Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
450 postów 19035 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

"Wojenprokuror" czyli wrzutki smoleńskie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prokuratorzy wojskowi. Jak długo będą jeszcze harcować?

Ostatnio, coraz częściej do prasy i wiadomości publicznej, przekazywane są rozmaite materiały objęte tajemnicą śledztwa smoleńskiego - protokoły przesłuchania świadków. Takie ujawnienie jest zagrożone, na podstawie obowiązującego prawa, karą pozbawienia wolności. 

Prokuratura wojskowa, (materiały tej prokuratury zostały upublicznione - bez jej zgody), zachowuje w sprawie dziwną i niewytłumaczalną wstrzemięźliwość.
 
Dlaczego? 
 
 Nie dementuje nawet faktu, że materiały te ,,wyciekły" od niej. 
Czy ktoś, zwłaszcza organy Państwa do tego uprawnione, zainteresuje się i wyjaśni jak zeznania świadków z toczącego się śledztwa ,,wyciekły" z prokuratury wojskowej, zostały upublicznione? 
 
 
Bulwersujące jest nie tylko to, że do takiego zdarzenia doszło. Niepokojące jest, że prokuratura wojskowa, uznaje tę sytuację za normalną. A gdzie tajemnica śledztwa?
 
Czy można mieć w takiej sytuacji zaufanie do prokuratury wojskowej, z której tajemnice śledztwa, rozchodzą się niczym plotki z przysłowiowego magla? 
 
Jeżeli zespół Posła Antoniego Macierewicza, poważnie myśli o wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej, powinien najpierw wyjaśnić mechanizmy funkcjonowania prokuratury wojskowej - mechanizmy, których nie da się pogodzić z zasadami państwa praworządnego. 
 
 Na stronach Nowego Ekranu oraz Neon24.pl; przedstawialiśmy wielokrotnie zmagania sędziego ppłk Mariusza Lewińskiego z prokuraturą wojskową. Poniżej prezentujemy też dowody, których wiarygodności nie da się podważyć, że prokuratura wojskowa działa poza prawem, a Naczelny Prokurator Wojskowy, poświadcza nieprawdę w dokumentach!. Prezentowane nagranie nie pozwala mieć żadnych wątpliwości, że Naczelny prokurator wojskowy poświadczył nieprawdę w dokumencie/postanowieniu z dnia 11 maja 2012 r. (sygn. Pn .nadz. 17/10) i tym samym zalegalizował bezprawie swoich podwładnych. Prokurator Generalny nie widzi w tym nic złego. 
 
 Komu i czemu ma służyć taka prokuratura? Nie tak dawno, ci sami podwładni Naczelnego 
Prokuratora Wojskowego, domagali się aresztu dla podejrzanych o korupcję w jednostce 
lotniczej w Malborku. Minister obrony już odwołał dowódcę wzmiankowanej jednostki. 
Kto odwoła „wojenprokurorów”???
 
 Poniżej prezentujemy dokumenty wskazujące na poświadczenie nieprawdy w dokumencie przez Naczelnego Prokuratora Wojskowego w tym nagranie z przesłuchania sędziego w st. Spoczynku, ppłk rezerwy - Mariusza Lewińskiego w prokuraturze wojskowej w Poznaniu. 
 
Czy Prokurator Generalny, dalej będzie udawał, że to go nie interesuje i że nie dysponuje 
narzędziami prawnymi aby sprawę wyjaśnić.
 
Jak długo jeszcze „wojenprokurory” będą harcować? I po co oraz komu, w ogóle potrzebni są 
Prokuratorzy Wojskowi - w Naszym Kraju – skoro wojska praktycznie już nie ma !!! 
 
PS. Proszę wybaczyć kiepską jakość nagrania – z oczywistych względów jest tylko ta wersja.
 
 
 
 
 
Skany dokumentów dot. sprawy
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • JEŻELI SIĘ ZAŁOŻY, ŻE PROKURATORZY BIORA UDZIAŁ W ZORGANIZOWANYM OSZUKIWANIU NARODU POLSKIEGO...
  ...to wszystko pasuje. Ale przecież w dobie internetu to się nie da długo utrzymać. Znaczy - że będą musieli WKRÓTCE zrobić wojnę domową, albo rozbiory. Albo - i to, i to. Radzę chomikować kasze i ryż oraz konserwy. Plus broń gładkolufową czarnoprochową. Jest legalna.
  No i zapisywać się do polskich drużyn strzeleckich (PDS) Generała Grudniewskiego. W warunkach rozgardiaszu przetrwają enklawy polskości zasiedlone i zorganizowane przez grupy świadomych i przygotowanych.
 • komu oni służą?
  Komu oni służą?
  Dziś pan premier wizytuje jednostkę komandosów w Lublińcu. Że niby taki zatroskany o wojsko. A gdzie był jak wojenprokurorzy pastwili się nad żołnierzami z Nangar Khel? Dlaczego wciąż pozwala na ich harce?
 • @Ranger 18:23:44
  Nie na temat.
  Zachowaj na inną okazję.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:46:07
  ------------- jak znalazł ! mówisz / masz !! ENKLAWA

  http://socjologiakrytyczna.blog.onet.pl/2010/12/17/ratujmy-rodaka-przed-antypolskimi-represjami-prokuratora/
 • @SpiritoLibero
  Prokuratorzy są zarobieni i przez to ten burdel. Wszyscy szukają tej kuli, co się nią Przybył zabił i jak na złość żadnej znaleźć nie idzie. Nawet takiej z pierwszej wielkiej wojny o pokój.
 • @swordfish 17:23:20
  Nie wiem, czy wiesz, kto stoi za całą sprawą żołnierzy z Nangar Khel? Ten sam, który kazał "zaprzańcem" nazywać tych co nie dbają o dobre imię żołnierza polskiego. Antoni Macierewicz, to on pismem żądał by sprawą zajęła się prokuratura wojskowa.
 • @Zawisza Niebieski 09:43:31
  To teraz zbiera owoce swojej nadgorliwości. Ciekawe czy potrafi wyciągnąć logiczne wnioski-likwidacja tego przybytku bezprawia.
 • @swordfish 10:01:14
  W mojej ocenie Macierewicz działa na zasadzie "Alleluja i do przodu". Czy kiedykolwiek usłyszano od niego najmniejsze słowo przepraszam, gdy kolejna jego teoria upadła? Myślisz, że żołnierze z Nangar Khel, po ich uniewinnieniu usłyszeli słowo przepraszam? A przecież to on w swej notatce podał nieprawdziwe informacje, które stały się podstawą rozpoczęcia śledztwa.
 • @Zawisza Niebieski 10:28:42
  Myślę, że Macierewicz zdaje sobie sprawę z dyspozycyjności tych panów. Sam z niej korzystał jak był u władzy. Wpadł we własne sidła.
 • @Zawisza Niebieski 10:28:42
  Zawisza! Piszesz takie ładne historyjki ze starożytności albo historii ,religii czy kultury aż za serce chwyta .Potem się bierzesz za polityke i walisz jak chory...
  Lubię Cię czytać tam gdzie wykazujesz się ogromną Wiedzą i kulturą wypowiedzi.Natomiast jak piszesz Głupoty zaraz mnie wnerwia bo Wiesz jak Cię lubię i Poważam i Dobrze Życzę!
  Nie Pisz NIC o Jarku,Macierewiczu i PISie tzn. Pisz Co Chcesz ale nie Po "nazwisku" - to Bardzo Nieładnie ,nie Po "Polskiemu" - nie nasza kultura.

  Co masz do tych zołnierzy z Nangar Khel? że śpiewali "Alleluja"? - Głupota!
  Jesteś dorosły i wiesz co wojna. Na wojnie się zabija i strzela - przeważnie!
  I to nie żołnierze tylko TU Te Głupki z którymi się solidarujesz głosiły herezję.
  Macierewicz ogłosił jakąś teorię ? - Pierwsze słyszę a słucham jego wykładów.
  Coś Ci się Nie pomyliło?Puść sobie są na stronie Sejmowej i na innych..
  A Może Was Dwóch Zawiszów Jeden Czarny ,drugi Czerwony i piszecie na zmianę .Bo jesli Nie to ubierz się ładnie i odwiedź lekarza. Musi "schizo"?
 • ----------------------
  Nie mówi się w ogóle w Polsce prawdy na temat stanu państwa :

  "Jesteśmy jedynym krajem, w którym w dwóch identycznych katastrofach samolotów wojskowych najpierw straciliśmy prawie całe dowództwo lotnictwa, a następnie całe dowództwo sił zbrojnych z ich zwierzchnikiem prezydentem RP na czele.
  Tylu polskich generałów ilu zginęło za rządu Donalda Tuska i kadencji Bogdana Klicha jako szefa MON, nie zginęło podczas II wojny światowej." Gen. Sławomir Petelicki
 • @
  Po prostu ośrodek wydający rozkazy jest poza wszelkimi naczelnymi prokuratorami, tak wojskowymi, jak i cywilnymi.
 • @koniecPOLSKI 11:31:45
  Czytam Twoją wypowiedź już z trzeci raz i coś mi się wydaje że zupełnie nie zrozumiałeś tego co ja napisałem, albo wkraczamy w fazę, że nikt nam nie wmówi, że białe jest białe :). Ja nic nie mam do tych żołnierzy, to jest wojna, strach, obrona własnego życia. Była tragiczna pomyłka, tyle, że nie ich oskarżać.
  Za to mam zastrzeżenia do Macierewicza, niestety nie mam klapek na oczach na widok tego pana, mam o jego działalność dość złe zdanie, choć nie wszystko potępiam i takie mogę ostatecznie mieć. W 4 dni po wydarzeniach w Nangar Khel Macierewicz pisze notatkę do Ministra Szczygły, w której, przedstawia zdarzenie zupełnie inaczej, niż miało to miejsce bezpodstawnie oskarżając żołnierzy o popełnienie przestępstwa. To była podstawa żenującego śledztwa.
  Pamiętasz może jak w czasie jednej z konferencji dotyczącej katastrofy Macierewicz zmodyfikował słowo "zaprzaniec" - co oznacza człowieka, który zaparł się własnej wiary na człowieka, który nie szanuje żołnierza polskiego (dokładnie gen. Błasika). Czy jego zachowanie podciągnął byś pod tę definicję?
  Jest więcej powodów bym nie traktował Macierewicza jako człowieka poważnego a jego słów jako wiarygodnych, choćby fakt iż głosi tezy zanim je sprawdzi, choćby teza o sztucznej mgle. Jak najbardziej słuchałem kilku jego wykładów, wspaniała sztuka manipulacji tłumem, za to go podziwiam, to wielki mistrz.
 • @Zawisza Niebieski 14:53:50
  jak widać ,wielu takim jak pan, pan Macierewicz sen z oczu spędza, ciekawe.
 • @jolkus 20:22:39
  Nawet tysiąc naukowców nie odkręci tego co jeden idiota nabredzi, na tej zasadzie działa Macierewicz. Powiedzmy sobie szczerze, że był skuteczny póki obalał tezy głoszone przez zespół Anodiny i Millera. Pewne idiotyczne teorie tego zespołu, jak choćby pijany Błasik, bo powiedzmy sobie szczerze, nawet jeśli by sobie strzelił kielicha w czasie lotu był pasażerem i miał do tego prawo.
  Niestety, jak zaczął sam snuć teorie zamachowe to teorie te są kompletną porażką, on jednak nigdy nie przeprasza, a łamie podstawowe zasady uczciwości badań naukowych. Najpierw swoją teorię poddajesz ocenie znawców tematu, później głosisz ją publicznie. Macierewicz robi odwrotnie.
  Dlatego spędza mi sen z powiek, jak powiedziałeś, bo okłamuje ludzi, którzy nie są w stanie, ze względu na brak wiedzy powiedzieć mu, kłamiesz kolego.
 • @Zawisza Niebieski 21:06:42
  Czytasz trzy Razy i masz "klapki" ? Niedobrze. Bo to Proste! Nasi Polscy chłopcy jadą na wojnę zabijać Afganów wbrew pięknym i starym hasłom "Za Naszą i Waszą... ",którzy walczą o swoją Wolność i Niepodległość .
  W Polsce nie ma pracy,tam mogą "zarobić" kilka dolarów więc zabijają..
  Ty Jesteś zaskoczony że Macierewicz pisze notatkę do Szczygły !
  A gdzie ma pisać? Do Palikota ? Może do Grasia? A może ma "Nagrywać"
  jak Klich? Pewno nic złego w "nagrywaniu" ? Pewno..
  Słowo "zaprzaniec" zmodyfikował Henryk Sienkiewicz,pradziad obecnego ministra, co oznacza człowieka który się "wyparł' - chodzi o św. Pawła
  który się wyparł Jezusa.Sienkiewicz to jak nazywasz "zmodyfikował" jako synonim Zdrajcy, Sprzedawczyka ,Jurgieltnika .Macierewicz nie ma tu swoich żadnych zasług po za posługiwniem się tą modyfikacją.
  Też możesz. Nie "opatentowane".
  Nie obrażaj ludzi których nie znasz. Pan Antoni Macierewicz jest z dziada pradziada inteligentem- warszawiakiem, jeśli chodzi o pochodzenie ,także katolikiem jeśli chciałbyś wiedzieć i wyjaśnij to swoim partnerom.Jest człowiekiem o głebokiej wiedzy i Wysokiej kulturze ,w przeciwieństwie do oponentów, historykiem z wykształceniem Uniwersyteckim ,Posłem na Sejm ,byłym Ministem Specjalistą od służb Specjalnych....
  Ty zechcesz go "porównywać " do tych łatków co to portek nie potrafią sobie wyprasować ? Zobacz jak to "tałatajstwo" wygląda i jak się wysławia, jak się zachowuje. Mogli by przynajmniej raz na tydzień wyczyścić sobie buty....
  Bo to dopiero trzecie pokolenie Pastuchów ,Fornali i Parobków i długa droga przed nimi by dorównać..
  Możesz mieć inne zdanie. Demokracja. Sam określasz gdzie stoisz.Nie ma innych granic. jest jedna . Jedni są za Polską ,drudzy za jej Likwidacją .
  Macierewicz nie snuje żadnych "swoich " teorii. Teoria "Helu" i "sztucznej mgły" należy do zupełnie innej osoby - więc się oświeć a ja do tego dokładam teorię "sztucznego Dymu" .Jest taki? A to tylko teoria nie "Pewnik" Takie i Ty też możesz i jak widzę tworzysz.Dobrze ,Rozwijasz się.
  Generał Błasik wyjątkowo odnosił się do swoich podwładnych o czym świadczą ich pełne szacunku wypowiedzi tak że nie zmyślaj .
  I Pamiętaj ! Portki się prasuje w poprzek ,nie wzdłuż .Zawsze, jesli chodzi o "kanty".Oczywiście. Kanty w portkach. Inne kanty wyprasuje Prokurator ,co niewatpliwe .Daj Panie Boże!
  Pisz dalej.
  Najlepiej o starożytnych sarmatach.
 • @Zawisza Niebieski 10:28:42
  "Myślisz, że żołnierze z Nangar Khel, po ich uniewinnieniu usłyszeli słowo przepraszam? A przecież to on w swej notatce podał nieprawdziwe informacje, które stały się podstawą rozpoczęcia śledztwa."
  _____________________________

  Tak, okazały się nieprawdziwe, bo zostali uniewinnieni, zaś wyrok sądu ... (śmiech)...stwierdza jak było naprawdę... bo wyroki sądowe zawsze ...(śmiech)... stwierdzają jak było w rzeczywistości, szczególnie na drugim końcu świata i w kilkanascie miesięcy od zaistnienia sytuacji, gdzies na bezdrożach wojny partyzanckiej.
  Zawisza Niebieski wyszedł z przedszkola, ale przedszkole nie wyszlo z Zawiszy Niebieskiego -jakby to powiedział stary bimbrownik.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej