Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Marsze ku czci Bandery to symbol walki z Rosją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

a nie z Polską. Czyli tow.Targalski, "partyzant wolnego słowa", szczytuje.

Przyznam się uczciwie, że różne głupoty i zwykłe łajdactwa już widziałem w Sieci ale to co zaserwowała "strefa wolnego słowa" Tomusia Sakiewicza, kawalera orderu ukraińskiej SBecji na honorowym miejscu swojego portalu to już przechodzi ludzkie pojęcie i wszelkie granice dobrego smaku.

Tow.Targalski, naczelny ekspert "partyzantów wolnego słowa" od spraw wschodnich i w ogóle miedzynarodowych zabrał głos w sprawie skandalicznych i urągających pamięci pomordowanych na Wołyniu Polaków marszów ku czci Bandery.

Tekst nie jest długi ale niezwykle treściwy, przytoczę największe perełki.
 

W pierwszy dzień 2015 roku w wielu miastach Ukrainy przeszły marsze z okazji rocznicy urodzin Stepana Bandery. W Polsce to nazwisko budzi grozę, jednak – jak tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Targalski – obecnie Bandera jest traktowany na Ukrainie jako symbol walki z Rosją, a same marsze nie mają wymowy antypolskiej.
(Jakie to szczęście, że mamy takiego "eksperta", który potrafi wytłumaczyć nam takie ważne sprawy. Sami byśmy na to nie wpadli)

– Obraz Bandery jest wykorzystywany na Ukrainie ze względu na potrzeby psychologiczne, ze względu na potrzeby związane z konfliktem z Rosją – podkreśla w rozmowie z niezalezna.pl dr Jerzy Targalski, ekspert Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta „Gazety Polskiej”. – Obecnie tworzony jest na Ukrainie obraz mityczny Bandery, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i z prawdziwym Banderą historycznym – dodaje.
(czujny "ekspert" uspokaja nas, że ten wykluwający się Bandera to nie ten sam Bandera, który wysyłał swoich rezunów z widłami i siekierami na polską ludność, od starca do oseska. To taki dobry Bandera... Okazuje się nawet, że mamy Banderów dwóch - ten mityczny i ten "prawdziwy, historyczny". Ciekawe, który z nich kazał mordować Polaków?...)

Tak naprawdę nikt nie wchodzi ani w zagadnienie nacjonalizmu ukraińskiego, ani w to, na czym polegała ideologia OUN-B (banderowcy – przyp. red) i tym bardziej nikt nie wchodzi w to, co OUN-B robiło na Wołyniu i w Galicji. On jest tam jednoznacznie pojmowany jako symbol walki z Rosją i tak to należy traktować. Taką też rolę odgrywają te marsze – wyjaśnia nasz rozmówca.
(Uff... Już jestem spokojny. Czekam kiedy "ekspert" tow.Targalski zacznie nas uspokajać, że neonaziści w Niemczech to wspaniali chłopcy bo przecież Hitlera można pojmować jako "symbol walki z Rosją". Analizą takich wywodów powinien zająć się odpowiedni lekarz specjalista a nie skromny publicysta NEon24.pl)

Zdaniem dr Targalskiego, Bandera jest na Ukrainie przyjmowany jako symbol walki z Rosją i walki o niepodległość. – Tak naprawdę nikt nie wchodzi ani w zagadnienie nacjonalizmu ukraińskiego, ani w to, na czym polegała ideologia OUN-B (banderowcy – przyp. red) i tym bardziej nikt nie wchodzi w to, co OUN-B robiło na Wołyniu i w Galicji. On jest tam jednoznacznie pojmowany jako symbol walki z Rosją i tak to należy traktować. Taką też rolę odgrywają te marsze – wyjaśnia nasz rozmówca.
(Przenikliwy ten nasz "ekspert", musi mieć informacje z pierwszej ręki bo ja sam bym na coś takiego nie wpadł)

Cóż tutaj można jeszcze dodać? Tekst "broni" się sam.
Należy jedynie ubolewać, że ktoś taki jak tow.red.Targalski ma kontakt z naszą młodzieżą.
"Strefa wolnego słowa" w pogoni za G.Wyborczym tak się zapędziła, że już przegoniła. Ale przynajmniej wiadomo za co Tomuś Sakiewicz dostał order od ukraińskiej SBecji.

 

Link do całości niezalezna.pl/62885-dr-targalski-marsze-ku-czci-bandery-symbol-walki-z-rosja-nie-z-polska
 

KOMENTARZE

 • @
  No pewnie że z Rosją, tak jak za Bandery. Tylko że byli bardzo pijani
  i zamiast Rosjan piłami rznęli Polaków. Wot taka drobna uszibka!
  ... co za imbecyle!
 • .
  //nikt nie wchodzi ani w zagadnienie nacjonalizmu ukraińskiego, ani w to, na czym polegała ideologia OUN-B (banderowcy – przyp. red). -// i tym bardziej nikt i tym bardziej nikt nie wchodzi w to, co OUN-B robiło na Wołyniu i w Galicji//. --- Słusznie, nikt nie może wejść do czegoś w czym już od dawna przebywa. czy redaktor , będąc w swoim domu może w tym samym czasie do niego wejść?:))). A co do tego co robili na Wołyniu też wchodzić nie trzeba. Oni dobrze wiedzą...Znów głupota, czy taktyka? -;(((
 • Niedaleko szukając
  Tutaj też may Targalskich w wersji "soft".

  Krótko mówiąc, jesteśmy indoktrynowani: dla "własnego dobra" mamy przejść do porządku dziennego nad ludobójstwem i jego potencjalnym zagrożeniem.

  Przepraszam, nie chcę się powtarzać, polecam dyskusję pod wpisem Zygmunta Białasa.
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/117285,watpliwy-jest-ten-pis-owski-patriotyzm
 • ta cała Niezależna, jest tak samo niezależna jak...
  Gazeta Polska... polska.
 • @Autor
  Witam w nowym dniu!
  Napisaliśmy niezależnie od siebie w jednej sprawie. Dałem link do Twojego tekstu na swym blogu. Tu nie podam linku do mojej notki, bo zrobiła to już @Lotna, za co jej dziękuję :)))
 • @moher 08:41:27
  //.Znów głupota, czy taktyka? -;(((//

  To nie jest niestety głupota... pozostaje to drugie :(
 • @Mój Ulubiony Żydzie 10:10:37
  Co Ty za brednie ostatnio wypisujesz ??
  Napisz, że zgadzasz się z Targalskim i tyle !!
  Zaczynasz kręcić i uprawiać demagogię, nie podoba mi się to ...
 • @Astra 17:34:28
  Ten "symbol walki z Rosją" jak usłyszy Allah Abkar (że Czeczeni) albo jak usłyszy, że czołgi Moskali jadą, to ten "symbol" spieprza o mało nóg nie pogubi. Natomiast "symbol" dobrze sobie radzi w ostrzeliwaniu z daleka domów i bloków mieszkalnych, porywaniu kobiet i gwałceniu ich (Mariupol), rozjeżdżaniu jeńców czołgami itd. itp.
 • Ten szalony bonapartyzm nie pierwszy raz nam kadzi w głowach
  Osobiście wolałbym Karty Polaka dla naszych z Haiti niż dla banderowskich studentów.

  https://www.youtube.com/watch?v=YS71touI4iE&feature=youtu.be&t=4m05s
 • @Mój Ulubiony Żydzie 18:37:07
  No zobacz... jak się głębiej zastanowisz (albo pomylisz:) to napiszesz coś z sensem :))))))))))))))
 • Następny wytrysk tow.Targalskiego:
  //Ks. Isakowicz odkrył wrogów Polski,

  Są nimi oczywiście Stany Zjednoczone, Izrael i straszni banderowcy, których – jak kiedyś stonkę – zrzucą samoloty USA pilotowane przez Mosad. Tylko przyjaciel ks. Isakowicza - Wadim Kolesniczenko w mundurze NKWD, przywódca rosyjskiego Krymu - może dać im odpór. Trzeba go sprowadzić. Wszak podbił serce Księdza wystawą o Wołyniu. Wprawdzie Swoboda i Prawy Sektor, które miały zdobyć 120 proc. mandatów, nie przekroczyły progu wyborczego, ale to nic. Ks. Isakowicz odkrył banderowców we wszystkich pozostałych partiach. Tak więc rosyjska propaganda o banderowskiej Ukrainie uzyskała kolejnego pomocnika. Ciekawe, że uprawia ją niemiecki Onet. Tu zapewne należy szukać powodu zniknięcia innej rosyjskiej tezy rozpowszechnianej w Polsce przez endeków, że banderowcy są finansowani przez Niemcy, żeby dokonać rozbioru Polski między Niemcy i Ukrainę i tylko Rosja jest jedyną prawdziwą zaporą przed nimi. Księdza szczególnie niepokoją ewentualne dostawy polskiej broni na Ukrainę na walkę z rosyjską agresją. Putin też się tym bardzo niepokoi. No co innego gdyby to były dostawy dla Rosji, wszak tylko ona uratuje nas przed banderowcami, USA i Żydami.//

  Co za menda...
 • @Mój Ulubiony Żydzie 18:37:07
  Pewnie, że jest niebezpieczną dla Polski gnidą!!

  Dobrze, że to napisałeś, bo już się zaczęłam martwić o Ciebie
  "błękitny oceanie" :))))
 • @lorenco 17:52:26
  // Natomiast "symbol" dobrze sobie radzi w ostrzeliwaniu z daleka domów i bloków mieszkalnych, porywaniu kobiet i gwałceniu ich (Mariupol), rozjeżdżaniu jeńców czołgami itd.//

  Bo to genami idzie, taka nacja... ale mamy sąsiadów.. . i jeszcze ten pełen spokój u Polaków, czasami mnie przeraża ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:00:47
  //. No co innego gdyby to były dostawy dla Rosji, wszak tylko ona uratuje nas przed banderowcami, USA i Żydami//

  Rosji niby broni brakuje? no cóż...
  Z tej nienawiści zaczyna pisać jak debil ! i dobrze :)
 • @Astra 19:24:41
  Brak słów Astro...
  Jak dziś rano zobaczyłem ten wytrysk tow.Targalskiego to mnie zmroziło.
  Miałem niewiele czasu, żeby napisać konkretny komentarz ale w sumie z kim tu polemizować? Z liścia w mordę (to Twoje:) i po krzyku.
  Ja mogę stukać 2 h w klawiaturę i polemizować z Tobą.
  Ale z takim menelem to szkoda czasu tracić.
  Ale zasygnalizować trzeba.

  A jeszcze ten dupowłaz z Gdyni jaki zachwycony... A jak go tow. Targalski pogoni (bo znajdzie innego jęzora) to będzie na niego pluł... :)))))))))))))

  Życie... :)
 • @zygmuntbialas
  On jest mniej niż ZERO. Mieczysław Moczar właściwie Mykoła Demko vel Diomko, pseudonim Mietek, to szef łódzkiego UB i przełożony dziadunia Targalskiego, którego zatargał ze sobą aż do Warszawy, wraz z całą bandycką rodziną. Ta żydobanderowska swołocz wymordowała pół miasta. Oto dossier rodzinki targalskiego, takie same u cenckiewicza, ssakiewicza wnuka rabina z Małopolski/Krakowa, etc..
 • @zygmuntbialas 11:56:30
  Sakiewicz Tomasz - (ur. 31 grudnia 1967 w Warszawie sylwester, a w dodatku niedziela) - dziennikarz i publicysta, którego dziadek był galicyjskim rabinem!!!!. Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska (to taka PiS-uarowkska TRUJ-BUNA LUDU) oraz miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska. Od 1981 był członkiem, a następnie animatorem Ruchu Oazowego Światło-Życie, a od 1982 członkiem, a następnie odpowiedzialnym za wspólnotę ruchu Wiara i Światło. W latach osiemdziesiątych działał w podziemnym Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, a następnie Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W 1988 w czasie majowych strajków, odtwarzał NSZ na Wydziale Psychologii(wydział całkowicie zdominowany przez żydowską kadrę indoktrynującą młodzież). Pisywał do młodzieżowej prasy podziemnej (Słowo Niepodległe), a po nawiązaniu współpracy ze środowiskiem „korowskiego" Głosu do Wiadomości. Był organizatorem jednej z pierwszych manifestacji antyaborcyjnych. Pomimo tego w 1989 zakładał Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe !!!, został na krótko redaktorem naczelnym jej organu partyjnego Biuletynu. W listopadzie 1991 zatrudnił się jako dziennikarz w żydo-prawicowej gazecie Nowy Świat. Odszedł z redakcji w maju 1992 razem z Piotrem Wierzbickim. Od 1993 stale zatrudniony w redakcji „Gazety Polskiej jako dziennikarz i wieloletni szef działu ekonomicznego, a od 2005 r.po dokonaniu w niej puczu i wywalenia Wierzbickego jako jej redaktor naczelny. Od 2006 jest też redaktorem naczelnym miesięcznika Niezależna Gazeta Polska oraz współprowadzącym programu Sygnały Dnia w Programie I Polskiego Radia.Za czasów Wierzbickiego gazeta była przybudówka Gazet Wyborczej.Teraz jest jednym z organów Prawicy Komunistycznej rządzącej Polską pod szyldem PiS.W lipcu 2007r. pozbył się z redakcji Waldemara Łysiaka zarzucając mu antysemityzm!!!.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:00:47 Matka Natura jest bezwzględna dla unych, demaskuje ich pochodzenie.
  Une "odkrywają" tylko prawdę dla nich wygodną, jak w tej książce, o swoich milczą. A co do Smoleńska to mieszają jak ich przeciwnicy. Cenzura tam jeszcze gorsza niż na GW Szechtera. Kupowałem gapola, wchodziłem na niezalezna.pl, lecz cenzura i łgarstwa mnie już z tego wyleczyły, jak moją rodzinę i krąg znajomych. Nie dziwię się że mają ponad 35% zwrotów, u mnie w kioskach gapol leży, nikt nie kupuje. A Sakiewicz ? to wnuk rabina z małopolskiego, Ziemkiewicz to także ukryty parch/to określenie żydowskie o tych co żydami po ojcu, ojciec jego przysposobiony po wojnie przez polską rodzinę Ziemkiewiczów, niech une same przyznają się do swych rodowych tetełe, ja nie będę wymyślał.
 • @Kula Lis 62 20:32:41
  Lisie drogi...
  To Tomuś S. nie jest zwykłym szabesgojem?
 • @Kula Lis 62 20:49:42
  Ave Kula Lis!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:29:57
  W pysk Spirito " z liścia w pysk :)))))
  Czytałam kiedyś porady p.psycholog, żeby sobie chociaż wyobrazić... wizualizować... tak chyba było, i wiesz co?!! pomaga :)))))))))))))))))

  Niepotrzebnie Cie zmroziło, w moim miejscu pracy przewija się mnóstwo ludzi, starych, młodych... kiedy ich czasem podpytuję o Ukrainę.. banderowców, to wiedza na ten temat jest całkiem niezła, a reakcje na pomysły ściągnięcia ich tutaj.... wstyd powtarzać..ale są bardzo dosadne.
  Une wszystkie baaardzo się mylą co do Polaków, bardzo!

  O dupowłazie to już w ogóle szkoda gadać i po co?

  //Ja mogę stukać 2 h w klawiaturę i polemizować z Tobą.//
  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:43
  Nie, on jest z unych.
 • @Mój Ulubiony Żydzie 21:39:05
  Zastanawiam się czy ciebie nie wyciąć , imprezy robię ciekawsze bo nie koszerne . Jako walczący banderopitek wiesz o czym piszę ?. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usrael-finansuje-zyda-kliczko-2013-12
 • @Mój Ulubiony Żydzie 21:39:05
  No niezłe... Ale co mnie zdrowia czasami kosztują to nie pytaj.
  No bo wiesz... Dowiedzieć sie, że ziomal jest myślący inaczej albo zaczadzony to zawsze buul.. :)))))))))))
 • @Kula Lis 62 21:33:11
  No to wszyscy w domu...
 • ciekawe
  ...co ten Targalski przypala...może suszoną nać czosnku ?:))..te żydowskie zioła dają niezłą projekcję :))
 • @Mój Ulubiony Żydzie 23:41:28
  Ruscy strzelali naszym w potylicę , banderopiteki robiły to inaczej. : https://www.google.pl/search?q=wo%C5%82y%C5%84+zbrodnie+upa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=LXaoVKjnDq2v7AaCp4DoDg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=635 Dalej nie dyskutuj .
 • @trybeus 23:45:52
  Masz rację ,co ta zakazana morda tu robi ?. Ave.
 • @Mój Ulubiony Żydzie 00:25:00
  Ty za czy przeciw , na razie tylko jątrzysz . Przyjdzie pora i na was. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1341188,Palestyna-chce-zaskarzyc-Izrael-przed-Miedzynarodowym-Trybunalem-Karnym
 • @trybeus 23:45:52
  //co ten Targalski przypala...może suszoną nać czosnku ?:))..te żydowskie zioła dają niezłą projekcję :))//

  On nic nie przypala.
  To zwykły komuch po ojcu bolszewiku i zarabia na stare lata.

  A co? Nie wolno dorabiać? Wolność ponoć mamy...

  Menda bolszewicka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:45:54
  :))) Dowaliłeś do pieca . Ave.
 • @Mój Ulubiony Żydzie 00:25:00 Pewnie że trzeba. Gdzieś nad Amurem.
  Najlepiej w sąsiedztwie nowych kolegów. Tych z Birobidżanu. -------------------------- Żydowski Obwód Autonomiczny
  ---------------------Еврейская автономная область
  —-------------------------------- Obwód Autonomiczny —
  Herb Flaga
  Herb Żydowskiego Obwodu Autonomicznego Flaga Żydowskiego Obwodu Autonomicznego
  Państwo Rosja
  Siedziba Birobidżan
  Gubernator Aleksandr Winnikow
  Powierzchnia 36 100 km²
  Populacja (2005)
  • liczba ludności
  193 911
  • gęstość 5,41 os./km²
  Strefa czasowa MSK+7, UTC+11:00
  Położenie na mapie
  Położenie na mapie
  Ziemia 48°29′N 132°08′Ehttp://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jewish_in_Russia.svg
 • @moher 00:48:45
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jewish_in_Russia.svg
 • P.S. Zwróccie uwagę, jaki to bezpieczny dystans od Polski.
  Nawet gdyby Mandżurów na pomoc wezwali, czy tegoż tam wasala Chin z Korei , Kim Un tam nie jest, wzorując się na Chmielnickim, który wasali Turcji z Krymu sprowadził, byle nam zaszkodzić, to drogo daleka. -Kilometr a potem to jeszcze tylko ho!, ho!, jak mówił Gazda turyście wybierającemu się na piechotę z Zakopanego do Nowego Targu i pytającemu o dystans. -:))). (I od kolegów Żmudzinów daleko...)
 • @night rat 04:33:20
  Kto ma rację? Tow.Targalski?
  Ty mnie szczurek przy świętej niedzieli nie denerwuj...
 • Ja jestem z postawy Tomasza Sakiewicza i osób za nim stojących zadowolony,
  bo wreszcie ujawniło to jego banderowską twarz. Tym bardziej jest to dla nas bezcenne , gdyż kierowana przez niego jako tuba propagandowa PIS Gazeta Polska już nie nie musi udawać i oszukiwać ludzi , iż jest polska, gdy naocznie już widać , iż jest coraz bardziej banderowska.
 • @night rat 23:58:05
  Ty jednak jesteś goopi. A z goopkami nie dyskutuję. Szukaj innych frajerów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej