Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Wojna na Ukrainie - to o czym nam nie mówią

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mowiąc o Ukrainie wielu od razu ma na myśli rzekomą wojnę , pomiędzy Rosją a Ukrainą, o której trąbią mainstreamowe media na Zachodzie (więc oczywiście także w Polsce). To oczywisty fałsz, tak samo jak fałszem są rzekome powiązania Trumpa z Rosją.

Gdyby faktycznie toczyła się jakaś wojna miedzy Rosją a Ukrainą to dawno by się już skończyła. Jak powiedział Putin w rozmowie z Manuelem Barroso w 2014r (ówczesnym szefem Komisji Europejskiej) - gdyby Rosjanie chcieli to rosyjskie czołgi byłyby w Kijowie w dwa tygodnie i żaden poważny polityk czy analityk na Zachodzie nie kwestionował tych słów.

 Na Ukrainie toczy się wojna między reżimem wspieranym przez Zachód, który doszedł do władzy w Kijowie po przewrocie zorganizowanym przez Zachód, przede wszystkim USA w 2014 roku a wspieranymi przez Rosjan rebeliantami, którzy odmówili uznania tego zamachu. Ale ta wojna zakończyła się w 2014 r., kiedy Ukraina podpisała traktat zwany „Porozumieniami mińskimi II” po zniszczeniu armii ukraińskiej w bitwie pod Debaltsevo.

 Czym więc jest Wojna na Ukrainie, kto tam walczy i dlaczego?

 Trwająca na Ukrainie wojna to wojna o prawo dojenia „ukraińskiej krowy”. Ta wojna nie jest jedyną i nie jest wyjątkowa tylko dla Ukrainy. Jest to wojna, która pod wieloma względami i przy różnym stopniu intensywności istnieje prawie wszędzie. Krową jest państwo, a doją je to różne elity i mafie, które walczą o redystrybucję zasobów w społeczeństwie. Różnica polega na tym, że podczas gdy w większości społeczeństw, ci, które doją krowę, starają się utrzymać ją przy życiu, tak aby dawała mleko lecz na Ukrainie nikt nigdy nie dbał o dobrostan krowy. Ukraińskie elity postradzieckie, zwane także czasami oligarchami, doiły bezlitośnie bez końca ukraińską krowę. I tak nasila się wojna o to, co pozostaje w poszarpanych wymionach. Kto więc walczy o resztki?

 Stronnictwo 1: Igor Kołomyjski i sojusznicy

 Po tym, jak USA odmówiły poparcia Petro Poroszence w ostatnich wyborach prezydenckich, co doprowadziło do jego porażki, Kołomyjski jest najpotężniejszym i najbardziej agresywnym z resztek ukraińskiej postradzieckiej oligarchii. Kołomyjski jest byłym sojusznikiem Poroszenki, poparł wspierany przez Zachód zamach stanu na Majdanie w 2014 r., A następnie sfinansował pierwsze neonazistowskie bataliony w wojnie domowej na wschodzie kraju. W 2016 r. za pośrednictwem swojego banku PrivatBank ukradł około 5,6 mld USD z pożyczek USA i MFW dla Ukrainy z pomocą ówczesnego prezydenta Poroszenki i szefa ukraińskiego banku narodowego Waleryja Hontarewa. Kołomyjski wykorzystał następnie skradzione pieniądze na zakup różnych aktywów w samych Stanach Zjednoczonych. Rozzłościło to rząd Stanów Zjednoczonych (w czasie prezydentury Baracka Obamy) i MFW, który zmusił Poroszenkę i Hontarewa do nacjonalizacji PrivatBanku, doprowadzając do konfliktu między Poroszenką i Kołomyjskim. Bitwa przegrana przez Kołomyjskiego, zmusiła go do opuszczenia ukraińskiej polityki. Kołomyjski, rząd ukraiński, PrivatBank, rząd USA i MFW walczą o te 5,6 miliarda w licznych procesach sądowych na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i USA.

 Po ostatnich wyborach w 2019 roku i pokonaniu Poroszenki Kołomyjski wraca do władzy. Kontroluje ukraiński aparat bezpieczeństwa i policji za pośrednictwem swojego sojusznika Arsena Awakowa - ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych. Kontroluje także największą frakcję w rządzącej partii prezydenta Żeleńskiego. Sam Żelensky jest człowiekiem Kołomyjskiego, pracował dla kanału telewizyjnego należącego do niego. Rola, którą grał tam w serialu uczyniła go bardzo popularnym na Ukrainie i w dużej mierze przyczyniła się do wygrania wyborów prezydenckich.

 Arsen Avakov to mroczna postać kontrolująca nie tylko ukraińskie służby bezpieczeństwa i policji oraz Gwardię Narodową, ale także neonazistowskie i radykalne organizacje oraz formacje paramilitarne na Ukrainie. Awakov był kiedyś sojusznikiem i ministrem Poroszenki, odegrał kluczową rolę w wojnie domowej i tłumieniu opozycji. Jednak wyczuwając zmiany klimatu politycznego, zdradził Poroszenkę przed wyborami, zmienił stronnictwo i przeszedł do obozu Kołomyjskiego. W rezultacie był w stanie utrzymać stanowisko ministra spraw wewnętrznych w nowym rządzie.

 Stronnictwo 2: Soros, US Deep State i sojusznicy

 George Soros, podobnie jak Kołomyjski i inni ukraińscy oligarchowie, również doi ukraińską krowę. Z tą różnicą, że Soros robi to globalnie. Dla niego ukraińska krowa jest jedną z wielu. Realizuje swoje wpływy na Ukrainie za pośrednictwem sieci organizacji pozarządowych i organizacji finansowych, które zaczął budować na długo przed uzyskaniem przez Ukrainę niepodległości. Obecnie jego siecią zarządza niejaki Tomas Fiala. Obywatel Czech, kieruje firmą Dragon Capital, jest właścicielem sieci medialnej i nadzoruje organizacje pozarządowe, które formalnie prowadzą walkę z korupcją. Tymczasem sam Fiala był zamieszany w kilka skandali korupcyjnych. Soros i jego organizacje ściśle współpracują z polityką zagraniczną USA i aparatem bezpieczeństwa (znanym również jako Deep State) i kierownictwem Partii Demokratycznej, ponieważ mają one wspólne interesy geopolityczne z międzynarodową oligarchią, której członkiem jest Soros. Wśród ukraińskich postradzieckich oligarchów Soros ma głównego sojusznika w Wiktorze Pinczuku, mężu córki drugiego prezydenta Ukrainy i ojca chrzestnego ukraińskiej oligarchii Leonida Kuczmy.

 Soros i jego sprzymierzeńcy kontrolują własną frakcję - partię, ustępującą jedynie wielkością partii Kołomyjskiego. Kontrolują także ministrów gospodarki ukraińskiego rządu, których jedynym celem jest sumienne wykonywanie neoliberalnych zamówień MFW. W mediach ludzie Kołomyjskiego nazywają ich sarkastycznie „sorosiata” - „dzieci Sorosa”.

 Porównanie dwóch stron może wskazywać na nierównomierność sił. Lokalny skorumpowany ukraiński oligarcha przeciwko jeszcze bardziej skorumpowanej, ale o wiele silniejszej międzynarodowej oligarchii i jej dwóm spółkom zależnym: US Deep State i MFW. Kołomyjski nie powinien mieć szans i skończyć jako kolejny ukraiński oligarcha, który naraził się US Deep State, Dmytro Firtasz. Tylko, że Kołomyjski znalazł wręcz mało prawdopodobnego sojusznika: Donalda Trumpa. Kołomyjski i Donald Trump nie mają bezpośrednich wspólnych zainteresowań, najprawdopodobniej nawet się nie znają. Trump wykazuje raczej bardzo małe zainteresowanie samą Ukrainą. Jednak łączy ich coś ważnego, mają wspólnych wrogów. Przywódcy Sorosa, Deep State i Partii Demokratycznej zwalczali Trumpa już podczas kampanii prezydenckiej i robią to do dziś. A Kołomyjski i jego sojusznicy mogą pomóc Donaldowi Trumpowi w kontrataku. I robią to. Ukraina wznawia nie tylko śledztwo w sprawie firmy Burisma i jej właściciela, ale także bezpośrednie dochodzenie w sprawie Huntera Bidena.

 Jest to kontratak Kołomyjskiego przeciwko ciągłej presji MFW na odzyskanie miliardów. MFW wstrzymuje przyszłe pożyczki dla Ukrainy, dopóki Ukraina nie spełni warunków. Dla kraju o zrujnowanej gospodarce, który polega na pożyczkach MFW i USA, aby związać koniec z końcem, nie wspominając już o spłacie wcześniejszych pożyczek, jest to równowartość pistoletu przystawionego do głowy.

 Ale to nie wszystko. Jeszcze bardziej niebezpieczne dla Kołomyjskiego jest to, że FBI wszczęło postępowanie karne dotyczące jego matactw. Śledztwo, które grozi Kołomyjskiemu ekstradycją do USA, podróży, z której raczej by nie wrócił, mimo posiadania obywatelstwa izraelskiego. Tak więc Kołomyjski walczy nie tylko o swoje (skradzione) pieniądze, ale także o swoje przetrwanie. Prawdopodobnie jest to również powód jego nagłej zmiany zdania w stosunku do Rosji podczas wywiadu z „Washington Post”, chociaż to nic innego, jak raczej słaba i przejrzysta próba wystraszenia przeciwników w USA.

 Fakt, że lokalny konflikt dotyczący prawa do dojenia, który wkrótce stanie się pustym wymieniem chorej ukraińskiej krowy, wiąże się z wojną domową w amerykańskim establishmencie. Jest dobrym powodem, aby mieć oko na to, co dzieje się na Ukrainie oraz co się kryje za fałszywą, antyrosyjską propagandą o agresji na Ukrainę. Implikacje tych zdarzeń dotyczą nie tylko Ukrainy i USA, ale także reszty świata.

 Notka na podstawie http://thesaker.is/war-in-ukraine-the-one-you-are-not-been-told-about/

KOMENTARZE

 • Widzę, że Husky i Joszko z Londynu już tu byli :)
  Dwie 1* w dziesięć minut to mój rekord :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:45:05
  Ja mam 4 jedynki niczym wpis opublikuję
  Tak to działa
  8-)))))
 • Wojna na Ukrainie to teatralna ustawka
  Opis tej maskarady tutaj:
  http://pospoliteruszenie.org/Wojna%20na%20Ukrainie.htm
 • che chłe, A Madej się kłania
  nikt nie dba o "dobrostan krowy",

  jeszcze do przełknięcia, gorzej, gdy ktoś mówi tak o ludziach, dowodząc tym samym, że traktuje ludzi jak chodowlane bydło.


  Przypominam, że na majdanie odbyła się "rewolucja godności", która polegała na paleniu żywcem policjantów przy pomocy napalmu domowej roboty, na który recepturę rozpowszechniała ambasada amerykańska.

  Godność po ukraińsku, to spalenie adwersarzy żywcem, tak jak dawniej traktowano czarownice.


  Cała reszta to pitolenie na nieistotne tematy.

  Ważne jest tylko to, że MY godność ukraińską popieramy.
 • @interesariusz z PL 15:50:31
  "Nasi" zarządcy dali by się pociąć za tę ich "godność".
  Jeden taki "zwykły poseł" wydzierał się nawet na Majdanie jak to kocha ich godność.
 • 5☆☆☆☆☆
  Ciekawe jak ci "polscy" dziennikarze od 2014 roku bez obrzydzenia mogą spojrzeć na siebie samych w lustro. A o ile nic ich to nie wzrusza to są to płatne wyzute sumienia dranie. Przekazywali tyle od samego początku kłamstw i obłudy w oficjalnych polskich mediach.

  Polscy dziennikarze bez wstydu wychwalali tych którzy mordowali ludność cywilną w Donbasie.
  Ludność która nie akceptowała by krajem rządzili bandyci i spadkobiercy upa. Ludność która postanowiła bronić swoich praw do wolności, swobody mówienia w ojczystm języku i obrony pamięci poległych na ich ziemi ich ojców, matek w walkach z banderowcami oraz niemieckimi nazistami.

  A o politykach w Polsce, którzy osobiscie i finansowo i materialnie popierali i w dalszym ciągu popierają tych którzy krwawo obalili legalnie demokratycznie wybrane władze i obecnie na Ukrainie rządzą przy pomocy, terroru, gwałtu i represji to brakuje czlowiekowi słów krytyki.

  Pozdrawiam , za uczciwość i rzetelność. 5☆☆☆☆☆
 • @Alfax 16:50:27
  Dzięki :)
 • 5* O czym nie mówią, a trzeba koniecznie wiedzieć.
  Zbliża się termin spotkania Normandzkiej Czwórki we Francji. Będzie dyskutowana sprawa statusu Donbasu.

  Stany Zjednoczone się obawiają, że Donbas uzyska specjalny status i będzie miał siłę i możliwości blokowania amerykańskich wpływów a także może blokować wstąpienie Ukrainy do NATO, czy innej proamerykańskiej organizacji skierowanej przeciwko Rosji.

  O TO JEST NAPRAWDĘ WOJNA W DONBASIE. Chodzi o pacyfikację Donbasu na tyle, aby nie miał wpływu na decyzje polityczne Kijowa.
 • @Anna-PK 17:08:06
  Kraj który ma konfilkty graniczne z sąsiadami, nie zostanie przyjęty do NATO. I tu UPAińcy mają kłopot nie tylko z Rosją. Ale z innej strony może ich blokować Orban
 • Ja jestem ciekaw, którą stronę wspiera
  Rinat Achmetow, z pochodzenia chyba tatar zresztą. Właściciel klubu Szahtar Donieck. Z dekadę temu uchodził za najbogatszego człowieka w Europie.
 • Zdrada junty kijowskiej przez sprzedaż ukraińskiej ziemi.
  O tym tez należy pamiętać, o wyprzedaży szczególnie obcym ukraińskiej ziemi.

  A Żydzi tylko na to czekają wraz z Niemcami.

  Ale chcieli majdan no to mają bajzel.
 • Piątka * plus.
  5* PL
 • @Anna-PK 17:08:06
  To z pewnością jest jeden z ważnych powodów. Federalizacja Ukrainy, a tego chce wyraźnie Rosja, sprawi, że Ukraina nie będzie już takim łatwym kąskiem dla USA a najprawdopodobniej się rozpadnie.
 • @Wican 17:21:36
  Achmatow jest przyjacielem Janukowicza, byłego prezydenta. Był członkiem parlamentu z ramienia Partii Regionów. Z powodu wojny Achmatow stracił 3/4 majątku, ale biedny jeszcze nie jest. Większość jego majątku jest w Donbasie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:35:39
  Modlę się by rozpadła się jak najszybciej, bo mamy na granicy Bugu naziland ten kraj w obecnej formie to wrzòd w Europie.

  http://global-politics.eu/wp-content/uploads/2017/10/1402465307299.jpg

  https://i0.wp.com/thegrayzone.com/wp-content/uploads/2019/09/blowback-us-support-nazis.jpg
 • @Monaco 17:42:08
  A pis i po i kwasniewski i tusk popierają bez wstydu i honoru .

  Oni są hańbą dla Polski.
 • Ukraińcy już teraz mają Amerykę u siebie na Ukrainie.
  Razem sobie z tą Ameryką spadają w otchłań.
  Ciekawe u kogo prędzej wybuchnie antyżydowska rewolucja.

  Na Ukrainie Putin uratuje żydów...
  W Izraelu Putin uratuje żydów...
  a kto uratuje żydów w USA ?

  Jak będzie w Polsce i w innych krajach Europy ?
  ..będzie niesympatycznie dla żydów.
  Mam nadzieję że tylko dla tych winnych grabieży Narodów czyli żydowksie "elyty" polityczne, gospodarcze, bankowe, sędziowskie, prawnicze....medialne..
  bo co komu przeszkadza żydowski krawiec czy żydowski kierowca autobusu czy pociągu..albo żydowski emeryt z czystymi rękoma i na zwykłej Polskiej emeryturze.
 • @Monaco 17:33:12
  DOkladnie. Mam kilku znajomych Ukraińców, w tym jeden z polskim obywatelstwem. Sporo o tym opowiadają.
 • @Anna-PK 17:37:25
  A, to od niego III RyPy kupuje węgiel? Szachtar gra mecze chyba we Lwowie, ale nie jestem pewien
 • Ukraina obecnie ma największe związki handlowe z Chinami.
  Obroty handlowe Chin i Ukrainy wyniosły około $ 10mld., czyli większe od każdych innych ukraińskich relacji handlowych. Jeżeli Ukraina pozostanie w związkach z Chinami, to albo USA się wycofają, albo postawią Ukrainie ultimatum.
  Chiny udzieliły Ukrainie pożyczki w wysokości 25 mln juanów (około 3,7 mln USD). Podczas pandemii grypy w 2009 r. Na Ukrainie rząd chiński przyznał bezpłatną pomoc o łącznej wartości 3,5 mln juanów (500 000 USD) w postaci dostaw urządzeń diagnostycznych, masek na twarz, okularów, rękawiczek i innych środków ochrony dla Ukrainy.
 • @Oscar 17:46:54
  Dziś francuski parlament przyjął prawo, że antysyjonizm = antysemityzm.
  Niezłe jaja...
 • CIEKAWE CO
  JEST DO DOJENIA NA UKRAINIE,KTÓREJ PUTIN ZABRAŁ ŁUGAŃSK I DONIECK I ODCIĄŁ KRYMEM DOSTEP DO MORZA CZARNEGO PRAKTYCZNIE, POLA ZIEMNIAKÓW? PRZECIEZ UKROPY ZDYCHAJĄ W BIEDZIE 3 MILIONA UCIEKŁO DO POLSKI 3 MILIONA DO ROSJI.MURZYNEK PO PROSTU NAROBIŁ GNOJU,MYSLAŁ,ŻE WŁADYMIR SIĘ BEDZIE PRZYGLĄDAŁ JAK MU BEDOM PREZYDENTA WYGANIAĆ Z KIJOWA I CAŁA PÓJDZIE POD KURATELE USA,A ZA 5 LAT STRASZENIE BAZAMI NATO- I JEST JAK JEST USA TO TERAZ CHCE Z TEJ UKRAINY SPIERDALAĆ JAK NAJSZYBCIEJ BO ZAMIAST DOJENIA TO TRZA BULIĆ NA DEMOKRACJĘ WIĘCEJ NIŻ PRZED PUCZEM.JEDYNY POWÓD TO RZECZYWIŚCIE CWANY TRUMP CHCE POGRĄŻYĆ KONTRKANDYDATA W WYBORACH PREZYDENCKI ZA SPRAWA UKRAIŃSKĄ .ALE JAK TYLKO OGŁOSZA NOWEGO PREZYDENTA TEMAT UKRAINY SIE SKOŃCZY DLA USA.
 • Już na etapie planowania Majdanu -
  rządzący naprawdę Rosją (ichnia V kolumna dzieci Złego) musieli wyrazić zgodę na oderwanie owej Ukrainy od Rosji. Prawdopodobnie to ludzie spontanicznie podjęli tam walkę przeciwko banderssynom - i sprawa zaszła tak daleko, że nastąpił klasyczny klincz.
  Wniosek?
  Dzieci złego i w Kijowie i w Moskwie i w Łoszingtonie - są w kropce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:01
  Idźmy dalej. Antynacjonalizm to antysemityzm, antyfaszyzm to antysemityzm
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:01
  Po wyzwoleniu prawo zostanie zreformatowane i zostaną wyrzucone z tego prawa żydowskie kajdany podobnie jak zreformatowano prawa ustanowione przez Nazistów..
  Podobnie będzie z zagrabioną przez żydów własnością Narodów.
  zostaną im tylko zielone dolary którymi będą mogli wytapetować sobie lepianki... znowu analogia do nazistów.
  Koncerny, nieruchomości, ziemia...wszystko zostanie zwrócone narodom.
  w trybie renacjonalizacji.

  Narody staną się suwerenami we własnych krajach.
 • @Oscar 19:14:23
  ...więcej powiem ..PRL zostanie uznany za państwo Polskie a III RP za okupację żydowską.
  Historia Polski znowu zacznie być prawdziwa znikną białe plamy... a żydzi w tej historii spadną piedestału na należne im miejsce.
 • @Wican 17:48:55
  Od stycznia 2017 klub gra na Stadionie Metalist w Charkowie
 • ONi tylko tego nie nazywaja! Unikaja wlasciwej Nazwy!
  To co dzieje sie na Ukrainie to...".K'Haxzaria Magna under Construction"...wlasnei nikt nie che powiesic tego szyldu, nad projektem na ktorym uwijaja sie rozni budowniczowie mega projektu..starego i uznanego...o ktory toczy sie Tysiacletnia Wojna Rosji z Chazarami.
  W tym metliku, ludfzi sprzetu jedni wnosza inni wynosza ,a wszyscy kradna wegetuje slowianska ludnosci zwana Ukraincami praktycznie nie wiadmo w jakim celu...
  Odbija sie to wszystko smierdzaca czkawka w Washingtonie...gdzie usilujac usunac Prezydenta USA, czolowe neokony maja nadzieie uratowac Projekt K'Hazaria Magna finasowany pieniadzami podatnikow USA i poprychany rekami banderowcow...do odstaniej kropli krwi ostatniego ukrainskiego zolnierza.
  TO powinno byc dobrze rozumiane przez odpowiedzialnych za Polske.
 • @SZS 19:43:44
  A, to nie wiedziałem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:01
  Im o to chodzi, abyśmy rzeczywistość przyjęli za paranoidalną, bo sami ją tak widzą z powodów genetycznych.
  Kongresmeni szykują nową ustawę. Tym razem chcą odszkodowań od PZU dla Żydów: https://www.youtube.com/watch?v=5OAycRHYTL4&t=68s
 • Może tego nie mówią, ale napisali! Wojsko kradnie i rabuje.
  „Biuro Praw Człowieka ONZ wzywa Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy, Państwowe Biuro Śledcze, Prokuraturę Wojskową i organy ścigania do zbadania wszystkich zarzutów dotyczących nielegalnego użytkowania mieszkań do celów wojskowych, a także przypadków rozboju i kradzieży popełnione przez personel wojskowy lub funkcjonariuszy organów ścigania ”-


  https://112.international/conflict-in-eastern-ukraine/un-called-on-ukrainian-authorities-to-investigate-facts-of-looting-by-military-in-donbas-46210.html
 • @Monaco
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_cRm9JpAATgOaPsX1hsqfKTqSrOgdBz4L,w400.jpg Salut .
 • Feudalizm i klany oligarchów
  https://www.youtube.com/watch?v=hZ7MS2p498w&t=108s
  Pio ostatnich wyborach na Ukrainie pisiory niepewne, co dalej.
 • @wercia 10:08:56
  Jeszcze sierżant czy ruda burdelmama im nie powiedziała?
 • @Wican 10:12:49
  Czasami tak bywa. Kiedyś, jak Michniku zepsuł się telefon, to autorytety moralne nie wiedziały co myśleć o tym, czy o tamtym, a jak teraz Żorżeta zaśpi, a sierżant ma kaca, to pisiory mają potężnego dylemata. Ale teraz Dudłaj był na szczycie NATO, to mu może Borat powiedział co dalej.
 • @zbig71 11:19:29
  Co oni by zrobili jakby nagle padł prąd? Ani nie doładujesz telefonu, ani nie włączysz funboxa, ani telewizora.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:45:05
  Jaka wojna, żyd Poroszenko gdy był jeszcze prezydentem to handlował swoją czekoladą z Rosją. A dla czego zażydzony PiS z moich podatków wspiera banderowskiego bankruta i daje im miliardy, a oni w podziękowaniu plują na nas Polaków i na groby tych Polaków których bestialsko zamordowali ich przodkowie. Banderowska armia uciekła do Polski i w Polsce się dekuje i w tyłku mają swoją banderowską Ojczyznę. Polska by ich w miesiąc rozbiła, a co dopiero Rosja. Te banderowskie bydlaki są tylko odważni gdy mordują bezbronnych cywili, kobiety, dzieci i starców.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej