Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22544 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Czy będzie wojna z Iranem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od kilku miesięcy USA prowadzą wojnę ekonomiczną a zwłaszcza medialną z Iranem.

 Usa jednostronnie odstąpiły od tzw. umowy nuklearnej, na mocy której w zamian za rezygnację Iranu że wzbogacania uranu zniesiono niektóre sankcje nałożone przez USA. Nie warto nawet nadmieniac, ze takie sankcje są całkowicie sprzeczne z prawem miedzynarodowym. Celem amerykańskiej administracji jest doprowadzenie do całkowitego odcięcia Iranu od światowego rynku ropy co z kolei oznaczałoby całkowitą ruinę gospodarki tego kraju. Jako ciekawostkę można podać, że agencja kontrolująca wypełnianie postanowienia umowy podkreśla, ze Iranu całkowicie wypełnia postanowienia umowy a jednostronnej, nielegalnej akcji USA przeciwstawiają sie inni sygnatariusze - UE oraz oczywiście Chiny i Rosja. W stosunku do nich Amerykanie (a raczej ci, którzy nimi rządzą) także maja zamiar wprowadzić sankcje. Dlatego właśnie Polska, jako wierny i posłuszny "sojusznik" nie może kupować wysokiej jakości ropy (lepszej od rosyjskiej) z Persji...

Kto pcha USA do wojny? To żadna tajemnica - nasz drugi "wieczny" sojusznik czyli Izrael oraz Arabia Saudyjska, także nasz sojusznik.

Jakie byłyby konsekwencje tego konfliktu gdyby do niego doszło? Specjaliści oceniaja, że ropa natychmiast podskoczyła by do min 300$ za baryłkę a prawdopodobnie jeszcze więcej. Atak na Iran oznaczałby zamknięcie cieśniny Ormuz, przez którą przepływa 25 procent światowej ropy. Ta cieśnina jest praktycznie pod kontrolą Iranu i jesli Persowie zostana przymuszeni to to zrobią, maja ku temu środki i determinację. Poza tym Iran cieszy się poparciem Rosji a przede wszystkim Chin, dla których Iran jest jednym z najważniejszych dostawców.

To jednak nie wszystko, bezpośrednie straty poniósł by natychmiast Izrael, główny podrzegacz, na który natychmiast poleciałoby ok 100 000 rakiet, rzecz niemożliwa do ogarnięcia...

Analitycy ekonomiczni przewidują, że kryzys gospodarczy, który by wybuchł doprowadziłby do niespotykanej dotąd depresji. Paraliż całych gospodarek, głód a co za tym idzie masowe migracje byłyby najprostszymi do przewidzenia konsekwencjami. Przedsmak mamy już teraz gdy w efekcie bandyckich wojen prowadzonych przez USA w interesie Izraela na Europę ruszyła wielomilionowa fala uchodźców uciekających przed wojną. Takie sa bieżące koszty wojen Syjonu.

Czy Iran powinien mieć broń jądrową? Moim zdaniem tak! Kadaffi i Hussain już nie zyja a ich państwa zostały zniszczone bo nie mieli. Korea Płn smieje się Trumpowi w twarz bo ma w razie czego czym odpowiedzieć. Dzis żadne państwo nie jest bezpieczne jeśli nie posiada odpowiednich środków odstraszania bowiem jak pokazuje praktyka przed USA nie obronia żadne traktaty, oni szanują prawo międzynarodowe jedynie wtedy gdy im to się opłaca. Obecnie doszło już do tego, że szantażują nawet swoich sojuszników (czyt. wasali).

Trump ostatnio trochę spuścił z tonu lecz nikt nie może zagwarantować, że CIA, Mossad i służby AS nie wykręca jakiegoś numeru, próby juz były... A wojna z Iranem to przekreślenie szans Trumpa na drugą kadencję. Bądźmy jednak pewni, że gdyby syjonistom, którzy przewodzą deep state w USA udałoby się jednak sprowokować ten konflikt to Polska byłaby w pierwszym szeregu "sojuszników".

Iran to jednak nie Afganistan, Irak czy Libia, nawet razem wzięte. Gdyby USA zdecydowałyby sie na taki ruch to oznaczałoby katastrofę dla nich i całego świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Czy Iran powinien mieć broń jądrową? Moim zdaniem tak!"

  Jestem za!
  Chociaż pytanie może być nieaktualne, bo w jednym ze swoich filmów Gryguć powiedział, że Iran już tę broń ma, a wkrótce będzie miał rakiety.
  Ale oczywiście szczegółów nie podał, bo jeszcze kto by usłyszał ;-)

  5*

  Pozdro!
 • Saddam
  I Kadaffi nie żyją , bo chcieli rozliczać się w innej walucie niż dolar. Jeden i drugi to otwarcie zapowiedział i to była dla tych panów zguba. A złoto Kadaffiego gdzieś ,,przepadło,,.
 • @zbig71 08:48:49
  A jeśli idzie o szabesgoi z PiS , to już ładnych parę lat temu ichniejsza prasa pisała ,,czy Iran podpali świat? ,, Więc w razie jakiegokolwiek konfliktu PiS w wysługiwaniu się syjonowi nie da się nikomu wyprzedzić.
 • @zbig71 08:48:49
  Oczywiście, to była bezpośrednia i najwazniejsza przyczyna.
 • @zbig71 08:54:57
  Nie tylko PiS służy wiernie syjonowi choć trzeba przyznać że są prymusami. PO czy SLD też się nie leniły.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:05:02
  W zasadzie to cały okrągły stół. Co akurat jest ilustracją, kto ich wszystkich wystrugał z banana.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Nie będzie żadnej wojny, już są potajemnie prowadzone rozmowy USA z Iranem, przyznał to Trump. USA nie stać na wojenkę, a po drugie to wtedy Izrael przestałby istnieć.
 • @kula Lis 68 10:00:21
  Takie są właśnie wnioski mojej notki. Pozostaje tylko się cieszyć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:05:11
  Pamiętasz jak odgrażał się Trump Kim Unowi? I co? Stulił uszy po sobie, nazwał go najlepszym przyjacielem? a Kim i tak ma ich i jego w dupie, robi swoje.
 • @kula Lis 68 11:02:44
  Powinniśmy trzymać kciuki za Iran i Łukaszenkę. Bo nie dają się syjonistom.
 • Moim zdaniem Iran to pułapka na USSrael.
  Iran pobrzękuje szabelką ale nie pokazuje siły.
  Stosunki z Rosją jakieś takie niejasne.
  W Syrii Iran daje się bombardować żydom..

  Moim zdaniem to pułapka na syjonistów.
  Niech uderzą... dostaną po łapach porządnie tak że im odechce się
  takiego jak dotychczas myślenia... "jesteśmy najsilniejsi i każdemu możemy dać w mordę jak nie będzie nas słuchał".
  To filozofia prymitywnego bandyty a jedyne co może zmienić jego "filozofię" to dostać porządnie po mordzie od jednej z jego potencjalnych ofiar.

  Jak mam rację to Iran ma więcej niż pokazuje.
  (broń z Chin, Korei pd, Rosji...) Iran się tym nie chwali Iran czeka z palcem na spuście (obrona elektroniczna, rakietowa, głowice jądrowe z Korei...).
  Gdy bandyci napadną na Iran to Iran natychmiast zmiecie wszystkie bazy USA i "koalicji" w promieniu 1000 km (w tym bazy AS, Kuwejtu, Kataru...Bahrainu..).
  Atak na Irańskie instalacje naftowe spowoduje likwidacje instalacji naftowych "koalicji" w regionie.
  Jedyne przed czym Iran musi się zabezpieczyć to użycie przez USA strategicznych sił jądrowych.
  Iran musi pokazać że też ma rakiety którymi dosięgnie USA.

  Ponadto na Iranem "parasol" może rozciągnąć Rosja.

  Po takim starciu (kilku godzinnym) bliski wschód będzie wolny od syjonistycznych koalicjantów a ropa skoczy do 200$...i pokryje Iranowi i Rosji koszta tej zasadzki.
  Co dalej ? dalej pod górkę
  To będzie początek III wojny światowej
  Syjoniści z USA założą blokadę na eksport ropy z Iranu będą chcieli zatapiać Irańskie transportowce...czy odważą się zatapiać lub rabować tankowce np Chińskie ? Nie wiem.
  Będzie morska blokada .. na Iran i sojusznicy odpowiedzą taką samą morską blokadą. Morskie podbrzusze Euro Azji zostanie sparaliżowane blokadami. Przewagę uzyskają mieszkańcy Euro Azji bo flota Amerykańska (i każda inna) na pełnym morzu jest łatwym celem a lądowe instalacje obronne już takim łatwym celem nie są.

  Jednym słowem Syjoniści i ich amerykańskie goryle zostaną zapędzeni
  do USA bez możliwości handlowania ze światem (blokady morska na Atlantyku i Pacyfiku.
  Iran, Irak i inne kraje arabskie wejdą w sojusz anty Izraelski ...
  Izrael po wyizolowaniu USA jest bez szans z powodu braku strategicznej przestrzeni operacyjnej (zasypia żydów rakietami)
  oraz na brak zasobów fizycznych bo zasoby finansowe przestaną się liczyć (nie wystarczy sobie zamówić broń trzeba jeszcze ją dostarczyć).

  Zostaną oczywiście uruchomione na wniosek Rosji korytarze humanitarne dla cywilów żydowskich by mogli opuścić Izrael...
  dokąd będą prowadziły te korytarze nie wiem .. nikt nie zechce żydów przyjąć ..a Rosja jak zechce ich przyjąć to popełni wielki historyczny błąd.

  Ciekawe czy dobrze wróżę.
 • @Oscar 12:15:55
  Rosja już chyba opuszcza Wenezuelę, wcześniej opuściła Libię. W Syrii pozwala na bombardowanie pozycji irańskich.
  Iran wojskowo jest słaby, choć ma dużo sprzętu. Ale samoloty, czołgi trochę przestarzałe. Natomiast posiada niezłe wojska rakietowe. Z tym, że wymiana strzałów z Izraelem, będzie katastrofą dla obu państw.
  Iran niczego nie zmiecie. Jakby miało się zacząć, to w krótkim czasie, Iran zostałby pewnie "bez głowy".
  Jakie kraje arabskie wejdą w sojusz antyizraelski? Niby Saudowie? Państwo któe zbroi się na potęgę? Bogate Emiraty? Arabowie nie lubią Persów a sunnici szyitów.
  Iran ma obecnie wytrawnych graczy i musi unikać eskalacji. Z Izraelem można iść na przetrzymanie. Zwłaszcza, że po zdradzie Hamasu w Syrii, sporo członków Islamskiego Dżihadu w Palestynie przeszło na szyizm i dostali wsparcie z Iranu. Teraz nie wiem, jakie są relacje Iranu z Hamasem. Na wykończenie można grać Hezbollahem i Syrią.
  W regionie też trzeba liczyć się z Turcją, Pakistanem (często "pożyczają" Saudom pilotów, bo tamtejsze pastuchy miewają problemy, aby ogarniać poważny sprzęt), jak i z Kurdami. A Rosja jest wciąż w defensywie.
 • @zbig71 11:38:57
  Kto ma broń A czy rakiety to im powyżej chuja nawet USA nie podskoczą. Przykładem KRLD i obecnie Iran.
 • @Oscar 12:15:55
  Scenariusze mogą różnić się detalami ale w każdym wariancie syjon przegra.
  Pytanie tylko ile to będzie kosztować?
 • @kula Lis 68 12:47:02
  D.Trump wycofując się z porozumienia nuklearnego z Iranem, dąży do wewnętrznego przewrotu w Iranie, który ma być efektem "brania głodem" Irańczyków(podobną taktykę stosuje wobec Wenezueli).
  Tzw. "Arabska Wiosna", to ten sam szymel, jaki próbują USA wobec Iranu i Wenezueli.
 • @Wican 12:46:19
  Ja politykę Rosji na BW odbieram, może zbyt optymistycznie, tak że Rosja się czai.. nie pokazuje wszystkich pazurów, chciała by ośmielić przeciwnika by go z zaskoczenia zdegradować..

  Może jestem zbytnim optymistą.
  Ale sądzę że bez asa (asów) w rękawie Putin nie pchałby się w globalną zadymę z globalnymi bandytami.

  Ciekawe rzeczy zapewne dzieją się pod dywanem a tam nasz wzrok nie sięga.
 • @Oscar 13:36:50
  I nie sięgnie.
 • @kula Lis 68 15:37:17
  Sięgnie sięgnie tylko że albo po czasie gdy ta wiedza będzie już historyczna...
  alby gdy wrogie dla "dywanu" siły jak np Assange wywloką na powierzchnię.
 • @Oscar 12:15:55
  III WŚ jest faktem na naszych oczach..
  Izrael zostanie zniszczony, wyemigrują do Polin..
  Polskę ominie zawierucha wojenna, lecz nie ma się z czego cieszyć.. zostaniemy niewolnikami we własnym kraju, co już ma miejsce..
 • Nie widziałem drugiego takiego
  Nie widziałem drugiego tak zastrachanego człowieka.

  Ledwo się obudzi, lub częściej - wytrzeźwieje,wrzeszczy na cały głos: - czy będzie wojna?! Czy będzie wojna?! Czy będzie wojna?!

  Więc postanowiłem biedaka uspokoić.

  - Tak panie Ruszkiewicz, będzie wojna. Nie pan już sobie kupi te walonki i papachę.
 • @Janusz Kamiński 20:59:00
  Czy ty Kamiński musisz na każdym kroku udowadniać jakim jesteś idiotą?
  Miej trochę litości dla swojej rodziny.
  I nie lataj za mną bo znowu będzie urlopik.
 • OCENA 5*
  Czy będzie wojna z Iranem ?

  https://www.defence24.pl/wojna-iranu-z-izraelem-na-ile-realna-komentarz

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej