Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Izrael, wielkie kłamstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego syjoniści są ciągle bezkarni? Dlaczego mogą bezkarnie gwizdać na Rezolucje ONZ? Dlaczego świat w obliczu ich zbrodni milczy?

Agresja Izraela w Palestynie rozwija się w najlepsze. Ginie coraz więcej ludzi. Proporcje ofiar podobne jak w poprzednich konfliktach - ok 1 : 30. Syjoniści najwyraźniej dążą do osiągnięcia poziomu hitlerowskich Niemiec, za jednego Niemca stu Polaków. Nie ma się co dziwić bo ideologia nazistowska korzeniami tkwiła właśnie w syjoniźmie i czerpała pełnymi garściami z jego ideologii. Zresztą bardzo owocna współpraca nazistowsko - syjonistyczna była bardzo serdeczna i kwitła w najlepsze jeszcze w czasie wojny.

 Dlaczego syjoniści są ciągle bezkarni? Dlaczego mogą bezkarnie gwizdać na Rezolucje ONZ? Dlaczego świat w obliczu ich zbrodni milczy? Skąd to przyzwolenie na okresowe masakry rdzennej ludności Palestyny, niedobitków wielkich czystek etnicznych, które są kamieniem węgielnym, na którym zbudowano Państwo Izraela? Nie jest to jedyny "kamień" ale jak się zdaje ten najbardziej uwierający syjonistów dążących do zbudowania pierwszego chyba w dziejach ludzkości państwa wyznaniowego, "czystego" etnicznie. Rasizm w najczystszej postaci.

 To ciche przyzwolenie zbrodni i czystek etnicznych nie bierze się ze strachu przed samym Izraelem lecz przed tym co to państwo reprezentuje. Izrael jest bowiem najbardziej emblematycznym symbolem, terytorialną emanacją syjonizmu kapitalistycznego, który kontroluje świat "bez granic". Izrael jest narodową reprezentacją globalnej władzy syjonistycznej, która jest panem samego Izraela, Stanów Zjednoczonych i innych państw razem z ich bogactwami naturalnymi i systemami finansowo - gospodarczymi. Państwa te i ich struktury kontrolowane są poprzez banki centralne, emisję pieniądza, wielkie sieci medialne i potężne armie uzbrojone w broń jądrową.

 Tak więc Izrael jawi się jako symbol władzy syjonistycznej nad światem. Władzy sprawowanej prze małą grupkę określającą się jako odrębna "rasa". Jest to bardzo złożona struktura wykorzystująca najwyższej klasy strategów politycznych i technokratów, którzy służąc temu systemowi zajmują newralgiczne miejsca w przemyśle, bankowości i mediach. Z ludnością na poziomie ok. 7,5 mln mieszkańców Izrael jest jedynym "żydowskim" państwem na świecie. Lecz jeśli mówimy o Izraelu to musimy zdać sobie sprawę, że jest to przede wszystkim personifikacja terytorialna światowego sytemu władzy, który go chroni.

 Lobby syjonistyczne, które wspiera i legitymuje istnienie Izraela to nie to państewko na Bliskim Wschodzie lecz system władzy ekonomicznej, politycznej i medialnej na poziomie planetarnym. Te mega korporacje żydo - syjonistyczne wspierane są przez lobby reprezentowane głównie przez ambasady USA na całym świecie oraz ambasady państw - wasali, które wpływają na politykę miedzynarodową i zachowanie całych państw. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku wprowadzanych przez nadzorowany przez syjonistów i ich ideologiczny odłam - neokonów, sankcji na całe państwa, które automatycznie są "popierane" nawet wbrew oczywistym interesom reprezentowanych społeczeństw.

 Syjoniści są niewidzialnymi panami planety Ziemia, to lalkarze poruszający zza kulis swoimi marionetkami - prezydentami, premierami, dziennikarzami i wszystkimi, których postawili na straży swoich interesów. Interesów, które sprowadzają się do jednego - totalna kontrola nad ludzkością. To ta niewidzialna władza a nie Izrael jest tym, przed czym drżą politycy, dziennikarze i intelektualiści. Gotowi są deformować obraz konfliktu izraelsko - palestyńskiego, usprawiedliwiać oczywiste zbrodnie ludobójstwa z jednego, podstawowego powodu - żaden z nich nie chce zostać za życia pogrzebany jako "antysemita".

 Najpotężniejszą jednak bronią używaną przez lobby syjonistyczne jest wspomniany już wyżej "antysemityzm", który używany jest w sytuacjach dla syjonistycznego lobby kryzysowych. W ten sposób można stygmatyzować kazdego - od papieża do prostego kapłana. Od właściciela gazety do zwykłego dziennikarza. I co najgorsze system oszczerstw funkcjonuje wzorcowo. Nikt nie chce zostać "trędowatym", stracić pracę, zamówień dla swojej firmy czy w skrajnych przypadkach życia. Wszyscy ci potencjalni "trędowaci" nie obawiają się Izraela tylko tych niwidzialnych sił za nim stojących. Stąd głównie bierze się bezkarność małego, bliskowschodniego państewka, wyposażonego na wszelki wypadek w kilkaset głowic jądrowych.

 Lobby syjonistyczne nie kontroluje świata poprzez religię mojżeszową. Kontroluje poprzez banki, kontrolę nad zasobami naturalnymi, politykę oraz, w razie potrzeby, używając bata "antysemityzmu".

 Dziś świetny artykuł Chrisa Hedgesa. Chris Hedges jest dziennikarzem, laureatem nagrody Pulitzera, który przez 15 lat był korespondentem zagranicznym The New York Times , gdzie pełnił funkcję szefa biura Bliskiego Wschodu i szefa biura na Bałkanach. Wcześniej pracował dla The Dallas Morning News , The Christian Science Monitor i NPR. Jest gospodarzem nominowanego do nagrody Emmy programu RT America "On Contact. Zapraszam do lektury.

 

 *******************************************************************

 

 Prawie wszystkie słowa i wyrażenia użyte przez Demokratów, Republikanów i gadające głowy w mediach opisujące niepokoje w Izraelu i najcięższy izraelski atak na Palestyńczyków od czasu ataków na Gazę w 2014 roku, które trwały 51 dni i zabiły ponad 2200 Palestyńczyków. , w tym 551 dzieci, to kłamstwo.

 Izrael, wykorzystując swoją machinę wojskową przeciwko okupowanej ludności, która nie ma jednostek zmechanizowanych, sił powietrznych, marynarki wojennej, ciężkiej artylerii i sztabów dowodzenia i kontroli, nie wspominając o zobowiązaniu USA do zapewnienia pakietu pomocy obronnej w wysokości 38 miliardów dolarów dla Izraela. Izrael przez następną dekadę nie będzie korzystał z „prawa do samoobrony”. Dokonuje masowego mordu. To zbrodnia wojenna.

 Izrael jasno dał do zrozumienia, że ​​jest gotowy niszczyć i zabijać tak samo bezmyślnie, jak to było w 2014 roku. Minister obrony Izraela Benny Gantz , który był szefem sztabu podczas morderczego ataku na Gazę w 2014 roku, obiecał, że jeśli Hamas „tego nie zrobi” aby powstrzymać przemoc, uderzenie w 2021 r. będzie większe i bardziej bolesne niż w 2014 r. Obecne ataki były już wymierzone w kilka wieżowców mieszkalnych, w tym budynki, w których mieściło się kilkanaście lokalnych i międzynarodowych agencji prasowych, budynki rządowe, drogi, obiekty publiczne, grunty rolne, dwie szkoły i meczet.

 Spędziłem siedem lat na Bliskim Wschodzie jako korespondent, cztery z nich jako szef Biura Bliskiego Wschodu The New York Times. Mówię po arabsku. Żyłem tygodniami w Gazie, największym na świecie więzieniu na świeżym powietrzu, w którym ponad dwa miliony Palestyńczyków żyje na skraju głodu, walczy o znalezienie czystej wody i znosi nieustanny izraelski terror. Byłem w Gazie, kiedy została ostrzelana izraelską artylerią i nalotami. Patrzyłem na matki i ojców, płaczących w żalu, tulących zakrwawione ciała swoich synów i córek. Znam zbrodnie okupacji - niedobory żywności spowodowane izraelską blokadą, duszące przeludnienie, skażona woda, brak usług zdrowotnych, niemal ciągłe przerwy w dostawie prądu z powodu izraelskich ataków na elektrownie, paraliżująca bieda, bezrobocie endemiczne, strach i rozpacz. Byłem świadkiem rzezi.

 Słuchałem także z Gazy kłamstw pochodzących z Jerozolimy i Waszyngtonu. Masowe użycie przez Izrael nowoczesnej broni do zabijania tysięcy niewinnych, ranienia tysięcy innych i pozbawiania domów dziesiątek tysięcy rodzin nie jest wojną, jest terrorem sponsorowanym przez państwo. I chociaż sprzeciwiam się masowemu wystrzeliwaniu rakiet przez Palestyńczyków w kierunku Izraela, tak jak sprzeciwiam się zamachom samobójczym, postrzegając je również jako zbrodnie wojenne, doskonale zdaję sobie sprawę z ogromnej dysproporcji między przemocą przemysłową prowadzoną przez Izrael wobec niewinnych Palestyńczyków a minimalne akty przemocy, których mogą dopuścić się takie grupy jak Hamas.

 Fałszywa równoważność między przemocą izraelską i palestyńską została powtórzona podczas I wojny w Bośni. W oblężonym Sarajewie codziennie byliśmy bombardowani setkami ciężkich pocisków i rakietami przez okolicznych Serbów. Byliśmy celem ostrzału snajperskiego. Miasto każdego dnia cierpiało z powodu kilkudziesięciu zabitych i rannych. Siły rządowe w mieście ostrzeliwały z lekkich moździerzy i broni strzeleckiej. Zwolennicy Serbów pochwycili wszelkie ofiary spowodowane przez bośniackie siły rządowe, aby grać w tę samą brudną grę, chociaż znacznie ponad 90 procent zabójstw w Bośni było winą Serbów, podobnie jak w przypadku Izraela.

 Drugą i być może najważniejszą paralelą jest to, że Serbowie, podobnie jak Izraelczycy, byli głównymi łamaczami prawa międzynarodowego. Izrael narusza ponad 30 rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Narusza to art. 33 Czwartej Konwencji Genewskiej, który definiuje zbiorowe kary wobec ludności cywilnej jako zbrodnię wojenną. Jest to pogwałceniem Artykułu 49 Czwartej Konwencji Genewskiej, jeśli chodzi o osiedlenie ponad pół miliona żydowskich Izraelczyków na okupowanych ziemiach palestyńskich i czystki etniczne co najmniej 750 000 Palestyńczyków, kiedy powstawało państwo izraelskie i kolejne 300 000 w Strefie Gazy, Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu, który został zajęty po wojnie 1967 roku.

 Aneksja Wschodniej Jerozolimy i syryjskich Wzgórz Golan narusza prawo międzynarodowe, podobnie jak budowa bariery bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu, która włącza ziemie palestyńskie do Izraela. Stanowi to naruszenie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 194, która stanowi, że palestyńscy "uchodźcy pragnący powrócić do swoich domów i żyć w pokoju z sąsiadami, powinni mieć na to pozwolenie w najwcześniejszym możliwym terminie". To jest prawda. Każdy inny punkt wyjścia do dyskusji o tym, co się dzieje między Izraelem a Palestyńczykami, jest kłamstwem.

 Niegdyś tętniący życiem ruch pokojowy i polityczna lewica Izraela, które potępiały i protestowały przeciwko izraelskiej okupacji, kiedy mieszkałem w Jerozolimie, są w stanie agonii. Prawicowy rząd Netanjahu, mimo swojej retoryki o walce z terroryzmem, zbudował sojusz z represyjnym reżimem w Arabii Saudyjskiej, która również postrzega Iran jako wroga. Arabia Saudyjska, kraj, który dostarczył 15 z 19 porywaczy podczas ataków z 11 września, jest uważany za najbardziej płodnego sponsora międzynarodowego terroryzmu islamistycznego, wspierającego dżihadyzm salaficki, podstawę Al-Kaidy i grupy takie jak talibowie w Afganistanie. , Lashkar-e-Taiba (LeT) i Front Al-Nusra .

 Arabia Saudyjska i Izrael ściśle ze sobą współpracowały, aby wesprzeć wojskowy zamach stanu w Egipcie w 2013 r., któremu przewodził generał Adbul Fattah el Sisi. Sisi obalił demokratycznie wybrany rząd. Więził dziesiątki tysięcy dysydentów, w tym dziennikarzy i obrońców praw człowieka, pod zarzutami motywowanymi politycznie. Reżim Sisi współpracuje z Izraelem, utrzymując wspólną granicę ze Strefą Gazy zamkniętą dla Palestyńczyków, zatrzymując ich w Strefie Gazy, jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na ziemi. Cynizm i hipokryzja Izraela, zwłaszcza gdy stroi się w szaty obrońcy demokracji i walki z terroryzmem, ma ogromne rozmiary.

 Ci, którzy nie są Żydami w Izraelu, są obywatelami drugiej kategorii lub żyją pod brutalną okupacją wojskową. Izrael nie jest i nigdy nie był wyłączną ojczyzną narodu żydowskiego. Od VII wieku do 1948 roku, kiedy żydowscy osadnicy kolonialni używali przemocy i czystek etnicznych, aby stworzyć państwo Izrael, Palestyna była w większości muzułmańska. To nigdy nie była pusta ziemia. Żydzi w Palestynie tradycyjnie stanowili niewielką mniejszość. Stany Zjednoczone nie są uczciwym pośrednikiem w walce o pokój, ale finansowały, umożliwiały i broniły zbrodni Izraela przeciwko narodowi palestyńskiemu. Izrael nie broni rządów prawa. Izrael nie jest demokracją. To państwo apartheidu.

 To, że kłamstwo Izraela nadal jest akceptowane przez elity rządzące - nie ma światła dziennego między oświadczeniami w obronie izraelskich zbrodni wojennych przez Nancy Pelosi i Teda Cruz - i jest wykorzystywane jako podstawa do wszelkich dyskusji o Izraelu, jest świadectwem korupcyjnej siły pieniędzy, w tym przypadku lobby izraelskiego, oraz bankructwo systemu politycznego zalegalizowanego przekupstwa, który zrzekł się swojej autonomii i zasad na rzecz swoich głównych darczyńców. Jest to również oszałamiający przykład tego, jak projekty osadników kolonialnych, co jest prawdą w Stanach Zjednoczonych, zawsze prowadzą do kulturowego ludobójstwa, aby mogli istnieć w stanie zawieszenia mitu i historycznej amnezji, aby się legitymizować.

 Lobby izraelskie bezwstydnie wykorzystało swoje ogromne polityczne wpływy, aby zażądać od Amerykanów złożenia faktycznej przysięgi lojalności wobec Izraela. Przejście przez 35 stanowych organów ustawodawczych izraelskiego ustawodawstwa popartego przez lobbing, wymagającego od swoich pracowników i kontrahentów, pod groźbą zwolnienia, podpisania proizraelskiej przysięgi i przyrzeczenia, że ​​nie będą wspierać bojkotu i sankcji jest kpiną z naszego konstytucyjnego prawa do wolności słowa.

 Izrael lobbował w Departamencie Stanu USA w celu przedefiniowania antysemityzmu w ramach trzypunktowego testu znanego jako Three D: składanie oświadczeń, które "demonizują” Izrael; stwierdzenia, które stosują „podwójne standardy” dla Izraela; stwierdzenia „delegitymizujące” państwo Izrael. Ta definicja antysemityzmu jest forsowana przez lobby izraelskie w stanowych organach ustawodawczych i na kampusach uniwersyteckich. Lobby izraelskie szpieguje w Stanach Zjednoczonych, często pod kierunkiem izraelskiego Ministerstwa Spraw Strategicznych, tych, którzy opowiadają się za prawami Palestyńczyków. Prowadzi publiczne oszczerstwa i umieszcza na czarnych listach obrońców praw Palestyny ​​- w tym żydowskiego historyka Normana Finkelsteina, specjalnego sprawozdawcę ONZ ds. Terytoriów Okupowanych, Richarda Falka, również Żyda; oraz studentów, w tym wielu Żydów, w organizacjach takich jak Students for Justice w Palestynie.

 Lobby izraelskie wydało setki milionów dolarów na manipulowanie wyborami w USA, daleko wykraczając poza wszystko, co rzekomo zostało przeprowadzone przez Rosję, Chiny czy jakikolwiek inny kraj. Poważna ingerencja Izraela w amerykański system polityczny, która obejmuje agentów i darczyńców gromadzących razem setki tysięcy dolarów wpłat na kampanie w każdym dystrykcie kongresowym USA dla kandydatów jest udokumentowana w czteroczęściowej serii Al-Jazeera "Lobby". Izraelowi udało się zablokować emisję „Lobby”. Piracka kopia dostępna na stronie internetowej Electronic Intifada, przywódcy izraelskiego lobby są wielokrotnie chwytani przez ukrytą kamerę reportera, wyjaśniając, w jaki sposób, przy wsparciu służb wywiadowczych w Izraelu, atakują i uciszają amerykańskich krytyków oraz wykorzystują ogromne darowizny pieniężne na kupowanie polityków.

 Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił sobie niekonstytucyjne zaproszenie ówczesnego przewodniczącego Izby Reprezentantów Johna Boehnera do wystąpienia w Kongresie w 2015 r. w celu potępienia irańskiego porozumienia nuklearnego prezydenta Baracka Obamy. Otwarte nieposłuszeństwo Netanjahu wobec Obamy i sojusz z Partią Republikańską nie powstrzymało go jednak w 2014 r. przed zatwierdzeniem 10-letniego pakietu pomocy wojskowej o wartości 38 miliardów dolarów dla Izraela, co jest smutnym komentarzem na temat tego, jak zniewolona jest amerykańska polityka wobec izraelskich interesów. Inwestycja Izraela i jego popleczników jest tego warta, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone wydały również ponad 6 bilionów dolarów w ciągu ostatnich 20 lat na daremne wojny, do których Izrael i jego lobby forsowali na Bliskim Wschodzie. Wojny te są największą strategiczną klęską w historii Ameryki, przyspieszając upadek amerykańskiego imperium, doprowadzając do bankructwa naród w okresie stagnacji gospodarczej i rosnącej biedy oraz zwracając przeciwko nam ogromne części świata. Służą interesom Izraela, a nie naszym. Im dłużej trwa kłamliwa izraelska narracja, tym bardziej uprawnieni stają się rasiści, bigoci, teoretycy spiskowi i skrajnie prawicowe grupy nienawiści w Izraelu i poza nim. To stałe przejście na skrajną prawicę w Izraelu sprzyja sojuszowi między Izraelem a chrześcijańską prawicą, z których wielu jest antysemitami. Im bardziej Izrael i lobby izraelskie wysuwają zarzut antysemityzmu przeciwko tym, którzy opowiadają się za prawami Palestyńczyków, tak jak to zrobili przeciwko przywódcy Brytyjskiej Partii Pracy Jeremy'emu Corbynowi , tym bardziej ośmielają prawdziwych antysemitów.

 Rasizm, w tym antysemityzm, jest niebezpieczny. To jest złe nie tylko dla Żydów. To jest złe dla wszystkich. Wzmacnia ciemne siły nienawiści etnicznej i religijnych skrajności. Rasistowski rząd Netanjahu zbudował sojusze ze skrajnie prawicowymi przywódcami na Węgrzech, w Indiach i Brazylii i był blisko związany z Donaldem Trumpem. Rasiści i etniczni szowiniści, jak widziałem w wojnach w byłej Jugosławii, żywią się sobą nawzajem. Dzielą społeczeństwa na spolaryzowane, antagonistyczne obozy, które mówią tylko językiem przemocy. Radykalni dżihadyści potrzebują Izraela, aby usprawiedliwić ich przemoc, tak jak Izrael potrzebuje radykalnych dżihadystów, aby usprawiedliwić swoją przemoc. Ci ekstremiści są ideologicznymi bliźniakami.

 Ta polaryzacja sprzyja przerażającemu, zmilitaryzowanemu społeczeństwu. Pozwala elitom rządzącym w Izraelu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, na zniesienie swobód obywatelskich w imię bezpieczeństwa narodowego. Izrael prowadzi programy szkoleniowe dla zmilitaryzowanej policji, w tym ze Stanów Zjednoczonych. Jest globalnym graczem w branży dronów wartych wiele miliardów dolarów, konkurującym z Chinami i Stanami Zjednoczonymi. Nadzoruje setki startupów zajmujących się cybernadzorem, których szpiegowskie innowacje, według izraelskiej gazety Haaretz , zostały wykorzystane za granicą "do lokalizowania i zatrzymywania działaczy na rzecz praw człowieka, prześladowania członków społeczności LGBT, uciszania obywateli krytycznych wobec ich rządów, a nawet fabrykowania przypadków bluźnierstwa przeciwko islamowi w krajach muzułmańskich, które nie utrzymują formalnych stosunków z Izraelem".

 Izrael, podobnie jak Stany Zjednoczone, został zatruty psychozą permanentnej wojny. Milion Izraelczyków, z których wielu należy do najbardziej oświeconych i wykształconych, opuściło kraj. Jej najbardziej odważni obrońcy praw człowieka, intelektualiści i dziennikarze - izraelscy i palestyńscy - znoszą ciągły nadzór rządu, arbitralne aresztowania i okrutne, prowadzone przez rząd kampanie oszczerstw. Tłumy i strażnicy, w tym bandyci z prawicowych grup młodzieżowych, takich jak Im Tirtzu, fizycznie atakują dysydentów, Palestyńczyków, izraelskich Arabów i afrykańskich imigrantów w slumsach Tel Awiwu. Ci żydowscy ekstremiści zaatakowali Palestyńczyków w sąsiedztwie Sheikh Jarrah, żądając ich wydalenia. Są wspierani przez szereg antyarabskich grup, w tym Partię Otzma Yehudit, ideologicznego potomka zdelegalizowanej partii Kach, ruchu Lehava, który wzywa do wypędzenia wszystkich Palestyńczyków w Izraelu i na terytoriach okupowanych do sąsiednich państw arabskich, oraz La Familii, skrajnie prawicowych pseudokibiców piłkarskich. Lehava po hebrajsku oznacza „płomień” i jest akronimem dla „zapobiegania asymilacji w Ziemi Świętej”. Tłumy tych żydowskich fanatyków paradują przez palestyńskie dzielnice, w tym w okupowanej Wschodniej Jerozolimie, ochroniani przez izraelską policję, krzycząc do mieszkających tam Palestyńczyków „Śmierć Arabom”, co jest również popularnym motywem na izraelskich meczach piłki nożnej.

 Izrael przeforsował serię dyskryminujących praw przeciwko nie-Żydom, które są echem rasistowskich ustaw norymberskich, które pozbawiły Żydów praw wyborczych w nazistowskich Niemczech. Na przykład ustawa o akceptacji społeczności zezwala małym, wyłącznie żydowskim miasteczkom rozsianym w całym izraelskim regionie Galilei, na formalne odrzucanie kandydatów na pobyt ze względu na "przydatność do podstawowych poglądów społeczności". Izraelski system edukacyjny, poczynając od szkoły podstawowej, wykorzystuje Holokaust do przedstawiania Żydów jako wiecznych ofiar. Ta ofiara jest maszyną indoktrynacyjną używaną do usprawiedliwiania rasizmu, islamofobii, religijnego szowinizmu i deifikacji izraelskiego wojska. Istnieje wiele podobieństw między deformacjami, które ściskają Izrael, a deformacjami, które ściskają Stany Zjednoczone. Oba kraje posuwają się z zawrotną prędkością w kierunku faszyzmu XXI wieku, przykrytego językiem religijnym, który cofnie to, co pozostało z naszych swobód obywatelskich i zgasi nasze anemiczne demokracje. Niepowodzenie Stanów Zjednoczonych w obronie rządów prawa, żądaniu, aby Palestyńczycy, bezsilni i bez przyjaciół, nawet w świecie arabskim, otrzymali podstawowe prawa człowieka, odzwierciedla porzucenie słabszych w naszym społeczeństwie. Obawiam się, że idziemy drogą, którą podąża Izrael. To będzie katastrofalne dla Palestyńczyków. To będzie dla nas druzgocące. A wszelki opór, jak odważnie pokazują nam Palestyńczycy, będzie pochodził tylko z ulicy.

 Chris Hedges

 

 Żródło oryginalne https://scheerpost.com/2021/05/14/chris-hedges-israel-the-big-lie/

 Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R.

KOMENTARZE

 • "Dlaczego syjoniści są ciągle bezkarni?"
  Jest pytanie?
  Jest odpowiedź:
  "Syjoniści są niewidzialnymi panami planety Ziemia, to lalkarze poruszający zza kulis swoimi marionetkami - prezydentami, premierami, dziennikarzami i wszystkimi, których postawili na straży swoich interesów."

  Jednak sedno tematu, nadal pozostaje bez odpowiedzi.
 • Autor 5*
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/08/capt.jpg?
  .
  Gwoli przypomnienia:

  Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 3379, przyjęta w dniu 10 listopada 1975 roku w głosowaniu 72 do 35 (przy 32 wstrzymujących się), określiła, że:

  „syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej”.

  Uchwała 3379 stwierdzająca, że „syjonizm jest formą rasizmu i dyskryminacji rasowej”, jako jedyna uchwała w historii ONZ, została odwołana w 1991 roku rezolucją ONZ 46/86.

  Podczas 46 sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ Minister spraw zagranicznych IIIRP, Krzysztof Skubiszewski [syna Ludwika i Ireny (de domo) Leitgeber)] powiedział:

  „Dlatego Polska uważa, iż Zgromadzenie Ogólne winno uchylić rezolucję 3379(XXX) z 10 listopada 1975 r., w sprawie syjonizmu. Chciałbym zaznaczyć, że „Solidarność” oraz nowy rząd w Polsce zawsze występowały przeciwko tej rezolucji. W ONZ zbyt długo zwlekano z jej uchyleniem. Dlatego też Polska będzie współautorem projektu rezolucji zmierzającej do tego celu.”

  Inicjatorem tej politycznej hucpy były oczywiście rządzone przez Żydów USA, a niejaki Skubiszewski, minister żydowskiego tworu - IIIRP - wykonał polecenie Waszyngtonu.
  ____________________________

  Wszyscy przyzwoici ludzie potępiają zbrodniczą politykę Izraela względem Palestyńczyków. Jednak niewielu zastanawia się jak ten problem rozwiązać. Np. likwidacja bandyckiego Izraela może spowodować eksodus zbrodniczego syjonizmu do Europy i prawdopodobnie Polska stałaby się jednym z państw desantu izraelskiego terroryzmu.
  Zastanawiające jest również to, że państwa arabskie, dla których Izrael jest oczywistym wrogiem, nie wyposażają Palestyńczyków w odpowiednią ilość skutecznej broni (?).

  W każdym razie uruchomiona w okresie międzywojennym przez syjonistów polityka pod znanym hasłem "Żydzi na Madagaskar" nie została skutecznie zrealizowana i to mimo stworzenia Izraela - syjonistycznego tworu na Bliskim Wschodzie.
 • @Rzeczpospolita 13:36:42
  Państwa arabskie w większości są już na pasku uSSraela.
  Persja pomaga choć mogłaby trochę wydajniej.
 • @ABX 11:51:37
  "Jednak sedno tematu, nadal pozostaje bez odpowiedzi."

  Do wymienionych "prezydentami, premierami, dziennikarzami i wszystkimi, których postawili na straży swoich interesów." warto byłoby dodać korporacje IT jak google, fb itp. Mając je opanowane mają też dane z kont użytkowników i z systemów operacyjnych.
  Producentów np smartfonów i komputerów jest wielu, ale firmy które opracowały windowsa, androida i ios są z USA. To daje wgląd niemal właściwie we wszystko co ma coś wspólnego z informatyką. Niedobitki załatwiają systemy w rodzaju eschelona. Jak się to wszystko zepnie np jakąś sztuczną inteligencją, czymś z zakresu prekognicji to jest pozamiatane.
  A widzi mi się, że dzięki nano-chipom, szczepieniom, 5G będą mogli kontrolować już nawet nasze mózgi.
  Na niektórych wystarcza już nieraz i telewizor...

  Źle myślę?

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  Ode mnie 5*

  Pozdro!
 • W kwestii technicznej.
  Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Tarcza od dawna uważany jest za najlepszy na świecie. Jego skuteczność, zdaniem twórców, powinna być absolutna. Ale zaostrzenie konfliktu między Izraelem a Palestyną doprowadziło do tego, że w kilku kierunkach naraz unikalna broń po prostu przestała działać.
  Izrael testował taktyczny system obrony powietrznej Żelazna Tarcza w 2007 roku. Pierwszym celem nowej broni są rakiety Kassam domowej roboty, których Palestyńczycy używają do ostrzeliwania izraelskich miast. Miesiąc później nowa izraelska obrona powietrzna przechwyciła rakietę Grad. Pierwsze dwa kompleksy zostały postawione w stan pogotowia w marcu-kwietniu 2011 r. W pobliżu Aszkelonu i Beer-Szewy. W tym samym roku miało miejsce ich pierwsze użycie bojowe. Osiem pocisków Grad wystrzelonych ze Strefy Gazy zostało pomyślnie przechwyconych, a izraelskie wojsko poinformowało, że kompleks był absolutnie skuteczny
  Pociski Żelaznej Tarczy okazały się ostatnią i jedyną przystępną cenowo linią obrony między Izraelem a jego najbliższymi przeciwnikami, Palestyną i Libanem. Izrael nie musi już bać się irackich „Scudów”, które są w stanie zniszczyć całe sąsiedztwo jednym ciosem, dlatego Izrael nie używa „Pasu Dawida” ani innych, cięższych i dalekiego zasięgu systemów obrony powietrznej do ochrony przed palestyńskimi pociskami.
  Ale nowa broń mogła się pochwalić absolutną skutecznością tylko na papierze. W 2011 roku, kiedy Żelazna Tarcza została po raz pierwszy zaadoptowana, Palestyńczycy przeprowadzili 229 ataków, strzelając 386 Kassamów do Izraela. Z całego stosu pocisków, które spadły na izraelskie miasta, izraelska obrona powietrzna przechwyciła tylko 34, czyli mniej niż dziesięć procent z deklarowaną wydajnością 100. Operację „Cloud Pillar” w 2012 roku uważa się za szczególnie udaną dla systemu.
  Następnie „Żelazna Tarcza” przechwyciła 421 pocisków, a skuteczność systemu oceniano na 85%, podczas gdy wojsko odmówiło podania całkowitej liczby pocisków wystrzelonych w Izrael. Po tej operacji zajęło Palestyńczykom kilka lat i lekcje nauk wojskowych, aby zrozumieć, w jaki sposób można pokonać izraelską cudowną broń. Jednak w tym aktywnie pomagali im twórcy systemu i samo wojsko.
  Podstawowa wersja Żelaznej Tarczy to mała bateria na cztery pociski Tamir. Specjalny radar sonduje niebo, a jeśli grozi uderzenie na tereny mieszkalne, zostanie wyeliminowany. Podczas eskalacji konfliktu w maju 2021 roku Palestyńczycy zastosowali sprytną taktykę i skutecznie złamali Żelazną Tarcze,wystrzeliwując więcej pocisków w kierunku wyrzutni, niż system może przechwycić, zmusili izraelskie wojsko do wystrzelenia wszystkich pocisków Tamir w ciągu dziesięciu minut. Rzucając własnoręcznie wykonane "Kassamy" na pozycje obrony przeciwlotniczej, bojownicy otrzymali trzygodzinną przewagę - mniej więcej tyle czasu potrzeba na przeładowanie "Żelaznej Tarczy". Po tym, jak izraelska obrona powietrzna ucichła, miasto zostało pokryte nową falą domowych pocisków, których nikt nie mógł przechwycić.
  Palestyńczycy dobrze przestudiowali izraelską armię i wiedzą, że nie jest możliwe szybkie przenoszenie izraelskiego systemu obrony powietrznej z miejsca na miejsce - system musi być cały czas włączony. Jeśli jedna bateria ulegnie awarii, po prostu niemożliwe jest zatkanie tej dziury inną wyrzutnią.
  Pomimo tego, że Żelazna Tarcza jest częściowo opłacana przez Stany Zjednoczone, produkcja tej broni jest kosztowna: podstawowa wersja na cztery pociski kosztuje 50 milionów dolarów, za osiem pocisków będą żądać 100, a wersja na 12 pocisków. będzie kosztować 150 milionów dolarów. Wystrzelenie jednej rakiety Tamir kosztuje Izraelczyków około 20-40 tysięcy dolarów, podczas gdy rakieta Kassam kosztuje 20-30 razy mniej.Zdaniem eksperta wojskowego Michaiła Barabanowa, izraelskie wojsko nie może jeszcze znaleźć tańszego rozwiązania tego problemu.
 • @fretka 14:43:40
  Nawet jeśli skuteczność tej "tarczy" byłaby na poziomie 90% (a już widać, że nie jest) to można łatwo policzyć ile rakiet dotrze do celu.
  W razie potrzeby Iran może wystrzelić 20 000 pocisków w Izrael w mniej niż 2 godziny ” - czytamy w raporcie opublikowanym przez rosyjski portal lotniczy Avia.Pro.
  Tekst odnosi się do niedawnej eskalacji napięcia między Izraelem a palestyńskimi grupami ruchu oporu w różnych częściach okupowanych terytoriów palestyńskich, podkreślając, że „ konflikt izraelsko-palestyński wykazał całkowitą bezużyteczność izraelskiej broni. żaden z istniejących na świecie systemów obrony powietrznej czy przeciwrakietowej nie radzi sobie z jednoczesnym wystrzeleniem 20 tysięcy rakiet.

  Jeśli "tarcza" przechwyci 18 000 rakiet (nierealne!) to i tak 2 000 doleci tam gdzie trzeba a to oznacza demolkę Izraela.
 • "Dlaczego syjoniści są ciągle bezkarni?"
  -------------------
  Zacznę od tego, że nie było Izraela a i tak - ludzi w Europie i nie tylko w Europie ci - co to ich ojcem jest diabeł - mordowali panem, towarzyszem Hitlerem, towarzyszem Stalinem i banderssynami przemysłowo - choćby za pomocą ustawki zwanej II WŚ.
  Wniosek?
  Na Ziemi rządzą dzieci diabła jako personifikacja Szatana - natomiast ludzie na tej Ziemi są po to aby tę władzę nad Ziemią - dzieciom diabła odebrać. Póki co - jeszcze do tego daleko - więc jest jak jest a będzie coraz gorzej. Z Bogiem diablisko nie wygra - ale to ludzie płacą za Wojnę Szatana z Bogiem swoją krwią, łzami i cierpieniem - więc czas wziąć się do roboty.
 • Dlaczego syjoniści są ciągle bezkarni? Dlaczego mogą bezkarnie gwizdać na Rezolucje ONZ? Dlaczego świat w obliczu ich zbrodni mi
  odpowiedz jest prosta to nie całe klany palestnynczyków od setek lat odmawiając sobie posłodzenia cukrem herbaty i przejmowały najwazniejsze gałezie przemysłu i struktury finansowej bez której panstwo nie istnieje w usa nie mówiac juz o skorumpowanym systemie finansowania polityków i ich zaleznosci az dopieli swego jeszcze przed czasem regana
 • @fretka 14:43:40
  "Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Tarcza od dawna uważany jest za najlepszy na świecie. Jego skuteczność, zdaniem twórców, powinna być absolutna."

  Skuteczność tego systemu jest bardzo ograniczona.
 • ---------- DIABEŁ i BÓG - DUALIZM.
  -------- religie sprowadziły człowieka na manowce , pozbył on się boskiego pierwiastka, z chwilą kiedy sumienie zastąpił POKUTĄ , SPOWIEDZIĄ itp.

  Na skutek tego Człowiek stał się bezkarnym kłamcą , zbrodniarzem , łapówkarzem, oszustem , dwulicowcem i wszystkim co najgorsze , boskie dziecię zamieniło się w szatana, przestało się pilnować , skoro można odpuścić nikczemności ( grzechy ) przez innego BEZ SUMIENIA człowieka trzema puknięciami w deskę , to ?? granica ludzkiego sumienia ( ducha ) zaczęła przesuwać się na pole SZATANA , nie tylko przesunęła się ale w wielu przypadkach ZANIKŁA.

  Człowiek dał się skorumpować DZIECIOM DIABLA i teraz płaci za brak sumienia. Została zachwiana odwieczna równowaga , powstał chaos , który można pokonać tylko PRAWDĄ , UCZCIWOŚCIĄ , GŁOŚNYM WYJAWIENIEM SWOICH PRZEWIN itd.

  Wyobrazmy sobie ,że we wszystkich mediach jutro rano , wszyscy politycy po kolei , mówią, że :

  Tak brałem łapówki , inny tak mam kochanka , inny jestem pedofilem , inny kradłem , oszukiwałem , manipulowałem , sprzeniewierzyłem, zabiłem , szpiegowałem , itd, itp.

  Co się dzieje w takim Państwie ?? , gdy znika możliwość szantażu ? , gdy tysiące ludzi mających wpływ na funkcjonowanie Państwa wyjawia publicznie prawdę Narodowi ?, a jeżeli tak stałoby się na całym świecie ?.

  Odpowiedzcie sobie ludzie na to pytanie . CO BY SIĘ STAŁO NA ŚWIECIE.


  SZANTAŻ stracił by rację bytu, w kilka minut .
 • @ninanonimowa 20:15:54
  ----------------
  "SZANTAŻ stracił by rację bytu, w kilka minut ."
  ----------------
  Pęłna zgoda - ale tutaj dochodzą inne bronie z szatańskiego arsenału - takie jak:
  kuszenie, podjudzanie, wykorzystywanie wrodzonej ułomności ludzkiej i instynktów, kłamstwo, windowanie na świeczniki marginesu społecznego i roztaczanie nad nim parasola ochronnego, etc.
  Wniosek?
  Czarci pomiot wszelkie sk***ysyństwa wyrządza ludziom ich własnymi rękami.
 • @fretka "Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Tarcza" od dawna uważany jest za najlepszy na świecie."
  .


  https://m.neon24.pl/f7dfded2962fa7f0707398184473693f,14,0.png  Bogumił Boguchwał
 • @demonkracja 21:07:06
  ----- spiąłeś temat , znakomicie konkludując.
  Przypomniało mi się stare powiedzenie : [ co innego na języku , co innego w myśli ] widzisz ! też dualizm , a zapewne powstał on ze strachu .

  Zarządzanie strachem , a jest ono możliwe dlatego ,że brak nam wiedzy !, WIEDZA CZYNI WOLNYM.

  TAJNE ARCHIWUM WATYKAŃSKIE niedostępne - inne księgi spalono , powodując brak wiedzy, A ONA !!!...........
 • @ninanonimowa 22:22:21
  ----------- https://www.youtube.com/watch?v=vrZKEvEen0M
 • @ninanonimowa 22:22:21
  -------------------
  "Zarządzanie strachem , a jest ono możliwe dlatego ,że brak nam wiedzy !, WIEDZA CZYNI WOLNYM."
  -------------------
  Prawdę czarci pomiot przykrył fałszem - a to jest doskonały grunt - na którym ów czarci pomiot funduje ludziom do woli - rzeczywistość podstawioną. Natomiast ludzie w nią wtłoczeni zachowują się adekwatnie do niej a jednocześnie zachowują się irracjonalnie do świata realnego - będąc tego nieświadomymi. Przynajmniej większość ludzi.
  Wniosek?
  Prawda wzmacnia ludzi a zabija dzieci diabła - natomiast kłamstwo wzmacnia dzieci diabła a zabija ludzi. Tak już jest, ponieważ Bóg życzy sobie na Ziemi ludzkiego świata a nie szatańskiego - więc zadaniem człowieka jest dążyć do prawdy.
  ****************
  Dążyć do prawdy - jest równoznaczne z odebraniem Ziemi - czarciemu pomiotowi.
  ****************
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:54
  Witam,tylko tyle reszta bez komatarza.
  z Szacunkiem pozdrawiam.https://r.interia.pl/NLIRy6zYdS37PCEImXWoWd0cpSebiOMs4vUiNy+bRKKD4CROdJdUrbcEstunY8m4H+zPRUyzrs8etXzd5e2YNZNNtKrAXMJvrrpjUQhq2cmCF/ls1IKvw7o4YS4j3Ana/0Cdz+uywx+h+fVG4n0CvEvMMpS0j49V8q0lx0ghTBsc8xUsNtMDcuBQS7t2sat3xOUppIXhyBq6Wq8tuNHQWw==

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej