Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
466 postów 20195 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Klinem w PO-PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze długo Polacy nie wyswobodza się z uścisku tego magdalenkowego (po)tworka.

 

 Polska scena polityczna od 89' przechodziła różne ewolucje i roszady ale kilka pierwiastków było zawsze wspólnych - dążenie do pozbawienia Polaków całego dorobku powojennego oraz podporządkowanie obcym ośrodkom decyzyjnym. O ile to pierwsze zakończyło się już praktycznie "sukcesem" to drugie zadanie postawione przed naszymi zarządcami jest jest w toku a właściwie w fazie końcowej. Pisanie pod obce dyktando ważnych z punktu widzenia interesu narodowego ustaw, instalacja obcych wojsk na polskim terytorium i proszenie na klęczkach o więcej, przy czym wszystkie koszty my mamy ponieść, nie jest oznaką "wstawania z kolan". 

Dorobek poprzedniej ekipy także jest "imponujący". Dzięki takiej polityce Polska stała się w UE popychadlem a ucieczka D. Tuska do Brukseli udowodniła gdzie politycy tej partii mają polski interes. Tak więc obydwie "zwalczajace" się partie dążą do jednego - wyszlamowania Polski z dobytku i suwerenności. 

Niestety, Polacy nie dorobili się jeszcze silnej, zdeterminowanej grupy, która stanęła by w poprzek tej wrażej robocie. Nic w tym dziwnego skoro cały system medialny jest w obcych albo rządowych rękach a posłowie obydwu "zwalczajacych" się stron praktycznie śpią przed kamerami i mikrofonami. Jeśli dodać do tego 5% próg wyborczy to nie ma się co dziwić, że nic nie ma prawa się zmienić. 

Pojawiło się jednak blade bo blade ale jednak światełko w tunelu. Konfederacja, bo to ich mam na myśli, to twór dość egzotyczny. Sojusz Korwina z Braunem, Winnickim i ostatnio z Jakubiakiem może wydawać się mocno naciągany ale mają jednak coś wspólnego - mniejsze lub większe wykluczenie z polityki środowisk, które reprezentują. Nie chcę się tutaj zajmować poszczególnymi programami i różnicami między nimi. Każdy może i powinien zrobić to we własnym zakresie. 

Idea jest bardzo prosta, jakikolwiek urobek wyborczy Konfederacji będzie kosztem PO-PiS i ewentualnie głosami tych, którzy tak jak ja do wyborów nie chodzą. Chodzi o maksymalne osłabienie istniejącego układu, żeby nigdy już nie zdarzyła się sytuacja, w której któreś z tych dwóch ugrupowań mogło rządzić samodzielnie. Samodzielne rządy prowadzą prędzej czy później do patologii, samozadowolenia a często korupcji. Przy czym zawsze ręka rękę myje i cele więzienne nie są przepełnione. 

Osłabienie tego chorego układu to plan minimum. Planem maksimum powinno być drastyczne obniżenie progu wyborczego, który uniemożliwia praktycznie obywatelom uczestnictwo w polityce. Jeśli nie udałoby się przeprowadzić tego bezpośrednio na sali sejmowej to partia parlamentarna (może nawet koalicjant rządowy) ma różne środki nacisku z przeprowadzeniem ogólnopolskiego referendum włącznie a to byłby pierwszy gwóźdź do trumny obecnego układu.

Że mało? Zależy jak na to spojrzeć, w polityce powinno się stawiać cele osiągalne i konsekwentnie je realizować. Cztery lata następnej kadencji Sejmu miną szybko i następne wybory mogą już wyglądać inaczej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • "Niestety, Polacy nie dorobili się jeszcze silnej, zdeterminowanej grupy, która stanęła by w poprzek tej wrażej robocie. "
  Na to nie widać szans, bo każda próba powstania takiej elity wypalana jest ogniem, krzyżem i mieczem. Partie powstające na fali poszukiania czegoś nowego, jak ostatnio Kukiz stają się partiami jednej kadencji pod koniec stapiając się z jedną z opcji PO-PiS. Za kim w najbliższych wyborach pójdziemy, za partią Rydzyka, czy Biedronia, jako nową siłą w polityce? :) Nie iść do wyborów, źle. Iść, na kogo zagłosować?
 • @Zawisza Niebieski 15:44:37
  Konfederacja, napisałem wyraźnie.
  Biedron ani Rydzyk to nie polska bajka.
 • A co tam robi JKM, który pewnie jak tylko dorwie się do władzy, to...
  sprzeda Polskie Lasy Państwowe w dużych kawałkach, dużym klientom?
 • @Zawisza Niebieski 15:44:37
  Nie będę głosował na żadną partię, która nie obieca, że natychmiast po wyborze dokona Intronizacji w Państwie (bo w Kraju już była) Jezusa Chrystusa i niezwłocznie zmieni polskie prawo zgodnie z Prawem Bożym, czyli w pierwszej kolejności zniesie prawo do zabijania ludzi, wycofa Wojsko Polskie z Nato, wypędzi z Polski wojska okupacyjne i odda nasz Kraj pod opiekę Matce Boskiej Królowej Polski i naszym świętym Patronom, itd, itp...

  Na żadne wybory już nie pójdę, bo bez tego Polska nie ma najmniejszych szans na wydostanie się spod okupacji, i wszelkie (niby)mieszanie tam u góry jest tylko wyłącznie sterowane przez okupanta
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:55:14
  To jest do zrobienia. Jednak najpierw gorzącym żelazem trzeba by wypalić takich geniuszy myśli ekonomicznej jak imć @Wojtas.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:55:14
  Wiadomo, że ani Biedroń ani Rydzyk to nie są polskie opcje. Rydzyk to tylko straszak na Kaczyńskiego w wyborach do UE. Jeśli w jakimś stopniu odbiorą PiS jakieś miejsca w euro-parlamencie Kaczynski w wyborach do sejmu będzie pokorniejszy względem Rydzyka. Oczywiście każdy głos, miejsce odebrany koalicji magdalenkowej PO-PiS jest pro publico bono, ale jak widzisz mamy konsolidację, rozbita opcja liberalna skonsolidowała się i idzie jedną paczką. Podobnej konsolidacji dokonal Kaczyński, choć metodami siłowymi niszcząc LPR oraz Samoobronę. Praktycznie PO-PiS zagarną całą władzę w Polsce i między sobą ustalają podział łupów. Co oznacza iż w Polsce decydują interesy korporacji europejskich, Izraela, Usa z dużym wsparciem dla interesów Ukrainy.
 • Za Jakubiakiem
  "Sojusz Korwina z Braunem, Winnickim i ostatnio z Jakubiakiem może wydawać się mocno naciągany ale mają jednak coś wspólnego - mniejsze lub większe wykluczenie z polityki środowisk, które reprezentują."

  Jeśli chodzi o małych i drobnych przedsiębiorców (75% ogółu) Jakubiak moźże okazać się lokomotywą. W poprzednich wyborach środowisko poparło KUKIZ'15 (przynajmniej jeśli chodzi o Śląsk czy Małopolskę), ale, generalnie, posłowie rozczarowali.

  Jakubiak natomiast dał się poznać jako ten, który nie tylko mówi, ale na dodatek jeszcze wie i rozumie co.
 • @ Autor
  5*

  Ukłony
 • @Jan Paweł 16:12:33
  SEKCIARZ
  (na szczęście aż taka zapaść Polsce nie grozi)
 • @Jan Paweł 16:06:10
  "A co tam robi JKM, który pewnie jak tylko dorwie się do władzy, to...
  sprzeda Polskie Lasy Państwowe w dużych kawałkach, dużym klientom?"

  Spokojna głowa. Taka sprzedaż to nie kwestia decyzji jednej osoby.
  Za to z JKM-a może wyjść dobry taran na patologię podatkową.

  Ukłony
 • @ Autor, All
  Ach, ileż to pożytków można wyciągnąć z takiego nowozelandzkiego zamachu i napisów na broni!

  Jedną z opcji jest powiązanie terrorystów z ugrupowaniami narodowców przez lewactwo zwanych faszystami i rozpocząć czystki (jednocześnie, na boku prowadząc dorabianie legend). Jeśli będą protesty, to się zrobi stan wyjątkowy, a jak powiedział Pan Nikt "stan wyjątkowy zawsze smaczny i zdrowy" ;-/

  I to może właśnie być scenariusz walki z Konfederacją :-(
 • Tupanie nóżkami w miejscu
  Niestety ale to było jest i na długo długo będzie jedynie tupanie nóżkami w miejscu i pisanie siermiężnych tekstów gdzieś w mini zakątku bezkresnej sieci
  Polacy są bardzo mało pamiętliwi i bardzo łatwo sterowalni
  Starsi mają ostro katolsko zryte mózgi, zaś młodzi zamiast nich: sraczkę, chipsy i smarkfony
  Bez zmiany ordynacji takie skubanie kilku procent gó...no da bo nadal będzie prawie ten sam syf tylko bardziej pudrowany bądź mocniej zakamuflowany
  Niby lepszy rydz niż nic, ale w tym przypadku przy takiej liczebności najeźdźców i liczbie "broni" jaką posiadają te wszelakie mini podchody są jak rzucanie skulkowaną watą w czołgi
 • @Hades 17:41:13
  Ordynacja póki co jest jaka jest. Przedstawiłem propozycję jak ją zmienić. Nie rozumiem krytyki.
 • @Zawisza Niebieski 16:31:01
  To co?
  Mamy się położyć i nic nie robić?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:47:03
  Al się wysiliłeś - najpierw Braun, teraz Konfederacja, a kasą będzie rządził Nikander . Widzę do czego to prowadzi i dlatego Nikander mnie nie lubi.

  No dobrze, wejdzie Konfederacja do Sejmu i jak to w zwyczaju - zaniknie po kadencji.
  Co dalej?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:11:34
  Braun należy do Konfederacji.
  Zniknie albo nie zniknie, zobaczymy.
  Dla mnie najważniejsze, żeby Popis zniknął.
 • @Humpty Dumpty 17:24:16
  Dopóki mam u ciebie bana to dobry obyczaj nakazuje nie komentowanie u mnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:16:48
  .....żeby Popis zniknął.

  Nie zniknie, nie teraz i prawdopodobnie w następnej kadencji znów będzie miał najwięcej posłów.
  W takim układzie real polityka, to taka gra, w której będąc początkującym, zatem słabym, nie porywamy się na najsilniejszego, lecz w układzie z najsilniejszym (PiS-em) wykańcz się słabszych, by zająć ich miejsce poszerzając sobie pola i zdobywając większy przyczółek.
  Dopiero jako silni można myśleć o kolejnej rozgrywce tym razem z tym silniejszym (PiS-em).
  Walka na dwa fronty z PiS i PO to skazanie siebie na porażkę i wypad z gry.

  Można pisać o Konfederacji, dobrze, źle, lub nie pisać wcale, ale jeśli już wiązać z nią jakieś nadzieje to samo głosowanie na Konfe, daje niewiele.
  Proponuję kolegom coś więcej, dołączyć do niej fizycznie.
  Pan Wojtas coś kiedyś napomknął, że chciałby kandydować.
  Może i autor tekstu też miałby taką ochotę, może by w końcu skończyć z impotencją Neonu na którym nic się nie udaje, udowodnić, że jednak można, więc zebrać się w gromadką i czy się lubimy, czy nie, kłócimy, czy tylko dyskutujemy, przystąpić do tych co już się skonfederowali.
  Pisać umiecie, intelekt macie, nazwiska takie że ho, ho, Neon poczytny, więc na co czekacie? Na oklaski, na to by was ktoś popychał?
  Brak śmiałości, czy lęk wysokości i przestworzy?
  Jest kolejna okazja, więc nie wybrzydzać, bo jak nie Wy to kto, Palikot, Grodzka, Biedroń.
  Takie typy się nie wahają, oporów nie mają, pchają się na chama i jak do tej pory skutecznie, bo pozwalamy na to.
  Warto z tym skończyć i ruszyć samemu.
 • @Jan Paweł 16:12:33
  Żadnej intronizacji nie będzie , bo Polska to Polska, a Joszue to Joszue i nie będzie nam tu obrzezany królował. Na wybory iść nie musisz, tylko nie płacz później, że jest tak jak jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:16:48
  "Dla mnie najważniejsze, żeby POPiS zniknął".

  Zgoda. To w tej chwili jest dla Polski i Polaków najważniejsze. POPiS to przede wszystkim zamknięcie sceny politycznej na jakiekolwiek możliwości egzekwowania ustroju demokratycznego o "państwa prawa".
  Wygląda to tak że niby polaryzują scenę polityczną, wyborcy wcale nie muszą głosować na jakieś konstruktywne programy.

  - Starczy popularne głosowanie przeciw tym drugim, czyli na "mniejsze zło", co już jest cynizmem i relatywizmem, bo to i tak, i tak zło, a więc tragedia gotowa. - Bo jak zło, to i niesprawiedliwość i tylko "legalizowane bezprawie", które też nie przestaje być bezprawiem z mocy zdolności szkodzenia jaką dysponuje władza państwowa bezkarna.

  A właśnie przy spolaryzowanej scenie politycznej władza państwowa przechodzi do rąk w tym antydemokratycznym, faszystowskim i terrorystycznym (a w tym terroryźmie zwłaszcza antynarodowym, antyekonomicznym i antygospodarczym oraz antypolitycznym) układzie.

  Wrogowie Polski i Polaków już automatycznie zostają uprzywilejowani, a my sami niszczeni, zniewalani, wywłaszczani i ubezwłasnowalniani.
  - A gdy już ta władza z tych rąk do rąk przechodzi to przy okrągłostołowej zmowie, że "my nie ruszamy waszych, a a wy nie ruszacie naszych", a więc z gwarancją bezkarności według wspólnego organizmu mafijnego jakim jest (formalny czy nieformalny) POPiS.

  To zaś znaczy że patologie tylko mogą rosnąć. Kiedy zaś patologie w państwie rosną, państwo musi ginąć, a więc i narodu jako Suwerena i obywateli "ma nie być".
  Na to zgody być nie może, zwłaszcza że w tym układzie zaraz przyjdzie terrorysta i szowinista który nas zlikwiduje i fizycznie.
  "Albo my, albo oni".

  Chcemy przeżyć musimy się obronić koniecznie. Oczywiście do obrony koniecznej nie potrzeba ani prawa ani sprawiedliwości.
  Ta konieczność zawsze jest moralną, a więc i nadrzędną nad prawem i sprawiedliwością. - Jednak mniejszym kosztem i dobrze by było żeby dało się to osiągnąć na drodze "procedur demokratycznych", oczywiście ściśle pilnowanych.

  Konfederacja taką szansę daje.
 • @Oświat 19:16:52
  A skąd wiesz że nie chcę się zaangażować? Medialnie na pewno. Osobiście niekoniecznie. Nie mam parcia na szkło. W "posły" powinni iść najlepsi. Popis pełen jest miernot bmw. I mamy co mamy.
 • @Hades 17:41:13
  Żydzi są mściwi i pamiętliwi
 • @Hades 17:32:31
  Piekło, obejrzyj sobie :
  https://www.youtube.com/watch?v=ahl6oNCOcJo

  P.S. kiedy zmienisz ten nick?
 • @Jasiek 17:34:40
  Jakoś mi on tam nie pasuje z tą likwidacją Państwa Polskiego...
  Euroregiony już mamy, zamki dla kruli tych euroregionów też już się budują, więc do kompletu brakuje już tylko tej likwidacji Państwa Polskiego.
  JKM jak znalazł
 • @goat 19:20:48
  przestań już oglądać ten telewizor, tylko zacznij się edukować w Historii Polski (przez duże H, bo tej niezakłamanej), to poznasz bardzo wiele bardzo ważnych Faktów związanych z królowaniem w Polsce Matki Boskiej Królowej Polski
 • @miarka 19:23:25
  Jesteś ideowym Don Kichotem. Obyś miał armię, która za tobą poleci, bo inaczej .....czerstwo to widzę.
 • @zbig71 19:45:26
  Nie masz lepszego wytłumaczenia i lepszej propozycji to nie siej defetyzmu.
  Póki co jesteśmy na etapie mobilizacji Narodu do akcji "obrony koniecznej" w ramach "procedur demokratycznych" jakie są.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:26:53
  W "posły" powinni iść najlepsi.

  Prawda, tylko gdzie są ci najlepsi, a potrzeba coś około 500 osób, skromnie licząc na wypełnienie list wyborczych.
  Medialne?
  Oglądalności TVP nie da się przeskoczyć.
  Trzeba by jednak osobiście iść i podjąć rękawicę.
  Potrzebne byłoby pospolite ruszenie, ale jak się każdy będzie wzbraniał, to PiS wygra w cuglach. Mają media, pieniądze i wiedzą jak zanęcić by rybka brała.
 • @Jasiek 17:34:40
  wpuść żyda w tonę pszenicy, a ta będzie skażona..
  entymologia słowa "pazożyd" mówi Panu coś????
  Ozjasz Golberg ma wyrok śmierci, kto z nim rozmawia? tępy scyzoryk z Kilelc?..no i Winnicki agent Usraela.. (CIA, "łap żyda" najgłośniej krzyczy kto?)

  Patologia podatkowa? Jasiu głupawy; bogaci nie płacą podatków! sprawdź to sobie, jeśli nie potrafisz uświadomić..

  P.S.
  Jasiek, mało wiesz, a w każdym temacie wypowiadasz się.. moja rada: zamilknij się, poczytaj, dokształć się, masz braki w podstawach wiedzy..
  Ośmieszasz się, a lubię Cię, więc radzę, abyś nie robił z siebie pośmiewiska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:45:51
  "Ordynacja póki co jest jaka jest. Przedstawiłem propozycję jak ją zmienić. Nie rozumiem krytyki."
  To nie jest krytyka w sensie krytyka
  Chodzi o to aby przestać w końcu tańczyć tak jak komuna z przefarbowaną komuną nam od lat przygrywają
  Przestać grać według przez nich narzuconych zasad według których są jak kasyno - które zawsze wygrywa
  Zmusić jak najszybciej do zmiany ordynacji ! - raz już się to w pewnym stopniu udało i trzeba zrobić kolejny krok do przodu (od dawna)
 • @miarka 19:23:25
  "A gdy już ta władza z tych rąk do rąk przechodzi to przy okrągłostołowej zmowie, że "my nie ruszamy waszych, a a wy nie ruszacie naszych", a więc z gwarancją bezkarności według wspólnego organizmu mafijnego jakim jest (formalny czy nieformalny) POPiS. "
  DOKŁADNIE TAK JEST !!!
  I przy obecnej ordynacji pozostanie NA LATA !!!!
 • @Hades 22:18:17
  A masz pomysł jak ich zmusić do zmiany ordynacji?
 • @Jan Paweł 19:35:59
  "kiedy zmienisz ten nick?'
  A niby po co? Co ja kaczelnik aby "nazwy/szyldy" zmieniać co jakiś czas?
  Co do katolskich sekciarzy/oszołomów to mnie te pierdoły/bajki kompletnie nie interesują
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:49
  "A masz pomysł jak ich zmusić do zmiany ordynacji?"
  Jedyne w miarę humanitarne co mi przychodzi do głowy to: ULICA/ulice
 • @Hades 22:29:09
  Raczej mało humanitarny sposób :)
 • @zbig71 19:45:26
  "Jesteś ideowym Don Kichotem. Obyś miał armię, która za tobą poleci"

  A Sancho Panza razem ze Szwejkiem nie wystarczy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:47:20
  ""A masz pomysł jak ich zmusić do zmiany ordynacji?"
  Jedyne w miarę humanitarne co mi przychodzi do głowy to: ULICA/ulice"
  Raczej mało humanitarny sposób :)".

  Widzę że się zaplątaliście się z tym humanitaryzmem. Nic dziwnego, bo to jeden z elementów masońskiej i lewackiej, satanistycznej antykultury. Może spróbuję coś rozjaśnić.

  Humanitaryzm walczy z człowieczeństwem dojrzałym, tak jak cywilizacja, etyka czy prawo w pewnych patologicznych warunkach, dziś nagminnych, stają się źródłem ideologii i usiłują się wynosić nad inne wartości - te od których są pochodnymi (odpowiednio kultura, moralność, czy sprawiedliwość).
  - Ideologii które (gdy politycy zdradzają swoje powołanie, bo wolą się kierować nimi jak ideami) mogą bezkarnie praktykować zwłaszcza w państwach terrorystycznych, a więc i faszystowskich (mimo oficjalnej demokracji też).

  - Humanitaryzm to ideologia zmierzająca do zajęcia miejsca człowieczeństwa, ideologia pochodna od człowieczeństwa ale z wstawionym jego wypaczeniem.
  Razem: nie ma nic wartościowego w humanitaryźmie jakiekolwiek wypaczenie idei by wyrażał. - Może zawierać składniki które są ideowe i wartościowe, ale całość robi z humanitaryzmu antywartość.

  Jak każda z tej czwórki ideologii może mieć wiele oblicz, i każde z nich różni się głównie skalą zła które promuje, czy którego broni, czy wartości które zamierza niszczyć, ale choć ma jakąś wartość porównawczą w jakieś umownej skali, to nie ma żadnej w sensie idei (czyste idee zawsze mają wartość jeden, idee wypaczone, czyli ideologie - zero).

  Tak więc każdemu rodzajowi humanitaryzmu nie tylko można ale i trzeba stawiać zarzut że jest "mało humanitarnym".
  Nie ma tego problemu kiedy operujemy pojęciem idei - tu człowieczeństwa dojrzałego jako stanu stabilnego, wobec którego służebną jest zwłaszcza moralność i wiązana z moralnością obrona konieczna.
 • @wk..ny 20:46:18
  "Patologia podatkowa? Jasiu głupawy; bogaci nie płacą podatków!"

  Ilu masz tych bogatych?
  Najważniejsze jest to, że biedota płaci za dużo.

  I kto tu jest głupawy?
 • @Jan Paweł 16:12:33
  Moje zdanie na temat intronizacji Jezusa jest zgodne ze słowami Jezusa. "Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd" [J 18, 36] Wolą Jezusa jest bycie królem wierzących w Jego naukę, a nie królem Polski czy innego kraju. Dlatego Intronizacji jestem przeciwny.
 • @Hades 22:29:09
  @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:49
  "A masz pomysł jak ich zmusić do zmiany ordynacji?"
  Jedyne w miarę humanitarne co mi przychodzi do głowy to: ULICA/ulice

  Popieram humanitarny sposób na zmianę ordynacji wyborczej. Szanowny miarka podaje synonimy złych przykładów humanitarnych, omijając precyzyjny humanitaryzm.

  Obecna Ordynacja Wyborcza liczona w systemie dziesiętnym codziennie spóźnia wszystkich o 4 godziny do prawdziwej demokracji.
  20 godzin stara ordynacja < 24 godziny doby.

  Tylko Nowa Ordynacja Wyborcza liczona w systemie 12 godzin dnia, precyzyjnie i humanitarnie może zbliżyć Polaków do prawdziwej demokracji.
  Niestety, stara ordynacja z dziesiętnym sposobem zatrzymuje obroty kuli ziemskiej, lub cofa Nas jednej doby o 6 666,4 km.

  Pozdrawiam
 • Pogaństwo to nie chrześcijaństwo
  Polska jest krajem pogańskim zamieszkałym w 95-99% przez pogan. I tak długo, jak Polacy nie zaczną nawracać się od grzechów do Chrystusa, to w kraju pełnym oszustów, chciwców, złodziei, kłamców, cudzołożników, czy bałwochwalców, spirytystów, czarodziei, symonistów... nie będzie ani Bożego błogosławieństwa, ani uczciwości, rzetelności, patriotyzmu.
 • @Zawisza Niebieski 04:36:39
  "Wolą Jezusa jest bycie królem wierzących w Jego naukę, a nie królem Polski czy innego kraju. Dlatego Intronizacji jestem przeciwny."

  Jednak Szanowny jest niedorozwinięty mentalnie.

  Ta forma wypowiedzi Jezusa (jeśli faktycznie miała miejsce w takiej dokładnie postaci) oznacza, że należy się kierować ideą, a nie "podlegać" materialnemu władcy.

  Intronizacja - to nie uznanie władzy królewskiej Chrystusa (u Jacniackiego piszę, że samo pojęcie władzy jest ludzkim dążeniem do dominacji), a uznanie prymatu idei w zasadach współżycia.

  Cóż, używane słownictwo nie oddaje przekazu myśli w całości, stąd ludzie prości, niezdolni do samodzielnej oceny, a kierujący się wdrukowaniami, mają problemy ze zrozumieniem zasad. Sądzę, że jest to największą manipulacja na populacji ludzkiej.

  Ja jestem gorącym zwolennikiem Intronizacji - to jedyna szansa na walkę z POPiS'em
 • @von Finov 07:53:39
  Chrzescijaństwo to jednak jest droga szeroka i prosta, brama szeroka, którą poszedł jeden faryzeusz, ogłaszając się 13 apostołem.

  Idźcie za Chrystusem ścieżką wąską i wyboistą do wąskiej - ciasnej bramy!
 • @Humpty Dumpty 17:24:16
  Gościu, Jakubiak jest tak samo skompromitowany jak ty, on nawet nie wie czy był w pzpr, może byłem, może nie byłem, a głosowań ma wiele antypolskich. Nie odróznia ZSRR od Rosji, sowietów od Rosjan, bredzi o ,,wiecznej przyjażni z usraelem", o jakiejś ,,cywilizacji zachodniej". Jedzie z daleka od tego gościa ,,wsi-ą".
  On taki ,,polski polityk" a ty intelektualista.
 • @Wrzodak Z. 09:20:55
  Humpty Dumpty zaczął banować i wycinać komentarze. Okazało się, że nie ma z kim dyskutować na swoim blogu. Czyli spadł z muru ("had a fall") i zaszedł tutaj.

  https://w3.chabad.org/media/images/53/PMhH539278.jpg
 • Konfederacja
  Nie jest to idealna opcja, ale takiej się nie znajdzie. Należy odrzucić sekciarskie nastawienie i poprzeć tę inicjatywę. Różne nurty prawicy się zebrały, a obecnie na nic lepszego liczyć nie mozna. ja sie cieszę, że do tego sojuszu nie dołączy wieczny Hamlecik Jurek.
 • @von Finov 07:53:39
  Być poganinem jest odległe od tego, co napisałeś. 95% ludzi w Polsce deklaruje przynależność do kk. Więc przestań pisać bzdury o poganach. Nauki żydo-bibli i kk właśnie tworzą takie wynaturzenia i dewiacje
 • @Zawisza Niebieski 04:36:39
  "Wolą Jezusa jest..."

  Masz prywatne objawienia może? ;-)
  To co wiemy o woli Jezusa odnosi się do czasów gdy Polski jeszcze nie było na świecie...
  A to dużo zmienia. Tak myślę.
  Poza tym Intronizacja to dopiero początek zmian. Na lepsze. Ale to ogromna praca i zarówno duszpasterze i wierni będą mieli wiele roboty.

  "Dlatego Intronizacji jestem przeciwny."

  Za późno ;-)

  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:47:20
  "Raczej mało humanitarny sposób '
  W porównaniu do małej bomby na Wiejskiej ? :))
 • @goat 13:18:30
  "95% ludzi w Polsce deklaruje przynależność do kk."

  O nie nie nie...
  Nie 95% ludzi w Polsce deklaruje przynależność do KK - tylko tak to podaje samo KK
  Niech w końcu odetną tego raka (KK) od stałego koryta i niech go podepną pod tylko i wyłącznie datki i wtedy dopiero się policzą :))
  Dlatego też walczą jak lwy o to aby nie wywalać tych okupantów ze szkół z powrotem do kościołów bo boją się że zbyt dużo kolejnych ludzi przejrzy na oczy i ilość baranów - tzn. owieczek na "lekcjach" religii zmniejszy się kilkukrotnie
  Z tego samego powodu walczą też i o wklejanie na siłę godzin z ich indoktrynacji w środku zajęć lekcyjnych a nie na początku bądź końcu jak to powinno mieć miejsce - o jakichś dodatkowych idiotyzmach typu msze poza tymi "lekcjami" czy święcenia podręczników nie wspominając
  Ta zaraza rozprzestrzeniła się gdzie tylko się da: od "kościołów", po przedszkola, szkoły, sklepy, kioski, firmy, urzędy, szpitale, media, domy, łóżka, lodówki, wolę i intymne części ciała kobiet......................
 • @Wrzodak Z. 09:20:55
  Oni wszyscy siebie warci:

  kaczelnik z rabiejem:
  https://wiadomosci.wp.pl/internauci-odnalezli-zdjecie-jaroslawa-kaczynskiego-i-pawla-rabieja-znamy-jego-historie-6359694165723265a

  maciorewicz o rabieju:
  "Pamiętamy powiązania ze środowiskami mafijnym"
  Czyżby mówiąc MAFIA miał na myśli kaczyńskich i PC ? :))
  https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-o-rabieju-pamietamy-powiazania-ze-srodowiskami-mafijnymi-6361188790408833a

  FOZZ: Lawina o PC i kaczyńskich:
  https://wiadomosci.wp.pl/przypomnienie-afery-fozz-lawina-o-kaczynskich-najbardziej-niebezpieczni-w-kraju-6361392941254273a
 • @Hades 17:53:45
  Tak sie składa, ze Anatola dobrze znałem, raz, ze byłem z nim podziemnych strukturach Soli Mazowsze, a dwa, to jak wszedłem do sejmu, On mnie zaprosił do swojego pokoju i kilka razy dyskutowalismy o tym co on wiedział o min. Bujaku, Janasie, Kaczynskich i o robocie skrzydła kosmopolitycznego WSI. Choc sam był żydem i tego nie ukrywał, ale nie był filosemitą, syjonista, raczej wrósł się w system Polski (podobno żone miał Polkę)
  Co do Bujaka i Janasa to tylko mnie utwierdził, że to ludzie ,,spadochroniarze" do zakładów pracy, że ukrywanie sie Bujaka to abstrakcja. itp.
  Wiele debatowaliśmy o Kaczynskich, to od niego min. wiem jaką rolę spełniał Glapiński (aż sie prosi lustracja) przy PC, skąd kasa na PC (skarbnikiem PC był Kuchciński, dlatego taki wazny teraz głąb), Lawina przekazał mi dokumenty o 39 mln $ z PZU do Spółki Laktopol a ta do Izraela tą kwote przelano na konta Baksika i Gąsiorowskiego, wtedy tą aferę przykrył L. Kaczynski w NIK. Już wtedy ostrzegał przed działalnościa FPS Kaczyńskich i Bp. Gocłowskiego, ze to wielki przekręt, że to prezent od służb dla Kaczynskiego.
  No i o obyczajówce też mi opowiadał min. o lobby homoseksualnym tzw. warszawki, o tym kto promował bliżniaków do filmu za czasów ,,szalejącej" komuny, Luna by się uśmiała itd.
  Kaczory to ewidentnie podstawieni Polakom wywrotowcy, wyszkoleni, ma ją za sobą silne wsparcie odpowiednich slużb, idą kanałem swego ojca, światowca za komuny.
 • @Jasiek 04:09:02
  obracam się w innych kręgach niż Ty, nie masz pojęcia o czym piszesz, tylko tyle..
 • Ponoć najlepszy klin na kaca to setka wódki
  Zapewne analogicznie, najlepszy klin na żydo POPiS, to koalicja żydowska?
  Życzę powodzenia!

  https://youtu.be/3LikYwE4nzM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej