Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 20767 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Cynizm POPiSu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawa zlodziejskiego uwlaszczenia się środowiska Kaczyńskiego na publicznym majątku znana jest od lat.

I co? I jajo. Nie oni jedni brali udział w rozkradaniu i wyprzedaży Polski. To jest jedna z przyczyn dlaczego "My nie ruszamy was a wy nas". Reszta to teatrzyk dla oglupialych Polaków, którzy mają wierzyć, że w Polsce jest rząd i opozycja. Niczego takiego oczywiście nie ma. Jest jedynie ciągłe przepychanie się świń do koryta.

Nie to jednak jest najgorsze. Najgorsze jest to, że taka solidarna kradzież i bezkarne korzystanie z jej owoców pozwala na całkowite zabetonowanie sceny politycznej w Polsce. Dotacje panstwowe dla parti potrzebne są co najwyżej na waciki. A o kolejności do koryta i tak decydują zagraniczni, polityczni sponsorzy.

W takiej sytuacji jest rzeczą niemożliwa, żeby coś się zmieniło. Na politykę trzeba kasy a skąd ją wziąć? 

Jeśli nie zdarzy się jakiś kataklizm (którego oczywiście Polsce nie życzę) i nie zmiecie tych aferalów z powierzchni ziemi to szans na zmianę, tym razem naprawdę dobrą, nie ma. 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  kolejności do koryta i tak decydują zagraniczni, polityczni sponsorzy.
  I to jest nasz najważniejszy problem.
 • Duży misio miał przesłonić dwa wieżowce i co ?
  kosherna pravda puściła bąka /?/.
  Nie znam się na żydowskich geszeftach, trudno za nimi nadążyć, jakiś tam fingier napracował się z projektem a teraz nie ma komu za to zapłacić, to idź pan do sądu, "wolnego sądu" mówi "inwestor".
  Pomijam kwestię powyżej /artykuł /, bo to nie mieści się w żadnych kategoriach "prawa i sprawiedliwości", oopsss, mieści się jednak.
  Ciekaw jestem kto wygra w tym koszernym trójkącie, gazwyb, austryjak i ogólnie pis ?
 • @provincjal 09 08:16:15
  Nie ma się co podniecać, wojna koszernych buldogow pod dywanem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:38:18
  Przypominam!!!!!! Krew się burzy

  Spółka `Telegraf'
  W 1990 roku, parę miesięcy po tym jak powstała PC, powstaje spółka Telegraf. W radzie nadzorczej tej spółki zasiadają Jarosław i Lech Kaczyńscy, Maciej Zalewski, Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański. W ciągu dziesięciu miesięcy działalności `Telegrafu', kapitał założycielski wzrósł 150 razy i zatrzymał się na poziomie 2 milionów dolarów. Spółka miała ambitne cele, lotniska, telewizje, stacje benzynowe, wydawnictwa. Kasę `Telegrafu', zasilało wiele podmiotów, głownie państwowe: Państwowy Bank Przemysłowo - Handlowy ofiarował 11miliardów starych złotych, państwowy Budimex wykupił udziały za 9 miliardów złotych. 15 miliardów kredytu wziął "Telegraf" z państwowego Kredyt Banku , z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Baksik i Gąsiorowski twierdzą, że Art-B, przekazała spółce 57 miliardów złotych. (starych). Spółkę Telegraf podejrzewano o udział w aferze FOZZ, jakieś niejasne kontakty z dziwnym biznesmenem Pineiro i parę innych dziwnych kontaktów. Co się stało ze spółką `Telegraf'? Spółka padła w niejasnych okolicznościach. Co jest najbardziej ciekawe w całej sprawie? Najbardziej ciekawe są losy założycieli i powiązanych z `Telegrafem':
  1) Maciej Zalewski, zostaje w 2002 roku, skazany za wymuszanie łapówkę od prezesów ART. B. ART. B miała wyłożyć największą kase na Telegraf
  2) Adam Glapiński, działacz PC, powiązany z `Telegrafem', bliski znajomy Dochnala, dziś szef Polkomtela, miał co najmniej dziwny stosunek do głównego bohatera afery FOZZ, skazanego już Żemka. W czasie gdy Glapiński był ministrem w rządzie Olszewskiego, Żemek był przez niego wysuwany jako kandydat na wiceszefa NBP!
  3) Niezwykle dziwne jest to, że aferę FOZZ zamknęli, po wielu latach dwaj ludzie. Był to sędzia Kryże, który wręcz brawurowo prowadził sprawę i prokurator, UWAGA, Kaczmarek. Obaj panowie mimo beznadziejnej, PZPRowskiej przeszłości, zwłaszcza Kryże, dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki.
  4) Andrzej Urbański, członek KLD Donalda Tuska, wylatuje z kancelarii prezydenta, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem. Wraca po cichu do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, a potem zostaje prezesem TVP i członkiem kolegium IPN.
  5) Czabański jak wszyscy wiemy członek PZPR, zostaje prezesem Polskiego Radia.
  Z wyjątkiem skompromitowanego Zalewskiego, który siedział, wszyscy ludzie z Telegrafu, są dziś tuzami w biznesie i mediach.
  II Fundacja prasowa Solidarność.
  Założona przez Kaczyńskich, uwłaszczona na majątku RSW Prasa Ksiązka Ruch, przejęła, 13 maja 1991 praktycznie bez przetargu "Express Wieczorny". Parę lat później `Express wieczorny' sprzedała, za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, co stanowiło zwrot pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku, na potrzeby kampanii wyborczej PC, partii Kaczyńskiego. Fundacja Kaczyńskiego, kupiła następna gazetę i dwie drukarnie, ponieważ podobnie jak w przypadku Telegrafu dostała od Banku Przemysłowo-Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Z tym bankiem Fundację łączą osobliwe kontakty, budynki które fundacja otrzymała od skarbu państwa na wieczyste użytkowanie, swoją siedzibę miał właśnie Bank BPH, który za dzierżawę zapłacił 39,4 miliarda. Patronat BPH, nie był bezinteresowny. Nie kto inny, jak minister Siwek, członek PC, w kancelarii Wałęsy, za czasów gdy Kaczyńscy byli tam szefami, naciskał na ówczesnego prezesa NBP Wójtowicza, aby BPH został sprywatyzowany w pierwszej kolejności. Fundacja Prasowa Solidarność spłodziła wiele dziwnych spółek, znana spółkę `Srebrna, ale tez mniej znane, chociaż bardzo osobliwe przedsięwzięcie.
  III Towarzystwo Cargo Modlin
  Ten twór z Warszawską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Fundacją Kultury w Wojsku Art-Woj oraz Fundacją Pilotów i Spadochroniarzy Gloria Victis Aeronautis, miał zbudować port lotniczy, na przejętym bezpłatnie od wojska terenie lotniska. Kaczyńskiemu i tym razem biznes się posypał, pokłócił się z Wałęsą i stracił wpływy, wypadł z gry.
  IV Spółka Srebrna'
  To coś działa do dziś i zawiadują tym ludzie PiS, którzy wynajmują budynki partii PiS, te same, które zostały przekazane Fundacji Prasowej Solidarność i te same, które Fundacja wynajmowała BPH. W spółce zasiadali działacze PiS, tacy jak towarzysz, członek PZPR Jasiński i pan Lipiński jako prezes, ten od taśm Renaty Beger. Ciekawostką towarzyską jest fakt, że w radzie nadzorczej była też posłanka Szczypińska. Srebrna wygenerowała kolejne szemrane podmioty jednym z nich jest założona przez Kaczyńskiego i Dorna Fundacja Nowe Państwo, to coś z kolei wygenerowało `Srebrną media'.
  Tak sobie chłopaki z PC żyły, uwłaszczały, kombinowały, część z nich siedziała, a co robią dziś?
  1) Maciej Zalewski - członek PC, pracownik kancelarii Lecha Wałęsy, skazany na 3 lata, za wymuszanie łapówek i szantażowanie prezesów Art. B, 2 lata odsiedział.
  2) Adam Glapiński, członek PC, minister w rządzie Krzysztofa Bieleckiego, minister w rządzie Olszewskiego, bliski znajomy Marka Dochnala, zasłynął na początku lat 90 kilkoma patologicznymi decyzjami:
  a) wprowadzenie koncesji na import paliw, które zapoczątkowały serie afer paliwowych i wyrwały z budżetu państwa wiele miliardów złotych.
  b) tak zwane `ustawy Glapińskiego', pozwoliły oddać za bezcen spółkom developerskim działki budowlane co w ułamku sekundy doprowadziło do powstania kolejnych lewych fortun.

  Dziś pan Glapiński z nadania patii Jarosława Kaczyńskiego jest szefem Polkomtela, jednej z największych spółek telekomunikacyjnych.

  3) Andrzej Urbański, członek PC i były członek partii liberałów (KLD), były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego, z której wylatuje po artykule ujawniającym jego wspólne interesy z baronem SLD Nawratem. Spółka panów: Nawrata i Urbańskiego jest na tapecie prokuratury. Po kilku tygodniach Urbański po cichu zostaje zatrudniony w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego, a następnie już w świetle kamer zostaje szefem TVP i członkiem kolegium IPN. Sprawa wspólnych interesów z Nawratem do dziś nie została wyjaśniona.
  4) Jan Parys - członek rządu Olszewskiego, startował z list PC w wyborach 1993 roku, minister w rządzie Olszewskiego, obecnie oskarżony o defraudacje pieniędzy z fundacji Polsko - Niemieckie Pojednanie.
  5) Andrzej Kern - członek PC, marszałek sejmu zasłynął jako ojciec Moniki, panny której młodzieńcza miłość stała się pierwszym w Polsce politycznym love story. Kernowi zarzucano nadużywanie władzy, której używał do wychowywania i poszukiwania córki. Zasłynął również jako główny bohater książki Anastazji P, która zarzucała mu gwałt. Kern po serii skandali wycofał się z polityki na stałe.
  6) Adam Lipiński - członek PC, to ten pan, który spędzał wieczory w pokoju posłanki Beger i wspólnie z posłanką ustał warunki umieszczenia Beger w strukturach władzy, umorzenia toczących się procesów posłanki Renaty i miejsca na listach PiS dla szwagra. Jarosław Kaczyński wytłumaczył te procedury korupcji politycznej jako normalne w PiS negocjacje polityczne. Co ciekawe poseł Lipiński był szefem komisji etyki poselskiej, która ukarała posłankę Beger i uniewinniła posła Lipińskiego.
  7) Krzysztof Putra - członek PC, jeden z najbardziej zatwardziałych ścigaczy' układu, podejrzewany o poświadczenie nieprawdy, w głośnej sprawie oczyszczalni ścieków, sprawa do dziś wisi w powietrzu.
  Leszek Piotrowski - członek PC, zasłynął jako obrońca gangstera, który był podejrzewany o zabójstwo Pershinga. Obecnie adwokat męża Barbary Blidy.
  9) Krzysztof Tchórzewski - członek PC, zawód dyrektor i państwowy urzędnik, nieprzerwanie od początku lat 1990utrzymywany przez podatnika. Wojewoda Siedlecki, członek zarządu PKP, prezes państwowej spółki Inter-Poligrafia, dyrektor spółki `Srebrna', tej samej co finansowała PC. Sekretarz w kancelarii Buzka.
  10) Czesław Sobierajski - członek i poseł PC forsujący ustawę w sprawie górniczych odpraw w kwocie 39 tys.. To pan poseł został beneficjentem tej ustawy, mimo że od 9 lat przebywał na bezpłatnym urlopie. Komisja etyki poselskiej ukarała pana posła za ten wyczyn, wówczas pan poseł rzucił parę srebrników dla Kosowa.
  11) Sławomir Siwek - członek PC, kolejny sekretarz Stanu w kancelarii Wałęsy, szef łże mediów `Expressu Wieczornego', obecnie z nadania Jarosława Kaczyńskiego członek zarządu TVP.
  12) Teresa Liszcz, jedna z tych szczęśliwców z PC, którzy dostali posadkę u Wałęsy, była w kancelarii Lecha sekretarzem stanu, potem Lech Kaczyński wciągnął ją do NIK, w AWS miała posadkę kolejnego doradcy, w końcu PiS wybrał ją jako bezpartyjnego członka Trybunału Stanu.
  13) Marek Dziubek - członek PC, niegdysiejszy przewodniczący klubu PC, dziś dyrektor ARiMR, który zastąpił człowieka Leppera.
  14) Czabański, członek PZPR, dziś prezes Polskiego Radia.

  Z grubsza byłoby na tyle, może warto tylko na koniec podsumować jednym zdaniem. W partii Jarosława Kaczyńskiego powołanej w ramach planu politycznego Lecha Wałęsy znajdziemy: skazanych prawomocnymi wyrokami, ministrów podejrzewanych o defraudacje publicznych i społecznych pieniędzy, adwokatów gangsterów, posłów korumpujących innych posłów, dawnych liberałów, znajomych Dochnala i podejrzanych o lewe interesy z baronem SLD Nawratem. Większość z tych ludzi pełni w tej chwili najbardziej eksponowane i prominentne stanowiska w IVRP, z nadania Jarosława, bądź Lecha Kaczyńskiego. zwiń
 • też jestemn tego zdania
  tyle, że to bardzo deprymujące i praktycznie podcina chęć do jakiegokolwiek działania. Sami nie jesteśmy w stanie podkopać systemu. Praktycznie, jedynie co można zrobić, to opracować teoretyczne podstawy nowego ładu społecznego i ekonomicznego i czekać aż zarządcy obecnego systemu sami się wytłuką.
 • Całe to towarzycho okrągłostołowe
  to klika złodziejska. Komuniści oddali władzę tzw. opozycji demokratycznej i razem stworzyli mafię do rozszabrowania Polski. Grabili do siebie i rozdawali za korzyści prywatne majątek narodowy, który według wcześniejszych komunistycznych zapewnień należał do wszystkich Polaków. Gazety z całym inwentarzem szły na pniu, bo to tuba propagandowa. Jak bardzo Polacy zostali ogłupieni i zdemoralizowani wskazują wpisy choćby i neonie24, nie wspominając o wyspecjalizowanych ogłupiaczach w stylu niezależna.pl, gdzie sama nazwa, to drwina z przeciętnego czytelnika.
 • 5*
  Każdy uczciwy człowiek musi przyznać, że taka jest prawda.
  Do wygrania wyborów potrzebne są trzy rzeczy:
  1. pieniądze
  2. dostęp do mediów ogólnopolskich
  3. dostęp do ośrodków badania opinii publicznej (podkręcanie poparcia dla jednych i zniechęcanie innych)
 • A dlaczego PO-PISu ?
  Co do tego kto (co ) jest PO od początku nie ma złudzeń.(chociażby z uwagi na ojców założycieli) Nie wiem jak kogo ale mnie PO pod względem uczciwości nigdy nie rozczarowało.Byli dokładnie tacy jak można było oczekiwać.
  Ale PIS kreujący się na zakon rycerzy bez skazy z nieskazitelnym mistrzem na czele robił wiele żeby nas zmylić.Skądś do cholery wziął się ten (jak sie okazuje nieprawdziwy) wizerunek Prezesa pierdoły co to go nawet nie można posłać po bułki bo zgubi pieniądze a siatkę gdzieś zadzieje.
  A tu się okazuje że prezesiunio ma łeb do interesów nie gorszy a może nawet lepszy,niż średnio statystyczny POwiec.
  I w tym sensie cynizm PIS jest nieporównywalnie większy niż PO.
 • @Wrzodak Z. 09:51:41
  Okazuje się, że "zwykły poseł" nie tylko Polską rządzi z tylnego siedzenia, także finansami PiS. Nic na siebie. Ma jeleni którzy dają twarz i nazwisko.
  Włosi mają na to dobre określenie - "prestanome". Żaden poważny mafioso nie ma nic na siebie. Wszystko na usluznych jeleni, czyli prestanome.
 • @Wrzodak Z. 09:51:41
  Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Husky miał na siebie jakąś pisiorska spoleczke :))
 • @ikulalibal 10:12:16
  Dokładnie tak jest. PO grabila pod siebie grosze a zakłamany PiS to hurtownicy, od razu całą Polskę pod obcy but.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:14:18
  Huysky na siebie to ma tylko smycz...
 • @Robik 10:08:48
  Tych uczciwych jest w Polsce więcej niż się wydaje. Kiedyś ta piramida polityczna pierdyknie.
 • @Robik 10:20:42
  No nie wiadomo, nie wiadomo... :)
 • Ad.Artyk.
  Tukidydes,grecki historyk,który żył 450 p.n.e ,w swojej monografii "Wojna peloponeska napisał: kto za pieniądze obcego kraju dokonuje rebelii we własnym kraju,nigdy nie powinien być dopuszczony do władzy.Te słowa powinny być wyryte na granitowym obelisku przed każdym parlamentem.
 • @M i r i a m 10:24:51
  W Polsce (a właściwie już Polin) sytuacja jest trochę inna, niewola nas za nasze pieniądze.
 • @Robik 10:08:48...Do wygrania wyborów potrzebne są trzy rzeczy:...
  Wystarczy jedna: ludzie , którzy chcą być właścicielami państwa.
  W naszym kraju zbyt mało jest takich ludzi.
  Większość Polaków chce być sługami osób prawnych.
  Jedni robią to dla pieniędzy.
  Następni, aby pokazać się w mediach.
  A inni , bo wypada być zgodnym z sondażami.
 • Kto słyszał o spółce Srebrna wcześniej?
  W ub. roku mówił m.in. o tej spółce Rafal Orłowski dla wrealu24 , o powiązaniach, przepływach środków itd. link do jednej z rozmów b. aktualnej https://www.youtube.com/watch?v=s1jVYhIqUJU
  Ciekawie też mowi o zabójstwie P.Adamowicza i układzie nie tylko gdańskim https://www.youtube.com/watch?v=7rWDPPoWTb4
 • @Zbigniew Jacniacki 10:32:56
  Myślę, że może to nie wystarczyć.
  Jeśli nie mają przebicia w mediach ogólnego ścieku to nikt o nich nawet nie usłyszy.
  Kolejna prawda jest taka, że ludźmi się łatwo manipuluje.
 • @finka 10:39:06
  Ja słyszałam. Dawno temu.
 • @Robik 10:08:48
  .
  Nici z wyborów.
  Nie ma uczciwych ludzi w Polsce.

  Jakby byli ludzie uczciwi, to trójka nie udawałaby równowagi liczb parzystych w konstytucji. art. 10

  Bez sprawnego systemu równowagi, cynizm rośnie coraz większy.
 • @Robik 10:41:24.... nikt o nich nawet nie usłyszy....
  Ludzie , którzy chcą być właścicielami państwa,
  potrafią zgromadzić pieniądze, zdobyć dostęp do mediów i mieć informacje z sondażowni.

  Polacy( w większości) nie chcą być właścicielami państwa.
  Wystarcza im rola sługi osoby prawnej.
  Kupują iluzje " wielkiego, wybranego narodu" i cieszą się,
  gdy obcokrajowiec głaszcze ich ego.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:55:43
  Jesteś Zbyszku zbyt wielkim optymistą.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:55:43
  Czyli nie zasługujemy na własne, uczciwe państwo.
  A kiedy już znikniemy z mapy świata nawet nie warto będzie nad czym zapłakać???
 • @Robik 11:09:52
  Nie przejmuj się, podbijemy San Escobar...
 • @Robik 11:09:52....Czyli nie zasługujemy na własne, uczciwe państwo....
  To nie jest zagadnienie " zasług".

  Trzeba UMIEĆ budować państwo.

  Jeżeli, jeszcze ma być "uczciwe" , to UMIEJĘTNOŚCI muszą być na niespotykanym we współczesnym świecie poziomie.

  A czy ktoś płacze nad zniknięciem pięknej Jugosławii?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:00:21...Jesteś Zbyszku zbyt wielkim optymistą....
  Mój optymizm przy Twoim jest prawie niedostrzegalny.
  Pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 10:32:56
  Ci ludzie zostali nazwani przez Kaczyńskiego w Fundacji Batorego "wykluczonymi" i stanowiącymi potencjalne niebezpieczeństwo dla układu.
 • @wercia 11:27:29...Ci ludzie zostali nazwani przez Kaczyńskiego w Fundacji Batorego "wykluczonymi"...
  Nie mam wiedzy na temat "wykluczonych".

  Jaki jest ich potencjał?
 • @Zbigniew Jacniacki 11:29:37
  Pan też do nich należy i pyta o potencjał?
 • @
  Wyjściem (zauważył to zadziwiony), jest stworzenie doktryny własnego państwa.
  Bez koordynacji wokół tej idei wszelkie rozproszone wysiłki nie dadzą rezultatu.
  A jeśli stworzy się grupa ludzi skupionych wokół idei - to znajdą się środki na realizację, a też i wpływy medialne. A teraz - co mają do zaprezentowania przeciwnicy POPiSu?
  Napyskować na wszystko i wszystkich - patrz Wrzodak. czy coś jeszcze?
  (Nie znaczy, że Wrzodak kłamie. Tyle, że to nie wnosi niczego do dyskusji. To już Jarek Ruszkiewicz jest lepszy - buduje podstawy San Escobar).
 • @wercia 11:44:33...Pan też do nich należy i pyta o potencjał?...
  Dlaczego uważasz, że jestem wykluczony?
 • Autor
  "Na politykę trzeba kasy a skąd ją wziąć?
  Jeśli nie zdarzy się jakiś kataklizm (którego oczywiście Polsce nie życzę) i nie zmiecie tych aferalów z powierzchni ziemi to szans na zmianę, tym razem naprawdę dobrą, nie ma. "

  Nie. To na antypolitykę trzeba kasy, na korupcję, manipulację i terroryzm, na promocję ideologii, na satanistyczne zachęty i pokusy.
  Do polityki to trzeba dobrej woli, uczciwości i moralności, bo bez moralności nie da się zorganizować stabilnego ładu życia publicznego ani obrony dóbr wspólnych - a przecież to jest sens polityki.
  Do polityki to trzeba przekonania że jeżeli my o nią nie zadbamy, to przejmą ją nasi wrogowie wewnętrzni, psychopaci i antypolitycy którzy przywłaszczą sobie efekty pracy i walki naszych Przodków, a nasze dziedzictwo narodowe.
  Do polityki trzeba skończyć z wszelką biernością i pasywnością, z czekaniem na jakichś zewnętrznych rycerzy na białym koniu co za nas coś załatwią. To się niczym nie różni od liczenia na zbrodniczy socjal - że wybierzemy sobie władzę co "nam da".

  Nikt nam nic nie da - wszystko trzeba wypracować i do tego jeszcze wywalczyć zwrot tego co nam zagrabiono.
  A patrzenie na pieniądze czy inne formy prawa jest tylko wodą na młyn naszych wrogów - i demoralizuje i stabilizuje patologie.
  - To bez panowania moralności, a więc i narodu którego państwo jest (czyli moralności Narodu Polskiego nic się nie zmieni, bez silnej woli realnej zmiany, woli walki ... i gotowości ponoszenia ofiar koniecznych.

  Najpierw sprawiedliwość, później prawo, najpierw motywacje ideowe i cele ludzkie, później pieniądz (i to koniecznie pieniądz suwerenny wcześniej przygotowany).
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:51:21
  Od doktryny to ty tu jesteś. Tylko coś za dużo ma wspólnego z PiS.
 • @Wrzodak Z. 09:51:41
  Dobra, potrzebna informacyjna robota. 5+
 • @Zbigniew Jacniacki 11:52:28
  Jeśli jesteś przyczepiony do UKŁADU to nie jesteś wykluczony. Zakładałam drugą ewentualność.
  Wystąpienie owe tu kiedyś linkowałam. Nie chce mi się szukać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:29
  Czas zacząć próbować zrozumieć.

  Idea CP jest bardzo bliska idei komunizmu, czy raczej socjalizmu - ale bez przymusu przy jej wprowadzaniu.
  Przecież Chrystus jest uznawany za tego, kto chce wprowadzić komunizm.

  Tyle, że obecnie, po próbie wdrożenia idei przez Żydów (główny poligon Rosja, ale i inne mniejsze), idea została skompromitowana i przedstawiana jako antyludzka.
  Popieram PiS w zakresie realizacji zgodnej z ideą CP, a odrzucam sprzeczności. To wszystko.

  PS. Wszystkie przepowiednie mówią, że iskra zmian wyjdzie z Rosji, albo Polski (może to dotyczyć terenu - gdy Polska podlegała Rosji), i będzie to idea o charakterze socjalistycznego personalizmu.
  Moim zdaniem ludzkość nie ma innej drogi uniknięcia zagłady.
 • @wercia 12:25:15
  Nie jestem podczepiony pod układ syjonistyczno-watykański.

  Czyli jestem wykluczony.

  To ilu według Ciebie jest takich Polaków?

  I zastanowimy się nad potencjałem.
 • @Wrzodak Z. 09:51:41
  Bardzo wartościowe informacje. Proszę pisać więcej i nie przejmować się kundlami i wojtasami...
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:31:37
  "Idea CP jest bardzo bliska idei komunizmu, czy raczej socjalizmu - ale bez przymusu przy jej wprowadzaniu.
  Przecież Chrystus jest uznawany za tego, kto chce wprowadzić komunizm"

  Ale Pan bredzi. - Kto tak mówi oprócz żydów i Pana?
  Czyż Jezus nie zapowiedział że "Ubogich zawsze mieć będziecie"? - Albo czyż nie stwierdził w przypowieści, że gdyby gospodarz wiedział kiedy przyjdzie złodziej, to nie pozwolił by się okraść?
  A jak tak to na pewno miał intencje przeciwstawne do socjalizmu i komunizmu.
  - Zwłaszcza wiać to w ich realizacji w UE i USA - zwalczających ubóstwo przez antypolitykę antykultury i ludobójstwa (depopulacji), w której i bogaci będą bogatsi, ubodzy otrzymają demoralizujący socjal i nowe pokolenia się już nie będą rodziły jak dawniej, więc i tym co jeszcze żyją przejściowo się będzie poprawiało ponad ubóstwo ... przejściowo). To dzieło satanistów, nie Jezusa.

  Tak samo ci których Jezus widział swoimi uczniami, a więc i kontynuatorami Jego dzieła, nauczycielami i przywódcami (to należałoby odnosić i do polityków - nie mylić z władzami państwowymi) - mieli się wyzbywać prywatnych majątków aby działać w skupieniu na ideach, a nie na ideologiach.
  - A przecież komunizm i socjalizm to oszustwo w intencji pasożytniczej. - Oni jawnie zapowiadają że ma być "każdemu według potrzeb", a przecież nikt nie zaprzeczy że waadze potrzeby mają największe, więc realizowane one muszą być kosztem zniewolonego ogółu.
  Już samo zniewolenie obywateli wskazuje że to by nie mogło pochodzić od Jezusa ("Do wolności powołał nas Pan).

  Komunizm i socjalizm to typowe ideologie, ideologie odczłowieczające, a skupiające na materii, na konsumpcji, użyciu, przyjemnościach po samozatracenie "tu i teraz", a bez odpowiedzialnego i dalekowzrocznie prożyciowego myślenia o przyszłości, bez celów duchowych i moralnych poprzedzających działania.
 • #
  na miejsce tych aferalow gotowi do startu sa juz kolejni...co zmiecie z powierzchni ziemi i pierwszych i kolejnych? - tylko wojna albo rewolucja, ale nie aksamitna.
  Na wzor jedynie slusznego i demokratycznego panstwa na swiecie mamy w Polsce dualizm polityczny - chodz podobnie jak i w jedynie slusznym kraju na tej planecie jest on pozorny - w rezimie policyjno bankowym, partia demokratow i republikanow rozni sie jedynie kolorem oraz logiem a linia polityczna jest taka sama - wierna sluzba poteznej machinie wojennej i lobby zydowskiemu...no i w Polsce identycznie...
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:31:37
  "Popieram PiS w zakresie realizacji zgodnej z ideą CP, a odrzucam sprzeczności. To wszystko."

  >> czyli wzorem PiS "Socjalizm" tak ..wypaczenia nie ? :)
  Problem tylko w tym, że wypaczenia przeważają, także w PiS
 • @siwekperu 14:32:30
  "Na wzór jedynie słusznego i demokratycznego państwa na świecie mamy w Polsce dualizm polityczny - chodź podobnie jak i w jedynie słusznym kraju na tej planecie jest on pozorny - w reżimie policyjno bankowym, partia demokratów i republikanów rożni się jedynie kolorem oraz logiem a linia polityczna jest taka sama - wierna służba potężnej machinie wojennej i lobby żydowskiemu...no i w Polsce identycznie.."

  >>> trafne porównanie...
 • @miarka 14:28:26
  Niech Pan "poćwiczy na boku" zanim zacznie wypowiadać swe mądrości.
 • @ekoludek 14:51:53
  Socjalizm jako nazwa, został zawłaszczony przez wypaczający go judaizm.

  W zasadzie podstawową różnicą jest stosunek do własności. Żydowski socjalizm zakłada własność wspólną wszystkiego.
  Ten normalny własność o zabarwieniu społecznym. Czyli im bardziej osobista tym większy zakres władania. Duża własność musi mieć charakter społeczny.
  A w tym żydowskim socjalizmie miała charakter państwowy.
  Ogarnia Pan to?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:04:59
  "Popieram PiS w zakresie realizacji zgodnej z ideą... "

  >>> A Pan ogarnia to co pisze i porównuje z tym jak PiS (i inne "przybudówki") wchodził we własność, także Srebrnej 16 albo kim obsadzały stołki państwowe ?
  I to się Panu z jakimikolwiek IDEAMI zgadza ?
 • @ekoludek 15:25:29
  Uczciwie?
  Nie wszystko się zgadza - i to jestem w stanie krytykować - merytorycznie.
  Tyle, że takie "huzia na Józia" mnie nie interesuje. Słyszał Pan o "wylewaniu dziecka z kąpielą"? Rozumie o czym mowa?

  Istotą jest to co napisałem w poprzedniej uwadze: rozróżnianie między własnością społeczną i państwową.

  W RP - jest (powinna być) własność społeczna, a roztrwoniono tę własność jako państwową.

  Ale widzę, że chyba to jest poza pańskim rozumieniem.
 • @zbig71 07:41:33
  Panie Zbig, problem w tym, że nie są to sponsorzy, ale inwestorzy. Inwestują niewielkie pieniądze w agenturę, a ta dostarcza im gigantycznych zysków z naszej pracy. Wracając do notki Pana Ruszkiewicza, to trzeba stwierdzić, że problemem jest nie tylko zabetonowanie polskiej sceny politycznej, ale także sytuacja ekonomiczna Polski. Gdyby nawet jakimś cudem do władzy w Polsce doszli ludzie nie zależni od zagranicznych "sponsorów", to za pomocą sankcji i pętli zagranicznego zadłużenia sięgającego ponad 500 mld dolarów w jednej chwili kraj zostałby sprowadzony do poziomu Wenezueli. Czy znależliby się wtedy "patrioci", którzy obronili taki suwerenny rząd przed atakiem "demokratycznej opozycji", organizującej majdan przeciwko władzy "niszczącej" państwo.
 • @Jabo 16:21:45
  Nędza i tak nas czeka jak "inwestorzy" zgłoszą się po 300 mld $. Dlatego trzeba ludzi informować co nas czeka jak Polacy w końcu zaczną rządzić.
 • @ZBYSZEK49 12:17:20
  Fundacja Kaczyńskich w pigułce


  Warszawa, dnia 21.08.2007 r.


  Pan
  Zbigniew Ziobro
  Minister Sprawiedliwości
  Prokurator Generalny RP


  Szanowny Panie Ministrze,
  Zwracam się do Pana o publiczne wyjaśnienia utworzenia przez Jarosława Kaczyńskiego Fundacji Prasowej Solidarności oraz Fundacji „Nowe Państwo”.
  Fundacja Prasowa Solidarności otrzymała od Skarbu Państwa nieodpłatnie majątek warty dziś ok. 300 mln zł, najpierw jako dzierżawę, następnie na własność aktem notarialnym w dn. 29.12.1994 r. taki jak:
  1. Działka gruntowa o pow. 6012 m2 w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 i Al. Jerozolimskie 125/127 wraz z budynkami.
  2. Budynek murowany 6-kondygnacyjny o kubaturze 23.300 m3 wybudowany w 1972 r.
  3. Budynek murowany o kubaturze 20.879 m3 wybudowany w 1966 r. (obecnie siedziba władz PiS)
  4. Budynek murowany 4-kondygnacyjny o kubaturze 13.046 m3 wybudowany w 1955 r.
  5. Budynek murowany o kubaturze 58 m3 wybudowany w 1972 r.
  6. Budynek murowany o kubaturze 35 m3 wybudowany w 1966 r.

  Fundacja Prasowa Solidarności otrzymała ww. majątek od Skarbu Państwa pomimo, że dysponowała kapitałem założycielskim w wysokości 180 zł. Na w/w działkę zgłosili się właściciele, ale działki im nie oddano tylko przekazano tą działkę Fundacji J. Kaczyńskiego? Panie Ministrze, czy zgodnie z prawem FPS otrzymała na własność od Skarbu Państwa w/w działkę oraz w/w nieruchomości.
  Fundacja Prasowa Solidarności jeszcze nie mając na własność budynków wynajmowała w nich pomieszczenia bankowi państwowemu BPH, pobierając czynsz za 13. lat z góry oraz przyjmując miliardy starych złotych darowizny od BPH.
  Czy mógłby Pan Minister ujawnić umowę o wynajęcie budynku od Fundacji Prasowej Solidarności przez BPH oraz kto finansował fundację Jarosława Kaczyńskiego, czy był to też „Budimex”, który buduje terminal -2 na Okęciu i obwodnicę wokół Augustowa oraz tajemnicza firma z Austrii o nazwie ,,Qutschrist”?
  Należy także wyjaśnić, na co szły pieniądze ofiarowywane tak hojnie na Fundacje J. Kaczyńskiego. Czy były zasilane m.in. takie pisemka jak „Ziemia Garwolińska”, o nakładzie ok. 1000 szt. miesięcznie którą kierował obecny poseł PiS Marek Suski i był z tego tytułu Chojnie wynagradzany z pieniędzy zarobionych przez FPS na majątku otrzymanego od Skarbu Państwa oraz ,,Tygodnik Centrum” i ,,Polska Dzisiaj” tuby propagandowe PC?
  Czy z majątku fundacji finansowana była partia PC i kampania wyborcza PC do Parlamentu w 1993 r.? Czy były prowadzone przez prokuraturę śledztwa jeżeli tak to proszę poinformować z jakim skutkiem.
  Pomimo przegranych przez PC wyborów i utraty wpływów finansowych Fundacja Prasowa Solidarności tworzy spółkę Srebrna Sp. z o.o., w której wiceprezesem był poseł Wojciech Jasiński, który przyszedł z NIK-u, a prezesem poseł Adam Lipiński, w Radzie Nadzorczej była poseł J. Szczypińska. Spółka Srebrna w imieniu Fundacji wydzierżawia 829 m2 pomieszczeń na rzecz funduszu emerytalnego PZU płacąc za 1m2 26 $, ten precedens może trwać do dziś.
  Panie Ministrze, proszę o ujawnienie umowy zawartej między PZU a spółką ,,Srebrna”, której Fundacja Prasowa Solidarności jest właścicielem i czy nie była to umowa fikcyjna tzn. pieniądze wpływały na konto spółki ale pomieszczenia wynajęte przez PZU formalnie nie były wynajmowane.
  Jakby tego było mało tworzy Pan J. Kaczyński wraz z Ludwikiem Dornem drugą Fundację ,,Nowe Państwo”, Fundacja ta tworzy drugą spółkę ,,Srebrna Media”. Spółki te aktem notarialnym w dniu 29-10-1997 r. otrzymują od Skarbu Państwa dwie działki przy ul. Towarowej w W-wie w trybie bezprzetargowym, pomimo że na działki te zgłosili się byli właściciele, ale działek im nie oddano. Panie Ministrze, jak to możliwe, że spółki te, których właścicielem jest Fundacja ,,NP.’’ Fundacja ta otrzymuje bez przetargu działki w centrum W-wy. Panie Ministrze, czy w tym przypadku nie złamano prawa.
  Z tych fundacji i spółek pączkują jeszcze następne spółki jak Air Link, gdzie prezesem do 2006 r. był Sławomir Siwek, obecny wiceprezes TVP. Spółka ta otrzymała od Fundacji Prasowej Solidarności działkę o powierzchni 6012 m2 , tą którą dostała od Skarbu Państwa. Panie Ministrze, jak można kombinować majątkiem przejętym ,,pod stołem”, który otrzymało się od Skarbu Państwa?
  Udziałowcem Air Link jest spółka ,,Inter Poligrafia”, której prezesem był obecny poseł PiS Krzysztof Tchórzowski.
  Panie Ministrze, nie jestem przeciwny ludziom przedsiębiorczym, uważam, że trzeba ich wspierać, ale J. Kaczyński ewidentnie wykorzystał swoje wpływy z czasów kiedy był Ministrem w Kancelarii Prezydenta RP L. Wałęsy i przejął gigantyczny majątek od Skarbu Państwa, z którego dobrze żyli dzisiejsi posłowie PiS-u jak: Adam Lipiński, Wojciech Jasiński, Przemysław Gosiewski, Ludwik Dorn, Krzysztof Tchórzowski, Marek Suski, Jolanta Szczypińska, Sławomir Siwek, Ryszard Legutko, Krzysztof Czabański i jego żona i inni.
  J. Kaczyński jest po części wraz z L. Dornem zwornikiem całego tego układu polityczno-biznesowego, stworzył sitwę, klikę nic nie różniącą się od zorganizowanej grupy przestępczej za pieniądze państwa polskiego. Pomimo że, wyszarpał z Skarbu Państwa ogromny majątek to wiele z niego zostało zmarnowane na błazeńskie pomysły świty J. Kaczyńskiego.
  Panie Ministrze, Pan i Pańskie środowisko głosi hasła budowy IV RP, jak Pan chce budować IV RP z takim bagażem machlojek kontrolowanych przez J. Kaczyńskiego, dokonanych w III RP?
  Panie Ministrze, czy Pan wzniesie się na wyżyny swojej uczciwości którą chce się Pan kierować i wyjaśni przebieg przejmowania majątku od Skarbu Państwa na podstawione Fundacje takie jakie zakładał J. Kaczyński, po to aby służyły klice politycznej. Proszę, poinformować mnie ile śledztw było prowadzonych przez prokurature w/w sprawach i jaki jest efekt tych śledztw?  Z wyrazami szacunku


  Zygmunt Wrzodak

  Poseł na Sejm R
 • @Wrzodak Z. 18:03:45
  Może w zastępstwie Kaczelnika odpowie jego człowiek na NEonie czyli piesek rasy Husky?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:07:41
  Nowy hymn Polin?
  Se Jabłonowski jajca robi:)
  Aleksander Jabłonowski, WIZJA PRZYSZŁOŚCI po 27 stycznia 2019 ...
  https://www.youtube.com/watch?v=875emiHKlBU
 • AUTOR
  "W takiej sytuacji jest rzeczą niemożliwa, żeby coś się zmieniło. Na politykę trzeba kasy a skąd ją wziąć?

  Jeśli nie zdarzy się jakiś kataklizm (którego oczywiście Polsce nie życzę) i nie zmiecie tych aferalów z powierzchni ziemi to szans na zmianę, tym razem naprawdę dobrą, nie ma."

  Nie ma najmniejszego znaczenia ile kto nazbiera tej kasy bo i tak przy obecnej sytuacji gdzie obecna hołota ma absolutnie wszystko pod kontrolą i dodatkowo przy obecnej Ordynacji Wyborczej NIC I NIKT NIE MA SZANS NA PRZEJĘCIE PEŁNEJ WŁADZY w POLSCE
  Jeśli będzie ktoś/coś takowego i będzie taka perspektywa albo i przewidywania zostanie raz dwa zmielony przez "SYSTEM" nasłany na tego kogoś przez obecne elyty (patrz choćby myk z dotacją dla RAZEM)
  Bez zmiany całej ordynacji (wiem że powtarzam to do znudzenia) nic się nie zmieni.
  A owa ordynacja wyborcza z kolei nie zmieni się bez "kataklizmu"
  Bomba, albo cała Polska na ulicy - inaczej szans nie widzę
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:04
  Widzę że trafiłem w sedno bo "zatkało" i słowa Pan z sensem wydusić z siebie nie może.
  A atak personalny to trolling - sam się Pan wyklucza z dyskusji i niby to jeszcze ujadając faktycznie skomle żeby go nie bić. Dobrze, nie będziemy ciągnąć.
 • @Autor
  Cunizm? To buta, a nie cynizm. Buta podparta pychą, szanowny Autorze.
  Atomowa bomba, którą miał być nius zapowiadany od ... Sam już nie wiem od kiedyy, okazała sie być jedynie kapiszonem i to wilgotnym. Ręka rękę myje. Dil jest taki, że naczelnik zgodził sie na zwiększenie nakładu gównianej w zamian za promocję jego karykatury.
  W tym całym koglu moglu jest tylko jeden smak i z pewnościa nie truskawkowy. Proszę zwrócić uwagę na to, że nadal wszystko się kręci wokół PiS i PO z jej ,,wyborczą" jaczejką. Dopóki społeczeństwo nie zrozumie, że jest manipulowane przez zaledwie kilka osób, dopóty będzie dymane jak syryjska koza.
 • @Jan Twardowski 21:19:08
  Dokładnie tak samo myślę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej