Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 20738 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Totalnie - odpowiedź dla Wojtasa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na wstępie muszę przyznać Szanownemu Koledze Wojtasowi całkowitą rację.

 Opozycję mamy marna i tu nie ma potrzeby się rozwodzić. Pomijając oczywisty fakt, że to żadna ideowa opozycja tylko konkurencja do koryta.

Ja mogę zostać zaliczony także do "totalnych". Totalnych przeciwników całego  pomagdelankowego układu, którego emanacja jest POPiS. Układ jest prosty - wy wisicie na jednej klamce my na drugiej a Polskę doimy na zmianę. W zależności, który z politycznych sponsorów (zagranicznych ) ma akurat więcej do powiedzenia albo ważniejsze interesy do zrealizowania. Jednak jedni i drudzy uparcie dążą w jednym kierunku - podporządkować Polskę obcej dominacji. PO robi wszystko, żebyśmy stali się częścią IV Rzeszy (czyt. UE pod niemieckim zarządem ) PiS z kolei dokłada wszelkich starań, żeby przerobić Polskę na Polin. Dowodów na ten kurs jest tyle że szkoda czasu i miejsca na wyliczanie. 

Najsutniejsze i najbardziej tragiczne jest jednak to, że pokaźny procent aktywnych wyborców daje się tym antypolskim agentom nabrać. Szczególnie mi przykro jeśli chodzi o mojego Sz. Kolegę Wojtasa, który jako osoba składająca do kupy ideę CP przystąpił do tego obozu zdrady i zaprzanstwa. Jak sam twierdzi "dostrzega pierwiastki polskości w Kaczyńskim ". Otóż to trochę za mało te "pierwiastki", za mało rozdawnictwo publicznych pieniędzy, nawet w słusznej sprawie. To co się liczy to wizja Polski i to nie w sferze werbalno - medialnej bo ta chwyta za serce. Liczy się to czy Polska ma być państwem suwerennym czy wasalnym. A pod rządami PiS staliśmy się w 100%  wasalem i podnóżkiem pewnego małego panstewka chwilowo umieszczonego w Palestynie i jego zamorskiego protektora. Jeśli to Ci nie przeszkadza to jak możesz bajac o Cywilizacji Polskiej?

 Polityka to sztuka kompromisów ale są pewne wartości, które relatywizacji nie podlegają, tak jest właśnie z wolnością i suwerennośca. 

Zawsze pada pytanie - jak nie PiS to kto? Długo nie było odpowiedzi na to pytanie. Przynajmniej ja nie potrafiłem dać. RN? Mają wspaniały program i nic poza tym. Nie ma komu realizować a co najgorsze nawet nie próbują. Do kierownictwa też nie mam wielkiego zaufania. 

Przy okazji wyborów zainteresowałem się bliżej G. Braunem i czytając jego teksty stwierdziłem ze zdumieniem, że sam bym coś takiego napisał. Brak mi oczywiście takiej wiedzy jaką on posiada ale sens jest ten sam. Razi mnie jedynie podkreślanie roli Kościoła w państwie ale nie wiem jeszcze czy Braunowi chodzi o Wiarę czy hierarchię. W każdym razie może zdarzyć się tak, że pójdę do wyborów pierwszy raz od 34 lat. Nie mam już wymówki, że nie ma na kogo głosować i bardzo mnie to cieszy. 

Popraw się Wojtas, oj popraw! To żaden wstyd popaść w grzech albo popełnić błąd. Najgorsze jest trwanie w grzechu i jako Twój przyjaciel życzęsc ci szybkiego przebudzenia. 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • UKŁADY
  Układ PO/PIS w sumie nie jest tylko pomiędzy tymi dwoma partiami a można by rzec że wszystkimi.
  Ot każda z nich ma swoją rolę (w rzeczywistości WIZERUNEK) do odegrania aby nie tylko spolaryzować naród ale i przy okazji rozdzielić tak powstałe podgrupy pomiędzy sobą aby z jednej strony zagospodarować łącznie jak największą część społeczeństwa (łatwiej się steruje/prowadzi propagandę jeśli jest większa liczba statystów), a m. inn. z drugiej sprawiać ciągłe wrażenie potrzeby swojego istnienia
  Gdy jakieś logo się przeje/przetrawi/wypali to te same mordy zmieniają je na drugie i gra toczy się dalej. Wyborcy/otumanieni przechodzą z popierania jednego logo do drugiego, lecz dla nich nie ma to praktycznie żadnego znaczenia, ponieważ łączna ilość "wyborców" jest wciąż praktycznie ta sama, a i mordy u koryta też te same - jedynie co jakiś czas zmienia się pierwszeństwo przy samym korycie

  Ordynacja Wyborcza jest tak oszukańczo i cwanie zrobiona że tzw. "Wyborca" prawie nigdy nie głosuje na OSOBĘ tylko na PARTIĘ
  I chcąc mieć jakąkolwiek ważność swojego głosu tak realnie ma do wyboru tylko dwa typy/dwie przesłanki do głosowania:
  - oddać głos na partię: za którą jest
  - bądź będąc przeciwko którejś: oddać głos na którąkolwiek inną gwarantującą wejście do ich wspólnej stodoły (i tutaj na chwilę obecną ma jeszcze dodatkowy manewr przy Kukizie i PSLu bo wie, że jedna będzie przydupasem PO, a druga PIS)

  Wiem że powtarzam to do zży..ania, ale BEZ ZMIANY ORDYNACJI wszystko to fikcja i gó...no warte półśrodki
 • @Hades 13:47:54
  "...ponieważ łączna ilość "wyborców" jest wciąż praktycznie ta sama, a i mordy u koryta też te same ..."

  Czasem jednak pojawi się jakaś alternatywa - swojego czasu popierałem we wszystkich wyborach jakich tylko były Samoobronę. I nigdy poparcia nie żałowałem. Nawet gdy ścierowmedia robiły polewkę z Ś.P. Andrzeja Leppera. Ale wbrew temu znajdują się osoby, które potrafią go nazwać mężem stanu....

  Teraz też powstaje alternatywa. I dobrze.

  Ukłony
 • @ Autor, All
  "W każdym razie może zdarzyć się tak, że pójdę do wyborów pierwszy raz od 34 lat. Nie mam już wymówki, że nie ma na kogo głosować i bardzo mnie to cieszy. "

  Kurde, nie chcę krakać, ale parę miesięcy do tyłu Gryguć powiedział coś o tym, że służby skręcą nową inicjatywę na prawej stronie. Za nim powtórzył to Uszi, i początkowo podejrzenie padło na... Mariana Kowalskiego, bo tak gwałtownie odszedł od pastora i Euniki (ach...) Ale teraz widać już, że to raczej nie to, bo to za słabo skręcona kombinacja. Potem myślałem, że to może być Jakubiak, ale chyba też nie wypaliło. I teraz jest nowa konfederacja... Jakubiak się przyłączył.
  No ale może z tą nową inicjatywą na prawej stronie Gryguć tylko się pomylił...

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @ Autor, All
  "Razi mnie jedynie podkreślanie roli Kościoła w państwie ale nie wiem jeszcze czy Braunowi chodzi o Wiarę czy hierarchię. "

  Ja się ponadto obawiam, że może być to ukryta, rezerwowa opcja niemiecka.
  Obym się mylił.
 • @Jasiek 13:56:26
  A propos alternatyw, lubię sobie pooglądać programy "publicystyczne" gdzie jedynie przez zagłuszanie siebie nawzajem, daje się się usłyszeć czasami ciekawe koligacje, dzisiaj w kawie, ciastek do oPOnenta POlitycznego nojmana, zresztą tego gościa żadna telawizja nie powinna zapraszać, bo "odbiera" punkty peolcom, otóż rzeczony ciastek mówi do nojmana sławek, tu nie po raz kolejny zapaliło mnie się światełko, wszyscy won !!!
 • @Wojtas
  Jeśli chodzi o @Wojtas to nie jest On jedynym który promował PIS'dzielców przed wyborami i nie jedynym który dał im się zrobić w totalnego h...ja
  Masa ludzi uwierzyła że przyjdzie NOWE i w końcu będą nie tylko zmiany na lepsze ale i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i surowo (Przykładowo) ukarani wszelcy kombinatorzy i manipulanci, lecz niestety i to okazało się nie kiełbasą wyborczą a wręcz g..nem wyborczym
  A co więcej wyszło i nadal wychodzi że to co działo się za czasów "poprzednich" było absolutnie niczym w porównaniu do tego co mamy teraz (wiem że zaraz PIS'dzielcy podniosą larum CO GDZIE POKAŻ ale mam to bardzo ale to bardzo głęboko w .... i nie mam czasu na przytaczanie wszystkich wałów bo i szkoda czasu i serwerów i nie ma to sensu bo oszołom i tak nic nie zrozumie a zadaniowy troll i tak nadal będzie prowadził akcje dezinformacyjne)

  I wracając do @Wojtas
  Nie on jeden dał się oszukać - to nie jest aż taki wstyd (nawet pomimo tego iż uważa się za yntelygenta 1-szej kategorii/o ile nie jedynego np. na tym portalu)
  Ale wręcz śmieszne są teraźniejsze uniki i głupie tłumaczenia
  Popełniłem błąd - trudno, naprawiam się, ale nie u Wojtasa
  U "niego" są różne głupawe wykręty typu: wypadek przy pracy, to nie tak, jest inaczej niż się wydaje, tam gdzie drwa rąbią tam wióry lecą, ..... itd. itp a najśmieszniejsze jakie gdzieś czytałem (chyba w komentarzach bo na jego blogi od dawna nie wchodzę - bo po co mam czytać coś do czego nie mogę się odnieść) brzmiało: "nie wylewajmy dziecka z kąpielą"
  Pewnie. To lepiej dać kaczelnikowi i jego mocodawcom kolejne 4 lata - chyba z myślą przewodnią:
  - jak rozpierdo...lili ludziom w domach dachy i ściany to niech jeszcze powyrywają fundamenty - wtedy będą albo spali na glebie pod chmurką - albo wynajmą lokale w wybudowanych przez kaczelnika za ich pieniądze wieżowcach :))

  Problem Wojtasa ma wielu tych co zmarnowali swój głos oddając go na PIS'dzielców i wielu w podobny sposób się tłumaczy
  Byłoby lepiej gdyby większa ilość wyborców "dojnej zmiany" była choć w takim samym minimalnym stopniu świadoma swojego błędu, lecz póki co przed końcem tej kadencji do tego nie dojdzie
  Jedyny plus to taki że kaczelnik drugą już rządził nie będzie - minus to to że rządzić będą nie Ci których się chciało wybrać bo warto, lecz Ci na których ludzie oddadzą głos aby odsunąć od koryta jeszcze większych/największych oszołomów i szkodników
 • @Jasiek 14:01:56
  Ostatnio na spotkaniu w CEP, Gryguć wspomniał, że po Wawce chodzą ploty, jakoby Konfederacja po cichu dogaduje się z Kaczelnikiem. To nie jest dobra informacja, a każda plotka ma ileś %prawdy.
 • @zbig71 14:20:55
  Kurde, jeśli to prawda, to ręce opadają :-(

  Pozdro!
 • @provincjal 09 14:10:39
  "otóż rzeczony ciastek mówi do nojmana sławek, tu nie po raz kolejny zapaliło mnie się światełko, wszyscy won !!!"

  Zaiste...
  Czy wg Ciebie ludzie z konfederacji nie tkwią w starych układach? W sumie wszyscy tam są nowi...
  Może to jest alternatywa?

  Ukłony
 • @Hades 14:13:10
  Wierzysz w wybory? To, czy Kaczelnik ,, będzie rządził,, nie zależy ani od Kaczelnika, ani wyborców, tylko od nadzorców. Czyli jaka będzie koniunktura w regionie i jak dogadają się rozdający karty. Czy Amerykanie dogadają się z Rosją, i tak dalej.
 • @Hades 13:47:54
  Wyniki do Sejmu 2015 (za https://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm)

  Jeśli czegoś nie pokręciłem to w Sejmie "jedynek" czyli osób wybranych w ciemno, z pierwszego miejsca na liście, jest coś ze 163.

  Reszta, czyli jakieś 480-160= ok. 320 posłów została wybrana z dalszych niż "jedynka" miejsc na listach

  a więc wygląda to tak, jakby ludzie zastanowili się nad wyborem i głosowali na osobę.

  Nie widzę aby głosowanie na osobę jakoś polepszyło funkcjonowanie Sejmu.

  JOW-y -
  bez możliwości odwoływania posła i senatora w trakcie kadencji,
  bez kontraktu wyborczego (poseł odpowiada prawnie za to co obiecuje),
  bez referendum i ludowego weta
  - nic nie dadzą.

  P.S. Co ciekawe nie mogę znaleźć danych z wyborów do Senatu. W wyborach do Senatu chyba obowiązują JOW-y a przecież senatorowie nie
  odróżniają się pozytywnie od posłów, takie samo duchowe i intelektualne dno.
 • @Jasiek 13:56:26
  Tak. Ludzie się z Leppera podśmiewali bo i ze wsi i tak dziwnie "nie po salonowemu" się wysławiał - ale chciał dobrze
  Na swoje nieszczęście dowiedział się w którymś momencie o jaden nius za dużo i skończył tak jak skończył - tutaj należy przypomnieć jedno konkretne zdanie z wynurzeń tzw. świadka koronnego "MASY", który zapytany o to czego się w życiu boi odpowiedział mniej więcej tak: "boję się POLITYKÓW. Gdybym coś o nich powiedział moje bezpieczeństwo równało by się ZERU" - komentować chyba nie trzeba

  Niestety taka partyjka jak Leppera tak naprawdę za dużo nie mogła gdyż była tylko niechcianą przybudówką kaczelnika który to jeśli ktoś jeszcze nie zdążył zauważyć to generalnie Polaków na głęboko w d..pie
  I za czasów negocjacji PO/PIS i późniejszej koalicji z Lepperem i Giertychem kompletnie nie interesowały go sprawy czyli resorty edukacji, rolnictwa, zdrowia, .... jego jedyne co interesowało i nadal interesuje to SIŁA i WŁADZA
  Tylko resorty siłowe policja, wojsko, wszelkie służby........
  To starej daty "UB'ek" z wręcz zamiłowaniem do tamtego systemu co widać, słychać i czuć na każdym jego kroku, poczynaniu czy słowie

  Zobaczymy co będzie teraz.
  Bo teraz cała przyszłość kaczelnika i jego formacji oraz wszelakich dóbr ukrytych pod szyldami SREBRNA i z nią powiązanych jest w rękach tylko i wyłącznie jednej osoby: ZIOBRY
  Osoby ambitnej, prymitywnej, zawziętej, zawistnej, zgorzkiniałej, pamiętliwej a jednocześnie w pewnym i nie tak dawnym okresie czasu upokorzonej i sponiewieranej przez kaczelnika

  Teraz nie kaczelnik lecz ZIOBRO trzyma "w ręku" absolutnie wszystkie karty decydujące o przyszłości kaczelnika i jego "dobytku"

  Zobaczcie jak było do tej pory:

  - do tej pory każdy z kim kaczelnik chciał "porozmawiać" musiał się do niego umówić i stawić osobiście w jego siedzibie - z tzw. Prezydentem RP włącznie (nawet ordynator szpitala musiał zwykłą kule do chodzenia dowieźć na miejsce gdy kaczelnika płetwa bolała)
  To samo było dzień przed publikacją "taśm kaczyńskiego"

  - a co się stało gdy nie tyle to ruszyło co gdy wyszły na jaw nie tylko nagrania ale też i dowodu typu np. umowy?
  Sytuacja się zmieniła.
  To nie Ziobro stawił się u kaczelnika - tylko kaczelnik sam poczłapał ile sił w płetwach do Ziobry - sytuacja u kaczelnika dotąd niespotykana DLACZEGO? SKĄD TAKA NAGŁA ZMIANA? ;))

  Do tej pory w praktycznie każdym innym przypadku prokuratura już by MINIMUM wszczęła śledztwo, a CO NAJMNIEJ powinna zrobić nalot na SREBRNĄ i spółki córki w celu zabezpieczenia dokumentacji (jak z opóźnieniem ale jednak u chrzanowskiego)
  Zaś tutaj już miesiąc czasu Ziobro dał kaczelnikowi na:
  - uporządkowanie i posegregowanie dokumentacji
  - odpowiednie jej rozlokowanie
  - ustalenia zeznań
  - i co jeszcze?:
  Prawdopodobnie na negocjacje co do "rozliczenia się za ową pomoc"

  Dotąd złoto/krzywo usty kłamca mateuszek był po woli szykowany na stołek prezesa, ale teraz nie ma on już z ziobrem żadnych szans, więc jak będą przebiegały przyszłe wybory i kto będzie trzymał ASY pod stołem jeszcze się okaże
 • @zbig71 14:36:53
  Wierzysz w wybory?
  A gdzie ja napisałem że wierzę?
  Wierzę że to nic nie wnoszące igrzyska - ot taka imitacja wpływu przeciętnego Kowalskiego na wyniki "wyborów"
 • @kowalskijan584 14:41:24
  Patrze na to inaczej:
  - przykładowo z danej listy miejsc "biorących" jest przykładowo 5
  I każdy głos oddany na kogokolwiek powyżej tej 5-ki i tak w pierwszej kolejności liczy się jak oddany na nią
  Zresztą co tu dywagować: TA/obecna ordynajca jest tak skonstruowana aby skutecznie zabetonować układ pod pozorem demokracji
 • @Autor
  Braunowi chodzi o wiarę, a nie o hierarchię. ,,Bóg, honor, ojczyzna" - często to powtarza.
  Z jednej strony można zarzucić Braunowi, że nadużywa publicznie zwrotów ,,kościelnych", że tak to ujmę, ale z drugiej to dobrze o nim świadczy, gdyż ewidentnie widać, że jest wierny swoim przekonaniom.
  Dzisiaj należy popierać konfederację, w której uczestniczy także Braun, bowiem jest ona właśnie alternatywą dla Republiki Okrągłego Stołu. Jest to bardzo dobra i porządana inicjatywa. Jeżeli nie oni to kto? Osobiście nie po drodze mi z Korwinem, ale bardzo szanuję i cenie jego udział w konfederacji. Pani Godek i Liroy tez są postaciami tam potrzebnymi i im większy zasięg będzie tej formacji, tym lepiej dla Polski i tym latwiej dla wyborców. W mojej opinii jedynie Jakubiak psuje wizerunek. To zwykły karierowicz, który dla stołka się sprzeda i nie mam zielonego pojęcia po co konfederaci go przyjęli w poczet swoich szeregów. Pozostaje mieć nadzieję, że wiedzą, co robią.
  Nie podoba mi sie troche zaangażowanie tej formacji w wybory do kołchozu. Ich udzial w europarlamencie nie ma najmniejszego znaczenia, o czym mogły się przekonać takie postacie jak Farage, czy M. LePen, choć ten pierwszy uchodzi za ojca chrzestnego Brexitu.
  Na dzien dzisiejszy nie istnieje w Eropie jeszcze siła, która pitrafiłaby Unię zniszczyć, siła polityczna oczywiście i nie należy kopać się z koniem. Należy wykazać się cierpliwością i czekac, aż to monstrum samo się rozleci, a nastąpi to szybko.
  Najważniejszym jest, aby Polsce przywrócić status państwa i aby wyrwać się z usraelskiego i niemieckiego kondominium, choć Kaczyński niegdyś nam wmawiał, że zarządza nami kondominium rosyjsko - niemieckie.
  Polska natychmiast powinna zacząć uprawiać politykę zagraniczną, podczas gdy naczelnik, demencjusz lansuje takich ,,dyplomatów" jak Waszczykowski, czy Czaputowicz. Priorytetem jest odzyskanie przez Polskę możliwości samostanowienia o sobie.
 • @Hades 15:07:01
  Ale wszystko rozgryzłeś...

  Dzięki za odpowiedź.
 • @kowalskijan584 14:41:24
  "JOW-y -
  bez możliwości odwoływania posła i senatora w trakcie kadencji,
  bez kontraktu wyborczego (poseł odpowiada prawnie za to co obiecuje),
  bez referendum i ludowego weta
  - nic nie dadzą."

  Myślę tak samo.

  Pozdro!
 • @kowalskijan584 14:41:24
  "JOW-y -...- nic nie dadzą"
  Dadzą. Wystarczy dodać do nich dodatkowe "obostrzenia"
  Np.:
  a) kandydowanie TYLKO z rejonu w którym zamieszkuje się do MINIMUM 10-ciu lat
  - czyli odpadają spadochroniarze wpisywani przez wierchuszkę partii
  - wystartować może każdy a nie tylko z listy którejś partii
  - taki wybraniec po skończonej kadencji już nadal jako mieszkaniec tego rejonu będzie musiał patrzeć w oczy ludziom którzy na niego oddali swe głosy - a to różnica
  b) skrócenia kadencji do 3 lat (jestem zdania że i tak "pracują" rok przed wyborami i rok po wyborach więc...)
  c) dwu kadencyjność (maxymalnie dwie kadencje niezależnie od tego czy będą jedna po drugiej czy z odstępem)
  No i tym samym oczywiście sprawa najważniejsza:
  WSZELKIE GŁOSOWANIA TYLKO I WYŁĄCZNIE NA TERENIE RP !!!
  To tylko zarys ale z ważnymi kwestiami

  Można zmienić dużo, tylko trzeba chcieć - ale obecne mordy u koryta niezależnie pod jakim szyldem żrący bez MOCNEJ "sugestii" NIE ZMIENIĄ NIC
 • @Hades 15:13:41
  "- przykładowo z danej listy miejsc "biorących" jest przykładowo 5"

  No dobra, ale dlaczego akurat 5 a nie 10 pierwszych miejsc, czy 4,3,2 pierwszych miejsc? Jakieś badania, statystyki?

  Ktoś badał jak głosują wyborcy?

  Nawet jeśli jest rzeczywiście ludzie bezmyślnie głosują na 5 pierwszych miejsc na liście, to jednak pozostaje tych kilkunastu, kilkudziesięciu posłów wybranych świadomie przez wyborców (byli posłowie wybrani z 10 i dalszych miejsc na liście (https://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm , więc jakby z JOW-ów)

  Czy czymś się owi posłowie wsławili ? Wątpię.

  "obecna ordynajca jest tak skonstruowana aby skutecznie zabetonować układ pod pozorem demokracji"

  To wiadomo. Każdy beton ma datę ważności. Trzeba opracować plan odbetonowania. JOW-y nie są dobre same w sobie, co dowodzi przykład Senatu gdzie JOW-y właśnie obowiązują a senatorowie to "ch.... d... i staruchów kupa".
 • @Jan Twardowski 15:15:56
  "to dobrze o nim świadczy, gdyż ewidentnie widać, że jest wierny swoim przekonaniom."
  - bądź robi to gdyż wie że przyniesie mu to korzyści

  "jest ona właśnie alternatywą dla Republiki Okrągłego Stołu"
  - niby tak ale źle że musimy wybierać bardziej na siłę i przeciw, a nie tylko ZA bo ZA

  "Jakubiak .... i nie mam zielonego pojęcia po co konfederaci go przyjęli w poczet swoich szeregów"
  - może ze starą zasadą "gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... PIENIĄDZE"

  " ,,dyplomatów" jak Waszczykowski, czy Czaputowicz"
  - nie zapominajmy o Fotydze :))
 • @Jan Twardowski 15:15:56
  W kwestii kościoła pocieszyles mnie.
  Co do uczestnictwa w wyborach do PE to wbrew pozorom bardzo ważne, to są prawybory do naszego Sejmu. Na jesień dużo będzie zależało od ich wyników.
 • @Hades 15:36:06
  Ad1 Jeżeli korzyści polityczne, to bardzo dobrze.
  Ad2 Lepszy rydz niż nic!
  Ad3 Być może, ale ja nie wierzę w dobre intencje Jakubiaka.
  Ad4 W rzeczy samej.
 • @Hades 13:47:54
  Popis to skrót myślowy, oczywiście chodzi o całą tę menazerie polityczną.
  Co do ordynacji to święta prawda. Próg 5% to obecnie bariera nie do przeskoczenia i betonuje politykę a o to przecież macherom chodzi. Stąd potem jakieś egzotyczne koalicje jak Konfederacja.
 • @Jasiek 14:01:56
  Nie wolno nam popadać w paranoje, przy takim dużym projekcie jak Konfederacja pewnością kręcą się różni ale na to nic nie poradzimy. Dlatego takie ważne jest obniżenie progu wyborczego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:31:28
  "Nie wolno nam popadać w paranoje..."

  Paranoja nie oznacza, że coś nie jest na rzeczy ;-)
  Mniej więcej coś takiego powiedział jeden z bohaterów filmu "Killer Elite" ;-DDD

  Ale tak na serio, to wydaje mi się że Gryguć mógł mieć rację. Jakoś tylko nikt nie pamięta o tym co powiedział. A mi jakoś to utkwiło :-)
  Co do progu to zgoda.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Ruszkiewicz, ty matole,
  Już mądrzejsi są kibole.

  Zastanawiam się, czy u ciebie występuje korelacja między wiekiem a inteligencją: im więcej lat, tym IQ niższy. Saldo musi się zerować.

  Ze względu na zaszłości spróbuję wyjaśnić ci "jak chłop krowie na rowie".

  Po pierwsze zatem: od czasu Piłsudskiego nie mieliśmy męża stanu myślącego w kategoriach Rzeczypospolitej. Brak rozumienia tego zjawiska skutkuje brakiem rozumienia procesów dziejowych.
  Na tym tle plucie na Piłsudskiego jest stosowne "kundlom szczekającym zza płota" ( bo boją się same zaatakować i pewnie się tylko czują w zagrodzie).

  To jedno. Drugie, że już dalsze dywagacje na temat PO, PiS & CO są i muszą być nacechowane jednym - że od połowy lat trzydziestych nie było władz dążących do odbudowy RP (czyli od śmierci Piłsudskiego - bardzo szybko zaczęły się machlojki).
  Zatem przypisywanie mi, że jestem zwolennikiem PiS, PO, czy podobnej opcji - jest absurdalne i świadczy chyba tylko o głupocie, bo inaczej musiałbym ci przypisać sk...stwo.

  Ja nie jestem zwolennikiem którejś z tych partii (RP - to idea, gdzie partie powinny być zakazane), ale rozpatruję ich działania w kontekście tego, co będzie lepszym punktem wyjściowym dla budowy RP.
  I tu, jak na razie, szereg posunięć PiS jest korzystnych - należałoby choćby porównać w odniesieniu do takich kwestii jak własność, wolność,współdecydowanie, ale też prawda, piękno, czy dobrobyt.
  (Czy 500+ przyczynia się do dobrobytu społeczeństwa, czy do bogactwa? Umiesz to porównać?).

  I aby nie przedłużać, bo to może przeciążyć Twój intelekt i spowodować zwarcie, odnośnie Brauna. Doskonale Ruszkiewicz, w stanie normalnym, wie, że polskości nie da się odbudować już nawet nie przy wsparciu, a przy traktowaniu KK neutralnie. KK jest takim samym wrogiem polskości jak judaizm. A tymczasem Braun jest zwolennikiem monarchii (hierarchiczność) i bliskiej współpracy (oparciu się) o KK.

  Każda struktura hierarchiczna zostanie spenetrowana i opanowana przez judaizm. To tylko kwestia czasu.
  Twierdzić, że Braun jest za polskością - jest kpiną z intelektu. On jest najbardziej groźnym zwolennikiem Polin. Podobnie jak podający się za narodowców.

  Pewne pozytywne opcje widzę wśród post-kukizowców, ale nawet u tych najbardziej mi bliskich, nie została w pełni wypracowana idea odbudowy RP.

  Na tym etapie nie widzę ugrupowania z którym mógłbym się utożsamić. Mogę jedynie wybierać tych, na których wskazują przesłanki, że zrobią coś pozytywnego dla Polski i Polaków w duchu RP.
 • doją na zmianę
  nie tylko oni, tak jest wszędzie, każdy samorząd tak wygląda, z wyjątkiem tych, gdzie smoka obciągają ciągle ci sami, dobrze usadownieni.

  Takim to już narodem jesteśmy, niestety.

  Przy urnie to się chyba zmienimy, ja dotąd głosowałem zawsze.

  Teraz chcę, aby było jak u ruskich, opcja przeciwko wszystkim.
 • @Hades 14:13:10
  ręka rękę myje, to po pierwsze,
  po drugie, i tak wszyscy podlegają pod właścicieli świata, i za wiele zrobić nie mogą.

  No to i rozliczeń nie ma.

  W mojej wspólnocie też. Wywalili zarząd, co tylko kradł. Przyszli nowi na fali krytyki starego. Nie wiem, co robią, ale poprzedników nie rozliczyli.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:05:06
  Widzę, że trafiłem cię, inaczej nie napisalbys dluzszego komentarza niż moja notka.
  Dyskusji nie będzie bo pewnie taki idiota jak ja i tak cię nie przekona.
  A inwektywy nie są argumentem tylko przyznaniem się do braku argumentów.
 • hmmm...
  Z Braunem byłbym ostrożny ...ostatnimi czasy wnikliwiej się mu przyglądam...

  https://wmeritum.pl/grzegorz-braun-konfederacja-pis/271957?fbclid=IwAR2WdgyDoc4WFTho4HpWzjrqkCLLlEuJQVwRwWHaDDmNEZTeXGmznNMeaRw
 • @trybeus 19:01:49
  Ja z każdym jestem ostrożny.
  Jeśliby jednak udało się wbić klina między PO-PiS to warto zaryzykować.
  Mi też się nie podoba udział Jakubiaka ale na tym etapie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:20:55
  SPIRITO kto robił tą grafikę do tej notki?
  Bo fajna tylko z małym "błędem" który można by pewnie poprawić/dopracować
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:29:54
  No to dość w temacie. Więcej nie będę podejmował się tłumaczenia ci czegokolwiek. To nie ma sensu.
  Graj na własnych instrumentach. Tylko od CP z daleka, bo to nie tój rewir.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:47:43
  Co to znaczy "z daleka"? Będę czerpał tyle ile uznam za stosowne. No chyba, że opatentujesz :)

  Ja zawsze z tobą chętnie dyskutuje ale jak połowa twojego komentarza to inwektywy to po co?

  Tak na koniec spytam cię o jedno. Na jakiej podstawie uważasz, że Braun jest największym propagatorem Polin? Z tego co wiem to nie przysięgal jak poległy L. K.
 • @Hades 19:44:41
  Nie wiem kto ale wstawił dyżurny admin.
  A jaki to błąd?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:05:27
  "błąd" napisałem w cudzysłowiu bo nie jest błędem tylko można by to trochę stuningować:
  - aby bardziej pasowało do notki to w miejscu głowy "wyborcy" wkleić uśmięchnięty "pyszczek" Wojtasa
  :))
 • @Hades 20:10:58
  Daj spokój Wojtasowi, każdy ma prawo do gorszego dnia...
  Ja już mu po chrześcijańsku wybaczylem :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:20:20
  "każdy ma prawo do gorszego dnia.."
  Tylko że ten "dzień" chyba ciągnie się u niego już jakieś kilkadziesiąt lat :))
  Spoko tak chciałem dodać lekkiego humoru :))
  Pzdr @Wojtas
 • @Jan Twardowski 15:15:56
  "Na dzien dzisiejszy nie istnieje w Eropie jeszcze siła, która pitrafiłaby Unię zniszczyć, siła polityczna oczywiście i nie należy kopać się z koniem. Należy wykazać się cierpliwością i czekac, aż to monstrum samo się rozleci, a nastąpi to szybko".

  Totalny błąd rozumienia czym jest polityka. Klasyczna definicja mówi że "polityka to roztropna troska o dobro wspólne narodu którego państwo jest, w tym o dobro państwa jako jednego z tych dóbr".

  Z jednej strony ci co mieliby niszczyć UE musieli by trzymać się zasad i być odpowiedzialnymi, oraz politycznymi, podlegać prawu.
  Z drugiej strony twór faktyczne wolny od jakichkolwiek zasad i odpowiedzialności, uprawiać faszyzm czyli antypolitykę, stanowić prawa jakie sobie zażyczą:
  - UE jako twór faszystowski i namiestniczy, niekonstytucyjny oparty o prawa dowolnie przez siebie stanowione;
  - Twór z Komisją Europejską jako rządem powoływanym zakulisowo i niedemokratyczne przez grupę korporacji prywatnych i co ciekawe ciało faktycznie zwierzchnie nad Parlamentem Europejskim - fasadową maszynką do głosowania pozorującą legalizm działania UE.

  Ileż by trzeba czekać aż zło się wyźli. - Ileż by trzeba czekać aż potwora porozrywają jego sprzeczności wewnętrzne? - A jak dożyć do tego czasu?
  Moim zdaniem, mimo całego obżydzenia do UE trzeba tam wchodzić i być tymi Farage'ami.
  Oczywiście Brauna tam szkoda, ale zawsze może trochę się dotrzeć w szrankach wyborczych i się wycofać, poprzeć kogoś innego, a samemu skupić się na wyborach jesiennych.
 • @Hades 15:24:35
  To nie w ordynacji jest problem. Problemem naszym jest brak ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ.
  Przecież JOW-y są w samorządach (Kraków,W-wa, Gdańsk, Łódż, Wrocław, Rzeszów itd)
  Przecież RN w ramach J0w-ów, nie ma nawet jednego Wójta, Starosty, ba nie wiem czy ma jednego radnego.
  Problemem jest finansowanie z budzetu państwa skorumpowanych, sprzedajnych karierowiczów. Obecnie, ten co ma pieniądze wygrywa wybory w ramach JOW-ów czy list partyjnych.
  Na 100 senatorów, tylko dwóch nie należy do partii (Borowski i Cimoszewicz), ale ci dwaj wybrani zostali przez sympatyków PO i SLD i reszte wszelkiej maści lewaków.
  Przy ordynacji JOW oraz finansowanie partii z budżetu to utrwalenie systemu sprzedajnego na wieki.
  Przy ordynacji JOW, to 100% wygrają i tak partie, ponieważ nastąpi tzw. blokowanie list. To już przed wyborami będzie wiadomo kto zostanie parlamentarzystą, dlatego, że usiądą wodzowie sprzedajni w W-wie i ustalą, kto w jakim okręgu startuje oraz kto nie wystawia kandydatów w którym okręgu wyborczym i tak odgórnie ustalą kto będzie parlamentarzystą. Mając media i pieniądze oraz struktury, wygrają swoi. (patrz Cimoszewicz, Borowski) a teraz przykładem takiej układanki jest Gdańsk i Dulkiewicz, nie pisane porozumienie Kaczynski+ Schetyna (tak kazali mocodawcy) i ich kandydat wygrywa w I turze z ponad 80% poparciem.
  JOW-y to w tej chwili utrwalenie systemu OS oraz rozbiorów ekonomicznych Polski.
  Najważniejsze obecnie dla ludzi o poglądach narodowych, to sprecyzowanie wspólnego programu, szerokiego i w punktach, lansowanie go wszędzie gdzie się da, powołać ponad strukturami jedną wspólną organizacje koordynującą program i budowanie z świadomych ludzi struktur RN, który może wejsć do sejmu, gdzie nawet 40 przytomnych ludzi, mądrych, ludzi sumienia, może odebrać elektorat Polski Pisuarowi oraz innym, fałszywym politykom i wtedy można przejąć władzę, ale wtedy zacznie się jazda, uderzenie w złotego, blokowanie eksportu, sankcje a nawet bombardowania w imię przywrócenia demokracji w Polsce. To wszystko trzeba brać pod uwagę.
  Co do samej ordynacji to na początek powinna być mieszana, zmniejszenie okręgów wyborczych np; 100 w których wybieranych jest 4 poslów w ramach JOW-ów 2 oraz dwóch w ramach KW partyjnych oraz jeden senator.
  Obniżyć próg wyborczy do 1%.
  Co do odwoływania posłów to postulat jest nie realny, ponieważ, elektorat lewacki zawsze będzie chciał odwołać posła np z RN, a elektorat RN będzie chciał wiecznie odwoływać lewackiego posła. Tworzy się anarchia.
  Wyborca też musi odpowiadać za swoje oddane głosy, tzn, wiedzieć komu powierza rządy.
  To tak w skrócie.
 • @Wrzodak Z. 21:35:10
  RN ma dobry program tylko kto go zna?
  Nic nie robią, żeby propagować. Choćby tu na NEonie. Winnicki jak brał kasę to wiedział gdzie jest redakcja.
 • @Wrzodak Z. 21:35:10
  bez przesady,

  do senatu JOW, do sejmu partyjniactwo, i tak trzymać,

  no i sejm postawić do pionu, aby nie tylko inicjatywy poselskie miały szanse,

  marszałek & co ma zbyt szerokie kompetencje
 • @miarka 21:21:36
  Ale się z Panem zgadzam, tylko wyrażam się większym optymizmem w kwesti istnienia UE, a przynajmniej w kwestii jej dzisiejszego kształtu.
  Pomyślałby Pan na 2 lata przed upadkiem ZSRR, że jednak to runie?
  Zmiany idą. Pani Annegret Kramp-Karrenbauer zaczyna mówić ludzkim głosem, a to ona chyba przejmie schedę po pani Angeli. Dni Macrone są policzone, a Francja nadal w ogniu. Wspomniana pani Angela nie zgodziła się na prowokację Rosjan, czym pokazała swój tłusty tyłek jankesom. U nas powstała Konfederacja. Zatem stan Unii w formie z jaką mamy do czynienia dzisiaj to raczej stan agonalny.
  Może nie doprecyzowałem tego w swoim komentarzu, ale nie tylko Brauna szkoda do kołchozu, ale także Korwina, Godek, czy Liroya. Ja ich chcę widzieć w naszym parlamencie, bowiem w nim zapadają jakiekolwiek decyzje w przeciwieństwie do tego kołchożnianego. Proszę sobie posłuchać pana Sośnierza, bardzo ciekawe rzeczy opowiada o głosowaniach w europarlamencie. Oczywiście, że Konfederacja powinna wysłać tam swoich ludzi, ale niech to będą tacy jak Sośnierz właśnie, a liderzy niech wszystkimi siłami walczą o poselską ławę w Polsce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:04:16
  Pan Wojtas nie posiada wiedzy na temat Brauna. Podczas wyborów na prezydenta Gdańska obie stronyokrzyknęły go katolibem, a tu pan Wojtas kreuje tę zacną postać na propagatora Polin.
  Sumliński powiedzial w ten sposób: ,,Mając takich polityków jak Braun, nie leżelibyśmy plackiem przed Żydami". Ja wiem, pan Wojtas jest autorytetem sam dla siebie i szkoda, że jedynym, ale powinien on zapznać się z tym materiałem, zanim zacznie pleść kolejne bzdury, kompromitując się przy tym.
  https://m.youtube.com/watch?v=GbCwmpIhRss
  Poza tym warto zapoznać się z relacją zespotkania Brauna z Szewachem Weissem.
  Trzeba by być niespełna rozumu, aby po tym zaliczyć Brauna w poczet propagatorów Polin.
 • @Wrzodak Z. 21:35:10...To nie w ordynacji jest problem. Problemem naszym jest brak ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ....
  Celny strzał.
  Niestety dyskutanci nie zauważają tego podstawowego faktu.
  Mieszkańcy Polski nie mają ŚWIADOMOŚCI , zamiast narodowej chyba poprawniej będzie użyć sformułowania swojej roli w systemie państwowym.

  Jaka jest liczba ŚWIADOMYCH obywateli?
  Od tego warto zacząć rozważania co można zrobić w Polsce.

  Ponieważ wygodnie jest nie zastanawiać się nad "świadomością",
  więc " zbawcy narodu albo wierzą w "coś", albo wieszczą "coś", ale zawsze mają to zrobić jacyś ktosie .
 • @Zbigniew Jacniacki 08:05:32
  Otóż to, wadą naszą jest lenistwo polityczne, społeczne. Wszędzie widzimy wady innych nie widzimy ich w sobie.
  Wybieramy kogoś przeciw innemu, wybieramy coś przeciw czemuś itd.
  Brak samooceny, brak analizy własnego postępowania, własnej oceny czynów itp.
  To Nas gubi. Media i sprzedajni politycy by zyskać przychylność mediów i wyborców, są w stanie przyznać rację dzieciobójcy, by ten głosował (oglądał) mnie i moje inicjatywy, bym był w grze.
  Odpowiedzialny polityk powinien mówić prawdę w oczy ludziom, nawet tą niewygodną, również wymagać od ludzi odpowiedzialności za swoje czyny.
  Głaskanie ludzi w złej wierze, przyczynia się do wpajania im, że Naród w swej postaci nadaje się tylko na niewolników - czego ewidentnym przykładem jest obecnie PIS i ich TVPIS, również TVtrwam i media OTR mają zadanie, ,,masz słuchać tylko nas, oglądać tylko nas, czytać tylko o nas", no i w ten sposób podstępnie mamy sektę niewolników, zamiast ludzi wolnych, mądrych, odpowiedzialnych.
 • @Wrzodak Z. 09:17:50....wadą naszą jest lenistwo polityczne,...
  Dokładnie.
  Wiara w "cudowny maryjny naród" skutecznie rozgrzesza z elementarnego wysiłku świadomości politycznej.

  Proszę spytać jakiekolwiek wyborcę, czy ma świadomość , że jest właścicielem państwa?

  Że na spotkaniach z kandydatami do funkcji państwowy powinien się zachowywać jak ich zleceniodawca?

  Że ma kandydatowi powiedzieć, co od niego oczekuje a nawet , co żąda, aby było przez instytucje państwowe realizowane?

  Że jego ,wyborcę, interesuje, jak ma zamiar zrealizować
  te oczekiwania , a nie jak ma zamiar "przeośmiorniczkować" publiczną kasę?
 • @Wrzodak Z. 21:35:10
  "Co do odwoływania posłów to postulat jest nie realny, ponieważ, elektorat lewacki zawsze będzie chciał odwołać posła np z RN, a elektorat RN będzie chciał wiecznie odwoływać lewackiego posła. Tworzy się anarchia."

  Tak długo jak poseł będzie wypełniał wolę wyborców nie musi obawiać się odwołania bo będzie miał po swojej stronie większość która go wybrała.

  Jeśli zacznie coś odwalać, to wtedy straci przewagę, do tego dołączą się inni przeciwnicy i poseł wyląduje na zielonej łączce.

  Po drugie, to nie jest tak, że ludzie będą chcieli latać na referenda w sprawie odwołania posła co tydzień bo nie zapominajmy, że referendum wymaga wysiłku organizacyjne. Jedynie gdy sytuacja będzie naprawdę poważna, ludzie przygotują i pójdą na referendum odwoławcze.
 • @Wrzodak Z. 21:35:10
  Panie Zygmuncie sprawa podstawowa której może Pan u mnie nie zauważył
  - nie twierdzę że tylko i wyłącznie JOW'y dorowadzą Nas do dobrobytu bo wszystko zmienią
  - od lat zawsze i wszędzie mówiłem, mówię i będę mówił że: ABSOLUTNĄ PODSTAWĄ JEST CAŁKOWITA ZMIANA ORDYNACJI WYBORCZEJ

  Całkowicie do zaorania
  Bez tego nawet nie mam zamiaru się zbytnio sręrzać bo czy się ktoś ze mną zgodzi czy nie to: nie ma zbytniego sensu
  To jak kopanie się z koniem - albo licytowanie z kaczelnikiem kto ma więcej kasy i nieruchomości

  Przy tej ordynacji nikt, ale to nikt obecnemu układowi nie podskoczy
  Jako prosty z brzegu przykład RAZEM:
  - przy poprzednich wyborach całkiem dobry wynik dający subwencję czyli dobrego kopa finansowego/czytaj propagandowego dającego szanse na wejście do obory przy następnym rozdaniu wejściówek, wiec... CO?
  - więc jep jep jep i po subwencji
  Kto ma władzę, resorty i kasę ten rozdaje karty - ten dyktuje ciemnemu ludowi kogo ciemny lud ma wybrać
  Wiem że brzmi to pesymistycznie ale takie jest moje zdanie:
  - najpierw ordynacja
  - później wg. nowej JOW'Y
  - i cała reszta.......
  - .................................
  - a później np. mieszkańcy Nowej Zelandii do nas będą przyjeżdżać na wypoczynek ;))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej