Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Morderstwo Sulejmaniego. Kto następny?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naszemu "wiecznemu sojusznikowi" tak się spodobał sposób rozwiązywania problemów a'la Sulejmani, że postanowili wprowadzić to do swojej doktryny politycznej.

 Sekretarz Stanu USA, pan Pompeo, podczas wystąpienia w Hoover Institute na Stanford University stwierdzil, że USA są gotowe zaatakować Rosję w taki sam sposób jak zrobili to z Iranem zabijając Generała Sulejmaniego. Jak by nie patrzeć to jest to istotne novum w dotychczasowych praktykach dyplomatycznych. Wygląda na to, że nasz "wieczny sojusznik" weźmie się za odstrzeliwanie polityków, których jedyną winą będzie nie zgadzanie się z polityką USA. USA cały czas uważają się bowiem za "policjanta swiata" (nieaktualne) oraz naród "wyjątkowy" (to akurat prawda, takich kanali jak rządzący USA jeszcze ziemia nie nosila).

Przy okazji Pompeo zadał kłam oświadczeniom pana prezydenta Trumpa, który twierdził, że odstrzelił Persa bo ten planował ataki na cztery amerykańskie ambasady. Pan Sekretarz Stanu stwierdził, że zabójstwo Sulejmaniego to element większej "strategii odstraszania" i taką samą strategię USA będą teraz stosowały wobec Rosji i Chin. A skoro przywódcy i generałowie Rosji i Chin nie będą mogli spać spokojnie to znaczy, że nikt nie może. Trzeba przyznać, że pan Pompeo podniósł sztukę dyplomacji na nowe, niedoścignione poziomy.

Ciekawe jak głośno będą oklaskiwać te epokowe zmiany zarządcy Polin? Nie będą mieć obaw, że odstrzelą nam prezydenta jak nie będzie stał wystarczająco na baczność podpisując jakiś ważny dokument w Gabinecie Owalnym?

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • 5*
  Nie ma się czym przejmować. Rosja ma czym także pompeo przywitać i od razu na zawsze pożegnać.

  Rosja to nie Iran da z takimi dyplomatołami sobie radę.
  Bez obaw.

  pompeo to "dyplomata" na piziomie członka ! (wiadomo o jakiego członka chodzi).
 • @Autor
  Z Poznania na Kujawy niedaleko; jak niejaki JR podpadnie to mu się drona pośle.

  PS. Mnie nie znajdą bo się między warzywkiem schowam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:45:43
  Drony mają być w Łasku a to jest łódzkie. Mają bliżej do Szanownego :)
 • @Monaco 18:41:03
  Dokładnie, ani Chinom, ani tym bardziej Rosji koniokrady nie podskoczą. Tylko tak gadają, no cóż, Trup będzie ubiegał się o reelekcję. I tylko tyle.
 • @Monaco 18:41:03
  Ja się o Rosję czy Chiny nie boję. Nie mogę tylko wyjść z podziwu, że tacy idioci/zbrodniarze chcą rządzić światem a pisiory leżą przed nimi plackiem.
 • @Monaco 18:41:03
  Temu debilowi pompeo należy przypomnieć, że kto podniesie łapę na Rosję to mu dwie łapy Rosjanie odrabią o czym przekonali się już tacy choiracy jak napoleon, gdy Rosjanie zajęli Paryż i hitler gdy zdechł po zajęciu Berlina przez Rosjan,
  a ropozłodziejskich morderców z SZATANÓW AMERYKI też to będzie czelało.
 • Świetny tytuł! :)
  "Sekretarz Stanu USA, pan Pompeo, podczas wystąpienia w Hoover Institute na Stanford University stwierdzil, że USA są gotowe zaatakować Rosję w taki sam sposób jak zrobili to z Iranem zabijając Generała Sulejmaniego. "- dodaj link, please :) /nie miałem czasu... itd/
  Pozdrawiam
 • @JimA 19:08:23
  Piszą o tym np. tu:
  https://www.theguardian.com/world/2020/jan/14/pompeo-says-killing-of-suleimani-is-part-of-bigger-strategy-to-deter-us-foes
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:23:55 . 5⚄
  Napad us bandziorów na Rosjanina to gwarantowana 3 wojna światowa i z popielone imperium zła. Chiny też mają czym odpowiedzieć.
  Nie do pojęcia jak nisko reżim usa już upadł z takimi idiotami u władzy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:23:55
  Merci:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:49:26
  Co tu PiSiora tytułować "Szanowny"
 • @zbig71 18:49:33
  A Indie? O tym graczu w Azji się zapomina. Rosja o nich zabiega
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:37
  Oj tam. Na tę całą ważnieszją górę PiSdzielców są pewnie jakieś sextaśmy?
 • @Wican 19:48:04
  Mam pójść tropem Jaśka i zgłosić "naruszenie"? omowonienawiści?! to jak będzie?
  Merytorycznie? Wreszcie?
 • @Wican 19:48:50
  Indie?
  Tam same wicany-picany , to po co sobie nimi głowę zawracać.
 • @Wican 19:48:04
  To nie jest portal dla idiotów. Ja tylko przypominam. :)
 • @Wican 19:48:50
  Amerykanie też o nich zabiegają. Rosjanie także.
 • Problem jaki się tu pojawia, to amerykańskie braki edukacyjne.
  Generalnie w USA takie przeciętne wykształcenie jest skupione na USA; dokładna znajomość historii i dokładna znajomość geografii własnego państwa. Natomiast reszta świata w powszechnym wykształceniu nie istnieje. I to niestety dotyczy też liderów państwa, w tym prezydenta. Przeciętny Amerykanin nie wie jaka jest stolica Kanady.

  Jak Ameryka wysyła żołnierzy w świat, to oni nie mają bladego pojęcia o tym co ich tam czeka. Nie znają ani języka, ani obyczajów i właśnie te braki powodują, że przegrywają wojny.

  Kiedyś Dan Quayle, wiceprezydent USA, ten to miał braki w wykształceniu, aż włos się jeży, to cały świat bawił się jego ignorancją.

  Natomiast premier Indii, Modi, zrezygnował z dyskusji z prezydentem Trumpem, kiedy ten mu powiedział: " Co ty tak narzekasz na te Chiny, tak jakbyś ich miał na granicy". https://www.indiatoday.in/india/story/donald-trump-narendra-modi-india-china-border-1637242-2020-01-16

  Takie braki to mogą o tyle zaszkodzić, bo cel do odstrzału mogą szukać w zupełnie innym miejscu świata, niż powinni, a to już jest bardzo niebezpieczne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:54:30
  Boli nieuka moja wiedza? Ma boleć. Indie kupę szmalu wydają na zbrojenia. W tym ryży Mop nie burczy ostro, że 60% zbrojeń to sprzęt z Rosji. A reszta to USA i Izrael. Cóz, Wojtas pogardza Aryjczykami, ale czegóż się spodziewać po Parchu?Parch? Semita albo Turek. Na pewno nie Aryjczyk.
 • @Anna-PK 19:59:49
  Dokładnie. Mi ciotka zaleciła, abym netowo podszkalał jej syna. On studiuje, ale wie niewiele. Zresztą, studiuje budownictwo (specjalizacja ponoć mosty).
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:54:30
  :) Widzisz to ... co ja? Widzisz. :)
 • @Wican 20:11:52
  Dobra, ja mu pomogę, jestem architektem. I nie ględź więcej. Jak nie wiesz "jak?" to zapytaj starszych, powiedzą ci.
 • @Wican 20:11:52 My Polacy nie powinniśmy tak bardzo narzekać
  na poziom wiedzy Amerykanów, bo pamiętam jak Wałęsa i Miller jeździli tam z wykładami. Oni mogą to nam też wytknąć. ;)
 • @Anna-PK 20:27:58
  Ktoś im wykłady pisał.
 • @Wican 20:29:44 Ale nie mieli nikogo aby im czytał! ;)
  !
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:54:30
  https://www.youtube.com/watch?v=o9yRNHDp5Rg
  :)
  https://www.youtube.com/watch?v=7vhhTvcLoRw
  :)))
 • @Anna-PK 20:32:58
  Miller to wiedzę posiada. To patriota PRL
 • @Anna-PK 20:32:58
  Czołem:)
  https://www.youtube.com/watch?v=7vhhTvcLoRw
 • @Anna-PK 20:27:58
  :)I think that's more than usual game :)
  Dobranoc.
 • Czyżby?
  "Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy zagranicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją" - powiedział Putin na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych.


  Jego słowa cytuje m.in. agencja RIA Nowosti.

  Na stronie internetowej agencji zamieszczono również inny cytat z wypowiedzi prezydenta Rosji oraz nagranie, na którym Putin mówi: "Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem".

  Jak Pan to skomentuje?

  My, "Filmy, Zdjęcia i Dokumenty ORG" możemy pomóc, jakby co :)
 • Bez...
  -----------------
  " A skoro przywódcy i generałowie Rosji i Chin nie będą mogli spać spokojnie to znaczy, że nikt nie może."
  -----------------
  Bez przesady - mogą spać spokojnie - o ile Piekłu nie brużdżą.
  Tak poważnie - to jeżeli ten Pompeo rzeczywiście tak mówił to mówił to sam od siebie potwierdzając tę tezę, że czarci pomiot winduje na świeczniki w danych państwach - samych idiotów - aby stanowili oni tzw. dekorację dla tzw. demonkratury oraz parawan dla faktycznie rządzących Szatanami Zboczonymi. Dotyczy to także innych państw wywijanych przez pomiot.
  Wniosek?
  Co do tego odstrzelonego irańskiego generała - to było to takie spektakularne odstrzelenie - podobnie jak w Dallas odstrzelono kiedyś wiadomego prezydenta - bo temuż prezydentowi odbiło. Myślał sobie biedak, że to on tam rządzi z nadania jankesów. Co odbiło temu irańskiemu generałowi, że go w taki sposób odstrzelono - czy on też myślał, że tam karty rozdaje a nie dzieci Złego? Kto go zrobił wcześniej w konia czy może w konia zrobiono Trumpa? Oto jest pytanie!
 • @JimA 21:32:38
  To pytanie do mnie?
 • @demonkracja 21:37:18
  "Co do tego odstrzelonego irańskiego generała - to było to takie spektakularne odstrzelenie - podobnie jak w Dallas odstrzelono kiedyś wiadomego prezydenta - bo temuż prezydentowi odbiło." JFK odbiło? Wam tam na czerskiej odbija, odbija smuta. Odbija wam :)!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:40:14
  :) Trochę... Tak, jest tam pytanie do Ciebie:)
  ... Jak Pan to skomentuje? :)
  Tak, to jest bezpośrednie, pytanie do Ciebie. :)
 • @JimA 21:46:38
  -----------
  "Wam tam na czerskiej odbija, odbija smuta."
  -----------
  Na Czerskiej to może i odbija ale dlaczego mnie odbija?
  Wniosek?
  Przecież JFK był już dużym chłopcem - więc co? Nie odbiło mu, że chciał ustawić diabliska w piekle?
 • @Leonardo da Vinci 19:36:32
  Turcy zestrzelili Rosjanom samolot bojowy Mig czy Su, samolot pasażerski z chórem Aleksandrowa strącono nad Egiptem czy gdzieś nad pustynią, zastrzelono ambasadora Rosji.
  Także Putin jakoś nie odważył się odpowiedzieć konkretnie i równie mocno. No chyba, że odstrzelą samego Putina to wówczas, kto wie.
 • @demonkracja 22:03:48
  "ale dlaczego mnie odbija?"- nie wiem i nie chcę wiedzieć, to Twój problem, udaj się do przychodni, amigo...
  Módl się i odpuść... ?
  JAk masz problem to pisz na priv, postaram się pomóc. :)
 • Autor
  "odstrzelą nam prezydenta jak nie będzie stał wystarczająco na baczność"

  O co jak o co, ale o to byłbym całkowicie spokojny ;))
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:45:43
  "PS. Mnie nie znajdą bo się między warzywkiem schowam"

  Bo ja wiem? Wydaje mi się że tylko jedna goła doopa będzie między tymi warzywkami sterczała - więc...... :))
  Pzdr :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:40:14
  Tak, to jest pytanie do Ciebie. :)
  - Jak Pan to skomentuje?- :)
 • @Hades 22:21:56
  Zgłosić naruszenie?
 • @JimA 21:53:09
  Rosja ma największe zasoby archiwalne zajumane w czasie wojny. To są kwity na wszystkich. Bardzo niebezpiecznie wchodzić z nimi w zwarcie bo każde państwo ma pełno trupów po szafach.
  Politycy powinni zajmować się przyszłością, od przeszłości są historycy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:37
  "pisiory leżą przed nimi plackiem"

  I to dosłownie bo Lech grał: Jacka, a jarek kalkstein grał: "PLACKA" :))
 • @Hades 22:25:50
  Tego nie wiedziałem :)
  W każdym razie już w dzieciństwie był złodziejem, do spóły z bratem duży skok zrobili. Księżyc ukradli czy coś takiego...
 • @JimA 22:23:57
  Oczywiście - pisemnie i bezpośrednio na Nowogrodzką :))
  Może nawet kaczelnik jakiegoś kociego chrupka Ci odpali - albo pozwoli posprzątać kuwety :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:29:33
  https://pl.wikipedia.org/wiki/O_dw%C3%B3ch_takich,_co_ukradli_ksi%C4%99%C5%BCyc_(film)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:42
  :))) ok. Ale są błędy.
  "Rosja ma największe zasoby archiwalne zajumane w czasie wojny. To są kwity na wszystkich."- nieprawda! to tylko plotka, haggada i dezoprzemoc.
  " Bardzo niebezpiecznie wchodzić z nimi w zwarcie bo każde państwo ma pełno trupów po szafach."- :) no tak, truizm. straszy Pan?
  "Politycy powinni zajmować się przyszłością, od przeszłości są historycy." :) kolejny truizm, ani jedni ani drudzy nie są w stanie realizować celów, bo patrz pkt2- wszyscy wierzą, że to niewiarygodnie niebezpieczne. :)))... a to tylko ukry na słuchawkach/łączach :)))))
  Oj. Jarek, weź to napisz jeszcze raz.

  "Rosja ma największe zasoby archiwalne zajumane w czasie wojny. To są kwity na wszystkich. Bardzo niebezpiecznie wchodzić z nimi w zwarcie bo każde państwo ma pełno trupów po szafach."

  "Rosja ma największe zasoby archiwalne zajumane w czasie wojny. To są kwity na wszystkich."- to jest brednia. To jest brednia dlatego, że wszystkie "ważne" dokumenty spłonęły dawno temu, a teraz "tworzy" się nowe... ups. A ponieważ, Ty w swoim "biurku" ani w swojej "szafie" nie masz żadnych "kopii, kopii" to im się wydaje, że mogą "stworzyć" każdy "dokument". Jeśli pewnego dnia, na uwiarygodnienie "siebie" pozostanie Ci tylko "kropla krwi"- przypomnisz sobie naszą rozmowę. :)
  :) wiem i pozdrawiam serdecznie. ! :) :)
 • @Hades 22:32:40
  ? Napisz to jeszcze raz, a wtedy uwierzę, że mnie obrażasz. ok? :)
 • @JimA 22:49:35
  OK - j.w.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:42
  @JimA "Oj. Jarek, weź to napisz jeszcze raz."

  A potem jeszcze raz i jeszcze raz, bez końca.

  https://dobryslownik.pl/slowo/besserwisser/69125/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:42
  Jeśli pewnego dnia, na uwiarygodnienie "siebie" pozostanie Ci tylko "kropla krwi"- przypomnisz sobie naszą rozmowę. :)
  :) wiem i pozdrawiam serdecznie. ! :) :)
 • @Pedant 22:52:02
  Idź spać! :)
 • @Pedant 22:52:02
  Spadaj stary dziadu! :) Czego tu szukasz?! Idź się poskarż, że cię "eksterminują"!!!
  A jak tam Tatarkiewicz? Ingarden? i Lew Starowicz? Zdrowi? :)))
 • Morderstwo Sulejmaniego. Kto następny?
  Wszyscy.
 • @JimA 23:14:15
  Może i tak być cele są selekcjowane na podobieństwo zakłóceń działania transpondera Boeinga , w Teheranie . Salute .
 • Pisałem o tym już w
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

  notka nie zyskała należnego zrozumienia.
 • @Anna-PK 19:59:49
  No i co z tego, że Amerykanin nie wie, jak nazywa się stolica Kanady,
  za to potrafi skonstuować rakietę na księżyc,
  oraz kupić dobrego cwaniaczka.
 • @Repsol 23:49:05
  no i co, odkręcą przyznanie się do winy ?
 • @interesariusz z PL 00:07:45
  "to potrafi skonstuować rakietę na księżyc,
  oraz kupić dobrego cwaniaczka."

  Oraz sprowdzić dobrych inżynierów z zagranicy.
 • @JimA 22:10:47
  ----------
  "JAk masz problem to pisz na priv, postaram się pomóc. :)"
  ----------
  Oj nie ładnie swoje problemy przenosić na innych - oj nie ładnie Panie @JimA . Był taki jeden z Afryki - Simon mu chyba było - co to polskie lewaczki świadomie zarażał sodomicką chorobą z myślą, że sam się przez to wyleczy. A fe!
 • Kto następny ? To oczywiste.
  Jedyną obroną przed taką doktryną jest pokazanie że ta doktryna działa w obie strony.. i lepiej jej nie stosować.
  To oczywiście doktryna mafii żydowskiej która od lat skrytobójczo morduje ludzi dla siebie niewygodnych.. tu setki przykładów..
  w Polsce to piątkowy samobójca... jego ofiary jakoś zawsze mają na pieńku z tą mafią... wnioski oczywiste.

  By powstrzymać mafię od stosowania takich metod trzeba mafii zrobić to samo co mafia robi innym...
  następnym celem logicznym może być Pompeo lub inny jastrząb z mafii.
  A swoją drogą to aż dziwne że nikt nie zrobił Bibiemu tego co Bibi zrobił wielu..

  Walka w warunkach gdy jedna strona bije po jajach a druga przestrzega zasad jest zdecydowanie nierówna.
  a taki stan mam na świecie od lat.
 • @Oscar 08:32:29
  100% racji.
 • @Oscar 08:32:29
  ----------
  "Walka w warunkach gdy jedna strona bije po jajach a druga przestrzega zasad jest zdecydowanie nierówna.
  a taki stan mam na świecie od lat."
  ----------
  Ten stan w istocie - to stan jaki mamy między żywicielem a pasożytem. Pasożyt dysponuje swoim orężem aby pasożytować bezkarnie - natomiast żywiciel nie będzie nigdy pasożytem na pasożycie.
  Wniosek?
  Chodzi tu o świadomość żywiciela - gdy tę świadomość żywiciel posiądzie - dopiero wtedy może się zachowywać tak - aby uniemożliwić pasożytowanie na sobie.
  Na koniec - aby tę w/w świadomość w ludziach - jako jednym organizmie obudzić - przybył kiedyś na Ziemię Jezus Chrystus. To, że do tej pory ta świadomość nie została jeszcze obudzona - nie świadczy o tym, że ona nie będzie obudzona nigdy.
 • Co powiedział Pompek....że będą zabijać...
  Nieźle.
  Tylko co będzie, jak komuś przyjdzie do głowy ogłosić, że za zabicie jakiegokolwiek Amerykana, np. turystę z USA, wypłacać będzie po 5000 dolarów, za żołnierza USA 10 tyś, za dyplomatę 15, a za takich jak Pompek 50 tyś dolców.
  A pieniądze mogą się znaleźć, bo ludzi bogatych nie brakuje, a i rządy takich czy innych państw po cichu i pod stołem też mogą ciurkiem sypać kasę na takie nagrody.
 • @Oświat 10:01:09
  W czasie pogrzebu Sulejmaniego ktoś ogłosił zrzutkę po dolarze za głowę Trumpa. To by było nawet 80 mln$. Sądzę, że chętni by się znaleźli...
 • @Oświat 10:01:09
  A to bardzo możliwe, że "elity" niedługo zaczną żyć w bunkrach.
  Mini dronów już jest sporo. Teraz tylko brakuje nimi rakiet ala fajerwerk.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:05:57
  Nie doceniasz ani wielkości elektoratu, ani szczodrości tego elektoratu.
 • @krzysiekniepieklo 10:19:53
  Tym gorzej dla Trumpa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:23:32
  Husky powinność swej służby rozumie. Już szczuje przeciwko Bosakowi, także rozkazy z Nowogrodzkiej poszły chyba jeszcze w nocy.
 • @zbig71 10:28:47
  Tak naprawdę to jest idiota. Jak oni wszyscy. Ich przewaga to bezczelność, media i kasa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:50:47
  Kasa zrabowana podatnikom. Tak samo media, też zrabowane obywatelom. Widziałeś, aby jakikolwiek pisiak zarobił uczciwe na wolnym rynku pieniądze? Właśnie dowiedziałem się, że jakiś kuzyn Kaczyńskiego dostał 6 mln na stronę internetową. Kiedy stronę można założyć za 3tysie. Złodzieje i szubrawcy.
 • @krzysiekniepieklo 10:16:45
  "
  A to bardzo możliwe, że "elity" niedługo zaczną żyć w bunkrach.
  "
  Każdy bandzior żyje w strachu przed swoimi ofiarami,
  każdy złodziej boi się że go okradną,
  każdy kłamca nie wieży innym ludziom...
  i odwrotnie
  każdy uczciwy wierzy ludziom, ufa ludziom...
  chyba że dostała się kilka razy w ręce bandziorów, kłamców czy oszustów czyli złodziei.

  Jak widać zło na tym świecie jest indukowane przez bandytów, złodziei i kłamców.

  W PRLu do sądu wchodziłeś jak do zwykłego urzędy...w budce zaspany portier...
  Dzisiaj sąd to twierdza z kamerami bramkami uzbrojonymi po zęby strażnikami każdy wchodzący jest legitymowany, rejestrowany, prześwietlany... traktowany jak terrorysta.

  Dlaczego ?
  Bo kiedyś sądy były sprawiedliwe a dzisiaj .. sami wiecie..
  Każdy bandzior boi się swoich ofiar ci w togach też się boją.

  PIS te mafię w togach rozwala chce uczynić odpowiedzialną za swoje czyny ... mafia się na to nie godzi...chce być jak dotąd absolutnie bezkarna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:05:57
  Problemem byłby odbiór tej kasy. Ale służby amerykańskie już pozwalały likwidować prezydentów. I zajmowały się handlem bronią, przemytem koki, itd. Jakby zabójca się podzielił, to pewnie jacyś "służbiści" by go ukryli.
 • @Oscar 11:12:46
  A jak wyglądają polskie placówki? W 2018 musiałem odwiedzić placówkę w Rzymie. Bramy jak do jakiejś twierdzy. Otworzyli 2 minuty po czasie, pracownicy chamowaci, brak dostępu do łazienki. Jednej dziewczynie z dzieckiem, gdy zapytała o WC, to kazali iść na koniec ulicy, tam jest kawiarnia i jak kupi tam kawę, to będzie mogła skorzystać z toalety. Na najstarszego i najważniejszego chyba, to darłem się ładnych kilka minut. . Napisałem skargę do MSZ i poprosiłem kilku posłów o interwencję. Z róznych klubów poselskich. I pełna olewka, koleś od Kukiza chyba tylko coś próbuwał wyjaśnić.
  Ale wracając do wielkiej bramy, trudnej do zdobycia i wciąż zamkniętej. Jak wychodzisz to cię wypuszczają. A pod drodze mijałem ambasadę Bangladeszu. I można było wejść z ulicy, bez żadnych problemów. Innego dnia trafiłem też na placówkę francuską. Węjść można z ulicy.
  I tylko polska placówka niczym twierdza, a pracownicy chamscy. Wszyscy co do jednego, których widziałem (a było to 6 czy 7 osób.
 • @zbig71 10:56:42
  a jak można zarobić uczciwie pieniądze na wolnym rynku ?

  Podpowiem, z oszustami i mafią konkurencji się nie wygra.
 • @Oscar 11:12:46
  Najwyższy czas wprowadzić ograniczenia niezawisłości sędziów.
 • @Wican 11:35:23
  Pewnie masz rację.
  Polski MSZ to instytucja żydowska a to ma swoje konsekwencje dla Polaków...
  Ty jako Polak byłeś tam intruzem .. oni nie od pomagania takim jak ty są... co innego gdybyś się przedstawił jako polski żyd .. wtedy masz drzwi otwarte i pełną pomoc.

  Tak to widzę a chciałbym się mylić.
 • @interesariusz z PL 00:09:14
  Podałem przyczynę , Ty jej skutek co kto ma więcej podawać ?. Samolot został pozbawiony sygnału identyfikującego , ciekawe prawda ?. Salut .
 • @Oscar 11:56:52
  Mi we Florencji ukradziono portfel/Pieniędzy średnio bo 60 euro (resztę miałem w różnych miejscach ubrania), ale tam był też dowód. I w weekend nic nie załatwi sie w polskiej placówce, chyba że siedziałbym w areszcie. Obrobiono mnie w sobotę, a o dokument mogłem starać sie w poniedziałek. Jeszcze musiałem w jakims automacie zrobić samodzielnie zdjęcia do paszportu, bo oni w tym nie pomogą. Dobrze, że jakąś kasę jeszcze miałem. Bo nic ich nie obchodzi czy masz forsę na dojazd, zdjęcie, czy na paszport tymczasowy (40 euro za paszport na jeden miesiąc).
  Bardzo chamscy i opryskliwi wobec ludzi.
 • Na prawdę nie ma kwitów na pootina ?
  Facet z mieszkaniem spółdzielczym, wołgą i moskwiczem określany jako jeden z najbogatszych na świecie i co ?
  Może podesłać rooskom jakieś zdjęcia pałaców i jachtów, o gotówce nie wspomnę, bo banki są "niezależne" chyba, że jedynie od israela lub uss army.
  Się qnva poświęcił pałkownik kgb dla narodu.
  Po ostatnich zawirowaniach będzie chyba chciał skonsumować te "swoje" bogactwa !
 • @interesariusz z PL 11:53:58
  Zawsze najlepiej wyciągnąć łapska po publiczną kasę. Wtedy w/g was jest,, uczciwe,,.
 • @Wican 12:03:48
  W MSZ władzę mają ludzie prof. Geremka. Czaputowicz jest tego znakomitym przykładem. Z tego co piszesz jasno wynika, że służbę w placówkach powinni zaczynać tylko nowi ludzie, przeszkoleni w swoim fachu. Cała reszta won.
 • @zbig71 12:59:02
  Tylko, że tam była dwójka młodych (przed 30-stką) i oprócz szefa, byli najbardziej opryskliwi ze wszystkich.
 • @interesariusz z PL 11:53:58
  Trzeba miec pomysł i być pracowitym. Rockeffelerem się nie zostanie, ale na godne życie można zarobić.
 • @Oscar 11:12:46
  "Twierdze" bynajmniej nie są doskonałe.
  To chyba w Kolumbii kartele zwerbowały tylu (bardzo) biednych za to z dużymi rodzinami do SAMOBÓJCZEGO ataku na sądy, że zrobili tam masakrę. A raczej w tym kraju sądy nie miały "otwartych drzwi".
  Po prostu zapłacili tyle, że rodziny tych ludzi miały na lata na wychowanie (i wykształcenie) dzieci... "Popatrzyłem na moje dzieci i się zdecydowałem".

  Pejsokracja w Polsce zmierza do doprowadzenia do podobnej biedy w naszym(?) kraju. Tylko broni nie kupisz "na bazarze", ale od UPAdlińców?
 • @Wican 11:28:32
  "Odbiór kasy" - Bitcoin. Tylko jak zamienić 80M$ na bitcoiny?;P
 • @laurentp 13:58:24
  Poszukiwani są dobrzy mechanicy, zawody budowlane, fryzjerzy. W mojej okolicy też szwacze i tapicerzy. Fabryka została załozona i ma łóżka produkować. Ale brakuje im fachowców. Oprócz zawodów krawieckich, poszukują też stolarzy.
  Kobiety mogą mieć trudniej, ale jest popyta na usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej