Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Zobaczcie kto się nie śmieje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Istnieje bardzo dobry powód, dla którego rozmowy telefoniczne między głowami państw są uważane za ściśle tajne: gdyby tak nie było, nie byłoby rozsądne, aby głowy państw rozmawiały ze sobą prywatnie.

Polityka międzynarodowa jest dla wielu zniechęcającym tematem. Zrozumienie tego, co dzieje się na świecie, wymaga znajomości historii, bezpośredniego doświadczenia różnych krajów i kultur, pewnego zrozumienia języków obcych (ponieważ informacje dostępne w języku angielskim są zwykle niekompletne i zwykle stronnicze) i wielu innych. Ale jest też inne podejście, które może dać dobre wyniki, nawet dla siedmiolatka: przeczytaj wyraz twarzy i mowę ciała światowych liderów. Kiedy wszystko jest normalne, światowym liderom zwykle udaje się zachować twarz bez wyrazu lub (jak w przypadku amerykańskich polityków) uśmiechają się głupio. Ale kiedy robi się ciekawie, zaczyna się pojawiać cała seria bardzo dziwnych ticków, grymasów i gestykulacji. A kiedy zobaczysz jednego ze „ światowych liderów ” (w cudzysłowie, ponieważ używam tego terminu ironicznie), któremu zdaje się, że podczas wspólnej konferencji prasowej przelatywać całe życie przed oczami, można być pewnym, że dzieje się coś bardzo dziwnego. Innymi słowy: oto nowy prezydent Ukrainy wybrany przez naród, Vladimir Zelensky, siedzący obok Donalda Trumpa, z wyrazem twarzy, który zdaje się mówić, że bycie tam jest dokładnie ostatnim z jego pragnień. Inteligentny siedmiolatek powiedziałby ci to(sprawdziłem), ale my dorośli chcemy wiedzieć więcej. Tak więc was zadowolę i zapoznam z najważniejszymi szczegółami.

  

Dlaczego więc „Ze” (jak młodzi modni Ukraińcy lubią go nazywać) wydaje się tak smutny? Jeśli nie byłeś trzymany w izolacji w drewnianej chatce pośrodku gór, prawdopodobnie będziesz wiedział, że Trump zostanie oskarżony przez izbę niższego parlamentu amerykańskiego (lub jak to nazywają), gdzie jego wrogowie mają większość. Oskarżenie jednak stanie się martwą literą, ponieważ izba wyższa (gdzie jego przyjaciele mają większość) nigdy na to nie pozwoli. Powodem impeachmentu jest to, że Trump podczas tajnej rozmowy telefonicznej miał zmusić Zelenskiego do dostarczenia mu kompromitujących informacji na temat jego rywala Joe Bidena; oskarżenia były zawarte w tajnej i anonimowej notatce, która, jak widzieliśmy później, zawierała tylko poszlaki.

 Teraz to wszystko jest zbyt zabawne, ponieważ Joe Biden, jako stary dobry pierdoła, już dobrowolnie wyznał przed kamerami i bez wahania, że ​​skutecznie zmusił poprzedniego, niewiarygodnie skorumpowanego, ukraińskiego prezydenta-oligarchę, Petro Poroszenkę, aby zwolnił swojego głównego prokuratora, który prowadził dochodzenie w sprawie różnych i podejrzanych relacji jego syna uzależnionego od kokainy, Huntera Bidena, z ukraińską firmą gazową Burisma Holdings. Zwolniony prokurator odnotował teraz, że został zwolniony właśnie z tego powodu; tak właśnie jest.

 W każdym razie historia, w której Trump próbował zmusić Zelenskiego do ujawnienia obciążających szczegółów na temat Bidena (zamiast pytać go bezpośrednio z odpowiednimi manierami) również mogła mieć jakąś podstawę (ostrożne filtrowanie wszystkich istotnych informacji z amerykańskich mediów ). Ale potem Trump zrobił coś niesamowitego: usunął ściśle klauzulę tajności z transkrypcji swojej rozmowy telefonicznej ze Ze i podał ją do publicznej wiadomości wraz z anonimowym tajnym memorandum. Prezydenci Stanów Zjednoczonych są uprawnieni do ujawnienia tajnych informacji, według własnego uznania.

 Zatrzymajmy się na chwilę przy tej kwestii. Istnieje bardzo dobry powód, dla którego rozmowy telefoniczne między głowami państw są uważane za ściśle tajne: gdyby tak nie było, nie byłoby rozsądne, aby głowy państw rozmawiały ze sobą prywatnie. Mogliby bardzo dobrze wydawać tylko oświadczenia publiczne, ale wtedy nigdy nie wynegocjowano by żadnej umowy, a stosunki międzynarodowe rozpadłyby się całkowicie.

 Gotowość Trumpa do odtajnienia i opublikowania zapisu rozmowy telefonicznej z przywódcą pozornie suwerennego narodu sugeruje dwie rzeczy: naród ten nie jest suwerenny, a jego przywódca nie jest prawdziwym przywódcą. Niektóre wypowiedzi Trumpa podczas wspólnej konferencji prasowej z Zelenskim wyjaśniły jego stanowisko w sprawie Ukrainy. Powiedział, że wspieranie Ukrainy to problem europejski, a nie amerykański. Powiedział także, że Zelensky powinien rozwiązać swoje problemy, rozmawiając z Putinem.

 Najwyraźniej Trump uważa Ukrainę za część dziedzictwa Obamy, którą byłby skłonny sprzedać za dolara, gdyby nie fakt, że nikt nie chce go kupić, ponieważ jest w ruinie. Jednak Trump był na tyle uprzejmy, by powiedzieć, że Ukraina ma świetlaną przyszłość dzięki wszystkim pięknym prostytutkom, mam na myśli modelki ... uczestniczki konkursów piękności ... cokolwiek. Jestem pewien, że Trump mówił na podstawie bezpośredniego doświadczenia.

 Jak bardzo upadła jest Ukraina? Cóż, oto flash agencji: Ukraina właśnie straciła elektrownię jądrową. Elektrownia jądrowa Chmielnicka już nie istnieje. Dwa reaktory są nieaktywne, prawdopodobnie w ostateczny sposób. Jeden jest prawdopodobnie zamknięty z powodu „ rutynowej konserwacji ”, ale obecnie w tym kraju nie ma nic szczególnie „zwykłego”. Drugi reaktor ma całkowicie rozbity generator z powodu przegrzania spowodowanego zmiętą szmatą pozostawioną w obwodzie chłodzącym przepustu.

 Ukraina miała sześć elektrowni atomowych z 15 reaktorami; teraz pozostała z pięcioma zakładami i tylko dziewięcioma reaktorami. Wszystkie osiągają maksimum mocy z powodu braku gazu i węgla i generują ponad połowę energii elektrycznej w kraju. Ta przerwa [w elektrowni w Chmielnickim] będzie wymagała dodatkowej dostawy miliona ton węgla (200–300 pociągów towarowych po 50 wagonów każdy), a węgiel ten może pochodzić tylko z ... Rosji, oczywiście! Ponieważ węgiel ukraiński ma zbyt niską jakość (50% to popiół), a ukraińskie elektrownie z czasów radzieckich mogą go spalić tylko przez zmieszanie go z najwyższej jakości węglem rosyjskim. Ale nie da się tego zrobić, ponieważ ukraińskim kolejom boleśnie brakuje lokomotyw i taboru, a nawet nie były w stanie przetransportować zbóż przeznaczonych na eksport do doków portowych; nie wspominając o milionie ton węgla więcej. Aha, Rosji trzeba płacić za węgiel, ale Ukraińcy nie mają więcej pieniędzy.

 Można tak wymieniać w nieskończoność, przytaczając coraz więcej dowodów na to, że kraj zmierza ku upadłości. Ponad trzy miliony Ukraińców przebywa obecnie w Rosji i stara się zarabiać na życie lub na stałe przenieść się do Rosji. Wielu innych pracuje w Polsce lub w innych państwach UE. Przeciwko poprzedniemu prezydentowi Ukrainy, który został odrzucony w wyborach przez przeważającą większość, która głosowała za Zeem, toczy się seria spraw karnych ... i tak dalej.

 Sezon grzewczy już się rozpoczął, ale ukraińskie rezerwy gazu ziemnego są zbyt ograniczone, aby przetrwać całą zimę i nie ma zgody na nowy import z Rosji ani oznak trwających negocjacji. Ludzie na wschodzie kraju (który był częścią Rosji, dopóki Lenin nie przekazał go Ukrainie) pospiesznie ubiegają się o rosyjski paszport. Rząd pragnie uchylić moratorium na sprzedaż gruntów rolnych cudzoziemcom; jednym z niewielu pozostałych aktywów Ukrainy jest żyzna gleba. Ukraina utraciła niektóre z najcenniejszych części swojego terytorium, kiedy Krym głosował za secesją, a wysoce uprzemysłowione regiony wschodnie faktycznie się oddzieliły. Krótko mówiąc, jest to smutna, niekończąca się historia.

 W tym kontekście Ukraina jest jedynie konstrukcją polityczną. Została pomyślana jako prozachodni, proamerykański i antyrosyjski byt. Używanie języka rosyjskiego (który wcześniej stanowił około 95% narodowego idiomu) zostało uznane za zakazane. Wymyślono fałszywą alternatywną historię Ukrainy, która jest obecnie nauczana w szkołach. Ukraińscy nacjonaliści regularnie maszerują po Kijowa, pokazując nazistowskie insygnia i wymachując pochodniami. Nazistowscy kolaboranci z okresu II wojny światowej, którzy byli odpowiedzialni za masakrę Polaków i Żydów, są uświęcani jako bohaterowie narodowi. Oficjalna narracja, od której żaden ukraiński polityk nie może absolutnie odejść, głosi, że Ukraina prowadzi wojnę z Rosją. To zabawne stwierdzenie bo gdyby Rosja naprawdę prowadziła wojnę z Ukrainą to już by dawno jej nie było.

 Ten polityczny twór został zaprojektowany przez amerykańskich urzędników (z udziałem Kanadyjczyków) w oparciu o teorię Zbigniewa Brzezińskiego „ wielkiej szachownicy ”, zgodnie z którą utrata Ukrainy udaremniłaby ambicje imperialne Rosji. Wszyscy w jakiś sposób nie wzięli pod uwagę dwóch oczywistych kwestii: że Rosja nie ma ambicji imperialnych (ma całą ziemię i zasoby, jakich mogłaby kiedykolwiek chcieć) i że dla Rosji Ukraina była ciężarem i problemem więc cóż za ulga!

 Wcześniej terytorium ukraińskie było, w terminologii wojskowej, terytorium buforowym między Rosją a wrogim Zachodem. Ale teraz, gdy naddźwiękowy pocisk wystrzelony ze środka Syberii może, ze znacznym stopniem niezawodności, wysadzić Pentagon 18 minut później, Rosja nie potrzebuje stref buforowych do obrony swojego terytorium. Jeśli miałoby zostać zaatakowane, Rosja zniszczy osoby odpowiedzialne za atak, bez względu na to, gdzie na świecie mieszkają.

 Chociaż Ukraina, jako część rosyjskiego świata, jest ważna, ważnym wymogiem bycia częścią rosyjskiego świata jest gotowość za nią umrzeć. Ludność wschodniej Ukrainy wykazała tę wartość, a zatem otrzymuje pomoc humanitarną i inne formy pomocy oraz uzyskuje rosyjskie paszporty natychmiast po złożeniu wniosku (i przedstawieniu wszystkich niezbędnych dokumentów). Jeśli chodzi o innych, wykazali wystarczającą wrogość wobec Rosjan i silną wolę, by siedzieć i nic nie robić, dopóki ich kraj nie zostanie ograbiony i zniszczony, a zatem nic nie dostaną.

 Ostatnim walorem, dla którego Ukraina może być przydatna Rosji jest droga tranzytowa dla gazu ziemnego kierowanego do Europy. Jednak biorąc pod uwagę sytuację polityczną i rozpadający się stan ukraińskiej sieci rurociągów metanowych, Rosja ciężko pracowała, aby zbudować rurociągi wykluczające Ukrainę. Są one obecnie na ukończeniu, odpowiadając na potrzebę tranzytu gazu przez Ukrainę. Należy pamiętać, że chociaż Europa zamarzłaby i pozostawałaby w ciemnościach, gdyby została pozbawiona rosyjskiego gazu, Rosja mogłaby całkowicie zablokować eksport gazu i nadal pozostawać na plusie w bilansie handlowym. Obecna umowa [z Ukrainą] w sprawie tranzytu gazu wygasa z końcem 2019 r., A nowa umowa została zablokowana już w fazie ogólnej dyskusji i jest mało prawdopodobne, abyśmy mogli osiągnąć etap faktycznych negocjacji.

 W świetle tego wszystkiego spróbujmy postawić się w w sytuacji Zelenskiego. On jest rosyjskim Żydem. Jego językiem ojczystym jest rosyjski, tak jak w przypadku wszystkich rosyjskich Żydów, gdziekolwiek mieszkają, w tym w Izraelu i na Ukrainie. Mówi jako drugim językiem znośnym ukraińskim, ale często, próbując mówić po ukraińsku, wpada w rosyjski. Jego angielski jest szczątkowy. Dobra znajomość języka ukraińskiego na poziomie języka ojczystego jest rzadka wśród rosyjskich Żydów. Duża ukraińska ludność żydowska, prawie cała skoncentrowana w Odessie, jest wykształcona, należy do klasy średniej i przynajmniej przez ostatni wiek była integralną częścią wielkiej rosyjskiej kultury. Historycznie od zawsze istniało niewielkie powinowactwo między Żydami mieszkającymi w mieście a ukraińskojęzycznymi chłopami mieszkającymi na zapleczu wiejskim, do których przed rewolucją rosyjską nie mieli nawet wstępu.

 Czy to nie śmieszne, że rosyjski Żyd został wybrany, aby rządzić grupą nazistów nienawidzących Rosji? Dodajmy do tego fakt, że Zelensky jest komikiem. Wystąpił w programie telewizyjnym „ Sługa ludu ”, w którym grał rolę prezydenta Ukrainy. Jego kampania wyborcza była kontynuacją programu w prawdziwym życiu, ułatwioną przez obrzydliwy charakter jego poprzednika, a następnie został wybrany w powszechnych wyborach i uzyskał przeważającą większość parlamentarną. Ale jego prezydentura stała się kontynuacją komedii, z przewidywalnymi rezultatami. W rzeczywistości wszystko to było przewidywalne. Podczas krótkich okresów niezależności politycznej Ukrainy polityka ukraińska nigdy nie przerodziła się w farsę. Grupa ukraińskich nacjonalistów, którzy oddają cześć nazistom, pod przewodnictwem rosyjskiego Żyda (zresztą zawodowego komika) jest, trzeba przyznać, całkowicie farsowym stanem rzeczy.

 Ale Zelensky się nie śmieje; w rzeczywistości, siedząc obok Trumpa, był to obraz rozpaczy. Dlaczego? Powody są oczywiste. Publikując transkrypcję ich rozmowy telefonicznej, Trump potraktował go jak zero, do którego nie mają zastosowania normalne zasady tajności dotyczące prywatnej komunikacji między przywódcami suwerennych narodów. A potem, po przeczytaniu transkrypcji, staje się jasne, że Zelensky haniebnie padł na twarz przed Trumpem, źle mówił o Merkel i Macronie i, biorąc pod uwagę wszystko, wyszedł na kretyna.

 Jest jeszcze jedna sprawa; Trump, w kilku zdaniach, całkowicie zburzył całą polityczną konstrukcję współczesnej Ukrainy. Dla Trumpa jest to projekt odziedziczony po Obamie / Clintonie i, podobnie jak wszystko, co dotknęło ich dwoje, porażka i zakłopotanie. Dlatego przesłaniem Trumpa jest: jesteś zwolniony i, jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj z Europejczykami (których właśnie obraziłeś). Trump chce dobrych relacji z Rosją i nie potrzebuje rosyjsko-fobicznej Ukrainy kierowanej przez elementy Głębokiego Państwa. Mówiąc Zelenskiemu, by poszedł porozmawiać z Putinem, Trump zdelegitymizował cały, nieproduktywny i szkodliwy element polityki zagranicznej USA. Efekt był szybki: specjalny wysłannik USA na Ukrainę, Kurt Volker, natychmiast podał się do dymisji.

 Zelensky jest teraz całkowicie odizolowany. Nie może rozmawiać z Trumpem, ponieważ Trump nie jest zainteresowany. Nie może rozmawiać z Europejczykami, ponieważ ich obraził. I kazano mu porozmawiać z Putinem ... tylko, że on nie może. Po pierwsze, ukraińska prasa zawsze przedstawiała Putina jako obraz wroga, a gdyby Zelensky próbował zawrzeć pokój z Putinem, sprawiłby, że pojawiłby się jako zdrajca i mógłby stanąć w obliczu buntu w swoich szeregach.

 Po drugie, Putin wyjaśnił, że nie ma o czym dyskutować, jeśli Zelensky nie wypełnił wcześniej swoich obietnic, jak wskazano w porozumieniach mińskich. Oznacza to, że strona ukraińska musi wycofać się z działań militarnych i uchwalić ustawodawstwo w celu utworzenia federalnej struktury państwowej, w której w Doniecku i Ługańsku oraz w innych regionach, które tego pragną, zapewniona będzie duża autonomia. Ale gdyby tak się stało, Ukraina w obecnym stanie jako zjednoczone państwo etniczne przestałaby istnieć, ponieważ nie ma wspólnej płaszczyzny między prozachodnimi nazistami i wschodnimi Rosjanami.

 Wcześniej rząd Ukrainy przechodził od jednej skrajności do drugiej, jakby był rodzajem afektywnego zaburzenia dwubiegunowego. Ale w ciągu ostatnich pięciu lat linie podziału między dwiema częściami kraju zamieniły się w prawdziwe pole bitwy, z okopami, bunkrami i prawdziwymi pociskami wystrzelonymi po obu stronach, z jedynym możliwym wyjściem, rozwodem z powodu niemożliwych do pogodzenia różnic. Ale nawet tutaj jest problem: podczas gdy prorosyjska Ukraina Wschodnia może liczyć na pewne wsparcie ze strony Rosjan, oczywiście nie bezwarunkowo, Unia Europejska w obecnym stanie rozłamu i biorąc pod uwagę politycznie nieprzyjemny charakter nazistów ukraińskich to możliwość udzielenia pomocy i poparcia Zachodniej Ukrainie, jest praktycznie żadna.

 W świetle tego wszystkiego wydaje się zupełnie jasne, dlaczego prezydent klaun „Ze” jest teraz smutnym klaunem. Dla niego jest to żałosna sytuacja. Jako aktor jest dość utalentowany i raczej zabawny (tylko wtedy, gdy mówi po rosyjsku), ale teraz został wybrany do odegrania zdecydowanie niezwykłej roli, która nadal będzie musiała działać przez pięć długich, łzawych i niebezpiecznych lat! Co za brzydki los! To smutna historia smutnego prezydenta, ale nie wszyscy prezydenci świata są smutni. Aby to zrekompensować, opowiem wam historię szczęśliwego i uśmiechniętego prezydenta: irańskiego Hassana Rouhaniego. Dawno nie widziałem prezydenta tak szczęśliwego i wyjaśnię wam, co musi go uszczęśliwiać. 

 

  Autor Dmitry Orlov https://cluborlov.blogspot.com/2019/09/look-whos-not-laughing.html#more

 tł. J.R

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Endrju "veto" dudhauser i kaczelnik chyba tacy smutni jak "sługa naroda" nie będą, bo łapówek tyle, że hej, hej! ;-( przy "zakupie" F-35 o offsecie nawet nie wspomnieli, bo mogłoby to oznaczać dla nich kres wszystkiego...

  Ostatnio słyszałem też że jakiś anonimowy darczyńca z Hongkongu chciał przelać pieniądze na konto jednej firmy w Polsce, ale pech chciał, że pieniądze utknęły po drodze, darczyńca taktownie zszedł, a część pieniędzy wylądowała na koncie fundacji LK.
  Więc zanosi się na "żyli długo i szczęśliwie", chyba że Trumpowi się odmieni albo ktoś inny wygra wybory na usraelskiego dudę.

  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:07:46
  Panie Jasiek, nie byłbym taki pewny. Miliony dzisiaj są, jutro już ich może nie być. Czyż nie gestem desperacji mogły być wiernopdańcze hołdy składane przez Prezesa pewnemu państwu na Bliskim Wschodzie, które chociaż małe , ponoć jest wielkie, że musi być cudem boskim?
 • @ Autor - 5*
  DK
 • To, że wskrzeszenie banderlandu
  jest szatańskim postępkiem światowego, czarcie pomiotu - to jedno. Drugie to ile ten szatański eksperyment będzie kosztować sieroty po Polsce.
  Wniosek?
  Ten - kto chce wiedzieć ten wie o takiej oto alternatywie:
  Albo Polska albo Ukraina - i nieważne czy ona jest banderowska czy inna.
 • @@@@!
  Prokuratura na Ukrainie wszczęła śledztwo w sprawie korupcji i przestępstw młodego i starego Bidena, razem z nimi pracował, albo "pracował" Izaak Stolzman vel A. Kwaśniewski junior czy "ekonomista" mgr i ponoć "prof" po WUMLu Aaron Bucholtz vel L. Balcerowicz.. Ciekawe czy Amerykanie i Ukraina pozwie ich za korupcję i przekręty? Było tam więcej żydokomuchów, którzy teraz wieją.
 • Gra w impeachment. Izba Reprezentantów żąda dokumentów. Prawnicy Trumpa ignorują Kongres
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/donald_trump.jpg Amerykańska Izba Reprezentantów zażądała od Białego Domu pod rygorem odpowiedzialności karnej przekazania jej wszystkich dokumentów, dotyczących lipcowej rozmowy telefonicznej prezydentów USA i Ukrainy Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego. Prawnicy amerykańskiego prezydenta uważają, że może on zignorować wezwanie.
  Izba Reprezentantów, w której większość mają Demokraci, zwróciła się także do wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a o przedstawienie wszystkich dokumentów, dotyczących rozmowy Trumpa z Zełenskim. Dodatkowo, Izba chce poznać szczegóły spotkania Pence’a z Zełenskim, które miało miejsce 1 września w Warszawie przy okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To wezwanie nic nie zmienia – tylko więcej wniosków o dokumenty, zmarnowany czas i pieniądze podatników, wszystko po to, aby przekonać się, że prezydent nic złego nie zrobił oświadczyła rzeczniczka Białego Domu, Stephanie Grisham.
  Prawnicy Trumpa twierdzą też, że może on takie wezwania ignorować dopóki izba niższa Kongresu nie przyjmie oficjalnego wniosku o rozpoczęcie procedury impeachmentu. Według doniesień amerykańskiej prasy, Trump rzekomo wywierał presję na Zełenskiego, domagając się, by władze tego kraju wznowiły śledztwo w sprawie syna Bidena, który był zatrudniony w ukraińskiej firmie gazowej Burisma Holdings. W ten sposób uważa lewa strona sceny politycznej chciał zdobyć haki na Joe Bidena, który najprawdopodobniej będzie rywalizował w 2020 roku z Trumpem o Biały Dom. Trump odpiera te zarzuty twierdząc, że media opierają się o „informacje z drugiej i trzeciej ręki”, a wszystko przekazują w „sposób całkowicie niedokładny i kłamliwy”. Do tej pory tylko dwóch prezydentów Stanów Zjednoczonych zostało poddanych impeachmentowi, czyli postawionych przed sądem Kongresu: prezydent Andrew Johnson (1865-1869) i prezydent Bill Clinton (1993-2001). Obaj zostali uniewinnieni przez Senat i sprawowali urząd prezydenta do końca kadencji. Prezydent Richard Nixon (1969-1974), trzeci prezydent w historii Stanów Zjednoczonych zagrożony pozbawieniem urzędu przez Kongres, w roku 1974 złożył rezygnację zanim Izba Reprezentantów zdołała przedstawić mu zarzuty uzasadniające impeachment. Nixon jest jedynym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, który złożył rezygnację z tego urzędu.

  Źródło: theguardian.com/PAP
 • Co piszo inni
  czyli co?
  8-)))))
 • @Husky 15:52:49
  Nie pal goopa. To jest tłumaczenie całego tekstu, moje zresztą. Pasuje tam gdzie jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:32:13
  Moje tłumaczenie tekstu wylądowało za czasu dzisiejszego admina właśnie tam
  No ale są i tacy i tacy .....tłumacze.
  A tak właściwie to znakomicie władasz j.angielskim, perfekcyjnie
  Wielkie szapo baa.
  Ja 17 lat piszę , czytam i tłumaczę ale przy Tobie Jarku to 7 liga.
  Serio
  Szapo ba
  Mam nadzieję że jak będę miał problem z tłumaczeniem to pomożesz?No i gdybyś to Ty tłumaczył projekty wadzom Wa-wy przy budowie Czajki to dziś gówno by tam nigdy nie płynęło
  A tak....

  8-))))))
 • @Husky 16:54:57
  Jeśli jeszcze raz ci się coś takiego przytrafi to protestuj i będziesz miał rację. "Co piszą inni" służy do czego innego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:01:10
  Tylko po co ?
  To nie ja się ośmieszyłem, zważywszy że przez niemal cały dzień był ten wpis na pudle,przyszła zmiana i....
  Ale dobra.
  Odpowiedź mi tylko na jedno pytanie, kiedy i gdzie naumiałeś się tak dokładnie ,ba, niemal perfekcyjnie tłumaczyć teksty.
  Wcześniej takich raczej zbyt wiele tu nigdy nie było .A i na pisanie w j.angielskim masz alergie.

  8-))))))
 • @Husky 17:23:46
  To są łatwe teksty, każdy sobie poradzi.
  Tłumaczenia techniczne to już wyższa szkoła jazdy.
 • @Husky 15:52:49
  Dlaczego tchórzliwy piesek nie waruje za swoim banem? ;-)
 • @kula Lis 68 15:07:45
  "Prokuratura na Ukrainie wszczęła śledztwo w sprawie korupcji i przestępstw młodego i starego Bidena..."

  Robi się ciekawie. Oby im się udało ich sięgnąć. Dzięki za info.
  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:52
  Mam techniczny i skomplikowany tekst :
  Woman's instruction manual
  Sporo tego , dasz rade

  8-))))
 • @Jasiek 17:45:13
  spadaj pajacu
 • @Husky 17:49:27
  Daj do tłumaczenia Wandzie Obywatelskiemu, on jest dżender/LGBT to ma największą wiedzę. Taką transpłciową :)))

  A skoro już o tym cudaku mowa.
  Widziałeś jak go znowu Zawisza wypatroszył, złodzieja cudzych tekstów? I zaraz notkę usunął, palant jeden :)))
 • Prezydent Putin broni Ukraińców.
  Na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego skrytykował rosyjskie i inne media, za oczernianie narodu ukraińskiego w związku z tą historią jaka wynikła z USA i Zełenskim. Powiedział, że naród ukraiński stał się ofiarą rozgrywek politycznych rządów zachodnich w powiązaniu z pewnymi grupami na Ukrainie. Zaś sami Ukraińcy są bratnim narodem i nie wolno ich w mediach źle traktować.
  https://gordonua.com/news/politics/putin-raskritikoval-smi-rf-kotorye-vystavlyayut-ukrainu-v-nevygodnom-svete-1323995.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:13:55
  A gdzie to to cóś się zapodziało? Nie zmarło mu się czasem? Czy znowu zmienia płeć?
 • Kurt Volker, specialny przedstawiciel USA na Ukrainę,
  zeznawał w sprawie impiczmentu Trumpa w Kongresie Amerykańskim i zeznał, że Trump mówił, że Ukraina jest państwem skorumpowanym, pełnym okropnych ludzi, którzy próbują go zniszczyć
  "He said that Ukraine was a corrupt country, full of 'terrible people,'" Volker recalled. "He said they 'tried to take me down'.”
  https://www.usatoday.com/story/news/world/2019/10/04/kurt-volker-lawmakers-trump-said-ukraine-tried-take-me-down/3864979002/

  Kurt Volker zastąpił na tym stanowisku Victorię Nuland.
 • @kula Lis 68 18:57:23
  A gdzie lądują wszystkie trolle wyrzucone z NEonu? niedorobiony.pl
 • @Husky 17:59:20
  "spadaj pajacu"

  Może za ban? ;-)
 • @Husky 17:49:27
  "Woman's instruction manual"

  Agresja Rosji?
 • Prezydent zrobił przegląd przyjaciół i podsumował,
  że najlepszym przyjacielem Ukrainy jest Białoruś.
  https://112.international/ukraine-top-news/ukraine-belarus-turnover-surpassed-5-billion-in-2018-zelensky-44228.html
 • @Anna-PK 19:53:03
  "Prezydent zrobił przegląd przyjaciół i podsumował,
  że najlepszym przyjacielem Ukrainy jest Białoruś."

  1. Pytanie co na to Białorusini, bo jakoś nie widzę żeby oni i ich prezydent pałali gorącą miłością do neobandeorpiteków i to jeszcze pod tak "demokratycznie" wyłonionym przez snajperów z Majdanu przywództwem...

  2. A co na to kaczelnik i jego kamaryla to już inna sprawa. Tyle starań i włażenia w pewną cześć ciała banderopitekom, bezzwrotne pożyczki, nadstawianie twarzy na opluwanie, a tu najlepszym przyjacielem jest "reżim Łukaszenki".... "agresja Rosji" jak nic ;-)

  Dzięki za link.

  @---->>>>>>---------------
 • @Husky 17:59:20
  "spadaj pajacu"

  Husky, gdzie offset do F-35?
  Kaczelnik, veto-dudhauser i płaszczak zapomnieli zapytać? ;-)
  A może to znów koraliki/wizy?
  Czy to z nich tak się nabija Rouhani?
 • Pisze pan Jaroslawie..cyt:
  "W każdym razie historia, w której Trump próbował zmusić Zelenskiego do ujawnienia obciążających szczegółów na temat Bidena (zamiast pytać go bezpośrednio z odpowiednimi manierami) również mogła mieć jakąś podstawę (ostrożne filtrowanie wszystkich istotnych informacji z amerykańskich mediów ). Ale potem Trump zrobił coś niesamowitego: usunął ściśle klauzulę tajności z transkrypcji swojej rozmowy telefonicznej ze Ze i podał ją do publicznej wiadomości wraz z anonimowym tajnym memorandum. Prezydenci Stanów Zjednoczonych są uprawnieni do ujawnienia tajnych informacji, według własnego uznania."""
  I dalej juz jak z platka snuje pan opowiesc po swoim uznaniu….:-))) emmpstrem bzdremmm fiutiu trutiu z odpowiednimi manierami:-))))
  Obudz sie pan..panei Jaroslawie…smoki owszem znosza jaja, ale nie mozna ich pomacac:-)))))
  Gdyby Trump chcial zmusic...jakpan to nazywa ..to by to zrobil nei za pomoca noty...I dzialan pana Gullianiego…..
  NOta jest potrzebna tylko do legalnego wswzecia procesu jaki maja juz dokladnei rozpracowany z najdrobniejszymi szaczegolami…. Gulliani to spec od likwidacji Mafii..z ponad 1000 mafiozow w ciupie zapuszkowanych na zycie....
  ]Tajnosc rozmow ...niech pan przypomni sobie...jak to wszystko sie zaczeli.... Od chwili kiedy Trump rozmawial z Putinem.....I tlumaczka byla zaufabna Trumpa , ktora nie zdala relacje -o czym mowili przywodcy panstw.... Ciemnym Silom w Washingtonie…. TO bylo jakby wrzucil granat w latrine....Radze poszperac i przypomniec:-))))
  jak on smial..zlamac stara I uznana zasade
  - Nic o Nas - bez Nas!!!!!!!!!
  I prosze popatrzec na Ukraine innym wzrokiem….niech pan zostawi swoje dywagacje ..I popatrzy na Ukraine- jako na Terytorium, o jakie toczy sie Tysiacletnia Wojna k'Hazarow z....Rosja....ze Slowianszczyzna I popatrzy przy okazji na wlasne podworko???? I sprobuje zgadnac co robil wsrod najbardziej skurwialych chazarskich mafiosow..obslugiwanych finansowo przez Sorosa,,,, ex prezydent Polski Kwasniewski....na pozycji czlonka zarzadu firmy BURISMA????
 • @Jasiek 17:47:08
  http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2NiNDc0L3AvMjAxOS8xMC8wNi8xMjkwLzg2Ni9hNjAxNDk5MzJlMmY0OTI5YjQ0NDIyYjc5NmY0Yzc1OS5qcGVn.jpeg
  USA: Zgłosił się już drugi sygnalista z wiedzą o aferze ukraińskiej. Drugi sygnalista, dysponujący wiedzą z pierwszej ręki o postępowaniu prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie Ukrainy, zgłosił się do wewnętrznego nadzoru amerykańskich służb wywiadowczych poinformował w niedzielę prawnik tej osoby. Adwokat Mark Zaid w programie stacji ABC „This Week” potwierdził doniesienia, że druga osoba, również ze społeczności wywiadowczej, rozmawiała z inspektorem generalnym tych służb.

  Zaid reprezentuje już sygnalistę, który jako pierwszy złożył skargę dotyczącą budzącej kontrowersje rozmowy Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim z 25 lipca br. Podczas tej rozmowy Trump poprosił Zełenskiego o wznowienie śledztwa dotyczącego Joe Bidena, swojego prawdopodobnego rywala w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, oraz jego syna Huntera. Skarga pierwszego sygnalisty, a następnie opublikowanie odtworzonego z notatek zapisu rozmowy z 25 lipca, uruchomiła zarzuty wobec Trumpa o wywieranie presji na inne państwo w celu skłonienia go do ingerencji w amerykańskie wybory prezydenckie oraz próby zamaskowania tych zabiegów. W związku z tymi podejrzeniami Izba Reprezentantów wszczęła postępowanie, sprawdzające zasadność i możliwość wszczęcia procedury impeachmentu wobec prezydenta. Zabieganie za granicą o jakąkolwiek pomoc w kampanii stanowi złamanie prawa wyborczego USA. Trump nie poczuwa się do winy i powtarza, że rozmowa z Zełenskim była „perfekcyjna”. W ostatnich dniach Trump o prowadzenie śledztwa w sprawie Bidena i jego syna apelował także do Chin. AP ocenia, że prezydent i jego osobisty prawnik Rudy Giuliani starają się wzbudzić podejrzenie, że Hunter Biden miał biznesowe powiązania z Chinami; przypomina też, że nie ma dowodów na zarzuty, które stawia Trump, ani podstaw, by sądzić, że były wiceprezydent mógł czerpać korzyści z przedsięwzięć syna. Apele do Ukrainy i Chin wywołały sprzeciw w jego Partii Republikańskiej i skłoniły senatorów Mitta Romneya, Bena Sasse’a i Susan Collins do wyrażenia zaniepokojenia faktem, że Trump może zwracać się do obcych państw o pomoc w kampanii prezydenckiej.

  SzSz(PAP)
 • @kula Lis 68 20:31:10
  Panie Kula Lis....jak juz wiecie - nie brak swiadkow na tym swiecie:-)))

  Juz jest drugi ..a jak nie wystarczy to I trzeci sie zglosi...jak pan wie Stare Kiejkuty pod roznymi nazwami, sa zawsze ostoja kazdej demokracji:-))))
 • @RomanKa 02:50:01
  Panowie posluguja sie propagandowa medialna papka tzw mediow neoconskich. Oczywiscie dzis to 85% wszelakich mediow....I dlatego radze zachpowac ostroznosc w cytpowaniu czy opieraniu sie na tych preperowanych przez nich informacji.
  Tzw..Deep State nie ma NIC..przeciwko prez Trumpowi ..doslownie NOIC oprocz insynuacji:-))) Strona prezydenta czyli WASP-y MAJA TWARDE DOWODY!!!
  W tym dowody korupcji. Wielomilionowe penskje z BURISMA przylupiego synalka Vce prez Bidena, ktoremu za nic placili oligarchowie chazarscy na Ukrainie po 50tys dollarow plus na miesiac...czy Chinczycy wyplacili na szemrane konta 1.5 miliarda dollarow.....
  Za co?????
  We firmire BURISMA zasiadal prezio wszystkich polakuff Kwach….to najlepszy dowod ,ze " nei bylo tam zadnych kantow":-_))))
  Od czasow Regana..Neocony opanowali sluzby USA..i jak powiedzial Strzok agent..neoconow ...SLuzby maja woiele sposobow zeby usunac prezydenta.....Zobaczymy...czy jego expewrtyza spelni sie w USA....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej