Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22502 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

D. Trump, S. 447 i decybele

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nigdy nie sądziłem, że przedrukuję kiedykolwiek jakiś tekst z "niepoprawnej" PiSkownicy no ale podobno zawsze jest ten pierwszy raz.

Poważnych tekstów, które tam się ukazują nie ma potrzeby powielać bo piszą je nasi, NEonowi Autorzy, którzy tam też publikują. Ja sam tam kiedyś publikowałem jak to jeszcze był normlny portal a nie ściek "administrowany" przez klikę żydowskich idiotów prowadzących "moderację" za pomocą pał. (notabene wyrzuconych kiedyś przeze mnie z NEon24) Kto kiedykolwiek zajrzał to wie o czym mówię. Pisałem kiedyś o tym szerzej spiritolibero.neon24.pl/post/111905,dyletancki-desant-na-niepoprawnych-kontynuacja

Jednak tekst, który dziś znalazłem jest o tyle ważny, że pisany przez członka Polonii amerykańskiej a dotyczy kulis obrony przed ustawą S 447.

Polecam

----------------------------- 

Minęło już trochę czasu od podpisania przez Donalda Trump’a wrogiej Polsce ustawy S.447, więc nadszedł czas, aby przypomnieć kilka faktów związanych z tym jak doszło do jej podpisania. Gdy niektórzy polscy publicyści a w szczególności Stanisław Michalkiewicz ostrzegali przed zagrożeniami jakie stwarza ona dla Polski, rząd M. Morawieckiego jak i prez. Duda milczeli jak zaklęci.

Milczała także totalna opozycja, żaden polityk PO, PSL, czy .N nie krytykował PiS, co robią zazwyczaj przy lada okazji. Tym razem odważnie milczeli. Gdy zbliżał się dzień głosowania nad ustawą w kongresie USA, przedstawiciele Polonii postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i na własny koszt udali się do Waszyngtonu, aby na miejscu informować kongresmanów o bezpodstawności roszczeń żydowskich organizacji. Grupa trzydziestu kilku Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia odwiedziła w ciągu dwóch dni ponad trzysta biur kongresmanów i był to duży sukces.

Niestety aby odwiedzić wszystkie biura zabrakło kilka osób, a to dlatego, że w przeddzień wyjazdu Polonii do Waszyngtonu Tomasz Sakiewicz odwołał swoje wsparcie i Kluby Gazety Polskiej nie wzięły udziału w tej akcji. Natomiast rząd prem. Morawieckiego wysłał do Waszyngtonu wiceministra spraw zagranicznych Marka Magierowskiego, aby akcję Polonii sabotować. Dodać należy, że M. Magierowski spotkał się z organizacjami żydowskimi, nie spotkał się jednak z Polonią.

W samym tym przyśpieszonym pseudo-głosowaniu wzięła udział tylko garstka kongresmanów i być może była to zasługa akcji informacyjnej członków Polonii, olbrzymia część kongresmanów prawdopodobnie nie chciała brać udziału w tej hucpie. Pomimo tak małej ilości kongresmanów na sali, Speaker of The House (odpowiednik marszałka sejmu) Paul Ryan zarządził głosowanie.

Nie było to jednak głosowanie imienne, lecz na zasadzie decybeli. Gdy Paul Ryan zadał pytanie kto jest za przyjęciem ustawy usłyszał odpowiedź „yey” i uznał, że grupa odpowiadająca „yey” była głośniejsza od tej, która odpowiedziała „ney”. Nie wiem, czy był ktokolwiek w tej grupie, kto odważył się powiedzieć „ney”, bo jak powiedział republikański kongresman Ed Royce presja ze strony żydowskich organizacji przed głosowaniem była olbrzymia. Skoro ta presja była tak olbrzymia to jak mają się do tego zapewnienia polskiego rządu, że ustawa ta nie ma dla Polski większego znaczenia? Dlaczego tym organizacjom tak bardzo zależało na przegłosowaniu tej ustawy, a następnie na jej podpisaniu? Po tym długim wstępie przystąpię teraz do sprawy, która nie daje mi spokoju, a mianowicie pretensji Polaków do Trump’a, że podpisał ustawę S.447.

Czyżby tak wielu Polaków nie potrafi być obiektywnymi obserwatorami sceny politycznej? Przecież D. Trump widząc, że polski rząd i prez. Duda nie przysyła do niego żadnych próśb, aby ustawy nie podpisywał, nie mógł nie podpisać dokumentu przegłosowanego w kongresie. Przecież on nie jest prezydentem Polski, bardzo łatwo jest postawić się w jego sytuacji i domyśleć się co myślał przed podpisaniem, a myślał chyba mniej więcej tak, „skoro organizacje żydowskie, polski rząd i kongres chcą bym ustawę podpisał, to czy mogę jej nie podpisać?”

Poniżej dołączam bardzo ciekawy artykuł z 24 kwietnia 2018 r. w języku angielskim, który już w tytule zaznacza, że ustawa S. 447 jest kontrowersyjna. https://stopacthr1226.org/breaking-news-the-us-house-of-representatives-... (link is external)

Źródło http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/d-trump-s-447-i-decybele

KOMENTARZE

 • @ Autor
  5*

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Nie było to jednak głosowanie imienne, lecz na zasadzie decybeli. Gdy Paul Ryan zadał pytanie kto jest za przyjęciem ustawy usłyszał odpowiedź „yey” i uznał, że grupa odpowiadająca „yey” była głośniejsza od tej, która odpowiedziała „ney”."

  Ja w to nie mogę uwierzyć. To musiało być inaczej...
 • Ależ są najlepsi "pszyjaciele i strategiczni partnerzy"
  https://wolnemedia.net/jak-zydzi-wykiwali-nas-w-usa-z-ustawa-447/
 • To nie jest polsski rząd
  to zdrajcy przy korytach zagrabionych manipulacjami. Wybierani przez 25% uprawnionych do głosownia. I oczywiście PKW złożone z sędziów policza i posłuchają jak policzyć. Ostatnie policzanie to była kpina na wizji.
  Słuchałam wykładu dr Przybyła "Czym jest polsskość". On jeżdzi na Ukrainę i spotyka się z Polakami tam mieszkającymi. Ci ludzie gardzą rządem w Polsce, a ten rząd boi się ich, bo są prawdziwymi Polakami. Dają obywatelstwo ukrom za sfałszowane papiery.
 • Nie zgadzam się!
  "Przecież D. Trump widząc, że polski rząd i prez. Duda nie przysyła do niego żadnych próśb, aby ustawy nie podpisywał, nie mógł nie podpisać dokumentu przegłosowanego w kongresie."
  Nie! Prezydent Trump gdyby był odważnym i niezależnym politykiem POWINIEN nie podpisywać tej ustawy.
  To czy "polscy" politycy protestowaliby czy też nie, nie miało to większego znaczenia (oczywiście POWINNI protestować a to że tego nie robili dowodzi tylko, że nie są to NASI politycy).
  Prezydent, prawdziwy mąż stanu powinien kierować się zasadami prawa.
  Powiedzmy sobie szczerze; "polscy" politycy nie protestowali dlatego, że nie życzyli sobie tego politycy amerykańscy.
  "Polscy" politycy nie pracują dla Polski tylko są sługusami obcych interesów.
  To skąd takie oburzenie i zdziwienie?
  Oni wywiązują się sumiennie ich zadań.
 • @Robik 09:25:54
  Nie bądż śmieszny. A co dla Trumpa stanowi Polska wobec Izraela?
 • @wercia 09:32:22
  Ja to wiem i dlatego nie można uważać Stanów za naszego sojusznika.
  Powtórzę więc:
  "Prezydent Trump gdyby był odważnym i niezależnym politykiem POWINIEN nie podpisywać tej ustawy."
  A podpisał dlatego, że nie jest niezależnym i nie jest odważnym politykiem.
 • @wercia 09:32:22
  Z tego artykułu mógłby ktoś wyciągnąć wniosek, że gdyby Trump zobaczył polskich polityków protestujących przeciwko tej ustawie to by tej ustawy nie podpisał. Oczywiście jest to totalna bzdura.
  Nawet gdyby jednomyślnie cały "polski" rząd i cała opozycja wystosowali list do prez. Trumpa o niepodpisywanie tej ustawy to i tak nie miałoby to żadnego znaczenia.
  Po prostu Polska jest państwem wasalnym a "polscy" politycy pracują dla obcych.
 • ?????????????????????
  "Poważnych tekstów, które tam się ukazują nie ma potrzeby powielać bo piszą je nasi, NEonowi Autorzy,"

  to po co czytać neon?
 • "rząd M. Morawieckiego jak i prez. Duda milczeli jak zaklęci."
  milczało też społeczeństwo, nikomu nie chciało się podpisać petycji przeciwko ustawie.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/143735,quo-vadis-14-5-2018r-wojna-o-nasze-dusze
 • @interesariusz z PL 10:40:10
  Ja podpisałam. Jesteś jednak naiwny wierząc merdiom o ilości podpisów. Przecież te manipulacje ą bardzo łatwe.
 • @wercia 10:48:24
  nie wydaje mi się, aby Amerykanie fałszowali liczbę podpisów,

  to nie neon24
 • @Jasiek 08:03:34
  Podczas przyjętej procedury minimalne quorum wynosiło 3 osoby. Ustawa mogła być wtedy nawet przyjęta tylko dwoma głosami za.
 • @Robik 09:49:47
  Masz naiwne poglądy.
 • @Casey 11:29:05
  Mógłbyś to rozwinąć?
 • @interesariusz z PL 11:13:29
  Amerykanie? Raczej obywatele USA dysponujący meriami. tj. żyd,
 • @Casey 11:27:28
  "Podczas przyjętej procedury minimalne quorum wynosiło 3 osoby. Ustawa mogła być wtedy nawet przyjęta tylko dwoma głosami za."

  To przerażające jak mało znaczy nasze państwo.
  W ten sposób zadecydowano właściwie o losie wszystkich Polaków i to nie w Trytkach Dolnych tylko w państwie, które jest mocarstwem globalnym i posiada globalne wpływy.

  A jeszcze gorsze jest chyba to, że nawet na tu potrafi znaleźć się debil, który zapyta czy 447 to liczby w totka :-(

  Dzięki za info.

  Pozdro!
 • Autor tej notki
  to rozsądny facet i już dawno powinien zostawić ten niepoprawny grajdolek. Jaka tam jest kultura to widać po komentarzach. Syf absolutny. Poza tym tam ma 500 odsłon a tu 1500. Od razu widać że to chorzy z nienawiści Żydzi.
 • Nie mam gdzie wstawić
  Przepraszam Panie Jarku SL. Myślę, że warto propagować prawdziwą kulturę, a nie szajsmerdia: https://www.youtube.com/watch?v=pZhgIuYozuM
 • A tu Wojtek i Adam z ojcem
  w starym stylu: https://www.youtube.com/watch?v=_3qtQ5ZdTGc
  Przyjemnie sie tego słucha. Jest dużo więciej. Wystarczy wpisać "rodzina Kaczmarków. https://www.youtube.com/watch?v=_3qtQ5ZdTGc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej