Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22515 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Arabia Saudyjska walczy razem z nami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeciwko terroryzmowi irańskiemu, oczywiście.

Ciekawy i miejscami wstrząsający tekst włoskiego dziennikarza i pisarza Maurizio Blondeta. Rzecz o najwiekszym sojuszniku naszego "wiecznego" sojusznika USA czyli Arabii Saudyjskiej.

 W 2019 r. - który jeszcze się nie skończył - królestwo Arabii Saudyjskiej sprzymierzone z Zachodem i Syjonem straciło już 134 osoby. Nie tylko przez tradycyjne ścięcie sejmitar ale także przez ukrzyżowanie. Oczywiście egzekucje poprzedzały tortury. Sześciu zabitych było nieletnimi w momencie aresztowania. Mówi o tym raport The Death Kara Project dla Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie, dodając, że obecnie 24 osobom grozi bezpośrednio egzekucja. Interesujące szczegóły: 58 ofiar stanowili cudzoziemcy: 21 Pakistańczyków, 15 Jemeńczyków, 5 Syryjczyków i 4 Egipcjan; dwóch Jordańczyków, dwóch Nigeryjczyków, jeden Somalijczyk i dwóch naleących do niezidentyfikowanych narodowości. W dniu 22 kwietnia 37 osób zostało publicznie straconych w stolicy Ryadh, w Mekce i prowincji Qassim, gdzie mieszka mniejszość szyicka. W rzeczywistości 34 to szyici, winni wyznania wiary - wielkiej zbrodni w królestwie wahhabitów. Według Amnesty International jedenaście z nich zostało oskarżonych w procesie pokazowym o szpiegowanie na rzecz Iranu; kolejne 14 za udział w antyrządowych demonstracjach, niekiedy gwałtownych, na obszarach zamieszkałych przez szyitów w latach 2011–2012. Jeśli winowajcą jest sunnita, po ścięciu przed rozradowanym tłumem, jego głowa zostaje osadzona na palu, pour invager le autres , jak by powiedziano we Francji. Nie jest jasne, czy jest on tym samym przestępcą, którego ciało, po ścięciu, zostało ukrzyżowane - dodatkowa kara za lekceważenie, która najwyraźniej dotyczy szczególnie poważnych przestępstw według petro wahabizmu, ale są to prawdopodobnie dwa odrębne przypadki. Znane jest imię tego z głową na palu - Khaled bin Abdel Karim al-Tuwaijri, winny „przyjęcia ekstremistycznej ideologii terrorystycznej, utworzenia komórek terrorystycznych” i zniszczenia „pokoju i bezpieczeństwa społeczeństwa” Jednym z tych ściętych był Abdulkareem al-Hawaj, który został aresztowany podczas udziału w antyrządowym proteście, gdy miał zaledwie 16 lat. 17 lat miał Mujtaba al-Sweikat student Western Michigan University w Stanach Zjednoczonych, dokąd właśnie miał zamiar lecieć, kiedy został aresztowany: jego wina, rozpowszechnianie informacji o antyrządowym proteście. Torturowano go klasycznym biciem trzcinką w podeszwy stóp, po czym przyznał się do swoich zbrodni i został przekazany katowi.

 https://www.thesun.co.uk/news/8923983/saudi-arabia-beheads-mass-execution/

 Nie warto nawet wspominać, że egzekucja nieletnich jest potępiona przez prawo międzynarodowe. Arabia Saudyjska - w końcu nie ma pisemnego kodeksu karnego (jest Koran więc po co więcej?) Walczy u naszego boku, amerykańskimi i francuskimi i brytyjskimi pociskami i samolotami oraz daje ważne wsparcie ISIS, przeciwko prawdziwemu i wyjątkowemu islamskiemu państwu terrorystycznemu, dotkniętemu coraz poważniejszymi sankcjami ze strony cywilizowanego Zachodu: Iranowi. Znamy nazwiska dwóch bardzo młodych którym ścięto głowy , ponieważ należeli oni do ​​ważnych rodzin, mających powiązania za granicą. O cudzoziemcach, głównie biednych sługach, którzy wyemigrowali do pracy w Arabii, straconych w dużej liczbie, rzadko wiadomo cokolwiek: wiadomo tylko, że w 2018 r. 77% straconych to obcokrajowcy. W październiku nazwisko indonezyjskiej pokojówki, Tuti Tursilawati, stało się znane tylko dlatego, że jej rodzina zwróciła się do władz indonezyjskich; które za pomocą środków konsularnych odkryły, że kobieta została już zabita bez powiadomienia ambasady. Co więcej, wina nie była niewątpliwa: w 2011 r. zabiła swojego saudyjskiego pracodawcę w samoobronie gdy ten chciał ją zgwałcić. Nie brakuje znanych alternatywnych kar. W 2015 r. 45-letnia pokojówka ze Sri Lanki, winna cudzołóstwa (wyszła za mąż nna Sri Lance) z innym singapurskim imigrantem, została stracona przez ukamieniwanie. Jego partner otrzymał 100 kijów za to samo przestępstwo.

 https://www.mirror.co.uk/news/world-news/woman-stoned-death-adultery-saudi-6912835

 Na 1000 (tysiąc) rózg został skazany bloger winnemu temu, że prowadził krytycznego bloga o monarchii Raif Badhawi wraz z 10-letnim wyrokiem więzienia. Wiemy to tylko dlatego, że jego żona, która uciekła do Kanady w 2013 r. z dziećmi pary, opublikowała wideo na Twitterze.

 https://www.thesun.co.uk/87277f9a-a23a-4f6f-90f4-c911b9e9eb51

www.thesun.co.uk/news/4365545/wife-of-jailed-saudi-blogger-raif-badawi-sentenced-to-1000-lashes-shares-horrific-video-of-him-during-flogging-which-nearly-killed-him/

 W sieci są zdjęcia 5 ze ciał ściętymi głowami, które zostały zawieszone na poziomym słupie, uniesionym przez dwa dźwigi; każde z nich jest zapakowane w plastikowe torby. Wygląda na to, że byli Jemeńczykami. Pokaz odbył się przed uniwersytetem w Jizan, w celu zastraszania studentów, którzy akurat zdawali egzaminy.

 Dziwne, że nasi działacze na rzecz praw człowieka, których często obserwujemy, wychodzą na ulice przeciwko okropnej dyskryminacji, której doświadczają nasi rodacy sodomici, nigdy nie poświęcają choć bardzo małego protestu przeciwko łamaniu praw człowieka w Arabii Saudyjskiej. Nigdy ani jeden z dziennikarzy, którzy wylewali tyle łez w rzekomych szpitalach pediatrycznych w Aleppo, nad "zagazowanymi" przez Assada według "prawdziwych" zeznań Białych Hełmów, nigdy nie zajęknął się na temat pięciu wiszących na zdjęciu. Nie zająkną się żadne media, które śledzą każdą demonstrację Navalnego w Moskwie, aby sfilmować "łamanie podstawowych swobód politycznych w Rosji", - nigdy nic o królestwie wahhabitów.

 Być może dlatego, że w dzisiejszych czasach dowódcy ISIS pokonani w Syrii są wywożeni przez amerykańskie siły specjalne do północnych regionów Afganistanu, „aby zdestabilizować obszary graniczące z Federacją Niepodległych Państw”, jak potwierdził Siergiej Beseda, szef departamentu stosunków międzynarodowych Wspólnoty Niepodległych Państw, związany z Rosją? Talibowie potwierdzają przybycie. Wahhabizm po raz kolejny udowadnia, że ​​jest niezbędny do rozszerzenia demokracji, a zatem i cywilizacji. Jak ze świni, nic nie jest wyrzucane.

 Ścinanie głów. UWAGA mocne obrazy. Odpowiedni jedynie dla dorosłych odbiorców o mocnych nerwach. https://vk.com/video266270515_456239055

 Źródło https://www.maurizioblondet.it/larabia-saudita-lotta-insieme-a-noi-contro-il-terrorismo-iraniano-naturalmente/

 tł. JR

KOMENTARZE

 • A polińskie
  Szabesgoje z jedynie słusznej partii PiS Kaczyński, Duda i cała reszta tej hołoty opowiada bajki, że Izrael to prawdziwy cud na świecie. Potem do pokojowej demonstracji Palestyńczyków strzelają żydowscy snajperzy, giną kobiety i dzieci i cicho sza! Nie ma tematu. To samo dotyczy AS. Jeśli ktoś na to zwraca uwagę, to wiadomo, agent Putina.
 • Autor
  Oczywiście dałem 5.
 • @zbig71 11:14:26
  No wreszcie wiem: Ruszkiewicz to agent Putina!!!

  Wyszło szydło z worka!!!
 • A czemu Amerykanie nie interweniują
  w obronie praw człowieka? Bo nasi politycy z POPiSu i LSD to zwykłe uliczne qrewki (połączenie prostutucji z charakterem). Tanie qrewki. A ich wyznawcy jeszcze tańsi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:26:52
  Szanowny ma szczęście, że od rana mam dobry humor i nie będę reagował na takie zaczepki pisząc np, że Wojtas to pislamista, któremu opadła maska a jeszcze do niedawna był "polskim cywilizatorem". :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:00:30
  PS. Nowy artykuł jak zwykle tu
  http://xn--niepodlegy-i0b.pl/#/360/wojna-gospodarcza-usa-z-calym-swiatem-czyli-upadek-imperium/
 • Czart i jego pomiot na Ziemi
  w przeważającej większości walczy z ludzkością ich - ludzkości - rękami.
 • Husky mnie zbanował więc tu napiszę.
  Twierdzi on, że wg Błaszczaka to jeden F35 nie będzie kosztował więcej niż 100 baniek. Ja może miałem matematykę dawno temu, ale skoro mamy zapłacić 6,5 miliarda za 32 bodaj samoloty to mi wychodzi, że jeden kosztuje jakieś 200 baniek. Ale PiSidzielcy matematyki i ekonomii uczyli sie w Hogwarcie
 • @Wican 13:54:25
  PiSek Cię zbanował? No cóż... On nie lubi komentatorów z dużą wiedzą i argumentami nie do podważenia. Aż dziw że mnie jeszcze nie zbanował :))

  A jeśli chodzi o cenę tych nielotów to co byśmy nie zapłacili to i tak będą pieniądze wyrzucone w błoto. Tylko że to do PiSlamistow nigdy nie dotrze.
 • @Jwu 14:19:59
  A to ja wiem. Z tym, że do tej pory najdroższy model szedł do USArmy i kosztował ze 130 baniek. A na sprzedaż to 80-100 baniek. Za patrioty też przeplacono. Trybunał dla zdrajców. I nie żaden TS, tylko gilotyny
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:11:04
  Juz z PiSiorów to moge popisac z kulą lisem i z krzysztofjaw. Kamiński to zanim mi pokasował komentarze, to najpierw na nie poodpowiadał. I teraz komentarze wylgądają kretyńsko, bo nie wiadomo na co odpowiada, ale to upośledzony jełopa z rozbuchanym ego.
  A co do samolocików, to nie wiedziałem, że gówno może być tyle warte? A kto będzie podejmował decyzję o ewentualnym użyciu? Na pewno nie Polacy a nawet nie polskojęzyczni
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:26:52
  Szydło niestety wyszło w Eurokołchozie.
 • @zbig71 15:17:46
  Wojtas jak Oscar. Spedają ojczyznę za zasiłki i 13 emeryturew, które ich prawnuki jeszcze bedą splacać. Jak nazwać kogoś, kto zostawia bez skrupułów długi swoim potomkiem? Utracjuszem? A jak ktoś się sprzedaje? I to tanio? Bo głosy takich jak P. WOjtas i Oscar są bardzo tanie i PiSdzielce nie ze swoich placą, tylko z naszych. Fajnie się wydaje czyjąś kasę, zwłaszcza gdy się nie umie zarabiać.
 • @Wican 15:36:12
  Szanowny Wojtas akurat potrafi zarabiać, ale że na starość dopadła go pisofrenia... Przykre...
 • @Wican 13:54:25
  Husky mnie zbanował więc tu napiszę.
  Twierdzi on, że wg Błaszczaka to jeden F35 nie będzie kosztował więcej niż 100 baniek. Ja może miałem matematykę dawno temu, ale skoro mamy zapłacić 6,5 miliarda za 32 bodaj samoloty to mi wychodzi, że jeden kosztuje jakieś 200 baniek. Ale PiSidzielcy matematyki i ekonomii uczyli sie w Hogwarcie

  nadużycie link skomentuj

  Wican 28.09.2019 13:54:25
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  ODNOSNIE - technologii RELIGIJNEJ -ASSUMPTION Technology made in/by USA: )
  Shopping in us military-garbage shed =US ASSUMPTION religion TECHNOLOGY
  https://uk.news.yahoo.com/north-korea-calls-south-koreas-034459493.html

  SLOWNICZEK terminologii dla gadzetow -( ASSUMTION religious usa technology) militarnych usa :
  Wniebowzięcie=ASSUMPTION- Najświętszej Maryi Panny, łac. Assumptio Beatissimae Mariae Virginis in caelum – przedmiot wiary chrześcijańskiej dotyczącej Wzięcia do Nieba z Ciałem i Duszą Najświętszej Maryi Panny .

  Nauka i... PRAKTYKA- uzywania tej TECHNOLOGII jest obecna …od DAWNA na Swiecie : vide :
  missing boeings... (Malaysia Airlines Flight 37 etc )
  missing F-35 etc.etc,
  i UDOWODNILA...ze
  inwestycja w F - 35 .. czy tez inne militarne gadzety jest tylko iluzją dostepu do… ILUZJI usmilitary… potegi militarnej ..
  http://wyborcza.pl/7,75398,24905144,prezydent-duda-o-swojej-wizycie-w-usa-niech-zamilkna-krzykacze.html
  - Żadne pieniądze nie zostały jeszcze zapłacone. Nie ma jeszcze cen, nie ma warunków. Bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój - w ten sposób prezydent Andrzej Duda zareagował na krytykę zapowiedzianego przez niego porozumienia w sprawie zakupu samolotów F-35
  JUDEO-Chrzescijani in ACTION :
  Prezio Duda & Donald Trump VS UE…etc.etc : )
  http://wyborcza.pl/7,75968,24902923,ile-duda-przeplacil-w-sklepie-trumpa.html
  https://www.businessinsider.com/what-happened-to-japanese-f-35-that-disappeared-in-pacific-2019-6?r=US&IR=T

  wspólnie śledziliśmy wizytę Andrzeja Dudy, był niewątpliwy progres meblowy. Dla polskiego prezydenta znaleziono tym razem w magazynach Białego Domu biurko, więc nie musiał się już pochylać nad gospodarzem odgrywającym rolę hegemona. Prezydent Donald Trump tradycyjnie zachwycał się Polską podobnie jak wcześniej Rosją i Koreą Północną. Nie dziwią więc zachwyty gospodarza nad stanem polskiej demokracji, który polskich demokratów wcale nie zachwyca. Nikogo w Waszyngtonie nie zaskoczyła krytyka …EUROPY…Niemiec…etc : )

  Komentarz :
  raz1dwa2trzy3 15.06.2019, 18:03
  Po prostu - cwaniak wydmuchał klarneta.
  Kupił, jak garnki na prezentacji.

  Jesli przyjac SYMULACJE na mapie politycznej Swiata :
  ze... WW3- jest juz prawie skonczona...
  a WW4... bedzie za jakies 1 nastepne pokolenie..(za jakies 80+lat)
  w 0102
  i przed 0003
  to WARTO przemyslec...czy WARTO inwestowac...w
  Assumption religious military technology - TERAZ...
  KOSZTEM...
  dalszego NISZCZENIA Powloki ziemskiej(sferetc)... Klimatu...etc.. )

  I czy NIE WARTO byloby juz zaczac OGRANICZAC IT technologie - do NIEZBEDNEGO MINIMUM !
  Aby dluuzej PRZETRWAC na Planecie Ziemia !

  ???????????????
  xxx : )
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:10:14
  A to nie wątpię. Ale PiSiory to sekta
 • @Wican 15:36:12
  Na pewno obydwaj wymienieni wiedzą jakie zagrożenie niesie ze sobą władza PiS. To przede wszystkim akt447 i wysługiwanie się koniokradom. Choćby tylko z tego powodu Polak i patriota nie powinien nawet przez chwilę pomyśleć o oddaniu głosu na formację Kaczelnika. O reszcie czyli POKO, PSL, czy Czarzasty że swoją hołotą to nawet nie mówię. Wszyscy powinni iść do kamieniołomów.
 • @Wican 13:54:25
  Tylko z tego, co mówią spece od Lotnictwa, to te F35 to myśliwiec ofensywny. Kogo Polska ma atakować?
 • @zbig71 16:44:47
  Jak kogo?
  Będą wykonywali prace zlecone dla Israela na BW (oczywiście gratis czyli w czynie społecznym).
  Już tam ćwiczyli na F-16 za które zapłaciła Polska. Taki żydowski pomysł na życie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:57:35
  To było pytanie retoryczne. Wiadomo kogo i nie chodzi tylko o Bliski Wschód. Koniokrady mogą robić ustawkę z Białorusią na przykład i wykorzystać polskich gojów jako elementu zaczepnego.
 • @zbig71 16:44:47
  Tak samo czołgi, a kupowaliśmy Leopardy. Do tego JASSM do F16. To wszystko broń ofensywna. I głupio wydawany szmal. Hibmars bez naprowadzania to poziom katiuszy. I leci tylko na 300km. Chyba, że będziemy ostrzeliwać Berlin. Wtedy ten zakup miałby sens. Błaszczak to jełop gdy idzie o wojskówkę. Był w MSW to policjanci sie buntowali. To niedorozwój bez żadnego doświadczenia zawodowego. Cała kariera to noszenie teczek za kimś ważnym i włażenie pod stół, aby komuś zrobić dobrze.
 • @Wican 13:54:25
  Lemingowy matematyku o dużej głowie.Masz duży łeb dużo ci wiedzy wejdzie.
  Pod warunkiem że umiesz czytać tekst drukowany i tylko od lewej do prawej
  Nie odwrotnie.

  https://www.defence24.pl/f-35-dla-polski-za-65-mld-usd-zielone-swiatlo-departamentu-stanu

  https://www.defence24.pl/f-35-czyli-pytania-o-koszt-efekt-analiza
 • @Wican 17:14:13
  Błaszczak to jełop w każdej materii. Nie tylko w wojsku, ale we wszystkim. Tak jak Macierewicz. Tylko że to ich jełopstwoe może sprowadzić nieszczęście na Polskę. Po po drugiej stronie jełopów nie ma, są cwani i cyniczni oraz wytrawni gracze, którzy takich Błaszczaków rozgrywają marszczyć brwi. Co zresztą widać choćby po Żorżecie.
 • @Husky 17:22:35
  Ale ty ograniczony jesteś. Ja wiem o oficjalnej ofercie a nie o PiSiackich pseudoźródełkach. Wracaj do Polski tchórz, skoro PiS taki cudny.
  I ja liczyc pottrafię, PiSiacki lemingu. Tylko szmata głosuje na PiS nie mieszkając tu, czyli nie ponosząc skutków swoich decyzji, kundlu usraelski
 • @Wican 17:26:23
  Ja ci kretynie nie ubliżam
 • @Husky 17:33:38
  Ubliżyłeś "lemingiem". A ja gówna placuszkiem nazywał nie będę.
 • @zbig71 17:24:51
  Błaszczak nigdzie poza polityką nie pracował. On niczego nie potrafi. ma znajomych w policji i sam z jednym wypiłem flaszkę tequili, gdy ten jełop zmienił ministerstwo. Antoniego akura żołnierze chwalili. Bo trochę sitwy porozwalał i umożliwił awanse. Trepy Antoniego chwalili
 • @Wican 17:37:23
  Chwali bo więcej zajmował się swoimi Misiaczkami niż nimi. Albo w Toruniu siedział.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:14
  dawał szanse awansu niższym rangom. Stąd pochwałki. Bo trochę przewietrzono kadry. Ale tylko dlatego, bo na sprzęcie to się nie znał. Nawet mu jego "spec" od obronności pomocnik aptekarza nie dpradził, że Black Hawk produkowany w Polsce to sprzęt cywilny.
 • @Wican 18:39:46
  Jak się nie znał?
  A bombowy szybowiec to nic?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:45
  Antoni to zjawisko dla medyków. jemu chyba nawet bali się powiedzieć, ze nie jest ministrem. I wciąż tam przychodził. CHyba, że jest inne wytłumacznie. Antoni był MSW, kierował formalnie służbami wojskowymi. Może miał dostęp do tajnych dokumentów? I wyszło, że Kaczelnik to pedryl, albo coś podobnego
 • @Husky 17:33:38
  A widziałeś swojego przyjaciela Wandę Obywatelską (nigdy nie pamiętam jakiej to płci osobnik)?
  Zaorany przez Zawiszę usunął notkę i wkleił ponownie. Uczy się od Kamynskego :)))
 • @Wican 19:02:47
  No ale to podpora PiS przecież...
 • @Wican 19:02:47
  Dostęp do dokumentów to on miał od 92roku. Natomiast ciekawe, jakie dokumenty na całą bandę pisowską mają ich zwierzchnicy z USA i Izraela, skoro ci płaszczą się przed nimi na skinienie palcem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:14:24
  To on znowu tu się pojawił?
 • @zbig71 19:33:05
  No co ty... Tutaj dostał już tyle razy kopa w rzyć, że to niemożliwe :)
 • @Husky 17:33:38
  Widziałeś jak was tam na niedorobiony.pl Zawisza, nasz Admin zaoruje?
  Nawet Gavrylenko z ogromnym bólem doopy musiał przyznać Zawiszy rację:
  //Twój artykuł i artykuł z defence24 są w 80%-90% podobne. Zdania różnią się tylko kosmetycznie, tak jakby były celowo zmienione. Rozumiem że się nie lubicie, ale zamiast nerwowo i agresywnie reagować (na granicy naruszenia regulaminu) mógłbyś merytorycznie odnieść się do zarzutu? Plagiatorstwo to nic chwalebnego. To zwykłe przestępstwo, polegające na kradzieży tekstów.//

  Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1604292#comment-1604292

  A dopiero co próbowaliście (żałośnie i nieskutecznie) zrobić z Zawiszy plagiatora. Ja tego/tą Wandę Obywatelską też już kiedyś złapałem na kradzieży, na Szalomie24.
  Hehehehehehehehehehehehe :)
 • @zbig71 19:32:15
  Waszczu raz z ambasady USA wyszedł z płaczem. Tak z takimi qrewkami sie nie cackają
 • @Wican 20:52:43
  Ponoć łapy mu latały jakby miał ostrą delirę. To było po próbach w sprincie kanału śląskiego.
 • @zbig71 21:31:18
  Tak. CIekawe jakie sextaśmy mają na tego typa o aparycji kloszarda. Od dyplomaty jednak, wymagam klasy. Zresztą, Waszczu karierę w MSZ zaczął w 1992 roku. Typowy Geremkowiec i pokazuje, że Kaczelnik to ta sama ferajna. Zdradziecka i bez honoru.
 • @Wican 15:26:17
  Ano.
 • Atak na rafinerie w AR
  W zasadzie żaden z komentatorów nie zwrócił uwagi na prosty fakt, że system OPL w AR zorganizowali Amerykanie i zrobili to nowocześnie (sieciocentryczny system z udziałem Awacs'a).Skoro system nie zadziałał, to ktoś dobrze zorientowany go obszedł lub wyłączył. Mówi się,że drony jedynie zdezorganizowały system i w ten "bałagan" wpuścili rakiety Kuds (irańskie). Kto to mógł zrobić? Na pewno nie Huti z Jemenu, wątpliwy jest Iran.Wchodzi w rachubę jedynie USAF lub IDF. A interes był oczywisty.Ponieważ operacja była typu "false flag", niełatwo będzie kogoś złapać za rękę.Excalibur
  PS. Co dzieje się z B.Jeznachem? Co z jego zdrowiem? Wyrażnie brakuje go w Neonie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej