Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22760 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Czy Ukraina zrobiła dobry interes?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za oddaną gratis gospodarkę otrzymaliśmy bardzo ważne dobra niematerialne jak prawa mniejszości gejowskich, małżeństwa jednopłciowe w celu poprawy sytuacji demograficznej i ostatnio gender.

 

 Ostatnimi czasy ucichła trochę wrzawa wokół Ukrainy. Nie oznacza to wcale, że Jewrokraci złożyli broń i zrezygnowali z tego łakomego kąska. Jeszcze z pewnością usłyszymy o nowych, "spontanicznych" wystąpieniach "uciemiężonego przez Rosję i Putina narodu", któremu biegną na pomoc nasze euromatoły z prezesem najbardziej patriotycznej partii opozycyjnej na czele.

 Pomijając konsekwencje zbliżenia Ukrainy i Unii dla naszego kraju, które nie byłyby z pewności pozytywne, warto przyjrzeć się czy Ukraina zrobiła dobrze "sprzedając" się Rosji. Wyboru większego Ukraińcy nie mieli, warunki zaproponowane przez Unię i MFW były, delikatnie mówiąc, bandyckie. Putin bez trudu je przelicytował. 

Dobrze to czy źle dla Ukrainy?

 Żeby odpowiedzieć na to pytanie należałoby się przyjrzeć jak zmieniła się sytuacja gospodarcza krajów, kiedyś ściśle uzależnionych od CCCP (w tym Polski) jak kraje bałtyckie - Litwy Łotwy i Estonia. Ile zyskały a ile straciły te kraje? Kilka przykładów:

Litwa - Hodowla bydła spadła o 75% z powodu ograniczeń spowodowanych kwotami mlecznymi narzuconymi przez Unię. Na żądanie Brukseli Litwini zamknęli elektrownię atomową Ignalina ( zysk netto elektrowni, wynosił 50 dolarów na sekundę.) Obecnie Litwa uzależniona jest od importu energii.

Estonia - Hodowla spadła o 80% a rolnictwo zostało przestawione na produkcję biopaliw. Podobnie jak Litwa, Estonia na życzenie Jewropy ograniczyła o prawie 2/3 produkcję energii elektrycznej z 19 mln kWh do 7 mln kWh. Ponadto zlikwidowano szereg zakładów produkcyjnych z przemysłem maszynowym na czele.

Łotwa - zlikwidowano przemysł samochodowy. 

Grecja- Dzięki "reformom" unijnym o połowę spadła produkcja bawełny, limity unijne znacznie ograniczyły produkcję wina. Zlikwidowano przemysł stoczniowy a greccy armatorzy od czasu gdy Grecja stała się częścią wspólnego rynku zakupili za granicą 770 statków.

Polska - Tutaj sytuację każdy doskonale zna - zlikwidowano całe gałęzie przemysłu lub "sprzedano" za psie pieniądze. Polska stała się Chinami Europy.

Co te państwa otrzymały w zamian? Praktycznie nic.

 Już na etapie umowy stowarzyszeniowej (czyli takim na jaki miała wejść Ukraina) gospodarki państw aspirujących do Uni poddane zostały ostremu drenażowi i poważnym ograniczeniom. Zerwane zostały długoletnie kontakty gospodarcze. W zamian pobudowano wielkie magazyny dla importowanych ze starej Unii towarów i oddano handel, drenujący kieszenie klienta i producenta obcym sieciom handlowym.

Zadłużenie wzrosło do niewyobrażalnych poziomów i z pewnościa nigdy nie będzie mogło zostać spłacone.

 Nie jestem, broń Panie Boże żadnym entuzjastą zaprzedawania się drugiemu szatanowi - Rosji. Postuluję jedynie pozostawienie każdemu suwerennemu (?) państwu wybór najlepszej dla siebie drogi rozwoju, tak gospodarczego jak i społecznego. Bo wychodzi na to, że w zamian za oddaną gratis gospodarkę otrzymujemy bardzo ważne dobra niematerialne jak  prawa mniejszości gejowskich, małżeństwa jednopłciowe w celu poprawy sytuacji demograficznej i ostatnio gender.

Oczywiście można całą sprawę potraktować na zasadzie - po co mają mieć lepiej od nas? Za wszystkie krzywdy...

 Wszystkim euromatołom tak głośno opowiadającym sie za "wolnością" Ukrainy w ramach "wolnej Europy"  życzę zdrowia.

Przede wszystkim psychicznego.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Czym nasiąknie ...........
  Były umowy, lecz pierwsza fałszywa przy prywatyzacji. To, czym późniejsza reszta śmierdzi?
 • @Autor
  Notka bardzo dobra. Daję 5*
  Polska powinna wyjść z UE i zawrzeć sojusz z Rosją na warunkach dla obydwu państw korzystnych.
 • @radzioron 13:51:34
  z jednej strony racja, ale z drugiej... jest takie przysłowie: ''czemuś biedny?- boś głupi''. na pewno do żadnej zmiany nie doprowadzi postsowiecka, albo postpańszczyżniana postawa roszczeniowa, że unia czy rosja coś nam powinna dać. nigdy tak nie było, że silny dał słabemy. musimy wziąć sobie sami. całym procesem transformacji zarządzały u nas postsowieckie łże elity. to z nimi unia ''wynegocjowała'' warunki. w dalszym ciągu nie pozbyliśmy się okupacyjnego aparatu, który jest największym beneficjentem przemian. i czerpie wielkie zyski. a przecież wszyscy nie mogą zarabiać. albo nomenklatura albo naród. bycie w strefie ''zachodniej''
  co by o niej nie powiedzieć, różni się tym od bycia w strefie ruskiej, że przy wielkiej mobilizacji ludzie jednak mogą wybrać swoją autentyczną reprezentację. kto nas zmuszał do wybierania kwaśniewskiego, czy tuska? wpływ miała na to niewątpliwie deprawacja prl-owska. minęło już wystarczająco dużo czasu, żeby się otrząsnąć. i zmobilizować. w dużej mierze jest tak, że ''narody mają taki los, na jaki zasługują'' trzeba się zmobilizować i umieć wykorzystać zalety wyborów
 • @nobody44 16:59:34
  http://m.neon24.pl/e42ae16a19609c34f44764137fc990db,2,0.jpg

  http://kaz47.neon24.pl/post/104831,dzis-tylko-tchorze-nie-maja-racji

  Niewiarygodne, wprost że Polacy się pozbawiają pełnej swojej woli w wyborach, „manipulacją jednego okienka „ z braku czterech okienek.

  Nie tylko człowiek, lecz inne zwierzęta też mają możliwość wybrać jedną z czterech części swojej wolnej woli podarowanych im przez Boga, do bezpiecznego zachowania własnego gatunku.

  Polska Demokracja Kwantowa

  Serdecznie Pozdrawiam
 • Pal licho Ukrainę,
  teraz my zastanówmy się jak wydostać się z tego bagna.

  Nie dość tego, należy już dziś myśleć o przyszłości, aby nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji jaka miała miejsce po 1989 roku, gdy ci co Polskę pogrążyli nie ponieśli z tego tytułu żadnej kara, zaś ci którzy niewolniczo pracowali dla dobra swego kraju nie mają dzisiaj za co żyć, zaś ich dzieci i wnuki zmuszone są za chlebem tułać się po świecie.

  Tylko kraj, który dba o dobrobyt swych obywateli, może być krajem bogatym ich bogactwem, a nie odwrotnie, bo długi jeszcze z nikogo nie zrobiły bogatym.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:01:34
  tak jest. na pohybel rezunom
 • @AdNovum 19:01:34
  Chciałem łopatologicznie pokazać różnym euromatołom bardzo prosty schemat rabunku uskuteczniany od dawna.
 • @SpiritoLibero 19:18:09
  jewropa znacit- jewriejski kontinient :-)
 • @Czarny Borys 19:17:47
  Tego nie powiedziałem.
  Ale jak już się wieszać to za konkretną kasę. Rosja przynajmniej obniżyła cenę gazu. A co zaoferowała Unia?
  Żebrakom rzuca się więcej do kapelusza.
 • @SpiritoLibero 19:29:11
  jeżeli mamy zależeć od kogoś kto obniży ceny gazu, jak będziemy grzeczni , a podniesie jak nie będziemy, to dziękuję, postoję.
 • @SpiritoLibero 19:29:11
  chociaż... tak sobie myślę... może to nic złego jak podniosą te ceny gazu? mogliby przecież zabić...
 • @nobody44 19:48:22
  Trochę tendencyjnie podchodzisz do sprawy (żeby nie powiedzieć, że z klapkami na oczach).
  Ukraina dziś musi kupować gaz. Ale jutro? maja swoje duże złoża.Zostaje im przynajmniej przemysł (którego my już nie mamy) i rynki zbytu. Ruscy im z pewnością nie każą pozamykać fabryk bo sami potrzebują tych towarów.
  My nie mamy już przemysłu a za chwilę nie będziemy mieć ziemi.
  Jak zostaniesz kompletnym żebrakiem we własnym kraju to będzie ci sie to podobać?

  Ale jak chcesz to sobie stój.
 • @SpiritoLibero 19:53:35
  ludzie muszą dostać w porządnie w dupę żeby się obudzić. niestety. jak nie umieją wybierać
 • @nobody44 20:04:36
  Jakie "wybierać"? z czego (kogo) ?

  Żarty sobie stroisz.
 • @SpiritoLibero 20:07:02
  nie od razu kraków zbudowali. stopniowo. nie ma idealnych rozwiązań. część nomenklatury poczuję się zagrożona w swoich biznesach. na węgrzech większość się poczuła. nie traktujmy polityki personalnie. wybiera się opozycję i póżniej jeszcze trzeba na nią naciskać. nie ma idealnych rozwiązań
 • autor
  Sadzac po propozycjach nie do odrzucenia ze strony Niemiec i Rosji, to Ukraina wybraala duzo bardziej korzystniejsza oferte. Unia nie zaoferowala Ukrainie niczego, a Rosja przynajmniej dala konkrety:znaczna obnizka cen gazu i spora pozyczka. A wiadomo ze sie nie pozyca za darmo. Nie znamy szczegolow umowy. Wsrod Rosjan jest zadowolenie z decyzji Putina, bo to pozwoli przywrocic im imperium. Gdyby Putin odpuscil sobie Ukraine na rzecz Unii, stracilby wsrod Rosjan na prestizu. Moim zdaniem Putin musial pomoc Ukrainie.
 • @slepa manka 20:20:16
  ukraina nie miała nic do gadania. niemcy celowo postawiły zaporowe, upokarzające warunki dla ukrainy, żeby ta ''wybrała'' rosję. gdyby unia chciałaby żeczywiście przyłączyć ukrainę, dałaby więcej bez problemu.
 • @nobody44 20:31:41
  To dlaczego Unia nie chce Ukrainy a robi tyle wrzasku?
  Czegoś nie rozumiem...
 • @SpiritoLibero 22:02:16
  Może UE coś chce ugrać? I tylko się droczy?
  pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 22:02:16
  nie mam pojęcia. chyba zawsze część ukr była projektowana do mitteleuropy? ukraina nie jest czymś jednolitym. wschód jest ruski, a zachód nie. może ukr ostanie się jako państwo w środku?
 • @ratus 22:18:10
  na pewno zagrały wcześniejsze wpływy hamerykańskie
 • @SpiritoLibero 22:02:16
  trudno chyba tak po prostu skulić ogon i udawać, ż ''partnerstwa wschodniego'' ni było?
 • @SpiritoLibero 22:02:16
  poza tym gambit. rosja wzięła sobie ukr na utrzymanie, a to nie będzie wcale mały ciężar. i za 10 lat np. rosja się wypompuje, a ukr doschlusuje do unii?
 • @SpiritoLibero 22:02:16
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
 • @SpiritoLibero 22:02:16
  alles klar?
 • @ratus 22:18:10
  a ty wiesz co znaczy po ukrainsku droczyć (się) a propos?
 • @nobody44 22:44:38
  Na utrzymanie?
  To ja też chcę taka Ukrainę "na utrzymanie".
  Żeby tak można w ajencję wziąć... :)
 • @ratus 22:18:10
  Jasne, że chce ugrać. Wydoić chce bo w Polsce wszystko wydojone.
  Co najwyżej dogadają się z ruskimi i każdy weźmie po kawałku.
  Również pozdrówka.

  PS. Do Witaszka dzwoniłeś ? :D))))
 • @SpiritoLibero 01:30:02
  bo nie wiesz jaki tam będzie kryzys i bakructwo

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej