Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22544 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

PiS na maksa czy na minimum?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odbyłem dziś konferencję telefoniczną z moim byłym guru, Szanownym Wojtasem Krzysztofem Julianem.

Od kiedy Szanowny przeszedł na PiSlam nasze drogi (ideologiczne) się rozeszły i pozostała jedynie "męska szorstka przyjaźń" choć na koniec debaty obiecał mi przesłać flaszeczkę z tegorocznego nastawienia cytryńca więc nie jest źle. Zeby nie przedłużać przejdę do konkluzji.

 Otóż Szanowny Wojtas uważa, że należy dać maksymalny mandat PiS, najlepiej z większością konstytucyjną. Bo "kasta" itp. Ja uważam, że trzeba zrobić wszystko, żeby PiS i PO dostały jak najmniej. Żeby Konfederacja została trzecią siłą polityczną i języczkiem u wagi. Zeby patrzyła im na ręce. Sam osobiście nie jestem w 100% przekonany do Konfederacji ale wiem, że poparcie PiS czy PO to wbicie gwoździa do trumny Polski.

 Pytam się więc Szanownych użytkowników NEon24 - kto ma rację?

 Ważnym aspektem kampani wyborczej mogą być owoce rozmowy Prezydenta D.Trumpa z Prezydentem Dudą, któremu administracja Białego Domu "zasugerowała" spotkanie przy okazji Zgromadzenia Ogólnego ONZ (mam cichą nadzieję, że nie będzie to znowu jakieś poklepanie po plecach koło kibla). Czego mogą chcieć Amerykanie od Polski w tych gorących dniach? Ano tego, że nasz nieszczęsny Kraj przystąpi spontanicznie do koalicji anty-irańskiej. Jak znam naszych "włodarzy" to wyślą na Bliski Wschód to czego Wujek Szmul sobie zażyczy. W końcu nasze F-cośtam już tam ćwiczyły. Nie bez kozery ropokrady wciskają nam co mogą (broń, gaz) bo sami robią bokami. Setki miliardów dolarów wydane przez Arabię ​​Saudyjską na amerykańskie systemy obrony powietrznej zostały zamienione w kupę bezwartościowego złomu. I zrobili to ludzie, którzy byli bombardowani i umierali z głodu w ciągu ostatnich pięciu lat.

 Arabia Saudyjska, dysponująca 82,9 miliardami dolarów budżetu wojskowego rocznie ( jedynie budżet USA i Chin jest większy), wyprzedzająca takich gigantów, jak Rosja i Indie, została uderzona przez Houthis. Rzekomo niezawodny system obrony p-lot po raz kolejny okazał się niewiele wart. Starczy przypomnieć udany atak Jemeńczyków na saudyjskie lotnisko w Abha, 13 czerwca tego roku. Tam "niezawodny" system Patriot nie poradził sobie nawet z rakietami produkcji sowieckiej (konstrukcja z lat 60'). Takich udanych ataków przeprowadzili Jemeńczycy dużo więcej, ten ostatni był wyjątkowo spektakularny bo ograniczył zdolności zarobkowe Arabii Saudyjskiej o 50%. A oni oprócz piasku i ropy nic więcej nie mają...

 Musimy teraz bardzo uważnie patrzeć na ręce prezydentowi i innym bo wkręcenie Polski w taką awanturę to jest nawet gorsze niż rządy PiS czy PO.

 Dziękuję za uwagę.

KOMENTARZE

 • Podzielam opinie
  trzeba zrobić wszystko żeby Konfederacja, która jest daleka od ideału miała jak najlepszy wynik. POPiSowa zaraza to przekleństwo tego kraju.
 • autor
  Na początek, wyrażę swoją opinię w/s wizyty Dudy w usraelu. Do ONZ jedzie po to by napluć na Rosję i tak to ma zrobić, by spodobało się w kręgach mafii syjonistycznej oraz ich słudze czyli Trumpowi.
  Jedzie też spotkać się z swoim mocodawcą. Spotkanie będzie jednostronne, bo Trump ma wizję świata żydowskiego, by im dobrze zrobić, a Duda nie ma żadnej wizji Polski Niepodległej, a więc jedzie po wskazówki do swoich mocodawców, które są wygodne dla nich, a wiec będzie miał co robić na najbliższe jesienne tygodnie.
  Trump z Pompeo polecą, a Duda zrobi to co chce Izrael za pośrednictwem Trumpa w sprawie ciągłej prowokacji w stosunku do Iranu.
  Panowie prowadzicie spór o gorszy rodzaj choroby, która gorsza: syf czy kiła (POPIS).
  Z góry odrzucam tych z lewicy i komuno - liberałów, ale jeżeli ktoś wchodzi w mój ogródek i głosi hasła narodowe, a realizuje program antynarodowy, to będę wymagał od nich więcej jak nie od swoich.
  Jeżeli PIS głosi hasła obrony wiary, moralności, życia, suwerennej Polski a realizuje dokładnie to co np; lewica, to mam obowiązek krzyczeć na nich głośniej jak na tych co głoszą lewackie programy i je realizują.
  PiS w swojej ,,służbie" niczym ale niczym szczególnym nie różni się od komunoliberałów, nawet jest w sprawach geopolitycznych nadzwyczaj konsekwentny w oddawaniu resztek atrybutu państwowości polskiej na rzecz NWO.
  przykładów mnóstwo:
  - oddawanie kontroli nad Armią Polską na rzecz Armii NATO-wskiej, która jest od mordowania mas ludzkich a od chronienia świata syjonistycznego,
  - wydawanie mld$ na rzecz kupna sprzętu wojskowego od spółek globalnych kosztem polskiego przemysłu zbrojeniowego oraz kosztem polskiego rozwoju,
  - budowanie montowni różnego sprzętu w Polsce za polskie pieniądze na rzecz spółek globalnych,
  - zapraszanie na kolanach mafijnych banków na instalowanie swoich lichwiarskich banków w Polsce za pieniądze podatnika polskiego,
  - kupowanie gazu katarskiego, rosyjskiego za pośrednictwem globalnych spółek z usraela to zamach na samowystarczalność energetyczną Polski, to zamach na produkcję własnej energii,
  - wydanie kilkaset koncesji mafijnym globalnym spółkom pozwoleń na wydobywanie zasobów naturalnych w polskiej ziemi jest zbrodnia,
  - budowanie za mld zł.baz wojskowych dla obcych wojsk w Polsce za pieniądze Polaków jest zbrodnią polityczną,
  - utrzymywanie za mld zł obcych żołnierzy na polskiej ziemi jest zbrodnią, bazy wojskowe i wojska obce w Polsce mają zadanie chronić światowe mafie finansowe, a nie chronić Polaków. NATO - to wojska do ochrony interesów ludzi pochodzenia żydowskiego i ich szabes - goi czego przykładem jest Trump,
  - PiS nie wdrożył żadnego najmniejszego programu inwestycyjnego dla Polaków,
  - PIS nie przyczynił się do budowy żadnej polskiej myśli technicznej, zadnego zakładu, który był by Polski,
  - PIS repolonizował za 15 - krotnie wyższe stawki to co sprzedawali obecni działacze PIS w ramach AWS-u,
  - PIS nie rozliczył żadnej afery prywatyzacyjnej,
  - PiS nie naprawił żadnego wymiaru sprawiedliwości, wręcz przeciwnie zabagnił mnóstwo spraw, wymiana jednych sędziów na innych to nie reforma, to nie zamiana systemu ,
  - PIS nie zreformował wyjatkowego szkodliwego systemu podatkowego w Polsce z Vat-em na czele, obniżka o 1% PiT-u, to blef wyborczy. itd.
  Przykładów można mnożyć.
  Co do konkretnego zarzutu pod adresem PIS, to, że realizują razem z Dudą, nad wyraz gorliwie wszelkie zapędy jastrzębi wojennych z usraela, słuchają i realizują wojnę medialną przeciw Rosji i innym krajom w interesie lobby syjonistycznego. Na polecenie tego lobby gotowi są zgodzic się na ,,teatr wojenny" na terytorium Polski, gdzie ta wojna między zachodem a wschodem może sie rozegrać. Każdy trochę myślący przywódca kraju, wie, że wojny najlepiej odsuwać od siebie, a pislamowcy szukają na siłę guza nie dla siebie ale na Nas wszystkich.
  Dlatego potrzebny jest im 500+ i inne rozdawnictwa, byle by ,,motłoch" miał szersze łóżko i trochę większą miskę, by godził się na realizację polityki zbrodniczej mafii syjonistycznej.
  Udający ,,narodowca" Wojtas zdaje pewnie sobie z tego sprawę, ale dlaczego nagle tak zmienił front, czyżby poszedł w śladu tezeusa, - dziennikarzaobywatelskiego, Minda itp. pasożytów. Radzę zachować swój kręgosłup polityczny.
  Co do wyborów, idę na wybory, ale czy muszę oddać ważny głos???
  Do 13 sporo czasu, jesienne wieczory, a pracy sporo, nalewek też, ostatnio próbuję calwadosa ,,dzieło" żony, zapewniam świetne, na pewno lepsze od cytryńca, cytryniec to już przeżytek.  .
 • @Miksa 21:51:32
  Arku, Konfederacja, to syf, który niektórzy mylą z półpaścem. Dziwi mnie, że ty także ulegasz fatamorganie :)))
 • Co znaczy władza PiS dla Polski?
  "Najnowszy raport OECD International Migration Outlook 2019 stwierdza, że w 2018 roku liczba czasowych imigrantów zarobkowych w 34 wysoko rozwiniętych krajach świata zrzeszonych w OECD wzrosła do rekordowej liczby 4,9 mln osób.
  Uwagę zwracają dane dotyczące Polski, która pod tym względem wyraźnie się wyróżnia. Według raportu, nasz kraj już drugi rok z rzędu jest głównym kierunkiem czasowych migracji zarobkowych w OECD. Wyprzedziliśmy pod tym względem m.in. Stany Zjednoczone. Jak podano, w 2017 roku Polska przyjęła 1,1 mln czasowych imigrantów zarobkowych spoza Unii Europejskiej (zarówno sezonowych, jak i osoby posiadające dłuższe zezwolenie na pobyt) oraz 21 tys. pracowników z innych państw UE. Dla porównania, w tym samym czasie w USA przyjęto 691 tys. imigrantów zarobkowych.
  "Rzeczpospolita": Ukraińcy nie wystarczą, idzie kadra z Indonezji!
  (https://www.rp.pl/Rynek-pracy/309109873-Ukraincy-nie-wystarcza-idzie-kadra-z-Indonezji.html)
  PiS otwiera granice jeszcze szerzej-ściągnie imigrantów z Filipin!
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pis-otwiera-granice-jeszcze-szerzej-sciaga-imigrantow-z-filipin/)
  "W rozmowie z PAP Szwed przyznał, że rząd Mateusza Morawieckiego prowadzi już z rządem Filipin rozmowy o umowie, która miała by określić warunki imigracji Azjatów do Polski. „Jesteśmy na dobrej drodze, aby te porozumienie zawrzeć. Mam nadzieję, że jesienią uda nam się zawrzeć przynajmniej takie wstępne porozumienie” – słowa wiceministra cytuje portal Dziennik Narodowy. Szwed przyznał, że spotkał się już kilkukrotnie z ambasadorem Filipin w Warszawie.
  „Filipiny delegują ok. 10 mln obywateli, kraj liczy ok. 110 mln. Mają to dosyć dobrze rozwiązane, bo koordynują to przez rządowe agencje zatrudnienia."
  "Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi..."
  (https://kresy.pl/publicystyka/na-progu-imigracyjnej-katastrofy/)
  Państwowa agencja pomaga ściągać imigrantów z Wietnamu!
  Sympatyzujący z PiS portal przyznał, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) współorganizuje wizyty w Wietnamie przedsiębiorcom, którzy ściągają stamtąd siłę roboczą.
  O działaniach Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w wietnamskim mieście Ho Chi Minh poinformował w sobotę portal wgospodarce.pl, powołując się na PAP. Dla agencji wypowiedział się szef tej placówki PAIH w Wietnamie Krzysztof Hajłasz. Ujawnił on, że państwowa instytucja organizuje wyjazdy delegacji przedsiębiorców do azjatyckiego państwa i wspiera ich w rekrutacji jego obywateli do pracy w Polsce."
  (https://kresy.pl/wydarzenia/polska/panstwowa-agencja-pomaga-sciagac-imigrantow-z-wietnamu/)
  Tylko idiota albo zdrajca zagłosuje na PO-PiS!
 • @stanislav 00:36:28
  Nie marudź.
  Póki co nic innego nie ma.
  Jak chcesz to głosuj nawet na Biedronia. A za cztery lata daj mi swoją, dobrą alternatywę.
  Ok?
 • @Robik 00:58:13
  Dzięki za twórcze rozwinięcie tematu.
 • A ja o polityce PIS i nie tylko w stosunku do Rosji
  Największym zagrożeniem dla Polski nie jest ani Rosja ani Niemcy tylko własna głupota tu rządzących w kraju którzy są na smyczy panów z USA i wszystko robią by Polskę zniszczyć gdy dojdzie do wojny wywołanej przez reżim zbrodniczy z USA. Bo wystarczyłoby nawiązać przyjazne układy z Rosją która kompletnie nie ma żadnych pretensji o terytorium w stosunku do Polski, handlować z tym krajem który posiada wszelkie bogactwa naturalne tak jak to robią normalne cywilizowane inne państwa a nie odgrzewać ciągle te same stare kotlety i szkalowac i napuszczać bez końca na Rosję. Polska Rosji i tak nie zmieni choćby nie wiadomo jak o to zabiegała i Polska też nie przeprowadzi się na inny kontynent tylko zawsze będzie miała takich sąsiadów jakich ma od tysiąca lat. Więc 100 x lepiej dla bezpieczenstwa Polski jest mieć za miedzą sąsiadów przyjaciół niż wrogów ! Tym bardziej że ci sąsiedzi do Polski nie mają wielkich pretensji. A jak już tak koniecznie Polska musi i to wbrew zdrowemu rozsądkowi mieć jakiegoś wroga to niech szuka go daleko tysiące kilometrów od swoich granic. Wówczas bedziemy mogli żyć spokojnie i bezpiecznie. Bez obcych baz i obcych żołnierzy na naszej Polskiej ziemi, którzy nota bene tylko wrazie faktycznego konfliktu zbrojnego to ściągnął na Polskę totalną zagładę atomową. I nie ochronią nas przed unicestwieniem. Błąd z przed 1939 rokiem znowu popełniamy czyli nie jesteśmy nic a nic mądrzejsi po szkodzie. Bo podobno Polak jest przed jak i po ... . ! Dobrze by było to stwierdzenie zdetronizowac raz na zawsze. Ale trzeba zmienić chorych na umysłowo zdrowych, czy jest to jeszcze możliwe? Gdy od 25 lat w polityce są ciągle te same pacholki na smyczy USA.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:14:42
  Proszę bardzo!
  To prawda, że istnieje pewne ryzyko z oddaniem głosu na Konfederację ALE w przypadku PiS mamy 100% pewność że są to zdrajcy narodowych interesów.
 • @Alfax 01:17:25
  Masz absolutną rację!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  To oczywista oczywistość, że nie ma innego wyjścia jak tylko zagłosować na Konfederację.
 • @GPS 02:12:00
  No...
  Czasami się zgadzamy :)
 • @ Autor, All
  "Ja uważam, że trzeba zrobić wszystko, żeby PiS i PO dostały jak najmniej. Żeby Konfederacja została trzecią siłą polityczną i języczkiem u wagi. Zeby patrzyła im na ręce. Sam osobiście nie jestem w 100% przekonany do Konfederacji ale wiem, że poparcie PiS czy PO to wbicie gwoździa do trumny Polski."

  Myślę, że ktoś w końcu powinien mieć w Polsce większość konstytucyjną i uchwalić nową Konstytucję z prawdziwego zdarzenia. I wiem na 100%, że PiS pod względem intelektualnym jest o kilka klas poniżej wymaganego do tego poziomu.
  Gdyby natomiast udało się po wyborach wyłonić większość sejmową zdolną zmienić konstytucję złożoną z posłów Konfederacji i PiS to jestem niemal pewien, że PiS zaraz na polecenie jakiejś fundacji lub zgodnie z instrukcją zza oceanu tudzież po telefonie z Berlina odstawiłoby jakiś numer i koalicja by się rozleciała jak ta z LPR i SRP - z oczywistych względów w takim rozwoju wypadków nie należy wykluczyć udziału "seryjnego", bo zaangażowanie się polskojęzycznych mediów głównego ścieku jest sprawą oczywistą.

  Kurde, czarno to widzę :-(

  5*
 • PiS i PO z przybudówkami to nadzorcy obcych na Polskę.
  Często stają w rozkroku, zwłaszcza PiS - w sytuacji, gdy "sojusznik" zmienia politykę. Ich polityka w stosunku do Polaków na Litwie i Białorusi woła o pomstę do nieba. Ukrainę futrują z każdej strony, bo to w interesie Usraela, tam zresztą rządzą Żydzi, których wszędzie wspomagają okradając Polaków, Sprowadzają rozpaczliwie egzotycznych imigrantów dla "obcego kapitału" tj. rozmaitych montowni, bo mimo wprowadzenia minimalnej płacy, koszty zatrudnienia w Polsce i tak są niższe niż na zachodzie. Żeleński będzie rozmawiał z Putinem o wycofaniu wojsk z Donbasu. Kaczystowski sojusznik wraz z pislamem wprowadzili Polskę w bezalternatywne położenie dla własnych korzyści. USA łagodzi stosunki dyplomatyczne z Rosją, Białorusią. Wątpię czy Putin będzie chciał rozmawiać z pislamem.
 • Trup
  Wywalił Boltona, wcześniej oznajmił Dudzie, że ma nadzieję, iż Polska będzie miała świetne stosunki z Rosją. Także chyba idzie na reset z Rosją. Amerykanie także zapowiadają, że inwestycje wojskowe w Europie Środkowej będą ograniczone, bo na mur meksykański nie mają kwitu. To oczywiście kit, ale to właśnie oznacza reset. Być może właściciele PiS zza oceanu spuszczą Jarkacza do kibla, a wygrają PO wcy z Biedroniem.
 • "Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!"
  A co? Reszta magdalenkowej ferajny rodem z Piekla - jest cacy?
  Wniosek?
  Gdyby pan Hitler żył i okupowałby Polskę dzisiaj - to też robiłby to pod skrzydłami tzw. demonkratury w obecnym kształcie i też stworzyłby dla okupowanych Polaków taki PiS, PO, SLD, PSL, etc. - i też znaleźliby się po stronie okupowanych tacy - coby wzywali do niegłosowania np. na w/w PiS i PO.
  Wniosek?
  Czarci pomiot z tą swoja tzw. demokraturą - to nie są żarty. Gdyby tak jakimś cudem okupowani w atrapie Polski zdołali przejąć w jakimś zakresie władzę nad atrapą Polski - toby tutaj tubylcza krew spłynęła ulicami. Światu oznajmiono by, że znienawidzeni, polscy faszyści podnieśli swoje brudne łapy na tzw. demonkraturę i związane z nią tzw. wartości.
 • Zakąsiłem, przespałem się , to dodam...
  Fakt, gadaliśmy z godzinę, aż musiałem się napić, bo mi w gardle zaschło.
  W zasadzie - można w zarysie tak sprawozdać rozmowę, ale też , jeśli poważniej - to trzeba niektóre wątki uzupełnić.

  Po pierwsze - nie jestem bezrefleksyjnym zwolennikiem PiS. Raczej traktuję to jako akceptującą obserwację decyzji.
  Nie wszystkie mi się podobają, ale nie uważam, aby były takie, które są wyraźnie sprzeczne z POLSKĄ RACJĄ STANU. (Największe zastrzeżenie budzi wprowadzenie wojsk USA na polskie terytorium).
  Także zastrzeżenia budzi uległość wobec żądań żydowskich, w tym sponsorowanie jawnie antypolskich poczynań, ŻIH, czy środki na muzea bądź odnowienie cmentarzy.
  Tu jednak nie mam wiedzy jakie możliwości wymuszania mają środowiska żydowskie na gospodarkę: należy sobie zdawać sprawę z wielkości ich udziału we własności w Polsce - a dane na ten temat są utajnione i stad tylko szacunkowe.

  Patrząc "po polsku": co Polakom jest potrzebne do życia?
  Na pewno pełna micha + jakieś zabezpieczenie stabilności (bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne). Dopiero mając to możemy mówić o realizacji idei (rozwoju - wynikającego z prawa do wolności).

  Pytanie: kto to lepiej zapewnia? PiS czy poprzednio PO?

  PO rozkradało to, co było możliwe, a do tego pozwalało na wyniszczającą eksploatację. Mało, niszczyło wszelkie przejawy inicjatyw obronnych społeczeństwa - polskie małe firmy były eksploatowane, a dużych, to nigdy nie było - były w obcych rękach (patrz próbę tworzenia takiej firmy przez Kluskę).
  W czasie 8 lat zadłużenie Polski wzrosło 2 krotnie przy głodowych pensjach i braku pracy. Było w ostatnim PO - wskim budżecie 60 mld deficytu i to przy kradzieży 150 mld z OFE.

  I mamy PiS (wstretny wg Ruszkiewicza), który dał 500+ (20 mld obciążenia, a po rozszerzeniu 40 mld,), zwiększył o 35 mld finansowanie SZ, 13 emerytura, wyprawki szkolne, wzrost pensji nauczycieli. Częściowo zwrócono OFE - gdzieś się zapodziało 19 mld?
  I wszystko to doprowadziło do projektu zrównoważonego budżetu!!!

  To pytanie?
  Kto lepiej rządzi?

  Z mojego punktu widzenia - zrobiono dużo, aby przywrócić zaufanie do rządu, że rząd może realizować interesy społeczeństwa.
  Ale to tylko początek dający możliwość faktycznych działań lepiej uświadomionego społeczeństwa, bo te obecne mogą być cofnięte jeśli do władzy dojdzie PO (lub podobna struktura).

  Widać wyraźnie, że bez reformy sądownictwa - nie da się już wiele zrobić.To zaś można przeprowadzić po zmianach w Konstytucji. Czy jest struktura mająca większe zaufanie społeczne niż PiS, aby tego dokonać?

  Nawet gdyby były błędy - to będą lepsze niż dotychczasowe rozwiązania.

  Zagrożenia.
  Największym jest sprawa możliwości wciągnięcia nas w wojnę - tu wizyta Dudy i spotkanie z Trumpem jest bardzo groźne. Można się spodziewać jakichś załączników umowy, która może taki udział wymusić.
  Konieczne jest monitorowanie.

  Zmiany w Polsce wymagają dłuższego czasu. Choćby via Carpatia - przecież to się buduje latami, do tego muszą powstać zakłady kooperujące w sieci powiązań itd. Ale to jest droga do budowy niepodległości .


  I jeszcze jedno. W rozmowie pytałem JR dlaczego nasi geniusze ekonomii (Kosiur, Nikander, Stanisłew), mający nawet tytuły doktorskie z tej dziedziny, nic nie piszą na temat "swobodnego przepływu kapitału" jaki wymusiła swego czasu UW.
  Tą drogą Polska traci nie mniej niż z racji utraty kontroli nad kreacją pieniądza. Dziwne trochę.
  (Fakt, że obóz PiS-owski też milczy).

  Spraw jest znacznie więcej. Nie da się tego tak zebrać w krótki tekst.
  Ogólnie - rzeczywiście, jestem za daniem większości konstytucyjnej PiS. Na tym etapie jest to najlepsze rozwiązanie.
  Ale też jestem za budową wiarygodnej, ideowej struktury opartej na idei Rzeczypospolitej.
  Dopiero mając tę strukturę można artykułować cele, ważne dla Polski i polaków.

  Przypomnę, że wielokrotnie próbowałem tworzyć taką strukturę. Pierwszym krokiem byłby ośrodek dyskusyjny, który artykułowałby zasady Polskiej Racji Stanu. W pewnym stopniu taką rolę pełni NEON.
  Ale nigdy nie powstała struktura mogąca mieć szersze oddziaływanie istotne w skali całego społeczeństwa.
  Wszelkie próby tworzenia nawet zalążka , były torpedowane. Także przez Oparę, ale i JR, o innych nie wspominając.

  A ja sam - mały pikuś jestem. Tu smętnie się rozejrzałem i poszedłbym się napić , ślozy lejąc nad dolą Polski, gdyby nie to, że do 15.00 nawet piwa nie dotykam. A do tego czasu może się coś zmieni i może zacznie się dziać.
 • @stanislav 00:36:28
  Przepraszam że się wetnę. Może to i syf, wątpię czy ta konfederacja dostanie się do sejmu. Jednak głosując na PiS lub PO fundujemy sobie PRL bis. PiS likwiduje całkowicie kontrolę społeczną nad politykami, PO jak kiedyś przejmie władzę też tego nie odkręci. Wszystkie ruchy oddolne lub przeciwstawiające się , są eliminowane z życia politycznego wspólnie przez oba te ugrupowania. Wiem że i tak nic się nie zmieni i wynik wyborów będzie taki jak sondaże, więc nie zdziwmy się jak za 4 lata dowiemy się że już nie mamy na nic żadnego wpływu. Jeszcze trochę a wybory na ciecia publicznej toalety będą upolitycznione i kandydat będzie musiał być zatwierdzony przez jakiegoś kacyka partyjnego.
 • @Robik 00:58:13
  Nie dziwi was ten nagły (od 4 lat) brak rąk do pracy ? Ci co mieli wyjechać wyjechali wcześniej ponoć przy aktywnej pomocy rządu Tuska. Teraz już tak nie wyjeżdżają, natomiast najechało się od groma Ukraińców, miejsc pracy gwałtownie nie przybyło, więc gdzie ci polscy pracownicy ? Wyparowali ? A może ich wytruli ? Polski cud !!
 • @Miksa 21:51:32
  Niestety, należy się spodziewać cudów nad urnami w nocy 13 Października. Tak, jak było w czasie wyborów do Europarlamentu. Konfederacja głośno mówi o uroszczeniach żydowskich bandytów, jako jedyne ugrupowanie, cała reszta w tej sprawie milczy, jak ten ogon wilczy. To, że cała reszta siedzi cicho w tym temacie, świadczy o tym, że są z tego samego rozdania politycznego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:37
  "Wszelkie próby tworzenia nawet zalążka były torpedowane. Także przez Opare ale i JR"
  Pislamiści kłamali, kłamią i będą kłamać. Szanowny Wojtas jest wybitnym przykładem.
 • @marek500 09:01:51
  Wiemy, że mamy obecnie rekordową umieralność Polaków w wieku średnim.
  Przykładem tej polityki może być alarmujący raport NIK o jakości polskiej żywności. Za ten jeden fakt obecny rząd (zapewne i poprzedni) powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
  Przykłady:
  Badanie mięsa zakupionego w sieci handlowej Tesco i Biedronka:
  https://www.youtube.com/watch?v=gX2dS04XtFo&t=489s
  oraz:
  https://www.youtube.com/watch?v=Db9sSTEeuTc
  Z drugiej strony mamy ciągły odpływ polskiej siły roboczej na Zachód.
  Z pewnością władze fałszują dane demograficzne nie chcąc ujawniać krytycznej sytuacji- jest nas dużo mniej.
  Poza tym pracodawcy wolą zatrudnić obcych i płacić im mniej niż Polakom - maksymalizacja zysków.
  Tak czy inaczej - zmierzamy do przepaści.
 • @zbig71 09:07:45
  Już choćby dlatego, że głośno protestują w sprawie żydowskich wyłudzeń to trzeba na nich zagłosować.
  Jeśli PiS wygra i będzie mógł rządzić sam to zacznie żydom płacić już 14/10.
  No ale to Wojtasowi nie przeszkadza, dla niego i wielu mu podobnych ważniejsza jest wyborcza łapówka i ochłapy rzucane motłochowi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:58
  Załóżmy, że Konfederacja wejdzie do Sejmu(w co nie wierzę, ale mniejsza z tym) to co dalej? Wejdzie w koalicję z PiS? To skończą jak Lepper i Giertych w 2007. Najlepiej by było, gdyby popchnięto PSL do koalicji z PiS, aby oba stronnictwa się wyniszczały. Bo o oficjalnej koalicji POPIS raczej nie ma co marzyć. Byłoby idealnie, gdyby te 2 twory przepadły raz na zawsze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:37
  Ładnie to wygląda na papierze. Niestety ta laurka jest zmanipulowana. Z mojego punktu widzenia (ze względu wykonywanego zawodu dużo jeżdżę po Polsce) za PO, Polska szczególnie pod względem infrastruktury wykonała ogromny skok cywilizacyjny. Potrafili mimo światowego kryzysu utrzymać gospodarkę na plusie. Z OFE rzeczywiście przejęli część kasy, ale zapomniałeś dodać że PiS zakosiło resztę. Masz rację że 500 + przyczyniło się do napełnienia michy najuboższym, ale równocześnie wykosiło z rynku pracy masę pracowników, co odbije się czkawką jak zaczną oni nabywać prawa emerytalne. PiS miał fart że te 4 lata były latami światowej prosperity. Tak czy owak za jakiś czas, jak będę żył, to się okaże jak te sukcesy gospodarcze będą wyglądały. Tak to już jest że wszelkie decyzje dotyczące gospodarki można ocenić po paru latach. Nawet najmądrzejszy analityk nie potrafi do końca przewidzieć jak gospodarka zareaguje na jakieś regulacje. Jeżeli Pan ma rację to nie omieszkam przyznać się do błędu, o ile jeszcze będzie można się swobodnie wypowiadać na jakimś forum.
 • @marek500 09:37:19
  ^0 mld deficytowy budżet - to gospodarka na plusie?
  PiS przejął część OFE? Może Pan to wykazać?

  Ja nie mam zamiaru kopać się z koniem! Bujajcie się sami.
 • @Robik 09:16:57
  Na zachód to już tak dużo nie wyjeżdża. Sporo jeździ dorywczo, jednak mieszkają w Polsce i tu pracują. Z tym że pracodawcy wolą zatrudniać obcych to też się nie zgodzę. Po pierwsze Ukraińcy wcale za mniej nie chcą robić, a pracodawca ich zatrudnia bo wśród Polaków nie ma chętnych. Dużo do tego się przyczyniło te 500+. Wielu którzy zarabiali 2000-2500 a mają 3-4 dzieci woli siedzieć w domu niż pracować. Pobożne życzenia że te 500+ całkowicie zmniejszy ubóstwo jest utopijne. Ludzi mających ambicje i determinację żeby podnieść swój status społeczny jest niewielu. Większość liczy na opatrzność boską.
 • Bardzo ciekawe są postawy kreatorskie społeczności neonka
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  wszyscy mają coś do powiedzenia w sprawach, o których pojęcia mieć nie mogą, jak powyższa. W zasadzie, to powinni, aby wybory miały sens demokratyczny, ale nie mają, bo skąd mają się znać na "czarnych koniach"? Jakoś społeczeństwo w swej masie to kuma, i ciągle głosuje na popis, ponieważ on jest znany. To jest mechanizm trwania władzy. Aby ją lud zmienił, musi mu zajrzeć śmierć w oczy.

  Natomiast w sprawach, w których można coś zmienić przez obywatalską krytykę, jak chociażby rowy śmierci kopane wzgłuż szos, mające zastąpić drzewa, nie dość skuteczne, czy chociażby problem
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150759,quo-vadis-vox-populi-13-wojna-o-nasze-dusze
  nie znajdują zainteresowania, ani potępienia głupoty grożącej śmiercią.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:52:24
  PO przejął z OFE fizyczne pieniądze do budżetu ,a cyfrowo dopisał je do naszych kont w ZUS. PiS resztę OFE przekazuje do ZUS, ale musisz zapłacić podatek (25 %) lub jeżeli tak zdecydujesz do PPK i podatek zapłacisz jak zaczniesz pobierać emeryturę. Zresztą PiS wykorzystał orzeczenie TK wydane za PO że pieniądze w OFE są państwowe. Tak czy owak jedni i drudzy dają nam do zrozumienia że prywatnej kasy nie ma. Ciekawe czy i tego PPK który jest nowym zakamuflowanym podatkiem nie przejmą za parę lat.
 • @Wrzodak Z. 22:25:21
  wymiana zdeprawowanych sędziów na mniej zdeprawowanych jest jednak korzystna,

  ostatnio nawet po raz pierwszy od lat wygrałem w sądzie, który zupełnie nieoczekiwanie dla mnie orzekł zgodnie z prawem. Wszystkie poprzednie wyroki były absurdalne, ignorowały prawo i zadady logiki.
 • @interesariusz z PL 10:05:43
  "wszyscy mają coś do powiedzenia w sprawach, o których pojęcia mieć nie mogą"
  Jeśli "wszyscy" to czy również i Ty?
  Społeczeństwo ciągle głosuje na POPiS ponieważ decydują o tym media głównego ścieku a te należą do układu PO-PiS-owego.
  Do tego oni mają możliwości żeby dopuścić się fałszerstw.
  Oczywisty przykład:
  Leszek Piechota (PiS) znał numer listy wyborczej przed losowaniem w PKW:
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/58/10/5d78d3f20139b_p.jpg?1568384748

  Sam poseł wyjaśnia:
  "To dowód na to, że jestem najbardziej skutecznym politykiem, umiem przewidzieć przyszłość, a jednocześnie kreować rzeczywistość"
 • @Jasiek 05:12:27
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Jak to uchwalić nową konstytucję?

  To prawa konstytucyjne mają być nieważne, przekreślone !?

  Jak ktoś uchwala nową konstytucję, uważając że dotychczasowa to świstek papieru, to tym samym uchwala, jak ma się traktować tę nową.
 • Czy na tym zdjęciu to było może tak..:, :
  "chodźno tu, podpisz to!"
 • @Robik 00:58:13
  Według wielu zwolenników PiS należy głosować na PiS ponieważ wolniej nam kopie groby niż robiło to PO.
 • Bardzo dobry artykuł wstępny do bardzo ważnej obecnie dyskusji.
  Pod artykułem bardzo fajna kreatywna dyskusja.
  Poglądy oczywiście różne ale każdy uzasadniany.

  Moje trzy grosze w temacie pewnie wszyscy znają... ale powtórzę.

  Polska od 89r nie jest wolnym krajem działamy w warunkach okupacyjnych choć nie wojennych.
  Okupacja ma charakter proxy .. czyli jest realizowana rękoma ogólnie mówiąc solidaruchów (PO, PIS).
  Solidaruchy (te aktywnie politycznie) podzieliły się na pro niemieckie (PO) i pro amerykańskie (PIS).
  PO jest skrajnie neoliberalne a tym samy anty społeczne i antypolskie (bo bezwarunkowo proniemieckie to wprost V kolumna niemiecka).
  Dzisiaj Niemcy to też żydowska kolonia (LGBT, multikulti).
  PIS jest dużo bardziej tradycyjnie Polski zw wszystkimi tego wadami (katolicyzm, nienawiść do Rosji, bandyci przeklęci...) czyli zestaw najgorszych cech polskiego "patriotyzmu" ale w sferze socjalnej jest mocno prospołeczny.
  Konfederacja to nowy twór o którym nic nie wiadomo poza tym że sporo tam "dziwnych" ludzi o dziwnych poglądach.
  Lewica to już struktura szczątkowa czepiająca się brzytwy (PO).
  PSL to już dobrze zdefiniowana partia "kto da więcej" bezideowa partia koryta.

  Nad wszystkimi panuje globalna mafią żydowska też podzielona na mafię Europejską i Amerykańską.

  W takim środowisku Polacy muszą budować swoją przyszłość na wyborach.

  Drogą wykluczania możemy zredukować ilość opcji do analizy.
  - PO nie bo antyspołeczne i anty narodowe... chyba że ktoś pragnie zostać Niemcem III kategorii czyli volksdojczem.
  - PSL nie bo to partia typu dziwka polityczna w istocie pokrewna PO w sensie neoliberalizmu choć pewnie nie proniemiecka.
  - Lewica już nie istnieje i nie wiadomo czy jest neoliberalna (Kwaśniewska) czy pro socjalna (Millera Oleksego)
  Jedyna zaleta to akcentowanie rozdziału kościoła od państwa.
  ale dzisiaj to już tylko kanapa bez znaczenia politycznego.
  Gdyby lewica była jednoznacznie socjalna (nie neoliberalna) i była gotowa współpracować z PIS to razem była by to dobra oferta
  rządu jedności Narodowej.. o ile PIS by zgodził się na redukcję roli KK w polityce... oraz stonował historyczne kłamstwa...oraz politykę wschodnią.... nie da rady woda i ogień.. jedyne wspólne to socjal.

  Pozostaje na placu boje PIS i Konfederacja... no może lewica ale nie pod dzisiejszym przywództwem i w klimatach Biedronia (LGBT)
  boleje nad tym .. ale takie są fakty.

  Jak widać PIS i Konfederacja (tu godzę Wojtasa z Ruszkiewiczem).
  PIS ma władzę kadry a Konfederacja kilku "gwiazdorów".

  Moim zdanie PIS realizuje racjonalną i bardzo dobrą politykę "państwa dobrobytu" już sam fakt wyznaczenia takiego celu jest wart popierania
  (takie cele miało PRL tyko raz realizowało go nieudolnie, dwa w warunkach embarga na wszystko, oraz w warunkach skrajnie wrogiej propagandy.. trafiającej do pożytecznych idiotów tamtych czasów).

  Ja uważam że wartości Narodowe (nie katolickie) oraz poziom życia to najważniejsze cele dla władzy.
  Te wartości realizował i PRL i PIS.. a każde w inny sposób (PIS bardziej katolicko a PRL bardziej świecko) i w innym środowisku (PIS w warunkach okupacji żydowskiej a PRL w warunkach dominacji ZSRR).

  Wspierałem PRL własnie za próby budowania państwa narodowego świeckiego z wysokim poziomem życia (to nie wyszło ale starania były choćby masowe budownictwo, przemysł AGD, RTV, motoryzacyjny...autonomiczne rolnictwo)....i gdyby nie solidaruchy i tzw zachód to dzisiaj bylibyśmy zagłębiem przemysłowym Europy z własnym przemysłem a poziom życia byłby zbliżony do zachodniego.

  PIS realizuje podobne cele (Państwo narodowe i wysoki poziom życia obywateli) w innych warunkach (brak embarga ale i kolonialny charakter Polskiej gospodarki no i nadzór ze strony globalnej mafii żydowskiej).
  Są oczywiście wątpliwości jak np ściąganie do Polski imigrantów.. to jest działanie anty Narodowe.
  Są też liczne wątpliwości związane z niezliczonymi "ukłonami" wobec globalnej mafii żydowskiej... moim zdaniem konieczne w warunkach okupacji....(Kloss by nie przeżył gdyby nie był wzorcowym "oficerem niemieckim").

  Podobnie PRL musiał wykonywać liczne gesty przyjaźni wobec ZSRR...
  bo inaczej mogło by przestać być "przyjemnie" ...
  Inna sprawa że ZSRR nie był wrogo do Polski (lubiliśmy się raczej np w sferze kultury, wspólnej walki z Hitlerem) w odróżnieniu od tzw zachodu czyli globalnej mafii żydowskiej która wprost zionie nienawiścią do Polaków i Polskości w ogóle (grabież zasobów, ściąganie wrogich Polsce imigrantów, nieustające żądania finansowe) .

  Teraz powstaje kluczowe pytanie na które różni ludzie różnie odpowiadają.
  Która twarz PIS jest prawdziwa.
  Czy ta budująca Narodowe Państwo socjalne ...
  czy ta proamerykańska robiąca nieustanne ukłony w kierunki mafii żydowskiej (jej polityki globalnej)

  Co jest cukierkiem łagodzącym opory a co celem ?
  Czy cukierkiem jest socjal a celem realizacja planów globalnej mafii żydowskiej ...
  czy odwrotnie .. cukierkiem jest gorliwa współpraca z mafią ale celem jest budowa Narodowej Polski socjalnej..

  Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam...i każda odpowiedź będzie niosła za sobą ok 50% ryzyka pomyłki.
  Innej opcji nie ma ...
  gdyby PIS popierał mafię i nie dał narodowi cukierka to by obniżał swoje szanse...
  gdyby PIS popierał Narodowe Państwo Polskie i nie dawał cukierków mafii to już by nie rządził...

  Jak widać nie ma innej polityki dla PIS musi mieć dwie twarze bo realizuje dwa sprzeczne programy jednocześnie i musi to robić jak chce zrealizować ten program na którym mu w istocie zależy (inaczej straci władzę i niczego nie zrealizuje).

  Jak widać nie ma prostych wyborów.
  Ja mam jeszcze swoje prywatne obserwacje PIS... o których nie będę pisał... podsumuje tylko że...
  zagłosuję na PIS głównie z powodu realizowanego praktycznie Państwa dobrobytu czyli poprawy poziomu życia Polaków.. nie popierając romansu PIS z KK oraz jego polityki zagranicznej.

  Gdy zniknie PO a Polska stanie się wolnym krajem pod suwerennymi rządami PIS to wtedy mogę przejść do opozycji domagając się państwa świeckiego....
  a polityka zagraniczna PS bez okupacji żydowskiej pewnie będzie inna.
  nie wiem jaka ... może też trzeba będzie krytykować...
 • Do @stanislav 00:36:28
  Panie Stanisławie ! Konfederacja to nie pełnoprawna partia ale na dziś w Polsce ta partia to nic innego jak w powiedzeniu że na bezrybiu i rak jest rybą ! inni są przez mafię żydowską NIEDOPUSZCZANI !
  [ Bubel na senatora został aresztowany pod pretekstem z 2017 r ! ]
  [ Piskorski Mateusz 3 lata więziony za politykę inna niż mafii żydowskiej ]

  Konfederacja to jakaś ochrona interesów polskich ! pisze jakaś bo na dziś w Polsce normalna obrona interesów polskich jest ZAKAZANA !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna o żydo-NATOwskiej okupacji !!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oświat 10:07:27
  Ewentualna wojna w zatoce Perskiej.
  Pentagon zamierza na dniach przedstawić Trumpowi listę celów z informacją, że może dojść do pełno skalowej wojny.
  Wojna to nieszczęście, ale jeśli by się Waszyngton na nią zdecydował to jaki by jej wynik nie był osłabi ona w znaczący sposób USA militarnie, politycznie i finansowo. Izrael może zniknąć lub doznać takich zniszczeń, że zostaną jedynie zgliszcza. Udział Polski w tej wojnie może być tylko symboliczny i fragmentaryczny, bez znaczących dla nas strat materialnych na terenie naszego kraju. W wyniku tej wojny Ameryka może stracić swój status super potęgi.
  Co specjalnie nam nie zaszkodzi, a może pozwolić na bardziej wielowektorową politykę , z wektorem również na Rosję i Chiny.
 • @Wrzodak Z. 22:25:21
  nic dodać, nic ująć...
 • @Oświat 10:07:27
  ,,Wiec powtórzę te 5 tyś wojsk ,,okupacyjnych” USA wychodzi nam taniej niż te 400 tyś naszych zuchów i kadry oficerskiej,'' . Jakiś polityk powiedział że bezpieczeństwo kosztuje. Te obce wojska przysięgały bronić nie Polski tylko kraju z którego pochodzą. Będą realizować tylko zadania które wyznaczy im ich dowództwo. Dopóki interesy będą zbieżne, dopóty możemy mieć jakieś złudzenie bezpieczeństwa. Te wojska tak jak i minionego czasu armia czerwona, będą broniły i zabezpieczały w Polsce tylko i wyłącznie interesy USA.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:37
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  A co konktretnie w konstytucji Panu KJW tak przeszkadza, że chce unieważnić konstytucję?

  Czyżby konstytucja była niepotrzebna?
 • @marek500 09:01:51
  Polscy pracownicy chowają się po jeszcze ich mieszkaniach, i boją się oraz wstydzą wychodzić na ulicę.

  Ponadto, kapitał zamiast mechanizować i robotyzować produkcję, używa żywych robotów.
 • PROF. WIELOMSKI O KONFEDERACJI: LIBERALIZM KOSMOPOLITYCZNY PRZEKSZTAŁCIŁ SIĘ W LIBERALIZM POLSKI
  Obóz „korwinistyczny” był przeżarty liberalnym doktrynerstwem, a jego program rynkowy był kosmopolityczny. Sojusz „korwinistów” z narodowcami nadał temu liberalizmowi charakter narodowy. Pojawiła się idea obrony polskiej własności i preferencji dla polskich właścicieli. Słowem, przestał to być liberalizm kosmopolityczny, przekształcając się w liberalizm polski – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl politolog, prof. Adam Wielomski.

  Z prof. Adamem Wielomskim – politologiem, wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, redaktorem naczelnym półrocznika „Pro Fide Rege et Lege“, rozmawia Marek Trojan (Kresy.pl).

  Co Pana zdaniem jest dominującym akcentem w obecnej kampanii wyborczej (chyba już zdominowanej przez narrację PiS?) i jak w takiej sytuacji odnajduje się Konfederacja?


  Nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński jest w tej kampanii głównym rozgrywającym, co wynika przede wszystkim ze słabości opozycji. Opozycja z lewej strony odwołuje się do niewielkiej mniejszości wyborców. Gdy słucham np. deklaracji polityków Koalicji Obywatelskiej, to mam wrażenie, że mówią wyłącznie do prawników i mniejszości seksualnych, czyli dwóch grup subiektywnie uważających się za poszkodowane przez neosanacyjny reżim.

  Dla mnie, dla przedstawiciela klasy średniej, lista ta nie ma żadnej oferty programowej. Ta sama polityka zagraniczna, ta sama afirmacja programów plusowych. Kto będzie głosował na podróbkę, skoro może głosować na oryginał? Co gorsza, w walce o – i tak maleńką – grupę elektoratu mniejszości seksualnych, KO i tak jest wyprzedzana przez Wiosnę Biedronia.

  Narracja SLD nie istnieje, wyjąwszy hasła negatywne, o wydźwięku antykościelnym. Trudno uznać za program pozytywny walkę z „mową nienawiści” w stosunku do gejów. PSL w ogóle nie ma programu, ani haseł, wyjąwszy bliżej niesprecyzowane „umiarkowanie”.  Kampania wyborcza opozycji winna się przede wszystkim oderwać od reaktywności na demagogiczne hasła PiS-u, a w tej chwili jest tylko anty-pisem. Najbardziej naturalną, konsekwentnie niszczoną przez PiS, grupą społeczną jest klasa średnia, która płaci już (lub zapłaci spłacając długi państwa) za programy „plusowe”. Jednak opozycja z lewej nie podjęła próby obrony tej grupy, stanowiącej trzon każdego zdrowego narodu.

  Zresztą czy po rządach PO mogłaby to być obrona wiarygodna? PO-PiS-SLD są ze sobą zgodne, że docelowy model społeczny to rządy wielkich korporacji i towarzyszące im wielomilionowe masy spauperyzowanych Polaków, bez własności.

  PiS dał tej grupie, kosztem resztek klasy średniej, programy „plusowe”, gdy PO nie dała nikomu niczego i nie broniła, mimo deklaracji, klasy średniej. Mnie naprawdę jest wszystko jedno czy łupieniu mnie towarzyszą hasła patriotyczno-socjalistyczne (PiS) czy europejsko-prawo-człowiecze (PO i SLD).  Na tym tle należy pozytywnie oceniać program, postulaty i hasła Konfederacji. Jako członek łupionej przez państwo klasy średniej widzę, że to jedyna lista wyrażająca zainteresowania moimi problemami. To jedyna partia broniąca interesów podatników, tych, którzy żyją z własnej pracy i własnej własności, a nie z pensji w bankach, wielkich korporacjach lub z zasiłków socjalnych. Konfederacja broni klasy średniej i państwa narodowego. Jest jedyną listą, która podnosi te postulaty.  W sobotę odbędzie się konwencja wyborcza Konfederacji. Jak ocenia Pan główne propozycje tego ugrupowania w kampanii wyborczej? Można odnieść wrażenie, że największy wpływ mają tu liberałowie-korwiniści.

  Nie zgadzam się z tą oceną. Zdarzało mi się często głosować na kolejne partyjne mutacje „korwinizmu”, ale zawsze z oporami. Obóz „korwinistyczny” był przeżarty liberalnym doktrynerstwem, a jego program rynkowy był kosmopolityczny. Wierzono tu w liberalne frazesy, przepisywane z anglosaskich książek, że „kapitał nie ma narodowości”. Idee te wyrażają interesy eksporterów kapitałów, czyli państw bogatych, chcących kolonizować narody uboższe, które trzeba spacyfikować intelektualnie.

  Sojusz „korwinistów” z narodowcami nadał temu liberalizmowi charakter narodowy. Pojawiła się, obca liberalizmowi, idea narodu, jego interesu i obrony tegoż interesu. Pojawiła się idea obrony polskiej własności i preferencji dla polskich właścicieli.

  Słowem, przestał to być liberalizm kosmopolityczny, przekształcając się w liberalizm polski. To wielki wpływ Ruchu Narodowego. Ten z kolei, przez lata, był – jak na mój gust – zbyt bardzo socjalny i demagogiczny.

  W ramach obecnego kompromisu, za cenę „unarodowienia”, zaakceptował szereg postulatów rynkowych. Nie będę ukrywał, że ta synteza jest mi bardzo bliska. O ile ideowo jestem konserwatystą, o tyle moje praktyczne postulaty polityczne bliskie są tzw. starej endecji, czyli nacjonalizmowi rynkowemu, wyrażającego interesy klasy średniej.


  Jak obecnie ocenia Pan szanse tego ugrupowania? Kolejne przykłady pokazują, że jest ono chyba jeszcze bardziej medialnie blokowane, niż poprzednio.

  Szanse przekroczenia progu 3% oceniam na 99%, a progu 5% na 50-60%. Wiem, że lista ta jest blokowana w mediach totalnie. Nie istnieje ani w mediach państwowych, ani w prywatnych. Tak jak gdyby jakiś decydent lub oficer służb specjalnych nacisnął przycisk i we wszystkich establiszmentowych mediach jednego dnia Konfederacja znikła.

  Zresztą nie wykluczam, że tak rzeczywiście się stało. Gdyby Konfederacja znikła tylko z mediów państwowych, to powiedzielibyśmy, że „to typowa praktyka sanacyjna”. Skoro znika także z mediów prywatnych, to znaczy, że znajdują się one w tych samych rękach. To dowód empiryczny, że cała polska scena polityczna, cały PO-PiS, to jedna wielka ustawka.


  Chodzi o to, aby podzielić Polskę na pół i rozpalić do czerwoności emocje, aby Polacy głosowali na dwie skonfliktowane siły, nie pytając o co tak naprawdę się spierają? Bo o co? Pytam wszystkich Czytelników tego tekstu: od czego i o co zaczął się spór PiS z PO? Częścią etabliszmentu są także SLD i PSL. Ci, którzy tak ustawili scenę polityczną uznali, że taki „pluralizm” wystarczy i nie tolerują pojawienia się na scenie politycznej nikogo więcej, kto nie jest przez nich kontrolowany.

  Prawdę mówiąc, to chciałbym, aby Konfederacja była medialnie bojkotowana do końca kampanii. Przecież jeśli zostanie dostrzeżona to wyłącznie w aspekcie „ruskich agentów”, „trollów Putina”, etc. W sytuacji blokady przekonamy się czy ludzi wolnych od indoktrynacji wielkich establiszmentowych mediów jest 5% czy tylu nie ma?

  Konfederacja porozumiewa się ze swoim elektoratem wyłącznie za pomocą Internetu, mediów społecznościowych, telewizji internetowych. Stworzyła niezależną od reżimu tanią i zdecentralizowaną sieć medialną, sieć komunikacji społecznej.

  Jeśli to wystarczy na 5%, to niechybnie po wyborach Sejm zajmie się penalizacją „mowy nienawiści” i „fake newsów”. Na podstawie tego lex Konfederacja zapewne zostanie wprowadzona cenzura.

  Te propozycje prawne zostaną zgodnie przegłosowane przez PO-PiS z aprobatą SLD. Po tym akcie legislacyjnym sam fakt istnienia Konfederacji i innych ugrupowań antyestabliszmentowych stanie się „fake newsem”. Będziemy mieli świat, gdzie TVP, GW, GP, Onet i TVN uzyskają prawny monopol podawania faktów „prawdziwych”.

  Czytaj również: Wielomski: Konfederacja powinna być utrzymana w interesie wszystkich

  Czy według Pana w obecnej kampanii może być jakiś tzw. game-changer? Ktoś lub coś, co odwróci sytuację na czyjąś korzyść / niekorzyść?

  Nie wiem. Podejrzewam, że każdy coś ma na kogoś, ale wymiana ciosów nie może pójść zbyt głęboko, gdyż grozi to wzajemnym „sypaniem się”. W jego wyniku wyborcy mogliby się dowiedzieć, że spory PO-PiSu są zagrywkami pijarowskimi i wszystko zostało ustawione przy jakimś stoliku przez kilku „skonfliktowanych” polityków.

  Spór musi być intensywny, ale nie może wymknąć się spod kontroli. Dlatego przez ostatnie 4 lata żaden z polityków PO nie trafił przed sąd, a podobno mieli rzędami siadać na ławach oskarżonych.

  Dziękuję za rozmowę.

  Kresy.pl


  https://kresy.pl/publicystyka/prof-wielomski-o-konfederacji-liberalizm-kosmopolityczny-przeksztalcil-sie-w-liberalizm-polski/
 • @Robik 09:16:57
  To nie jest prawda, Ukraińcom płaci się więcej niż Polakom, jednakże można ich traktować z góry, i o to chodzi.
 • @marek500 09:37:19
  500+ wykosiło z rynku pracowników za miskę zupy.
 • @marek500 09:53:02
  Bo w Polsce trudno uczciwie "podnieść swój status społeczny".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:13:33
  Panie Ruszkiewicz, nie wiem czego Pan nałożył, cytryńca, czy czegoś jeszcze, ale najlepiej dla tego portalu, jak Pan milczy. Polityka,w zamyśle narodowa, to nie bazar, na którym wybiera Pan w zależności od obfitości sakwy lepszy lub gorszy towar, a co niektórzy z odpadów, te mniej zbite.
 • @marek500 10:26:13
  Oczywiście, niech sobie dbają o interesy USA.
  My dbajmy o interesy nasze własne, polskie, tak jak to robią Niemcy czy Japonia, gdzie też są amerykańskie bazy.
 • @GPS 02:12:00
  No tak, bo Żydzi z Konfederacji są lepsi, bo to nasi Żydzi: ))))
 • @Oscar 10:19:17
  Nie rozumiem tylko, dlaczego ma być "redukcję roli KK w polityce.."

  A co kościół nie jest organizacją społeczną, jak inne? I to wybitnie polityczną, bo religia ze swoimi nakazami jest polityką.
 • @stanislav 10:42:20
  Kiedy WPS zarejestruje listy we wszystkich okręgach?
 • @interesariusz z PL 10:30:04
  Obecna Konstytucja, dzieło UW, SLD i innych sprzedawczyków, była napisana specjalnie dwuznacznie: można ją interpretować w wielu wypadkach zupełnie odmiennie.

  Była przygotowaniem tylko do dalszych zmian, które miały usunąć istnienie Polski i stworzyć "naród europejski" (podobnie jak kiedyś "człowieka sowieckiego' za komuny).

  Koniecznie trzeba przywrócić zapisy jednoznacznie odwołujące się do idei Rzeczypospolitej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:01
  Całe nasze prawo zostało napisane "wieloznacznie",

  Ponadto, wieloznaczności konstytucji przydają zdeprawowani sędziowie i prawnicy "konstytucjonaliści".

  Jaka jest, taka jest, ale została uchwalona i klamka zapadła. Jeśli nie potrafimy przy niej wytrwać, to przy żadnej nie wytrwamy i udowodnimy, że nie jesteśmy zdolni zagwarantować obywatelom konstytucyjnych praw. Zostaniemy narodem niezdolnym do posiadania konstytucji.
 • @trojanka 10:33:49
  Z przedstawionego wywiadu - nic nie wynika.
  W najlepszym razie, że "jakoś się ułoży i, ze będzie to bardziej patriotycznie".

  Ta sama narracja jak ta Strzębosza, że sędziowie sami się zlustrują. Otóż nie. Zawsze w takich przypadkach działa prawo Murphego.

  Dlatego musi być jasno określona idea ku której mamy zdążać.
 • PILNE! Nowe sensacyjne dokumenty ws. 447! Dr Kękuś u Roli o Terezinie, Konfederacji, PiS i cenzurze!
  https://youtu.be/INobSXohTXA
 • @interesariusz z PL 10:36:30
  "
  Bo w Polsce trudno uczciwie "podnieść swój status społeczny".
  "
  ee tam wystarczy skończyć dobra szkołę...np informatykę..
  i już się wchodzi do klasy średniej...jako szeregowy wyrobnik to prawda...
  stanowiska zwłaszcza te wyższe w koncernach i firmach zagranicznych (żydowskich) zarezerwowane są dla żydów.

  Ale wyzwolenie od okupacji żydowskiej kiedyś w końcu nastąpi...
  a wtedy stanowiska kierownicze zostaną natychmiast uwolnione od żydów i będą bardzo poszukiwani zdolni Polacy na te stanowiska.

  Polskie elity się wtedy odbudują.. one są i teraz ale na samym dole w cieniu bez szans na wypłynięcie na szerokie wody.

  Każde pokolenie tworzy nowe elity... kwestia tylko by pozwolić im działać rozwijać się... żydowska okupacja to nie jest dobre środowisko dla Polskich elit .. to środowisko jest wręcz toksyczne.
 • @ele 10:19:45
  Panie Ireneuszu, to że na listach Konfederacji jest kilka przyzwoitych osób nie zmienia faktu, że to tej formacji i główną linię programową nadają cynicznie, pełni hipokryzji Żydzi i ich podnóżkowi. Niedostatecznie tego oznacza naiwność polityczną i brak instynktu samoobrony. Synagoga określa program Konfederacji, a Polacy winni się zreflektować nim po ra: kolejny zostaną oszukani, wykorzystano i porzuceni. Żydowskiej hasełka pod patriotyczną publikę należy demaskowac, a ich autorów eliminować z polskich środowisk narodowych.
 • @interesariusz z PL 10:46:47
  Wiara jest irracjonalna... a władze krajowe mają być racjonalne ... i działać w rzeczywistości naukowej, technicznej, praktycznej.. budować drogi, mieszkania, dobrobyt...
  a nie zajmować się promowaniem ideologii sprzed 2000 tys lat czy jakiejkolwiek innej np islamu... czy innych opcji religijnych..

  Państwo ma być dla wszystkich niezależnie od wyznania...bez dyskryminacji innych na rzecz jedne wiary.
  Państwo wyznaniowe to zaprzeczenie demokracji...

  Najlepiej gdy wiara jest wewnętrzną sprawą każdego człowieka...
  podobnie jak uczucie LGBT...
  obnoszenie się z nimi publicznie i włażenie do polityki jest jednakowo niesmaczne... dla innowierców czy ateistów czy heteroseksualnych.

  Powyższe jest bardzo dobrą analogią.
  Jedni i drudzy powinni swoje "uczucia" zostawić dla siebie i dla najbliższych.
 • @stanislav 11:00:15
  To kto taki jest tym Żydem w Konfederacji?
 • Autor
  Cieszy Pana powrót na forum. Pełna zgoda z Pana opinią na temat polskiej sceny politycznej. Tylko Konfederacja posiada polityków spoza okrągłostołowej, silnie pro-syjonistycznej grupy interesów. Róbmy wszystko, by Konfederacja mimo ogromnej żydomedialnej nagonki i blokady do "mediów publicznych " weszła do Sejmu. To będzie wierzę, początek innej jakości moralnej i intelektualnej naszego parlamentu, okazującego obecnie naocznie całą miernotę rezydujących "politycznych elit" tam obecnych...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:48:01
  I nie boi się Pan dać takie zadanie jednej partii ? Oni dali już próbki z uchwalaniem różnych ustaw. Na mój gust sprawa jak zmiana konstytucji powinna być ponadpartyjna i przyjęta przez wszystkie siły polityczne i nie tylko, bo dotyczy wszystkich Polaków, a nie jednej partii. Jaki mógł by być konsensus jak posłowie jednej partii byli by w stanie przyklepać nawet najbardziej egzotyczne pomysły. Już sam pomysł wpisania punktu o jakimś bratnim sojuszu nastraja mnie anty.
 • @Oscar 10:55:57
  skończenie informatyki nic nie daje, trzeba "robić" w tym, co preferuje ów "zagraniczny żyd".
 • @stanislav 10:46:34
  Teraz zacznie się wynajdowanie Żydów. Żydzi są we wszystkich partiach i ugrupowaniach, Zamiast ich wyszukiwać trzeba walczyć o JOW i możliwość startowania w wyborach praktycznie każdego. Wtedy do władzy dostaną ci na których zagłosujemy, nawet Żydzi jeżeli będzie taka wola wyborców. Precz z dyktaturą partyjną i rządów kacyków partyjnych.
 • @Oscar 11:03:16
  wiara, to nie tylko ideologia stawarzająca podstawę do akceptacji świata i bliźnich, ale i zbiór zasad poprawnego zachowania. W tym sensie jest podstawowym prawem, i nie można mówić, iż jest irracjonalna. Wprost przeciwnie, to wiara budowała społeczeństwo, dając im wzory zachowań.

  Co to w ogóle znaczy "państwo wyznaniowe"?

  Jak wiara może być wewnętrzną sprawą każdego człowieka? Jeden wierzy w bliźnich, i nadstawia im drugi policzek, drugi widzi w bliźnim tylko konsumpcyjny towar. To tak, jakby mówić, że bycie bandytą jest wewnętrzną sprawą każdego człowieka.

  Jak najbardziej obnoszę się ze swoim chrześcijaństwem, np. publicznie deklarując, iż moim celem nie jest odwet na tych, co mnie skrzywdzili.
 • @ZBYSZEK49 11:04:00
  Konfederacja w żaden sposób nie udowodniła, iż nas nie oszukują.
 • @marek500 11:18:04
  Jak rozumiem, Ty potrafisz lepiej wybrać niż ów kacyk partyjny. Gratulacje. Kacyk przynajmniej wie, kogo wybiera. Zna go z działalności partyjnej. Ty będziesz wybierał na podstawie pogłosek, lub papierów. Tak, tak, wybierzesz lepiej.

  W spółdzielniach mieszkaniowych kandydować każdy może, a mimo to są szkołą złodziejstwa i korupcji. I Ty chcesz to nam zafundować w wyborach powszechnych. Będzie jak w wielkiej spółdzielni mieszkniowej.
 • @interesariusz z PL 11:25:10
  A jak mają nas przekonać? Co konkretnie mają zrobić?
 • @interesariusz z PL 11:25:10
  Konfedercja może nas oszuka a może nie - w tej chwili tego nie wiemy.
  PiS nas oszuka bo już nas oszukał - to wiemy na pewno!
 • @marek500 11:07:28
  Które ustawy były złe z punktu widzenia PRS?

  Nie myli Pan tego, ze sprzecznością z interesami "elyty"?
 • @zbig71 11:35:16
  Oni - w żadnym wypadku.

  Ma być wspólna wiara w ideę współistnienia.
  I rozliczamy wg zgodności poczynań z naszą wiarą.
  Czy nie tak p. interesariuszu z PL?
 • @interesariusz z PL 11:24:15
  Przypisywanie wierze "zasad dobrego życia" to nadużycie..
  we wszystkich kulturach są takie zasady (czasem różne)...
  zwykły świecki człowiek też stworzył i uznaje zasady dobrego funkcjonowania społeczności... wystarczy logika...
  i .. "nie rób drugiemu co tobie nie miłe" (to chyba staropolskie ludowe)
  i to jest uniwersalny generator zasad dobrego współżycia w społeczeństwie...reszta jest czystą logiką wynikającą z tego "generatora".

  Przypisywanie monopolu wiary na "dobroć" to nadużycie.
 • @Oscar 11:53:57
  Zasady nie oparte na religii to zbiór życzeń, a nie zasady rzeczywiście zobowiązujące. Terror państwa dopiero jest w stanie zmusić do ich przestrzegania. Tak więc religia nie jest monopolistą. W dawnych czasach najskuteczniejszym środkiem utrzymania ładu społecznego była właśnie religia.

  W dalszym ciągu nie wiem, dlaczego we współczesnym państwie kościół nie może uczestniczyć w życiu politycznym jak każda inna organizacja.
 • @Oscar 11:53:57
  .. kontynuując z tego generatora prawd ("nie rób drugiemu co tobie nie miłe)
  można wyciągać wnioski na każdą okoliczność...
  np LGBT odraza normalnych hetreo zwłaszcza takie wulgarne obleśne...
  i z zasady "generatora dobra" wynika jasno .. nie powinni drażnić ludzi swoimi dewiacjami.
  podobnie z religiami... katolicy słabo znoszą w Polsce symbole innych wiar jak wiary islamskiej, żydowskiej ... gdyby takie symbole wisiały w szkołach w urzędach państwowych w TV na okrągło... to katolików szlag by trafił... i odwrotnie... a odwrotnie to jest na okrągło do wyrzygania.
  "Nie rób drugiemu co tobie nie miłe"
  to bardzo uniwersalny "generator dobra".
  dużo bardziej uniwersalny niż "7 przykazań ... te "7 przykazań" to tylko ułamek mikroskopijny możliwości naszego życiowego "generatora dobra".

  Ja bym w szkołach lansował filozofię "generatora dobra" a nie ograniczoną filozofię "7 przykazań".
  Powinny być całe lekcje poświęcone niezliczonym wnioskom wynikającym z tego "generatora dobra"... teoria, ćwiczenia praktyczne, wypracowania... sztuki teatralne na ten temat..
  jednym słowem zamiast religii.... kulturo znawstwo i "generator dobra"
  w teorii i praktyce.

  To bardzo głębokie prawdy...
  a może są głębsze, lepsze "generatory dobra"
  nauka powinna nad tym pracować rozwijać .... a nie konserwować stan rzeczy sprzed 2000 lat (7 przykazań żydowskiej wiary).
 • @Oscar 11:03:16
  Mylisz demokrację z liberalizmu. Liberałowi przeszkadza państwo wyznaniowe. A w demokracji decyduje większość
 • @interesariusz z PL 11:25:10
  W mojej cywilizacji to winę się udowadnia, a nie niewinność
 • @interesariusz z PL 10:15:26
  "Jak to uchwalić nową konstytucję?

  To prawa konstytucyjne mają być nieważne, przekreślone !?"

  I po co tak od d... strony? ;-)

  Pozdro!
 • @Wican 12:12:33
  Większość to może decydować o tym gdzie budować drogi czy mosty albo fabryki czy szpitale...
  ale nie o tym w co ma wierzyć człowiek...
  o tym każdy powinien decydować sam... podkreślam SAM a nie ksiądz na lekcji religii albo rodzice podczas chrztu wymuszonego troską o dziecko by w przyszłości nie było prześladowane ... za "brak wiary"

  Chrzest powinien być rytuałem od lat 18 tylko dla dorosłych i świadomych ludzi...
  Chrzczenie dzieci to przymus na dziecku gwałt na dzieciach to religijna pedofilia...

  Każdy sam ..w wieku gdy już rozumie to i owo...
 • @Oscar 12:46:23
  Nie przesadzaj, w końcu dziś nikt do chodzenia do Kościoła nie zmusza. A jak jesteś niewierzący, to i 100 chrztów ci nie pomoże.
 • @Wican 12:14:27
  Wican ..to żydowska "cywlilizacja" chroniąca winnych.
  Powinno być tak że oskarżenie musi być poparte dowodami...
  a oskarżony może udowodnić swoją niewinność poprzez obalenie dowodów lub wskazanie innych dowodów które zaprzeczają jego winie.

  "Cywilizacja" żydowska poszła dalej w ochronie przestępców...
  ...otóż wprowadziła zasadę że dowody zdobyte nielegalnie nie są dowodami ... to praktycznie ochrona przestępców.
  Wystarczy np celowo złamać prawo przy zbieraniu dowodów by ochronić "swojego" przestępcę... polityka, oligarchę...
  Pamiętamy babę z PO która robiła "lody" na szpitalach... na oczach wszystkich... uniewinniona przez talmudyczne sądy .. "bo dowody zebrano nielegalnie".

  A powinno być tak że dowody zebrane legalnie czy nie legalnie są DOWODAMI i koniec... i sąd je ocenia.
  natomiast nielegalne zbieranie dowodów powinno być karane...
  ale zbyt surowo by nie zniszczyć skuteczności karania przestępców..

  Polskie prawo jest talmudyczne.
  W wolnej Polsce trzeba będzie je zmienić na prostsze krótsze i stanowczo jednoznaczne... żadnego talmudyzmu (np swobodna ocena dowodów przez sędziego który może w ten sposób wydawać dowolne wyroki nie uznając niewygodnych dowodów).
 • @zbig71 12:55:27
  .. jak jesteś hetero a zerżnie cię ze 100 sympatycznych LGBT ... to jednak będzie ci to przeszkadzało...

  "Nie rób drugiemu co tobie nie miłe".
 • Wielka KONWENCJA wyborcza KONFEDERACJI
  https://youtu.be/xeIdWQfoHqs
 • @Oscar 12:46:23
  Jeśli uważasz że chrzest powinien być dozwolony od lat 18 to gdybyś mógł to byś zabronił prawnie chrztu przed 18?
 • @marek500 11:07:28
  Szanowny Wojtas powiedział wyraźnie - PiS ma mieć większość konstytucyjną i uchwalić nową konstytucję.
  Coraz bardziej jestem przekonany że nie wszyscy powinni mieć prawa wyborcze...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:46:53
  Żydzi w końcu się muszą zdecydować, czy chcą JOW, czy 21 okręgów po 5000 poparcia ( oczywiście sprawdzanego uznaniowo, tak aby się nie okazało kto " zbierał" i jak "zbierał", tych którzy rzekomo "zebrali" w ogóle nie było widać jak "zbierali", najprawdopodobniej "zbierali" na tajnych kompletach; oni wszyscy tak zbierali jak w swoim czasie Bujak i Frasyniuk się "ukrywali" przed SB :))) ).
  Panie SL, pan udaje durnia, czy tak pan ma już od urodzenia?! :)))
 • @Robik 13:26:25
  skoro uważam że powinien być dozwolony ... to chyba jasne ze nie uważam ze powinien być zabroniony...

  Nie odbieram ludziom prawa do wiary...
  odbieram ludziom prawo do narzucania, NARZUCANIA wiary nieletnim, niesamodzielnym intelektualnie...uzależnionym od opiekunów.
 • @zbig71 11:03:46
  Ma pan na myśli ciemną masę, czy "przywódców"? Jeśli tych ostatnich, to łatwiej odpowiedzieć kto nie jest Żydem. Ale pan i panu podobni skoro zadajecie takie pytania, to zasługujecie na takie dymanie, jakie trwa od 30 lat :)))
  Całe szczęście, że geopolityka robi trochę porządku wśród "starszych braciach w wierze" - którą podzielają tacy "polscy patrioci" jak Braun, Winnicki, Bosak, JKM i inne co pomniejsze miejscowe kukiełki. Geopolityka sprawia, że zapoczątkowano straszne przemeblowanie i swary wśród światowego żydostwa. Bo oni już tak mają, że Żyd mniej ważny stanowi szczebel w drabinie rabiniczno-lichwiarskej dla ważniejszego.
 • @Oscar 14:10:05
  Czyli swoim dzieciom nie będziesz przekazywał swojego systemu wierzeń?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:50:34
  Zdecydowanie ci od "pispo-samo zło" nie powinni mieć praw wyborczych.
  Po zastanowieniu: żadnych praw.
 • @marek500 11:18:04
  To tylko w "Ziemi Obiecanej" dobrze brzmiało: " ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic (...)
  – To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę…"

  W polityce potrzebne są albo siła, albo pieniądze, a najlepiej i jedno i drugie, a do tego niezbędne są media. JOWy sprzyjają jedynie tym, co mają pieniądze i media. Wtedy każdą niemal kreaturę można uczynić prezydentem państwa, co [pokazują liczne przykłady z kraju i z zagranicy.

  A za stwierdzenie, że jak lud zechce, to nawet Żydzi niech rządzą w Polsce, należy się panu na początek golenie głowy, a następnie jakaś bardziej zasłużona kara. Żyd, który by powiedział, że jak żydowskie pospólstwo zadecyduje żeby Izraelem rządził goj, nie przeżyłby więcej niż 24 godziny.
 • @stanislav 14:15:07
  Dobrze, to proszę o podanie nie Żydów w Konfederacji. Chodzi oczywiście o warstwy przywódcze tej formacji, bo zwykłych członków to mało kto zna.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:24:31
  Ci od PiS PO jedno zło to świadomi obywatele. Reszta to ...
 • Na czyjej smyczy ?
  .
  Powyższe zdjęcie, wystawione pilnie nam Polakom przez prezydenta USA, nie pozostawia złudzeń na czyjej smyczy jest ten kundel obok niego.

  Nie znam intencji Trumpa, ale jeśli przyjąć, że była dla nas pozytywna, to jego zdjęcie z kundlem ostrzega nas: "Patrzcie durnie, jakiego kundla (PiS) wybraliście na prezydenta. Z takim ekskrementem to my zrobimy, co chcemy." Nie sądzę, żeby reszta kadr PiS była mniej skundlona, co do kadry PO wypowiadałem moje znużenie tą hołotą od laty.

  To nie jest to przypadek, że takie elemnty zostały zwerbowane przez wyiwad:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  które dziś tworzą trzon państwa

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Elementy przestępcze są najlepszym narzędziem szerzenia tej "demokracji".

  - https://marucha.wordpress.com/2019/09/03/jak-monarchia-doprowadzila-do-rewolucji-francuskiej-i-czemu-lud-wandei-zbuntowal-sie-wobec-rewolucyjnej-tyrani/#comment-853212
 • @Robik 14:17:29
  już mam wnuki...
  dzieci informowałem o swoim systemie ... dałem im wolną rękę..
  tak samo robię z wnukami.. informuje ... nie zachwalam nie zalecam nie reklamuje... mówię są ludzie i tacy i tacy...
  one jak dorosną same wybiorą w oparciu o szeroką wiedzę..

  ... natomiast wbijam do głowy uniwersalny "generator dobra" czyli zasadę ... "Nie rób drugiemu co tobie nie miłe"

  To bardzo pomaga w relacjach między ludźmi.
 • @Oscar 12:59:27
  Dzieci są chrzczone w swojej wielkiej nieświadomości, bo są bardzo małe, a gwalt na dorosłym to okrutna świadomość dla gwałconego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:33:04
  "Ci od PiS PO jedno zło to świadomi obywatele."

  Wiem, wiem - świadomi obywatele Polin
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:56:43
  Ktoś kto zwalcza zazydzony PO PiS chce Polin...
  Czy Szanowny ma w domu młotek?
  Proszę zrobić użytek, najlepiej w samo czółko.
 • @zbig71 14:28:17
  To ja mam zwolnić pana z myślenia i z wyciągania wniosków z dotychczasowej działalności i zachowań politycznych, a nawet tych półprywatnych liderów Konfederacji ?! Panie @zbig71, jeśli pan tak bezalternatywnie każe Polakom widzieć w Konfederacji ratunek, to pan powinien być wyposażony w wiedzę i mnie "oświecić" :))) a nie ja pana!
 • @interesariusz z PL 11:30:36
  Nie tylko ja bym wybierał, bo ten się dostanie który dostał najwięcej głosów. Po drugie takiego posła można by było łatwo odwołać jeżeli by się nie wywiązywał z obietnic. Po trzecie to czym się różni dzisiejsze przyklepanie (choć niekonieczne) wybranego kandydata przez jakiegoś kacyka, od ewentualnego kupienia poparcia przez tego który ma kasę. W sumie jest różnica bo w pierwszym przypadku wybraniec bez woli kacyka jest nie do ruszenia. Dla mnie dzisiejsze ,,wybory'' są praktycznie takie same jak za PRL. A może taki pomysł że wszystkie partie które zebrały odpowiednią ilość poparcia , dostają po tyle samo kasy na wybory i tylko z tej kasy mogą korzystać podczas kampanii ? I jeszcze jedno nie porównuj wyborów do sejmu z wyborami w spółdzielniach. W spółdzielniach ten zostaje wybrany kto chce bo reszta chowa się pod ławami w strachu żeby ktoś nie zaproponował jego kandydatury.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:14:50
  PO - germańskie.
  PiS - prożydowskie, ale zachowujące dbałość o Polaków i odrębność, choć ograniczoną.

  Po odrzuceniu obu opcji - jest Polin.
  W przypadku Szanownego to już chyba nic nie pomoże - tylko pełna kastracja (a może eutanazja - nie rozróżniam, co robią w jednym bądź drugim przypadku), ale Szanownemu należą się obie wersje.
  Pytanie: która pierwsza?
 • @stanislav 15:27:13
  A gdzie ja twierdzę, że Konfederacja i tylko Konfederacja? Po prostu proszę grzecznie szanownego Stanislava, aby był uprzejmy wskazać Żydów lub nie Żydów w Konfederacji, bo z jego wpisów wynika, że taką wiedzę posiada. Nic więcej.
 • @stanislav 14:24:59
  Aleś się oburzył. Znaczy to że my naród mamy siedzieć cicho bo jesteśmy durniami i tylko przyklepywać wybory kacyków ? Od ilu to już lat kłócicie się czy PO czy PiS, a w obu jest spora reprezentacja tej nielubianej nacji.
 • @Oscar 14:41:00
  Teraz już rozumiem dlaczego głosujesz na PiS, ta 13 emerytura.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:31:42
  Panie Krzysztofie, jest taka cecha Żydów którą podziwiam i bardzo bym chciał, by Polacy ją przejęli. To dbałość o wiedzę przyszłych pokoleń. Dzieci żydowskie od najmłodszych lat się uczą, a później daje im to możliwość przebicia się w świecie, oczywiście należy uwzględnić tu nepotyzm, czyli cechę jakże charakterystyczną dla PiS.
  Wiedza i umiejętność kombinowania widoczna jest w działaniach PiS, czyli za nasze pieniądze dają pieniądze tam, gdzie czują, że zdobędą elektorat. Za nasze pieniądze kupują głosy, co Pan uznaj za dbałość. Niech Pan popatrzy na efekt tego rozdawnictwa. Spowolnienie wszelkich inwestycji, wycinka lasów, zadłużanie kraju. Przykład: armia remontuje złom, którego myśl techniczną podziwialiśmy dziesiątki lat temu. To tak jakby remontować syrenkę.
  Pollin, to jakby nie patrzeć oczko w głowie Kaczyńskich. Kto wbudował kamień węgielny pod muzeum które ma pokazywać tysiącletnią historię Żydów w Polsce?
  PiSizm, to jednak choroba śmiertelna, czyniąca duże spustoszenie.
 • @Robik 15:56:56
  hehehe nie potrzebuje tej 13 emerytury... wystarcza mi to co mam.
  ale wiem że wiele rodzin z dziećmi potrzebują tych 500+
  i dzięki tym 500+ jest mniej patologii a dzieci są lepiej kształcone
  i mniej jest patologii społecznej na tle ubóstwa.

  Rośnie pokolenie Polaków w bardziej już normalnych warunkach...
  będzie mniej świrów nie z własnej woli.
  bieda deprawuje... to z biedą trzeba walczyć a nie z jej skutkami.
 • @Oscar 17:33:25
  .. muszę dodać że są dwa bieguny świrowania...oba groźne.

  jeden to skrajna bieda i jej patologie...
  drugi to skrajne bogactwo i jej patologie (na tle mogę wszystko, bezkarność, władza).

  obie patologie warto ograniczać..
  przy czym ta na tle bogactwa jest nieliczna w stosunku do tej na tle biedy.
 • @Zawisza Niebieski 16:17:57
  Pańska nienawiść PiS ma ugrzecznioną formę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:33:04
  Cały wierszyk to leciał tak:
  PiSPO jedno zło?
  Nie synek!
  Jak padnie PO.
  Zniknie zło.
  Kolego Ruszkiewicz, trzeba się uczyć całego wierszyka, a nie tylko pierwszej linijki.

  Popatrz przy okazji, jak tonący brzydko się chwyta.

  https://www.youtube.com/watch?v=lp0iGzuMKVQ
 • @Zawisza Niebieski 16:17:57
  Za nasze pieniądze kupują głosy.....

  Nie do końca za pana pieniądze, po drugie dzieci nie głosują i po trzecie PiS daje te pieniądze Polakom.
  PO pozwalało wyciągać VAT zagranicznym firmom i wywozić je z Polski.
  Jest zasadnicza różnica do kogo te pieniądze idą teraz, a do kogo szły poprzednio.
 • @zbig71 14:28:17
  Dobrze, to proszę o podanie nie Żydów w Konfederacji....

  Ależ wy doskonale wyczuwacie swojego, więc też wiecie kto jest nie żyd.
 • @Oświat 19:49:03
  Jasne..., to kto jest nie Żyd?
 • @zbig71 20:42:35
  Jak to kto?
  To jeszcze nie wiesz?
 • @Oświat 21:02:49
  Nie wiem. Ale wiem, że jesteś pazerny na pieniądze polskiego podatnika, bo zapewniły takim jak ty koryto, takim, co by sprzedali własną matkę za garść srebrników. I takich , co wysługują się parchom dla własnej kariery. Dla Złotego cielca
 • @interesariusz z PL 12:00:13
  Nasłuchałeś się w Realu24?

  https://youtu.be/POC7-eFVG88
 • @Oscar 12:46:23
  O czym ty piszesz? Nikt ci nie każe wierzyć?A w Europie zachodniej są państwa, w których religia w szkołach jest obowiązkowa.
  A dlaczego chrzesto powinien być rytuałem dla wierzących? Ty, antykatolik chcesz narzucać katolikom zasady? A twierdzisz, że oni ci narzucają swoje? Oj, wyszedł Kali z Oscara.Chrzest w życiu nie przeszkadza, chyba że kogoś demon opętał. Bo wcale nie trzeba potem być wierzącym. Mozna to olać. A wg katolików, ochrzczony ma szanse na raj. Jeśeli więc katoliccy rodzice kochają swoje dzieci, to powinni je chrzcić. Można nawet samemu w domu z wody, gdy życie dziecka jest zagrożone. Ty chciałbyś zabronić chrztu? Powtórzę, Kali wychodzi z Oscara. Relatywizm to też typowe dla cywilizacji żydowskiej.
  I jesteś zwolennikiem upaństowienia dzieci? To już faszyzm, nazizm i komunizm w jednym. Czyli dzisiejsza Szwecja.
 • @Oscar 12:56:59
  Oskrżony nie udowadnia niewinności, chyba że w cywilizacji żydowskiej lub turańskiej właśnie. Polecam zasady prawa rzymskiego. Ich powstanie nie wiąże się z chrześcijaństwem.
  Obalanie dowodów nie jest udowadnianiem, tylko właśnie obalaniem
 • @Oscar 12:59:27
  A ty chcesz robić innym zabraniając chrzczenia dzieci, panie żydowski kali.
 • @Oscar 14:10:05
  To jesteś zwolennikiem pajdokracji? I zwolennikiem obecnego modelu bezstresowego wychowania? Bo twoje przekonania mają konkretne konsekwencje. Wychodzi komuch pomieszany z naziolkiem. Dzieci do pionierów, konsomołu, Hitlerjugend albo Balili? A rodzice niech się nie wtrącają? gratuluję
 • @zbig71 14:50:00
  Poza tym, wyjątkowo łajdackie porównanie. Chrzest nie boli i dziecko niczego nie pamięta.
 • @stanislav 15:27:13
  A to nie pan kazał komuś udowadniać niewinność? Kolejny kali?
 • @Oscar 17:33:25
  dzieci wcale lepiej kształcone od 500+ nie są, a program jest wyjątkowo durnowaty obecnie. Na pewno na historii sporo dowiedzą się o judaizmie.
  Czlowiek żyjący z zasiłków to nie są normalne warunki, a te różne + to jeszcze wnuki tych dzieci będą spłacać.
 • @Oświat 19:43:26
  Najpierw zabiera pieniądze Polakom, aby im z powrtoem oddać. CIekawe, ile z tego przeżera biurokracja?
 • @Oświat 19:43:26
  Jaka różnica? A kasa idzie. Na biurowiec JP Morgan, na fabrykę mercedesa, na F35 po 200 baniek za sztukę. Gdy do tej pory najdroższe, najlepiej wyposażone modele, kosztowały bodaj 120 czy 130 baniek
 • @Wican 01:09:55
  Ja narzucam zasady katolikom ?
  te zasady są z cyklu tych że ...nie należy gwałcić dzieci, małżeństwa z nieletnimi są złe dla nieletnich to forma gwałtu...
  to nie ma nic wspólnego z katolikami... o dzieci chodzi... by nie były gwałcone...

  Chrzest powinien być świadomą decyzją człowieka ...
  Chrzest wymuszony na nieświadomym dziecku jest gwałtem zgoda że w dobrej wierze...ale to dalej jest gwałt.
  To zapisywanie nieświadomego dziecka do organizacji, mafii... ogólnie rzecz biorąc.

  A gdybym ciebie w głębokiej trosce o twoją przyszłość zapisał np do kółka islamistycznego w odmianie wahabickiej (tak się dzieje na bliskim wschodzie) to wyrósł byś najpewniej na terrorystę ISIS po edukacji przedszkolnej i szkolnej bogatej w wątki "religijne".
  Katolicyzm nie różni się niczym od wahabizmu w sensie organizacji metod indoktrynacji... różnice są tylko programowe.
  a ja nie program krytykuje (też mogę) ale właśnie metody rekrutacji do danej sekty religijnej ...
  bo chrzest jest formą rekrutacji.

  żeby zarzucać komuś kto krytykuje przemoc narzucanie przemocą braku przemocy... to trzeba być bardzo "odjechanym" filozofem.
 • @Wican 01:11:16
  Obalanie a udowodnianie...
  w jednym i drugim przypadku przeprowadza się dowód słuszności rozumowania.
  aby obalić twierdzenie trzeba udowodnić że jest nieprawdziwe lub nieudowodnione.

  Różnica polega jedynie na tym że to oskarżenie ma udowadniać winę a oskarżony ma prawo bronić się poprzez udowadnianie że dowody winy są
  niesłuszne... czyli udowadniać swoją niewinność.
  czyli że nie można oskarżać bez dowodów...każde oskarżenie musi być poparte dowodami... a obalenie dowodów przez obronę czyni oskarżonego niewinnym.

  Tej zasady nie stosowano np. do Piskorskiego...
 • @Wican 01:13:19
  Bardzo naciągane interpretacje.
  Nie neguje roli rodziców.
  Nie polecam indoktrynacji dzieci ani katolickiej ani komunistycznej ani nazistowskiej, wahabickiej czy jakiejkolwiek innej....
  poza "nie rób drugiemu co tobie nie miłe"

  I nie pochwalam metody bez stresowej..
  dzieci powinny mieć zrównoważone wychowanie dożo miłości ale i też kary za przewinienia... kary wymierzane świadomie z miłością a nie ze złością.

  Takie dzieci lepiej rozumieją świat... który nie jest idealny.

  Wican robisz ze mnie demona ... jak widzisz w sposób całkiem wbrew rzeczywistości... a oznacza to ze piszesz emocjonalnie ...a emocje .. to sam wiesz... zaślepiają i prowadzą na manowce
 • @Wican 01:15:30
  To tak jak z obrzezaniem...pozostaje na całe życie.
  albo jak by robić tatuaż na dziecku ..też na całe życie..
  albo obrzezanie rytualne dziewczynek jak gdzieś w afryce...
  albo jak zniekształcanie główek dzieciom jak u Azteków
  albo jak zniekształcanie dziewczynkom stóp w Chinach

  to wszystko podobne rodzaje troski o dziecko i też często na tle religijnym... fakt chrzest nie boli .. chrzest tylko stygmatyzuje na całe życie (przypisuje cie do określonej sekty i masz to w papierach).
 • @Wican 01:17:57
  Budżet się domyka... więc nie ma czego spłacać...poza tym co PO zadłużyło.. tego jest bardzo dużo.
  program szkolny jest ten sam dla biednych i bogatych i jest za darmo...
  Biedni za 500+ mogą mieć więcej korepetycji, lepsze wyposażenie szkolne, uczęszczać na płatne zajęcia poza szkolne (sportowe, naukowe..artystyczne)... i tym samy nie odstawać w szansach od bogatszych kolegów.

  Popieram program 500+ ... a gdyby był na kredyt też bym popierał choć słabiej... 500+ to inwestycja w przyszłe pokolenia... nie ma dla Narodu lepszej inwestycji.
 • @Oscar 07:41:37
  Ale z ciebie hipokryta. Ty chciałbyś zakazać chrztu dzieci. Bo poglądy wiążą się z określonymi konsekwencjami.
  I mnie interesuje standard, a ty nie posiadając argumentów, wstawiasz przykłady jakieś wyjątkowe. Zwłaszcza, że nawet wahhabityzm nie musi oznaczać zamachów terrorystycznych, bo cały islam nie jest taki prosty jak podają merdia.
  Katolicyzm nie różni sie od wahabbizmu? To calkowicie odleciałeś, bo rózni się całkowicie.
  A rozumiesz pojęcie rekrutacji? Wątpię. Chrzest daje formalną przynależność (nie tylko w KK występuje), ale czy coś za sobą niesie? Można zawsze odejść. Ty zaś proponujesz, że kto ma niby dzieci wychowywać, jak nie rodzice? Ty narzucałbyś swój światopogląd rodzicom i od razu dzieciom. Bo nie ma czegoś takiego jak neutralność światopoglądowa.
 • @Oscar 07:47:24
  To jest co innego. Ja wiem, że w twojej żydowskiej cywilizacji trza udowodnić niewinność. Bo właśnie takie poglądy prezentujesz, nawet chyba nie zdając sobie z tego sprawy.
 • @Oscar 07:53:41
  Bzdura. kto ma wychowywać dzieci i przekazywać mu wartości? Jak nie rodzice to kto? Zdaj sobie sprawę, że określone poglądy, niosą też określone konsekwencje.
 • @Oscar 07:59:02
  I znowu jakieś radykalizmy porównujesz do chrztu, który krzywdy nie robi. A porównuje sie kwestie porównywalne.
  Chrzest stygmatyzuje? Daje tylko szansę, a z Kościoła mozna sobie odejść. Ty masz obsesję na punkcie KK, jakby jakiś ksiądz cię skrzywdził, albo byłeś funkcjonariuszem jakiej komuszej antyreligijnej organizacji. Tam cię mogli zindoktrynować. Stąd też sympatia do państwowych zasiłków. Komusze organizacje też były dotowane przez państwo.
 • @Oscar 07:59:02
  Przyznaj, jak każdy lewacki celebryta, że 40 lub 50 lat temu jakiś ksiądz Cię molestował i po kłopocie. Teraz to jest modne i jeszcze kasę można wydębić, zwłaszcza jak trafisz na odpowiedniego sędziego, o co chyba nietrudno. A o chrzcie to dzieciak i tak nie pamięta, ja o swoim nie pamiętam. Jakie piętno chrzest może zostawić niemowlęciu? Kilka kropel wody na głowie? Nie żartuj.
 • @zbig71 21:39:53
  Ale wiem, że jesteś pazerny na pieniądze polskiego podatnika, bo zapewniły takim jak ty koryto, takim, co by sprzedali własną matkę za garść srebrników. I takich , co wysługują się parchom dla własnej kariery. Dla Złotego cielca....

  Ciekawe spostrzeżenie. Zapisz to na papierze i wyślij na Bedyczów
 • @stanislav 10:42:20
  Wojna proxy z Handrała i Ludwikiewiczem?
 • @Oświat 19:31:40
  Cały wierszyk leciał tak:
  PiS PO jedno zło,
  tak synek!
  Trzeba przeciwstawiać się złu.
  Polska się uratuje jak Kaczor pójdzie w PiSdu.

  To jest wersja oryginalna i prawdziwa.
 • @Oświat 09:01:05
  Na Berdyczów jeśli już.
 • @Oświat 19:43:26
  Kolega Oświat powinien założyć z Szanownym Wojtasem partię Skorumpowani i Ocipieni. W skrócie SiO.
 • @Wican 08:09:34
  Wypisujesz emocjonalne bzdury.. np:
  "Komusze organizacje też były dotowane przez państwo."
  tak obecnie KK ? mniej czy bardziej ?
 • @zbig71 08:38:46
  Tu nie chodzi krople wody ale o fakt że zostałeś zapisany do sekty wbrew swojej woli .. bo dziecko nie wyraża takiej woli.

  .. dlatego piszę .. zapisy do sekt od lat 18... zgodnie z wolą zapisywanego.
  Takie trudne do zrozumienia... ? i takie komusze ?
  Coś ci się w tej głowie przewraca.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:17:53
  Jak myślisz Jarku, koniokrady coś kombinują z tym Iranem? I po co Trup wzywa Dudę do siebie? Czy znowu chcą nas wsadzić na lewe sanki?
 • @Oscar 09:35:38
  To rodzice decydują, czy chcą ochrzcić swoje dziecko. Może też od 18 lat decydować, czy ma pójść do szkoły? Nic mi się nie przewraca, to Wican pisał o komuszych skłonnościach Oscara, słusznie zresztą.
 • @zbig71 09:36:20
  To, że nas wsadzą na te sanki, w razie czego, to więcej niż pewne. Ropokrady zawsze potrzebują alibi w formie "koalicji międzynarodowej" a Polska nadaje się do tego doskonale.

  Inną kwestią jest to czy do tej wojny dojdzie. Wygląda na to że Trump się miga ale jego nadzorcy z Israela robią wszystko żeby go "przekonać". Atak na Iran to jednocześnie konfrontacja z Chinami i Rosją a na to zdychającego mocarstwa nie stać. Bądźmy więc dobrej myśli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:53:07
  Iran to górzysty kraj, tu nie pójdzie tak jak z Irakiem. Jak będą chcieli zrobić ,, porządek,, z Chinami, to muszą się liczyć z Rosją, aby zechciała być neutralna. Przynajmniej, a Rosjanie jeśli już, to darmo tego nie zrobią. Może zechcą Alaskę z powrotem;-)?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Pentagon przyznaje, że system Patriot jest niezdolny do odparcia ataku podobnego do tego, który miał miejsce w Arabii Saudyjskiej.
  https://www.defense.gov/Newsroom/Transcripts/Transcript/Article/1967413/joint-press-briefing-with-secretary-of-defense-dr-mark-t-esper-and-chairman-of/
 • @zbig71 10:07:20
  Dokładnie, na inwazję lądowa nie mają żadnych szans bo to faktycznie nie jest Irak. Poza tym należy pamiętać, że pierwszym celem odwetowym będzie Israel a ten jest praktycznie otoczony - Syria, Hezbollah i Gaza.
  I oczywiście cieśnina Ormuz, którą Persowie mogą zamknąć w każdej chwili.
 • @fretka 10:16:45
  No i po co mamy kupować ten złom?
  Lepiej inwestować w drony.
 • @Oscar 09:32:48
  Bardziej wtedy. I nauczyli się żyć z zasiłków. A każda organizacja, w tym KK powinna utryzmywac się ze składek swoich własnych.I tutaj jestem konsekwentny. A ty nie. Bo ty uważasz, że zasiłki powinny być wypłacane, różne organizacje dotowane, ale KK nie. Ja uważam, że żadna prywatna organizacja nie powinna dostawać grosza z pieniędzy podatników.
  Żadnych zasiłków. PiS reprezentuje interesy wielkich korporacji (zwalnianie z pdoatków gigantów0 a klasie niższej daje marchewkę. Kosztem polskiej klasy średniej (czyli mały biznes, nauczyciele, pielęgniarki). Inna sprawa, ze te grupy w III RP to też w zasadzie klasa niższa (materialnie), którą chce się zdegradować do najniższej.
  Ich kosztem, zasiłkuje sie nierobów (nie mylić z osobami naprawdę potrzebującymi). Ja widzę jak pod MOPSem czekają rano gdy czas menele na te swoje 300 zł. Niektórzy dostają więcej. I od razu idą do banku ywmienic kwit na kasę a potem do monopolowego po jabola. Wiem od kobiet pracujących w MOPSach, że niektórzy korzystający z pomocy MOPS, żyją na wyższym poziomie niż pracownice owego MOPSu. Bo dostają kasę za nic
 • @Oscar 09:35:38
  Do szkoły też nie posyłać dzieci? Wbrew ich woli? Zwlaszcza, ze tutaj to naprawdę się buntują. A, narodu też nie podawać, bo po co ich zmuszać. I trzeba być konsekwentnym. Płci też nie powinno się wybierać, bo to opresja. Niech sobie samo wybierze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:29:22
  Amerykanie jednak mogą bardzo szybko zdmuchnąć większość infrastruktury Iranu. Jedynym ratunkiem dla Iranu jest trzymanie zakładnika-Izrael.
  Tak samo z Kimem. Gdyby nie bliskość Seulu (który KIM zdołałby znisczyć, bo to blisko granicy) to wjna mogłaby wybuchnąć.
  Chony na razie starają się unikać konfliktów zbrojnych
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:26:15
  Jak to dobrze, że twoja deklaracja o tym, że byłem dla ciebie "guru" jest jednostronna.
  Wstyd by mi byłoby się przyznać, że opiekuję się takim młotem. Nic nie dotarło do Szanownego, żadnego śladu własnej myśli. Toż i nawet pukanie się w głowę nic nie da, bo tam pusto jak w Fort Knox.

  Żółć się tylko w takim przelewa na myśl, że jacyś rozsądni ludzie wreszcie będą decydować o sprawach polskich.
  A kysz ....
 • Kamiński to jednak cudak.
  Odpowiedział mi na komentarze, które pokasował. I ostatecznie zbanował. I bardzo dobrze. Niech się buja we własnej sekcie, mitoman i psychopata. Bo tylko psychol może być dumny z rzucania kamieniami w inne dzieci.
  A PiSLam się skończy. Wszak po odejściu prezesa sie rozpadną. Kaczelnik żadnym geniuszem nie jest, ale reszta to już banda jełopów w swojej masie.
  Póki Kaczelnik będzie, to PiS jakoś trzymał się będzie zewnętrznych znamiom władzy i dalej będzie nas oddawał za dopłatą z naszych pieniędzy w zarząd obcym.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:16:49
  Tak tak Szanowny Wojtasie :)
  Wiem, że muszę mieć dla ciebie dużo cierpliwości i wyrozumiałości. PiSlamizm to naprawdę ciężka przypadłość...
  Wyrazy głębokiego i będę się za ciebie modlił choć to pewnie nic nie da...

  PS. Jak Szanowny Wojtas myśli? Jego prezydent dostanie jakiś zydelek, żeby nie musiał stać jak ciul na weselu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:35:36
  Klęcznik podstawią. Łaskawie mięciutki
 • @Wican 11:37:32
  Dudzie klęcznik, Trupowi polówkę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:35:36
  No nie: toż przecież WASZ prezydent, nasz premier.
 • @Wican 11:11:08
  Nie zgadzam się z twoją neoliberalną filozofia..
  Państwo dzisiaj to nie dżungla w której najsilniejsi sobie radzą a ..słabi .. kogo to obchodzi...na pewno nie Wicana.
  Państwo nie ma służyć najmocniejszym (a taki jest samoistny proces bez kontroli państwa) a służyć wszystkim obywatelom...
  a najwięcej pomocy potrzebują najsłabsi ...
  a złożyć się na tę pomoc powinni ci mocni którzy posiadają więcej zasobów ...w formie podatków.

  Pomoc musi być oczywiście racjonalna a nie taka jak Wican przeinacza...
  Najlepsza pomoc wszystkim obywatelom to inwestycja w przyszłość .. a przyszłością Narodu są dzieci.
  Nie jestem zwolennikiem wygodnego życia z zasiłków... zasiłki muszą być niekomfortowe, skłaniać do szukania pracy... ale nie kosztem wychowywania dzieci...

  Co do MOPS... ja bym raczej prowadził stołówkę ze zdrowym żarciem, darmowe ciuchy z lumpeksy, ciepłe wyrko w "hotelach" dla bezdomnych (z kontrolą alkomatem) ... a nie rozdawał bony alkoholikom... a kasę bym rozdawał za pracę a pracy jest mnóstwo...
  choćby sprzątanie zaśmieconych ulic.. zbieranie papierów, niedopałków, puszek po piwie, plastikowych toreb...odśnieżanie...
  Każdy dostaje swój kawałek ulicy i ma być czysto a jak jest czysto to jest trochę kasy...
  do tego edukacja od strony psychologa...by meneli naprawiać ...prostować...
  Wszystko nie wiele kosztuje a same pożytki dla meneli i dla lokalnej społeczności... to zadanie dla Państwa albo dla bogatego i prospołecznego sponsora...(takich raczej nie widać).
 • @Wican 11:12:11
  Wiscan nie świrujemy...
  Szkoła to edukacja, nauka życia w realnym świecie...a religia to czysta ideologia...fantastyka..urabianie umysłów niewolników mentalnych, wpajanie kultu jednostki ... wpajanie absolutnego posłuszeństwa pod groźną piekła a przekupstwem nieba (bardzo ostre zastraszanie zwłaszcza dzieci).
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:16:58
  Szanowny oprócz PiSofrenii cierpi także na pomroczność jasną?
  Ojo joj...
 • @Wican 11:15:01
  Amerykanie mogą zdmuchnąć ale i Iran może zdmuchnąć...
  na tym polega równowaga sił...

  Jeżeli każda ze stron może zdmuchnąć zadając straty nie do przyjęcia .. to to jest równowaga strachu ...niezależnie od proporcji sił.
  Iran wojny nie chce ale ma wystarczająco sił by jego wrogowie nie mogli podjąć decyzji o ataku na Iran... to jest pokojowy pat..
  W tej sytuacji Iran jest wygrany a agresor, miłośnik wojny przegrany bo nie osiąga celów.
  Podobnie jest z Koreą Pn... z Wenezuelą jeszcze nie..

  Są jeszcze opcje poza militarne z których USA korzysta np zabójcze embargo gospodarcze ale i tu Iran ma sojuszników (miliardowe inwestycje Chin w Iranie i zakup ropy od Iranu)

  Można jeszcze próbować wojny proxy... ale terrorystów finansowanych przez USA i sojuszników już praktycznie wyrżnięto w Syrii.. brak mięsa armatniego...a z tymi resztkami Iran sobie łatwo poradzi.

  Globalna mafia żydowska ma prze.rane... i na bliskim wschodzie i w USA i w Europie i na dalekim wschodzie...
  Wszędzie utknęli ...nie mogąc rozpocząć wojny bo by musieli zaakceptować poziom strat nie do zaakceptowania...
  Tak ich ((mafię) świat trzyma za mordę....
  Jeszcze knują...wymyślają szukają "koncepcji"...(HongKong...śmieszne bombardowania AbuKemal czyli przejścia granicznego między Irakiem a Syrią...)...Putin uruchomił S 300 i S 400 w Syrii to oznacza koniec bezkarnych bombardowań..
  miejmy nadzieje że nie znajdą żadnej metody na bezkarność ataku.

  Jak widać wystarczy odebrać bandycie poczucie bezkarności by przestał uprawiać bandytyzm...
  Dotyczy to również bandytyzmu powszechnego w tym w białych kołnierzykach...(tu niestety daleko do bezkarności bandytów)
 • @Oscar 12:48:44
  ... muszę dodać niestety że globalna mafia żydowska jest mściwa i nie ma żadnego sumienia...
  Mafia będzie się mścić... postaci "spadających samolot~w cywilnych" to już widzimy od jakiegoś czasu...lub innych aktów terroryzmu które spowodują wiele ludzkich nieszczęść ale nie będą miały wpływu na główne geopolityczne procesy...
  Mafia pod własną flaga już nic ni może ..może jeszcze nająć najemników, terrorystów by zamordowali trochę ludzi... ale to niczego nie zmieni..
  tu niestety mafia jest ciągle bezkarna .. bo druga strona nie stosuje takich metod... zbiorowego karania...
  Druga strona ściga sprawców a mafii śmierć najemników nie boli...
  a nawet cieszy .. bo nie ma świadków nie ma tropów..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:12:02
  A jaki po latach powód mam do prowadzenia "wojen" z takimi typkami jak Chandrała i Ludwikiewicz ? Chociaż jak porównuję, to mentalnie i intelektualnie wiele pana z nimi łączy. Zatem być może nie bez powodu pan wspomina o nich ?!
 • @stanislav 23:27:09
  Nie wiem co ale mnie proszę do tego nie mieszać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:51:41
  Najpierw pan puścił bąka w towarzystwie, a jak się okazało, że to pan, to udaje pan durnia i chciałby pan opuścić towarzystwo i zostawić swój smród ?!
 • @stanislav 13:55:39
  Pan ma jakieś problemy ale to już nie moja sprawa.
  Lepiej zakończyć tę bezsensowną wymianę zdań.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej