Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
444 posty 18793 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Banki bez bankierów i odsetek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stary kawałek. Ale nigdy nie dość powtarzać oczywiste oczywistości...

 

Czy na pewno utopia?


W mediach całego tzw. ”wolnego” świata funkcjonuje obraz Islamu jako źródła wszelkiego zła, terroryzmu i nieludzkich praw dyskryminujących przede wszystkim kobiety. Jak jest naprawdę, nie wiem. I nie wiedzą pewnie odbiorcy tych przekazów, zbyt zajęci coraz trudniejszym życiem codziennym (wiadomo...kryzys).

Może jednak nie wszystko z codziennej praktyki Islamu jest takie złe, jak usiłuje się nam wmówić.

Bez wnikania w meandry polityki, konflikty na Bliskim Wschodzie itp. chciałbym przybliżyć sferę życia, która ma przeogromny wpływ na naszą rzeczywistość.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jeśli potrzebujemy gotówki lub mamy jej w nadmiarze, to instytucją, która rozwiąże nasz problem, jest bank. Jak funkcjonuje bank, każdy mniej lub więcej wie (raczej mniej, niestety). Jaka by jednak nie była nasza wiedza, to jedno jest pewne. Procent. Jako „zapłata” za korzystanie ze środków banku lub „premia” za zdeponowane środki własne. I wydaje się nam to tak oczywiste jak to, że po niedzieli jest poniedziałek, a po nocy dzień.

Ale czy na pewno tak musi być?
Cztaj dalej

KOMENTARZE

 • @SpiritoLibero
  Proponował bym zacząć strania o kredyt w Abu Dhabi United Group, lub Riyadh Bank, ewentualnie Doha Bank. Ciekawe czy dadzą Panu bez procentu?

  A pałace i prywatne odrzutowce to członkowie zarządów tych instytucji dostali niby od Allaha?

  pozdrawiam
 • @lukasmaster
  Ależ Pan jest malkontentem :)
  Ci co latają to kasę maja z innej mańki.

  Kredytu mi nie dadzą. To system muzułmański a jestem katolikiem...
  Pozdro.
 • @lukasmaster
  Tak te odrzutowce i pałace to zaliczka na poczet Raju.
  Panu natomiast jako osobie jak zauważyłem,od dawna mającej problem ze zrozumieniem rzeczywistości w tym Islamu i okcydentalne raczej skłonności[choć pseudo- bo indukowane] polecam bank Goldman Sachs.[powołanie się na Kazia- słyszałem pomaga]
  Pozdrawiam pamiętliwie [patent Sz. Muftiego oczywista]
 • @Xipon Jan Itor
  Chyba mnie Pan nie zrozumiał (do przytyków osobistych się nie zniżę), otóz mówiąc za Piłkarskim Pokerem, islamskie banki mają rogi jak cała liga (w tym Goldman Sachs). Riyadh Bank osiągnął w 2009 4,5 mld riali zysku (nieco ponad 1 mld USD).

  Islamskie banki to takie same instytucje jak inne na całym świecie. Chciwość jest cechą ogólnoludzką i dotyka wszystkich. Panowie zdaje się twierdzicie że muzułmanie są od niej wolni. Na co odpowiadam bzdura.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej