Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
455 postów 19564 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Wojna hybrydowa polskich władz z Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polecam doskonały artykuł pani prof.A.Raźny. Wyjaśnia i porządkuje pewne sprawy, o których świadomi Polacy wiedzą ale nie zawsze zdają sobie sprawę z grozy problemu.

Z elementami tej wojny hybrydowej mamy do czynienia także na naszym portalu. To zjawisko nasiliło się zwłaszcza ostatnio. Kto śledzi wpisy i komentarze wie co i kogo mam na myśli.

Zapraszam do lektury.

----------------------------------------------------------------------------------------

Wojna z prawdą – wojną o rząd dusz

Trwa wojna hybrydowa w Polsce w sferze wszystkich typów komunikacji: politycznej, społecznej, kulturowo-cywilizacyjnej. Takim właśnie mianem można określić wytoczoną nam wojnę informacyjną. Podobnie jak każda hybryda, łączy ona różne, często nieprzystające do siebie formy informacyjnego oddziaływania na polskie społeczeństwo – uprzedmiotowienie z quasi-upodmiotowieniem. Celem wszystkich jest mentalne ubezwłasnowolnienie Polaków. Analogicznie do militarnych działań hybrydowych, łączących  przeciwstawne  formy walki: konwencjonalne z terrorystycznymi, spekulacyjnymi czy kryminalnymi – wojna hybrydowa w sferze informacji wykorzystuje wszystkie dostępne metody manipulacji i propagandy, atakując w sposób bezwzględny tożsamość zarówno osobową, jak i narodową Polaków pod pozorem jej podtrzymywania czy nawet obrony.  Jej obecny etap jest szczególnie ważny, gdyż idzie w nim o to, co określamy jako rząd dusz.  Celem tych, którzy wojnę hybrydową nam wytoczyli, jest takie oddziaływanie w sferze informacji na świadomość polskiego społeczeństwa, aby odczytywało ono panującą  rzeczywistość zgodnie z ich antypolską polityką. Instrumentami wojny hybrydowej na etapie informacyjnym jest więc perswazja, manipulacja i propaganda.  – wszystkie ukierunkowane na ukrycie konkretnej prawdy. Jest to prawda o rzeczywistej sytuacji Polski, nade wszystko o jej  zwasalizowaniu  wobec USA i automatycznie wobec Izraela, oraz konsekwencjach tego zwasalizowania w polityce zewnętrznej i wewnętrznej Warszawy, widocznych nade wszystko w naszej przynależności do NATO i UE.. Tę wojnę przeciwko Polsce  prowadzą nie Putin i Rosja, ale polskie władze, wspierane przez opozycję – w najmniejszym stopniu przez PSL –  i  mainstreamowe media, również katolickie.

Inkwizycyjna rola mediów

Językiem polskich władz i polskiego establishmentu politycznego oraz opiniotwórczego, z medialnym na czele, jest język propagandy amerykańskiej, utożsamianej z transatlantycką. Klasyczne kłamstwo, przeinaczenia, półprawdy – określane coraz częściej mianem fake-newsów – selekcja informacji,  przemilczenia – to podstawowa broń polskich władz w walce z prawdą o roli Polski jako wasala USA w UE oraz NATO i, oczywiście, w relacjach nie tylko z Izraelem, ale również z Ukrainą i nade wszystko z Rosją. Całkowity brak suwerenności w wymienionych relacjach określany  jest  w języku ich wojny z nami w kategoriach postprawdy – dowolnej interpretacji faktów bądź ich zaprzeczenia – jako umacnianie naszej suwerenności i zwiększanie bezpieczeństwa w sferze militarnej, energetycznej etc.. Owe kategorie postprawdy – podobnie jak sam typ wojny hybrydowej – to słowa-klucze, jakimi określają ludzie opcji transatlantyckiej wojnę informacyjną Rosji z Zachodem. Klasyczne dla narracji tej opcji stały się wypowiedzi europosłanki PiS Anny Fotygi, która co kilka miesięcy alarmuje Brukselę o Moskwie zagrażającej UE w sferze informacji, czy Antoniego Macierewicza, który równie często ostrzega Polskę i NATO przed propagandą i cyberatakami Rosji.

W języku hybrydowej propagandy nasza rola wasala  bywa też określana metaforą ze snów o potędze: Polska – obok Francji i Niemiec – to filar relacji transatlantyckich. Gdy w imieniu wasala wiceminister MSZ Bartosz Cichocki przed wizytą prezydenta RP Andrzeja Dudy w Białym Domu odwołuje się w wywiadzie dla TVP Info do metafory filara transatlantyckiego, mówi prawdę, której przekaz miałby upodmiotowić nasze społeczeństwo. Jest to jednak kwintesencja hybrydowej manipulacji, gdyż nadawca tego przekazu przemilcza  jednocześnie  kontekst tej prawdy i żałosne jego skutki [i]. Gdyby Polska była owym filarem 30 lat temu, może byłyby powody do jakiejś satysfakcji. Ale teraz, gdy opcja transatlantycka schodzi na dalszy plan w zaistniałym wielobiegunowym porządku globalnym, gdy USA utraciły rolę hegemona, przegrywają gospodarczo z Chinami, militarnie w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie, nie są w stanie zbudować koalicji antykoreańskiej ani też antyirańskiej, gdy w Komisji Praw Człowieka ONZ tracą przywódczą rolę, chcąc zamienić obronę owych praw na obronę prawa Izraela do ludobójczych działań wobec Palestyńczyków, gdy na forum ONZ 128 jego członków potępiło w rezolucji amerykańską próbę uznania Jerozolimy za stolicę Izraela (przeciw potępieniu było 9: Izrael, USA, Gwatemala, Honduras, Togo i 4 państewka tropikalne; Polska, oczywiście, wstrzymała się  – czyli poparła USA), gdy ponadto Waszyngton musi zmierzyć się z przyspieszjącą dedolaryzacją światowej gospodarki – odgrywać nadal rolę amerykańskiego filara  to żaden interes i powód do dumy. Wspierać polityką amerykańsko-transatlantycką, obarczoną odpowiedzialnością za miliony ofiar wywołanych w jej ramach wojen – m.in. na Bliskim Wschodzie i Afryce – czy za ludobójstwo setek tysięcy chrześcijan,  dokonane na tych obszarach to powód do wstydu i ekspiacji narodowej. A chcieć upadać razem z USA i dolarem to wola politycznego samobójstwa. I wiedzą o tym doskonale inne dwa „filary” opcji transatlantyckiej – Niemcy, które myślą o niezależnym od kontrolowanego przez USA SWIFT – systemie rozliczeń bankowych i Francja, która mówi o konieczności utworzenia unijnych sił zbrojnych, niezależnych od Pentagonu i NATO. Tego typu informacje i moralna ocena kierunku polskiej polityki są  wycinane przez oficjalną propagandę. Dezawuowałyby bowiem utrzymywany na blefie mit opcji amerykańskiej. Każda próba krytycznej oceny tego ukierunkowania polityki Polski jest natychmiast udaremniana. Każdy, kto ma odwagę wskazać jakąś alternatywę, bądź odkłamać propagandowy charakter tej opcji, podlega karze – jak Mateusz Piskorski, więziony już 2 i pół roku za uznanie legalności prorosyjskiego referendum na Krymie czy senator Maciej Grubski, zawieszony w członkostwie PO i odsądzony od czci i wiary w mediach za wypowiedź dla  Sputnika o szkodach wyrządzanych polskiej gospodarce poprzez rusofobiczną politykę oraz słowa uznania dla Władimira Putina.

Stratedzy informacyjnej wojny hybrydowej robią wszystko, aby Polacy nic albo jak najmniej wiedzieli o BRICS – który stał się już nowym modelem współdziałania suwerennych państw, zachowujących swoją kulturę i cywilizację – o Szanghajskim Obszarze Współpracy, Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej, jedwabnym szlaku, który ma ominąć Polskę – i wielu innych alternatywnych kierunkach rozwoju. Każda informacja o świecie zagrażająca mitycznej opcji, na której opiera się polska polityka, skazana jest z góry na niezaistnienie.

Balansowanie między tragedią i komedią

Próba podtrzymywania mitu amerykańskiej opcji jest coraz częściej tragikomiczna. Wiąże się bowiem z próbą pogłębienia polskiej rusofobii w oparciu o fałszywą tezę, iż Rosja jest największym zagrożeniem dla każdego wymiaru naszego istnienia. Dlatego trzeba ją zniszczyć pod każdym względem – nie tylko militarnie, ale również politycznie, gospodarczo, cywilizacyjnie. Trzeba udowodnić upadającemu światowemu hegemonowi, że w dziele niszczenia Rosji może na nas liczyć, że Warszawa na skinienie Białego Domu rzuci do walki z Moskwą polskich żołnierzy bądź – w wersji łagodniejszej – będzie jej po wsze czasy szkodzić, nie zważając na własne straty polityczne, gospodarcze, moralne, cywilizacyjne. Uczyni wszystko, aby rusofobia stała się wyznacznikiem polskiego patriotyzmu, quasi-religią polityczną. Wystarczy w tym miejscu wymienić hybrydową propagandę wsparcia dla banderowskiej Ukrainy skonfliktowanej z Moskwą, politykę zmuszania do emigracji ekonomicznej kolejnego pokolenia Polaków, aby na ich miejsce przyjmować do pracy miliony Ukraińców. Trzeba wmówić nie tylko Polakom, ale również całej Unii, że Nord Stream 2 szkodzi wszystkim, choć naprawdę szkodzi jedynie Ukrainie, pozbawiając ją dochodów z tranzytu rosyjskiego gazu i amerykańskim korporacjom, które chciałyby poprzez Polskę rozprowadzać w Europie swój LNG.  Sytuacja jest poważna, bo zawiera w sobie czynnik prowokacji, która może skończyć się dla Polski bardzo źle. W języku propagandy hybrydowej nosi natomiast znamiona pedagogiki nieuzasadnionej wyższości nie tylko politycznej, ale również moralnej nad Rosją. Pedagogika ta ma skutkować ukształtowaniem takiej mentalności Polaków, aby nie tylko godzili się na przekształcenie naszego terytorium w obszar III wojny światowej – z Rosją – ale byli gotowi ginąć w niej masowo w imię obrony dolara i amerykańskich interesów. Ta tragiczna pedagogika jest łączona z komicznymi działaniami, nieadekwatnymi do naszych skrajnie ograniczonych możliwości, nie uwzględniającymi faktu, iż nasza suwerenność jest udawana – jest kopią, która nie ma oryginału.Do takich działań należy pohukiwanie na Rosję, pouczanie jej, grożenie nowymi sankcjami. Kabaretowo brzmią np. upomnienia Moskwy przez polskie MSZ z powodu zatrzymań uczestników ostatnich – w większości nielegalnych – demonstracji przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego Rosjan – jak proponuje Władimir  Putin: dla kobiet z  55 lat do 60 i dla mężczyzn z 60 do 65. Ingerowanie w tego typu wewnętrzne sprawy Rosji jest kuriozalne, bo chyba nikt nie wyobraża sobie, że Siergiej Ławrow mógłby w tym stylu wtrącać się w naszą wewnętrzną politykę i krytykować nas np. za reformę sądownictwa. Niczego z komizmu nie ma natomiast antyrosyjska hybrydowa propaganda w zakresie cywilizacyjnym i moralnym. W sytuacji, gdy Europa, podobnie jak cały Zachód, nie tylko odeszła od chrześcijańskich wartości, ale podjęła z nimi walkę, gdy cywilizacja łacińska – chrześcijańska – ma już dla niej znaczenie wyłącznie historyczne, każda próba zniszczenia Rosji jest próbę zniszczenia odrodzonego w niej po upadku komunizmu chrześcijaństwa. To by zaś oznaczało, że religijna tożsamość polskich partii – z PiS na czele – uważanych za prochrześcijańskie, jest czystą symulacją. Liderzy tych partii w starciu cywilizacyjnym z Rosją chcą uzyskać sławę  Herostratesa i wziąć udział w podpaleniu drugiego po Bliskim Wschodzie, większego, obszaru cywilizacji chrześcijańskiej.

Symulacja i dysymulacja

Znamienną cechą hybrydowej propagandy jest ucieczka od rzeczywistości. Dokonuje się ona na dwa klasyczne sposoby, eksponowane przez Jeana Baudrillarda jako wiodące w tworzeniu sztucznej rzeczywistości, mającej jednak odniesienie do realnie istniejącej. Dlatego nie mówimy tu o fikcji. Pierwszy sposób:. poprzez symulację czyli udawanie, że jest coś, czego nie ma. Drugi – poprzez dysymulację, udawanie, że nie ma czegoś, co jest. To, co w rezultacie takiego podwójnego udawania otrzymuje polskie społeczeństwo, to symulakry – twory sztucznej rzeczywistości, które są nam przekazywane jako realnie istniejące. 

Bohaterowie wojny hybrydowej

Bohaterowie wojny hybrydowej są wyreżyserowani według biało-czarnego schematu powieści socrealistycznej. Zbieżność ta nie jest przypadkowa, gdyż cel propagandy amerykańskiej w Polsce jest taki sam jak propagandy komunistycznej: rząd dusz. Zgodnie z tym celem, każdy, kto prezentuje poglądy inne od obowiązujących, jest czarnym charakterem – jak. M. Piskorski i M. Grubski. Każdy, kto umacnia narzucaną przez propagandę opcję czy raczej wyznaje ją jako quasi-religię, jest białym charakterem, wzorem do naśladowania. Takimi bohaterami nie muszą być wyłącznie przedstawiciele najwyższych władz. Mogą nimi być ludzie niższego szczebla politycznego, czego przykładem są dwaj eurodeputowani PiS – Ryszard Legutko i Tomasz Poręba. Wszystkim wiadomo, że to oni przyjęli wytyczne Izraela w sprawie anulowania w ustawie o IPN karalności za wypowiedzi o polskich obozach koncentracyjnych czy udziale Polski w holokauście. Wszyscy to wiedzą, a opozycja domagała się nawet – głównie w mediach – wyjaśnień. I nastała cisza. Nikt nie reaguje, zawieszone zostały wszelkie oceny moralne i patriotyczne. Przeciwnie, podsumowaniem tych działań przeciwko interesom Polski jest w propagandzie hybrydowej  konkluzja, że dzięki nim uniknęliśmy wielkiego zła: pogorszenia  czy nawet zerwania stosunków z Izraelem. Gdyby ci dwaj panowie przyjęli jakieś wytyczne od obcego państwa innej opcji politycznej – nie mówiąc już o Rosji – skończyliby w więzieniu.. A jeden z nich  – Ryszard Legutko – zostałby wcześniej jako profesor  Uniwersytetu Jagiellońskiego poddany krytyce środowiska naukowego, które by się od niego odcięło i wymusiło na władzach tej szacownej uczelni rozwiązanie umowy o pracę. Bohaterowie hybrydowej wojny nie mają zamiaru wstydzić się ani też zejść ze sceny politycznej. Pan Poręba został szefem kampanii wyborczej PiS, zaś Pan Legutko toczy w Brukseli spektakularną, choć nieskuteczną wojnę z imigrantami. Takie są zadania bohaterów, działających hybrydowo – na różnych frontach. Aby osiągnąć sukces na jednym (przyjąć obce wytyczne), trzeba się legitymizować działaniami na drugim. Legitymizacja jest, oczywiście, hybrydowa.

 

Czy Polacy tę wojnę przegrają?

W przeciwieństwie do czasów PRL i komunistycznej propagandy, której Polacy nie ulegli i dali temu kilkakrotnie wyraz w latach: 1956, 1970, 1976, 1980 – po 1989 roku ulegli masowo iluzji amerykańskiej demokracji i liberalnej wolności – od wszystkiego i od wszystkich. Wielu przeżywa przebudzenie, co potwierdzają różne niezależne portale i próby budowania całkowicie nowej siły politycznej. Organizują się – również w ramach obecnych wyborów samorządowych – małe środowiska, świadome wielkiego wysiłku, jaki podejmują dla wypracowania alternatywnego programu dla Polski. Oby tylko nie zwiodły ich rzucane od 1989 roku w środowiskach prawicowo-konserwatywnych hasła głosowania na mniejsze zło. Taki krok oznaczałby wybór  alternatywy hybrydowej – a więc żadnej.

Anna Raźny

Źródło  konserwatyzm.pl/razny-wojna-hybrydowa-polskich-wladz-z-polska/

KOMENTARZE

 • Autorze
  "Latynopolska". Gadowski w "Sieci": Tyle mamy wspólnego z „normalnymi państwami”, co Wiśniewski z Placido Domingo. Nie jesteśmy „normalnym krajem”, nie budujemy tu żadnych „rządów prawa”. Gdyby tak było, inicjatorzy FOZZ, Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, zleceniodawcy zabójstw Marka Papały, Jacka Dębskiego, Andrzeja Leppera czy Sławomira Petelickiego, winowajcy SKOK Wołomin dawno byliby wykryci i siedzieli w mamrze. Siedzą? No więc o czym tu gadać? Sędziowie dalej są na telefon i dalej są umazani nie swoimi barwami, publiczne fundusze nadal stanowią łup, a nie budulec do tworzenia państwa i jego sprawności. Gadanie o sprawiedliwości to czysta retoryka. Owszem, na mizernym poziomie i przy żadnych układach jakaś tam „sprawiedliwość” się trafi, ale jak już mamy do czynienia z politykiem (nawet i samorządowym), to sieć jest tak dziurawa, że może mucha ugrzęźnie, ale byle bąk i truteń na pewno się przebiją. Nikt za nic nie odpowiedział, nikogo nie zamknięto do więzienia dla przykładu, żeby pokazać, że jednak polska Temida nie jest breszczata na rozumie i poczuciu sensu. Media są przekupione lub niemieckie. Komunistyczne dzieci pysznią się tak, jak ich rodzice w PRL. Czy może się mylę? Czy może przesadzam? Całe to gadanie o przywracaniu sprawiedliwości nie jest funta kłaków warte, dopóki nie ma epilogu dla rządowego „bilansu otwarcia”. Prezydent Duda nie publikuje aneksu do raportu z likwidacji WSI i nawet nie chce mu się tego wyjaśnić. Nie, bo nie! Ze Smoleńskiem od ośmiu lat Ruscy odgrywają szopkę i żadnemu politrukowi nie przyszło do głowy, aby umiędzynarodowić sprawę, oddać ją pod międzynarodowy arbitraż! Tyle mamy wspólnego z „normalnymi państwami”, co Michał Wiśniewski z Placido Domingo. Nie przykładajmy do siebie światowych miar. Zobaczmy się we właściwym kontekście – kontekście państw latynoamerykańskich: Kolumbii, Wenezueli, w najlepszym wypadku Meksyku. Tam też politycy i ich gadanie to tylko elementy przedstawienia. Tam rządzą narkobossowie. U nas tej hałastry akurat nie ma, ale rządzą ludzie uzależnieni od kradzieży publicznych pieniędzy. Żyją na koszt podatników, kłamią, kradną i plotą. Rządzą gangi i jeśli do któregoś z nich należysz, to ci ani sądy, ani administracja nic nie zrobią. Mogą ci po prostu nagwizdać. Mówiąc serialowo: nie szukajcie tu elementów „House of Cards” ani „Homeland”. Aby zrozumieć nasze położenie, warto obejrzeć „Narcos” i „El Chapo”. Ot i wsio.

  Felieton ukazał się na łamach tygodnika „Sieci”, nr 37/2018. autor: Witold Gadowski


  Ps..Dokładnie tak jest jak red.Gadowski napisał - Tylko Erdogan, czy Orban mogliby to przeciąć czyli anarchię PO, KODu, sędziów, prokuratorów, bo PiS jak widać to jednak tchórze, boją się nawet afery SKOK Wołomin wyjaśnić. Przypisali to jakimś wirtualnym ludziom z WSI i co? Czego się boją? Sami też kradli? Potrzebna tu bardzo radykalne metody na chazarobolszewicką swołocz, anarchistów i wszystkie społeczne męty. Niestety, taka właśnie jest ta nasza rzeczywistość, tylko dlaczego tak mało się o tym pisze i mówi? Cholera łapię się na tym, że mam podobne odbieranie rzeczywistości. Nie tak dokładne informacje jakimi dysponuje piszący redaktor, nie mniej faktem jest, że winnych wszystkiego zła z poprzedniej "epoki" Amber Gold nikt nie siedzi. Miała być rewolucja elit, trzęsienie ziemi, mieliśmy patrzeć jak wyskakują ze stołków. Nic z tych rzeczy się nie stało. Mieszane uczucia i wątpliwości co będzie dalej. Wyboru innego nie ma. I gdy się uświadomi sobie konsekwencje powrotu twardych złodziei do władzy wybiera się to co jest obecnie aby nie było jeszcze gorzej. Tylko czy o taką wersję zmiany nam wszystkim chodziło? I jeszcze jedna refleksja co wie władza i rządzący, że ich wola i determinacja rozmiękła, a czego nie wiemy my zwykli śmiertelnicy? Być może gangrena sięga tak głęboko i tak wysoko, że zbyt radykalna walka z nią zakończyła by się śmiercią całego organizmu. Czy tak istotnie jest? Coraz bardziej myślę, że zasada ... My nie ruszamy Waszych a Wy nie ruszajcie naszych jest w Polsce obowiązującym kanonem. Polska jest kolonią i dlatego nie będzie żadnych rozliczeń. Jeszcze ze 3 pokolenia. "I choć starych bogów zastąpili nowi to i tak kark po staremu się zgina". "Będziemy czekać aż do końca świata..."
 • @
  Tekst jest bardzo dobrą diagnozą stanu.
  Bardzo cenię wypowiedzi prof. Raźny, aczkolwiek jej spojrzenie na rzeczywistość nie ma perspektywy cywilizacyjnej.
  W efekcie - brak jest wskazań drogi wyjścia z tej sytuacji.
 • @kula Lis 67 07:49:15
  Gadowski też "rżnie głupa" jeśli sądzi, że w takiej Ameryce (USA) sędziowie w ważnych sprawach nie są na telefon, nie kradną, nie kłąmią itd... I media tam też nie są "amerykańskie"!
  Ale żeby Gadowski takich rzeczy nie wiedział?
  Trudno uwierzyć.
 • Ucieczka od rzeczywistości - symulakry
  „Pierwszy sposób:. poprzez symulację czyli udawanie, że jest coś, czego nie ma. Drugi – poprzez dysymulację, udawanie, że nie ma czegoś, co jest.”

  A teraz możemy sobie powyliczać te symulakry, a lista będzie długa.
  Proponuję na początek te najgrubsze:
  Symulacja - mamy polski pieniądz, następuje kwitnący wzrost gospodarczy, mamy polski, patriotyczny i katolicki rząd, który dekomunizuje (sic!) i naprawia Polskę, mamy wolność, suwerenność i demokrację;
  Dysymulacja - w Polsce nie ma imigrantów, szczególnie z krajów trzeciego świata, żydostwo nie zajmuje wszelkich istotnych i intratnych pozycji, z rządowymi na czele, zadłużenie nie rośnie na kilka pokoleń naprzód, Polska nie jest likwidowana i Polin się w Polsce nie instaluje poprzez pracowite, nocne przyjmowanie ustaw wywłaszczajacych Polaków z Polski, wojska amerykańskie stacjonują w Polsce nie dla obrony interesów syjonistycznych, a USA i Izrael nie chcą nas ograbić do gołej skóry, a najchętniej Polaków z Polski przepędzić, albo wymordować na wojnie z Rosją.
 • Tak mnie nosi że muszę napisać , w trosce o portal, że należy zakończyć już to błądzenie.
  I zając się wreszcie obiektywna prawdą!

  Tak jak błądzi wielu Polaków m.in.pani profesor, Tatuś Pana Premiera, wyrzucony z partii senator PO, JE premier Orban Wiktor , amerykański publicysta itd.
  Tylko USA wraz z Izraelem no i Ukrainą są gwarantem naszego pokoju, dobrobytu,rozwijania i zachowania wiary katolickiej, moralności czyli przetrwania narodu polskiego!!
  Może nawet mamy misję ,przez naszą przyjaźń i bliskość , nawrócić Izrael na wiarę katolicką???
  Należy obiektywnie jak paru blogerów tutaj , oraz patriotyczne portale ,pisać o Rosji i Rosjanach, szczególnie o Putinie!
  Rosja to stan umysłu, Rosja nie powinna istnieć jak pisze tutaj znawca tematu na Neonie,pewna polityk chyba z USA miała powiedzieć, że to jest za duży kraj dla Rosjan i jest za dużo bogactw tylko dla nich /nie pamiętam która polityk/.
  Trzeba z tym coś zrobić, bo to kraj nie chrześcijański, wiary tam nie ma, Kreml im płaci , żeby nakręcić jak chodzą do cerkwi,czy się modlą albo pielgrzymują,tam kwitnie pornografia, małżeństwa homo,wyzysk człowieka,bezrobocie,korupcja.
  Nie ma tak w żadnym innym kraju na świecie.

  I panuje reżim Putina.
  Putin jest gorszy od wszystkich razem wziętych, od Hitlera ,POl POta , Stalina i Lenina.
  Ma miliardy dolarów, wille, jachty,samochody, motory, samolot,bo kradnie razem z rzidami, a Rosja umiera.I Ameryka musi temu zapobiec.
  Putin nałożył sankcje na całą Europę m.in na Polskę i rolnikom jabłka gniją.

  Ponoć służy rzidom,ale nie wiem dlaczego oni go nie lubią nawet na Neonie......chyba za bardzo kuma sie z Iranem.!!


  Należy go unicestwić z rodziną no i razem oraz Asada z nim.
  I większość Rosjan też.
  Premierem może zostać np. pan Chodorkowski i spółka.
  Putin wywołał większość wojen na świecie, Afganistan, Czeczenia, Gruzja,Ukraina.napada na wszystkich i jak mówił w 2014 roku JE król Europy Donald ,i jego święte słowa podchwyciła obecna elita polityczna "dzieci we wrześniu nie pójdą do szkoły. Może przyjść taki wrzesień..

  Putin strąca samoloty, truje ludzi gazem w Syrii i gazem w Anglii, znowu w Anglii otruto 2 Rosjan, ustawia wybory w USA,i innych krajach.

  Chce odciąć Ukrainę od tranzytu gazu, i wpycha się ze swoim gazem do wszystkich.
  Trzeba się skumać z Chinolami ,Ukrainą i zaatakować!Jakoś przebolejemy Komunistyczna Partię Chin, zresztą komuniści jak widać są wszędzie nawet czasowo na Neonie!
  Chińczycy wezmą Syberię i będzie polsko chińska granica na Uralu!
  Resztę powinni przejąc Amerykanie z Izraelem, bo tylko oni są zdolni do rozwinięcia tych terenów gospodarczo , naukowo i kulturalnie.
  Jeszcze Polska weźmie Kalinigrad Konigsberg, Ukraina Kubań no i Krym z powrotem.
  Ukraina przy niedużej pomocy powinna sobie w obecnym stanie znakomitego amerykansko- kanadayjsko-angielskiego-polskiego uzbrojenia i wyszkolenia z nimi poradzić!
  Sami mówią że dojdą do Moskwy, my im pomożemy.Jedna brygada z Neonu już jest!!

  I tak trzeba pisać panie Jarku, tylko prawdę tak jak inne kraje!!tak piszą prawdziwi patrioci nie ruskie trolle,
  Wtedy będzie dobrze!!
 • KRK
  "...i mainstreamowe media, również katolickie."

  KRK jest również spenetrowany przez banksterską mafię realizującą zbrodniczy projekt NWO.
  Likwidacja JP I i zastąpienie go przez JP II na etapie likwidacji imperium ZSRR(rozsadzanie go od wewnątrz- ruch Solidarność) to był etap na drodze do NWO, etap zwany Eurazją czyli UE i Rosji(na tym etapie potrzeba było zastąpić konserwatywnego BXVI, lewicującym Franciszkiem, by przyspieszyć destrukcję chrześcijaństwa od środka(tu BXVi okazał się mniej opornym od JP I i dlatego ustępując, "ocałił" swe życie("Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa." Łk 9,24.)
 • Ten kłamczuch się wyrwał jak Jagna do Antka do kopy siana, i słusznie go uciszyli!
  https://youtu.be/Gaj7LvqfqdM
 • @Robik 10:43:24
  "Ale żeby Gadowski takich rzeczy nie wiedział?
  Trudno uwierzyć."

  Taki naiwny to on nie jest.
  Stojąc po stronie reprezentowanej przez USA/Izrael, musi prezentować taki pogląd, chcąc utrzymać się w gronie "opiniotwórczym"(choć nie mainstreamie).
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:18:46
  Rozwiązanie jest proste i od dawna znane : "Arbeit macht frei".
 • @trojanka 15:33:37
  https://prawdaxlxpl.files.wordpress.com/2013/02/578130_300686630053972_194424410_n.jpg
  ChUjnia to jak na obrazku! ChUjnia broni ustroju żydokomunistycznego. Jako Polak z dziada pradziada i prapradziada oraz wyborca Prawa i Sprawiedliwości, domagam się opuszczenia struktur komunistycznej ZSRE. Jestem Polakiem, jestem dumny i nie mam potrzeby tłumaczenia się komukolwiek z czegokolwiek a w szczególności przed obcymi z własnego prawa i demokratycznie wybranego rządu. Komuniści chcą nas uczyć demokracji? Świat zwariował, ale ja nie zwariuje razem z nim. Ja, moja rodzina, przyjaciele i reszta osób z mojego kręgu domagamy się wystąpienia z bolszewickiej farsy zwanej "(ch)Ujnią Europejską''. Ten epizod uważam za zakończony i myślę, że reszta Narodu się ze mną i moją rodziną zgodzi. Pozostańmy w Schengen, jak Szwajcaria i Norwegia, więcej nam nie trzeba do prawidłowego rozwoju. Oni i tak pójdą na dno a ja nie zamierzam zostać pokarmem dla rybek razem z tymi czerwonymi szczurami. DOŚĆ TEGO EPIZODU! Dodam: Doszły mnie słuchy, że stan demokracji w Niemczech uległ radykalnej zmianie, niestety na gorsze. Ludzie mają zakaz antyreżimowych demonstracji, są zamykani w więzieniach bez wyroków za volksverchetzung(podjudzanie). Prawica jest systematycznie niszczona, mają istne piekło. W szkołach dzieci są indoktrynowane przez nauczycieli, tłumaczą dzieciom na którą partię wolno im głosować i która partia jest(obecnie trwa kampania przeciwko AFD, czyt. Alternatywa Dla Niemiec). Znam język wroga i to co usłyszałem w ich radiu, zobaczyłem w telewizji zjeżyło mi włosy na ciele. To co napisałem do wierzchołek góry gówna z którą przyjdzie nam się niebawem skonfrontować. Tam nie ma demokracji to głęboki neo-socjalizm. Skutecznie jest tłamszona każda wolna myśl. Oni znowu to robią... Musimy być ostrożniejsi niż kiedykolwiek.
 • @trojanka 15:28:52
  Dlaczego Niemcy nie zrezygnują z rosyjskiego gazu na rzecz amerykańskiego. Niemcy nie będą kupować amerykańskiego gazu skroplonego, gdyż jest niekorzystny dla kraju z gospodarczego punktu widzenia i nie zapewni mu bezpieczeństwa energetycznego pisze Handelsblatt. Gazeta podkreśla, że przede wszystkim kraj nie ma niezbędnej infrastruktury do odbioru amerykańskiego paliwa, natomiast budowa terminalu może okazać się nierentowna. Po drugie Niemcy do 2050 roku planują całkowicie zrezygnować z węglowodorowych źródeł energii, dlatego, jak uważa autor artykułu, inwestycje w nową infrastrukturę gazową w warunkach istnienia tańszego Nord Stream 2 wydają się sporne i mało prawdopodobne. Handelsblatt przypomina, że poza tym Rosja zaspokaja zaledwie 6% zapotrzebowania energetycznego Niemiec, co świadczy o braku zależności kraju od rosyjskich dostaw, na co często powołuje się Waszyngton.
  Berlin raczej nie podejmie ryzyka podważenia bezpieczeństwa energetycznego, zmieniając Rosję na USA realizujące politykę „Ameryka ponad wszystko" i aktywnie uczestniczące w wojnach handlowych podsumował autor artykułu.


  Ps...Dlaczego Niemcy nie zrezygnują z rosyjskiego gazu na rzecz amerykańskiego ? Długo o tym myślałem. Tak długo, że...mózg mi się mało co nie przepalił ale w końcu wykombinowałem! Ten gaz on po prostu musi być tańszy.
 • @kula Lis 67 07:49:15
  Gadowski chyba niedoczytał..
  Umiędzynarodowienie "katastrofy smoleńksiej" poruszane jest od dawna:

  Tusk mówi niet!
  https://www.salon24.pl/u/ryszardczarnecki/858830,bruksela-chciala-umiedzynarodowic-smolensk-ale-tusk-nie-chcial

  Pis umiędzynarodowienie 2017
  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1749781,Umiedzynarodowienie-sledztwa-w-sprawie-przyczyn-katastrofy-smolenskiej

  W tym roku w ramach tzw oględzin wraku polskie władze wystąpiły do instytucji europejskich o zmuszenie Rosji do zwrotu wraku.

  Co do karania złoczyńców i aferałów - bez reformy sądów ZAPOMNIJ!

  Gadowski chyba udaje greka że tego nie rozumie. Jak długo sędzią będzie członek czerwonej zarazy tak długo będzie on krył swoich pod byle pretekstem. A PIS może im wszystkim skoczyć.

  Wytłumaczyła to dokładnie w programie u Roli pani Pawłowicz.
 • Raźny - kolejny ruski troll
  a jak już zajechała z uczciwością PSL-u to tylko siąść i płakać. Bezczelne są te ruskie trolle i nachalne. Czemu to pani Raźny nie napisze, nie poda 100 przykładów jak to o Polce pozytywnie wyraża się rosyjska władza i jej media? Jest do cholery od tego specjalistą na UJ! Ani słowa o kurewskiej polityce rosyjskich czynników politycznych wobec Polski. Już nie po raz pierwszy prof. Raźny zajechała swoim tendencyjnym i kłamliwym rusofilstwem.
  Ląduje u mnie na liście neonowych ruskich trolli z pudła SG.
 • @kula Lis 67 16:16:12
  Jest trzykrotnie tańszy niż amerykański!!No wszystko można powiedzieć o Austriakach, ale nie to że są rozrzutni!!
  Przede wszystkim rządzą tak, aby obywatelom płacącym podatki było jak najlżej żyć!wiem bo mam tam dobrych znajomych, Polkę która wyszła za mąż za kasztana!znamy się od 30 lat.
  Ja dostała już 2 podwyzki ceny gazu z PGNiG w tym roku!!!!
  https://www.sott.net/article/387417-Austrian-president-No-need-for-Europe-to-buy-US-gas-at-triple-the-price-will-continue-imports-from-Russia
 • @norwid 16:24:54
  To rosyjska władza ma wychowywać polską władzę za to że ona nieustannie na nią pluje?
 • @Robik 16:40:45
  To polska władza ma mówić po rusku bo tak jej każe Raźny z Robikiem? ZERO symetryczności. A jeszcze te ruskie onuce marudzą o asymetryczności działań amerykańskich wobec Rosji. Sami są 5x gorsi w podejściu do Polski.
 • @norwid 16:24:54
  //Czemu to pani Raźny nie napisze, nie poda 100 przykładów jak to o Polce pozytywnie wyraża się rosyjska władza i jej media? //

  Jak to czemu.Temu że trudno znaleźć choćby 10 (nie mówiąc już o 100) takich przykładów.
  Na tym to własnie polega że ani "pozytywnie" ani "negatywnie" ani nijak.Nic.Po prostu "cisza.Wymowna,niepokojąca,CISZA.
 • @norwid 16:24:54
  A tatuś pana premiera jaka karę otrzyma od waszej jaczejki??
 • @norwid 16:48:42
  Jak to po rusku!!w jidysz!
  https://gloria.tv/article/9XZKuA9dcZUf24gx22yyBMmmH
 • @norwid 16:24:54
  //Raźny - kolejny ruski troll// - rzucił z pasją żydowski troll Norwid (tak swoją drogą to kalasz imię wielkiego, polskiego poety, nie macie swoich?).

  Prawda boli, co żydku? I ma boleć!

  Reszty nie będę komentował bo szkoda mi czasu na chazarskie rzygi.

  Do rebe Sakevycza marsz!
  (i po drodze daj sobie buziala z języczkiem z twoim kompanem zabiedzonym :)))))))

  PS. Dołożę wszelkich starań, żeby nikt cię z NEonu nie wyrzucił. Nadajesz się na świetny worek treningowy, wszyscy się ucieszą :))))))
  Tak prymitywnego chazara dawno tu nie mieliśmy, ostatni był chyba zabiedzony.
 • @trojanka 16:39:47
  Ja już gaz w 2013 roku pożegnałem. A ciepłą wodę mam z kranu. Za prąd płacę maks. 180 zł.
 • @trojanka 15:28:52
  Ubawiłaś mnie do łez trojanko. Tylko, że to raczej łzy smutku są...

  Chciałem dziś rano coś sam napisać ale jak znalazłem tekst Pani Prof. to przysiadłem i straciłem chęć. Dobrze, że są jeszcze w Polsce myślący, od których możemy się uczyć.

  A chazarstwo niech drze ryja! Nic ich tak nie boli jak rozszyfrowanie ich zbrodniczych zamiarów.
 • Bardzo ciekawa analiza
  Jako ciekawostkę można dodać niedawną wypowiedź Błaszczaka, że wojska rosyjskie przestraszą się obecności Amerykanów. Od dawna piszę, Amerykanie za Gdańsk umierać nie będą. Gdyby wojska rosyjskie wkroczyły do Polski, to Amerykanie ponieśli by ogrome straty w sprzęcie i ludziach wiejąc do Niemiec. Po rozbrojeniu armii przez Macierewicza Rosjanie połknęliby nas między śniadaniem a obiadem, tylko po co. My nie mamy sprzętu by patrolować nasze granice w czasie pokoju. Przed garstką przemytników byśmy się nie obronili, a co mówić o armii. Nie ma helikopterów, nie ma samolotów, są dwa, by rząd zwiał jak najszybciej, nie ma okrętów, do akcji pomocy przy katastrofie morskiej nie mamy sprzętu, a co mówić o regularnym działaniu wojska. To właśnie ta dezinformacja.

  O ile analiza ciekawa, o tyle dyskusja strollowana. Kula lis wymienia za jakie afery powinni siedzieć, tylko że skrzętnie omija aferzystów. Za śmierć Andrzeja Leppera, za SKOK, a nie jak skrzętnie ogranicza się Kula Lis tylko do "Wołomina" winni siedzieć dziś rządzący, winiwn siedzieć senator PIS, tylko czy ich można posadzić?
  Norwid chce reformy sądownictwa, tylko jaka to reforma? Przejęcie sądów z rąk jednych aferałów w ręce drugich aferałów? Jak działa prokuratura pod rządami Ziobro (mr. Zero)? Urzędy, przykład TK obsadzane niekompetentnymi ale wiernymi. Ponad rok nie można wyjaśnić wypadku samochodowego z Szydło. Afera z okradaniem PCK zamieciona pod dywan. Afera łapówkarska w Radomiu, z CBA pod wodzą ułaskawionego przestępcy zamiatające sprawę pod dywan rozchodzi się po kościach. Główny mocodawca afery SKOK siedzi w ławie senatorskiej. Afera GETBACK. Afery ze śmiercią Leppera nikt nie ruszy, bo największe korzyści z jego śmierci miało PIS. Afera podsłuchowa, czyli przestępstwo na którym program wyborczy oparło PiS zamiatana pod dywan. Gdzie siedzi Falenta, czyżby nie w fotelu we własnym pokoju? A gdzie paserzy z jego przestępstwa, czyżby nie w ławach rządowych? I o czym tu mówić? Amerykanie nas obronią, Amerykanie zapewnią gaz, Izrael napisze nam ustawę o IPN. A naród głupi wszystko kupi.
 • @trojanka 16:51:07
  trojanka napisała:
  "A tatuś pana premiera jaka karę otrzyma od waszej jaczejki??"

  Ja tam starego Morawieckiego lubię i to bardziej niż młodego. Chociażby za solidarność walczącą.
  W staropolszczyźnie per "wy" mówiono do osoby godnej szacunku.
  "jaczejka" daw. «podstawowa komórka partii komunistycznej w ZSRR
  https://sjp.pwn.pl/sjp/jaczejka;2562178.html

  Nie wiem co chciała kochana pani trojanka powiedzieć. Czy że jestem godzien szacunku ale poza tym dysponuje jakąś powiatową komórką partii radzieckiej Rosji?
  Czy może chciała wyrazić swą partyjno trolowską wiedzę o miłości do Wladimira Władimirowicza?
 • @Zawisza Niebieski 19:14:17
  Jako ciekawostkę można dodać wypowiedź Siemoniaka, że wojska rosyjskie przestraszą się obecności Amerykanów, gdy na tablicy Mendelejewa zobaczą nowy pierwiastek
  Nowiczok.
 • @trojanka 16:54:58
  pani zerknie na moje publikacje w temacie bo są.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:26:19
  "PS. Dołożę wszelkich starań, żeby nikt cię z NEonu nie wyrzucił. Nadajesz się na świetny worek treningowy, wszyscy się ucieszą :))))))
  Tak prymitywnego chazara dawno tu nie mieliśmy, ostatni był chyba zabiedzony."

  Dzięki Ci omo. Nie będę pierwszym z buta potraktowanym przez imiennika Kaczyńskiego. O Chazarach wiesz tyle co kot napłakał, mnie nie znasz wcale ale mordę przyprawić trzeba dla zasady. Wot ruskaja polityka.
 • @norwid 19:23:39
  Jak to pan lubi??to jakieś rozdwojenie osobowości??

  https://fakty.interia.pl/polska/news-kornel-morawiecki-za-zblizeniem-z-rosja,nId,2615939
  Co do trolowania to w lustro radze spojrzeć!!
 • @Zawisza Niebieski 19:14:17
  Z tym co napisałeś to nie ma co dyskutować ani nawet potakiwać bo to oczywiste oczywistości. Dlatego Husky przy wsparciu Kuli Lisa trochę próbują prostować konstrukcję cepa ale cienko im to wychodzi :)
  Nikt im przecież nie wmówi, że białe jest białe :))))))))

  Jakby Kaczor Ocalały zrobił im kupę na głowę to by się cieszyli, że mają śliczny koczek (albo warkoczyk, zależy co Un akurat skonsumował;)
 • @norwid 19:23:39
  No tak, stary Morawiecki... zgodnie ze standardami stary Morawiecki obrobił Kukiuza. Ważne by chwytliwy cel znaleźć.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/578445,kukiz-kornel-morawiecki-pieniadze-dom-weterana-wyjazd-polityka.html

  "Pat-ryj-oci" się znaleźli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:39:42
  O cienko, cienko, szczególnie, że tu Husky obrazków nawstawiać nie może, bo mu je powyrzucasz. A on obrazkami, jak każdy dobrze wychowany piesek, próbuje każdą PiS-owską "kupkę" zasłonić.
 • @norwid 19:29:06
  //Nie będę pierwszym z buta potraktowanym przez imiennika Kaczyńskiego.//

  Ależ ja wcale nie żartuję!
  Spytaj się Huskego czy potrafię dbać o swoich trolli.
  Masz tu być do końca istnienia tego portalu. No chyba, że sam strzelisz focha i pójdziesz przytulić się do zabiedzonego... :)))
 • @Zawisza Niebieski 19:43:07
  Blogery chwaliły się, jakie są "twarde":

  Husky - Ja spadłem z wozu i mi nic.
  Kula Lis - A ja ze schodów i mi nic.
  Zawisza - A mnie ojciec gramofonem łeb rozwalił i mi nic... i mi nic... i mi nic... i mi nic.... i mi nic... i mi nic...
 • @trojanka 19:32:14
  przyznaję nie znałem tego materiału.
 • @Husky 19:55:41
  Nie zdajesz sobie sprawy, że robisz z siebie klauna? Może to i dobre dla stajni trolli, dla której pracujesz, ale tu rozmawiają Polacy, ludzie poważni. to nie to towarzystwo. Albo dociągnij do minimum powagi rozmowy, albo idź, gdzie są ci, których to bawi, bawią obrazki nie w pięć ni w dziewięć.
  Coraz trudniej trollom PiS, idą wybory, coraz więcej przekrętów wychodzi, trzeba będzie je opisać, pokazać, by Polacy zaczęli świadomie wybierać a nie tylko mniejsze zło. A trollom przyjdzie tylko wyć do księżyca.
 • @Zawisza Niebieski 20:24:00
  // A trollom przyjdzie tylko wyć do księżyca.//
  no i "popacz" co te TVN-y zrobily


  PIS-u juz nie ma !!!!!!
  Nie ma !!!!
  I dobrze im tak

  Rośnie poparcie dla PiS, spadek PO. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 (http://www.tvn24.pl)

  Gdyby wybory odbywały się w najbliższych dniach, 38 procent poparcia zdobyłaby koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska z 21-procentowym poparciem. Na trzecim miejscu w porównaniu do poprzedniego sondażu nastąpiła zmiana - uplasowała się na nim Nowoczesna. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 7 procent ankietowanych. Oddanie głosu na listę Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia zadeklarowało 38 procent ankietowanych w badaniu Kantar Millward Brown. To wzrost o 2 punkty procentowe wobec sondażu poparcia politycznego z 30 maja. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 21 procent (spadek o 7 punktów procentowych). Do Sejmu według badania poparcia politycznego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 weszłyby jeszcze: Nowoczesna z wynikiem 7 procent (wzrost o 2 punkty procentowe wobec ostatniego sondażu), SLD - 5 procent, a także Partia Wolność - 5 procent (1 punkt procentowy wzrostu). (http://www.tvn24.pl)
 • @Husky 19:55:41
  Ale chcesz kolejną ciekawostkę o fakenewsach propagowanych przez PiS. Program 500+ dla emerytów.
  "To jest całe oszustwo tego komunikatu, który w mediach się pojawia. My nigdy nie zapowiadaliśmy, mówię o Prawie i Sprawiedliwości, 500+ dla emerytów – mówił Jacek Sasin w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia Zet”."
 • @Husky 20:30:13
  Widzisz, co te TVN-y zrobiły, ja klikam a tam samozaoranie Jakiego. Porównał liczbę przepustek z całego roku za czasu PO-PSL z liczbę przepustek wydanych za czasów PiS, tyle, że z 9 miesięcy.:) Przecięż przy nim idiota wychodzi na wysoce wykształconego człowieka.

  A z sondażami spokojnie, raz rosną raz spadają, przyjdą wybory zobaczymy. Ostatnio widziałem sondaż dający Korwinowi miejsca w parlamencie.
 • @Husky 20:30:13
  A ty znowu z tymi sondażami?...
  Litości...

  Ja z tych sondaży wyciągam jeden wniosek - POPiS (+kanapy) ma ok. 70% poparcia. I to jest prawdziwa tragedia.

  PiS wyciął konkurencję na prawej stronie (Samoobrona i LPR), PO dobudowała sobie przystawki (.N i częściowo Kukiz15) i mamy komplet. PSL jak zwykle cwany gra sam na siebie. SLD podnosi łeb...
  Tylko polskich partii ani widu ani słychu.

  A mnie lata i powiewa jaka frakcja POPiS ma akurat lepsze "notowania" bo to wszystko antypolskie zdradzieckie mordy.

  Dotarło do pieska?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:18:46
  Mnie też zabrakło skądinąd genialnej w tej sytuacji konkluzji w stylu : "Wojtas na prezydenta"............ale chyba potrafię z tym żyć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:41:55
  Dotarło !!!!
  Na dziś koniec z komentami
  Swoje zarobiłem
  A teraz do Waitrosa po wiskacza i czipsy by cieszyć się piciem.
  Ups....
  życiem

  8-))))))
 • @Husky 21:26:24
  A ja myślałem, że do sań i zaprzęgu, oraz świszczącego za ogonem bata.
 • @tańczący z widłami 21:46:10
  suszy?
 • @tańczący z widłami 20:46:36
  Dlaczego dopiero teraz, po zamknięciu list?
  Postaraj się raz na jutro, bo będziesz miał przechlapane.
 • Wszystko jest ok
  Cały artykuł jest ok. Jesteśmy karmieni o luksusach i wspaniałej współpracy z USA. Są to jednak mrzonki tzw. Stany Zjednoczone nie robią nic jeśli nie są pewne zysku. Przecież tam mieszka 5 400 000 chazarsko- żydowskiego społeczeństwa i niech to będzie wykładnią. Polscy "politycy" idą jak barany na rzeż, ślepo zapatrzeni w przyjażń Polsko-Amerykańską (Izraelską). I jeszcze jedno, nie będę bronił żadnego chrześcijaństwa w Polsce, ani nigdzie na świecie, ani chrześcijańskich wartości, bo chrześcijaństwo jest żydowską mutacją, tego co jest najgorsze. Może kiedy w końcu odrzucimy te judo- chrześcijańskie zabobony i wrócimy do słowiańskich wartości to dogadamy się z Rosjanami i resztą Słowiańskich nacji. Tylko że to będzie długi proces, a nie wiadomo czy starczy nam Słowianom na to czasu, za nim nas okradną do końca, a póżniej unicestwią.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej