Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Szczur z Nexty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Izrael natychmiast wysłałby ​​rakietę do jego przytulnego studia, gdyby nakazywał buntownikom atakowanie izraelskiej policji. A jeśli pocisk jest zbyt silnym przekazem, to do jego drzwi zapukałoby kilku izraelskich spadochroniarzy.

Dziś ciekawa analiza Israela Shamira na temat aktu "terroryzmu państwowego" czyli aresztowanie młodego naziola R.Protasewicza. Roman Protasewicz, o którego teraz dzielnie bije się cały "wolny świat" a najbardziej nasze konstytucyjne władze w osobach najwyższych przedstawicieli to ochotnik nazi banderowskiego batalionu Azov, który wsławił się zbrodniami na ludności cywilnej Donbasu. I nie walczył "piórem" tylko karabinem.

 Ten wstępniaczek nie będzie taki jak chciałbym bo musiałbym użyć słów, za które polski kodeks karny przewiduje całkiem pokaźne kary. Powiem tylko, że wstydzę się za rząd mojego państwa. Tyle musi wystarczyć. Shamir zna wschodnie klimaty jak mało kto więc jego uwagi zawsze są interesujące. Tekst na prostych i znanych wszystkim, którzy nie śledzą wydarzeń na świecie tylko w TVPiS i TVN, przykładach pokazuje jak ogromna i bezwstydna jest hipokryzja "wolnego świata". Zapraszam.

 Co Łukaszenka myśli o sobie i swoim kraju? Czy nie zachowuje się jak król Izraela? Izrael pozwala sobie zabijać i porywać swoich wrogów, gdziekolwiek się znajdują. Stany Zjednoczone również pozwalają sobie na robienie wszystkiego, co uznają za konieczne: porwanie setek ludzi i wrzucanie ich do Guantanamo lub po prostu zabicie ich, tak jak zabili Solejmaniego. Ale inne państwa? Nie, broń Boże! Powinni spokojnie akceptować to, co postanowią ich przełożeni i postępować zgodnie z zasadami.

 Jednak Luka (jak się go pieszczotliwie nazywa) jest wykonany z twardszego materiału. To jest człowiek, który kategorycznie odmówił zamknięcia swojego narodu; zorganizował paradę VE-day (Europejski Dzień Zwycięstwa) w swojej stolicy, Mińsku, 9 maja 2020 r., kiedy reszta świata bała się wyjść z domu. A teraz aresztował faceta z NEXTY, Romana Protasewicza, organizatora zeszłorocznych protestów w Mińsku. Roman P. kpił z wniosków o ekstradycję chroniony przez polskie służby w Warszawie; jego NEXTA zaoferowała miliony nagródy za aresztowanie Luki. Teraz niespodziewanie jest w więzieniu. Ten, kto śmieje się ostatni, śmieje się najlepiej.

 Rosyjskie portale społecznościowe były bardzo zadowolone. Opublikowali zdjęcie swoich Jamesów Bondów, Pietrowa i Boszyrowa, znanych z odcinka z Salisbury, lecących samolotem do Mińska. Chociaż ostrożni Rosjanie prawdopodobnie nie byli zaangażowani, serca Rosjan były całe za tym, aby Luka zaaresztował Hipstera.

 W Soczi, czarnomorskim kurorcie prezydentów Rosji, Putin dobrze przywitał Łukaszenkę, zaoferował mu kąpiel w morzu i zignorował groźby Zachodu. To tylko emocje, powiedział , ujście dla emocji . To wkrótce minie.

 Łukaszenka odniósł się do niepokojącej rekomendacji UE zamknięcia nieba nad Białorusią, bezpośredniego zagrożenia dla Rosji, kolejnego zacieśniania żelaznej kurtyny. Utrzymanie tych ograniczeń byłoby niewygodne dla Rosji i kosztowne dla Białorusi. Jednak wsparcie Rosji oznacza, że ​​Białoruś nie ma się czym martwić. A Stany Zjednoczone nie nakazały swoim statkom powietrznym unikania Białorusi, w przeciwieństwie do Europejczyków. Latanie naokoło Białorusi jest drogie; niech Europejczycy pokryją rachunki.

 Rosja stoi w obliczu Nowego Porządku Świata i ma się dobrze. Dziś jest to najbardziej wolny kraj na świecie, z otwartymi teatrami, muzeami i kościołami, restauracjami pełnymi odwiedzających, a dla każdego, kto chce ją przyjąć, jest szczepionka. Ale ta wolność została osiągnięta ogromnym wysiłkiem, a sojusznicy Rosji nie są tak zdolni do przeciwstawiania się Zachodowi. Są mniejsi i łatwiej na nich wywierać presję. Białoruś, rosyjskie okno na Europie, znajduje się wśród państw satelickich Stanów Zjednoczonych i jest wrażliwe. Okrążenie Rosji i jej sojuszników stałoby się rzeczywistością, gdyby nie długa i przyjazna chińska granica.

 Białoruś odgrywa ważną rolę w chińskich wpływach na Zachodzie i jest najbardziej zachodnim sojusznikiem i przyjacielem Chin. Rosyjscy nacjonaliści twierdzą, że Białoruś jest bardziej prochińska niż prorosyjska. Białoruś jest państwem euroazjatyckim, mówi Łukaszenka, łącząc w ten sposób swój kraj zarówno z Rosją, jak i Chinami. Gdyby niebo nad Białorusią zostało zamknięte, ucierpiałby dostęp Chin do Europy. Otworzyłoby też okno na nagły atak rakietowy na Rosję. Między innymi z tego powodu wielu rosyjskich analityków uważa aferę Ryanaira za prowokację. Mówią, że Zachód zastawił pułapkę i wszystko było z góry ukartowane. Państwa zachodnie zareagowały tak szybko i masowo, że zaawansowana wiedza wydaje się nieuniknionym wnioskiem.

 CIA zagrała gambit: poświęciła mało ważnego młodego człowieka, aby podminować Chiny i Rosję oraz wzmocnić Bidena, który wkrótce spotka się z Putinem. Inni mówią wręcz przeciwnie, białoruskie KGB odniósło wielki sukces, podczas gdy sponsorowana przez Zachód białoruska opozycja otrzymała potężny cios. Jeszcze bardziej konspiracyjni eksperci twierdzą, że była to rosyjska operacja, której celem było połączenie nadmiernie niezależnej Białorusi z jej gigantycznym sąsiadem.

 W rzeczywistości wydarzenia związane z lotem Ryanair nie są zbyt jasne, aby wykluczyć prowokację. Łukaszenko mówi, że zażądałby lądowania samolotu w Mińsku, gdyby wiedział, że Roman P. jest na pokładzie samolotu. Ale on nie wiedział, mówi. Wiemy na pewno, że kontroler ruchu na lotnisku w Mińsku poinformował kapitana samolotu Ryanair, że otrzymał e-mail (podobno od Hamasu) z informacją, że na pokładzie samolotu znajduje się bomba, która wybuchnie nad lotniskiem w Wilnie. Groźba była wątpliwa; Hamas nigdy nie wysadzał samolotów, ale wykorzystywał zamachowców-samobójców do wysadzania autobusów w Izraelu; w konsekwencji nikt nie mógł zagwarantować, że to mistyfikacja.

 Na całym świecie, na Wschodzie i Zachodzie, wszystkie groźby bombowe są traktowane tak, jakby były prawdziwe, choć bardzo często są fałszywe. W zeszłym roku Rosja przeżyła tysiące fałszywych ataków bombowych, które zwykle obwieszczały, że w szkole jest pułapka. Te fałszywe zagrożenia często wywodzą się z Ukrainy, gdzie istnieje aktywna i brutalnie antyrosyjska siatka neonazistowska. Mimo niemal pewności, że jest to mistyfikacja, władze rosyjskie nieuchronnie traktują te groźby jako realne. Zachód robi to samo. W sierpniu ubiegłego roku brytyjski RAF podniósł dwa myśliwce by przechwycić samolot linii Ryanair ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa; okazało się, że to telefon komórkowy zapomniany w łazience.

 Tak więc jest to standardowa procedura podejmowania środków bezpieczeństwa. W każdym razie decyzja jest prawem i obowiązkiem kapitana. Kapitan postanowił skręcić w kierunku lotniska w Mińsku. To fakt - jest nagranie rozmów między samolotem a lotniskiem. W drodze na lotnisko w Mińsku samolotowi towarzyszył białoruski myśliwiec. Został on zdjęty, zgodnie ze standardową procedurą, kiedy samolot zbliżający się do lotniska w Mińsku przeleciał w pobliżu elektrowni jądrowej. Zapisy Ryanaira potwierdzają, że myśliwiec nie przechwycił samolotu, nie groził mu i nie był postrzegany przez kapitana jako zagrożenie. Chociaż możliwe, że Białoruś wiedziała o oszustwie (lub nawet je zorganizowała), nie ma sposobu, aby to udowodnić.

 Po wylądowaniu samolotu pasażerowie wysiedli i zostali przewiezieni do terminalu. Kiedy czekali na kontrolę imigracyjną, pani Sapega, dziewczyna faceta z NEXTA, zrobiła mu zdjęcie smartfonem i wysłała je do wspólnego przyjaciela. Ten umieścił zdjęcie na Telegramie, mówiąc, że ich przywódca był w Mińsku. W ten sposób władze białoruskie dowiedziały się, że ten od dawna poszukiwany przez policję człowiek jest na ich terytorium i natychmiast go aresztowały. To historia, która pochodzi od białoruskich władz i może być prawdziwa (lub nie). W każdym razie nie doszło do porwania samolotu, przymusowego lądowania, żadnego innego budzącego wątpliwości aktu. Nie ma znaczenia, czy ​​białoruskie władze od początku wiedziały, że na pokładzie samolotu jest poszukiwany mężczyzna.

 A gdyby wiedzieli, że młody człowiek jest na pokładzie? Nawet jeśli tak było, nadal działali w granicach prawa. Każdy kraj ma prawo nakazać lądowanie dowolnego samolotu cywilnego lecącego w jego przestrzeni powietrznej. Wynika to nie tylko z idei suwerenności, ale znajduje potwierdzenie w praktyce.

 W 2016 roku władze Kijowa podniosły kilka odrzutowców i pod groźbą wymusiły lot Belavii do Mińska, z powrotem i lądowanie w Kijowie. Po wylądowaniu wysadzili i zatrzymali jednego pasażera - rosyjsko-ormiańskiego eksperta Armena Martirosyana. Dlaczego? Bo (żartując, według niego) powiedział przez telefon z lotniska przed startem, że ma kompromaty na temat prezydenta Ukrainy Poroszenki. W rzeczywistości nie miał dokumentów; został następnie zwolniony; ale zmuszenie samolotu do lądowania nie wywołało żadnej międzynarodowej reakcji.

 Stany Zjednoczone obstają przy swoim prawie do zmuszenia do lądowania jakiegokolwiek cywilnego samolotu. W 2004 roku Stany Zjednoczone wymusiły lądowanie prywatnego samolotu, którym podróżował członek wyższej izby rosyjskiego parlamentu i były wiceminister Andriej Wawiłow, który został następnie odebrany na przesłuchanie bezpośrednio z lotniska.

 Najsłynniejszy przypadek miał miejsce w 2013 roku. Samolot prezydenta Boliwii Evo Moralesa wystartował z Moskwy, a wywiad amerykański podejrzewał, na pokładzie na pokładzie znajduje się Snowden. Samolot prezydenta został zmuszony do lądowania w Wiedniu, gdzie został przeszukany. Snowdena nie znaleziono, więc samolot mógł odlecieć. Później Stany Zjednoczone publicznie i oficjalnie ogłosiły swoje święte prawo do zatrzymania i przeszukania wszystkich statków pasażerskich na świecie.

 Stany Zjednoczone nie były osamotnione w zmuszaniu samolotów do lądowania. W 2012 roku Turcja zmusiła do lądowania lot z Moskwy do Damaszku. Ale to był samolot rosyjski, więc nikogo to nie obchodziło.

 Kogo aresztowali Białorusini? Obywatel Białorusi o nazwisku Roman Protasiewicz, to założyciel i szef kanału Telegram NEXTA, który organizował zamieszki w Mińsku w 2020 roku. Widziałem Romana P. w czasie rzeczywistym na ekranie mojego smartfona, gdy kierował zamieszkami w Mińsku podczas białoruskich wydarzeń w 2020 roku Pomyślałem wtedy, że Izrael natychmiast wysłałby ​​rakietę do jego przytulnego studia, gdyby nakazywał buntownikom atakowanie izraelskiej policji. A jeśli pocisk jest zbyt silnym przekazem, to do jego drzwi zapukałoby kilku izraelskich spadochroniarzy. Taka ingerencja nie może być tolerowana. To, co zrobiła NEXTA, jest aktem buntu, a zbuntowane stacje telewizyjne i radiowe mogą zostać zbombardowane. Tak jak Izrael właśnie zbombardował biura Associated Press i Al Jazeera w Gazie. Jak Amerykanie zbombardowali stacje telewizyjne w Belgradzie, Bagdadzie i Kabulu.

 Nieuczciwymi lub słusznymi środkami Białorusi udało się schwytać organizatora NEXTA. Dobra robota! Izrael porywał ludzi za znacznie mniej, np. demaskatora Moti Vanunu – uprowadzonego w Rzymie – który ujawnił tajemnice izraelskiego arsenału nuklearnego. Stany Zjednoczone zmusiły niedawno samolot do lądowania, aby aresztować domniemanego uczestnika wydarzeń z 6 stycznia na Kapitolu.

 Jednak do dnia aresztowania Romana P tylko ta część, hegemon Izrael-USA, odważyła się działać jako w pełni suwerenne państwo. Łukaszenko zrobił ważny i odważny krok, domagając się równości z samym Izraelem i zrównując Rosję ze Stanami Zjednoczonymi. Nadszedł już ten czas. Rosja przezwyciężyła te narzucone przez siebie ograniczenia międzynarodowe.

 Akcja Łukaszenki nie była wielkim krokiem w globalnej walce tytanów, ale z pewnością była małym krokiem naprzód dla Białorusi i Rosji. Redaktor naczelna RT Margarita Simonyan napisała w Telegramie, że zazdrości Białorusi. Któż nie zazdrościłby tak odważnemu przywódcy? Z drugiej strony może być dumna z Rosji. Bez ochrony Moskwy Białoruś byłaby już całkowicie „zdemokratyzowana”, podobnie jak Syria i Irak.

 Nadszedł czas, aby w pełni zastosować międzynarodową symetrię. Ostatnio przy operacji współpracowały amerykańskie służby specjalne i ich młodsi koledzy w Kijowie. Planowali uziemić samolot pasażerski w drodze z Mińska do Stambułu, gdy przecinał on ukraińską przestrzeń powietrzną. Bojownicy Donbasu mieli zostać nakłonieni do wejścia na pokład samolotu w Mińsku, rzekomo w celu bezpiecznego lotu do Stambułu, który następnie „przymusowo” wylądowałby w Kijowie, gdzie mogliby zostać aresztowani i skazani. Kiedy spisek został ujawniony, zachodnie rządy nie zajęły się tym, co technicznie było porwaniem; żałowali tylko, że operacja się nie powiodła.

 Imperium przetrzymuje Juliana Assange'a w areszcie od lat. Dziesiątki rosyjskich specjalistów IT (oznaczonych jako „hakerzy”) zostało aresztowanych w krajach trzecich i wydanych do Stanów Zjednoczonych; setki zabrano z programu „wydawania w trybie nadzwyczajnym” i zabrano na śmierć w Guantanamo. Łukaszenka udowodnił, że w tę grę może grać także dwóch innych facetów.

 Więzień NEXTA Roman P. już zaczął śpiewać i to od razu, w ciągu kilku godzin od zatrzymania. Spodziewamy się dowiedzieć, jak Polska i państwa bałtyckie (i CIA) ingerowały w wewnętrzne sprawy Białorusi, jak planowały i próbowały „kolorowej rewolucji” w Mińsku. Zdjęcia w jego smartfonie ujawniły, że kilka lat temu ten młody mężczyzna zgłosił się na ochotnika do służby w neonazistowskim batalionie Azow na Ukrainie, robiąc sobie selfie pod swastyką. Niekoniecznie jest to przestępstwo na Białorusi; chociaż Azow był dobrze znany ze swoich zbrodni wojennych w konflikcie w Donbasie. Jego przyjaciółka Sapiega, inteligentna dziewczyna, która zrobiła niefortunne zdjęcie na lotnisku w Mińsku, okazała się redaktorem strony, która zamieściła dane osobowe białoruskich policjantów i sympatyków rządu, a następnie zapraszała rebeliantów do własnej zemsty na ich rodzinach i domach. Została zatrzymana na dwa miesiące.

 Jest prawdopodobne, że rząd Białorusi będzie mógł dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, przesłuchując tych dwóch młodych ludzi. Co więcej, aresztowanie to prawdopodobnie ochłodzi niektórych zapaleńców na Białorusi. Do tej pory myśleli, że są nietykalni; teraz dowiedzieli się, że rząd może i będzie bronić kraju przed buntownikami.

 Z reguły sympatyzuję z buntownikami. Ale czasami buntownicy są zbyt pewni siebie. Myślą, że są elfami walczącymi z orkami. NEXTA rozpoczęła wojnę z realną gospodarką narodu białoruskiego, z przemysłem i rolnictwem, o nowy cyfrowy świat. Gdyby wygrali, jak na Ukrainie, białoruski przemysł zostałby splądrowany i sprzedany za grosze; podobnie jak na Ukrainie, białoruscy robotnicy straciliby pracę, a kwitnące rolnictwo zostałoby zrujnowane. Ale Ukraina miała słabego prezydenta Janukowycza, który uciekł do Rosji, gdy był w niebezpieczeństwie.

 Łukaszenka jest innego rodzaju. Jest bardziej podobny do syryjskiego prezydenta Baszara Assada, człowieka, który wciąż jest u władzy po latach, kiedy mu mówiono, że musi odejść. Jego przyjaźń przyniosłaby panu Putinowi wiele dobrego.

 Izrael Shamir

 

 Zródło oryginalne https://www.unz.com/ishamir/the-abduction-of-nexta/

 Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R.

KOMENTARZE

 • Nibiru już przeczytał (wiem :)
  I teraz kombinuje jak tu dokopać Ruszkiewiczowi :))))))))
 • Autor wklejki :-)
  Jestem w trakcie sylabizowania tego "co pyszczą inni" :-).
  Ustalić tu prawdę jest prawie niemożliwe. Dla mnie te wszystkie operacje i na Ukrainie i na Białorusi i w USA - BLM, to wpisują się w ogólnoświatową akcję sanhedrynu konfliktowania gojów pomiędzy sobą. A fakt, że komendanci (komedianci) obozów biorą udział w tej ściemie świadczy, że żarliwie wspólpracują z wrogiem swych narodów.
 • Oczywiście Autor, Shamir, ma rację. Należy przyjąć za normalność
  chęć wpływu obcych, wrogich sił w politykę tak Białorusi, jak i każdego innego państwa. Wszystko zależy nie tylko od władzy państwowej, systemu obrony, ale głównie od społeczeństwa i jego "zdrowia" , czyli na ile jest społeczeństwo odporne jest na ingerencję z zewnątrz.
 • @Nibiru 20:18:55
  //Autor wklejki :-)//
  Zaczynasz dobrze Nibiru.
  Żeby, w miarę poprawnie, zrobić taką wklejkę to trzeba jednak chwilę popracować.
  Rozumiem doskonale, że niezwykle ważne tłumaczenia bezmajtek mają dla ciebie większą wartość i nie są "wklejkami.

  //Ustalić tu prawdę jest prawie niemożliwe.//
  I to właśnie jest jasno powiedziane w notce Shamira.

  //A fakt, że komendanci (komedianci) obozów biorą udział w tej ściemie świadczy, że żarliwie wspólpracują z wrogiem swych narodów.//
  Ja nie biorę, staram się jedynie pokazać inny punkt widzenia, którego nie pokaże ani GoownoWyborcze ani GaPol.
  Tylko tyle :)
 • @Anna-PK 20:20:59
  // ale głównie od społeczeństwa i jego "zdrowia" , czyli na ile jest społeczeństwo odporne jest na ingerencję z zewnątrz.//

  Białorusini w ogromnej masie są świadomi tego co chcą im zrobić ich "dobroczyńcy".
  Mają przykład Ukrainy. A właściwie już UPAdliny.
 • 5 *****
  ~|○
  ----

  Pozdr, :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:32:14 Zgadza się. Ukraina była i jest
  rozbita na różne narodowości, na różne religie, nawet ma różnice językowe. Mam nadzieję, że na Białorusi nie ma takich podziałów i jest większy związek między władzą i społeczeństwem.
 • W wielu innych artykułach na temat Białorusi znalazłem
  stwierdzenia tej wynajętej qrvy syjonistycznej Ciechanowskiej (i tego naziola Romka P. też), że zachód tak musi dokręcić śrubę Białorusinom, żeby zaczęli głodować. Wtedy wyjdą na ulicę.
  I to już się zaczyna. Sankcje na wyroby ropopochodne i nawozy sztuczne zostały wprowadzone zdaje się dziś. Ale pedały i pedofile z Brukseli przeliczą się. Znajdą się inni kupcy.

  A "nasi" łaszą się do niej...

  Najgłupszy i najpodlejszy były minister SZ czyli niejaka Fotyga z PiS powiedziała:
  "Osoby z kręgu Łukaszenki nie kupują willi na Lazurowym Wybrzeżu, nie posyłają dzieci na zachodnie uczelnie, nie kupują klubów piłkarskich w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. Dlatego potrzebne są także dalsze kroki, takie jak sankcje sektorowe, które będą dla reżimu bardziej dotkliwe niż sankcje indywidualne - powiedziała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Fotyga.
  (...) Europosłanka oceniła, że obrany kierunek sankcji nie jest do końca słuszny. - Reżim musi wiedzieć, że jego działania nie będą anonimowe, o co zabiegam na forum europejskim - powiedziała."
 • Szczur sypie kolesi aż milo
  Heroj Raman Protasiewicz sypie aż miło. W Berlinie, Moskwie i innych poważnych stolicach muszą mieć kosmiczna bekę z warszawiwskich przyglupow

  https://youtu.be/Vs2GidrZcu4
 • Paradoksalnie.
  Kibicuję Baćce.
  Jeśli autentycznie nie będzie marionetką ani Putina ani Zachodu, warto docenić samodzielność i upór.
  Bo lubię idących pod prąd.
  Ale, jeśli jest chłopakiem na posyłki Władimira Władimirowicza to nieciekawe.
  Białoruś jako baza wypadowa?
  Też nieciekawe, niezależnie, czyja baza.
  Zachodu, Rosji czy Chin.
  Czy stać go na neutralność i nie uleganie naciskom?
  Oby.
 • @Jacek Boki 20:58:02
  Zobaczył, że go wystawili i zaczął śpiewać. Wkurzył się :)
  Dziś słyszałem w radio tę q... Ciechanowską jak twierdziła, że był "torturowany" i dlatego tak zeznaje :)

  Kłamstwo ma krótkie nogi. Gówniarz myślał, że jest KIMŚ w tej układance a nagle dowiedział się, że jest pionkiem do zbicia.
  I dobrze mu tak :)))

  Tylko czemu "nasz" rząd i prezydent tak się kompromitują?!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:08
  //Żeby, w miarę poprawnie, zrobić taką wklejkę to trzeba jednak chwilę popracować.
  Rozumiem doskonale, że niezwykle ważne tłumaczenia bezmajtek mają dla ciebie większą wartość i nie są "wklejkami.//

  Po prostu obłuda, cynizm, podwójne standardy i klikowość biją po oczach. Kolega Bezmetki też przecież bardzo się zawsze napracuje dokonując wyboru tekstu o odmiennej niż miła Kremlowi narracji i następnie tłumacząc z rosyjskiego a mimo to Jego wysiłek ląduje w "co piszą inni" albo nawet w "lochu". Trochę szacunku Jarku "pażausta" zarówno dla samych siebie jak również "Neonian".
 • @brian 21:01:24
  Ja też kibicuję Baćce.

  I raczej nie jest " chłopakiem na posyłki Władimira Władimirowicza".
  Jest partnerem, z pewnością mniejszym ale partnerem.
  Gdyby Rosja chciała połknąć Białoruś to już dawno sama by zorganizowała jakiś "majdan" i wstawiła swojego człowieka do Mińska. Jednak tego nie zrobili choć Łukaszenka rządzi dłużej niż Putin i ciągle siedział okrakiem między Zachodem a Rosją.

  To są suche fakty i tylko trzeba je kojarzyć.

  Teraz Baćka jest w potrzebie i ma kryte plecy.
  Polska zaufała i postawiła na jednego (ochwaconego) konia i znalazła się w czarnej doopie.
 • @Nibiru 21:05:14
  Miejsce banderowca bezmetki jest wyłącznie w lochu. To najwłaściwsze miejsce dla gloryfikatorami banderowskich rezunow i ich obecnych pogrobowców.
 • @Nibiru 21:05:14
  //Po prostu obłuda, cynizm, podwójne standardy i klikowość biją po oczach.//

  Odpowiedź jest bardzo prosta drogi Nibiru :)
  Administracja, pozycjonując teksty, kieruje się tym, co jest przesłaniem portalu.
  Czyli propagowaniem informacji, które są ukrywane przez mendia głównego ścieku.
  Teksty tego gostka, mimo, że tłumaczone z "rosyjskich" źródeł są dokładnie "po linii" jak NYT, CNN, i polskie szmatławce. To co zapodaje można tam wyczytać.

  Jeśli chce uznania i klikalności niech publikuje na szalom24 albo "niepoprawni".pl
  I niech się cieszy, że ma na NEon24 miejsce chociaż w Lochu bo inne "media" mi np. nie dają takiej szansy.

  Teraz już rozumiesz?

  Serdeczności jak zwykle :)))
 • @Jacek Boki 21:14:32
  Może coś mi umknęło, ale nie przypominam sobie aby Kolega Bezmetki kiedykolwiek sławił banderowców. Nie wszystko czytam. Gdyby tak w istocie było to osobiście bym Go "ekskomunikował" :-) i znielubił. Na nieszczęście nie może się On sam odnieść do tych insynuacji, gdyż najprawdopodobniej ma szlaban u Jarka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:02
  //Teraz już rozumiesz?//

  Rozumiem, rozumiem, tylko po cholerę ten obłudny regulamin Neonu. Wstawcie w regulaminie to co napisałeś powyżej, czyli "tekst zostanie wypromowany lub zdegradowany przez oficera politycznego realizującego wytyczne Kremla" i wtedy nikt nie będzie się czepiał :-)
 • @Nibiru 21:22:31
  // On sam odnieść do tych insynuacji, gdyż najprawdopodobniej ma szlaban u Jarka.//

  I tu się Nibiru myli :)
  U mnie nikt nigdy nie miał szlabanu i mieć nie będzie.
  To ja mam u niego szlaban, podobnie jak kilkudziesięciu komentatorów i blogerów NEon24.
  Jak chcesz to mogę ustalić dokładną liczbę.
  To jest zwykły cienias bojący się dyskusji.
  Czyli zadaniowiec :)))

  A teraz mnie przeproś :)))))
 • @Nibiru 21:30:49
  Wiesz co?
  Goopkowaty jesteś i jeśli chcesz tutaj uprawiać erystykę to źle trafiłeś :)

  Jeśli uważasz, że jest tu "oficer polityczny realizujący wytyczne Kremla" to czego tu szukasz?

  Zabierz kolegę bez majtek i idźcie tam gdzie nie ma "oficera politycznego realizującego wytyczne Kremla". Na szalomie24 całkiem dobrze się czujesz :)
  Proste?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:31:14
  Pewnie , że bym przeprosił nawet z "niedźwiadkiem" i z "karpikiem", gdyby to była naga prawda. Niestety zdarzało się, że moje wpisy u Ciebie lub u innych kasowałeś, dawałeś mi 2 razy "urlop" miesięczny", nie mówiąc o pogróżkach, wyzwiskach oraz ostrzeżeniu, że nie życzych sobie mojej obecności na swoim blogu. Był też epizod że zażyczyłes sobie "abortowania" mnie i kolegi Tokarskiego z Neonu. U mnie z pamiecią jeszcze nie najgorzej :-).
 • @Nibiru 21:22:31
  Może coś mi umknęło, ale nie przypominam sobie aby Kolega Bezmetki kiedykolwiek sławił banderowców. Nie wszystko czytam. Gdyby tak w istocie było to osobiście bym Go "ekskomunikował" :-) i znielubił.

  Ten banderowiec miał już na neonie 30 dni szlabanu za negowanie ludobójstwa Wołyńsko - Małopolskiego, opluwanie ofiar banderowskich rezunów, państwa i narodu polskiego. Szkoda, że tylko 30 dni. Bo za coś takiego ta kreatura już dawno powinna za to wylecieć. A w normalnym państwie, którym III RP nie jest, już dawno po czymś takim, tą szumowiną zająłby się prolurator i to z marszu.
 • "Szczur z Nexty"
  ------------
  Tak - jest to z pewnością tyjater dla gojów w reżyserii czarciego pomiotu. Mnie interesuje co innego. Otóż samodzielność Baćki i wciąż istniejące zbuntowane republiki na wschodzie Ukrainy świadczą o jednym - świadczą o słabości V rosyjskojęzycznej kolumny rezydującej w Rosji - tych co to ich ojcem jest diabeł.
  Wniosek?
  Ech! Gdyby Polacy wiedzieli - co ich czeka po zwinięciu tzw. komuny. Białorusini to wiedzą na podstawie Polski czy Ukrainy.
 • @Nibiru 21:41:12
  // moje wpisy u Ciebie lub u innych kasowałeś,//
  Łżesz i nie rób tak więcej.

  Mówienie, że nie życzę sobie kogoś na moim blogu to nie jest ban tylko prośba, żeby nie przeginać. Nie byłeś nigdy zbanowany.
  Ostrzeżenia, z pozycji admina, to co innego. Jesteś prowokatorem i często przeginasz.
  Jednak nie zostałeś nigdy nawet na chwilę zawieszony.

  A Tokarski to zwykła, zakompleksiona menda (chociaż jego teksty były dobre i podobały mi się). Rył pode mną wiele lat.
  I sam sobie poszedł. Zbanował wszystkich na swoim blogu i musiał gadać sam ze sobą. No może jeszcze z tobą i Lotną :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz Car Putin pokrzyżuje plany światowej masonerii.
  https://youtu.be/1cxsiwgSXeg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:36
  No i robi się pyskówka. Ja odpuszczam, bo szkoda mi czasu i energii.
  Idź już lepiej spać bo stajesz się marudny :-)
 • Autor
  Dziwne że Polska przyjęła tego gnojka. Przecież u nas propagowanie nazizmu i komunizmu jest karalne. Jeżeli ten koleś służył (i to ochotniczo) w Azowie to po przekroczeniu polskiej granicy powinien znaleźć się w areszcie deportacyjnym.
 • Autor 5*
  DK

  „Wolno zabijać w obronie własnych zdobyczy i interesów” – taka syjonistyczna retoryka pojawiła się w powszechnych żydo-mediach. To stwierdzenie zostało wypowiedziane publicznie w 2011r., w żydowskiej rozgłośni TOK FM przez M.Lizuta.
  _________

  „Roman Dmitriewicz Protasewicz, ur. 05.05.1995, administrator kanału telegramu NEXTA.
  W maju 2011 r. dołączył do młodzieżowej radykalnej grupy nacjonalistycznej „Młody Front” (MF). Został członkiem Rady Miejskiej, a następnie pod patronatem D. Daszkiewicza i R. Wasiliewa do naczelnego organu MF – „Uprawu”.
  Latem 2014 r. wyjechał na Ukrainę, aby uczestniczyć w działaniach wojennych w Donbasie po stronie sił ATO. Na Ukrainie spotkał się z szefem ultraprawicowego „Sojuszu Narodowego” i aktywnym uczestnikiem Majdanu Igorem Guzem. Za namową Guza Protasewicz wstąpił do neonazistowskiego batalionu „Azow”, gdzie przeszedł specjalne szkolenie w walce wręcz, strzelaniu z broni palnej, akcjach szturmowych, dywersyjnych i wywrotowych. Zimą 2015 roku awansował do stopnia zastępcy dowódcy łączności 2. kompanii uderzeniowo-szturmowej. Brał udział w pozyskiwaniu finansowania polskiego i amerykańskiego na potrzeby Azowa.
  W 2017 roku został zatrudniony przez „Radio Swoboda”, odbył staż w Pradze, a następnie w USA. Zimą 2020 roku poprosił o azyl polityczny w Polsce. Od stycznia 2020 – administrator Telegram kanału NEXTA. Obecnie Roman Protasewicz mieszkał w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie, za które płaci 650 euro miesięcznie ”.

  za: https://diana-mihailova.livejournal.com/6519271.html?fbclid=IwAR3XQGS8ZXopiZDieGdMpJRO1rkZD0X5H0wR64MHywvJ9IZc2i5M1

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/05/1621956429_e07fzi_600.jpg
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2021/05/e2gie8uxmauvt3l.png
  Twitter – Piotr Panasiuk: Roman Protasiewicz służył w neofaszystowskim batalionie AZOW w Donbasie. To kanalia nie bohater… – (zdjęcie powyżej) informacja już nie jest dostępna, właściciel Twittera ją usunął.
 • @Nibiru 22:07:48
  Pyskówka?
  Niech ci będzie, bardzo elegancko dałeś do zrozumienia, że skończyły ci się argumenty :))))))

  Masz rację, idź spać :)

  Aha! I spytaj się tego cieniasa bez metki czy ma u mnie bana :)))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:11
  https://dorzeczy.pl/swiat/187179/ue-zakazuje-bialorusi-lotow-nad-swoim-terytorium.html
  Zadecydowali komisarczycy z Eurosowietu. Nie, pardon, poinformowała Rada, w Kraju Rad też były takie! Jak ona wygląda i kto ją do tego upoważnił? To jest ewidentne naruszenie suwerenności państw członkowskich UE. Aparatczycy z UE zamykają nasze lotniska. Skandal. Po przejęciu BIAŁORUSI przez GLOBALNĄ FINANSJERĘ czeka ich 30 % (w niektórych regionach było 50 %) bezrobocie tak jak u nas na początku lat 90tych. Oraz PRZEJECIE LASÓW i majątku za bezcen.
 • @marek500 22:08:26
  Wierzysz w garbate aniołki?
  USA i UE wspierają nazioli w UPAdlinie a nasi robią za frontmanów.
  Jak będzie trzeba to będą popierać ludożerców na Fidżi :)
 • @Jacek Boki 20:58:02
  Mocny tylko do szczekania w necie. Z ryja jak skrzyżowanie Nowaka z Grabarczykiem. Jest w stanie za kasę zostać Margot, gdyby za to na Białorusi płacili. Zachowanie się Pratasiewicza jest większym problemem dla obecnej białoruskiej opozycji w Polsce, na Litwie i na samej Białorusi niż dla nas jako Polski.
 • @kula Lis 69 22:17:27
  //jest większym problemem dla obecnej białoruskiej opozycji w Polsce, na Litwie i na samej Białorusi niż dla nas jako Polski.//

  A dla nas to wizerunkowy blamaż.
  Z naszych pieniędzy finansują syjońskie qrvy i nazioli.
 • @Jacek Boki 20:58:02
  W Kijowie odbył się marsz w rocznicę utworzenia dywizji SS „Galizien”
  Gdyby To na BIAŁORUSI maszerowali FASZYŚCI to MORAWICZEK by ryja darł 3mc.

  https://kresy24.pl/w-kijowie-odbyl-sie-marsz-w-rocznice-utworzenia-dywizji-ss-galizien/
 • Protasiewicza jak przycisnęli to się popłakał i przeprosił Łukaszenkę.
  Przyznał się do organizowania rebelii itp. i jak grzeczne dziecko powiedział, że "Baćkę" szanuje i już więcej nie będzie robił kłopotów.
 • @Anna-PK 22:26:23
  //Protasiewicza jak przycisnęli//

  Nie musieli go "przyciskać".
  Zorientował się, że go "sponsorzy" wystawili na odstrzał i sam zmądrzał.
  Torturować go nie musieli :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:29:37
  Jak dobrze pójdzie to poza karą za próbę siłowego obalenia władzy na Białorusi czeka na tego bandytę prokuratura w Ługańskiej Republice Ludowej i szubienica za udział w ludobójstwie ludność. Łukaszenka zaprosił generalną prokuraturę z Ługańskiej Republiki do przybycia do Mińska i dokonania przesłuchania tego śmierdziela.

  Tym samym jest to krok ze strony Białorusi oznaczający uznanie władzy Ługańskiej Republiki na poziomie równorzędnych układów między państwami.

  Salut ✔☺
 • @Jarek Ruszkiewicz SL A gość to miękiszon i ciota, a w przyszłości jak Tw Bolek
  Ten sam zachód swoich opozycjonistów chętnie by zlikwidował bez wahania. Clintonowa chciała zabić Assengea z drona. Mówiła o tym publicznie.
 • @kula Lis 69 23:08:07
  //Ten sam zachód swoich opozycjonistów chętnie by zlikwidował bez wahania.//

  Jak są już niepotrzebni?
 • @Nibiru 20:18:55
  5*:) za komendantów/wrogów swych narodów
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:44:56
  Dobre.
 • @brian 21:01:24
  Wykończą go. Szkoda, bo ma gość cojones.
 • @Nibiru 21:30:49
  Bardziej celnie się nie da!
  10* za komentarz :)
 • @JimA 03:39:58
  //Bardziej celnie się nie da!//

  Rozumiem.
  Hasbarska jaczejka musi się wspierać :)))

  Powiedziano mi, że ty już na swoim blogu gadasz sam do siebie.
  To prawda?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Samoloty nie latają w liniach prostych. A Rosja to najkrótsza droga z Europy do Azji. Może się okazać, że Lufhansa będzie miała połączenia z Tokio i Pekinem ale LOT już niekoniecznie, a przynajmniej nie w konkurencyjnych cenach. Rosja to wykorzysta żeby podzielić na rozsądnych i idiotów. Polsce przypadnie ta sama rola co zawsze.
 • @JimA 03:39:58
  ty Jim a slyszales cos o tym ,ze maja zmienic nazwe NEON ??
  dla uczczenia powrotu jednego takiego maja wstawic R w srodku slyszales cos ?, to to teraz NERON bedzie ???
 • @Jacek Boki 20:58:02 płaczący banderowiec
  No to hieroj zrobił reklamę swoim kamratom z nazistowskiego batalionu Azow. Potwierdził, że silni to są oni tylko do cywili. Ten miłośnik banderyzmu pękł w dwa dni wobec zagrożenia przekazania do DNR gdzie ma zaoczny wyrok za udział w oskarżonym o zbrodnie neonazistowskim pułku AZOW.
 • @demonkracja 21:44:40
  Zakrawa na operacje Michnika w więzieniu w Polsce, który w międzyczasie bywał na wódeczce i panienkach w Moskwie!
 • @JimA 03:37:26
  W Rosji wyborczy zakaz dla ekstremistów, czyli... dla opozycji? Władimir Putin podpisał ustawę, na mocy której w wyborach w Rosji nie będą mogły brać udziału osoby powiązane z organizacjami uznanymi za terrorystyczne bądź ekstremistyczne. Obecnie takie postępowanie toczy się przeciwko... Aleksiejowi Nawalnemu. Za "ekstermistyczne" lub "terrorystyczne" uznawane będą mogły być niemal każde ugrupowania opozycyjne, zagrażające Rosji. Przykładowo, obecnie sąd w Moskwie rozważa wniosek stołecznej prokuratury o uznanie za organizacje ekstremistyczne struktur założonych przez Aleksieja Nawalnego. Prokuratura twierdzi, że współpracownicy aresztowanego opozycjonisty chcą "stworzyć warunki do zmiany podstaw porządku konstytucyjnego, w tym wykorzystać scenariusz kolorowej rewolucji". Najbliższe posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 9 czerwca. W Polsce już dawno powinien być wprowadzony wyborczy zakaz dla TARGOWICY!. A mamy pro-niemiecką i pro-rosyjsko-żydowską. Już dawno powinni być wyniesieni na kopach z polskiego Sejmu.
 • @rowszan 06:49:23
  A jak twoje ratowanie neonu, cieciu od Gavrylienki?
  :)))))))))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:19
  co te R to myslisz , ze to ciebie mialem na mysli ? a fe Ruszkiewicz to jakas mania wielkosci toba zawladnela . A po drugie czy ty jestes Jim , ze odpowiadasz na pytania nie do ciebie ???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:08:05
  No, "hasbara" to raczej wy... takie przynajmniej macie metody. My tylko zwracamy na to uwagę. Delikatnie i kulturalnie. :)
  A to czy gadam do siebie czy nie to co Cię to w ogóle obchodzi? Masz z tym problem?
 • @rowszan 06:49:23
  :)))!!! W punkt. Rzuca się trochę i podskakuje...
 • @kula Lis 69 07:29:33
  "Polsce już dawno powinien być wprowadzony wyborczy zakaz dla TARGOWICY!. A mamy pro-niemiecką i pro-rosyjsko-żydowską. Już dawno powinni być wyniesieni na kopach z polskiego Sejmu."-

  - powinien, to kluczowe słowo, ale jak to zrobić, bo nawet jeśli My nie pójdziemy do wyborów to oni i tak pójdą!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:19
  Co Ci tak wesoło o wpół do ósmej?
 • @JimA 08:46:29
  ""Polsce już dawno powinien być wprowadzony wyborczy zakaz dla TARGOWICY!."

  W Polsce od dawna powinno się wprowadzić eksterminację fizyczną dla tych u władzy, którzy zapomnieli o tym, że Wolna Wola drugiego człowieka jest świętością i wartością niezbywalną daną od Boga.
 • @rowszan 06:49:23
  Albo, nie daj Boże, REJON. :/
 • @werka1321 08:51:59
  No tak, tak, tyle, że my tu, w Polsce, od jakiegoś czasu mamy mniejszości etniczne...Rozumie Pani. :/ i to tę "wolną wolę" chodzi. Yyy... jaśniej się nie da :)
 • @rowszan 08:07:38
  // te R to myslisz , ze to ciebie mialem na mysli ?//

  Nie pal goopa bo za cienki jesteś :))))

  To jak z tym ratowaniem NEonu?
  Ryszard się podniecił...
 • @JimA 08:42:42
  //Masz z tym problem?//
  Żadnego. Na swoim blogu masz prawo robić co chcesz :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:01:04
  To super:) Dzięki Ci!;)
 • @JimA 08:51:36
  //Co Ci tak wesoło o wpół do ósmej?//

  Tam zaraz wesoło...
  Wstałem jak zwykle o świcie. Mimo, że krów do dojenia nie mam :)

  Rano lepiej się myśli i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do bliźnich.
  Wieczorem różnie bywa :)))
 • @JimA 08:46:29
  Śmiem twierdzi, że wszyscy, którzy donoszą na Polskę, plują na nią, szydzą z Polaków i nienawidzą wszystkiego co polskie nie są prawdziwymi Polakami! Są tylko polskojęzyczni, osiedleni w Polsce. 200 tysięcy nowych władców Polski przybyło na ruskich tanach i z ich taborami po 1945 roku ze wschodu. Stamtąd warto sprawdzić ślady. Kilkadziesiąt tysięcy sowieckich oficerów przygotowywanych do bycia „Polakiem” trafiło do Polski. Uczeni byli języka polskiego, zwyczajów a nawet religii. Dziwią nas zachowania niektórych ludzi a no dlatego.
 • @kula Lis 69 10:06:31
  "Śmiem twierdzi, że wszyscy, którzy donoszą na Polskę, plują na nią, szydzą z Polaków ..."

  Jest tu kilku takich.
 • @kula Lis 69 10:06:31
  Tak Kula, wiem o tym doskonale. ... Mam szczęście bo udało mi się uniknąć udziału w projekcie "Polin". Teraz, "tytan umysłu", niejaki Koszałka, kręci za naszą grubą kasę paszkwil o Góralach. Wiem, że kręci się też film o Wyspiańskim. Mam podejrzenia, że to będzie bardziej Chagall'iewo niż Wyspiański :/ Oni się cieszą i zacierają ręce... a uśmiech nie znika z ich twarzy. Ja uważam, że powinniśmy się wreszcie zacząć zbroić. Isl:a1m nie powstał ot tak sobie bez powodu.

  https://www.youtube.com/watch?v=5xWyX4oHlJI
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:46:10
  "PaczPan" ja mam identycznie! Może to wpływ Neonu? :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Zaskakujące słowa Putina o USA: "Podążają śladami Związku Sowieckiego". Czego oczekuje po spotkaniu z Joe Bidenem? Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził w piątek pogląd, że Stany Zjednoczone napotkały na typowe problemy imperium przekonane o własnej potędze stwarzają sobie problemy, z którymi już sobie nie radzą, tak jak to było w przypadku ZSRS. Dodał, że podczas spotkania z Bidenem w Genewie „nie oczekuje przełomu”. Putin wyraził ten pogląd podczas spotkania z przedstawicielami światowych agencji informacyjnych na marginesie odbywającego się w Petersburgu Międzynarodowego Forum Ekonomicznego.

  „USA idą drogą ZSRS”.
  Wiecie na czym polega problem ? Ja wam opowiem o tym jako były obywatel byłego Związku Sowieckiego. Problem imperiów polega na tym, że im się wydaje, iż są takie potężne, że mogą pozwolić sobie na niewielkie błędy i niedociągnięcia. Tych kupimy, tych nastraszymy, z tymi się dogadamy, tym damy błyskotki, tym pogrozimy okrętami wojennymi. I to rozwiąże problemy powiedział Putin. Ale problemy się mnożą. przychodzi moment kiedy z nimi już nie można sobie poradzić. I Stany Zjednoczone właśnie tak postępują, śladami Związku Sowieckiego dodał.

  Putin powiedział też, że spodziewa się, iż zbliżające się spotkanie w Genewie z prezydentem USA Joe Bidenem odbędzie się „w pozytywnej atmosferze” chociaż „nie oczekuje przełomu”. Obaj przywódcy mają spotkać się 16 czerwca w Genewie.

  Putin: Sankcje USA są dla Rosji „enigmą”.
  Rosyjski prezydent wyraził też przypuszczenie, że amerykańskie sankcje przeciwko Rosji są motywowane wewnętrznymi rywalizacjami politycznymi w USA, ale dla Rosji są „enigmą”. Stany Zjednoczone otwarcie dążą do powstrzymywania Rosji dodał.

  PAP
  Ps...Kto by przypuszczał, że Putin będzie miał rację a tak się stało.. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten zmurszały dziad Biden dał Putinowi Alaskę pod choinkę :) On już kompletnie nie kontaktuje, jak Breżniew.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Co powstanie ze skrzyżowania Polaka z pająkiem? Ośmioręki parobek dla niemieckich chłopów. W ten sposób mało inteligentny Niemiec dowartościowuje się. Taka taktyka została zastosowana przy budowaniu PO. Wmawiali członkom, że są inteligentni aż uwierzyli. A teraz wszyscy mają z nich ubaw. Nikt tak pięknie nie podciera dupy Niemcom jak folksdojcze: Tusk, Trzaskowski, Jaśkowiak, Hołownia i chodząca larwa z Gdańska, Dulkiewicz Pomniejszych koneserów niemieckiego szajsu nie warto wymieniać. Totalna opozycja i ich zwolennicy to bardzo dobre parobki dla Niemców. Im taka rola odpowiada, to dobre murzyny.

  Znaczy się, Niemcy nadal mają nas za głupich polaczków - niewolników, lub jak kto woli - białych Murzynów. Czy będą jakieś kroki rządu wobec niemieckich firm w Polsce? To byłby dobry argument.

  Na koniec zapytam, co powstanie ze skrzyżowania Niemki z przywędzonym albo mocno upigmentowanym nowoprzybyłym z Afryki „niemcem”?
 • na sowieckim przesłuchaniu u bajkopisarza łukaszenki
  to sie kazdy przyzna nawet ze jest szpiegiem marsjan , koles bedzie po skonczonej kadencji albo sądzony w hadze za tortury albo ucieknie do rosji jak ten drugi pajac z ukrainy
 • @michalm12345 16:42:22
  Napisałeś to pod wpływem?
  Rozumiem, długi łyk-end :)))
 • @JimA 03:39:58
  Dziękuję i pozdrawiam.
  Marek - znany w półwszechświatku jako Nibiru :-)
 • @Nibiru 17:29:53
  //Dziękuję i pozdrawiam.//

  Musicie się popierać i kochać.
  Tak szybko was ubywa...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:52:21
  Uważaj bo się zakrztusisz!
 • @JimA 20:01:00
  //Uważaj bo się zakrztusisz//

  O mnie się nie martw. Takich jak wy to ja ciepłym moczem :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  To zdjęcie jest niepełne. Tam wypływa Zelenski i mówi, ze Nord Stream to wojna energetyczna przeciw Ukrainie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:52:21
  Przytaszczasz Jarku artykuł o szczurze z nexty, ale oświeć mnie proszę swem światłem odbitem co twoim zdaniem należałoby zrobić gdyby na Neonie (hipotetycznie oczywiście) zalęgły się szczury z Kremla :-)
 • Kolejny szczur o czysto białoruskim nazwisku Szrajbman zwiał na upainę..
  Białoruski politolog uciekł z kraju przez "wywiad" z Pratasiewiczem. "Ryzyko bardzo wzrosło po tych zarzutach, które wybrzmiały". Białoruski politolog Arciom Szrajbman poinformował w sobotę, że wyjechał ze swego kraju na Ukrainę po emisji „wywiadu” z Ramanem Pratasiewiczem w białoruskiej telewizji państwowej, w którym wspomniano jego nazwisko. Analityk powiedział białoruskiemu portalowi Nasza Niwa, że obecnie przebywa na Ukrainie. Jestem tu dlatego, bo ryzyko przebywania na Białorusi bardzo wzrosło po tych zarzutach, które wybrzmiały w wywiadzie Pratasiewicza: że rzekomo koordynowałem protesty, doradzałem aktywistom i kanałom, co i jak robić itd. dodał. Co powiedział Pratasiewicz?
  Zaznaczył przy tym, że Pratasiewicz „bardzo wyolbrzymił” stopień jego wpływu na ten proces. Szrajbman podkreślił, że do jesieni był członkiem jednego z czatów, ale obserwował tam tylko wpisy innych osób, ponieważ było to dla niego interesujące z punktu widzenia analityka. Wskazał, że szczegóły dotyczące akcji protestacyjnych były ustalane telefonicznie, a on nie brał udziału w tych rozmowach. Na swoim kanale w serwisie Telegram Szrajbman napisał, że nie żywi do Pratasiewicza urazy. Nie wiemy, jaką piwnicę w ŁRL separatystycznej tzw. Ługańskiej Republice Ludowej w Donbasie na Ukrainie i jaki los dla jego dziewczyny mu przedstawiono w przypadku odmowy udzielenia tego wywiadu. Zakładników się nie osądza zauważył.

  Złamanie opozycjonisty
  Aresztowany w Mińsku opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz udzielił „wywiadu” białoruskiej telewizji państwowej, w którym skrytykował białoruską opozycję oraz krytyczny wobec Mińska kanał NEXTA, ujawnił szereg informacji o środowisku opozycyjnym i wysunął oskarżenia m.in. pod adresem działaczy i mediów. Polsce i Litwie, które wspierają opozycję, zarzucił, że robią to dla własnych korzyści politycznych.

  Pratasiewicz, który został zatrzymany 23 maja po przymusowym lądowaniu w Mińsku samolotu linii Ryanair i od tamtej pory przebywa w areszcie, w wyemitowanym w czwartek „wywiadzie” dla stacji ONT ze łzami w oczach wyraził skruchę i zapewnił, że współpracuje ze śledztwem, udzielając wszelkich możliwych informacji. Białoruskie media niezależne odniosły się do tej rozmowy z dużą rezerwą.

  PAP

  Ps... Pytanie do naszych rządzących: po ostatnich waszych wypowiedziach biorę za pewne, że polskie władze finansują wywrotową działalność opozycjonistów Białorusi. Jakim prawem próbujecie obalić rząd sąsiedniego państwa, z którym RP utrzymuje stosunki dyplomatyczne? A sami plujecie na Sorosa?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Ten szczur to przyszły białoruski Blumsztajn, Pinior, Frasyniuk lub Borysewicz może Geremek, Kuroń lub Mazowiecki. Ten człowiek nigdy nie powinien zobaczyć wolności, powinien zgnić w więzieniu. To jest hejter opluwał i szydził z najwyższej władzy na Białorusi i za udział w walkach w Donbasie w banderowskim batalionie Azow, znanym z nazistowskich inklinacji. Pamiętacie jak człowieka który stworzył stronę anty komor , polska policja już za 5 szósta wyłamała mu drzwi i aresztowała go, a teraz stają w obronie obesranego Białorusina, szok!
 • Jarek Ruszkiewicz SL Szanowny panie redaktorze Maciejewski na jakiej to podstawie usunięto mój komentarz. Prawda w oczy zabolała
  Polska finansuje Biełsat. Tak trudno pojąć, że za represje na Polaków na Białorusi ponosi odpowiedzialność nasz kraj. Tak trudno ci bidoku pojąć, że nie wszystko jest czarno białe. Tak trudno jest ci pojąć, że na Ukrainie doszły do władzy siły, które jawnie odwołują się do ideologii Bandery prawda. Lepiej przecież utrzymywać, że wszystko to jest ruska propaganda prawda. Lepiej zamykać oczy i uszy tak przecież łatwiej żyć nieprawdaż.

  I to mu wysłałem...Pozwoli pan, że zadam panu pytanie.

  1) Które państwo finansuje telewizję biełsat?

  2) Gdzie znajdował się samolot na obszarze przestrzeni powietrznej jakiego kraju w którym jak to pan pisze „uprowadzono” tego opozycjonistę?

  3) Czy jest pan w stanie wyjaśnić skoro potępia pan Łukaszenkę? Jaka jest różnica pomiędzy aresztowanie tego dziennikarza a aresztowaniem przez Iran terrorysty znajdującego się w samolocie uzbekistańskim zmuszonym do lądowania? Jaka jest różnica pomiędzy aresztowaniem tego dziennikarza a zatrzymaniem samolotu prezydenckiego Moralesa w Wiedniu na zlecenie USA?

  4) Czy potępiłby pan rząd PiS, który podjąłby podobne działania wobec jakiegoś dziennikarza zaangażowanego w działania mające na celu obalenie rządu PiS?

  5) Czy pan i redakcja wpolityce.pl zdajecie sobie sprawę, że siły które tak popieracie czyli opozycję na Białorusi nie jest przyjazna wobec Polski?

  6) Czy uważa pan za przyjazne państwo wobec Polski takie, w którego ministerstwie spraw zagranicznych i ambasadach umieszcza mapy swojego kraju obejmujące terytorium należące do Polski?

  7) Czy uważa pan za przyjazne siły polityczne, których przedstawiciel oświadczył, ze ich kraj podejmie działania w celu odebrania Zakierzonii?

  Oczywiście nie spodziewam się odpowiedzi bo w końcu przecież pytania mogą być za trudne nieprawdaż. Lepiej przecież zlikwidować post z trudnymi pytaniami niż ośmielić się spróbować odpowiedzieć nań. Odpowiedzi do dziś nie otrzymałem i pewnie nie otrzymam.
 • @kula Lis 69 07:42:23
  'Polska finansuje Biełsat."

  A w Polsce wiele polskich dzieci jest niedożywionych.
 • @Monaco Szrajbman to nazwisko góralskie. Przypadek? Nie sądzę.
  Kto się tym mongolskim ryjem przejmuje, mieszał na rozkaz lewactwa EU w kraju pewnie licząc na popularność i kasę, a jak go za wszarz wzięli to lewactwo europejskie mu pokazało środkowy palec. A polskojęzyczni politycy od lewa do prawa mają mokro i pieją z radości na samą myśl o tym białoruskim najemniku (na pewno nie opozycjoniście) i faszyście z banderowskiego pułku "Azow".
 • @Jarek z tego szczura gówniarza chcą robić bohatera, a bohaterem była INKA ...
  Bohaterem był Konstanty Rokossowski torturowany przez 3 lata przez oprawców z NKWD, których narodowość łatwo można sprawdzić w Wikipedii pod hasłem „Operacja polska NKWD lat 1937-38”. https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  https://media.wplm.pl/thumbs/5fb/OTYwL3VfMS9jY183OTBiZC9wLzIwMjEvMDYvMDcvMTIwMC83NjAvMmY0MGYyN2MxOTIxNDE4NDhkN2RkYWY2ZWJlNGFkNTguanBlZw==.jpeg
  Kto ma rację ws. Protasiewicza? Czy sam złamał sobie życie? Gorąca dyskusja wokół wpisów Romaszewskiej i Skwiecińskiego
  Polityka. Czy białoruski opozycjonista sam złamał część swojego życia? Po słowach Agnieszki Romaszewskiej i Piotra Skwiecińskiego nt. Romana Protasiewicza rozgorzała dyskusja w sieci.

  https://wpolityce.pl/polityka/553933-goraca-dyskusja-wokol-wpisow-romaszewskiej-i-skwiecinskiego

  Ps..Przecież wcale nie wiemy czy przeszedł tortury, czy go złamali psychicznie a już go uważamy za bohatera. Niedługo okrzykniemy bohaterką tę Shustak bo pokazała gołe cycki. A to ci opozycja. Jak buduje się legendę opozycjonisty zapytajcie L Wałęsę /tw Bolek/, którego milicja i esbecja tak torturowała, że ludzie uwierzyli, nawet kościół katolicki, nawet on sam uwierzył w swoją legendę bohatera.

  Tak jakoś jest, że jak słyszę nazwisko „Romaszewska”, to mi się włączają wszystkie kontrolki, nawet te spalone. Pratasewicz mówił o rosyjskich pieniądzach dla syna współpracownika kierowanej przez Romaszewską telewizji Biełsat Puciły. Czyżby blady strach padł na co poniektórych, że wypłyną kwity z FSB?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej