Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22516 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

PO PiS a reforma wymiaru sprawiedliwości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dyżurnym tematem polskiej polityki jest reforma wymiaru sprawiedliwości. I słusznie bo ten obszar aktywności państwa dotyka prędzej czy później każdego obywatela.


 

Ciężko polemizować o reformie nie znając natury tego co mamy reformować. Ogromna większość uważa, ze starczy wymienić "ichnich" na "swoich" i mamy "reformę". Takie podejście jest z gruntu błędne bo nie rozwiązuje żadnego problemu a tylko pogłębia podziały w społeczeństwie. Samo "reformowanie" sprowadza się w końcu do zawłaszczania coraz to nowych obszarów państwa na zasadzie TKM. Nie ma to nic wspólnego z tzw. demokracją a ma wszelkie cechy faszyzmu. Tylko, że przychodzą nowe wybory, wieją nowe wiatry, nowe "resety" i wszystko zaczyna się od nowa. Nowa miotła robi nowe porządki i tak w kółko Macieju. Obywatele ze swoimi problemami zostają znowu na lodzie, chroniona jest jedynie banda, będąca akurat przy władzy.

Często jednak nadmierna pazerność rządzącej ekipy może w konsekwencji obrócić się przeciwko niej samej. Takim klasycznym przykładem, który już kiedyś podawałem była sukcesja po marionetce Zachodu Jelcynie. Gdy było już wiadomo, że nie da się utrzymać go dłużej na stanowisku prezydenta FR i ktoś musi go zastąpić przeprowadzono sprytną, jak się wydawało prozachodnim macherom, operację. Prezydent uzyskał jak największe uprawnienia i prerogatywy. Macherzy wyszli bowiem z założenia, że łatwiej kontrolować jednego człowieka niż kilkuset deputowanych Dumy. Myśleli, że w ten sposób będą mogli rządzić łatwo i przyjemnie po wsze czasy. Jak się okazało chytry plan nie wypalił i Putin, wykorzystując nowe uprawnienia zrobił ich na szaro. Tak więc zbytnia pazerność w zawłaszczaniu państwa może się obrócić przeciwko chytrusom.

Jednak takie rozważania nie maja w sumie żadnego sensu jeśli nie uświadomimy sobie czym powinna byc władza sądownicza w państwie a czym jest i problem ten bynajmniej nie dotyczy tylko Polski. To problem całego tzw. "wolnego świata", który jako dogmat i prawdę objawioną podaje "państwo prawa". Niby wszystko w porządku bo kto by nie chciał żyć w takim państwie gdzie jego prawa są szanowane a on sam może dochodzić "sprawiedliwości" przed odpowiednimi trybunałami? Mało kto jednak zdaje sobie sprawę jak wielkie to oszustwo i jak bardzo sprzeczne z polską tradycją. Koncepcja "prawa" jako podstawy ustroju jest koncepcją judaistyczną, która wbrew temu co nam się wmawia stoi w jaskrawej sprzeczności z tradycjami chrześcijańskimi i przed chrześcijańskimi. Sędzia, który kiedyś w imieniu suwerena/władcy był mediatorem stał się rzeczywistym władcą, nieusuwalnym i praktycznie ponad prawem, któremu podlega reszta obywateli. Stąd też taki pęd rządzących do jak najszybszej wymiany "ichnich" na "swoich" bo tylko to jest gwarancją bezkarności. Dotyczy to wszystkich sił politycznych bez żadnego wyjatku. Dzieje się tak bo funkcjonują ciągle w ramach tego samego systemu stworzonego przez uczonych w Talmudzie i kabale. Nauczyciele prawa, w chwilach szczerości, nazywają to "paragrafiarstwem". Starczy przypomnieć, że chrześcijanie mają 10 przykazań a żydzi 613...

W konsekwencji rządzi kasta sędziowska, która może dowolnie ustawiać scenę polityczną. Starczy wykosić niewygodnego polityka, który nagle może okazać się pedofilem, złodziejem, szpiegiem, bije żonę itp (niepotrzebne skreślić). Arsenał dostepnych środków jest oczywiście nieograniczony.

Jakieś przykłady? Proszę bardzo!

Trump, którego nie chca Demokraci jeśli zostanie odwołany to tylko dzięki radosnej działalności sędziów, nie dlatego, że odwoła go suweren nie przedłużając mandatu. Netanjahu nie zniknie z polityki dlatego, że jest zbrodniarzem wojennym tylko dlatego, że prokurator oskarża go o korupcję. 

Takich przykładów w "państwach prawa" znajdziemy bez liku i potwierdzają one jedynie smutną prawde, że nie rządzi suweren czyli naród tylko mniej lub bardziej zamknięta kasta sędziowska.

Jak powinna wyglądać reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce? To pytanie dla filozofów, ja mogę podac tylko kilka moich osobistych, bardzo możliwe, że ułomnych, propozycji ale nie da się ich przeprowadzić bez głębokich zmian ustrojowych. Przepisy konstytucji, mówiące o "niezależności" władzy sądowniczej muszą byc jak najszybciej zmienione i sędziowie muszą wrócić pod kontrolę suwerena. Sprawy niekryminalne powinny być w jurysdykcji sędziów pokoju, wybieranych w lokalnych wyborach. Prezesi sądów rejonowych i okręgowych takoż.

Dalej - likwidacja TK, który jeśli jest w rekach rzadzacej kliki klepnie wszystko co im się każe. 

Konieczna jest procedura odwołania posła, który ma służyć wyborcom a nie partyjnemu kacykowi.

We wszystkich tych i innych sprawach najbardziej odpowiednia jest instytucja referendum, taka demokracja wiecowa, która była kiedyś źródłem prawa dla naszych przodków. W przeciwnym razie będziemy ciągle obijani przez zmieniające się bandy cwaniaków przy korycie a oni przez wszechwładną kaste "wymiaru sprawiedliwości".

 

    zd. administracyjne: WilliamCho/pixabay

 

KOMENTARZE

 • Wszystko
  Fajnie, tylko mam jedno pytanie, mianowicie ilu sędziów w Polsce zostało zwerbowanych przez :SB, UOP, WSI, ABW, CBŚ, Policję, CBA? (niepotrzebne skreślić) przez ostatnie powiedzmy 40lat? Albo pytanie drugie, kto nie został zwerbowany przez w/w? Bo chyba autor nie wątpi, że coś takiego jak zaciąg do służb miał miejsce akurat w środowisku sędziów i prokuratury? Już trzeciego pytania o to, komu służą polskie(???)służby to nawet nie chcę zadawać, bo kto to tak naprawdę wie???
 • @zbig71 16:58:18
  Sędziowie (tak w uproszczeniu bo wymiar sprawiedliwości obejmuje więcej funkcji) to część systemu. Dla zrozumienia ich roli nie jest istotne ilu z nich jest na pasku służb. Dlatego przywrócenie kontroli suwerena nad nimi uniemożliwi a przynajmniej poważnie ograniczy wpływ służb, które z natury rzeczy są niejawne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:45
  Pomysł, aby sędziów wybierano w wyborach powszechnych (tu chyba musiałaby nastąpić zmiana w konstytucji) jest niezły, ale POPiS, czy szerzej, banda czworga nigdy się na to nie zgodzi.
 • @zbig71 17:34:32
  Wiem, że przy tym patologicznym, antypolskim układzie nie ma żadnych szans ale to nie zwalnia nas z obowiązku, żeby coś takiego postulować i przekonywać społeczeństwo. Kaczelnik i Schetyna wiecznie żyć nie będą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:45
  Od kiedy to chrześcijanie mają 10 przykazań? Zjudaizowani (czyżbyś do nich należał?) - może i tak.
  Ale zwykli chrześcijanie - mają 2 przykazania.

  Co do reszty - w zasadzie się zgadzam.

  PS. JR - sędzią pokoju na Kujawach!!!!
  (No, może przedpokoju).
 • @zbig71 16:58:18 Sądzi , śpiewać i modlić się każdy może
  Sędziowie nie zostali "zwerbowani" chyba, że do sądow wojskowych i to przed 1956r. Nawet szkoła prawnicza Duracza i działalność dydaktyczno naukowa Rajmunda Kaczyńskiego (chociaż miał dwu wujkow Świątkowskich- ministra sprawiedliwości w rządzie Bieruta i prezesa Naczelnego Sądu Wojskowego, którzy najprawdopodobniej zalatwili mu przydział willi , którą Piłsudski podarował rodzinie Lisa Kuli) nie miały istotnego wplywu na obsadzanie stanowisk sędziów w sądownictwie cywilnym PRL opartym głownie o kadry przedwojenne i absolwentów Uniwersytetów z odpowiednimi kwalifikacjami.
  https://telewidz.neon24.pl/post/150987,tradycje-naszosci-reform-prawa-i-sprawiedliwosci
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:05:45
  Fajnie jest w USA.
  Jak masz duże pieniądze, to jesteś niewinny
  Przykład J.O. Simpson

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c8/O.J._Simpson_1990_%C2%B7_DN-ST-91-03444_crop.JPEG

  Jak jesteś niewinny, biały i masz broń, to też cię nie skarzą.
 • "Kasta sędziowska"jest częścią "narodu" wyspecjalizowaną w pełnieniu swych obowiązków
  Hitlera "naród" byl sklonny do odwolania po kapitulacji. Do odwołania Błasia trzeba referendum w UE.
 • @telewidzacy 18:30:29
  Pisałem o ostatnich 40 latach. Po zachowaniach sędziów ostatnich 4lat można mieć poważne podejrzenia dotyczących ich,, niezawisłości,,
 • "PO PiS a reforma wymiaru sprawiedliwości"
  -----------------
  Sądy w kraju okupowany czy w ogóle w tzw. demonkraturze - służą okupantowi a nie okupowanym - to chyba jasne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:03:25
  Dla uproszczenia przekazu mówię o tym co każdy znajdzie w katechizmie Kk.
  Widzę, że Szanowny Wojtas chciałby się koniecznie do czegoś przyczepić ale musiałby zeżreć własny język :))

  A na sędziego pokoju będę kandydował w Raszynie a wtedy Wojtasy drżyjcie! Na Kujawach są godniejsi ode mnie.
 • "Najpierw suwerenność"
  Wszelkie rozważania dotyczące reformy systemu prawnego w Polsce, do czego zalicza się stanowienie, stosowanie i egzekwowanie prawa, mają sens w warunkach suwerenności państwowej. Bez spełnienia tego fundamentalnego postulatu dotyczącego ustroju państwa, nie warto nawet dyskutować. Tym bardziej zabieranie się za wszelkiego rodzaju projekty w tej sferze i próba ich wprowadzenia w życie, są tylko i wyłącznie instrumentami niereprezentatywnej społecznie i nieodpowiedzialnej władzy.
 • Proponuję pooglądać trochę filmów dla dzieci
  można się poduczyć,

  ot choćby tacy Piraci,

  nie jest problemem mianowanie uczciwego gubernatora (sędziego),
  ale problemem jest jak zapewnić, aby się nie zdeprawował.

  Trzeba zmienić otoczenie (system), w którym sędziowie pełnią obowiązki.
 • @zbig71 17:34:32
  to już chyba lepiej losować.
 • "Pogląd Bogdana Goczyńskiego"
  https://bgoczynski.wordpress.com/2016/06/24/jak-zreformowac-sadownictwo/
 • @Autor
  " Nauczyciele prawa, w chwilach szczerości, nazywają to "paragrafiarstwem"."

  .... lub prywatyzacją prawa przez "nadzwyczajną kastę"( korporacje prawnicze).

  Prof.Feliks Koneczny tak to wykładał:

  (...)
  „Prawo żydowskie nie może być ujęte w jakiś system dla tej przyczyny, iż składa się niemal wyłącznie z kazuistyki, dziesiątek tysięcy kruczków prawnych i trików, zamętu szczegółów powstałych z nieopanowanego mnożenia właśnie owych kruczków prawnych umożliwiających prawowanie się z...prawdą (czyli Jehową), prawowanie się ze stanem faktycznym"

  (...)

  Profesor użył sformułowania, że prawo na Zachodzie w tym w Polsce jest "zażydzone" .
 • @35stan 20:53:02
  Dokładnie taki sens.
 • @interesariusz z PL 20:21:17
  Np. Sędzia Pokoju funkcjonuje w społeczności lokalnej, na poziomie gminy. Łatwo go upilnować.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:57:15
  jak ?

  Zdaje się, że masz zbyt wysokie mniemanie o obywatelach naszego państwa.
 • @interesariusz z PL 21:16:10
  Gdyby wszyscy byli takie Marudy jak Ty to bym wyemigrował do San Escobar...
 • Moje 3 grosze w przeciwieństwie do kontra .
  Może świat jest już tak zepsuty zwłaszcza przez " elity " i przez nich ten prosty lud ale jako tako jednak wykształcony jednak jest już beznadziejnie i na wieki ogłupiony, że o ile nastąpią jakieś zmiany to jeszcze na gorsze dla ludu a na lepsze dla kasty cwaniaków zwanych pospolicie władzą władającą na swoje widzimisię krajem. 

  A robol ma robolič i nie myśleć aż do skrajnej uciechy "elit". Poto ten system ma w posiadaniu wszystkie media głównego ścieku jak TV i radio oraz prasę (wszystkie zgodne co do istniejącego obecnego systemu i z żałosnym udawanie że czasem są krytyczne) tak by manipulacjom i kłamstwom stało się zadość w imię pseudo sprawiedliwości i pseudo demokracji.

  Nie zapominajmy, że już same wybory i w ich następstwie rozdział mandatów jest w Polsce kpiną i zaprzeczeniem demokracji. Partie które nie otrzymały więcej jak 50% głosów nie mogą mieć w parlamencie większości.

  Ten chory i nie demokratyczny system obowiązuje niestety także w innych krajach pseudo demokracji, z gębą pełną frazesów o prawie i sprawiedliwości.
 • @Alfax 21:57:12
  100% racji!
 • @ Autor 5 ☆ Jarek Ruszkiewicz SL
  Za przemyslenia dla autora • 5 ☆ •
 • @Alfax 21:57:12
  Ze względu na przypadkowy rym to raz jeszcze ale z małymi korekcjami ... 
  tu powtórzyć muszę : 

  Może świat jest już tak zepsuty zwłaszcza przez " elity " że ten zwykły szary, prosty lud mimo tego że jest jako tako jednak wykształcony, 
  daje się im manipulować bo jest już beznadziejnie i na wieki ogłupiony, ;)))

  Pozdrawiam ; )
 • @Alfax 22:21:59
  Racja... Większość daje się ogłupiać.
  Dlatego trzeba mobilizować tych, którzy chcą myśleć. Kropla drąży skałę a ta notka ma zaprosić do rozważań.
  W każdym razie dzięki za gwiazdki :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:12
  W mojej notce tematycznej sugerowałem identyczne rozwiązania.

  Wniosek jest dość oczywisty: reforma sądownictwa winna iść we wskazanym kierunku.

  Jest jednak drugie dno problemu:

  REFERENDUM.

  Wygląda na to, że sprawa odwołania się do woli Suwerena nie należy do priorytetów PiS, a w zasadzie to jest to probierz faktycznych zamiarów tej partii.
  Zarzuty, że zmiany są powierzchowne i faktycznie jest to tylko łagodniejsza wersja POPiSu ma uzasadnienie w tym, że brak faktycznego upodmiotowienia społeczeństwa.

  Na bazie tego - słuszną byłaby akcja doprowadzenia do powstania REFERENDUM OBLIGATORYJNEGO przy zebraniu podpisów np. 5 % populacji uprawnionej do głosowania.
  Do tego wynik powinien być zobowiązujący, gdyż w głosowaniu (można założyć) biorą udział zainteresowani i mający rozeznanie. Reszta - to głosy, które mogą być zmanipulowane.

  Zatem - dążąc do zmian w sądownictwie, co jest priorytetem dla PiS, należy to wykorzystać poprzez wsparcie wynikiem referendum, ale korzyścią społeczeństwa powinno być wymuszenie wprowadzenia referendum obligatoryjnego.
 • Nadzwyczajna kasta to twierdza dominacji wiadomej mafii nad Narodem
  "Nadzwyczajną kastę" zainstalowano poprzez Konstytucję jako organ nie podlegający żadnej kontroli a jednocześnie decydujący o wynikach każdego sporu.
  Tak zainstalowana "nadzwyczajna kasta" ma władzę absolutną i jest całkowicie bezkarna.
  Tak jest we wszystkich krajach gdzie mafia zdobywa władzę.
  To jest wręcz istota mafijnej "demokracji" czyli dyktatury na straży której stoi "nadzwyczajna kasta".

  Gołym okiem widać że "nadzwyczajna kasta" wydaje wyroki "talmudyczne".... ciężkie wyroki dla drobnych przestępców a uniewinnienia w przypadkach ewidentnych przestępstw.. czy odszkodowania dla bandziorów... że nie wspomnę już wyroków wprost politycznych.
  "Nadzwyczajna kasta" poza bezkarnością posiada również liczne przywileje finansowe, emerytalne.

  W systemie demokratycznym nie może istnieć żadna "nadzwyczajna kasta" z władzą absolutną i z bezkarnością absolutną oraz gigantycznymi przywilejami finansowymi i emerytalnymi.

  Każdy organ władzy powinien być kontrolowany przez inny niezależny od kontrolowanego organ władzy.
  I każdy przedstawiciel organu władzy powinien być tylko urzędnikiem państwowym czyli sługą Narodu i niczym więcej.... urzędnikiem który jest kontrolowany , rozliczany z pracy i odpowiada za swoje czyny...
  (sędziowie nie odpowiadają za swoje czyny bo "kruk krukowi oka nie wykole").

  PIS podejmując walkę z mafią stawia się po jasnej stronie mocy.
  PO za to się po raz kolejny określa jako wrogowie Narodu Polskiego...
  To wszystko widać jak na dłoni.
 • Co może sowicie opłacana kasta sędziowska ?
  Gvno może, więcej może mała gmina żydowska zakazując wynajęcia lokalu dla pokazania prawdy o Jedwabnem, od 6.00 prokuratorzy i policja powinni wejść do siedziby gminy żydowskiej i trzepać ich do skutku, aby pokazać jaką siłą oni tu w Polsce dysponują ?
  Pani odznaczona niemieckimi orderami i eurasami jest pani wobec tej grupki żydów nikim, skoro oni mogą wszystko !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:42:27
  Ja mam doświadczenie z fizycznej społeczności,

  obaj mamy doświadczenie ze anonimowej społeczności Nowego Ekranu,
  pomyśl, jak ta społeczność mogła być w stanie powołać a potem wspierać i utrzymać uczciwego sędziego.

  Moim zdaniem było to niemożliwe. Głupsi od mrówek, tych, co ciągną każda w swoją stronę, a jednak często się im udaje. Ludziom prawie nigdy.
 • @Alfax 21:57:12
  Robol się nie buntuje i nie chce naprawiać świata, bo jego największym wrogiem nie jest wykorzystujący go pasożyt, tylko jego kolega robol.

  Świat składa się z nienawistnych idiotów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:01:24
  w czym? W tym, że gościu nie kuma chaosu, jaki proponuje?

  Tyle jest filmów dla dzieci, które uczą podstawowych praw natury, oraz ludzkich.

  Skorzystajcie !!!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:32:13
  Pan zdajesz się liczyć na to, że referendum zadecyduje o wysłaniu brzydactwa do gazu.

  Ja mam nadzieję, że instytucja referendum zostanie martwa.
 • @Oscar 07:35:13
  Niestety, ta walka z mafią jest nieudolna, i ma zły kierunek, nie dostrzega najważniejszego.
 • @interesariusz z PL 08:26:36
  Za twe grzechy, za twe zbytki
  idź do gazu, boś ty brzydki.

  Czemu nie? (Ale ja mam być sędzią!!!)
 • Kto jest nadprokuratorem?
  "Prokuratura z Katowic umorzyła śledztwo w sprawie słów Jana Tomasza Grossa, który powiedział o Polakach: "podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców"."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej