Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22502 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Do USA bez wiz czyli orgazm PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TVPiS od kilku dni bombarduje nas radosną nowiną - Polacy nie muszą mieć wiz, żeby odwiedzić raj na świecie czyli USA!

Według Kurvizji ten niewątpliwy sukces, porównywany niemal do odzyskania niepodległości jest wyłączną zasługą rządów PiS a w szczególności łaskawie nam panującego prezydenta Dudy Andrzeja, którego łączą niezwykłe więzy sympatii z amerykańskim prezydentem Trumpem Donaldem oraz jego namiestniczką na Polskę Mosbacher Żorżettą.

 Nasz "wieczny sojusznik" w końcu się ulitował i pozwolił obywatelom swojego największego i najwierniejszego wasala (złośliwi twierdzą nawet, że pieska) na swobodną podróż do tego ziemskiego raju. Jednak jak się dobrze przyjrzeć to nie zmieniło się nic oprócz opłat. Zamiast 150 $ trzeba będzie zapłacić jedynie 14. Cały czas potrzebna będzie weryfikacja, tym razem internetowa, a i tak o wpuszczeniu do raju będzie decydował urzędnik imigrcyjny na lotnisku.

 W stosunkach z innymi krajami podstawowa zasadą jest zasada wzajemności czyli w skrócie "jak Kuba Bogu...". Tej podstawowej zasady świadczącej o powadze państwa nie stosowali zarządcy Polski przyznając wiele wiele lat temu prawo bezwizowego wjazdu do naszego kraju dla obywateli USA. No ale to jest nawet dość oczywiste, obywatele naszego "wiecznego sojusznika" a przy okazji pana i władcy nie mogli przecież być poddawani takim upokarzającym procedurom jak obywatele wasala i jak twierdzą złośliwi, pieska. Dopiero determinacja i upór PiS a zwłaszcza pana prezydenta (oby panował nam wiecznie jak wieczny jest sojusz z USA) zmieniła ten raczej upokarzający stan rzeczy. Brawo PiS i prezydent Duda Andrzej!

 Spójrzmy jednak jak to wygladało w przypadku innych państw naszego regionu, zwłaszcza nowo przyjętych do UE. I tak np Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy i Słowacja korzystają z ruchu bezwizowego do USA od 2008 roku a Słowenia nawet od 1997. Mówienie więc o jakimś ogromnym sukcesie to zwykła drwina i robienie sobie jaj z Polaków.

 Naszym zarządcom taki stan rzeczy absolutnie nie przeszkadzał. Dopiero UE a konkretnie KE ujęła się m.in za Polską. "Jeżeli państwo nie zniesie wymogów wizowych wobec unijnych obywateli w ciągu 24 miesięcy od otrzymania notyfikacji, Unia może zwiesić na 12 miesięcy zwolnienie obywateli tego państwa z obowiązku posiadania wiz" - czytamy na stronie Parlamentu Europejskiego. "Komisja zawiadomiła USA o braku wzajemności 12 kwietnia 2014 roku. USA powinny więc były podjąć działania przed 12 kwietnia 2016. Nie uczyniły tego, pomimo wielokrotnych apeli Parlamentu Europejskiego." Europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do podjęcia działań prawnych w sprawie wizy do USA w ciągu dwóch miesięcy.Tekst przygotowany w unijnej Komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwość i spraw wewnętrznych został przyjęty w głosowaniu przez podniesienie rąk. Jeśli wizy do USA nie zostaną zniesione, Amerykanie sami będą musieli występować o wizy do krajów Unii. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/unia-staje-po-stronie-polakow-beda-wizy-dla-amerykanow-albo-usa-zniesie-wizy-dla/c2pqvcx

 Nie bądźmy jednak złośliwi i pozwólmy PiS się cieszyć, zwłaszcza, że biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów, na gwałt potrzebują sukcesu.

 Na zdjęciu wprowadzającym doniosła scena, Żorżetta Mosbacher, amerykański namiestnik na Polskę, łaskawie pozwoliła naszemu prezydentowi stanąć obok siebie jak równy z równym. Czyż to nie jest wzruszające?

KOMENTARZE

 • Jak policja traktuje żydów a jak Polaków w Polsce !
  11 listopada Warszawa kilkadziesiąt skrajnych żydo-lewaków zablokowało drogę Marszu Niepodległości i co na to policja ? co na to lewackie władze miasta Warszawy ?
  NIC ! Legalny Marsz Polaków musiał czekać aż policja łaskawie usunie skrajne żydo-lewactwo z drogi ! ale jak żydów usuwali ! 4 policjantów za rączki z nóżki wynosili żydów po kolei [ by się żadnemu żydowskiemu lewakowi nic się nie stało !!!!

  A JAK policja odnosi sie do Polaków ?

  11 listopada Wrocław ledwo marsz Niepodległości ruszył [ 200 m ] już żydowskie władze miasta rozwiązały Marsz ! i na podorędziu były jednostki bandytów policyjnych w pełnej gotowości kule gaz polewaczka ruszyły na Polaków Marsz !

  Słowianie ! policyjni bandyci nie patrzyli czy to kobiety dzieci czy starcy
  siekli lali pałami polewali z armatek wodnych gdzie popadnie !!!! pardonu nie dawali nikomu !!!

  Słowianie ! mam nadzieje że przyjdzie czas że dowódcy tych jednostek bandytów odpowiedzą karnie za te bandyckie napaście na Naród !!!!

  Atakowanie MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI TO ATAKOWANIE NARODU bo w Marszach idzie NARÓD POLSKI !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna od żydowskich bandytów !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 12:37:05
  Wszystko fajnie ale jak to się ma do "zniesienia" wiz do USA?
 • Ciekawe
  Dlaczego głowa państwa, czyli Duda występuje na konferencji prasowej z... ambasadorem. Skąd wzięły się takie praktyki? Z tego co wiem, to głowa państwa występuje z inną głową państwa, premier z premierem, minister z ministrem. PiS razem z Dudą tak upadlają Polskę, że aż chce się wyć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:41:05
  Na moje oko i rozum, będzie to okazja do poniżania Polaków (na które (nie)stety sobie w pełni zasłużyli). A będzie to tak: Polak chcący ,,odwiedzić rodzinę", po niewydaniu wizy na lotnisku, utknie pomiędzy lotniskiem a GATE na samolot powrotny. I będzie trzy dni czekał upokorzony aż rodzina z ,,Krakozji" uciuła na jego powrót do kraju polskie złote, bo ta z USA powie tak: ależ fatalnie się złożyło, akurat musieliśmy: zapłacić słony rachunek w warsztacie samochodowym, opłacić kredyt za dom, posłaliśmy dzieci na studia itp. Każdy sądzi w/g siebie i swoich doświadczeń i ja tu nie jestem wyjątkiem, więc od razu uprzedzam mających fajne rodziny tu i tam.

  Zresztą tak czy owak Polak będzie upokarzany. Ale jest w opiece królowej nieba i Rzymu, więc zaciśnie wargi i wsiąknie w to głębiej i głębiej.
 • @zbig71 12:53:37
  //PiS razem z Dudą tak upadlają Polskę, że aż chce się wyć.//

  Taki zaszczyt nazywasz "upodleniem"?...
  Fuj...
 • @Oracz 13:02:44
  Dokładnie tak będzie.
 • @ Autor - 5*
  Skoro "Do USA bez wiz" już działa, to może złóżmy się po 14 $USA na wizę dla PiSuarowej elyty, dla ich kumpli z PO, z SLD, itp. także i niech wyp.... z Polski.
 • @Rzeczpospolita 13:31:29
  Ja bym nawet 100 papiera dał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:41:05
  Niestety lecz o wjeździe do USA decyduje urzędnik emigration na lotnisku lub porcie. On wbija wizę lub nie,(jak mu ci się twa gęba nie spodoba) i następnym samolotem taki delikwent wraca.
 • Tragedia
  W ramach sankcji te chamy wizy nam zabrały a czołgi przysłały i jakieś efy sprzedały
  Co za swołocz.
  Ale to ich dni ostatnie. Une się już nigdy nie podniosą.A dolarami niech se dupska podetrą
  Pogonimy to bydło tam gdzie pieprz rośnie.......zaraz po następnych wyborach
  Tak mi dopomóż Bóg
  Tak nam dopomóż Bóg
 • @kula Lis 68 14:46:51
  A co ja napisałem w notce?
 • @Husky 14:49:35
  Ty już PiSku opiłeś ten spektakularny sukces twojej partii?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:54:07
  Przyjazd wojsk naszych przyjaciół i sojuszników z USA czy zakup F-35?

  ps.
  a wizy załatwił Bolek a nie żaden tam PIS .....taka różnica
 • @kula Lis 68 14:46:51
  Tak to funkcjonuje od 2001 roku.Nic nowego.Dotyczy to wszystkich.Nawet Angoli.
 • @Husky 15:06:13
  //Przyjazd wojsk naszych przyjaciół i sojuszników z USA//

  Ktoś, kto się cieszy z obecności (czyt. okupacji) obcych wojsk na świętej, polskiej ziemi to - zdrajca, łapserdak, łachmyta, dupoliz, żydolub, syjonista, sprzedawczyk, antypolak, itd itp.
  Obraz fanatyka PiS (kolejność przypadkowa).
 • @Husky 15:06:13
  //a wizy załatwił Bolek a nie żaden tam PIS //

  To co? Kurvizja TVPiS kłamie???
 • @zbig71 12:53:37
  To akurat da się obronić. Ambasador reprezentuje swoje państwo. Tak jak prezydent
 • @kula Lis 68 14:46:51
  Tylko jak ruch bezwizowy, to żadnej wizy wbijac nie będą?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:23:54
  Ale to jakiś sukces jednak jest. Nasi politycy robili im "łaskę" od lat. I za dopłatą. W końcu wreszcie jakieś dziwki dostały za robienie tej obrzydliwej rzeczy, jakiś bonus, którym mogą się pochwalić.
 • @Wican 15:38:52
  A znasz takie przypadki z innych krajów?
 • @zbig71 16:01:42
  Prezydent corocznie przyjmuje korpus dyplomatyczny. Myslę, ze tutaj formalności zostały jakoś uwzględnione. Inna sprawa, że nasi tego qrwiszona powinni ignorować.
  Ale prezydent reprezentuje kraj i ambasador reprezentuje kraj
 • @Wican 16:15:50
  Nie ma takiego zwyczaju. Zawsze musi być symetria.
 • prawda na dzisiaj o wizach
  Szczerze mówiąc nie interesowałem się aż tak zagorzale tym tematem ale z tego co widzę wizy nie są jeszcze zniesione a obwieszczenia w Polsce są po prostu wyprzedzeniem faktu i mylące. To że Trump czy Ambasador o tym mówi i coś tam podpisuje a polscy przedstawiciele papugują także nie świadczy że jest to dokonane. Nikt z uprawnionej do tego ekipy US rządu nic jeszcze nie podpisał. Trump w tym wypadku nie ma nic do gadania.
  Moim zdaniem w tym roku nic się nie zmieni. Patrząc na poczynania American Airlines która chce uruchomić bezpośrednie loty do Polski będzie
  to prawdopodobnie w drugiej połowie następnego roku. Oczywiście procedury rządowe na zniesienie wiz dla Polaków w US mogą być przyśpieszone jednak nic tego nie zapowiada a Polacy wciąż zobowiązani są do ubiegania się o Wizy. Nie wierzycie to sami sprawdźcie i przyjedźcie teraz bez wizy do USA. PiS-owcy nie kłamali ale ponieważ było to w burzliwych czasach dla ustawy 447 i przed wyborami po prostu nie powiedzieli prawdy gmatwając fakty różnymi bajkami i nieznaczącymi podpisami. Po prostu posługiwali się tym aby uciszyć niezadowolenie i zebrać więcej głosów.
  Poza tym zgadzam się z treściami w powyższym poście. To nie od PiS i ich rozmów zależała zgoda a od chimery władz w USA które kontrolują liczby odmów. Zgadzam się także z tym iż zniesienie wiz nie wyklucza perturbacji i ewentualnej odmowy wpuszczenia do US przez służby graniczne na lotnisku w USA. Wystarczy iż ktoś napiszę źle o USA na przykład na Neon24 i już ma przechlapane oraz koszty biletu (1300 $) w plecy. Taka jest brutalna prawda. To nie bezwizowa, wolna podróż do Niemiec.
  Najważniejsze, Polacy tak naprawdę nie potrzebują do US przyjeżdżać
  bo w dobie swobodnego przemieszczania po Europie i umocnienia się polskiego paszportu w świecie nie mają czego tu szukać. Rodziny Polonii
  i tak bez większego problemu, na zaproszenie, mogły do Ameryki przylatywać. Tak więc potrzeba ruchu bezwizowego do USA, zważywszy na plusy i minusy oraz upokarzające o to w przeszłości zabieganie nie są adekwatne do korzyści. W dobie upokarzającego 447 jest to wręcz policzek.
 • @Wican 15:39:42
  Pieczątka urzędnika imigration jest zgodą na wjazd czyli wizą.
 • @Stara Baba 17:06:29
  // Wystarczy iż ktoś napiszę źle o USA na przykład na Neon24 i już ma przechlapane //

  Ufff... Na szczęście mnie to nie dotyczy :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:39
  Ja nikogo nie straszę? Takie są realia. To wciąż funkcjonuje i coraz bardziej się zaostrza. Dzwoniąc do Polski za każdym razem mam wrażenie i znaki że ktoś mnie podsłuchuje.
 • @Rzeczpospolita 13:31:29
  A czemu to do twojego kraju nadal są wizy i tyle kosztują
  Pogadał byś z tym swoim pryncypałem by to znieśli.
  Mieli już to zrobić 17 września i co?
  Znów Putin się zbłaźnił,czyli nic nowego
  https://www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-wiza-do-rosji/
 • @Stara Baba 17:59:18
  Kaczor czy Ziobro?
  To padalce jedne
 • @Husky 18:16:20 :-)
  Nie tylko polskie służby istnieją.
 • @Stara Baba 18:20:36
  Wiem
  Siedze w tym od lat
  8-)))))
 • @Husky 18:23:53
  phiii... ja już jestem na emeryturze :-)))))))))
 • @zbig71 12:53:37
  Bo to specyficzny przypadek gdzie nie decydowały nazwy stanowisk tylko realnie posiadana władza
  Czym innym byłoby gdyby szerokousta wystąpiła z kaczelnikiem Państwa Polin - oooo wtedy to byłaby kompromitacja

  A w tym przypadku?
  Jedno i drugie ma tyle samo w swoim kraju do powiedzenia i takie samo poważanie :))
 • @Husky 18:23:53
  //Siedze w tym od lat//

  W służbach?
  Wiedziałem...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:29
  @Husky 18:23:53
  //Siedze w tym od lat//

  W służbach?

  W SZAMBIE !!! :))
 • PIS w Senacie dostał w doopę
  51 - 48
 • @Hades 19:02:57
  Zabrać Huskyemu żyletki !!!!!!!!!! :))
 • @Hades 19:02:57
  Ojojoj... Ojojoj... :P
 • @Wican 16:15:50
  Przyjmuje korpus dyplomatyczny, a nie rozmawia jak równy z równym. Zwłaszcza na konferencji prasowej.
 • Tak to prawda ze pis i po to to samo zło.
  Jak najbardzej jest to prawda. To partie przeżarte Żydami i Ukraińcami.

  Anty POLSKIE i z maską przykrywającą ich fałszywe chrześcijaństwo bo pod nią kryją się anty chrześcijanie. Brunatna zaraza.

  Judzą do wojny z Rosją, miliardami z naszych podatków wspierają bandytów jak nazi AZOV i reżim który na Ukrainie pobudował pomniki banderowcom tym zwyrodniałym bestialcom którzy mordowali Polaków.
  Reżim który został zainstalowany po krwawym zamachu stanu a przewrót byl finansowany przez żydo USA i zachodnich wasali w tym przez Polskę. Ten reżim który dziś tam rządzi nie demokratycznie i nie samodzielne, bo jest wykonawcą amerykanskich sponsorów i żywicieli.

  Tak PIS i PO to to samo zło. Wywodzą się z tego samego korzenia AWS.

  Im szybciej Polacy dostrzegą kogo interesy reprezentuje PIS i PO tym lepiej będzie dla dobra Polski i dla nas Polaków naszego bezpieczeństwa.

  Sprowadzając i to bez referendum w narodzie na Polską Ziemię obce wojska USA, pis dokonał zamachu na bezpieczenstwo i na życie nas Polaków. Bo wrazie agresji NATO czy choćby USA na Rosję, Polska stanie się celem rosyjskich atomowych głowic. A to jest równe z biologiczną zagładą nas Polaków i unicestwienie naszego kraju.

  Putin wyraźnie powiedział, że Rosja nie będzie się zastanawiać i dokonywać selekcji gdy zostanie napadnięta przez NATO czy USA to cały swój nuklearny potencjał skieruje na te kraje w których są bazy USA obojętnie czy są tam z bronią atomową czy też nie. Rosja by chronić swój wielonarodowościowy naród nie zawaha się by użyć i zniszczyć definitywnie wroga, agresora.

  A poza tym, USA okupuje Syrie, rabuje tam złoża ropy naftowej i jest bez zgody ONZ, od 2001 roku morduje ludność w Afganistanie, to USA zniszczyło kraje Bliskiego Wschodu i terroryzuje i szantażuje kraje które nie chcą być neokoloniami USA. Popiera izraelską okupacje Ziem Palestyńczyków i wtrąca się represjami, szantażem, groźbami użycia siły do niepodległych od USA państw po to by zainstalować tam swoje wasalskie reżimy.

  A PiS i PO bez wstydnie popierają nie tylko wrogą Polsce banderowską Ukrainę która ma na sumieniu tysiące zabitych w Donbasie i zbombardowane miasta ale popiera ten światowej sławy bandycki kraj zwany USA.

  Tak więc Polacy głosujcie na Polaków dla których dobrem Polski jest Polska i nasze Polaków bezpieczeństwo a nie na polskojęzycznych żydow i ukrainców ktorzy dbają wyłącznie o interesy swoje a Polakom rzucają pod publiczke hasła o "niepodległości" Polski i o agrsji Rosji. Rosjk która nie ma i nie rościl do Polski zadnych pretensji terytorialnych tak jak to czyni banderowcami rządzona Ukraina.

  Niech w końcu otworzą się tym Polakom zaślepionym nachalną POPIS propagandą już nie tylko oczy ale też głównie umysły !!!
 • @Husky 14:49:35
  Te wizy już dawno powinny być zniesione. Czołgi to oni przysłali swojemu wojsku. A nam sprzedają swój złom bardzo drogo. Gdyby w Polsce rządzili Polacy, to po wizycie POLSKIEGO prezydenta w Rosji, Chinach i Iranie koniokrady zupełnie inaczej by z nami rozmawiali i o żadnym akcie 447nie byłoby mowy.
 • Akurat, w dniu zniesienia wiz wylatywałem z Polski
  Po lotnisku ganiali z TVPiS i zaczepiali ludzi, pytaniem, czy się cieszą, że wizy do USA zniesiono. Nie podchodziłem, bo z pewnością moja odpowiedź by ich nie ucieszyła, ale z tego co słyszałem jakiegoś entuzjazmu wśród wylatujących nie było. Dawno już sobie powiedziałem, że do USA nie polecę póki będą wizy, ale teraz mam wystarczająco ciekawych kierunków, że USA nie muszę odwiedzać. Za to każdy Polak powinien wiedzieć, że koszt tej "łaski" dla nas jest bardzo wysoki. PiS zrobił z nas wasala USA i interesów Izraela, które USA pilnuje.
 • "Do USA bez wiz czyli orgazm PiS"
  ---------------
  Te wizy do Ameryki - to było takie narzędzie do upokarzania sierot po Polsce.
  Wniosek?
  Znosząc te wizy - znaleziono sobie z pewnością inny sposób upokarzania sierot po Polsce. Takim upokorzeniem jest choćby wskrzeszenie banderalndu i zmuszanie sierot po Polsce do jego utrzymywania z jednoczesnym nasycaniem atrapy Polski banderssynami. Ponadto jakiej sierocie po Polsce przyda się ten ruch niby bezwizowy do USrahella (USA już nie ma) kiedy może mieć tutaj za jakiś niedługi czas - widły w brzuchu czy siekierę zatopiona w czaszce.
 • @Jwu 08:38:15
  Nie twierdzę, że tylko TVPiS, ale po lotnisku latali z TVPiS, faktem jest, że w normalnych warunkach bym się nawet z tego cieszył, bo komu jak komu ale nam te bezwizowe przyjazdy się należały, bo to Polonia, bo to osiągnięcia historyczne, ale porównując to ile musieliśmy za to zapłacić, ile było skamlania pod drzwiami to raczej pyrrusowy sukces.
 • @
  No faktycznie wizy zostały zniesione co cieszy ale dopiero dwa dni temu
  od 11 Listopada 2019 a nie jak to mówiono że już nie było ponad miesiąc temu.
 • @Jwu 08:14:39
  Nie irytuje się. Mam wyjebane na wizy i na USA.
 • Ja się wizami czy ich zniesieniem nie podniecam. To raczej oferta dla młodych ciekawych świata.
  Bo tu idzie o zupełnie inne sprawy niż ambicje czy zbrukane poczucie godności. Do tej pory nikt oficjalnie nie przyznał się do prawdziwej jakości kontroli i weryfikacji tożsamości napływowców do RP. Dopiero spełnienie amerykańskich wymagań daje względne zabezpieczenie przed bezwizowym ruchem ze stacją przesiadkową ruskich szpionów oraz matrioszek. Ale oczywiście znów powiecie: i znów ty Marian i twoje teorie spiskowe... Aha- uprzedzając, napisałem "względne" gdyż oni sami do tej pory nie mają siły na nierejestrowanych "turystów " z Meksyku.
 • pozdrawiam
  10**********

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej