Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22517 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Izraelskie fabryki trolli

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli jak Izrael i jego poplecznicy prowadzą działania mające na celu cenzurowanie Internetu.

 

Wiele się pisze o rosyjskiej "fabryce trolli" w Olgino pod Sankt Petersburgiem, której pracownicy rzekomo zalewają fake news cały świat i wpływają nawet na wybór prezydenta USA czy referendum w sprawie Brexit. Jak jest naprawdę w sumie nie wie nikt ale jedno jest pewne - każde poważne państwo ma jakieś jednostki zajmujące się wojną informacyjną.
W cytowanym niżej artykule możemy poznać kulisy działania izraelskich służb. Wiedziałem oczywiście, że istnieje hasbara, wpływająca na nastroje antyizraelskie na świecie ale to co tam przeczytałem poraziło mnie i dlatego postanowiłem przetłumaczyć ten artykuł i udostępnić czytelnikom.

 

 

Izrael i agenci Izraela od dawna mają znaczącą obecność w Internecie, pracując nad promowaniem narracji izraelskiej i blokowaniem faktów na temat Palestyny, lobby izraelskiego i innych tematów, które chcieliby ukryć. Uznani zwolennicy Izraela dodają komentarze, oskarżają krytyków o "antysemityzm" i rozpowszechniają dezinformację o działaczach solidarności z Palestyną ​​i o Palestynie. Wiele z tych działań podejmują osoby działające samodzielnie, które działają niezależnie, dobrowolnie i bezlitośnie. Oprócz tego jednak pojawiło się wiele zorganizowanych, często dobrze finansowanych projektów sponsorowanych przez izraelski rząd i inne. Projekty te mają na celu umieszczenie pro izraelskich treści w Internecie i usunięcie informacji, których Izrael nie chce.

Jeden z takich izraelskich projektów skierowanych na Internet wyszedł na światło dzienne, kiedy został ujawniony w artykule Arutza Szewy, izraelskiej organizacji prasowej z siedzibą w izraelskiej osadzie na Zachodnim Brzegu. W raporcie opisano nowy projekt " New Media desk" w Izraelu, który skupiał się na YouTube i innych serwisach społecznościowych. W artykule napisano, że żołnierze izraelscy byli zatrudnietweetowania, dzielenia się, polubienia i wielu innych". W artykule napisano: "W dzisiejszych czasach dobrze wiadni do "omo, że to, co dzieje się na Facebooku, Twitterze i YouTube, ma ogromny wpływ na wydarzenia, które mają miejsce w terenie. Internet także jest polem bitwy. "To było pocieszające "- stwierdził artykuł - aby dowiedzieć się, że IDF zatrudniał żołnierzy, których zadaniem było właśnie walczyć.

Kolejny projekt walki w Internecie został zainicjowany w 2011 roku przez 300 000-osobowy Narodowy Związek Studentów Izraela (NUIS). Celem było "pogłębienie i poszerzenie działań propagandy hasbara [państwowej propagandy] studentów w państwie Izrael". W ramach tego programu studenci izraelscy otrzymują wynagrodzenie w wysokości 2,000 $ za pracę pięć godzin tygodniowo, aby "poprowadzić bitwę przeciwko wrogim stronom internetowym". W tekście o programie (przetłumaczonym tutaj na język angielski https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/israeli-students-get-2000-spread-state-propaganda-facebook#NUISinternet) zauważono, że "wielu studentów w Izraelu opanowuje Internet i są biegli w korzystaniu z sieci społecznościowych oraz różnych stron internetowych i są zobowiązani do pisania i wyrażenia się w języku angielskim." Uczniowie mogą pracować komfortowo we własnym domu. "Studenci pracują w czterech zespołach: Treści, Wikipedii, Monitoringu i Nowych Mediów" zgodnie z opisem programu. Program określa obowiązki dla każdego zespołu:

Zespół ds. Treści jest odpowiedzialny za tworzenie oryginalnych treści w formacie wiadomości. Zespół monitorujący jest odpowiedzialny za "monitorowanie, zgłaszanie i usuwanie treści antysemickich z sieci społecznościowych w różnych językach." (Program łączy krytykę Izraela z antysemityzmem). Zespół New Media odpowiada za kanały mediów społecznościowych ", w tym konta na Facebooku w języku angielskim, francuskim i portugalskim, na Twitterze, kanałach YouTube i tak dalej." Zespół Wikipedii "odpowiada za pisanie nowych wpisów i tłumaczenie ich na języki, które działają w programie, aktualizowanie wpisów aktualnych i istotnych informacji, śledzenie i zapobieganie stronniczości w obszarach działalności programu."

Ten program twierdzi, że działa przeciwko antysemityzmowi, ale łączy antysemityzm z krytyką państwa Izrael. Jest to zgodne z popieraną przez Izrael inicjatywą prawnego zdefiniowania "antysemityzmu", obejmującego omawianie negatywnych faktów na temat Izraela i jego traktowania Palestyńczyków.

Kilka lat temu pojawił się kolejny projekt skierowany do Wikipedii. Chociaż manipulowanie wpisami w Wikipedii nie ma bezpośredniego wpływu na YouTube lecz umożliwia manipulowanie treścią online. Podczas gdy zwykłe i właściwe jest edytowanie wpisów w Wikipedii w celu dodania faktycznych informacji i usuwania niedokładnych stwierdzeń, projekt ten był przeciwieństwem takiej edycji. Jak donosi EI, jego celem było "przeformułowanie historii Palestyny, odrzucenie prymitywnej propagandy jako faktu i przejęcie struktur administracyjnych Wikipedii, aby zapewnić, że zmiany te zostaną albo niewykryte, albo niepodważalne". (...) CAMERA wezwała wolontariuszy do potajemnej pracy nad edytowaniem wpisów Wikipedii. Podkreślono wagę trzymania projektu w tajemnicy. Wolontariusze szkolili się w sposób pozwalający uniknąć wykrycia. Po tym, jak zapisali się jako redaktorzy, "unikali edytowania artykułów związanych z Izraelem przez krótki czas". Powiedziano im także, by "unikali, z oczywistych względów, wyboru nazwy użytkownika, która oznacza, że ​​jesteście pro izraelskim, lub która pozwala ludziom poznać ich prawdziwe imię". CAMERA ostrzegła ich również: "Nie zapomnij zawsze się logować ... Jeśli wprowadzisz zmiany bez zalogowania, Wikipedia zarejestruje adres IP twojego komputera." Redaktor Wikipedii znany jako Zeq pomagał w ich pracy, mówiąc wolontariuszom: "Edytuj artykuły losowo, zaprzyjaźnij się, nie rób sobie wrogów - będziemy ich potrzebować później. To maraton, a nie sprint." (...)

Kiedy to wszystko wyszło na jaw, Wikipedia podjęła działania przeciwko takiej manipulacji jej systemem i program CAMERA musiał się zakończyć. W 2010 r. Dwie izraelskie grupy zaczęły oferować kurs "edycji syjonistycznej" wpisów Wikipedii. Celem było "upewnienie się, że informacje w internetowej encyklopedii odzwierciedlają światopogląd grup syjonistycznych". Izraelska gazeta Ha'aretz donosiła: "Cel organizatorów był dwojaki: wpłynąć na izraelską opinię publiczną poprzez pozyskiwanie ludzi, którzy podzielają ich poglądy ideologiczne, brać udział w pisaniu i redagowaniu wersji hebrajskiej i pisać po angielsku, aby obraz Izraela mógł być wzmocniony za granicą." Przewidziana została nagroda dla "Najlepszego syjonistycznego edytora" - osoby, która przez kolejne cztery lata wprowadziła najbardziej "syjonistyczne" zmiany w encyklopedii. Zwycięzca otrzymywał w nagrodę wycieczkę balonem nad Izraelem. (...)

W 2013 r. ponownie pojawiły się dowody na proizraelskie manipulowanie Wikipedią. Izraelski Ha'aretz poinformował, że pracownik organizacji pozarządowej Monitor mediów opracował artykuły o konflikcie izraelsko-palestyńskim w stronniczy sposób. "Draiman ukrył fakty, że był pracownikiem organizacji pozarządowej Monitor, często opisywanej jako prawicowa grupa, i że używał drugiej nazwy użytkownika, co jest zabronione zgodnie z zasadami Wikipedii", czytamy w artykule. Takie działania miały wpływ na treści. Strona internetowa krytycznie odnosząca się do Wikipedii napisała w 2014 roku, że "było prawie dziesięć razy więcej artykułów o zamordowanych izraelskich dzieciach, ponieważ są tam artykuły o zamordowanych palestyńskich dzieciach", chociaż zabito co najmniej 10 razy więcej palestyńskich dzieci. Portal zwrócił również uwagę: "Podczas gdy redaktorzy tacy jak Zeq mogą zostać w końcu zbanowani, artykuły, które umieścili pozostają." Jeśli recenzenci YouTube i inni używają Wikipedii do określenia, czy treści powinny zostać usunięte, czy nie, te wysiłki zmierzające do ocenzurowania Wikipedii mogą negatywnie wpłynąć na ich decyzje.

W 2017 r. uruchomiono kolejny projekt ukierunkowany na platformy internetowe. Znany jako Act.il, projekt wykorzystuje aplikację, która "wykorzystuje moc społeczności do wspierania Izraela poprzez zorganizowaną aktywność online". Oprogramowanie jest wspólnym przedsięwzięciem trzech grup: Israel's IDC University; Izraelska Rada Narodowa, która pracuje nad "zorganizowaniem i aktywizacją" pół miliona Amerykanów pochodzenia izraelskiego mieszkających w USA; oraz inna grupa amerykańska zwana Maccabee Task Force, stworzona do walki z międzynarodowym bojkotem Izraela, którą nazywa "ruchem antysemickim". Jest "skoncentrowana na jednej głównej misji - aby zapewnić, że ci, którzy dążą do delegitymizacji Izraela i demonizujący naród żydowski zostali zidentyfikowani, zwalczani i pokonani. Ponadto projekt jest wspierany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela i izraelskie służby wywiadowcze. Jego dyrektor generalny jest weteranem wywiadu armii izraelskiej. "Act.IL to coś więcej niż tylko aplikacja" - wyjaśnia artykuł w J.Post. "To kampania, która nawiązuje do zbiorowej wiedzy studentów IDC, którzy razem mówią w 35 językach, pochodzą z 86 krajów i mają związki ze społecznością proizraelską na całym świecie." Artykuł stwierdza: "Platforma taka jak Act.IL oferuje światowemu żydostwu szansę na walkę o jedną rzecz, z którą większość może się identyfikować: Izrael" (ignorując fakt, że jest wielu Żydów, którzy sprzeciwiają się polityce izraelskiej).

Izraelscy "partyzanci" z całego świata pobierają aplikację, a następnie "w tym wirtualnym pokoju ekspertów eksplorują przypadki, w których Izrael jest atakowany online i programują aplikację, aby znaleźć misje, które można wykonać jednym naciśnięciem przycisku". Organizator zauważa: "Kiedy pracujesz razem, mając te same cele i wartości, możesz być niesamowicie potężny w środowisku mediów społecznościowych." Niektóre misje wymagają od użytkowników zgłaszania filmów. Przedstawiciele rządu Izraela twierdzą, że aplikacja Act.il "jest bardziej skuteczna niż oficjalne żądania rządu dotyczące usunięcia tych filmów z platform internetowych". Projekt jest prowadzony przez byłych izraelskich oficerów wywiadu i ma bliskie powiązania z amerykańskim miliarderem Sheldonem Adelsonem, kasynowym magnatem. Innym fundatorem jest fundacja Paul R. Singer. The Forward wzywa Act.IL do wejścia w "internetową wojnę propagandową", która "ma tysiące wolontariuszy, głównie z USA, którzy mogą zostać skierowani z Izraela do roju mediów społecznościowych."

Według Forwarda: "Jego dotychczasowa praca oferuje zaskakujące spojrzenie na to, jak można kształtować internetowe rozmowy o Izraelu, nie pokazując nawet jego ręki". Raporty Forward: "Act.il twierdzi, że do tej pory aplikacja ma 12 000 rejestracji i 6000 zwykłych użytkowników. Użytkownicy są zlokalizowani na całym świecie, choć większość z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy otrzymują "punkty" za ukończone misje; najwyżej oceniani użytkownicy wykonują pięć lub sześć misji dziennie. Najlepsi wygrywają nagrody: list gratulacyjny od ministra rządu lub lalkę Dawida Ben-Guriona.. Dyrektor generalny Act.IL, weteran izraelskiego wywiadu wojskowego, powiedział, że izraelska armia i jej służba wywiadowcza "domagają się" pomocy Act.il w tym, by serwisy takie jak Facebook usunęły konkretne filmy, które wzywają do przemocy wobec Żydów lub Izraelczyków. " (...) Powiedział, że personel Act.il składa się w dużej mierze z byłych izraelskich oficerów wywiadu. Projekt rekrutuje żydowskich nastolatków i dorosłych, a czasami działa z lokalnych żydowskich centrów społecznościowych, mówi Forward. Artykuł opisuje jeden przykład: "Kilkunastu Izraelczyków siedzących wokół stołu konferencyjnego w żydowskim centrum społecznościowym w Tenafly w stanie New Jersey, w ostatnią środę wieczorem, nie wyglądało na czołówkę nowej, połączonej z rządem izraelskim, kampanii online promującej tłumy. "Tapping na laptopach, grupa licealistów i dorosłych mentorów zakończyła misje mediów społecznościowych przydzielonych z centrali w Herzliya w Izraelu." Oprócz "sali medialnej" Tenafly, inna działa w Bostonie we współpracy z Połączonymi Żydowskimi Filantropiami Wielkiego Bostonu. Istnieją również regularne sesje szkoleniowe Act.il w The Frisch School, żydowskiej szkole dziennej w Paramas, New Jersey. Inne pomieszczenia z mediami są podobno w przygotowaniu, z których jedno na Manhattanie, którego gospodarzem jest The Paul R. Singer Foundation, wkrótce zostanie otwarte. Raporty Forward: "W listopadzie bostońska sala medialna stworzyła misję dla aplikacji, która poprosiła użytkowników o wysłanie wiadomości e-mail do kościoła w Bostonie, aby złożyć skargę na pokaz filmu dokumentalnego krytycznego wobec Izraela. Proponowany tekst e-maila porównuje pokaz filmu do zamieszek białych suprematystów w Charlottesville w Wirginii i nazywa narratora filmu, frontmana Pink Floyd, Rogera Watersa, "znanym antysemitą". Według Forward Act.il produkuje również "proizraelskie treści internetowe, które nie zawierają żadnego logo. Dystrybuuje te treści do innych grup pro izraelskich, w tym finansowanej przez Adelsona społeczności żydowskiej Alpha Epsilon Pi i The Israel Project, które wrzucają je na swoje kanały społecznościowe. "

Forward przewiduje: "Wydaje się, że inicjatywy w cyberprzestrzeni prawdopodobnie wzrosną." Izraelskie media informują, że izraelska armia "zaczęła przeszukiwać żydowskie społeczności za granicą w poszukiwaniu młodych, cudownych dzieci komputerowych", aby rekrutować na swoje stanowiska. Urzędnik izraelski opisał ten proces: "Naszym pierwszym zadaniem jest przeszukiwanie społeczności żydowskiej za granicą poszukując nastolatków, którzy mogliby się zakwalifikować, nasi przedstawiciele następnie udadzą się do tych społeczności i rozpoczną tam proces selekcji."

Ministerstwo Spraw Strategicznych Izraela, które stoi za tym i podobnymi projektami, zmobilizowało znaczne zasoby na działania online. Izraelskie portal Ynet informuje, że dyrektor resortu "widzi to jako wojnę dla wszystkich intencji i celów. "Delegalizacja działań przeciwko państwu Izrael może zostać ograniczona - mówi. "Jednak aby wygrać, musimy używać sztuczek i tricków." Dyrektor, generał Sima Vaknin-Gil, powiedział na forum izraelskich twórców technologii: "Chcę stworzyć społeczność bojowników." Celem jest "ograniczenie działań antyizraelskich działaczy" i "zalanie Internetu " treściami pro izraelskimi. Raport izraelski z grudnia stwierdził, że ministerstwo uzyskało budżet w wysokości około 70 milionów dolarów, aby "stać na czele walki z delegitymizacją, przyjmując metody z dziedziny inteligencji i technologii. Jest powód, dla którego urzędnicy ministerstwa określają go jako "wojnę z terroryzmem świadomości". ("Delegitymizacja" jest powszechnie używanym izraelskim terminem na krytykę Izraela.)

Artykuł Ha'aretza mówi: "Przywódcy Ministerstwa ds. Strategicznych uważają się za szefów jednostki komandosów, zbierających i rozpowszechniających informacje o" zwolennikach delegitymizacji Izraela "- i wolą, aby ich działania były utrzymywane w tajemnicy." Szef odpowiada za analizę mediów społecznościowych i formułowanie kampanii w mediach społecznościowych przeciwko stronom i aktywistom, którzy są uznawani za zagrożenie dla Izraela. Do obowiązków pracownika należy: "Analiza świata mediów społecznościowych pod względem treści, technologii i struktury sieci, z naciskiem na centra grawitacji i kierunki wpływów, metod, wiadomości, organizacji, stron i kluczowych aktywistów, badanie ich cech, obszarów, dziedzin i kluczowych wzorców działania konkurencyjnej kampanii i sformułowanie strategii kampanii przeciwko nim w tej sferze oraz radzenia sobie z kryzysami w mediach społecznościowych. Oznacza to monitorowanie działań głównie na arenie cyfrowej. " Urzędnicy ministerstwa są odpowiedzialni za "budowę i promocję kreatywnych i odpowiednich programów dla nowych mediów".

Jednostka pracuje tak, aby utrzymać swoją działalność w tajemnicy przed opinią publiczną. Na przykład program szkolenia młodych Izraelczyków do działań w mediach społecznościowych został wyłączony z publikacji publicznej oferty finansowania. Podobnie, specjalna jednostka ministerstwa przeciwko delegitymizacji, "Hama'aracha" (Bitwa), jest wyłączona z izraelskiego prawa o wolności informacji. Jej działania obejmują "salę operacyjną 24/7" monitorującą wszystkie działania delegitymizacyjne przeciwko Izraelowi: protesty, konferencje, publikacje wzywające do antyizraelskiego bojkotu i inicjatywy bojkotu organów międzynarodowych. Sala operacyjna przekazuje informacje odpowiednim osobom, aby zapewnić właściwą reakcję na te działania, czy to poprzez kontestację, czy też poprzez ruchy mające na celu udaremnienie inicjatywy za kulisami. "

Inne programy obejmują projekt o wartości 22 milionów szekli do pracy wśród związków zawodowych i stowarzyszeń zawodowych za granicą "w celu wykorzenienia zdolności podmiotów BDS do wpływania na związki" oraz 16-milionowy program koncentrujący się na działaniach studentów na całym świecie. Innym izraelskim podmiotem, który odgrywa rolę w ukrytej działalności internetowej, jest legendarny oddział wojskowy izraelskiej armii, jednostka 8200. Jednostka ta składa się z tysięcy "cyber wojowników" głównie w wieku od 18 do 21 lat; niektórzy nawet młodsi. Wielu absolwentów zdobyło najwyższe stanowiska w firmach technologicznych działających w USA, takich jak Check Point Software (gdzie małżonek szefa Jewish Voice for Peace jest zatrudniony jako architekt rozwiązań). W 2015 r. MSZ Izraela ogłosiło plany "ustanowienia specjalnego dowództwa w celu zwalczania podżegania antyizraelskiego w mediach społecznościowych". Dowództwo działałoby w ramach departamentu hasbara [propagandy] ministerstwa spraw zagranicznych i szczególnie werbowałoby absolwentów z jednostki 8200. Artykuł w prasie żydowskiej na temat nowego dowództwa donosi, że Unit 8200 "zyskał wielką renomę w zakresie skuteczności w gromadzeniu danych wywiadowczych, w tym w prowadzeniu potężnej globalnej sieci szpiegowskiej.

Kilku absolwentów 8200 poszło dalej, by założyć wiodące izraelskie firmy IT, w tym Check Point, ICQ, Palo Alto Networks, NICE, AudioCodes, Gilat, Leadspace, EZchip, Onavo, Singular i CyberArk. Wiele izraelskich firm technologicznych, z których wiele jest kierowanych przez byłych oficerów wywiadu wojskowego, pomaga w tych internetowych działaniach szpiegowskich, czasami otrzymując od rządu izraelskiego fundusze "na cyfrowe inicjatywy mające na celu zebranie informacji na temat grup aktywistów i przeciwdziałanie ich wysiłkom". Zgodnie z oświadczeniem ministerstwa, wśród działań Dowództwa jest "znajdowanie filmów z treściami o charakterze zapalnym i wysyłanie skarg do odpowiednich stron internetowych". Żeby było jasne, to okupacyjne wojsko pracuje w ukryciu, aby osiągnąć cenzurę raportowania o swoich okrucieństwach.

Największe firmy internetowe współpracowały przy tych projektach. W 2015 r. Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Tzipi Hotovely ogłosiła, że ​​odwiedziła Dolinę Krzemową i spotkała się z prezesem YouTube Susan Wojcicki i dyrektorem Google ds. Polityki publicznej (nie jest jasne, czy to była Jennifer Oztzistzki, czy Juniper Downs ). "Pod koniec spotkania- informują izraelskie media - uzgodniono, że Google wzmocni dwustronne stosunki z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i zbuduje wspólny aparat współpracy". Inny izraelski raport prasowy na temat tego spotkania stwierdza: "... ustalono, że firmy wzmocnią związki z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i zbudują regularny mechanizm kontroli, aby zapobiec dystrybucji tych materiałów w sieci." Google, który jest właścicielem YouTube, zaprzeczył raportowi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ministerstwo odpowiednio "wyjaśniło" to oświadczenie, ale nadal twierdziło, że izraelscy urzędnicy będą "w regularnym kontakcie z pracownikami Google w Izraelu, którzy zajmują się problematycznymi materiałami". Urzędnicy ci często mają bliskie więzi z Izraelem. Na przykład szef polityki Facebooka w Izraelu, Jordana Cutler, był przez wiele lat zatrudniony przez izraelski rząd.

Alison Weir

israelpalestinenews.org/israel-partisans-work-censor-internet/

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Trybeus pisał (nie mogę znaleźć tego postu), że rekrutują młodych ludzi do bycia wolontariuszem. Każdy może się zgłosić do tej służby. Szczegółów już nie pamiętam.
 • @leoparda 20:00:16
  Nie każdy. Trzeba mieć słuszne, koczownicze pochodzenie i wierzyć w syjonizm. A nie każdy wierzy.
 • Jarek pod innym postem napisałam co myślę
  i jakieś zasraństwo to zlikiwidowało. To nie zdarzyło się pierwszy raz. Zastanawiam się czy tą stroną nie zawiaduje zasraniec.
 • @wercia 20:27:30
  Bloger u siebie ma takie prawo .Od administracji proszę się trzymać z daleka .
 • @Repsol 20:37:02
  Ja wcale nie muszę tu pisać i nie będę. Ludzie się poznają na tobie lepiej wcześniej niż póżniej,
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:09:40
  Może Trybek się odezwie. Mnie utkwiło w pamięci, że do tego przyjmowali każdego. Może później mieli jakiś system rekrutacji. Wtedy kiedy pisał ten post było ich kilkanaście tysięcy.
 • @wercia 20:52:11
  Na to lekarstwa nie ma .Przykro mi . Tu tylko ubliżanie jest kasowane . Reszta to sprawa Blogerów . :)))
 • @wercia 20:27:30
  Sprawdziłem, komentarz usunął gospodarz bloga. Administracja nie ma z tym nic wspólnego.
  Wypadałoby przeprosić...
 • Dobre, dobre, bardzo dobre!
  Dzięki za przedstawienie problemu i tłumaczenie.
  Toby wiele wyjaśniało! Niejednokrotny mój szok!
  Zwykle, jeśli chodzi o komentatorów, którzy byli cacy cacy, człek się do nich przyzwyczaił, była sympatyczna dyskusja aż tu nagle zmiana o 180 stopni; pamiętam np. Nanę, która z nagła kazała kochać nam banderowców! Myślałem, że ktoś się podszył pod jej konto!
  Takich przypadków było i jest więcej.
 • Szczerze mówiąc, zdziwiłbym się gdyby okupant (którykolwiek) okupujący jakiś kraj...
  nie stosował gebelsowskiej technologii trzymania niewolników w dezinformacji. W Polsce jednak mamy do czynienia z niewyobrażalnym dziełem sztuki w tym zakresie, bo okupant zniewalając i okradając Polskę i Polaków niemal całkowicie, ze wszystkiego (także z dorobku kulturowego i kulturalnego), spowodował, że Polacy okupanta uwielbiają, za... odzyskanie wolności.
  Polak, który stracił dostęp do służby zdrowia, bezpłatnej edukacji, gwarantowanej przez państwo emerytury, zdrowej żywności, gwarantowanego przez państwo miejsca pracy i związanego z tym bogatego pakietu socjalnego itd, itd, itd...
  JEST PRZEKONANY, ŻE ODZYSKAŁ WOLNOŚĆ!:-)
  Czy widział ktoś na tym świecie większy przekręt?
 • @lorenco 21:22:18
  Najpierw trzeba się "zalegendować", zdobyć sympatię a w odpowiednim momencie wykonuje się zadanie. Tak to działa.
 • @wercia 20:27:30
  A pod jakim się wpisałaś, tak z ciekawości pytam?
 • Może nie na temat ale myślę że ważne.
  W Izraelu zostały wznowione działania oraz uruchomione środki prawne do przeforsowania konstytucjonalnego prawa które brzmi:
  "IZRAEL JAKO PAŃSTWO NARODOWE NARODU ŻYDOWSKIEGO"
  Ta państwowa ustawa nada żydowskiemu prawu religijnemu oraz żydom w Izraelu status prawny będący ponad ustawami Knesetu czyli "władzy świeckiej" jak również spowoduje iż Żydzi i ich religia będą wartością nadrzędną nad innymi religiami i nieżydowskimi obywatelami Izraela. Krótko mówiąc jest to złamanie zasad praw człowieka. Rasizm i żydowskie zakłamanie w całej okazałości. Nadmieniam to dla tego iż faktycznie jest to oręż którym Polska może oganiać się od żydostwa jak krowa od much ogonem. Tylko od Polaków oraz bezjajecznych typów u władzy zależy co z tym fantem zrobimy a zrobić można dużo nawet po wygonienie tych wszystkich którzy nie czują się Polakami do Izraela.
 • @Jan Paweł 21:48:27
  Tak bardzo nam się chciało do zachodniej wolności, demokracji, że będziemy wolni jak na tzw. Zachodzie, że będziemy zarabiać jak oni, podróżować na emeryturze jak oni. Ale było wtedy obietnic tego RAJU!
  A miała być tzw. trzecia droga.
 • @Stara Baba 22:10:26
  Masz rację, daliby nam niezły bat. Wszyscy won! :)))
  Aż się rozmarzyłem. Choć znam jednego Żyda, którego bym z Polski nie wygonił za skarby.
 • No są i tu..
  https://gloria.tv/article/WV4ycTxXKrQc3hpdwifJ1FnPZ

  ...Oczywiście tak, jak wiele jest metod oddziaływania socjotechnicznego, jak wiele jest typów agentury, tak wiele jest możliwych typów agentów. Agentura hasbarska i mossadowska w polskim internecie nie zajmuje się wyłącznie kwestiami antysemicko – antyizraelskimi.

  Może zajmować się sianiem zamętu i uniemożliwianiem dyskusji na „drażliwe” tematy- poprzez zaśmiecanie wątku i próby zmiany tematu (przykład, więcej o metodach).

  Może się zajmować propagowaniem powszechnie znanych faktów o zabarwieniu patriotycznym i narodowym, po to tylko by się uwiarygodnić – i realizować swoją właściwą działalność............
 • @Stara Baba 22:10:26
  Śmieszne jest to, że jedno województwo, ( np. świętokrzyskie) w Polsce ma podobną powierzchnię co Izrael: przecież to jest horror aby taka malizna rządziła całym prawie światem!
 • @lorenco 22:29:28
  Już im się kończy ta bajka.
  Jak wywołają wojnę na całego w Syrii to wyparują.
 • @trojanka 22:24:47
  Głowa boli!
 • @lorenco 22:56:02
  Kanał Discovery wyemitował program o największym przekręcie czyli aferze ART-B Podczas oglądania niejednemu szczęka opadała , wyszło na to że ci "biedacy" zostali okradzeni przez Państwo polskie i wygnani do Izraela i właściwie powinni dostać odszkodowania !

  https://pbs.twimg.com/media/DYsfjWJWsAAbNUE.jpg
 • @trojanka 22:24:47
  Tej syjonistycznej hasbary jest znacznie wiecej niz by to wynikalo z liczebnosci Izraela-dochodzi jeszcze diaspora,niezydowscy syjonisci np. ewangielicy i oportunisci-ktorzy dla przypodobania sie pracodawcy lub towarzystwa wyrazaja syjonistyczny punkt widzenia.
  Niekiedy produkuje sie na stronach anglojezycznych i wiem ze dyskusja z taka osoba jest bezsensowna bo nie licza sie fakty,logika,argumentacja ale przeforsowanie swojej(jedynie prawdziwej) syjonistycznej wizji swiata-niekiedy za pieniadze.
 • @Husky 23:00:01
  https://pp.userapi.com/c543108/v543108260/6d2ec/858snUYlCTg.jpg
 • @lorenco 23:40:56
  Dużą popularnością w Wielkiej Brytfanii cieszy się piosneczka o pani May.
  Dotyczy kłamstw wyborczych,zamiast obiecanego kraju "równych szans" obcięła dotacje na edukację i opiekę zdrowotną.
  Tytuł piosenki "Ona jest kłamczuchą".
  https://www.youtube.com/channel/UC-VzCRObGwp23wsmuUvo4dw
 • @trojanka 23:55:43
  https://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Fwww.5-tv.ru%2Fnews%2F131379%2F&post=27442803_1581&el=snippet
 • @trojanka 00:06:15
  Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pavel Klimkin ponownie wezwał Zachód do wywarcia nacisku na Moskwę. Tym razem poprosił "o udzielenie Rosji kompleksowej i skoordynowanej odpowiedzi"
  https://sun9-2.userapi.com/c824201/v824201788/f5ae6/Yiatxt9bHS8.jpg
 • 5*
  Doskonały artykuł. Informacja faktycznie porażająca.
  Ale, pomimo tych wszystkich oszustw, kłamstw, krętactw i podstępów - prawda i tak zwycięży; już zwycięża, bo świadomość rośnie w postępie geometrycznym, co widać po komentarzach w mediach głównego ścieku.
 • @Lotna 04:42:17
  Masz rację, to widać gołym okiem.
  Ale z drugiej strony wzrosła aktywność trolli hasbary, nawet na naszym forum. Na Salonie mam już stałą obstawę, zwykle 5-7 trolli wiadomej proweniencji. A ten tekst zjechał do piwnicy z prędkością światła :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:06:45
  Dobry tekst.

  I tak przy okazji próby utworzenia stowarzyszenia blogerów (a może blagierów?). Wyraźnie widać, że nawet takie działanie jest blokowane przez hasbarę.

  No i jeszcze.
  Aby prowadzić taką wojnę potrzeba środków. To można tylko uzyskać drogą wsparcia ze strony suwerennego państwa na rzecz organizacji o charakterze patriotycznym typu organizacje pozarządowe.
  Do tej pory państwo polskie finansowało te żydowskie struktury. PiS obciął dotacje, ale musiał się cofnąć dając te 100 mln PLN na dowolne cele z których tylko nikła część ma być sukcesywnie przekazywana na odnowę cmentarza żydowskiego w Warszawie.

  Samo propagowanie wiedzy na ten temat jest już antysemickie, gdyż odsłania kulisy. Ciekaw jestem rozwoju sytuacji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:50
  Żydzi będą nas Polaków tak tresować codziennie tłukąc w klatkę kijem kłamstwa i nienawiści Można to zakończyć jednego dnia ale potrzeba 100% go polskiego prezydenta, polskiego premiera i polskiego rządu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:06:45
  ,, wzrosła aktywność trolli hasbary, nawet na naszym forum ,,.... .

  Myślisz ze ktoś by się tu odważył byciem Żydem , chyba cię trochę poniosło . Patrzą na to co się dzieje w Polsce , trudno zaprzeczyć iż jesteśmy antysemitami .
  Ja bym powiedział iż jesteśmy lustrzanym odbiciem Narodu Wybranego , to taka kłótnia w rodzinie .
  Od przedszkola uczą nas historii Izraela , a więc wcześniej niż Polski .
  Mamy Królową wiadomego pochodzenia , w kościołach śpiewamy ..my poddani... . Oczywiści , są i twierdzenia ze jesteśmy Narodem Wybranym . Jak na dwa wybrane .. to nam zaczyna być ciasno .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:50
  Koniecznie trzeba zrobić białą księgę żydowskich kłamstw dotyczących czasu niemieckiej okupacji. W niej powinno być również jak żydzi wydają żydów, jak współpracują z niemieckimi okupacyjnymi władzami. Bo niebawem świat się dowie, że Adolf Hitler był Polakiem, który dla zmylenia przeciwnika mówił zawsze po niemiecku.
 • @leoparda 20:53:58
  witaj Leo...o ten Ci chodzi?

  http://niepoprawni.pl/blog/2757/jak-wyczaic-trollaporadnik

  pozdr
 • .
  .
  czyli mamy napierdalankę trolli i dobrze, otwiera się świadomość Polaków :)
  akwarium zaczyna pękać w szwach

  https://www.youtube.com/watch?v=bdx9geh510E
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:05:20
  No to przepraszam Panie Repsol.
  ps, A jakie treści były niedopuszczalne? Czy to widzimisię panienki z okienka?
 • Auror
  Czekam na odowedż.
 • @wercia 20:17:08
  Pytanie do mnie?
  Nie znam tematu.
 • Jak sobie radzić z ruskim trollem?
  Dziś wojna zaczyna się w internecie - i już zostaliśmy zaatakowani.

  Chiński strateg Sun Zi już dawno temu stwierdził, że wszelka wojna polega na oszukiwaniu przeciwnika, a współczesny nam przedstawiciel innej starożytnej cywilizacji – izraelski Mossad – oficjalnie głosi, że „wojnę prowadzi się podstępnie”.


  http://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/118883,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej