Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22762 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Wieprzowina czyli pożyteczni idioci z Warszawy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po cichu Unia Europejska pozwala na dwustronne porozumienia zachodnich krajów z Rosją.

Już mamy pierwsze konkretne efekty radosnej działalności naszych polityków na Majdanie.
Jak donosi radio RMF FM stara Unia, która tak pohukuje na Rosję w sprawie zajęcia Krymu cały czas kręci z nią lody. Oczywiście bez nas. Chłopcy na posyłki z Warszawy zrobili swoje (rzucili sie nawet z tej okazji sobie w ramiona) a rolnicy nie wiedzą co zrobić z wieprzowina. Stanowisko stracił min. Kalemba, rząd przyciśnięty do muru  obiecał skupić świńską górkę (zgadnijcie za czyje pieniądze?) a austriacki transport wieprzowiny spokojnie jedzie sobie do Rosji przez Polskę, gdzie podobno szaleje jakaś zaraza.

To cały tekst wiadomości z RMF:

Część krajów Unii Europejskiej w sprawie zagrożenia afrykańskim pomorem świń za plecami Polski doszła do porozumienia z Rosją - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginion. Chodzi o unijną reakcję na rosyjskie embargo na wieprzowinę.
Z jednej strony Bruksela zapewnia, że nie poświęci Polski i nie zgodzi się na zakaz eksportu wieprzowiny. Grozi nawet pozwem w tej sprawie. Po cichu jednak Unia Europejska pozwala na dwustronne porozumienia zachodnich krajów z Rosją.

Jak ustaliła dziennikarka RMF FM ubiegłej nocy transport żywych świń z Austrii został wpuszczony do Rosji z unijnym świadectwem. Na dokumencie odręcznie było dopisane "z wyjątkiem Polski i Litwy". Oznacza to, że całą Polskę i Litwę uznano za strefę zakażoną afrykańskim pomorem świń. Świadectwa unijne są drukowane z hologramami i żadne odręczne dopiski nie powinny się na nich znajdować.
Informację potwierdza Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek. Wystąpiłem już do Komisji Europejskiej o opinie w tej sprawie. Transport przejechał przez nasz obszar uznany za strefę zapowietrzoną. Dojechał do przejścia granicznego w Koroszczynie. Na tym obszarze przemieszczenia tego typu nie powinny mieć miejsca - tłumaczy. Po tym transporcie stało się jasne, że Rosji udało się podzielić kraje Unii. Do tej pory informowano nas, że w sprawie embarga występujemy jako jeden blok, teraz pojawiły się na tym bloku rysy - podkreśla  Janusz Związek.

Jeszcze wczoraj rzecznik Komisji Europejskiej Frederic Vincet zapewniał, że Bruksela nie poświeci Polski ws. wieprzowiny. Groził nawet pozwem do Światowej Organizacji Handlu. Jednak wysoki przedstawiciel Komisji Europejskiej powiedział korespondentce RMF FM w Brukseli, że Polska musi się pogodzić z tym, że Rosja zniesie embargo tylko dla krajów zachodniej Europy a utrzyma je dla nas i dla Litwy. Komisja Europejska w tej sprawie niewiele będzie mogła zrobić.

Już 23 lutego dziennikarka RMF FM alarmowała, że Rosja dogaduje się z Francją, Danią i Holandią w sprawie wieprzowiny. Moskwa zamieściła wtedy w internecie film ze spotkania z przedstawicielami tych krajów
www.rmf24.pl/ekonomia/news-unia-dogadala-sie-z-rosja-za-plecami-polski,nId,1357811
 

Nieźle, co?
Nazwanie naszych administratorów z rządu i "patriotycznej" opozycji pożytecznymi idiotami to gruba przesada. Zbyt łagodnie.
A nie kto inny jak prezes pewnej partii "opozycyjnej" bredził kiedyś o jakimś "patriotyzmie gospodarczym".

Tylko bredził.

KOMENTARZE

 • :))))
  ..ja cały cza mówię, że hasbara i ruscy bardzo się kochają i wpółpracują ze sobą, choć grają spektakl, że niby sie kłócą, jakieś wojenki prowadzą, amerykanie powiedzieli by na to "boł siet"..:))pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 16:34:27
  Nie "mówisz cały czas" tylko wyczytałeś u mnie.
  Dobrze, ze sięgasz do dobrych źródeł ale za rzadko. Za rzadko... :D)))
 • :)))
  http://fakeposters.com.s3.amazonaws.com/results/2014/03/14/6r65umnj3r.jpg
 • @SpiritoLibero 16:44:35
  ble ble ble...nie rób z siebie mentora... twoja misja wybielania putina jest az nadto wyraźna :)))
 • @trybeus 16:47:28
  Jak zwykle goopi jesteś.
  Potrafisz podać choć jeden cytacik czy będziesz dalej pie... jak mały Józio?

  Ostatnio jakaś niesprzyjająca pogoda dla oszczerców na neonie...
  Czy może chcesz dorównać swojemu "niepisanemu szefowi"? (odżył ale coś mizerny taki...:)
  Nie zdobędziesz popularności (na której tak ci zależy) zachowując się jak kłamliwy cieć. Konkrety, kogucik, konkrety.
 • @trybeus 16:46:23
  PS. A co ty tak się podlizujesz pani Editor? Tak na wszelki wypadek?
  I tatusia nawet znasz, no no ...
  Nie ma to jak wazelinka. D.zgdyni zostawił ci mały zapasik czy wszystko zabrał do Targalskiego?
 • @SpiritoLibero 17:08:38
  "Nie zdobędziesz popularności (na której tak ci zależy)"...gdzie ja pisałem,że zależy mi na popularności ??? Jestem po prostu sobą nie wchodzę nikomu do rzyci bez wazeliny, jak chcę pisać to piszę, a jak nie, to nie piszę...no i nie muszę skrobać tekstów pracodawcy :)))
 • @SpiritoLibero 17:11:49
  ..a tatuś nie jest powszechnie znany ???:))))
 • @trybeus 17:32:18
  To się cieszę, bo ja tez nie muszę. Z tego prostego powodu, że pracodawcy nie posiadam. Już od ponad 15 lat :)

  A wazelinką pojechałeś, zwłaszcza ten tatuś ...:D)))))))))
  Tak więc wchodzisz, nie tak często jak d.zgdyni ale dowód mam. Ty natomiast brniesz cały czas trybeusku, gadasz po próżnicy, niezdrowo... :(
  Gdyby choć jeden cytacik... Stać cię czy odszczekasz, LittleWazelinko (w odróżnieniu od BigWazeliny, tego co to "jechał z Oparom" :)))
 • @trybeus 17:33:23
  Ja nie znam. Może ty znasz...
 • @Autor
  Ja dla hodowców proponowałbym akcję "świnią w (p)osła" Szanowni hodowcy: Niedługo na skutek działalności durniów reprezentujących większość opcji politycznych na czele z POPiSem stracicie swój dorobek życia i źródło utrzymania. Jak zwykle zostaliście też "zdradzeni o świcie" przez Zachód. zostaniecie z mięsem którego nie sprzedacie i które ulegnie zepsuciu. Nie wyrzucajcie go. Wyślijcie na adresy (p)osłów, senatorów, dziennikarzy i całej tej bandy która waszą przyszłość miała gdzieś. Zafundujcie im taką "świńską górkę" by im oczy z orbit wyszły i by odechciało im się poświęcać Wasze życie w imię interesów banderowców - morderców Polaków. Niech w końcu zobaczą i POCZUJĄ skalę ludzkich dramatów które Polakom fundują.
 • @Warlord 22:40:34
  //stracicie swój dorobek życia i źródło utrzymania. Jak zwykle zostaliście też "zdradzeni o świcie" przez Zachód. zostaniecie z mięsem którego nie sprzedacie i które ulegnie zepsuciu.//

  Ty też masz wizję? totalny odlot Grisza :))))))))))))))))))
 • Wszyscy
  Polecam obejrzenie wykładu pt. Jak napaść na państwo Jurija Bezmienowa. Trudno dostępne w internetach, ale jeszcze jest. – Chciałbym poniższym wpisem co niektórym samodzielnie myślącym otworzyć oczy, na to co się dzieje, to wojna ekonomiczna, na razie bez czołgów, etc… Małżonka jest dr mikrobiologiem po UMCS w Lublinie, pracowała w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach między innymi. i pokłada się ze śmiechu słysząc o tej zarazie jak i ptasia grypa, etc..wymyślonej przez żydostwo, koncerny w tym farmaceutyczne będące w ich rękach po to by polską hodowlę i rolnictwo rozłożyć, a na durnych Polakach i nie tylko zarabiać krocie. Ten ponoć afrykański wirus znany od 1920 jest nie szkodliwy dla ludzi, bo populacja Afrykańczyków i zwierząt na tym terenie byłaby już bliska zeru a tak się nie dzieje, wręcz odwrotnie i nie jest przenoszony na ludzi przez zwierzęta a te padłe dziki gdzieś w szczerym polu, czy w lesie kontaktu z chlewami, świniami nie miały, także i z ludzie je znajdujący nie chorują bo i nie mogą. A te dziki to tak na prawdę zostały podrzucone w wiadomym na dziś już celu. A pożyteczni idioci w tym nierząd daje się na ten cyrk nabierać. To walka ekonomiczna i tyle, by konkurencję wykończyć. To świnie/półtusze mogą jechać przez ponoć skażony teren i ludzie je transportujący? Przecież to naciągana wielka bzdura!!!Nie dajcie Polacy, rolnicy robić się w bambuko, na drogi, blokady, także tych transportów z państw jewrounii do Rosji. Ps. na ptasią grypę czy inne żydowskie “wynalazki” zmarło kilkadziesiąt ludzi na świecie, na normalną umierają miliony i nikt rabanu, aj waj nie podnosi, ciekawe dlaczego?. Wszystkie te szczepionki o d.. rozbić, wirus każdej grypy się regularnie mutuje, żadna szczepionka go nie zwalczy więc szczepionki napędzają tylko kasę żydowskim koncernom farmaceutycznym, to takie placebo przy okazji redukujące populację ludzi. Francja zakupiła taką dla każdego, wydała pieniądze podatników i musiała 95% wyrzucić, inni także bo zaszczepiło się tylko ok. 5% populacji, a żydowskie koncerny zwrotów nie przyjmują. Kopacz/Fadroma nie zakupiła szczepionek tylko z braku pieniędzy, inaczej by kupiła i pieniądze podatnika były by wyrzucone nie w błoto lecz do kieszeni żydów z koncernów farmaceutycznych. Prosiła Małżonka by to napisać.
 • @Kula Lis 62 12:07:16
  Dzięki za uzupełnienie.
  Takich dmuchanych, pejsatych afer jest bez liku. Tylko, że mendia, które żyją z reklam lekarstw są na ich usługach. Ale ciemniaki tego nie widzą i łykają.
 • @SpiritoLibero 12:34:03
  Przypominam tym co zapomnieli, nie słyszeli: Syn Sawickiego,jak opisywała GW, nie zaliczył pewnych spraw/egzaminów na warszawskiej weterynarii. Podczas nieobecności jednego z profesorów, który bezwzględnie domagał się zaliczeń, nie bacząc na nazwisko, zwołano "speckomisję", która zwolniła studenta Sawickiego z zaległości. Mógł wreszcie skończyć studia. Kilka miesięcy później objął stanowisko lekarza powiatowego, gdy potrzeba było wylegitymować się trzyletnim stażem. Tatuś załatwił. Nie trzeba było stażu.
 • @Kula Lis 62 12:07:16
  5*!!!
 • @KOSSOBOR z sieci: byćmoże tak było?
  Operacja " Afrykański kaban "
  - Wiooo ! Stary Igor Demoszko klnąc siarczyście zaciął konia w kościsty zadek. Nie na wiele się to jednak zdało. Chabeta - starowinka sprawiała wrażenie, że i bez wozu oraz kojca z dwiema - na pierwszy rzut oka dzikimi świniami - miałaby problem z posuwaniem się do przodu. Nie smarowane od 1978 roku piasty wozu skrzypiały niemiłosiernie płosząc zwierzynę, która umykała w stronę wyłaniającej się zza pagórków Białowieży. Do granicy nie zostało więcej jak 1,5 wiorsty.
  - Prrrr ! Nie siląc się na wymówienie " r " z powodu braków w uzębieniu, staruszek zatrzymał konia. Poprawił chomąto i sprawdził piasty. Z piastami zawsze kłopot, grzeją się.
  - Żebym tylko szczęśliwie wrócił z misji - pomyślał z trwogą.
  Nic nie rozumiał z tego co działo się wokół niego od tygodnia.
  - Po cholerę wieźć kabany na polską granicę i puszczać wolno ? - zastanawiał się.
  Tydzień wcześniej do chaty Demoszki w Pierwomajskoje przyjechał przewodniczący kołchozu Iwan Hryćko w towarzystwie dwóch cywilów, którzy już na pierwszy rzut oka wyglądali na wojskowych. Dwie godziny później przyjechała ciężarówka " Kamaz " na mohylewskich numerach i przywiozła kojec z dwiema świniami pomalowanymi farbą emulsyjną na kolor brązowy. Te same świnie kichając i kaszląc donośnie, jechały teraz z Demoszką w stronę polskiej granicy.
  Demoszko wdrapał się z powrotem na wóz. Z kieszeni spodni wyciągnął paczkę białoruskich papierosów " Magnat " i kurząc łapczywie oglądał na wszystkie strony, otrzymany od cywilów wyglądających na oficerów, studolarowy banknot. Podobał mu się Franklin na banknocie.
  - Wystarczy obciąć włosy i zrobić zaczeskę a byłby wykapany Łukaszenka - pomyślał, uśmiechając się ni to do siebie ni to do prezydenta Franklina.
  Gdyby nie słowo honoru dane przewodniczącemu Hryćce i gdyby nie te sto baksów, zawiózłby świnie do Kulhajów i tam ze szwagrem Siemionem zrobiliby z nimi porządek w try miga.
  - Służba nie drużba - przypomniał sobie jednak słowa " proporszczika " Wsiewołoda Batiuszkina z czasów służby w armii, jeszcze w czasach Sojuza. Powtórnie zaciął konia w kościsty zadek i ruszył leśnym duktem w stronę granicy. Po dojechaniu na skraj lasu, Demoszko wrzucił " wsteczny " i ustawił wóz wraz z kojcem w kierunku zachodnim. Po uniesieniu klapy kojca, poszturchując kijem i pomstując, popędził świnie w poprzek zaoranego pasa " ziemi niczyjej " Świnie kaszląc i kichając, patrząc z nienawiścią na Demoszkę, znalazły się po polskiej stronie. Granicę przeszły niezauważone przez polskie służby graniczne, celne i weterynaryjne.
  Tak rozpoczęła się przygotowana przez GRU, misterna operacja pod krypotonimem" Afrykański kaban " Operacja, która uderzyła w polski sektor świński, a rykoszetem w ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalembę z dawnego ZSL - u .
 • Samoobrona próbuje coś zrobić z tą sytuacją i blokuje przejścia graniczne:
  http://xportal.pl/?p=12992
  Co ciekawe, jak wynika z podlinkowanego wyżej tekstu, UE wyznaczyła strefy buforowe "w części województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Jak zaznacza Samoobrona: W granicach tej strefy zwierzęta hodowlane muszą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach (…) Ubój takich zwierząt dozwolony jest tylko w ubojniach, mięso z nich musi być oznaczone i nie wolno go sprzedawać za granicę. To oznacza, że nikt nie chce tych zwierząt skupować, za żadną, nawet najniższą cenę. A hodowca nie może niepotrzebnych zwierząt wypuścić, nie wolno mu ich zabić i nie wolno mu ich zagłodzić. Musi je, więc żywić a to kosztuje, kosztuje też ogrzewanie chlewów i utrzymywanie w nich higieny. Jest w pułapce. Komisja Europejska na razie przedłużyła rygory strefy buforowej do 30 kwietnia, ale może ich wymagać nawet przez trzy lata. W strefie buforowej znajduje się ok. 400 tysięcy sztuk trzody. Hodowcy są obciążeni finansowo oczywiście zależnie od wielkości hodowli – jeden ma 300 sztuk, inny 3 tysiące. Zrujnowani mogą zostać wszyscy."

  Czyli zachodnia część UE handluje sobie dalej w najlepsze, a wpierdol za udział władz III RP w destabilizacji Ukrainy dostaną jedynie polscy rolnicy. Teraz będą mogli pozamykać swoje hodowle, spakować walizki i jechać na prześliczny zachód, który nas w to wszystko wciągnął, żeby powiększyć tam populację polskich białych Murzynów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej