Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

"Pogarda i pycha" wg akolity GaPola

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Podałem za naukowcami, że ludzie darzący innych pogardą nie potrafią być szczęśliwymi i radować się życiem. Odczuwam smutek i litość, w stosunku do tych moich znajomych (...)"

 

 

 

Czasami rozbieram na czynniki pierwsze co śmieszniejsze i straszniejsze wystapienia internetowe róznych oszołomów.
Ostatnio moim najbardziej biorącym żerowiskiem jest środowisko GaPola czyli Tomuś Sakiewicz & Co. Dziś zarzuciłem wędkę i znowu branie. Co prawda tym razem nie sam Sum Sakiewicz czy Leszcz tow.Targalski ale jedynie ich przydupas, niejaki Śledzik vel "jazgdyni" z pięknego, polskiego miasta Gdyni.


Po ostatnich, wybitnie żenujących wystąpieniach śledzikowego padrone czyli Tomusia Sakiewicza (zwłaszcza tych zza wielkiej wody, gdzie wybrał się nawracać "diasporę" no i oczywiście na żebry) przemówił Śledzik. Nie wiem czy z poczucia obowiązku wobec swoich padrone, polecenia czy z własnej, nieprzymuszonej woli. Jedno, drugie i trzecie jest żałosne.

Na strefę "wolnego" słowa tow. Targalski nigdy mnie nie wpuści (mimo, że ja już mu zarezerwowałem blog na NEon24.pl pt. "tow.Targalski Online") a śledzików na NEon24.pl nie wpuszczam więc pozwolę sobie przeprowadzić medialną wiwisekcję wynurzeń p.zGdyni tutaj. Oni i tak zaczynają dzień od przeglądu naszego portalu więc nic im nie umknie.
Link do oryginału naszeblogi.pl/49431-pogarda-i-pycha


Już prawie rok temu, gdy ukraiński naród zdecydował się skończyć z dotychczasowym cynizmem i korupcją władz, ubezwłasnowolnieniem przez Rosję oraz złodziejskie kliki i może trochę naiwnie i buńczucznie zamanifestował na słynnym Majdanie swoją wolę zmian i niepodległości, w sąsiedniej Polsce, przyglądającej się rozwojowi wypadków dokładnie, zaczęła narastać i następnie coraz wyraźniej się manifestować pogarda do Ukrainy i jeszcze gorsza pogarda do Ukraińców.

//Zaczynamy od grubej manipulacji. To nie "ukraiński naród zdecydował się..." tylko zdecydowano za Ukraińców na co jest już tyle bezpośrednich dowodów (pani Nuland np, - żona niejakiego Roberta Kagana, prawda, że dobra rodzina?... Czasami jest tak, że żyd prowadzi połowicę a czasami na odwrót ale ród Kaganowiczów już chyba działał kiedyś w tamtych stronach...), że pisanie o jakimkolwiek spontanicznym działaniu wskazuje na skrajny brak wiedzy albo złą wolę u piszącego. Albo na jakieś niejasne powiazania z "diasporą", o którą tak zabiega Tomuś Sakiewicz. Przeskakiwanie po pierwszym akapicie do wniosku, który będzie "analizowany" czyli "nienawiści" i "pogardzie" świadczy jedynie o wyjątkowej złej woli autora. Czysta manipulacja i wnioski na zamówienie. Ale idźmy dalej//
 

Od pierwszego momentu poparłem Ukraińców w ich uporczywym dążeniu do samostanowienia i decydowania o własnym losie. Rozumiałem ich, współczułem i głośno wyrażałem aprobatę.
W rezultacie, czego się oczywiście spodziewałem, sam stałem się obiektem pogardy.


//Oczywiście, autor wyrażał poparcie i "współczucie". I stał się "obiektem pogardy". To dziwne bo ja bardzo współczuję Ukraińcom a jakoś takim "obiektem" się nie stałem. Może inaczej "współczujemy"?...//
 
Pytanie, na które zapewne historycy i naukowcy odpowiedzą po latach - co było przyczyną takiego rozwoju pogardy, do bądź, co bądź, bratniego narodu i dla wszystkich tych mających odwagę, publicznie i głośno ich popierać.
Czy to był proces samoistny, oparty na brzydkich cechach ludzkiego charakteru, od których nikt z nas nie jest wolny?
A może został przez fachowców od manipulacji ludźmi uruchomiony, jak to się często nazywa – przemysł pogardy, mający w tym wypadku wyeliminować wsparcie, chociażby moralne, dla walczącego o nowe miejsce w świecie narodu?
Sądzę, że tak właśnie było. Lecz, żeby to lepiej zrozumieć, zastanówmy się, czym właściwie jest pogarda i pycha i dlaczego tak łatwo te uczucia wzbudzić.


//Następne lamenty autora. Doszedł jeszcze termin - "przemysł pogardy". Hmmm... Ciekawe... O różnych "przemysłach" socjologicznych coraz częściej nam przypominają - "przemysł nienawiści", "przemysł holokaustu". Same "przemysły". Widać, autor też należy do "przemysłowców"//
 
Często dotychczas mówiło się o "przemyśle nienawiści". Pogarda jednak różni się od nienawiści. Jest "brudniejsza" i niższa. W pogardzie obdziera się pogardzaną osobę z szacunku i odczuwa się do niej zdecydowaną niechęć. Występuje więc tutaj silny komponent osobisty – poczucie wyższości wobec osoby pogardzanej.
Jak widać, pogarda jest rodzajem pychy, a to, w chrześcijaństwie, jeden z siedmiu grzechów głównych.

 
Zarówno człowiek, który ma zbyt wysokie mniemanie o sobie , jak i ten, który gardzi sobą, nie docenia siebie, nie może być dobrym przyjacielem siebie.
Pycha wyrażająca się w pogardzie dotyczy obu przypadków. Można pogardzać innymi, mając zbyt wysokie mniemanie o sobie, jak również ukrywając własne kompleksy i frustracje. Karen Horney [1] uważa, że przyczyną tego rodzaju pychy są impulsywne pragnienia pomszczenia własnych upokorzeń doznawanych w dzieciństwie. Jako ewidentny przykład podaje Adolfa Hitlera, który sam doznał upokarzających doświadczeń i poświęcił całe swe życie fanatycznemu pragnieniu triumfowania nad ludzkimi masami. Z kolei była koleżanka blogerka, demonstrująca najwyższe wyrazy pogardy i arogancji, zwierzała się z upokorzeń, jakich doznawała w szkołach, do których uczęszczała.


//Tego i tego trochę niżej nie będę komentował bo to co napisał autor to nie jego. Mimo, że podał link do oryginału to bardzo sprytnie, bez użycia cudzysłowu, wplótł cudze przemyślenia (w tym przypadku Karena Horneya) dla podparcia swoich lamentów. Nie wiadomo gdzie kończą się myśli autora notki a gdzie zaczynają te "naukowe".

Taki malutki manipulatorek. Możecie doczytać w oryginale notki.//
 
Podałem powyżej, za naukowcami, że ludzie darzący innych pogardą nie potrafią być szczęśliwymi i radować się życiem.
Odczuwam smutek i litość, starając się nie popadać w grzech pychy, w stosunku do tych moich znajomych, którzy z powodu rozwoju wypadków na Ukrainie i podstępnych podszeptów Kremla, ulegli pogardzie. Trudno im samym będzie się wyleczyć.
Tym gorzej, że już wokół nich kręcą się agenci i partyzanci ruskiej propagandy, dumni z nowo pozyskanych pionierów w czerwonych chustach.
(...) (Do reszty link wyżej)

 

No, to już ostatnie, autorskie wynurzenia.

Jestem wzruszony troską autora o swoich "znajomych", którzy "ulegli pogardzie" i "trudno im samym będzie się wyleczyć". Jestem naprawdę pełen podziwu dla tej bezinteresownej troski o bliźniego swego. No i oczywiście gratulacje za czujność i ostrzeżenia przed "agentami i partyzantami ruskiej propagandy".

Powiem szczerze - jestem szczęśliwy czytajac takie teksty. Dowodzą bowiem one jak bokami już robi zjednoczona propaganda mendiów głównego ścieku, do których dołączył ostatnio GaPol i jego nieudolni "blogerzy".

NEon24.pl od samego początku konfliktu ukraińskiego dał przestrzeń do wyrażania różnych poglądów na temat zdarzeń. Wykorzystali to i ocenili sami użytkownicy. I okazuje się, że jesteśmy jednym z najlepiej odbieranych i prawdomównych mediów internetowych. Każdy normalny człowiek potrafi sam ocenić, wyczuć szczerość i fałsz. A o tym, że nasi blogerzy i komentatorzy w ogromnej większości mają rację świadczy fakt, jak akcje GaPola i ich bossów lecą na łeb i szyję.

Dobry jest z pewnością tytuł tego artykułu - "Pogarda i pycha"
Bo autor i pewnie ci, którzy go wspierają, są pyszni i pełni pogardy dla Polaków.
Strefa "wolnego" słowa zamieniła misję informacyjną i edukacyjną na koniunkturalizm i serwilizm.

I jeszcze wysyła na blogi takie miernoty jak ten, którego tekst komentowałem. Zresztą jego bossowie lepsi nie są.

A Polak głupi nie jest...

KOMENTARZE

 • @night rat & Kodiak
  Jakoś dziś zgadzam się z wami prawie kompletnie... Cud jakiś czy coś?
  Czy może stopień durnoty tego gostka, którego komentowałem sięgnął dna? W każdym razie miło, że łapiemy jakąś nić porozumienia.

  PS. Zobaczcie jak go rozjeżdżają pod ta notką na "niepoprawnych".
  Warto poczytać :))))
 • @rerak 16:52:11
  LUDZIE się nie zmieniają. ludziki co drugi dzień.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  "Bratni naród ukraiński" powiada rzeczony... Hmm... No, no... Może to jego bracia? Albo na szkoleniu był. "Bratni naród" to klasyczna kalka z niesławnej przeszłości.


  https://www.google.pl/search?q=rze%C5%BA+wo%C5%82y%C5%84ska+zdj%C4%99cia&espv=2&biw=1280&bih=709&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SigXVPuKN6LmywPCuIGQCw&ved=0CB8QsAQ
 • 5*
  Jazgdyni musial pisząc tę notkę patrzeć w lustro;)
 • To jest baaardzo podły gość...
  Staram się zrozumieć co może odczuwać jego "była koleżanka" po takim porównaniu...

  //Jako ewidentny przykład podaje Adolfa Hitlera, który sam doznał upokarzających doświadczeń i poświęcił całe swe życie fanatycznemu pragnieniu triumfowania nad ludzkimi masami. Z kolei była koleżanka blogerka, demonstrująca najwyższe wyrazy pogardy i arogancji, zwierzała się z upokorzeń, jakich doznawała w szkołach, do których uczęszczała.//

  Co to ku..wa ma być, porównanie do Hitlera?
  Wypadałoby przestrzec przed tym gościem wszystkich jego znajomych.
  Najlepiej gdzieś ogłosić, że ten gość nigdy nie zaliczał się do naszych znajomych, a już nie daj Boże kolegów.
 • @Astra 20:43:21
  "Boże, strzeż mnie od (fałszywych) przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam" Armand Jean de Richelieu
  Ps. Nie warto się stresować...
 • @Astra 20:43:21
  On już nie ma znajomych. Tylko tych, których czasowo naciągnie na swoje domniemane "pawie ogony". Ponieważ znajomi wymówili mu całkowicie - stąd ta notka o pogardzie etc. Normalne - w takich razach - mazanie się.

  A kysz!
 • @mania przepraszania 20:49:43
  Ja sie niestresuję bynajmniej :))
  Ten gość bardzo źle znosi moje towarzystwo i nawet jego byłą koleżanką nie jestem.
  Ostatnio na NP, bez pogardy oczywiście, a skąd!! :))) napisał o mnie, że nie zadaje się z kobietami z plebsu, a przedtem, że jestem pohańbiona bo piszę na neonie... dasz wiarę? jaja normalnie :)))
  I on nawija o pogardzie??
 • @KOSSOBOR 20:55:05
  Znaczy czasem spiritkowi cuś się czasem uda i miał rację, że już dawno pisał o nim dupek z gdyni :)))

  Te jego notki są takie... jak by to nazwać "zadaniowe" po linii.
  Kto nie z nami to przeciw nam!! skąd my to znamy?

  A kysz! masz rację :)))))))))
 • @Astra 20:55:10
  To jest jakiś biedny człowiek z niezłą 'obsuwą umysłową", a może popadł na stare lata w mizogynizm...
 • @Astra 20:59:40
  Oddałam SLowi honor "w temacie".

  Po specyficznej linii ta cała działalność rzeczonego jest, w tym wiele osobistych problemów, sądzę.
  Więc: a kysz!!!

  Ostatecznie pożegnaliśmy się z tematem rzeczonego w końcówce ostatniej części Jaj /XIV/.

  Jeszcze raz: a kysz! i sio!
 • @KOSSOBOR 19:59:22
  Jeśli to jego "naród bratni" to niech napisze to otwartym tekstem a nie ściemnia, że "Polak i Katolik".
  Wtedy może spojrzę na niego inaczej, łaskawiej :)))

  Ma rację Nathanel, nie da się iść dwoma drogami.
 • @sigma 20:29:15
  Może w końcu ktoś mu te lustro wyczyścił?...
 • @Astra 20:43:21
  //Najlepiej gdzieś ogłosić, że ten gość nigdy nie zaliczał się do naszych znajomych, a już nie daj Boże kolegów.//

  Oż jaka szybciutka LaLuna...
  Nie wolno tak zamiatać problemów pod dywan...

  //napisał o mnie, że nie zadaje się z kobietami z plebsu, a przedtem, że jestem pohańbiona bo piszę na neonie... //

  A un ze ślachty jakowejś jest?...
  A tak w ogóle to nie przejmuj się LaLunko, takich "pohańbionych" to mamy na neonku ok. 20 tyś dziennie. Jesteś w dobrym towarzystwie :))))

  //Znaczy czasem spiritkowi cuś się czasem uda i miał rację, że już dawno pisał o nim dupek z gdyni :)))//

  No PaczPani... No coments... :P
 • @Astra 20:43:21
  Już mnie swego czasu ten idiota przyrównal do Putina, to mu już tylko Hitler został;)

  Nb. zaznaczam, że jako zywo nie "zwierzałam się (durniowi) z upokorzeń, jakich doznawałam w szkołach, do których uczęszczałam." Jak również nie doznawałam takowych. Raz mi ukradziono wieczne pióro, ale jak sądzę szkolni koledzy o lepkich rączkach są wszędzie.

  Jest to kolejne łgarstwo p.Kamińskiego.
 • @sigma 20:29:15
  Musiał patrzeć w lustro mówisz? :)))
  Ciekawe co tam zobaczył.
  Co tam, ja z plebsu jestem, to pojadę po całości :))))))

  http://youtu.be/9ozlVljusNY
 • @KOSSOBOR 20:55:05
  //On już nie ma znajomych. Tylko tych, których czasowo naciągnie na swoje domniemane "pawie ogony"//

  Masz Haniu rację. Mimo tego jest jeszcze kilku zagubionych, którzy pewnie z wrodzonej szlachetności zachowują się godnie. Bo inni to znajomi qkuńka. Oni są z tej samej klasy więc trzeba im wybaczyć...
 • @Astra 22:02:11
  Jest "Hitler", jest "Putin", ciekawe kogo awansuje na "Mao Zedonga"...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:03:26
  Zajrzałam na niepopki pod inkryminowany artykuł i widzę, że tym razem p.Kamiński przefajnował. Pod większością swoich komentarzyi ma po dwunaście minusów, cooznacza komentarz wycofany. Natomiast plusy ma od 2-4, czyli to jest liczba zwolenników tego pana. Zapewne tych dwóch idiotów: Józio z Londynu i Mind Service, no i on sam. Oddano 24 głosy i średnia oceny notki wynosi 2,7. Żałosny facet.
 • @Astra 22:02:11
  Jesteś w dobrym i licznym towarzystwie tych, którym p.Kaminski naubliżał, w dodatku bez sensu;)
 • @mania przepraszania 21:04:45
  Na stare lata to on popadł nie w mizoginizm, tylko alkoholizm;)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:03:26
  Zajrzałam na niepopki i poczytałam komenty. Nawet dziwię się, że ludziska chcą z Qqńkiem gadać.
  Qqniek I - jak wiemy - jest włączany, gdy jest mus, ale przecież nikt z nim nie gada, za małpę tylko robi. Nasz Qqniek /II/ włącza się chyba na ochotnika. Tak czy siak - mamy Qqńków dwóch, co to wydzierają się w imieniu narodu. Tacy "mędrcy" Europy i Kraju. Łączy naszych Qqńków absolutna bufonada. A być może parę innych rzeczy. Co do Qq. I - to nie dziwiło, a co do Qq. II - to nie mogłam długo uwierzyć, że takie zwierzę istnieje /jak ten chłop, co zobaczył żyrafę w warszawskim zoo/.
  Uff...
  I a kysz z dziadami!

  Jarku, nawet Kogut Tryb zawinął na Jaja :)))
 • @sigma 22:14:01
  Właśnie się poświęciłem i przeczytałem wszystkie komentarze pod jego notką (baaardzo rzadko zdarza mi się takie poświęcenie :) i potwierdzam.
  Został rozjechany jak żaba na szosie.
  Choć raz głupkowaty system ocen Gawriona na coś się przydał :)

  Ale ja bym się zbytnio nie podniecał. Zaraz notkę usunie i wklei znowu. Ale wtedy komentarzy już nie będzie. Już nie raz tak robił, Astra świadkiem.
 • @KOSSOBOR 22:24:15
  //Jarku, nawet Kogut Tryb zawinął na Jaja :)))//

  Ale jaja... :)))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:45:45
  ..no co jaja no co jaja ...koguta żeś nigdy nie widział ??? hę
 • @trybeus 22:53:18
  Spiritek, odemknąwszy leniwie lewą powiekę dojrzał pewnego Kogutka.
  "Czyżby to był Kogutek Szwędacz, który znalazł drogę do swojego Kurnika?" - pomyślał Spiritek i leniwie domknął lewą powiekę. :P
 • @trybeus 22:53:18
  No witanko :)))))))))))))

  http://youtu.be/ciIGiVXoBKA
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:04:17
  ...Kogutek zobaczył przebrzydłego Koguciora Spiryta, który przetrzymuje Koguta Dyrektora w drewnianym wychodku...Kogutek korzystając z okazji, że Kogucior Spiryto nawalił się "krwawą mery" i podnosi leniwie tylko lewą powiekę...przemknął coby zrobić rekonesans na swojej grzędzie i omieść pieprzone pajeczyny...hawghk!!!
 • @trybeus 23:13:05
  Spirito odemknąwszy leniwie prawą powiekę zobaczył Kogutka Szwędacza, który od razu po szwendacce zabiera się do Kurnikowych Kurek.
  (- a niech mu tam... pomyślał wspaniałomyślnie Spiritek, - musi, że wyposzczony. Ale jeśli chcą z nim gdakać...)
 • @Astra 23:09:17
  Ponieważ mam skręconą nogę w kostce i nie mogę skocznie dokazywać, przeto proponuję po profesji koniarskiej ten chórek, gdzie można samemu komponować ową wspaniała pieśń, śpiewaną przez cztery uzdolnione muzycznie rumaki:

  http://humor.urbanski.org/content/view/132/59/lang,/

  Klikać trzeba, żeby konie śpiewały.

  ;)
 • @sigma 22:16:15
  Sigmo.. wiem, że masz rację ....ale jeszcze i tak to puszczę !! :)))
  Tutaj są pokazani panowie, którzy walczą o honor kobiet.
  Są naprawdę rozkoszni, tacy dżentelmeni, zupełnie bez pogardy, nnoo sama kultura, nie to co ja, z plebsu :((
  Widać się na banderowców zapatrzyli czy jak??

  http://youtu.be/fbHQ3EAHpfs
 • Dziwny jest ten świat...
  Może lepiej jednak myśleć i działać samodzielnie, niekoniecznie wpisując się w jedną z dwóch 'mojszych mojszości'...? Prawda nie leży pośrodku, ale też mało kto ją czuje i poznać potrafi gdzie leży.
  Obrażanie ludzi nie pozbawionych dobrej woli jest ogólnie słabe. Może większość tego nie łapie - kto jest autentyczny, a kto mniej - ale ja akurat tak. Wysilcie się Panowie bardziej...choć mnie i tak to nie weźmie. Ja wiem że wrogów ma Polska więcej niż jednego, natomiast ludzi małostkowych jest 90 %, co poddaję pod rozwagę...
  zarazem zaznaczając, iż jestem jednym z 'nieudolnych blogerów' nb - co też mam w dupie, gdyż nikt mnie do niczego nie nagnie bez woli.
  ...Coś za mało u Was faktów i zainteresowania mongolską naturą putina i jego pobratymców, za to ( słusznie ) mnogość argumentów antybanderowskich...
  'Dziwny jest ten świat' - jak śpiewał Artysta...
 • @Optymista1930 01:00:15
  // natomiast ludzi małostkowych jest 90 %, co poddaję pod rozwagę...//

  No słusznie prawisz. Właśnie miałeś okazję poczytać o jednym z najbardziej "małostkowych".

  Pozdrawiam :)

  //.Coś za mało u Was faktów i zainteresowania mongolską naturą putina i jego pobratymców, za to ( słusznie ) mnogość argumentów antybanderowskich...//

  Ta notka akurat nie była o tym. Zapraszam na inne moje notki bardziej na temat.
 • Pojawił się oficer prowadzacy dupka z Gdyni
  Okazuje się, że to Menda Usługowa (Mind Service).

  Ten sam, którego wykopałem z NEon24.pl za plagiaty, chamstwo i podszywanie się pod Katolika.

  Komentarze ściągał np. ze stron Świadków Jehowy i "sprzedawał" jako swoje. Poza tym czerpał pełnymi garściami z wydawnictw naukowych, chronionych prawem autorskim. Mieliśmy oficjalny protest. Starsi blogerzy doskonale pamiętają ten nieprzyjemny incydent.

  A teraz zobaczcie jak menda usługowa broni swojego służbowego dupka z Gdyni

  http://niepoprawni.pl/blog/7852/ukrainskie-fobie-niepoprawnych-by-jazgdyni-studium-przypadku

  Miłej lektury :))
 • buuuuu
  prawdziwie polskie piekiełko

  "że pisanie o jakimkolwiek spontanicznym działaniu wskazuje na skrajny brak wiedzy"

  - jak na dyletanta przystało więc proszę w końcu odfunkcjonować się od byłego kolegi blogera.

  Mniej jadu przydałoby się tej poniewieranej Polsce.
 • @norwid 07:29:16
  Witam norwida (dawno nie widzianego, zresztą) i zapewniam, że dyletantów, tych DOC, trochę się jeszcze ostało.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:45:30
  Mam propozycję: zaproponuj pozostałościom dyletantów założenie nowej zakładki np. Kórnik Polski. (że kurnik przez "u" otwarte? - są różne "kórniki"; ten przez "ó" też jest, a ponieważ jest tam sporo ciekawych roślin - to może być symbolem nie tylko jednego stadka kur (trybeus), ale i polskiej różnorodności poglądów. Wszak ta grupa ma swoje specyficzne poglądy i chyba jest warta specjalnego traktowania.
  To nie jest złośliwość ale sugestia. Zrób rozeznanie - czy chcieliby.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:17:19
  A co ja mam Panie Wojtasie rozeznawać?...
  Jak nie są gapami karmieni to wiedzą o co im chodzi.
  Zresztą ja tu tylko sprzątam...
 • Pan . Jarek Ruszkiewicz SL 09:02:22
  .
  Ja , ja Danke !
  Chociaz pewnie lepiej by bylo Bozenke od tylu zapiac jak agrafke
  8-))))
 • A teraz dupek zGdyni odpowiada swojemy prowadzącamu
  http://niepoprawni.pl/comment/1440219#comment-1440219

  //Witaj!

  Jestem pod szczerym wrażeniem. W tak krótkim czasie wykonałeś kawał porządnej roboty. Tekst twój jest aż do bólu logiczny, bez propagandy i zacietrzewienia. Wrzuciłem go już na facebooka bo jak najbardziej jest wart jak najszerszego propagowania.

  Jedno sprostowanie. Ja sobie dobrze zdawałem, dla kogo ja piszę. Kto bedzie czytelnikiem i kogo zmuszę do reakcji. Co oznacza, ze znam dosyć dobrze prawdziwe poglady Polaków, a tutaj chciałem zmusić do odezwu tą ulokowaną na prawicowej blogosferze reprezentację proputinowskich agentów i prowadzonych przez nich pożytecznych idiotów, lub pramingów, czyli prawicowych lemingów. I moje zamierzenie przeszło wszelkie oczekiwania. Takiej jatki jeszcze na niepoprawnych nie było. Zleciały się chyba wszystkie promoskiewskie trolle, łącznie z jinksem, jednym z przywódców, który zazwyczaj omija moje wpisy szerokim łukiem, oczywiście oprócz pałowania. Tutaj sobie nie mógł odmówić.

  Po tym tekście mamy już dosyć jasny obraz wyraźnych "patriotycznych" postaw oraz pokaz "samodzielnego" myślenia i argumentowania. Widocznie trafiłem w sedno, bo tekst był jakby włożeniem patyka w gniazdo os.

  Oczywiście, takie teksty są dokładnie śledzone przez ruską agenturę na neonie. Przodujący zadaniowiec Ruszkiewicz nie mógł pozostać bez słowa. Spłodził swój pseudo-kpiący tekst, zgodny z jego intelektualnymi możliwościami. I bardzo dobrze. Bo natychmist zgłosiły się te nasze lemingi, mataczące i kombinujące zadaniowo w prawicowej blogosferze, aby złożyć hołd kremlowskiemu namiestnikowi. Przybyły więc i KOSSOBOR, która na szczęście nie wychodzi poza neon, ale także sigma, a jakże, zarejestrowana ciągle na niepoprawnych, znana z intensywnego pałowania, jak ją Jozio z Londynu przyłapał, patria/astra, również aktywna na NP, oczywiście Nathanel, postać bardzo podejrzana i dwuznaczna i na koniec, czego już ostatnio można było się spodziewać Trybeus, dotychczas będący kogutem na wieży wskazującym kierunek wiatru, teraz jednak ponownie założył kogucie piórka i upadł do stóp Ruszkiewicza, płacząc - gaspadin, daruj!

  Tak więc teren nam się nieco oczyścił. Maski pospadały. Ta, jak piszesz, nadreprezentacja ujawniła się i zadanie zlecone wykonała.  Dodam jeszcze, że najbardziej jestem zasmucony i zdumiony postawą i słowami Rebeliantki. Jeżeli ona rzeczywiście szczerze i z dobrą wolą wyraża takie poglądy, to jest bardzo mocno zagubiona. Może po twoim artykule zrozumie, jak bardzo się myli. Choć osobiście, raczej w to wątpię.  Mindzie, niestety, musimy pisać nasze teksty. Nie możemy zostawić czytających wystawionych na ataki Moskwy. Junak poinformował, że łącza internetowe z Rosji grzeją się do czerwoności. Rzucili wielkie siły na urabianie polskiej opinii publicznej. Rebelianta i Trybeus są tutaj smutnym przykładem.

  Lecz my się nie damy. Jest jeszcze sporo ucxzciwych ludzi do uratowania.  Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za ten ważny tekst.//

  Jak ktoś urodził się lizusem to wazeliniarzem umrze...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:17:19
  Wielkie dzięki za dobre chęci, ale sama myśl o zamknięciu w kurniku budzi moje najgorsze podejrzenia;)))
  Wolę być poza.
 • @sigma 12:10:09
  Nie rozumiem.. Kogutka Szwędacza ponoć lubisz...

  Aha! Sama chcesz się szwędać :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:48
  Timeo Danaos et dona ferentes;)
 • @sigma 12:10:09
  No, rozumiem, rozumiem...
  Żaden kogut w kurniku się nie angażuje, a poza i owszem...
  ;-)))

  PS. Kura wolnomyślicielka?
 • miss sigma 12:56:53 cctv Paryz
  .
  Na pochyle drzewo to i Salomon nie naleje .
 • @Max von Stirlitz 15:17:00
  Jeden Salomon nie czyni wiosny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:40:10
  Z wolnego wybiegu;)
 • miss sigma 16:15:32 cctv Wiedeń
  .
  Kto rano wstaje ten leje jak z cebra , z pölprzysiadu .
 • miss sigma 16:15:50 cctv Janöw Podlaski
  .
  Przebiegła jak klacz .
  8-)
 • @Max von Stirlitz 16:58:18
  Nie przesadzaj tak, bo ci doniczek zabraknie.
 • miss sigma 17:49:47
  .
  Nie taka sigma straszna, jak się ją umaluje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:23:02
  Jak dziad wytrzeźwieje, to niechaj mu oficer prowadzący podsunie tekst p. Szumańskiego:

  http://aleszuma.neon24.pl/post/112906,polakom-zrobimy-drugi-katyn

  .
 • @KOSSOBOR 21:09:43
  Problem w tym, ze on chyba nigdy nie trzeźwieje...
  A niech się zachla do końca i będzie spokój.
 • @sigma 16:15:50
  Ale jaja idą do koszyczka proboszcza?
 • @KOSSOBOR 21:09:43
  A także ten tekst Łysiaka: http://macgregor.neon24.pl/post/112941,przestancie-popierac-ukraine
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:32:09
  Może po tym artykule Łysiaka zachleje się na amen i rzeczywiście będzie spokój.
 • @KOSSOBOR 01:37:16
  No co Ty!

  U tow.Targalskiego palnął kiedyś, że "Łysiak to konfabulator". Tylko jak go jeden dociekliwy dopytywał kilka razy o te "konfabulacje" to śledzio zamilkł... :))

  Pozdro.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej