Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
505 postów 22763 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Z miłości do Żydów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Polsce uskarżamy się na nadreprezentację żydów w życiu publicznym a wręcz ingerencję państwa żydowskiego. To wszystko oczywiście prawda ale okazuje się, że kraje Europy Zachodniej borykają się z podobnymi problemami.

Główna różnica polega jednak na tym, że o ile we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytani żydzi nie ukrywają swojej prawdziwej tożsamości to w Polsce zdążyli już dawno pozmieniać nazwiska i udają Polaków. Następny, świetny artykuł Israela Adama Shamira, zapraszam do lektury.

  --------------------------------------------------------------------------

 Anglia i Francja, dwaj antagoniści, dwa filary cywilizacji europejskiej, jednocześnie pogrążają się w napadzie judeofilii. Wynik nadchodzących, bardzo ważnych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii zależy od tej kwestii, a Partia Pracy i Torysi rywalizują, którzy bardziej obficie wyrazi swoją miłość do Żydów, podczas gdy Żydzi nie mogą się zdecydować, kogo nienawidzić mniej. Francja, po roku buntu Żółtych Kamizelek klasy średniej, wkracza w nowy etap protestów, tym razem klasy robotniczej z milionami strajkujących na ulicach, ale parlament ma czas na zastanowienie się , jak Francuzi powinni kochać Żydów i nienawidzić tych, którzy ich nienawidzą. Jakie jest znaczenie tego przedstawienia?

 Na pewno nie kłócą się o żydowską kuchnię. Chociaż jest smaczna, rzadko jest czymś więcej. Dowód można znaleźć w Izraelu, gdzie dominuje arabskie jedzenie, japońskie jest uznawane są, a włoskie cenione, ale kuchnia żydowska bryluje swoją nieobecnością. To nie są żydowskie nosy, choć to znacząca cecha anatomii twarzy, nie są one bardziej skomplikowane ani widoczne niż, powiedzmy, sycylijskie. Chodzi o pomysły.

 Judeofilia, miłość do Żydów jest kłopotliwym objawem niebezpiecznej choroby, wyobcowania elit od klas robotniczych, choroby, która obecnie rozkwita we Francji i Anglii. Judeofilia uderza w podzielone społeczeństwa i może doprowadzić do ich upadku znacznie szybciej niż anty-bliźniak syjamski -antysemityzm. Zdarzyło się to już w przeszłości, czego najlepszym przykładem jest Rzecpospolita, gdzie szlachta kochała Żydów i gardziła zwykłymi ludźmi, bydłem aż ich państwo nie upadło. W chrześcijańskim lub post-chrześcijańskim społeczeństwie Żydzi są symbolem, znacznikiem pewnej postawy i zachowania, które jest głęboko niechrześcijańskie.

 Żydzi stanowią niewielką mniejszość, która sprzeciwia się dużemu społeczeństwu i jest mu przeciwna. Żydzi martwią się jedynie o samych siebie i lekceważą większość i jej potrzeby; nie mają żadnych skrupułów oprócz tychwykraczających poza przepisy prawa karnego; nie mają poczucia wspólnoty z większością. Żydzi prosperują, gdy większość im ustępuje. Szybko widzą lukę i wykorzystują ją dla swojej korzyści.

 Nie podejmiemy dyskusji, czy prawdziwi Żydzi pasują do teg opisu i do jakiego stopnia. W ten sposób są postrzegani przez tych, którzy ich kochają i nienawidzą. Byli Żydzi, którzy działali przeciwko temu paradygmatowi i nie byli uważani za „dobrych dla Żydów”. Bruno Kraisky, kanclerz Austrii, Lazar Kaganowicz, sowiecki urzędnik, Leon Trocki czy Torquemada nie byli „dobrzy dla Żydów”. I jest wielu pogan, których uważano za „dobrych dla Żydów”, takich jak Hillary Clinton lub Tony Blair. Zwykle byli źli dla wszystkich innych. Tak więc, chociaż odraczamy nasz osąd w sprawie „prawdziwych Żydów”, nie ma wątpliwości, że filo-Semici są szkodliwi dla zdrowia.

 Dominujący paradygmat ekonomiczny i polityczny, neoliberalizm, twierdzi, że postawa Żydów jest właściwa i wszyscy powinniśmy ich naśladować. Jest to roszczenie niemożliwe; większość nie może naśladować mniejszości. Społeczeństwo, którego członkowie odnoszą się do siebie jak Żydzi do pogan, jest kongregacją kanibali i tak właśnie dzieje się w naszym świecie. Żydzi prosperują, ponieważ jest ich niewielu; gdyby wszyscy naśladowali Żydów, rezultatem byłaby nędza, a nie dobrobyt. Społeczeństwo całkowicie żydowskie nie może istnieć; Izrael to miejsce, w którym pracują Tajowie, Chińczycy, Ukraińcy i Palestyńczycy, Rosjanie i Druzowie ich pilnują, podczas gdy Żydzi zajmują się żydowskimi sprawami.

 W Anglii Żydzi są podzieleni co do Borisa Johnsona. Nie chcą, aby Brexit odniósł sukces, ale dojście do Corbyna jeszcze bardziej ich przeraża. Corbyn jest zdeklarowanym wrogiem… nie, nie Żydów, ale neoliberalizmu. Gdy połączymy to z jego odrzuceniem polityki Izraela, to dojdziecie do maksimum postawy antyżydowskiej. Tak, Corbyn jest antyżydowski, jeśli chcesz, nawet antysemitą, tj. człowiekiem, którego Żydzi nienawidzą, bo jest przeciwny zarówno żydowskim sposobom działania, kapitalistom, jak i syjonistom. Jest całkowicie ok w stosunku do ludzi pochodzenia żydowskiego, nie ma uprzedzeń, nie jest rasistą, ale to nie ma znaczenia. Jego zwycięstwo nie będzie „dobre dla Żydów”, ani dla Żydów, którzy wykrwawiają Palestynę, ani dla Żydów, którzy prosperują kosztem brytyjskiego robotnika. Być może Corbyn byłby cudowny dla żydowskich robotników, ale nie są reprezentowani w Żydowskiej Radzie Deputowanych a Naczelny Rabin nie dba o nich.

 Na scenie międzynarodowej Corbyn nie jest przyjacielem NATO. Gdyby mógł, zabrałby Wielką Brytanię z tego przestarzałego sojuszu wojskowego. Podobnie zrobiłby prezydent Trump, który szuka uzasadnienia dla wyprowadzenia USA z NATO. Żydzi nie lubią takiej postawy. Dla nich USA i Wielka Brytania powinny pozostać w NATO, ponieważ NATO jest silnym obrońcą i zwolennikiem państwa żydowskiego.

 Brytyjczycy mają trudny wybór w nadchodzących wyborach. Johnson nie jest taki zły, a jego stanowisko wobec UE należy pochwalić. Corbyn prawdopodobnie będzie szukał kompromisu na każdej pozycji, w tym w sprawie Brexitu, imigracji, NATO, ale jego początkowe stanowisko jest dobre. Dla pracującego człowieka jest właściwym wyborem. A stosunek Żydów do niego jest silnym wskaźnikiem: z dwóch konkurentów Corbyn byłby lepszy dla tych, którzy nie naśladują Żydów.

 Francja

 We Francji Żydzi są bardzo blisko władzy i zwykle jest to znak, że nie układa się dobrze dla rodzimych klas średnich i robotniczych. Rzeczywiście sprawy idą coraz gorzej. Podczas gdy milion francuskich robotników demonstrowało przeciwko rządowi Macrona, francuscy parlamentarzyści dyskutowali o antysemityzmie. Nic dziwnego, że przyjęli definicję opracowaną przez organizację żydowską. Sprzeciw wobec tej definicji spowodował wiele problemów dla Corbyna; Macron odrobił lekcję.

 Jestem absolutnie przeciwny takim definicjom; ich zakres jest, jeśli w ogóle, zbyt wąski. Wolałbym szeroką definicję, która opisywałaby jako antysemitę każdą osobę, która chodzi do kościoła lub meczetu; kto nie dokłada się do osadnictwa żydowskiego; która nie wierzy, że wybrany przez Boga naród żydowski jest ponad wszelkimi prawami zwykłych śmiertelników. Może wtedy goje zostaną uzdrowieni ze strachu przed nazwaniem ich „antysemitami”. Ten strach zabija ich dusze bardziej niż oskarżenie.Chociaż najlepsi ludzie, Szekspir, Święty Jan Boski, Dostojewski i Chesterton są uważani za antysemitów, co nie umniejsza ich sławy i chwały.

 Nie możesz uciec od tej etykiety; jeśli chcą, dołączą to do twojego imienia. Podobnie mężczyzna nie może uniknąć nazywania go męskim szowinistą i oskarżania o nękanie przez radykalną feministkę. Anna Ardin, szwedzka feministka, która oskarżyła Juliana Assange'a o gwałt i zniszczyła jego życie tak, jakby go nożem pchnęła, oskarżyła również studenta o molestowanie, ponieważ unikał patrzenia na nią. Takie oskarżenia należy odrzucić.

 Francja nie ma się dobrze, ponieważ jej elity są zaangażowane w grabienie i sprzedaż dóbr przemysłowych, politycznych i kulturalnych ich kraju. W ciągu ostatnich kilku lat Francja straciła Alstom, Pechiney, Technip, Alcatel. Te ważne firmy zostały utracone na rzecz firm amerykańskich. Francuscy biznesmeni i urzędnicy, którzy mieli dbać o francuskie klejnoty rodzinner, zawiedli pokładane w nich zaufanie i oszukali swój kraj, dlatego Francja nie ma się dobrze.

 Nie wszyscy ci zdrajcy są Żydami, absolutnie nie. Ale Żydzi są nieocenionymi partnerami w takich mało nagłaśnianych planach i dlatego: „Pomnik Shoah jest świecką świątynią dla całej elity post-chrześcijańskiej we Francji. Fundacje Holokaustu, żydowskie projekty komunalne, żydowskie fundacje dobroczynne pozwalają społeczności żydowskiej zniechęcać do zgłaszania spraw, w które się angażują. Mogą ułatwiać prowadzenie interesów i pozostawać w cieniu.”- powiedział mi dobrze poinformowany Żyd, świetnie obeznany z innymi sprawami w obrębie francuskiej społeczności żydowskiej oraz w wyższych kręgach biznesowych, bankowych i politycznych w Republice. Nazywam go JT (więcej wiedzy podzielę się w następnym eseju - ISH). - „Żydostwo po raz kolejny stało się sposobem na unikanie kontroli i odpowiedzialności."

 „W dwóch kluczowych momentach wsparcie społeczności żydowskiej miało decydujący wpływ na karierę polityczną Macrona; po pierwsze, podczas drugiej trasy wyborów francuskich, w których wielkie organizacje żydowskie jednogłośnie namawiały do głosowania na Macron, po drugie, aby stłumić powstanie Żółtych Kamizelek. Tylko antysemici ośmielają się myśleć, że Rotszyldowie mieli coś wspólnego z obydwoma sprawami.”

 JT jest bardzo krytyczny wobec Francji i Francuzów: „Francuscy biali nie-Żydzi wstydzą się swojej przeszłości i tożsamości, uciekają w hedonizm, rozrzutność, narkotyki, antydepresanty, libertinizm, pornografię i homoseksualizm. Ich syndrom sztokholmski jest napędzany przez kohortę urodzeniową przybyszów spoza Europy, której liczba obecnie przewyższa tę rdzennych mieszkańców. Nie chcąc walczyć o swoją ziemię i dziedzictwo, nieświadomi swojej przeszłości i coraz bardziej niepiśmienni, ich miłość do Francji jest powierzchowna, zbędna i w najlepszym wypadku niespójna.

 W miarę jak Francja coraz bardziej przypomina północnoafrykańskie zapóźnienie, jej Żydzi, główni animatorzy tej zmiany demograficznej, stali się jej głównymi przegranymi i rozpoczął się proces deasymilacji Żydów w Republice. Francuscy Żydzi nie mogą utożsamiać się z upadającym społeczeństwem i ludnością tubylczą bez kręgosłupa. W takich okolicznościach francuscy Żydzi koncentrują się na przetrwaniu i oportunizmie, a nie na obronie narodu. Izrael, Miami, Nowy Jork stały się drugimi domami. Żydowscy patrycjusze z Francji (wszyscy co do jednego z podwójnym obywatelstwem od lat pięćdziesiątych) są bezradni. Ich więzi z coraz bardziej trudnym Izraelem i potężną społecznością amerykańsko-żydowską uczyniły ich liderami w sprzedaży francuskich aktywów przemysłowych, politycznych i kulturalnych. Francja przechodzi w status upadłego państwa, w którym wszyscy opuszczają statek.”

 Francuscy Żydzi pomagają USA obrabować Francję, mówi JT. Amerykańskie firmy wspierane przez wszechmocnego DoJ są głównym powodem, dla którego Francja nie prosperuje. Kiedy Francja próbowała opodatkować amerykańskie firmy internetowe (Amazon, Google, Facebook), Trump zagroził, że obciąży 100% cłami celnymi francuskie wino. Właściwym wyborem dla Francji jest rozstanie się z drapieżnikiem Yankee, zaprzestanie płacenia miliardów grzywien za łamanie nieuzasadnionych jednostronnych amerykańskich „sankcji”, rozstanie się z NATO i śmiech z żądań Trumpa, by płacić więcej za niepotrzebną amerykańską ochronę. Ale Francja i inne narody europejskie są niezdecydowane. Nie wykorzystują okazji, jaką daje głupota i arogancja Trumpa, chociaż Pomarańczowy Człowiek zrobił wszystko, co mógł, aby uwolnić Europejczyków. Otworzył drzwi, obraził ich i kopnął, ale ci nie chcą opuścić obory.

 Znakomity amerykański ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych, prof. Michael Brenner z Pittsburga, zauważył: „Klasa polityczna Europy nie jest psychicznie w stanie uwolnić się z dominujących / podporządkowanych stosunków z Ameryką. Ten wzór trwa pomimo obecności mężczyzny z zaburzeniami umysłowymi w Białym Domu. Zatem rokowanie: „Dokąd idziesz, jedziemy!” Amerykańscy przywódcy bezlitośnie to wykorzystali. Pozwala to Waszyngtonowi zapewnić europejską lojalność praktycznie bez żadnych kosztów. Co więcej, mogą uzyskać zgodność z szeroką gamą zagadnień niezwiązanych z bezpieczeństwem - handlowych, finansowych, informatycznych (walka z Huawei), politycznych, dyplomatycznych - opierając się na tej samej, niepewnej lojalności."

 Europa była posłuszna syreniemu śpiewowi wuja Sama i raz za razem podążała za nim na skraj urwiska - w Afganistanie, w Iraku (z wyjątkiem Francji), przeciwko Rosji, przeciwko Iranowi (poprzez surowe sankcje), z Arabią Saudyjską w Jemenie, przytulając Bolsonaro (zaproszony Keynoter w Davos), nawet w Wenezueli i Boliwii. Ostatecznym sprawdzianem będzie gdy Waszyngton podejmie walkę z Chinami, wojny, której nie mogą wygrać, czy Europa zrobi wtedy, ręka w rękę, ten ostatni, fatalny skok?

 Wygląda na to, że miłość do Żydów jest integralnym elementem tej lojalności, razem z nonsensami LGBT i innymi osobliwymi amerykańskimi, importowanymi wynalazkami. Miłość do Żydów i miłość do Ameryki - czy w ogóle można je rozdzielić? Gdy Francja i Anglia odzyskają niepodległość, ich Żydzi odzyskają swoje normalne miejsce w społeczeństwach. Trzeba przyznać, że nie będzie to miejsce na szczycie, ale będzie to miejsce pełne szacunku równe w zdrowym społeczeństwie, a nie miejsce symbolu i ułatwienie obcego wpływu na ruiny Europy, tak jak obecnie.

 http://www.unz.com/ishamir/for-the-love-of-jews/?highlight=Israel+shamir

 tł. J.R. (podkreślenia moje)

KOMENTARZE

 • Autor
  "W Polsce uskarżamy się na nadreprezentację żydów w życiu publicznym a wręcz ingerencję państwa żydowskiego." - czy jako nadreprezentację można określić zajęcie WSZYSTKICH stanowisk przez żydów i szabesgojów, pewnie tak (jedyny parlamentarzysta który nie został szbesgojem swoje trzy lata odsiedział). Można też jako ingerencję Izraela określić ścisłe wykonanie woli premiera Izraela przez premiera Polski, a są nawet tacy co to jako sukces przedstawiają...
 • Autor
  Liberał z Waści i stronnik PO, to cytujesz liberała i globalistę Michaela Brenner'a z Pittsburgha. Przecież on był za Hillary, a Trumpa nazywa Hitlerem. Chciałby przyjaźni z FR i globalnego podziału amerykańsko -rosyjskich wpływów. A jak Polska by na tym wyszła?

  A w temacie handlu amerykańskiego z Francją, to proszę sobie spojrzeć na tabele - USA jest i było na minusie, podobnie zresztą jak w handlu z Niemcami.* Globaliści, jak Brenner z Pittsburgha, do takiej sytuacji doprowadzili. Trump powinien te sprawy uregulować i dobrze, że to robi. W następnych wyborach zagłosuję właśnie na niego.
  https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4279.html

  Za notkę oczywiście 1*
 • @AgnieszkaS 19:18:33
  Jagienka nie zauważyła, że nie jestem autorem tego tekstu?

  //Liberał z Waści i stronnik PO//
  Z czego Jagienka wnosi, że jestem "liberałem" i "zwolennikiem PO"? Jakieś konkrety proszę, najlepiej z linkami.

  Nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi na postawione pytania, zacytuję:
  //@AgnieszkaS 19:10:28
  W którym miejscu Wican napisał "bzdury, aby nie napisać celowe bezczelne kłamstwa"?
  - Trump nie zerwał umowy atomowej z Iranem?
  - Trump nie przeniósł amerykańskiej ambasady do Jerozolimy?
  - Kushner nie jest bliskim kumplem Netanjahu i saudyjskiego następcy tronu?
  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi Jagienko :)))//

  To jak będzie? Doczekam się?

  PS. 1*? Przekażę Shamirowi, jako były żyd załamie się :)))
 • @AgnieszkaS 19:18:33
  Akurat gorzej niż obecnie, to Polska by nie wyszła. To Trum popiera okradzenie Polakow na 300 miliardów dolarów. A jak nazwać kogoś kto popiera takie bandyckie działanie? Czyli głosuje na Trumpa?
  A Brenner czasem nie pochodzi z Niemiec?
 • @AgnieszkaS 19:18:33
  A z którymi państwami są na plusie ?
  A na marginesie. Co amerykanie mogą zaoferować Francji, żeby wyszli na plus? Przecież Francja ma doskonale rozwinięty przemysł zbrojeniowy....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:41:10
  To typowo żydowskie. Wrzeszczeć, że inni kłamią, a nie potrafiąc tego uzasadnić. Czy najbardziej szczekające PiSiory muszą być aż tak ograniczone? Żadnej satsfakcji z polemiki z kimś tak miałkim i niedouczonym.
 • @Wican 19:42:19
  Jagienka jest pewnie na liście beneficjentów tego skoku tysiąclecia na polską kasę :)
 • @Wican 19:44:03
  A z czym tu polemizować? Jeśli jeden z najlepszych na świecie znawców żydowszyzny dostaje 1*? :))
 • @SZS 19:42:38
  Co amerykanie mogą zaoferować Francj…"


  Eksport USA do Francji:

  Chemikalia przemysłowe, samoloty i silniki, komponenty elektroniczne, telekomunikację, oprogramowanie komputerowe, komputery, urządzenia peryferyjne, oprzyrządowania analityczne i naukowe, instrumenty i materiały medyczne oraz sprzęt nadawczy.

  https://www.export.gov/article?series=a0pt0000000PAtnAAG&type=Country_Commercial__kav
 • @Wican 19:44:03
  A pisiory są ograniczone. Kaczelnik wybiera tylko dużo głupszych od siebie, a że sam nie jest mistrzem intelektu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:54:47
  Jakby nie potrafiła czytać ze zrozumieniem
 • @AgnieszkaS 19:55:54
  A to wszystko można dostać gdzie indziej. Nie mają nic niepowtarzalnego.
 • @AgnieszkaS 19:55:54
  // oprogramowanie komputerowe// to Francja może sobie kupić w Rosji. Putin ma najlepszych fachowców na świecie. Nie dość, że wybrali Trumpa na prezydenta USA to okazuje się, że Macrona też :)
  https://niezalezna.pl/300995-rosyjscy-hakerzy-zdominowali-sztab-macrona
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:41:10
  "Jagienka nie zauważyła, że nie jestem autorem tego tekstu?"

  Nawet jeśli nie zauważyłam w pierwszym momencie, to jednak ktoś ten kontrowersyjny tekst celowo wybrał i przedstawił na swoim blogu, prawda?
 • @Wican 20:03:06
  USA też może kupić gdzie indziej, nie musi od Francji.
 • @AgnieszkaS 20:05:00
  Kontrowersyjny? Toć to szczera prawda jest! W którym miejscu Shamir się myli? Proszę o konkrety.

  A co z moim "liberalizmem" i "stronnictwem PO"?
  Pozostałe pytania też czekają na odpowiedź.

  Nie migaj się Jagienko!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:57
  Niezależna to stan umysłu. A wyjątkowo trzhórzliwe pismo. Pamiętam jak wywalili Michalkeiwicza bo coś o Żydach napisał. To nie jest mój bohater, ale wtedy trochę z nim pomailowałem. Odpisywał mnie-anonimowi. Poznałem też kiedyś w czasach młodości tego menela Lisiewicza. Już wtedy wyglądał mi na czuba. ja jechałem na koncert a on na jakąś swoją imprezę. Niezależna to merdia dla wyjątkowo ograniczonych umysłów.
  A oprogramowanie mozna kupić w Rosji, mozna kupić w Azji (Korea, Japonia, ChRL, ChRN).
  A wg niezależnej, to Putin jest wszechmocny. To gdyby ktoś był logiczny, to powinien takiego mocarza się trzymać. Bo walczyć z supermenem?
 • @AgnieszkaS 20:07:31
  I tak mogą zrobić ze wszystkimi krajami Europy i Azji. Do tego doprowadzą w końcu.
 • @Wican 20:10:03
  A co było z zaszczuciem abp Wielgusa?
  A ban dla kś. Isakowicza-Zaleskiego?

  Nie wiem co jest większym szmatławcem, GW czy Gazeta "Polska"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:56:57
  "A pisiory są ograniczone."

  Tylko pewne liberały, czyli PO i Konfederacja, są nieograniczone. To są politycy-mężowie stanu - bez wyjątku, jeden w drugiego. Przy tym są bohaterscy. Wystarczy tylko spojrzeć na fotkę przedstawiającą zastrzelenie Trumpa jednym pociągnięciem cyngla w plecy.
 • @AgnieszkaS 20:15:54
  Ja osobiście uważam PO za partię antypolską, podobnie jak PiS.
  Konfederacja nie jest partią i dopiero czas pokaże ile są warci.

  A co z moimi pytaniami Jagienko? Chowasz głowę w piasek? Albo w pisek :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:19:04
  //antykomunista.neon24.pl/post/151967,powazny-polityk#comment_1609015
 • @AgnieszkaS 20:15:54
  PiS i PO to takie samo zło. I obie formacje mają ograniczonych wyznawców. Z tym, ze POpaprani jednak są mniej ograniczeni.
 • @AgnieszkaS 20:22:13
  W tym komentarzu nie ma odpowiedzi na ŻADNE z moich pytań.
  Bierzesz mnie za idiotę? Nieładnie Jagienko, nieładnie...
 • @Wican 20:23:16
  //Z tym, ze POpaprani jednak są mniej ograniczeni.//

  Z Bulem muszę przyznać Ci rację.
  O ile wyborcy PO to cwaniacy, którzy czerpali jakieś osobiste korzyści z ich rządów to wyznawcy PiSlamu są wyjątkowymi jełopami.
 • @AgnieszkaS 20:22:13
  Wystarczy, że na każde z trzech pytań odpowiesz TAK lub NIE i nie ruszam więcej tego tematu.
 • Kiedyś sobie ponotowałem kilka kwestii z
  działań biznesowych Trumpa. Dla niego bankructwo to niemal norma.
  Zbankrutowało jego kasyno Taj mahal w Atlantic City. Ciekawe czy wiedział co to jest "Taj Mahal"? Wcześniej dostał pomoc publiczną (65 milionów) na jakąś swoją firmę
  W 2004 roku Trum Hotel&Casino Roberts ogłosiło upadłość układową. Zmienioną nazwę i firma działała dale, aby znowu popaść w tarapaty i oggłosiła upadłość w 2009 roku.
  W 2006 roku wypuścił na rynek Trump vodkę. 30 dolców za butelkę, ale i to padło.
  W 2006 roku roku Trump postanowił wejść na rynek kredytów hipotecznych. Uważał, że tu sukces murowany bo na nieruchomościach się zna. I zatrudnił prezesa. Tylko jak zwykły głupek nie sprawdził, że jedynym doświadczeniem owego prezesa w finansach było 6 dni pracy na Wall Street (jako broker). I to też padło.
  I Trump mysli, że wszystko może. A raz przegrał z jakąś babcią.Trump sukował nieruchomości i marzył o parkingu dla limuzyn. Ale jedna kobieta się postawiła. Trum w swoim buraczanym stylu wytoczył najcięższe działa. Doszło do rozprawy sądowej i staruszka wygrała. A wtedy złośliwie sprzedała swój teren innemu kasynu.
  Trump próbował też z czasopismem Trump Magazine, ale i to padło.
  Trum stworzył też netowy uniwersytet. Miano tam nauczać inwestowania w nieruchomości. Wg reklamy, każdy tam wyuczony, miał odnieść sukces na miarę Trumpa. Czywiście, nazwa "uniwersytet" była myląca, bo to był kurs z czesnym 35000 za kurs. Ale uczestnicy byli przerażeni niskim poziomem nauczania i pozwali uniwersytet. Trum rozwiązał tę inicjatywę w końcu, aby uniknąć płacenia odszkodowań.
  Trump postanowił stworzyć grę planszową z banknotami z własnym wizerunkiem (jak to megaloman) ale i tu poległ.
  Jakim cudem, więc uchodzi on za skutecznego biznesmena? A to nie są wszystkie jego wpadki. A majątek to on odziedziczył
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:35
  Oni popra każdego za pełną michę. Część PiSmanów też tak zrobi, ale część (i to duża) to fanatycy
 • @Wican 20:40:07
  wychodzi na to że przy Trumpie nawet Tusk to człowiek sukcesu, fajny kumpli ma nasz prezydent ...
 • @Drab61 21:57:58
  "wychodzi na to że przy Trumpie nawet Tusk to człowiek sukcesu, fajny kumpli ma nasz prezydent …"

  Wartość netto majątku Trumpa- $3.13 billion USD (3 130 000 000)


  https://www.bing.com/search?q=trump%27s+net+worth&form=EDGTCT&qs=PF&cvid=aac4cf52c35740f18a48c3d98ea7aa77&refig=3e03d8c070354a50ce8ce98791a91ae6&cc=US&setlang=en-US&elv=AQj93OAhDTi*HzTv1paQdngVeOiK3eKctBKCwoJZQKKF1tCjZXJrAJOF%21qf3LOY2tVdrVnDEWWvh*VhUFIFBuujFjNhBJxfLtG9PRbWnluxX&plvar=0&PC=DCTS
 • @AgnieszkaS 22:08:37
  Amerykański bilion to chyba nasz miliard. ja chciałbym wiedzieć, ile Trump odziedziczył, gdy przejmował rodzinną firmę i ile w karierze biznesowej dostał pomocy ze środków publicznych. Bo dziwnym trafem bankrutował często i pewnie wierzycieli nie spłacał?
 • @Wican 22:11:42
  Dlatego podałam w nawiasie ilość zer.

  Różne źródła podają różne sumy. Majątek po ojcu Trumpa rozdzielony został na czworo dzieci. National Journal pisze o sumie 40 milionów (1974) oddziedziczonej przez Trumpa. Wspomina również, że nie była to gotówka, gdyż weszła w to wartość oddziedziczonej po ojcu firmy.

  https://www.politifact.com/florida/article/2016/mar/07/did-donald-trump-inherit-100-million/
 • @AgnieszkaS 22:25:43
  I jak tam Jagienko z głową w pisku? Nie masz trudności z oddychaniem? :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:36:37
  Raczej z głową w deszczu. Przyszła do nas zima.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZXkk65PdKyM

  A teraz wychodzę na przejażdżkę po mokrych ulicach.
 • Ameryka w Europie rządzi żelazną pięścią
  „Klasa polityczna Europy nie jest psychicznie w stanie uwolnić się z dominujących / podporządkowanych stosunków z Ameryką. (...)"

  Nie sądzę. Ameryka ma w Europie rozbudowaną agenturę, ma podsłuchy, europejskie służby są podporządkowane CIA. To nie kwestia psychiki, ale po prostu brutalnej siły. W Polsce M.Piskorski przesiedział 3 lata na wniosek USA. Ilu takich "piskorskich" jest w Europie? Ilu zostało zamordowanych?
 • @Sol 22:53:45
  Słyszałem, że w sprawie Piskorskiego działały SBU. Czyli banderowcy, Sakiewicz dostał nagrodę, a Piskorski 3 lata pierdla.
 • Zdjęcie z winiety
  chciałem zadedykować radnej miasta stołecznego Warszawy Agacie Diduszko-Zyglewskiej, która na zaproszenie do podzielenia się opłatkiem w urzędzie m. st.Wwarszawy odpowiedziała:

  "To jest gest z katolickiego rytuału związanego ze świętami. Próbuje mi pani narzucić katolicki zwyczaj i to podczas gdy pełnię oficjalną, publiczną funkcję. To naprawdę nie jest dobry pomysł."

  Ciekawe czy w zilustrowanej wyżej sytuacji nie ucierpiałaby bezkompromisowość pani radnej Diduszko.
 • @AgnieszkaS 22:25:43
  Z czego brata chyba wykręcił z interesu.
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:36:37
  A budowa Polin trwa i to wszystko z miłości do żydów, czyli głosowanie na zażydzony PiS.

  PiSiory ani nie mają Boga w swoich sercach, bo świadomie pozwalają by dalej mordowali dzieci nienarodzone w łonach swoich mam, nie chcąc uchwalić ustawy antyaborcyjnej. A ni honoru, bo go wypluli jadąc do Izraela i przepraszając na kolanach za Polską ustawę o IPN, czyli pokazali kto wasal a kto pan. A mówiąc Ojczyzna, myśleli o Polin.

  I stąd te weta Maliniaka co do sądów z cichym poparciem zażydzonego PiS-u, by żydo-komunie włos z głowy nie spadł i dalej w Polsce rządziła.
  A teraz wylewają krokodylowe łzy, jakie te sądy złe. A zażydzeni biją brawa.
 • 5*
  Im więcej wiemy tym jaśniej na horyzoncie.

  Pozdr.
 • Do gościa Wican
  Ty Wican jakby nie pislamisci ,jak ty ich nazywasz to już dawno byłbyś dmuchany w tyłek przez tych ciapatych.
 • @JohnG 01:26:19
  No tak, za to teraz szansa na widły w plecach wzrosła o 100 000%
  Dzięki PO PiS.
 • @Pyra z Wildy 17:29:31
  PiS wcale nie chce żadnej reformy wymiaru sprawiedliwości a to weto prezydenta to była najprawdopodobniej ustawka. Raz, żeby PiS miał na kogo zwalić winę ("chcieliśmy ale nam nie pozwolono") a dwa, żeby pokazać jaki to prezydent jest "niezależny". Taki teatrzyk dla naiwnych.
 • @JohnG 01:26:19
  Aleś ty głupi PiSdzxielcu. Przez nich zaczną nas dymać. Ciebie już cwelują, zresztą,
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:58:13
  piS chciał tylko jedne szuje zmienić drugimi szujami.;

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej