Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Panika w Imperium Głębokiego Państwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Deep State walczy o utrzymanie swojej uprzywilejowanej pozycji w całym spektrum społecznym.

Czy to w sferze ekonomii, geopolityki, wojska - tracą kontrolę na wszystkich polach. Krótko mówiąc, "głębokie państwo" wpadło w panikę.

Zgodnie z planem ruszyła Międzynarodowa Giełda Energii w Szanghaju, która zaczęła zajmować się inwestycjami w kontrakty terminowe na ropę naftową. W sumie zaangażowanych jest 23 zagranicznych brokerów. W ciągu tygodnia zawarto już w sumie 278 834 transakcji, o wartości 115,92 miliardów juanów. Chiny są obecnie największym konsumentem energii i rzeczą naturalną jest, że dążą do narzucenia swoich warunków płatności, które biją bezpośrednio w petrodolara, podstawę amerykańskie hegemoni na świecie. Obecnie w Chinach trwa budowa 33 wysoko zaawansowanych technologicznie elektrowni jądrowych, docelowo Chiny chcą stać się eksporterem takich instalacji po cenach, którą mogą zaoferować tylko Chiny.

Donald Trump wprowadził cła na chińską stal i aluminium. Wygląda jednak na to, że USA strzelają sobie w kolano. Chiny dadzą sobie radę, wprowadziły w odpowiedzi cła na żywność z USA, które już wywołały protesty związków producentów, przede wszystkim soi i kukurydzy. To nie jest dobra wiadomość dla Trumpa. Chiny mają więcej asów w rękawie - mogą np. zablokować kontrakty z Boeingiem. Chiny nie są już kopciuszkiem, w zeszłym rok zarejestrowały trzy razy więcej patentów niż USA. Embargo na chińskie produkty uderzy przede wszystkim w zwykłych Amerykanów bo Chiny są producentem i eksporterem technologii użytkowych podczas gdy USA eksportują jedynie broń i wojny. Poza tym to Chiny kontrolują światowy rynek metali ziem rzadkich bez których niemożliwy jest rozwój wysokich technologii, zwłaszcza militarnych.

Chińska filozofia rozwoju i ekspansji jest diametralnie różna od zachodniej. Podczas gdy zachód chce budować i utrzymać swoją dominację poprzez "eksport demokracji", co oznacza wywoływanie kolejnych wojen i grabienie zasobów napadanych krajów, Chiny inwestują w infrastrukturę już ponad 60 krajów. Wzrost dobrobytu w tych krajach to nowe rynki zbytu dla chińskich towarów i dostęp do surowców. Udział Chin w budowie podstawowych infrastruktur w Afryce ma sprawić, że cały kontynent będzie naprawdę niezależny od zachodniej eksploatacji, która trwa już 500 lat. Nie wolno także zapominać o potężnym rynku wewnętrznym Chin, który jest jeszcze jedną alternatywą dla rozwoju. Zachód nie jest już w stanie dyktować warunków, w jakich ludzkość dąży do wspólnego dobrobytu.

Następnym powodem paniki "głębokiego państwa" jest sromotna porażka w Syrii, gdzie karty już całkiem oficjalnie rozdaje Rosja z Iranem i Turcją (z Chinami w tle). Trump zapowiedział nawet wycofanie wojsk amerykańskich z Syrii, gdzie notabene przebywają całkowicie nielegalnie. Czy to ruch pozorny i czy Deep State na to pozwoli to się dopiero okaże. Wydaje się jednak, że jedyna możliwość odzyskania przez USA wpływów na Bliskim Wschodzie to wywołanie nowej, wielkiej wojny. Znając neokonserwatywnych psychopatów kontrolujących Trumpa można się spodziewać wszystkiego. Trump podpisał właśnie największy w historii budżet Pentagonu.

Afera goni aferę. Zamach na Skripala, o który oskarża się Rosję nie wypalił i miał wszelkie znamiona false flag. W Syrii udaremniono trzy próby ataku chemicznego, które miały być najprawdopodobniej pretekstem do eskalacji wojny. W tym kontekście zamach na Skripala miał sens bo miał przygotować światową opinię publiczną do nowej wojny. Nic nowego. Polska jako wierny wasal też została wciągnięta w tę hucpę. Ciekawe czy Duda i Morawiecki przeproszą Putina? A mieli okazję siedzieć cicho i oszczędzić Polsce wstydu.

Afera Facebooka - Skandal Cambridge Analytica może dotyczyć danych nawet 87 mln osób. Administracja Facebooka przyznała, że dane nawet 87 mln użytkowników mogły zostać w sposób bezprawny udostępnione firmie Cambridge Analytica zajmującej się m.in. doradztwem politycznym - podaje BBC. Informacja została ujawniona na blogu prowadzonym przez Mike'a Schroepfera, który w Facebooku odpowiada za technologie. Koncern we współpracy z portalem wykorzystywał testy oraz quizy, które miały posłużyć do zgromadzenia danych, w celu stworzenia profili psychologicznych wyborców, podczas elekcji prezydenta USA w 2016 roku. A to podobno kilku rosyjskich hakerów wybrało Trumpa...

Narracja Zachodu potyka się o własne manipulacje bo kłamstwo ma krótkie nogi i zwykle daleko nie ucieknie. Uprzywilejowana pozycja pasożytniczej elity zachodniej wkrótce stanie się nieaktualna ponieważ taka jest logika dziejów o czym świadczy historia powstawania i upadania imperiów. I to jest prawdziwą przyczyną paniki w Imperium Głębokiego Państwa.

KOMENTARZE

 • Znakomite!
  Niema czego dodac. Tak teraz jest na swiecie.
 • autor
  Jestem pod wrażeniem! Brawo Panie Jarku.
 • @ Autor
  "Ciekawe czy Duda i Morawiecki przeproszą Putina? A mieli okazję siedzieć cicho..."

  Piękne :-)

  5*
 • @ Autor
  "Donald Trump wprowadził cła..."

  Czy on jest częścią dip stejt, czy chwilowo musi być, ale nie chce? ;-)
 • @Jasiek 12:15:41
  Raczej to drugie.
 • Super
  Daję 50*
 • Dobre podsumowanie sytuacji na świecie.
  Z globalną mafią żydowską walczy znacznie więcej "bojowników" niż się tej mafii i nam też wydaje.

  To partyzantka walcząca na terenach zdominowanych przez tę mafię.
  Nie mogą się dać zdekonspirować bo natychmiast zostaną usunięci z pozycji na których działają.

  My tutaj raczej tylko poszczekujemy na globalną mafię rozjaśniając nieco w zakurzonych propagandą mafijną głowach co trzeźwiejszych Polaków.
  Można powiedzieć że to taki oddolny ruch społeczny.
 • Piątka oczywiście.
  Dodałbym tu jeszcze, że siostrzenica Julii Skripal, Wiktoria, chce jechać do Londynu, jednak władze brytyjskie nie kwapią się wydać jej wizy.
 • Autor
  Ta "woda zycia" w tym bajorku to oczywiscie pieniadze emitowane i kontrolowane przez globalna mafie i co maja te stworzonka plywajace w tym bajorku zrobic gdy ktos probuje oszuszyc te srodowisko albo oczyscic wode-atakuja zagrozenie czyli Trumpa,Rosje,Chiny,ruchy narodowe.
 • @lorenco 17:54:33
  "...że siostrzenica Julii Skripal, Wiktoria, chce jechać do Londynu, jednak władze brytyjskie nie kwapią się wydać jej wizy."

  Aj takie to było "społeczeństwo otwarte"... takie tolerancyjne. A tu nagle nie chcą wydać wizy.
  Te ku...y powinny być traktowane jak ku...y.

  Pozdro!
 • @Jasiek 18:54:49
  Od południa (g.12) szok:
  do Wiktorii zadzwoniła Julia Skripacz.
  TV zaraz to puściła z zastrzeżeniem że wogóle nic nie wiadomo na ten temat.A o 18-stej w TV wystąpiła (przez skypa) Wiktoria i powiedziała że choć telefon był zupełnie niespodziewany to ewidentnie był to głos Julii.
  Julia Skrypacz zadzwoniła z "obcego telefonu" i powiedziała że zarówno ona jak i ojciec czują sie bardzo dobrze.
  https://www.bbc.com/russian/news-43656074
  Ponoć różne angielskie ośrodki robią na łeb na szyję jakieś oświadczenia aby zniwelować fakt że nie dalej jak dwa dni temu twierdzili że Skripacze umierają.
 • Panika w kolonii Polin
  Trzeba przyspieszyć panikę w okupacyjnej władzy w Polsce. Nie należy czekać, aż samo się zrobi.
 • @Jasiek 18:54:49
  Angole zarzucili Rosji, że ta nie odpowiedziała na dwa pytania, w sprawie Skripalów a w sumie o ten nowiczok.
  A pytania były w stylu (jakby odwrócić):
  - Pani May, czy ma pani sumienie, kiedy kradnie pani jedzenie w supermarkecie?
  - Ale ja nie kradnę jedzenia!
  - Proszę odpowiedzieć na zadane pytanie! :)))

  https://pp.userapi.com/c824601/v824601078/e6d43/hi3EH1zH8YI.jpg

  https://pp.userapi.com/c543108/v543108080/29a95/eGjG2lELb7k.jpg
 • @ikulalibal 19:10:58
  //nie dalej jak dwa dni temu twierdzili że Skripacze umierają.//

  A tu się okazuje, że Ruski to taki osobnik gniotsa nie łamiotsa :))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:44:09
  https://vk.com/antimaydan?z=video470976123_456239017%2F3d416fd6ad682be901%2Fpl_post_-41232698_3946424
 • Czy zauważyliście...?
  Zwykle kiedy USA jest atakowane niezawodnie pojawia się ich wierny obrońca - Husky.
  Tym razem podwinął ogon i nie wychodzi z budy.
  Coś mu nie w smak ten artykuł.
  Z drugiej strony trudno by było stawać po stronie "deep state" albo argumentować, że to tylko mit.
 • @Robik 01:15:18
  Robik, nie ma co atakować gościa, który być może dorabia sobie, a być może lubi wkurzać Polaków.
  Co najważniejsze: Julia Skripal w oświadczeniu podanym przez Scotland Yard, podziękowała mieszkańcom miasta za pomoc jej i i jej ojcu, kiedy stracili świadomość.
  Można więc przypuszczać, że mieszkańcy widząc na ławce omdlałe osoby, podeszli do nich, pewnie wąchali czy nie pijani, pewnie potrząsali nimi czy żyją i zanim przyjechało pogotowie, pewnie trochę czasu minęło.
  I ci mieszkańcy po użyciu broni chemicznej żyją, nawet w szpitalu nie leżeli.
 • @Robik 01:15:18
  .

  http://www.groundzeromedia.org/wp-content/uploads/2018/01/HYDRA-IN-AMERIQUE.jpg
  https://nationalinterestby.net/wp-content/uploads/2017/10/bs-ed-putin-obama-20161030.jpg


  .
 • @staszek kieliszek 09:27:47
  .

  https://i.ytimg.com/vi/KSJUrHzIRmI/maxresdefault.jpg
  https://jacekmiedlar.pl/wp-content/uploads/2017/10/konklawe-700x410.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/NLMQRroetfE/sddefault.jpg


  .
 • @ikulalibal 19:10:58
  "Wiktoria i powiedziała że choć telefon był zupełnie niespodziewany to ewidentnie był to głos Julii."

  Możliwości są dwie:

  1. To była "dziwna rozmowa" (vide telefon LK do JK z pokładu tutki)
  Wtedy mógłby to być ruski bot bo chcą teraz wk...ć angoli i mącić na ich podwórku żeby sami się pogubili w zeznaniach i się ostatecznie pogrążyli razem z tą ich całą brytwanką

  2. Dziewucha rzeczywiście wyzdrowiała po... angielskiej trutce :-)
  I dobrze.

  Dzięki za info.

  Ukłony
 • @lorenco 20:27:53
  Jejciu, jejciu... jaka mina :-)))))

  Nie płacz Firizka, nie płacz - jeszcze nie raz dacie plamę ;-DDD

  Dzięki za fotkę :-)
 • @Robik 01:15:18
  //Zwykle kiedy USA jest atakowane niezawodnie pojawia się ich wierny obrońca - Husky.
  Tym razem podwinął ogon i nie wychodzi z budy//


  Bardzo się za mną stęskniłeś ???
  Tu masz odpowiedź :

  http://antykomunista.neon24.pl/post/143154,amerykanska-dywizja-w-polsce

  Dobrego dnia.
 • @lorenco 02:18:58
  U sakiewki rozpacz bo ich zwierzęta domowe zdechły.
 • @lorenco polecam o co toczy się gra.
  O wojnach gazowo – olejowych

  https://regionpojezierze.com/2018/03/26/o-wojnach-gazowo-olejowych-2/
 • @lorenco 02:18:58
  Dlaczego Wielka Brytania, UE i USA łączą się przeciwko Rosji. Autor: Prof. James Petras

  Wprowadzenie

  Przez większą część dekady USA, Wielka Brytania i UE prowadziły kampanię mającą na celu podkopanie i obalenie rosyjskiego rządu, a w szczególności obalenie prezydenta Putina. Gra jest o dużą stawkę, istnieje ogromne zagrożonie, w tym realna możliwość wojny nuklearnej.

  Ostatnią kampanią propagandy zachodniej i jedną z najbardziej zajadłych jest oskarżenie wystosowane przez brytyjski reżim Teresy May. Brytyjczycy twierdzą, że rosyjscy tajni agenci usiłowali zatruć byłego rosyjskiego podwójnego agenta i jego córkę w Anglii, zagrażając tym suwerenności i bezpieczeństwu Brytyjczyków. Żadne dowody nigdy nie zostały przedstawione. Zamiast tego, Wielka Brytania wyrzuciła rosyjskich dyplomatów i zażądała ostrzejszych sankcji, aby zwiększyć napięcie międzynarodowe. Wielka Brytania i jej partnerzy z USA i UE zmierzają do zerwania stosunków z Rosją oraz do mobilizacji militarnej NATO.

  Pojawia się szereg podstawowych pytań dotyczących źródeł i rosnącej intensywności tej antyrosyjskiej animozji.


  Dlaczego zachodnie reżimy uważają, że Rosja jest teraz większym zagrożeniem niż była w przeszłości? Czy uważają, że Rosja nie obroni się przed zachodnim zagrożeniem lub zachodnimi atakami? Dlaczego zachodni przywódcy wojskowi próbują osłabić rosyjski potencjał obronny? Czy zachodnie elity uważają, że możliwe jest sprowokowanie kryzysu gospodarczego i upadku rządu prezydenta Putina? Jaki jest strategiczny cel tej polityki Zachodu? Dlaczego reżim brytyjski przejął inicjatywę w antyrosyjskiej krucjacie wysuwając fałszywe oskarżenia i dlaczego zrobił to teraz?

  Poniżej znajdą Państwo próbę odpowiedzi na te pytania oraz wyjaśnienie kluczowych elementów tego konfliktu.

  Historyczny kontekst zachodniej agresji

  Kilka podstawowych czynników historycznych z lat 90. spowodowało obecny wzrost zachodniej wrogości wobec Rosji.

  Przede wszystkim w latach 90. Stany Zjednoczone zdegradowały Rosję, redukując ją do roli wasala i uzurpując sobie status jedynego supermocarstwa.

  Po drugie, zachodnie elity splądrowały rosyjską gospodarkę, przejmując i „piorąc” setki miliardów dolarów. Głównymi beneficjentami były banki w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii oraz zagraniczne „raje podatkowe”.

  Po trzecie, USA przechwyciły i przejęły kontrolę nad rosyjskim procesem wyborczym i zapewniły „wybór” Jelcyna.

  Po czwarte, Zachód zdegradował rosyjskie instytucje wojskowe i naukowe oraz rozwinął swoje siły zbrojne do granic Rosji.

  Po piąte, Zachód zapewnił, że Rosja nie była w stanie wspierać swoich sojuszników i niezależnych rządów w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Rosja nie była w stanie pomóc swoim sojusznikom na Ukrainie, Kubie, w Korei Północnej, Libii itd.

  Wraz z upadkiem reżimu Jelcyna i wyborem prezydenta Putina, Rosja odzyskała suwerenność, odbudowała gospodarkę, a jej siły zbrojne i instytuty naukowe zostały odbudowane i wzmocnione. Ubóstwo zostało znacznie zmniejszone, a zachodni poplecznicy i gangsterscy kapitaliści byli ograniczani, więzieni lub uciekali głównie do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

  Historyczne ożywienie Rosji pod rządami prezydenta Putina i stopniowy wzrost jej wpłyów międzynarodowych zniweczyły ambicje Stanów Zjednoczonych do rządzenia światem jednobiegunowym. Odzyskanie przez Rosję kontroli nad jej zasobami ekonomicznymi zmniejszyło dominację USA, zwłaszcza w zakresie złóż ropy i gazu.

  Gdy Rosja skonsolidowała swoją suwerenność i zaczęła rozwijać się gospodarczo, społecznie, politycznie i militarnie, Zachód zwiększył swoją wrogość, starając się zawrócić Rosję do ciemnych lat 90-tych.

  USA rozpoczęły liczne zamachy stanu i interwencje militarne oraz oszukańcze wybory, aby otoczyć i odizolować Rosję. Przedmiotem tych ataków były Ukraina, Irak, Syria, Libia, Jemen i rosyjscy sojusznicy w Azji Środkowej. Rozbudowane zostały bazy wojskowe NATO.

  Celem była gospodarka Rosji: sankcje były skierowane na jej import i eksport. Prezydent Putin był przedmiotem zjadliwej kampanii propagandowej w mediach zachodnich. Amerykańskie organizacje pozarządowe finansowały partie opozycyjne i polityków w Rosji.

  Amerykańsko – europejska kampania odizolowania i zniszczenia Rosji nie powiodła się.

  Kampania okrążenia nie powiodła się.

  Ukraina uległa rozdrobnieniu – sojusznicy Rosji przejęli kontrolę nad Wschodem; Krym głosował za zjednoczeniem z Rosją. Syria dołączyła do Rosji, by pokonać terrorystów i najemników sponsorowanych przez USA. Rosja nawiązała ściślejszą współpracę z wielopłaszczyznowymi chińskimi sieciami handlowymi, transportowymi i finansowymi.

  Gdy cała amerykańska unipolarna fantazja się rozwiała, wywołało to głęboką niechęć, zawiść i systematyczny kontratak. Kosztowna i nieudana amerykańska „wojna z terroryzmem” zaczęła się się przekształcać w ekonomiczną i ideologiczną wojnę z Kremlem. Na historyczną odbudowę Rosji i własną porażkę Zachód odpowiedział intensyfikacją wojny ideologicznej i gospodarczej.

  Brytyjski spisek otrucia Skripala zaplanowano w celu zwiększenia napięć gospodarczych i przygotowania zachodniej opinii publicznej do wzmożonych konfrontacji militarnych.

  Rosja nie jest zagrożeniem dla Zachodu: odzyskuje suwerenność i umacnia wielobiegunowy model stosunków międzynarodowych. Prezydent Putin nie jest „agresorem”, ale nie zgadza się na powrót Rosji do roli wasala i kolonii Zachodu.

  Prezydent Putin jest niezwykle popularny w Rosji i znienawidzony przez USA właśnie dlatego, że jest przeciwieństwem Jelcyna – stworzył kwitnącą gospodarkę, opiera się sankcjom oraz broni granic i sojuszników Rosji.

  Wnioski

  Podsumujmy odpowiedzi na pytania od których zaczęliśmy:

  1) Zachodnie reżimy reagują na to, że suwerenna i silna Rosja jest zagrożeniem dla ich globalnej dominacji, choć dobrze wiedzą, że ze strony Rosji nie grozi inwazja na UE, Amerykę Północną i ich wasali.

  2) Zachodnie reżimy wierzą, że mogą obalić Rosję poprzez wojnę gospodarczą, w tym sankcje. W rzeczywistości Rosja stała się bardziej samodzielna i pozyskała nowych partnerów handlowych, zwłaszcza Chiny, a nawet Arabię ​​Saudyjską i innych zachodnich sojuszników. (Polityka Zachodu doprowadziła do zbliżenia ekonomicznego, politycznego i militarnego Rosji i Chin. – przyp. L.B.)

  Zachodnia kampania propagandowa nie odwróciła poparcia rosyjskich wyborców dla Putina. W dniu 19 marca 2018 r. udział wyborców w wyborach prezydenckich wzrósł do 67%. Władimir Putin uzyskał rekordową 77% większość głosów. Prezydent Putin jest politycznie silniejszy niż kiedykolwiek.

  Ujawnienie przez Rosję zaawansowanej broni jądrowej i innej zaawansowanej broni wywarło silny skutek odstraszający, szczególnie wśród amerykańskich przywódców wojskowych, dając jasno do zrozumienia, że ​​Rosja nie obawia się ataku militarnego (i jest w stanie na taki atak skutecznie odpowiedzieć – przyp. L.B.)

  Wielka Brytania podjęła wobec UE i USA próbę zbliżenia i zyskania na znaczeniu organizując i wykorzystując w tym celu anty-rosyjską „toksyczną” konspirację. Plany premier May zawiodły. Brexit zmusi Wielką Brytanię do zerwania z UE.

  Stany Zjednoczone nie zastąpią Unii Europejskiej jako partner handlowy Wielkiej Brytanii. Podczas gdy Bruksela i Waszyngton mogą poprzeć brytyjską krucjatę przeciw Rosji dla własnych celów, będą realizować swoje własne programy handlowe, które nie obejmują Wielkiej Brytanii.

  Jednym słowem, Wielka Brytania, UE i Stany Zjednoczone walczą o Rosję z różnych powodów historycznych i współczesnych. Antyrosyjska prowokacja i konspiracja w Wielkiej Brytanii jest tymczasową próbą dołączenia do gangu, ale nie zmieni to jej nieuchronnego globalnego osłabienia i rozpadu.

  Rosja pozostanie globalną potęgą. Będzie nadal sterowana przez prezydenta Putina. Mocarstwa zachodnie będą nadal dzielić i dręczyć swoich sąsiadów – ale w końcu zrozumieją, że lepiej jest zaakceptować rzeczywistość i współpracować z innymi potęgami w wielobiegunowym świecie.  Prof. James Petras jest współpracownikiem naukowym kanadyjskiej organizacji Centre for Research on Globalization (CRG). Tłumaczenie z angielskiego: L.B.

  https://regionpojezierze.com/2018/03/25/dlaczego-wielka-brytania-ue-i-usa-lacza-sie-przeciwko-rosji/
 • @lorenco 02:18:58
  Wierzę Brytyjczykom. M.in. dzięki nim odkryto, że Husajn posiadał broń chemiczną, jak i biologiczną. Wina Ruskich nie ulega wątpliwości. Dopiero w Wielkiej Brytanii mogli sprzątnąć swojego byłego agenta, gdy był na wolności. Wcześniej, gdy siedział w ruskim więzieniu, jego sprzątnięcie, a tym bardziej wizyta samobójcy była niemożliwa. Mysz się tam nie przeciśnie, a co dopiero jakiś agent KGB.
 • @lorenco 02:18:58
  Kupy się to nie trzyma. Wczoraj czytaliśmy, że córka Skripala ,,ustami londyńskiej policji'' odrzuciła rosyjską pomoc konsularną, a dzisiaj "że się zastanawia ...''. Brawo ! Kiedy w Polsce ktoś wyjaśni zamordowanie dr Dariusza Ratajczaka? Służby izraelskie są bezkarne?
 • @lorenco 02:18:58
  Nie żyją zwierzęta domowe Skripala. Kot i dwie świnki morskie, które należały do byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala, zostały znalezione martwe - poinformował rzecznik brytyjskiego ministerstwa ds. ochrony środowiska.
  Miesiąc po próbie otrucia Skripala i jego córki Julii w Salisbury na południowym zachodzie Anglii informacja o losie zwierząt domowych byłego oficera GRU, który przeszedł na stronę Brytyjczyków, została podana do wiadomości publicznej.

  Gdy weterynarz uzyskał dostęp do domu Skripala, dwie świnki morskie niestety już nie żyły

  - powiedział wczoraj agencji AFP rzecznik resortu środowiska.

  Kota także znaleziono w ciężkim stanie i weterynarz podjął decyzję o uśpieniu zwierzęcia, by zakończyć jego cierpienia

  - dodał.

  Rzecznik nie wyjaśnił, czy śmierć zwierząt nastąpiła na skutek otrucia czy z głodu, gdyż nie były one karmione.

  Ambasada Rosji w Londynie twierdzi, że Skripal miał też drugiego kota, o którym jednak nie wspomniał przedstawiciel brytyjskiego ministerstwa.

  Media na Wyspach Brytyjskich w ostatnich dniach odnotowywały niespodziewany spór pomiędzy Londynem a Moskwą o dostęp do zwierząt domowych Skripala. Rosyjscy dyplomaci twierdzili, że ich przebadanie mogłoby wnieść nowe informacje do sprawy.

  "Gdzie są zwierzęta, w jakim są stanie?" - pytała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. "Mówimy o żywych istotach i jeśli użyto toksycznych substancji, to istoty te musiały cierpieć" - dodała.

  Ps..Coś jest dziwnego w tej sprawie. Po stwierdzeniu zatrucia Skripala w ciągu kilku godzin, policja i żadne służby nie weszły do jego mieszkania przez miesiąc?! Szkoda kota + (pytanie co z drugim kotem, bo Skripal miał DWA koty). I drugie pytanie: wczoraj pisano, że "próbowano przesłuchać kota'' (ponury "żart''), dzisiaj, że "kota (jednego ?) dobił weterynarz'', może więc jutro przeczytamy ,,że do przesłuchania użyto medium i tłumacza z kociego na angielski'' ? A może drugi kot przeżył i jest traktowany "po królewsku'' ("zapuszkowany'' w Tower) ... ? Sorry, ale Angole już całkiem się gubią w ,"przeróżnych wersjach zdarzeń''. To Skripalowie tych zwierząt nie karmili, że mogły zejść z głodu czy w Wielkiej Brytanii przeszukania domu po takich tragediach robi się jak u nas sekcje - gdy jedyny w całym mieście upoważniony do tego śledczy "wróci z urlopu na Karaibach"?
 • @kula Lis 67 12:31:42
  Na Sputniku napisali, że kuzynka Julii powiedziała, że sąsiedzi widzieli jak ten drugi kot uciekł, dzięki Bogu bo by go skremowali jak te inne nieszczęsne zwierzęta!
 • @lorenco 13:35:55
  "Chodzi o wojskowy instytut naukowo-badawczy w mieście Szychany" ... a gdy okaże się, że cynk na Szychany to pudło, następny brytyjski brukowiec, "The Sun", ma już kolejną propozycję, mianowicie Jaseniewo pod Moskwą:

  www.thesun.co.uk/news/5977381/security-services-pinpoint-a-russian-lab-they-believe-made-the-nerve-a Brytyjskie służby specjalnie nadają się tylko do Monthy Pythona. Służba specjalnej troski dla sierot po Imperium.... te brytyjskie służby znane są w całym świecie z prawdomówności i nieomylności ... czasem tylko jakiś Major za coś przeprasza ale kto on jest i za co nikt już nie pamięta ...Każdy samodzielnie myślący człowiek wie, że trucizna została zrobiona w laboratorium chemicznym w Porton Down. Spreparowano odpowiedni stopień toksyczności (poniżej progu śmiertelnego) oraz stosowne antidotum, które natychmiast było gotowe do zaaplikowania Skripalom (aby zapobiec komplikacjom zdrowotnym). Ciekawe, w jaki to sposób zdołali sporządzić tak szybko antidotum, a przecież domagali się od Rosji podania składu "nowiczoka"? Czyli cała ta bajka o tym, że Skripalowie są ledwo żywi, to klasyczna ściema.
 • @AgnieszkaS 15:56:58
  //Jeszcze nie wprowadził, //

  To co podpisał przed kamerami?
 • @AgnieszkaS 16:58:18
  //On mógł sobie podpisywać//

  Faktycznie :)
  Trump nic w USA nie znaczy, to widać, słychać i czuć :)
 • @lorenco 13:35:55
  Londyn odmówił wizy Wiktorii Skripal. Brytyjskie MSW poinformowało, że nie przyznało wizy siostrze ciotecznej Julii Skripal, Wiktorii, która zamierzała przyjechać do Wielkiej Brytanii, by zabrać stamtąd Julię do Rosji. "Odrzuciliśmy wniosek Wiktorii Skripal o wydanie jej wizy turystycznej ze względu na to, że wniosek ten nie był zgodny z (brytyjskimi) przepisami imigracyjnymi" przekazał rzecznik ministerstwa.
  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała, że Moskwa domaga się wyjaśnień w sprawie tej decyzji. Rosja wielokrotnie krytykowała stronę brytyjską za niedopuszczenie jej dyplomatów do Julii Skripal, która ma rosyjski paszport; jej ojciec Siergiej Skripal ma obywatelstwo brytyjskie. W czwartek Julia Skripal w oświadczeniu zapewniła, że czuje się coraz lepiej, a w piątek szpital, w którym przebywa Siergiej Skripal, poinformował, że nie jest już on w stanie krytycznym. Krótko wcześniej rosyjska telewizja podała, że Julia Skripal skontaktowała się z Wiktorią. W krótkiej rozmowie telefonicznej osoba podająca się za Julię Skripal omawia z Wiktorią m.in. przylot tej drugiej do Wielkiej Brytanii. Wiktoria proponuje, że przyleci do Wielkiej Brytanii, jeśli dostanie wizę. "Nikt ci nie da wizy, Wika" odpowiada rzekoma Julia.
  Sama Wiktoria Skripal w wypowiedzi dla brytyjskiej telewizji Sky News skomentowała odmowę udzielenia jej wizy słowami: "Brytyjczycy muszą mieć coś do ukrycia".
 • @AgnieszkaS, DEEP STATE - The New World Order: Does It All Just Boil Down To A Battle For Your Soul?
  .

  http://www.theworldweekly.com/images/content/cover/14_52_cover_3-optimised.jpg
  https://mwi.usma.edu/wp-content/uploads/2017/11/397621743_fc701db610_o-1200x640.jpg
  http://www.alt-market.com/images/stories/soul%20survivor.jpg


  .
 • @AgnieszkaS 17:50:56
  "Tak właśnie działa Deep State, który zbudował potężne gospodarczo Chiny."

  Tylko po co?

  Żeby mieć konkurenta dla USA, wywołać wojnę, globalny kataklizm i przyspieszyć Paruzję, bo już nie mogą się doczekać?
  "Tylko" to przychodzi mi do głowy.

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 18:14:45
  "Wracając do Lofgrena, to wspomina on o fakcie, że niektórzy globalni gracze z Deep State zaczynają widzieć niebezpieczeństwo chińskie i budzić się z uśpienia. Jednak jest już chyba za późno."

  Kiedyś angole ograli Chińczyków rozmaitymi cłami, flotą, polityką itp - i to taka mała brytfanka trzęsła światem...
  Teraz też pewnie mogą coś wymyślić. Ale Chińczycy mają teraz do pomocy ruskich szachistów....
  Będzie ciekawie.

  Dzięki za odpowiedź.

  Odwzajemniam pozdrowienia

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej