Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Ukrainy już nie ma

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W momencie obalenia prezydenta Janukowycza i zainstalowania oligarchiczno - banderowskiej junty państwo ukraińskie przestało istnieć.

 

 

 

 

A tak naprawdę to nigdy go nie było. Ukraina jako niezależny byt państwowy praktycznie nigdy nie istniała. Za czasów I RP ziemie ruskie wchodziły w skład Rzeczpospolitej obojga Narodów i carskiej Rosji.
 

Po I WŚ podobnie - część zachodnia należała do II RP a wschodnia zmieniła pana na bolszewickie sowiety. Po II WŚ bolszewicy zabrali tereny zachodniej Ukrainy i połaczyli w jedną republikę sowiecką. Podziały jednak pozostały. Głównie narodowościowe co jest zrozumiałą konsekwencją wielowiekowej przynależności do dwóch różnych obszarów wpływu.
Ten podział pogłębił się dodatkowo wraz z sowiecką industrializacją wschodnich obwodów.

Zachodnia Ukraina pozostała tym czym była - krajem rolniczym z bardzo słabo rozwinietym przemysłem. Ale paradoksalnie jedynie tam możemy mówić o narodzie ukraińskim. Spoiwem jest jezyk, wspólna historia, mity założycielskie (Bandera) i wróg - czyli Rosja. Takie poczucie więzów, nawet jesli wiemy, ze Bandera to był bandyta i morderca, wystarczy, żeby społeczeństwo mogło określać się jako Naród. Jeśli jednak przyjmiemy takie kryteria za prawdziwe to wynika z tego niezbicie, że Ukraińcy na wschód od Dniepru Ukraińcami nie są. To oczywiście pewne uproszczenie bo były migracje ludnosci i wschodnia Ukraina tez nie jest jednolita etnicznie.  Około dwadzieścia lat niepodległego państwa to był jednak okres zbyt krótki, żeby powstał jednolity pod względem tożsamości naród. Takie procesy trwają setki lat i muszą bazować na czymś wiecej niż rząd centralny.

Siłowy przewrót na Ukrainie wykonany z inicjatywy tzw. Zachodu przy poparciu niektórych, lokalnych, oligarchów doprowadził do zainstalowania w Kijowie junty oligarciczno - banderowskiej. Nie mam zamiaru w tym miejscu wchodzić w jakąkolwiek polemikę z myślącymi inaczej, którzy (choć już coraz słabiej) powtarzają jak mantrę tezę o rzekomo "wolnościowym i spontanicznym zrywie" narodu ukraińskiego. Fakty są inne i kłamstwa mediów oraz chciejstwo politycznych marionetek na nic tu sie nie zdadzą.
 

Została otwarta puszka Pandory i tych złych demonów, które wypełzły na wolność nie da sie tak łatwo opanować. A praktycznie jest to już niemożliwe.
 

Abstrahując od innych ważnych uwarunkowań geopolitycznych - ambicje imperialne Rosji, chciwość Unii i hegemonistyczna polityka światowa "państwa wybranego" czyli usraela - należy zauważyć, że operacja na Majdanie obnażyła wszystkie niedoskonałości państwa ukraińskiego i niespójność społeczeństwa. W momencie obalenia prezydenta Janukowycza i zainstalowania oligarchiczno - banderowskiej junty państwo ukraińskie przestało istnieć.

Przestało istnieć w takiej formie politycznej i administracyjnej jaką znamy od dwudziestu lat. Nikt i nic nie jest w stanie tego przywrócić. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Marionetkowy rząd w Kijowie nie ma sił, żeby opanować tę sytuację. Nie ma pieniędzy ani środków siłowych. Jeśli premier i prezydent w piątek zapowiadają głośno szeroko zakrojoną "akcję antyterrorystyczną" przeciwko separatystom zajmującym ciągle nowe budynki administracji a do środy jeszcze nikt tam praktycznie nie dotarł to pusty śmiech bierze. Czym te zmobilizowane naprędce 350 rezerwistów tam jedzie? Nawet furmankami albo autostopem już by dali radę.
Prawda jest jednak zupełnie inna, o czym nie poinformują nas presstytutki z mediów głównego nurtu. Wojsko ukraińskie i milicja albo odmawiają walki z "terrorystami" albo wręcz przechodzą na ich stronę.
 

Propaganda podbija cały czas bębenek zagrożenia ze strony Rosji, która ponoć na nic innego nie czeka, jak tylko, żeby wpuścić swoje hordy na teren wschodniej Ukrainy i rezać. Takie brednie mogą mówić jedynie "politycy" którzy robią to za okreslone korzyści (i tych jestem w stanie zrozumieć) albo ci, którzy są zwykłymi kretynami i o polityce, zwłaszcza wykraczającej poza gminne koterie nie wiedzą nic. Ale ci powinni raczej zmienić zawód i znależć sobie zajęcie na miarę swoich możliwości intelektualnych.
 

Czy Rosja może militarnie interweniować na Ukrainie?
Oczywiście, że może! Ma po temu siły, środki i doskonały pretekst w postaci rosyjskojezycznej mniejszości (która tak na prawdę jest większością) na wschodniej Ukrainie.
Ale Rosja tego nie zrobi z kilku powodów.

Najważniejszym powodem jest to, że po prostu nie musi. Jedynym przypadkiem, w którym Putin nie miałby wyjscia byłoby masowe zabijanie przez kijowską juntę Rosjan na wschodniej Ukrainie. A na to marionetki z Kijowa nie mają po prostu środków ani pewnie determinacj. Wiedzą bowiem doskonale, że są zwykłą bandą uzurpatorów osadzonych na urzędach przez usrael, CIA, Unię i kogo tam jeszcze.
To jasne, że Rosja podlewa kontrolnie oliwy do ognia. Byliby głupi, gdyby w takiej sytuacji tego nie robili.
 

Rosja tę bitwę już wygrała i teraz może spokojnie siąść na brzegu rzeki i oczekiwać płynącego trupa nieprzyjaciela.
 

W najgorszym dla Ukraińców wariancie może zdusić i zniszczyć ich państwo (czy to co z niego zostało) gospodarczo i nie bedzie to takie smętne popierdywanie jak "sankcje" Zachodu wobec Rosji.
W najlepszym natomiast, Rosjanie będą dążyć do przeforsowania federacyjnego modelu państwa. Ale wtedy też wygrają bo wschodnie obwody, nawet nominalnie należące do państwa ukraińskiego, będą ciążyły w stronę Rosji. To akurat, paradoksalnie, powinno się Unii podobać. Unia od lat prowadzi konsekwentną politykę landyzacji  Europy, mającą na celu likwidację państw narodowych. W myśl takich właśnie planów w Polsce powstały dwa nikomu niepotrzebne województwa - lubuskie i opolskie.
 

Rosja bić się nie musi, usrael nie chce bo chyba wystarczy już tych militarnych plam - Wietnam, Irak, Afganistan, Syria itd.
Teraz pewnie usiądą przy stoliku i ustalą sobie nowy podział stref wpływów. No i odwołaja swoje kundelki, które już dosć sie naujadały.
Marzyciele z nad Wisły będą mogli sobie dalej snuć plany powrotu na Kresy ale to będą jedynie mrzonki. Zachodnia Ukraina to prawdopodobnie będzie następne kolonialne państwo jak Polska. Polacy nie bedą jednak mieli z tego żadnej korzyści bo nikt dawnym właścicielom nie zwróci zagrabionych przez sowietów majatków. Odzyska swoje dobra jedynie grupa pochodząca z narodu wybranego bo akurat oni w sprawach "rewindykacji" swojego i nie swojego mienia są mistrzami świata. Wejdą zachodnie koncerny, korporacje i sieci handlowe i złupią to co jeszcze nie zdążyli złupić lokalni złodzieje i mafiozi.
 

A my co? Jedyną korzyścią jest kolejne zrzucenie masek przez administratorów naszego kraju. Powinniśmy pilnie zapisywać najgorliwiej ujadające kundelki, które przy okazji chciałyby sprowadzić do Polski obce wojska i robią z nas tarczę strzelniczą.
Tylko czy Polacy to potrafią? Spytam inaczej - czy mają jakiś realny wybór? 

KOMENTARZE

 • BARDZO DOBRA ANALIZA. I NAJMĄDRZEJSZE PYTANIE NA KONIEC.
  Otóż - mamy wybór poczwórny:
  Konieczne jest, aby sobie uświadomić - że w Polsce mieszkają cztery narody mówiące po polsku:
  1) Polacy
  2) dys-Polacy
  3) a-Polacy
  4) anty-Polacy
  Jak się rozumnie poszuka Polaków, jak się umiejętnie rozegra a-Polaków i dys-Polaków przeciwko anty-Polakom - to SIĘ WYGRA.
  A zatem, Drogi Jarosławie - zakasuj rękawy i do roboty! :) Dołączyłeś do Polaków, zapewniam Cię - jesteś w najlepszym towarzystwie jakie mi się udało w Warszawie i w Kraju zebrać od roku 1997-go.
  Naprzód, Koledzy!
 • @Kodiak 17:27:26
  a ty rendżer znowu nie na temat. Coś rozkojarzony jesteś po tym przedłużonym weekendzie.
  Notka nie jest na temat korupcji i nadużyć Janukowycza i jego kolesi czy obecnej żydo-banderowskiej bandy.
  Przeczytaj jeszcze raz, tylko powoli i uważnie.
 • Autorze Jarosławie
  Dalem 5!!!! i bez komentarza. Pzdr!
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Prawda wreszcie wyszła na jaw!!! nie dało się nadal kłamać!!! Ukraińskie ministerstwo obrony: Straciliśmy sprzęt w Kramatorsku !!! Rosyjscy dywersanci przejęli sześć jednostek ukraińskiego sprzętu wojskowego w Kramatorsku na wschodzie kraju - oświadczyło w środę Ministerstwo Obrony w Kijowie. Resort zaprzeczał dotąd, jakoby stracił tam wojskowe pojazdy opancerzone. Media twierdziły wcześniej, że separatyści przejęli kontrolę nad kilkoma ukraińskimi pojazdami w Kramatorsku, a ich załogi poddały się przeciwnikom kijowskich władz. Wozy te widziano także w znajdującym się 15 kilometrów dalej Słowiańsku. Na pojazdach powiewały rosyjskie flagi. Ministerstwo wyjaśniło, że pojazdy, które uczestniczyły w policyjno-wojskowej operacji antyterrorystycznej, zostały przejęte, gdy ich kolumnę zablokowali w mieście mieszkańcy Kramatorska.

  "Byli wśród nich przedstawiciele rosyjskich grup dywersyjno-terrorystycznych. W wyniku blokady ekstremiści przejęli sprzęt i odjechali kolumną w kierunku Słowiańska" – czytamy w komunikacie.

  Resort podał, że obecnie pojazdy te znajdują się w oddalonym od Kramatorska o 15 kilometrów Słowiańsku i pilnują ich uzbrojeni ludzie. Losy załóg pozostają na razie nieznane. - "Nieprawdziwe" informacje i "sfabrykowane" nagrania

  Wcześniej Ministerstwo Obrony twierdziło, że rozpowszechniane w mediach wiadomości o stracie wojskowych pojazdów opancerzonych są nieprawdziwe, a obrazujące to zdjęcia i nagrania wideo zostały sfabrykowane. Serhij Sobolew, szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, której przedstawiciele zajmują najwyższe stanowiska w państwie, mówił nawet, że separatyści, którzy przejęli ukraińskie pojazdy, są tak naprawdę przebranymi Ukraińcami.

  - Są to nasze siły zbrojne, które wykorzystały partyzancką metodę przeniknięcia na terytorium kontrolowane dziś przez oddziały wojskowe Federacji Rosyjskiej i separatystów, którzy są przez nią finansowani – oświadczył.

  - Sądzę, że będziemy wiedzieli o tych wydarzeniach więcej w ciągu dwóch-trzech godzin. Zrozumiecie wtedy, że był to przełom, którego dokonały w ten sposób nasze oddziały – podkreślał wówczas Sobolew.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Większość Niemców nie chce stać po stronie Zachodu w konflikcie w Rosją. Stara miłość nie rdzewieje...? - komentarze publikacji. http://wpolityce.pl/polityka/191719-wiekszosc-niemcow-nie-chce-stanac-w-konflikcie-z-rosja-po-stronie-zachodu-stara-milosc-nie-rdzewieje

  Ps. Pakt Putin-Merkel. A Makrela zdziwiona, że ją Amerykańce podsłuchiwali jak kręci lody z Władymirem aż miło ...Oprócz starej miłości są jeszcze, co tu dużo mówić więzy krwi.To już przecież trzy pokolenia powojennych potomków sowieckich sołdatów. Nie dziwiła trzydzieści lat temu popularność Rote Army i Baader Meinchoff, z ich miłością do komunizmu, nie dziwił Schroeder i nie może dziwić taki wynik sondażu.Takie sympatie ma się we krwi. Nie wszystko da się wytłumaczyć zwyczajnym biznesem. Niemcy mają strach w oczach chyba także z innego powodu. Pewnie wolą pozostać w błogostanie i nieświadomości. Może obawiają się lektury, którą może Putin wyciągnąć z archiwów i pokazać światu. Co do Niemców to czują nienawiść do USańców z tej prostej przyczyny, że Amerykanie nie tylko przetrzepali im tyłki ale też poddali kuracji jak ciężko poszkodowanych na umyśle. Łatwo sobie wyobrazić co czuły wszechmocne do niedawna uberallesy sprowadzone do poziomu podalesów :), tej hańby Amerykańcom nie wybaczą, stąd poszukiwanie sprzymierzeńca, co tak samo ich nienawidzi. A przy tym ma tyle samo za uszami co ich mamusie i ich tatusie. Więc kocha ich bezkrytycznie.
 • @LordConqueror 20:36:21
  Kiepski z ciebie (psycho) analityk :)
  Ja nie używam słów wulgarnych. W publicystyce uzasadnione użycie słów np "kretyn" usprawiedliwione jest tym, że powiedzenie dosadniej (acz zgodnie z prawdą) byłoby nieestetyczne :)

  //Przede wszystkim Rosja miałaby Ukrainę całą, gdyby nie ten majdan, //
  Nie sądzę, żeby Rosji potrzebna była cała Ukraina. Wezmą sobie konfitury a resztę zostawią (kretynom? :)

  //Rosja jest zagrożeniem realnym,// Oczywiście, że jest. Może nie tak wielkim jak Niemcy ale trudno stopniować zagrożenie na tym poziomie.

  //Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że ukraińcy nie są narodem i nie będą - felerne plemię.//
  Dlatego nie spieszy mi się do odbijania Lwowa.
 • @LordConqueror 20:36:21
  PS. Sorki, że ci zakłóciłem wypoczynek...
  Ale to wszystko przez tego Putina :)))))
 • @LordConqueror 21:44:11
  Sam widzisz, "wulgaryzmy" napisałeś w cudzysłowie :))
  Ja i tak nie dorastam do pięt niektórym mediom, które jak planuje się kogoś okraść i zabić to zaczynają bredzić o "hitlerku".

  //Rosja miałaby całą ukrainę// Absurd.
  Ty będąc Putinem fundowałbyś sobie następny Kaukaz? (Choć jak słusznie zauważyłeś - banderowcy to nie ta sama liga co dżihadyści :)

  //Niemieckie jest raczej długofalowe i cywilizacyjno-gospodarcze zasadniczo...//
  Dlatego dużo bardziej skuteczne i śmiertelnie niebezpieczne. Ile razy mam powtarzać, że ostatnia rzecz o której marzy Rosja to mieć znowu "Priwislianski Kraj" na głowie...

  //...po odłączeniu się ukrainy ruskiej, to powinien być pierwszy temat naszej polityki.//
  A kto cię tam wpuści? Monsanto? Marzyciel...
 • Żeby język giętki...
  http://marucha.files.wordpress.com/2014/04/ukraina_majdan_porownanie.jpg?w=765&h=831
 • @LordConqueror 22:18:40
  A kto zaprzecza?...
  Pisałem juz wielokrotnie, ze najlepszy układ dla Rosji był przedmajdanowy - Ukraina jako ruski protektorat.
  Usrael chciał przechytrzyć i umoczył. Tyle.

  //Niemcy odzyskaliby swoje, a reszta byłaby ruskim protektoratem dla eskimosów.// Trudno się nie zgodzić.
  Pewnie dlatego tak głośno krzyczą "łap złodzieja" i wskazują nie w tę stronę co trzeba.
 • --------- i na czym to Panie dziejku stanęło?!!
  ------- ano jak na razie na tym !

  --Ukrainka z Odessy powiedziała mi kiedyś !: ja nie rozumiem mowy zachodnich Ukraińców a jestem najprawdziwszą Ukrainką :)) czyli co ?? kresowi Ukraińcy ze statusem naszych Ślązaków

  --banderowcy !! po wsze czasy będą PRZEKLĘCI za udział w MAJDANIE i doprowadzeniu do rozbiorów - i tępieni przez Rosjan jako REALNE ZAGROŻENIE dla ich życia

  ------- a u nas ??

  ---Kaczyński obnażył się ! Polacy a zwłaszcza Rolnicy już wiedzą KTO ON

  ---tuskowe ! też już się boją !! Naród przejrzał na oczy

  ----- nic już nie będzie takie samo --OCZY SZEROKO OTWARTE - wreszcie !! Polacy otworzyli oczy

  -----kościół katolicki -KOŃ TROJAŃSKI niszczący Polskę od 966r -też PRZEGRAŁ

  ----NOWA ERA dla Polski nadchodzi !! /miałeś chamie złoty róg /
  od nas Polaków zależy ! ciąg dalszy
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Szturm na ukraińską bazę wojskową w Mariupolu. Co najmniej 12 rannych. W Mariupolu na wybrzeżu Morza Azowskiego doszło do szturmu na jednostkę ukraińskiego wojska. Niezidentyfikowani ludzie z bronią automatyczną, którzy zażądali od dowódcy wyjścia na rozmowy, prawdopodobnie rozpoczęli strzelaninę. W jej efekcie rannych zostało co najmniej 12 osób - pisze ukraińska agencja UNIAN. powołując się na telewizję Hromadske. Podpalono jeden z samochodów, potem wywiązała się strzelanina. UNIAN pisze o 12 rannych osobach.

  Agencja pisze, że pod jednostkę podjechały "mikrobusy, z których wysiedli ludzie w kominiarkach i szarych uniformach". W ten sposób ubrana była część rosyjskich żołnierzy, którzy pojawili się w marcu na Krymie oraz część separatystów na wschodniej Ukrainie wśród których - jak mówią władze w Kijowie - na pewno są Rosjanie. - "Media: Na Ukrainie zatrzymano 23 rosyjskich szpiegów" - nie wierzę. "Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma" A może to też taka partyzancka metoda informacji ? Samozwańczy premier wywrotowego rządu dziwi się innym wywrotowcom? Śmieszni są.
 • @LordConqueror 22:35:35
  --------- pociesz się :))

  http://www.youtube.com/watch?v=ZrE_bI9BHR0
 • @ninanonimowa 22:27:45
  //---Kaczyński obnażył się ! Polacy a zwłaszcza Rolnicy już wiedzą KTO ON

  ---tuskowe ! też już się boją !! Naród przejrzał na oczy//

  Najwyższy czas! Od lat o tym trąbię.
 • @LordConqueror 23:06:43
  ----- poczekamy ! zobaczymy !
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/423024,przeciwnik-putina-nie-zyje-borys-bieriezowski-mial-67-lat.html
 • @LordConqueror 22:53:20
  :-)))))))))))) przecież ta piosenka w ORIGINALE jest o młodzieńczej przyjaźni, miłości i pustce po jej stracie a "bang bang" nie jest odgłosem wystrzału z broni palnej. Napisało ją trzech facetów. Co więcej, ludzie którzy w młodości przeżyli prawdziwą miłość przy tym utworze ryczą jak krowy wieczorową porą. :-)


  Słowa piosenki.


  I was five and he was six
  We rode on horses made of sticks
  He wore black and I wore white
  He would always win the fight

  Bang bang, he shot me down
  Bang bang, I hit the ground
  Bang bang, that awful sound
  Bang bang, my baby shot me down

  Seasons came and changed the time
  When I grew up I called him mine
  He would always laugh and say
  Remember when we used to play

  Bang bang, I shot you down
  Bang bang, you hit the ground
  Bang bang, that awful sound
  Bang bang, I used to shoot you down

  Music played and people sang
  Just for me the church bells rang

  Now he's gone I don't know why
  Until this day, sometimes I cry
  He didn't even say goodbye
  He didn't take the time to lie

  Bang bang, he shot me down
  Bang bang, I hit the ground
  Bang bang, that awful sound
  Bang bang, my baby shot me down
 • @LordConqueror 23:48:50
  http://www.youtube.com/watch?v=DtnvtFKSjUs&list=PLC8446B3686D7E9A3
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Świetne podsumowanie. 5*.

  No i ten czarnoziem ukraiński i Monsanto czy inny zbój. Ale o produkcję żarcia chodzi.
 • @LordConqueror 21:44:11
  "A co do naszych kresów, to po odłączeniu się ukrainy ruskiej, to powinien być pierwszy temat naszej polityki."

  Lord tak na serio, czy się napił?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Doskonała charakterystyka obecnej sytuacji. Nic dodać nic ująć.
 • @LordConqueror 23:48:50
  To ty tak interpretujesz. Nieszczęście tego utworu polega na tym ze śpiewała to Nancy Sinatra (każdy wie kim był Sinatra) a także przez to właśnie "bang- bang", używano go jako podkład do filmów Westernów i ostatnio do "Kill Bill" wypaczając prawdziwy sens piosenki..

  Nie będę panu objaśniał dla czego dziewczynie bawiącej się z chłopcem mając 5 i 6 lat spadającej z białego konika zdarzenie to kojarzy się z "bang-bang" i proszę nie interpretować tego jako związek z seksem.
  Nie będę także objaśniał dlaczego gdy chłopiec w późniejszym wieku bez pożegnania znikł z jej życia ona znowu poczuła jakby spadła i zrobiła "bang-bang" a jej serce zostało zranione (my baby shot me down).

  Proszę się nie martwic :-) na starość ludzie ponownie odkrywają znaczenie i treść tej piosenki.
 • @LordConqueror 00:10:22
  Mylisz się. Co do ziemi.

  Sytuacja na Ukrainie /Majdan/ śmierdziała od początku. Wielu blogerów tutaj miało podobne zdanie. SL również. Poza tym - sytuacja jest dynamiczna i dostosowywana do aktualnych zapotrzebowań. Ale nie Ukraińców. Od nich nic tam nie zależy.
 • @LordConqueror 00:12:10
  Zapewne takie same pytania zadają sobie Niemcy. W stosunku do Ziem Zachodnich, Pomorza, Mazur... Daj spokój. No i gdzie masz tych Polaków w rządzie? Oni myślą w całkiem innym języku. I innym interesie.
 • @LordConqueror 00:29:15
  Panie @LordConqueror nie przeczę ze to tak na początku wygląda.
  Jednak już tyle razy starsi i urodzeni tu Amerykanie tłumaczyli mi o co chodzi ze i ja nie mam już żadnych wątpliwości co do początku utworu.
  Zabawa polegała na tym kto kogo przewróci a nie "zastrzeli".
  To nieszczęsne skojarzenie i użycie slow wynika z tego iż wtedy panowała wielka moda na Westerny i tak ta zabawę z piosenki niektórzy interpretowali. Żaden chłopak dziewczyny nie zastrzelił lecz "ulatniając się"
  bez pożegnania złamał jej serce. :-)

  Jeżeli o Panią Ninę chodzi często pisze rzeczy zgodne z prawda jednak robi to za żywiołowo i troszkę ja nagina. :-)
 • @LordConqueror 22:56:51
  //Tylko nie zakładaj na terytorium polskim żadnych republik ludowych..//

  Jakich "republik?... Lordzie :)
  Twój nick ( z wyboru, mam nadzieję) wskazuje na arystokratyczne konotacje. Ja prosty chłopak ze wsi kujawskiej jestem. Z Chłopów.

  A wiesz jak wygoniliśmy żydów i pokonaliśmy Prusaków (najpierw ekonomicznie a potem zbrojnie)?
  Tworzyliśmy spółdzielnie.
  Żyd jako pasożyt nie miał na kim żerować i przenosił się do Kongresówki gdzie miał lepsze żerowisko. Prusak musiał stawić czoła polskiej pomysłowości, determinacji i pracowitości. No i przywiązania do polskości. Powstanie było formalnością, takim warknięciem.
  Michnik w tamtych czasach i warunkach (pod warunkiem, że pozwolili by mu rozwinąć skrzydełka) zostałby wywieziony jak Jagna Borynowa :)))

  To o jakich "republikach ludowych" majaczysz?
  Ja nie będę tworzył entej partii "patriotycznej".
  Będę tworzył spółdzielnie wolnych ludzi, Polaków, którzy połączą interes ekonomiczny (bo każdy musi z czegoś żyć) z interesem politycznym (bo w Polsce maja rządzić Polacy, mądrzy Polacy). I nie myl tego przypadkiem z kołchozami bo uznam za nadużycie.

  Tak to widzę. Co Ty na to?
 • @LordConqueror 23:06:43
  //Z tym usraelem sprawa nie jest taka prosta//
  Bardzo prosta i czytelna. Brak stanowczego stanowiska Israela w sprawie Ukrainy wskazuje na jedno - moszczą sobie następne gniazdko. Już nawet Kissinger powiedział otwartym tekstem, że to państewko, które udało im się zainstalować w Palestynie ma się ku końcowi.

  //... i nie jest to Ameryka:) ///

  Nie rozbawiaj mnie... Toż usa to piesek, którym merda ogon z nad Jordanu...
 • @KOSSOBOR 00:07:47
  //Lord tak na serio, czy się napił?//

  No wiesz...
  Na wakacjach chłopak jest to sobie pofolgował:)))
 • @emsi 00:12:03
  Dzięki.
  Staram się używać mózgu. Własnego.
 • @Stara Baba 00:14:14
  Nie znam się na muzyce. Ale Ci wierzę :)
 • @KOSSOBOR 00:28:31
  //Sytuacja na Ukrainie /Majdan/ śmierdziała od początku. Wielu blogerów tutaj miało podobne zdanie. SL również.//

  Zgadza się. Ja też miałem takie zdanie i razem z mądrymi kolegami blogerami nie ulegliśmy ogólnemu oczadzeniu. Wychodzi na to, że mieliśmy rację. My - "ruscy agenci" (sic!).

  Masz rację, że sytuacja na Ukrainie jest dynamiczna ale to co pisałem w poprzednich notkach jakoś się sprawdza. Nie to, że ja jestem jasnowidzącym ale fakty są jakie są a ja nie biorę pieniędzy za pisanie.
  Staram się tylko uważnie obserwować i komentować.

  PS. I co? Przeczytałaś dynastyczne bajania coryllusa ? :D))))))))))
 • @LordConqueror 01:12:40
  //Ale pomysł masz bardzo dobry//
  To nie jest mój pomysł. Przerabiali to i ćwiczyli (z sukcesem) moi dziadkowie i pradziadkowie. Leżą prawie wszyscy na jednym cmentarzu.
  Ja mogę być tylko naśladowcą. I, daj Panie Boże, że znajdę choć drużynę, gotową iść tym śladem. A jak będzie drużyna to potem będzie pluton, potem kompania i etc :)

  //Ktoś musi wytępić banderowców, bo potencjalnie zagrażają i ziemii obiecanej i Rosji. A kto ma z nimi niewyrównane rachunki?//
  Zemsta to nie jest pierwiastek Cywilizacji Polskiej. Nie należy "tępić", - raczej budować wartości, przed którymi klękną. Sami, bez ognia i miecza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:34:22
  '' I, daj Panie Boże, że znajdę choć drużynę...''
  //

  W tych slowach jest pycha czlowieka: 'daj Panie Boże'!

  Pan Bog NIC ci nie da!!!

  Czy ty wierzysz w Boga, czy tylko sie na Boga powolujesz kiedy tobie wygodnie???
 • @LordConqueror 01:43:56
  //znakomicie, że myślisz po wojskowemu:)))

  W mojej rodzinie było kilku oficerów ale to stare czasy. Ja jako żołnierz LWP (innego wtedy nie było) dosłużyłem się przez dwa lata stopnia szeregowca (a byłem po maturze :)
  Każdy mężczyzna w Polsce, jakby tak dobrze popytać, myśli po wojskowemu. Taki uraz mamy, czy cnota? Nie wiem :)

  //ja bym muchy nie skrzywdził:)))//
  Ja nawet pajęczyny hoduję i tych co pająki chcą zabijać biję po łapach!
  D))))))))))

  Wracaj na urlop, Spiritkiem się nie przejmuj. Jak coś się wydarzy to przekartkuj sobie notki Spiritka i będziesz wiedział co będzie dalej :)))))

  Ciao bello :))))))
 • @Autor
  Poprosiłem zaprzyjaźnionego blogera, by przedrukował Pański tekst. Opublikował, link:

  http://januszmyszynski.salon24.pl/579754,ukrainy-juz-nie-ma

  Myślę, że nie wyrazi Pan sprzeciwu.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 02:03:33
  Jesli ja nie rozumiem, a ty rozumiesz, to pewnie podasz cytaty z Biblii, prawda?

  Podaj cytaty z Biblii, bo ja na pewno jestem omylna!
 • @zygmuntbialas 02:10:48
  //Myślę, że nie wyrazi Pan sprzeciwu//

  Panie Zygmuncie, moja "kariera" na s24 skończyła się z wycięciem nicka anzuma (na Interi360 piszę pod tym nickiem od 2009 roku i dostałem ostatnio nawet nagrodę za tekst miesiąca marca:) i wycięciem krzyku rozpaczy - Spiritolibero.
  Mogę tam publikować bo założyłem konto pod własnym nazwiskiem a tego już Krawczyk i Janke (po mojej akcji prawnej) nie ośmielą się już usunąć.
  W każdym razie dziękuję :)
  To od Pana to prawdziwa gratyfikacja.

  Pozdrawiam,

  Jarek Ruszkiewicz
 • sprostowanie
  Wracając do epizodu dyskusji (z poza tematu postu :-)) o słowach piosenki "bang bang" muszę głośno przyznać iż interpretacja pierwszej zwrotki, zarówno moja jak wielu Amerykanów jest błędna. Chodziło tam jednak (w pierwszej zwrotce) o zabawę na koniach z toy gun. Pozostałe zwrotki interpretowane są już dobrze. Nikt nikogo nie zabił lecz swoim zniknięciem zadał wielki ból a "bang bang" jest tylko metaforą. Lepiej się przyznać do błędu niż jego w sobie dusić

  Tu jest oficjalny komentarz jednego z autorów tekstu, męża Cher.
  "In this song, Cher recalls playing childhood games with a boy when he would shoot her with his toy gun. They grow up together and get married but then he leaves her. She has again been shot down, but this time it's for real and she is devastated."
  (uważam że oryginał Cher jest słabszą wersją)
 • @Stara Baba 09:10:45
  --- i tu się zgadzam :)) -fenomen dziewczynki śpiewającej BENG BENG polega na !! genialnym wyczuciu dramaturgii tekstu -o kowboju tak się nie śpiewa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:42:42
  Dwie godziny wcześniej opublikowałem w S24 tekst @AdNovum pt. "Nie chcą rządów banderowców", więc dlatego poprosiłem Janusza M., by przedrukował Twój powyższy tekst. Oba są dla mnie pewną całością do przemyśleń i dokonania własnej analizy.
  Kiedyś powtórzę (powtórzymy) ten manewr. Czytelnicy Salonu powinni mieć dostęp do porządnej wiedzy. Muszę oczywiście uważać, by przedrukowane teksty nie stanowiły więcej niż 10 - 15% moich notek.

  Pozdrawiam.
 • @LordConqueror 00:44:00
  Nie będę dyskutować o tym, co "powinno być". Tu rozmawiamy o polityce, co wyklucza to "co powinno być", a tyczy tego, co jest realnie.

  "A na kresach terytorium jest w nagrodę za ludobójstwo. Tak nie może być."

  Nagrodę za ludobójstwo... Hmm... Zgodnie ze znaczeniem pojęć, nagrodę /lub karę/ otrzymuje sprawca. No to dostali tę polską Ukrainę, na której wyrżnęli Polaków, od Sowietów ostatecznie. W nagrodę za ludobójstwo, między innymi.

  Polaków może dotyczyć ZADOŚĆUCZYNIENIE. Proszę uczesać myśli, przed wypowiadaniem się publicznie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:10:53
  Odbierz PW.

  My jesteśmy rodziną katyńską - co do "ruskich agentów". Nie miałam rodziny wyrżniętej na Wołyniu. Ale nóż mi się w kieszeni otwierał, jak nasi "umiłowani" skakali na Majdanie wśród rezunów i wciągali Polskę w nie naszą awanturę. W nie nasze interesy.

  Rozmawiałam z zacną patriotką, która dziwiła się, że nie popieram JK na tym Majdanie i sceptycznie odnoszę się do sytuacji rozwalania /szerzenia demokracji.../ na Ukrainie, a "naszych", czyli "prawicę" uznaję za reprezentanta obcych interesów. No to zapytałam, czy w razie wojny chce, by jej wnuki, które bardzo kocha, poszły tam walczyć /są w odpowiednim wieku/. Obruszyła się oczywiście. To kto pójdzie na tę wojnę, kot JK? - zapytałam. No i zdawała się otrzeźwieć w swoim entuzjazmie do "naszej polityki wschodniej"...
 • @LordConqueror 00:31:47
  -------------- a napisze :)) napisze
  -------------------------------BENG BENG
  Jeździliśmy na koniach
  zrobionych z patyków.
  On ubierał się na czarno, ja na biało.
  On zawsze wygrywał bójki.
  Ref.
  Pif! Paf! Zastrzelił mnie
  Pif! Paf! Uderzyłam w ziemię
  Pif! Paf! Ten okropny dźwięk
  Pif! Paf! Mój kochany mnie zastrzelił.
  2.
  Pory roku przyszły i zmieniły czas.
  Kiedy dorosłam, nazwałam go moim.
  On zawsze się śmiał i mówił:
  "Pamiętasz, kiedy się bawiliśmy?".
  Ref.
  Pif! Paf! Zastrzeliłem cię
  Pif! Paf! Uderzyłaś w ziemię
  Pif! Paf! Ten okropny dźwięk
  Pif! Paf! Zawsze zestrzeliwałem cię
  3.
  Muzyka grała i ludzie śpiewali.
  Tylko dla mnie grały kościelne dzwony.
  Po echach wystrzałów
  Oboje to ślubowaliśmy
  4.
  Teraz nie ma go i nie wiem dlaczego.
  I do dzisiaj czasami płaczę.
  On nie powiedział nawet "Żegnaj"
  Nawet nie zadał sobie trudu, by skłamać.
  Ref.
  Pif! Paf! Zestrzelił mnie
  Pif! Paf! Uderzyłam w ziemię
  Pif! Paf! Ten okropny dźwięk
  Pif! Paf! Mój kochany mnie zestrzelił.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej