Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Wieś położy rząd "dobrej zmiany"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwykle w takim tytule stawia się znak zapytania ale tym razem raczej nie trzeba.

. To, że na wsi dzieje się źle to widać już od momentu aneksji Polski do Unii Europejskiej. Mamiono wtedy rolników wspaniałymi perspektywami, że będą leżeć, samo im urośnie a dobra ciocia Unia jeszcze sypnie kasą. Praktycznie nic z tego się nie urzeczywistniło.

Polska ziemia była i jest rozgrabiana przez cudzoziemców. Rząd "dobrej zmiany", rzekomo w obronie polskiej ziemi, wprowadził drakońskie ograniczenia w obrocie ziemią rolną, które jednak dotyczą jedynie polskich rolników. Trzech cwanych żydów (nawet wczorajszych konwertytów) może założyć "gminę wyznaniową" i handlować ziemią do woli. Dopłaty unijne zrobiły więcej szkody niż pożytku, tym bardziej, że pokazały gdzie jest w Europie miejsce polskiego rolnika.

Ostatnie protesty rolników to zły sygnał dla rządu, który zamiast pochylić się nad losem i sytuacją polskiego rolnika i sadownika mocno wziął się za rozwój rolnictwa i sadownictwa na Ukrainie, której produkcja już zalewa Polskę. Tutaj należy postawić jedno zasadnicze pytanie - czy rząd PiS to rząd dobrej, polskiej zmiany czy może jednak ukraińskiej? Dlaczego wozi się wagonami pieniądze na Ukrainę a nie pomaga się polskim chłopom?

Ostatnio protesty dymanych rolników i sadowników przybierają na sile bo to czas zbiorów i czujny kawaler orderu ukraińskiej bezpieki "publicysta" Sakiewicz już trąbi na alarm- "Stronnictwo rosyjskie się jednoczy. Problem dla PiS? Mąż stanu, mędrzec, przyszły kandydat na prezydenta, przywódca ludowy – tak o Michale Kołodziejczaku, okrzykniętym nowym Andrzejem Lepperem, mówi Aleksander Jabłonowski, skrajnie prorosyjski działacz narodowy. (...) Skrzyknięci przez Kołodziejczaka rolnicy jeżdżą na spotkania polityków PiS i głośno domagają się rozwiązań. Stawiają przy tym mocno na kierunek rosyjski.

http://niezalezna.pl/231758-stronnictwo-rosyjskie-sie-jednoczy-problem-dla-pis

Ten idiota nie widzi, że rząd "dobrej zmiany" w najlepszym przypadku śpi. On widzi tylko "rosyjskie macki" i "antyukraińską propagandę".

W liście rolników do premiera Morawieckiego można znaleźć m.in - "Żądamy zmian i wprowadzimy je, skoro wy nie potraficie lub nie chcecie tego zrobić. Mamy prawo żyć godnie, mamy prawo sprzedawać dobre polskie produkty za godziwą cenę i zdrowo żywić polskie społeczeństwo. Mamy prawo powiedzieć konsumentom, że to nie my dyktujemy zawyżone ceny produktów. Mamy prawo poinformować, że to nie my produkujemy ten syf, przez który chorują, a który dominuje na półkach supermarketów, bo zachodni konsument nie che go jeść. I po to tu dzisiaj jesteśmy!"- tłumaczą rolnicy w piśmie do premiera."

Tak dużo chcą te "ruskie szpiony"? A może trzeba ich wszystkich profilaktycznie wsadzić do pierdla jak dra Piskorskiego?

Zaniedbania i skandaliczna polityka państwa wobec wsi to nie jest "zasługa" jedynie rządu PiS. Wszystkie poprzednie, poczynając od Balcerowicza pracowały w pocie czoła, żeby zniszczyć polskie rolnictwo a z chłopów uczynić pariasów we własnym kraju. Jednak to właśnie PiS otrzymał ogromne poparcie od wsi w ostatnich wyborach a teraz robi wszystko, żeby to rolnictwo dobić. Nie dotarło do tych antypolskich jełopów, że ze wsią nikt na dłuższą metę nie wygrał? Jest to chyba jedyna grupa społeczna w Polsce, która ma determinację i środki, żeby sparaliżować cały kraj.

Miała być "dobra zmiana" a naiwni chłopi myśleli, że ich to także dotyczy.

KOMENTARZE

 • Potrzebna pilnie ZMIANA DLA POLSKI!
  Boże zlituj się nad tym biednym, dogorywającym krajem i pogoń na cztery wiatry tych WSZYSTKICH okrągłostołowych politruków.
 • @
  Rolnicy są chyba już jedyną w Polsce grupą, która może się zjednoczyć, i zrobić to, do czego poprowadziłby ich Lepper:
  - najechać "stolycę",
  - wywlec "biurwokratów" i POsłów (wszelkiej maści) zza biurek,
  - solidnie obić ryła "wybrańcom", a jak nie dotrze to w "dogrywce" "zamias liści"...
  10.000 chłopów NIE posadzą jak Piskorskiego, nawet nie mieliby gdzie...
 • jakich rolników ?
  rolników, drobnych rolników, wykończyła unia jak kiedyś AH Żydów,

  teraz zostali sami producenci rolni, którzy niech nie mamią nikogo tym, że są w stanie produkować zdrową żywność w swoich fabrykach.
 • @interesariusz z PL 10:11:27
  Goowno wiesz o wsi a zabierasz głos.
 • Witaj i 5*
  Czytałem te kretynizmy red. Liziniewicza w gapolu (pisze o "polskich farmerach" - pewnie myśli, że mleko bierze się ze sklepu z kartonu)

  dodabym jeszcze Dorotę Kanię

  https://www.gazetapolska.pl/17079-kontrolowany-protest-polskiej-wsi-pod-wodza-nowego-leppera-w-objecia-rosji

  To co napisałes jest w sumie oczywiste.
  Zastanawia mnie natomiast, czyją agenturą tak naprawdę jest to całe środowisko Sakiewicza - bo to, że tomek to jawny rezydent ukrainskiej bezpieki to jedno, ale ktp tam naprawdę stoi za tymi durniami - czy to tylko durnie, lizusy i przydupasy PiS-u czy coś więcej???
 • @Oświat 10:50:11
  Najlepiej na rolnictwie zna się Kaczyński.
  To dzięki niemu Polska rozkwita a wszystkich tych maruderów i krytykantów powinno się powsadzać do więzienia. Niech dołączą do M. Piskorskiego!
  W głowie im się już poprzewracało od tego dobrobytu.
 • @interesariusz z PL 10:11:27
  To dlatego, że polskich rolników wykończyła unia, rząd Morawieckiego finansuje producentów ukraińskich?
  Czy uważasz, że kupujesz zdrową żywność w supermarketach? Produktów rolnych z zagranicy przywożonych do Polski nikt nie kontroluje, polski rolnik, aby coś sprzedać za granicę musi posiadać na partię wysyłki atesty, świadectwa i inne papiery. Ukraińskie produkty rolne też nie są kontrolowane, a tajemnicą poliszynela są setki gruntów rolnych w pazurach Monsanto. Produkty z krajów zachodnich są napromieniowywane tj na dzień dobry g. warte.
 • @interesariusz z PL 10:11:27
  Rozmawiałam z chłopem-producentem mleka (raczej producencikiem, bo krów niewiele). On nawet nie może mieć kur dla siebie, bo sanepid stawia takie wymogi, że taniej jest kurę na rosół, czy jajka od sąsiada, który mleka nie sprzedaje kupić. Kura nie może chodzić na podwórku przy oborze, więc trzeba jej zrobić takie wydzielone miejsce, żeby nie mogła się wydostać w pobliże obory. To dyrdymały wewnętrzne a nie unijne.
 • @Oświat 10:50:11
  //A Ruszkiewicz za się na rolnictwie.... jako jedyny tu obecny//

  Znam się, cała moja rodzina pochodzi ze wsi.
  I mylisz się, tutaj wielu zna się na wsi, nie tylko ja. Jest Wojtas, jest Nikander, jest Wrzodak i inni.

  Już nie wiesz jak mi dokopać Oświat? Twój ślepy pisioryzm wyłazi Ci uszami. No ale brak argumentów to znak wyróżniający fanów pislamizmu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  I tak i nie.
  Sakiewicz je menda i już dmucha na zimne. Z Jędrkiem Jaro miał doświadczenia nietęgie i mu się przez przystawki obiad zwrócił.

  Przecież pisałem tym strategom, co to kury szczać prowadzać, że niczego nie ruszą bez swądów, bo zaraz się dowiedzą, że to nielegalne i rozejść się.

  Ruszyli swądy. Ino lata lecą.. W tym tempie, to oni będą swądzić do końca kadencji i już widać, że na inne rzeczy pary brakuje, a czasami są wręcz bezpłodni.

  Za to Morawer, cóś bredzi o fabrykach elektrycznych.
  ----------------------

  Sytuacja rolnika jest taka, od początku, od wprowadzenia słusznego systemu politycznego i wejścia do słusznych rodzin państw, czyli kurs na bankructwo.

  Pis dołożył tylko ustawę o ochronie ziemi, która skutecznie uniemożliwia/utrudnia obrót ziemią Polakom.
  (Bardzo dobrze wiem o czym mówię, tylko nie bardzo chyba mogę kłapać dziobem)

  Szyszko zaś pozwolił, swoją brzózkę wyciąć ustawą, no to go pojechali. Nie ma już Szyszki, wycięty.
  ------------------------------

  Jakiś czas temu pisałem już, że oszustwo rolnicze jest bardzo wygodnym pretekstem, do przyfanzolenia unii, co może doprowadzić:
  a) do natychmiastowego zrównania supsydiów rolnika francowego z polskim,
  b) wyjścia Polski z euro sojuza

  Mnie tam wszystko jedno, bo niby co mam/mamy dobrego z tego?
 • @MacGregor 10:58:45
  //czyją agenturą tak naprawdę jest to całe środowisko Sakiewicza//

  Że Ty, Grzesiu, zadajesz takie pytania to mnie dziwi :)
  Toż wiadomo czyje to tuby i przydupasy. Wiadomo także komu służy PiS, bezpośredni mocodawcy Sakiewicza.
 • @wercia 11:05:38
  to są dyrdymały unijne
 • @Torin 11:12:30
  //Z Jędrkiem Jaro miał doświadczenia nietęgie i mu się przez przystawki obiad zwrócił.//

  Wtedy wyszła właśnie "wielkość i geniusz" Kaczora. Zamiast naprawiać Polskę do spółki z bliźniakiem wziął się za rozwalanie koalicjantów czyli potencjalnej opozycji. Jeśli miał na nich haki to mógł ich trzymać krótko za jaja i robić dobrze dla Polski. No ale ten polityczny karzeł wolał położyć rząd i grzecznie oddać władzę PO. Na całe 8 lat.
 • W Polsce drobni rolnicy
  nie mają racji bytu, a pisowski rząd finansuje ukraińskich, drobnych rolników w produkcji serów: https://wolnemedia.net/dotujemy-ukrainskich-producentow-sera/
  Pisowski rząd wspiera konkurencję zza miedzy. Pytanie -czy to polski rząd?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:14:52
  mam czasem takie zawahania, bo wciąż nie mogę uwierzyć w prymitywizm i kłamliwość uprawianego przez nich pseudo- dziennikarstwa ...

  Są równie szkodliwi co bliźniacza "Wyborcza"

  No jak mozna byc takimi dziennikarskimi koorwami - pytam się i zaraz z niedowierzaniem odpowiadam: mozna!

  Walczący o przetrwanie rolnik polski to wg nich prorosyjski troll ...

  PS - nie wiedziałem, że Twoim idolem jest Gandhi (nie Ghandi) - really???
 • @wercia 10:59:13
  to nie rząd Morawieckiego finansuje Ukrainę, tylko właściciele Polski. Rząd Morawieckiego jest tylko posłusznym wykonawcą.

  Dlaczego nikt nie rozumie, że głupi Polacy oddali swoje państwo za dyrdymałki, bo nawet nie sprzedali za sznur szklanych paciorków.

  Polska, to teraz tylko historyczna nazwa na mapie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:27:35
  Dziękuję za docenienie mojej wiedzy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:23:29
  No bo to była opozycja, będąca w rządzie, która chciała się tam rozepchać i planująca wzrosty słupków do następnych wyborów kosztem kaczek, żeby TKM. W głosowaniach, głosowali przeciw własnemu rządowi.
  Przypomnijmy sobie kulminacyjne afery medialne, które idealnie pasują do dzisiejszej technologii totalnej opozycji. Wtedy nikt nie wiedział, że można aż tak łgać, histeryzując przy tym i to jest wporzo i legalne i idzie wypromować nową fantastyczną, innowacyjną siłę polityczną - PO!
  Nikt nie wiedział, że to tak można, takiego wała ukręcić. Nowa jakość w polskiej polityce!
  Na to zrobili kaczorom drugiego wała, bo kaczory nie kumały, że sondażownie nie pokazują żadnej prawdy, tylko to co w esesmanie przyjdzie od oficera prowadzącego, nie mówiąc wcale o PKW, czyli nieważne kto głosuje, a kto liczy głosy.
  Więc zawyżyli notowania kaczkom i się kaczki zgodziły/klepnęły skrócenie kadencji, gdyż mieli na tym zarobić w procentach.
  I ZONK..
  Więc nie jest przesadnie dziwne, że ocalały Kaczor ma traumę, po tamtych doświadczeniach.
  Natomiast towarzysz Sakiewicz, czujny na posterunku, już jedzie słuszną propagandę, mimo że się nowy Jędrek jeszcze nie objawił, czyli dmucha na zimne. Wątpię, żeby mu Jaro kazał. On, wierny pretorianin, tak ma w automacie.
 • @interesariusz z PL 11:25:58
  Każdą własność można wywłaszczyć, a szemraną unieważnić. Polska jest własnością Polaków, dlatego korytowi pookrągłostołowi taką politykę prowadzą, by Polaków rozpędzić po świecie a naściągać rozmaitych obcych, dla których wszystko jedno do kogo należy mój kraj.
 • @interesariusz z PL 11:25:58
  ps. to niech ci "właściciele" finansują z własnej kieszeni a nie z podatków Polaków. Polacy też są czyjąś własnością? Dobrze spałeś?
 • @interesariusz z PL 11:26:47
  //Dziękuję za docenienie mojej wiedzy.//

  Nie ma za co:)
 • @Oświat 11:35:43
  Nigdy bym się nie odważył zarzucać Ci braku znajomości wsi i jej problemów tak jak to zrobiłeś wobec mnie.
  Bądźmy jednak szczerzy - chcesz porównywać rolnictwo z okolic Olsztyna z tym wielkopolskim, kujawskim czy wręcz ze ściany wschodniej? To dwie różne bajki.
  Rolnictwo na tzw.Ziemiach Odzyskanych to rolnictwo wielkoobszarowe (spadek po PGR) a w regionach, które wymieniłem przede wszystkim chłopskie. I to ono jest najbardziej zagrożone, obszarnicy dadzą sobie radę.
 • @Torin 11:38:29
  //to była opozycja, będąca w rządzie, która chciała się tam rozepchać i planująca wzrosty słupków do następnych wyborów kosztem kaczek, żeby TKM.//

  A co w tym dziwnego, do rządu idzie się, żeby się lansować na okoliczność następnych wyborów. Każdy dzień i każdy ruch to kampania wyborcza.
  A, że "ocalały" Kaczor dał się wpuścić w kanał to świadczy jedynie o jego mizerii politycznej. To człowiek chory na władzę.
 • @wercia 11:42:43
  //Każdą własność można wywłaszczyć, a szemraną unieważnić.//

  Święte słowa!
 • @wercia 11:44:55
  a jak myślisz ?

  jak jest w USA? Cała historia USA pokazuje, jak można zarządzać niewolnikami, tworząc niby demokrację.

  Jeszcze wciskają niewolnikom, że są wolni.

  Całe to amerykańskie ustrojstwo przypełzło do Polski dzięki agenturze nazywanej Solidarność. Im się zdawało, że to oni działają, a to służby wszystkim manipulowały.

  Nikt do tej pory nie wie, czyim agentem był Bolek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:39
  to już czysta bolszewia.
 • 5* - ale ...
  "Wieś położy rząd "dobrej zmiany"" - wieś mogłaby położyć rząd - każdy rząd - ale tego nie zrobi.

  W wyborczą niedzielę wieś pójdzie do kościółka, a tam usłyszy, że należy głosować na PiS, bo PiS broni naszej tożsamości i wiary (przecież cały PiS przy krzyżu stoi, a sam Maliniak Chrystusa w opłatku łapał).

  Protesty rolników niczym się nie różnią od protestów stoczniowców, lekarzy, nauczycieli, etc. Te protestacyjne marsze, przemówienia, to jest tylko kanalizacja niezadowolenia protestujących - to jest majstersztyk reżimowej agentury i służb.

  Do póki nie dojdzie do zjednoczenia protestujących grup zawodowych i budowy autentycznego ruchu narodowego z polskim, nie z żydowskim, kierownictwem, żydo-reżimowi nic nie grozi.

  Likwidacja polskiego rolnictwa zapisana jest w traktacie akcesyjnym do UE - ma się ostać ok. 200 tys. gospodarstw rolnych (prezes TK, Żyd, M.Safian referował zgodność traktatu z konstytucja IIIŻydo-RP -?). Do dzisiaj z 1,95 mln gospodarstw w roku 1990 zlikwidowano już ponad 800 tys.
 • @Oświat 11:40:00
  Minister Jurgiel sam sobie nie wziął pieniędzy z budżetu na pomoc Ukrainie.
 • @wercia 11:42:43
  Ja tu widzę poważne myślozbrodnie!

  "Każdą własność można wywłaszczyć"

  Ok, Twoją. Tak lubisz, żeby ktoś Cię opierd.. z Twojej własności, nie widzę problemu, ale zostaw w spokoju nasze.
  Mamy kapitalizm, a co najważniejsze Polskie Prawo Własności, które jest święte.
  Chłop na zagrodzie, równy wojewodzie.
  Się komuniści wywłaszczajcie między sobą. Wywłaszcz Czarzastego! Zrobisz "sprawiedliwość społeczną":))
  ------------------------
  Polska składa się z praw własności i obywatele je posiadający, w głupim systemie parademokratycznym, wybierają sobie władze centralne. Teoretycznie, bo ten system parademokratyczny jest tak zbudowany, że zawsze wychodzi dziwnie, a potem okazuje się, że nie idzie tych pracowników bądź co bądź - najemnych, pociągnąć do odpowiedzialności.
  Jeszcze nigdy, żaden, nie został pociągnięty. Z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu,z pracy rozlicza ich - Bóg!
  ----------------------
  Nikt Polaków nie rozpędza po świecie. Rozpędzają się sami, bo gdzieś dostaną 5000, a w Polsce 2000, więc ich patriotyzm kosztuje cirka 3000 i za tyle potem plują na Polskę, będąc pariasem, parobkiem i często przynosząc wstyd ojczyźnie. Naoglądałem się ich. Zdecydowanie odebrałbym im prawa wyborcze. Ciężko o taką komasację hołoty, po prostu czerni, jak ta eja. Moralnie, etycznie, patriotycznie, wszystko to co składa się na pojęcie Polak - to są mniej niż zera. Za to chcieliby mieć prawo pyszczyć.

  Bardzo proszę, nie szukać mi propagandowo "przykładu" np. Spiryta, co miałoby zadawać kłam mojemu twierdzeniu.

  To typowa manipulacja propagandowa.
  To co się liczy to odsetek!

  Ile procent jest Spirytów, czy Torinów?
  Może 10%..

  Ile jest pożeraczy kociej karmy, ciułającej na 10letnie BMW, remont. Jednocześnie chętnych sprzedać własną matkę rodzoną za to i nie mającą bladego pojęcia o funkcjach państwa, czy polityce?
  60%..

  Pozostaje 30% patologii takiej, że szkoda słów na elaborat.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:56:37
  "//to była opozycja, będąca w rządzie, która chciała się tam rozepchać i planująca wzrosty słupków do następnych wyborów kosztem kaczek, żeby TKM.//

  A co w tym dziwnego, do rządu idzie się, żeby się lansować na okoliczność następnych wyborów. Każdy dzień i każdy ruch to kampania wyborcza."

  No widzisz! A jednocześnie sadzisz się do kaczki i pretorianina sakiewicza, że jadą leperiadzie presing od razu. To ciekawe, że odwracasz dokładnie te same argumentu w zależności, czy chodzi o kaczkę, czy kogoś kto może urwać kaczce na słupkach.

  Popraw się:))
 • @wercia 12:08:03
  Żeby było śmieszniej ,to te rolnicze akcje dobroczynne z pieniędzy Polaków, dla Ukraińców na Wołyniu finansuje MSZ Polski, a je MR.
  Co nie zmienia faktu, że pan Ardanowski zwany ministrem rolnictwa zasugerował że rolnicy prowadzą UWAGA!!!"wojnę hybrydową"więc zapewne są "ruskimi agentami".
  To takie słowa wytrychy jak "antysemityzm" i używane z podobnych powodów. Żeby stygmatyzować inaczej myślących i straszyć ich, oraz zmuszać do przyjęcia retoryki straszącego!!
  Te maliny i sery ,będą produkowane na zagrabionych Polakom ziemiach po ich wyrżnięciu!Leżą tam do dzisiaj, na nich urosną!!


  To że robi to MSZ świadczy o tym, że nakaz ładowania kolejnych wagonów pieniędzmi z naszego budżetu i wysyłanie ich kierunek Kijów....pewnie pod groźbą przyszedł zza oceanu od diaspory!
  Obecnie pan Ciaputowicz zdaje się pojechał podjąć pod kolana i wyuczyć się na pamięć następnych instrukcji dotyczących hojnej pomocy "wschodnim braciom"zarządu kraju nad Wisłą!
  Zadłużanie Polski i Polaków u lichwiarzy wiadomej prowieniencji będzie więc rosło dramatycznie!Nie na darmo twórców lichwy, Jezus lał powrozem po ryjach!

  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/nie-tylko-hodowcy-malin-msz-rp-wydaje-pieniadze-na-szkolenie-ukrainskich-producentow-sera/

  https://kresy.pl/publicystyka/potrzebujemy-trybuna-ludowego/
 • No cóż...
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/czy-rolnik-polski-skazany-jest-na-zaglade/
 • @Oświat 11:53:37
  //kiedy wieś położy rząd dobrej zmiany i pudrowanego trupa?//

  Nie wiem, jeśli Ty wiesz to mnie oświeć.

  //Ja po raz pierwszy też zagłosuję na PiS.//
  To do tej pory na kogo głosowałeś? Na PO? W tak krótkim czasie żona przeorała ci berecik? hahahahahaha

  //Cała Polska z was się śmieje, aferzyści i złodzieje. //

  Możesz uściślić do kogo kierujesz te słowa? Z kontekstu komentarza wynika, że także do mnie.
  Proszę o wyjaśnienie.
 • @interesariusz z PL 12:03:43
  Odebrać podstępnie zagrabione to "bolszewia"? Gratuluję wykształciuchowi z wielkiego miasta :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:44:02
  To syndrom pińcset plus dla wnuków!!!Akcja ta była nad wyraz udana!!
 • @Torin 12:19:47
  Nic nie odwracam, stwierdzam tylko oczywiste fakty czym jest polityka.
  Kaczor mi lata i powiewa, tak samo Tusk i inne swołocze wiszące u cudzych klamek.
  Nie godzę się jednak na fałszywą, pseudo-patriotyczną retorykę, którą ogłupiają Polaków.
  Niech powiedzą wprost - "Naszym celem jest świetność Izraela (to właściwie powiedzieli) a naszym panem są USA". Ciekawe ilu Polaków by na nich zagłosowało? To samo dotyczy PO.
  Cała reszta to pieprzenie kotka.
 • @Oświat 12:55:20
  Nie jestem emerytem ani komuchem. Mów za siebie.
 • @Oświat 12:48:40
  To Twój domek? Ładny, gratuluję.
  Jak rozumiem to rolnicy pobudowali sobie takie pałacyki w ciągu 2 lat rządów "dobrej zmiany".
 • @Oświat 12:55:20
  //do tych co kradli miliony. //

  To na przyszłość bądź bardziej precyzyjny.
 • @Torin 12:13:10
  Dlaczego mi przypisujesz myślozbrodnie?! Toć to samo państwo wywłaszcza rolników z dobrych gruntów (całe wsie) za cenę przez siebie ustaloną pod budowę lotniska i niewiadomych jeszcze inwestycji. Ja stwierdzam fakty a ty do mnie z pazurami. Lepiej nie widzieć?
 • @Torin 12:13:10
  Polski naród stanowi tylko kilkanaście % naszej populacji, r. Jan Przybył:
  https://www.youtube.com/watch?v=mn4nuP4v63s
  W Polsce nastąpiła (i trwa dalej podmiana narodu). Po umowach okrągłostołowych w pocie czoła budują "społeczeństwo obywatelskie", wyraz "naród" i pochodne ma się żle kojarzyć.
  A te twoje "święte prawo własności" już konstytucja odsyła do ustaw. Nie swoich zamulonych przekonań z istniejącą rzeczywistością.
 • @wercia 13:50:39
  miało być "nie konfrontujesz..."
 • @Jarek Ruszkiewicz SL nie rolnicy tylko migranci mogą położyć.
  Orban dla "Bilda": Prowadząc politykę migracyjną jak Merkel, straciłbym urząd na Węgrzech jeszcze tego samego dnia.

  https://wpolityce.pl/swiat/405589-orban-prowadzac-polityke-jak-merkel-stracilbym-stanowisko


  Ps..Podzielam opinię Viktora Orbana. Brawo Orban! Należy uwolnić się od tego kolonizatora, jakim jest Unia Europejska. Wtedy i rolnicy skorzystają i odetchną. Stwórzmy z Węgrami własną unię, ale bez doktryny politycznej, którą posługują się Niemcy. Zastanawiam się jak postąpią teraz polscy eurodeputowani wobec Węgier, które zawsze stały za Polską. Wolałbym jednak usłyszeć słowa: Dni UE są już policzone! Tyle zła, ile przyniosła Europie obecna UE, to wszystkie wojny razem tyle nie przyniosły. Nie będę wymieniać, bo palce by zabolały od pisania. Niestety deklaracje rządu RP rozjeżdżają się z tym co widać na ulicach miast. Nawet do pytań Pawłowicz nie raczył się odnieść M. Morawiecki a dziennikarze też pochowali głowy w piasek i udają, że nie ma problemu. Rząd cichcem ściąga muzułmańskie hordy, a jednocześnie odmawiają azylu Norweżce i jej dziecku prześladowanym przez lewacki władze Norwegii, PiS ma już żółtą kartkę, propaganda nie pomoże. Orban np.bardzo dawno wydał wszystkim Węgrom z Ukrainy i Rumunii węgierskie paszporty! A Polacy na wschodzie cierpią od pokoleń prześladowania nadal. Daj nam Boże w Polsce takiego Orbana, taką świadomość społeczeństwa, jaka jest na Węgrzech! Tam zdrajców i sługusów Sorosa jest rzeczywiście garstka! I mogłaby też być prawicowa opozycja jak Jobbik!
 • @Oświat 13:28:47
  A może tak link do wypocin tego idioty? To z pewnością jakiś żydek z PiS ale ciekawy jestem który.
 • @wercia 13:50:39
  Po co mi piszesz, że państwo wykupuje grunty pod inwestycje?

  Napisałaś:
  "Każdą własność można wywłaszczyć"

  To są twoje słowa. Więc jest to MYŚLOZBRODNIA totalitarno-komunistyczna.
  Potem Spiryt, który cię poparł, uszczegółowił/czy zmienił, że chodzi o bezprawnie nabytą, bądź będącą w bezprawnym posiadaniu.

  Bawicie się ludzie słowami, zmieniając ich znaczenia i nawet się nie cofniecie jeśli ktoś zwróci uwagę!

  Wywłaszczenie to nie jest to samo, co:
  -wykup państwa pod inwestycję strategiczną, nawet bez prawa odmowy, po uczciwej cenie
  -przywracanie ładu, osadzanie przestępców i pozbawianie ich korzyści płynących z ich przestępczej działalności. Czy to w środkach płynnych - fundusze na kajmanach, udziały w spółkach, czy trwałych jak obraz Chełmońskiego, luksusowy samochód, wiila, działki rolne, budowlane.

  To nie jest wywłaszczenie, tylko działanie organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości!

  ---------------------------
  "A te twoje "święte prawo własności" już konstytucja odsyła do ustaw. Nie swoich zamulonych przekonań z istniejącą rzeczywistością."

  Z rzeczywistością to Ty masz problem i chciałabyś kogoś wywłaszczać. Słowa Ci się pierniczą, albo nie widzisz różnicy, za to zachciewa Ci się dysput konstytucyjnych, gdzie przecinek ma znaczenie i jest wykładnia, a właściwie trzy wykładnie prawa i żadną nie jest twoje rozumienie, czy widzimisię.

  A Polska ma być wielka i wrócić do swojego prawa i korzeni, bo tylko to jej gwarantuje ową wielkość. Więc nie potrzebujemy totalitarno-komunistycznego WYWŁASZCZANIA, bo wercia ni ma, to potrzebuje maść na ból dupy i komuś zabrać, żeby równość była, żeby też nie miał.
  Trudno mieć bardziej zamulone przekonania.

  Nie jestem konstytucjonalistą i z absolutną pewnością Ty też nie. Jeśli konstytucja pozwala wywłaszczać obywateli to nie jest polską, co zresztą wiemy od dawna.
  Natomiast "święte prawo własności" jest.
 • @Torin 14:22:25
  Jeśli ktoś podstępem zabierze ci Ojcowiznę a Ty po dojściu do władzy mu ją odbierzesz to jesteś "bolszewikiem"?
  Zakładam oczywiście, że złodziej zdążył postarać się o odpowiedni "święty" wpis w księdze wieczystej. Np. dzięki przekupionemu sędziemu i notariuszowi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:26:57
  Nawet bez przekupionego sędziego i notariusza mogło mu się to udać.

  Więc o ile dobrze Cię zrozumiałem - "podstępem" oznacza nabycie o charakterze przestępczym?
  Oczywiście, że tak!
  W takiej sytuacji umowy notarialne i wyrok jakiegoś sądu przyznający prawo do dysponowania stają się nieważne, gdyż prawnie wadliwe!!!
  Zatajono przestępstwo!
  Przestępstwo powinno być zgłoszone, policja, prokuratura, właściwy organ. Potem prokuratura przeprowadza dochodzenie. Potem stawia przed sądem złoczyńce i w wyniku potwierdzenia win wyrokiem, wszystkie dokumenty notarialne tracą ważność.

  Wydawałoby się to oczywiste, ale wiemy, że w obowiązującym prawie nie jest, bo nie jest polskie.
  I to nie jest wywłaszczenie.
 • @Torin 14:35:04
  Chodzi o zasadę a nie o nazewnictwo.
  To jak będzie z tym "bolszewizmem"?
  Czy oszukańcze prywatyzacje są wolne od tych wad i są "święte"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:40:15
  "Czy oszukańcze prywatyzacje są wolne od tych wad i są "święte""

  Oczywiście, że nie. Już samo użycie słowa "oszukańcze" oznacza, że doszło do przestępstwa, tak?
  Problem polega na tym jednak, że takie słowo Jarku, trzeba udowodnić, bo inaczej to jest opinia.
  I ja jestem jak najbardziej za! Nie tylko otworzyć natychmiast 500set procesów karnych, w sprawie przestępstw gospodarczych, nazywanych prywatyzacją, ale:
  - znieść przedawnienie
  - kary bezwzględnego więzienia (nie historia i Bóg)
  - odpowiedzialność finansowa na majątku własnym (nie historia i Bóg)

  Podejrzewam, że przy tym trzeba by powołać Eliota Nessa i samobójcze komando, bo to są przecież ludzie o dużych potencjałach do dyspozycji i nie cofną się przed niczym, jak im się zacznie robić gorąco koło dupy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:40:15
  "Chodzi o zasadę a nie o nazewnictwo."

  Jak nazewnictwo nie ma znaczenia, to zacznę Cię nazywać Darkiem, Kaczora Sójką, a Tuska Dorszem.
  Potem kradzież własnością, prawdę kłamstwem, kłamstwo prawdą, Izrael przyjacielem, Putina papieżem, chciwość cnotą, rozwiązłość nowoczesnością, prostytucję obiecującym kierunkiem wymagającym samokształcenia.
 • @Torin 14:49:59
  Wiedziałem, że się w końcu dogadamy a różnice są tylko kosmetyczne :))
 • @Torin 14:59:45
  Aleś się rozpędził...
  Proponowałbym trochę inne zamienniki ale PiSlamiści i POpaprańcy by mnie rozszarpali.
 • @wercia 11:44:55
  "Polacy też są czyjąś własnością? Dobrze spałeś?"

  Obawiam się, że jednak są. I są traktowani jako tania siła robocza do częściowej utylizacji (do poziomu 12-15 mln). I choćby nie wiem jak się PiS zaklinał jeśli idzie o patriotyzm, to wpisuje się w te działania wyśmienicie...

  A sypiam kiepsko ;-(

  Serdecznie pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:25:58
  "to nie rząd Morawieckiego finansuje Ukrainę, tylko właściciele Polski. Rząd Morawieckiego jest tylko posłusznym wykonawcą".

  Brednie.
  Po pierwsze właścicielem Polski jest Naród Polski. Mówisz o jakichś zafasadowych uzurpatorach.
  Po drugie ci zafasadowi uzurpatorzy są w zwykłym faszystowskm związku z "państwem" - w osobie Morawieckiego takim, że wymuszaja na nim okreslone działania. Jednak to nie ci uzurpatorzy finansuja Ukrainę, tylko własnie Państwo Polskie - poprzez decyzje rządu Morawieckiego.
  Finansuje to "Państwo Polskie", a więc i konsekwencje tego formalnie spadają na Naród Polski.
  Oczywiście jesli Naród Polski na to się jeszcze zgodzi, a na to się nie zanosi.

  Owszem, już trwają pewne fakty dokonane, a więc i koszty, ale to trwać nie może i wszystko odwrócimy.

  Dodać trzeba, że ci sami uzurpatorzy do bycia "właścicielami Polski", uzurpują sobie i tytuły bycia "właścicielami Ukrainy".
  Oni tu nic nie finansują, tylko chcą eksploatować kolonizatorsko, grabieżczo.
 • @interesariusz z PL 12:01:35
  "Nikt do tej pory nie wie, czyim agentem był Bolek."

  O ile dobrze pamiętam, to Braun mówił, że jego wcześniejszy pseudonim to "wałek" i został mu nadany jeszcze w czasie służby wojskowej. Wysnuł też hipotezę badawczą, że soldateska tak naprawdę to go tylko oddelegowała do SB w celu wykonania jakiegoś zadania. I jeszcze je wykonuje ;-DDD Bo sam z siebie na pomysł ratowania "sądów" z pistoletem ten coraz mniej dziarski emeryt raczej by nie wpadł.

  A jeśli mowa o soldatesce, to przychodzi mi na myśl co mówił dr Krajski - o sprowadzeniu masonerii do Rosji przez Katarzynę Wielką, ich późniejszej delegalizacji i zaszyciu się w strukturach wojskowych, które potem razem z IW przedostały się do PRL...
  Spotkałem się też z opinią Dugina o GRU, że jest opanowana przez masonerię. Więc to współgrałoby z wypowiedzią dr Krajskiego.

  A więc jest w jakiś tam sposób możliwe, że "wałek" był sterowany przez masonów. A ci byli po obu stronach - i w utworzonych przez masonów USA, które sponsorowały "Solidarnosć!, Solidarność!" i w ZSRR, gdzie byli w soldatesce. A "Solidarność" do spółki z innymi programami ("Habemus Papam", "Agca", "Mudżahedin", "Olimpiada", "Star Wars" "Tian'anmen" miała na celu ekonomiczne osłabienie Bloku Wschodniego i zajęcie zasobów ludzkich i surowcowych Eurazji, co ułatwiłoby dominację nad światem.

  Moja teoria jest pewnie pełna luk, ale coś mi się widzi, że jej główne przesłanie nie jest nierealne.

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:44:02
  "To do tej pory na kogo głosowałeś? Na PO?"

  Aj jaj! ;-DDD

  Cóż za niedyskretne pytanie ;-DDD

  5*

  Pozdro!
 • @kula Lis 67 14:08:09
  "Stwórzmy z Węgrami własną unię, ale bez doktryny politycznej, którą posługują się Niemcy."

  No przeca mówię od dawna.
  Tylko kilka spraw:
  - z polską doktryną polityczną (uzgodnioną z Węgrami)
  - i ze Słowacją
  - opcjonalnie (to nieuniknione w perspektywie czasu) Czechy, Austria.
  W jeszcze większej perspektywie Białoruś, Rumunia, Bułgaria...
  Celowo nie wymieniłem Litwy i Ukrainy.

  Słowacja jest kluczem. Pisałem już, nie?:)
 • @Oświat 13:28:47
  "Natomiast to właśnie PO organizuje przy pomocy niemców różnego typu „akcje protestacyjne” w naszym kraju. Sytuacji w żadnym razie nie poprawi „wywleczenie biurwokratów i Posłów zza biurek”, ani tym bardziej „obicie ryła” i to solidne „wybrańcom” i wieszanie ich „w dogrywce” „zamiast liści”."

  Trochę to byłoby dziwne, gdyby Niemcy, którzy przy pomocy UE chcą zniszczyć polskie rolnictwo organizowali protesty rolników, którzy tego rolnictwa bronią...

  No, ale to napisał człowiek z taką "klasą" :

  "Danie i to solidnie po ryju takiemu „laurentp” byłoby rozwiązaniem..."

  Jak widać są luki w myśleniu i w obyciu.

  Pozdro!
 • @Torin 16:28:52
  "Słowacja jest kluczem. Pisałem już, nie?:)"

  Ofcorsss! :-)

  Ale ja myślę, że tym kluczem będą chcieli kręcić (już kręcą?) Niemcy, jak poprzednio było to z Ukrainą i OUN.
  A jeszcze dalej pływa brytfanka....

  Ukłony
 • @Jasiek
  No to właśnie w tym rzecz, że Polskę, Węgry i Słowację musi to gutek obchodzić, jaki Lump, czy Tramp, będzie chciał sobie co ukręcić. Tudzież ze Śledzi coś..Makrele..albo Put-out.
  Jest oczywiste, że oni wszyscy tego nie chcą, bo nawet nie tyle, że się boją, ale to niweczy, ich przecież odwieczne plany.
  Więc musi to doprowadzić do... "kryzysu w relacjach" z "naszymi drogimi, bardzo drogimi, przyjaciółmi", które trzeba będzie "przezwyciężać".

  Trzeba to zrobić i się z tym liczyć. To łatwiej przewidzieć niż ceny malin w skupie.
 • @Torin 16:28:52
  A co z naszym umiłowanym dzidziusiem specjalnej troski - UPAdliną?
 • @Torin 14:22:25
  Ustawa o gospodarce nieruchomościami mówi o wywłaszczeniu a nie o "wykupie państwa pod inwestycję strategiczną". Można kogoś zgodnie z prawem wywłaszczyć pod inwestycję na cele publiczne. A zajrzy sonie do tej ustawy - cele publiczne to niekoniecznie jakieś strategiczne- art.6, wywłaszczanie od art. 112.
  Używane przeze mnie wyrazy wynikają wprost z obowiązującego w Polsce prawa, twoje - z pobożnych życzeń. Mnie zarzucasz zabawę słowami i zmianę ich znaczenia a sam wymyślasz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:16:59
  Kwarantanna
  ----------------------------


  wercia, to wynika z obowiązującego prawa:

  "Każdą własność można wywłaszczyć, a szemraną unieważnić. Polska jest własnością Polaków, dlatego korytowi pookrągłostołowi taką politykę prowadzą, by Polaków rozpędzić po świecie a naściągać rozmaitych obcych, dla których wszystko jedno do kogo należy mój kraj."

  ,bo o tym mówiliśmy?

  Nie, nie wynikają. Za to teraz będziesz symulować cytowanie prawa narzuconego i to nie konstytucji, o której było wspomniane, tylko "dowód" "Ustawa o gospodarce nieruchomościami" i tak w kółko macieju,
  byle tylko udowodnić:
  - w polskim prawie obowiązuje instytucja wywłaszczenia obywateli (i to jest polska i słuszna instytucja!)
  - jest jej za mało, powinno się wywłaszczać ciągle kułaków i wichrzycieli
  - "święte prawo własności", zgodne z "cywilizacją polską", tudzież "doktryną państwa polskiego", to wraże popiardywania karłów reakcji, ich "pobożne życzenia" nie mające nic wspólnego z komsomolską innowacyjną rzeczywistością, która rozwiązuje wszystkie problemy mieszkańców miast i wsi. Kolektywnie!

  Wystarczy wercia, ok, wygrałaś - masz rację. Jakąkolwiek - po prostu masz!
 • 5*
  Dobry wpis i jakże potrzebny, bo niewiele osób ten temat porusza... we właściwy sposób.

  Tym razem przebrnęłam przez komentarze i jestem zaszokowana postawą komentujących, bo jeśli są one wykładnikiem postaw Polaków w całej Polsce, to faktycznie Polakom nic innego nie pozostaje, tylko modlić się na różańcu, jak mówi JanPaweł, żeby oodzyskać Polskę.

  W chwili, kiedy cała Polska powinna jednoczyć się z protestującymi chłopami - żeby chłopów atakować, to trzeba być już nie wiem, jak głupim - albo podłym, albo głupim i podlym.

  Chłopi walczą nie tylko o swoje pieniądze i swoje zdrowe mordowane tuczniki, które chodowali przez 3 pokolenia, ale o polską zdrową i tanią żywność, której w wielu krajach świata po prostu nie ma i o której ludzie mogą co najwyżej pomarzyć.

  Do tych PiSlamistów atakujących chłopów: Chcecie wielkich korporacji - to będziecie je mieli, a wtedy tylko od tych korporacji będzie zależało, czy to trujące świństwo, które wam oferują w ogóle zostanie wam oferowane, czy przypadkiem nie zafundują wam wielkiej głodówki, bo to, że po tym żarciu będziecie chorować, to macie jak w banku.

  Trzeba być kompletnym idiotą, albo trollem, żeby nie bronić ostatniego bastionu polskości i polskiej wolności, bo każdy naród zginie nie mając zabezpieczenia żywności, a polskie rolnictwo indywidualne takie zabezpieczenie zapewnia, czego wiele dowodów w historii, także najnowszej. Chcecie, żeby was żywiły żydowskie korporacje, to będziecie zdychać, jak te szczury laboratoryjne karmione GMO, a wtedy możecie mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie.
 • @Oświat 11:53:37
  „Moja żona rolniczka jest za,…za Jarosławem Kaczyńskim i za PiS.
  Ja po raz pierwszy też zagłosuję na PiS.”

  No cóż, nigdy nie sądziłam, że jesteś orłem. Sugeruję jednak, że ktoś, kto nie potrafi widzieć dalej niż własne podwórko/czubek własnego nosa, powinien powstrzymać się od komentarzy politycznych, bo wyrządza nimi więcej szkód niż pożytku. Zamiast tego załóż bloga i opowiedz nam o Twoich i Twojej małżonki pozytywnych doświadczeniach z PiS, może się czegoś wszyscy nauczymy, jeśli podasz nam link. Zastanów się nad tym, o ile jesteś uczciwy i występujesz tutaj w imieniu własnym.
 • @Lotna 18:42:38
  //Tym razem przebrnęłam przez komentarze i jestem zaszokowana postawą komentujących, bo jeśli są one wykładnikiem postaw Polaków w całej Polsce, to faktycznie Polakom nic innego nie pozostaje, tylko modlić się na różańcu, jak mówi JanPaweł, żeby oodzyskać Polskę.//

  Dziękuję za rzetelne podejście i też Cię lubię :)
 • @Lotna 18:42:38
  "Do tych PiSlamistów atakujących chłopów: Chcecie wielkich korporacji - to będziecie je mieli, a wtedy tylko od tych korporacji będzie zależało, czy to trujące świństwo, które wam oferują w ogóle zostanie wam oferowane, czy przypadkiem nie zafundują wam wielkiej głodówki, bo to, że po tym żarciu będziecie chorować, to macie jak w banku".

  Nie możesz nikomu obiecywać spełnienia ich uzurpacji w postaci gruszek rosnących na wierzbach.

  PiSlamisci to margines względem Narodu Polskiego a ten ma zagwarantowane w Konstytucji ze podstawa polskiego rolnictwa będą gospodarstwa rodzinne. (Art. 23. "Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne"...).
  Tych piSlamistów tylko pogonic i najsurowiej rozliczyć.
  Nie ma mowy żeby mogły egzystować obok siebie gospodarstwa rodzinne i korporacje - rolne, handlujace produktami rolnymi i przetwórcze. Przy zapisie Art. 23 nie ma miejsca na korporacje prywatne. Nawet krajowe - a co mowa zagraniczne.

  Naród Polski nigdy się nie zgodzi na wykreślenie z Konstytucji punktu 23.
 • @miarka 19:13:22
  Są w Polsce rolnicy, którzy mają po kilkanaście tysięcy hektarów.
  Czy to jeszcze "gospodarstwa rodzinne"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:53
  Obszarnicy to są, trza znów reformę rolną zrobić:)
 • @Lotna 18:42:38
  Świetnie podsumowałaś! A najlepszy jest ten dom, co to Oświat pokazał na obrazku, jakie rolnicy sobie budują - ja mieszkam w bloku w M4 , jednak nie zazdroszczę im - zarobili to mają, bo przecież nie ukradli, jak np. politycy czy jacyś spekulanci! W/g Oświata powinni mieszkać tak:
  http://zabytkowo.blox.pl/resource/Obraz_115.jpg
  Choć przyznam szczerze, że teraz podobają mi się takie chałupy ze strzechą:)
 • @lorenco 19:58:08
  "Obszarnicy to są, trza znów reformę rolną zrobić:)"

  Oczywiście. Myślę że Pan Prezydent Ruchu Narodowego ogłosi to jednym z pierwszych swoich dekretów :-)
 • @Oświat 20:37:13
  To co? Doczekam się tego linka?
 • @lorenco 20:11:18
  Lorenco, beneficjenci zawsze będą w najbardziej prostacki sposób naginać rzeczywistość do swoich przekonań,i odnosić wszystko wyłącznie do siebie! nawet ordynarnie zwracając się do innych!!trzymanie się korytka powoduje walkę na śmierć i życie!!
  Poza tym, może chodzi o pokazanie tasiemcom....że bogaci Polacy mają z czego oddać 300mld , tak dobrze jest!! No i ciii sza nie wolno krytykować niczego ani ustawy 447 która nas zabije..... bo pińcet plus wnuki dostają!!!
  To, że za pieniądze od lichwy z MFW to już insza inszość!!
  I te wnuki oddadzą grzecznie kiedyś z odsetkami, żeby było śmieszniej!!
  https://rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/

  https://nczas.com/2018/04/20/oto-prawdziwe-zadluzenie-polskiego-panstwa-ukrywali-gigantyczny-problem/
 • @miarka 20:18:37
  //Oczywiście. Myślę że Pan Prezydent Ruchu Narodowego ogłosi to jednym z pierwszych swoich dekretów :-)//

  Oczywiście - kułacy won! :)

  Już się nie mogę doczekać, tyle słusznych dekretów chodzi mi pod beretką, że aż antenka się pręży :)))
 • Jeśli rolnik ukraiński przestanie pić a weźmie się za produkcję rolną
  To farmerzy na zachodzie mogą już ogłaszać upadłość.
  Z pewnością niezadowolenie nie położy rządu "dojnej zmiany", ale może mieć mocny wpływ na wybory samorządowe, wszak to podstawowy elektorat PiS. Od dawna Jarosław K. Andrzej D. wspierają kraj, skąd ich korzenie, nic dziwnego, że finansują rozwój rolnictwa Ukrainy, podcinając nasze.
  Nie zgodzę się jednak do co dopłat unijnych. Prawda, jest to rozwiązanie złe, ale jeśli rolnik zachodni takie dostaje, brak ich u nas doprowadziłby do tego że nasze rolnictwo stałoby się zupełnie nieopłacalne. Z drugiej strony wyraźnie widać, złe skutki dopłat. Tam gdzie jeżdżę na wieś od dawna, widzę pola na których dawniej rosły to ziemniaki, to mniej wymagające zboże teraz zamieniły się w nieużytki, nawet nie rośnie tam las, tylko skupiska samosiejek.
 • @Oświat 20:28:12
  W przeciwieństwie do cebie, ja nigdy nie „chlapię ozorem bez pomyślunku”. Tak mówić możesz do swojej żony, a nie do mnie.

  Powiedziałam wyraźnie: nie widzisz dalej niż swego nosa i jesteś gotowy głosować na zdrajców, bo twoja żona może sprzedać trochę malin i borówek. Guzik z pętelką cię obchodzi, że sadownikom całe pola plonów marnieją i sprzedaż detaliczna ich nie ochroni przed licytacją. Masz w głębokim poważaniu, że ogromne stada polskich świń zarodowych wychodowane przez 3 pokolenia polskich rolników są mordowane bez żadnej przyczyny, bo mięso nawet zarażone nadaje się do spożycia. Nie będzie polskich świń, to przywiozą z innych krajów, karmione chemikaliami i GMO.

  Jesteś na emeryturze i jeszcze korzystasz z 500+? Na dodatek się cieszysz, że podniosą tobie emeryturę? No to żyć, nie umierać, a najlepiej jeszcze kilkoro dzieci dorobić. A że inni, ciężko pracujący pójdą z torbami na bruk po zlicytowaniu ich gospodarstw, które kupi - a jakże by kto inny - żydowska gmina wyznaniowa, to już nie twój problem, nieprawdaż? Głosuj więc na PiS, a Polskę niech diabli wezmą. Ciesz się z tej wyprawki, co byś mógł posłać swoje dzieci do szkoły, co by mogły zostać wychowane na następnych tłumoków głosujących na zdrajców ojczyzny.
 • @Oświat 20:28:12
  Tak z ciekawości: po ile Twoja żona sprzedaje maliny, borówkę ogórka itd. za kg. w sprzedaży bezpośredniej?
 • @trojanka 20:51:32
  Kiedyś był taki kabaret Tey, no i taki skecz:
  dwóch Polaków na budowie w USA, dopiero co przyjechali, przerwa na papierosa, jeden częstuje drugiego papierosem, ten drugi się zaciąga i z zachwytem mówi: - co amerykańskie, to amerykańskie!
  - Tyś głupi - odpowiada pierwszy - to nasze, się filtrem zaciągnąłeś!
 • ?
  Znak zapytania w tytule jest jak najbardziej wskazany. Rolnicy jak na razie reprezentują rozwijający się potencjał społeczny, ale jeszcze nie polityczny. Protesty, jeśli nawet okazałyby się na dużą skalę, nie mogą bezpośrednio zagrozić arytmetyce w Sejmie i Senacie. Tzw. opozycja parlamentarna protestuje już od dawna i nic z tego nie wynika. "Dobra zmiana" czując się pewna swej przewagi w obu izbach Parlamentu, jak na razie uważa się za nie omylną, nie usuwalną i bezkarną. Oczywiście do czasu. Potrzebne byłyby działania wśród organizacji rolniczych, a może też innych integrujące i zmierzające do wzięcia najpierw aktywnego i szerokiego udziały w wyborach samorządowych, a potem parlamentarnych. Czy jednak tego rodzaju działania są możliwe wśród w/w organizacji, z których najaktywniejsza jest Unia Warzywno - Ziemniaczana? Nie wiadomo.
 • @Zawisza Niebieski 21:54:51
  Chodzi o to, że było tak, że rolnik ukraiński sprzedawał do Rosji i miał zysk, nawet jak sprzedawał badziewie.
  Teraz już nie może sprzedawać do Rosji i nawet jak dalej pije, jest nadprodukcja, brak zbytu.
  No to wiadomo, Polska wspomoże i kupi.
 • @lorenco 23:27:45
  Nie jestem ekspertem od handlu produktami spożywczymi z Rosją, ale coś na temat tego z mojej branży wiem. Chciano przesłać pociąg z Finlandii do Polski przez Ukrainę. Zgodnie z zaleceniami Rosji transport który wyjeżdża z Rosji nie może przejechać przez Ukrainę. Musiał trafić z Białorusi do Polski.
  Handel produktami z Ukrainy możliwy jest jedynie, gdy produkty zmienią narodowość np. na Białoruską. Czyli kupią go Białorusini a później sprzedadzą jako swoje. Tak samo działo się z naszymi produktami, jak obowiązywało embargo dla Polski.
 • @lorenco 20:11:18
  I to na takich chałupach dźwignęła się Polska po wojnie.
  W środku tej chałupy żyła nawet i dziesięcio osobowa rodzina.
  Ciekawe ile osób żyje w tej dużej i nowoczesnej?
  Poza tym większość tych chałup jest potężnie zadłużona.
 • @lorenco 22:38:07
  W Ameryce to nawet g*wno lepiej wygląda. I nazywa się guano.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej