Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
460 postów 19984 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Dlaczego J.Kaczyński nie jest Mężem Stanu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wygrane przez partię Fidesz wybory na Węgrzech wywołały w Polsce falę zachwytu nad osobą jej twórcy i szefa - Victora Orbana. I słusznie bo na tle skundlonych elit politycznych w Europie i na świecie postać Orbana lśni jak Gwiazda Polarna.

Co się na to złożyło?

Pierwszą i podstawową sprawą jest bezkompromisowa ochrona narodowych interesów Węgier i Węgrów. Oczywiście jakieś kompromisy są zawierane i czasami Orban robi krok w tył ale to są jedynie taktyczne ruchy, które nie naruszają substancji obranego kierunku. Długo by wymieniać sukcesy Orbana ale warto przytoczyć choć dwa przykłady - wyrzucenie Sorosa i umiejętność prowadzenia wielowektorowej polityki zagranicznej. Taka polityka to przede wszystkim umiejętność nie robienia sobie niepotrzebnie wrogów. Węgry są członkiem UE i NATO ale nie przeszkadza im to w utrzymywaniu w miarę poprawnych stosunków z Rosją. Trudno podejrzewać Węgrów o jakieś wrodzone sympatie pro-rosyjskie bo ich doświadczenia historyczne z bolszewizmem są podobnie traumatyczne jak polskie. Zwycięża jednak pragmatyzm i zdrowy rozum, coś o co nasze elity trudno posądzić. Orban to urodzony przywódca, jako szef partii wygrywającej wybory nie boi się wziąć na swoje barki odpowiedzialności za rządzenie krajem i robi to w pierwszej osobie.

Polska pretenduje do roli lidera naszej części Europy. Ma do tego podobno uprawniać potencjał gospodarczy i demograficzny. Są to jednak niewystarczające argumenty. Żeby pretendować do takiej roli trzeba mieć jeszcze inne rekwizyty - zdolność suwerennego stanowienia prawa i jego egzekucji oraz możliwie najbardziej niezależną politykę zagraniczną. A tego Polsce ewidentnie brak. Nasz potencjał gospodarczy jest iluzoryczny i uzależniony jest głównie od Niemiec, którzy traktują nas jako swoją gospodarczą i polityczną kolonię. Rzekomo świetne wyniki eksportowe to tak naprawdę suma produkcji firm niemieckich, włoskich i francuskich realizowanych w naszym kraju i wysyłanych do firm matek albo sprzedawane pod własnymi, niepolskimi markami. Każde tąpnięcie na światowych rynkach najszybciej będziemy odczuwać w Polsce bo w pierwszej kolejności zamyka się zakłady poza własnymi krajami, żeby bronić miejsca pracy w metropolii. Jednym słowem jesteśmy tym czym do niedawna były Chiny. Tylko, że Chiny dobrze wykorzystały sprezentowany im przez drapieżny kapitalizm czas i teraz są już potęgą, która może już poszczycić się własnymi, światowymi markami.

Polska polityka zagraniczna to pasmo porażek i wstydu. I to na kierunku wschodnim jak i zachodnim. Jesteśmy skłóceni praktycznie ze wszystkimi, wpatrzeni w sojusz z USA jako jedyny, bez alternatywny kierunek polityki. Węgrzy, przede wszystkim dzięki polityce partii Orbana, są w dużo lepszej sytuacji i prowadzą politykę niezależną, w takim stopniu jak się tylko da. Polska nie jest niczym innym jak wasalem podporządkowanym USA i, jak się ostatnio okazało, Izraelowi. PiS prowadzi politykę zmierzającą do katastrofy. Polski rząd robi wszystko, żebyśmy stali się państwem frontowym. Właściwie już nim jesteśmy tylko do przeciętnego obywatela to jeszcze nie dociera. Bezsensowne ujadanie na Rosję, bezwarunkowe popieranie Ukrainy może prowadzić tylko do nieszczęścia. Dobrym przykładem jest tutaj sprawa gazociągu NS2. Gdyby nie głupi opór w sprawie nowej nitki rurociągu jamalskiego, która miała omijać Ukrainę dziś nie byłoby sprawy NS. Dla polskich elit PO-PiS ważniejszy był interes wrogiej nam Ukrainy niż państwa polskiego. Jest rzeczą więcej niż pewną, że Węgry nie poprą nas w tej sprawie. I bardzo dobrze bo za głupotę się płaci.

Prezesa Kaczyńskiego nijak nie da się porównać z Victorem Orbanem. Podczas gdy Orban bierze osobistą odpowiedzialność za działania swojego rządu to Naczelnik woli kierować z tylnego siedzenia. Pozycja "zwykłego posła" jest bardzo wygodna, zawsze można zrzucić odpowiedzialność na kogoś innego i w razie czego wymienić. To zwykłe, polityczne tchórzostwo. J.Kaczyński już raz był premierem i wszyscy wiemy jak długo to trwało i jak się skończyło. Nawet wybory personalne prezesa pozostawiają, mówiąc oględnie, dużo do życzenia. Można by nawet zaakceptować taką zakulisową formę rządzenia gdyby dzięki jego "geniuszowi" do najwyższych stanowisk byli kierowani naprawdę świetni politycy i organizatorzy a tak nie jest. Kaczyński, będąc premierem, był na niespotykanej gdziekolwiek pozycji - miał rząd i brata bliźniaka w Pałacu. Nic tylko naprawiać państwo! Skończyło się jednak na ryciu pod własnymi koalicjantami i dobrowolnym oddaniu władzy. Czy tak postępuje Mąż Stanu?

Ostatnie awantury o nowelizację ustawy o IPN pokazały jasno i wyraźnie gdzie PiS ma interesy Polski. A przecież PiS to J.Kaczyński, coś jak "król słońce" Ludwik XIV. Starczyło, że Izrael warknął, USA tupnęły i nasze asy przyjęły znowu pozycję kolanowo-łokciową. Tak na prawdę to nigdy się z tej pozycji nie podniosły... Victor Orban nie organizuje wyjazdowych posiedzeń swojego rządu w Izraelu i m.in dlatego można go nazwać węgierskim Mężem Stanu a J.Kaczyńskiego nie. Może Naczelnik powinien już dać sobie spokój z polityką? Czego się nie dotknie to akurat nie zamienia się w złoto. PiS wygrał tylko dlatego wybory, że arogancja PO stała się już dla Polaków nie do zniesienia. O aferach nie będę wspominał bo pomimo ponad dwóch lat rządów PiS nikomu z poprzedniej ekipy nie postawiono zarzutów. Ciekawe, prawda?

Drugą przyczyną wygrania wyborów była ultra-patriotyczna retoryka, że oto teraz "wstaniemy z kolan". PO jako ewidentne stronnictwo "pruskie" zostało jednak zastąpione przez stronnictwo skrajnie amerykańsko-izraelskie. Czyli właściwie nic zasadniczo się nie zmieniło, "wstawanie z kolan" można włożyć między bajki. Zmienił się jedynie ośrodek decyzyjny i nie jest on bynajmniej na Nowogrodzkiej.

Czy w świetle tego co przytoczyłem można nazwać J.Kaczyńskiego "mężem stanu"?

KOMENTARZE

 • czy można?
  Prezesem można go nazwać.
  A przy okazji, kiedy to Polska miała męża stanu?
  Tak od czasów Mieszka I poczynając.
 • Nieszczęściem Polski i Polaków jest żydowska mafia która rządzi Polską
  Autor pisze ! Victor Orban nie organizuje wyjazdowych posiedzeń swojego rządu w Izraelu i m.in dlatego można go nazwać węgierskim Mężem Stanu a J.Kaczyńskiego nie. Może Naczelnik

  Słowianie ! Viktor Orban jest WĘGREM ! i od dwóch kadencji rządzą Węgrami Węgrzy ! a Polską od 1990 r rządzą żydzi ! i dlatego polityka Węgier jest PRAGMATYCZNA ! a polityka Polski jest wasalizm w stosunku do syjonistów !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. Polska bez żydów to Polska bezpieczna
 • @Oświat 18:42:28
  Jan Zamojski, tylko i jemu zdarzyła się pomyłka w obsadzaniu stanowisk, wybrał Zygmunta Wazę, co chyba jednak nie było dobrym wyborem.
 • @Oświat 18:42:28
  Zdarzali się...
  Różnie bywało ze skutecznością ale nikt nie może im odmówić stawiania interesów Rzeczpospolitej na pierwszym miejscu. Nawet jak nie byli etnicznymi Polakami.
 • Kaczyńskiemu brak predyspozycji
  Kaczyński nie ma charyzmy. To ciasny polityk, typowy kunktator. Kreują go na wodza, ale to nieporozumienie. Nie ma jaj.
 • Gajos o Kaczyńskim
  https://teleshow.wp.pl/janusz-gajos-to-jest-cyrk-nie-do-uwierzenia-ze-sie-dzieje-naprawde-6239412751939713a
 • Pomijam i nie wnikam w stan cywilny, ale robienie
  na siłę przez dużą część społeczeństwa, z tego szeregowego posła, męża stanu można porównać jak syrenkę do lexusa, nie da się, bo to prymitywna inżynierska konstrukcja.
  Jeżeli dla prezesa rządzącej partyjki 20 % i caritas są najważniejsze to ...
  Cisną się słowa za które ...
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/odbylo-sie-posiedzenie-klubu-pis-fakt-jaroslaw-kaczynski-sie-wsciekl/8l9p2xk
  ŻE_NADA !
 • @provincjał 21:01:14
  Z kozy ogiera nie będzie.
 • Zastanawiają mnie
  wyjątkowo niskie oceny pod tą notką. Zwykle mam lepsze.
  Widać, że jest tu kilku wielbicieli "geniuszu" naczelnika z Żoliborza, którym nie w smak fakty :)))
 • @provincjał 21:01:14
  Powinienem chyba odszczekać co naPISałem, mamy gieniusza, tu 20 % a dla ciemnego luda POdwyżka !!!
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04355-Projekt-ustawy-o-nowym-podatku-juz-w-Sejmie.htm
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:17:04
  Ja takze uwazam, ze Kacztnski nie ma charyzmy, intelidencji oraz wizji meza
  stanu. To maly wzrostem, zakopleksiony blizniak, ktory nie jest w stanie zrobic cokolwiek dla kraju. Podobno niscy mezczyzni sa zakomplesieni. Taki Napoleon musial niszczyc i "wojowac", zeby opedzic sie od kompleksow. Sarkozy robil swinstwa i oszukiwal ( 50 milionow "pozyczki" Kadaffiego, ktorego pomogl usmiercic)...Juz sam fakt, ze prezezes jest starym kawalerem mowi wiele. Nawet Fredzio Hitler mial swoja Ewze Braun ...
  Wiec o czym tu mowic ....
 • @babaraba 23:46:37
  Przepraszam za bledy "literowki", lecz wydawalo mi sie, ze skorygowalam wyslany tekst ...
 • Zastanawia mnie
  brak pod tą notką naczelnych PiSlamistów neon24 czyli Huskiego i Lisa...
  Mają dziś wolne czy może są jakieś inne przyczyny?...

  A może po prostu nie mają argumentów i czekają na wytyczne z Nowogrodzkiej? :)))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:00:20
  A mnie zastanawia jak normalny, uczciwy człowiek (taki który nie żyje z polityki) może nie zauważać oczywistego faktu:
  "Dla polskich elit PO-PiS ważniejszy był interes wrogiej nam Ukrainy niż państwa polskiego."
  Przecież to jawna zdrada własnego narodu.
  Własnego?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Kolejny porąbaniec. Bo nic innego mi się na usta nie rzuca.
  Cała narracja jest porąbana z jednej , prostej przyczyny: na jakiej podstawie twierdzi Szanowny, że to polska polityka jest tak beznadziejnie prowadzona?
  Czy np. Geremek jako MSZ reprezentował Polską Rację Stanu?

  Nawet nie chce mi się wymieniać przykładów.

  Natomiast zadziwia mnie co innego. To, że ci, którzy byli najbliżej reprezentowania Polskiej Racji Stanu np. Piłsudski, czy Jaruzelski - są tak zaciekle atakowani przez np JR SL.
  Ciekaw jestem - dlaczego?
  Teraz Kaczyński coś robi. Nie wszystko dobrze, ale patrząc na te działania - możemy wskazać, co jest nie tak. Co byśmy chcieli zmienić.

  Poprzednio była kompletna degrengolada - i wszelkie rozważania były kręceniem się za własnym ogonem.
  Więc może lepiej, aby już był Kaczyński. Może nie jest super, ale na tle politycznych kundli typu Tusk - i tak jest wielki.
  I obszczywanie mu nogawek przez "zawziętych publicystów" nic tu nie zmieni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 04:08:37
  Też Pana lubię i życzę powodzenia w nadchodzących wyborach z listy PiS :))
 • @Oświat 20:19:16
  Odpowiadasz sam sobie? ;-DDD
  Pozdro!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:17:04
  "Zastanawiają mnie
  wyjątkowo niskie oceny pod tą notką. Zwykle mam lepsze.
  Widać, że jest tu kilku wielbicieli "geniuszu" naczelnika z Żoliborza, którym nie w smak fakty :)))"

  Ja 5* dałem już wczoraj :-)

  Ale dla mnie te fakty też są nie w smak. Wolałbym jednak, żeby mężem stanu był. A mamy co mamy :-(
 • @ Autor
  "Kaczyński, będąc premierem, był na niespotykanej gdziekolwiek pozycji - miał rząd i brata bliźniaka w Pałacu. Nic tylko naprawiać państwo! Skończyło się jednak na ryciu pod własnymi koalicjantami i dobrowolnym oddaniu władzy."

  To rycie pod koalicjantami, zostanie na długo zapamiętane.
  Tylko wątpię czy to wymyślił JK...
 • @babaraba 23:50:49
  "Przepraszam za bledy "literowki", lecz wydawalo mi sie, ze skorygowalam wyslany tekst ..."

  Widocznie ktoś "poprawił" po drodze... :-(

  Pozdro!
 • All
  Jak jest taka nagonka na J. Kaczyńskiego to muszę stanąć w jego obronie.
  Tam to już mam, że jak widzę, że ktoś bije słabszego to staję po stronie słabszego.
  Otóż, można śmiało rzec, że na bezrybiu i rak ryba, zatem mamy geniusza politycznego, może niezbyt wielkiego formatu ale zawsze…
  Od czasów okrągłego stołu, zatem już dosyć długo, zawsze gdzieś tam w pobliżu góry się obracał, z Wałęsą i przeciw Wałęsie, w opozycji i nie w opozycji, ale był, trwał, mącił, wypływał i tonął i znów dochodził do władzy. Czy komuś innemu przez ten cały czas ta sztuczka się udawała?
  Chyba nie, żaden inny Palikot, Anna Grodzka, Frasyniuk, Wałęsa, Gwiazda, Kwaśniewski, Borowski, Olszowski, Pawlak, Krzaklewski, Balcerowicz, Suchocka. Byli, schodzili ze sceny, kończyli na marginesie, albo w ogóle się o nich zapominało.
  A Kaczyński jest. A Kaczyńskiemu to się udaje być i trwać i choć nie premier, nie prezydent to jednak w ostatnim czasie scenę polityczną ustawia i ma na nią ogromny wpływ.

  A że wybiera jak wybiera.
  A kto odważyłby się wybrać inaczej, jakby w takiej czy innej ambasadzie powiedzieli –ten i ten ma być prezydentem i premierem, bo jak nie to skończysz jak Lepper. A w innej ambasadzie przekaz ten sam, tylko jeszcze mocniejszy. Wiecie chyba o jakich ambasadach myślę.

  W tym wieku i przy jego kondycji fizycznej i tak wytrzymuje więcej niżby niejeden z nas wytrzymał.
  I dla tego napiszę jeszcze raz, na bezrybiu i rak ryba i tu mamy geniusza politycznego dzisiejszych mizernych czasów, a jest nim Jarosław Kaczyński.
  Mądry to zrozumie, z głupim nie warto się sprzeczać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:11:52
  Jeśli - to na pewno nie z listy PiS. Gdyby powstało stowarzyszenie "Cywilizacja Polska " i wystawiło kandydatów - wtedy bym wystartował. Nawet z trumny!!! A czemu nie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:44:09
  "Nawet z trumny!!! "

  Literówka? Może chodziło o tiurmę? Jak Piskorski. A czemu nie? ;-/

  Ukłony
 • @Oświat 08:43:21
  "W tym wieku i przy jego kondycji fizycznej i tak wytrzymuje więcej niżby niejeden z nas wytrzymał.

  Tylko jakie są efekty?
  Upadki polskich firm?
  "A teraz "owoce" żydowskiego fiskalizmu, czyli lista upadłości polskich przedsiębiorstw, a także upadłości tzw konsumenckie na przestrzeni lat 2014-2018...no więc w roku 2014 liczba upadłości polski firm to 4532, w roku 2015 było 7534, w roku 2016 już 15265 ogłoszeń w sprawie upadłości, w roku 2017 to 23995 upadłości...w tym roku do 28 lutego zarejestrowano już 4337...czyli do końca roku może dobić do 30 tysięcy...(link)"

  To od Szanownego Trybeusa - link do całości:

  http://trybeus.neon24.pl/post/143139,wystarczy-nie-krasc-czyli-zydowski-fiskalizm
 • @Jasiek 08:30:39
  Też bym wolał ale mamy to co mamy...
 • @Oświat 08:43:21
  Mam wrażenie, że twój komentarz jest co nieco ironiczny :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:44:09
  Ależ Panie Wojtasie! Dla mnie może Pan startować z listy PiS a nawet PO. I tak będę Pana popierał. Dla mnie człowiek jest ważny a nie partia :)
  Mogę Pańskie plakaty nawet rozklejać po całym Raszynie i okolicach.
 • Ano choćby dlatego,
  że stawia cudze interesy ponad interesy narodowe: USA, Izrael, Wlk.Brytania, Niemcy i w ogólności UE. A tutaj jak kraje unijne m.in. "zaprzyjażniona" Anglia stawiają - wbrew przepisom unijnym- bariery dla eksportu polskiej żywności: https://www.youtube.com/watch?v=BBPZeFc6c8o
 • @Jasiek 08:52:21
  Własnie w tej dziedzinie widzę najwięcej zła robionego przez PIS. Retoryka o wspieraniu przedsiębiorczości pozostaje tylko ułudą dla głupiutkich, albowiem fiskalizm nieubłaganie dobije wszystkie najmniejsze firmy, bo już tak naprawdę w pełnym legalu nie opłaca się ich prowadzić.
  Pozostaną tylko średnie i duże. Tym samych odetnie się nowym ludziom dostęp do swojego biznesu , bo by jakikolwiek założyć trzeba będzie zainwestować przynajmniej setki tysięcy złotych.A skąd je wziąć?
  W globalnej polityce jeszcze mógłbym Kaczyńskiego zrozumieć , że dostał ultimatum z "przyjaznych" stolic. Ale na poziomie polskiej przedsiębiorczości na pewno gdyby chcieli dużo można by zrobić. A jest wprost przeciwnie. Albo kupa ignorantów gospodarczych tam siedzi. albo PIS celowo likwiduje drobną polską przedsiębiorczość. Sądzą, że prawdziwa jest ta druga opcja, albowiem wpisuje w światowe trendy podzielenia ludzi na dwie kategorie. Grupę zarządzających milionerów i niewolników - wyrobników.
 • @zadziwiony 10:47:00
  "A jest wprost przeciwnie. Albo kupa ignorantów gospodarczych tam siedzi. albo PIS celowo likwiduje drobną polską przedsiębiorczość. Sądzą, że prawdziwa jest ta druga opcja,"

  Również myślę, że prawdziwa jest ta druga opcja. Nie można być tak głupim, żeby nie wiedzieć co jest dobre dla przedsiębiorczości a zatem i dla dobrobytu Polaków w obecnej sytuacji.

  I zaczynam się też zastanawiać nad prawdziwym celem 500+
  Pieniądze te wypłyną z Polski przez zagraniczne tanie markety, do polskich firm nie trafią, bo te padają. Będzie po prostu przez moment trochę więcej mięsa armatniego i szabes - gojów (ci, którzy zostaną w Polsce) lub taniej siły roboczej ( ci, co wyjadą "za chlebem")

  Większe i średnie firmy natomiast "ubankowi" świeżo sprowadzony do Polin JP Morgan...
  A! Jest jeszcze hub. Ten od jedwabnego szlaku... Jest interes, jest wzrost liczby paszportów dla czosnkowych...
  Dlaczego ja mam tak czarne myśli? ;-(

  Ukłony
 • @Jasiek 11:23:42
  To nie czarne myśli , a realna ocena rzeczywistych działań
 • Podobno MM jest szykowany na następcę naczelnika
  Do Orbana i Węgeir bbardzo nam daleko. Przerażenie ogarnia, jak szybko doprowadzą do upadłości polską gospodarkę. Dziś mieli w sejmie dyskutować (chyba na komisji) o wykończeniu hodowli drobiu w Polsce, co po futerkowcach było do przewidzenia. Pyskówka o nagrodach przykryła przepchniecie opłaty 8gr w paliwie i bedzie kolejny fundusz zarządzany przez kolesiów. O Krupinskim nie wspomnę, bo cisza zapadła, jak i o rewelacjach p.Dzięby. Jakby było mało to MM znów na żydowskiej kolacji http://dzienniknarodowy.pl/rabin-boteach-koszernej-kolacji-premier-morawiecki-pokornie-wysluchal-moich-argumentow-przeciwko-ustawie-o-ipn/
 • @finka 12:17:53
  ....... Dziąby ..... .
 • @finka 12:17:53
  PiS nie wygra wyborów w 2019 r. Kto wygra?
 • autor
  Zawsze twierdziłam, że Jaorsław Kaczyński jest agentem magdalenkowym, a nie żadnym mężem opatrznościowym, jak chce naprawdę sekta pisowska. Do tego jeszcze dochodzą plotki, że sukces polityczny był tak samo zależny od niemieckich pieniędzy jak partii Tuska.
  Do tow. Wiesława to mu daleko, który w swoim czasie był prawdziwym męzem opatrznościowym dla Polski.
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Analityk 13:07:06
  Dobre pytanie...
  Ja mógłbym oddać głos jedynie na Kukizowców. Tam jest jeszcze stosunkowo dużo Polaków.
 • @Ślepa Mańka 13:57:55
  Wiesław z pewnością miał większe coyones. Był komunistą i z tym się nie krył ale trudno nazwać go internacjonałem. Jak na tamte, mroczne czasy, to można powiedzieć, że mieliśmy szczęście.
  Pozdrawiam również serdecznie.
 • Tak ogólnie...
  Zastanawiam się ile w nas jest jeszcze mimo wszystko optymizmu wbrew wszelkim racjonalnym przesłankom wynikających z przyjętych ustaw niszczących naszą Polskę i nas Polaków. Przecież wystarczy odrobina logiki by stwierdzić, żę to już nasza końcówka jako Polski.Tak naprawdę, to tylko kompletny światowy reset cywilizacyjny, lub - może jakaś opatrzność Boska może nas uchronić przed całkowitą zagładą . Jesteśmy w stanie wojny z Niemcami,jankesami i przede wszystkim z syjonistami działającymi przeciwko nam z zewnątrz jak i wewnątrz. 99% Polaków nie widzi wroga obleczonego w fałszywy garnitur wielkiego cywilizowanego światowca, a faktycznie obłudnego i bezwzględnego wroga niszczącego nas na wszelkie możliwe sposoby. Polska Gomółki i Gierka jawi się jako oaza wolności i nieskrępowanego rozwoju społecznego i gospodarczego w porównaniu z dzisiejszą rzeczywistością. Ciemność widzę.....l
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:17:04
  Gdyby co dałem 5* bez czytania .

  A teraz zabieram się za tekst .....,,potencjał gospodarczy jest iluzoryczny i uzależniony jest głównie od Niemiec ,, . z tym można dyskutować ... te uzależnienia są na całym świecie i dotykają prawie wszystkich państw ,w tym i USA . Teraz widać że USA stara się zawrócić z drogi globalizmu do kapitalizmu , myślę ze to jest już niemożliwe chyba ze wojna .
  Tak naprawdę karty rozdaje coś ponad rządowe . Wystarcz spojrzeć na przywódców Niemiec, Francji, Anglii . ,Kowboje , mają narzędzia na całym świecie by dyscyplinować niepokornych .
  Nie przesadzajmy z tym uzależnieniem od Niemiec .. bo więcej mamy plusów niż minusów . O tym można by dożo pisać .

  a co do ,, Dlaczego J. Kaczyński nie jest Mężem Stanu ,, powiedzmy ze z względu na wzrost .
  Nie da się być Mężem Stanu , chowając się po krzakach , tu nie ma sensu się nad tym rozwodzić . Jakaś siła , na siłę buduje jego wielkość , teraz to w sposób nachalny , powiem że obrzydliwy .
  Kaczyńskiego tak naprawdę nie da się bezstronnie ocenić bo jego polityka to trwanie dzięki budowaniu nienawiści .
  Nie mówię ze jest złym człowiekiem i politykiem , jako jeden z niewielu dostał możliwość bycia wielkim , jak na-razie nie potrafi z tego skorzystać .
  Zapewne jest coś ,o czym my nie wiemy ze zachowuje się tak a nie inaczej
  ,,Czy w świetle tego co przytoczyłem można nazwać J. Kaczyńskiego "mężem stanu"? ,,.

  trudno nazwać kogoś ( bo błędy robi każdy ) wielkim jeśli o jego sile ma świadczyć dyktatora .
 • @Autor
  Odpowiedź na tytułowe pytanie jest bardzo prosta.
  Jak wszystkim wiadomo nasi przywódcy zanim zasiądą na tronie prezydenckim czy premierowskim muszą obowiązkowo przejść szkolenie w usraelskim kibucu i jak widać żaden z nich do tej pory nie zasłużył na miano "męża stanu".Tam ich uczą od podstaw miłości do Izraela.
  Gdyby natomiast taki Kaczyński zamiast do kibucu udał się na szkolenie do Moskwy mężem stanu byłby murowanym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:58:55
  W wieku 32 lat zmarł Michał Andrzejewski z Kukiz 15. Osierocił dwójkę malutkich dzieci. Przyczyna śmierci nieznana. To już drugi poseł z tego małego ugrupowania. https://pikio.pl/michal-andrzejewski-kukiz15-nie-zyje/
 • @wercia 15:57:07
  No... I co o tym myśleć?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:58:13
  To w odpowiedzi na post, że trzeba głosować na kukizowców. Jak tak dalej pójdzie, to do wyborów ich wytrzebią.
 • @fabi 14:47:28
  Piąteczka w ciemno? Chyba za tytuł :)))))

  //te uzależnienia są na całym świecie i dotykają prawie wszystkich państw ,w tym i USA //
  Zgadza się, świat to jedna wielka pajęczyna powiązań. Tylko, że o ile zdrowe gospodarki mają coś swojego to Polska nie ma praktycznie nic. Nawet wódkę produkują u nas Rosjanie.

  //Nie da się być Mężem Stanu , chowając się po krzakach //
  No nie da się...
 • @matterhorn 15:36:12
  //Gdyby natomiast taki Kaczyński zamiast do kibucu udał się na szkolenie do Moskwy mężem stanu byłby murowanym.//

  Jestem za wysyłaniem młodzieży na kształcenie za granicą ale to powinien być tylko jeden z elementów edukacji. Prawdziwe kształtowanie postaw powinno odbywać się w Polsce.
 • @wercia 16:04:26
  Może nie wszystkich.
  Pozytywne jest jednak to, że jeszcze można znaleźć w polityce Polaków.
 • @Jasiek 08:48:56
  Ja jestem w wieku nadgrobnym. Łatwo się poślizgnąć i wpaść;-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:04:31
  Husky ma swoich ulubieńców , czemu ja bym nie miał (ta piątka ) , a właściwie to mamy bardzo zbliżona myślenia w wielu sprawach .
  A ,, to Polska nie ma praktycznie nic.,, sami pracowaliśmy poprzez nasza skarbówkę , i zwyczajną zawiść . Uważam że KK ma tu też sporo winy , bo w tak ważnych czasach transformacji zajmował umysły polityków aborcją , konkordatem .
  Myślę że dopóki jesteśmy w Unii , nic nam nie grozi , a straszenie nas Niemcami jest niepoważne . Nie będę tu się rozpisywał .
  Z Kaczyńskim jest coś nie tak , prowadzi politykę izolacji Polski na jakieś zamówienie . Przecież widać że jest słupem jakichś rozgrywek .
 • @fabi 18:27:15
  //Husky ma swoich ulubieńców , czemu ja bym nie miał (ta piątka )//

  Wow... Wzruszyłeś mnie niezmiernie :))

  //Myślę że dopóki jesteśmy w Unii , nic nam nie grozi , a straszenie nas Niemcami jest niepoważne .//
  Ja nie straszę, ja tylko stwierdzam fakt. Jak bawiłem się w przedsiębiorcę to tez produkowałem dla innych i byłem szczęśliwy. że biorą i płacą.
  Ale w skali kraju to co innego. Mamy np dużo miedzi ale nic z niej nie robimy. Sprzedajemy surowiec.
  Dam ci jeszcze inny przykład - złom aluminium (odpady produkcyjne, recykling) wysyłamy do Chin. A potem importujemy gotowe wyroby z naszego złomu. Czaisz różnicę?
 • @wercia 16:04:26
  ,,Może na te oceny jest trochę za wcześnie? ,,

  Kaczyński jest w polityce prawie 40 lat .. . Trudno jest coś dobrego o nim napisać , według mnie jest symbolem zakłamania ... , nie rozwijam . Pewnie są i tacy co go kochają , tak po katolicku . Można by spytać .. co możemy mu zawdzięczać ... no oprócz siania nienawiści ..
  Za wcześnie ? .... a kiedy po śmierci.. to już tylko dobrze .
  Kiedy budowanie dyktatury jest obecnie zagrożone .. obudził się ze snu .. wydal ryk ... i muszę tu powiedzieć .. bardzo pozytywny .
  Gdyby wcześniej tak postępował ..nie musiałby narzucać budowy pomników itp.
 • Kto może zostać mężem stanu?
  Tylko ktoś, kto wyprowadzi Polskę na suwerenność. Nie może to być ani Jarosław Kaczyński, ani ktokolwiek z pomagdalenkowego rozdzielnika nawet, gdyby chciał, gdyż zawarty tam układ na to nie pozwoli. To musi być ktoś zupełnie nowy, spoza układu, ktoś, to dostrzeże szansę na wyprowadzenie Polski na niepodległość i to zrealizuje.
 • @Analityk 18:54:16
  Zgłaszam się na ochotnika.
  Kontrakt Dyktatora na 5 lat. Po weryfikacji możliwość przedłużenia kontraktu na następne 5 lat.
  Pasuje? :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:47
  Pasuje. Ale potrzebna jest roztropność Mahatmy Gandhiego i siła Jerzego Kukuczki.
 • @Analityk 19:23:56
  Jasne. Ale najważniejsze to się nie bać i wiedzieć dokąd się dąży.

  Lech Kaczyński miał wyjątkowo rzadką okazję by stać się Mężem Stanu. Nic nie musiał robić, starczyło nie podpisać traktatu lesbońskiego. Wtedy mieliby za co go zabić. A tak zginął za bezdurno.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:35:40
  Powiedziałem że myślimy podobne .. ,,czaję różnice,, ... ciężko jest w paru słowach powiedzieć wszystko . Pewnie mając własny przemysł , mamy gwarancje emerytur . ,, Mamy np dużo miedzi,, .. mieliśmy najnowocześniejszą fabrykę kabli .. tak długo by można wymieniać .
  Żyjemy w globalnym świecie , tu nie ma zlituj się .. jest ciasno i nic na to nie poradzimy . Poza tym wielcy tego świata dbają o to by nie było zgody między nami . Ja bym to ,, - i uzależniony jest głównie od Niemiec,, , widział jako coś pozytywnego . Mamy pracę i rynek zbytu a to się liczy .
  Sami Niemcy żyją z eksportu , mają kasą a ta robi kasę .
  Nam jest niepotrzebna ,,wojna,, z Niemcami . Każdy jeśli chce możne tam wyjechać i pracować zostać , nikt im Polskości nie zabierze . Jestem trochę tam , trochę tu , pracowałem i moi synowie mają tam firmy . W 2004 roku .. rejestracja firmy zajęła mi niecałą godzinę . Obecnie Polskie firmy przejęły właściwie budowlankę w Berlinie . Nie o to jednak chodzi .. nie miejmy pretensji do innych ..bo to nasza tu byle jakoś .. tak byle jakoś .
  Nie wiń Niemców że w Polsce dotuje się religie a nie gospodarką .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:29:45
  Prawdopodobnie swoi go poświęcili, aby było kogo czcić.
 • @fabi 19:29:55
  Ja Niemców nie winię bo tak się składa, że pochodzę z okolic gdzie rywalizowaliśmy z powodzeniem z Niemcami, żydzi siedzieli cicho a mój dziadek był Powstańcem. My tutaj nie mamy kompleksów.
 • @Analityk 19:36:17
  To bardzo prawdopodobne.
  Skoro potrafili poświęcić żydowską biedotę, żeby powstał Izrael i holokaust industry...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:05:20
  Chcieli ugrać dwie sprawy: wrogość do Rosji i martyrologię PiS.

  Jesteśmy skomunikowani. Pozdrawiam.
 • @Analityk 20:24:16
  Syjonisci rozgrywaja Kaczynskiego jak chlopca na posylki tzn. szabesgoja.
  Jak wyrazil sie inny syjonista "robi laske za darmo" i to chyba najpelniej oddaje jego role od okraglego stolu a Smolensk zalatuje czosnkiem bo polskie sluzby sa przez nich nadzorowane a i maja swoje wtyki w srodku.
  Czy tak trudno podlozyc cos w srodku gdy nikt nie patrzy(nie widzi) a Putin mogl byc wciagniety do tej gry nie znajac prawdziwych powodow np. aby spowodowal lokalne zamglenie.
 • @mac 02:20:17
  To prawda.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej