Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Telewizja kłamie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto z nas nie pamięta tego zawołania? Mam oczywiście na myśli tych, którzy mają minimum 45 lat bo przecież młodsi wychowali sie już w tzw. "wolnej Polsce" gdzie media mówiły tylko świętą prawdę.

Ja jednak ciągle pozostałem sceptyczny i wychodzi na to, że miałem rację. Kiedyś można było mieć przekonanie graniczące z pewnością, że jak Trybuna Ludu pisze, że krowy dają więcej mleka to jest dokładnie na odwrót. Tę samą zasadę można zastosować dzisiaj do mediów głównego ścieku. I nie ma tutaj znaczenia czy to TVPiS czy TVN, czy to GW czy Gazeta "Polska". W sprawach krajowych kłamią każdy w swoją stronę, jedynie jeśli chodzi o wydarzenia na świecie to kłamią jednym głosem. Dowodzi to jedynie, że wszystkie media głównego ścieku należą do jednego pana, któremu na rękę jest polaryzowanie i skłócanie społeczeństwa. Jeśli jednak chodzi o obronę bandyckich poczynań na świecie to nawet podzielony naród musi być jednomyślny - kochać USA i NATO a najbardziej Israel, który jest poza wszelką krytyką. Jak zauważył naczelnik z Żoliborza - krytyka syjonizmu to już "antysemityzm".

Jesteśmy jednak w nieco lepszej sytuacji niż w czasach słusznie minionego systemu a nawet jeszcze ze 25 lat temu. Mamy bowiem Internet, dzięki któremu możemy dotrzeć do prawdziwych informacji i zweryfikować kłamstwa mediów ściekowych. System jednak tak łatwo się nie poddaje, tworzy za ciężkie pieniądze portale, które atrakcyjną grafika, zawartością od Sasa do lasa ma przyciągnąć mniej wyrobioną i mniej kumatą publikę. Portale starające się pisać i dociekać prawdy to najczęściej przedsięwzięcia jednego lub grupki pasjonatów, którzy siłą rzeczy są mniej widoczni. To nie znaczy, że przegrywają z głównym ściekiem, są jednak już na starcie w trudniejszej sytuacji. Czy są skuteczni to widać po komentarzach na głównych forach, coraz więcej komentatorów nie daje się już nabrać na kłamstwa powielane przez media ściekowe.

To duży sukces wolnego (jeszcze) Internetu. Ustawiacze świata zdają sobie doskonale z tego sprawę i już próbują majstrować w Sieci. Powstają nawet oficjalne ciała, które mają za zadanie "walkę z dezinformacją". Obama miał ponoć powiedzieć, że "wolne blogi to zagrożenie dla demokracji". Oczywiście "demokracji" takiej jak sobie ją wyobrażają Ustawiacze świata. Co sie takiego stało, że sprawa się rypła i mainstream stracił monopol a zwłaszcza wiarygodność? Odpowiedź jest bardzo prosta - kłamstwo, które kłamstwem pogania. Kilka przykładów - Irak, Afganistan, Jugosławia, Syria, Libia. To tylko kilka hasłowych przykładów. Nawet ostatnia afera z zabiciem jakiego podwójnego szpiega w Wielkiej Brytanii nie przydaje chwały ściekowym mediom. Owszem jest pewna liczba ściekowych trolli, którzy będą te brednie powtarzać - jedni to zmanipulowani użyteczni idioci a drudzy to płatni funkcjonariusze medialni. Dwoją się i troją ale ich wysiłki przynoszą mizerny rezultat.

Nawet mało uważny zjadacz papki medialnej zauważył. że w przekazie pojawiło się nagle bardzo groźne zjawisko, nazywane z angielska - fake news czyli w wolnym tłumaczeniu - fałszywe informacje. Te fake newsstały się już taką plagą, że posiadacze i obrońcy jedynej możliwej "prawdy" czyli mainstreamowe media (zwane przez złośliwców "presstytutkami") podniosły alarm. Prawda, ta jedyna i słuszna, obwieszczana motłochowi, zwanemu dla niepoznaki "społeczeństwem obywatelskim" (żeby nie mylić z różnej maści nacjonalistami, faszystami, antysemitami, negacjonistami i zwolennikami "teorii spiskowych') jest ostatnio zagrożona. Do tego stopnia zagrożona, że różne oficjalne ciała podejmują energiczne działania, żeby postawić tamę tej szerzącej się gangrenie.

Internet stworzył szansę dotarcia do informacji alternatywnej, co wcale nie znaczy, że są to "fake news". Oczywiście i takie bardzo często się pojawiają ale uważny i dociekliwy czytelnik ma możliwość weryfikacji i wyrobienia sobie własnego zdania. Celowo napisałem "uważny i dociekliwy" bo leming, niezależnie od opcji, którą popiera i lansuje nie zada sobie takiego trudu. Będzie wierzył ślepo w to co napisze Michnik czy jego alter ego Sakiewicz.

Kiedyś, w epoce przed internetowej problem nie istniał, przynajmniej na taką skalę. Przekaz informacji miał charakter wertykalny, pionowy. Polegało to na tym, że ośrodki władzy poprzez podporządkowane sobie media przekazywały z góry na dół to co uważały za stosowne i słuszne dla poddanych. Tak działo się na tzw. "wolnym zachodzie" jak na zniewolonym wschodzie. Do tego dochodziła daleko posunięta izolacja obydwu grup odbiorców i interes się kręcił. Dopiero pojawienie się Internetu spowodowało, że obieg informacji stał się horyzontalny czyli poziomy. Wszelkie informacje rodzą się i rozprzestrzeniają bez nadzoru ośrodków władzy i w konsekwencji są poza ich kontrolą. Jak bardzo groźne stało się dla Ustawiaczy Świata takie zjawisko dowodzą właśnie wspomniane wyżej działania. Mają one służyć oczywiście "dobru obywatela", żeby nie wpadł w sidła i nie uległ wrażej propagandzie czyli właśnie fake news. Najgłośniej "łapać złodzieja" krzyczy zwykle sam złodziej. Media, które podnoszą takie histeryczne alarmy to najwięksi kłamcy i dostawcy fake news na świecie. Internet, dopóki nam go nie wyłączą, pozostaje jedyną oazą wolności. To też jest relatywne bo strażnicy Ustawiaczy Świata nie śpią i różnym metodami próbują przemycić swoją "prawdę" albo, tak jak w przypadku pewnego globalnego portalu społecznościowego, administracyjnie zamykać usta dysydentom.

Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata powinna sama się obronić ale czynione starania i lamenty świadczą jednak o czymś zupełnie innym. Temat rosyjskiej propagandy, która ponoć zalewa świat, ingeruje w "demokratyczne" procesy "wolnego" świata (z wyborem prezydenta USA włącznie) rozpala umysły nie tylko publicystów, którzy najęli się do pracy w zachodniej machinie propagandowej ale także polityków. Powstają różne instytucjonalne inicjatywy tworów, które mają walczyć z rosyjską i prorosyjską propagandą, która stała się już tak groźna, że należy zewrzeć szeregi i zwalczać wszelkimi możliwymi środkami, żeby niewinne i prawe umysły obywateli "wolnego" świata nie były infekowane wrażą, putinowską propagandą. Te podziwu godne wysiłki wyżej wymienionych nie przynoszą jednak oczekiwanych efektów, mimo że prowadzone są na ogromną skalę z użyciem poważnych środków finansowych i armii trolli.

Skąd więc te porażki?  Może być tak, że to co głoszą nie jest prawdą tylko "Prawdą" albo o tym, że Rosjanie znają jakieś tajemnicze sposoby ogłupiania "wolnych" społeczeństw. A może starczy tylko mniej kłamać, żeby być wiarygodnym?

KOMENTARZE

 • Kompromitacja Rafała Zienkiewicza !!! [ on chciał być Endekiem ??? ]
  Słowianie ! żyd Rafał Zienkiewicz kreujący się na człowiek niezależnego w swoich opiniach wczoraj w programie w tyle-wizji o godzinie 21 ,50 ostatecznie się skompromitował ! wyszło z niego żydowskie pochodzenie
  czytaj prymitywna agitka żydowska !!! a co powiedział Zienkiewicz o prezydencie Putinie !

  https://www.youtube.com/watch?v=3Kn9lVbnfEA

  Słowianie ! jedynie Krzysztof Feusette trzymał fason ! i nie dał się wciągnąć w tą żydo-prymitywną nagonkę na prezydenta Putina !!!!

  Pytam retorycznie Rafała Zinkiewicza !

  1 po co prezydentowi Rosji mordować jakiegoś żyda którego wypuszczono z Rosja gdy odsiadywał karę ? i to przed wyborami ?

  2 po co prezydentowi Rosji mordować żyda przed światowym świętem
  piłkarskim ? gdy do Rosji przyjedzie cały świat ?

  Słowianie na te proste pytania NIGDZIE NIE ZADANE skurwysyn.. żydowskie nie odpowiedzą [i w europie i w Polsce ] bo to skurwysyny żydowskie zamordowały swego żyda by odwołać piłkarskie mistrzostwo świata w Rosji i to był prawdziwy cel !!!!

  Panie Zienkiewicz ! kurtyna opadła i telewidzowie zobaczyli pana że spuszczonymi spodniami a tam już corpus delicti w całej okazałości !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska Neutralna to Polska bezpieczna
 • @ele 12:17:24
  namawiać mnie do wysłuchiwania jakiegoś Ziemkiewicza to trochę nieprzyzwoite szanowny panie Tadeuszu.
  Życie choćby najdłuższe jest zbyt cenne aby tracić minuty na coś tak bezwartościowego jak opinie jakiegoś ziemkiewicza.Jeśli już słuchać jakiś Żydów to dla ważnych powodów.Na przykład dla takich że są inteligentni i są profesjonalistami .I takich prelegentów panu (i wszystkim ) winszuję,

  https://www.youtube.com/watch?v=qngZ6QdmYlY
 • @
  Bezczelne, ordynarne kłamstwa totalnej opozycji nie miałyby takiego zasięgu, gdyby nie ordynarne kłamliwe media.
  Polonizować, degermanizować
 • @Husky 13:44:30
  Zgadzam się z tobą całkowicie.
  Tylko, że to samo dotyczy PiSlamistów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:59:56
  Jaką zatem TV mamy ogladać
  Przed rządami PIS-u mieliśmy obiektywną TVP
  To fakt
  Ciepła woda lała się tam strumieniami
 • @Husky 13:44:30
  Głos totalnej opozycji nie byłby tak nośny gdyby sprzyjające rządowi media były choć o kapkę lepsze od tych "pro opozycyjnych".Ale niestety nie są,mało tego momentami są znacznie od nich gorsze.Media toruńskie,"strefy wolnego słowa" itp kłamią równie skutecznie co przysłowiowa już GW. A że inaczej rozkładają akcenty swojej propagandy to jeszcze nie czyni z nich mediów wolnych i w przekazie rzetelnych.
 • @ikulalibal 14:12:39
  Za to np.Chińskie rządowe media nie kłamią

  Chiński przywódca Xi Jinping został w sobotę wybrany na prezydenta na drugą kadencję przez lojalny wobec Komunistycznej Partii Chin parlament kraju, który zatwierdza wszystkie decyzje partyjnego kierownictwa. W ceremonialnym głosowaniu za kandydaturą Xi opowiedziało się wszystkich 2970 posłów obecnych na sali.
  100% glosowało
  100% za

  Bo niech tylko spróbują, kulka do kałacha kosztuje
  8-))))))
 • Słowianie ! w Polsce nie ma OBIEKTYWNYCH mass-mediów !
  Są tylko żydo-chazarskie gadzinówki ! które 24 godziny na dobą konfabulują , szczują jednych na drugich bez cienia wstydu ! bo jak wielokrotnie pisałem żydostwo nie ma poczucia wstydu czy zażenowania ! dlatego żydostwo jest pogardzane na całym świecie przez wszystkie nacje

  JEDYNE REALNE WOLNE MEDIA TO INTERNET ! [na razie ]


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Husky 14:29:30 głupi jesteś i głupi umrzesz
  a to z powodu braku bieżącej informacji.

  // Chiński przywódca Xi Jinping został w sobotę wybrany na prezydenta na drugą kadencję//

  naprawdę wybrali go dożywotnio,frajerze.

  https://vz.ru/news/2018/3/11/911876.html

  PS
  widzisz co znaczy informacja ?
 • @Husky 14:04:06
  Jak ciebie czasami czytam to wychodzi mi na to, że jesteś klasycznym produktem ściekowych mediów.
  Wyrzuć telewizor i włącz myślenie!
 • @ikulalibal 14:56:56
  ,//frajerze.//

  wiem frajerze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:59:44
  Dla Husky obecna reżimowa jest obiektywna bo jest PiS-owska a poprzednia była zła bo była PO-wska.
  Wtedy kłamali a teraz już nie kłamią.
  Świat prosty jak konstrukcja cepa - właśnie dla cepów.
  Jest tak jak piszesz; różnica pomiędzy PO a PiS-em jest niewielka a we wszystkich najistotniejszych kwestiach jest pełna zgoda.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:59:44
  chciałem tylko temu na f pokazać fake newsy chińskiej propagandy
  ale widzę że nie warto bo sra.. (biegunki) dostaje
  pozdr.
  innym razem pogadamy o TV
 • @Husky 15:48:58
  //innym razem pogadamy o TV//

  A dlaczego innym? Ta notka jest o mediach.
  Wiem, chcesz się wymiksować :))
 • Autor
  Za sprawą naczelnika, którego ja uparcie i wbrew merdiom taktuję jako nieudacznika i zasrańca kłamliwego w telewizji rządzi Kurski pod tytułem głupi lud to kupi.
  A tu o 6 milionach żydów sprzed wojny: https://www.youtube.com/watch?v=FVq0PErAUfwhttps://www.youtube.com/watch?v=FVq0PErAUfw
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:55:35
  Musze poczekac na eksperta od PIS-u

  8-))))))))
 • Niestety uczciwi rzetelni dziennikarze jak Papadopulos ..to są perły!
  Reszta, to kłamliwe sprzedawczyki które za pieniądze i chwilkę sławy,zrobią każde świństwo i będą lansować każde kłamstwo.
  Kiedyś zostaną osądzeni, mam nadzieję.I pozostaną na zawsze ze swoim tatusiem, ojcem kłamstwa!!

  https://youtu.be/70uC2qDuV34
 • @Husky 16:04:33
  Teraz w duecie pracujesz? Naczelnik przysłał posiłki?
  Ty zbóju doskonale wiesz, że ze mną o PiSlamie nie podyskutujesz :)

  PS. A jeden z twoich idoli (ta łajza od sprawiedliwości) już kogoś z POpapranców wsadził? Już ponad dwa lata minęły. Można począć i powić dwójkę dzieci, jedno po drugim :)
 • @Husky 14:29:30
  To Ty znasz chiński język, czy to znów z CNN?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:41:54
  Jesli nie PIS to czym my będziemy się różnić,
 • @Husky 14:04:06
  Oglądnij sobie film, który podała w swoim komentarzu Trojanka, na chwilę oderwij się od TV, jakiejkolwiek :)
 • Nie wiem jak inne pop portale,
  jednak Onet zlikwidował blogi, no i komentarze pod artykułami można umieszczać tylko z konta pejsbuka (FB).
  Zatem powolutku biorą się i za internet.
 • @ele 12:17:24
  Ele, Ty jesteś masochistą czy coś?:))) TelAwizję oglądasz?
 • Pamiętasz autorze, jak przed 19:30 wychodziło się na spacer przed 19:30
  ale aby nie uronić nic z prawdziwych informacji DTV obracaliśmy telewizor ekranem do okna. W mojej rodzinie (tej jeszcze przed ślubem) ten zwyczaj wszedł na stałe. 9:30 = spacer wieczorny :) Dziś to znacznie trudniejsze, bo tych programów bez liku i godziny różne.

  Polonizować media, no cóż, z pewnością pomysł dobry, tylko od których zacząć, gdyż niektórym polonizowanie myli się z PiSlamizowaniem. Dlatego ja bym zaczął od TV Trwam, prowadzi to to międzynarodowy koncern medialny.

  Ale dziś polonizowanie oznaczałoby PiSlamizowanie a mnie TVPiS "Naród głupi wszystko kupi" to już nadto PiSlamistycznych wartości. Chyba mój rekord oglądania publicystyki tego medium to 15 minut. Po trzecim kłamstwie lub manipulacji mój pilot przełącza na inny program, najlepiej nie polityczny, bo mam już odczyn alergiczny na politykę. Jeśli całe spolonizowane media miałyby wyglądać jak produkcja "wyrobów dziennikarsko-podobnych" z Torunia to zbilżylibyśmy się do tak wysokich standardów jak media Korei płn. Starsi dali by jakoś radę, stara szkoła socjalizmu nauczyła nas czytania między wierszami, a wyroby dziennikarskopodobne są tak żenująco niedołężne w swoich kłamstwach, że nie kłamstwa a ich niedołężność obraża człowieka inteligentnego. Prosto dla elektoratu "podstawówka +"

  Pozdrowienia z pięknej lubelszczyzny, na której dziś zawitałem, tu zwały śniegu, chodzi się w korytarzach po kolana :) Ale naród tu zaradny, tunele już pokopał :).
 • @Zawisza Niebieski 17:17:30
  O PIS już jest, o o.Rydzyku już jest a ....
  Pawłowicz ?
  AK-47 !!!!
 • @Robik 15:45:34
  Różnica między PO-owską propagandą a PiS-owską polega na różnicy w traktowaniu widza. Jedna kłamała i druga kłamie, manipuluje informacją. Tylko PO-wska wkładała w to trochę inteligencji i szacunku dla społeczeństwa, możliwe, że propagandzistów miała lepiej wykształconych. PiSowska tego szacunku nie ma, informacja z "młota" dla "młota". Stąd bierze się tajemnica, dlaczego inteligencja w naszej wojence polsko polskiej popiera PO, zaś elektorat PiS to znacznym stopniu ludzie podstawówka + ze środowisk wiejskich.
 • @Husky 17:21:00
  W szkole cię nauczono jak obrazki rozpoznawać wyrazy "PiS" i "o.Rydzyk", stad je w tekście wyłapujesz tekstu nie pojmując? Zabrakło obrazka "Pawłowicz", och informacja niepełna. :) Zdejmij beret, wyłącz te media bo informacji z nich płynących prawidłowo odczytać nie potrafisz. Do tego, by ze zmanipulowanej informacji wydobyć prawdę trzeba trochę inteligencji. Oczywiście im głupszy propagandzista tym łatwiej. Ale ty nawet tej informacji od "wyrobów dziennikarskopodobnych" właściwie przeczytać nie potrafisz. Pamiętasz sprawę notki dyplomatycznej z USA, co to jej nie było ale MSZ szukało sprawcy jej ujawnienia :) Nawet na to się załapałeś.
 • @Zawisza Niebieski 17:17:30
  Fajnie masz z tym śniegiem, to już od paru lat ciekawostka! U nas, a to przecież rzut beretem, w Kotlinie Sandomierskiej jest zaledwie ze 3 cm ani bałwana nie da się ulepić czy jakieś sanki wyciągnąć z piwnicy:) Coś teraz prószy, może jutro będzie zabawa na śniegu wreszcie? Pozdr:)
 • @Zawisza Niebieski 17:34:06
  Zdejmij beret,mały zakompleksiony człowieczku zanim cokolwiek napiszesz poczytaj troszkę, może się czegoś nauczysz ,a nie łykaj wszystkiego co ci Gowna Koszerne,TVN-y i PO powiedzą, to mistrzowie kłamstwa i manipulacji!. Ten twoj cały śmierdzący szlam
  Poczytaj to nie boli
  Taka jest rzeczywistość
 • @Husky 17:59:52
  To jak było z tą notatką z amerykańskiej ambasady? Była czy nie była?

  PS. Zbóju, po co ty startujesz do Kol.Zawiszy? To zawsze kończy się dla ciebie sromotną porażką.
  Dbaj trochę o swój wizerunek i wizerunek bandy, którą tak kochasz...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:24:11
  a kto ja czytal ???
  Konkretne nazwisko
 • @Zawisza Niebieski 17:25:54
  // inteligencja w naszej wojence polsko polskiej popiera PO, zaś elektorat PiS to znacznym stopniu ludzie podstawówka + ze środowisk wiejskich.//
  Gdyby tak było , to mielibyśmy najgłupszych inteligentów na całym świecie czyli lepiej o tym za bardzo nie wspominać , a nawet taką wiedzę jakoś ukryć , w każdym razie , wg mnie jest tak ,że mijasz się z prawdą bo nikt w miarę inteligentny ale przed wszystkim z elementarnym poczuciem rozsądku już nigdy nie zmarnuje "wyborczego głosu "na ludzi PO i N
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:24:11
  // po co ty startujesz do Kol.Zawiszy//
  a kim/czym on jest ????
  dla mnie to malutki paluszek u lewej nogi
  tylko tyle
  Pozdrawiam
 • @Husky 18:34:50
  //dla mnie to malutki paluszek u lewej nog//

  Hahahahahahahahahaha - rozwaliłeś mnie zbóju, do bólu przepony :)

  //a kto ja czytal ???
  Konkretne nazwisko//

  To po co dochodzenie kto ją ujawnił?
  Jak można ujawnić coś czego (rzekomo) nie ma?
  PiSiorki nie grzeszą logiką :))))
 • Do @Zawisza Niebieski 17:25:54
  Co tak się cieszysz Zawisza ? jak jedni i drudzy są robieni w bambuko przez żydowskie gadzinówki !!!

  Nie wojenka polsko polska ! tylko wojenka żydów z żydami PO z PIS !

  Polaków Słowian w to nie mieszaj bo żydzi to nie Polacy a obywatele polscy ! paniał Zawisza niebieski ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska bez żydów to Polska bezpieczna
 • @Husky 18:34:50
  Ciekawi mnie jedna rzecz: jesteś członkiem PiS? Płacisz składki na partię? Czy w ogóle PiS wie, że ma takiego orędownika?
  Bo nieraz mam wrażenie, że coś wychodzi Ci na opak i szkodzisz tej partii.
 • @lorenco 17:47:40
  Śnieg rzecz może fajna, jeśli dla zabawy służy, czyli narty, sanki, góry. Ja tu jednak do pracy przyjechałem, a w tym przypadku niestety sprawia problemy. Choć nie powiem, dziś jechałem z Łodzi na lubelszczyznę. Łódź pożegnała mnie mrozem -7, samochodem oblepionym przymarzniętym śniegiem, błotem pośniegowym na drodze. Lubelszczyzna przywitała słonkiem, parą bocianów, nie wiem przezimowały czy już przeleciały, co nad drogą którą jechałem przeleciały. No cóż, w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień.... Kontrakt kończę przed świętami, a po świętach zapadam w bagna. Ja, aparat i ptaki. Należy mi się, zasłużyłem na to. A co będzie? Gęsi już się pojawiają, może przeloty kaczek zaliczę. Kiedyś mi się trafił, nie wiedziałem ile różnych gatunków kaczek w okresie przelotów u nas można zobaczyć. Bielaczek, głowienka, wiecznie uciekający gągoł... marzenie, to jest piękno naszej przyrody...
 • @lorenco 18:53:04
  http://antykomunista.neon24.pl/post/142894,sedziowie-winni-kradziezy-beda-usuwani-z-zawodu
 • @ele 14:35:25
  Tak jest ele!
  media to smycz, inżynieria socjotechniczna i eksperymenty na narodach. Normalny Polak Słowianin nie korzysta z mediów publicznych.
  To jest okno lucyfera , tam wszystko to kłamstwo. Mówiąc wszystko mam na myśli wszystko

  pozdrawiam:)
 • @lorenco 17:13:57
  "no i komentarze pod artykułami można umieszczać tylko z konta pejsbuka (FB)."

  Proponuję wysyp eleganckich kont "Indian" :)
  "Pędzący Jeleń" "Dziki ..uj" itp, nie rozgryzą tego zbyt szybko ;p
 • @Zawisza Niebieski 18:55:30
  Tak, u nas wczoraj padał deszcz, zamieniał się w śnieg i nadszedł mróz, ślizgawica, auto zamarznięte, tak jak piszesz, problemy. Lecz jak już, to niech będzie ten prawdziwy śnieg aby dzieciaki choć miały frajdę:)
  Pięknie piszesz o przyrodzie.
 • @ele 18:46:03
  Widzisz, nie cieszę się, ja tylko chłodno oceniam sytuację. W momencie, gdy nic nie możesz zrobić po prostu rejestrujesz fakty i oceniasz. Może przyda się to do oceny ogólnej.

  "Nie wojenka polsko polska ! tylko wojenka żydów z żydami PO z PIS !" Nie to jest wojenka polaków z polakami o to, która opcja jest mniej destrukcyjna dla Polski. Trzymający władzę mają się dobrze. Teraz tylko zastanawiają się, czy nam podłożyć PO-PiS, czy też zaoferować nową opcję. Ale opcja dziel i rządź od dawna się sprawdza, więc po co zmieniać to co działa? Jak w następnych wyborach wygra PO, to będę się śmiał tak jak śmiałem się, gdy w jednym głosowaniu p-osłowie PiS zgodnie z własnym sumieniem głosowali za zaostrzeniem prawa aborcyjnego a za dwa tygodnie zgodnie z własnym sumieniem głosowali przeciw. Czy dane nam będzie wyrwanie się z zaklętego kręgu głosowania za mniejszym złem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:41:54
  Sam poczniesz i powijesz?
  O żesz ...
 • @laurentp 19:23:29
  Ja tam nie komentuję, nieraz czytam komentarze zwykle w dziedzinie sportu. Teraz to po prostu odstręcza i pewnie taki jest cel - brak vox populi jak nie masz konta na pejsbuku. Chyba nie każdy chce mieć takie konto nawet fałszywe.
 • Ogólnie
  Wszyscy kłamią, to dlaczego TVP miałaby nie?
  Komentatorzy też kłamią. I tu, w necie, też są fake news'y.
  Wszyscy - VON!!!
 • @Zawisza Niebieski 19:30:51
  " czy nam podłożyć PO-PiS, czy też zaoferować nową opcję." - nie podłożą, ponieważ tak jak w USA mają być tylko dwie partie a reszta to tylko po to, że niby jest wolność stowarzyszeń.
  Jak się patrzy na to wszystko, co gdzieś sensownego dla Polaków się urodzi, zaraz dziwnym trafem zaczyna się walka jak np. wewnątrz RN, zaczynają się prowokacje itd.
  Prawdziwa prawica i prawdziwa lewica jest w Polsce ubezwłasnowolniona.
  Jeśli Polacy nie zaczną szanować swego POLSKIEGO przeciwnika politycznego, będzie tylko TKM, czyli teraz k..wa my, czyli raz PO, raz PiS.
 • Panie Jarku
  Ja bym się zastanowił ,czy ludzie naprawdę chcą znać prawdę?
  Przecież jak głosi przysłowie ,, prawda w oczy kole''
  Trzeba by podać jeszcze dalsze stwierdzenie,że ,,kłamstwo nie różni się niczym od prawdy tego,że nią nie jest"
  Poruszony temat nie da się jednoznacznie określić co do istoty wolności prawdy w przeciwieństwie jak pan określił Ustawiaczy Świata
  To zestawienie Wolności Prawdy-do-Ustawiaczy Świata pozwala mi zadać panu jedno pytanie;czy prawdą ,czy ustawieniem doprowadzimy do tego,że ludzkość potrafi sama uregulować populację by nie dojść do samozagłady?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:37:16
  Mówi Pan "wszyscy kłamią"

  Ja mówię" Nie wszyscy kłamią "

  Znam kilka osób , które nie kłamią.

  Kiedyś lata temu jak jechałem samochodem, to lubiłem włączyć radio żeby czegoś posłuchać. Teraz tego nie robię bo mam odruchy wymiotne. Nie wiem może jestem już stary, a może to instynktowna obrona przed jakimś zagrożeniem.
  Tak mi się wydaje że człowiek podświadomie potrafi wyczuwać kłamstwo, i mam nawet taką hipotezę, że bombardowanie człowieka kłamstwem powoduje choroby psychosomatyczne.

  miłego weekendu:)
 • @Zorion 20:01:37
  No widzi Pan: Pan też kłamie (dobrze, że chociaż to przyznaje).
  Bo skoro Pan "zna kilka osób, które nie kłamią" - to uznaje siebie za nie należącego do tego grona.
  A czy na pewno tamte osoby nie kłamią skoro jest to tylko pańskie mniemanie?
  Zatem: wszyscy - VON!!!!

  PS. Zostanę tylko ja, bo jestem ucieleśnieniem prawdomówności. A Ruszkiewicz zaszedł w ciążę z kłamstwem i ma coś powić. Jak się Zawisza Niebieski odezwie - to znaczy, że on też. Znaczy - będą bliźnięta. Ormuzd i Aryman. Ale który jest który i czyj - tego nikt nie wie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:17:32
  8-))))))
 • prawda broni sie sama
  Jak napisal Mark Twain klamstwo musi brzmiec bardzo wiarygodnie prawda juz nie.Dlatego tez normalny czlowiek instynktownie,przez skore wyczuwa falsz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:17:32
  Widzę, że drugi PiSlamista już na posterunku :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:58
  2:2
  remis ze wskazaniem na PIS

  GOD bless PIS !!!

  https://pbs.twimg.com/media/DYg7-mjXUAE0VXd.jpg

  Życzę miłej niedzieli z dużą dawką dobrego humoru ..
  pozdróweczka z uśmiechem
  8-)))))))
 • Autor
  "Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata powinna sama się obronić ale czynione starania i lamenty świadczą jednak o czymś zupełnie innym".

  Nic z tego - sprzeczność sama w sobie. "Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata" nie jest w stanie sama się obronić. - I "najprawdziwsza prawda" istnieje, i "wolny świat" istnieje (przynajmniej może istnieć), ale "Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata" to już wartość z przymiotnikiem - a takiego ptaka nie ma.

  Najprawdziwsza prawda jest jedna - ona nie jest inna dla "wolnego świata" a inna dla światów zniewolonych.
  Prawda która sama się obroni, to prawda jedyna.
  "Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata" choć jest głoszona potęgą mediów, a dodatkowo "stanowiona" na mocy uzgodnień między możnymi tego świata musi być jeszcze "prawdą ustanowioną" jako jedyna.
  - Niedawno dla ustanowienia prawdy starczyły dwa telefony i już Tomahawki pofrunęły tą "prawdę ustanowioną" przypieczętować faktami dokonanymi.
  A wobec Tomahawków to i prawda jedyna musi poczekać na swoją kolej.

  Jest tu jednak jeszcze problem, że nie wiadomo czy dwa telefony teraz wystarczy, a nawet czy ich wystarczy i 20.
 • @Zawisza Niebieski 18:55:30
  //Śnieg rzecz może fajna, jeśli dla zabawy służy, czyli narty, sanki, góry. Ja tu jednak do pracy przyjechałem, a w tym przypadku niestety sprawia problemy.//
  Napisz Pan na śniegu palcem ''NAVALNY'', podobno przyjeżdża wtedy ekipa komunalszczikow i zaczyna sprzątać.
 • czy dostrzegacie, jak nam ograniczyli dostęp do innych ludzi ?
  wydawało się nam kiedyś, że sieć jest wolna, z wyjątkiem państw, gdzie jest blokowany dostęp do określonych witryn lub usług,

  tymczasem w skali globalnej nasadzono drzew, tj. tak zaśmiecono sieć, iż normalny użytkownik sieci nie jest w stanie odróżnić informacji od fałszywek, ba, nie jest w stanie trafić na informację w gąszczu fałszywek.

  A jak bardzo pogorszyło się katalogowanie i wyszukiwanie u wujka google? Przecież wyniki to czysta indoktrynacja!

  Podobnie jak z Allegro, które z giełdy, gdzie każdy mógł wyszukać coś interesującego w gronie wszystkich oferentów, zmieniło się w agencję promującą określone towary, i to taką, w której wyszukiwanie niepromowanych ofert jest wysoce utrudnione.

  Jak się przed tym wszystkim bronić ?
 • jak widzę, publikujesz dość często
  poświęcając czas, a zatem pieniądzie. Skąd na tę swoją aktywność bierzesz?
 • @lorenco 19:49:06
  jeśli Polacy nie nauczą się uznawać fakty i wyciągać z nich wnioski, szanować siłę dowodu oraz przyjmą kryterium dobra wspólnego.

  Polityczna dyskusja jest tylko jedna - czy wilki mają żyć pośród owiec?
 • @Zorion 20:01:37
  właśnie dlatego umieramy, nie potrafimy zaakceptować i znieść zachodzących zmian. To już nie jest świat, w którym nauczyliśmy się żyć, i który miał na tyle powabu, aby było warto żyć.
 • @interesariusz z PL 09:29:00
  Do kogo to pytanie?
 • @lorenco 19:49:06
  Co do zastosowania u nas wzorca z USA to pełna zgoda. Ostatecznie czyż sprawdzone metody nie należy powielać a grupa trzymająca władzę w USA i w Polsce dość podobnie wygląda. Czyli wychodzi na to, że kolejnymi naprawiającymi nam Polskę będzie PO....

  Była taka rosyjska komedia "Świat się śmieje". Myślę, że jej tytuł dobrze odzwierciedla naszą sytuację.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:17:32
  Mówi Pan, Ormuzd i Aryman, ja tam wolę Swaroga i Welesa, to oni zgodnie z wiarą Ojców naszych stworzyli ten świat. Ale cóż nam pozostało PO i PiS, jeden bóg jasności, drugi bóg ciemności, ale który jest którym na miły Bóg poznać się nie da. A może to tylko jeden bóg w dwóch osobach czyli POPiS?
 • @Zawisza Niebieski 11:19:58
  Widzę, że Pan załapał;-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:39
  jak diesel, ale jednak 8-)))))))
 • @Autor
  Telewizja kłamie!

  Toś Pan Ameryki nie odkrył Panie spiryto.

  Kłamać łgać manipulować to credo żydostwa a jak wiadomo wszystkie ważniejsze przekaziory łącznie z TVP są w brudnych złodziejskich żydowskich łapach.Bracia Jarosław i Jacek Kurscy na obiadku u meme Kurskiej śmieją się Polakom w twarz i uzgadniają jakby tu jeszcze mocniej poniżyć Polskę i Polaków
 • @matterhorn 11:39:39
  //Toś Pan Ameryki nie odkrył Panie spiryto.//

  Albo nie czytałeś notki albo masz problem ze zrozumieniem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:39
  Panie Krzysztofie, w takich tematach miałbym nie załapać :) Tylko Huskyemu się z silnikiem wysokoprężnym pomyliło. No cóż, taki sort. :)
 • @Zawisza Niebieski 12:35:41
  tak mnie sie "pomyliło" ???

  Pomyłki kosztują , zwłaszcza gdy akuszerka przy porodzie przez pomyłkę zamiast klapsa w tyłek dała ci w głowę
  No cóż,i mamy taki sort.
  8-)))))
 • @Husky 15:44:18
  Podaj nr legitymacji partyjnej nowoczerskiej lub platformy obciachu!!! Piszesz tak, jakbyś był członkiem jednej z tych organizacji oszołomów, który nie wiedzą już, gdzie się udać i pluć na Polskę i Polaków!!!
 • @Robik 15:45:34
  Jeżeli piszesz, że różnica między PIS i Partią Obciachu jest niewielka, to znaczy , że nie masz pojęcia o polityce i powinienieś pisa bajki na Pudelku!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:17:32
  Szanowny Panie, zapomniałeś, że jestem tu jeszcze ja, którego nie ogarniesz, bo nie potrafisz.. nie ten poziom..
 • @wercia 15:57:04
  Jeżeli uważasz, że Naczelnik Państwa Polskiego, dr. Jarosław Kaczyński jest
  "nieudacznikiem i zasrańcem kłamliwym: , to ty jesteś niezwykłą KRETYNKĄ. która powinna pisać teksty dla świrów w psychiatryku!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:44:52
  ruszkiewicz i zawisza powinni pisaćna Pudelku, to wielbiciele szczaliby w gacie z radości!!!
 • @Zorion 19:11:15
  A może by parę przykładów na te ,durne opinie o mediach publicznych???
  Pluć jest łatwo, ale o konkretach nic nie wyczytałem na tym Neonie Pudlowym!!!
 • @Husky 13:39:42
  Osiągnąłeś już swój poziom, poziom śmieszności. Zaorany tak, że tylko takie argumenty ci zostały. Komentarz merytoryczny, godny trolla PiS. taki sort Husky, taki sort. My s p. Krzysztofem o bogach białych i czarnych, ty o silniku wysokoprężnym. Taki sort.
 • @zibi 14:32:24
  co ???
 • @interesariusz z PL 09:28:09
  Allegro kupujesz to co potrzebujesz w najtańszej opcji..
  Allegro ma aspiracje bycia Amazonem - inny temat..

  Wyszukiwarka google nie działa.. chyba w 97r. kibole Kolejorza na autostradzie zatrzymali autobus z kibolami przeciwnej drużyny.. dużo krwi, szczęki wypadały.. zdjęcia były i nie ma.. ja to pamiętam, byłem w liceum wtedy, a i w sieci znajdowałem zdjęcia do 2000roku przynajmniej
 • @zibi 14:34:07
  Wystarczy tylko pomyśleć, a to nie boli. Różnica między Przestępcami i Spiskowcami a Platformą Obywatelską jest niewielka. Mamy dojną zmianę Doiło PO doi PIS przy czym PO robiło to w rękawiczkach, zaś PiS w buciorach z wystającą słomą.
 • @Zawisza Niebieski 14:45:09
  Komentarz merytoryczny, godny trolla PO. taki sort zakutego łba,
  Ja o niebie ty o chlebie.
  Co sklep ci zamkli
 • @Zawisza Niebieski 14:45:09
  ś.p. Krzysztof??? to on już zdechł???
  zapalę świeczkę [*] fajny klaun z niego był, Stańczykiem chciał być, ale nie wyszło.. lubiłem go trochę, przykro że ZUSowi będzie lżej :))
 • @zibi 14:42:12
  //ruszkiewicz i zawisza powinni pisaćna Pudelku, to wielbiciele szczaliby w gacie z radości!!!//

  Te, pisior, na nadymaj się tak. Tutaj są tolerowani jedynie grzeczni PiSlamiści, reszta jest utylizowana.
  Nazwiska piszemy wielką literą.
 • @wk..ny 15:01:39
  Wyżej nazwałeś p.Jeznacha "złodziejem", teraz p.Wojtasa "klaunem".
  Nieładnie się bawisz...
 • @Husky 14:49:20
  Ależ opowiadaj sobie o tym niebie, czy ja ci przeszkadzam, tyle, że wciąłeś się w dyskusję której tematu zupełnie nie pojąłeś. Mnie sklepu nie "zamkli", co najwyżej mogli zamknąć. Ale spokojna twoja rozczochrana, ja zostałem wychowany w czasach, co nie takim idiotyzmom potrafiliśmy zaradzić. To co potrzeba mam, do jutra z głodu nie umrę.
 • @wk..ny 15:01:39
  Rzeczywiście zrobiłem literówkę, zdarza się, ale Polacy z reguły literę "ś" od "s" rozróżniają :) Więc nie potwierdzam twojego domniemania. Pan Krzysztof żyje i czuje się dobrze na ciele i umyśle.
 • @wk..ny 14:36:44
  Fakt. Stary jestem i nie mogę się tak schylać.
 • @zibi 14:44:35
  A Pan , komu Pan uciekł?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:22:31
  Nazywam rzeczy po imieniu..
  Jeznach kradł teksty, a Wojtas klaunem jest..

  Zadzwoń do mnie to Ci wytłumaczę.. szkoda klawiatury.. a do Ciebie też mam zastrzeżenia.. zawiodłeś mnie..
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:43:35
  to klękaj.. proste :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej