Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22517 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Jak USA kradną syryjską ropę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Setki amerykańskich żołnierzy pozostaje w Syrii, aby zająć jej zasoby ropy naftowej i zablokować dochody rządu syryjskiego potrzebne do odbudowy. Trump powiedział otwarcie: „Chcemy zatrzymać ropę”.

Trump powiedział otwarcie: „Chcemy zatrzymać ropę”. Prezydent USA Donald Trump zapewnił swoich zwolenników, że „sprowadza żołnierzy do domu” z „niekończącej się” wojny w Syrii. Ale to nie do końca tak. Podczas gdy Trump nakazał częściowe wycofanie około 1000 żołnierzy amerykańskich z terytorium Syrii - którzy prowadzili nielegalną okupację wojskową łamiąc prawo międzynarodowe - urzędnicy USA i sam prezydent przyznali, że niektórzy pozostaną. I pozostaną na ziemi syryjskiej nie po to, by zapewnić bezpieczeństwo jakiejkolwiek grupie ludzi, ale raczej by zachować kontrolę nad polami naftowymi i gazowymi.

 Obsesja Waszyngtonu związana z obaleniem rządu syryjskiego jakoś nie chce iść do lamusa. Obecnie głównym celem Stanów Zjednoczonych jest pozbawienie Syrii terenów gdzie znajduje się ok 90% zasobów syryjskiej ropy oraz ważne tereny rolnicze. Eksploatacja tych zasobów ma umożliwić finansowanie odbudowy kraju zniszczonego trwającą osiem lat wojną. Jeśli dołożymy do tego sankcje nałożone na Syrię przez USA i UE to mamy pełny obraz tego z kim naprawdę walczy tzw. "koalicja antyterrorystyczna" dowodzona przez USA. Z pewnością nie z terrorem, który notabene sami tam ściągnęli i sponsorowali, tylko z narodem syryjskim.

 Washington Post zauważył w 2018 r., Że USA i ich kurdyjscy sojusznicy militarnie okupują duży „30-procentowy kawałek Syrii, prawdopodobnie w tym miejscu miało miejsce 90% przedwojennej produkcji ropy ”.Teraz, po raz pierwszy, Trump otwarcie potwierdził ukryte motywy imperializmu za utrzymaniem amerykańskiej obecności wojskowej w Syrii. -„ Chcemy zachować ropę ” - przyznał Trump na spotkaniu rządu 21 października. „Być może wyślemy tam jedną z naszych dużych firm naftowych, która wejdzie i zrobi to poprawnie”.

 New York Times potwierdził tę strategię 20 października. Powołując się na „starszego urzędnika administracji,” gazeta donosi: „Prezydent Trump opowiada się za nowym planem Pentagonu, aby utrzymać niewielki kontyngent wojsk amerykańskich we wschodniej Syrii, być może około 200, w celu walki z Państwem Islamskim i zablokować postępy rządu syryjskiego i sił rosyjskich na upragnione pola naftowe regionu . … Dodatkową korzyścią byłoby pomóc Kurdom w utrzymaniu kontroli nad polami naftowymi na wschodzie , powiedział urzędnik.

 Następnie Trump wyraźnie powtórzył ten zamiar podczas konferencji prasowej Białego Domu na temat wycofania się Syrii w dniu 23 października. - „Zabezpieczyliśmy ropę (w Syrii), dlatego niewielka liczba żołnierzy amerykańskich pozostanie w obszarze, w którym mają ropę”, powiedział Trump. „I będziemy go chronić. I zdecydujemy, co z tym zrobimy w przyszłości. ”

 Jak widać z powyższego prawdziwym powodem obecności sił amerykańskich w Syrii nie jest walka z terroryzmem tylko zawłaszczenie zasobów suwerennego kraju. Wojsko USA zmasakrowało setki Syryjczyków i Rosjan (najemników z tzw. Grupy Wagnera), aby zachować kontrolę nad syryjskimi polami naftowymi. To nie tylko spekulacje. CNN wyraził się jasno, gdy podał następujące informacje, powołując się na anonimowych wyższych oficerów USA: „Od czasu przejęcia tego obszaru przez ISIS wojsko amerykańskie od dawna ma doradców wojskowych w Syryjskich Siłach Demokratycznych w pobliżu syryjskich pól naftowych w Deir Ezzoir. Utrata tych pól naftowych pozbawiła ISIS głównego źródła dochodów, jednorazowego źródła funduszy, które odróżniło organizację od innych grup terrorystycznych. Pola naftowe są aktywami, od dawna poszukiwanymi przez Rosję i reżim Assada, który po latach wojny domowej czeka na gotówkę. Zarówno Moskwa, jak i Damaszek mają nadzieję wykorzystać dochody z ropy na odbudowę zachodniej Syrii i utrwalenie reżimu. Chcąc przejąć pola naftowe, rosyjscy najemnicy zaatakowali te tereny, co doprowadziło do starcia, w którym zginęło dziesiątki, jeśli nie setki rosyjskich najemników podczas amerykańskich nalotów , odcinek, który Trump reklamował jako dowód, że jest twardy wobec Rosji. To działanie pomogło powstrzymać siły rosyjskie lub reżimowe przed zajęciem pól naftowych. Siły amerykańskie w pobliżu pól naftowych pozostają na miejscu, a wyżsi urzędnicy wojskowi wcześniej powiedzieli CNN, że prawdopodobnie będą ostatnimi, którzy opuszczą Syrię. ” W ten sposób CNN przyznał, że wojsko USA zabiło do „setek” bojowników wspieranych przez Syrię i Rosję, chcących uzyskać dostęp do pól naftowych Syrii. Zmasakrowało tych bojowników nie z powodów humanitarnych, ale po to, by uniemożliwić rządowi Syrii wykorzystanie „dochodów z ropy naftowej do odbudowy zachodniej Syrii”.

 Raport CNN był widocznym odniesieniem do bitwy o Chaszam, mało znanego, ale ważnego epizodu w ośmioletniej międzynarodowej wojnie proxy z Syrią. Bitwa rozpoczęła się 7 lutego 2018 r., Kiedy armia syryjska i jej sojusznicy rozpoczęli atak, aby spróbować odzyskać duże rezerwy ropy i gazu w syryjskim gubernatorstwie Deir ez-Zour, które były okupowane przez wojska amerykańskie i ich kurdyjskich sojuszników. „New York Times” wydawał się rozkoszować wiadomościami, że wojsko USA zamordowało od 200 do 300 bojowników po godzinach "bezlitosnych nalotów ze strony Stanów Zjednoczonych ”.

 The Times wielokrotnie podkreślał, że Deir ez-Zour jest „bogaty w ropę naftową”. Przywołał także słowa anonimowych urzędników amerykańskich, którzy twierdzili, że wielu zabitych bojowników to obywatele rosyjscy z prywatnej firmy wojskowej Wagner Group. Ci bezimienni „amerykańscy oficerowie wywiadu” powiedzieli „Timesowi”, że domniemani rosyjscy bojownicy byli „w Syrii, aby przejąć złoża ropy i gazu i chronić je w imieniu rządu Assada”. The Times zauważył, że amerykańskie siły specjalne z JSOC współpracowały z siłami kurdyjskimi w placówce obok ważnej syryjskiej elektrowni gazowej Conoco. SDF pod dowództwem kurdyjskim przejął ten obiekt od ISIS w 2017 r. Z pomocą wojska amerykańskiego. Wall Street Journal zauważył wówczas, że „zakład jest w stanie wyprodukować prawie 450 ton gazu dziennie ” i był jednym z najważniejszych źródeł finansowania ISIS. Gazeta dodała: „Dowodzone przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne, wspierane przez amerykańskie naloty koalicyjne, ścigają się z reżimem prezydenta Baszara al-Assada o zyski terytorialne na wschodzie Syrii”. Strony internetowe monitorujące towary MarketWatch i OilPrice.com bacznie śledziły wydarzenia analizując, które siły przejmie jedną z najważniejszych elektrowni gazowych w Syrii.

 Dla rządu syryjskiego odzyskanie kontroli nad rezerwami ropy i gazu we wschodniej części jego terytorium ma kluczowe znaczenie dla opłacenia wysiłków na rzecz odbudowy i programów społecznych - szczególnie w czasie, gdy duszące sankcje USA i UE osłabiły gospodarkę, spowodowały niedobory paliwa i poważnie szkodzą ludności cywilnej Syrii. Gdy taktyka wspierania ISIS na przemian z Kurdami nie wypaliła to wiodący think tank Partii Demokratycznej Center for a New American Security, zajmujący się polityką zagraniczną, zaproponował użycie „broni pszenicznej” do zagłodzenia ludności cywilnej Syrii. Były pracownik Pentagonu, który został starszym analitykiem we wspomnianym think tanku, oświadczył otwarcie: „Pszenica jest bronią o wielkiej mocy w następnej fazie konfliktu w Syrii”. Dodał: „Można jej użyć do wywarcia presji na reżim Assada, i poprzez reżim wobec Rosji, aby wymusić ustępstwa w procesie dyplomatycznym pod przewodnictwem ONZ.” Donald Trump wydawał się odzwierciedlać tę strategię podczas spotkania rządu 21 października. „Chcemy zatrzymać ropę i wypracujemy coś z Kurdami, żeby mieli trochę pieniędzy, trochę gotówki”- powiedział. „Być może będziemy mieli jedną z naszych dużych firm naftowych, która wejdzie i zrobi to poprawnie”. Podczas gdy Trump zobowiązał się sprowadzić żołnierzy amerykańskich do domu i zakończyć okupację wojskową terytorium Syrii - co jest nielegalne na mocy prawa międzynarodowego - oczywiste jest, że wojna o zmiany rzadu Assada trwa.

 Brutalna wojna gospodarcza z Damaszkiem eskaluje nie tylko poprzez sankcje, ale także przez kradzież naturalnych skarbów Syrii przez obce mocarstwa. Tak wygląda prawdziwe oblicze imperialnej polityki tzw. "wolnego świata", do którego tak bardzo, bo aż na klęczkach, aspiruje Polska. W sumie to chodzi o o kompradorskie elity, które mogą sprawować władzę w naszym kraju jedynie z nadania i przy poparciu upadającego imperium.

 Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest cały czas dynamiczna i z pewnością będziemy świadkami jeszcze wielu zwrotów akcji. Jedno jednak jest pewne - klęskę poniosł przede wszystkim Izrael, który zawsze był, jest i pozostanie spiritus movens wszelkich awantur w tym zapalnym rejonie świata. Wielkimi przegranymi są USA, które idąc posłusznie na pasku Izraela i realizując ich partykularne interesy stały się światowym pariasem. Klęskę poniosła także Arabia Saudyjska winna przede wszystkim ludobójstwa w Jemenie.

 Kto wyszedł zwycięsko z tej awantury? Oczywiście sam Baszar al-Assad i naród syryjski, który nie ugiął się przed agresją koalicji terrorystycznej kierowanej przez USA i finansowanej przez Saudów. Wygrała Rosja, która stała się niekwestionowanym zwornikiem wszelkich działań politycznych na BW. Wygrał Iran, który za pomocą Jemeńczyków, którzy zaatakowali saudyjskie instalacje naftowe udowodnił, że amerykański sprzęt za grube miliardy dolarów nie jest w stanie nikomu zapewnić bezpieczeństwa i w sumie atak na Iran nie ma żadnych szans powodzenia. Wygrał Hezbolllah, który udowodnił, że teraz jest jeszcze silniejszy niż w 2006 gdy pokonał "najmoralniejszą armię świata". W sumie wygrały państwa, dla których prawo międzynarodowe to nie jest pusty slogan i rzeczą najważniejszą, o którą chcą i potrafią się bić to wolość i własna suwerenność.

 Co na to polskie "elyty"?

KOMENTARZE

 • Tę notkę dedykuję
  niejakiej Agnisi z LA - California i innym Huskym, czołowym tubom syjonizmu na NEon24.
  Nie liczę na rzeczowe argumenty z ich strony bo mogliby stracić zajęcie ale niech choć uważnie przeczytają :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:05:21
  Ja myślę, że sramp to uczciwy człowiek i po wprowadzeniu uss democracy odda Syryjczykom ich ropę pomniejszoną o 90 % aby ich demokracja była w pełni kontrolowana przez żydo_oile, bo jak to biedne państwo może mieć jakieś swoje zasoby ropy ?
  Jeszcze mały rzut kamieniem i srampek stwierdzi, że Nasza Miedź zostanie poddana ochronie przez 5 tysięczny kontyngent narkomanów, bo kaczor i duda coś za mało i z małą ilością mydła wchodzą w żopę, a 447 wisi jak topór, jedź juda do sramka i powiedz, że będziemy płacili za wszystkie bazy uss_army na świecie, bo ten cios tak nas powali, że Polaków może już nie być !
  Przyjmijmy na chwilę, na sekundę, że te pomagdalenkowe popłuczyny chcą coś zrobić dla Polski a nie dla polin, nie da się tak pomyśleć, zdrajcy zawsze będą zdrajcami !!!
  Źle, to nie zdrajcy to żydzi, którzy zawładnęli nami po 89 roku, ONI ROBIĄ WSZYSTKO ZGODNIE ZE SWOIM PLANEM, polin tuż tuż albo i już jest, tylko Polacy śpią !
 • @Autor
  *5

  Przy tej okazji warto zapytać, kto eksploatuje ropę w Libii i Iraku?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:05:21
  Ten Hu... co to niby uważa się za katolika z pewnością nie dostrzeże w tym złodziejstwie nic złego. Typowy Kali.
  Nawet nie zauważy, że to wbrew przykazaniom którymi ma się kierować.
 • @provincjał 14:53:43
  Trafna uwaga.... o naszą miedź już pytają "inwestorzy z USA"
  oni jak mówią chcieli by wydobywać tę miedź w Polsce.
  Oznacza to jedno chcą przejąć Polskie złoża miedzi..
  najpierw pewnie po dobroci... a jak nie będzie zrozumienia dla "Amerykańskiej demokracji" to maja już w Polsce swoje siły zbrojne i pewnie "zabezpieczą" polską miedź taka jak "zabezpieczają" Syryjską ropę.

  I kto im co zrobi ?
  Duduś ? , kot Kaczyńskiego ? .. a może zdechła UE gdzie nasi amerykańscy przyjaciele mają jeszcze więcej wojska ?

  To poważne i realne zagrożenie.
  Już kiedyś za Oleksego chcieli "sprywatyzować" KGHM Oleksy się nie zgodził... i stracił władzę...w trybie zamachu stanu (niekończąca się lustracja... taka jak dzisiaj w USA w stosunku do Trampa).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:05:21
  Rzeczowe pytanie
  Co na to Assad?
  Co na to obroncy demokracji Rosjanie?
 • Wygląda na to, że Trump uległ amerykańskim konserwatystom,
  którzy stworzyli plany eksploatacji naftowej Iraku, Syrii i inwestycji w innych państwach arabskich. Plany te przewidują rurociągi do Morza Śródziemnego i do Europy, aby zatrzymać Rosję i wyeliminować jej gaz w Europie.
  Rosja po to poszła na wojnę do Syrii aby te plany się nie powiodły.
  A oto plany amerykańskie, plany rurociągów i nowych granic państwowych. ;)

  https://www.mcclatchydc.com/news/policy/environment/energy/article231114518.html
 • @Anna-PK 16:15:51
  Plany zagospodarowania przestrzennego są podstawą ...sukcesu
 • @Husky 16:06:21
  //Co na to Assad?//
  A jak myślisz? Na razie grzecznie prosi. Na razie...

  //Co na to obroncy demokracji Rosjanie?//

  Jak będę gadał z Władimirem to się spytam :)
  Ale masz rację, Rosja to teraz obrońca demokracji. Muszą bronić świat przed ropokradami i bandytami z uSSraela.
 • @provincjał 14:53:43
  Już stwierdzili, że "polskie prawo podatkowe im nie odpowiada".
  No ale patryjoty inaczej aż sikają w majty z radości, że coraz więcej bandytów udaje im się ściągnąć do Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:30:03
  Pamiętaj Jarku jedno
  Tam jest i będzie nadal tal że szwejki Assada czy rosjanie nigdy nie zaatakują żadnego Amerykanina ze strachu, choćby to był jeden żołnierz z jednym granatem nawet .....ćwiczebnym
  Taka jest na dziś prawda
  I tego się trzymajmy
  8-))))
  pzdr.  moją prośbą została wysłuchana , więc i coś się wreszcie tu dzieje
  No !!
 • USA nie będą eksploatować wopy w Syrii ...
  ... na skutek wojny infrastruktura została zniszczona, również urządzenia do eksploatacji złóż ropy. Aby moc tam pozostać dłużej, trzeba inwestycji, a pieniądze mają banki, a nie wojsko. Inwestycje i pieniądze nie lubią wojny. Aby inwestować, produkować, trzeba mieć bezpieczne drogi, a w Syrii tego nie ma i jeżeli Trump będzie prowadził politykę bez zgody Assada, to żaden transport tam nie dotrze. Bez zgody rządu Syrii, USA łamią Konwencję Genewską, co stawia USA w przeciwnym rogu z państwami NATO, a nawet z prawem USA.
  Plany zrobione przez konserwatystów zakładały zmianę rządu w Syrii, na co dzisiaj jak wiadomo, nie ma szans.
 • @Husky 16:45:50
  Wiemy , jeszcze nam napisz że Saddam miał broń chemiczną . Ps .Banaś na prezydenta , a Piotrowski na sędziego do TK . To jest dopiero dom wariatów , sorki " dobra zmiana ". Salut :)))))
 • @Husky 16:45:50
  Ja bym nie był taki pewny. Jak ropokrady przegną to znajdą się "nieznani sprawcy". USA to już chodzący trup tylko ty jeszcze o tym nie wiesz.
  Zresztą Putin jest zbyt cwany, żeby ich atakować zbrojenie, załatwi ich na cacy inaczej bo to idioci są :))
 • @Repsol 17:30:14
  // Saddam miał broń chemiczną//
  Nie wiem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:51:35
  USA to już chodzący trup .......
  od ilu lat?
  Matuzalem?
 • @Husky 16:45:50
  Może tam przylecieć jakiś dron uzbrojony i zrobić szkodę. Albo kto inny zaatakuje... Na wojnie nigdy nic nie wiadomo.
  "Rosja powiedziała, że ​​żołnierze amerykańscy zostali zaatakowani w niedzielę przez siły wspierane przez Turków, gdy jechali autostradą M-4 na obrzeżach Tel Tamir. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony amerykański konwój zmierzał w kierunku granicy z Irakiem."
  https://www.militarytimes.com/flashpoints/2019/11/04/artillery-fire-lands-near-us-troops-in-syria/
 • "Jak USA kradną syryjską ropę"
  ---------------
  To jest jakaś przewrotna gra dzieci Złego do której zaprzęgnięto i USrahell i Rosję i eurokołchoz i Bóg wie kogo jeszcze - a wszystko to po to - aby Syria sama przyniosła i to w zębach tę ropę w różnej postaci - dzieciom Złego - i jeszcze była z tego faktu niezmiernie zadowolona.
 • @Husky 16:06:21
  Husky Rosja zrobi swoje .. bez wojny bez trupów i zniszczeń.
  Tylko prymitywy oraz bandziory działają jak USA czy Izrael .. czyli gdy napotykają opór to łamią go brutalną siła tak brutalną by sterroryzować innych którzy tez mieli by ochotę się na coś nie zgadzać.

  Stoisz Husky po stronie krwawych globalnych bandziorów.
  Głupio to wygląda.
 • @Husky 16:45:50
  "Tam jest i będzie nadal tal że szwejki Assada czy rosjanie nigdy nie zaatakują żadnego Amerykanina ze strachu, choćby to był jeden żołnierz z jednym granatem nawet .....ćwiczebnym
  "
  Bredzisz Husky .. nie ze strachy ale z poczucia odpowiedzialności.
  Przecież wiadomo że globalny bandyta będzie mordował bez ograniczeń...nawet gdy interwencja będzie zgodna z prawem międzynarodowym.
  ... a nikomu tam wojna, zniszczenia i śmierć nie jest potrzebna. (globalni bandyci mają gdzieś śmierć i zniszczenia o ile ich nie dotyczą).

  Są inne metody np proxy. Można użyć Kurdów, nieznanych sprawców, a najlepiej metod politycznych na bazie prawa międzynarodowego.
  Koszty łamania mogą okazać się wyższe od zyskach na rabowanej ropie... i tak pewnie Rosja i Chiny zrobią (może jakieś bolesne embargo na USA za łamanie prawa międzynarodowego ???).
 • @Anna-PK 18:45:09
  //Rosja powiedziała//
  No jak Rosja powiedziała to ......znaczy ....tylko powiedziała
  8-)))))
  pzdr.
 • @Oscar 19:00:49
  Myślę dokładnie tak samo. Tylko wytłumaczyć to komuś kto klęka przed amerykańską flagą jest miszyn inposibul :))
 • @Oscar 19:00:49
  //może jakieś bolesne embargo na USA //

  uwielbiam ludzi z poczuciem humoru
  8-))))
  tacy ludzie żyją znacznie dłużej więc..... może się doczekamy
  pzdr.
 • @Husky
  Husky, ty jesteś moralnym zerem. Zwykłą k-ą, bez żadnych zasad , z mentalnością zwykłego bandyty i złodzieja. Za chwilę to samo pasożytki z jankesami zrobią w Polsce i ty też to będziesz chwalił. Masz naturę złodzieja, bo inaczej nie mógł byś popierać bandyckich zachowań innych. Zastanawiam się jak ty to psychicznie wytrzymujesz.
 • @Husky 19:17:05
  Doczekamy się tego nie wiedząc o tym.
  Rosja takich sukcesów dyplomatycznych nie nagłaśnia by nie drażnić upokorzonego przeciwnika.
  Rosja łagodzi konfrontacje...ale czasem musi być twarda ... ale to po cichu..
  Zobaczymy tylko efekty.
 • Kradną, nie kradną...
  już nawet nie o to chodzi.
  Jak rabuś jest już w mieszkaniu, to nikogo nie dziwi że kradnie.
  Większym problemem jest co ci bandyci robią w wolnym, niepodległym państwie - członkiem ONZ ?
  Włamali się do Syrii i rabują przy milczącej akceptacji całego świata.
  I co najbardziej kuriozalne - uważają że mają rację, i wszyscy mają się od nich odpierdolić, bo w ryja !
  O tempora....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:05:21
  W dalszym ciągu uważa Pan, że H. to niegroźny pasjonat PiS-u ?

  http://antykomunista.neon24.pl/post/151427,szach-mat

  To właśnie tacy "pasjonaci" sporządzali listy proskrypcyjne dla niemców w latach 1938-1939...
  On będzie je sporządzał dla żydo-amerykanów.
  Timeo Danaos .....
 • @zadziwiony 19:27:14
  Oczywiście że będę Amerykanów zawsze chwalił
  Nie mam powodu by było inaczej.
  To co robią to robią i wolno im
  Czasami źle, ale wpadki każdemu się zdarzają .
  Niestety ale My "Amerykanie" mamy swoje zasady......słuszne zasady

  sorry
  ale taki mamy klimat panie zadziwiony
  pzdr.
 • @SZS 20:06:13
  "Słychać wycie znakomicie".
  Popcorn i browar przygotowany.
  Wódka z pomarańczą raz !
  8-))))
  pzdr.
 • @Husky 20:27:00
  Wódkę psuć? To taką .ównianą berbeluchę pijesz? Fuj
 • @Wican 20:36:09
  Witamina C


  https://youtu.be/LyCcQ2RGIeE
 • @Husky 20:24:56
  Skoro czujesz się Amerykaninem to nie ma tu dla ciebie miejsca. NEon to portal dla Polaków a nie polskojęzycznych sługusów obcych państw.
 • @SZS 20:06:13
  Nigdy nie uważałem, że jest "niegroźny". Tylko że takich lepiej czasami mieć na oku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:46:52
  //Skoro czujesz się Amerykaninem//

  Gdzie tak napisalem?
 • @Husky 20:58:09
  Trochę wyżej. Już za uporczywe wklejanie tutaj amerykańskiej flagi powinieneś dostać becku.
  No ale ty jesteś typowy pisior - na sprzedaż.
  Widziałeś jak pięknie Korwin zaorał towarzystwo u Klarenbacha? Nazwał was amerykańskimi pieskami i miał rację. Tylko jakaś cipka z PiS próbowała coś mamrotać ale kiepsko jej to szło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:09:20
  Od dzis wklejam flage Zwiazku Radzieckiego
  ok?

  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:09:20
  //My "Amerykanie" mamy swoje zasady.//


  „W cudzysłowie” czy „w cudzysłowiu”

  8-)))))))

  pzdr.
 • @Husky 21:13:07
  Jesteś jednak goopszy niż myślałem.
  Wklejaj co chcesz tylko nie kłam że jesteś Polakiem.
 • @Husky 20:27:00
  Nie stać cię na otwieracz ?
  Piwo śrubokrętem otwierasz ?
  8-))))
  pzdr.
 • a to w Polsce
  https://fakty.interia.pl/polska/news-schetyna-kaczynski-pokazuje-jak-chce-upokarzac-panstwo,nId,3316958
 • @Husky 21:13:07
  Związku Radzieckiego na szczęście już nie ma. Także nie ma co wklejać. A po kiego grzyba wklejasz tu flagę koniokradów?
  Wy,, Amerykanie?,, za dużo westernów się naoglądałeś w dzieciństwie.
 • SpiritoLibero
  Dziękuję za dedykację. Tubą syjonistyczną nie jestem. Przeczytałam notkę i zgodnie z życzeniem Autora komentować nie będę. Może tylko napiszę, że naiwność Waćpana mnie przeraża. Wiem, że to stare i oklepane powiedzenie, ale w polityce naprawdę nie ma sentymentów.
 • autor
  Kończąc tą burzliwą dyskusje, czas odpowiedzieć na tytułowe pytanie, które tak bardzo nurtuje autora notki czyli ...jak USA kradną syryjską ropę
  Odpowiedź jest więcej niż prosta.....

  UCZCIWIE
 • @Husky 06:38:49
  To klasyczny żydowski humor.
 • @Husky 06:38:49
  Inne żydowskie mądrości :
  Nie ważne jak było naprawdę, ważne jest to co jest w papierach...
  Kraść trzeba uczciwie (w białych rękawiczkach przy pomocy białych kołnierzyków)
  więcej nie pamiętam... może ktoś z korzeniami poszerzy listę...
  Husky nie wstydź się ...
 • @AgnieszkaS 05:23:33
  Agnisia... Chyba zbyt długo siedzisz u ropokradow bo masz już problemy z rozumieniem języka polskiego. Sformułowanie "nie liczę na..." nie jest tożsame z "nie życzę sobie" tylko wyraża przekonanie, że dana osoba z jakichś sobie tylko znanych powodów czegoś nie zrobi. I się nie pomyliłem. Gdybyś zaczęła wypisywać swoje zwykłe, wiernopoddańcze farmazony to znowu komentatorzy by cię wyśmiali...
 • @Husky 06:38:49
  "Uczciwa kradzież" - z której to części talmudu?
 • @Oscar 07:08:48
  Wymiana handlowa to jest to !!!

  https://youtu.be/LyCcQ2RGIeE
 • @AgnieszkaS 05:23:33
  Z jednym jednak masz rację - naiwność wyznawców Pislamu, że USA to nasz wieczny sojusznik, pragnie naszego dobra i będzie nas bronił przed podłą Rosją to aberracja umysłowa nadająca się do leczenia zamkniętego.
 • @Oscar 07:05:05
  Nie, to nie humor, to talmud.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:10:11
  Notka nie udowodniła, że Amerykanie kradną ropę. A takie było jej założenie. To są tylko fantazje.
  Dłuższy komentarz dla rusofili napisałam pod notką Ślepej Mańki.
 • @AgnieszkaS 07:25:00
  Nic nie muszę udowadniać bo to fakt znany i szeroko udokumentowany. Na podstawie wypowiedzi Trumpa chciałem jedynie pokazać jak USA traktują suwerenne państwa i ich własność. A Syria jest państwem suwerennym i nikt tam USA nie zapraszał, a może się mylę?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:17:10
  Zgoda .. to Talmud.. cała kulturowa "mądrość" żydów wywodzi się z Talmudu.

  Choć są też żydzi "inaczej" np tu...
  "
  Ortodoksyjni Żydzi wzywają do natychmiastowego powrotu wszystkich okupowanych terytoriów do Palestyńczyków
  Zwróć wszystkie Palestynskie Terytoria Palestyńczykom >>
  .https://pbs.twimg.com/media/Debhjy4XkAAp6vC.jpg

  .https://www.youtube.com/watch?v=YTPW1TBiUrI
  "
 • @Husky 16:45:50
  To powinieneś się cieszyć i leżeć krzyżem w kościele w podzięce że są jeszcze przywódcy którzy myślą o świecie a nie tylko o własnej kasie. Putin nie boi się amerykanów, ale wie że jakaś bezpośrednia konfrontacja może doprowadzić do wojny nuklearnej. Ani Rosjanie nie zaorają całych stanów, ani stany całej Rosji. Kto miałby przeżyć to przeżyje. Już ci co kręcą całym tym światowym geszeftem dobrze o swoje bezpieczeństwo zadbali. Jedno jest pewne że Bliski Wschód i Europa (a szczególnie ta część gdzie leży Polska) były by przeorane na 10 metrów w głąb.
 • @Autor
  To że te pastuchy kradną to nie dziwota bo przecież złodziejstwo to ich narodowa tradycja i mają to we krwi.Najpierw okradli Indian z ziemi i bogactwa znajdującego się w niej a później ich z zimną krwią wymordowali niczym siepacze Hitlera.
  Najgorsi są jednak ci co ich popierają w tym złodziejstwie i ich haniebne postępowanie biorą w obronę.Trzeba być nikczemnym bydlakiem po stokroć gorszym od tego złodzieja.Ja im źle nie życzę ale jak ich ktoś ogołoci z majątku to ciekawe czy ich też będą chwalić.
 • @AgnieszkaS 07:25:00
  Pani jest bardzo naiwna. Tak powstawały i utrzymywały się wszystkie imperia. Każde imperium ma wpisane w ,,konstytucje'' grabież, mordy, wyzysk, kłamstwo itd. Myślisz pewnie w swojej naiwności że wystarczy że w jakimś państwie ludzie będą mądrzy, uczciwi i pracowici i już wyrosną na potęgę. Nic z tego, bez okradania i wyzyskiwania podbitych i uzależnionych państw nic nie wyjdzie.
 • Autor
  zatem wszystko wygląda po staremu. USA jako głosiciele wolności i demokracji w jej imieniu potrafią to co najlepiej im wychodzi :)

  *5

  Ukłony
 • @Wiktor Smol 17:04:14
  Ukłony również :)
 • @Husky 20:41:08
  Alkohol unieszkodliwia witaminę, gdy jest spożywany jednocześnie. Na kaca można wodę z cukrem i cytrynką (czasem w sklepach sprzedają 2KC, a to takie same składniki).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej