Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
460 postów 19984 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

T.May i B.Johnson powinni podać się do dymisji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brytyjski polityk, dziennikarz i były członek parlamentu George Galloway w wywiadzie dla RT powiedział, że brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson powinien podać się do dymisji z powodu swoich oświadczeń w sprawie Skripala.

 

Według Gallowaya brytyjski rząd, a zwłaszcza premier Teresa May i Boris Johnson, "znajdują się w wyjątkowo upokarzającej sytuacji. Myślę, że Boris Johnson powinien zostać zdymisjonowany nie tylko za przyłączenie się do chóru głosów oskarżających Rosję, ale za to, że posunął się jeszcze dalej, składając fałszywe oświadczenia w telewizji państwowej "- powiedział Galloway. Polityk zwrócił uwagę na słowa Ministra Spraw Zagranicznych, że specjalista w laboratorium badawczym w Porton Down potwierdził "zaangażowanie" Rosji w zatrucie Siergieja Skripala i jego córki Julii. "Tak więc według ministra, ekspert ten powiedział mu, że usiłowanie zabójstwa było dziełem Rosji, bo nie mógł to być nikt inny. To nie tylko błąd, ale oszustwo" - powiedział Galloway.

Boris Johnson wielokrotnie składał takie kategoryczne oświadczenia. Wcześniej sam Johnson porównał zatrucie Skripala do "Zbrodni i kary" Dostojewskiego. Według niego wszyscy są pewni winy podejrzanego, a ich zadaniem jest zmuszenie do jej wyznania. Jedynym problemem jest to, że Johnson chyba nigdy nie czytał powieści do końca - ponieważ przesłanie jest dokładnie odwrotne. Jak zauważyła Maria Zacharowa w briefingu, odnosząc się do Johnsona, że ​​powieść w rzeczywistości stwierdza wagę skrupulatnego śledztwa, cytując Dostojewskiego - "100 podejrzeń nie jest dowodem".

Ponadto szef brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oskarżył Władimira Putina o osobiste zorganizowanie zatrucia Skripala. Następnie porównywał Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2018 roku z Olimpiadą Hitlera w 1936 roku - całkowicie zapominając, że Wielka Brytania była uczestnikiem olimpiady Hitlera, a Rosja (właściwie ZSRR) nie. Johnson twierdził również, że osobiście poprosił ekspertów Centrum Badawczego Porton Down o potwierdzenie rosyjskiego pochodzenia substancji i otrzymał "kategoryczną" odpowiedź na pełne przekonanie naukowców, że substancja została wyprodukowana w Rosji. Laboratorium zaprzeczyło, że kiedykolwiek doszło do takiego wniosku i do takich zapewnień.

Minister Johnson został przyłapany na kłamstwie, podobnie jak sekretarz stanu USA Colin Powel, który przybył do ONZ z fiolką rzekomej "broni masowego rażenia" Saddama Husajna, który służył w Waszyngtonie i Londynie jako pretekst do rozpętania agresji na Irak, agresji, która spowodowała dramatyczną ofiarę ponad miliona zabitych.

Gdyby minister miał minimum godności, powinien zrezygnować, a sama Theresa May, która zaczęła cyrk z oskarżeniami przeciwko Rosji i wydalaniem dyplomatów na podstawie fałszywych pomówień, powinna zakończyć swoją polityczną karierę.

KOMENTARZE

 • Mnie to się wydaje tak,
  że teraz na tzw. zachodzie a i tu muszę ująć i Polskę niestety, ci, którzy rządzą z tylnego siedzenia są coraz głupsi, zatem ich marionetki muszą być głupsze od nich samych.
 • @lorenco 18:59:48
  Bardzo logiczny wywód :)
 • Wiadomo, że
  B. Johnson to pajac. Ale T. May miała być po M. Thatcher, drugą "Żelazną Damą". Żenada.
 • @lorenco 18:59:48
  Londyn odmówił wizy Wiktorii Skripal. Brytyjskie MSW poinformowało, że nie przyznało wizy siostrze ciotecznej Julii Skripal, Wiktorii, która zamierzała przyjechać do Wielkiej Brytanii, by zabrać stamtąd Julię do Rosji. "Odrzuciliśmy wniosek Wiktorii Skripal o wydanie jej wizy turystycznej ze względu na to, że wniosek ten nie był zgodny z (brytyjskimi) przepisami imigracyjnymi" przekazał rzecznik ministerstwa.
  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała, że Moskwa domaga się wyjaśnień w sprawie tej decyzji. Rosja wielokrotnie krytykowała stronę brytyjską za niedopuszczenie jej dyplomatów do Julii Skripal, która ma rosyjski paszport; jej ojciec Siergiej Skripal ma obywatelstwo brytyjskie. W czwartek Julia Skripal w oświadczeniu zapewniła, że czuje się coraz lepiej, a w piątek szpital, w którym przebywa Siergiej Skripal, poinformował, że nie jest już on w stanie krytycznym. Krótko wcześniej rosyjska telewizja podała, że Julia Skripal skontaktowała się z Wiktorią. W krótkiej rozmowie telefonicznej osoba podająca się za Julię Skripal omawia z Wiktorią m.in. przylot tej drugiej do Wielkiej Brytanii. Wiktoria proponuje, że przyleci do Wielkiej Brytanii, jeśli dostanie wizę. "Nikt ci nie da wizy, Wika" odpowiada rzekoma Julia.
  Sama Wiktoria Skripal w wypowiedzi dla brytyjskiej telewizji Sky News skomentowała odmowę udzielenia jej wizy słowami: "Brytyjczycy muszą mieć coś do ukrycia".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:09:14
  Ten głupi Boluś Johsnon, to z tego pedalstwa już rozum mu odebrało. Gosciu co zje to zgubi, ma dziury w mózgu i taki zboczeniec jest wiarygodny dla ,,ludzi z cieni" a wiec jest tylko ich marionetką, takich przygłupów i zboczonych ma w władzach WLB.
  Jest też pozytyw tego homosia co pół męskiego Londynu go przeleciało, ponieważ przypomina On razem z tą salową Teresa, że dobrze pracują dla interesów Rosji i Putina, bo przygłupiasty scenariusz z otruciem szpiega to była fikcja.
  Ci homosie działają tak jak u nas działa opozycja w rodzaju PO, tak działają w opozycji platfusy, że kaczorowi co jakiś czas rośnie, a Rabiej ciągle się nie może pogodzić z tym co mu rośnie.
  Taki to świat zboczony, a hałaśliwy!!!
 • @Wrzodak Z. "dobrze pracują dla interesów Rosji i Putina"
  ,

  http://www.lepantoinstitute.org/wp-content/uploads/2015/08/Communist-UN-01.jpg  .
 • @autor
  Luźna uwaga, na zdjęciu w winiecie widzę w facjacie premier May rys zbieżny z Frau Merkel i Suchocką. :))) Polityka robi to kobietom?
 • @Krystyna Trzcińska 01:53:10
  Pani chyba nie nadąża za czasem.
  Związek Sowiecki już nie istnieje!
  Wydaje mi się, że to Pani pracuje dla tych w "cieniu".
 • @Krystyna Trzcińska 01:53:10
  Tak, przez marionetkowe kreatury w władzach WLB, wiarygodność Rosji i ich polityków rośnie, ponieważ tak działają, jak u nas peło, tzn. sa jedni i drudzy nie wiarygodni, bo są tylko popychadłami przez swoich garbonosowych panów.
  Polityka Rosji jest dalekosieżna, a wiec uapadające usraelskie pieski tylko skowyczą.
 • @lorenco 18:59:48
  Popieram takie wnioski.
  Tez do tego doszedłem.

  W skutek chowu wsobnego "realnych decydentów".
  I oczywiście ich marionetki nie mogą być od nich mądrzejsze bo by szybko przejęły władzę i zasoby "ukorzenionych władców świata".

  Tak upadają imperia (chów wsobny władza dziedziczona przez najbliższych)

  Na szczęście dla Świata Pan Bóg (a raczej Natura) rozdaje intelekt losowo nie patrząc na korzenie, koligacje czy bogactwo.

  Koniec globalnego imperium żydowskiego jest bliski.
 • @Oscar 12:09:11
  NYT: Wiktoria Skripal wątpi, czy brytyjskim władzom można ufać. Wiktoria Skripal, krewna otrutych w Salisbury Siergieja i Julii Skripalów, oświadczyła, że „boi się" o swoich bliskich, a także zauważyła, ze brytyjskie władze nie zasługują na zaufanie, a ich wersja wydarzeń budzi wątpliwości pisze The New York Times. „A wy byście się nie bali? Choć nie znam całej sytuacji, proszą mnie, abym podzieliła się swoim zdaniem" powiedziała Wiktoria, mając na uwadze brytyjskie władze, które jak mówi, chcą, by potępiła Rosję. Wiktoria Skripal nagrała krótką rozmowę telefoniczną ze swoją siostrą cioteczną Julią i przekazała ją rosyjskiej telewizji. Choć autentyczności nagrania nie udało się potwierdzić, Skripal uważa, że tą krótką rozmową usiłowali zamanipulować nie rosyjscy, a brytyjscy urzędnicy.

  „Wszyscy ją słyszeli, dzwoniła nie ze swojego telefonu i rozmowa dziwnie się kończy" zauważyła Wiktoria. „Myślę, że oni poprosili ją, by do mnie zadzwoniła z konkretnym oświadczeniem".

  Wiktoria Skripal wyraziła też wątpliwości co do tego, że Moskwa miała motyw do takiego zamachu. „A jaka korzyść dla Moskwy?" zadała sobie pytanie. „Doprowadzić do bojkotu mistrzostw świata? Zapracować sobie na nowe sankcje? Na dwa tygodnie przed wyborami? W sensie politycznym Rosja na tym wcale nie zyska". Choć Skripal nie jest zwolenniczką rozmaitych teoriii, uważa, że Wielka Brytania coś ukrywa. Taki punkt widzenia ugruntował się po tym, jak szef laboratorium wojskowego w Porton Down przyznał, że uczeni nie zdołali ustalić źródła pochodzenia substancji paralityczno-drgawkowej. Zdaniem The New York Times, domysły rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej „były wodą na młyn rosyjskich teorii spiskowych". Zacharowa powiedziała, że Brytyjczycy zlikwidowali zwierzęta domowe Skripalów w celu zatarcia poszlak. Brytyjskie władze odpowiedziały na to, że dom został opieczętowany po tym, jak policja zrozumiała, że Skripalów otruto substancją paralityczno-drgawkową.

  Wiktora Skripal czuje się pionkiem w grze pomiędzy wielkimi mocarstwami. Powiedziała też, że ciągle jest niepokojona przez rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy.

  „Każdy dzień wstaję o 7 rano i mam czas do 9 na pranie i śniadanie, dlatego że od 9 rano do 9 wieczorem telefony nie ustają" powiedziała Wiktoria.
 • @Robik, Mówią też że, PRL już nie istnieje. - Niestety, naiwniaków i zadaniowców w DEMO-LUDACH nie brakuje
  .

  https://wzzw.files.wordpress.com/2012/07/transformacj.jpg
  http://media.wplm.pl/pictures/wp/photo/2011-10/630/386/dzieci-i-wnuki-komunizmu-bawia-sie-w-demokracje-rys-andrzej-krauze_2.jpg
  .
 • @Wrzodak Z.'Polityka Rosji jest dalekosieżna, a uapadające usraelskie pieski tylko skowyczą' - A może raczej śpiewają po pijaku?
  .

  Celeb-Rit (ci).


  Kolesie agenci prywatnie - W pod-ziemiu...


  http://barwybezprawia.pl/wp-content/uploads/2016/12/michnik-walesa-kiszczak-505x358.jpg  Kolesie jako wrogowie na służbie przed kamerami PRL-owskiej TV.


  https://dorzeczy.pl/_thumb/8d/08/0f087b9ef47773b1b94687820ce8.jpeg

  .
 • @Robik "Wydaje mi się, że to Pani pracuje dla tych w "cieniu". - Gdzie, w jakim cieniu??
  .

  "Mówią, że pod lataenią jest najciemniej" :)  https://demotywatory.pl/uploads/1251523943_by_Bagien_600.jpg
  http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/201106/1307125240_by_Ertes_600.jpg

  .
 • @Oscar 12:09:11
  Teraz jak wychodzą na jaw angielskie kłamstwa to Rosja dopiero zacznie rozrabiać. I będą mieli dziką satysfakcje, żeby dokopać Angolom i wszystkim, którzy ich ślepo poparli.
 • @kula Lis 67 17:04:43
  Może tak a może nie...
  Być może Rosja sama poprzez swoją agenturę w strukturach globalnej mafii żydowskiej, ustanowiła na tak wysokich stanowiskach takie zoologicznie zidiociałe kreatury...

  Jeżeli Globalna mafia żydowska wystawia na ważne marionetki takie kreatury
  (zresztą podobnie jest w USA).. to albo ta mafia jest już do końca zdegenerowana...a przez to mało groźna .. bo idiota nawet z brzytwą nie jest zbyt groźny dla "trzeźwych" ludzi.
  albo .. ta mafia jest już całkowicie spetryfikowana przez ruskie służby które ją kompromitują od wewnątrz.

  ... co na jedno wychodzi jeśli chodzi o ocenę przywódców tej globalnej mafii żydowskiej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  "sprawa skripala" oczywiście śmierdzi na kilo.
  To jest wszystko oczywiście jakaś legenda, którą nam się mówi.

  No więc, mówi nam się, że jakiś agent FSB zaczął robić dla MI5/6. Nazwali go podwójnym agentem, czyli zdrajca w FSB. Podobno na tyle cennym, że go brytole wymieniają, drogo, na moście. Pierwsze słyszę o takiej trosce dla odwróconego.
  Dalej mówi się nam, że padre Putino, tak się wściekł po latach, że go kazał kilnąć rzadkim, acz zjadliwym, nowiczokiem.
  Mógł go zastrzelić w dowolnej chwili, albo dziabnąć scyzorem dowolnego dnia. Nie!
  Padre Putino naparł się na royceroyca biologicznego z muzeum. Nie szczędził sił i środków, żeby? Efektowność?
  To już lepiej Skripal nieszczęśliwie spadłby ze schodów pod samochód, odrzuciło by go pod ciężarówkę z naprzeciwka, wtedy wpadłby do stacji metra pod nadjeżdżający pociąg. To by była efektowność... Pinbal mode..
  Brytole nie podają żadnych dowodów, za to od pierwszych dni rozpętują histerię, bo zabito agenta, podobnież emeryta i jutro może spotkać to każdego z nas.
  Już na następny dzień z całą mocą wiadomo, że to Putino. Oczywiście nie wierzę, że wyniki testów wykrycia nowiczoka były gotowe po kilku godzinach, a gdyby zdarzył się taki cud, to nie oznacza.
  Tak samo, jak zapis monitoringu, na którym widać, że zbóje korzystali z forda transita, nie oznacza, że byli anglikami.
  Każdy kto się nad tym zastanawia jest agentem Putino.

  I to wszystko robią kolesie, ganiający wikiliksy i gwóźdź programu - Snowden.
  Byli/są tak wściekli na tego gryzipióra, że złamali najświętsze prawa międzynarodowe i nad terytorium "niepodległego" państwa Austrii, zmusili do lądowania, przemocą, samolot prezydencki innego państwa, oraz dokonali napaści swoimi agentami, na ten pokład, czyli terytorium trzeciego państwa, w celu "przeszukania".

  Ciekawe, czy Snowden żywie jeszcze, bo sporo mi mówi że nie.
  Wpadł pod samochód, zjadł nieświeżą bułkę z bananem, dostał zawału, kosę w nocnym klubie, czy urocza blondynka dokonała rabunku po upojnej nocy, nieszczęśliwie zabijając Snowdena garotą? Takie rzeczy potrafią się przydarzać, gdy żyje się pełną piersią na krawędzi..
 • @Oscar 17:19:02
  Julia Skripal opuściła szpital. Coś cieniutka ta podróba "noviczoka". Widać herbaciarzom i koniokradom, mimo posiadania patentu, nie udało się opanować syntezy tego środka. Julia, ofiara "gry wywiadów'', ofiara "wielkiej polityki'' ... Chwilowo nic jej nie grozi. Ale jak "sprawa ucichnie'' to do kontaktów z nią i jej ojcem potrzebne będzie medium ...Julia ma już pozamiatane. Przepadnie bez śladu bo pewnie za dużo wie.
 • @Oscar 17:19:02
  Julia Skripal o stanie zdrowia ojca. Julia Skripal, córka otrutego w Wielkiej Brytanii Siergieja Skripala, poinformowała o stanie zdrowia ojca. Julia rozmawiała przez telefon ze swoją kuzynką Wiktorią. Rozmowę wyemitowano w programie „Niech mówią” w stacji telewizyjnej Pierwyj Kanał. Dobrze, wszystko w porządku. Tu teraz sytuacja jest taka. To tymczasowy telefon. Wszystko w porządku, wszystko dobrze, wszystko da się rozwiązać, wszyscy wracają do zdrowia, wszyscy żyją powiedziała Julia Skripal. Wiktoria zapewniła, że rozmawiała z kuzynką. Jak dodała, w głosie Julii było słychać łzy. Wiktoria Skripal wysłała do May list otwarty. Siostrzenica Siergieja Skripala Wiktoria dzisiaj w specjalnym odcinku programu „Niech mówią" na Pierwszym Kanale przeczytała list otwarty do premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Prosi w nim o wydanie jej brytyjskiej wizy. „Napisałam list do Theresy May. Szanowna Thereso May, spędziłam cały ubiegły tydzień, zbierając dokumenty do wizy, jeździłam między Moskwą a Jarosławiem, by załatwić dodatkowe dokumenty. W celu uzyskania jednego z nich upoważnienia musiałam powiedzieć leciwej matce Siergieja Wiktorowicza, która w tym roku ukończy 90 lat, że jest w szpitalu. Nie chciałam tego robić, by babcia się nie denerwowała… przed tym tylko ona w naszej zwartej rodzinie nie wiedziała o tym, co się stało" głosi początek komunikatu Wiktorii do May. Siostrzenica Skripala podkreśla, że „teraz na całym świecie mówią o bezprecedensowym skandalu politycznym". Jednak w epicentrum tego skandalu znajdują się żywi ludzie, to nasza rodzina, której teraz bardzo zależy na byciu razem. Chcemy zobaczyć bliskich i wesprzeć się nawzajem. Przecież to normalne ludzkie pragnienie w trudnych chwilach być z tymi, kogo kochasz. Jestem pewna, że Pani również rozumie to pragnienie przeczytała Wiktoria fragment listu. Dodaje w nim, że zbierze wszystkie brakujące dokumenty. Mam nadzieję, że biurokratyczne zawiłości nie będą dzielić mnie i moich bliskich. Mój paszport nadal znajduje się w brytyjskim konsulacie. Wzywam Wielką Brytanię i Panią osobiście do zrewidowania decyzji w sprawie odmówienia wizy tymi słowami kończy się list. Ps..Otwieram lodówkę a tam Skripal ... a kiedyś tam zazwyczaj Petru siedział ....Cały świat solidarny z dwojgiem Rosjan, którzy żyją i ponoć chcą wrócić do Rosji. (niewdzięcznicy!!!) Nigdy bym nie pomyślał, że Zachód jest tak głęboko humanitarny. Dziwi mnie tylko nieco, że ludzie ci nie chcą podziękować całemu Zachodowi publicznie!? Głos ich wdzięczności powinien być słyszany w mediach całego świata!!! Podziękowania, głównie pani May za troskę i niebywała opiekę (bezpłatną?) a tu głucha cisza w eterze jestem zdumiony niewdzięcznością tych Rosjan bo to przecież dla nich, w ich obronie zdemolowano niemal całą Europę, mało tego chcą ich chronić dalej wysyłając ich do Usolandii krainy Wielkiej szczęśliwości gdzie będą żyli długo i szczęśliwie...aż po kres swego nareszcie szczęśliwego żywota!!!!!....Absolutne chapeaux ! Anglosascy chazarzy nie mają sumienia więc list nie pomoże. Szach mat !, co ty na to pani May ?, masz coś do ukrycia. A na to wyjdzie jak nie pozwolicie się rodzinie spotkać. Nie zbierze wszystkich "potrzebnych" dokumentów, bo najważniejszy z nich to świadectwo moralności wydane przez biskupa Salisbury. Zapewne wniosek o wizę tak długo Anglicy przetrzymają aż wywiozą Skripalów z Anglii a potem odpowiedzą Wiktorii Skripal, że cel jej wizyty jest nieaktualny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej