Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Atak gazowy w Syrii a sprawa Skripala

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj znowu doszło do użycia broni chemicznej w Syrii, tym razem w Dumie. Prowizoryczne dane mówią o 70 zabitych, w tym wiele kobiet i dzieci.

 

Jak zwykle w takich przypadkach pierwszym i jedynym oskarżonym jest rząd Baszszara al- Assada i jego sojusznicy czyli Rosja, Iran i Hezbollah. Jest więcej niż pewne, że taką narrację będą forsować światowe media głównego ścieku tzw. "wolnego świata". Sprawa jest jednak niezwykle poważna bo USA i ich sojusznicy w Syrii od dawna szukają pretekstu do eskalacji konfliktu w Syrii a taki wypadek jest doskonałym casus belli.

Jak donosił 17 marca portal HispanTV https://www.hispantv.com/noticias/rusia/371573/eeuu-ataque-ejercito-siria-quimico wywiad rosyjski ostrzegał przed możliwymi prowokacjami z użyciem broni chemicznej. Według szefa Dyrekcji Operacyjnego Sztabu Generalnego rosyjskiego generała broni Siergieja Rudskovo, Rosja wie z całą pewnością że w pobliżu syryjskiego miasta Al-TANF, w pobliżu granicy z Jordanią i Irakiem, wojsko USA przygotowuje kilka grup zbrojnych do „przeprowadzenia prowokacji z użyciem broni chemicznej” w celu oskarżenia rządu syryjskiego.

14 marca oficjalna syryjska agencja prasowa SANA donosiła o odkryciu laboratorium przygotowanego do produkcji broni chemicznej właśnie niedaleko Dumy //www.annurtv.com/nota/49948 

Należy zadać sobie podstawowe pytanie - jaki byłby sens użycia broni chemicznej przez al-Assada skoro praktycznie odzyskał kontrolę nad terytorium Syrii? Cui bono fuerit?

Oczywiście nie zabraknie tych, którzy w złej wierze albo zmanipulowani mainstreamową propagandą będą powtarzać, że al Assad to maniak ludobójca i "powinien odejść". W tym kontekście nabiera sensu prowokacja z próbą otrucia podwójnego agenta Skripala i jego córki. Uderzono co prawda w Rosję ale przecież wiadomo, że to Rosja jest jednym z najważniejszych sojuszników Baszszara al-Assada i to także na Rosję spadną oskarżenia.

Cała prowokacja z "noviczokiem", którą można spokojnie określić false flag była jedynie przygotowaniem do większej prowokacji, właśnie przeprowadzonej w Dumie. A USA i Izrael na gwałt potrzebują pretekstu do rozpętania nowej wojny na Bliskim Wschodzie. I żeby było jasne - celem nie jest jedynie Syria ale przede wszystkim Iran, który spędza sen z powiek syjonistycznym politykom z Izraela.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się zmasowanej kampanii medialnej i, prawdopodobnie, nowej eskalacji konfliktu w Syrii.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Oczywiście nie zabraknie tych, którzy w złej wierze albo zmanipulowani mainstreamową propagandą będą powtarzać, że al Assad to maniak ludobójca i "powinien odejść". "

  Nawet czarne marsze będą... ;-(

  5*
 • @Jasiek 10:16:00
  Sakevycz już wystartował
  http://niezalezna.pl/221943-rosja-nie-wywinie-sie-od-konsekwencji-usa-stawiaja-sprawe-jasno-chodzi-o-bron-masowego-razenia
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:29:47
  Można postawić pytanie, czy na wojennej propagandzie się skończy, czy Amerykanie posuną się o jeden most za daleko i zaatakują Syrię?
  W takim układzie, brak reakcji obronnej Rosji będzie jej wizerunkową i polityczną klęską. Dostatecznie zdecydowana i skuteczna obrona będzie klęską Amerykanów.
  Trzecia opcja to oczywiście ciężkie i wyczerpujące starcie obu supermocarstw, miejmy nadzieję, że jednie na terenie Syrii, choć wydaje się że cała okolica, morze Śródziemne zatoka Perska, mogą stać się jednym wielkim polem bitwy. Tu też bym zakładał, że na dno pójdzie więcej amerykańskiego złomu.
  Nie sądzęnatomiast, by poza Wielką Brytanią jakikolwiek inny kraj sojuszniczy USA chciał się włączyć czynnie w tak ryzykowną konfrontację.
  Kolejna prowokacja z bronią chemiczną, jakby szła w tym właśnie kierunku.
  Dodatkowo, co za zbieg okoliczności, pożar w Trump Tower w Nowym Jorku i żaden członek rodziny Trumpa tym razem jeszcze nie spłonął.
 • @Oświat 10:52:59
  // brak reakcji obronnej Rosji będzie jej wizerunkową i polityczną klęską. Dostatecznie zdecydowana i skuteczna obrona będzie klęską Amerykanów.//

  Dokładnie tak, wszystkie opcje są ekstremalnie niebezpieczne. Ja osobiście sądzę, że Rosja nie odpuści bo po prostu nie może sobie na to pozwolić. Całą dotychczasową robotę Putina szlag by trafił.
  Sądzę, że na dobry początek poszłyby na dno wszystkie jednostki pływające USA. A do tego Rosja ma środki.
  W każdym razie źle to wygląda.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:29:47
  Czy w Iraku już odnaleziono broń chemiczną, próbkę której pokazywał Powell ? Nie ? Zgadnijcie od kogo i kiedy otrzymali Irakijczycy "chemię'' (USA, czasy wojny iracko - irańskiej) ... Co to ma do Syrii ? Przypadkowo w bazach wojsk rządowych i Rosjan nie znaleziono śladów broni "C'' (a sprawdzano dość dokładnie ...), czyli zapewne chemię "syryjsko - rosyjscy bandyci'' dostali już w trakcie lotu ... i zrzucili na pokojowo nastawionych rebeliantów z ISIS lub al Kaidy ... Wojny (współczesne) to militarne rozwiązanie problemów ekonomicznych. O tym w "zasadzie'' się nie mówi. A warto ! Bo nawet pobieżna analiza "kont bankowych'' (i ewentualnych celów politycznych) wystarczy. Terminy takie jak: demokracja, tyrania, ludobójstwo, prawa człowieka to jedynie puste słowa. Puste słowa, mające uzasadnić agresję, osadzenie "demokratycznego dyktatora'' (pozytywnie "nastawionego'' do nowych "inwestorów''), i zyski "jedynie słusznych ideologicznie(?)(a może wyznaniowo ?) "grup nacisku''. Putin pogonił kilku (przebogatych) gorbaczowskich i jelcynowskich złodziei. Ci złodzieje mają wyznaniowych "braci w wierze'', którzy ... mają wpływ na administrację Trumpa (zapewne nie tylko samego Trumpa bo on akurat w tym temacie jest małomówny). Wybiórcze sankcje wymierzone w Rosjan? Przeanalizujcie te + "dotkliwe sankcje'', to nawet nie pozory działania to wywalenie kilku dyploszpiegów, zamrożenie kont "wielkich rosyjskich żydów'' w USA (kont, których oni tam nie mają...), zakaz interesów (bezpośrednich) obywateli USA z Rosjanami (ale już firm z kapitałem amerykańskim to nie dotyczy ...) ... "... Rosja nie wywinie się od konsekwencji ...'' ? ... przepraszam jakich konsekwencji ? i za co ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:57
  Mając na uwadze bardzo zdecydowaną reakcję rosyjskich generałów najwyższego szczebla, na zapowiedź Amerykanów o użyciu w ciągu 48 godzin swoich sił zbrojnych, co miało miejsce nie tak dawno temu, można się spodziewać, że odpowiedź Rosyjska jednak będzie miała miejsce.
  Dla przypomnienia tychże generałów ostrzeżenie.

  –Odpalicie swoje rakiety, my tym razem nie tylko je zestrzelimy, ale zniszczymy także ich wyrzutnie, to jest wasze amerykańskie krążowniki i lotniskowce rozmieszczone na morzu Śródziemnym, w zatoce Perskiej i na morzu Czerwonym.

  na You Tube
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=85&v=9oMBd3jFZys

  https://www.youtube.com/watch?v=ec7DRbE0oUI&t=18s

  Nie wiem, ale w takiej sytuacji rosyjscy wojskowi w Syrii nie będą chyba takimi frajerami by czekać na śmierć, tylko odpalą swoje pociski nie czekając nawet na zgodę Moskwy.
  Pytanie jest do nas. Co my mamy zrobić?
  Kupować, sól, robić zapasy ziemniaków, mąki, kaszy, konserw?
 • @Oświat 11:41:58
  //nie będą chyba takimi frajerami by czekać na śmierć, tylko odpalą swoje pociski nie czekając nawet na zgodę Moskwy.//

  Myślę, że mają już odpowiednie rozkazy i procedury.
  S-400 to ciut lepszy system od patriotów. Właśnie w Moskwie jest delegacja indyjska, żeby sfinalizować zakup.
 • Sytuacja jest dynamiczna
  // Wczoraj znowu doszło do użycia broni chemicznej w Syrii, tym razem w Dumie. //

  Wczoraj "użyli" a dziś w obliczu totalnej klęski proszą o negocjacje

  https://vz.ru/news/2018/4/8/916519.html

  PS
  Ja uważam że "żadnych negocjacji".Tylko eliminacja.Fizyczna ma się rozumieć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:57
  ,,Ja osobiście sądzę, że Rosja nie odpuści ,,

  Rosji brakowało czasu na domknięcie spraw wojskowych i w dalszym ciągu czas ...gra na korzyść Putina .
  Kiedy nie udało się wmanewrować Rosji w długo trwałą wojnę z Ukrainą . Mięsa armatnie czekało na wjazd do Ukrainy .. zaplecze tego mięsa szło na zachód . Już wcześniej się wspominało o użyciu Brudnej armii .
  Istotniejsze w tym jest to ze Rosja nie dała się zamknąć , dala krok do przodu , dowiodła ze ma sprawną armię i dobry sprzęt .
  Za dużo różnych spraw się skupiło w jednym czasie i teraz jest bałagan .
 • @ikulalibal 11:53:22
  Iperyt (gaz musztardowy) i prawdopodobnie sarin Irak dostał od USA. Celem mieli być Irańczycy, finalnie chemiczny Ali zastosował to gówno przeciw Kurdom. W Iraku wykryto skutki działania broni "C'' ale nie samą broń. Syria kiedyś produkowała broń "C'' z francuskich surowców, na dziś już zniszczoną w Rosji, ale to nie Francji grozi się sankcjami ale Rosji. A "Sankcje międzynarodowe'' ? Można je nazwać nawet kosmicznymi czy raczej komicznymi. A jaka jest ich rzeczywista "uciążliwość" dla Rosji? Praktycznie żadna !
 • @Oświat 11:41:58
  Siergiej i Julia Skripal wyjadą do USA? „The Sunday Times” poinformował o możliwym wyjeździe Siergieja Skripala i jego córki do USA pod innymi nazwiskami. Brytyjskiemu szpiegowi i byłemu pułkownikowi GRU Siergiejowi Skripalowi oraz jego córce Julii zaproponowano wyjazd do Stanów Zjednoczonych pod innymi nazwiskami pisze „The Sunday Times”. Według gazety ma to zapobiec kolejnym próbom zamachu na ich życie. Brytyjski dziennik podkreślił, że agenci wywiadu MI6 zwrócili się do CIA o pomoc w wyborze kraju, do którego można byłoby wysłać Skripalów, aby „zapewnić im bezpieczeństwo”. „Zostanie zaoferowana im zmiana nazwisk” powiedziało źródło w brytyjskim rządzie. Wśród krajów, które mogłyby przyjąć byłego pułkownika GRU i jego córkę, „The Sunday Times” wymienia też Kanadę, Australię i Nową Zelandię. „Oczywistym miejsce ich przesiedlenia jest Ameryka, bo istnieją mniejsze szanse, że zostaną tam zabici. Łatwiej jest ich tam chronić” wyjaśniło źródło w wywiadzie, wtajemniczone w proces negocjacyjny. Rozmówca gazety potwierdził też, że zarówno Siergiej Skripal, jak i jego córka są świadomi. Wyraził też nadzieję, że już niedługo będą w stanie pomóc śledczym w znalezieniu sprawców zamachu.

  Ps..Czyli wracają do swoich sponsorów i pracodawców. To jest przyznanie się Brytyjczyków do klęski, jeżeli nie mogą gwarantować bezpieczeństwa byłym agentom rosyjskim i dysydentom na swoim terytorium. To transakcja wiązana. "Niespodzianka". Cud się stał, że obydwoje wyzdrowieli, pewnie opatrzność nad nimi czuwała. Toż to niesamowite, taka trucizna, pewnie przedatowana była. I w taki sposób można kontrolować to co mogliby powiedzieć. Kompromitacji ciąg dalszy. Najbezpieczniejsi byliby w po tych przejściach w Rosji... taka prawda. Wszystko jasne, trzeba pilnować Skripałòw, aby nie powiedzieli prawdy. A tylko to w Rosji mogą zrobić bez obaw o życie. Jest to zwyczajne porwanie, bo zachód boi się, że Skripalowie ujawnią prawdę, iż nie było żadnego otrucia gazem, tylko zjedli coś szkodliwego w restauracji. Niebawem okaże się czy zdradzi jeszcze raz swój kraj za dożywotnią rentę składając fałszywe oskarżenia, czy też umrze śmiercią "samobójczą". Otóż współpraca Mossadu i służb jankeskich jest ścisła, natomiast Angole robią "kryszę" dezinformacyjną. Moim zdaniem chodzi o Syrię. Zainwestowali wszak tyle kasy w obalenie Assada, a Rosja na to im nie pozwoliła. Chcieli zatem uzasadnić bezpośrednią interwencję, najlepiej "międzynarodową" pod zarzutem, że Assad (czyli Rosjanie) używają gazów paralityczno-drgawkowych w Syrii przeciwko "kobietom i dzieciom". Taki sznyt w propagandzie wojennej. Zastosowany już nie raz i nie dwa. Aby to uwiarygodnić i wskazać na intencje "Moskwy", wymyślono trick ze Skripalami, którzy byli świadomi albo nieświadomi inscenizacji. Miało to wskazywać, że Putin nie cofa się przed niczym, bo skoro może użyć "nowiczoka" w U.K., to , rzecz jasna, możne również w Syrii. Gdyby ta inscenizacja miała posłużyć tylko oburzeniu z powodu zamachu na jakiegoś szpiega, to nie robiono by międzynarodowej wrzawy z angażowaniem wszystkich diabłów w rodzaju ONZ, Rady Bezpieczeństwa i Organizacji ds. Zwalczania Broni Chemicznej. A tak mobilizowana jest najwyraźniej "międzynarodówka" dla interwencji w Syrii. Np. Ukraina zacznie poważną akcję w Donbasie, aby zająć uwagę Rosji, a Anglosasi w tym czasie wyślą do Syrii specjalsów i marines.
 • @Oświat 11:41:58
  Arcymistrz heksagonalnych szachów politycznych Władimir Putin wraz z rozwijającą się Rosją i przy wsparciu krajów BRICS z Chinami na czele, stanowi największą przeszkodę w budowie Nowego żydowskiego Porządku Świata i to jest niewyobrażalną "zbrodnią"! Putina i obecnej Rosji oczywiście. Na podsumowanie należy stwierdzić, że ludobójstwo dokonane w ciągu 5 wieków podbojów kolonialnych w: Ameryce, Afryce, Azji i Australii przez kraje europejskie: Portugalię, Hiszpanie, Włochy, Niderlandy (Holandię), Belgię, Francję, Watykan, a w szczególności Wielką Brytanię i USA, wyniosło co najmniej kilkaset milionów istot ludzkich. Dokumentują to m.in. książki Noama Chomsky’ego pt. "Rok 501. Podbój trwa. Na przełomie wieków." I Williama Bluma "Państwo Zła. Przewodnik po mrocznym imperium." W zestawieniu z ludobójstwem krajów kolonialnych, w szczególności żydo-anglosasów, dokonania Niemiec i ZSRR są nieporównywalne, tym bardziej, że planistami i współsprawcami zarówno I i II wojny światowej oraz rewolucji bolszewickiej w Rosji były: żydo-Anglia i żydo-USA. W czasach współczesnych ludobójstwo na wielką skalę jest bez przerwy kontynuowane, tylko ukrytymi metodami: zatrutą żywnością, w szczególności GMO ( jako bronią biologiczną), chemtrails, farmaceutykami i konwencjonalną medycyną oraz wieloma innymi sposobami. Oskarżenie w imieniu Narodów Świata o zbrodnie ludobójstwa setek milionów ludzi popełnione w związku z farmaceutycznym procederem robienia interesu na chorobach złożył dr med. Matthias Rath, Fundacja Zdrowia dra Ratha i inni do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze w dniu 14 czerwca 2003 r. Zbrodnie ludobójstwa nie ulegają przedawnieniu.
 • @Oświat 10:52:59
  Dzisiaj wojna to nie długie marsze kolumn wojskowych i strzelaniny w okopach.
  Dzisiaj każda ze stron ma broń o zasięgu więcej niż taktycznym.
  Dzisiaj każde zgrupowanie wojsk, każdy obiekt wojskowy może być natychmiast zniszczony.

  Starcie USA-Rosja nawet ograniczone do Syrii będzie krótkie i bolesne...
  USA stracą swoje bazy w regionie i cała flotę w regionie.
  Rosja może stracić swoje bazy w regionie (ma dwie lub trzy).

  Rosja ma skuteczniejszą obronę przeciw powietrzną.
  USA ma przewagę ilości sprzętu atakującego (praktycznie tylko tomahawki). Na Tomahawki Rosja ma metodę (czy jeszcze jest ona skuteczna , czy Amerykanie nie nauczyli się czegoś~po ostatnim nieskutecznym ataku tomahawkami ??? nie wiemy).
  Lotnictwo USA się nie przyda ... za silna obrona przeciwlotnicza.
  Drony USA (predator) są skrajnie za wolne i bezbronne .

  USA może swoją przewagą ilościową w rakietach narobić wiele szkód Syrii niszcząc obiekty infrastruktury gospodarczej..
  To byłaby kolejna zbrodnia USA na narodzie Syryjskim.

  Ja sądzę że się nie odważą na zmasowany atak...
  Raczej pójdą w kierunku zamordowania Asada...
  Nic im to nie da poza "sukcesem" propagandowym i możliwością ucieczki z "twarzą" "zlikwidowaliśmy tyrana".
  Izraelowi to będzie za mało Izrael chce najpierw podboju i okupacji Syrii a potem jej aneksji jako części Izraela.
  .
 • @Oświat 11:41:58
  W takiej sytuacji zgodę wydaje się wariantowo.
  Wojskowi na pewno wiedzą jak reagować na uderzenia .. i w jakim zakresie, z jaką siła... a czego nie robić.

  Takie scenariusze już pewnie są prze symulowane .. i zatwierdzone,...
  mało tego pod takie symulacje już dostarczono zasoby sprzętowe...

  Jedna przeszkoda już widoczna to zablokowanie przez Ukraiński transportowiec Bosforu... Niby katastrofa ... ale .. zbitka Bosfor, Ukraina, bliski atak USA na Syrię... sama mówi za siebie..
 • @kula Lis 67 14:53:50
  Moim zdaniem to tylko forma likwidacji świadków którzy mogli by za dużo powiedzieć gdyby odzyskali wolność.

  Ich ukrycie przez CIA to tylko łagodna forma informacji że zostaną zlikwidowani... bo komu by się chciało ich pilnować przez lata...by nie powiedzieli za dużo...
  Takich światków CIA likwiduje... a legenda o ich ochronie pozostaje na wierzchu w mediach.

  Oni już nie powiedzą ani słowa w swobodnej wypowiedzi do kamer...
  Gra o tyle niebezpieczna że oboje mają paszporty Rosyjskie.

  To pokazuje poziom bezczelności prowokacji ze strony globalnej mafii żydowskiej w stosunku do Rosji.
 • @Oscar 15:41:18
  Sprawa Skripala: „Nie ma człowieka, nie ma problemu”...Członek komisji obrony Rady Federacji Franc Klincewicz skomentował doniesienia o możliwej przeprowadzce Skripalów do Stanów Zjednoczonych. Klincewicz uważa, że za ewentualną propozycją dla byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii, aby przenieśli sie do Stanów Zjednoczonych pod innym nazwiskiem, kryje się chęć ukrycia ofiar, żeby nie powiedziały za dużo. Wcześniej gazeta „Sunday Times”, powołując się na źródła w rządzie brytyjskim ogłosiła, że Skripalom, którzy zostali otruci w Salisbury, zamierza się zaoferować możliwość przeniesienia się pod nowymi nazwiskami do Stanów Zjednoczonych, aby uchronić ich przed nowymi atakami. „Wydaje się, że organizatorzy bezprecedensowo skandalicznej sprawy Skripala, jeśli wierzyć „Sunday Times”, postanowili zmodyfikować starą jak świat formułę: Nie ma człowieka nie ma problemu. Ich intencją jest, aby „schować” poszkodowanego, żeby nie powiedział nic zbędnego, kontynuując jednocześnie, tak długo, jak to możliwe, spekulowanie na jego sprawie. Skripal jest im już po prostu niepotrzebny, ani żywy, ani martwy” napisał Klincewicz na Facebooku.
 • @Oscar 15:28:32
  Przypuszczam, że posiadane przez Rosjan systemy obrony przeciwlotniczej S400 są na tyle skuteczne by zestrzelić każdy samolot i każdą amerykańską rakietę typu Tomahawk.
  Ale nie wiemy ile tych S400 znajduje się w Syrii i czy w wypadku starcia nie wystrzelają się już w pierwszych minutach.
  Po tym pozostali by całkowicie bez broni.
  Jedyną zatem szansą na przeżycie rosyjskich wojskowych w Syrii byłoby natychmiastowe i jednoczesne uderzenie z okrętów podwodnych z morza Kaspijskiego rakietami cyrkon w całą amerykańską flotę rozlokowaną w zatoce Perskiej i na morzu Śródziemnym, także na amerykańskie bazy lądowe w tamtym regionie.
  To już by groziło totalną wojną i sięgnięciem po broń atomową.
  Na taki scenariusz Rosja chyba nie jest gotowa.
 • @Oscar 15:41:18
  Jestem tego samego zdania.
  Wyjadą pod zmienionymi nazwiskami, po kilku miesiącach zostaną fizycznie zlikwidowani i jak to się mówi, ślad po nich zaginie.
 • Paul Craig Roberts-Dlaczego wojna nuklearna jest nieunikniona.
  Autor: Paul Craig Roberts , doktor ekonomii, były amerykański sekretarz skarbu ds. Polityki gospodarczej w administracji Ronalda Reagana. Pracował jako redaktor i felietonista w Wall Street Journal, magazynie Businessweek oraz w serwisie Scripps Howard News Service. W pewnym momencie był autorem stałej kolumny w gazecie The Washington Times. Jest autorem wielu książek poświęconych największym problemom naszych czasów

  https://www.paulcraigroberts.org/2018/03/26/verge-nuclear-war/

  Dlaczego wojna nuklearna jest nieunikniona
  Paul Roberts o tym, czego rosyjskie władze nie chcą widzieć,
  Paul Roberts
  Zastanawiające jest, czy te ostatnie niezwykle prowokacyjne i wrogie oskarżenia przeciwko Rosji, wspierane przez imperium Waszyngtońskie, są wstępem do wojny?.

  Nie ma żadnej podstawy dla oświadczenia Departamentu Stanu USA, że "4 marca Rosja użyła militarnego środka działającego na układ nerwowego , usiłując zamordować obywatela brytyjskiego i jego córkę w Salisbury.

  Biorąc pod uwagę fakt, że nie przedstawiono żadnych dowodów na to, że jakiś środek paraliżujący ukł. nerwowy został w ogóle użyty, nie ma dowodów na to, że był to rosyjski środek paraliżujący ukł. nerwowy, nie ma dowodów na to, że Rosja lub Putin - jak twierdzi szalony minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii – jest za to odpowiedzialny , ….. to oskarżenie jest najbardziej lekkomyślne i nieodpowiedzialne ze wszystkich zarzutów, jakie można sobie wyobrazić.

  Jeśli Rosjanie nie zrozumieją, że jedynym warunkiem, na podstawie którego zostaną zaakceptowani przez Zachód, jest bycie wasalem Zachodu, to oni są beznadziejni i zostaną zniszczeni.

  Jeśli rosyjscy atlantyccy integracjoniści, będą nadal paraliżować rosyjski rząd, to Rosja jest skończona. Dla Rosji nie ma większego zagrożenia, niż jej atlantyccy integracjoniści.

  Jaka będzie następna prowokacyjna inscenizacja Waszyngtonu, przeprowadzona z pomocą państw wasalnych - takich jak "Wielka Brytania"? Czy może być jeszcze gorzej?

  Jeśli władze rosyjskie są realistami, powinny oczekiwać ataku nuklearnego za pomocą międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

  Nie ma innego powodu, dla długiej listy fałszywych oskarżeń przeciwko Rosji, z wyjątkiem tego, jakim jest przygotowanie niefrasobliwych ludzi Zachodu na wojnę. Jeśli rosyjskie władze nie zdadzą sobie sprawy, że Waszyngton walczy z Rosją, rosyjskie władze zagrażają przetrwaniu Rosji.

  Jeśli rosyjskie władze nadal będą wierzyć, że "drzwi do dialogu są otwarte", to władze rosyjskie są zwiedzione nie do naprawienia
  Niefrasobliwi ludzie Zachodu, zaabsorbowani sprawami i rzeczami bez znaczenia, tkwią w swojej głupocie, podczas gdy ich skorumpowani politycy karmią ich całkowitymi kłamstwami. Populacja Zachodu jest tak głupia, że nie ma najmniejszego pojęcia o konsekwencjach kłamstw, którymi są karmieni.
 • @trojanka 18:51:13
  Czy Paul Craig Roberts
  wie, że przeciętny amerykański obywatel mając pożyczkę na dom, samochód, pralkę i telewizor ( pardon, na pralkę pożyczki nie brał, chodzi do landromatu) i pracuje w fabryce zbrojeniowej, a dodatkowo jeszcze ciągnie drugi ,,dziab”, polityką zajmuje się na tyle, by zgadzać się na wszystko co robi rząd, Wall Street i Pentagon?
  –Niech będzie wojna byle by była robota, –jak wyznała beznamiętnie pewna pracownica z fabryki Sikorskiego w Bridgeport (fabryka produkująca bojowe helikoptery typu ,,Apache”
  –Niech będzie wojna, byle by była robota.
 • @Oświat 10:52:59
  "Nie sądzęnatomiast, by poza Wielką Brytanią jakikolwiek inny kraj sojuszniczy USA chciał się włączyć czynnie w tak ryzykowną konfrontację."

  No jak? Mamy wyprowadzać natarcie od flanki ;-/

  Pozdro!
 • @Oscar 15:34:53
  "Jedna przeszkoda już widoczna to zablokowanie przez Ukraiński transportowiec Bosforu... "

  Rozwiązanie: podwodny dron z nukiem :-)

  Oficjalne info: wybuch gaśnicy wywołał wybuch zbiorników z paliwem :-)

  Dlaczego jest promieniowanie: A to zbiornikowiec coś przewoził... ;-)

  Może być?
 • @Oświat 18:34:14
  "Ale nie wiemy ile tych S400 znajduje się w Syrii..."

  Mam nadzieję, że "skolka ugodna" ;-DDDD

  Ale by było...
 • @Oświat 18:34:14
  "Jedyną zatem szansą na przeżycie rosyjskich wojskowych w Syrii byłoby natychmiastowe i jednoczesne uderzenie z okrętów podwodnych z morza Kaspijskiego rakietami cyrkon w całą amerykańską flotę rozlokowaną w zatoce Perskiej i na morzu Śródziemnym,"

  Myślisz, że Ruscy mają okręty podwodne na Morzu Kaspijskim?
  Przecież to jezioro...

  Ale bym się uśmiał, jakby mieli. Dobre!
 • @trojanka 18:51:13
  „Julia Skripal chce wrócić do Rosji”. Wiktoria Skripal w wywiadzie dla „The Telegraph” powiedziała, że jej kuzynka Julia, otruta w Salisbury w ubiegłym miesiącu, „rozpaczliwie” chce wrócić do Rosji. „Ma tu psa, ma tu życie, ma pracę i ukochanego” powiedziała Wiktoria. Zauważyła także, że jej krewna będzie bezpieczna tylko „na Księżycu”. W tej sytuacji, biorąc pod uwagę to, co się dzieje, nikt nie może jej ochronić, żadna ze stron nie może zagwarantować jej bezpieczeństwa wyjaśniła Wiktoria. Wcześniej okazało się, że ambasada brytyjska nie dała jej wizy. Według Wiktorii ambasada wyraziła niepewność, czy Julia chce ją zobaczyć. Ponadto, w odmowie podano, że Wiktoria nigdy wcześniej nie podróżowała do Skripalów, a także nie ma żadnego źródła dochodów, oszczędności ani sponsorów. Wcześniej Wiktoria Skripal powiedziała, że rodzina chroni matkę Siergieja Skripala, 90-letnią Jelenę Jakowlewnę przed informacjami o tym, co stało się z jej synem i wnuczką, obawiając się, że nie przeżyje tych wiadomości. Tymczasem otruci Skripalowie stopniowo dochodzą do siebie, lekarze twierdzą, że wyszli z krytycznego stanu. Oboje są już świadomi i mogą mówić.

  Ps...Wcale się jej nie dziwię. Żyć wśród brytoli... Tragedia ! I ta ich zabójcza herbatka o 17- stej .....Czyli okazuje się, że Brytyjczycy przetrzymują siłą obywatelkę Rosji Julię Skripal. I być może teraz dopiero grozi im prawdziwe niebezpieczeństwo. Powinni jak najszybciej uciekać do Rosji. Zachód prowokuje Rosję na wszelkie sposoby ,by zareagowała siłowo. Mieliby wymówkę na zaatakowanie Rosji. Doczekają się ,ale to będą ostatnie chwile królestwa zakłamanego Albionu.
 • @trojanka 18:51:13
  Amerykanie w absurdalności swoich oskarżeń przegonili wszystkich nawet radzieckich prokuratorów z Norymbergi, którzy oskarżali Niemców o ograniczanie wolności religii. Wojna w Syrii to nic innego, jak walka o kontrolę nad rurociągami. Zaskakujące jest to, że walki toczyły się głównie tam, gdzie przebiegają, bądź planowana jest budowa rurociągów. Tu chodzi o kontrolę dostaw do Europy, stąd Rosja tak zaangażowała się w konflikt. Ma w tym cholerny interes. Rosja zaangażowała się w obronę Syrii, by bronić swoich interesów. USA wywołały tę wojnę by realizować interesy Izraela. Konkretnie chodzi o trzy sprawy przejęcie kontroli nad Syrią osłabiłoby pozycję Iranu (głównego przeciwnika Izraela) w regionie, pozwoliłoby na legalizację okupacji Wzgórz Golan oraz dałoby szansę na przejęcie kontroli nad zasobami i transportem ropy. Gdyby nie Assad zamiast Syrii byłaby ISISlandia. Atak gazowy komu był na rękę? Jemu? Po co wygrywający bitwę dyktator miałby używać broni chemicznej ? żeby przegrać wojnę?
  Czytam i się zastanawiam. Zawsze jak terroryści lub zwykli bandyci dostają łupnia, to albo atak chemiczny lub, że giną cywile. Oczywiście od kul terrorystów nigdy nie giną cywile. A przy okazji, czy za cywilów w Gazie prezydent USA wyda rozkaz analogiczny ataku na Jerozolimę i Tel Awiw?
 • Prowokacja z bronią Chemiczną w Duma.
  To bardzo poważna sytuacja.
  Ta prowokacja to była ostatnia okazja na dokonanie takiej prowokacji w Damaszku.
  Myślę że to dlatego terroryści zerwali rokowania na chwilę by zrealizować tę prowokację na następnie się poddać.
  To gra na dwie strony ... z jednej strony wykonują brudną zbrodniczą robotę dla zleceniodawcy ..a z drugiej strony ratują życie.

  Teraz Tramp ma kłopot .. powiedział kłamliwie że Armia Syryjska blokuje dostęp do miejsca ataku chemicznego...
  Teraz po poddaniu się terrorystów taki dostęp jest ...i wszystko na miejscu da się zbadać.
  I co teraz ? trzeba będzie unikać tworzenia jakichś obiektywnych komisji,,,
  trzeba będzie kasować w sieci zeznania świadków... a może i filmy z przygotowywania tej prowokacji.
  Ciężko będzie uzasadnić fakt że Asad zagazował tylko swoich zwolenników .. a gaz nie zabił żadnego terrorysty ani ich zwolennika...
  bo tak przecież musiano dobierać ofiary... które musiano gdzieś najpierw zgromadzić a potem zagazować... na zagazowanie "swoich" nikt by się nie zgodził .. powstałby bunt ...i "gazowników" by powystrzelano.

  Im głupsze są te prowokacje ... tym lepiej dla świata bo świat widzi już niczym nie maskowane mordy morderców i ich sponsorów.
  Skończyło się udawanie w maseczkach "demokracja" czy "prawa człowieka". Teraz mordercy mają na twarzach wypisane "JESTEM MORDERCĄ" i każdy w globalnych mediach to widzi.

  Sytuacja jest niebezpieczna.. bo globalni bandyci mogą zmusić trampa do ataku na Syrię.
  Już miał miejsce atak na bazę T4... nie wiadomo czyje to były rakiety.
  (USA, Izrael, Francja, W.Brytania...).

  Takie ataki ostrożny by nie uszkodzić Rosjan w Syrii.. niczego nie zmienią.
  Rosja poprzez rozlokowanie swoich żołnierzy w oddziałach Syryjskich de facto chroni Syrię przed atakami globalnych bandytów.

  Rosja trzyma palec na spuście... i pewnie wie kto planuje strzelać rakietami w kierunku Syrii.
  Globalni bandyci chcą ale się boją...
  to też forma szach mata ze strony Putina.
 • @Oscar 08:47:33
  Juz wystrzelono 8 rakiet z samolotow (izraelskich wg Libanczykow) z nad Libanu a 3 dotarly do celu tzn. tego samego co poprzednio amerykanskie tzn T4.Na razie wszyscy dementuja a wiadomo juz komu na reke byl atak chemiczny.
 • All
  Według doniesień rosyjska grupa w Syrii już osiągnęła zwiększoną gotowość bojową, w tym kompleksy systemu antyrakietowego S-400. Patrolowanie syryjskiego nieba przez myśliwce Su-30SM w Khemyime zostało zintensyfikowane. Bombowce Su-24M wykonują loty obserwacyjne na małych wysokościach podążając za ugrupowaniem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych we wschodniej części Morza Śródziemnego.

  Nikita Kovalenko
 • Globalni bandyci potrzebują 3wś
  Niemcy, Wielka Brytania, Ameryka, Izrael - VT zapewnia dowód na chemiczną wojnę i zbrodnie wojenne.
  https://www.veteranstoday.com/2018/04/08/proof-intel-drop-trump-bolton-behind-syria-chemical-attacks-confirmed/
  " Co się tutaj naprawdę dzieje? Odpowiedź polega oczywiście na tym, że grupa zachodnich przywódców, którzy przynieśli nam fałszywą wojnę z terrorem i różnymi inwazjami, które nastąpiły później, jest przerażona utratą władzy i tym samym jest oskarżana o liczne zbrodnie wojenne. To jest prawdziwy powód, dla którego działają oni zbiorowo w sposób irracjonalny i histeryczny.

  Sytuacja w USA pozostaje najbardziej intensywna, ponieważ szaleje tam nierozpoznana, ale de facto wojna domowa. Wojna toczy się z faszystowską mafijną frakcją, która zorganizowała 11 września, wojnę w Iraku i Fukushimę przeciwko patriotom, którzy chcą przywrócić Zachodowi demokrację i rządy prawa.

  W przeciwieństwie do otwartej wojny poprzednich wojen domowych, walczy się o instrumenty masowej kontroli umysłu, w tym pieniądze, propagandę, cyberwojną, celowe zabójstwa i niepublikowane bitwy między siłami specjalnymi."
  https://benjaminfulford.net/

  Ciągłe ataki na Facebooka, Amazon, Google, Twittera i Microsoft, nawet gdy ci internetowi giganci próbują cenzurować sieć, są tylko jednym z widocznych aspektów tego nowego rodzaju wojny.
 • @rysio 14:00:28
  P.S Przerażająca przemowa prezydenta Iranu... ONZ 2011r
  https://www.youtube.com/watch?v=MnxVtuhd7l8&feature=share
 • @kula Lis 67 13:29:50
  Sadam użył też kilkakrotnie broń chemiczną na froncie irańskim.
 • Banda debili
  Generał Mattis: Nie ma dowodów, że Asad użył gaz przeciwko jego ludziom.

  Russia Time: Moskwa nazywa „atak chemiczny” w Douma fałszywymi wiadomościami, ostrzega przed syryjską interwencją.

  Izraelscy politycy: USA muszą uderzyć w Syrię.

  ZeroHedge: Raporty o ataku broni chemicznej w mieście Douma są sfabrykowane. Celem takich raportów jest pomoc terrorystom i uzasadnienie ewentualnych ataków militarnych spoza Syrii. „

  z Twittera: kolej wydarzeń –

  31 marca: armia syryjska ogłosiła „pełne zwycięstwo” przeciwko grupom terrorystycznym w Ghouta.

  3 kwietnia: Trump ogłasza, że ​​chce wycofać amerykańskich żołnierzy z Syrii.

  4 kwietnia: Izrael myśli, że wycofanie am. żołnierzy z Syrii jest problematyczne

  7 kwietnia: Assad gazuje swoich własnych ludzi???

  9 kwietnia 3,25 - 3:53 dwa Izraelskie F-15 z terytorium Libanu posyła 8 rakiet na Syrię, ISIS kontynuuje naziemny atak.(przypadkowa zbieżność w czasie) niezależne media: https://www.youtube.com/watch?v=hWLjYJ4BzvI&feature=youtu.be
 • @rysio 20:24:57
  Twoje kalendarium uzupełniłbym o następujące punkty:
  - Otrucie Skripala
  - Udaremnienie przeprowadzenia ataku chemicznego przez ISIS we Wschodniej Gucie
  - Prowokacja izraelska podczas demonstracji Palestyńczyków w Strefie Gazy
  - Powtórne użycie ostrej amunicji przez żydowskich snajperów przeciwko demonstrującym Palestyńczykom.

  Razem z twoimi punktami, sytuacja zaczyna wyglądać bardziej klarownie:
  Wygląda na to, że Żydom zaczyna się spieszyć z wywołaniem pożogi na Bliskim Wschodzie. Teraz już zupełnie jawnie prowokują arabów, do podjęcia zdecydowanej akcji odwetowej.
  Ostatnie wypowiedzi Trumpa, komentującego "atak chemiczny Asada" sugerują, że on nigdy nie miał zamiaru wycofać swoich wojsk z Syrii. Tak więc powód pośpiechu Izraela, musi być inny. Może ichni astrolog wyznaczył nieprzekraczalny termin pokonania arabów i teraz muszą przyspieszyć harmonogram, aby zdążyć na czas?
 • Patrzac na filmy bialych helmow polewajacych malutkie dzieci
  zimna woda ze szlaucha ma sie wrazenie ,ze tam nie bylo zadnego gazu trujacego. "Ratownicy" nie maja gumowych rekawic ani zadnych masek. Supermeni jacys?
 • a może to rosja
  może to rosja atakuje chemicznie? Putin może chce pokazać "muskułki"... w końcu gdy ameryka poczuje że może wyciągnąć łapki po ruskich, to bardzo możliwe, że wyciągnie xD i Putin prowizorycznie pokazuje "muskułki", aby udawać większe stworzonko, niż nim jest...
 • Rozumie to ktoś? Bo ja nie.
  ,,... OPCW, która pobrała własne próbki w Salisbury, nie wskazała winnego i nie wymieniła nazwy środka, którego użyto. ...'', ale ,,... Ustalono kto zaatakował Skripalów ...'' ? Czy tylko ja widzę sprzeczność ? Czyli de facto dalej nic nie wiadomo !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej