Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22760 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Sprzedawczyki, idioci a reszta to motłoch

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Często dochodzę do wniosku, że większa wolność myśli i przekazu medialnego była za czasów niesławnego rzecznika Urbana. Paradoks? Wcale nie!

Mieliśmy wtedy jedynie dwa kanały telewizyjne i cztery radiowe. Do tego kilka gazet. Wszystko pod nadzorem urzędników z Mysiej. Dostęp do rzetelnej informacji mocno ograniczony, praktycznie zerowy, zważywszy, że nie istniał internet ani komórki. Jedyna krynica "wolnego słowa" czyli Radio Wolna Europa jak dowiadujemy się po latach, też serwowało to co chciało (a raczej co chciała CIA). I bardzo często działalność tej rozgłośni rozmijała się z polskimi interesami.
 

Jednak kondycja tożsamościowa społeczeństwa była na dużo wyższym poziomie. Nikt nie słyszał o gender a tęczowi uprawiali swoje brewerie w zaciszu alkowy nie włócząc się po ulicach w haniebnych i deprawujących maluczkich, marszach.
Ludzie spotykali się, rozmawiali, sobotni wieczór to była seria imprez do rana w blokowych mieszkaniach. Trzeba było się naprawdę postarać, żeby spotkać się z ostracyzmem sąsiadów. A w niedzielę kościoły były pełne.
Wzorców dostarczały w jakimś stopniu szkolne, obowiązkowe lektury, które w "wolnej" Polsce są usuwane z programów. Byli jeszcze rodzice i dziadkowie, którzy mogli zadbać o rzetelną wiedzę historyczną swoich pociech.
 

Ten mroczny okres musiał jednak upaść i w "wolnej" Polsce mamy dziesiątki stacji tv oglądanych na super plazmach, setki stacji radiowych i oczywiście nasz ukochany, wszystkowiedzący internet, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Tyle szczęścia na raz.
Powinniśmy być kilkadziesiąt razy lepiej poinformowani. Tylko czy jesteśmy? Obawiam się, że jesteśmy, jako społeczeństwo, bardziej ogłupieni. Komuna, mimo najszczerszych chęci, nie posiadała takich srodków perswazji propagandowej jak teraz, w "wolnych" czasach. Bo komuna wcale nie upadła tylko się przeformowała i przefarbowała. Sam fakt, że koryfeuszami "wolności" byli w większości potomkowie żydobolszewii i inne "resortowe dzieci" mówi wszystko na ten temat. I jeszcze każą nam wierzyć, że odzyskaliśmy niepodległość...
 

Każdy, słuchając Urbana, wiedział doskonale, że to ściema i zaczynał razem z przyjaciółmi używać własnego mózgu analizując na podstawie garstki informacji co naprawdę się dzieje. Wszechobecna teraz sieczka, mnogość mediów i szum informacyjny odebrały ogromnej większości zdolność krytycznego myślenia. Kłamstwo wtłaczane i sączące się zewsząd bierze górę nad zdrowym rozsądkiem i krytycznym myśleniem. Dodać należy do tego jeszcze zobojętnienie większości społeczeństwa na sprawy, które wykraczają poza czubek własnego nosa. Pozornie komfortowa sytuacja rozleniwia i przytępia to co jeszcze 30 lat temu było naszą wielką siłą.

Propaganda od tamtych czasów poczyniła ogromne postępy, proporcjonalnie do postępu technicznego. Teraz medialni manipulatorzy mogą dotrzeć praktycznie do wszystkich, nawet tych, którzy kiedyś z zasady nie oglądali dziennika tv i nie kupowali Trybuny Ludu.
Sprytny zabieg naszych "wolnościowych" ustawiaczy świata polegający na polaryzacji społeczeństwa, pozornie w imię "demokracji" pozwala na dotarcie do każdej praktycznie grupy. Te podziały bardzo często wprowadzane są sztucznie, zwłaszcza gdy pojawia się niebezpieczeństwo, że Polacy mogą się zjednoczyć wokół czegoś lub kogoś. Ale sprytne media nie pozwola na takie aberracje, mają wszelkie narzędzia, żeby zapobiec katastrofie. Pozornie oczywiście udają niezależność, ba, potrafią nawet pozornie walczyć między sobą, żeby uwiarygodnić przekaz. Gdy chodzi jednak o sprawy zasadnicze dla panującego systemu to jakoś dziwnym trafem wszystkie te szczekaczki jednoczą się i popierają jedyną słuszną linię.
 

Przykłady można oczywiście mnożyć ale takim ostatnim i najważniejszym jest sprawa Ukrainy. Fakty, które potwierdzają sami Amerykanie, wskazują jednoznacznie, że całą awanturę wywołali oni sami wykorzystując do tego miejscowych oligarchów słusznego i ponoć poniewieranego pochodzenia, którzy z kolei do brudnej roboty posłali nazioli spod znaku Bandery.
 

Co jednak robią media, żeby zmienić i "uzdrowić" narrację? Fakty świadczące o genezis konfliktu muszą być ukryte, zmanipulowane do tego stopnia, że przeciętny obywatel w to uwierzy a potem można już spokojnie kłamać i manipulować. Wywoływać poczucie zagrożenia i nakłaniać do poświęceń w imię cudzych interesów przedstawiając je jako nasze własne.
 

To, że media wszystkich kolorów należą tak naprawdę do tych samych ośrodków decyzyjnych świadczy fakt, że w tym procesie zaciemniania przyczyn uczestniczą na równych prawach i tak samo gorliwie media z Czerskiej i strojący się w polskie i "niezależne" piórka gapol. Każde z tych mendiów robi to oczywiście w odpowiedni sposób, obliczony i przygotowany dla określonej grupy docelowej. W Sieci pomagają im tytułowi sprzedawczycy i idioci. A wszystko w celu ogłupiania i sterowania motłochem.

 

My mamy tylko NEon24.pl i Telewizję Narodową Doktora Sendeckiego.

Jesteśmy mali? Tylko chwilowo.

A wracając do odniesień historycznych - czym się różni Michnik z Sakiewiczem od Urbana? Głównie tym, że biedny Urban musiał sam ogarnąć problem indoktrynacji a nowe tuzy propagandowe mogą działać w drużynie i dysponują większymi możliwościami technicznymi.


 

KOMENTARZE

 • Czego możemy oczekiwac od zwykłych steranych życiem ludzi...
  skoro nawet w kościołach mówią, że odzyskaliśmy... wolnośc.
  Okupant doskonale wyczuł że ambona dla narodu w 90% katolickiego jest wyrocznią i... przejął tą ambonę. Widac to najlepiej gdy Kościoł czci antypolskiego zbrodniarza Piłsudzkiego a za nim polscy patrioci...
  Do tego doszło, że to już nawet komuna spuszczając tego zbrodniarza w niebyt była bardziej wiarygodna.
  Czego możemy WIĘC oczekiwac od zwykłych steranych życiem ludzi...
 • @Jan Paweł 10:21:39
  Masz rację...

  Ale Ty mi nie wyglądasz na steranego życiem.
  Całkiem nieźle się trzymasz :))

  Łask Bożych
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:36:37
  Dzięki:-) staram się jakoś się trzymac:-)
  Błogosławieństwa Bożego
 • Autor
  Dziękujemy za kolejny bardzo dobry i na czasie artykuł. Pozwoliłam sobie przesłać do znajomych, no i jak zwykle jest w przedruku...do zachowania na
  w "archiwum"i nie tylko. Radosnych Świąt Bozego Narodzenia i Do Siego Roku!. Helena z Rodziną.
 • @Mój Ulubiony Żydzie 12:42:44
  Oj mój rzytku ulubiony... :)

  Zwykle usuwam wklejki nie na temat. Na swoim blogu jestem Panem i Władcą. Tak jak Ty na swoim, zresztą...

  Ale mamy radosne Święta i nie chcę się denerwować :P
 • @alfa.com.hel 13:03:43
  Pani Heleno... Pani uznanie jest dla mnie zaszczytem.
  Co mam więcej powiedzieć?...

  Może i tym razem Boże Dziecie podniesie rączkę i pobłogosławi Krainę naszą?...
 • "Każdy, słuchając Urbana, wiedział doskonale, że to ściema"
  Pewnie że wiedział, nawet obrzydły komuch.
  Teraz udoskonalili techniki, teraz mamy "wybitnych patriotów i gorących katolików". Ale są pewne granice ściemy postawione przez Boga. Ktoś tutaj opisał że Kaczyński wyszedł z mszy (już jak go kamery pofilmowały jako gorliwego katolika) ze swoimi ochroniarzami tuż przed przemienieniem. Czego się bał? Że padnie na posadzkę w konwulsjach, co w takim momencie często się przytrafia satanistom?
 • @Autor
  Pytasz, "czym się różni Michnik z Sakiewiczem od Urbana". -
  --- Ja bym zapytał, w czym są podobni.
  Są dzisiaj, po "smoleńsku" i po Ukrainie pewne sprawy oczywiste. Kiedyś określiłem to jednoznacznie: "W 1989 roku wpadliśmy z deszczu pod rynnę". Najbardziej smutne jest to, że Polacy nie tylko nie mogli wybrać swej drogi rozwoju, ale po prostu nie chcieli (mówię o większości). Nienawiść do Ruskich w połączeniu z uwielbieniem dla Amerykańców nie pozwoliła na znaczący opór wobec antypolskich rządów.
  Świętując wczoraj Wigilię w nie swoim domu przeczytałem (z konieczności) sobotnią GW. Przecież to już nawet nie jest propaganda, to zwykły ściek nienawiści i pogardy.
  Ale mamy jeszcze NEON i parę innych portali.

  Pozdrawiam.
 • @vortex 13:36:29
  Z mojej przeglądarki gwałtownie ubywa funkcji (może jeszcze pójdzie ten komentarz). Przypadek, czy trafiłem w sedno???
 • @vortex 14:19:16
  Paski na górze strony odparowali. Co z tym zrobić? Mam przeglądarkę Mozilla Firefox.
 • @vortex 14:34:28
  Na dole też odparowali, koniec imprezy, nadchodzi prawdziwa demokracja. ;-))). Już dawno to przewidziałem, komuchów znam na pamięć. ;-))))))))))))))))))))))))))))
 • @Netwalker 14:46:31
  Ja nic z tego nie rozumie co napisałeś. Jakoś jeszcze udaje mi się coś napisać, ale coraz trudniej.
 • @krysz 15:26:48
  Spadaj prowokatorze.
  Ale pewnie zbanują cię dopiero po Świętach.
  (wszystkie świeczki już się dopaliły?)
 • @zygmuntbialas 14:00:01
  //Ja bym zapytał, w czym są podobni.//

  Zygmuncie, gdybym tak postawił pytanie to byłby błąd. Podobieństw jest tyle, że hej! :)
  Ja pytałem tylko o różnice... :))))

  Pozdrawiam cieplutko :)
 • @vortex 14:19:16
  Problem jest jeden, jak jesteś za długo zalogowany to pozornie jesteś a cię nie ma. ..
  Taki malutki błąd nad którym pracujemy.
  Żadne wraże działania.
  Proponuję (na razie) przed wpisaniem komentarza odświeżyć stronę i zobaczyć czy jest się zalogowanym.
  Mam nadzieję, że szybko z tym się uporamy.

  Świąteczne serdeczności.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:32
  Zrobiłem reset radykalny (z powodu pewnych kłopotów już od od pewnego czasu to praktykuję) wyłączyłem komputer z sieci, odłączyłem od zasilania. Do czasu pomagało.
 • @vortex 16:14:23
  A to że Kaczyński jest aktywnym satanistą to bardzo prawdopodobne. To by wyjaśniało że wysłał na śmierć brata, wśród takich to jest normalne - oddajemy ofiarę z naszego bliskiego naszemu panu satanowi.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 15:56:57
  Zapluty Karle Reakcji, masz pewnie rację ale w sprawach technicznych jestem cienki bolek (nie mylić z Bolkiem).

  Ale miło Cię widzieć w dobrym humorze i dobrym zdrowiu i tego Ci życzę najmocniej :))
  Oprócz tego wszelkich łask bożych.
 • @vortex 16:23:18
  Nie konfabuluj... Przynajmniej tu a zwłaszcza dziś.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:34:07
  A może intuicyjnie trafiłem. Chyba jestem dużo starszy od ciebie i na pewno dużo więcej widziałem. Takie rzeczy bywają, masz to szczęście że tego nie rozumiesz.
 • @vortex 16:37:15
  Pochylam się z szacunkiem nad Twoim wiekiem ale jeśli chodzi o sprawy techniczne to chyba jest tak jak mówię. (no chyba, że mnie też oszukują :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:43:16
  Moja teoria wiele wyjaśnia.
  To może mi wytłumaczysz jak to było że PiS był całkowicie nieobecny przez wiele pierwszych miesięcy po 10 kwietnia w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Jako że wtedy spędzałem każdego wieczoru w tej sprawie po kilka godzin przed komputerem, to wiem jak było. Robiło to tylko i wyłącznie polskie pospolite ruszenie internautów. PiS był całkowicie nieobecny. Jak to wyjaśnić?
 • @Pope Nimrod 17:50:41
  Witam :)

  Z największą atencją obserwuję Twoje komentarze i wklejki fotograficzne.
  Na tym blogu nie wolno.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pope Nimrod 18:16:41
  Zaznaczyłem, żadnych wklejek foto i youtube.
  Tylko komentarz pisany.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:30:49
  Oszczedze Ci trudu i sam usunalem moj wpis.
  Prowokatorze?
  Masz racje. Ja prowokuje!
  Prowokuje do myslenia.
 • @krysz 19:17:41
  Nie unoś się.

  Tutaj to ja prowokuję do myślenia.
  Mój blog...
 • @krysz 19:17:41
  Źle Pan zrobił. Tak poza tematem aby rozgryźć całą sytuację ostatnich dekad w Polsce należy cofnąć się do 1979~1981 i prześledzić trendy życia
  i odczuć obywateli oraz przyczyny takichże a nie innych na tamten czas zachowań. Bez tego nie ma sensu mówić o odnowie kraju. Popełniane będą te same błędy. Aby pojawili się "sprzedawczyki i idioci" w państwie musi zaistnieć przychylny do tego procesu klimat.
 • @Pope Nimrod & vortex
  Panowie, możecie waszą dyskusję przenieść gdzie indziej/ np. PW?

  Będę wycinał.
 • @Mój Ulubiony Żydzie 20:34:31
  No..

  A ty masz wyłączony telefon :P
 • @Stara Baba 20:49:53
  Cześć Baba :)

  W końcu jeden co nie pił przed Pasterką... :)))
 • Szanowny autorze
  Chcialabym wiedziec od kiedy to prasa i media w ogle byly obiektywne i podawaly informacje, nie zas interpretacje wydarzen ?
  Pamietam jak to sto lat temu, za tzw"komuny"(?) aby zostac dziennikarzem nalezalo byc "swoim" i najlepiej pod egida PZPR-u. Dzisiaj zmienili sie panowie ( ZSRR na USrael), nie zas zasady sluzalczosci oraz wypelniania zasad propagandowych.
  Osobiscie uwazam, ze na nasze szczescie, mamy internet i wolny przeplyw informacji oraz szybka komunikacje, nawet, jezeli " przeciwnikom" rezymu utrudnia sie zycie.
  Tu u mnie w tej "wolnosci" ludzie sa chyba jeszcze bardziej glupawi i obojetni na prawde. Nieliczna grupa u zloba pilnuje i kontroluje przeplyw informacji poslugujac sie lzemediami jak za przeproszeniem w Polsce i okolicach. Zas , zeby zylo sie lepiej "hoduje" sie mlode pokolenie gluptasow , dla ktorych konsumpcja jest wazniejsza od kontemplacji .
  Mamy tu taka sama wolnosc i dbanie o prawde, jak i w Chinach, tyle, ze wytyczne plyna z Usraela, nie zas z Pekinu czy innej "wolnej" stolicy swiata.
  Jest moze nawet gorzej - bowiem uprawianie tak zwanej "wielkiej" polityki( czyli neokolonializmu i wojen) wymaga wiekszej obrobki informacji i bardziej bezczelnej propagandy!
  Mysle, ze w Usaelu jest jeszcze gorzej, co nie napawa mnie optymizmem dla Europy... Mimo wszystko wierze, ze jak i kiedys tak i obecnie my myslacy "inaczej" nie damy sie oglupic i oraz przekupic i bedziemy szukali prawdziwych informacji .
  To co tu u mnie podaja lzemedia, jest na takim samym poziomie etyki oraz prawdy jak w POlsce - bowiem mamy tego samego pana : mamone , dolllarra, rzyta bankiera oraz innego Rockeffellera ..
  Pomimo wszystko ( a moze wlasnie na przekor wszystkiemu ) pozdrawiam swiatecznie i prawdziwie nie tylko z okazji Swiat Bozego Narodzenia .
 • @babaraba 21:11:06
  //...wierze, ze jak i kiedys tak i obecnie my myslacy "inaczej" nie damy sie oglupic //

  A o czym ja pisałem, babo?...
 • TELEWIZJA NARODOWA... CHCE...
  Dziękuję w imieniu wszystkich tworzących TN za dobre słowo Pana Redaktora. Myślę jednak, że nie tylko NEon24 z TN-em nam zostały, jest mnóstwo dobrych inicjatyw, pojedynczych osób, super środowisk. Niedobrze byśmy wyglądali, gdyby było tak jak piszesz, Jarku - że niby tylko te dwie nasze inicjatywy nam zostały.
  Trzeba mieć świadomość, że cały czas pracują na naszą szkodę źli ludzie, wrogie struktury, planowo niszczące nas Służby Antypolskie (SA-mani). Poznajemy ich po anonimowości, zatajaniu prawdy, obcym finansowaniu i antypolskich celach.
  Co do konkretów - teraz intensywnie myślimy nad kandydatem na prezydenta. Nie chcemy się kompromitować w tych wyborach prezydenckich kolejny raz głosując na osobę podstawioną. Chcemy Polaka, brata, szlachcica, intelektualistę, świętego, bogatego i mądrego. Chcemy Króla. Pana, któremu można wiernie służyć, z którym zwyciężymy. Tego chcemy.
  + Amen!
 • @Eugeniusz Sendecki 12:09:39
  Co do kandydata na prezydenta,dla mię pewnym miernikiem jest jego przeszłość i najbliższa rodzina.Uważam,że pewne wartości każdy z nas wynosi z domu rodzinnego w którym znajdujemy pewne wzorce do naśladowania. W większości to jest ojciec,matka.Co my wiemy o rodzicach tych naszych przedstawicieli o ich dokonaniach?
  Ja określam ludzi na dobrych i złych,dla mię aby to był dobry człowiek z tymi wszystkimi przymiotami które Pan wymienił i trochę jeszcze więcej,by to tylko nie była maska skrywająca wewnętrzną zgniliznę.
 • @dalmichal 13:03:06
  Masz wiele racji z tą przeszłością, tyle, że "rodziny się nie wybiera" :)))
  Natomiast na pewno kandydat powinien być z poza układu zdrady okrągłostołowej, a dzisiaj takiego ze świecą szukać, wszystko po zanalizowaniu jest zabetonowane, to jast taki ich wspólny rodowód dzisiaj niestety :(
  Kiedyś dawno temu zagłosowałam przeciw Mazowieckiemu na ... piszącego tutaj blogera ... tyle, że on potem zniknął ze sceny politycznej i wyjechał.
  Trzeba przyznać, że został odpowiednio potaktowany oszczerstwami na swój temat przez ówczesną prasę, a oni się dopiero wtedy wprawiali w niszczeniu ludzi z poza układu, dzisiaj są w tym mistrzami...
  Nie wiem czy uda się wyrwać z tego matrixu jaki nam zgotowano, ale próbować chyba musimy...

  pozdrawiam
 • @Eugeniusz Sendecki 12:09:39
  Nam tutaj na jednostce kamulec z serca spadł, Genek. Bo już chłopaki poczynały spekulować, że to ty, we własnej korpulentnej osobie, na prezia kandydować zamiarujesz, co byłoby dopełnieniem tych kilku ostatnich dekad hańby naszej narodowej. No ale skoro piszesz, że kandydat na prezia ma być "mądry i bogaty", to już wiadomo, że kogoś innego wasza partaczka na prezia wysunie.

  Specjalnie nam nie zależy, żeby przyszły prezydent był "święty". Podług praw kanonicznych świętość orzeka się w wyniku wypełnienia heroicznego czynu, przy którego wypełnianiu przyszły święty na ogół oddaje ducha. Są oczywiście wyjątki, bo na przykład Św. Dionizy, już po fizycznej śmierci swego ciała, zabrał swą odciętą głowinę i przemaszerował pół Paryża, udzielając wiernym ostatnich wskazówek i dobrych rad. My tu jednak wolelibyśmy, aby przyszły prezydent był kompletny i żywy. I żeby rozwodnikiem nie był, to się nie godzi w katolickim kraju. Ciekawe, Genek, kogóż to na prezia obierzecie.
 • może wycieraj sobie usta innym przekleństwem
  ku...stwo, żydlactwo, amerycko,

  a nie komuna,
  ona kojarzy się lemingom z komunizmem, albo socjalizmem,
  a przecież nie ma nic wspólnego

  pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:32
  a kto wpadł na to ustawiczne anulowanie obecności,
  czy to bank?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej