wszystko o kant dupy potłuc. Ktoś obywateli robi w konia.
  PS: niebo i żaby, Rosja nas nie zaatakuje bo po co im to.
 • F35 to kolejny krok w rozbrajaniu naszej armii
  Użytkować będziemy je w stanie za 10 lat. Po otrzymaniu będą stacjonowany w USA, dla szkolenia naszych pilotów. Ich utrzymanie będzie pochłaniało większość budżetu, a by wykorzystać potencjał potrzebujemy współpracy z innymi jednostkami wojskowymi, jak np. z wojskami czołgowymi a tych nie mamy. Gdyby zrealizować zakup CARACALLE dziś wojsko miało by ok 30 maszyn. A po destrukcyjnych ruchach Macierewicza właśnie oczekujemy na 4 szt i za 3 lata kolejne 4.
  Brawo targowico PiS, będziemy mieli F35 i do współpracy bojowej jednostki obrony terytorialnej.
  Bardzo ciekawy artykuł, warto przeczytać by wiedzieć za co należy postawić dzisiejszych zdrajców przed Trybunałem Stanu.
  https://menway.interia.pl/militaria/news-zastaw-sie-a-postaw-sie-czyli-f-35-w-polskiej-armii,nId,4300803,nPack,3
 • @Zawisza Niebieski 18:16:17
  Polskie wojsko powinno chodzić nadal w kufajkach i kaloszach.
 • @Alfax 17:23:25
  Kompetentnych agentów amerykańskich.
 • @Talbot 18:45:37
  Armia Polska z 1989 roku w tydzień zrobiłaby porządek z Armią Polską z roku 2020. Także nie pieprz o kufajkach i kaloszach.
 • Na jednym ogniu czarci pomiot
  upiekł kila pieczeni.
  1. Będzie mieć samoloty do użycia na BW - jeżeli wiadoma trąbka da sygnał - i jeszcze na tym zarobił.
  2.Ogolił tubylców - zwłaszcza wojsko w atrapie Polski na długie lata.
 • Dobrze opisane 5*
  Pozostaje nurtujące pytanie, gdzie podziewają się te przeogromne sumy które są przeznaczane z budżetu USA, to jest każdego roku około 500 a 600 miliardów $$ przeznaczonych na militaryzację USA ?

  Rosja, wyprzedziła USA w rakietach hipersonicxnych, z tego powodu Trump juz nie na rudego mopa tylko ma siwy mop na swojej łepetynie.

  A Rosyjski SU 57 jak się okazuje, jest lepszy od F35 i dużo tańszy.


  https://phototass1.cdnvideo.ru/width/1020_b9261fa1/tass/m2/en/uploads/i/20190729/1227139.jpg
 • @Talbot 18:45:37
  Talbot! Ty żyjesz?
  Już się zacząłem martwić :)

  I co sądzisz o tym geszefcie grandziarzy?
 • @demonkracja 19:00:26
  Dokładnie. Ogolił na sucho.
 • @Monaco 19:28:53
  Pentagon ma "dziurę" ok 5 bilionów $
  Tylko nikt nie chce dochodzić gdzie jest ta kasa. Ci co zadawali tylko goopie pytania już zostali skonsumowani przez robaki.
 • @Monaco 19:28:53
  PS. Zasadnicza różnica jest taka, że w Rosji właścicielem zbrojeniówki jest państwo.
  W USA to zbrojeniówka jest właścicielem państwa. Stąd nie kończące się nigdy wojny.
 • @Monaco 19:28:53
  Ponieważ F 35 to zerżnięta baza z Jaka 141 no ale nasz lud głupi wszystko kupi . Wielcy roznosiciele płomieni demokracji po świecie bezczelnie zerżnęli stary wynalazek od kacapskich onuc .No a Polska za to zapłaci .Rechot historii . https://www.youtube.com/watch?time_continue=105&v=k8QKj4K8Ko4&feature=emb_logo Salute .
 • @Repsol 20:09:15
  Nie ma co gadać, Rosjanie pod wieloma względami wyprzedzają USA. A napewno w kwestii lotnictwa.

  Juz pid koniec 2 wojny światowej ZSRR posiadał samoloty odrzutowe,

  Także w ZSRR zbudowano największy samolot na świecie Rozpiętość skrzydeł "Rusłana" wynosi 73,3 m, długość maszyny to 69,1 m, a wysokość 28,7 m. Antonow An-124-100 Rusłan jest największym, seryjnie produkowanym (1982-2004) samolotem transportowym świata.

  https://m.youtube.com/watch?v=v1Ep1eOggKc
 • @Repsol 20:09:15
  Rosyjski kosmiczny wahadłowiec BURAN na samolocie An 225 MIRIJA

  Oraz niespotykany Rosyjski samolot wodny.

  https://i.wpimg.pl/O/644x341/i.wp.pl/a/f/jpeg/36480/ekranoplan_4_lun.jpeg
 • @Repsol 20:09:15
  Rosyjskie wynalazki ważne dla ludzkości .

  O tym w Polsce nie pisze się no bo jak to ?,
  Rosja zna tylko onuce i walonki.

  A tu takie fakty nie pasujące obecnym wrogom Rosji.

  Radio

  Jednym z trzech naukowców, którzy rościli sobie prawo do tytułu wynalazcy radia, był rosyjski fizyk Aleksandr Popow, obok serbskiego geniusza Nikoli Tesli oraz Guglielmo Marconiego, któremu ostatecznie przyznano ten tytuł oraz nagrodę Nobla. Profesor fizyki Aleksander Popow, ogłosił wynalazek systemu bezprzewodowej komunikacji podczas wykładu na uniwersytecie w Sankt Petersburgu w 1885 r. Po raz pierwszy przedstawił wtedy publicznie przyrząd do wykrywania i rejestracji drgań elektrycznych. Głównym zadaniem przyrządu było jednak wykrywanie burz.

  Telewizor kolorowy

  Vladimir Zworykin to kolejny Rosjanin, którego wynalazki zadebiutowały w Stanach Zjednoczonych. W 1925 r. opatentował telewizor kolorowy, a kilka lat później zbudował pierwszą sprawną kamerę telewizyjną.

  Śmigłowiec

  Pierwsze plany helikoptera tworzył już Leonardo da Vinci, jednak pierwsze próby oderwania się od ziemi udały się dopiero na początku XX w. Dziś za twórcę śmigłowca uznaje się powszechnie rosyjskiego konstruktora – Igora Sikorskiego - którego talent rozwinął się jednak w Stanach Zjednoczonych.

  Tramwaj elektryczny

  Wynalezienie elektrycznego wagonu było zapowiedzią rewolucji transportowej, która pobudziła rozwój miast i centrów przemysłowych. Fiodor Pirotski przeprowadził w latach 1874 – 1876 serię eksperymentów przesyłania elektryczności na odległość. Elektryczny silnik oddalony o kilometr od źródła zasilania – zadziałał. Kilka lat później przeprowadził eksperyment na torze kolejowym niedaleko Siestrorecka. W wagonie przewiózł 40 osób. Pierwszą linię elektrycznego tramwaju otwarto w 1881 r. w Berlinie, na podstawie projektów Rosjanina.

  Sztuczny satelita

  Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich był pierwszym krajem, który wystrzelił w kosmos sztucznego satelitę. Jego nazwa – Sputnik 1 – po polsku oznacza podróżnika. Satelita został wystrzelony 4 października 1957 r. i właśnie to wydarzenie uznaje się za początek ery kosmosu. Wynalazek umożliwił zbadanie gęstości atmosfery. Sputnik 1 dostarczył też informacji o dystrybucji sygnału radiowego w jonosferze, zbierał także dane o meteoroidach. Do ubiegłego roku Rosja wystrzeliła w kosmos ponad 1450 sztucznych satelitów, Stany Zjednoczone ponad 1110, a Polska… dwa.

  koza

  Usypiające działanie eteru znane było od początków XIX w. Pierwszym lekarzem, który go zastosował do operacji, był wprawdzie amerykański dentysta William Morton, ale pierwszą skuteczną operację pod narkozą na polu bitwy przeprowadził w roku 1847 rosyjski chirurg Nikołaj Pirogow. Rosjanin wsławił się również zastosowaniem opatrunku gipsowego w leczeniu złamań kończyn.

  AK-47

  Zbudowany w 1940 roku przez Michaiła Kałasznikowa karabin automatyczny AK, wprowadzony został do uzbrojenia w 1949. Zaletą AK-47 była prostota obsługi, złożyć go potrafi nawet osoba bez przeszkolenia wojskowego, jest też odporny na warunki pogodowe. Według niektórych szacunków na świecie jest 100 mln sztuk AK-47. Gdyby Kałasznikow stworzył tę broń na Zachodzie, byłby milionerem. W ZSRR nie było jednak patentów, za stworzenie najpopularniejszej broni XX w. dostał więc… medal.

  Tetris

  Ta komputerowa gra logiczna została stworzona przez Aleksieja Pażytnowa i jego współpracowników, Dimitrija Pawłowskiego i Wadima Geriasimowa. Tetris pojawiła się w sprzedaży w 1984 r. w Związku Radzieckim. Do dziś jest to jedna z najbardziej znanych gier komputerowych. W tym roku zostały ogłoszone plany nakręcenia filmu na podstawie gry..

  A to tylko mały fragment z rosyjskich wynalazków. ....
 • @Monaco 20:26:20
  ROSYJSKI KOSMICZNY Wahadłowiec Buran na AN 225

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/Antonov_An-225_Mriya_AN1134884.jpg
 • @Monaco 20:36:30
  No i zaraz kolega zostanie okrzyknięty ruskim agentem :)
  A tak na poważnie, to kto był konstruktorem tych sztucznych satelitów w ZSRR? Bo w USA czołowym współtwórcą amerykańskiego programu kosmicznego był Wernher von Braun, Niemiec. Wielu Niemców po 2giej wojnie było sprowadzonych do Stanów Zjednoczonych w ramach operacji Paperclip. Myślę, że Rosjanie też mogli korzystać ze......zdobyczy na 3Rzeszy.
 • @Monaco 20:39:43
  Pamiętasz atak na syryjską bazę lotniczą w Szajrat . Straty były niewielkie a większość z 59 tomahawków zostało ugotowanych przez ten wynalazek . https://www.defence24.pl/cache/img/1000_470_matched__p4ffd3_8c80361d9c3f3011f35b8bb7c269f565.jpg No ale my się pchamy w samo centrum rozróby . Pisiaki znowu przez Zaleszczyki będą spieprzać .Salute .
 • @Monaco 20:36:30
  No ale ropokrady też są niezłe.
  Wynaleźli Big Maca i Coca cole...
  I na Księżycu byli. Ponoć.
 • @zbig71 21:07:47
  Wolę być jednak kacapską onucą , a nie czosnkowym obsranym nocnikiem. Salute Amigo :)))))
 • @Talbot 18:45:37
  Nie przesadzajmy, w dzisiejszych czasach nie ma tak, że kupimy sobie jakieś wspaniałe urządzenie i to urządzenie rozwiąże nam wszystko. .Musimy mieć infrastrukturę do tego urządzenia. Dam przykład, są drony obsługiwane przez aplikację na smartphonie. Co z tego, że będziemy mieli drona, nawet najdroższego, jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego smartphona. A tu jest taka właśnie sytuacja. Mamy samolot o ograniczonej widzialności przez radary, zbierający ogromne ilości danych i nie mamy osprzętu, co pozwoli nam z tych danych skorzystać. A koszt zakupu tych samolotów jest taki, że nie starczy na inne rodzaje wojsk. Czy teraz widzi Pan bezsensowność tego zakupu?
 • @Repsol 21:31:32
  Najlepiej być Polakiem.
 • @Zawisza Niebieski 21:34:01
  Przyszłość lotnictwa wojskowego to obiekty całkowicie autonomiczne bez jakiegokolwiek dostępu do sieci elektronicznego pola walki .Niezależne od sygnału GPS i posiadające AI . Rosja i Chiny razem już te systemy rozwijają , pozostali to taka militarna archeologia . Salute .
 • @zbig71 21:37:51
  Talbotowi to przetłumacz :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:10:55
  Ogłupianie Narodu trwa. Kolejny skok na kasę polskiego niewolnika. Ten zakup ma na celu drenowanie budżetu MON koniecznością utrzymania przez wiele lat tych maszyn i gigantycznymi kosztami ich eksploatacji, a nie realnym wzmacnianiem potencjału. Z zewnątrz to wygląda tak jakby ktoś przygotowywał nasz kraj nie do obrony ale do wykonania jednorazowej misji "kamikadze". Koszty utrzymania tych skorup do końca 20130 roku może wynieść nawet około 100 mld zł. a i tak niewolnicy z Polski włascicielami ich nie będą tylko ormowie NATO a więc usraelici.
  Oczywiście kosztami utrzymania tego typu maszyn w ciągu 20-30 lat oraz kosztami serwisu prowadzonym tylko w USA będą obciążani niewolnicy. To są MILIARDOWE KWOTY których MON nie ma. Oczywistym jest że będą cięcia w innych programach co już teraz doskonale widać. Wisła, Narew, okręty zapomnijcie. W przypadku F35 kombinowanie i dorabianie na lewo części jak w przypadku MIG29 NIE BEDZIE JUZ MOZLIWE.
 • @Wrzodak Z. 22:00:08
  Ja tam w nocy chyba sobie puszczę jakąś część Harryego Pottera. Może zrozumiem jak magicznie ekonomię pojmuje sekta PiSiacka. Podobno warto poczytać w oryginale, ale mi szkoda pieniędzy na zakup
 • @Wrzodak Z. 22:00:08
  Do Migów pisklaki kupowali od swoich braci z banderlandu , a banderopiteki wsadzili im części ze złomu bez homologacji . Czyli wraca stare pozabijali nam lotników , a my jeszcze im za to zapłaciliśmy . Paranoja powraca . Salute .
 • @Repsol 22:20:21
  To przechodzi wszelkie granice normalności, przyzwoitości. Bandero - syjonistyczna bada, pozwala sobie na wszystko, ponieważ niewolnicy przywykli do bredni, złodziejstwa, zdrady, pośmiechowiska itp. i nie chcą nawet brać odpowiedzialności za swoje zachowania przy urnie, mają medialną wpojoną schizofrenię. Im wystarczy pomachać flagą, powiedzieć, że jestem prawicowym i co niedziele chodzę do kościoła i od czasu do czasu posłucham OTR i Kurwizji i to mi wystarczy by mieć szersze łóżko i większą michę, grila, piwko, połajdaczyc sie.
  To sa czasy saskie. Zdrada i głupota na każdym kroku.
  Podskórnie czują, że Polski nie ma, to lepiej użyc sobie życia, a inne pokolenie, swoje dzieci niech się martwią o siebie. Dlatego Polski nie ma, jest satelicki kraj usraelitów, atrapa państwowości, prowizorka państwa. itd.
  Co w samorządach się dzieje, tam już nie ma opozycji i rządzących, są kliki wzajemnie wydzierający sobie kase pod stołem. Polski nie ma, ponieważ nie ma świadomego i troche mądrego narodu.
 • @Repsol 21:48:01
  Z jego wpisów wynika, że ma zabetonowaną głowę, więc się nie da.
 • @Wrzodak Z. 22:38:59
  Witamy w Polin . Salute Amigo. https://media.wplm.pl/thumbs/NjAweDMwMC9jX2MvdV8xL2NjX2M1MDE5L3AvMjAxNy8wOC8xNy84MjUvMzYwLzVjN2M0MmQwNmNiMDQ5Zjc4NzZhNGJmNTVkZjA2Y2U1LmpwZWc=.jpeg
 • @Wican 22:08:24
  Przed wojną Stadnicki ostrzegał, czym skończy się polityka Becka i sanacji. To mu książkę skasowali. PiSowcy chcą powtórzyć,, sukcesy,, sanacji.
 • @zbig71 23:18:02
  Oni nawet do Berezy Cata Mackiewicza wsadzili. A to był piłsudczyk.
  Witos i Korfanty na emigracji, Dołęga Mostowicz i Adolf Nowaczyński pobici, Wańkowicz w pudle. Taki to był prostacki system ciemniaków. Nie wspominając jeszcze zamordowanych generałów. Te prymitywy nawet usunęli Sikorskiego. A jego teksty czytał m.in. Guderian. A dyktatura ciemniaków olała znakomitego generała (słabego polityka jednak)
 • Dla tej małej chwilki radości naszego pana prezydenta Dudy Andrew, warto było wydać te miliardy..warto...
  https://memnews.pl/images/0/0/0/7/5/3/8/0/hx5u1vf9.png
 • @trojanka 23:53:19
  powyższe zdjęcie za:
  https://memnews.pl/img/60297/poznalismy-pilota-ktoremu-macha-duda-/
 • @Wican 23:51:45
  Miał powiązania z Francją, ciekawe na ile agenturalne, a na ile masońskie? Karierowicz, a i tak go alianci..... skasowali w Gibraltarze.
  Podobnie Kaczyńskiego załatwili, mimo, że obiecywał Żydom złote góry. Przestał być potrzebny, zresztą w tamtym czasie zmieniała się mądrość etapu w polityce.
 • @Monaco 20:36:30
  "Dziś za twórcę śmigłowca uznaje się powszechnie rosyjskiego konstruktora – Igora Sikorskiego - którego talent rozwinął się jednak w Stanach Zjednoczonych."

  Rozwinął tam biznes po tym jak uszedł przed rewolucją. Prototyp helikoptera latał w 1913 w Petersburgu.
 • @trojanka 23:54:40
  Juda jak zwykle odleciał . https://www.youtube.com/watch?v=bOnQRYSEhyQ Ukłony .
 • @Wrzodak Z. 22:38:59
  Może nie jest tak źle Panie Zygmuncie...
  Tu jest jeszcze całkiem pokaźne nasycenie Polaków.
  Żeby jeszcze p.Opara pozwolił pozbyć się szczurów...
 • @Wican 23:51:45
  No...
  To masz wypisz wymaluj dyktaturę kaczelnika...
 • @zbig71 00:02:02
  Ale ich dwóch było. Jeden w te czy wewte...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:20:10
  Marzycielu :))))) Salute.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:23:40
  Możliwe, że drugi spełni inne zadanie.
 • Turcja zapłaciła 1,4mld $
  za 116 F35 a otrzymała dwa. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?
  Polska płaci za szemrane obietnice, bo Wielki Zbój ma w nosie umowy i prawo międzynarodowe. Płaci za pozorowanie poczucia bezpieczeństwa. Efekt bezmózgowych rządów.
 • @Repsol 21:43:42
  Od ceny zakupu należałoby najpierw odliczyć koszty jakie Polska ponosiłaby, gdyby weszła do programu. dopiero wówczas można by porównywać ceny zakupu- w ramach programu i poza programem. Bez przetargu, bez offsetu, drogie zabawki, których możliwości nie da się w pełni wykorzystać. Godzina lotu: 150 tys zł.
 • Ciekawe jak długo będzie MWF tolerowało
  .
  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  niezaradność USA, a właściwie rozpad tego państwa, i odbierze mu funkcję nadzoru swych interesów globalnych

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  powierzając następcom, no bo ten cyrk, który tak wspaniale organizuje ostatnia ekipa powołana do zarządzania w USA, nie może trwać wiecznie. Jedyne zmartwienie to zrobi MWF z małym kraikiem na BW, który pełni tam specjalną funkcję, ale wizyta z Rosji na imprezie obchodów wyzwolenia Auschwitz w tym kraju, zresztą dość odległym od Auswitz, napawa nadzieją, że także przyszłość tego kraiku zostanie uregulowana. A co do Auschwitz

  - http://ziut.neon24.pl/post/152910,pilnujmy-polski-nie-chodzi-o-sady-ale-o-suwerennosc-wideo#comment_1632313

  to nasze problemy sięgają ćwierćwieku wstecz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:18:59
  A, jeszcze znaleźli nazwę dla samosądu-lincz.
 • @zbig71 00:02:02
  Z tym, że to był dobry generał. Miał nowatorskie koncpecje, ale dyktatura ciemniaków nie chciała z tego korzystać. Cóż, Niemcy i chyba też Sowieci analizowali teksty generała.
 • @zbig71 01:14:52
  Taaa...
  W nagrodę za zasługi, zostanie mu nadane imię Lecha Kaczyńskiego...
 • ciekawostka histotyczna
  Spadochrony wyhamowujące którymi mają być wyposażone F-35 wynalazł Rosjanin Gleb Kotelnikov.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Drogue_parachute
 • @SZS 11:50:49
  Nie marudź!
  Pomniki i ulice Kaczyńskiego w każdym mieście i miasteczku!
  Toż to "prezydent tysiąclecia" i na Wawelu leży.
 • @wercia 09:54:31
  Polska nie jest gorsza od Turcji.Przypomnę,że LOT zamówił w USraelu 16 samolotów B737 Max. % samolotów LOT już odebrał ale po krótkim użytkowaniu samoloty te zostały uziemione i mają zakaz lotów.Pozostało jeszcze do odebrania 11 sztuk ale pewnie dostaniemy je na św nigdy.
  Do dzisiaj LOT na tych nielatających samolotach stracił ponad 500 milionów złotych i straty cały czas rosną.

  Ponoć LOT stara się o odszkodowanie od producenta amerykańskiego,ale oni potraktowali LOT z buta.Powiedzieli,że jakieś tam odszkodowanie może zapłacą ale na pewno nie 100%.Większa część odszkodowania ma być w upustach cenowych na zakupywane towary w USraelu.
  Przypuszczam,że z tym złomem myśliwskim będzie podobnie.Kasę wezmą a dostaniemy złom,który non-stop będzie w naprawie.
 • @matterhorn 12:57:53
  Od Żydów i koniokradów trzymajmy się z dala. Na zdrowie nam wyjdzie.
 • @kula Lis 69 10:57:51
  Amigo za samą chęć zakupu myśliwca ofensywnego powinni stanąć przed Trybunał Stanu . Kogo chcesz atakować Palestyńczyków ?. Tylko systemy WRE spalające elektronikę wszystkiego co lata i do tego systemy opl. Reszta to nie jest Polska Racja Stanu tylko szczucie Polaków do konfliktu zbrojnego . Proszę przestań dyskutować o farmazonie i grubym przekręcie zrobionym przez niedojdy zarządzające w Polin. Salute .
 • @all
  Pamiętam stare dobre czasy jak OPK ćwiczyło strzelanie do samolotów myśliwskich.Taki np MIG ciągnął za sobą taki worek podłużny w który strzelali strzelcy z OPK.
  Teraz Rząd zakupił za grube miliardy takie worki treningowe w postaci F-35 w które Putin będzie mógł strzelać jak do kaczek.Mogę się założyć ,że żaden złom nie przekroczy wschodniej granicy.
  I jeszcze jedno ,mit o niewidzialności to bajeczka dla takich propagandystów z Londynu.Nie ma i nie będzie samolotów niewidzialnych.Usrael pakuje miliardy dolarów w technologię niewidzialności a Rosja pakuje miliardy rubli w technologię zwalczania tej niewidzialności .Jeszcze żaden niewidzialny samolot nie próbował wtargnąć w przestrzeń powietrzną Rosji.
 • @Repsol 13:16:45
  Dokładnie, Żydzi z koniokradami wkręcają nas w konflikt na BW. I po to te F35,, dla Polski,,. To już mimo wszystko lepiej byłoby dokupić F16, razem z częściami zmiennymi, żeby z naszych F16 nie trzeba było wykręcać brakujących części.
 • @Repsol 13:16:45
  A na czele TS Gersdorf. Byłoby ciekawie. Szefem TS jest zgodnie z prawę, przewodniczący Sądu Najwyższego
 • @matterhorn 13:35:08
  A polskie OPL to lata 70-te. A w to powinniśmy inwestować przede wszystkim. Na uj czołgi czy ofensywane samoloty? Na pewno nie w polskim interesie. Cóż, Polska to bogaty kraj. Dotujemy takie potęgi gospodarcze jak USA i Niemcy
 • @matterhorn 13:35:08
  Nikt nie będzie teraz strzelał do samolotów , teraz jest impuls i elektroniki nie ma .Salut.
 • @Wican 13:42:57
  Warto się zastanowić .Polecam :https://www.pism.pl/publikacje/Podejscie_Rosji_do_rozwoju_broni__i_systemow_antysatelitarnych_
 • Jeden F-35 kosztuje $80 milionow.
  Za ta kase mozna wyprodukowac 8 milionow Kalasznikow w Luczniku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:51:24
  O Jarosławie mówię...
 • Pytanie:
  Panie Błaszczak, czy rosyjskie samoloty zdołają przedrzeć się przez polską obronę przeciwlotniczą? "Najnowsze" polskie zestawy rakietowe "Osa" produkcji radzieckiej maja już ponad 50 lat! A gdzie offset? Gdzie inwestycje? gdzie części zamienne? i powtórzę: kto i gdzie będzie dysponował wszystkimi kodami, startu, broni, swój-wróg, etc?
 • @matterhorn 13:35:08 Iran mógł skutecznie odpowiedzieć i zaatakować bazy amerykańskie bez F-35
  Każde lotnisko w kraju będzie zniszczone przez broń hipersoniczną w 5 sekund. Żadne myśliwce nawet nie wystartują. Uzbrojenie które mieć będziemy ? Jak te granatniki do których pociski od Izraela otrzymamy w razie wybuchu konfliktu.
 • @Repsol 14:19:04
  Samoloty (może) będą za kilka lat, uzbrojone w broń konwencjonalną zdolną zniszczyć kilka budynków państwu, które dysponuje bronią jądrową. Nawet jeśli zdołają się przedrzeć, to co dalej? Co te 30 samolotów zdoła osiągnąć? Zrzucić 300 ton (na tyle pozwala udźwig) bomb konwencjonalnych na największe mocarstwo atomowe i powrócić?
 • @staszek kieliszek 08:27:15
  //Za ta kase mozna wyprodukowac 8 milionow Kalasznikow w Luczniku.//

  To by było bardzo ale to bardzo nie cymes. To byłby zamach na demokrację i "Prawa Człowieków".
  Aj Waj! Co za pomysły?...

  P.S. Chyba że... że te kałasznikowy podarowalibyśmy dzielnym demokratom z Zapadniej UPAdliny, żeby wspomóc ich w walce z terrorystami ze zbuntowanego Donbasu...
 • @Monaco 19:28:53
  Sporo z tych miliardów dollars idzie na utrzymanie w gotowości amerobozów koncentracyjnych FEMA /google,youtube/-ponad 800 prywatnych nowoczesnych.
 • @Repsol 20:09:15
  Rosja: 900 samolotów Su, 38 eskadr z Migami i 17 eskadr z bombowcami, do tego rakiety supersoniczne i hipersoniczne, drony, WRE, etc. ale my mamy mieć za 6 lat 35 samolotów i to gołych to znaczy bez najciekawszego uzbrojenia! Sukces!
 • @staszek kieliszek 08:27:15
  Nie chce ich nawet lotnictwo amerykańskie! Ten jeden argument wystarczy żeby ich nie kupować. I NIE SPONSOROWAĆ PROJEKTÓW ŻYDOWSKICH!
 • @Repsol 14:37:56 dwa ciekawe komentarze
  ``przedrzeć się przez rosyjską
  205.86.167.*
  8 minut temu
  obronę?” Przedarliście się! W Smoleńsku. To wciąż to samo ‘polskie’ lotnictwo! Kałmuki spreparowały waszą tutkę i sparaliżowały 10/04/2010 system kontroli i zapisu na Okęciu i w bazie 36 Pułku !!

  zgłoś nadużycie
  ``W Smoleńsku.``
  172.215.81.*
  5 minut temu
  A w Mirosławcu zwaliły waszą kadrę dowódczą. Bo to oni są zblatowani z Izraelem, nie wy, deƅile! Ktoś, kto siedzi w żydowskiej dʉpie nie może jednocześnie trzymać ich za gardziel!
 • @staszek kieliszek 08:27:15
  "Za ta kase ($80M)mozna wyprodukowac 8 milionow Kalasznikow w Luczniku."

  Nie są takie tanie. Cena rynkowa najbardziej zaawansowanych modeli jest poniżej $2000, zaś podstawowych poniżej $1000. Koszt produkcji jest niższy ale trzeba coś zainwestować i zapewne kupić licencję.

  https://www.atlanticfirearms.com/taxons/ak47-for-sale?sorting[price]=desc&sorting[name]=asc

  Zakładając $500 za sztukę, za 8 milionów AK47 by wyszło cztery miliardy dolarów. Myślę, że lepiej by było zróżnicować ten arsenał, aby były w nim także karabiny snajperskie, granatniki (szczególnie przeciwpancerne), broń krótka itd ...
 • @kula Lis 69 12:32:26
  "Iran mógł skutecznie odpowiedzieć i zaatakować bazy amerykańskie bez F-35"

  To bardzo celny argument. Lotniska są słabym punktem.
 • @Pedant 17:10:06
  W Polsce modyfikowano kałachy. I czy beryle aż tak się różnią? CHyba zmieniono kaliber i inna konstrukcję kolby
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:48
  Godzina lotu to 40 tys $!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:17:02
  Taki samolot musi mieć kody do każdej misji a jak nie ma kodów to nawet nie odpali. A Amerykanie to pewnie wam nie dadzą żadnych kodów poza testowymi czyli takimi które mają powyłączane opcje bojowe.
 • @Stara Baba 18:11:06 900 błędów w oprogramowaniu samolotu F35
  Pierwszy F35 ma być ok 2025 i to w wersji Block 4, jest nadzieja że już nie będzie się tak psuł. Przez najbliższe 6 lat to pan Błaszczak może co najwyżej na bramie Ambasady Rosji w Warszawie powiesić kopię umowy zakupu F-35. Więc nie ma się co nadymać bo do prawdziwego sukcesu daleko.
 • @Repsol
  Stany Zjednoczone zwykle nie przekazują technologii na broń, którą sami produkują.
 • @kula Lis 69 19:49:01
  No to należy walić po łbie takich " sojuszników " . Salute Amigo .
 • @Repsol 23:43:32
  W piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę amerykańskich samolotów F-35. Tymczasem według mediów dokument nie będzie zawierał offsetu, a więc polski przemysł zbrojeniowy nie tylko nie będzie mógł liczyć na inwestycję, ale dodatkowo nie będzie miał możliwości przeprowadzenia nawet nieskomplikowanych usług serwisowych. Kilka dni temu prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiadał zawarcie umowy ze Stanami Zjednoczonymi. Dzisiaj potwierdził tę informację w rozmowie z Polskim Radiem, dodając, że „jutrzejszy dzień przejdzie do historii Wojska Polskiego”. Tym samym zawarte porozumienie będzie przewidywać dostarczenie 32 myśliwców F-35, za które zapłacimy blisko 4,6 miliarda $ a to ponad 17 mld złotych. Dziennik „Rzeczpospolita” alarmuje jednak, że umowa wcale nie jest korzystna dla polskiej strony. Nie zawiera ona bowiem offsetu, czyli nie przewiduje amerykańskich inwestycji w naszym kraju w zamian za wspomnianą transakcję. Wojsko Polskie dostanie więc tylko osiem symulatorów lotu, zapas części zamiennych, informatyczny system zarządzania eksploatacją supermyśliwców oraz sprzęt niezbędny do bieżącej obsługi naziemnej maszyn. Jednocześnie w ramach umowy amerykański koncern Lockheed Martin ma zobowiązać się do „pełnego wsparcia technicznego statków powietrznych oraz pozostałego sprzętu do 2030 roku”. Ta eufemistyczna formuła w praktyce oznacza, że polski przemysł zbrojeniowy nie będzie dopuszczony nawet do podstawowych napraw serwisowych. Co więcej, Amerykanie chcą, aby nasze lotnictwo korzystało w takich kwestiach z systemu globalnego wsparcia technicznego NATO.
  Na podstawie: rp.pl, polskieradio.pl
  Ps... Okazuje się, że te samoloty mają być w Polsce w 2028 lub 2030 roku!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej