Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22517 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Zmierzch imperium i nowe rozdania

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydarzenia ostatnich tygodni lub miesięcy w Syrii potwierdziły wielkie zmiany geopolityczne, które zachodzą w regionie Bliskiego Wschodu i będą miały znaczące konsekwencje dla porządku geopolitycznego na świecie.

Niespójne decyzje administracji Trumpa o wycofaniu lub nie wycofaniu swoich wojsk z północnej Syrii stanowiły nie tylko zdradę dla Kurdów, którzy naiwnie zaufali Stanom Zjednoczonym w dążeniu do stworzenia autonomicznej jednostki. Decyzja Trumpa to kolejny dowód na to, że w polityce nie ma przyjaciół, zwłaszcza wiecznych, o czym zdają się nie wiedzieć zarządzający naszym krajem. Całkowita podległość polityce USA i Izraela jest na dłuższą metę polityką zgubną o czym ostatnio mieli okazję przekonać się Kurdowie. No ale skoro, jak stwierdził Trump, Kurdowie nie pomogli Amerykanom w desancie w Normandii to USA nie muszą się nimi zbytnio przejmować. Polacy w Normandii byli więc może mamy większe szanse? W każdym razie decyzja o opuszczeniu Syrii, skądinąd prawidłowa bo nikt ich tam nie zapraszał, oznacza także koniec wpływów amerykańskich w Syrii, na dużej części Bliskiego Wschodu, a także amerykańskiego przywództwa na całym świecie.

 Nie można oczywiście powiedzieć, że amerykańska hegemonia w regionie całkowicie zniknęła. Spadek dominacji USA jest procesem powolnym, który nie może nastąpić w krótkim okresie, ale z pewnością proces ten został przyspieszony z powodu licznych niepowodzeń polityki zagranicznej Waszyngtonu . Historia jest pełna przykładów, gdy Stany Zjednoczone naruszyły obietnice polityki zagranicznej, od Wietnamu po irackich Kurdów. Po tej ostatniej zdradzie niewiele osób bierze teraz amerykańskie przywództwo na poważnie. Oprócz Polaków, oczywiście. Wycofanie sił amerykańskich jest jednoznacznym przesłaniem dla sojuszników na całym świecie: Stany Zjednoczone są nierzetelnym partnerem.

 Próżnię pozostawioną przez USA na Bliskim Wschodzie natychmiast wypełniła obecność Rosji i jej sojuszników, Iranu, Syrii i koalicji sił oporu będących w sojuszu z tymi krajami, zwłaszcza libańskiego Hezbollahu. Proces dezintegracji może zająć kilka lat. Jest jednak jasne, że cały świat ze zdumieniem obserwuje upadek imperium amerykańskiego, które do niedawna wydawało się niezwykle potężne i nie do pobicia, dysponujące gigantyczną armią, której potęga militarna była znacznie wyższa niż wszystkich innych krajów razem wziętych. Ogromna moc amerykańskiej maszyny wojskowo-nuklearnej jest obecnie mało użyteczna ponieważ nie służy żadnemu celowi, jeśli już to całkowitemu zniszczeniu ludzkości, ponieważ inne kraje mają również broń nuklearną, która może być równie śmiertelna. Podczas wojny nuklearnej nie będzie zwycięzców, wszyscy przegramy. Kto pierwszy naciśnie spust nuklearny zginie jako drugi, spowoduje wielką globalną katastrofę, która nie potrwa nawet pół godziny, aby zniszczyć całą planetę .

 Imperium amerykańskie posiadało jednak również ogromną siłę ekonomiczną i finansową, opartą na dolarach drukowanych bez ograniczeń, oraz systemie SWIFT (międzynarodowa sieć międzybankowej komunikacji finansowej), który kontroluje ponad 11 000 podmiotów finansowych w 204 krajach, poprzez które Stany Zjednoczone zarządzały bogactwami świata nakładając bezprawne sankcje sankcje ekonomiczne na tych, którzy tego sobie nie życzą jak Iran czy Wenezuela.

 Stany Zjednoczone oparły swoje imperium nie tylko na sile wojskowej i wszechobecności kapitału finansowego, ale także na niezwykłym postępie technologicznym i naukowym we wszystkich obszarach wiedzy, przemysłu i badań. Elita władzy USA i duże korporacje amerykańskie kontrolowały większość zasobów naturalnych planety, objętych umowami i koncesjami wydawanymi przez rządy pod wpływem szantażu finansowego i militarnego. Stany Zjednoczone manipulowały światową opinią publiczną za pomocą korporacyjnych, całkowicie podporzadkowanych środków masowego przekazu. Monopol na informację w mediach, Internecie, narzucanie amerykańskiej rozrywki, sztuki i kultury. Wszystko to służyło do narzucenia amerykańskiej wizji opartej na masowym konsumpcjonizmie, liberalizmie rynkowym, indywidualizmie oraz micie sukcesu i amerykańskiego stylu życia.

 Obecnie wszystko to jest kwestionowane ponieważ ogromna siła Imperium jest podważana głównie z powodu wzrostu gospodarczego, finansowego, wojskowego, naukowego i technologicznego rządów i krajów takich jak Chiny i Rosja, które dołożyły do tego również sojusz strategiczny. Amerykańscy analitycy i eksperci przyznają już, że czasy przewagi nad Rosją w powietrzu to historia a chińskie pociski i rakiety są w stanie całkowicie zneutralizować amerykańskie okręty i lotniskowce na Pacyfiku w kilka godzin.

 Być może koniec amerykańskiej hegemonii potrwa wiele lat, ale można powiedzieć, że jest to nieuniknione, podobnie jak można oczekiwać, że będziemy dążyć do nowego, wielobiegunowego ładu światowego. Z pewnością niszczycielska rola polityki USA na Bliskim Wschodzie i w Azji Zachodniej, z jej nieuzasadnionymi wojnami, z działaniami destabilizującymi przeprowadzonymi przeciwko różnym krajom, od Iraku po Libię, Syrię, Afganistan, podporządkowanie się interesom Izraela i monarchii saudyjskiej spowodowało nieodwracalne skutki i w rezultacie odrzucenie przez wiele krajów amerykańskiego "przywództwa". Kamienie, którymi obrzucano siły amerykańskie podczas wycofywania się z Syrii, były symbolem upadku i odrzucenia amerykańskiej hegemoni.

 Tymczasem same Stany Zjednoczone są rozdarte głębokim, wewnętrznym rozłamem między siłami „głębokiego państwa”, które chcą dalszej polityki zastraszania i łupienia zasobów na całym świecie. Trump akurat przeciwko bandyckiej polityce gospodarczej nic nie ma o czym świadczy choćby "zabezpieczenie" zasobów syryjskiej ropy czy wojny celne z połową świata. Jednak obiecał swoim wyborcom zakończenie wojen, które kosztują Amerykę zbyt dużo a Trump bardzo chce być wybrany ponownie na urząd prezydenta USA. Paradoksalnie pycha i przywiązanie do stołka może być korzystne dla całego świata.

 Sytuacja staje się jednak coraz bardziej skomplikowana, biorąc pod uwagę, że nawet w Ameryce Łacińskiej trwają bunty ludowe przeciwko neoliberalnemu i amerykańsko-centrycznemu porządkowi narzuconemu przez marionetkowe rządy podległe MFW i amerykańskim korporacjom. Dzieje się tak w krajach takich jak Chile, Ekwador, Honduras, Argentyna i innych.

 Główną obsesją rządu USA jest obecnie powstrzymanie rozwoju chińskiego smoka, ale jest to prawie niemożliwe zadanie. Nie można uciec od reguł historii: każde imperium rodzi się, rozwija, rośnie, zwycięża a potem umiera. Żadna moc nie jest nieodwracalna. Stany Zjednoczone Ameryki nie będą wyjątkiem.

 Wojna handlowa USA-Chiny, oparta na cłach i sankcjach, wyraźnie pokazuje, że nawet Ameryka Łacińska, uważana przez dziesięciolecia za „dziedziniec” Stanów Zjednoczonych, w koncepcji, która splądrowała jej zasoby naturalne, utrudniała jego postępy, zdegradowane rządy, zanieczyszczenie środowiska, jest sukcesywnie zdobywana przez azjatyckiego giganta. Jednak tym razem podbój odbywa się w inny sposób niż robiło to imperium amerykańskie: bez przemocy, bez blokad, bez narzucania rządów dyktatorskich, ale raczej pomagając krajom w industrializacji, budując infrastrukturę dla transportu, energii, zdrowia, rolnictwa itp. Tak więc stosunki handlowe między Chinami a Ameryką Łacińską stale się zwiększały w ciągu ostatnich dwóch dekad. Chiny są obecnie najważniejszym partnerem handlowym Argentyny, Brazylii, Chile, Peru, Wenezueli i drugim w Meksyku. W ubiegłym roku Chińczycy poczynili duże inwestycje w projekty infrastrukturalne, takie jak porty, koleje, lotniska, węglowodory i kopalnie, które osiągnęły poziom ok. 250 miliardów dolarów. To niewątpliwie policzek wymierzony USA na ich własnym "podwórku". Nie jest oczywiście tajemnicą, że Chiny używają do tego górę pieniędzy pochodzącą z handlu z USA. Gdzieś te dolce, dopóki mają jeszcze jakąś wartość, muszą przecież wydać...

 Spadek potęgi amerykańskiej potwierdza również fakt, że nie są już w stanie nawet kontrolować tego, co dzieje się w ich własnym kraju, czego dowodem są niezliczone strzelaniny i zabójstwa, które mają miejsce codziennie w wielu amerykańskich miastach. Neoliberalny system gospodarczy zbiera swoje ofiary nawet w USA, gdzie nierówności społeczne doprowadziły do ​​wzrostu ogromnej rzeszy nowych biednych, liczonych już w dziesiątkach milionów obywateli, z których wielu żyje poniżej granicy ubóstwa, a wielu z nich tysiącami obozuje na przedmieściach dużych miast takich jak Los Angeles.

 Co więcej, obecnie istnieje zagrożenie nowej wojny domowej między uzbrojonymi po zęby religijnymi fanatykami a zwolennikami Trumpa. Szalę tego szaleństwa może przelać próba impechmentu, do którego dążą Demokraci i sterujący nimi Deep State. Skoro Amerykanie nie kontrolują już sytuacji we własnym kraju to jak mogą kontrolować to, co dzieje się w pozostałej części świata?

 Amerykański model, narzucany głównie siłą, już się wyczerpał. Był niezwykle atrakcyjny gdy istniała żelazna kurtyna i "Imperium Zła". Poza tym same Stany były innym państwem niż obecnie. Kurtyna padła, "Imperium Zła" samo grzecznie się rozwiązało i przekształciło w demokratyczne, całkiem sprawnie zarządzane państwo. Jakby tego jeszcze było mało to pazerność i żądza zysku amerykańskich korporacji stworzyła chińskiego smoka, który jeśli weźmiemy pod uwagę realną siłę nabywczą PKB jest już pierwszą gospodarką świata. W kolejce są jeszcze Indie i cały obszar Azji. Coraz więcej państw poczuło swoją rosnącą siłę, zwłaszcza jeśli poparta jest daleko idącymi sojuszami. Jest rzeczą logiczną i oczywistą, że jednobiegunowy model świata już się przeżył i nikomu nie jest potrzebny amerykański żandarm.

 To są procesy historyczne i geopolityczne od których nie ma odwrotu. Doskonale rozumie to np. nasz bratanek Orban, który gra na wielu fortepianach a nie jak polscy zarządcy na jednej fujarce. Najbliższe lata będą kluczowe dla określenia swojej roli i pozycji na świecie. Wygrana PiS, dla którego świat zaczyna się i kończy na upadającym imperium, nie napawa optymizmem. Inna sprawa, że w Polsce alternatywa jest prawie żadna. Zabetonowany układ magdalenkowy skutecznie blokuje powstanie i rozwój sił narodowych i propolskich. Wejście do Sejmu Konfederacji, która jest jeszcze wielką niewiadomą, zrobiło jednak rysę w antypolskiej tamie PO-PiS. Oczywiście "po owocach ich poznamy" ale może to być zaczyn czegoś nowego i dobrego dla Polski.

 Daj Boże, żebym się nie mylił.

KOMENTARZE

 • autor
  Jakie są procentowe szansę by za życia autora tekstu (i mojego) doczekać się widoku komornika w Białym Domu.
  I co ważne kto nim będzie.
  pzdr.
 • @Husky 11:29:30
  A co ma do tego komornik?
  Starczy, że wezmą dupę w troki i zajmą się swoimi sprawami. To zresztą już się dzieje, czy się Piskom podoba czy nie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:33:01
  Taka techniczna uwaga.
  Specjalizujesz się w historii upadku USA od wielu wielu lat.
  Czy nie prościej byłoby te wpisy zinwentaryzować i nadać im kolejne numery.
  Dzisiejszy to pewnie wpis z cyklu:
  Upadek USA odc.125
  Cdn......

  8-)))))))
  pzdr.

  Miłej Niedzieli Życzę
 • @Husky 11:29:30
  Mnie martwi nie komornik, a Kościński, mający zadziwiająco żydowski akcent.
  Taki krew wypije i śladu nie zostawi.

  Mógłbyś coś napisać: on ci z Londynu, to powinieneś mieć dostęp do danych.
 • @Autor
  W czerwcu tego roku w Śr Petersburgu odbyło się XII Mìędzynarodowe Forum Ekonomiczne, w którym brał udział oprócz Władimira Putina także prezydent Chin.
  Putin w swoim przemówieniu oświadczył oficjalnie światu, że Rosja od tamtego momentu nie uznaje dominującej roli USA w świecie że nie uznaje także światowego systemu stworzonego przez USA.
  Oświadczył oficjalnie przy tym, że w walce z tym zbrodniczym systemem Rosja łączy się z Chinami i ze wszystkimi krajami, które nie chcą stracić swojej tożsamości poprzez narzucenie amerykańskiego jarzma i to był moment, w którym USA się osrały.
  Niebożętom zabrakło jaj nie tylko, aby wszcząć wojnę z Iranem, ale nawet wówczas, gdy ostrzelano rafinerię w Arabii Saudyjskiej.
  Wobec sojuszu rosyjsko - chińskiego, a tu należy także pamiętać o Indiach, USrael zaczął przechodzić do defensywy.
  Putin wyraźnie zaznaczył, że nikogo więcej usrael najeżdżać nie będzie, gdy ten ktoś sobie nie będzie tego życzyć. Może dziwnie zabrzmiało to ostatnie zdanie, ale Polska sobie tego akurat życzy :)

  *5

  Pozdrawiam!
 • @Husky 11:44:46
  Ty pisku jesteś jednak ignorantem jeśli chodzi o znajomość historii i geopolityki. Takie upadki, jak teraz jesteśmy świadkiem w przypadku USA to procesy złożone i i rozciągnięte w czasie. Trzeba jednak przyznać, że w przypadku USA dzieje się to niezwykle szybko.
  Tak naprawdę to już nie jest żadne imperium bo praktycznie nikt już się ich nie boi (oprócz PiSlamistów oczywiście). Nawet "śmieszny" Kim ma ich w 4literach, że o Persji nie wspomnę.

  Jeszcze kilkanaście lat temu ok 90% wszystkich transakcji handlowych na świecie było prowadzonych w amerykańskich dolarach, teraz już mniej niż 50% i tendencja jest ciągle spadkowa. A to dolar był główną siłą USA.

  Ja wiem, że dla ciebie to jest dramat ale nic na to nie poradzę... :)))
 • @Jan Twardowski 12:15:29
  //ale Polska sobie tego akurat życzy :)//

  To nie Polska imć Twardowski, to zdrajcy i śmieci, które od 30 lat rządzą Polską.
  Reszta się zgadza.

  Taki Husky doskonale wie, że to ja mam rację bo to inteligentny trollik jest ale co mu zostało? Wyć z "bulu" bo syjonistyczny świat, któremu służy, pada na pysk.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:27:39
  Nie ma inteligentnych trolli. To oksymoron twierdzić, że takowe istnieją.
  Polacy to jednak głosują, a ich wybory są, jakie są. Zmieni się to co prawda, ale dopiero w kolejnych wyborach. W obecnej kadencji należy być tylko czujnym, aby POPiSowa swołocz nie zaczęĺa wypĺat na poczet żydowskich roszczeń.
 • Wyjaśnienie zagadki
  PPP - purchasing power parity czyli realna siła nabywcza albo fizyczny rozmiar gospodarki.

  https://www.youtube.com/watch?v=O1WC2Sl2jgg
 • @Jan Twardowski 12:34:50
  Wg mnie to już zaczęli. Wyprowadzenie 250 mld z VAT i bezkarność sprawców to początek.
  Zauważ, że PO w sprawach szkodliwych dla Polski głosuje łapka w łapkę z PiS a reszta to walka o lepszy dostęp do koryta i teatrzyk dla motłochu (ups... wyborców:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:21:59
  // Trzeba jednak przyznać, że w przypadku USA dzieje się to niezwykle szybko.//

  Czyli jednak są szanse byśmy obaj doczekali się widma upadku USA.
  Jeśli chodzi o transakcje w dolarach.No tak, tendencja spadkowa ,ale to tez wynika z wielkiej ofensywy ... rubla ...transferowego.
  Teraz tylko przyjdzie nam czekać na armie zabawienia która wyzwoli nasz kraj z amerykańskiej okupacji i dokona relokacji 8 mln żydofaszystów z PIS-u na...Madagaskar.
  Bacznie obserwujmy co się dzieje za Bugiem, to ważne
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:42:08
  PO i PiS to jedno zło dla Polski, niezależnie od tego jak ktoś się stara, aby zaprzeczyć takiej tezie.
  Popatrz na Mazura, o którym wspominam dzisiaj.
  Bandzior ścigany przez Interpol, prawdopodobnie wyjdzie w poniedziałek i nikt w Polsce nie pisze, za co ściga Mazura Rosja.
  Najlepsza jest wypowiedź Czaputowicza w tej kwestii. Ale dobrze tym baranom, sami na siebie bat kręcą.
 • @Jan Twardowski 12:53:38
  "Bandzior ścigany przez Interpol, prawdopodobnie wyjdzie w poniedziałek i nikt w Polsce nie pisze, za co ściga Mazura Rosja."

  Hhhhyyyyy? Agresja Rosji? ;-)

  Pozdro!
 • @Husky 11:44:46
  "Dzisiejszy to pewnie wpis z cyklu:
  Upadek USA odc.125
  Cdn......"

  Czyli 125 walnięcie w pusty łeb trolla i dalej nie działa ;-DDD

  Cdn :-)
 • @Husky 12:48:11
  Wiem, że wymuszone kpiny to jedyne co ci zostało :)

  Na "Madagaskar" nie trzeba wysyłać aż tylu. Przeogromna większość to patrioci omamieni i ogłupieni pisiorską propagandą. Z nich będą jeszcze ludzie, w przeciwieństwie do ciebie :)

  //Czyli jednak są szanse byśmy obaj doczekali się widma upadku USA.//
  Ależ Pisku! Myśmy już doczekali i jesteśmy naocznymi świadkami. Jeśli Amerykanie nie pozbędą się żydowskiej okupacji to przestną istnieć nawet jako państwo w obecnym kształcie.

  A co do waluty to akurat nie rubel a yuan jest na fali wznoszącej.

  Wyj Pisku wyj i wij się w "bulu" :)))))
 • @Jan Twardowski 12:53:38
  Z tym Mazurem to naprawdę draka, ktoś panią marszałkinię wpuścił w maliny. Ale to tylko dowód na to jakie antypolskie mendy są w PiSie.
 • @Jasiek 13:10:20
  Działa działa tylko on tak musi... :)
 • Nie jest tak wesoło.
  ------------------
  "W każdym razie decyzja o opuszczeniu Syrii, skądinąd prawidłowa bo nikt ich tam nie zapraszał, oznacza także koniec wpływów amerykańskich w Syrii, na dużej części Bliskiego Wschodu, a także amerykańskiego przywództwa na całym świecie."
  ------------------
  Ewentualny upadek Białego USA wcale nie znaczy końca hegemonii czarciego pomiotu nad ludzkością stworzona przez Boga. Ten ewentualny upadek Białego USA należy utożsamiać z upadkiem wszystkich pozostałych państw - gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - ponieważ czarci pomiot niszczy białą rasę równolegle na wszystkich kontynentach.
  Wniosek?
  Ewentualny upadek Białego USA wcale nie świadczy o tym, że wraz z nimi skończy się automatycznie dominacja czarciego pomiotu nad ludzkością.
 • @Jasiek 13:10:20
  masz twardy ten pusty łeb
  szacun
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:15:43
  Wyjąc, oczekuje kolejnego odcinka cyklu "Matka Madzi" w USA

  8-))))))
  pzdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:48:39
  Jakie są zarzuty wobec kandydata na ministra finansów: ukończył uniwersytet w UK i 25 lat pracował w sektorze bankowym. Tacy np. fani posłów Bosaka i Winnickiego to akurat powinni być (że tak napiszę), bardzo powściągliwi komentując czyjeś wykształcenie i karierę zawodową
 • @Husky 11:29:30
  Husky tam nie pójdzie komornik tam pójdą tłumy amerykanów uzbrojone w co popadnie... to będzie rewolucja ale przedtem będzie wojna domowa zorganizowana przez dotychczas rządzące na zmianę "elyty"
  Będą próby siłowego rozwiązania konfliktu o władze przy najbliższych wyborach.. to będzie wojna Oligarchów...robiona jak zwykle przy pomocy zwykłego przeciętnego mięsa armatniego...taki majdan Ukraiński tylko na znacznie większą skalę.

  Dopiero potem gdy naród doświadczy jeszcze głębszego upodlenia (jak na Ukrainie) dojdzie do oddolnej rewolucji przeciw mafii żydowskiej i wszystkim oligarchom.

  Nieuniknione jest postanie "Socjalistycznych stanów zjednoczonych"
  albo "Socjalistycznych republik Amerykańskich"
  No może któraś z republik się nie przyłączy i zechce funkcjonować samodzielnie...to będzie taka "bliska zagranica".
  Kto będzie "Leninem" tej rewolucji a potem "Stalinem" nie wiemy...ale oni już są, już gdzieś działają może już są wiezieni do USA jako
  emigranci.. teraz można i przez Polskę ich tam dostarczyć.

  Moim zdaniem proces rozpocznie się przy okazji wyborów na Prezydenta w USA.
  Każda strona MUSI je wygrać... bo następnych wyborów może już nie być jak wygrają "demokracji".
 • @Oscar 14:41:37
  Ja szanowny myślę ze Ameryka upadla w dniu kiedy powstała.
  I ten proces masy upadłościowej nadal trwa.
  I tylko dolara żal.

  ps.
  gdzie można kupić te słynne juany i po jakim kursie bo ruble drogie już so.

  8-)))))
 • @
  // "Imperium Zła" samo grzecznie się rozwiązało i przekształciło w demokratyczne, całkiem sprawnie zarządzane państwo.//
  Jesteś na etacie w rosyjskiej ambasadzie ? bo takich opini to chyba nawet nie ma wśród syberyjskich szamanów po grzybkach
  czy sfermentowanym kobylim mleku
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:21:59
  Jest też inne perspektywa dla USA ale chyba tylko teoretyczna.
  USA to ciągle bardzo bogaty kraj.
  Tyle że wydaje gigantyczne pieniądze na zbrojenia ...
  Gdyby USA zechciało wycofać się z okupacji połowy świata
  zrezygnować z tych gigantycznych zbrojeń a ograniczyć się tylko do zbrojeń obronnych...a kto ich tam za oceanami napadnie ?
  To mogliby bez dodatkowych długów podnieść poziom życia ludności tak by zyskać jej przychylność (jak w latach 70tych).
  To tylko ułamek kosztów które idą na zbrojenia i tuczenie prywatnych żydowskich koncernów.

  Moim zdanie taki jest plan Trampa...wycofać się ze świata i uczynić Amerykę wielką w sensie bogactwa obywateli.
  Nie to nie pozwolą "demokraci" "neokoni" których misją jest władza nad światem.

  Moim zdaniem bardziej realnym jest scenariusz wojny domowej a potem rewolucji socjalistycznej (bo przecież nie kapitalistyczne, kapitalizmem to oni rzygają od setek lat).
  A dlaczego socjalistycznej bo nie ma innego systemu władzy dla Narodu dla ludu...bez pośrednictwa oligarchicznych elit które zawsze władzę i pieniądze wykorzystają dla swoich celów.
 • @Husky 14:05:08
  Husky Mieliśmy już jednego "Londyńczyka" nazywała się Wincenty Rostowski. Słabo mówił po Polsku... a "piniendzy dla Polaków nie i nie będzie".

  Londyńskie pochodzenie a dodatkowo żydowskie bardzo brzydko wgląda w Polsce kraju Narodu Polskiego.
  To niestety bardzo zły wskaźnik, wyznacznik tego czym jest PIS w istocie.
 • Trump przedobrzył
  konfrontacja z Europą, na Bliskim Wschodzie, z Chinami, Turcją zgrzyty nawet z Kanadą. Można odnieść wrażenie, ze USA toczy boje z całym światem poza Izraelem i przydupasami w postaci Polski. Litwy czy Rumunii. Stany nie mają takiej mocy na konfrontację na taką skalę.
 • @Oscar 15:07:00
  Gdzie wyczytałeś o jego pochodzeniu
 • @Husky 15:21:28
  Szósty zmysł.
 • @Oscar 15:36:53
  ale nie martw się Husky jego też będę chwalił gdy moim zdaniem zasłuży na pochwałę... ale tylko gdy wyraźnie zasłuży...
  Zresztą mam nadzieję że to tylko wykonawca woli Morawieckiego..
  To nie jest rząd autorytetów to rząd wykonawców woli Premiera a nad Premierem woli Prezesa... a nad Prezesem... tego nie wie nikt...
 • @Husky 13:48:35
  "masz twardy ten pusty łeb
  szacun"

  Przecież nie pisałem o sobie :-)
  A zatem szacun muszę odwzajemnić...
 • @Miksa 15:14:04
  Sami Amerykanie takiej mocy nie mają, ale ostatnio i to nawet w kręgach jankeskich mówi się, że Polska wspierana przez USA mogłaby dokonać ataku na Obwód Kaliningradzki, a tym samym spowodować jego przejęcie.
  Jeżeli zgon Polski ze względu na 477 mógłby nastąpić po jakimś czasie od momentu rozpoczęcia spłaty roszczeń, o tyle w przypadku próby dokonania przez Polskę ataku na Kaliningrad, byłyby zgonem natychmiastowym. Przybrałoby to swoistą formę eutanazji i obawiam się, że jankesi w swojej nikczemności mogliby wystawić Polskę na zagładę, chcąc pomacać się z Rosją na naszym terytorium, licząc na to, że ewentualny konflikt miałby jedynie zasięg lokalny.
 • @Husky 15:21:28
  "Gdzie wyczytałeś o jego pochodzeniu"

  Tu nie chodzi o pochodzenie.
  Bankierów trzeba trzymać z daleka od rządów. To chyba widać, jak banki doją całe kraje.
  Trzeba być skończonym idiotą żeby ufać bankierowi, a już w ogóle nie mieć głowy, żeby mu dać państwowe stanowisko.
 • @Jan Twardowski 15:43:43
  Od tego mają Ukrainę .. i nic nie wskórali choć próbowali wszystkiego..
  każde świństwo przeciw ludziom z Krymu które mogli zrobić to zrobili.
  Na więcej nie mają ani środków ani odwagi.
  Podobnie w Doniecku i ługańsku.
  Próbowali wszystkiego łącznie z Polskimi i zachodnimi najemnikami.

  A Kaliningrad to całkiem inna liga.
 • @Jan Twardowski 15:43:43
  "...jankesi w swojej nikczemności mogliby wystawić Polskę na zagładę, chcąc pomacać się z Rosją na naszym terytorium, licząc na to, że ewentualny konflikt miałby jedynie zasięg lokalny."

  Ja spodziewam się prowokacji.
  Oni mogą się przebrać za "zielone ludziki" i zacząć mordować naszych, może nawet trochę swoich...
  Albo przebrać się w polskie mundury i zacząć atak.
  Ja się po nich wszystkiego spodziewam :-(

  Pozdro!
 • @Oscar 15:54:48
  "Od tego mają Ukrainę"

  Mają też Polskę, którą zarządza banda dyletantów i idiotów, a ci są skłonni spełnić każde życzenie swojego pana kosztem istnienia Polaków.
  Tu nie chodzi o ligę, tylko o zrobienie z Polski ćwiczebnego poligonu, choć w przypadku próby ataku na Kaliningrad, nie byłyby to ćwiczenia.
 • @Oscar 15:54:48
  "A Kaliningrad to całkiem inna liga."

  Zgadza się.
  Dlatego ściema może być większa niż przy 9/11.
  Jeśli weźmie się pod uwagę, że ponad 90% administracji w USA to chazaria nie związana emocjonalnie z narodem amerykańskim, to nawet odpalenie nuka wchodzi w rachubę.
  Całe szczęście nuki są pod kontrolą armii, a tam trochę dla nacji pośredników jest za ciężko służyć i może być problem z dojściem do nich.
  Tu już nawet amerykańskie odpowiedniki huskich wiedzą w którą stronę szczekać ;-)))
  Nie mniej jednak podczas 9/11 ktoś kody podobno zajumał i "młody" Bush zamiast lecieć do Waszyngtonu, co miał zrobić, poleciał do głównych baz dowodzenia...
  Także wszystko jest jeszcze możliwe - niestety :-(
  Drgawki i wierzganie upadającego olbrzyma są nie do przewidzenia.
  Pozdro!
 • @Jan Twardowski 16:02:19
  "Tu nie chodzi o ligę, tylko o zrobienie z Polski ćwiczebnego poligonu, choć w przypadku próby ataku na Kaliningrad, nie byłyby to ćwiczenia."

  Dziwnie podejrzewam, że w wojsku mają jeszcze mocne wpływy ludzie z WSI. Mam nadzieję, że im atak na Rosję nie przychodzi do głowy nawet podczas snu w gorączce...
  Wiem, dziwna ta moja nadzieja ;-)

  Pozdro!
 • *5
  Dałem 5. Brakowało mi tylko wzmianki o lobby żydowskim, jakie kręci USA. Czy wyzwolenie Stanów łączy się z utraceniem przez owe lobby wpływów politycznych i finansowych?
 • @Jasiek 15:54:56
  Czyli prowokacja gliwicka część druga.
 • @Jasiek 16:10:12
  Chyba mają jeszcze instynkt samozachowawczy?
 • @Husky 14:05:08
  A jakie ma korzenie i czy gwarantuje dbałość o sprawy polskie?

  Jak przebiegała kariera?
 • @Husky 11:29:30
  Tego nikt nie wie, ale możesz się zdziwić. Nie tak dawno (jakieś 30 lat temu) mieliśmy przykład jak upada mocarstwo. Wielu mówiło identycznie jak ty: upadnie ale my tego nie doczekamy, może nasze wnuki. A tu szast prast i ZSRR nie ma. Dlatego nie ma sensu wypowiadać się tak kategorycznie.
 • Przedwczesny optymizm
  „Spadek potęgi amerykańskiej potwierdza również fakt, że nie są już w stanie nawet kontrolować tego, co dzieje się w ich własnym kraju, czego dowodem są niezliczone strzelaniny i zabójstwa, które mają miejsce codziennie w wielu amerykańskich miastach.”

  Wręcz przeciwnie, to właśnie potęgą „amerykańska”, a raczej stojący za nią „deep state” sprawia, że wiele z tych strzelanin i zabójstw są operacjami fałszywej flagi, z realnymi ofiarami, lub nie, których celem jest odebranie broni Amerykanom, jakby nie było, uzbrojonym po zęby.

  Wojna z Amerykanami, aczkolwiek nie tylko z Amerykanami, trwa w najlepsze, a jej przejawem są właśnie te operacje fałszywej flagi, sprawiające, że ludzie żyją w niepewności, a po których media podnoszą wrzask o konieczności odebrania broni; innym jej przejawem są zmilitaryzowane „zjawiska naturalne”, jak huragany, tornada, susze, powodzie, etc., a przede wszystkim „pożary lasów” oszczędzające drzewa, ale za to spalające metal i granit na biały proszek (porównaj: atak na WTC) i ich konsekwencje - straty materialne, zubożenie ludności, ofiary śmiertelne, straty plonów. Mówię przede wszystkim pożary, bo one są najłatwiejsze do udowodnienia jako zjawiska nie występujące naturalnie w przyrodzie w formie takiej, jak występują od kilku lat w Kalifornii i w innych częściach świata.

  Owszem, USA tracą hegemonię, ale jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim upadnie „imperium zła”, które przejęło Stany Zjednoczone i które również steruje rządami znakomitej większości innych krajów.
 • @marek500 16:44:03
  "Nie tak dawno (jakieś 30 lat temu) mieliśmy przykład jak upada mocarstwo. Wielu mówiło identycznie jak ty: upadnie ale my tego nie doczekamy, może nasze wnuki. A tu szast prast i ZSRR nie ma. "

  Nagłymi i zaskakującymi przemianami (nieciągłymi) zajmuje się teoria katastrof:

  http://ur.edu.pl/pliki/Zeszyt19/36.pdf
 • @Oscar 15:02:25
  "zrezygnować z tych gigantycznych zbrojeń "
  Żartujesz.
  Przecież oni tylko dzięki zbrojeniom istnieją...
 • @puuuq 14:58:04
  Jarek pisał (lub przekopiował gotowca z centrali) ten tekst przy następujących błędnych założeniach:
  1. Ameryka popełnia samobójstwo z premedytacją przez ostatnie 30 lat.
  2. W USA nie ma mądrych ekonomistów zdolnych spenetrować proste zależności rynkowe i taryfowe w handlu zagranicznym
  3. Politycy i politolodzy po Yale, Harwardzie i Stanfordzie nie zdawali sobie sprawy do czego prowadzi wspólpraca ekonomiczna z wrogimi ponoć Chinami.
  4. Doktryna o niedopuszczaniu do powstania konkurencyjnych mocarstw lub potęg gospodarczych gdzieś się w Białym Domu, Na Kapitolu i w Pentagonie zawieruszyła.
  5. Politycy w USA, Rosji i Chinach prowadzą politykę niezależną od woli grandziarzy finansowych.
  6. Cud gospodarczy w Chinach odbył się za pomocą chińskich bogów.
  7. Rosja prężnie się rozwija gdyż ichniejsi naukowcy opuszczający Uniwersytet Łononosowa w wykształceniu biją w głowę absolwentów podupadających uniwersytetów amerykańskich.
  i.t.p nonsensy
 • @Oscar 15:40:07
  //a nad Prezesem... tego nie wie nikt...//

  Jak to kto?
  sierż. Daniels.
 • @Nibiru & puuuq
  Walcie się jełopy i wypad mi stąd. Żebym was więcej na moim blogu nie widział.
 • @zbig71 16:19:32
  To chazarskie lobby to przecież rzecz tak oczywista...
 • @Jasiek 15:50:03
  //Bankierów trzeba trzymać z daleka od rządów//

  No co ty? A "nasz" premier?
 • Jarek Ruszkiewicz
  "Co więcej, obecnie istnieje zagrożenie nowej wojny domowej między uzbrojonymi po zęby religijnymi fanatykami a zwolennikami Trumpa"

  Nic o tych uzbrojonych po zęby fanatykach nie wiem. Na zewnątrz spokój, cudowna pogoda, z gospodarką jest zdecydowanie lepiej, żadna rewolucja nam się nie szykuje. Owszem, jest tam kilku ultrakonserwatystów w trumpowym stronnictwie.


  "Daj Boże, żebym się nie mylił."

  Waść zawsze pod boską niech będzie opieką.


  Pozdrawiam znad filiżanki aromatycznej kawy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:42:08
  "No co ty? A "nasz" premier?"

  Właśnie... "nasz" ;-(
 • @AgnieszkaS 18:24:23
  "Nic o tych uzbrojonych po zęby fanatykach nie wiem."

  Oj tam, oj tam... od czasu do czasu tylko jakaś "strzelanka" jak ta w Las Vegas... - "wcale nie ustawiona".
 • @Nibiru 17:21:06
  "4. Doktryna o niedopuszczaniu do powstania konkurencyjnych mocarstw lub potęg gospodarczych gdzieś się w Białym Domu, Na Kapitolu i w Pentagonie zawieruszyła."

  Jak widać potęga powstała...
  A tak szczerze to, żeby realizować doktrynę to trzeba mieć na to środki. Zmarszczenie botoksowych brwi strasznej ambasadoressy nie zawsze działa jak w przypadku pis...lców

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 18:24:23
  Dokarmiłaś już choć jednego z 50 tyś bezdomnych w LA? Może też napiłby się aromatycznej herbaty?
 • @AgnieszkaS 18:24:23
  Ja Agnieszko pozdrawiam znad aromatycznego wieczornego drinka.
  I wiesz co , racje tu maja niektórzy z "fanów" Juesej.
  Te wstrętne amerykany w ramach sankcji to nam nawet wizy zabrały a w zamian czołgi przysłały.
  Swołocz jedna !!!!

  8-)))))
  pzdr.
 • @Nibiru 17:21:06
  5*
 • @Lotna 19:12:24
  Dzięki Lotna. Nie odzywam się tu więcej bo niewyje...lnyj Яrek mi grozi sankcjami. :-)
  PZDR
 • @Nibiru 17:21:06
  Amerykańscy naukowcy kolejny raz nas zszokowali

  Amerykańscy naukowcy odkryli, że jutro będzie inna data niż dzisiaj i że amerykańscy naukowcy nie istnieją!
  I jak tu się z tym nie zgodzić?!
  8-))))))
 • @Husky 19:27:23
  Wyjcie wyjcie! Tyle wam pozostało.
  To miód na moje serce :))
 • @Nibiru 19:25:21
  Amerykańscy eksperci posiadają znakomitą wiedzę na temat potrzeb gospodarczych całego świata. W razie potrzeby Stany Zjednoczone są w stanie zaopatrzyć kraje rozwijające się w produkty codziennego użytku – między innymi granaty, kałachy, bazooki, bomby atomowe i innego rodzaju zabawki.

  Zachowują przy tym wszystkie pokwitowania, ażeby w przyszłości otrzymać należną zapłatę w postaci ropy naftowej. Wiedza ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

  Podczas II wojny światowej Stany Zjednoczone prowadziły bardzo mądrą politykę wojny ekonomicznej polegającą na zaopatrywaniu III Rzeszy w broń, celem stworzenia konkurencji dla jej przemysłu zbrojeniowego.
 • @Husky 19:04:01
  "Ja Agnieszko pozdrawiam znad aromatycznego wieczornego drinka."

  :)

  Cin cin!
  Pozdrawiam!
 • @Nibiru 17:21:06
  "2. W USA nie ma mądrych ekonomistów zdolnych spenetrować proste zależności rynkowe i taryfowe w handlu zagranicznym"

  Tylko z samych taryf nałożonych przez USA na import stali i aluminium z Chin pójdzie około $4.4 miliarda do budżetu.
 • @AgnieszkaS 20:00:45
  Ile z tego pójdzie na biedę w USA? Czy może wszędzie zrobią jak w Las Vegas?
 • @AgnieszkaS 19:44:24
  Cin Cin, to czasem nie jest tania podróba Cinzano?
 • @Oracz 20:12:10
  "Cin cin" jest włoskim toastem "na zdrowie".
 • @AgnieszkaS 20:22:25
  Człowiek całe życie się uczy. Sprawdzę tę informację, bo mam zaprzyjaźnionego Włocha.
  Nie to żebym nie ufał. Ufam i sprawdzam. ( :
 • WPS
  Prawdziwie ciekawe rzeczy czekają nas w najbliższym tygodniu w Brazylii na XI Szczycie BRICS z udziałem m.in. Xi Jinpinga, W.Putina, N.Modiego, itd.

  Szczególnie znaczące mogą być efekty :

  Meeting of the CEOs of BRICS Interbank Cooperation Mechanism (ICM)
  Monday, 11 November 2019
  Event: Meeting of the CEOs of BRICS Interbank Cooperation Mechanism (ICM)

  Subject-Matter: Finances

  Country responsible for organization: Brazil

  Więcej szczegółów na : http://brics2019.itamaraty.gov.br/en/brasilia-summit/basic-information

  http://brics2019.itamaraty.gov.br/en/events-calendar  Entity responsible for organization: BNDES  Location Rio de Janeiro, Brazil


  Z tego, co mi wiadomo na 16-17 listopada 2019 przewidziane są wystąpienia głów państw BRICS, patrz jw.
 • @AgnieszkaS 20:00:45
  https://static.miraheze.org/nonsensopediawiki/thumb/1/1c/Maodolar.png/300px-Maodolar.png

  Dolar kryzysowy wydany przez Chiński Narodowy Bank Stanów Zjednoczonych

  W tej dziedzinie przodują amerykańscy ekonomiści. Chiny są największym bankiem dla USA – udzielają Stanom Zjednoczonym pożyczek w wysokości kilkudziesięciu kilometrów banknotów studolarowych ułożonych jeden na drugim. W związku z tym Chiny są postrzegane w USA jako najlepszy nauczyciel matematyki dla Amerykanów, bowiem operacje na tak olbrzymich liczbach wymagają wyszkolenia odpowiednio wykwalifikowanej kadry matematycznej. Chiny są zaufanym partnerem Stanów Zjednoczonych, toteż zamierza się udzielić im licencji na drukowanie Dolara, zwłaszcza w czasach kryzysowych. Owe licencje mają także przyczynić się do olbrzymiego rozwoju chińskiego przemysłu papierniczego produkującego na potrzeby dodruku.


  8-))))))
 • @Husky 20:29:03
  Pamiętaj kundlu, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni :))))
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @stanislav 20:31:12
  Znów rozczochrane myśli
  Grzywka ci na oczy zachodzi?
  Paszoł ty do fryzjera
 • @Husky 20:29:03
  Dość trollowania. Albo poważnie na temat albo dziękuję za wizytę.
  Ja wiem, że to wasz śmiech przez łzy ale bez przesady :)
 • @stanislav 20:28:27
  W Bazylei jest bank banków więc miejsce spotkania chyba nie przypadkowe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:05:14
  "Ile z tego pójdzie na biedę w USA? "

  Człowiek, który chciałby odebrać 500+ polskim dzieciom martwi się o bezdomnych w USA?
 • @AgnieszkaS 20:45:20
  Na walkę z biedą, nawet i ubóstwem, najlepsze są niskie podatki i brak zakazów, tj ograniczania przedsiębiorczości, które występują pod różnymi pretekstami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:44:21
  Nie chodzi o Bazyleę, ale o Brazylię :))))
 • @Husky 20:39:24
  Doczekasz się, że cię Sasin wezwie na dywanik :)))

  Chociaż nie wiem czy to nie ty ze swoją oblubienicą?

  https://psy-pies.com/artykul/nagie-rasy-psow,1394.html

  Ale raczej nie, bo te psy mają za mądre oczy :))))
 • @Husky 20:39:24
  I pospiesz się bo TESCO ogłosiło wyprzedaż tego produktu do wyczerpania zapasów:

  https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/rc_care_nutrition/777105?gclid=CjwKCAiAh5_uBRA5EiwASW3IasA7r7DLFIoQ3SOrdk4g_zZK-fQAIK2D_7dO1tyTI-hjqQmzBu82jBoC3qUQAvD_BwE
 • @Oracz 20:52:28
  "Na walkę z biedą, nawet i ubóstwem, najlepsze są niskie podatki i brak zakazów, tj ograniczania przedsiębiorczości, które występują pod różnymi pretekstami."

  Tak właśnie tworzy się nierówności społeczne. Kiedy liberalna ideologia napotyka rzeczywistość przychodzi otrzeźwienie.
 • @stanislav 21:11:14
  shalom aj waju
  shalom
 • @stanislav 21:00:30
  A to źle przeczytałem :)
 • @AgnieszkaS 21:11:32
  Raju na ziemi ludzką ręką nie da się zrobić. I tu Agnieszko masz rację! Ale można się przybliżać do ideału, lub oddalać od ideału.
 • @AgnieszkaS 21:11:32
  No pewnie, najlepiej jak podatki są wysokie i jest masa ograniczeń. Wtedy nierówności społeczne znikają jak mydlane banie.
 • Nigdy nie nalezy nie doceniac potegi Stanow Zjednoczonych.
  W czasie 2 wojny swiatowej wygrana z Niemcami nie byla by mozliwa bez USA. Akcja Lend & Lease, pomoc dla 30 krajow uwiklanych w wojne .Oto lista towarow wyslanych tylko do Sovietow.

  http://www.jrbooksonline.com/fdr-scandal-page/lend.html

  Lista ta nie jest oficjana .Specjalisci twierdza , ze to tylko 2/3 aktualnej pomocy dla Sovietow. Dzis Ameryka pracuje na 1/2 gwizdka bo sprowadza badziew z Chin a to Trump chce ukrocic. Trump, czlowiek opatrznosciowy, wygra wybory w 2020 i stawia Ameryke na nogi. Oto jak ludzie za nim szaleja:

  https://www.youtube.com/watch?v=q-UMfX-KCS0

  Partia Demokratyczna to juz prawie historia.
 • @staszek kieliszek 00:30:11
  Polecam!
  Rosja i Chiny rzucają wyzwanie USA! Polska musi wybrać | E. Rzeuska:
  https://www.youtube.com/watch?v=mDDNVWvzSrQ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej