Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 20767 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Czy Kaczyński będzie kiedyś jak Łukaszenka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W naszej nieszczęsnej Ojczyźnie po rzekomym "odzyskaniu wolności i suwerenności" zwykło używać się jako straszaka Białorusi.

 O tym posowieckim państwie zwykło się mówić jedynie w sensie pejoratywnym używając lekceważącego argumentu "jak nie to czy tamto to Białoruś". Takie pogardliwe i lekceważące  słowa padały, o zgrozo, z ust polityków z najwyższej półki a sam Łukaszenka uważany był za okaz satrapy klęczącego przed Rosją. Że to nie do końca prawda wiedzieli oczywiście zwykli ludzie, którzy mieli jakieś kontakty z naszym sąsiadem, jeździli tam, choćby ze względu na swoje kresowe korzenie. Zawsze podkreślali, że jest to kraj dość uporządkowany z bardzo nam życzliwa ludnością. Sam ostatni raz byłem na Białorusi bodajże w 88' gdy była ona jeszcze sowiecką republiką ale bardzo dużo opowiadała mi Iza Brodacka, która jeździ tam, z powodów rodzinnych, bardzo często. Jej relacje też znacząco odbiegały od oficjalnej narracji.

Łukaszenka wielokrotnie udowodnił, że Białoruś to jednak państwo poważne i traktowane jest jako podmiot a nie przedmiot polityki zagranicznej. Oczywiście na miarę swoich możliwości i uwarunkowań wynikających ze swojego położenia. Starczy przypomnieć, że to Mińsk został wybrany na miejsce rozmów w sprawie konfliktu na Ukrainie a Polska, pretendująca do roli regionalnego "mocarstwa" i największy orędownik Ukrainy została olana ciepłym moczem co ostatecznie pokazało nasze miejsce w szeregu. O organizacji w Warszawie antyiranskiego sabatu czarownic nasi dumni włodarze dowiedzieli się w ostatniej chwili i to prawdopodobnie z gazet.

Ostatnio białoruski satrapa dał kolejny przykład swojego podporządkowania Moskwie, powiedział m.in - "możemy prosić o ochronę Nato albo Rosję ale najlepiej brońmy się sami". "Można nie bronić swego kraju a poprosić NATO, jak ładnie poprosimy to się zgodzą. Chcecie tego? Bo ja nie!"

Nawiązując do nowej, bardziej restrykcyjnej ustawy o poborze do wojska, dodał - "Jest i drugi wariant. Jest on nam bliższy i do niedawna tak funkcjonowaliśmy. Bratnia, bliska Rosja. Możemy wejść w skład Rosji i prosić ich, by nas bronili. Wy chcecie wejść w skład Rosji, żeby ona nas broniła? Nie. I ja nie chcę."

"W takim razie jest trzeci wariant. Sami będziemy się bronić. Ojczyzny powinni bronić wszyscy, zwłaszcza mężczyźni". (Cytaty za niezalezna.pl Jak widać, nawet Sakiewicz może nawet na coś się przydać)

Oczywiście tych madrych i dumnych wypowiedzi nie można brać w 100 procentach dosłownie bo Białoruś jednak w jakimś stopniu zależy od Rosji, czy to gospodarczo czy militarne i jest to jak najbardziej zrozumiałe bo świat pełen jest takich powiązań. Wydaje się jednak, że Polska jest w o wiele gorszej i upokarzającej sytuacji. Nasza zależność od UE wynika z traktatów i w pewnym sensie jest usprawiedliwiona. Nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia dla służalczej polityki wobec USA i Izraela. Może wypowiedzi Łukaszenki są trochę pod publiczkę ale on chociaż w werbalnie podkreśla dumę i niezależność swojego państwa. Co robią nasi włodarze? Na kolanach błagają zamorskie mocarstwo o okupację i jeszcze chcą za to płacić. Powód! Oczywiście zła, imperialna Rosja, która czycha na nas. Tylko nawet takiej Białorusi jeszcze nie połknęła...

Rosja będzie bronić Białorusi i to nie dlatego, że tak strasznie ich kochają tylko dlatego, że jest to w ich najlepiej pojętym interesie. Miłość czy przyjaźń między państwami nie istnieje, sa tylko interesy.

Białoruś prowadzi bardzo mądrą politykę zagraniczną, pozostając w ścisłych związkach z Rosją nie pali sobie mostów na Zachodzie i w ten sposób jest adorowana przez jednych i drugich. Białoruś jest jeszcze właścicielem swojego przemysłu i ziemi, Sorosa i żydowskiej masonerii nie wpuścili. Mają tani gaz i bogacą się na handlu polskimi towarami, których sami nie możemy sprzedawać bo nam nasz "wieczny sojusznik" zabronił". To kto tu jest bardziej suwerenny?

Polskie sny o potędze można włożyć między bajki bo nawet nasi bratankowie Węgrzy prowadzą niezależną politykę i nie chcą słyszeć o polskim przywództwie.

Polski oddanie i poddanie się bezwarunkowo zwierzchnictwu USA i Israela jest irracjonalne i upokarzające. A łaska pańska na pstrym koniu jeździ o czym wielokrotnie już się przekonaliśmy.

Wracając jednak do tytułowego pytania to odpowiedź jest, niestety, negatywna. Kaczyński nigdy nie był i nie będzie Mężem Stanu na miarę Łukaszenki. 

A teraz wyznawcy Pislamu mogą mnie rozszarpać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  "Kaczyński nigdy nie był i nie będzie Mężem Stanu na miarę Łukaszenki. "

  Podobnie jak Ruszkiewicz nigdy nie będzie obiektywnym blogerem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:30:59
  Blogowanie to, z definicji, przedstawianie subiektywnych opinii.
  A Szanowny Wojtas jak zwykle konkretnie i merytorycznie :P
  Ale czego można się spodziewać po wyznawcy Pislamu...
 • Kaczyński to uczeń masona i socjalisty
  Lipskiego.Jego naturalne śrdowisko to centralne skrzydło udecji. Prawym skrzydłem to był tam Syryjczyk i "Tadeusz Grzmot Błyskawica Mazowiecki. Bo Ci dwaj, mają (czy też mieli) poglądy bardziej konserwatywne i wolnorynkowe niż Kaczyński, czyli ideowo byli na prawo od Kaczyńskich.
  A Kaczyński to nawet z majątkiem narodowym (na którym sie uwłaszczył) nie za bardzo potrafił sobie radzić, dopóki nie zdobył władzy. Bez polityki, to jego Express Wieczorny upadł, a Express Poranny przetrwał, gdyż wyrwał się spod jego kurateli i trwa do dzisiaj jako Super Express. Nieudacznik biznesowy. Politycznie również. Najczęściej gdy prowadzi jaką intrygę to potyka sie o własne nogi. Kiedyś wylansował Olszewskiego (zacnego adwokata, ale miernego polityka), a potem go zwalczał. Razem z Mazowieckim zresztą. A dzisiaj PiSiory o krótkiej pamięci lansują pamięć o olszewskim (to za rządów Olszewskiego opylono hutę za grosze, jak również FSM (też za grosze)
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:30:59
  Uprzejmie proszę, o pokazanie mi obiektywnego blogera na tym forum....
  (Skoro Pan ten temat poruszył...)
 • @Autor
  No tak, ale kiedy to Kaczelnik miałby się zmienić? Jemu bliżej do łona Abrahama niż do rozumu.
  W Polsce nikt nie rozpatruje jej istnienia bez uzależnienia od kogokolwiek.
  Musimy należeć do UE, bo w innym przypadku przestaniemy być Europejczykami. Musimy utrzymywać na swoim terenie obcą armię, bo inaczej przyjdą Rosjanie i zabiorą nam nasze ziemie, nasze kobiety zgwałcą, a nas samych zwiozą do Katynia i załatwią strzałem w potylicę, ale najgorsze jest to, że wyburzą Lidle, Tesca oraz inne Biedronki, a ci co przeżyją nie będą mieli gdzie zrealizować bonów Morgan 500+, świnia+, krowa+, koza+ itd.
  POPiS, aby utrzymać się przy korycie, zrobi wszystko. Niewiele zresztą zostało do zrobienia w tym zakresie, bowiem plan został praktycznie sfinalizowany, a dwupartyjny system władzy da pisdzielcom jej posiadanie na długi, długi czas i tylko pozostaje nadzieja, że gdy naczelnik spocznie w mauzoleum, to wataha skoczy sobie do gardeł i sama się dorżnie.
  Ch..., d... i kamieni kupa, a Polska jest państwem tylko teoretycznym, a jeśli ktoś nie wierzy, to niech weźmie biało-czerwoną flagę i niech spróbuje wejść z nią na teren obozu w Oświęcimiu.
  To już nie jest Polska, a najlepsze dopiero przed nami.
 • @Jan Twardowski 09:28:49
  Nie najlepsze, a najgorsze - patrz: Palestyna.
 • Autora się żarty trzymają
  To tak jakby zapytać, czy żaba się w księcia przemieni. ;)

  „Wszystko to być może!
  — Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.”
 • @autor
  Białoruś nigdy nie stała się zależna od Zachodu, bo miała bufor, jakim jest Polska. Żeby po 1991 r. przewieźć słoik nutelli z Reichu pod Mińsk, trzeba było pokonać ponad 1100 km, natomiast Gorzów Wielkopolski zasilany był nutellą, bananami i kolorowymi błyskotkami - wabiem na naiwnego klienta - niemalże z godziny na godzinę.

  To wyjaśnia, dlaczego najbardziej prozachodnim państwem postkomunistycznym są Czechy oraz Słowenia (my na 3 miejscu wg różnych rankingów i opinii) i dlaczego to tam właśnie jest najwyższy PKB.

  Węgry, Rumunia (a operująca cyrylicą Bułgaria w szczególności) są od bezpośredniego wpływu Zachodu izolowane geograficznie (to bardzo skuteczna izolacja). Węgry co prawda graniczą z Austrią, która jednak (politycznie rzecz biorąc) jest mocno neutralna (nie jest np. członkiem NATO).

  Dlatego też zupełnie inne są cele Łukaszenki i Orbana, a inne Kaczyńskiego. Kaczyński doszedł do władzy w momencie, gdy niemal całkowicie "wtopiliśmy w lewoliberalny badziew"... jak mawiał Adam Hofman.

  Dlatego porównywanie pozycji Łukaszenki i Orbana z dokonaniami Kaczyńskiego, wg kryteriów uprawianych przez autora, jest bez sensu.
 • @maharaja 09:54:15
  Może już wystarczy tego usprawiedliwiania PiSu i jego naczelnika, któremu los co rusz wielkie kłody pod nogi rzuca?

  „Kaczyński doszedł do władzy w momencie, gdy niemal całkowicie "wtopiliśmy w lewoliberalny badziew"...”

  Należy tylko dodać, że wkroczyliśmy w ten lewoliberalny badziew z wydatną pomocą Kaczyńskiego, jego brata i jego partii.
 • @
  Z racji położenia geostrategicznego mamy do wyboru kilka opcji:
  a. słowiańska (RWPG) - tak było do 1989 r., a z gazem nieco dłużej,
  b. euroatlantycka (tę wybraliśmy w 1999 r. - data przystąpienia do NATO)
  c. EU-ropejska (tę wybraliśmy w 2004 r. (data wejścia do UE)
  d. autonomiczna.

  Z racji uwarunkowań bieżących geopolitycznych - tkwimy w takim a nie innym kontekście - optymalne jest wyciągnięcie z opcji b-c jak najwięcej dla siebie i maksymalizacja opcji d, gdyż dopiero taka pozycja (związanie z Zachodem (NATO, UE) oraz wzmocnienie autonomii pozwoli nam na równorzędne rozmowy z Gigantem - Rosją.

  Korzystanie w tym celu z pomocy dwóch innych gigantów (USA, Izrael) wcale nie musi świadczyć o popadaniu w zależność.

  Bezpieczniejsze dla nas jest szukanie sojuszników wśród krajów, które nie graniczą z nami bezpośrednio (brak ryzyka bezpośredniej zależności).

  W dobie internetu, telewizji i powszechnych lotów samolotowych geopolityka nieco traci na znaczeniu, natomiast z uwagi na fakt, że znaczna część wrażliwego transportu towarowego (towary szybkopsujące się) nadal (i tak będzie na pewno przez kolejne 50 lat) realizowana jest TIR-ami, można stwierdzić, że jeszcze długo uwarunkowania geograficzne będą odgrywały silną rolę.

  Dlatego trafne jest postawienie na USA i Izrael w celu uniezależnienia się od (znacznie silniejszego) RFN, które w pewnym momencie robiło u nas, co chciało (a przynajmniej takie miało się wrażenie oglądając TVN) - gdyby totalną bzdurę okrasić epitetem Berlin/Angela/euro /Unia /Pojednanie, i tak 90% widzów TVN by ją przyjęło jako prawdę objawioną...

  Z naszej (oddolnej, polskiej) perspektywy nie ma sprzeczności w dwóch kierunkach (euroatlantyckim i unijnym). W naszym (polskim) interesie leży natomiast wzmacnianie współpracy między UE a NATO (tajemnicą poliszynela jest to, że Niemcy (poprzez próbę zdominowania UE) dążą do gospodarczego, militarnego i politycznego uniezależnienia się od USA, które w Europie pośrednio nadal bardzo wiele mają do powiedzenia).

  Ogólna polityka polskich rządów po 1989 r. jest niezła, a być może b. dobra, ale to będziemy w stanie ocenić za lat 50 dopiero.

  Znacznie gorzej jest ze sferą kultury, tożsamości, religii... klapa na całej linii niemalże.
 • @Lotna 10:04:02
  Należy tylko dodać, że wkroczyliśmy w ten lewoliberalny badziew z wydatną pomocą Kaczyńskiego, jego brata i jego partii.

  Być może.
  Ale to było najlepsze, co po 1989 r. mogliśmy zrobić.

  Zaraz po 1989 r. byliśmy państwem rządzonym przez dwie mafie, skorumpowanym, zapyziałym, bez wizji, celu, skłóconym, niektórzy wyborcy solidarnościowi dążyli do powieszenia komunistów, kościół myślał, że oto będzie tutaj, nad Wisłą, największy Katoliban w historii, a komuniści myśleli, że nadal wolno im wszystko.

  Nie pamiętamy już tego?

  Opcja związania nas z Zachodem (jaki by on tam nie był) była najmądrzejszą, jaką mogliśmy wybrać.
 • @Lotna 09:36:51
  Palestyny nam nie zrobią, bo UkroPol to ich Ziemia Obiecana, a Polacy i Ukraińcy potrzebni im są do pracy.
  Parafrazując Churchila, to ,,tak niewielu zrobi tak wiele z tak wieloma".
  Im wystarczy, że aparat władzy będzie w ich obleśnych łapach.
  Odnoszę wrażenie, że Trump tym razem nie zaatakował Iranu, bowiem wojna z Persami mogłaby przyczynić się do zniknięcia Izraela z mapy. Jest to pewny scenariusz, ale jeszcze nie teraz, bowiem szlachta jerozolimska nie zdążyła jeszcze przygotować mienionej Ziemi Obiecanej na swoje przybycie. Niech ktoś nie myśli, że zjedzie się tu całe żydostwo, o nie. Wystarczy tekilka tysięcy, którym Duda dał paszporty..Oni wraz z tymi, którzy już tu są w zupełności wystarczą do zagospodarowania UkroPolu. Cała reszta zginie podczas finalnej rozwałki Bliskiego Wschodu, bo holokaust industry musi trwać i przypomnę tu, jak amerykańskie żydostwo nie wpuściło statku z ziomkami na pokładzie podczas II WŚ.
  Holokaust był zaplanowany i jestem skłonny przypuszczać, że wcale nie przez Niemców.
  Zabiorą nam wszystko, a nas samych zaczipują i zaprzęgną do niewolniczej pracy. Nie ma jednak co się martwić, bowiem 500+ dadzą.

  Pozdrawiam!
 • @maharaja 09:54:15
  Kaczyński od 1989 roku wpychał nas w ten lewy badziew.
 • @maharaja 10:06:20
  ALe bzdury. Sojuszników należy szukać blisko, a nie daleko. I geopolityka ma znaczenie. Inaczej Jankesi nie zmuszali by polskich wasali do uwalania Nowego Jedwabnego Szlaku.
  A RFN jest zależne od USA
 • @maharaja 10:10:13
  Żadne bezalternatywne wiązanie nie jest dobrą opcją
 • @autor
  "Co robią nasi włodarze? Na kolanach błagają zamorskie mocarstwo o okupację i jeszcze chcą za to płacić."

  Trąci to tanim populizmem. Dlaczego niby Centralny Port Lotniczy czy projekt Międzymorza miałyby być padaniem na kolana przed Trumpem?

  W szerszej perspektywie (północ-południe) Międzymorze to także trasa przelotowa (turystyczno-handlowa) między bogatą, zimną Skandynawią a perspektywicznymi krajami Południa (Chorwacja, Albania, Grecja, Czarnogóra itd., także Rumunia i Bułgaria).

  Na tym tranzycie i na tym projekcie możemy tylko skorzystać.
  Nieprzypadkowo także Niemcy wyraziły nim zainteresowanie.

  Jeśli zaczęłoby to przybierać realne kształty, Austria nie omieszka się w to zaangażować, bo to ona mogłaby tutaj stać się liderem (także w kontekście tradycji mocarstwowych (k.u.k.) i centralnej pozycji geograficznej w regionie - my tylko możemy skorzystać na nadaniu całemu regionowi (Europa Środkowa i Południowa) nowej tożsamości polityczno-gospodarczej, zwłaszcza w powiązaniu go ze stęsknioną słońca Skandynawią (która jeszcze nie wie, jakie ładne są Mazury i jak blisko są one położone Sztokholmu oraz jak urokliwe potrafią być Bieszczady, Pieniny czy Beskid Żywiecki).
 • @Wican 10:18:25
  "Sojuszników należy szukać blisko, a nie daleko".

  - Sojuszników należy szukać przede wszystkim mądrze.
  - Sojusznikom nie można dać się zdominować.
  - Należy znać nadrzędne cele sojuszników, by nie dać im się wystrychnąć na dudka.
  - W razie konieczności sojusze należy zmieniać.
 • @maharaja 10:26:40
  Czyli wszystkie 4 punkty nie są zbieżne z działaniami PiSu i wcześniejszych dyplomatołków
  1. Nie wiadomo co to oznacza.
  2. Daliśmy się zdominować wojskowo i politycznie Amerykanom a gospodarczo Niemcom
  3. Odnoszę wrażenie, że nasze dyplomatołki nie znają celków nadrzędnych.
  4. Prowadzenie polityki bezalternatywnej, uniemożliwia zmianę sojuszy.

  Ad. 1. Należy przede wszystkim tworzyć sojusze strategiczne a nie egzotyczne.
 • @maharaja 10:22:37
  Buhahhha. Tani populizm to uprawia PiSiactwo. Inna sprawa, że akurat populizm w deomkracji to norma. CPL nie będzie pod kontrolą Polaków. I sam sobie zaprzeczasz. Wcześniej twierdziłeś, że geopolityka traci znaczenie, a teraz stręczysz Trójmorze, bo niby tranzyt, itd. To napiszę Ci, że nawet bez Miedzymorza mogę dojechać do Serbii czy Albanii.
  I ja tam SKandynawów nie chcę. Zapraszaj lewusów i dzikusów do siebie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:09:26
  "Ale czego można się spodziewać po wyznawcy Pislamu."
  Wyznawcy pislamu są całkowicie impregnowani na fakty, które kłują w oczy obiektywnego obserwatora ich poczynań. Jako dogmat przyjmują ustalenia okrągłostołowe raz my raz wy. Na marginesie: niektórzy komentatorzy twierdzą, że w jesiennych wyborach będzie "tera wy". A to z uwagi na zobowiązania pislamu wobec żydowskich organizacji.
  W 2007r.(to moja teoria spiskowa) Pis oddał władzę nie dlatego, że pomylił się w sprawozdaniach. Chodziło o stocznie, które udawał, że ratuje. Był przecie taki "patriotyczny", to nie nie mógł sobie pozwolić na zmianę wizerunku. Żaba gotuje sie latami a do tumanów mieniących sie yntelygentami nie dociera.
 • @Jan Twardowski 09:28:49
  No tak, ale kiedy to Kaczelnik miałby się zmienić? Jemu bliżej do łona Abrahama niż do rozumu."
  Ano właśnie: im bliżej, tym otwarciej pokazuje po której stronie był siedząc u polskiego koryta.
 • @Wican 10:18:25
  Nie można wykluczać, że to właśnie Rosja będzie dla nas skuteczną alternatywą dla Zachodu.

  Wszystko wskazuje na to, że Rosja AD 2050 może być podobna do Zachodu AD 1990 - mitycznego Edenu Europy - który zaowocował pokojowym zjednoczeniem Niemiec (największym geopolitycznym wydarzeniem w Europie Zachodniej od co najmniej 1950 r.).

  Wszystko wskazuje na to, że Zachód AD 2050 może być podobny do dzisiejszych ulic Paryża.

  Dzisiejsze wybory lewicowych polityków Francji i (nieco mniej lewicowych) Niemiec zaowocują za 20-30 lat.

  Putin natomiast nie podejmuje nieroztropnych opinii.
 • @maharaja 10:48:39
  d0 2050 roku to Polski może już nie być.Kolejne reformy oświaty skutecznie ogłupiają naród. Atomizacja społeczna przebiegła skutecznie. W ciągu jednego pokolenia, większość Polaków została "przerobiona". Akurat, aby wykonywać usługi na rzecz "szlachty jerozolimskiej"
 • @autor
  Byłem niedawno w Berlinie, byłem też w Rzymie, byłem i w Wiedniu.

  Wiedeń z tego wszystkiego jeszcze najprzyjemniejszy, najbardziej uporządkowany, bez przesiadujących bez celu do późna wieczór śniadych i ciemnych "poszukiwaczy przygód" spod ciemnej gwiazdy.

  Rzym - ilość zaczepek (ze strony namolnych handlarzy ulicznych, ale nie tylko) nie do wyobrażenia. A do tego wszędzie widoczni carabinieri... jakby tam wojna trwała.

  Berlin - brak tej nachalności, co w Rzymie, ale grupki/bandy wyrostków też widoczne.

  Warszawa przy tym jawi mi się jako oaza spokoju. Warto być tego świadomym. To komfort i jakość naszego codziennego życia.
 • @Wican 10:52:48
  Jeśli chodzi o wybory demokratyczne, państwo - nie mam złudzeń. Tłum zagłosuje tak, jak powiedzą media, także na pohybel samemu sobie. Byle doraźnie marchewka zamigała przed oczyma.

  Jeśli chodzi o naród (w tym szerszym endeckim rozumieniu tego pojęcia) - jestem dziwnie spokojny. Choć nie wykluczam, że być może będzie musiało dojść do pewnego istotnego przewartościowania, tak jak doszło do niego po kwietniu 2010 r. wśród części elit, na szczęście wśród tej dość istotnej.
 • @Wican 10:35:23
  No właśnie. Takim egzotycznym sojuszem jest sojusz Polski i USA. A na czym polega ta egzotyka? Że jak my znikniemy z map i już absolutnie utracimy swoją państwowość , to Stany Zjednoczone mogą tego nawet nie zauważyć. Dlatego warto sojuszników mieć blisko, a wrogów jak najdalej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:09:26
  Tego pisiory nie mogą zaprzeczyć.

  To Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin.
  Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku. A w 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin i to Lech Kaczyński odpowiada za to.
  A dzisiaj Jarosław Kaczyński spowodował że Polska jest na kolanach przed żydami. Co widzieliśmy jak pisiory na kolanach jechali do Izraela i kajali się z Polskich ustaw, haniebne płacenie haraczu dla żydów w Polsce.
  Tak tylko postępują sługusy i niewolnicy, a nie praworządny i niezależny Polski rząd działający dla Polski i Polaków.
  A dla zażydzonego PIS-u, to interes żydowski jest priorytetem.
 • Mam nadzieję, że Autor się nie obrazi
  że wstawię tutaj felieton do odsłuchania o pislamskim pińset plus.
  https://www.youtube.com/watch?v=nKcAi_i6SWI&t=10s
  Bardziej byłby adekwatny u Oświata "dają to biere i popieram", ale podejrzewam, że nie tylko ja jestem zniesmaczona taką postawą a Oświata nie przekonam tak jak i innych wyznawców pislamizmu.
  Ponieważ jednak śledzę przepisy prawne, to chciałabym dodać, że te programy socjalne pislamu są ukierunkowane na nacchodżców i ich rodzin - tanią siłę roboczą dla koncernów.
 • @Wican 10:52:48
  //d0 2050 roku to Polski może już nie być//  Twoje wieszczby są nieprecyzyjne.Najprawdopodobniej dlatego że nie przynależysz do "narodu proroków".
  Przynależał byś to już 20 lat temu wiedziałbyś że :
  / Do 2050 r. Polska stanie się źródłem gospodarczej potęgi
  z polskimi Żydami jako siłą napędową

  (By 2050 Poland will become an economic powerhouse with Polish Jews as its driving force, "Moment", II 1998, s. 45-46. "Moment" jest żydowskim miesięcznikiem ukazującym się w USA.) /
  http://macgregor.neon24.pl/post/112475,marzenia-konstantego-geberta-ps-dawid-warszawski
 • @Wican 10:38:23
  CPL ma mieć pasy startowe po 4km, czyli tyle ile potrzebują amerykańskie samoloty wojskowe do startu. Także na pewno Polsce takie wynalazki nie są potrzebne. A Międzymorze? Pod zarządem żydowskim, dziękuję bardzo. To taka piękna nazwa kolejnych rozbiorów, to całe Międzymorze.
 • @maharaja 10:57:33
  Nie ma już narodu. Żadne wartości nie łączą mnie ze zwolennikami Palikota, (Petru czy Biedrony). Żadne wartości nie łączą mnie z połówę PiSiaków i z połówą POpapranych
 • @zbig71 10:59:35
  DOkładnie. Tak samo jak dla Gruzinów, sojusz z Polską jest egzotyczny. Upadek Gruzji naszej pozycji nie zmienia
 • @ikulalibal 11:05:43
  Ja mam być parobkiem, o ile takim pozwolą żyć. Ale wszak wiadomo, że Polskę utworzyli Żydzi. Znaczy Polin tutaj mamy od ponad 1000 lat.
 • @zbig71 11:05:53
  Sama idea zła nie jest. Ale powinna to być współpraca gospodarcza, odpowiednia sieć dróg i torów oraz transport wodny (w tym rzeczny), wymiana młodzież. Idea Północ-Południe zła nie jest, ale nie należałoby do niej stosować bieżącej polityki
 • @Jan Twardowski 09:28:49
  Nakręcanie rusofobi to żydowski pomysł. Polska ma na gwizdek ujadać a interesy mogą robić tylko żydzi. Jak widać choćby na neonie wielu łapie się na tą podpuche.
  Netanjahu może pielgrzymować do Putina co miesiąc.
 • @Lotna 09:41:44
  Wiem, że tytuł jest pozbawiony sensu ale to miał być przyczynek do dyskusji. Żaba nigdy nie będzie księciem :)
 • @Wican 11:21:44
  Czyli projekt SPT, tzn Szwecja Polska Turcja + państwa sąsiadujące. No tak, ale obecne Międzymorze to pomysł amerykański aby nie dopuścić do porozumienia między Rosją i Niemcami. Na nasz koszt. Co innego, jakbyśmy My budowali takie porozumienie. Tylko do tego trzeba stać na własnych nogach. A na razie to Dudłaj z Błaszczakiem żebrzą o kolejnych żołnierzy i kupują jankeski szmelc za górę kasy. Naszej kasy. Także Międzymorze z żydowskimi zarządcami to kiepski pomysł.
 • @maharaja 09:54:15
  To Kaczyński ma jakieś dokonania? Mam na myśli oczywiście te pozytywne.
  Uwieszenie się wyłącznie na szyi Zachodu to gorsza katastrofa niż sprowadzenie krzyżaków. Już mamy tego efekty a będzie jeszcze gorzej jeśli się nie opamiętamy.
 • @zbig71 11:33:34
  Zgoda. Tylko my nie mamy siły, aby coś takiego zrobić samemu. Gdybyśmy mieli mężów stanu to wykorzystaliby poparcie USA do budowy własnej pozycji geopolitycznej.
  Tak samo jak można wykorzystać potencjał Niemiec w stylu: "przy fortunie radziwiłówskiej i moja wyrosnąć może"
 • @maharaja 10:22:37
  Tani populizm? Chciałbym, żeby tak było.
  Poza tym populizm to wsłuchiwanie się w głos narodu i realizacja jego najlepszych interesów. Widzisz w tym coś złego?
 • @wercia 10:40:01
  Wyznawcy Pislamizmu zawsze uciekają od tematu gdy brak im argumentów i natychmiast atakują rozmówcę. Ten sort (terminologia Kaczyńskiego) tak już ma.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:38:33
  PiSiory to w sumie drogi populizm. Nigdy się nie wypłacimy. Kaczelnik jest cweany. Dzieci nie ma, czyli nikomu długów nie zostawi. A siostrzenica to latawica. Sobie poradzi
 • 5*
  Bardzo wyważony i trafny artykuł.
  Ironia losu polega na tym, że ci którzy słowa Polska, godność, patriotyzm mają bez przerwy na ustach w rzeczywistości w jawny sposób sprzedają naszą Ojczyznę.
  No trudno, widocznie nie zasługujemy na normalne państwo.
  Z pewnością za te 30 lat Polski już nie będzie chociaż na mapie coś takiego będzie można chyba jeszcze znaleźć.
  Polska sprzedana w niewolę przez największych "patriotów"!
 • @Pyra z Wildy 11:00:24
  Wszystko się zgadza, listę "zasług" można znacznie rozszerzyć. Rządy PO-PiS a zwłaszcza samodzielne rządy PiS to pewna katastrofa dla Polski. Nie wolno dopuścić, żeby do tego doszło.
 • @wercia 11:04:48
  Oczywiście, że się nie obrażę :)
  Każde uzupełnienie tematu jest mile widziane.
 • @Wican 11:37:05
  Tak jak teraz robi to Turcja. Za amerykańskie pieniądze stworzyła mocną armię a teraz od Rosji kupuje S400. Właśnie tak się kaszle w poważnej polityce. U nas o takim prowadzeniu polityki to mówili tylko przedstawiciele Konfederacji, reszta opowiadała bzdety. A wyniki wyborów? No cóż.....
 • @Robik 11:43:59
  Ciężko polemizować z faktami :))
  Dzięki za gwiazdeczki.
 • @Robik 11:43:59
  Na tym polega właśnie cały ,,myk,, . Ci z patriotycznymi frazesami oddadzą nas w żydowską niewolę. Majstersztyk, trzeba przyznać.
 • @zbig71 11:46:10
  To świadczy tylko o propagandowym ogłupieniu Polaków.
  A wybory? To nie była pierwsza "noc cudów nad urną" i pewnie nie ostatnia.
 • @wercia 11:04:48
  Jest szanowna "przeciw" bo nie może już skorzystać z 500+?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:52:39
  No, ja myślę, że jeszcze wszystko przed nami, jeśli idzie o wybory. Ciekawe, czy tym razem do Polski przyleci przedstawiciel Departamentu Stanu do zwalczania antysemityzmu w Europie z rozkazami dla Dudy i Kaczelnika, czy wyślą kogoś innego?, Chociaż może wystarczy już Żorżeta z gotowymi wynikami.
 • Z kabarecika u Ruszczyka
  Lepsze niż Ucho Prezesa.

  Tak sobie ładnie z dzióbków piją tu te mysikróliki (Regulus regulus).

  Aż miło popatrzeć jak się prężą (zwłaszcza jak samiczka przyleciała zwabiona świergotem).
 • @zbig71 11:58:48
  Z wyborami nic się nie zmieni. Wygrają ci co mają wygrać a przegrają ci co mają przegrać. Transparentność jest na poziomie obwodowych komisji wyborczych, potem kontrola obywatelska się kończy.
 • @zbig71 11:46:10
  Czyli można. Możemy też współpracować z Niemcami, ale za coś. Niech zaczną widzieć w nas partnera i pozwolą na coś więcej niż bycie montownią i dostawcą taniej siły roc=boczej a odbiorcą towarów. Unia polsko-saska była niezłym pomysłem, A August II miał wizje, ale rzeczywistość go przerosło. Tak jak wcześniej wybitną królową, która była żona WŁadysława IV i jana Kazimierza
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:56:40
  Ja korzystam, ale mi się to nie podoba. Bo te dzieci będą to musiały oddać. I przez takie 500+ to dzieci stają się państwowe
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:56:40
  Przeczytaj leniwy człowieku analizę pińset plus w linku. który podałam wyżej. Mam w d. 500 plus, bo jak pracowałam to na dziecko nie dostałam nawet grosza zasiłku , bo przekraczało. Nie ułożyło mi się życie, to sama dziecko wychowywałam. Moge ci bezrozumny człowieku podać linki do pisowskich rozporządzeń, gdzie pod prestekstem jakiś groszowych podwyżek pisowcy wprowadzają niewspółmiernie dotacje na naukę języków dla nachodżców, nie będę podawała bo po pierwsze jest tego za dużo, po drugie i tak byś tego nie pojął,
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:03:42
  A jaka różnica, czy amerykański złom kupią za bankstera czy Schetyny? jaka różnica czy fabrykę Mercedesa sfinansuje Schetyna czy Szydło?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:03:42
  Gdyby wybory mogły coś zmienić, dawno byłyby zakazane. Także trup baronowo, grób baronowo, plajta, kryzys , krach.(czy jakoś tak)
 • @Wican 12:08:42
  Może uchodźcy tak Szkopom w dupę dadzą, że zapragną Polaków? Kto to może wiedzieć?
 • @Wican 12:10:35
  Żadna.
  PiS-PO to jedno zło.
 • @wercia 12:09:36
  ps. a teraz to "państwo" wyciąga do mnie pazury, abym płaciła na nachodżców, cyganów, zydów i innych. Ja sie uczyłam w tym państwie i miałam stypendium, ale nie socjalne tylko naukowe. Bo uczyłam się dobrze. Państwo już wyciągnęło pieniądze za moją naukę i dalej pazury wyciąga.
 • @zbig71 12:19:06
  DLatego ja Niemców bym się nie bał. Uważam, ze grożenie Niemcami to odwracanie uwagi od prawdziwego zagrożenia ze strony syjonistów. Kim Niemcy zasiedlą nasze tereny? Turkami czy Kurdami?
 • @Wican 12:34:10
  Też tak sądzę. Nie, żebym kochał szkopów, ale najgorsza może być tylko okupacja żydowska.
 • @zbig71 12:42:31
  A Ty myślisz, że kto rządzi w Niemczech?
  Niemcy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:44:20
  Myślę, że kombinują jak wyrwać się z uścisku jankeskiego. Mogą mieć większą szansę niż my w tym temacie.
 • @zbig71 12:51:52
  Są na krótkiej smyczy. Zwłaszcza ludzie ze Szwabii to rozumieją
 • @Wican 12:34:10
  Niemcy nikim nie będą zasiedlać polskich terenów, które przed wojną należały do Rzeszy, bo i po co. Scenariusz odzyskania przez nich tych ziem zakłada przeprowadzenie na nich referendum, w którym Polacy zamieszkujący te tereny, opowiedzą się za przynależnością do Niemiec w zamian za niemiecki paszport i 500+ w euro, a także za zarobki na niemieckim poziomie. Co to będzie za różnica dla kogoś, kto nawet nie będzie się musiał ewakuować, bo i tak wszystko to Unia Europejska.
  Ilu się nie zgodzì? Warto przy tym wziąć pod uwagę wyniki wyborcze do eurokołchozu na tych terenach. Zrobienie z Wrocławia małej Ukrainy to też nie jest przypadek.
  Na tym tylko polega zagrożenie ze strony Niemców. Przy obecnej sytuacji, podczas gdy jesteśmy którymś tam stanem USA, albo kolonią, jak kto woli, sprawa się nie sfinalizuje. Jednak gdy w tym zakresie Żydzi dogadają się z Niemcami, to podejrzewam, że odstąpią im trochę Polinu za odpowiednią cenę oczywiście i wówczas nasi amerykańscy sojusznicy nawet nie PiSną.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:30:59
  PiS-owi nie udało się jeszcze ruszyć "socjalnego elektoratu" do urn.
  Jeśli mu się to końcu uda i namówi do głosowania milion lub dwa nigdy wcześniej nie głosujących beneficjentów 500 plus to dramat zamieni się w masakrę.

  Samorządowe przegrali, europejskie przerżnęli, Timmermans odpadł ...

  Jak nie idzie, to nie idzie.

  Na pocieszenie powiem , że jeszcze tylko klęska w parlamentarnych i przez resztę roku spokój.

  Jesteśmy jednym Narodem dlatego musimy zmobilizować wszystkie swoje siły oraz zapał by dokopać komuchom i zniszczyć opozycję! By w Wyborach zadać jej ostateczny cios!

  Prawi głosujemy na PIS bo tu tkwi cała nasza siła i jedność bo dzięki tej jedności zwyciężymy!


  Dla dobra Polski!

  Pozdrawiam
  8-)))))
 • @Jan Twardowski 13:01:12
  A po co Niemcom zadłużone tereny?
 • @Husky 13:21:45
  Potrafisz rozbawić :))))
  A ja widziałem kiedyś jak cię twoi zabiedzeni przyjaciele z londynka przestrzegali, że za takie, pisraelskie poglądy wylatuje się stąd natychmiast.
  I co? Zżarli już swoje plugawe jęzory? :)))
 • @Husky 13:21:45
  No, wy Chazarowie jesteście jednym narodem może
 • @wercia 10:40:01
  Jedynym celem PIS-u w 2007r było wyeliminowanie z życia politycznego Samoobrony i LPR-u.Kiedy cel został osiągnięty PIS wycofał się na z góry upatrzone pozycje.
 • @wercia 10:40:01
  //... Chodziło o stocznie, które udawał, że ratuje. Był przecie taki "patriotyczny", to nie nie mógł sobie pozwolić na zmianę wizerunku//

  Ciekawe jak wytłumaczy ciemnemu ludowi kompletny zastój na odcinku autostrad, śmigłowców dla WP, czy w ogóle brak nowych ale takich konkretnych wielomiliardowych inwestycji zagranicznych etc etc ???!
 • @All
  Sojuszników nie dobiera się ze względu na to czy ktoś jest ładny czy brzydki ,silny czy słaby tylko czy jest wiarygodny czy nie.Dostaliśmy nauczkę przed IIWŚ kiedy to mogliśmy wejść w układ z bolszewikami .No ale niechęć i uprzedzenia do Rosji spowodowały,że wybraliśmy Francję i Anglię i wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle po prostu zostaliśmy zrobieni w ciula.Ta historia niczego nas nie nauczyła dalej wybieramy sojuszników bo jest taki śliczny,mądry i bogaty.
  A jakby się potoczyły losy IIWŚ gdyby to bolszewicy wspólnie z polską armią stawili czoła hitlerowskiej armii?Być może pochód zwycięstwa nad hitleryzmem nie był by w 1945r a w 1939r.No ale to tylko gdybanie.
 • @matterhorn 13:57:44
  Zgadza się, historia niczego nas nie nauczyła.
  Tylko, że teza, którą postawiłeś jest trochę karkołomna. Teraz sytuacja jest diametralnie inna, FR to nie bolszewicki CCCP.
 • @maharaja 10:06:20
  Jest też opcja ze wszystkimi w przyjaźni a z tymi którzy się kłócą (UE z Rosją, USA z Rosją) jako rozjemcy przyjaciele.
  Taka pozycja Austrii była by optymalna.
  Korzyści z zachodu i ze wschodu.
  Zero propagandowej nienawiści... lubimy się z zachodem i ze wschodem...jesteśmy pomostem który wszyscy lubią (poza żydami).

  Tylko do tego trzeba mądrych polityków a to wyklucza solidaruchów.
 • @matterhorn 13:47:09
  "Jedynym celem PIS-u w 2007r było wyeliminowanie z życia politycznego Samoobrony i LPR-u."

  Ważniejsze było przejęcie haseł i elektoratu.
 • @matterhorn 13:57:44
  "A jakby się potoczyły losy IIWŚ gdyby to bolszewicy wspólnie z polską armią stawili czoła hitlerowskiej armii?Być może pochód zwycięstwa nad hitleryzmem nie był by w 1945r a w 1939r."

  Czas był w 1938, gdy można było wejść także w sojusz z Czechosłowacją. W rezultacie być może wojny by nie było a Niemcy poszły by w kierunku wewnętrznego rozwoju oraz ekonomicznej ekspansji korzystnej dla wszystkich.
 • @Oscar 14:31:00
  "Taka pozycja Austrii była by optymalna.
  Korzyści z zachodu i ze wschodu.
  Zero propagandowej nienawiści... lubimy się z zachodem i ze wschodem...jesteśmy pomostem który wszyscy lubią (poza żydami)."

  Żydzi też by lubili. Każdy lubi tych co odnoszą sukces, poza nałogowymi zawistnikami.
 • Tymczasem...
  Wzrasta skrajne ubóstwo:
  https://marucha.wordpress.com/2019/07/02/wzrasta-skrajne-ubostwo/
 • Tymczasem...
  Polska śmietnikiem Europy i świata: padł absolutny rekord
  "Rok 2018 to trzy razy więcej odpadów, które trafiły do Polski z zagranicy, niż w roku 2015. "
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/06/polska-smietnikiem-europy-i-swiata-padl-absolutny-rekord/
 • Tymczasem...
  "Ponad 1444 zł trzeba będzie co miesiąc zapłacić ZUS - niezależnie od tego, jak idzie nam biznes. Tyle właśnie mogą wynieść składki na ZUS dla przedsiębiorców w 2020 roku. Podwyżka wyniesie aż 9,7 proc., czyli najwięcej w historii."
  https://www.forbes.pl/finanse/skladki-na-zus-2020-dla-firm-olbrzymia-podwyzka/k36w927
 • @Robik 14:58:58
  ""Rok 2018 to trzy razy więcej odpadów, które trafiły do Polski z zagranicy, niż w roku 2015. "

  Szyszko odszedł, ale zdążył obsadzić swoimi ludzmi wszystkie instytucje od środowiska swoimi. Teraz mogą czynić ziemię im poddaną, tę ziemię.
 • @Pedant 15:11:34
  No i mamy "durną zmianę". Co jedna to lepsza.
 • ODPOWIADAM NA PYTANIE TYTUŁOWE:
  Jest to absolutnie niemożliwe dlatego, że Kaczyński jest zdrajcą i działa na szkodę Polski. Czasu nie da się cofnąć więc nawet gdyby kaczelnik stał się taki jak Łukaszenka to nie cofnie to tego co zrobił na szkodę Polski
  Łukaszenka jest prawdziwym patriotą i działa w interesie swojego narodu.

  wniosek :TE DWIE POSTACIE SĄ RÓŻNIĄ SIĘ OD SIEBIE CAŁKOWICIE.

  Niech żyje Łukaszenko!
  Kalkstein do piekła !

  Koniec, k... kropka
 • @wercia 12:09:36
  No, no "mam w d... 500+".
  Takie enuncjacje są interesujące. Czy coś więcej się tam zmieści?
 • @Paulus Aquarius 15:31:54
  I teraz do wody; wypłyń na głębię.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:47:56
  https://www.youtube.com/watch?v=kvujGYuFe5s

  na początek
 • @Paulus Aquarius 16:06:45
  po drugie:

  https://gloria.tv/article/i3WbUGo8Ln6J6LmXVEvhvWkaH
 • @Paulus Aquarius 15:31:54
  Krótko i na temat. Dokładnie tak jest. Kalkstein=Stolzmann
 • @Paulus Aquarius 16:10:12
  po trzecie- dot. L.Kaczyńskiego , ale to oczywiste, że J. Kaczyński jest taki sam. :
  https://www.youtube.com/watch?v=-ophiJY5qrE
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:44:33
  Wojtas z armią przygłupów.
 • Prawda o Białorusi której nie pokażą w telewizji
  https://www.youtube.com/watch?v=aizQeb4yvVE

  Filmik

  https://www.youtube.com/watch?v=N3DCWWYq9hU
 • @Husky 13:21:45
  "Jesteśmy jednym Narodem"

  Tzn. Ty i Anglicy?
 • @maharaja 10:06:20
  "Ogólna polityka polskich rządów po 1989 r. jest niezła, a być może b. dobra"

  Piłeś - nie jedź - i nie pisz
 • @Pedant 15:11:34
  """Rok 2018 to trzy razy więcej odpadów, które trafiły do Polski z zagranicy, niż w roku 2015. ""

  Może to był drugi powód takiego karczowania lasów (pierwszy i główny to KASKA) - wszak gdzieś ten importowany syf trzeba upchać :))
 • @Hades 17:26:49
  Bo my Amerykanie tak mamy
 • @Husky 17:46:34
  "Bo my Amerykanie tak mamy"

  Znaczy się PEJSATE - wsio jasne
  PIS = PEJSATE = .....JE
 • @Hades 17:40:28
  "Może to był drugi powód takiego karczowania lasów (pierwszy i główny to KASKA) - wszak gdzieś ten importowany syf trzeba upchać :))"

  Najtaniej podpalić i puścić toksyny w powietrze, na złość lewackim ekologom. Dla Ojczyzny.
 • @Husky 17:46:34
  Dobrze że my Polacy mamy inaczej.
 • @Talbot 17:23:55
  Nie wpierniczaj się w nie swoje sprawy. Biełsat to nie Białoruska telewizja a obca agentura.
 • "Chybiony tytuł"
  Artykuł dobry, ale w tytule niepotrzebnie użyto nazwiska Kaczyńskiego. Lepiej byłoby użyć w tytule np. "Czy doczekamy się przywódcy Polaka jak Białoruś Łukaszenki?
 • @Janusz Kamiński 12:01:55
  Ty popatrz na swoją ławeczkę na NP, jak sobie miodzicie i wchodzicie jeden drugiemu w ........., tu przynajmniej portal żyje i się rozwija, mimo że są Narodowcy, pisiury i komuchy, ale jest wymiana myśli. A tam u ciebie na NP to już bagienko pisiorów, kąpiące się we własnym sosie. Kto będzie chciał czytać w kółko to samo o pisiorach.
 • @Analityk 21:20:57
  No właśnie.
 • @Pyra z Wildy 21:26:26
  Kamiński to cieć bez honoru. Cieszył się jak dziecko, że mógł mnie zbanować na swoim blogu a do mnie przychodzi i smrodzi. Ale ja rozumiem jego frustrację, u siebie dostaje praktycznie same zjebki i pały. Połowę komentarzy zresztą usuwa.
  Jego naturalne środowisko to zabiedzone joszki z londynka, czyli żule wykopani z NEonu.
 • @Analityk 21:20:57
  Słuszna uwaga. Następnym razem się poprawię :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:20:31
  Drobiazg Jarku. Po prostu uważam, że zastanawianie się przez nas czy JK zasługuje na poważne traktowanie, jest już w sobie nadużyciem. Szukajmy odpowiedniego kandydata na przywódcę wśród ludzi godnych tego stanowiska. Pozdrawiam.
 • @ Maharaja - Wiekszego idiotyzmu dawno nie slyszalem
  Piszesz ,,Ogólna polityka polskich rządów po 1989 r. jest niezła, a być może b. dobra, ale to będziemy w stanie ocenić za lat 50 dopiero,, czy mozna wymyslec wiekszea niedorzecznosc jako ogulne podsumowanie tego okresu ,totalny brak refleksji i wiedzy. Szkoda nawet uzasadniac . Kup sobie w taniej ksiazce ponizsza pozycje i sprobuj ogarnac swiat bo na dzis to nierwiele rozumiesz . Nie gniewaj sie za ostrosc oceny ale tym wpisem przeszles siebie .

  https://www.bankier.pl/.../John-Perkins-Hitman-Wyznania-ekonomisty-od-brudnej-ro...
  29 sty 2007 - „Ekonomiści od brudnej roboty” – pisze John Perkins – „są wysoko opłacanymi ... które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską ... Tematy: świat wybory korporacje robot Ekonomista Morderstwo Po Pracy ...
  HitMan wyznania ekonomisty od brudnej roboty (John Perkins ...
  https://www.taniaksiazka.pl › ... › Ekonomia i finanse › Pozostałe
  HitMan wyznania ekonomisty od brudnej roboty (John Perkins). ... finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa". ... USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność, ...

  By ulatwic ci ogarniecie calosci polecam i ten artykoł

  Rosja - największa grabież XX wieku - Stan Tymiński - NEon24.pl
  rzeczpospolita.neon24.pl/post/84862,rosja-najwieksza-grabiez-xx-wieku
  5 sty 2013 - Jak Rosja straciła 500 miliardów dolarów. Niektórzy ekonomiści oceniają, że w czasie zmiany ustroju, skutkiem gospodarczej terapii szokowej, ...
  NIE MOZNA ANALIZOWAC SZCZEGOLOW ZAPOMINAJAC O CALOKSZTALCIE UWARUNKOWAN I DO CZEGO PROWADZA
 • @Robik
  Znajomy mial w Angli firme toworzenia stron internetoiwych i dobrze soibie radzil w Londynie . Stac go bylo na mieszkanie i wszystko inne. Ze wzgledow rodzinnych wrócil do polski i chcial tu robic to samo po trzech miesiacach stwierdzil ze w tym kraju warunki finansowe sa nie mozliwe do tego by prowadzic firme i zyc i na stale wyjechal z rodzina do UK.
  Janusz Szumowski Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa ...
  https://niewygodne.info.pl/.../Skladka-na-ZUS-w-Polsce-i...
  2 dni temu - Kwota 2,95 funta tygodniowej składki na ZUS robi wrażenie. ... Tymczasem w UK podstawowa składka na ZUS to jedynie 2,95 £ tygodniowo! ... Choć wydaje się to być nieprawdopodobne, to jednak od przyszłego roku stanie ...
  Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa składka na ZUS to jedynie 2,95 funta tygodniowo!
  niewygodne.info.pl
  Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa składka…
  Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa składka na ZUS to jedynie 2,95 funta tygodniowo!

  Lubię to!

  · Odpowiedz · Usuń podgląd · 4 d
  ZUS w Polsce 1450 ,, miesiecznie w Angli 60 zl to najlepsza defibnicja wolnosci narodu.........................................................................................Jaka jest ruznica miedzy krajem ktory okupuje a krajem ktory jest pod okupacja [wzglednie kolonia a krajem kontrolujacym kolonie ]. Ładnie choc malo precyzyjnie ujol to premier Morawiecki w rozmowie z Bronisłlawem Wildsztajnem- cyt,,polska jest własnoscia osob z zagranicy,,....................................................................................... Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa składka na ZUS to jedynie 2,95 £ tygodniowo!
  Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa składka na ZUS to jedynie 2,95 £ tygodniowo! bark/Flickr/CC BY 2.0

  Choć wydaje się to być nieprawdopodobne, to jednak od przyszłego roku stanie się faktem. Otóż prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce, o ile nie załapie się na żadne ulgi i zwolnienia, będzie musiał co miesiąc płacić blisko 1450 zł samych tylko składek ZUS! Do tego dochodzą jeszcze inne obciążenia (PIT & niska kwota wolna). Tymczasem w Wlk. Brytanii podstawowa składka na tamtejszy ZUS (tj. National Insurance) wynosi zaledwie 2,95 £ tygodniowo, albo nie ma jej wcale, gdy przedsiębiorca zarabia mniej niż równowartość ok. 29,5 tys. zł rocznie.

  Według danych z ubiegłego roku, które ogłosiła polska minister przedsiębiorczości i technologii, nasi rodacy stworzyli na Wyspach już ponad 60 tys. firm. Dlaczego Polacy tak chętnie zakładają firmy w Wielkiej Brytanii? Na odpowiedź składają się dwa czynniki: Pierwszym z nich jest duża populacja osób urodzonych nad Wisłą w Wlk. Brytanii (na stałe mieszka tam ok. 1 mln obywateli Polski). Po drugie - prowadzenie biznesu na Wyspach jest bardzo opłacalne. Obciążenia fiskalno-ubezpieczeniowe są tam niskie lub bardzo niskie, a brytyjskie państwo wychodzi ze słusznego założenia, że jeśli przedsiębiorca nie zarabia wystarczająco, to nie musi płacić składek na ubezpieczenia czy podatku dochodowego.

  Konieczność zapłaty składek na ubezpieczenie dla samozatrudnionych (tj. National Insurance - odpowiednik polskiego ZUS) pojawia się dopiero, gdy dana osoba osiągnie w ciągu roku zarobki min. 6205 £ (ok. 29,5 tys. zł). W takich okolicznościach jest zobowiązania płacić tygodniową składkę w wysokości 2,95 £ (nieco ponad 14 zł). W przypadku zarobków poniżej wspomnianego limitu (6205 £ w skali roku) nie ma obowiązku płacenia składek na National Insurance.

  Gdy zarobki przekroczą pułap 8424 £ w skali roku (około 40,5 tys. złotych), to - oprócz składki podstawowe (tj. 2,95 £ tygodniowo) należy zacząć płacić dodatkową składkę w wysokości 9 proc. od nadwyżki powyżej 8424 £. Innymi słowy - prawdziwe składki na brytyjski ZUS zaczyna się płacić dopiero wtedy, gdy pojawiają się realne zarobki.

  Podobnie ma się rzecz w przypadku podatku dochodowego (income tax). Przedsiębiorca w Wlk. Brytanii zapłaci go w danym roku podatkowym dopiero po osiągnięciu dochodu na poziomie 12500 £, czyli około 60 tys. złotych.

  Tymczasem w Polsce składka na ZUS (o ile dany przedsiębiorca nie załapie się na żadne ulgi lub zwolnienia) wynosi obecnie 1316,97 zł. Od przyszłego roku ma zaś wzrosnąć (wg szacunkowych wyliczeń) do poziomu ok. 1445 zł. Dodatkowo - co do zasady - podatek PIT trzeba płacić już po osiągnięciu dochodu przekraczającego 3091 zł. Innymi słowy - kwota wolna od podatku w Wlk. Brytanii jest ponad 19. razy większa od kwoty wolnej obowiązującej w Polsce.

  Linki do materiałów źródłowych znajdziesz pod artykułem na:

  Źródło: Niewygodne.info.pl

  Polub nas na facebooku..............Prawdziwe informacje www.alexjones.pl
  alexjones.pl/
  Alex Jones. Zawsze aktualne ... Składka na ZUS skoczy do 1450 zł. Tymczasem w UK podstawowa składka na ZUS to jedynie 2,95 £ tygodniowo! Choć wydaje ...
  ‎Informacje z Polski · ‎Informacje ze świata · ‎Palestyna w Europie! Żydzi ... · ‎Medycyna
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:30:59
  "Ruszkiewicz nigdy nie będzie obiektywnym blogerem"
  A od kiedy to bloger musi być obiektywny?
  Słońce, alkohol, czy wrodzony ...zm się odezwał?
 • Czy Kaczyński będzie kiedyś jak Łukaszenka?
  NIGDY
  Kalktein jest niereformowalny a jego buta arogancja i zwykłe zbydlęcenie nie ma sobie równych a co więcej uważa że tak jest dobrze więc się nie zmieni
  Łukaszenka pomimo tego że jest taki jaki jest nigdy nie zniży się do poziomu jaki prezentuje Kalkstein czyli dwa metry pod dnem - w mule
 • @Wican 10:38:23
  "Tani populizm to uprawia PiSiactwo"
  Tani? Jeśli to jest tani to nie wiem ile dla szanownego kolegi jest "drogo"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:35:44
  "To Kaczyński ma jakieś dokonania? Mam na myśli oczywiście te pozytywne"
  Ponoć potrafi sam zawiązać sznurówki w butach
  Tyle że robi to najpierw na stole i dopiero później je zakłada przy pomocy przybocznej świty swoich przydupasów
 • @Wican 11:42:43
  "Kaczelnik jest cweany. Dzieci nie ma, czyli nikomu długów nie zostawi"
  Zostawi po sobie mienie bezspadkowe które jego rodacy doliczą do roszczeń
 • @Mordechaj 10:44:38
  Pański nicek to od
  a. "w mordę ch.." (stare zawołanie bojowe podobne temu, które przytaczał Lem).
  b. "morda ch.." - jako typ wypowiedzi.
  c. "mordować ch...". To może być uznane za propagowanie nienawiści.
 • @Husky 13:21:45
  "Prawi głosujemy na PIS"
  Prawi tzn prawobrzeźne pejsate mendy znad Jordanu chyba miał pisiak na myśli
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:56:52
  Nie to imię dziadka - a co to za różnica? Ja Pana nie pytam czy J. to litera z prawdziwego nazwiska a Wojtas to tylko przekręcenie słowa kut...s - piszesz Pan pod takim nickiem pod jakim piszesz i to Pana problem że są to aroganckie głupoty
  Nie pisze nick tylko osoba
 • @Mordechaj 11:04:54
  Każdy sądzi wg siebie; ja piszę pod własnym nazwiskiem, Pan pod swoim...
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:46:15
  I zadając takie pytanie dla mnie zrobił to Pan wedle swojej zasady czyli osądzając wedle swoich czynów co powinno też się automatycznie tyczyć Pańskiego nicka. To chyba dość logiczne
  Chyba że chodzi o zasady kaczystów które są jak stary kurs rubla transferowego którego przelicznik bywał w tej samej sekundzie inny w zależności od tego czy sowiety coś kupowały czy sprzedawały
  Więc może zapytam wprost aby za dużo nie dywagować:
  Pan kaczysta - czy normalny Polak?
 • @Mordechaj 12:25:47
  Ciekawe co odpowie Szanowny Wojtas?
  (Nazwisko prawdziwe)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:55:08
  Jak widać nabrał macy w otwór gębowy i cicho siedzi - i w sumie ma rację bo im mniej się odzywa tym mniej się będą z niego śmiać
 • @Mordechaj 12:25:47
  Mordechaj - typowo słowiańskie imię.
  Pewnie dlatego wzmianka o macy.
  Nie będziemy dyskutować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:45:19
  "Nie będziemy dyskutować"
  To nie dyskutuj Pan, tylko nie zwalaj winy na jakieś imię bo to cienki wymyk
  Zawsze można powiedzieć w prost, że brak argumentów a w zasadzie jaj czy tam tylko napletka, albo że z pełną buzią się nie rozmawia (maca jeszcze nie dokończona) Po co tak kręcić
 • NIGDY
  Łukaszenka obronił i broni swój kraj przed grabieżą. A nasz bliźniak sam grabił jak inni na skromną miarę na swoje siły. A i innym nie zabraniał

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej