Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
455 postów 19564 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Jemen - podwójne standardy zachodniej "cywilizacji"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do 50 zabitych i 77 rannych wzrosła liczba ofiar ataku lotniczego 9 sierpnia na autobus z dziećmi w Jemenie, prawie wszystkie ofiary poniżej 15 roku życia. Atak został przeprowadzony przez lotnictwo Arabii Saudyjskiej.

Kilka dni wcześniej koalicja saudyjska zbombardowała szpital w al-Hudaydah, na zachodzie kraju - 55 ofiar śmiertelnych a sam szpital zniszczony.

Koalicja Arabska (AS i ZEA) prowadzą agresję przeciwko Jemenowi od 2015 roku. Liczbę ofiar ocenia się na 13000 zabitych i 23000 rannych. To dane oficjalne, które mogą się różnić od rzeczywistych. Poza tym głód, brak wody pitnej spowodowały epidemię cholery, dżumy i dyfterytu. Przyczyną jest zniszczenie przez saudyjskie lotnictwo ujęć wody pitnej i stacji uzdatniania. Ponadto całkowita blokada morska i zniszczenie lotnisk uniemożliwia dostarczenie jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Mimo licznych, doskonale udokumentowanych zbrodni USA cały czas uważają Arabię Saudyjską za swojego strategicznego sojusznika na Bliskim Wschodzie. Podobnie Wielka Brytania a następca tronu AS jest przyjmowany z największymi honorami przez angielską królową.

W czym tkwi sekret takiej życzliwości? Oczywiście kasa. To właśnie USA i Wielka Brytania dostarczają bomby, które potem spadają na głowy jemeńskich kobiet i dzieci. Płacą oczywiście despotyczne monarchie Zatoki Perskiej.

Jemen to najbiedniejsze państwo w regionie a największą winą Jemeńczyków jest to, że są szyitami a to automatycznie czyni z nich potencjalnego sojusznika Iranu. Iran niewiele może pomóc oprócz wsparcia moralnego i politycznego. Całkowita blokada powietrzna i morska kraju uniemożliwia dostarczenia jakiejkolwiek pomocy humanitarnej.

W czasie ostatniej konferencji prasowej Departamentu Stanu USA na pytanie o pomoc logistyczną i wywiadowczą, której udzielają USA Arabii Saudyjskiej w tej masakrze rzecznik DS, Heather Nauert, nie chciała udzielić odpowiedzi odsyłając do Pentagonu. Zaprzeczyła ponadto, że na terytorium Jemenu obecni są amerykańscy żołnierze mimo, że istnieją filmy i dowody na taką obecność.

Ewidentne zbrodnie popełniane od kilku lat na narodzie jemeńskim nie wywołują na tzw. "cywilizowanym Zachodzie" żadnej reakcji. Medialne presstytutki mainstreamu robią wszystko, żeby informacje o masakrach i największej od dziesięcioleci katastrofie humanitarnej nie przedostały się do opinii publicznej tego "wolnego świata", który na sztandarach ma wypisane "obronę praw człowieka". Zainscenizowany przez tzw. "białe hełmy" w Syrii rzekomy atak chemiczny Assada na ludność cywilną wywołał natychmiastową reakcję i oburzenie i stał się pretekstem do amerykańskich nalotów na Syrię.

Jak widać na świecie istnieją podwójne standardy. Każda, najbardziej nawet bandycka akcja USA i ich sojuszników jest "legalna i uzasadniona". Najważniejsze, że chroniony jest interes Izraela i sprzedaje się broń. Polska w tym kontekście prezentuje się bardzo mizernie. Nasz rząd jednym słowem nie zaprotestował i z pewnością nie zaprotestuje przeciwko tym zbrodniom przeciwko ludzkości bo przecież USA i Izrael to nasi najwięksi i "wieczni" sojusznicy.

Od zawsze wiadomo, że polityka nie ma nic wspólnego z moralnością ale co za dużo to niezdrowo. Żaden kraj nie może wybierać sobie sąsiadów ale już sojuszników może. Stawianie na zbrodniarzy wojennych, sprowadzanie ich wojsk na terytorium Polski a ponadto nabijanie im kabzy kupując wojskowy złom powinno spotkać się z potępieniem polskiego społeczeństwa.

Dożyliśmy jednak czasów orwellowskich gdzie kłamstwo jest prawdą a zbrodnia cnotą.

KOMENTARZE

 • Autor pisze !
  [ Nasz rząd jednym słowem nie zaprotestował i z pewnością nie zaprotestuje przeciwko tym zbrodniom przeciwko ludzkości bo przecież USA i Izrael to nasi najwięksi i "wieczni" sojusznicy. ] koniec cytatu.

  Słowianie ! to nie jest nasz rząd !!! to jest rząd żydowski w okupowanej Polsce ! od 1990 r w Polsce są wyłącznie rządy żydowskie realizujące interesy światowej mafii żydowskiej z USA !!!

  Słowianie ! żaden żydowski rząd nie spełnia standardów moralności ! bo żyd nie posiada poczucia wstydu i dlatego żyd jest pogardzany na całym świecie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Takie właśnie standardy charakteryzują wysłanników piekieł.Kiedyś sami tam wylądują, miejmy nadzieję że wkrótce!!
  http://en.hawzahnews.com/detail/Video/351778


  http://en.abna24.com/news/middle-east/video-emotional-moments-for-a-yemeni-child-on-body-of-his-dead-father-after-us-saudi-airstrikes-on-wedding_890643.html

  http://en.abna24.com/news/middle-east/saudi-airsrike-on-civilian-bus-in-yemen-kills-39-people-mostly-children-video-graphics_904793.html


  https://youtu.be/CpcC4uhx4FY
 • @trojanka 08:46:44
  https://youtu.be/TuzQugRCxFo
 • @trojanka 08:51:20
  http://en.abna24.com/news/middle-east/saudi-airsrike-on-civilian-bus-in-yemen-kills-39-people-mostly-children-video-graphics_904793.html
 • @trojanka 08:55:15
  Blokada witryny!!
  Wejście na stronę przez hasło w Google:
  Saudi airsrike on civilian bus in Yemen kills 39 people, mostly children / Video & Graphics
 • @trojanka 08:57:22
  http://en.abna24.com/
 • @ Autor
  "Nasz rząd jednym słowem nie zaprotestował i z pewnością nie zaprotestuje przeciwko tym zbrodniom przeciwko ludzkości bo przecież USA i Izrael to nasi najwięksi i "wieczni" sojusznicy."

  I w związku z tym nas też jeśli będzie im to na rękę potraktują jak Jemeńczyków.

  5*
 • Jak do Kuwejtu wkroczyli, Amerykanie zaraz tam byli
  Jak się w Jugosławii bili, to amerykanie spali, a wojska europejskie, za murami koszar stały.

  To tylko dla zrozumienia naszym "dyplomatołkom", za Gdańsk amerykański żołnież umierać nie będzie.

  A nasz rząd przecież realizuje testament L.Kaczyńskiego "Bez względu na to, kto będzie rządził w Polsce... interes USraela będzie zabezpieczony".
 • @Zawisza Niebieski 15:48:13
  //A nasz rząd przecież realizuje testament L.Kaczyńskiego "Bez względu na to, kto będzie rządził w Polsce... interes USraela będzie zabezpieczony".//

  Dokładnie tak.
  PiSsudczycy to spadkobiercy i pogrobowcy Ziuka, austro-niemieckiego agenta. Potrzebowali 13 lat, żeby rozwalić polską armię. POPiS też się spręża, ciężko pracuje już 12.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:49:35
  Śmiać się, czy płakać? Żołnierze na Allegro ubrania ćwiczebne kupują, gdy na d... się przetrą, nasze PiSiewicze kolejny przetarg na mundury odwołują, bo nie ma producenta, by ich wymagniom sprostał.
  Adrian, nasze "słońce Meksyku", gdy mu z Tatr i Alp śnieg spłynął, postanowił poszukać go w Australii, pojedzie tam uświetnić zakup 32 i bodajże 16 letniego złomu okrętowego, co ma być awangardą naszej marynarki. Nie mam wątpliwości pokonamy nią Rosjan, na widok takiej armady ze śmiechu zataczając się po pokładzie w Bałtyku się potopią.

  A nasze projekty, produkty naszych stoczni poczekają aż z Radomia nad morze przez Elbląg i mierzeję wiiślaną drogę morską im pobudujemy. No ale cóż, nasz "zaprzaniec", "aviator" Antoni M. otrzymał nową misję, będzie oceniał naszą armię, którą kompletnie roz.... Czekam tylko, gdzie pojawi się Misiu. Może w trybie eksternistycznym u Tadeusza R. odpowiedni papierek mu wyrobili. Wszystkie egzaminy u Antoniego odbył, więc na papierek czas. Bo wiedzę dogłębną stamtąd zdobył.
 • Pan Zawisza Niebieski 03:43:17
  Nie chcę się wypowiadać o tym kartoflu poległym bo mógłbym obrazić rodziny spadniętych koło Smoleńska.

  Nawet Antek, ta krynica wszelkich rewelacji Smoleńskich zamilkł.
  No wiem ... Antoni miał urodziny...

  Powiedz mi Zawiszo Niebieski ile mi dajesz czasu i moim chłopakom, żeby zebrać kosy, dobrze oklepać i postawić w pozycji wertykalnej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:58:41
  Jeśli chodzi o oklepanie kos i postawienie w pozycji wertykalnej to spokojnie w jeden dzień się zrobi, gorzej z tym "zebraniem". Lud nie ruchawy, musi pogadać, popić, przespać, znów pogadać... Dopiero cos musi mocno zaboleć, by szacowne pośladki z ław podnieśli.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej