Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Upadek czasów i jutrzenka nadziei

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbliża się kanonizacja naszego rodaka na Stolicy Piotrowej i skoro każdy święty ma jakaś grupkę zawodową w swojej opiece to Jemu może przydzielić euromatołów?

 

Gdyby jeszcze dziesięć lat temu ktoś powiedzial, że będziemy stać na krawędzi nastepnej, światowej katastrofy to większość popukałaby się w głowę.
No bo jak? Przecież mamy dobrze a będziemy mieć lepiej. To nic , że troche nas złupiono ale teraz sobie to odbijemy z nawiązką. Unia rządzi, Unia radzi, Unia nigdy cię nie zdradzi!

Tak to ładnie wszystko wygladało. Dość nieśmiałe protesty trzeźwo myślacych traktowane były jako polityczny folklor, ot takie sobie popierdywanie w granicach "demokracji". Wszystkie postępowe siły w kraju wiedziały lepiej co dla Polaków lepsze. Zresztą nie było już odwrotu - należało jakoś zdyskontować lata krwi i potu gdy pozbyliśmy sie nic nie znaczącego przemysłu budowanego przez naszych głupich dziadków i rodziców. Głupich, bo gdyby byli mądrzy to od razu budowaliby zamiast stoczni, fabryk i hut porządne montownie cudzych samochodów, piękne centra logistyczne dla zagranicznych towarów i piękne, sterylne lydle i pierdonki.

Ale nic to, szczęście w tym nieszczęściu to fakt, że zebrała sie pokaźna grupa mędrców, tych co to z czerwonego przefarbowali sie na lekko różowy i tych, których dziadkowie chadzali do synagogi albo budowali bolszewicki raj na ziemi w Rosji. Do tego pokaźna rzesza sobotnich posługaczy, których nigdy nie zabraknie gdy czuć w powietrzu swąd konfitur. Razem wzięli się do roboty i w pocie czoła wystrugali nam raj. Oczywiście ponieśli ogromne koszty takiego robienia dobrze Polakom - jedni musieli ciężko harować na majątku, który spadł im nagle z nieba, za państwowe pieniądze budować autostrady, z których teraz muszą pobierać opłaty. Inni, ci mniej zaradni, cierpią katusze na Wiejskiej i w Brukseli za grosze. Takie grosze, za które muszą przeżyć średnio mieszkańcy jednej klatki w czteropiętrowym bloku. Nie, każdy z osobna, wszyscy razem.

Nie dziwota więc, że odrzucenie przez zbrodniczego prezydenta Janukowycza umowy stowarzyszeniowej z Unią potraktowane zostało jako szczyt aberracji umysłowej i słusznie ukarane.

Nasi administratorzy z bożej (czyt. jewropejskiej) łaski poczuli sie tak pewnie, że dla wiekszego szczęścia męskiej części narodu zlikwidowali pobór do wojska, opustoszałe koszary przerobili na hurtownie, te lepiej położone jak we Wrzeszczu czy Ostródzie przemianowano na centra handlowe i apartamentowce. Bo po co nam wojsko? Te parę tysięcy świetnie wyszkolonych najemników do krzewienia demokracji w świecie, żeby nie było wstydu, wystawimy. A obroną kraju zajmą się wielce przyjazne nam wojska jedynego sprawiedliwego paktu. 10 czy 20 lat temu nikomu nie przyszło do głowy, że Polska nie przeprowadziła sie na Marsa i ciągle tkwimy miedzy młotem a kowadłem.

Ale nic to! Nasi sprzymierzeńcy nas obronią, podeślą parę brygad żołnierzy, może nawet naszych odwiecznych przyjaciół - Niemców, którzy będą nas bronic przed naszymi odwiecznymi wrogami Rosjanami, którzy jak wiadomo, po przystawce w postaci Krymu mają ochotę skonsumować także nas. I tutaj widać duży postęp. No bo jeśli będą nas na naszej polskiej ziemi bronić Niemcy to przynajmniej nic nam z z Zachodu nie zagraża. Przecież obrońcy nie będą atakować samych siebie! Prawda, że genialne?

Na wypadek jakiegoś polskiego "majdanu" nasi przewidujący włodarze też sie zabezpieczyli. Gdyby nie starczyło naszego zomo to przybiegną nam z pomocą zaprzyjaźnione unijne ludy i będą trzebić terrorystów, bo tylko tacy mogą podnieść ręke na władzę z jewropejsko-usraelskiego nadania. Mogą nawet bezkarnie ich zabijać bo taką ewentualność przewiduje Traktat Lizboński wynegocjowany przez naszych światłych wodzów, którzy nawet nie pytali się Narodu o zgodę bo przeciez doskonale wiedzieli, że wszyscy są za. Po co wiec było trwonić  pieniądze na nikomu niepotrzebne referenda? Czego jak czego ale zmysłu oszczędzania nie można im odmówić.

Takie cuda jak na Ukrainie nam więc nie grożą bo u nas ludzie światli. Tych mnie światłych też można izolować. Pan Prokurator Generalny Seremet już w lutym br. wydał swoim podwładnym instrukcję, żeby z większą uwagą pochylić się nad najbardziej odrażajacymi przestępstwami - przestępstwami z nienawiści. Dzięki pewnemu artykułowi kodeksu karnego można w porę reagować i takiego nienawistnika, któremu się ustrój, sojusze czy jakaś określona grupa etniczna nie podobają, szybko odizolować od reszty zdrowego społeczeństwa.

Jak więc widać nieszczęścia nam nie grożą i spokojnie w pocie czoła możemy robić za Chińczyków Europy, wysyłać naszą zdolną młodzież na nauki w brytyjskich fabrykach i restauracjach (a pomysleć, że nasi durni przodkowie jeździli do Europy studiować na uniwersytetach...), budować gender, chronić z zapałem tęczowych i w ogóle budować lepszy świat.
 

Zbliża się kanonizacja naszego rodaka na Stolicy Piotrowej i skoro każdy święty ma jakaś grupkę zawodową w swojej opiece to Jemu może przydzielić ochronę euromatołów? Powinniśmy Mu być wdzięczni za to, że tak światle poprowadził nas za rękę. Przecież jak mało kto znał europejskie realia i wszelkie korzyści płynące z przynależności do jewropejskiej cywilizacji.

Następną grupą powierzoną uwadze nowego świętego powinny być media, które przez cały czas posługi na stanowisku wikariusza Chrystusowego wspierały Go dzielnie w pielgrzymkach po świecie i w niestrudzonej pracy na rzecz zbliżenia wszelkich religi, dzięki czemu Kościół Katolicki wyrósł na potęgę i najwiekszy autorytet moralny świata. Mogą sie o tym zwłaszcza przekonać chrześcijanie z terenów, na których pokojowe siły naszych sprzymierzeńców toczą zaciekłe walki o zaprowadzenie demokracji. No i, co również niezwykle istotne, nie musimy już modlić sie o nawrócenie żydów bo oni już naszymi braćmi są. Nawet starszymi braćmi.

My z naszej strony też powinniśmy sie modlić (może właśnie do przyszłego świetego?), żeby naszym przyjaciołom i sojusznikom nie zabrakło sił i determinacji w walce z zagrożeniem czającym sie na wschodzie. I tu nie ma co żartować, tylko pod tęczową i gwiaździstą flagą przy akompaniamencie Ody do Radości możemy osiagnać szczęśliwość wieczną i pokój na ziemi.

Cudownie jest widzieć jak nasi przywódcy potrafią odrzucić błahe spory, wznieść się ponad partykularne, partyjne podziały i wspólnie, jednym mocnym głosem poprzeć naszą jewropejską przyszłość.
Podziękujmy Panu za przewidujących członków rządu już teraz wybiegających w przyszłość i usilnie zapraszajacych wojska sprzymierzone do naszej ukochanej Ojczyzny w potrzebie.
Podziękujmy Panu za naszą opozycję parlamentarną, która nie bacząc na ewentualne szkody wyborcze pobieżyła na odsiecz umęczonym potomkom Bandery.

Wreszcie, podziękujmy Panu za nasze zjednoczone w końcu media, które nie bacząc na to, że robią z siebie idiotów codziennie dają nam porcję rzetelnych wiadomości.

Amen.

KOMENTARZE

 • nam nasze wojsko nie jest potrzebne, bo stacjonować będą obce
  wszyscy mędrkowali, że ustawa o "bratniej pomocy" w tłumieniu zamieszek jest wymierzona w antyrządowe protesty okradanej ludności,

  teraz kołacze się myśl, że nie chodzi o protesty zdesperowanych biedaków,

  tylko

  o PROTESTY ANTYWOJENNE

  przygotowania do wojny trwają, pytanie, kiedy ludzie się zorientują, że Jarosław do spółki z resztą światowych marionetek szykuje nam ludobójstwo, do którego niewątpliwie w czasie 3 wojny światowej dojdzie ?
 • coś mi się wydaje, że ktoś postanowił dobić tę witrynę
  .
 • @interesariusz z PL 09:18:42
  Ja nie.
 • @SpiritoLibero 09:22:49
  wiem, wiem,

  czy ikony przy artykułach to jakiś nowa forma areopagu?
 • @interesariusz z PL 09:28:31
  Dowiem się. Sądzę, że skoro zrezygnowano ze zdjęć wprowadzających (chyba słusznie - oszczędność miejsca) to mogłyby się pojawiać awatary.
 • @ sprawiedliwi
  http://www.prawy.pl/historia/5390-jak-podzegano-do-agresji-na-jugoslawie
 • -------------- stado
  http://www.youtube.com/watch?v=3erum1y7t10
 • Jakie to wygodne, o wszystko winić JPII
  A te 70% które głosowało za jewropą, to w końcu też Jego wina?
  Bo co? bo Go posłuchali? dziwne bardzo, bo uważam, że nie słuchaliśmy Go wcale, ani kiedy żył, ani teraz...
  A te 50% Polaków, którzy nie głosują wcale, to oczywiście też Jego wina, że siedzą z dupami przy piwku i grillu, zadowoleni... krytyczni, według mnie nieodpowiedzialni...
  A pozostali, którzy wybrali baranów, którzy i tak, podobnie jak w Czechach przegłosowali by TL..... noo jasne to też wina JPII.
  Pogratulować analizy...
  Życzył Polsce i Polakom najlepiej jak tylko można, bo nas kochał, ale pewnie tego nie zauważyłeś...

  // Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
  Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica,
  Która ze mnie przebiega ku innym,
  Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
  Z niej się wyłaniam...
  Gdy myślę Ojczyzna -
  By zamknąć ją w sobie jak skarb.
  Pytam wciąż, jak go pomnożyć,
  Jak poszerzyć tę przestrzeń,
  Którą wypełnia.
 • @Autor
  "Głupich, bo gdyby byli mądrzy to od razu budowaliby zamiast stoczni, fabryk i hut porządne montownie cudzych samochodów, piękne centra logistyczne dla zagranicznych towarów i piękne, sterylne lydle i pierdonki. "

  Szanowny Autor ma rację w powyższym zdaniu, mimo ironicznego zabarwienia. Każde z wymienionych jest potrzebne a problemem jest zawsze znalezienie właściwej dla nich proporcji, która na dodatek ciągle się zmienia.
  Ogromną naiwnością jest liczyć na to, że znajdzie się jakiś mędrzec, który tę proporcję prawidłowo przewidzi. A jeszcze większą naiwnością jest wiara w samozwańczych mędrców, którzy głoszą wszem i wobec że właśnie oni znają dokładnie tę jedną jedyną prawidłową proporcję.
 • @programista 11:17:18
  To była zamierzona ironia bo oprócz tych hut i stoczni mieliśmy też swoje sklepy.
  Inna sprawa, że puste ale jak dobrze pamiętam to dwa rozporządzenia min.Wilczka jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zapełniły te półki. Do dziś nie potrafię tego pojąć.
 • @Astra 10:20:17
  //Życzył Polsce i Polakom najlepiej jak tylko można, bo nas kochał, ale pewnie tego nie zauważyłeś...//

  Nie wątpię w to. Tylko, ze nie do końca Mu wyszło. Albo jakiś zły duch nie pozwolił?
  Był w końcu tylko człowiekiem.
 • @Astra 10:20:17
  Autor nie wini za wszystko papieza tylko uwypukla hipokryzje zwiazana z kultem nieomylnej glowy kosciola tylko z racji tego ze polacy maja taki deficyt poczucia wlasnej godnosci, dzieki czemu wydaja sie byc slepi na oczywistosci.
 • ...
  Ciekawie podsumowujesz ale...janukowycz nie byl samodzielny I nie myslal o swoim narodzie.
  To ze nie spieszyl sie do ue poczytujesz mu za cnote tylko ze w tym samym czasie nie spieszyl sie rowniez z tym by dbac o swoj narod...byl kandydatem rosji I z nia wspolpracowal.
  Byl potrzebny tyloo do okreslonego momentu.
  Mysle ze majdan byl uzgodniony po obu stronach...rosja byla na niego uszykowana a dzieki stworzeniu napiec mozna teraz spokojnie kowic o wzmocnieniu wschodniej czesci ue.
 • @eonmark 12:31:54
  Nie twierdzę, że Janukowycz był suwerennym prezydentem. W żadnej z notek tak nie utrzymywałem. Jedno jest pewne, ze objął urząd w wyniku legalnych wyborów.
  Janukowycz był bardzo wygodny dla Kremla i właśnie dlatego obalono go w ten sposób. Balansował cały czas miedzy Rosją a Unią próbując doić obie strony. Traktat stowarzyszeniowy był jednak skrajnie niekorzystny dla Ukrainy co całkiem niechcący przyznał w wywiadzie radiowym Buzek. Zresztą to było widoczne dla każdego.
  Ukraina mogła się sprzedać Unii albo ciągnąć dalej swoja grę. Zachód jednak nie chciał czekać i wprowadził w ruch machinę "rewolucyjną" którą przygotowywał od wielu lat. Stąd takie poparcie m.in dla Tymoszenko, która była (jest) ich człowiekiem. Ukraińcy jednak, jak sie okazuje, nie przepadają za nią.
 • @SpiritoLibero 13:06:57
  " Balansował cały czas miedzy Rosją a Unią próbując doić obie strony."

  Problem w tym SL ze probowal doic obie strony pod siebie i swich 'wspolpracownikow' a bieda i marazm spoleczesntwa zostawionego samemu sobie bylo niezbednym paliwem do udanego majdanu.

  Pozatym, przy calym szacunku do twojej inteligencji, mysle ze nieco naiwnie widzisz powod zaistnienia majdanu.
  Winisz jedna strone kiedy jest niemal pewne ze przewrot byl wynikiem porozumien pomiedzy obiema stronami i kazda dostanie to co chciala na tym etapie gry.
  Rosja oficjalnie krym a europa wzmocni integracje polityczno militarna...to sa niewatpliwie przygotowania, tylko ludzi emysla ze one wynikaja ze spontanicznych i emocjonalnych posuniec a w geopolityce nie ma miejsca ani na jedno ani na drugie, jest tylko niezbedna iluzja dla mas.
 • @eonmark 13:14:49
  W swojej naiwności sadzę jednak, że Rosjanie z majdanem (organizacja) niewiele mieli wspólnego. Po prostu takie status quo im odpowiadało - spolegliwy prezydent, nieważne, ze kradł ale był "swój". Krym mieli i tak zagwarantowany na długie lata.
  Jest rzeczą oczywistą, że skwapliwie skorzystali z okazji, jaka się stworzyła i którą na tacy podał im Zachód. Bo to USA i Unia miały prawdziwe interesy w tym, żeby wyrwać Ukrainę spod wpływów rosyjskich. A że się trochę przeliczyli to inna sprawa.
  Tak mi podpowiada logika, nie sympatie czy antypatie.
  A jakie będą dalsze konsekwencje to sie dopiero zobaczy. Na razie możemy gdybać.
 • @LordConqueror 13:10:35
  Oj tam przegiąłeś...:)
  Pokaż gdzie? I zaraz kałuża...
  Bardzo ładnie odniósł sie moim zdaniem eonmark w odpowiedzi do Astry.
  Podpisuję się. Ja zawsze byłem największym fanem JPII, mieszkałem w miejscu, gdzie mogłem być dumny z tego powodu. Czy jednak znalezienie włosa w zupie jest zaraz przegięciem?
  I czemu zaraz przywołujesz Pana Doktora Sendeckiego? Ja odpowiadam sam za swoje słowa.
 • @LordConqueror 13:10:35
  PS. Poza tym zauważ, że wierzą w Jego stawiennictwo bo polecam Jego uwadze największych łotrów.
  Z tym żaden inny święty nie poradziłby sobie.

  A jedzenie klawiatury jeszcze dłuuuugo mi nie grozi :))
 • @SpiritoLibero 13:24:08
  "W swojej naiwności sadzę jednak, że Rosjanie z majdanem (organizacja) niewiele mieli wspólnego."

  Bo 'organizacje' zostawili swoim 'partnerom'...

  Nie myslisz w tej kwestii logicznie.

  Skoro teraz tak nagle okazuje sie ze usa i ue chca zwiekszac wojsko na wschodzie ue, usa sle racje zywnosciowe do ukrainy, nato zawiesza wspolprace itp... to czy chcesz powiedziec ze oni, te molochy polityczne przez dekady byli naiwniakami ktorzy odbudowywali w maire silna rosje po jej upadku?

  Tak samo jak chiny, od tak bezmyslnie, krotkowzrocznie budowali silne chiny gospodarczo, na tyle silne zeby mogly sobie pozwolic na dstarczenie w poczatkach 21 wieku znacznej armii?
 • @eonmark 13:37:53
  Nie twierdzę, ze twoja wersja nie może być prawdziwa. Może.
  Wyjaśnij mi tylko jedną rzecz - dlaczego, skoro USA i Rosja to wspólnicy, to USA cały czas grają na osłabienie Rosji? Granice NATO przesuwają sie ciągle na wschód. I wcale nie starały się odbudowywać Rosji. To uzależnienie od dostaw gazu i ropy, które zręcznie, różnymi metodami, namotali Rosjanie postawiło Rosję na nogi. USA lubiły się z Rosja do pojawienia sie Putina. Jak ten odciął od cycka niektórych oligarchów (zastępując ich swoimi) to sytuacja sie zmieniła.
  No chyba, że to ma być ściema i razem przygotowują się do skoku na Chiny i odgrywają teatrzyk.
 • @autor
  dobry tekst, fajnie napisany

  pozdrawiam
 • Ja nic nie chcę i nie mam o nic pretensji
  ale jedno mnie wku.wia niemiłosiernie.

  Tym jednym jest kuriozalny wspólny pomnik JP2 z syjonistą Reaganem.

  Kto tu się przy kim ogrzewa ?

  W jakim charakterze występuje tu JP2 ?
  Polityka ? Komiwojażera Idei ? Zastępcy Chrystusa na Ziemi ?

  Jest to pomnik śmierdzący czymś bardzo nieprzyjemnym.

  Ot takie subiektywne wrażenie.
 • Masz rację:-) głupole, zamiast od razu budowac tylko i wyłącznie (jak teraz)...
  hangary hipermarketów i centra logistyczne do przeładunku obcych towarów (mimo że czasami składanych w Polsce w oparciu o tubylczą niewolniczą siłę najemną), to budowali elektrownie, cukrownie, huty, stocznie, rafinerie, petrochemie, zakłady azotowe, zakłady przemysłu lekkiego, maszynowego, spożywczego itd, itd... ten cały 10-ty potencjał gospodarczy na świecie. Budowali całe nowe dzielnice, miasta, szkoły, nie wiadomo dla kogo, skoro miliony Polaków i tak wyjechało. Jakby nie było, budowało się także kościoły, które teraz pustoszeją...
  Ale czy my czasami nie grzeszyliśmy wtedy jakąś pychą?... niedocenianiem a nawet poniżaniem tego potężnego dorobku? który jakby w związku z tym został nam zabrany?
 • @Jan Paweł 18:07:51
  Nie wolno tak mówić Janie Pawle.
  To były mroczne czasy i nie wrócą. Ci, którzy kiedyś zarządząli budową tych dziś nikomu niepotrzebnych zakładów mają teraz banki. Też biznes, tyle że nie trzeba sie ubrudzić.
  Szkoda jednak tych fabryk...
 • @interesariusz z PL 09:17:04
  III wś została już ponoć dawno przewidziana. Tak twierdzą oszołomy od "teoryj spiskowych".
 • ---- jutrzenka nadzei ?? chyba,że przetasuje się karty
  http://www.sadistic.pl/illuminati-card-game-przedstawienie-kart-vt217081.htm
 • @SpiritoLibero 13:49:26
  " dlaczego, skoro USA i Rosja to wspólnicy, to USA cały czas grają na osłabienie Rosji?"

  Nie do konca rozumiesz co mowie albo niedokladnie sie wyrazam.

  USA i Rosja nie sa jako takimi wspolnikami ale wlasciciele tych poteg graja ta sama gre.
  Oczywiscie czym innym jest kraj i narod a czym innym ich wlasciciele, nie mowimy wszak o tych zyjacych iluzja wlasnosci ale o tych ktorzy realnie trzymaja wladze.

  Jednoczesnie usa nie gra na oslabienie rosji.
  Co stanowi sile rosji, co stanowi jej trzon kulturowy, militarny, gospodarczy?
  Ukraina?
  Kraje nadbaltyckie, czy moze Polska?

  Rosja to zaledwie pare duzych miast, pare miejsc w ktorych realizowany jest kluczowy przemysl no i oczywiscie instalacje energetyczne.
  Tego nikt nie oslabia a wrecz przeciwnie.


  "To uzależnienie od dostaw gazu i ropy, które zręcznie, różnymi metodami, namotali Rosjanie postawiło Rosję na nogi."

  Zrecznie, roznymi metodami, namotali...
  Otoz nie, gdyby usa i ue nie chciala dac rosji stanac ponownie na nogi to by nie dali.
  To oni wyrwali rosje z upadku i postawili ja na nogach a fasada tego jest putin.
  Juz kiedys podawalem pewien przyklad.

  Odpowiedz sobie na pytanie skad amerykanie wiedzieli w 1984 roku ze 'oficer' nazwiskiem putin stanie sie wazny 'politycznie' w kontekscie 'trzymania pieczy' nad 'kodami nuklearnymi' a wszystko to w atmosferze okolo apokaliptycznej...?

  Dlazcego w ksiazce 'Polowanie na czerwony pazdziernik' wydanej przez T. Clancyego w 84 putin dyskutuje z kapitanem M. Ramiusem o przepowiedni wojny nuklearnej zawartej w apokalipsie?

  Powie ktos ze to tylko ksiazka, ze tylko film, ze tylko zbieznosc nazwisk, czysty przypadek, a ja powiem ze ktos taki nie ma pojecia o czym mowi.

  Myslisz ze usa maja lustereczko ktore im te cenne rzeczy mowi o przyszlosci?

  Czy moze maja konkretne narzedzia dzieki ktorym takie rzeczy wiedza i moga nawet pozwolic sobie na informowanie o wydarzeniach na przod w wysublimowany sposob dzieki 'medialnym' mozliwosciom przemyslu rozrywki...?

  To tylko taki drobiazg, mozna powiedziec ze z pogranicza zjawisk paranormalnych ale dzialania geopolityczne wielkich bestii sa calkiem oczywiste jezeli sa obserwowane z innego punktu widzenia, bardziej 'kosmicznego' anizeli 'szkolnego'...

  Teraz nie mam czasu napisac wiecej, ale pozniej moze jeszcze cos dorzuce.
  Tak czy inaczej rosja sie nie zatrzyma na krymie na stale, co najwyzej na jakis czas, takze miales racje piszac ze to dopiero preludium...
 • @eonmark 20:22:19
  W tym co napisałeś jest bardzo dużo racji. To wygląda naprawdę na bardzo rozbudowany plan, z którego widzimy jedynie fragmenty. Dlatego konsekwentnie przypominam fragmenty Reeda bo okazuje się, ze facet dość dobrze rozgryzł te schematy. I te schematy ciągle sie powtarzają.
  To co robimy teraz (łącznie ze mną) to próba analizy i przewidzenia najbliższej przyszłości na podstawie takich przesłanek jakie mamy. Ale i tak ślizgamy się jedynie po powierzchni.
  W sumie ci, których nie widzimy a są doskonale nas rozgrywają. Ludzie, media maja o czym gadać i o co się kłócić. Społeczeństwo się polaryzuje a takimi skłóconymi najłatwiej manewrować. Podejrzewam, że nawet większość polityków nie zdaje sobie sprawy w czym naprawdę uczestniczą.
 • --- cały w tym ambaras ABY !! WSZCZYSCY chcieli NARAZ !!!
  http://bialczynski.wordpress.com/
 • Wiecie jak się określa ostatnio coraz częściej
  Polskę w światowym Internecie?
  - minion (ang) - sługus
  - leccapiedi (wł) - dosł. "liżący stopy (cudze)

  O ile mnie nie przejmują zbytnio rozpowszechniane przez syjonistyczne mendia określenia - "polskie obozy" (chociaż bolą) to takie zestawienia iw. z Poland czy Polonia doprowadzają mnie do furii. Bo o ile te pierwsze to czyste kalumnie to te drugie, dzięki naszym pajacom, już nie.
 • @LordConqueror 23:10:18
  Co do Niemiec pełna zgoda, nigdy nie twierdziłem nic innego. W każdym razie dziękują za obszerną refleksję ale mi akurat nie musisz tego tłumaczyć. Nawet z tej notki wynika jasno, ze uznaję Niemcy za wielkie zagrożenie.
  Notka jest ironiczna i może nawet trochę cyniczna. Ale taki los nam zgotowano.Zwykle staram się pisać pozytywnie i konstruktywnie. Czasami jednak coś takiego samo wychodzi spod palców i nie ma na to rady. Taką notkę piszę ok. 15 minut. Dlatego staram się robić to jak najrzadziej. To jak upuszczenie złej krwi.

  //Po drugie pod żadnym pozorem nie wolno umieszczać wielkiej postaci JP2 w takim dziadowskim i fałszywym kontekście. Nikt w historii nie ma takich zasług dla rozpowszechnienia po świecie dobrego imienia Polski , jak On.//

  Wśród ludzi myślących, zatroskanych o losy Kraju nie ma tematów tabu. A ty mi tu "niewolno".
  Dość dużo czytywałem swego czasu materiałów ks. dr Luigi Villa. Ten szanowany ogólnie kapłan i doktor teologii był redaktorem i wydawcą pisma Chiesa Viva. Jasne, zaraz ktoś powie, że to był łowca spisków, oszołom i antysemita etc. Pisał naprawdę bardzo polemiczne teksty nt. pontyfikatu JPII. Zwłaszcza na temat jego beatyfikacji. Nie był ekskomunikowany ani nie miał większych zadrażnień z biskupem miejsca. Radzę poczytać, jakieś tłumaczenia w naszym necie powinny być.
 • @LordConqueror 23:26:56
  PS. Dla mnie jedynym Idolem jest Chrystus. Cała reszta to tylko mniej lub bardziej doskonali naśladowcy.
 • @LordConqueror 23:34:49
  Zbudowałem. Taką małą ale zbudowałem. Zacząłem z gołymi rękami i pełną głową, od zera. Po dwóch latach dawałem zatrudnienie 60 osobom. Jedyni żywiciele rodzin bo teren był trudny.
  Gdyby było nas kilku pewnie z fabryczki zrobiłaby się fabryka.
  Tylko, że Polska to nie jest kraj dla ludzi uczciwych i pracowitych.
 • @LordConqueror 23:52:58
  Ja się chętnie zgodzę na sojusz z Ameryką niech tylko stanie się suwerennym krajem a nie zamorską kolonią Israela.
 • @LordConqueror 00:09:38
  Ja nikogo nie "nienawidzę".
  Widzę jedynie co się dzieje, troszkę znam historie i potrafię kojarzyć fakty. "Nienawiść" to są emocje a emocje w analizie i polityce nie powinny mieć miejsca. Tylko interes. A mój zmysł biznesowy podpowiada mi, że z Żydami nam nie po drodze. Chłodna kalkulacja.
 • @LordConqueror 00:40:30
  Wiem :)
 • @SpiritoLibero
  Gorzkie. Ale zrozumiałe.

  Dzisiaj byłam na Requiem niemieckim Brahmsa w naszej katedrze. Wykonanie fenomenalne. Ale - zapowiadający stwierdził, że to requiem będzie bliskie każdemu - i tu wymienił wszystkie europejskie religie, religię bliskowschodnią i ... wyznawców Mahometa. Był to koncert poświęcony JPII, na okoliczność Jego kanonizacji. Już nie piszę, pod jakim wrażeniem byliśmy po tej zapowiedzi...
 • @KOSSOBOR 01:02:37
  Chadzałem do Katedry, ( mieszkałem na Polanki) ale podobało mi się w Sopocie (stare pryki jeszcze mówią - "jade do sopot"), msze w gwieździe morza.

  Miło, że wpadłaś :)
 • @LordConqueror 23:44:25
  Drogi Lordzie :)))
  Nie mylę się. Już spokojnie można odrzucać wszystkie newsy sygnowane "niezależna" vel Sakiewicz.
  Tutto a contrario.
 • @SpiritoLibero 19:19:11
  To ten taki, jeśli mnie pamięć nie myli, stojący w połowie łagodnie nachylonego wzgórza?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej