Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Ukraina - wraca "normalność"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pomału wychodzi, kto mógł być sponsorem naszego "opozycjonisty" Kaczyńskiego, który chowając się pod ramieniem rosłego Kliczki zdzierał na Majdanie gardło za banderowcami.

W poprzednich notkach na temat wydarzeć na Ukrainie przedstawiałem możliwe warianty rozwoju sytuacji. I muszę pochwalić się, że od początku nie dałem sie wpuścic w kanał jak wiekszosć piszacych i komentujących internautów, którzy podniecali sie "wolnościowym zrywem Ukraińców". Jestem złosliwa bestia i z sadystyczną przyjemnościa chciałbym zobaczyć teraz miny tych "użytecznych". Pojawia się coraz wiecej tekstów poddajacych w wątpliwość oficjalny przekaz medialny. Ale piszą to głównie bogerskie chorągiewki. Ci, którzy maja minimum przyzwoitości milczą (ze wstydu?).

Cóz bowiem sie dzieje ciekawego? "Rewolucjoniści" zaczęli od kłótni o kaskę, którą obiecano im za udział w "rewolucji majdańskiej" a która jak sie okazuje została niesprawiedliwie podzielona. Życie...
Prawy Sektor Jarosza szturmuje parlament bo też ma jakieś pretensje.
O bandytę Saszke Białego chyba chodzi.

Zacni deputowani zaakceptowali ponadto złodziejski dyktat MFW, który przy odrzuconej przez "rewolucjonistów" propozycji Putina jest rozbojem w biały dzień. Ale za to premier samozwańczego rządu - Jaceniuk zapewnia w ukraińskim parlamencie, że "Ukraina jest na skraju bankructwa, ale rząd do tego nie dopuści". Ukraińcy moga mieć tylko nadzieje, że premiera bracia w wierze pomogą a przynajmniej nie złupią do szczętu. Na ich miejscu nie byłbym taki naiwny...

Pomału wychodzi, kto mógł byc sponsorem naszego "opozycjonisty" Kaczyńskiego, który chowając sie pod ramieniem rosłego Kliczki zdzierał na Majdanie gardło za banderowcami. Niektórzy wróżą mu nawet stanowisko przyszłego premiera. Teraz wyszedł jak zwykle na głupka bo banderowcy już zaczynaja być passe a nowi władcy Ukrainy zamówili  usługi amerykańskiej firmy "ochroniarskiej" (czyt. najemniczej) Greystone Limited. Po ambitnej postawie broniących Krymu żołnierzy nie dowierzają już nawet własnej policji.
No i taka to "rewolucja".

A co w szerszym tle?
Pisałem o mozliwości ustawki między USA i Rosją. Wychodzi na to, że taki wariant jest możliwy. Amerykanie samobójcami jednak nie są i wojny o Ukrainę nie będzie, nawet jeśli Putin weźmie sobie wschodnie obwody Ukrainy. Głównym celem USA było osłabienie Europy i prawie sie to udało. Dziś już brukselscy oficjele sami przyznają, że obiecywany gaz z Ameryki to gruszki na wierzbie bo trwają jeszcze negocjacje w sprawie umowy handlowej miedzy USA a Unią, które potrwają jeszcze przynajmniej z rok a tak w ogóle to trzeba jeszcze zbudować infrastrukturę do przyjmowania tego gazu.

Wkurzona Merkelowa, która przejrzała grę Amerykanów już zawołała wielkim głosem, że Niemcy jednak muszą wziąć sprawy w swoje rece. Oznacza to, że przyjaźń niemiecko-rosyjska nie ucierpi i wszystko wróci do normy. Manewr z rzekomymi sankcjami też może być ustawką bo szybkie wycofanie pieniędzy rosyjskich oligarchów z londyńskiego  City postawiło europejską stolicę spekulantów w nieciekawym położeniu. A gdzie popłyną te wyjęte w porę kapitały? Jeśli nie do Azji to może do USA?

A kto zostanie ze sznurem w ręku (to z Wyspiańskiego)?
No oczywiście duraki paliaki, którzy dali sie podpuscić jak dzieci. Proponuję zamiast zbierać pieniądze na pomnik tylko L.Kaczyńskiego postawić od razu pomnik obydwu bliźniakom, taniej wyjdzie.
Już kolejny raz wychodzi, że niedawny idol Kaczyńskiego - premier Węgier, Orban jest mężem stanu, pragmatykiem i węgierskim patriotą. Nie dał sie wmanewrować w głupią rozróbę i dalej spokojnie kręci lody z ruskimi.
A nasz aspirant do rządzenia to... Eh.. Zmilczę bo nie chcę mieć do czynienia z prokuratorem. Każdy zdrowy na umyśle dośpiewa sobie sam.
Cwaniaczek Tusk sie wywinie bo to dobry koleżka Merkelowej i pewnie tylko udawał, że nie lubi już Władimira Władimirowicza. Za to Kaczyński ze swoim PiSem zobaczą wygrane wybory jak świnia niebo.
I to by było na tyle.

KOMENTARZE

 • Celnie...
  W zasadzie wszystkie aspekty kryzysu okołokrymskiego utrafione. Wydaje mi się że on powoli będzie zmierzał do wygaśnięcia. USA już chyba ugrało wszystko co mogło, może jeszcze skupi się na pełniejszym skolonizowaniu Europy Wschodniej, ze stałą obecnością wojskową włącznie.
  Co do "Kaczyńskiego" i jego kamaryli to brak słów. Tam wprawdzie jeszcze warczą werble nagonki na "agentów wpływu" itp. ale to już powoli staje się bardziej kwestia psychiatryczna niż polityczna. "Kaczyński" przegrał wszystko co mógł uzyskać sam. Ale jakoś nad losami tego człowieka nie będę płakał.
 • @Warlord 00:49:56
  Ja też płakać nie będę.
  Ludzi mi tylko szkoda. Tych co ogłupił.
 • @SpiritoLibero 00:51:47
  Sporo ich przejrzało. Szkoda tych ogłupionych ale i nie wolno ustawać w walce o otwarcie im oczu.
  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 00:51:47
  No więc mam taką opcję na pocieszenie po tym całym zamęcie: cieszmy się, że nas gnojki nie wciągnęły w wojnę. Chociaż to.
  Poza tym mam wrażenie, że politycy i media sobie /"Hitlerek Putin, "zwycięstwo wolności" i te wszystkie pierdoły/ , a naród sobie. Ciekawiłyby mnie rzetelne badania co do naszego entuzjazmu wobec Ukrainy i jej majdanowania. Jak wiadomo - miłością do U. nie pałamy. Między tzw. klasą polityczną a narodem jest ogromna przepaść. Co kieruje tą klasą, że jej nie zauważają? To, naturalnie, pytanie retoryczne.
  Befehl ist Befehl i nie ma to tamto, gdy chce się tutaj rządzić...
 • @KOSSOBOR 01:34:27
  Obawiam się, że wciągnęły, tylko ona jeszcze nie wybuchła.
 • Informacja Pani Ewy Siemaszko
  Drogi Gospodarzu, pozwalam sobie wykorzystać Twoja pracę dla przedstawienia otrzymanego prywatnie listu bardzo zasłużonej dla dziedzictwa Kresów Pani Ewy Siemaszko. Wspólna sprawa ...

  "Drodzy Kresowianie i Przeciwnicy ukraińskiego nacjonalizmu !

  Już dwukrotnie zwracali się do mnie Rosjanie (Agencja Rossija i Telewizja Rosyjska) o udział w programie/filmie nt. ukraińskiego nacjonalizmu. Odmówiłam. Uważam bowiem, że ujawnianie prawdy o nacjonalistach ukraińskich powinniśmy prowadzić samodzielnie, bez rosyjskich mediów, które historyczne wydarzenia polsko-rosyjskie przedstawiają kłamliwie, a teraz jesteśmy rosyjskim mediom potrzebni do przekonywania swego społeczeństwa, że aneksja Krymu była uzasadniona. Ponadto nasze wypowiedzi mogą być użyte w kontekstach, których byśmy sobie nie życzyli i które mogą być fałszem.

  Informuję także, że przedstawiciele Telewizji Rosyjskiej informują osoby, które chcą namówić do udziału w filmie, że wyraziłam zgodę i będę nagrywana. Jest to nieprawda.

  Z pozdrowieniami
  Ewa Siemaszko"
 • Mistrzu manipulacji :)
  //Pomału wychodzi, kto mógł byc sponsorem naszego "opozycjonisty" Kaczyńskiego,//

  No to kto? Obama, Putin... i co takiego mu zasponsorowali, oprócz wizjonerskiego wpisu spirito ?
 • @Andrzej Madej 07:38:15
  //a teraz jesteśmy rosyjskim mediom potrzebni do przekonywania swego społeczeństwa, że aneksja Krymu była uzasadniona.//

  Pani Ewa Siemaszko jest mądrą i odpowiedzialną osobą.
 • @Warlord 00:49:56
  //ale to już powoli staje się bardziej kwestia psychiatryczna niż polityczna.//

  Zupełnie jakbym Niesiołowskiego czytała, ale ten gość to w końcu kolega sprzed lat, co griszeńka?
 • @Astra 07:42:44
  I co się Astro podniecasz? :) - "sponsor", "promotor" - to synonimy.
  Wymieniłem MFW i USA. To mogą być "sponsorzy" polityczni Kaczyńskiego.
  Takie dziwne? Kaczyńscy od zawsze robili wszystko co chciał usrael. I gdzie tu "manipulacja"? :))))
  Pudło!
 • @Andrzej Madej 07:38:15
  Witam Andrzeju.
  Wszystko ok, tylko jedna sprawa trochę nie pasuje:

  // jesteśmy rosyjskim mediom potrzebni do przekonywania swego społeczeństwa, że aneksja Krymu była uzasadniona//

  Społeczeństwo rosyjskie w ogromnej większości poparło aneksję Krymu. To kogo tam trzeba przekonywać?
  Poza tym racja, nie powinniśmy się mieszać do rozgrywek propagandowych po żadnej ze stron. Jeden Kaczyński w zupełności wystarczy.
 • @SpiritoLibero 07:59:22
  Synonimy? sponsorzy polityczni? we wpisie jest tylko sponsorzy...

  //Wymieniłem MFW i USA. To mogą być "sponsorzy" polityczni Kaczyńskiego.//

  Mogą... ale nie znaczy, że są... i to jest właśnie manipulacja !
  Żadne pudło :) Trafiony !
 • @SpiritoLibero 08:03:54
  //Jeden Kaczyński w zupełności wystarczy.//

  Tam zdaje się więcej naszych wodzów było, co "miszczu"?
 • @Astra 07:42:44
  //... i co takiego mu zasponsorowali, oprócz wizjonerskiego wpisu spirito ?//

  Sugerujesz, ze ta notka jest przez kogoś "sponsorowana"? A to ciekawe... Możesz rozwinąć ten wątek?...
 • @Astra 08:14:20
  jaki trafiony?
  Tutaj sie trudno pomylić - Kaczyńscy OD ZAWSZE byli chłopcami na posyłki usraela. Dowodów jest ile chcesz. Każdy kto zna ich "dokonania" wie doskonale. Ty nie? :))
  (oczywiście każdy kaczysta będzie zaprzeczał - bo to burzy jego sielankowy obraz bliźniaków. Pobudka Astra!)
 • @Astra 08:19:49
  Kaczyński był głównym i najwyższym 'ciężarem gatunkowym" politykiem z Polski. Reszta to drobnica.
  Sikorski niejako był "służbowo" - urzędującym ministrem w końcu jest. a Kaczyński, jakby był mądry to by siedział z d... w domu. I najlepiej milczał. Ale miał widocznie zlecenie i nie mógł odmówić :))
 • @Astra 08:19:49
  Nie trać niepotrzebnie energii na obronę kogokolwiek zaangażowanego w sprawę Ukrainy.
  To ciecie polityczne. Wszyscy bez wyjątku.
  I jak czytają takie płomienne "obrony" to zaśmiewają sie w kułak. Razem na winku :)))
 • @SpiritoLibero 08:22:59
  Nic nie sugeruję, przewrażliwiony jesteś :) jeśli tak zabrzmiało to sorki.
  Tylko widzisz, byłam przeciwna w ogóle mieszaniu się w sprawy Ukrainy.
  Pytanie, czy jako sąsiadujący kraj mogliśmy udawać, że tam się nic nie dzieje.
  Dużo więcej złego zrobiły pohukiwania donka i tego speca od twittera.
  Ale oczywiście jak zwykle trzeba dorobić gębę Kaczyńskiemu i jeszcze zasugerować, że był sponsorowany.
  Nie podoba mi się takie ustawianie sprawy i tyle..
 • @SpiritoLibero
  Rosja zamieniła Krym w fortecę. - Kiedy Krym pozostawał pod kontrolą Ukrainy, Rosjanie nie mogli swobodnie rozmieszczać na nim swoich wojsk. Byli ograniczeni praktycznie do Sewastopola i okolic, gdzie stacjonowało kilkanaście tysięcy żołnierzy Floty Czarnomorskiej i przyporządkowanej jej piechoty morskiej. Za obronę całego półwyspu i najważniejszej bazy rosyjskiej floty na Morzu Czarnym odpowiadali Ukraińcy.

  Dla Rosjan była to sytuacja mocno niekomfortowa, bowiem wobec zapaści ukraińskich sił zbrojnych Krym faktycznie był pozbawiony obrony. Teoretycznie Ukraińcy utrzymywali na półwyspie trzy regimenty rakiet przeciwlotniczych (S-300, S-200 i Buk-M1) oraz 45 myśliwców Mig-29 w bazie Belbek. Faktycznie oddziały te były w znikomym stanie gotowe do walki. Najbardziej jaskrawym przykładem jest to, że w Belbek, podczas zajmowania bazy przez Rosjan, tylko cztery Migi-29 i jeden szkoleniowy L-39 były zdatne do lotu. Reszta przechodziła „remont”, co w ukraińskich realiach oznacza niezdatność do działania z braku napraw i pieniędzy na utrzymanie oraz paliwo. http://www.tvn24.pl/rosja-zamienila-krym-w-fortece-co-zyskala-na-morzu-czarnym,412451,s.html - no i fiasko Kijowa z mobilizacją, zgłosiło się ok. 10 tys więc wynika z tego, że nikt nie chce umierać za żydowski Kijów.

  Ponad tydzień temu pełniący obowiązki prezydenta Oleksandr Turczynow ogłosił częściową mobilizację. Jak się państwu zdaje, ilu rezerwistów w 45 milionowym państwie to dotyczy? Ok. dziesięciu tysięcy. Szukałem informacji o tłumach, cisnących się do punktów mobilizacyjnych, ale nie znalazłem. A przecież gdyby zgłaszali się tylko ukraińscy nacjonaliści spod znaku Bandery, powinno ich być więcej.
 • @SpiritoLibero
  Niemcy już oświadczyły, że nie pomogą Kijowowi finansowo. Mają tylko "ofertę" żydowskiego MFW, a jaka to jest "oferta" to każdy rozsądny wie. Dadzą 100$ wyjmą im z kieszeń 1000$ lub więcej.
 • @SpiritoLibero 08:29:23
  //Ale miał widocznie zlecenie i nie mógł odmówić :))//

  To nie śmieszne, ale nieodpowiedzialne. Najwyższym ciężarem? przecież to tylko jak munduje się griszeńka chory psychicznie, który i tak wszystko przegra?
  Sikorski był "służbowo" ? znaczy bez znaczenia, że wtrącał się w sprawy minister? pogratulować logiki, naprawdę :))))
 • @SpiritoLibero 08:33:03
  //Nie trać niepotrzebnie energii na obronę kogokolwiek zaangażowanego w sprawę Ukrainy.//

  Właśnie :))) jak chcesz to mądrze gadasz:) Tobie też polecam.
 • @SpiritoLibero 08:03:54
  W lipcu tamtego roku byłem zaproszony do programu robionego przez prywatną ukraińską telewizję z Odessy. Mówiono mi że to telewizja o sympatiach rosyjskich. Panowie nagrali ok 5 minut wypowiedzi z czego 90 % poświęciłem Alei Róż Solidarności. Pracy poświęconej pamięci Ukraińców mocnych sumień, chroniących Polaków przez mordami OUN-UPA (pisałem o tej inicjatywie m.inn. http://si.neon24.pl/post/95550,dobrosiasiedztwo-prawdy-czy-miedzynarodowka-klamstwa)
  W godzinnym filmie, z mojego wystąpienia zostało ok. pól minuty o wszystkim i ani słowa o Alei.
  Rosjanie mają prawo do realizowania swoich celów w polityce międzynarodowej. Nie należy do nich dobrosąsiedztwo Polsko - Ukraińskie.

  Cieszę się, że zarówno pani Ewa Siemaszko, ksiądz Tadeusz Issakowicz jak i wielu rzeczników etosu polskich Kresów, potrafią unikać wkręcania w propagandowe nawalanki polityki mętnego nurtu.

  Dzięki za gościnę :)
 • @Astra 08:35:26
  Dorabianie gęby to sugerowanie czegoś co nie miało miejsca. A Kaczyński pojechał tam z własnej, nieprzymuszonej (?) woli i krzyczał razem z banderowcami. Sam sobie gębę "dorobił".
  Tusk też był zadaniowany i głupio sie zachowywał ale on ma chociaż na usprawiedliwienie, ze bredził jako urzędujący premier.
 • @Astra 08:42:37
  Tam NIKT z Polski nie był potrzebny. Nikt!
  Widziałaś tam Orbana? Ale to pewnie "piesek Putina" :)))))

  Jedyne co polski rząd powinien zrobić to zaoferować jako dobry sąsiad ew. pomoc humanitarną. A opozycja najlepiej morda w kubeł.
  Albo powiedzieć ludziom prawdę jak to było z tą "rewolucją". . Ale do tego trzeba być SL a nie nieudacznikiem politycznym jak Kaczyński. On nie ma jaj. Ma tylko interesy i to na pewno nie polskie.
  I wtedy Kaczyński zdobyłby miliony głosów a tak stracił setki tysięcy.
 • @Kula Lis 62 08:39:34
  No ale to wszystko było przecież do przewidzenia :)
 • @SpiritoLibero 09:11:28
  //Ale do tego trzeba być SL a nie nieudacznikiem politycznym jak Kaczyński. //

  Twoja skromność... normalnie powala :)
  Ty nie zwlekaj tylko startuj w wyborach...
 • @Astra 09:15:45
  Ja bym takich błędów na pewno nie popełnił.
  Tylko, że polityka to bagno i trzeba robić to, co sponsorzy ci każą.
  Dlatego nigdy nie będę politykiem i mogę sobie pozwolić na pisanie PRAWDY. Na życie potrafię zarobić w inny sposób.
 • @Astra 09:15:45
  //Ty nie zwlekaj tylko startuj w wyborach..//

  A co ty myślisz? Że jestem głupszy niż większość (p)osłów w Sejmie?:))
  Tu na neonie znalazłbym ze 20 lepszych niż Hofman czy Brudziński.
 • @Warlord 00:49:56
  Masz rację, bo teraz obecnośc wojsk amerykańskich w Polsce, będzie juz uzasadniona. Zresztą juz u nas są. Niedawno mieszkańcy Bielska mogli obserwowac lądowanie desantu amerykanów na zboczu góry w Straconce
 • @Warlord 00:49:56
  Teraz to zamiast utrzymywac szpitale, to Polacy będą utrzymywac amerykańskie wojska.
 • Polacy całkiem świadomie wybrali na premiera facecika wstydzącego się polskości
  a więc to, że w Polsce najgorzej jest być polskim patriotą jest zgodne z wolą większości.

  Niemiec Kliczko chce wyeliminowania partii regionów z udziału we władzy, czyli ukraińscy zwolennicy niemieckości mają mieć monopol na decydowanie o losach kraju,

  z kolei Tymoszenko chciałaby fizycznego unicestwienia mieszkających na Ukrainie Rosjan, i to przy użyciu bomb atomowych,

  to jest towarzystwo, z którym zdaje się Kaczyński i Tusk,

  aby ocaleć ze zbliżającego się pogromu, Polakom pozostaje tylko zostać folksdojczami,

  to jest nasz los po mądrym wybraniu partii rządzącej.
 • @Andrzej Madej 07:38:15
  Czyli Pani Siemiaszko jest za rozbiorem Rosji.

  Tfuuuuuuuu.
 • @Astra 07:48:48
  Pani Siemiaszko oraz Astra to dwie kłamczuszki, skoro mówią o "aneksji" Krymu.
 • @SpiritoLibero 08:29:23
  głosowałem onegdaj na Kaczyńskiego,
  wtedy nie było wyboru,
  po zbrataniu się "zdrowego inaczej polityka" z banderowcami,
  prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie.
 • @Kula Lis 62 08:39:34
  ale za te 100$ kupią sobie popracie,
  a po nich, choćby potop.
 • @interesariusz z PL 09:38:31
  Nie wiem czy Pani Ewa Siemaszko jest za rozbiorem Rosji i nie będę ją o to pytał. Jeżeli to Pana interesuje, to ja jestem przeciw rozbiorowi Rosji.
 • @Jan Paweł 09:29:27
  No ale to będzie "słodki ciężar"...
  Ledwo co pozbyliśmy się jednych okupantów a już sami spraszamy następnych.
 • @Andrzej Madej 09:02:46
  a czy są w stanie skutecznie rozpowszechniać swoje przekonania?
 • @Andrzej Madej 09:47:36
  No skoro jesteś przeciwko rozbiorowi Rosji to wiesz kim jesteś wg. obowiązującej retoryki?... :))))))
 • @Astra 09:15:45
  W Polsce nikt uczciwy nie ma najmniejszej szansy w wyborach.

  Takie są zdolności wyborcze Polaków.

  Dlatego tyle razy kraj upadał.

  Polakom wolność może przynieść tylko ktoś z zewnątrz, ale chwilę potem ją zaprzepaszczą.
 • @Jan Paweł 09:29:27
  przecież szpitale są prywatyzowane,
  i będą je utrzymywać ci bogaci. których będzie stać na leczenie.
 • @interesariusz z PL 09:43:21
  Ja na niego nigdy nie głosowałem. Zresztą ja na nikogo nie głosuję.
  W obecnej sytuacji tylko jeden znany polityk miał odwagę powiedzieć prawdę. Ale na niego nie zagłosuję z innych powodów :)
 • @interesariusz z PL 09:47:49
  Moim zdaniem Pani Ewa Siemaszko robi co może. Pracuje za milion.
  Ale efekty jej pracy zależą od słuchających.
 • @SpiritoLibero 09:53:48
  Najgorsi są ci, którzy nie głosują!

  W ten sposób oświadczają "wszystko mi jedno, która kanalia będzie rządzić", nawet, jeśli kandydują osobistości pokroju Hitlera.
 • @interesariusz z PL 09:58:56
  Oj tam, zaraz "najgorsi"...
  A jak nie ma na kogo?
  Jeśli kandydują kanalie to i tak im nie przeszkodzisz, wybierzesz co najwyżej mniejszą kanalię.
 • @SpiritoLibero 10:01:39
  i to już jest jakiś sukces.

  Naprawdę mi wstyd, że już więcej nie zamierzam na kogoś głosować.

  Zabieram kartę do głosowania do domu.
 • @Jan Paweł 09:26:53
  Są, są już u nas Jankesi. Po cichutku, pod skrzydłami swojej agentury, są zbrojnie ale i CIA działa u nas bez żadnych oporów.
  Jak pisze SpiritoLibero mamy taki "słodki ciężar" bo to przecież bracia - demokraci.
 • @Warlord 10:56:03
  No nie tylko CIA, jeszcze Mossad, który rządzi jak u siebie, Niemcy, Brytyjczycy itd, itp.
  Ale to "przyjaciele" są :)
  Taka schizofrenia rządzących jest porażająca.
 • @SpiritoLibero 09:50:50
  "No skoro jesteś przeciwko rozbiorowi Rosji to wiesz kim jesteś wg. obowiązującej retoryki?... :))))))"

  Lubię słuchać w TV Republika emocjonalnych rozważań o patriotycznej wyższości wstrętu do Rosji od wstrętu do Bandery :)

  Ci sympatyczni redaktorzy wydają mi się tak przekonani do swojego życiowego posłannictwa, wmawiania widzom czarno - białego opisu świata, że chyba najpierw muszą się ćwiczyć w pokojach skupień. To miła odtrutka na zdehumanizowany cynizm redaktorów mediów mętnego nurtu, gdzie najdłuższy nawet szpagat intelektualny wykonywany jest z poczuciem satysfakcji z lokajskiej zawodowości.

  Taki mój sentymentalny powrót do dawnych czasów, gdy propaganda oparta jeszcze była na ludzkim poczuciu posłannictwa, a nie na skuteczności w wykorzystywaniu przymusu poprawności politycznej :)
 • @LordConqueror 11:26:17
  A nie krzyczał razem z banderowcami? Chyba, ze te wredne media znowu kłamią.
  Tutaj nie ma co dywagować, nie powinien był tam jechać i basta!

  //Nie zrobisz z tego porażki Kaczyńskiego. Ten człowiek nie wychodzi ciągle ''na głupka'', jak piszesz. Przeważnie ma rację. //
  Jasne :)) I dlatego ciągle wygrywa wybory. Tylko co ten wredny Tusk robi w Al.Ujazdowskich?

  // Putin zabierze pół Ukrainy//
  Może zabierze a może nie zabierze (zbrojnie). Zrobi to, co będzie mu sie opłacało. Zachodnie eunuchy i tak przyklepią. Jak by jednak sprawy sie nie potoczyły to kontrolę nad wschodnią Ukrainą będzie miał, czy nam to sie podoba czy nie.

  Nigdzie nie pisałem o "rosyjskim dobrobycie", nie wkręcaj mi. MFW to największa organizacja lichwiarska w historii ludzkości - gdzie nie wejdą tam zostawiają zgliszcza. Po to właśnie ten "fundusz" powstał.
  Piszesz, ze mamy 3x większy dochód? Jak długo? Ale nie mamy już nic swojego. A będziemy mieć jeszcze mniej bo majątku do zbycia ubywa a długów przybywa. Wiesz ile kosztuje obsługa długu? (czyt. haracz dla banksterów).
  Nie pitol mi tu głupot.
 • @Andrzej Madej 11:28:11
  Cieszę się, że czerpiesz z tego rozrywkę. Najlepsze kabarety sie chowają. Żyjemy w ciekawych czasach (zresztą chyba wszystkie są ciekawe).
  Gimnastyków medialnych ci u nas dostatek.
 • @LordConqueror 12:02:37
  Skoro Polak ma TRZY razy większe PKB od Ukraińca, to dlaczego chordy Ukraińców nie proszą się o prace w Polsce, za 400zł? o ile Angielczycy mają większe PKB od Polaków? Albo Francozy? Chętnych jest 4/5 rodaków od zaraz. Zostanie 3mln tych zarabiających więcej niż przeciętnie, tylko kto im wtedy tyle nasypie?

  Hmm, może coś z tym PKB nie tak? Może to tylko taki znaczek woodoo ekonomistów?

  Winszuje obracania się w środowisku, które ma dochody o wiele większe niż przeciętne. Ile z tych rzeczy, które mają, a których nie mieliby za komunizmu jest przez najbliższe..10lat własnością banku? Może 30lat?

  Jak to napisałeś?:
  "Nasze długi świadczą tylko o naszej głupocie jako społeczeństwa."
  Nie tylko to świadczy o głupocie.
 • @LordConqueror 12:02:37
  //Zapytaj się Ukraińców ile kosztuje obsługa długu i czy mają coś swojego//
  Maja mało bo zostali już obrabowani przez różnych cwaniaczków, miejscowych i dalszej proweniencji. MFW to będzie już gwóźdź do trumny.
  Propozycja finansowa Rosji nie była obwarowana takimi drakońskimi warunkami jak ta MFW. Gdyby była mniej korzystna to już nasze mendia by nie omieszkały tego nagłośnić. a nawet Buzek sie niechcący wygadał swego czasu, ze na stowarzyszeniu z unia Ukraina straci.
  Poza tym to Rosja decyduje teraz o cenie gazu dla Ukrainy i już zapowiedziała podwyżki. Gówniany interes zrobili Ukraińcy.

  // moim najbliższym otoczeniu ludzie mają dochody o wiele większe niż przeciętne i mają wiele swoich rzeczy, a za komunizmu by nie mieli.//
  No i super! Tylko kto tu namawia do komunizmu? Z tego co wiem to w Rosji jest teraz imperializm, zamordyzm ale o komunizmie to już nawet "przychylne wolne" media nie mówią :))

  //To nie prawda, że u nas jest tylko bieda. Popatrz jakie auta jeżdżą po ulicach.//
  Nie rozbawiaj mnie... Parę dobrych bryk i full szrotów nie świadczy jeszcze o dobrobycie narodu. Obudź się!

  //Nasze długi świadczą tylko o naszej głupocie jako społeczeństwa.//
  To głupie społeczeństwo nas zadłuża? no popatrz... A ja myślałem, że to te mendy, które z moskiewskich lokai przefarbowały się na brukselsko-usraelskie biorąc sobie do spółki koncesjonowaną przez nich "opozycje", te różne KORy i inne popłuczyny bolszewizmu.

  Nie jesteś dziś w formie :)) Postaraj sie lepiej.
 • @LordConqueror 13:06:40
  Ale teraz pojechałeś po bandzie. :)))
  Ja nie czuję się zły i w moim otoczeni są sami dobrzy, niegłupi ludzie. Ale nikt nas nie dopuści do decydowania w sprawach kraju.
 • @LordConqueror 14:05:03
  No... Fajnie by było.
  Tylko co strasznego musi się wpierw zdarzyć?
  Żadna tyrania dobrowolnie władzy jeszcze nie oddała. A tu mam na myśli nie nasze pacynki tylko tych, którzy nimi manewrują.
 • @LordConqueror 12:55:15
  Trzymajmy się trochę tej Ukrainy. No więc, Ukraińcy nie przyjeżdżają tu gibać na czarnucha za 1000, bo 800 wydadzą na utrzymanie, a PKB masz jak złoto. Oczywiście, oni nie mają tam lepiej. Mają gorzej, ale dla 40$ miesięcznie nie będą robić za murzyna. Taki dobrobyt masz. I żadne zakłamywanie rzeczywistości tego nie zmienia.

  Ludzie działają/kupują optymalnie, czyli najtaniej. Skoro w marketach jest najtaniej, to tam kupują. Oni nie ustanawiają zasad, oni w ich oddziaływaniu funkcjonują. Elementarne.

  Lichwa ma tysiące lat i nic nie wskazuje, że będzie lepiej. Będzie gorzej.
  Chiny niebawem zostaną hegemonem gospodarczym, chyba że złodzieje złamią własne, narzucone wcześniej siłą i zdradą zasady. Oczywiście znowu siłą i zdradą będą próbować je złamać, aby zachować stan posiadania, a najlepiej ponownie pomnożyć. Nie ma przy tym znaczenia, że Brazylia, albo Zimbabwe, zrobi się wszędzie. Oni to mają w bardzo głębokim poważaniu.
  Chiny są hakerem. Jeśli haker wygra, przejmie kontrolę nad systemem. Jeśli hakera złapią, to go powieszą i wszystko zostanie po staremu, tylko z lepszymi zabezpieczeniami.
  Ale oczywiście możesz dalej wyglądać jutrzenki i Spirito może mieć racje, że wzejdzie przy blasku stu słońc, a dzień, który po niej nadejdzie, będzie dalece odbiegał od twych nadziei, czy wyobrażeń.
 • @LordConqueror 15:32:31
  Do nalewania z pełnego nie trzeba Salomona.

  Po co mam się pytać najpierw, z czyjego kapitału Chiny kupiły sobie lapa do włamu, twierdząc że go potrzebują do wyświetlania filmów z youtube i nazwania tego poważną gałęzią gospodarki - usługi, która wygeneruje potężny PKB?

  Śmiem twierdzić, że były znane dobrobyty duużo większe. Do tego stopnia, iż trzeba było uchwalać specjalne prawa zakazujące chłopom noszenia złotych łańcuchów na odzieży wierzchniej, aby nie gorszyć takim wizerunkiem nieprzystającym do potomka chama. Serio. A pańszczyznę robiło się kilka dni w roku. Jakoś to było. Chabetę miał byle biedak. Chałupę też. Jakoś było i żadna łaska, ani dobrobyt. Wręcz nikt czegoś takiego w kategoriach dobrobytu nie postrzegał.

  "Lichwa zawsze będzie, ale raczej zostanie ograniczona, bo ten system musi być zmieniony."

  A no jak musi, to tak. To napewno.

  "Chodzi nie tyle o lichwę, co o całą finansową inżynierię. Co do reguł , to jakoś mi jeszcze ich nie narzucono, kupuję głównie w małych sklepach."

  Codziennie działasz w ramach systemu, którego nie tworzyłeś, ani nie zatwierdzałeś. Możesz najwyżej go zaakceptować, albo pozostać nieszczęśliwym. Nawet gdy wyrzucasz śmieci, tak jak żadają i płacisz tyle ile za to żądają, czynisz to co każe system, inaczej wpierdol.
  Za przywilej "kupowania w małych sklepach" i dobrego samopoczucia z tym związanego płacisz 1/3 extra. Oczywiście nikt Ci nie każe tego luksusu popełniać. Możesz stanąć w kolejce jak za "komuny", do jednej czynnej kasy w biedrze, aby było taniej. Przestrzegasz zasad systemu, jak widzę, nie zdając sobie nawet z tego sprawy.
  Płacisz 80% podatek, bo ktoś Ci wmówił, że potrzebujesz autostrad, za wjazd na które musisz potem zapłacić. Nie ma zasilków dla bezrobotnych, nie ma dla niepełnosprawnych, dla nikogo nie ma, suport nie działa, bo nie ma z czego, ale płacisz 80% podatków. Masz dwa wyroby autostradopodobne, basen narodowy i ścieżki rowerowe (debilne), ale za to wyłączają oświetlenie ulic, bo płacisz za mało. Gdybyś płacił 90% może by światła nie gasili. itd..

  *możliwe, że nie płacisz części podatków. to się zdarza. Płacą wtedy inne ułomki za ciebie. Ty wtedy płacisz, tylko jakieś 40-50%.

  Gdy upadną gospodarki "zachodu", tutejsze tamagoczi upadnie napewno. Jest się z czego cieszyć. Obecnie jedynym ratunkiem jest samowystarczalność i operowanie w małej grupie wymiany na wpół towarowo-usługowej. To oczywiście zabronione. Wpierdol.
 • @LordConqueror 16:59:46
  Oj Lordzie...
  Torin bardzo przystępnie przedstawił ci szambo w jakim funkcjonujemy a ty sobie żartujesz.
  Swoją droga to musisz być jeszcze bardzo młodym człowiekiem ( wtedy jesteś trochę usprawiedliwiony) i piszesz w dobrej wierze takie banialuki albo jesteś starym zgredem jak ja (i chyba Torin) a wtedy nie ma dla ciebie żadnego usprawiedliwienia.

  Miłościwie nam panujący system jest systemem pasożytniczym a pasożyt odpada od organizmu żywiciela tylko w dwóch przypadkach - żywiciel zdycha (bardziej prawdopodobne) albo pasożyt zostanie potraktowany jakimś środkiem pasożytobójczym (może być zwykła packa). Z wszą, pijawką czy innym insektem jeszcze nikt nie rozstał się na drodze negocjacji.
  Rzadko piszę na tematy ekonomiczne ale na moim blogu znajdziesz kilka notek pisanych przez dyletanta (ja) dla dyletanta (ty). Polecam :)
  Jeszcze żaden z naszych portalowych obrońców lichwy nie zdołał podważyć przedstawionych tam tez.
 • nowi władcy Ukrainy zamówili usługi amerykańskiej firmy "ochroniarskiej"
  Sprytny ruch.
  Z moich obserwacji wynika, że ci ukraińscy hieroje to właśnie potrzebują kilkunastu konkretnych poganiaczy i pouciekają do domu. Oni to potrafią z babami, albo najchętniej w znacznej przewadze. To jakaś niedowartościowana rasa.
  A Janukowicz to łajza do kwadratu, oni to zauważyli dlatego zrobili tą "rewolucję".
 • @LordConqueror 18:00:35
  Społeczeństwo nie jest "relatywnie głupie" tylko mądrze wpędzone w pułapkę.
  Ustawiacze już dawno zauważyli, ze pozbawianie ludzi namiastki luksusu na nic się nie zda bo nie mający nic do stracenia niewolnik jest groźny. A jak do tego goniony jest do obowiązkowej pracy w dużych zakładach to jest już realną siłą i potencjalnym niebezpieczeństwem. Dlatego rozpirzono wielkie zakłady a niewolników wpuszczono w kanał gadżetów za pożyczone pieniądze. Kto podskoczy jak nie ma obowiązku pracy a kredycik trzeba spłacać?
 • @Torin 02:05:42
  "Obawiam się, że wciągnęły, tylko ona jeszcze nie wybuchła."

  Po prawdzie - również tak sądzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej