Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22544 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Synagoga szatana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponoć jedyną wojną sprawiedliwą, jeśli w ogóle jakaś może być "sprawiedliwa", jest wojna obronna.

Czytam ile mogę o tym co sie dzieje. Kiedyś to były wiadomości dość egzotyczne, rzeczy działy sie hen, daleko i, przynajmniej pozornie, nie miały większego wpływu na nasze zycie codzienne.
Ostatnio jednak te brzydkie sprawy, które znaliśmy jedynie z gazet i dziennika TV, tyle, na ile chciano nam pokazać, zaczęły pukać do naszych drzwi. Może jeszcze nie bezpośrednio bo prawdziwe bomby spadają na głowy w Lugańsku i Doniecku ale to przecież zaraz może być nad Warszawą, Krakowem i Gdańskiem. Wszędzie każdy z nas ma kogoś bliskiego i lepiej byłoby, żeby nikt nigdzie i nigdy nie pociągnął za spust.

Ponoć jedyną wojną sprawiedliwą, jeśli w ogóle jakaś może być "sprawiedliwa", jest wojna obronna. Wtedy ponoć Pan Bóg stoi po stronie tych dobrych. Mieliśmy wielokrotnie w naszej historii przykłady bezprzykładnego bohaterstwa i skuteczności naszych przodków, którzy bronili. Nie napadali. Nie zawsze tak się jednak dzieje i my Polacy doświadczyliśmy tego nie raz.

Jesteśmy jednym z nielicznych narodów na świecie o korzeniach siegajacych daleko w przeszłość, posiadających własne państwo. I ciagle jesteśmy tu. Ogromna wiekszość państw to twory nowe, nieraz sztuczne i przemijające. Uszanujmy ten uprzywilejowany status. Nie pozwólmy się do końca rozgrabić, zniewolić i znowu wymazać z map świata.
 

Czy dlatego mamy teraz tak źle bo Pan nas opuścił albo zapatrzył sie w inną stronę?
Sądzę, że nie. Karał nas i karze za grzechy zaniechania. I za inne grzechy pewnie też - zaprzaństwo, przyzwolenie na działanie ukrytych wrogów, lenistwo mentalne i szereg innych przywar, w które ufne w Panu społeczeństwo obrasta powoli, jak tylko trochę lepiej się wiedzie.
Ten błogi czas skrzętnie wykorzystują ciemne moce szatana.
A szatan ma wiele imion i obliczy. Dyskutujący na forach Polacy i ci co ich udają mają swoje typy, które obstawiają - ten zły, ten dobry, ten bohater a ten zdrajca. I każdy, tak się przynajmniej wydaje, wierzy w to co mówi. Oskarża drugiego o niecne zamiary, zdrady prawdziwe i urojone.
Umiłowanie dobra wypierane jest przez złość, chęć zemsty i poniżenia bliźniego. Wreszcie, zabicia go.

Kiedyś, ponoć, Pan Bóg, żeby ukarać pychę  budowniczych wieży Babel, poplątał im języki i dumny projekt zawalił się jak domek z kart.
Teraz wydaje się, że to szatan przejął inicjatywę i pod pozorem względnego dostatku, wygody i rozpasanej konsumpcji nielicznych miesza ludziom w głowach.

Wojna nie jest nikomu potrzebna. Wojna to uczta szatana, na którą zaprasza i syci swe kaprawe oczka krwią, śmiercią i ludzkim nieszczęściem.
Człowiekowi wojna do szczęścia nie jest potrzebna. Jeśli tylko pozwoli mu się myśleć i pracować to da sobie radę. Zbuduje dom, posadzi drzewo i spłodzi syna.

Komu więc ten nieustanny rozlew krwi i zabijanie jest potrzebne?
Mógłbym długo wyliczać i uzasadniać moje typy. Chciałbym jednak, żeby każdy z nas odpowiedział sobie sam , po cichu, na to pytanie.
Może po takiej chwili refleksji znajdziemy wspólny język i zamiast dawać posłuch podszeptom szatana, zaczniemy sie jednoczyć wokół najważniejszych spraw?
To będzie z pewnością trudne ale innej drogi nie ma.
 

Jeśli chcemy, żeby znowu Bóg nam błogosławił i pomagał to najsampierw musimy pomóc sobie sami.


 

KOMENTARZE

 • ---------------------finis coronat opus
  http://derhonigmannsagt.wordpress.com/
 • @Nathanel 17:49:14
  Przyznam Ci się, że Biblię mam ale...
  Piszę o tym co widzę i czuję.

  Z pewnością masz rację, to wszystko już kiedyś było. Musimy się nauczyć myśleć w kategoriach przekraczających długość życia jednego czy dwóch pokoleń. I to w dobrym kierunku, nie tym na który zwodzi nas szatan.

  Jak to powiedziałeś? Iść środkiem drogi.
 • victor
  Szatan juz przegral, ale to szatan dzis rzadzi swiatem. Lucyfer ma swoich wyznawcow (iluminaci) dla ktorych jest bogiem, a ktorzy maja za sprawa wplywow i pieniadza opanowany swiat i to oni mieszaja w glowach: bolszewizm pod kazda mozliwa postacia nie tylko wbrew prawu ale i wbrew naturze, a podleglej Bogu. Lucyferowi bedzie dane, ze wladza jego jeszcze na ziemi sie nasili...dojdzie do tego, ze ludzie wezma lucyfera, za Jezusa Chrystusa, a ktory zapowiedzial, ze na ziemie powroci...zacznie sie ucisk wyzanawcow Boga, a ktorzy nie beda chcieli oddac poklonu Lucyferowi ani przyjac znamienia na czolo badz ramie...Czy mozna TO zmienic, te przeznaczenie, a ktore zapisane jest w Pismie, biorac pod uwage, ze u Boga, a naszego Pana i Stworcy wszelkiego nie ma rzeczy niemozliwych...

  Bolszewizm i faszyzm, to oni nam zorganizowali - sludzy Szatana...III RP , to tez ich dzielo...Natomiast caly wysilek naprawy i odrodzenia narodu, chce sie zaczynac niejako od dachu, nie zdajac sobie najwyrazniej sprawy, ze jezeli chodzi o fundamenty III RP, to Polska jest krajem powstalym na fundamentach i zaczynie lucyferianskim...A to by oznaczalo, ze w piekle na ziemi, a jakim jest III RP chce sie wprowadzac prawa boskie, probuje sie ludzi nawrac badz glosic prawde...by, to dzielo szatnistow przeksztalcic w niebo...No absurd.
 • @Nibiru 18:54:06
  //że jestem winien czyjejś nędzy i jakby nigdy nic "wpierdalam" kawior lub homary; no qurwa po prostu by mi przez gardło nie przeszło i nie mógł spojrzeć ludziom w oczy ani w lustro.//

  Widocznie jesteś normalnym człowiekiem. Dlatego masz takie dylematy.
  I dobrze bo ci co nie mają tych obiekcji to są od tego jak w tytule.

  Pozdr.
 • @gsaw 19:29:03
  Ten pan sie oczywiscie myli, bo to nie medytacja jest najwazniejsza...A najwazniejsze jest, milowac Boga swego ze wszystkich sil i z calej mocy swojej, a drugim najwazniejszym jest, traktowac blizniego swego jak siebie samego...Ta sytuacja opisana w szpitalu wcale nie jest przyczyna medycji u lekarzy czy personelu...a milosci do Boga i do czlowieka.
 • Po czym poznać szatana
  Szatan zajmuje się bankierstwem, przemysłem zbrojeniowym , judzi narody i wywołuje wojny na których zarabia.
  Lubi też zajmować cudze ziemie i wycinać w pień ich mieszkańców.
  Przy tym ciągle skamle i płacze, jaki to on jest przez wszystkich prześladowany i pokrzywdzony.
 • @Kodiak 19:25:53
  Sorry rendżer. Dziś tu nie komentujesz.
 • jest taka Droga... od 2000lat :)))
  http://m.neon24.pl/11be76d71859acbaa7a89ea34ae212c8,14,0.jpg
 • ---------MGŁA !! ukryto przed nami umiejetność SAMOOBRONY
  -----wykorzystano nas -pasiono się naszą energią -ŻERUJĄ na nas !!!

  -------------------WIEDZA ! jest drogą do wolności

  http://treborok.wordpress.com/2014/08/06/duchowy-swiat-2-kosmiczna-kabala/
 • @gsaw 20:07:12
  'i do prawdy o to chodzi w medytacji' 35 s...wiec, caly ten wywod ten pan oparl na medytacji, a ktora ma niby uspokajac, koic...nie rozpraszac umyslu.
 • @Nathanel 17:49:14
  "Przeczytaj proroctwo Jeremiasza- 800 lat przed Chrystusem"

  Ksiega Jeremiasza ma 2700 lat?

  Najstarsze manuskrypty maja ok 2300.

  Pozatym, mnostwo proroctw ze ST nigdy sie nie wypelnila...tylko dzieki manipulacji udalo sie stworzyc takie wrazenie.

  Choc przyznaje ze sa tez proroctwa dokladne i autentyczne' ktore wypelniaja sie.

  Wlasnie teraz swiat staje w obliczu wypelniajacych sie proroctw odnosnie dramatycznego konca bezboznej cywilizacji...Swiat zaczely nekac bole porodowe, to bez watpienia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:24:47
  Po co narzekać panie Jarku? Fundamentem Państwa jest demokracja i jej prawdziwa równowaga, ale jej nikt nie chce? Taka jest prawda.

  Skoro w konstytucji art. 10 jest zapisany niedopuszczalny brutalny błąd, czyli liczba nieparzysta pełni rolę liczby parzystej i nikogo to nie obchodzi.

  Jak długo będziemy bujać w strefie sacrum i zwalać grzechy zaniedbania na wszystkich świętych i ukrytych wrogów, aż państwo bez fundamentu zmieni się w ruinę?:)

  Pozdrawiam
 • @Nathanel 20:53:26
  Nathanelu,
  z ta ignorancja jest tak ze mozna wziasc pierwsza lepsza bajke z brzegu, opisujaca dawne historie i probowac zrobic z niej autentyczne zrodlo historyczne.


  Mowie o manuuskryptach, bo one sa namacalnym dowodem na autentyczny wiek a nie 'deklaracje'.


  Mowisz ze Jeremiasz juz 2900 lat temu, na 800 lat przed Jezusem napisal o proroctwie odnoszacym sie do Izraela...

  A ja mowie Tobie ze to deklaracja niepotwierdzona faktami...poniewaz najstarsze manuskrypty datuje sie na ok 2300 lat.

  To jest jednak drugorzedny problem.

  Pierwszorzednym jest fakt iz wiele prorctw st poprostu nigdy sie nie wypelnila, lub nie dotyczyla tego co pozniej tradycja, interpretacje, badz nowsze ksiegi wklejone w 'ostateczna' wersje 'Biblii' probowaly udowodnic.
 • @Nathanel 20:53:26
  "A widziałeś manuskrypty Prawa Mojżeszowego z jego epoki ? A są !! Czy może Mojżesza też nie było?"

  A byl?

  A Dawid byl?

  A Salomon byl?

  A Ty to wiesz niby skad?

  A widziales moze gadajace osly?

  Albo powstajacych swietych z grobow, ktorzy wychodza na spacer do miasta?

  Albo ludzi ktorzy polknieci przez wieloryby, odbywaja 3 dobowa podroz pelnomorska?

  Albo laski zamieniane w weze?

  Albo ludzi ktorzy ozywiaja ze zmarlych?


  Czy moze wszystko to dzialo sie napewno...tylko na kartach ksiag?
 • Hasło na codzień:
  Oby tylko człowiek zechciał zająć się samym sobą i odpierzył się od innych, byłby raj na ziemi.
  Nie pomagaj, jeśli nie jesteś proszony!
 • ------------------ BARDZO WAŻNE !!!!!!!!!!!
  http://worldinfoport.hvs.pl/syjonistyczne-imperia/
 • @Nathanel 21:32:49
  Nash Papyrus,

  http://www.britannica.com/EBchecked/topic/403870/Nash-Papyrus  "The oldest surviving Hebrew Bible manuscripts including the Dead Sea Scrolls date to about the 2nd century BCE (fragmentary) and some are stored at the Shrine of the Book in Jerusalem. The oldest record of the complete text survives in a Greek translation called the Septuagint, dating to the 4th century CE (Codex Sinaiticus). The oldest extant manuscripts of the vocalized Masoretic Text, which modern editions are based upon, date to the 9th century CE."

  "http://en.wikipedia.org/wiki/Dating_the_Bible"
 • @Nathanel 21:56:52
  "PS. Dowody istnienia postaci Biblijnych są niezbite tak samo jak starsze nawet informacje o innych kulturach (np. Sumerowie)"


  Podaj wiec te niezbite dowody na istnienie mojzesza, albo dawida, czy salomona...


  Tak przy okazji...

  Sumerowie, ktorych kultura jest datowana na 5500-6000 lat maja swoje wersje niektorych biblijnych wydarzen, jak naprzyklad historia potopu i noego w sumerskiej wersji zwanego utnapisztimem.

  Problem polega na tym ze sumerysjkie teksty maja 5-6 tys lat a najstarsze fragmenty Biblii, 2-2,5 tys lat.

  Mowimy o roznicy paru tysiecy lat i tych samych hsitoriach.

  Zapewne przypadkiem jest ze narody koczownicze w ktorych powstawaly 'teksty biblijne' przypadkiem tylko zachaczaly swoja aktywnoscia o pozostalosci imperiow sumerow i egipcjan...
 • @Ptasznik z Trotylu 19:50:55
  //Przy tym ciągle skamle i płacze, jaki to on jest przez wszystkich prześladowany i pokrzywdzony.//

  Na Ciebie zawsze można liczyć Ptaszniku... :)
 • @goodness 21:06:10
  Ja myślę, że w końcu dojrzejemy do tego co mówisz.
  Daj trochę czasu a zobaczysz, że się uda.
  (jesteś dobrym duszkiem?...)
 • @Zdzich 21:32:34
  //Oby tylko człowiek zechciał zająć się samym sobą i odpierzył się od innych, byłby raj na ziemi.//

  Coś podobnego napisałem wyżej. Cieszę się, że Ty też tak myślisz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:15:51
  Oczywiście, taka dewiza życiowa jest roządną linią obrony przed szarżującym złem w roli "dobrodzieji społecznych", których w Stanach nazywa się "village fool" lub "nowhere man" (e.g. Clinton).
  PS: Jest ich również kilku na łamach NEon'u w wersji "wiejski filozof", itp. :)
 • Ta dzika ruska dzicz.
  Tak to nam przedstawiają setki wynajętych sukinsynów na różnych portalach. Oni oczywiście uważają że dzicz poznaje się po poziomie nowoczesnych technologii, a w Rosji kupa złomu i powszechny prymityw. No dobrze, ja akurat uważam inaczej (że to nie tylko kwestia technologii) , ale ten poziom technologii? Gdy dogorywała u nas Iryda oni w Rosji ogłosili konkurs na samolot szkolenia zaawansowanego ( taka ich Iryda). Po kilku latach cztery firmy przedstawiły swoje propozycje. Śledziłem wtedy ten temat dokładnie. WSZYSTKIE cztery samoloty miały parametry lepsze od naszej Irydy (która zresztą była nie taka znów słaba, jakby dać trochę kasy i popracować nad tą konstrukcją, to byśmy mieli własny taki samolot). Więc gdzie mieszka dzicz? Czyżby w Polsce? Zapewniam was że dla Anglosasów to oczywiste. A inna sprawa, wybitni patrioci od Kaczyńskiego nigdy nawet słowem nie bronili Irydy. Te kurwy sprzedajne wiedziały co robią - Polska owszem ma iść na wojnę, ale ma iść BEZBRONNA. Zresztą w ogóle oni nigdy nie bronili polskiej zbrojeniówki.
  Ale to była dygresja, chodzi o rosyjski silnik RD-180 (do rakiet kosmicznych) z którego Amerykanie wciąż korzystają (kupują od Rosji), bo jest bardzo dobry, a oni nie mają tak dobrej konstrukcji. Ruska dzicz zrobiła już bardzo, bardzo dawno temu (za komuny) silnik którego Amerykanie wciąż nie są w stanie sami zrobić, mimo że mają jego egzemplarze u siebie. Jest tam prawdopodobnie "schowanych" kilka oryginalnych ruskich technologii wciąż nie do wykrycia dla Amerykanów. Oczywiście jakby wpakowali w badania 5-10 miliardów $, to by do tego doszli. Tylko skąd oni taką kasę wezmą?

  http://www.kosmonauta.net/2014/08/ula-odbiera-dwa-nowe-rd-180-usaf-pyta-o-zastepniki/
 • @ Autor
  "Wojna nie jest nikomu potrzebna."

  Nikomu z nas.

  No ale my - to nie wszyscy. Znakomicie rekapituluje sytuację Polski w kontekście światowym Grzegorz Braun:

  http://kossobor.neon24.pl/post/112203,grzegorz-braun-rekapituluje-aktualna-sytuacje-polityczna

  A co Ty w takie rzewne, kaznodziejskie nastroje popadłeś, Jarku? :)
 • @KOSSOBOR 00:36:30
  //A co Ty w takie rzewne, kaznodziejskie nastroje popadłeś, Jarku? :)//

  Ja takie "rzewne i kaznodziejskie" nastroje mam od zawsze. Ale to moja prywatna strona Księżyca.
  Czasami tylko udaję twardziela i wskakuję do błotka.
  Ale w tym błotku nie ma... Wiesz co mam na myśli?

  Wszyscy Haniu chyba ogłupieli, to co mam robić? Poradzisz?
 • @KOSSOBOR 00:36:30
  --------- ta magia INTELIGENCJI Brauna -jak jej nie ulec !! przecież mówi TO !! co nas INTELIGENTÓW /WYBRAŃCÓW nobilituje --BEZPIECZEŃSTWO ELITARNEJ MYŚLI --

  -przecież takie mamy fundamenty -a one są naszą BRONIĄ -przeciw ? .....nie ! elitarnej myśli

  --------------------my !! ONI są pośledni
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:52:34
  Refleksyjny tekst zaczepiający o podstawy zasad na jakich działamy.
  Skąd się biorą wojny i wszelkie konflikty?
  Moim zdaniem z istnienia Porządku Zgodności i Niezgodności. (O tym pisałem w Cywilizacji Polskiej).
  Niezgodność wynika z przyznanego sobie prawa do określania co jest dobre a co złe. Nie tak dawno , w dyskusji o roli DOBRA określiłem, że to jest negatywna odmiana PERSONALIZMU.
  Czyli PERSONALIZM DOBRA, gdy właściwym best opieranie się na PERSONALIZMIE PRAWDY.

  Jeśli rozważać te kwestie - to już w tej notce są przegięcia, gdyż rozpatrywane są sprawy wojny z punktu widzenia dobra i zła.

  Ta płaszczyzna myślenia nie pozwala na znalezienie właściwych rozwiązań przy uzasadnieniu WOJNY - bez znaczenia agresywnej, czy obronnej. Nie bardzo wiadomo jak powiązać MIŁOŚĆ z WOJNĄ i to jeszcze przy słowach Chrystusa o "nadstawianiu drugiego policzka".

  Nie chcę tutaj rozszerzać tematu. Powtórzę tylko raz jeszcze: tych spraw nie wolno rozpatrywać w kategoriach dobra i zła, a w kategoriach PRAWDY.
  Ale to inny system mentalny, który odrzuca biblijną księgę Rodzaju, gdzie zaraz w 4 akapicie jest postawiona sprawa dobra (i zła). Jak się nie odrzuci tego judaistycznego toru myślenia - nie da się stworzyć nowej rzeczywistości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:52:34
  Trudno mi cokolwiek Ci radzić, ja jednak zachowuję twarde, antywojenne stanowisko wobec pchania nas na front /prawdziwy, gospodarczy, mentalny/ w całkowicie na naszym, polskim interesie. Myślę, że nie wolno pozwalać sobie wobec ogromnego zagrożenia na jakiekolwiek nastroje. Tylko zimna analiza.
 • @KOSSOBOR 10:53:25
  A co ja robię?
  Studzę przegrzane czerepy i wskazuję na te wraże.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:57:31
  http://kossobor.neon24.pl/post/112203,grzegorz-braun-rekapituluje-aktualna-sytuacje-polityczna

  Wszystko się zgadza, oprócz kasy głosowanej niby w wyborach demokratycznych jak twierdzi Pan Braun.

  Dziwne, jedno okienko wyborcze na „Tak” mówi całą prawdę o mocno Ubezwłasnowolnionej D….

  Kto nie wierzy niech położy swoje sto złoty, na mój program wyborczy z jednym okienkiem na „Tak” przy swojej karcie wyborczej do głosowania:)
 • @LordConqueror 13:00:47
  Pochodzę z rodziny Powstańców (tych co wygrali) i posądzanie mnie o "pacyfizm' to jak policzek.
 • ------------2 strona księżyca
  http://www.biblia.iq24.pl/default.asp?grupa=177280&temat=139804
 • Wszystkim zatwardziałym grzesznikom....
  ludziom, którym wydaje się że wszystko się kończy z chwilą śmierci, więc "hulaj dusza piekła nie ma", polecam film- audiobook, gdzie osoba która dostała od Pana Boga Dar z misją przekazania go nam, opisuje swoje "pobyty" w Czyśćcu. (polecam wszystkie 5 części)
  https://www.youtube.com/watch?v=ZCxpENyXAFs
  Bl. Anna Katarzyna Emerich jest uznaną przez Kościół RK Błogosławioną. Za Jej sprawą wielu ludzi doznało daru nawrócenia, czego życzę wielu zatwardziałym antychrystom, także i tutaj
 • @T-Rex 18:52:40
  A gdzie Ty widzisz ten cios zadawany przez Rosję? Bo wg takiej logiki to można napadac na kogo się tylko będzie miało ochotę. US nie chcą nam Polakom wprowadzic ruchu bezwizowego, co może byc oznaką tego, że jesteśmy np na tajnej liście krajów terrorystycznych. Co zresztą by się zgadzało, bo Obama już mówił o polskich obozach śmierci. Skąd więc możemy wiedziec czy czasami US nie szykują nam tutaj misji pokojowej w celu znalezienia Bin Ladena? Czy więc nie powinniśmy wyjśc z jakimś atakiem prewencyjnym przeciw US?
  Więc sam chyba widzisz, że ta Twoja logika sprawdza się raczej tylko... w ciemnym kącie:-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej