Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
460 postów 19985 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Inna wojna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak wszystkim wiadomo wojna w obecnych czasach prowadzona jest na wielu płaszczyznach. To już nie są tylko starcia czołgów i myśliwców.

Teraz prawdziwe wojny wyglądają inaczej jak kiedyś.

Nie ma już starć kolosów. Są za to wojny stosunkowo małe (Jugosławia, Irak, Afganistan, Liban, Syria, Libia, Somalia, Jemen itd). To wcale nie oznacza, że te "małe" wojny nie przynoszą śmierci milionów. Miliony, których nie udało się zabić uciekają z własnych domów i szturmują Europę. Komu zależy na takim scenariuszu? Przecież Sovietskij Sojuz, "Imperium zła" został pokonany już jakieś 30 lat temu...

Po upadku bolszewickiego potwora, spłodzonego, urodzonego i wykarmionego przez tzw. "internacjonalistów" karmonych kasą żydów z USA, Niemiec i Wielkiej Brytani czyli mówiąc po polsku żydów zaczadzonych chorą i zbrodniczą ideologią syjonizmu trzeba było przejść do innych metod. Tak właśnie powstała Unia Europejska ale neokoni, ideologiczne skrzydło światowego syjonizmu poszli dalej.

"Wojna ze światowym terroryzmem" po operacji false flag na Manhatnie, gdzie zginęło ok 3000 niewinnych pracowników (żaden żyd bo akurat mieli święto jakieś) a jeden z wieżowców sam się zawalił (chyba w imię solidarności bo żaden Talib go nie atakował) dała pretekst do zbrojnego ustawiania świata. Amerykanie (z podpuszczenia neokonów i żydów z Izraela) wypowiedzieli wojnę całemu światu. Kto nie z nami to przeciw nam! Oczywiście takie wasalskie państwa jak Wielka Brytania, Francja, Włochy i wiele innych (w tym oczywiście Polska, najwierniejszy kundelek uSSraela, który nawet udostępnił bandytom z CIA lotnisko i miejsce do tortur na terenie Polski) chciały nie chciały ale musiały. Efekt tej "globalnej wojny z terroryzmem" już widzimy. Wiele krajów zniszczonych, wiele nowych ognisk zapalnych, na Bliskim Wschodzie, na Ukrainie, Korea, północna Afryka.

 

Tak właśnie upadają imperia.

Nawet Unia Europejska, szkaradny twór CIA i globalistów nie może tego zdzierżyć bo Narody się budzą i nie chcą słyszeć o dominacji jednej, żydowskiej, syjonistycznej kliki nad światem. Wynaleziono nawet na tą okoliczność nową chrobę - "populizm" i "sowranizm", tak jakby słuchanie głosu narodu (populizm) był zbrodnią a dbanie o niezależność narodów (sowranizm) dewiacją. 

Przy okazji promuje się pedalstwo i inne odchylenia seksualne.. Posiłkują się także "faszyzmem" i "rasizmem". Już nie wiedzą co odkopać, żeby zamącić ludziom w głowach.

W obecnym , święcie nam panującym systemie w Polsce także nie ma miejsca na myślenie. Albo PiS albo PO. Ktoś chce ładnie Polaków oszukać i całkiem dobrze mu idzie. Żeby poróżnić Polaków trzeba było znaleźć "czarnego luda". Padło na Rosję mimo tego, że nasz obecny "sojusznik", Niemcy mają dużo więcej zbrodni na sumieniu wobec Polskiego Narodu. No ale są już cool i w imię międzynarodowych sojuszy musimy im przebaczyć i zaufać. To nic, że w ciagu trzech dni wytłukli na Woli 60 000 tyś. bezbronnych cywili. Rozjeżdżali Ich nawet czołgami.

Mamy ich rozgrzeszać bo dali nam parę Leopardów z demobilu i mają montownie swoich aut w Polsce i płacą 1/5 tego co płacą swoim robotnikom w Niemczech i żydzi ich lubią bo ich wycyckali na miliardy.. Po co wywozić na roboty do Rzeszy? Rzesza przyniesie ci robotę do domu...

Osobiście jestem zdania, że trzeba rozliczyć obydwóch agresorów z 39' - Niemcy i Rosję, która jest następcą prawnym Sovieckiego Sojuza. To są już ponoć inne państwa, w Niemczech nie ma nazizmu (?) a w Rosji nie ma bolszewizmu (?) ale nasze rany i straty muszą być zrekompensowane. Inaczej ciężko będzie się nam dogadać.

A musimy bo sąsiadów się nie wybiera, Polski nie da się zapakować do walizki i jechać na inny koniec świata. Mamy do czynienia z inną odmianą wojny. Wojna, której jesteśmy teraz świadkami odbywa się przede wszystkim  na poziomie regulowania świadomości i percepcji tzw. "zwykłych obywateli". Szatan, który jest obecnie w ofensywie, robi wszystko, żeby ci, co idą do urn wyborczych akceptowali jego zew. Zagnieździł się już nawet w Watykanie.

Najprostszym sposobem, praktykowanym od tysiącleci, jest to, co Rzymianie określili "divide ed impera, wojny, która ma się rozgrywać w naszych głowach. Ma nas skłócać i poróżniać, doprowadzać do konfliktów między przyjaciółmi i dzielić rodziny. Tylko takim skłóconym motłochem można łatwo manipulować.

KOMENTARZE

 • mam dość tej nowomowy, wojna to wolna amerykanka
  wykorzystanie wszystkich dostępnych sposobów do jak najszybszego unicestwienia przeciwka,

  wojna to nie konkurencja, nie jakieś pełzające podstępy i intrygi, wojna to mordowanie, szybkie i bezlitosne,

  a populizm, to też nie "słuchanie głosu narodu"
 • @interesariusz z PL 19:29:22
  A gdzie użyłem "nowomowy"?
  Może Ty czegoś nie dostrzegasz?
 • "wojna w obecnych czasach prowadzona jest na wielu płaszczyznach" - ZAWSZE BYŁA !!!
  .  http://m.neon24.pl/e633c38c959f8dd89845681908435af2,14,0.png  .
 • "Tak właśnie upadają imperia" - Tak, TO PRAWDA - Dokładnie TAK.
  .  http://m.neon24.pl/6fa273b3f0902eca7780c6971e3d240b,0,0.png  .
 • .
  Bardzo romantyczne, bardzo. Oczywiście gdyby już worki z kasą kolej dowiozła tam gdzie nam zawsze dowoziła reparacje wojenne, to stawiam się by Panu pomóc odnieść reparacje do banku. A wojna w niczym się nie zmieniła od tysięcy lat, może jedna szprycha w jej kole przybyła, faza przyjacielskiego łupiestwa... jak za mojej młodości... klient, nierzadko wielebny, mówił : pan mi zrobi tę rzeźbkę i ten obrazek za Bo zapłać, bo my tam mamy w parafii pięć wagonów takich obrazków i rzeźbek, to potem pan sobie zarobi.... mój postulat jest taki, grać odę do radości, śpiewać na głosy, ale rozglądać się za konfiturami i ogórcami i brać, brać brać ile się da, a gdy się zaczną kończyć ogórcy gdy Włochy zamienią się w Grecję, udać Hucuła.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:38:07
  Zapomniałeś o tych Migach29 za 1 ojro, od Niemiec dwa z nich się rozbiły.
 • Rusofobia zabija ostatnie komórki rozsądku.
  Tu macie prawdziwe dane (chyba, że jesteście w stanie merytorycznie je zdyskredytować:
  Dokonania siewcy demokracji i pokoju USA ostatnie 100 lat.
  (Co prawda to nie moje opracowanie ale podpisuję się pod nim co do meritum sprawy)
  1901-wprowadzenie wojsk do Kolumbii
  1902-najazd na Panamę
  1903-USA skierowały do Przesmyku Panamskiego okręty wojenne w celu izolowania Armii Kolumbijskiej
  1903-inwazja Hondurasu, Republiki Dominikany i Syrii
  1904-inwazja Korei, Maroko i Republiki Dominikany
  1904-1905-wojska amerykańskie interweniują w wojnie rosyjsko-japońskiej
  1905-wojska amerykańskie ingerują w rewolucję w Hondurasie
  1905-wprowadzenie wojsk do Meksyku (pomagano dyktatorowi Porfirio Diazowi w tłumieniu powstania)
  1905-wprowadzenie wojsk do Korei
  1906-inwazja amerykańska na Filipiny, stłumienie powstania narodowowyzwoleńczego
  1906-1909-amerykańskie wojska wkraczają na Kubę w czasie wyborów
  1907-wojska amerykańskie wprowadzają w życie protektorat „dolarowej dyplomacji” w Nikaragui
  1907-wojska amerykańskie interweniują w rewolucję w Republice Dominikany
  1907-wojska amerykańskie uczestniczą w wojnie Hondurasu z Nikaraguą
  1908-wojska amerykańskie wkraczają do Panamy podczas wyborów
  1910-Nikaragua. Wojska amerykańskie wkraczają do portów Bluifilz i Corinto
  1911-Amerykanie lądują w Honduranie w celu wsparcia powstania pod wodzą byłego prezydenta Manuela Bonnity przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Miguelowi Davila
  1911-stłumienie antyamerykańskiego powstania na Filipinach
  1911-wprowadzenie wojsk amerykańskich do Chin
  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Hawany (Kuba)
  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Panamy podczas wyborów
  1912-napaść wojsk amerykańskich na Honduras
  1912-1933-okupacja Nikaragui, ciągła walka z partyzantami. Nikaragua przekształciła się w kolonię monopolu „United Fruit Company” i innych firm amerykańskich
  1914-wojska amerykańskie wchodzą do Republiki Dominikany, walki z powstańcami o Santo Domingo
  1914-1918-seria najazdów na Meksyk
  1914-1934-Haiti. Po licznych powstaniach Ameryka wprowadza swoje wojska, okupacja trwa 19 lat
  1916-1924-8-letnia okupacja Republiki Dominikany
  1917-1933-okupacja wojskowa Kuby, protektorat ekonomiczny
  1917-1918-udział w I Wojnie Światowej. Początkowo Ameryka utrzymuje neutralność czyli sprzedaje broń za astronomiczne kwoty, bogaci się niewyobrażalnie, przystępuje do wojny dopiero w 1917 roku to znaczy prawie przy samym końcu, straciła zaledwie 40 tysięcy ludzi (przykładowo Rosjanie 2 miliony) ale po wojnie ogłasza się głównym zwycięzcą
  1918-1922-interwencja w Rosji
  1918-1920-Panama. Po wyborach wprowadza wojska w celu pacyfikacji zamieszek
  1919-Kostaryka. Powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Tinoco. Pod naciskiem USA Tinoco zrezygnował ze stanowiska prezydenta jednakże niepokoje w kraju nie ustały. Lądowanie wojsk USA w celu „obrony amerykańskich interesów”. Wybór na urząd prezydenta D. Garia. W kraju przywrócono rządy demokratyczne
  1919-wojska amerykańskie walczą po stronie Włoch przeciwko Serbom w Dalmacji
  1919-wojska amerykańskie wchodzą do Hondurasu podczas wyborów
  1920-Gwatemala. Dwutygodniowa interwencja
  1921-Amerykańskie wsparcie dla rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Gwatemali Carlosa Herrero w interesie „United Fruit Company”
  1922-interwencja w Turcji
  1922-1927-wojska amerykańskie w Chinach podczas powstania ludowego
  1924-1925-Honduras. Amerykańskie wojska napadają na kraj podczas wyborów
  1925-Panama. Wojska amerykańskie rozpraszają i tłumią strajk generalny
  1926-amerykańska inwazja na Nikaraguę
  1927-1934-Na całym terytorium Chin stacjonują wojska amerykańskie
  1932-Salwador. Inwazja od strony morza. W tym czasie trwało powstanie
  1936-Hiszpania. Wprowadzenie wojsk podczas wojny domowej
  1937-pojedyncze starcie militarne z Japonią
  1937-Nikaragua. Z pomocą wojsk amerykańskich Somoza dochodzi do władzy obalając legalny rząd Sacasa. Somoza zostaje dyktatorem, członkowie jego rodziny rządzili krajem przez 40 lat
  1939-wprowadzenie wojsk do Chin
  1950-1953-wojna w Korei. W działaniach bojowych brało udział 350 tysięcy ludzi, 1 tysiąc czołgów, ponad 300 okrętów. Przeważającą część kontyngentu i sprzętu wojskowego dostarczyły USA
  1961, kwiecień-próba amerykańskiej inwazji na Kubę w rejonie Zatoki Świń w celu obalenia rządu Fidela Castro
  1965-1973-wojna w Wietnamie. Największy udział sił zbrojnych USA po II Wojnie Światowej
  1964-1973-operacja zbrojna USA przeciwko Frontowi Patet Lao w Laosie. Brało udział ponad 50 tysiące ludzi
  25 października 1983-czerwiec 1985-operacja wojskowa USA „Nagła furia” na Grenadzie w celu obalenia lewicowego rządu tego wyspiarskiego państwa
  1986, kwiecień-po wprowadzeniu sankcji ekonomicznych USA rozpoczęły akcje wojskowe przeciwko Libii. Zbombardowano dzielnice mieszkalne Trypolisu i Benghazi
  1989, grudzień-wojskowa operacja USA pod nazwą „Just Cause” w Panamie w celu 1991-1995 i 1998-1999usunięcia szefa kraju, prezydenta Noriegi, oskarżonego o handel narkotykami i o popieranie terroryzmu
  1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza”, w wyzwoleniu Kuwejtu od irackiej okupacji
  1991-1995 i 1998-1999-wojna etniczna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii 1993, 17 stycznia-USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie , według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu
  1993, 26 czerwca-USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha
  1996, 3 września-USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku
  1998, 20 sierpnia-atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii
  1999, 24 marca-operacja „Sojusznicza siła”. Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę
  2001, 7 października-Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „Enduring Freedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku
  2003, 20 marca-wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”
  2008, sierpień-konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji
  2011, 19 marca-wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię
  2013, wspieranie Al-Kaidy (co za perfidia!) w Syrii
  2014, Obalenie legalnie wybranego Prezydenta i rewolta na Ukrainie

  O wymordowaniu, zagarnięciu ziem i zamknięciu pozostałych Indian w rezerwatach ku uciesze gawiedzi nie wspomnę. Teraz rozumiesz, po co USA potrzebne super niewykrywalne samoloty? A tak na marginesie to Gruzja napadła podczas olimpiady 2008r Osetię i Abchazję co spowodowało interwencję Rosji i zachowanie pokoju,
  to Krym przyłączył się dobrowolnie do Rosji widząc bestialstwa dokonane przez banderowskich faszystów, to Donbas nie ścierpiał palenia żywcem niewinnych osób.
  "EU Untersuchungskommission: Georgien hat den Krieg begonnen"

  www.faz.net/aktuell/politik/ausland/untersuchungskommission-georgien-hat-den-krieg-begonnen-1854145.


  Naprawdę nie pamiętacie? Nie, wy nie chcecie pamiętać i kojarzyć najnowszych faktów. Ogarnijcie się, judaszowe srebrniki nie przynoszą nikomu ukojenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:38:07
  Amerykanie chcą zwiększyć liczbę żołnierzy na Tajwanie. (Chiny są wkurwione, a jak wiemy Stany są u nich zadłużone po uszy). Tym samym prezydent Wenezueli przeżył przedwczoraj próbę zamachu. (mówią, że to prezydent Kolumbii ale mogła być fałszywa flaga, by wkroczyła Ameryka). Jemen prosi Putina o pomoc, a Iran został poparty przez Erdogana, gdy żydzi z Izraela zabijali Palestyńczyków przy granicy.
 • @kimur 20:17:23
  ..to potem pan sobie zarobi..v//

  Ja zarabiam wystarczająco, żeby żyć.
  To ty masz chyba jakieś problemy.
  Nie lubię bełkotu na moim blogu.
 • @kula Lis 67 20:19:51
  Nie wchodziłem w szczegóły...
 • @kula Lis 67 20:24:19
  Lisie... a na Polskę ile razy ci Amerykanie napadli? Bo Rosja średnio trzy razy w każdym stuleciu od 1492 roku. Liczę, że szczegółową listę, plus tabele zamieścisz.
 • @kula Lis 67 20:24:19
  Dokładnie tak się dzieje.
  uSSrael pada ale zanim padnie to jeszcze zrobi dużo szkód...
  Bandyci żydowscy!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:28:47
  Naprawdę nie moja to wina, że pan szanowny nie zwraca uwagi na interpunkcję, ale i za to przepraszam.
 • @kimur 20:35:11
  //Naprawdę nie moja to wina, że pan szanowny nie zwraca uwagi na interpunkcję, ale i za to przepraszam.//

  Jaka interpunkcja?

  Jak nie masz nic do powiedzenia na temat notki to spadaj żydku. Już wielu chazarskich prowokatorów tu było i wszyscy źle skończyli.
 • @kimur 20:31:55
  Gwarantuję ci gdyby nie dzielący nas Ocean to by napadli znając nasze skarby pod ziemią, jak sąsiada Meksyk i okroili z Teksasu na przykład bo miał dużo ropy i nie tylko ropy. A z Rosją było różnie, raz oni nas najeżdżali raz my ich, to tak po sąsiedzku. Radzę ci jednak trochę historii się pouczyć, zanim coś napiszesz.
 • @kimur 20:31:55
  Mieli powody "napadac". Polacy niezle im namieszali kilka razy.
  Prosze poczytac dokladniej o tych "napadach". Polskich takze.
  Amerykanie nigdy nie napadli? Wlasnie zaczeli...
 • @morgan 21:55:01
  Bardzo im znaczy żydom amerykańskim spodobał się przesmyk Suwalski, Suwalszczyzna spodobała, z wiadomych względów, jak kiedyś Teksas, ten sam powód.
 • @morgan & Kula Lis
  Nie dyskutujcie z chazarskim prowokatorem.

  Dobrze Kula powiedział:
  // A z Rosją było różnie, raz oni nas najeżdżali raz my ich, to tak po sąsiedzku?//

  Tylko, że chazarom to się nie podoba. Najpierw nas rozbroili a teraz każą bać się Rosjan co niby mają nas napaść. I sprowadzają Murzynów i Latynosów z US Army do Polski, żeby w razie czego bronili żydowskich interesów.

  Rosjanie akurat do tego się nie kwapią bo wiedzą, że z Polakami to nie przelewki. Wiedzą doskonale, że lepiej być przyjacielem Polski jak wrogiem.
  Tylko te chazary z uSSraela myślą, że Polaków można ochędożyć i wyzuć z majątku narodowego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:11
  U SSakiewki to już od 2014 miała nas Rosja napaść i co? i nic. Po co im kraj który nic swojego nie ma. Czyżby mieli nas wybić, zagłodzić, czy utrzymywać, o tym u SSakiewki już nie piszą. Także Rosji niepotrzebny bankrut zachodni banderstan/Upaina. Ja także wyczułem w tym przygłupie chazarskiego prowokatora.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:11
  Tak nas rozbroili, że my nawet amunicji w tym czołgowej nie mamy z czego produkować bo z prochem bazowym jesteśmy w czarnej dupie. O zdolności bojowej naszej armii, lotnictwa czy marynarki to już nie piszę, bo jest ogólnie znana. 48 godzin i po zawodach w razie "W".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL W ROSJI TO NIE DO POMYŚLENIA, ZA TAKIE COŚ ŁAGIER.
  Tajne informacje o F-35 nie takie znowu tajne…Haker za pośrednictwem Tindera uzyskał dostęp do tajnych danych o samolocie F-35. Nieznany haker włamał się do konta pracownicy Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii w aplikacji randkowej Tinder, aby uzyskać informacje na temat amerykańskiego myśliwca bombardującego F-35 Lightning II, pisze Daily Mail. Uzyskując dostęp do danych kobiety, skontaktował się z jej kolegą z pracy i rozpoczął rozmowę w jej imieniu o nowym myśliwcu. Pomimo tego, że pracownica zgłosiła włamanie do konta, niektóre informacje mimo wszystko zostały ujawnione, zauważa gazeta. Władze Wielkiej Brytanii planują zakupić od Stanów Zjednoczonych 138 myśliwców. Pierwsza partia czterech F-35 Lightning dotarła do Królestwa w czerwcu. Lockheed Martin F-35 Lightning II to rodzina wielozadaniowych myśliwców bombowych piątego pokolenia o niskiej widoczności radarowej. Jest produkowany w trzech wariantach: naziemny myśliwiec dla Sił Powietrznych USA, myśliwiec ze skróconym startem i pionowym lądowaniem dla Korpusu Piechoty Morskiej USA i Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii oraz myśliwiec pokładowy dla Marynarki Wojennej USA.


  Ps..Nie zdziwił bym się, gdyby Rosjanie wiedzieli więcej o tym "cudzie" od samych Amerykanów...Pierwsza zasada bezpieczeństwa w sieci, komputer do pracy nie służy do rozrywki. Bardzo ważne jest (w przypadku przecieku) utrzymanie w tajemnicy jego zakresu. Niech jankes się poci co rzeczywiście wyciekło. Normalna praktyka wywiadu. Jednak rusofob tego nie jest w stanie pojąć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:11
  Rosyjski S-400 może „zrozumieć" możliwości F-35. Amerykański generał wytłumaczył, z jakim ryzykiem wiążą się tureckie plany nabycia systemów S-400. Tureckie plany zakupu rosyjskiego systemu obrony przeciwlotniczej S-400 pozwolą „znanemu na cały świat przeciwnikowi" NATO dogłębnie zbadać myśliwce F-35, które wykorzystywane są w Europie oświadczył główny dowódca sił powietrznych Sojuszu, amerykański generał Tod Wolters. Jego zdaniem S-400 może "zrozumieć" możliwości myśliwców F-35, co „nie działa na korzyść koalicji" przekazuje Reuters. Wolters zauważył, że ani USA ani NATO nie chcą, żeby S-400 zbierał informację o myśliwcach Lockheed Martin F-35, bo będą one wykorzystywane w Europie. Według danych amerykańskich sił powietrznych do końca roku do Europy (Norwegii, Wielkiej Brytanii i Włoszech) trafi w sumie 40 samolotów F-35. Kolejne 24 myśliwce zostaną dostarczone w roku kolejnym. Tureckie plany zakupu F-35 poddane są więc ryzyku, Ankara zderzy się z sankcjami w przypadku nabycia systemów S-400. Ankara otrzymała już przy tym swój pierwszy samolot F-35, jak na razie będzie się on jednak znajdować w Stanach Zjednoczonych. „Turcy muszą dokonać wyboru. Albo chcą pozostawać członkiem NATO, albo chcą dołączyć do rosyjskiego obozu w kwestii obrony" powiedział doradca sił zbrojnych w spoczynku David Deptula. Według jego słów NATO nigdy nie zintegruje systemu S-400 ze swoim system obrony przeciwlotniczej, bo dostarczy to Rosji danych dotyczących taktyki i procedur pracy Sojuszu. Niebezpieczna jest także eksploatacja F-35 jednocześnie z systemem S-400, bowiem wyrzutnia może pozyskiwać dane o tym samolocie. Na początku lipca szef tureckiego MSZ Mevlut Cavusoglu oświadczył, że Ankara nie pozostawi bez odpowiedzi ewentualnej decyzji Waszyngtonu w sprawie wprowadzenia sankcji przeciwko Turcji w związku z nabyciem rosyjskich systemów rakietowych S-400. USA obawiają się, że dążenie Ankary do nabycia F-35 i S-400 doprowadzi do tego, że tajna informacja związana z trudną wykrywalnością amerykańskiego myśliwca „wycieknie" do Moskwy.


  Ps...czyli S-400 potrafi się "uczyć", a F-35 nie. I, kto tu jest "głupi"? Izrael jako pierwszy użył bojowo F 35 w Syrii, dwa stracił, tak więc sygnatura samolotu jest Rosjanom znana. Pewnie o F 22 Raptor też mają dane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:11
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/851/34/8513443.jpg

  Następca F-35: Amerykanie o krok od stworzenia myśliwca szóstej generacji. Jaki samolot amerykańskich sił zbrojnych zastąpi F-35? Firma Pratt & Whitney poinformowała o pracach nad modernizacją silnika F135 dla myśliwców F-35. Jest już „mapa drogowa" zwiększenia jego mocy i ukrycia przed termowizorami. Mowa o projekcie modernizacji o nazwie GO2. Projekt jest kontynuacją realizowanego już dla amerykańskiej marynarki wojennej programu GO1- pisze portal Aviation Week. Podczas gdy pierwszy program GO1 przewiduje zmniejszenie zużycia paliwa o 5% i zwiększenie ciągu o 10%, program GO1 przybliży amerykańskie siły powietrzne do opracowania myśliwca szóstej generacji obiecują konstruktorzy. Prototyp tego silnika o nazwie F135 XTE68 / LF firma Pratt & Whitney pokazywała już w 2013 roku, po czym otrzymała 1 mld dolarów na jego dopracowanie na okres pięciu lat. I wszystko wskazuje na to, że pieniądze się kończą, bo program GO2 miał startować w 2021 roku. Jednocześnie zakład produkcji silników twierdzi, że „otrzymane wyniki pozwalają wyciągnąć wniosek, że dalsze doskonalenie technologii adaptacyjnych posiadanych przez Pratt & Whitney może zaowocować stworzeniem zespołu napędowego ze zmiennym cyklem XA101 dla myśliwca 6 generacji". „Pakiety modernizacji programów GO1 i GO2 mogą wykorzystywać szersze możliwości w celu opracowania silnika ze zmiennym cyklem" mówi Matthew Bromberg, prezes firmy Pratt % Whitney. „Termin „adaptacyjny" odnosi się do wielu elementów silnika, a nie tylko do trzeciego prądu strumieniowego w celu zwiększenia jego mocy". Jak mówi Bromberg, producent F-35, korporacja Lockheed Martin, nie będzie zmuszona wnosić jakichś zasadniczych zmian konstrukcyjnych do samolotu. Natomiast, jeśli programy GO1/GO2 zostaną zwieńczone sukcesem, Ameryka otrzyma na bazie „samolotu-nieudacznika" myśliwiec 6 generacji. Ta informacja wnosi pewien pozytyw po serii krytycznych uwag pod adresem F-35, w tym ze strony ministerstwa obrony USA. „Zbyt dużo nierozwiązanych kwestii, które wywrą kulminacyjny wpływ na możliwości myśliwca w czasie testów bojowych" głosi ostatni raport oficjalnych osób Pentagonu, w tym zastępcy ministra obrony Patricka Shanahana. Wojskowi zarzucają konstruktorom, że od 2014 roku w myśliwcu nic nie uległo zmianie. „Amerykańskie siły powietrzne rozważają możliwość anulowania zamówień na 590 myśliwców F-35 w związku z tym, że ich eksploatacja i obsługa jest zbyt kosztowna" pisze Air Force Technology. „W kwietniu tego roku Pentagon przestał odbierać nowe samoloty z racji różnic zdań w kwestii tego, kto ma zapłacić za drogi remont z powodu problemów, które nie zostały ujawnione w czasie procesu produkcyjnego. Ogółem amerykańskie siły powietrzne znalazły 966 problemów technicznych i usterek F-35". Zwolennicy Lockheed Martin usiłują natomiast wypromować historię rozwoju amerykańskiego przemysłu lotniczego. Innymi słowy równolegle z krytyką wokół F-35 w Stanach Zjednoczonych rozkręcana jest kampania mająca na celu jego rehabilitację. Takie postawienie problemu pozwoli z jednej strony zachować dotychczasowy rozmiar finansowania, a z drugiej strony — zwiększy atrakcyjność maszyny. Że niby za dodatkowe pieniądze nabywcy otrzymają „myśliwiec 6 generacji". I w ogóle polityczna mapa świata zmieni się wówczas nie do poznania: Rosja „w końcu się uspokoi", bo walka z krajem dysponującym takim samolotem jest bez sensu. Wobec czego doniesienia na temat programów GO1/GO2 dotyczących modernizacji silnika F135 do poziomu XA101 wpisuje się logicznie w ramy koncepcji „skutecznego rozwoju" amerykańskich sił powietrznych, bo Amerykanie zdecydowanie nie chcą przyznać się do tego, że rosyjscy inżynierzy i konstruktorzy opracowali myśliwiec 5 generacji Su-57 za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

  Ps..Krowopasy muszą mieć nawet napisane, żeby zdjąć przed lotem (zdjęcie)...Pewnie będzie tak dobry jak jego poprzednik, tak chłopcy trzymać, możemy spać spokojnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:11 jeszcze o krowopasach.
  F-35 ma kłopoty z tankowaniem (wideo)...Nieudane tankowanie F-35 w powietrzu trafiło na wideo. Brytyjski inżynier lotnictwa Jeff Rice zamieścił na Facebooku wideo z nieudanego tankowania myśliwca F-35. „Ekskluzywne wideo, nakręcone przez mojego szczęśliwego syna z okna Voyagera” skomentował Rice. Z komentarza The Drive, który zwrócił uwagę na wideo, wynika, że do zdarzenia doszło podczas lotu transatlantyckiego F-35Bs ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii z asystą wielozadaniowej cysterny lotnictwa brytyjskiego A330 Voyager. W ostatnim czasie samoloty F-35B i F-35C wielokrotnie miały do czynienia z takimi problemami, pisze The Drive, powołując się na raport Pentagonu. Od kwietna 2014 roku do sierpnia 2017 te myśliwce ponad 20 razy miały trudności z tankowaniem w powietrzu.


  https://youtu.be/3AP6jpdfzkU

  Ps...Szkolenie pilotów "po łebkach'' daje właśnie takie efekty a trafienie z jednego metra w wylot przewodu tankowania stanowi wielkie wyzwanie.
  Na filmie samolot leci stabilnie tylko najwyraźniej pilot nieco zezowaty...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:11 ROSJA ZAŁATWIŁA NA CACY KROWOPASÓW.
  Połączmy fakty: Kreml nagle wycofuje z rynku kapitałowego 80 mld $, a do Berlina na rozmowy z Merkel jedzie szef rosyjskich sił zbrojnych. Krajowe media, skupione na nawalance o stołki w SN, niemal zupełnie przeoczyły dwie ważne informacje, które mogą wiele powiedzieć o kierunku najbliższych wydarzeń geopolitycznych: 1. Rosja nagle wyprzedała niemal wszystkie posiadane przez siebie amerykańskie papiery skarbowe. Chodzi o gigantyczną kwotę blisko 80 mld $! 2. Do Berlina na bezpośrednie rozmowy z Merkel pojechał gen. Walerij Gierasimow, czyli objętym unijnymi sankcjami szef rosyjskich sił zbrojnych. Te dwa z pozoru odległe wydarzenia mogą mieć jednak wspólny mianownik. Duże wydarzenia geopolityczne niemal zawsze poprzedzone są zwiastującymi je znakami. Skupieni na nawalance o stołki w Sądzie Najwyższym możemy przeoczyć sporo z nich. Poniżej wskazuje na dwie - z pozoru odległe - informacje, które gdy spojrzymy na nie z odpowiedniej perspektywy, mogą nam wiele powiedzieć o potencjalnym kierunku najbliższych wydarzeń. Pod koniec lipca do Berlina na rozmowę kanclerz Angelą Merkel pojechał szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej gen. Walerij Gierasimow. Źródła niemieckie ujawniły, że oficjalnym celem spotkania miało być omówienie sytuacji w Syrii oraz konfliktu na Ukrainie. Co ciekawe - w kwietniu 2014 roku Gierasimow został dodany do listy osób, przeciwko którym Unia Europejska wprowadziła sankcje za "działania podważające lub zagrażające integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy". Wizyta Gierasimowa w Berlinie zbiegła się z ujawnieniem informacji o tym, że Kreml w ciągu zaledwie kilku tygodni wyprzedał niemal wszystkie posiadane przez siebie amerykańskie papiery skarbowe. Sytuacja jest bez precedensu, bowiem chodzi o obligacje warte blisko 80 mld $. Co łączy te dwie, z pozoru zupełnie odległe, informacje? Otóż nie można wykluczyć, że Rosja przygotowuje się do nowej akcji o charakterze militarnym, która w swoich założeniach miałaby być podobna do tego, co wydarzyło się w 2014 roku na Półwyspie Krymskim lub na wschodniej Ukrainie. Jeśli tak, to zupełnie naturalnym ruchem "wyprzedzającym" jest finansowe uniezależnienie się od kraju, który będzie najmocniej protestował przeciwko takiej akcji i który w razie sytuacji skrajnie kryzysowej mógłby "zamrozić" posiadane przez siebie rosyjskie aktywa. Stąd decyzja o upłynnieniu amerykańskich obligacji skarbowych o wartości blisko 80 mld $. Po drugie - podczas rozmów szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej z kanclerz Niemiec (która odbyła się bez udziału mediów) mogły zapaść pewne istotne dla naszego regionu ustalenia. W tym kontekście warto zwrócić na dwie kwestie. Po pierwsze w polityce międzynarodowej rzadko się zdarza, że na rozmowach z przywódcą liczącego się kraju, druga strona jest reprezentowana przez szefa sił zbrojnych. Po drugie - jeszcze rzadziej się zdarza, że na wspomnianego szefa sił zbrojnych nałożone są sankcje. Sam fakt, że pomimo takiej konfiguracji do rozmów z Angelą Merkel doszło, już powinien budzić nasz niepokój. Eksperci są zgodni - Putin w najbliższym czasie będzie potrzebował nowej wojny. Chodzi o zajęcie uwagi rosyjskiej opinii publicznej, która po wydłużeniu wieku emerytalnego oraz podwyżkach podatku VAT jest coraz bardziej krytyczna wobec rządowej ekipy. Póki w Pribałtyce stacjonują wojska NATO, region ten wydaje się być bezpieczny. Co innego Naddniestrze i Mołdawia, które mogą być nowym punktem zapalnym na Ukrainę. Kto wie, może Gierasimow zasugerował Merkel, aby przygotowała swój kraj na nową falę uchodźców? Dlaczego Bank Centralny skupuje złoto, ile sztabek potrzebuje i dlaczego Rosja wyzbywa się aktywów w dolarach? Obecnie rezerwy międzynarodowe wynoszą 460 mld dolarów. Wyznaczony przez Bank Centralny poziom 500 mld. Struktura rezerw w ostatniej dekadzie uległa znacznej zmianie: udział złota wzrósł dziesięciokrotnie, a inwestycje w amerykańskie dłużne papiery wartościowe ograniczono do minimum. Jeszcze w 2010 roku wysokość inwestycji w dług publiczny USA wynosiła 176 mld dolarów. Kwestia dedolaryzacji i ograniczenia tych aktywów dojrzewała od dawna. Totalna wyprzedaż. Węgierskie złoto wraca z Anglii. Dlaczego? Po tym, jak Stany Zjednoczone zaczęły wprowadzać sankcje i pojawiło się zagrożenie odcięcia Rosji od międzynarodowego systemu rozliczeniowego oraz ograniczenia transakcji z rosyjskim długiem publicznym, Bank Centralny przystąpił do zdecydowanych działań. W ciągu pół roku regulator ograniczył inwestycje w papiery wartościowe amerykańskiego Departamentu Skarbu do skromnych 15 mld dolarów. Pójście w inne aktywa, głównie złoto, jest czymś więcej niż tylko rozsądną strategią. Świat zbliża się do nowej ery niestabilności, nasila się zagrożenie związane z ponownym globalnym kryzysem z powodu wojen geopolitycznych i handlowych. Metale szlachetne są instrumentem bezpiecznych inwestycji oraz dywersyfikacji ryzyka. Papiery wartościowe amerykańskiego resortu finansów i dolary są uważane za najbardziej płynne i wiarygodne aktywa na świecie, ale niekontrolowana emisja pieniądza, będąca problemem nie tylko USA, ale też innych banków centralnych, może być jednym z czynników nadchodzącego kryzysu. Piramida zadłużenia Na świecie zaciągnięto zbyt wiele długów bez pokrycia (aktualny wolumen globalnego długu wynosi 247 bilionów dolarów lub 318% światowego PKB). W tych warunkach zapasy złota są bezpieczną kotwicą nie mogą stracić gwałtownie na wartości, w przeciwieństwie do amerykańskich papierów wartościowych. Wystarczy przypomnieć rok 2008, gdy zagrożenie, że niektóre kraje, głównie Chiny, obniżą wartość amerykańskiego długu publicznego, było realne. Teraz też jest to możliwe na tle wywołanej przez Trumpa wojny handlowej. Jeśli nagle z jakichś powodów kilka państw zażąda od USA wykupienia tych papierów, stracą one na wartości. To piramida, bo najprawdopodobniej Amerykanie nigdy nie spłacą długów. Będzie ona funkcjonować, dopóki wierzy się w nie powiedział Aleksander Jegorow, strateg walutowy TeleTrade.

  Ps...A polskie złoto u naszych "przyjaciół" Anglików, no i znowu zrobią nam kuku jak to było w czasie II wojny światowej. Analiza prawie dobra, ale prawie...„Węgierskie rezerwy złota wróciły do kraju. Ok. 100 000 uncji (ok. 3 tony) szlachetnego metalu przyjechało z Londynu do Budapesztu. Przy obecnym kursie rezerwy złota warte są 130 milionów dolarów. W opinii banku centralnego posiadanie rezerw złota w kraju jest zgodne z międzynarodowymi trendami" "W czerwcu wzrosły rezerwy złota w bankach centralnych, a największymi nabywcami tradycyjnie były Rosja i Chiny." Ostatni element układanki, ustawa w senacie USA H.R.5404 To define the dollar as a fixed weight of gold. Czy to coś wyjaśnia? Powrót do parytetu złota, nacjonalizacja banków centralnych (Kontrola BC przez rząd) Trump escalates his war with the Fed

  https://money.cnn.com/2018/07/20/investing/trump-interest-rates-fed-tweet/index.html
 • @kula Lis 67 22:31:50
  Nawet z prochem do nabojów jesteśmy w czarnej dupie.
  Zlikwidowali wielkie zakłady chemiczne w Bydgoszczy, produkowały wszystko i z najwyższej półki dla wojska. Teraz się martwią jak to zbonifikować...

  Ja swego czasu służyłem za szweja 2 lata (84-86) ale wtedy Polska miała Armię. 350 tyś pod bronią i 1,5 mln dobrze wyszkolonych rezerwistów, który jeździli na ćwiczenia i każdy z nich miał swój worek z niezbędnikiem w swojej jednostce.

  Zobacz Kula do jakiego poziomu obronności sprowadziła nas Magdalenka i Solidaruchy ze styropianu? Tych z polskim rodowodem to wygonili na emigrację.
  Mamy tyle wojska co na palcach policzyć a najlepsi za granicą walczą za Israel.
  Żal dupę ściska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:02
  Powoli tracę nadzieje że będę jeszcze kiedyś mieście Aniołów
  Szkoda
  8-)))

  http://girlonline.eu/wp-content/uploads/2013/10/los.jpg
 • @Husky 22:59:10
  Nie świruj zbóju bo dziś nie jestem w humorze do żartów...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:52:38
  Ja też nienawidzę poniedziałku
  8-)))
 • Kula Lis
  //F-35 ma kłopoty z tankowaniem (wideo)...Nieudane tankowanie F-35 w powietrzu trafiło na wideo.//

  F-35 to jest nielot bojowy. Nawet żydki z Israela nie chcą na tym latać.

  Włosi zostali zmuszeni do zakupu. Wywalili kupę kasy. Dostali kilkanaście egzemplarzy i włoscy oblatywacze stwierdzili, że F-35 potrafi tylko latać...
  W kraju gdzie produkują Ferrari i Lamborgini to raczej obsuwa.
  W każdym razie Włosi odstąpili od kontraktu.

  My jesteśmy biedniejsi od Włochów to nam upychają starszą generację. Gdzieś muszą sprzedać złom...
 • @Husky 22:59:10
  //Powoli tracę nadzieje że będę jeszcze kiedyś mieście Aniołów
  Szkoda //

  Sursum corda Husky.Jesteś na najlepszej drodze. https://pl.wikipedia.org/wiki/Miasto_Anio%C5%82%C3%B3w_(Bies%C5%82an)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:55:20
  Kto w końcu zrobi z tym wszystkim porządek? Oj, bo będzie za późno !! Znalezione w necie, m.in.: Ten ostatni bastion zgniłej III RP musi zostać zmieniony! http://naszeblogi.pl/47395-ten-ostatni-bastion-zgnilej-iii-rp-musi-zostac-zmieniony Udostępniajcie to, niech ludzie wiedzą jak skorumpowane sądy niszczą Polaków. https://www.youtube.com/watch?v=vb4oJ_ZRy-c Szokująca prawda o nieuczciwych bezczelnych i niesprawiedliwych SĘDZIACH w Polsce https://www.youtube.com/watch?v=ST6JAk7m6_A SŁUŻYŁEŚ KOMUNISTYCZNEMU SYSTEMOWI WON z POLSKI! https://www.youtube.com/watch?v=kW-hfHX63bg Sędziowie bez kręgosłupa http://naszdziennik.pl/polska-kraj/186255,sedziowie-bez-kregoslupa.html Sądowe piętno http://naszdziennik.pl/polska-kraj/190295,sadowe-pietno.html Resortowe togi http://niezalezna.pl/204990-dyskusja-wokol-ksiazki-quotresortowe-togiquot-transmisja ORĘDOWNICY BAGNA http://naszeblogi.pl/47409-oredownicy-bagna Jak skorumpowane sądy niszczą Polaków. https://www.youtube.com/watch?v=vb4oJ_ZRy-c O ujawnieniu aneksu dot WSI i reformie sądów http://vod.gazetapolska.pl/16815-wolne-glosy-k-gojska-i-p-mucha-o-ujawnieniu-aneksu-dot-wsi-i-reformie-sadow Mix Kolonko Wyszła prawda o PAZERNYCH sędziach dbających tylko o swój majątek https://www.youtube.com/watch?v=T2R2MWRPMKw Kumoterstwo, czarne owce, politycy w togach. Premier Olszewski mówi dlaczego reforma sądów była konieczna http://niezalezna.pl/216565-kumoterstwo-czarne-owce-politycy-w-togach-premier-olszewski-mowi-dlaczego-reforma-sadow-byla-konieczna Kto finansuje zagraniczną AGENTURĘ w Polsce Skąd lewactwo ma pieniądze https://www.youtube.com/watch?v=2lMcg1zs-io Istota bolszewickiego sądownictwa http://niezalezna.pl/209131-istota-bolszewickiego-sadownictwa Histeria totalnej opozycji i establishmentu prawniczego http://naszeblogi.pl/47394-histeria-totalnej-opozycji-i-establishmentu-prawniczego ChDiKK 2018
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Okazuje się, że rosyjski przemysł wojskowy jest o wiele sprawniejszy i wydajniejszy od amerykańskiego. Porównując potencjały gospodarcze tych krajów, ilość środków przeznaczonych na zbrojenia, fakt wykupywania najzdolniejszych ludzi na świecie przez naukę i gospodarkę amerykańską są oni w zestawieniu z Rosją w faktycznej czarnej dupie.
 • @interesariusz z PL 19:29:22
  "wojna to nie konkurencja, nie jakieś pełzające podstępy i intrygi, wojna to mordowanie, szybkie i bezlitosne,
  "
  Dzisiaj z uwagi na broń jądrową już tak nie jest.
  Dzisiaj mocarstwa jądrowe muszą knuć tak by wroga zniszczyć, najlepiej gospodarczo lub biologicznie w taki sposób aby ten nie uruchomił broni atomowej... bo agresor wtedy też zginie.

  To dla globalnych bandytów duży problem.
  A dla wrogów globalnych bandytów ..też problem.
  To problem dla całej ludzkości.
  Jak pozbyć się globalnych bandytów i nie zniszczyć ludzko`sci na ziemi.

  Teraz wojny będą inne... lokalne a główna walka odbędzie się na polu gospodarczym... z tym że globalny bandyta nie ma tu ograniczeń i może np stosować broń biologiczną, chemiczną i każdą inną tyle że nie jawnie nie pod swoją flagą .. jak to już widzimy w Syrii.

  Globalny bandyta nie ma problemu z mordowaniem milionów ludzi na świecie. Jedyny jego problem to "własna d..pa" czyli własne interesy.

  Świat musi pozbyć się globalnego bandyty inaczej zginie w męczarniach.
 • @zadziwiony 11:55:38
  Są.
 • @zadziwiony 11:55:38 USA w zestawieniu z Rosją są w faktycznej czarnej dupie.
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/324/42/3244215.jpg

  W Rosji powstał „wieczny" reaktor jądrowy. W Rosji stworzono i przetestowano unikalną aktywną strefę reaktora jądrowego, obliczoną na cały cykl życiowy atomowego okrętu podwodnego - wynika z raportu Biura Konstrukcyjnego im. Afrikantowa. Strefa aktywna to „serce" reaktora. Zawiera paliwo jądrowe i właśnie w centralnej części dochodzi do kontrolowanej reakcji łańcuchowej. Projekt Biura Konstrukcyjnego im. Afrikantowa oznacza, że atomowe okręty podwodne nie będą potrzebować przeładunku paliwa jądrowego. Jak podkreślił były dowódca Floty Północnej admirał Wiaczesław Popow, budowa „wiecznego" reaktora ma ogromne znaczenie dla gotowości bojowej sił podwodnych Marynarki Wojennej. Dodał również, że przeładunek paliwa nazywany jest często „operacją nr 1" i trwa ponad miesiąc. „Z takim reaktorem który nie wymaga przeładunku, stopień wykorzystania okrętu podwodnego wielokrotnie wzrasta" podsumował admirał. W raporcie Biura Konstrukcyjnego im. Afrikantowa mówi się również o testach zoptymizowanej strefy aktywnej dla atomowych okrętów podwodnych czwartego pokolenia. Jak zaznaczono jej pomyślna eksploatacja potwierdza słuszność decyzji, na których bazują nowe projekty. Do rosyjskich atomowych okrętów podwodnych czwartego pokolenia zaliczają się jednostki projektu „Borej" i Jasień". Biuro Konstrukcyjne OKBM im. Afrikantowa (Niżny Nowogród) to największy producent aktywnych stref dla okrętów Marynarki Wojennej Rosji. Jest jednym z wiodących przedsiębiorstw rosyjskiej branży atomowej, wchodzącym w skład „Atomenergomashu", należącego do koncernu państwowego „Rosatom".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:37:25
  Rusofobia ma już obecnie objawy jakby tym szaleńcom, rusożerczym kanibalom wszczepiono jakieś czipy. Co najgorsze tak nakręcona sprężyna nie ma szans się cofnąć. Oni już wywołują kolejne powstanie warszawskie ,póki co mentalne bo nie ma okazji by przelać krew "by poderwać sumienie świata" jak zagrzewał onegdaj Okulicki. Tak nabita strzelba musi w tym postępującym dramacie szaleństwa wystrzelić. Im bardziej bezsilni będą w swych ambicjach marszu na wschód tym bardziej może nastąpić jakaś implozja szaleństwa ku samozagładzie Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:37:25
  Wiktoria Daniłowa: Rosja wróciła na podium najważniejszych partnerów handlowych Polski. Intensywny rozwój branży produkcji rolno-spożywczej, spowodowany wprowadzeniem zachodnich sankcji, nie jest przeszkodą dla aktywizacji współpracy międzynarodowej na rynku rosyjskim. Polska, mimo pewnych trudności, nadal potrafi handlować z Rosją. Według danych publikowanych przez media po wprowadzeniu embarga przez Rosję w 2014 roku skala polskiego eksportu żywności w ciągu roku zmniejszyła się prawie o miliard dolarów. Jednak dziś sytuacja uległa zmianie. Według obliczeń ekonomistów 2018 rok zapowiada solidny wzrost eksportu z Polski do Rosji. Już w tej chwili odnotowano wynik o 11 procent lepszy od roku poprzedniego. O komentarz na ten temat Sputnik poprosił przedstawiciela Polsko-Rosyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.
  Co czeka polsko-rosyjskie relacje handlowe w najbliższej przyszłości?

  Byłoby dobrze, gdyby nastąpił ich dalszy rozwój. Polskie firmy są nadal zainteresowane rozwojem wymiany handlowej z partnerami rosyjskimi. Jest to nasz rynek sąsiedzki, tym samym ma dużą siłę przyciągania dla polskich producentów i eksporterów. Ale nie wszystko zależy od przedsiębiorców.

  Ile potrzeba czasu na odrobienie strat i przywrócenie stosunków pomiędzy dwoma państwami do poziomu sprzed kryzysu?
  Od wielu lat polsko-rosyjskie stosunki gospodarcze to swego rodzaju sinusoida kształtują się od kryzysu do kryzysu. Należy bardzo pozytywnie oceniać ich poprawę, ale trudno jest jednak określić ile czasu potrzeba na odrobienie strat. Nie zależy to w tym przypadku tylko od przedsiębiorców, ale i od polityków.
  W jaki sposób polskie organizacje gospodarcze zamierzają rozwijać współpracę z Moskwą w warunkach ciągle przedłużanych antyrosyjskich sankcji?
  Organizacje samorządu gospodarczego nigdy nie zerwały tej współpracy. Jej intensywność była wprawdzie bardzo zróżnicowana w poszczególnych okresach, ale trwa do chwili obecnej. W tym niełatwym dla przedsiębiorców obu krajów okresie poszukujemy nowych możliwości i skutecznych form współpracy. Najbardziej aktywne polskie firmy są nadal obecne na rosyjskim rynku, w tym. m. in. na prestiżowych wydarzeniach targowych w Rosji.

  Jak wygląda współpraca z rosyjskimi regionami oraz w specjalnych strefach ekonomicznych?
  Organizowana jest wymiana misji dla przedsiębiorców obu krajów ze szczególnym uwzględnieniem regionów. W trakcie misji przedsiębiorcy wzajemnie się poznają i konkretyzują swoje oferty współpracy.
  Czy Rosja należy obecnie do dziesiątki kluczowych dla Polski rynków?

  Jak wynika ze statystyki w roku bieżącym, licząc łączną wartość eksportu i importu, Rosja wróciła na trzecie miejsce na liście najważniejszych partnerów handlowych Polski. Obecność na rynku rosyjskim, jak na każdym innym, wymaga nieustannego monitorowania, szukania nowych możliwości i nisz popytowych. Nieobecność, przy obecnej konkurencji, prowadzi tylko do strat.

  Wbrew oficjalnej polityce kraje europejskie, w tym Polska, przełamują embargo i wwożą żywność do Rosji. Jak to się udaje?
  Takie sytuacje się zdarzają. Piszą o tym od czasu do czasu rosyjskie media. I na tym polega paradoks sytuacji, że zmusza ona przedsiębiorców obu krajów do szukania wyjścia z tej patowej sytuacji.

  Obserwujemy spadek eksportu owoców i mięsa, natomiast dostawy półproduktów oraz produktów przetwarzanych rosną. Jak można to wytłumaczyć?
  Jest to wynikiem szukania nowych możliwości zaspokojenia rosnącego popytu na przetworzone produkty na rynku rosyjskim, do którego dostosowują się polscy eksporterzy.


  Ps...Dowcip może polegać na swego rodzaju dualizmie. Propaganda na użytek wewnętrzny głosi jedno, a handlowcy spokojnie robią swoje. Dla mnie ta informacja jest pozytywnym zaskoczeniem. Osobiście nie czytam, ani nie oglądam naszych łżemendiów, lecz odnoszę wrażenie, że antyrosyjska propaganda /w internecie/ jakby zmalała. Politycy nie powinni mieszać się do spraw biznesu i gospodarki. To przez ich działania jest tak a nie inaczej na linii Polsko- Rosyjskiej. Niemcy robią swoje i nie wykonują na ślepo rozkazów USA. Dlaczego oni wiedzą, że z Rosją trzeba handlować bo to się opłaca a polski rząd tego jakoś nie widzi lub nie chce widzieć? Polscy producenci rolni i nie tylko wiedzą komu sprzedać i za ile tylko politycy niech się do tego nie wcinają.
 • @kula Lis 67 13:27:22
  Polskie Powstania to zwykle były pomyłki. Organizowane przez żydów, żeby Polaków ubyło. Wtedy mogli przejmować nasze majątki.
  No ale były też dobre Powstania - na Śląsku i w Wielkopolsce.
  Piłsudski miał to w dupie ale Polacy zrobili swoje i mamy taką Polskę jaką mamy.
 • @ikulalibal 04:38:02
  Sursum corda ikulalibal
 • niezmordowany
  Cześć chłopaku. Jeszcze chce Ci się pisać w necie? Nie ma Nobla za upierdliwe klikanie :-))))
  Rzuć mi aktualny numer na priva. I znajdź chwilkę na opierdolenie dawki preperatu w realu,
  czołem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej