Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22562 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Sojusze czyli złudzenia a rzeczywistość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mam nadzieję, że prezydent Duda wrócił już szczęśliwie z "historycznej" wizyty z USA. Historycznej dla niego bo w końcu

 znalazło się krzesło, na którym mógł usiąść. W sumie dobrze, że był tam tylko kilka dni bo strach pomyśleć co by jeszcze naobiecywał i, nie daj Boże, podpisał gdyby był tam dłużej.

W mendiach głównego ścieku oczywiście zgodna delirka, stan przedłużonego orgazmu. Wszyscy, ponad podziałami, podkreślają jacy to jesteśmy teraz "wielcy i bezpieczni". Oczywiście jest dokładnie na odwrót ale po to są właśnie mendia, żeby programować myślenie podległego stada baranów. Założę się, że Kurski z Sakiewiczem będą cwałować na tym koniku aż do wyborów.

Mam dopiero ledwo 50+ a już drugi raz mam okazję poznać "wiecznego" sojusznika naszej nieszczęsnej Ojczyzny. Oczywiście innego niż poprzednio. I tutaj można przejść do kwestii sojuszy.

Sojusz to rzecz fajna, pozwala się czuć pewniej wobec zdarzeń przyszłych i niepożądanych, wojna na przykład. Dlatego państwa zawierają różne pakty, umowy i porozumienia. Taka forma reasekuracji. Czasami te umowy funkcjonują, czasami nie. W przypadku Polski, przynajmniej w ostatnich dziesiecioleciach, nigdy! Zostaliśmy zdradzeni w 39', zostaliśmy zdradzeni w Jałcie. No ale teraz mamy, ponoć, takiego "wiecznego" sojusznika, że mucha nie siada! 

Prawdziwe sojusze polegają przede wszystkim na wspólnocie interesów w najszerszym tego słowa znaczeniu. A jaką my mamy wspólnotę interesów z USA czy zarządzającym nim de facto Izraelem? Żadnych. To my mamy byc narzędziem do realizacji ich partykularnych interesów, w tym przypadku chodzi o prowokowanie Rosji a przede wszystkim do udostępniania naszego terytorium do jakiejś akcji zaczepnej. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że z Polski może zostać kamień na kamieniu.

Wielbiciele zdrajcy Kuklińskiego, twierdzący, że ten szemrany osobnik "uratował świat" zapominają dodać, że w Polskę było wycelowanych ponad 200 rakiet z głowicami jadrowymi. I nie były to sowieckie rakiety.

Czego to dowodzi? Dowodzi, że obecność obcych wojsk może sprowadzić na nas tylko nieszczęścia. Jednego okupanta, potencjalnego źródła tragedii cudem się pozbyliśmy a teraz nasi (?) "wybrańcy" na kolanach żebrzą o następnych i jeszcze chcą za to płacić. Oczywiście z naszych kieszeni.

Takie stanowisko jak moje wywołuje od razu wrzask różnej maści zdrajców i zaprzańcow oraz skutecznie ogłupionych syjonistyczną propagandą - "nie chcesz amerykańskiej armii w Polsce bo marzy ci się ruska!". Trudno dyskutować z idiotami i wcale nie mam zamiaru. Do ich wypłukanych z rozumu łbów i tak nie dotrze, że można chcieć dobra swojego kraju bez oddawania się w niewolę.

Wszystkie te miliardy, ktorymi napychamy kabzy geszefciarzy zza Oceanu możemy z lepszym skutkiem spożytkować w Polsce i będziemy w stanie sami się obronić w razie czego.

A sojusze? Oczywiście, trzeba je zawierać, najlepiej z wszystkimi ale liczyć tylko na siebie. Wujek Szmul ginąć za nas nie będzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Podobno ten Fort Trump maja umieścić na Kujawach, albo w pobliżu.
  Rozumiem obawy - pierwsze uderzenie pójdzie na Kujawy.

  PS. No dobrze - wyrzucamy USArmy - w zamian wchodzi Bundeswera? I tak źle , i tak niedobrze.
  Chyba już po Kujawach....
 • Dobra zmiana czyli czas na zmiany.
  40 lat temu uchwalono zapis w konstytucji o przewodniej roli pisu, ooops, pzpr i dozgonnej przyjaźni z ussa, ooops, zsrr.
  I cytacik z przed lat ?
  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Józef_Cyrankiewicz
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:09:17
  Ty się o Kujawy nie martw, potrafimy sami pogonić Niemców.
  A swoją drogą myślałem, że ktoś taki jak ty, strofujacy wszystkich, potraktujesz poważny temat poważnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:24:20
  "W mendiach głównego ścieku oczywiście zgodna delirka, stan przedłużonego orgazmu".

  Czy tekst pisany takimi zdaniami zasługuje na powagę?
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:38:50
  A Szanowny Wojtas wie co to jest "licencja poetica"?
  Jak nie wie to teraz wszystko jasne.

  Chciałbym tylko przypomnieć, że czepianie się formy, ortografii itp to domena trolli z hasbary. Ale przecież Szanowny Wojtas nie jest trollem z hasbary...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:09:17
  A mnie się logika kolegi Ruszkiewicza bardzo podoba, ….humorystyczna

  ,,A sojusze? Oczywiście, trzeba je zawierać, …..
  Wujek Szmul ginąć za nas nie będzie.”

  Prawdziwe Spirito Libero
 • Autor
  Najbardziej dziwny wpis autora od 6 lat
  Autor już dawno temu zlikwidował USA i dolara a teraz pisze o jakiś sojuszach.
  Z kim ?
  Niekonsekwencja czy ...skleroza
  8-)))))))
 • Prezydent Juda
  Prezydent Juda podczas tej wizyty podniecony i szczęśliwy jak dziecko, któremu podarowano wymarzoną zabawkę. Zaś tubylczy, skretyniały naród dumny i szczęśliwy z postawy swego prezydenta, który podczas tej wizytacji obraża w bezmyślny sposób naród Rosyjski, bredząc coś o męskości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:24:20
  Szwabska armia leży i kwiczy, nie mają na nic, stoją czołgi, samoloty też, brak części zamiennych. Żołnierze to pedały i lesby słabo wyszkoleni, a do tego pacyfiści, po prostu rozpierducha na całego. Trzeba wydawać miliardy na socjal dla nierobów z Afryki i Azji. A na armię wydają niecały procent.
  Ja osobiście nie wierzę w przyjaźń z jankesami. Jałta dobitnie to pokazuje, a tym bardziej nie wierzę żydom. Polacy będą im potrzebni jako mięso armatnie, tam gdzie jankesi rozpoczną działania wojenne. Tak jak to było w Iraku czy Afganistanie. Teraz kolej na Iran, tak to czuje. Do puki rządzi zażydzony PiS nic się nie zmieni.
 • @Husky 23:20:47
  Ale to prawda, od wielu lat piszę o upadku imperium uSSraelskiego i dolara i wszystko się sprawdza, ostatnio nawet ten proces gwałtownie przyspieszył.
  Tym bardziej wchodzenie w "sojusze" z nimi to przykład skrajnej głupoty.
 • @Damastes 23:41:45
  Naród nie jest tak skretyniały, to mendia usiłują go takim przedstawić.
 • @Oświat 23:11:32
  Wyznawcy PiSraela oprócz silenia się na dowcip nie potrafią napisać nic sensownego. Boją się ośmieszyć i w milczeniu gryzą paluchy bo z faktami ciężko się dyskutuje :))
 • @Pyra z Wildy 23:45:07
  Dokładnie, a Wojtas straszy nas szwabską armią...
  Wilda to chyba Poznań, prawda?
  I wszystko w temacie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:37:46
  No nie wiem czy nie jest tak mocno skretyniały, biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów do europarlamentu i kolejne zwycięstwo PoPisu. Chociaż z drugiej strony, tak niski wynik Konfederacji tłumaczę tym, że zwolennicy tej partii są przecież mocno sceptyczni wobec UE, dlatego też nie chcieli brać udziału w tych wyborach, a tym bardziej nie chcieli aby tak potrzebni u nas w kraju, politycy Konfederacji trafili do nic nie znaczącego europarlamentu. Dlatego mam jeszcze cichą nadzieję że na jesieni się to zmieni i Konfederacja przekroczy znacząco próg wyborczy.
 • @Damastes 00:52:02
  Konfederację "skorygowano" w noc powyborczą, wiele na to wskazuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:01:43
  Młodzież wiejska głosowała też na konfederacje, a nie na pedalską wiosnę.
  Ale dla pisiorów to konfederacja jest zagrożeniem, więc trzeba było orznąć.
  Jeszcze słabe struktury w terenie ma konfederacja i dla tego mogli ich spokojnie oszukać. POPIS miał wszędzie swoich ludzi w lokalach wyborczych, a konfederaci nie i stąd ten problem.
 • @provincjal 09 20:20:42
  "
  ....w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."

  Cytacik aktualny i dzisiaj tylko trzeba zmienić wymienione "interesy"
  na ...
  " w interesie żydowskich elyt, w interesie obszarników ziemskich i ćwierć ynteligencji z rodowodami, w interesie walki o wyciśnięcie więcej zysków z ludności, w interesie dalszej judeizacji naszego życia, w interesie naszej ojczyzny Pollin...
  "
  No i zabrakło u Cyrankiewicza "....w interesie KK czyli Watykanu".

  Nie wiem które "interesy" dla Polaków (tej części pożytecznych idiotów) są ważniejsze...

  Ja bym polemizował...
  ale się boję jednego Janusza bo wiadomo co on o tym sądzi a jak on tak myśli to jest "mus" dla wszystkich tak myśleć inaczej można dostać od Janusza "w mordę"... wprawdzie tylko słownie ale to zawsze dyskomfort...
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:38:50
  Satyryczne ujęcie problemu głębiej trafia do mas..
  to znane prawdy żadne media nie dadzą takiego rezonansu w masach jak kilku dobrych satyryków z dobrymi trafionym skeczami..
 • @Oscar 07:10:42
  E tam, Oscar, nie opowiadaj bajek! Ty, który jest na pierwszej linii frontu z Watykanem, obszarnikami, żydowską mafią z intylygentami boisz się jakiegoś gaścia, co to kontrabandą się zajmował z ubekami za komuny?
 • @zbig71 09:44:34
  Nie sądzę żeby to był strach. To raczej dyskomfort z obecności śliskiego gada.
 • sojusze panie ....
  Sojusze się zawiera, sojusze się zmienia, sojusze czasem pomagają, a nierzadko zawodzą.
  Bezwzględną prawdą jest, że sojusz z silniejszym daje lepsze gwarancje.
  Naród dał sobie narzucić i przyjął sojusz ze Związkiem Radzieckim jako wyzwolicielem i gwarantem granic po roku 1945.
  Obecnie wybrał sojusz z USA jako że to Ameryka wygrała wyścig zbrojeń i doprowadziła do rozpadu ZSSR.
  Nie ma innej alternatywy na tą chwilę jak tylko sojusz z USA.
  Gdybyśmy jednak dziś odrzucili ten sojusz, to nie mielibyśmy żadnej gwarancji na normalną egzystencję w obecnym układzie sił na świecie.
  Dzień po dniu wywierano by na nas presję polityczną, gospodarczą, szantażowano by nas wojną, stosowano przeciw nam sankcje gospodarcze i różnego rodzaju blokady.
  Mielibyśmy albo majdan w Warszawie, albo bombardowanie jak w Jugosławii, albo jakąkolwiek inną kolorową czy solidarnościową rewolucję.

  Duda, Kaczyński, Morawiecki doskonale to rozumieją i uwzględniają, bo muszą uwzględniać w obecnej polityce.

  Takie są fakty i taka jest rzeczywistość nie do ruszenia na dzień dzisiejszy.

  Matoły internetowe, ile by im o tym nie pisać, ni w ząb tego nie pojmą.
  No chyba, że świadomie i z rozmysłem podważają taką politykę by szkodzić Polsce i Polakom, by skłócić naród z władzą.
  By doprowadzić Polskę do ruiny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Trump: „Chcę dogadać się z Rosją”. Prezydent USA Donald Trump potwierdził, że spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i prezydentem Chin Xi Jinpingiem na szczycie G20. „Chcę dogadać się z Rosją i myślę, że tak się stanie. Chcę dogadać się z Chinami i myślę, że tak się stanie. Spotkam się z nimi w przyszłym tygodniu w Japonii na G20” powiedział Trump w wywiadzie dla Fox News. Będziemy mieć dobre stosunki z Rosją i Chinami, bardzo ważne jest, aby tak było. To potężne kraje i również my jesteśmy bardzo potężnym krajem powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych. W maju przywódca Stanów Zjednoczonych, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, zgodził się z opinią, że jest uważany za „marionetkę prezydenta Rosji Władimira Putina”, zauważył, że nikt jeszcze nie traktował strony rosyjskiej „tak twardo”. „Myślę, że Putin będzie pierwszym, który powie, że z Hillary Clinton na stanowisku prezydenta byłoby mu znacznie łatwiej niż z Trumpem” powiedział amerykański przywódca.
 • @Oświat 09:54:16
  "Bezwzględną prawdą jest, że sojusz z silniejszym daje lepsze gwarancje."

  Zrozum chłopie, że to nie sojusz tylko okupacja i mega dojenie na ciężkie miliardy.
  A żeby wierzyć w "agresję Rosji" to trzeba już być kompletnym debilem.

  Pozdro!
 • @Husky 23:20:47
  Podstawą dobrze dobranych sojuszy jest prowadzenie polityki wielobiegunowej na arenie międzynarodowej. PiS chce tylko z Ameryką, tak jak dobra zmiana sprzed 2giej wojny chciała tylko z Anglią. Jak się to skończyło, wiemy.
 • @kula Lis 68 10:11:58
  Niedługo wszyscy się dogadają ze wszystkimi - wtedy trzeba będzie tylko oczyścić atmosferę i wyeliminować tych, co najgłośniej szczekają...
 • @ Autor
  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 10:15:05
  Ale Oświat to przecież sam napisał, że jak nie robicie nam Laski, to Majdan, Jugosławia, bomby i sankcje. Także chłop rozumie o co chodzi.
 • @Oświat 09:54:16
  Zgadza się, gdybyśmy ośmielili się nie być "sojusznikiem" USA to mógłby spotkać nas los Jugosławii. I załatwił by nas nasz dzisiejszy "sojusznik".
  Twoja logika powala swoim serwilizmem i konformizmem. Założę się że twoja naturalna postawa to "kolanowo-łokciowa z z rozchylonymi pośladkami". Zgadłem? Mimo, że jestem "matołem internetowym chcącym skłócić naród z władzą".
  Z tego wynika, że przez osiem lat siedziałeś cicho bo nie chciałeś skłócić narodu z Tuskiem.
  Brawo Oświat! Takich spolegliwych i świadomych obywateli nam potrzeba!
 • @kula Lis 68 10:11:58
  I w końcu się dogadają a Polska dzięki debilnej polityce PiS zostanie sama z opadnietymi gaciami czego "internetowe matoły" nigdy nie pojmą.
  To już nawet PO prowadziła mądrzejszą politykę zagraniczną. Mądrzejszą nie znaczy wcale dobrą ale to co robi PiS będzie kiedyś opisywane w podręcznikach dyplomacji.
 • Zostaliśmy zdradzeni w 39', zostaliśmy zdradzeni w Jałcie.
  W 1939 rzecz oczywista, ale dlaczego w Jałcie? Kto kogo tam zdradził?
 • @provincjal 09 20:20:42
  Jak mniemam, jesteś zadowolony, bo teraz masz władzę nieludową. I to się zagadza. Naród nie ma nic do powiedzenia, nawet w sprawie podniesienia cen kiełbasy.
 • @Husky 23:20:47
  czemu ? Sam bym napisał o znalezionym krześle (biurku), tylko że mi czasu brak.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:35:50
  wieszczysz upadek dolara, a trzeba było walczyć z tym wyzyskiem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:37:46
  "Naród nie jest tak skretyniały,"

  oj, jest jeszcze bardziej, niż ktokolwiek podejrzewa.
 • @Damastes 00:52:02
  a co reprezentowała sobą Konfederacja? Paru panów tylko przebierało nogami, aby dostać dietę "gaduły".
 • @Oscar 07:12:45
  nie tylko skecze, ale i piosenki,

  szkoda, że oprócz Niemena, nikt nie potrafi zaśpiewać tekstu w sposób zrozumiały.

  Ale my tak mamy, polskim zawsze najlepiej posługiwali się obcy pod naszym zaborem.
 • @Oświat 09:54:16
  // By doprowadzić Polskę do ruiny. //

  Polskę do ruiny doprowadził obecny rząd podpisując wyniszczające nas a z ekonomicznego punktu widzenia niepotrzebne,kontrakty.
  I proszę zwrócić uwagę że różnią nas nie tylko poglądy ale i gramatyka.
  Ja z powodów polityczno-gramatycznych używam czasu przeszłego dokonanego (doprowadził) zaś pan używa czasu przyszłego (doprowadzić).
  Kto z nas jest bardziej poprawny? tak w sensie politycznym jak i gramatycznym?
  Pan zdaje sobie sprawę że zaopatrujemy się w surowce i gadżety w ilościach nam niepotrzebnych i po horrendalnych cenach? ale czy zdaje pan sobie sprawę z tego że na fatalne tego efekty nie trzeba będzie czekać dziesięcioleci?
  Zabiją nas te "molekuły wolności". Ale,ale........czy aby pan wie co to
  "molekuły wolności" ?
  Więc na wszelki wypadek:
  "Trump energy officials rebrand fossil fuels as ‘molecules of freedom’

  New terms, including ‘freedom gas’, have been the subject of widespread mockery
  The US Department of Energy is now referring to fossil fuels as “molecules of freedom” and “freedom gas.”

  An otherwise inconspicuous press release sent by the department on Tuesday revealed the attempted rebrand in a statement from two Trump-appointed officials.

  In statements regarding the department’s “advance commitment to jobs, economic growth, clean energy,” Mark W. Menezes, the US under secretary of energy, and Steven Winberg, the assistant secretary for fossil energy introduced the new vocabulary.
  This has to be a joke,” wrote Jay Inslee, the Washington governor running for the Democratic presidential nomination on a platform to address climate change head on: “(Remember freedom fries?)”

  According to Time, term “freedom gas” may have originated from a European journalist from Euractiv. During a visit to Brussels in April, the reporter asked Rick Perry, the current US secretary of energy known for equating freedom with natural gas consumption in the past, if ‘freedom gas’ was an “accurate description.”
  Mr Perry doubled down on his previous remarks, adding that the US is “again delivering a form of freedom” to Europe.
  “And rather than in the form of young American soldiers,” he said, “it’s in the form of liquefied natural gas.”
  https://www.independent.co.uk/news/world/americas/fossil-fuels-freedom-gas-molecules-us-department-of-energy-a8935951.html
 • @Oświat 09:54:16
  "Nie ma innej alternatywy na tą chwilę jak tylko sojusz z USA.
  Gdybyśmy jednak dziś odrzucili ten sojusz, to nie mielibyśmy żadnej gwarancji na normalną egzystencję w obecnym układzie sił na świecie.
  Dzień po dniu wywierano by na nas presję polityczną, gospodarczą, szantażowano by nas wojną, stosowano przeciw nam sankcje gospodarcze i różnego rodzaju blokady.
  Mielibyśmy albo majdan w Warszawie, albo bombardowanie jak w Jugosławii, albo jakąkolwiek inną kolorową czy solidarnościową rewolucję. "

  Jednym słowem, gdybyśmy nie zwarli sojuszu z USA, czyli gdybyśmy się im nie poddali, to USA by nas zaatakowały na wszystkie wymienione sposoby.
 • @Autor
  https://wiadomosci.wp.pl/rakieta-z-jemenu-trafila-w-elektrownie-w-arabii-saudyjskiej-patrioty-jej-nie-zatrzymaly-6393920365856385a
 • @Jasiek 10:15:05
  Popatrz sobie jak wygladała okupacja

  Warszawa w czasach okupacji 1939-44
  https://www.youtube.com/watch?v=eXvMBOGVr7c

  I jak wygląda dzień dzisiejszy
  patrzcie przygłupy
  a ja zaraz też tam bedę

  https://www.youtube.com/watch?v=0wlJ68DVcV4
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:37:21
  nic tylko podziwiać merytorykę pana admina

  to "kolanowo-łokciowa z z rozchylonymi pośladkami"
 • @ikulalibal 11:31:09
  ,,Polskę do ruiny doprowadził obecny rząd..."

  Tak wyglądają ruiny (Detroit)
  http://detroityes.com/webisodes/2001/03-toob/tooB7-gillis_full.jpg

  a tak wygląda Polska
  https://www.eurostyl.com.pl/img/196/114/116/_homepageSlider/obf_7_b12-14.jpg

  Więć nie pier....ol
 • @Oświat 09:54:16
  "Nie ma innej alternatywy na tą chwilę jak tylko sojusz z USA.
  Gdybyśmy jednak dziś odrzucili ten sojusz, to nie mielibyśmy żadnej gwarancji na normalną egzystencję w obecnym układzie sił na świecie.
  Dzień po dniu wywierano by na nas presję polityczną, gospodarczą, szantażowano by nas wojną, stosowano przeciw nam sankcje gospodarcze i różnego rodzaju blokady.
  Mielibyśmy albo majdan w Warszawie, albo bombardowanie jak w Jugosławii, albo jakąkolwiek inną kolorową czy solidarnościową rewolucję."

  Ale jaja! Pan to napisał?
 • @Oświat 11:57:11
  //a ja zaraz też tam bedę//

  Starym dziadom niebezpiecznie jest wystawiać się na słońce.Już sam temperatura szkodzi centralnemu systemowi nerwowemu i naraża na ogromne niebezpieczeństwa.Oświat wystarczająco bredzi bez udaru więc po co ryzykować.

  //popatrz sobie jak wygladała okupacja
  Warszawa w czasach okupacji 1939-44
  (..)
  I jak wygląda dzień dzisiejszy
  patrzcie przygłupy //

  MINĘŁA ZIMA,PRZYSZŁO LATO-DZIĘKUJEMY PIS-owi ZA TO.
 • @Oświat 11:59:41
  A co? Tylko kolanowa?
  No to przepraszam :)
 • @ikulalibal 12:15:13
  Jeszcze kilka dni ale masz rację - dziękujemy prezesie niezastąpiony!
 • @interesariusz z PL 11:21:42
  Byliśmy w czasie Jałty "sojusznikami" czy nie byliśmy?
 • @interesariusz z PL 11:25:37
  Nic nie wieszczę, od tego są wróżki.
  Ja tylko opowiadam co się dzieje.
 • @Oświat 12:10:43
  Aa... To teraz wiem dlaczego USA tak zabiegają o sojusz z nami. Skoro mieszkają w takich ruderach...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:30:06
  ciepło, ciepło...
 • @zbig71 09:44:34
  hehehe docinam mu tylko...
 • @zbig71 10:16:13
  Groźniejsze od sojuszy są anty sojusze... PIS zaciska takie właśnie anty sojusze i potem na kolanach błaga o jakieś sojusze które by skompensowały jego zaciekłe anty sojusze.

  To najbardziej idiotyczna i anty Polska polityka zagraniczna jaką można sobie wyobrazić.

  Sojusze i dobre stosunki trzeba mieć ze wszystkimi dookoła ... o ile nie domagają się czegoś bezprawnie od Polski... Rosja się niczego nie domaga, a żydzi się domagają bez przerwy, Ukraińcy się domagają, Niemcy nie mówią ale myślą byłych wschodnich landach III Rzeszy...)

  Jarek nie jest taki głupi by tego nie wiedzieć.
  A skoro wie i tak postępuje to znaczy że musi tak postępować a skoro musi to znaczy że nie jest suwerenny .. czyli jest kolejną kukiełką w żydowskim teatrzyku dla gojów.
 • @Oscar 13:10:49
  No właśnie, nasi sojusznicy to bandyci, a nas chcą wydymać na duuuużą kasę. Oczywiście Jarosław o tym wie, bo wstawili go ci, co od co najmniej 30 lat ,, aranżują naszą scenę polityczną.
 • Говорите по русски?
  "Jednego okupanta, potencjalnego źródła tragedii cudem się pozbyliśmy"
  Jest Pan inteligentnym człowiekiem, więc powinien Pan odróżnić okupację od strefy wpływów...
  Z tego co wiem, to okupowane terytoria nie posiadają godła, hymnu, ambasadorów, nie są członkami Międzynarodowych Organizacji, i nie podpisują ważnych układów międzynarodowych ...

  Skończmy pierdolić o tej okupacji, bo obrażamy tych co podczas tej okupacji doprowadzili Polskę do potęgi z którą liczył się cały świat.
  W przeciwieństwie do czasów obecnych, kiedy nie jesteśmy okupowani...
 • @Jasiek 10:15:05
  Bo ten "sojusz" to jak "współpraca "kija z dupą". "Dupa" to staropolskie słowo.
 • @Oscar 07:10:42
  No i zabrakło u Cyrankiewicza "....w interesie KK czyli Watykanu".
  Jak się to twoje schorzenie nazywa? KK fobia,stan nieuleczalny.
 • @ralph 11:43:43
  Uzbrojenie to się kupuje takie nad którym będzie się miało 100%, no może 99% kontrolę co do jego użycia, a nie ze sznurkiem/pilotem do Ameryki jak to robi rząd.
 • @ralph 11:43:43
  Niezależni eksperci amerykańscy od dawna krytykują skuteczność Patriotów a żaden test nie dał pozytywnych efektów.Amerykanie w tym projekcie utopili "morze"zielonych i próbują zmniejszyć straty sprzedając mega drogo prototyp czegoś co nie działa. Naszych też zrobili na cacy ku ich zadowoleniu.
 • @SZS 13:35:47
  To był skrót myślowy. Piszę do Pisiorow więc staram się używać zrozumiałego dla nich języka.
 • @kula Lis 68 14:39:09
  "Amerykanie w tym projekcie utopili "morze"zielonych i próbują zmniejszyć straty sprzedając mega drogo prototyp czegoś co nie działa. "

  Niezupełnie tak. Amerykanom-podatnikom ich politycy "utopili morze zielonych" robiąc na tym karierę i być może jakąś kase, Amerykanie-producenci zarobili te "morze zielonych."

  To miał na myśli prezydent Eisenhower ostrzegając przed kompleksem militarno-przemysłowym.
 • @Cheval Noir 14:29:59
  Rozejrzyj się wszystko co piszę to czysta żywa prawda która ciebie i nas Polaków otacza od 89r.
  Epitety choćby najbardziej wściekłe tego nie zmienią.
 • @Pedant 14:46:10
  Racja... utopione w zbrojenia publiczne pieniążki trafiają w chciwe łapki prywatnych właścicieli koncernów zbrojeniowych.
  Nie muszę nawet pisać że to najpewniej koszerne łapki.

  Tak się ograbia miliony obywateli w interesie kilku koszernych rodzin.
  To wzorcowy dla świata system koszernej demokracji.
  W Polsce do zrobienia jest jeszcze kilka kroków by osiągnąć koszerność, pardon, demokrację doskonałą.
 • @Oscar 14:59:08
  "Nie muszę nawet pisać że to najpewniej koszerne łapki."

  Wcale niekoniecznie. Anglosaska plutokracja ma się świetnie od stuleci. Nie wszystkiemu są winni Żydzi czy Ruscy, naprawdę.

  Świat jest większy i bardziej skomplikowany niż nasz zaścianek z panem, chamem, plebanem i arendarzem.
 • @Oscar 14:54:53
  To jest obsesja. Często zresztą, ahistoryczna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:42:25
  W porządku.
  Ale jestem wyjątkowo cięty na to słowo...
 • @Wican 15:13:24
  Nie oceniasz moich argumentów którymi zawsze uzasadniam swoje wypowiedzi ... ignorujesz je... to znak że nie masz kontrargumentów, nie potrafisz zaprzeczyć prawdziwości moich argumentów ...
  pozostaje ci tylko wyrażanie złości...

  Obiektywnie tak to wygląda.
 • @Pedant 15:08:40
  Anglosaska mafia jest w defensywie ale fakt że przez wiele lat oni grali główną globalną rolę na świecie.
  Anglia przestała by imperium po II wojnie światowej..pozostały ogryzki dawnej świetności... podobnie Francja, Belgia, Hiszpania, Portugalia.
  czyli byłe potęgo kolonialne.
  Dzisiaj potęgą globalną jest globalna mafia żydowska to jest główna siła sprawcza co nie wyklucza sojuszy (raczej taktycznych) z dawnymi kolonialnymi mafiami czy np z nazistami albo Banderowcami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:43:43
  Sporo ich ostatnio w Wędrzynie było. A po południu do marketu (nazwy nie napiszę) i pełne wózki piwa wywozili. Ot, wojsko na manewrach. Manewry do 15 a potem laba.
  Wojsko niemieckie to dno, ale zaczęli już zapraszać obcokrajowców i może dorobią się generała jakiegoś Mustafy.
  Wielu Niemcom, obecna sytuacja się nie podoba. Jeden Szwab co roku przyjeżdża do Wroclawia na Marsz Patriotów (11.11.) robiony od lat przez kibiców i NOP. Nawet nauczył się trochę po polsku. Lubi Polaków i nasze manifestacje. Sporo niemieckich kibiców przyjeżdża do Polski na mecze. Nawet zaliczają okręgówki. Ten Szwab bo ze Szwabii. Wprost mówił, że wielu Niemców pa opinię o dzikich złą, ale zostali tak wytresowani, aby sie nie wychylać.Zwłaszcza, że są dużą, ale jednak mniejszością.
  Mam znajomych kibiców też z Pogonii. Oni mają dobre relacje z Dynamem Berlin. Inni koledzy nawiązali kontakty z Dynamem Drezno. 20 lat temu to w dawnym NRD kibole biegali ze wastykami i byli wściekle antypolscy. Dzisiaj nawet polskie transparenty wystawiają, łącznie z bluzgami. Nasi kibice robią lepszą robotę niż jakaś Polska FUndacja Narodowa za ciężkie miliony. Nastawieni antyemigranccy Niemcy, spoglądają na Rosjan i Polaków. Sami już się boją. Autentyczna sytuacja z Frankfurtu n. Odrą sprzed bodaj 2 lat. Dzicy rozwalali śmietniki i ganiali ludzi. Weszło kilku białych obcokrajowców i stłukło dzikusów. Lokalne merdia niemieckie narzekały, że jakieś babcie niemieckie biły bijącym brawo, a potem przeszkadzały policji. Nie podali narodowości bijących, ale podano że jeden z nich miał ponad 3promile. Czyli wiadomo, ze Słowianin. Ja mam sporo do czynienia z Niemcami. Blisko granicy. Teraz już tutaj nie widać jakiś potomków byłych mieszkańców tych ziem, tak hołubionych przez polityków. Przyjeżdżają Niemcy, któy nie czują żadnej więzi z tymi ziemiami, ale przyjeżdżają bo u nas bezpieczniej. I coraz więcej stara się mówić po polsku.
  Niemiecka armia nie jest zagrożeniem. Większość to pedryle, wkrótce będą dzicy (a to niezdyscyplinowany element), a coraz więcej Niemców (konserwa lub nawet rozsądni liberałowie czy socjaliści) spogląda na Polaków. Tylko, że oni myślą, że Kaczyński naprawdę broni Europy przed Dzikimi. I muszę wyprowadzać z błędu
 • @Oscar 16:29:56
  Nie argumenty, tylko obsesja. Co rusz, pokazujesz braki w wiedzy historycznej, nie znasz się na ekonomi, zarządzaniu, nawet teoretycznie nie wiesz jak działa budżet państwa. Dlatego twoje argumenty są bezwartościowe, bo łatwe do obalenia. Ty chcesz obniżać podatki a zwiększać socjal (niedawno takie komentarze pisałeś). Jakim cudem? Tutaj żaden Bóg nie pomoże. Nie oecniam CIebie, nawet jak swoje komentarze adresuję do Ciebie (ale to chodzi o "jasność" personalną), tylko Twoje obsesje. Nie wiesz jak działają fundacje (w tym Owsiaka) i uważasz, ze burdel w dokumentach to niemal norma. A tak wcale nie jest. Byłem w zarządach kilku lokalnych stowarzyszeń (np. OSP, organizacja charytatywna, UKS)), pisałem statuty. Nie może być burdelu w dokumentach. A taką wielką fundację jak WOŚP, stać na księgowych, informatyków czy prawników.
  Po prostu, trudno mi traktować poważnie Twoje argumenty, przy takich brakach w podstawowej wiedzy.
  Ja też mam spore braki, ale jeżeli się nie znam na czymś, to dyskusji nie podejmuje.Myślę, ze ponad przeciętnie znam się na historii, ogrodcnitwie i sadownictwie, r=wędkarstwie,sporcie, trochę na matematyce stosowanej i na mechanice (dlatego też lubię stare auta, bez tej całej elektroniki). Lubię też filozofię, ale tutaj zawsze będę miał braki.
 • @Oscar 16:34:20
  Belgia potęgą nie była nigdy. Miała kawał Kongo, a w zasadzie miał król. I co ciekawe, to oni tacy tolerancyjni, a do dzisiaj chyba stoją w Belgii pomniki króla ludobójcy. W latach 50-tych w zoo mieli też wioskę kongijską. Normalnie, ludzi za kratami można było oglądać.
 • @Oscar 16:34:20
  Nie ma jednej mafii żydowskiej. Rotschildowie rywalizują z Rockeffelerami. Dla Polski to bez znaczenia, ale tak gwoli porządku napisałem
 • @Wican 14:20:41
  Zaiste.
  Pozdro!
 • @Oświat 12:10:43
  "a tak wygląda Polska"

  Jako reprezentatywny (bo mniemam, że twoim zdaniem jest to taki przykład) przykład tego jak wygląda Polska to fotka mija się z prawdą:

  - Stosunek ilości dzieci do kobiet w grupie wiekowej jak na fotce jest mniejszy. Kilka razy.

  - Przeciętny wiek mieszkańca Polski jest większy niż wynika to z fotki

  - Przeciętny wiek budynków mieszkalnych jest większy. Kilka razy

  - Brakuje kilku milionów mieszkań.

  - Przeciętny wiek samochodu to kilkanaście lat.

  W związku z tym za fotkę lepiej oddającą stan Polski uznaję tę przedstawiającą ruinę w Detroit.

  Proszę, daruj sobie zatem takie tanie chwyty.
 • @Wican 16:36:21
  Moje obawy są inne bo to racja, że niemiecka armia to cioty. Z tego miliona nachodzcow mogą wystrugać parę dywizji i pchnąć ich na wschód rezac niewiernych. A to już mógłby być problem. My broni nie mamy.
 • @Jasiek 16:59:27
  Wybacz mu, pisraelki wiją się jak piskorze bo nic mądrego nie mogą (z przyczyn obiektywnych) powiedzieć a milczeć nie wypada :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:05
  Jedyną szansą byłoby to, że Dzicy nie potrafiliby obsłużyć zaawansowanego sprzętu. Nawet moździerz to dla nich problem. A jeżeli poszliby tylko z ręczną bronią, to coś tam jeszcze w magazynach u nas zalega. A jak wojsko ciotowate (bo u nas też teraz sporo urzędasów w mundurach, a nie prawdziwych żołnierzy), to otworzyć magazyny dla naszych kiboli (niech wykażą się patriotyzmem) i podburzyć niemieckich Turków (z nimi da się dogadać, dlatego powinniśmy bardzo uważać z obrażaniem ich, na razie wciąż nas trochę lubią). Gdybyśmy byli poważnym państwem, to nasze służby powinny umieć wykorzystać wielonarodowość obecnych Niemiec. Turcy nie lubią się z Kurdami i Albańcami, Moskale z banderowcami, Serbowie z CHorwatami, itd.I trza byćprzygotowanym na zrobienie zamętu na ich tyłach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:05
  Ja dodam jeszcze, że to nie Niemcy są problemem obecnie. Oni mają tego samego okupanta, co Polska. Jak próbują się trochę wybić, to nagle wyciągają im aferę w volkswagenie i okazuje się, ze podsłuchują Makrelę. W obecnej sytuacji, realizm nakazywałby odbudowę polskiego potencjału gospodarczego. Trzeba do tego wykorzystywać UE, a nie wrzeszczeć i skakać po stołach (jak PiS) a potem zgadzać się na wszystko. Taki sam był efekt rządów PO, z tym ze oni siedzieli pod stolami.
  Trzeba Niemcom wyjaśniać, że o ile będą Polskę traktować po partnersku, to w ramach UE (na razie o wyjściu nie ma co marzyć, bo Polacy chcą UE) możemy ichnie niektóre projekty popierać. Ale trza robić listę na rok i potem się spotykać. Gdy obaj partnerzy byli lojalni, mozna dalej współpracować. Można próbować robić z Niemcami wspólny śmigłowiec (a nie jak z UPAiną) czy inne projekty. Ale muszą nam pozwolić na niezależność i na odbudowę naszego przemysłu. Niech nas dopuszczą do Nord Stream, itd. I oni pewnie byliby na to gotowi, ale kto z naszych dyplomatolków takie coś zaproponuje?
 • @Wican 17:20:31
  Czy w dzikich jest tak naprawdę pies pogrzebany? A czy diaspora ukraińską nie jest większym i znacznie bardziej niebezpiecznym problemem dla Polaków i Polski? Wystarczy, że 3%będzie zadaniowanych przez BND, albo nawet SBU. A Ukrów w Polsce jest niemało.
 • @Wican 17:20:31
  Dzicy po szkolenia technicznych Syrii potrafią obsługiwać i broń i nóż do podrzynania gardeł... i mają bojowe doświadczenie.
  Dzicy są po intensywnych szkoleniach ideologicznych czyli islamistycznych i wprost palą się do podrzynania gardeł niewiernym (nie tylko chrześcijanom).

  Co napiszesz to bzdury...
 • @Wican 17:28:13
  a ty się zgadzam...dla Niemców teraz jesteśmy jedyną białą rasą w okolicy.
 • @Oscar 17:35:10
  Tacy Dzicy nie wygrywają wojen. Słyszałeś, zeby gang podrzynaczy gardeł sobie poradził ze zorganizowanymi oddziałami.
  Poza tym, Syryjczycy to nie Dzicy (na coś to chrześcijaństwo im się przydało, sporo chrześcijan tam było) i oni stanowią mniejszość spośród emigrantów w Niemczech. A co do Dzikich, to wiele samolotów saudysjskich, obsługują Pakistańczycy.
  I ręczną bronią możesz prowadzić partyzantkę na swoim terenie, a nie wygrać wojny na terenie obcym. I znowu się ośmieszyłeś. Po co Ci to?
  A islam jako taki, nie musi być problemem. I to marzenie o intensywnych szkoleniach przypomina o energii rewolucyjnej. Ale tacy wojny nie wygrywają. Mogą prowadzić groźną partyzantkę na swoim terenie. I jeszzce jedna kwestia. Poszczególne narody czy plemiona, robiące w Niemczech za emigrantów, często nie bardzo się lubią.
  Po co znowu sie osmieszasz? Dla mnie to żadna satysfakcja. "
 • @zbig71 17:34:02
  I to już może być problem. We Wroclawiu na osiedlach, już bijatyki się zdarzają. Nawet utworzyli klub piłkarski Dynamo Wrocław, ale chyba po awansie do klasy A upadł
 • @Oscar 17:36:59
  I w Niemczech jest jakiś pokład niechęci do emigrantów. A w takiej Holandii to z nikim na ten temat nie pogadasz. Wszyscy to tolerancjoniści
 • @Jasiek 16:59:27
  Popatrz sobie, tu gdzie mieszkam, jak wygladają domy, a jest to tak zwana Polska B

  od 2:58 minuty
  https://www.youtube.com/watch?v=abg5nFbrXIM&t=18s

  A ty jak mieszkasz w amerykańskich slamsach to nie wyobrażaj sobie, że mamy to samo w Polsce. Tu takiego szamba nie ma
 • @Wican 17:46:19
  Mieszkałem jakiś czas w Holandii. Tam terror polit poprawności jest na samym szczycie. Lepiej czepiać się Polaka, który wypił kilka piwek i zapalił co nieco i zaczął np:głośno śpiewać, niż krzywo spojrzeć się na muzułmanina.
 • @Oświat 17:46:31
  A gdzie ty byłeś w Polsce? Bytom, Radom? Przemysłowe rewiry Łodzi? Wioski popegerowskie do których nie dojeżdżają autobusy i w których nie ma sklepu?
 • @Oświat 17:46:31
  za czasów POpapranych, trochę takich siłowni na świeżym powietrzu postawili. Kaczelnik by myślał, że to figury szachowe.
  Ja jednak mam trochę większe odległości od sąsiadów (acz nie dalekie) i samochody nie stoją przy drodze, tylko na podwórkach
 • @zbig71 17:55:07
  Mój brat pracuje w Hadze i co jakiś czas go odiwedzam. Miasta są tam ładne, acz faktycznie. Polak na policję musi uważać, a Dziki niekoniecznie
 • @Oświat 17:46:31
  To czemu mamy współpracować z tak padającym państwem jak USA?
 • @Oświat 17:46:31
  "Popatrz sobie, tu gdzie mieszkam, jak wygladają domy..."

  Niech zgadnę: budowane za Gierka, styropian i plastykowe okna?
  A nocą psiarnia, że spać nie idzie?
  Co do samochodów to jak widać z wiekiem miałem rację.
 • @Wican 17:43:17
  W Syrii te plemiona też się nie lubią... ale łączy je wspólny sponsor i podżegacz do mordowania... to najemnicy za pieniądza...a ideologia islamu tylko ich motywuje do walki.
  Szkolenia wojskowe przechodzili w Syrii w obozach dla uchodźców prowadzone przez zachodnie służby specjalne.
  Dyscypliny pilnują dowódcy, motywacji pilnują mułowie, a technikę posługiwania się po sowiecką bronią ale i zachodnią mają opanowaną po szkoleniach.

  Z drugiej strony są Banderowcy, takie samo wyszkolenie i motywacja i sponsor ten sam .. i podobna dyscyplina tyle że banderowcy piją a tamci raczej ćpają prochy dla mięsa armatniego szeroko stosowane przez sponsorów w terrorystów w Syrii (Captogen czy cuś).
  .
 • @Jasiek 18:02:18
  przynajmniej porządne auta.
 • @Jasiek 18:02:18
  Jak za Gierka to beton lub cegła ... styropian tylko jako ocieplanie.
 • @Oscar 18:03:26
  W Syrii było dużo elementu z importu. Mają problemy z bronią. Nawet szukali po Europie ludzi do czołgów, bo sami nie mieli ludzi. I szukali najemników,niekoniecznie muslimów. Oni pewnych rzeczy nie ogarniają. Świetni do karabinu i noża, ale to za mało na regularne oddziały.Dowódcy sobie z dyscypliną nie radzili. Było sporo buntów. Tylko Czeczeńcy stanowili tam w pełni wartościowych żołnierzy, ale pilotów też nie mają.
  Banderowcy to inna sprawa. Armia ukraińska, to jednak armia. A sporo ich było w wojsku. Ci starsi nawet w radzieckim. Niektórzy walczyli w Grizji i Czeczenii. To już groźni przeciwnicy mogliby być
 • @Oscar 18:03:26
  Inna sprawa, ze Jarek chyba się myli. Gdyby Niemcy uzbroili swoich muzułmanów, to najpierw muzułmanie zapanowali by nad Niemcami. A czy to spodobałoby się Turkom? W Niemczech też sporo Rosjan?
 • @Wican 18:09:31
  No to teraz jesteśmy zgodni... wyklarował się obraz bliski prawdzie.
 • @Wican 18:14:35
  Moim zdaniem dzisiaj mówiąc Niemcy możemy mieć na myśli tylko ich okupanta czyli globalną mafię żydowską.
  Niemcy(etniczni) w Niemczech mają tyle powiedzenia co Polacy(etniczni) w Polsce... oba kraje są żydowską kolonią... podobnie jak USA ..
  tylko inna rodzina żydowska rozdaje karty...

  O Polskę się szarpią te dwie żydowskie rodziny (mafie).
  PIS służy Amerykańskiej odnodze mafii a PO niemieckiej.

  Mimo że te mafię się żrą to jednak bliżej im do siebie niż do jakichś tam gojów. To chyba ruskie skutecznie dzielą te mafie .. osłabiając tzw zachód czyli globalną mafię żydowską.

  Europejska Mafia żydowska może rzucić na Polskę islamistów i banderowców by wyrwać mafii amerykańskiej Polskie sukno.
  To klasyczne kolonialne wojny między kolonizatorami dzisiaj żydowskimi.
 • @Oświat 12:10:43 ja także coś dołożę, bo u nas takich widoków nie ma.
  https://www.youtube.com/watch?v=Hg_Tq3YppXg https://www.youtube.com/watch?v=4AZDp8TjyzA https://www.youtube.com/watch?v=2g05K2zOUqk https://www.youtube.com/watch?v=UrqzpOXfkfU
 • @Jasiek 18:02:18
  Stary film to i samochody stare. Obecnie jest sporo nowych bryk i to tych większych potworków. Wróciłem z plaży mocno zdegustowany. Zapomniałem, że dziś święto. Miasto wywaliło się na plaże tłumem, czego ja nie znoszę. A dzieciarni, sam nie wiem skąd się tyle tego nabrało, chyba z ocieplenia klimatu.
  Jak byś zamówił, to bym ci nakręcił film, jakie marki, jaka ilość i ile na jednego mieszkańca.
  Byłbyś na bieżąco i nie plótłbyś bzdur.
  No jak zamawiasz?
 • @Wican 18:14:35
  Inna sprawa, ze Jarek chyba się myli. Gdyby Niemcy uzbroili swoich muzułmanów,....

  Koleś, jakie Niemcy?
  Jak Merkel zacznie Amerykanom fikać, to Amerykanie dadzą broń kolorowym i będzie po Niemcach i ich z Rosją powiązania rurami.
  Po to był ten masowy przerzut z Afryki ( czytaj z Syrii)
 • @kula Lis 68 18:55:52
  Coś jak Czarnobyl.
  Tyle że przyczyny inne..
  Czarnobyl to katastrofa
  a Detroid to kapitalizm to Amerykańska motoryzacja..
 • @Oscar 18:24:55
  I tutaj się zgadzam. Oni są w takiej sytuacji, jak my. Z tym, ze pozwolono im na wysoki poziom rozwoju.
 • @Oświat 19:04:28
  A jak ktoś inny się wnerwi, to nagle Amerykanom pozostanie izolacjonizm. Zbuntują się Latynosi, postawią Biali i Czarni separatyści, wybudzą się ruskie śpiochy się obudzą, Meksyk upomni się o kilka stanów, Chiny o spłatę długów.Nikt od tego bandyckiego państwa nic nie będzie chciał kupować, w tym broni i gazu, to co z nich zostanie? A nowy ład powoli się krystalizuje. Każde imperium w końcu upada i to czeka też AMerykanów. Zwłaszcza, że oznaki słabości są widoczne, a naród coraz bardziej zdemoralizowany (to samo co w Europie obecnie)
 • @Oscar 19:14:59
  Miasto Czarnych.
 • @Wican 20:58:22
  Wojna domowa w USA to bardzo poważna ewentualność.
  Tylko co wtedy zrobią PiSraelczycy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:42:46
  Zależy, jakie dostaną polecenia od sierżanta Danielsa. Będą czekać na telefony. Gorzej z wyznawcami PiSizmu niższego rzędu, Ci wpadną w panikę
 • @SZS 13:35:47
  "Z tego co wiem, to okupowane terytoria nie posiadają godła, hymnu, ambasadorów, nie są członkami Międzynarodowych Organizacji, i nie podpisują ważnych układów międzynarodowych ..."

  Godło? Hymn? Dla Ciebie i dla mnie to rzeczywiście godło i hymn. Ale dla usraelity to może być tylko obrazek i śpiewka dla gojów. Chociaż nawet i pewnie usraelity nie trzeba - wystarczy zawzięty prusak zza Odry...

  Ambasador? A widziałeś jak za granicą jest traktowany nasz prezydent? Chociaż nawet nie musi nigdzie jechać. W Oświęcimiu było widać kto rządzi i na kogo plują. W czasie konferencji n/t Iranu też. Pamiętasz jak się "nasi rządzący" dowiedzieli, że mają ją organizować?

  Organizacje międzynarodowe? Cieszysz się z "bycia członkiem" ue i nato?

  Ważne umowy międzynarodowe? Podpisali nasi coś takiego ostatnio? Masz na myśli TL?

  Ja wiem, że Ty używasz swojej logiki. Ja mam nawet taką samą.
  Ale realną zaprezentował np Gryguć: "wyborcze bydełko", "Stan wyjątkowy - zawsze smaczny i zdrowy", "Nowy Wschód", "Rejon Wisły". To jest logika naszych okupantów. I lepiej to zrozumieć, a nie wierzyć w "sojuszników", umowy itp.

  Ukłony
 • @Wican 18:04:55
  "przynajmniej porządne auta."

  ;-)

  Świeża dostawa z lawety - "Niemiec płakał jak sprzedawał" a Turek licznik kręcił ;-DDD

  Mam ostatnio smaka na RR Wraith'a - i nie, że drogi, ale ten styl, ta tapicerka, ta chłodnica, jedna para drzwi (suicide door!) i ta opadająca linia nadwozia....
  No i zacna "motoryzacja" - wprawdzie uturbiona, ale i tak zacna :-)
  Continental GT ma niby napęd na 4 koła, ale w środku już trąci dresem i drzwi nie te.

  Z elektroniką też masz rację.

  Pozdro!
 • @Oświat 18:59:22
  "Obecnie jest sporo nowych bryk i to tych większych potworków."

  Nowa to mogła być powódź w Niemczech i konwój lawet do Polski. Gdzieś pomiędzy konwojami z toksycznymi odpadami - potem będzie pożar wysypiska. Pamiętasz?

  Większe potworki? Masz rację kaszkaj 1,3 jest potworkiem i jest większy od 3,8 nismo ;-)

  "A dzieciarni, sam nie wiem skąd się tyle tego nabrało, chyba z ocieplenia klimatu."

  Ciepło to się Tobie zrobiło od pislamskiej propagandy. Już prosiłem żebyś przestał stosować tanie chwyty.
  Polska to nie Twoje filmiki, obrazki czy Twoja cholernie wybiórcza percepcja tylko nieugięte statystyki: średni wiek samochodu, brak kilku milionów mieszkań, dzietność na poziomie 1,2-1,3 i... długi. Liczone w bilionach.

  Zauważyłem też, że Szanowny Wican się Ciebie zapytał:

  "A gdzie ty byłeś w Polsce? Bytom, Radom? Przemysłowe rewiry Łodzi? Wioski popegerowskie do których nie dojeżdżają autobusy i w których nie ma sklepu?"

  Tym miejscom jest bliżej do Detroit.
 • @Jasiek 23:09:43
  Tak, używam swojej logiki. Mam swoje lata, i swoje wiem. I dlatego, że wychowywano mnie w miłości do ojczyzny (zarówno w szkole, jak i w salce parafialnej), to jak słyszę jak ci "patrioci" srają we własne gniazdo, to jak pisał poeta : "dusza człowieka z żalu się wścieka, i jak tu nie zakląć : kurwa jego mać!"....
  Pozdrawiam.
 • @SZS 00:27:12
  A skoro o sojuszach tu mowa, to z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że
  takiego, jakiego mieliśmy w latach 1945-1989 nigdy już mieć nie będziemy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:26:20
  czyimi sojusznikami ? Dwóch zwaśnionych stron, chwilowo zjednoczonych przeciwko trzeciej!

  Na czym miała polegać owa "zdrada"? Na tym, że te gamonie związani ze zdrajcami z 1939r odeszły w niebyt?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej