Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22765 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Czy Chiny poprą Iran?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiele, niestety, wskazuje na to, że konflikt między USA a Iranem będzie narastał.

Jest dość mało prawdopodobne, że USA dokonają lądowej inwazji bo nie mają ku temu wystarczających sil i środków w regionie. Scenariusze mogą być różne ale mnie w tej chwili interesuje jak zachowają się Chiny?

Jak można zauważyć, Chiny nie angażują się w konflikt bliskowschodni, przynajmniej otwarcie, militarnie. Co nie oznacza, że nie udzielają wsparcia politycznego i pewnie jeszcze innego, którego z boku nie widać. Jednak ostatnie wspólne manewry morskie z Iranem i Rosją wskazują niezbicie, że w orbicie zainteresowania Chin jest jednak Iran.

Amerykańscy analitycy i wojskowi zgodnie podkreślają, że agresja USA na Iran spowoduje w konsekwencji zaangażowanie tak Rosji jak i Chin, choć każdego z nich z trochę innych powodów. Powody Rosji są oczywiste. Ewentualne podporzadkowanie Iranu przez USA a właściwie Izrael, bo to jego najbardziej uwiera Iran a USA są tylko narzędziem, spowoduje permanentny chaos na BW i eksport islamskiego terroryzmu w południowe rejony FR a na to Rosja nie może sobie absolutnie pozwolić. Obydwie wojny czeczeńskie były taką próbą eksportu dżihadu sponsorowanego przez Arabię Saudyjską na zamówienie USA (czyli de facto Izraela). Zresztą Putin powiedział swego czasu, że woli walczyć z terroryzmem w Syrii niż czekać aż terroryści przyjdą do niego. A że przy okazji zrobił dobry uczynek i uratował legalny rząd Assada to już inna sprawa...

Interesy Chin są innej natury. Iran jest bardzo ważnym dostawcą ropy do Chin i bez tej ropy, kupowanej prawdopodobnie na dobrych warunkach, chińska gospodarka nie rozwijała by się tak dynamicznie. Chiny do tej pory starały się bilansować zakupy tego surowca między Iranem a Arabią Saudyjską ale nie ulega wątpliwości, ze to Iran jest, ze strategicznego punktu widzenia ważniejszym partnerem. Iran jest bowiem kluczowym elementem budowanego przez Chiny Nowego Jedwabnego Szlaku i tu jest pies pogrzebany. Chinom nie zależy absolutnie na wielkiej wojnie ani nawet na zmianie rządów w Iranie bowiem Arabia Saudyjska i pomniejsze monarchie w Zatoce Perskiej są obecnie pod kontrolą USA i ew nowy rząd w Teheranie, pod kontrolą amerykańską, nie byłoby już tak przyjazny. Jak widać z powyższego, konflikt USA - Iran ma o wiele większy wymiar i w rzeczywistości nie chodzi wcale o Iran tylko właśnie o Chiny i zatrzymanie chińskiej ekspansji oraz uniemożliwienie budowy wielowektorowego świata, w którym rola USA będzie ograniczona.

USA kontrolują zachodnią strefę Zatoki Perskiej dlatego tak istotne z punktu widzenia geopolitycznych interesów Chin (i oczywiście Rosji) by ta kontrola nie rozszerzyła się także na Iran. Jest to wręcz warunek sine qua non wszelkich przemian geopolitycznych zainicjowanych przez Chiny i Rosje. Oddanie Iranu w ręce Amerykanów oznaczałoby ciągły szantaż, sankcje i embarga na transport ropy, a że takie bandyckie metody stosują USA nawet wobec swoich "sojuszników" to widzimy na codzień. Jednym słowem Zatoka Perska nie może stać się "wewnętrznym morzem" USA.

Do tej pory Chiny starały się zachować pewną równowagę w relacjach tak z Iranem jak i z USA lecz ostatnie wydarzenia sprawiły, że taka polityka obecnie nie jest już możliwa. Doprowadzi to nieuchronnie do dalszego zacieśnienia, jeśli nie wręcz formalnego sojuszu Chin, Rosji i Iranu a o boksowaniu się z takim koniem USA nie mogą nawet marzyć. Nawet jeśli "polski" rząd wyśle na BW wszystkie czynne F-16 bo jakoś nie widać entuzjazmu zachodnich "sojuszników" USA...

To w sumie są dobre wiadomości bo wygląda na to, że wojny, przynajmniej na wielką skalę nie będzie. Tym bardziej, że siły USA w Iraku mają już oficjalny status okupanta i te parę tysięcy marines to szyickie milicje przykryją czapkami. Ups... Turbanami.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Iraq potrzebuje opieki
  Już premier iracki ogłosił na Twitterze, że otwiera się na współpracę z Chinami. Stało się to zaraz po pogrzebie męczennika Soleimaniego.
 • Wojska USA
  Mają się wynieść z Iraku. Dotyczy to także wojsk polskich, które tam cały czas stacjonują. Nie wiem, jaki czas mają na opuszczenie państwa irackiego, niemniej jednak. Także byłoby świetnie, gdyby Duda z tym głupkiem Błaszczakiem zabrali się do konkretną pracę i sprowadzili naszych chłopaków do kraju. Bo tam może być coraz bardziej niebezpiecznie, a starczy przewożenia do Polski trumien z żołnierzami polskimi, którzy giną za,, niesfoją sprawę.,,
 • @zbig71 09:27:40
  Trump powiedział, że wojska USA wyniosą się z Iraku pod warunkiem, że ten zapłaci im za bazę powietrzną, a jeśli nie rozwiążą sprawy po przyjacielsku, to nałoży na Irak ostre sankcje.
 • @wercia 10:12:24
  Tak, czytałem o tym. Na każdym portalu jest to info. Ten prymitywny Trup dolewa oliwy do ognia.
 • @zbig71 10:19:38
  Rodziny cywilnych ofiar jankeskich nalotów, powinny wynająć dużą zachłanną kancelarię adwokacką i złożyć pozew zbiorowy. Np. 100 baniek za jedną ofiarę.
  A Trumpa za podżeganie do nienawiści.
 • @Wican 10:53:27
  To koniokrady w takiej sytuacji nie przyjęły by pozwu.
 • @Wican 10:53:27
  Żadna koszerna kancelaria sprawy nie weźmie, a tylko taka miałaby szansę.
 • WPS
  Tytułowe pytanie, to typowe pytanie retoryczne:

  Pytanie retoryczne – figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.

  Jeśli @autor miał coś innego na celu, to jest to z jego strony marnotrawna czasowo zabawa " intelektualna".
 • @maricus 11:10:52
  Któraś by wzięła. Co im szkodzi. Kasa nie śmierdzi
 • @zbig71 10:58:20
  To zamrozić im aktywa i zakazać wjazdu
 • 5*
  Czy polskie wojska stacjonujące w Iraku można uznać za wojska okupacyjne?
 • Wg mnie, Chiny chyba wciąż będą
  unikać oficjalnego wiązania się w takie konflikty.
 • @Wican 11:28:02
  No tak, ale dotychczas to oni zamrażają, a nie inni.
 • Rosja nie śpi,
  5*

  Pilne: Rosja nie spi, wysyła okrety...

  Rosja wysłała najpotężniejszy statek na m. Śródziemne z powodu konfrontacji USA z Iranem. 
  W niedzielne popołudnie krążownik rakietowy rosyjskiej marynarki wojennej Marszałek Ustinow przekroczył Bosfor i Dardanele i jest obecnie już na Morzu Śródziemnym.

  Według doniesień, to jest jeden z najpotężniejszych okrętów wojennych rosyjskiej floty, cel to wybrzeże Syrii z powodu możliwej konfrontacji wojskowej między Stanami Zjednoczonymi a Iranem w tym regionie.

  Ciężki krążownik rakietowy znacznie poprawi bezpieczenstwo rosyjskiej floty na Morzu Śródziemnym.

  Jak wcześniej informowała „Russian TV ”, amerykańskie samoloty przez 10 dni kilkakrotnie atakowały obiekty wojskowe sił proirańskich na terytorium Syrii.

  „RK„ Marszałek Ustinow ”z okrętami podwodnymi obejmie obszar w Tartusie, Chmeimim i będzie monitorować warunki na morzu i w powietrzu we wschodniej części Morza Śródziemnego. 

  Pozdr.
  M
 • @AgnieszkaS 09:25:11
  Potrzebuje? To nie są małe dzieci.
  Chcą po prostu współpracować z normalnym państwem i wykopać agresorów i okupantów.
 • @zbig71 09:27:40
  Sprowadzą do domu jak im Wuj Szmul pozwoli.
 • @wercia 10:12:24
  Idiota. Niech zabiorą ze sobą tę "inwestycję.
  To USA POWINNY zapłacić parę bilionów odszkodowań.
 • @Wican 10:53:27
  Dokładnie tak!
 • @stanislav 11:11:03
  No dobra, tytuł do d...
  A jakieś uwagi do notki?
 • @zbig71 12:00:39
  Aresztować statki płynące pod ich banderami albo z ichnimi towarami, turystów amerykańskich trzepać na lotniskach
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:09:55
  Powinni ich pozywać. Wladze amerykańskie jako całość, ale też pojedyńczych żołnierzy podejrzanych o jakiekolwiek przestępstwa. Zasypać różnorakie sądy amerykańskie. Oni mogą sądzić za przestepstwo popelnione w całym układzie słonecznym
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:08:28
  Wuj Jonny Daniels. Bardzo młody wujek. A jakie już ma osiągnięcia? LOT, PP, znajomości u najważniejszych PiSorów!!!
 • @Robik 11:35:48
  Jak najbardziej!
  Kiedyś byliśmy agresorem a od niedzieli okupantem.
 • @Wican 11:43:52
  To są spryciarze. Ale jak będą chcieli pomóc to pomogą.
 • @Wican 12:11:49
  Kto taki zaaresztuje ci amerykański statek?
  Z turystami to jeszcze przejdzie.
 • @Wican 12:15:32
  Tylko gdzie te skargi będą rozpatrywane?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:07:24
  Cóż, Agnieszka S. pewnie nie wie, że to stara cywilizacja, nie to co 250 historii czystej bandyterki.
 • @zbig71 12:26:27
  Ale jak nie będą ichnie sądy to rozpatrywać, to wtedy takie coś należy nagłaśniać. I zaufanie obywateli amerykańskich do ichniego systemu, spadnie jeszcze bardziej. Osłabiać wroga wewnętrznie, a koszta takiej wojny asymetrycznej, wielkie nie są.
 • @zbig71 12:23:18
  Ja bym zaaresztował.
 • @maricus 11:10:52
  "Żadna koszerna kancelaria sprawy nie weźmie, a tylko taka miałaby szansę."

  Ależ weźmie i to chętnie. Wielu rasowych prawników nie oprze sie pokusie sławy i pieniędzy z niej płynącej. Nawet takiego Demjaniuka bronił prominentny prawnik izraelski, WYGRYWAJĄC sprawę, ku zgorszeniu swoich rodaków.

  Zawód prawniczy nie ma narodowości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:11:08
  No oczywistym jest, że Chiny zainteresowane są istnieniem niepodległego i suwerennego Iranu, a nie amerykańsko-syjonistycznego protektoratu w Iranie i na Bliskim Wschodzie.
 • @Monaco 12:05:38
  Anglia wysłała w rejon Zatoki Perskiej dwa okręty wojenne niewykluczone że do ochrony swoich tankowców tam pływających albo Cieśniny Ormuz. Gdyby ją Iran zablokował nieciekawa byłaby sytuacja nawet dla głównego sprawcy tej sytuacji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:11:08
  Płodniejsze byłoby pytanie, czy i pod jakimi warunkami Chiny mogą nie poprzeć Iranu?
 • @stanislav 12:38:55
  Dla kumatych jest to sprawa oczywista.
  Jednak są tacy, nawet tutaj, którym pewne rzeczy trzeba łopatką.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:11:08
  Notatka jest ok ! 5* Może trzeba było jeszcze coś wspomnieć o Turcji, bo to też ważny gracz w tym regionie. Ale być może Turcja, podobnie jak wielu innych, mocnych, porażona bezczelnością tego ataku, czeka na rozwój sytuacji. Swoją drogą, ciekawie by było jakby, jakby Erdogan postanowił pozbyć się USA i NATO - wszak jego też próbowali zamordować, tyle że w trochę inny sposób. To zmieniło by całkowicie sytuację strategiczną w tamtym regionie. Wystarczy spojrzeć na mapę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:42:18
  Przy okazji: " Jest dość mało prawdopodobne, że USA dokonają lądowej inwazji.." , to jest ze względów logistycznych, ekonomicznych i politycznych niemożliwe, bo oznaczałoby klęskę USA o wielkich konsekwencjach wewnętrznych i globalnych. Nikt na pewno nie rozpatruje w USA poważnie takiego rozwiązania.
 • @stanislav 12:47:27
  "Przy okazji: " Jest dość mało prawdopodobne, że USA dokonają lądowej inwazji.." ,

  Jednyną nadzieją jest przewrót wewnętrzny.
 • 5☆
  Chiny w każdej kwestii spornej, są po stronie Rosji a szczególnie gdy spór dotyczy bezprawnych agresywnych poczynań Stanów Zjednoczonych.

  Szkoda tylko że wraz z Rosją nie tworzą militarnego paktu obronnego.
  Są wprawdzie wspólne manewry i Rosja buduje Chinom nowoczesną obronę antyrakietową ale wspólny sojusz obronny byłby ogromną tamą dla amerykańskich jastrzębi gotowych do podpalania kolejnych jeszcze nie zdewastowanych i nie zniewolonych przez USA państw.

  ...
 • @Wican 12:33:34
  I mógłbyś u siebie w kraju mieć Majdan, albo żółte kamizelki.
 • @Wican 12:31:40
  Jakie 250 lat historii?
  Przecież to wspaniała wielo-tysiącletnia kultura!
  „Stany Zjednoczone i Włochy są związane wspólnym dziedzictwem kulturowym i politycznym, sięgającym tysięcy lat, od starożytnego Rzymu” - stwierdził Trump na konferencji z prezydentem Włoch.
 • "Czy Chiny poprą Iran?"
  ------------
  Dwie sprawy wokół tego tytułowego pytania. Otóż światowy, czarci pomiot jest silny siłą swoich V kolumn rezydujących w państwach świata a nierzadko wywijających tymi państwami. Na pewno takie V kolumny pomiot posiada i w państwach leżących na BW. Chiny z kolei są uwikłane we współpracę z USrahellem w taki sposób, że mamy tam klasyczny klincz. Klincz ten polega na tym, że aby Chiny mogły się rozwijać nadal - musza poszerzać swoją ekspansje gospodarcza na świat za pozwoleniem - światowego, czarciego pomiotu. Dzięki temu trwa swoista piramida finansowa - Chiny wykupują usrahellskie papiery wartościowe bo mają za co dzięki swojej ekspansji gospodarczej. Rolę jelenia wpłacającego świeżą forsę do kasy piramidy jest tutaj rozszerzanie ekspansji gospodarcze Chin. Chiny oczywiście zyskują na czasie - bo uczą się jak zrobić wszystko co możliwe, uczą się nowych technologii i generują już własne - pionierskie na najwyższym poziomie.
  Wniosek?
  Chiny nie zrobią nic istotnego wbrew żywotnym interesom światowego, czarciego pomiotu a pomiot nie zrobi nic fundamentalnego - aby działanie wspomnianej wyżej piramidy - zakłócić - przynajmniej na dzisiejszym etapie. Dzisiejszym etapie - przerabiania ludzkości stworzonej przez Boga - na szatańskie odchody.
 • @Wican 12:31:40
  "pewnie nie wie, że to stara cywilizacja..."
  Pewnie to wie, ale nie może pojąc swoim zamerykanizowanym rozumkiem, że istnieją takie państwa, które nie potrzebują amerykańskiej "opieki"....
 • @zbig71 13:22:04
  To trza korzystać z tych metod i rozruszać ruchy antywojenne.
 • @Robik 13:27:52
  A, to teraz rozumiem czemu nie chce wyjść z Iraku. Niech mu oddadzą za to, co tam pobudowali Jankesi w zaprzyjaźnionej Asyrii czy innym Babilonie
 • @SZS 13:31:06
  Oni już "otoczyli opieką" Indian.
 • @SZS 13:31:06
  Nie tylko ona. Wielu amerykanów nie chce i nie może pojąć swoim móżdżkiem, że nie wszyscy chcą pić coca-colę i żreć MC. Donalda. Po prostu nie mieć się im to w główkach.
 • @Robik 13:27:52
  To tylko na pozór brzmi komicznie, ale tak naprawdę, to są wspólne imperialne korzenie ideologiczne, a już w naszej erze ( po n. Ch.) te same "chrześcijańskie" uzasadnianie podbojów i ludobójstwa ( z narodem handlowym w tle ).
 • WPS
  Póki co w środę 8 stycznia 2020 W.Putin przybędzie do Turcji z okazji uruchomienia gazowego " Tureckiego potoku", ale zapewne także dla przedyskutowania z Erdoganem sytuacji na BW i współpracy rosyjsko-tureckiej.

  Президент России Владимир Путин 8 января, в среду, прибудет в Стамбул для участия в церемонии запуска «Турецкого потока»

  za: https://russian.rt.com/world/news/705510-putin-tureckii-potok?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications
 • @Drab61 12:47:03
  Erdogan ma już przećwiczone. Już raz wyłączył światło w amerykańskiej bazie. Amerykanie już ponoć zabrali z Turcji bombki i przenieśli gdzieś koło Vicenzy. Tak przynajmniej zeznają Włosi. Wkurzeni jak sto bandziorów. W razie czego to wyparują.
  Erdogan jest teraz zajęty w Libii.
 • Chiny wspierają Irak i Iran (kupują ropę mimo embarga USA.
  Poniżej szokujące zeznania polityka Irackiego:

  "
  Oto, o czym dyskutowano na tej sesji (bez emisji): Abdul-Mehdi ze złością mówił o tym, jak Amerykanie zrujnowali kraj i teraz odmówili ukończenia projektów infrastruktury i sieci elektrycznej, chyba że obiecano im 50% przychodów z ropy – Które Abdul-Mehdi odmówił.

  Abdul-Mehdi: Właśnie dlatego odwiedziłem Chiny i podpisałem z nimi ważną umowę, aby zamiast tego przystąpić do budowy. Po powrocie Trump wezwał mnie do odstąpienia od umowy, a kiedy odmówiłem, zagroził mi ogromnymi demonstracjami przeciwko mnie, które zakończyłyby mój PM

  Abdul-Mehdi: I tak naprawdę zmaterializowały się przeciwko mnie ogromne demonstracje, a Trump dzwoni ponownie i mówi, że jeśli nie spełnię jego żądań, umieści snajperów Marines na najwyższych budynkach, którzy będą celować i zabijać zarówno protestujących, jak i siły bezpieczeństwa , próbując wywrzeć na mnie presję.

  Abdul-Mahdi: Ponownie odmówiłem i złożyłem rezygnację, a do dziś Amerykanie nalegają na anulowanie naszej umowy z Chinami.

  Abdul-Mehdi: Po tym, kiedy nasz Minister Obrony publicznie powiedział, że trzecia strona atakuje zarówno protestujących, jak i bezpieczeństwo (tak jak groził Trump), otrzymuję nowy telefon od Trumpa, który zagroził, że zabije zarówno mnie, jak i MoD, jeśli będziemy kontynuować mówienie o tej „trzeciej stronie”.

  Podsumowując, i mówiąc wprost: Stany Zjednoczone: – odmówiły ukończenia odbudowy zniszczonego przez siebie kraju – zażądały 50% wszystkich dochodów z ropy naftowej z Iraku w zamian za ukończenie tej pracy (w stylu gangstera) – oszalały, gdy Irak zamiast tego spojrzał na Chiny (cd.)

  JAKIEŚ PYTANIA???
  "
 • @stanislav 12:47:27
  Zgadza się, takiej opcji nie ma. Tylko że samym ostrzałem rakietowym nic nie zrobią a wszystko co pływa amerykańskiego pójdzie na dno. Poza tym Amerykanie będą strzelać do Persów a Persowie, razem z Hezbollahem, armią syryjską i Hamasem w tym czasie zrobią z Izraela sito...
 • @Alfax 13:08:54
  Chiny mają z Rosją sojusz faktyczny, nie bardzo chcą to formalizować bo wbrew pozorom ich interesy nie zawsze są zbieżne. Podobnie jest z Iranem. Potrzebują Rosji ale za bardzo nie chcą się, z różnych względów, zbyt przytulać. Persja to nie Polska skundlona przez obcą agenturę. Znają swoją siłę i mają własny rząd. Wiedzą doskonale, że w interesie Chin i Rosji jest im pomóc. Głupie ropokrady nie wiedzą z kim zadarli...
 • @Robik 13:27:52
  Teraz wiadomo dlaczego chodzi z mopem na głowie :)))
 • @demonkracja 13:30:26
  To nie do końca tak.
  Chiny nie mogą ciągle się bujać. W końcu będą musieli powiedzieć "sprawdzam". I właśnie chyba zbliża się ten moment. Do tej pory to Rosja wyciąga za nich kasztany z ogniska.
 • @Wican 13:37:31
  Tak? Chcesz pałą przez grzbiet za friko?
  Zachowaj siły jak naprawdę będą potrzebne.
 • @Oscar 13:58:54
  Trampek jest zbawieniem dla świata.... Dzięki niemu ludzie widzą jak wygląda prawdziwa polityka. Ze to zwykłą bandyterka. Może szybciej dzięki temu się ockną.
 • @zbig71 13:40:44
  Sondaże mówią, że są podzieleni 50/50.
  Takiego wyniku nigdy chyba nie było. A jak ich chłopaki będą wracać masowo w czarnych workach to te proporcje jeszcze się zmienią tak, że rząd nie będzie zadowolony.
 • @zadziwiony 14:16:22
  Zgadza się! Gdyby na miejscu Trumpa był ktoś rozgarnięty to wszystko byłoby po staremu a Trump idiota dał potężnego kopa Historii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:22:50
  Z pewnością takie same argumenty padają w "negocjacjach z polskimi politykami".
 • @zadziwiony 14:16:22
  A ja myślę sobie że Tramp to robi świadomie.
  ..w ten sposób w istocie wspiera walkę z globalną mafią żydowską wykorzystując jej głupotę.
  Tramp wykonuje te pomysłu mafii które tę mafię dyskredytują na świecie.

  Taka polityka prowadzi do wywalenia USA z BW i pewnie z reszty świata a to jest obietnica wyborcza Trampa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:19:48
  Czy to Trup, czy Hilaria to i tak to jeden chuj. To wszystko sługusy Syjonu i tyle
 • norman
  Jak donosi jednak "The Times Of Israel", Yad Vashem nie otrzymał formalnego wniosku z Kancelarii Prezydenta w sprawie ewentualnego wystąpienia Dudy podczas World Holocaust Forum. Jednocześnie serwis zaznacza, że izraelski instytut ma świadomość warunków, jakie stawia polski prezydent.

  "Jak powiedział "The Times Of Israel" przedstawiciel Yad Vashem, instytutowi zależało na przemowach reprezentantów "czterech głównych państwa alianckich, które wyzwoliły Europę z ludobójczej tyranii nazistowskich Niemiec". Mowa o Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych i Rosji."

  Ja tylko zwracam uwagę na "przekaz". No i ciągle to samo: "Yad Vashem nie otrzymał formalnego wniosku z Kancelarii Prezydenta w sprawie ewentualnego wystąpienia Dudy"- ? ... coś mi to przypomina, ale nie ważne.

  Co do meritum :), w ogóle bym się nie zdziwił gdyby Chiny z dnia na dzień dostarczyły Iranowi "TO" czego Iranowi "brakuje". Dziękuję :)
 • @JimA 15:52:08
  Iran nie ma "TO" nie dlatego, że nie jest w stanie zbudować, tylko dlatego że Ajatolochowie uznali że ta broń jest niehumanitarna. Jestem przekonany , że posiadają dostatecznie dużo produktu z którego idzie "TO" wyprodukować, z pewnością też wiedzą jak.
 • @Drab61 16:17:37
  :) Zawsze wtedy , "wtedy" przypomina mi się to:
  Dyktator:)
  https://www.youtube.com/watch?v=2nH5nHe8ULI

  i to:

  "we're very close to reach a bomb!" ;)
  Jestem pewien, że Iran wdrożył wczoraj program: "Damy Radę" i "Dobra Zmiana"... razem z Chinami! :)
 • @Drab61 16:17:37
  https://www.youtube.com/watch?v=s9B66M0hXD4
 • Proszę pamiętać o wspólnych manewrach Rosji, Chin i Iranu.
  To był sygnał kooperacji, może jeszcze nie sojuszu, ale związku euroazjatyckiego. USA nie mając poparcia żadnego z sojusznikow nie odważą się na atak. Chiny są w stanie położyć USA gospodarczo, nie wydając żadnego strzału. Gospodarka USA stanie bez dostaw kooperacyjnych, czy bez zakupu przez Chiny amerykańskiej żywności.

  Oprócz tego Kongres Amerykański pracuje nad prawem zabraniającym prezydentowi Trumpowi podejmowanie decyzji. Być może go nawet aresztują.
 • To są poważni i odpowiedzialni ludzie, na których patrzy dzisiaj
  cały świat z nadzieją.
  https://cdn5.img.sputniknews.com/images/103372/60/1033726026.jpg
 • @Anna-PK 17:00:54
  :) Dobry żart. "To są poważni i odpowiedzialni ludzie". Ja jestem śmiertelnie poważny i odpowiedzialny... a "oni"- goście z fotki?, Pani Aniu, proszę nie przeceniać modelek, to nie one projektują garnitury.
  :) Zdrowia!
 • @JimA 17:05:42 Zupełnie nie rozumiem co Pan pisze.
  " goście z fotki?, Pani Aniu, proszę nie przeceniać modelek, to nie one projektują garnitury. "
  Pan ocenia ich jako modelki? Czyje? O czym Pan pisze, proszę wyłożyć swoją myśl, bo nic z niej w podanej formie nie wynika.
 • @Anna-PK 17:12:27
  Też jestem ciekaw?
 • @Anna-PK 17:00:54
  Coś sprzed paru lat:

  Aktualizacja: 2015-04-16 2:39 pm
  W czasie dorocznej konferencji prasowej, w czasie której rosyjski prezydent Władimir Putin odpowiadał na pytania obywateli, przedstawił on swoją ocenę polityki USA.

  W czasie trzynastej już konferencji, określanej jako “Priamaja Linija” Putin porównał amerykańską politykę do tej prowadzonej przez Związek Radziecki. Jak podkreślał ZSRR pod drugiej wojnie światowej starał się instalować ustrój komunistyczny w innych państwach. W dobie obecnej, według Putina, tak samo zideologizowana jest polityka USA tyle, że przybiera ona postać narzucania swoiście interpretowanych standardów liberalno-demokratycznych. Rosyjski prezydent podsumował, że podobnie jak Związek Radziecki, tak i Stany Zjednczone czeka porażka.

  Mam nadzieję że się nie mylił !
 • @Anna-PK 17:12:27
  Rozumiem Panią i Pani "rozterki"- oto nagle /?!/ pojawia się ktoś na blogu, ktoś, kto kwestionuje "autorytet" .... "ałtorytet". ... a Mama mówiła, żeby się modlić rano i wieczorem do "ikon". ... No! I przypałętał się zbędny komentator i mówi, że "obrazki!" to nie są " ałtorytety", nie mówiąc o Bogach. Enter.
  Wiem, zakładam, że Pani nie rozumie. ;)
  "Pan ocenia ich jako modelki? Czyje?" Och! tak! :) jak wszystkie inne modelki. :) Mam krocie i znam krocie.... A... Czy chce Pani zostać modelką? :)...
  PS. Mamy upusty we fszystkich fielkich firmach modofych! i Nieśmiertelność, prawie, za darmo! :) lifting... co Pani zapragnie :)
  :)
 • @lorenco 17:24:12
  ?No co Ty?! :)))
 • @JimA 17:37:04 Dalej nic nie rozumiem.
  Może Pan serio uzasadnić swoje myśli? Zachowuje się Pan bardzo niepoważnie.
 • @Anna-PK 17:57:20
  Co konkretnie Panią niepokoi w mojej wypowiedzi? Co mam uzasadnić? Proszę o konkretne pytania. Czego Pani nie rozumie z tego co napisałem?
  Konkretnie.
  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 17:57:20
  Napisałem na przykład: "proszę nie przeceniać modelek, to nie one projektują garnitury."- Rozumie Pani to ? Czy Pani się z tym zgadza?
 • Autor
  Zróbmy zakłady:)
  Ja stawiam, że "poprą", "poprą" i "doładują". :)
 • @JimA 18:37:00
  analogia z modelkami jest w tym wypadku nie poprawna. Modelki z pewnością prezentują produkt który stworzył ktoś inny. W wypadku tych polityków, a szczególnie Putina, nawet jak ich produkt jest owocem, że tak powiem zbiorowego wysiłku, trudno przypuszczać o braku ich dominującego wpływu na jego ostateczny kształt.
  Nie ukrywam jednak, że na przykład w przypadku A. Dudy analogia z modelkami była by jak najbardziej trafna.
 • @Drab61 18:56:39
  :), poczekajmy na Annę PK. :) To ważne, co myślą kobiety! wszak to 50% populacji! :)
 • @Drab61 18:56:39
  Z drugiej strony to ciekawe, że nagle to są ci "poważni i odpowiedzialni ludzie, na których patrzy dzisiaj cały świat z nadzieją.", a nie na przykład gość z mopem na głowie... :) Jakoś 4 lata temu, pies z kulawą nogą by tak o nich nie powiedział... ;)
 • @JimA 19:00:33 Ja myślę, że Pan nie ma nic do powiedzenia
  na dyskutowany temat i tak tylko mąci, aby jakoś się zaznaczyć swoją obecność. Putin, Xi i Rouhani w sumie reprezentują dzisiaj prawie 1/4 populacji ziemskiej, a Pan bredzi o jakichś modelkach, a potem udaje, że nie wie o co pytam. Proszę nieco spoważnieć, poczytać, to wtedy będziemy dyskutować.
 • @JimA 19:07:45
  pies, nie powiedziałby z pewnością !
 • @Anna-PK 19:17:21
  Tak jest! Jestem POWAŻNY! o PAni. Stoję na baczność, ogonek 45 stopni. O czym zatem będziemy dysk... DYSKUTOWALI? ?
 • @Anna-PK 19:17:21
  To co miałem do powiedzenia i mam, pisałem i piszę. I osobiście się z tym zgadzam, zawsze. To, że Pani nie śledzi mej myśli to już ... Pani problem. Nigdy nie "mącę"- jak Pani to "barwnie" ujęła". :) i jestem zawsze, niebywale! szarmancki wobec Dam. Czego nie można powiedzieć o , Pani wybaczy, hordach. Zakładam, że wie Pani co to są: hordy. ? :)
 • @Autor
  Gorzej jesli mala ilość srodkow walki skloni USAdo ograniczonego ataku z uzyciem broni jadrowej na strategiczne cele Iranu.Irańśka ropa dla Chin to ważny element kontroli tego mocarstwa .Patrzac na zabujstwo generała wydaje sie ono bezsensowne biorac pod uwage pozycje prezydenta USA.jesli ma sie stac pretekstem czy tez prowokacja do dalszej eskalacji to nabiera to sensu [obym sie mylil] Tymczasem w ramach wzmiocnienia wyslano kolejne 6 nosicieli broni jadrowej,2 juz tam były..[ Rosja tez na tydzien przez zabójstwem podobno wyslala do Iranu swoje bombowce strategiczne zdolne niszczyc lotniskowce .wiec na optymizm jeszcze za wczesnie SPUTNIK NEWS -USA skierują na Bliski Wschód bombowce strategiczne B-52 i 200 żołnierzy
  Pentagon planuje skierować na Bliski Wschód dodatkowo 200 żołnierzy i sześć bombowców B-52 na tle napiętych stosunków z Iranem – pisze gazeta Wall Street Journal, powołując się na anonimowych przedstawicieli resortu wojskowego.
  Zaognienie konfliktu między USA i Iranem po zabójstwie generała Sulejmaniego
 • Pochówek Soleimaniego odłożony na czas nieokreślony!
  Bloomberg podał, że ogromne masy Irańczyków ruszyły na spotkanie z pogrzebowym orszakiem i w impecie, kiedy dwa tłumy się połączyły, powstał turmoil, w którym zginęło 50 żałobników, a 213 było rannych. W związku z tragicznymi wydarzeniami, pochówek Soleimaniego został odłożony na czas nieokreślony.

  https://www.msn.com/en-us/news/world/iran-generals-wake-brings-deadly-stampede-and-calls-for-revenge/ar-BBYGYwq?ocid=spartanntp
 • @jan 20:18:32
  Jeśli USA/Israel spuszczą choć najmniejszą bombkę, nawet na jakąś irańską pustynię to wizerunkowo i politycznie nie istnieją na planecie Ziemia.
  Tak to politycznie wygląda.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:15:37
  Chodzi o ruchy antywojenne w USA. Może też uruchomić antyizraelskich Żydów? A są tacy, nawet w Polsce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:15:37
  A pała wcale tak bardzo nie boli, gdy idzie o klasyczną "blondynę".
 • @Oscar 14:50:42
  Trumpa pilnuje zięć. Kumpel najważniejszych Saudów i Bibiego. Trump to element mafii
 • @zbig71 14:56:38
  Tylko co gorsza, te sługusy sprawiają wrażenie kretynów.
 • @Drab61 16:17:37
  Tak. Nie chcę skłamać, ale kiedyś czytałem że któryś ajatollah rzucił fatwę na posiadanie broni atomowej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:38
  "Gorzej jesli mala ilość srodkow walki skloni USAdo ograniczonego ataku z uzyciem broni jadrowej na strategiczne cele Iranu"- to tylko przykład. Tzw."opinia publiczna" jest mile świetlne od rozumienia konfliktu, struktury władz/ imperatywów/ tutaj, a co dopiero na BW.
  To się nazywa: chaos.
  Pozdrawiam
 • Minister spraw zagranicznych Iranu
  Mohammad Dżawad Zarif poinformował, że władze USAnie wydały mu wizy, aby mógł wziąć udział w czwartkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.
  Ot, parszywe państwo, bo wg jakiejś umowy: " USA jako gospodarz głównej siedziby ONZ mają umożliwiać zagranicznym urzędnikom udział w takich spotkaniach".
  I będą gadać o Iranie bez Iranu
 • @Wican 20:35:27
  Rzucił i to obowiązuje cały czas.
 • @JimA 20:39:21
  Oni są tysiące lat świetlnych od...
  Po to piszę takie proste i oczywiste notki, żeby nawet maluczki pojął.
  Można się oczywiście popisywać wiedzą tylko to nic nie da...
 • @Wican 20:51:40
  Tak jak w Warszawie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:14:14
  w 2020 roku, średnia wieku w Iranie ma wynieść 32-33 lat. To młode społeczeństwo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:17:39
  I nowocześnie naszych ratlerków poinformowali. Po uj wydawać kasę na telefony?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Dzieje się . http://orwellsky.blogspot.com/2020/01/chinska-ambasada-w-usa-ostrzega.html Salute .
 • @Repsol 22:03:04
  Dlaczego Amerykanie zabili Sulejmaniego ?
  Bo nie mogli znaleźć Arcyksięcia Ferdynanda.
 • @Drab61 22:12:53
  Coś na rzeczy jest , tylko czy to usraelici ,czy też tylko Trump ? .Salute .
 • @Wican 21:19:41
  To znaczy że jest dużo fajnych dziewczyn!
  Jedziemy?
 • @Anna-PK 16:59:25
  Sęk w tym, że w chwili obecnej Chiny bez rynku amerykańskiego, to natychmiastowy poważny problem wewnętrzny, a zatem ta gra nie jest taka prosta jak się wielu wydaje.
 • @stanislav 23:15:56
  "Sęk w tym, że w chwili obecnej Chiny bez rynku amerykańskiego, to natychmiastowy poważny problem wewnętrzny"

  Chiny eksportują na cały świat. USA stanowi w tym 19%. Zatrzymanie nawet połowy tych 19% byłoby cięzkim ciosem dla Stanów.
 • @stanislav 23:15:56 Proszę nie patrzeć na Chiny jak na inne
  państwo. W Chinach nie będzie "poważnego problemu" bo tam jest kultura szacunku dla administracji państwa wpajana od urodzenia każdemu Chinczykowi. A ponieważ dzisiaj Chiny obsługują prawie cały świat swoimi produktami, to znajdą nabywcę gdzie indziej dla swoich towarów.

  Proszę jednak wziąć pod uwagę inny problem; w amerykańskiej produkcji są chińskie podzespoły, nawet w produkcji wojskowej jest chińska elektronika. Na ile USA może na niej polegać?
  " Chiny dominują w amerykańskim sektorze importu elektroniki, odpowiadając za 61,6% importu elektroniki do Stanów Zjednoczonych w 2017 r .; Korea Południowa z drugiego miejsca wysłała zaledwie 4,5 % rocznego wolumenu importu. https://www.joc.com/breakbulk/china-dominates-us-electronics-imports-%E2%80%93-big-and-small-screens_20180525.html
  Już jakiś czas temu były ostrzeżenia, że Chiny mogą wykorzystać swoją elektronikę do dywersji.
 • Atak Iranu na bazy amerykańskie w Iraku
  Islamski Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej wystrzelił „dziesiątki” rakiet w wielu lokalizacjach w Iraku, w tym we wspólną bazę iracko-amerykańską w późnych godzinach we wtorek, w odwecie za celowe zabicie w zeszłym tygodniu najwyższego rangą irańskiego generała.

  https://www.thenational.ae/world/mena/iran-fires-rockets-at-us-military-base-in-iraq-1.961352
 • @AgnieszkaS 01:32:50
  "Iran bombarduje bazy amerykańskie w Iraku i konsulat w Erbil" -informacja pod filmem rzekomo naocznego świadka:

  https://www.youtube.com/watch?v=a_EfWKagHYk

  "Iran wystrzeliwuje 9 pocisków celujących w bazę lotniczą obejmującą siły amerykańskie w Iraku"

  https://www.youtube.com/watch?v=-tlxPrTHgDo
 • @AgnieszkaS 02:24:08
  Czy "oficjalna" oznacza zgodna z prawdą?
 • @Robik 05:44:02
  To jest TV w języku angielskim przekazująca wiadomości na żywo.
 • Ukraiński Samolot rozbił się niedaleko Teheranu
  W ostatnich dniach jakaś negatywna energia znalazła swoje epicentrum w Iranie. Samolot linii ukraińskich, Boeing 737-800, dzisiaj rano wystartował z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie i natychmiast rozbił się na obrzeżach miasta. Na pokładzie było 170 osób. Jeszcze nie oceniono strat.
  Czy rozbicie samolotu ma jakiś związek z atakiem rakietowym Iranu, tego nie wiadomo. Jedno jest pewne samolot był stary.

  https://time.com/5761103/ukraine-plane-crash-iran/
 • @AgnieszkaS 05:55:30
  Czy Twoim zdaniem za to morderstwo irańskiego generała prez. Trump powinien ponieść odpowiedzialność przed międzynarodowym trybunałem czy też nie?
 • @AgnieszkaS 05:55:30
  To że jest to przekaz w j. angielskim nie oznacza przecież że nie kłamią.
 • @Robik 06:46:14
  Już usunęłam ten komentarz z linkiem do wiadomości na żywo dla Pańskiego lepszego samopoczucia.
 • @AgnieszkaS 07:57:03
  Mi ten link w niczym nie przeszkadzał i nie miał żadnego wpływu na moje samopoczucie.
  Za to byłoby lepiej gdyby mi pani odpowiedziała czy prez. Trump powinien odpowiedzieć za tę ostatnią zbrodnię?
  Czy armia Stanów Zjednoczonych jest okupantem w Iraku?
 • @Robik 08:37:18
  To może Pan mi łaskawie odpowie czy Soleimani powinien być sądzony za swoje zbrodnie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:13:28
  ---------
  "To nie do końca tak.
  Chiny nie mogą ciągle się bujać."
  ---------
  Ależ one się nie bujają - robią to - co wcześniej uzgodniły ze światowym, czarcim pomiotem i tyle.
 • @AgnieszkaS 08:52:21
  Jakie zbrodnie?
  Proszę o źródła i niech to nie będzie jakaś żydowska gadzinówka typu CNN albo NYT.
 • @AgnieszkaS 08:52:21
  Czyli według pani Soleimani popełniał zbrodnie za co należała się jemu kara śmierci z rąk USA a to co zrobiły Stany Zjednoczone w Iraku pod fałszywym pretekstem posiadania przez nich "broni masowego rażenia" już nie było "zbrodnią"?
  I nikt nie powinien za to ponieść kary śmierci?
  Jak pani może żyć z taką moralnością?
 • @AgnieszkaS 08:52:21
  A był sądzony w ogóle? Za swoje zbrodnie powinien być sądzony każdy prezydent USA po II wojnie światowej.
 • @Robik 09:44:30
  Zadajesz Szanowny Robiku goopie pytania :)
 • @Anna-PK 23:52:14
  Pani widzę, że niemal wierzy w to, że Chiny zbawią świat, a nawet w to, że bez Chin świat nie ma sensu :))) Import z Chin to jedynie kwestia odpowiedniej polityki gospodarczej i celnej krajów importujących. Tak postępują zresztą Chiny wobec świata. W dziedzinie postępu naukowego i technologicznego Chiny nie są żadnym niedościgłym liderem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:21
  Ona ma bardziej (nie)wiarygodne źródła.Ostatnio często powołuje się na żydowski szmatławiec Jeruzalem Post.
  To,że jest hasbarską tubą propagandową to każdy wie a żydzi przyznali się ,że hasbara nie dostaję pieniędzy i robi to za darmo.No cóż jak widać szczeka za darmo
 • @Jarek Ruszkiewicz SL -Obyś mial racje ze ten konflikt jakos sie wyhamuje
  I ja mam taka nadzieje ,. Niemniej stany juz zrzucuily 2 bomby Jadrowe na cywilna ludność i dalej istnieja jako ,,wzor demokracji ,w miedzyczasie spaliły żywcem kilka milionow wietnamczykow napalmem,oraz zatruly defoliantami .nastepnie podpalily bliski wschod niszczac Irak ,libie , Jugoslawie,Syrie i dalej pomimo złego wizerunku istnieja i sa negatywna sila .Tak wiec argument ,,wizerunkowy ,,jaki biezesz pod uwage tak naprawde sie nie liczy w globalnej rozgrywce ,gdyby tak bylo zadna wojna by nie miala miejsca. Wspomniane Bombowce tez nie zostaly przebazowane by zrzucac konwencjonalne bomby co jest oczywiste,bo nie sa w stanie podleciec blisko granic Iranui .mozemy miec nadzieje ze przebazowano je na wszelki wypadek jako obowiazujaca procedura..W ocenach wielu mistykow jednak tragiczne wydarzenia sa mozliwe [Klimuszko ,Teresa Neuman ,Alois Irmaier ,baba Wanga -[jak ,,upadnie,, Syria- Jak to rozumieć ] . Warto by sprawdzic czy we wczesnych publikacjach sprzed lat np Klimuszki sa wzmianki o tych łodziach ze śniadymi twazami przybijajacymi do brzegow Itali,czy nie sa to manipulacje i obecne dopiski-jesli nie to cos tam jednak widzial ten Klimuszko.

  @Jima- Widze ze spogladasz na swiat z pozycji wszechwiedzy i wszechrozumienia .Wiedz że to tylko twoje wyobrazenie .Tak naprawde mozemy wnioskowac tylko na podstawie poszlak.Decyzje zapadaja w naprawde waskich gronach a reszta to inscenizacje.Wiec tak naprawde wiesz tyle co inni bo jakie decyzje beda podjete dowiesz sie dopiero gdy zaistnieja .Te fakty ktore dzieja sie obecnie byly dla mnie oczywiste gdy tylko Hary Truman przekroczyl Giblajtar.Wiec uznaj ze i ty tak naprawde nie znasz kolejnych sekwencji bo ogulniki jakie wrzucasz to tylko twoje projekcje oraz przypuszczenia i tyczy to wiekszosci z nas .- .................................................................................................................Plan trzech wojen światowych « Wolne Media
  https://wolnemedia.net › plan-trzech-wojen-swiatowych
  26 lis 2019 - Plan trzech wojen światowych jest kluczem do zrozumienia działań religijnych, ... USA – Albert Pike otrzymał szatańską wizję – precyzyjny plan ...................................................................................................................I ja mam nadzieje ze to jeszcze nie ten czas. .....Miały też pancerze niby pancerze żelazne, a szum ich skrzydeł jak turkot wozów wojennych i wielu koni pędzących do boju.
  9:10
  Miały też ogony podobne do skorpionowych oraz żądła, a w ogonach ich moc wyrządzania ludziom szkody przez pięć miesięcy.
  9:11
  I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).
  9:12
  Jedno "biada" minęło; oto nadchodzą jeszcze po tamtym dwa następne "biada".
  9:13
  I zatrąbił szósty anioł; i usłyszałem z czterech rogów złotego ołtarza stojącego przed Bogiem jakiś głos,
  9:14
  Mówiący do szóstego anioła, który miał trąbę: Uwolnij czterech aniołów, którzy są spętani nad wielką rzeką Eufratem.
  9:15
  I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi.
  9:16
  A liczba wojsk konnych wynosiła dwie miriady miriad; taką ich liczbę usłyszałem.
  9:17
  A takimi widziałem w widzeniu te konie i tych, którzy na nich siedzieli; mieli pancerze czerwone jak ogień, granatowe jak hiacynt, żółte jak siarka; a łby końskie były jak łby lwów, a z pysków ich wychodziły ogień i dym, i siarka.
  9:18
  Od tych trzech plag, to jest od ognia i od dymu, i od siarki, wychodzących z ich pysków, wyginęła trzecia część ludzi.
  9:19
  Albowiem moc tych koni mieści się w ich pyskach i w ich ogonach; ogony ich bowiem są podobne do wężów mających głowy, którymi wyrządzają szkodę.
  9:20
  Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,
  9:21
  I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.
 • Dziwne te przypadki Juz drugi rosyjski okret ulegl awari
  https://free-news.su/proisshestviya/41973-marshal-ustinov-poluchil-povrezhdeniya

  Krążownik rakietowy marszałek Ustinow wysłany w celu udzielenia pomocy Syrii i Iranowi został uszkodzony
  Oleg Sołowow - 7:00, 7 stycznia 2020 r

  Ракетный крейсер «Маршал Устинов», направленный для оказания помощи Сирии и Ирану, получил повреждения

  Rosja wysłała jeden z najsilniejszych statków swojej floty na Morze Śródziemne - krążownik rakietowy marszałek Ustinow . Według oficjalnych danych powinien wzmocnić ugrupowanie rosyjskiej marynarki wojennej u wybrzeży Syrii i według nieoficjalnych danych z powodu możliwej konfrontacji wojskowej między USA i Iranem.

  W drugiej połowie niedzieli rosyjski krążownik przeszedł przez Bosfor i Dardanele i wpłynął na Morze Śródziemne. Po przekroczeniu Cieśniny marszałek Ustinow z nieznanych przyczyn zakotwicził się w Morzu Marmara.
  Wideo: Rosja wysyła krążownik rakietowy marszałek Ustinow do Morza Śródziemnego

  Według niepotwierdzonych informacji krążownik rakietowy został uszkodzony podczas przechodzenia przez Bosfor. Przekraczając cieśninę, trzy tureckie statki zostały zmuszone do jej odholowania jednocześnie.

  „Rosyjski krążownik rakietowy marszałek Ustinow, który cierpiał z powodu silnego prądu na Bosfor, jest zakotwiczony w modzie. Rosyjskiemu okrętowi towarzyszyły trzy holowniki, podlegające Głównej Dyrekcji Straży Przybrzeżnej, podczas jego podróży do portu w Modzie ”, informuje TRT Haber.

  Wideo: Tureckie holowniki towarzyszą RK „Marszałkowi Ustinowowi”

  İstanbul'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Rus savaş gemisi Karaköy açıklarına demirledi. https://t.co/B71NYzgE5F pic.twitter.com/BXSxCvi5bQ

  - TRT Haber Canlı (@trthabercanli) 6 stycznia 2020 r

  Prezentowane wideo opublikowane przez tureckie media pokazuje, że rosyjskiemu krążownikowi rzeczywiście towarzyszą holowniki. Eksperci zwracają uwagę na małą rolkę „marszałka Ustinowa” od strony holowania.

  W tej chwili nie wiadomo, jakie konkretne szkody otrzymał rosyjski krążownik rakietowy. W tym samym czasie pojawiły się informacje, że marszałek Ustinow rzekomo nie udał się na wybrzeże Syrii, lecz udał się do wschodniej części Morza Śródziemnego, gdzie miał przechwycić amerykańskie pociski w przypadku uderzenia USA na Iran z tego kierunku. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie skomentowało jeszcze tego incydentu.

  Warto zauważyć, że w ubiegłym tygodniu rozbił się kolejny rosyjski okręt wojenny. Mówimy o dużym statku desantowym „Orsk”, który również rozbił się podczas przejścia Bosforu. ..........
 • Autor
  Po cichu mogą wspierać, ale otwarcie nie zrobią tego. Za dużo mogą mieć do stracenia.
 • Wygląda na to że już poparły
  Porównując buńczuczne wypowiedzi Trumpa z przed kilku dni, z jego dzisiejszym wystąpieniem, należy przypuszczać, że zakulisowo, Chiny przekazały wiadomość do Waszyngtonu o swojej gotowości do wsparcia Iranu w konflikcie z USA. Inaczej nie potrafię sobie wyjaśnić, takiej radykalnej zmiany frontu, jaką nam dzisiaj zaprezentował blond mop.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej