Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Czy Polska ciągle jest państwem teoretycznym?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Określenie "państwo teoretyczne" powstało za czasów rządów koalicji PO-PSL czego dowiedzieliśmy się ze szczerych wypowiedzi polityków przy ośmiorniczkach w restauracji niejakiego Sowy.

Do napisania tej notki skłonił mnie jeden z blogerów Salon24, który usunął mój komentarz stawiający taką tezę. Podobno takie twierdzenie "obraża jego i innych uczucia". Uczucia są pojęciami subiektywnymi i nie mam zamiaru z tym dyskutować, każdy ma prawo do własnych. Choć byłoby bardziej tak "po blogersku" podyskutować i przekonywać do swojej racji zamiast używać nożyc cenzora. Takie sposoby bardzo obniżają wiarygodność i szczerość intencji.

Postaram się w tej notce uzasadnić dlaczego uważam Polskę ciągle za "państwo teoretyczne" Może się to komuś podobać lub nie, w sumie mało mnie to interesuje. Określenie "państwo teoretyczne" powstało za czasów rządów koalicji PO-PSL czego dowiedzieliśmy się ze szczerych wypowiedzi polityków przy ośmiorniczkach w restauracji niejakiego Sowy. Trudno odmówić słuszności temu, który głośno (no prawie...) powiedział to co wielu wie od dawna. Zwrot ten jest z lubością powtarzany przez polityków obecnie rządzącej ekipy jednak ma na celu wyłącznie dezawuację poprzedników i podkreślenie, że jakoby Polska już (pod ich rządami) "państwem teoretycznym" nie jest. Zwykle dodaje się stwierdzenie o rzekomym "wstawaniu z kolan" a właściwie podkreśla się, że to "wstanie" stało się już faktem.

Nic bardziej bałamutnego, Polska ani nie stała się państwem mniej "teoretycznym" ani nie "wstała z kolan". Stopień "teoretyczności" oczywiście trudno empirycznie zmierzyć bo nie istnieją narzędzia ani odpowiednia skala. Można tylko stwierdzić czy to zjawisko występuje czy też nie. I moim zdaniem nic się nie zmieniło i choć pojedyncze akcenty "teoretyczności" inaczej się rozkładają zjawisko nie zniknęło. Żeby dyskutować o tym trzeba wpierw zdefiniować na czym polega "teoretyczność" państwa a na czym jego podmiotowość. Dla ułatwienia można przyjąć, że wszelkie atrybuty podmiotowości są przeciwieństwem "teoretyczności". Tymi atrybutami, które odróżniają państwo podmiotowe (inaczej suwerenne) są głównie - polityka zagraniczna, polityka gospodarcza (w tym przede wszystkim monetarna), polityka i stosunki własnościowe w mediach i polityka militarna.Sądzę, że w zakresie tych obszarów można ustalić czy dane państwo jest i w jakim stopniu suwerenne (podmiotowe) a w jakim "teoretyczne".

Na wstępie chciałbym uspokoić patr-idiotów, którym Polska wydaje się już krajem suwerennym i "powstałym z kolan" - nie istnieją na świecie państwa w stu procentach suwerenne. Wzajemne zależności, czy to gospodarcze czy polityczne ograniczają suwerenność poszczególnych państw i nie jest to wcale zjawisko negatywne. Powiem więcej - pewien stopień zależności (wzajemnych i symetrycznych) w większej perspektywie jest jednym z czynników stabilizujących. Każda próba wybicia się na całkowitą suwerenność niechybnie kończy się klęską czego jaskrawym przykładem jest obecny upadek USA, które uzurpowały sobie pozycję światowego hegemona i żandarma. Oczywiście USA nie zrezygnowały jeszcze z tej doktryny ale gołym okiem widać, że jedyne co mogą zrobić to narzucać swoją wolę dużo słabszym od siebie, metodami gospodarczymi czy też militarnymi. Tak został zniszczony Afganistan, Jugosławia, Irak czy Libia. Jednak USA w dążeniu do narzucania swojej wol innym, tzw. "pax americana", doszły do ściany, od której mogły się już tylko odbić.

Punktem granicznym i krytycznym stała się kolejna rozróba USA, tym razem mająca na celu zniszczenie Syrii. To się nie udało gdyż naruszono żywotne interesy innych państw z wagi ciężkiej, których USA nie mogą najechać ani zniszczyć. Ten krótki wywód miał na celu wskazanie mechanizmu, który ogranicza suwerenność rozumianą jako niezależność i nie liczenie się z nikim. Coś takiego nie istnieje w przyrodzie i udowadniają to historie powstawania i upadków wszystkich imperiów w przeszłości. Tak więc nie absolutna niezależność od innych i możliwość narzucania swojej woli jest miarą suwerenności. Taką miarą jest umiejętność współżycia z innymi i takiego układania swoich stosunków, żeby zabezpieczone były interesy własnego społeczeństwa, które przy okazji nie kolidują w sposób jaskrawy z interesami innych.

Jeśli przyjmiemy to za jakiś wzorzec zachowań to możemy przyjrzeć się jak w tym świetle wygląda Polska. Jeszcze tylko na marginesie dodam, że "teoretyczność" Polski jako państwa to nie jest zjawisko ostatnich lat czy nawet dziesięcioleci. Początek "teoretyczności" datuje się co najmniej na od XVII wieku, gdy w wewnętrzne interesy zaczęły ingerować państwa, które potem podzieliły między siebie Rzeczpospolitą. Wtedy to właśnie "padliśmy na kolana", z którym do dziś się nie podnieśliśmy. Okres II RP można pominąć bo po pierwsze był stosunkowo krótki a po drugie zakończył się tragicznie.

Miejsce Polski jako państwa zostało zdefiniowane (i obowiązuje to do dziś) w Teheranie, Jałcie i Poczdamie. I nieważne jakiej retoryki używają kolejne ekipy, fakt jest faktem. Polska nie prowadzi suwerennej polityki zagranicznej od, przynajmniej, 44'. Wtedy, z woli obecnych, "wiecznych" sojuszników dostaliśmy się pod ciężką łapę bolszewików, dla których takie pojęcia jak autonomia czy samostanowienie narodów było pojęciem czysto teoretycznym i nie do przyjęcia. Dla pocieszenia dodam, że podobnie stało się na zachodzie Europy, gdzie zniszczone przez wojnę państwa dostały się pod władzę USA, jedynego państwa, który z II WŚ wyszedł zwycięski. Taki stan trwa do dziś mimo niemieckich prób wyrwania się spod kurateli Wielkiego Brata zza Atlantyku. Nie mam zamiaru tutaj oceniać tego układu, stwierdzam tylko fakt bo notka jest o suwerenności i "teoretyczności" państw.

Tzw. "odzyskanie niepodległości" w 89' nie było niczym innym jak zmianą pana i trwa do dziś. Można jedynie zauważyć, że proces uzależnienia ciągle przyspiesza. Zaczęło się od umowy stowarzyszeniowej ze Wspólnotami Europejskimi w 1991, która dając Polsce nadzieję na przyszłą akcesję pozwoliła na drenaż polskiej gospodarki bez żadnych ograniczeń. Potem był traktat akcesyjny w 2003 i na koniec traktat lizboński w 2007. W tych wydarzeniach uczestniczyli politycy każdej opcji politycznej więc trudno wskazać kogoś szczególnie winnego. Ci, dla których Unia to dobra ciocia, która rozdaje za darmo cukierki niech sobie policzą ile pieniędzy wypompowano do Unii od 1991 i jakie gałęzie przemysłu zostały zawłaszczone albo zniszczone. Okaże się, że to Unia powinna być nam wdzięczna za szczodrość (i głupotę) a nie my Unii.

Polityka PiS jest prostą kontynuacją ostatnich 30 lat, trochę tylko zmieniły się warunki bo co było do oddania za bezdurno to już zostało oddane i teraz prosi się na kolanach różnej maści korporacje i światowych banksterów do "inwestowania" w Polsce. To nic, że w efekcie nie płacą oni u nas podatków a zyski transferują gdzie im wygodniej. Ważne, żeby koszer biznes się kręcił. A Polacy, na otarcie łez, dostali 500+.

Polityka monetarna - umieszczenie w konstytucji z 1997 roku zapisu o całkowitej niezależność NBP od polskiego rządu to następny milowy krok w kierunku utraty suwerenności i w kierunku "państwa teoretycznego". Nic nie słyszałem, żeby obecna ekipa, która wszem i wobec ogłasza "powstanie z kolan" chciała to zmienić. Polski rząd musi zapożyczać się u światowych banksterów zamiast we własnym, narodowym banku. Haracz za tę "uprzejmość" w skali roku jest zbliżony do budżetu MON a przewyższa budżet Ministerstwa Zdrowia. Suwerenność? Powstanie z kolan? Nie sądzę...

Polityka medialna - ponad 90% polskich mediów elektronicznych i papierowych jest w obcych, głównie niemieckich rękach. Choć tutaj nie wieszał bym akurat psów na etnicznych Niemcach, chcących jakoby propagandowo zniewolić polskiego odbiorcę. Jest wielu "Niemców", którzy mają więcej paszportów. No ale fakt jest faktem, to obcy mieszają w głowach Polaków. PiS zapowiedział szumnie "polonizację" mediów ale zapomniał powiedzieć Polakom na czym ma to polegać a przede wszystkim kiedy nastąpi choć akurat zwykły poseł, naczelnik Kaczyński doskonale zna temat bo to on jest autorem patentu jak się przejmuje media by potem odsprzedać z zyskiem jakiemuś zagranicznemu koncernowi. Niech więc teraz opracuje patent w drugą stronę.

Polityka militarna. Po 44' sprawa była stosunkowo prosta - Polska była częścią Układu Warszawskiego, który formalnie powstał w odpowiedzi na przyjęcie Niemiec do NATO. W każdym razie nasza polityka obronna była ściśle podporządkowana wschodniemu panu. Uczestniczyliśmy w inwazji na Czechosłowację choć już do Afganistanu Gierek nie chciał wysłać polskich żołnierzy. Całkiem możliwe, że było to jednym z powodów jego upadku.

Obecnie nasi zarządcy nie mają takich skrupułów, wysyłają polskiego żołnierza na wszystkie brudne wojny gdy tylko zażyczy sobie tego nasz nowy pan czyli "wieczny sojusznik". Jeździmy tam oczywiście za własne pieniądze bo jakżeby inaczej? Nasi zarządcy robią to z radością i nie mają tyle cojones jak choćby Erdogan, który za każdą przysługę dla USA każe sobie słono płacić a jak coś idzie nie po jego myśli to potrafi nawet wyłączyć światło.

A już najbardziej jaskrawym dowodem na "powstanie z kolan" jest sprowadzanie do Polski obcych wojsk i błagania, właśnie na kolanach, żeby było ich jak najwięcej i najlepiej na stałe. I pomyśleć,że jakimś cudem udało nam się pozbyć wojsk sowieckich... Może ja się nie znam ale takie działania z suwerennością i "wstawaniem z kolan" nie mają nic wspólnego...

Takie rozważania można oczywiście przeprowadzić na różnych płaszczyznach ale już to co wyżej może dać do myślenia i rozsądzenia, każdy w swoim sumieniu, czy Polska jest "państwem teoretycznym" czy państwem suwerennym.

KOMENTARZE

 • 5*
  Z grubsza mówiąc zgadzam się z wszystkim powyżej.
  Im szybciej sobie te prawdy uświadomi znaczna część Polaków tym szybciej zdobędziemy szansę na stanie się państwem realnym.
 • Jak najbardziej tezy prawidłowe
  do jednej rzeczy się "przyczepię", nasz rząd zadłuża się nie tylko za granicą ale również w naszym banku, tworząc różnego rodzaju machlojki uzyskują sytuację w której mogą ogłosić iż w wybranym przez nich okresie zmniejsza się zadłużenie, żeby propaganda mogła ogłosić, sukces, opowiadać o nadwyżkach.
  http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/z-jednej-strony-nadwyzka-z-drugiej-rosnacy-dlug-co-sie,2544359,2156
  Mimo, że ograniczają wydatki, głównie wydatki na infrastrukturę to i tak zadłużyli nas w ciągu roku na 38 mld zł.

  Podobnież wystarczy nie kraść, więc zgodnie z tą zasadą PiS ukradło 38 mld. Niezły wynik.

  A wstawanie z kolan? No cóż, dziś przez kraje europejskie jesteśmy traktowani jak powietrze, chłopiec do bicia, więc nie tylko państwo teoretyczne ale i niewidoczne.
 • @Zawisza Niebieski 12:44:59
  Ten NBP nie jest naszym bankiem. Skarb Państwa ma tam jakieś groszowe akcje.
 • *
  // Polska nie prowadzi suwerennej polityki zagranicznej //.....a ile jest krajów na świecie co taką suwerenną politykę prowadzą ?
 • @puuuq 15:09:02
  A ile jest krajów co tak d..ę liżą banderowcom?
 • @wercia następny uwol dał głos.
  Wicepremier Gliński: Popieramy myślenie narodowe w sensie narodu kulturowego. Nie ma zgody na wspólnotę narodową w sensie etnicznym. https://wpolityce.pl/polityka/366646-wicepremier-glinski-popieramy-myslenie-narodowe-w-sensie-narodu-kulturowego-nie-ma-zgody-na-wspolnote-narodowa-w-sensie-etnicznym Ps. To samo przed laty mówili do Indian europejscy osadnicy zajmując ziemię indiańskich plemion.Teraz Indianie w swojej ojczyźnie siedzą w gettach. Polacy to wspólnota kulturowa Słowian na swojej ziemi. Zajmij się chłopie sprzątaniem bolszewickiego łajna w teatrach, PISFie, na wyższych uczelni artystycznych. Całe to lewackie szambo robi cię w bambuko i rżnie nas na nieprzytomną kasę. Tam działaj !! Co ta miernota, ten nieudacznik robi jeszcze w rządzie? Pani Premier, dlaczego tego kreta, poplecznika fundacji sorosowych i nieudacznika trzymacie ?Spełnienie zapowiedzi Glińskiego musi prowadzić do wykastrowania Polaków z ich Historii. Te ciągoty aparatczyka Glińskiego na kilometr cuchną NWO... Co na to PiS? To także wasz plan? A co z narodem judeo-ukropsko-POlszewickim? czy to jest naród kulturowy czy też etniczny? A tych których finansuje Soros, Rothschild poprzez fundację Batorego to jaki to jest naród? Czy ci finansowani przez Sorosa to są kulturowi czy też etniczni? Panie Jarosławie Kaczyński macie kreta. Niestety ten minister nie POtrafi zrozumieć, że Polacy w swojej Ojczyźnie będą decydowali o swoim losie bez POzwalania ludzi UW, POdobnie, jak niczego dobrego nie oczekujemy już od trefnego PAD! Ktoś kto nie jest lojalny absolutnie wobec Polski, nie jest godzien zwać się Polakiem, choćby jego przodkowie mieszkali tu i 700 lat. Poza tym, nie chcemy tu mas kolorowych. Było już fiasko polonizacji w I i II RP. Moim skromnym zdaniem I i II RP zniszczyła różnorodność etniczna,gdzie każda wspólnota szarpała na swoją stronę a i teraz mamy antypolskie bojówki/Targowicę które prowadzą nieustający atak! Każda rasa ma swój dom biali Europę czarni Afrykę, żółci Azję, czerwoni Amerykę Płn.i Płd.To jest naturalny porządek. Multikulturalizm to wymysł żydomasoński. Polska i Europa jest BIAŁA !!!
 • @Robik 15:16:15
  To co robi Polska wobec Ukrainy musi być zgodne z ustaleniami w ramach NATO
 • @Jeremi 15:27:08
  To nie zaglądaj więcej i nie będzie problemu, nikt po tobie nie będzie płakał.
  A już komentowanie komentarza, którego się nie czytało jest mistrzostwem świata. Ignorancji.
  Bez odbioru.
 • @wercia 15:06:49
  Owszem, teraz nie jest. NBP był polski do 1927 roku kiedy to sanacyjna "dobra zmiana" oddała polski pieniądz chazarom. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby NBP znacjonalizować. No może prawie nic... :)
 • @Jeremi 15:27:08
  //Tak, tutaj dobrze czuję się ci wszyscy, którzy jak napisał Budzisz "bardzo kochają Rosję i Putina" i Ty w przeciwieństwie do mnie do nich się zaliczasz, //

  Widzę, ze za takie obelżywe, nie podparte żadnymi dowodami sugestie należy ci się urlop...
 • Wpis bardzo jasny i logiczny
  ale konkluzja zbyt jednostronna, nie uwzględniająca realnej sytuacji w Europie i na świecie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:57:36
  Ja też mam takie marzenia i się spełniają-:))
  Życzę miłego popołudnia i pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:59:31
  Panie Ruszkiewicz. A powiedz Pan, czy to ważne, tak na ten przykład dla mnie, czy mamy państwo teoretyczne, czy nie?

  Nie widzę żadnej różnicy - i w takim i w innych przypadkach "jak śpię to zboże mi rośnie". I chwasty też.

  Poważniej, to mam w d... państwo i teoretyczne i praktyczne; to zawsze jest szkodnik, jeśli działa na obecnych zasadach systemowych.
  Rozważania w obecnym układzie nad kwestią jest bez sensu, bo to nie jest "moje" państwo. A to, czy to obce jest teoretyczne, czy poważne - to tylko dla mnie może oznaczać mniejszą bądź większą ingerencję w moje sprawy prywatne.
  Określ Pan najpierw kryteria, aby uznać, że państwo jest "nasze" o o takim państwie możemy dyskutować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:18:21
  Ta notka jest odpowiedzią na konkretny zarzut.
  O tym co Pan piszę z chęcią podyskutuję.
 • @Jeremi 15:27:08
  Wiesz Bogdan...warto też się zastanowić...Spiryto przedstawił analizę, która jest nie do obalenia z punktu widzenia tzw "niezależnych talmudystów"...ja cenię sobie NEon24, a z jednego powodu...nieskrępowana wymiana myśli...mój "matecznik", czyli niepoprawna piaskownica świrów już się dla mnie nie liczy spaliłem tam most i nie wracam...po prostu nie da się tam dyskutować merytorycznie, jest cenzura a ja tego nienawidzę...

  i co ciekawe...pomimo tej durnej, prymitywnej nagonki na Rosjan wciskanej nam przez różne gremia (niezależne) zacząłem rozmawiać z ludźmi, którzy byli w Rosji, na Białorusi, w Mołdawii, Gruzji..nawet Ukrainie...i co? Ano to co nam wciska "niezależna synagoga sakiewicza", to czystej wody bolszewicka propaganda, która jest dla mnie po prostu toksyczna i nie do strawienia...

  W Rosji ludzie są Polakom życzliwi...świadczy o tym choćby Rajd Katyński, ale i nie tylko...ale są media, które pomimo tego chcą skłócać...jeśli chcesz tam być i uczestniczyć, Twoja wola, ale nie przenoś swoich frustracji tam zaczerpniętych tutaj...to nic nie wnosi, a wręcz niepotrzebnie jątrzy w relacjach polsko-polskich...pozdrawiam
 • @Jeremi 15:27:08
  Marek Budzisz ?. Spadaj , Szechterowskim dziękujemy . http://agencjagazeta.pl/zdjecia/foto/bba24d32-0de3-11e3-b8cc-0017a4773452
 • @trybeus 16:37:15
  Witaj , żadnych frustracji ten wielbiciel Szechtera tu już nie przeniesie .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=G7FiZvoebeE
 • Niezupełnie.
  "Tak więc nie absolutna niezależność od innych i możliwość narzucania swojej woli jest miarą suwerenności. Taką miarą jest umiejętność współżycia z innymi i takiego układania swoich stosunków, żeby zabezpieczone były interesy własnego społeczeństwa, które przy okazji nie kolidują w sposób jaskrawy z interesami innych."

  "Możliwość narzucania swojej woli" jest miarą mocarstwowości, nie suwerenności, a mocarstwowość to nie to samo co "absolutna suwerenność", która może być tylko teoretyczna, zważywszy, że każde państwo graniczy z innymi, nawet jeśli są to tylko granice morskie.

  Państwa mogą być suwerenne i nie mocarstwowe (których jest zawsze znakomita mniejszość) bez względu na to, czy prowadzą mądrą czy głupią, albo niemal żadną politykę zagraniczną. Wykładnikiem niezależności jest służenie interesom systemu danego państwa, bez obcej ingerencji, choć niekoniecznie - z naszego punktu widzenia -będącym w najlepszym interesie jego społeczeństwa.
  Czyli odwrotnie niż dzieje się to w Polsce i w przeważającej większości państw, nawet tych mocarstwowych, okupowanych przez mniejszość etniczną kierującą się interesem własnym, a nie państwa, którym ta mniejszość kieruje.

  Dlatego też, między innymi, brednie wypisywane na niektórych "znamienitych" blogach na temat USA, a szczególnie Amerykanów, przypisują o torsje. USA jest w stanie likwidacji, podobnie jak Polska i pomimo że jest mocarstwem i światowym hegemonem, nie jest państwem suwerennym, a jest odporządkowana - jej polityka zagraniczna, ale także wewnętrzna - międzynarodowej korporacjonistycznej syjonistycznej mafii, w związku z czym Amerykanie nie są ludźmi wolnymi, rozporządzającymi swoim krajem, w którym mają do powiedzenia tyle samo, co Polacy w Polsce w obliczu niecnych poczynań rządu. Są co najwyżej "szarą masą", "materiałem ludzkim", "siłą roboczą", "wyborcami" i mięsem armatnim.
 • @Lotna 18:18:47
  W sumie napisałaś to co ja tylko rozwinęłaś wątek USA. Ja robiłem to już wielokrotnie więc dziś pominąłem.
  Pozdrawiam.
 • @ Autor
  "Jednak USA w dążeniu do narzucania swojej wol innym, tzw. "pax americana", doszły do ściany..."

  Raczej do "mir russica" ;-DDD

  Mega pozdro!

  Oczywiście 5*
 • @Jeremi 15:27:08
  "Tak, tutaj dobrze czuję się ci wszyscy, którzy jak napisał Budzisz "bardzo kochają Rosję i Putina" "

  Za Sołżenicyna, Tołstoja, Dostojewskiego, Czajkowskiego itd wszyscy powinni kochać Rosję ;-DDDD

  Ha! Ha! Ha!

  A Rosjanki to przecież w większości same anioły, które jakimś cudem zstąpiły na Ziemię - O! jeden nawet ładą jeździ:

  https://www.youtube.com/watch?v=uWCck7EYWCE

  A co do Putina... to nie kwestia miłości. To ból dupy międzynarodowych grandziarzy/banksterów:

  https://lh6.googleusercontent.com/-Sok4aR4RjK4/U_GgyVF3xLI/AAAAAAAAAUI/cYhG2EFesi4/w506-h716/putinekonomija.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:57:36
  "Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby NBP znacjonalizować. No może prawie nic... :)"

  Jak oceniłbyś prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia?
 • @Repsol 17:48:03
  "Marek Budzisz ?"

  Wygląda na "bystrzaka" ;-DDD

  Pozdro!
 • @Jasiek 19:22:53
  Pamiętasz same bystrzaki . Ave. https://r-scale-db.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/f3f1b7fc5a8779a9e618e1f23a7b7860/df009bf0-a84d-11e2-9873-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360&quality=80 , http://press.warszawa.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC2292.png
 • @Jasiek 19:20:10
  //Jak oceniłbyś prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia?//

  Przy obecnych "elytach" mniej niż zero.

  Pozdro :)
 • @trybeus 16:37:15
  //"niezależnych talmudystów"//

  Dobre, kupuję :))

  Jak widać, koledze Jeremiemu tamte klimaty odpowiadają, trudno.
  Ja co prawda u tych idiotów mostów nie paliłem bo zwykle (nigdy) tego nie robię. Nie ma jednak dnia, żeby jakiś zabiedzony imbecyl mnie czule nie wspomniał :)
  Pochlebia mi to niezmiernie bo wiem doskonale, że spijają mi z ust każdy napisany przeze mnie wyraz. No ale na chazarsko-bolszewickie kompleksy nie mam wpływu...
 • @Zawisza Niebieski 12:44:59
  Świetnie by było, niech nas nie widzą! Najlepiej całej europy środkowej! Szkoda, że to nieprawda, oni nie są jednak ślepi, tylko wściekli i zmierzamy do odcumowania od titanika, co krańcowo im się nie podoba.
 • @Torin 20:05:11
  //zmierzamy do odcumowania od titanika, co krańcowo im się nie podoba.//

  Ale za to przyspawaliśmy się (a raczej przyspawano nas) do innego, większego titanika...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:07:38
  Jarek, prosze Cię:)
  Toż wiesz, że nimi trzącham od lat, żeby stanęli w prawdzie i na własnych nogach, a nie używali protez stronnictw zagranicznych, zostając ich klientami w czasami, naiwnej wierze, a czasami ze zdradziecką premedytacją za judaszowe srebrniki.

  Tobie chodzi głównie, o te bardziej propagandowe "dywizje" amerykańskie, czy coś innego Cię gniecie bardziej?:)
 • Ukraiński Zus bankrutuje
  stąd pomysł na okradanie Polaków ze składek.
  https://www.youtube.com/watch?v=VkycuKEupkQ
 • @wercia 20:43:29
  Jaki ukrai.... ?. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go To jest tylko plemię pierwotne z Chazarską tangą . Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:31
  Niezupełnie.
  Pozdrawiam wzajemnie.
 • @Torin 20:13:33
  Te propagandowe dywizje oczywiście bardzo mnie gniotą (chazarski jełop reaguje zawsze na to tak samo - "bo wolałbyś ruskich" :) Tylko ktoś o służalczej naturze bolszewika może cieszyć się z obecności obcych wojsk na polskiej ziemi. Takich znajdziesz pełno na różnych "niepoprawnych" i "niezależnych" forach.

  A tak w ogóle to każda podległość mnie gniecie, ja jestem SpiritoLibero :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Szkoda dyskutować .Ave .: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/11/jesli-narod-i-panstwo-maja-przetrwac-naszym-celem-musi-byc-wolna-suwerenna-narodowa-polska/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:41:33
  Dlatego, że potrzebują protezy właśnie i iluzji bezpieczeństwa. Oni wierzą, że te "sojusznicze" siły, są ich polisą na bezpieczeństwo w razie awarii. Wierzą ponadto, że w razie większej awarii, nadciągną tu niezliczone siły sojusznicze bezwzględnie zapewniające świetlaną przyszłość.

  Oni się mylą oczywiście. Jednak nie jest tak źle.
  Gdyby się zdarzyło np, że nasze siły gdzieś pójdą, a te siły tu zostaną, to będzie jednocześnie atak na członka nato i jednocześnie związane walką zostaną siły amerykańskie.
  Z drugiej strony, pentagonowi może z rachunku wyjść, że lepiej wtedy te siły amerykańskie poświęcić, niż inwestować więcej.

  Niemniej wchodzą klinem, pomiędzy Rosję i UE, czyli niemcy. Czy też, ten coraz bardziej dziwny twór, który kiedyś był niemcem.
  Rzecz w tym, że oni realizują swoje interesy, z typową dla nich butą, a nie jak się wydaje yankofilom i koszerom. żeby nam robić dobrze.

  Tak czy inaczej warto mieć jakiś kumpli nawet udawanych, tylko nie można zapominać, że to na niby. Jeszcze trzeba pamiętać, że żyjemy w schyłkowej "demokracji", więc puls tych poczynań wyznaczają igrzyska dla gawiedzi co 4-5 lat i strasznie się ostatnio pitbule tarmoszą pod dywanem. Normalnie ruleta, jak kulka spadnie, a właściwie gdzie jest elektromagnes. Raz gramy w czarne, raz w białe. Raz tarcza ma być telewizyjnie, raz ma nie być, raz jest rura jedna w redzikowie, raz nie ma, raz jest festyn z przyjeżdżaniem na wakację Dżonów, raz Oli jedzie do domu, a do tego ośrodek spa w budgoszczu odrutowali jak w Kabulu, jakby nikt im wpierw globusa nie dał, tylko zrzucił w ciemno na spadochronach w nocy, także strategie wyglądają na rotacyjne na karuzelu.

  Oczywiście mamy znajomych na bliskim południu, tylko oni jeszcze bardziej kupę mogą i liczą, że raczej my coś zrobimy/wymyślimy.

  Skoro nie dogadamy się z Rosją, tylko ona nad naszymi głowami z niemcem, to cóż nam zostaje? Chiny? Absurd.. Turcja, Arabia? Jakby to powiedzieć..

  I tak koniec, końców, z wrogimi stosunkami z Rosją i wrogimi stosunkami z niemcem, skazani jesteśmy na soj militarny z tymi pacjentami disneylandu i interesy z zatoką, szeroko rozumianą. Z kimś trzeba handlować, z Langley sobie interesów nie porobisz, bo Cię wydymają.
  Tak się składa, że ci szanowani obywatele od islamu=religii pokoju, w trakcie blitzkregu, mają coś co nam strategicznie potrzebne na wymianę i my mamy co się im przyda.
  Nie mam na myśli fajerwerków, to dla nas nie politycznie, a oni u skośnego mają w śmiesznej cenie promocyjnej, jak to między przyjaciółmi, ze wspólnymi celami.
  Są inne rzeczy, a taki blitzkreg nie tylko amunicją stoi.
  Do tego neutralizacja aktywności eu środkowej, podczas rozpraw, udając dobrodziei, to coś może nie koniecznego, ale warto nie zaniedbać.

  Wojska słusznie radzieckie stacjonowały lat 40ści i pilnowały żeby pokój był, te tyle nie postoją. Zapewniam Cię. Najpewniej jak przyjechały na festyn, tak pojadą. Zostaną "odwołane" w związku z "sytuacją".
 • @Torin 04:05:11
  //Oni wierzą, że te "sojusznicze" siły, są ich polisą na bezpieczeństwo w razie awarii.//

  Ustawa o "bratniej pomocy" została podpisana, zdaje się, że nawet przez Dudę tak więc tyły mają zabezpieczone.

  Polska powinna budować sojusze z państwami bliskimi nam kulturalnie i politycznie. Ja widzę tu w sumie jedynie Węgry i Słowację, Czechy są albo zbyt asertywne (co zawsze wychodziło im na zdrowie) albo zbyt proniemieckie.
  Wbrew pozorom nawet takie trzy państwa stanowiłyby poważną siłę. Tylko, że nie dogadamy się nigdy dopóki będziemy ujadać na Rosję.

  Osobiście nie wierzę w militarne zagrożenie ze strony Rosji, to chazarski wymysł na potrzeby etapu. Infiltracja agenturalna to inna sprawa ale to robią wszystkie poważne państwa i musimy nauczyć się z tym walczyć. Obecność obcych wojsk w Polsce nie podnosi naszego bezpieczeństwa a wręcz przeciwnie. USA dążąc praktycznie otwarcie do wojny z Rosją wystawiają nas na odstrzał i będą walczyć do ostatniego, polskiego żołnierza. Nie rozumie tego jedynie polityczny ignorant bo zdrajcy zdają sobie z tego doskonale sprawę. No ale oni mają już opracowany wariant "Zaleszczyki" więc nic nie ryzykują. Nawet najgłośniej ujadający blog-idioci nadają spoza Polski bo wiedzą, że w razie czego nic im nie grozi.

  Polska powinna się oczywiście zbroić i modernizować armię nawet za więcej niż 2% PKB. Tylko, że te pieniądze powinny zostać w Polsce a nie płynąć do kieszeni koszer bandytów. Wojny już nie prowadzi się praktycznie czołgami, choć te też potrafimy produkować, tylko elektroniką i w cyberprzestrzeni. Te miliardy powinny być inwestowane w polską myśl techniczną i polską młodzież. To jest nasza najskuteczniejsza obrona i polisa na przyszłość. Zamiast tego tworzy się leśną partyzantkę.
  Doktryny obronnej nie wymyślą wojskowi, to muszą zrobić politycy. A jakich mamy polityków to każdy widzi.
  Pełzający i ujadający ratlerek nikogo nie przestraszy.

  Co by nie mówić o czasach słusznie minionych to wtedy przynajmniej mieliśmy armię a teraz tylko garstkę oddziałów ekspedycyjnych.
  Stan wojenny był oczywiście złem ale patrząc na to od strony organizacyjnej i logistycznej to należy zauważyć, że dziś taka operacja nie była by możliwa. No chyba, żeby generałowie i pułkownicy stali przy koksownikach.

  Z innej beczki - "odwaga" rządu PiS w opędzaniu się od uchodźców i głupiej KE bierze się tylko z ochronnego parasola USA, nie z mądrości i rozwagi. Takie są bowiem chwilowe interesy USA. Jeśli coś im się odwidzi to rzucą nas na pożarcie i tyle będzie ujadania na lewo i prawo.

  Jeśli dojdzie do przestawienia wajchy (a może dojść) i rząd PiS zacznie "normalizować" stosunki z Rosją to pierwszymi, którzy będą wychwalali "mądrość i pragmatyzm" będą różnej maści "niepoprawni" i "niezależni" idioci o chazarsko-bolszewickiej mentalności.
  Ich chazarsko-bolszewicka mentalność jest przewidywalna - jak kazano zachwycać się Dudą to oczy by wydrapali jak ktoś miał wątpliwości. Wajcha została przełożona - wszyscy huzia na Józia. Bo naszym problemem nie są tylko uwarunkowania zewnętrzne. Na własnym podwórku mamy chyba nawet większy problem bo z mentalnymi chazaro-bolszewikami nic nie zrobisz, to jest nasza piąta kolumna.

  Paradoksalne jest to, że takich idiotów znajdziemy po obu stronach barykady. To efekt wytrwałej pracy naszych wrogów, dla których podzielenie Polaków było przez lata priorytetem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:22:26
  MSZ Izraela krytykuje Marsz Niepodległości. "Niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie". MSZ Izraela nazwało „niebezpiecznym” sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie i odnotowało, że zorganizowały go „elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. Rzecznik resortu wyraził nadzieję, że organizatorzy zostaną ukarani przez polskie władze. To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa. Dodał: Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom. (…) Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany podkreślił.

  https://wpolityce.pl/swiat/366690-msz-izraela-krytykuje-marsz-niepodleglosci-niebezpieczny-zorganizowany-przez-elementy-ekstremistyczne-i-rasistowskie
  (pod tym artykułem komentarze zablokowane, pytanie dlaczego?)


  Ps..No i czego tu się wstydzić? To przejaw mikromanii, o której wczoraj mówił Prezes Jarosław Kaczyński. Będziemy nieść hasła jakie chcemy i zapraszać kogo chcemy. Jak widać mass-media są w łapach żydowskich rasistów ! Kraje chrześcijańskie są opanowane przez żydowską mafię ! Jedynie Węgry, Rosja i Białoruś są praktycznie wolne od mafii żydowskiej !
 • @Jeremi 15:27:08
  Nawet sam nie wiesz ile siedzi w tobie komuny. Mnie oczerniano, że jak nie chcę do UE to jestem za Moskwą!!!! Ty, teraz piszesz, że jak ktoś otwiera oczy i poddaje w wątpliwość niepodległość Polski (bo jej nie ma, rządy realizują politykę usraela w Polsce, co gołym okiem widać), to już klepiesz językiem g. koszernej, że jak nie z Tel Avivem, Waszyngtonem, Berlinem to na pewno agent Putina.
  Uświadamiam cię, Polska ma instnieć bez służby w/w stolicom oraz Putinowi, Polska powinna byc autentycznie Niepodlegla z suwerennym narodem polskim, a wiec wolna od szpiegów w/w stolic.
 • @kula Lis 67 15:32:06
  Ten ,,mąż zaufania" działacza Mumi Wolności, ma teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
  Teraz wylewa pomyje na swoich, na których głosowal, że ten Gliński to jakiś agent.
  To Ty, masz problem i twoi naiwni polityczni kretyni, że nie odróżniają prawdy od kłamstwa, dobra od zła. To klasyczny przypadek naiwności, że swoimi głosami utrwalają dyktaturę agentów usraelskich w Polsce, to przez takich Polska ginie, a Naród cierpi.
  Trzeba również brać za takie postępowanie odpowiedzialność, a nie wylewać krokodyle łzy, nad rozlanym mlekiem.
 • @Wrzodak Z. 11:04:17
  Psy Pawłowa reagują na gwizdek (hasła). Myślenie jest im obce.

  Pozdrawiam.
 • Niestety tak, jest państwem teoretycznym, poniższe o tym także świadczy.
  Nowoczesna składa zawiadomienie do prokuratury na organizatorów Marszu Niepodległości. Powód? Propagowanie faszyzmu i rasizmu.

  https://wpolityce.pl/polityka/366752-nowoczesna-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-na-organizatorow-marszu-niepodleglosci-powod-propagowanie-faszyzmu-i-rasizmu


  Ps..Ten nowośmieszny głupek już tak ma! Kiedy wreszcie będzie pozbawiony mandatu i pociągnięty do odpowiedzialności za sianie zamętu w Polsce??? Rysio to ofiara eksperymentów w Dubnej. Emisja cząsteczek odbiła się na sprawności kojarzenia. Należy złożyć doniesienie na Nowoczesną o propagowanie bolszewizmu i komunizmu. Petru propaguje lewactwo i głupotę. Głupszego od Petru trudno spotkać. To powinno być również karane. Rychu, a ja złożę wniosek od odebranie ci matury za **6 Króli* * ! Rycho dawno nic nowego nie POkrył ???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Prezydent: musimy głosić prawdę o Zagładzie żydów...(a o zagładzie Polaków milczy. )

  http://niezalezna.pl/208590-prezydent-musimy-glosic-prawde-o-zagladzie

  Ps..No i ostra cenzura komentarzy jak coś o żydach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej