Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Sprawa Skripala - medialny jazgot bez cienia dowodów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Siergiei Ławrow powiedział, że Rosja odpowie na zarzuty o rzekome zatrucie 66-letniego byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego 33-letniej córki Julii tylko po oficjalnym wniosku ze strony brytyjskiego rządu.

Taki wniosek nie został jednak przedstawiony, WB odmówiła dopuszczenia Rosjan do śledztwa oraz udostępnienia próbek substancji, która rzekomo pochodzi z Rosji ograniczając się do nagonki medialnej i wymachiwania szabelką. Nie przedstawiając żadnych dowodów wskazujących na Rosję, brytyjska premier Theresa May podjęła tyradę przeciwko Rosji, która poskutkowła wydaleniem 23 rosyjskich dyplomatów. Pociągnie to oczywiście za sobą kroki odwetowe, Rosja wydali pewnie zbliżoną liczbę dyplomatów brytyjskich. Ta dyplomatyczna wojenka przyniesie jednak więcej strat Anglikom bo Rosjanie wyrzucą w pierwszej kolejności tych, co do których mają podejrzenia, że tylko udają dyplomatów. Wielka Brytania nie jest już światowym mocarstwem, gra co najwyżej w drugiej a może nawet trzeciej lidze. Nieobecność na Mundialu brytyjskich oficjeli, w tym członków rodziny królewskiej, z pewnością nie zostanie nawet zauważona. W sumie te żałosne podrygi Teresy May świadczą raczej o słabości W.Brytanii.

Przypadek Skripala przypomina zabójstwo byłego rosyjskiego agenta FSB z listopada 2006 r. później brytyjskiego agenta MI6 Aleksandra Litwinienki, którego jego własny ojciec Walter zakwestionował insynuacje, jakoby to Rosja stała za śmiercią syna. Litwinienko był zamieszany się w zorganizowaną działalność przestępczą z udziałem rosyjskiego oligarchy Borysa Bieriezowskiego, który został wyrzucony z Rosji przez Władimira Putina i uciekł do Londynu, by uniknąć oskarżeń. Berezowski był "sponsorowany" w Wielkiej Brytanii przez księcia Kentu - kuzyna królowej Elżbiety II. Litwinienko zmarł z powodu zatrucia polonem, co było przyczyną śmierci także ostatniego palestyńskiego prezydenta Jasera Arafata. Ci, którzy byli najbliżej Arafata, wierzą, że zabił go izraelski Mossad. Więc ma sens teza, że agenci Mosadu byli również zaangażowani w otrucie Litwinienki i w ostatnim przypadku Skripala. Agenci Mossadu często wykonują brudną robotę zarówno dla CIA, jak i MI6.

Bieriezowski został znaleziony martwy z szalem na szyi w 2013 roku w Ascot, uduszony w taki sam sposób, jak inny rosyjski oligarcha o nazwisku Nikołaj Głuszkow - przyjaciel Bieriezowskiego - znaleziony na początku tego tygodnia w Londynie. Głuszkow, były szef Aerofłotu, został złapany w czasie ofensywy Putina przeciwko oligarchom w 1999 roku. Został skazany za defraudacje na szkodę rosyjskich linii lotniczych i przez pięć lat przebywał w więzieniu przed swoją ucieczką do Londynu. Kiedy macherzy z Wall Street wykorzystywali swoją marionetkę Borysa Jelcyna do zawłaszczania rosyjskich aktywów państwowych pod koniec lat 90., rosyjscy oligarchowie - z których wielu ma podwójne obywatelstwo, rosyjskie i izraelskie - byli ich przedtawicielami i wykonawcami w Rosji. Istnieje wiele powodow, dla których brytyjski MI6 chce się pozbyć przynajmniej niektórych swoich agentów, po prostu zbyt wiele wiedzą. A jeśli można jeszcze przy okazji oczernić Rosję i samego Putina to zysk jest podwójny.

Z drugiej strony, gdy zbliżają się rosyjskie wybory w niedzielę, a Putin nie ma z kim przegrać, żadna racjonalna osoba nie dostrzeże jakiejkolwiek korzyści dla Putina z tych incydentów. Poparie dla Putina jest tak wielkie, że nie musi sobie pompować popularności takimi głupimi trickami. Co innego, gdyby chodziło o Trumpa. Zamiast tego, przypadki Skripala i Głuszczowa powinny być postrzegane jako operacje false flag mające na celu eskalację napięcia międzynarodowego.

USA i ich sojusznicy ponieśli kleskę w Syrii i teraz szukają pretekstu do ofensywy. Hezbollah i oddziały irańskie budzą w Izraelu panikę samym swoim istnieniem. "Najmoralniejsza armia świata" już raz dostała łupnia od Hezbollahu, który jeszcze wtedy nie był tak silny jak obecnie. A we wszystkich tych sytuacja centralną rolę zajmuje właśnie Rosja, która złamała amerykański i izraelski monopol na Bliskim Wschodzie. Taka porażka boli...

Cała sprawa jest o tyle kuriozalna, że T.May zażądała od Rosji "dowodów na niewinność" i dała na to 24 godziny. Z tego co pamiętam to jedynie Inkwizycja stosowała takie metody procesowe. Cały cywilizowany świat uważa oskarżonego za niewinnego do czasu przedstawienia dowodów i prawomocnego wyroku. Widać jednak, że Brytyjczycy mają inne, barbarzyńskie wzorce. I oni chcą być traktowani poważnie? Oczywiście polskie ratlerki już wyraziły swoją solidarność z idiotami z Londynu.

Jak powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow: "Wczoraj rosyjskie i zachodnie media argumentowały, że Rosja nie ma żadnych motywów. Ale ci, którzy chcieli kontynuować tę kampanię rusofobiczną we wszystkich sferach, prawdopodobnie mieli te motywy ".

KOMENTARZE

 • @
  //Siergiej Ławrow: "Wczoraj rosyjskie i zachodnie media argumentowały, że Rosja nie ma żadnych motywów. Ale ci, którzy chcieli kontynuować tę kampanię rusofobiczną we wszystkich sferach, prawdopodobnie mieli te motywy ".//

  Tak zachodnia propaganda wspiera w wyborach Putina. Teraz ruski lud pójdzie gromadnie na wybory, broniąc honoru swojego wielonarodowego narodu. Putin i tak wygrałby wybory, ale ważna jest frekwencja i konsolidacja coraz bardziej wielonarodowego naroda.

  A ruskiego defektora otruł mossad.
 • A co z gen. Sikorskim pani May? Też Putin?
  Najpierw niech brytyjczycy ujawnią utajnione materiały dotyczące zamachu na gen. Sikorskiego.
 • Sprawa się wyjaśniła, minister Czaputowicz rozkminił.
  https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-jestesmy-pewni-ze-rosja-byla-zaangazowana-w-zamach-na-skripala/


  W związku z tym pojawiła się nadzieja, że wreszcie rozwiąże sprawę szyfranta Zielonki!!Uff,że o generale Papale szefie policji, nie wspomnę!!Możemy mieć nadzieję przy takich tuzach!!

  http://niezalezna.pl/38655-jak-zginal-szyfrant-zielonka-wstrzasajace-informacje-gazety-polskiej
  http://www.grupy.banzaj.pl/Jak,zginal,szyfrant,Zielonka,Wstrzasajace,informacje,Gazety,Polskiej,23,1950649,2013_02.html
 • @trojanka 14:41:39
  Czy ten Skripal to żyd?
  Podobno w rosyjskich służbach są sami żydzi - a w GRU masoneria.
 • @Talbot 16:18:50
  Idź do egzorcysty, wcześniej do lekarza!!
  A o żydów w służbach zapytaj swoich. pytaj swoich!
  I odzajączkuj się ode mnie!od siarkowych się odżegnuję!!
  dla talbota:
  http://www.radiomaryja.pl/modlitewnik/modlitwa-do-swietego-michala-archaniola/
 • to nie tak,
  nie wiemy, czy nie mają dowodów, wszystko jedno, prawdziwych, czy sfabrykowanych,

  wiadomo, że ich nie ujawnili,

  to taka taktyka, aby wyprowadzić z równowagi przeciwnika, może coś chalpnie głupiego.
 • @trojanka 14:41:39
  Szyfrant Zielonka zginął przez wiedzę o planowanej akcji pt. "Smoleńsk"..
  do teraz nie mam pojęcia jakim obcym językiem posługiwał się??
  Szyfrant w NATO to chyba angielskim, ale gdyby jednak posługiwał się rosyjskim, to by sprawę sprawstwa w innym świetle stawiało, bo wątpię aby szyfrował rozmowę Ryżego z Komoruskim o planie przejęcia pałacu bez aktu zgonu Zimnego Lecha.. Sprawa Pana Zielonki może być kluczem do wyjaśnienia tego co mamy w Polsce od 2010 roku..

  Sprawa Papały dawno wyjaśniona.. rosyjski kolekcjoner Daewoo Espero zlecił złodziejowi z Polski, płacił 2mln kopiejek.. głupi polaczek po podstawówce usłyszał tylko 2mln.. pomyślał $ i w tej desperacyjnej pogoni za zyskiem zabił właściciela unikatowego Daewoo Espero :(( (sorry za taki żart, ale nie mogłem powstrzymać się, polaczki uwierzyły w "oficjalną wersję" i tematu nie ma )
 • @interesariusz z PL 16:47:16
  No i nasze mendia dziwnie zamilkły...
  Jak podaje Sputnik:
  Substancja, którą otruto byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala znajdowała się w walizce jego córki Julii – pisze brytyjska gazeta The Telegraph, powołując się na wysokopostawione źródła w służbach specjalnych.
  Według danych gazety bagaż miał zostać rozpakowany dopiero w domu Skripala w Salisbury. Jak podkreślono, substancją paraliżująco-drgawkową mogła być przesiąknięta odzież, prezenty lub kosmetyki Julii.
  I Rosjanie na głowie staną, żeby wyjaśnić skąd ta Julia miała "nowicjusza".
 • @Arjanek 13:10:04
  Kolejna już wersja, ile ich jeszcze usłyszymy? Jeszcze wczoraj Anglicy byli w 100% przekonani, że trucizną był preparowany bukiet kwiatów, który szpieg bo nie było, nie ma i nie będzie byłych szpiegów, chyba, że są już martwi, wraz z córką trzymali w rękach! Dzisiaj truciznę znaleziono w walizce córki ? A ile to czasu córeczka nie otwierała walizki ? Trucizna bojowa ZSSR z lat 70 tych? Przecież takiego rodzaju trucizny były na wyposażeniu szpiegów do własnego użytku! Co przy opróżnianiu walizki przez córeczkę pękła "fiolka" i tatuś nie zdążył w całości zastosować coś przeciw/antidotum? bo pewnie i to miał jako szpieg ? Normalnie to oboje byliby już martwi, a nie leżeli w szpitalu! Coś ta bajka Anglikom się nie za bardzo udaje. Żadnych faktów tylko przypuszczenia! A opinia światowa i naiwni politycy rządów państw dają się nabrać na następne kolejne kłamstwo tak samo jak to, że Saddam Hussain posiadał broń chemiczną i atomową ......Jeszcze nie wiadomo gdzie i jak ale już wiadomo kto! Jak mi to przypomina tą koalicyjną hucpę z zamordowaniem Saddama Hussaina! A Nowiczok ... Wystarczy go dotknąć lub wciągnąć wraz z oddechem. Może występować w postaci płynu lub gazu. Nowiczok działa błyskawicznie. Nawet po 30 sekundach może doprowadzić do śmierci. Ale Skripal i jego córka spacerowali ponad 3 godziny po mieście ... Nowiczok wykryto w domu Skripala (tam właśnie zatruła się policyjna ekipa) więc ... ktoś coś albo przemilcza albo ordynarnie kłamie ! I jeszcze jedno, Nowiczok jest niewykrywalny przez natowskie testery (tak niestety został zaprojektowany). Użycie jest wykrywane objawowo. Angole milczą "dla dobra śledztwa'', Rosjanie milczą bo nie mogą się ustosunkować do braku konkretów ... Sytuacja patowa ... Ciekawe czy zdążą coś ustalić nim padną "pierwsze strzały'' ? Strzały, które mogą zamienić Ziemię w atomową pustynię albo kosmiczny pył ? Nadal nie wiemy, kto otruł byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala w brytyjskim mieście Salisbury. Ale już wiemy, czym. Skripal i jego córka Julia zostali otruci gazem paralityczno-drgawkowym o miłej dla ucha nazwie Nowiczok (Nowicjusz, Debiutant).
 • @kula Lis 67 16:56:02
  przez truchło jakiegoś podwójnego agenta jeszcze wojnę rozpętają..

  zginął nie pierwszy, nie ostatni, śmierć jednej osoby od kiedy tak Świat obchodzi, aby wojna była? sprawdzony temat z I WŚ????


  https://www.tvp.info/29570767/rosnie-liczba-samobojstw-polacy-przegonili-japonczykow

  15osób dziennie podejmuje próbę samobójczą w Polsce.. to jest chyba dobry powód aby wywołać wojnę domową i nieproszonego, lecz ugoszczonego gościa ponad 700lat temu, co to nie raczył jak gość zachować się, a przejął kraj i na Polin chce go przemianować.. wypierdolić.. bez tego będzie tu dalej rzecz pospolita do ogólnego eskimoskiego dymania...
 • Taa no to pojechał Ouinn równo.
  https://wolnemedia.net/skripala-prawdopodobnie-probowal-otruc-brytyjski-wywiad/


  No i posprzątali jankesi,w Uzbekistanie po rozpadzie ZSRR
  w ośrodku produkującym m.in noviczok:
  https://www.rferl.org/a/1091987.html

  W zeszłym tygodniu zespół Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych (DOD) przeprowadził pierwszą w historii inspekcję w Instytucie Badań Chemicznych, byłym sowieckim ośrodku uzbrojenia chemicznego w Uzbekistanie. Nasz korespondent przygląda się misji USA i jej znaczeniu.  Praga, 19 sierpnia 1999 r. (RFE / RL) - W czerwcu 1997 r. Stany Zjednoczone i Uzbekistan podpisały porozumienie o współpracy w zakresie niszczenia broni jądrowej, chemicznej i biologicznej Taszkentu, odziedziczonej po rozpadzie Związku Radzieckiego.

  W maju ubiegłego roku Stany Zjednoczone i Uzbekistan wynegocjowały szczegółowe warunki oczyszczenia Instytutu Badań Chemicznych w Nukus w pół-autonomicznym regionie Karakalpakistan. Misja w tym tygodniu przez DOD jest pierwszym krokiem do wdrożenia tej umowy. Amerykańscy urzędnicy odwiedzili placówkę w celu zebrania informacji, które zostaną wykorzystane do opracowania strategii bezpiecznego demontażu instalacji.

  Porucznik Ike Skelton z amerykańskiego Pentagonu rozmawiał z RFE / RL na temat misji:

  "Celem zespołu DOD odwiedzającego byłego Instytutu Badań Chemicznych w Nukus jest przeprowadzenie badań technicznych i inżynieryjnych w celu określenia wymagań dotyczących demontażu broni chemicznej ,unikalnej możliwości obecne w tym obiekcie. "

  Uważa się, że Instytut Badań Chemicznych odegrał ważną rolę w wysiłkach Związku Radzieckiego w zakresie rozwoju broni masowego rażenia. Zgodnie z niedawnym badaniem The New York Times, Nukus służył jako główne miejsce badań dla szczególnie śmiercionośnej broni chemicznej znanej jako Rnovichok.
 • Autor
  Mam nadzieję że PIS i Naczyński nie są w to zamieszani
  Choć kto go tam wie 8-))))
 • @wk..ny 17:17:15
  Zachód straszy Rosją a Polacy temu klaskają i wierzą zachodowi w każde słowo. Zachód straszy Polską a Polacy się oburzają i nie wierzą zachodowi w żadne słowo. W Rosji jest taki zamordyzm i dyktatura jak w Polsce nazizm, faszyzm i antysemityzm. Rosja wszystkie wskaźniki gospodarcze ma na plus, Polska w połowie ma minusie. Jedyne w czym Polska "przewyższa" Rosję to inflacja - tam jest wyższa. Nie zastanowiło Was dlaczego Rosja ma taki czarny PR na świecie ? Przeczytaliście coś ostatnio pozytywnego o Rosji w mediach nie tylko polskich (polskojęzycznych) ? A także przeczytaliście coś pozytywnego o Polsce w mediach zachodnich ? Ta sama strategia. Nie dajmy się ogłupić chorą nienawiścią. Oczywiście można nie lubić Rosji za lata komuny (ja tak mam) ale reszta świata także dla Polski nic nie zrobiła dobrego. Anglia i USA wsadziły nas pod ruski parasol w Jałcie. To była zdrada na sojuszniku. Żydzi nas nienawidzą chociaż ich ratowaliśmy. Oni (zachód, żydzi) liczą tylko KASĘ, reszta ich nie interesuje. Nie przyczyniajmy się do ich interesu kosztem naszych emocji.
 • @wk..ny 17:17:15
  Szukają drugiego księcia Ferdynanda bo nie wiedzą jak zacząć wojenkę. Rosja to najbogatszy kraj na ziemi i aż ich skręca żeby zawładnąć tymi ziemiami. Oby im się nie udało bo zacznie się na dobre NWO. Na razie Rosja przeszkadza..
 • @wk..ny 17:17:15
  Służby brytyjskie stawiając na ten wariant chcą ukryć swoje partactwo.... Dziwne to ojciec wydalony a córka tam i z powrotem Londyn - Moskwa. Na pewno Skripal - jego córka i sierżant angielskiej policji używali tej samej szminki do ust i tego samego cienia do powiek !!!
 • @Arjanek 13:10:04
  Masz dowody, kto go otruł?
  Przedstaw.
 • @Talbot 16:18:50
  Podobno Ty też jesteś żyd? Udowodnij, że nie? Pokaż nam zdjęcie swego penisa i swoją twarz.
 • @kula Lis 67 18:10:47
  Pewnie nie chodziło o szpiega - zdrajcę - emeryta lecz o jego córkę, współczesną Mata Hari:)
 • @trojanka 17:35:46
  Zgadzam się w 100% z opinią autora tego artykułu. Pierwsza zasada prowadzących śledztwo to ustalić kto miał motyw aby dokonać zbrodni.
  Wszystkie sznurki czy powiązania biegną do białego domu, poróżnienie Europy i Rosji leży w interesie USA, utrata pozycji dominującej w świecie jest bolesna i trudno będzie się z tym pogodzić przeciętnym amerykanom. Politycy zdają sobie z tego sprawę i próbują różnych sposobów nawet kryminalnych aby odciągnąć w czasie widmo katastrofy gospodarczej ,jak koszmar wygląda Detroit, niegdyś chluba amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego, a dziś miasto-widmo. Skłócona Europa (Moskwa niegdyś miasto europejskie) leży w interesie USA, dziel i rządź.
 • @Nibiru 18:52:18
  przyznaję rację,

  wystąpienie Rosji w radzie bezpieczeństwa było sztampowe, a zatem żałosne , przegrane, a można było ugrać wiele,

  ciekawe, że po raz kolejny Putin tak daje się ograć, podczas olimpiady odebrali mu Ukrainę, co teraz ?

  czy te łapówki przy okazji budowy obiektów sportowych są tego warte ?
 • Dziś przypada 50 roznica
  wydarzenia które było bezpośrednią konsekwencją bezczelnej prowokacji,kłamstwa i poczucia bezkarności.

  https://www.den24.cz/wp-content/uploads/2016/05/My_Lai_massacre-714x437.jpg

  http://woodstockwhisperer.info/wp-content/uploads/2016/03/Deadvietcong2-1038x576.jpg
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_M%E1%BB%B9_Lai

  Masakra wioski My Lai miała miejsce właśnie 16 marca.Kiedy informacja o zdarzeniu wyszła na jaw wstrząsnęła światem.Mimo to winni nie zostali ukarani.
  Konflikt amerykańsko-wietnamski wybuchł w wyniku kłamstwa i manipulacji strony amerykańskiej.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Incydent_w_Zatoce_Tonki%C5%84skiej

  Wypisz wymaluj wszystko jak dziś.Jest kłamstwo,jest prowokacja,czekać tylko na nowe My Lai.
 • @Nibiru 18:52:18
  Sorki, pieprzysz.
  Każdy na tzw. Zachodzie wie, że po Mundialu Putin weźmie się za to towarzycho wzajemnej adoracji. U siebie i za rubieżą.
  Dlatego takie piski i działanie paniczne "elit" tzw. Zachodu.
  Za późno, mleko już się rozlało, zatem pół roku mają ciotowate członki UE aby rozpętać wojnę albo zaakceptować Rosję z jej wartościami, że parada równości nie będzie maszerować przez Moskwę, że rodzina to kobieta i mężczyzna.
 • @trojanka 17:35:46
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/755/59/7555906.jpg

  Były szpieg(nigdy nie był, nie ma i nigdy nie będzie byłych szpiegów, były może oznaczać tylko martwy szpieg-dop. mój): Skripala otruli amatorzy...Zamach na byłego funkcjonariusza GRU Siergieja Skripala pod żadnym względem nie przypomina pracy służb specjalnych. Sputnik Estonia dowiedział się o tym od generała radzieckiego wywiadu wojskowego na emeryturze, Willema Rooda. Według Rooda, Skripal miał kiedyś dostęp do bardzo ważnych informacji, w tym wywiadowczych, na temat kadr wywiadu wojskowego. Wydał Brytyjczykom dziesiątki osób, które mogły na skutek tego poważnie ucierpieć. Z tego powodu Skripal mógł mieć osobistych wrogów, nienawidzących go do tego stopnia, że postanowili go zabić. Jednak, jak mówi generał, wybór czasu i miejsca zabójstwa, broń morderstwa i sama jej realizacja, podważają tę wersję. Według niego, próba zabójstwa nie została dokonana przez profesjonalistów, lub też została dokonana przez profesjonalistów, których celem była nie śmierć Skripala, ale wywołanie międzynarodowego skandalu. Jeśli zaczniemy od wątpliwej wersji osobistej zemsty byłych kolegów Skripala, to zabójca musi być związany z wywiadem. To osoba, która jest w stanie zdobyć rzadką truciznę i posiada odpowiednie przygotowanie do jej zastosowania, uważa Rooda. Jednakże wywiad wojskowy nigdy nie używał żadnych egzotycznych trucizn i substancji radioaktywnych w celu potajemnego eliminowania wrogów, mówi Willem Rooda. Trucizna "Nowiczok" była w przeszłości w arsenale radzieckiej armii, ale do tajnych operacji nigdy nie była używana, ponieważ nie spełniała wymagań wywiadu wojskowego. Służby specjalne wszystkich najważniejszych państw świata mają o wiele bardziej "poręczne" i praktycznie niewykrywalne sposoby wyeliminowania niewygodnych ludzi. Ponadto ani Rosja, ani jej służby specjalne, w tym wywiad wojskowy, nie miały żadnego powodu, by wydać wyrok śmierci na Skripala i wprowadzić go w życie, powiedział emerytowany generał. Po pierwsze dlatego, że jest to nielegalne, a ktoś obdarzony władzą musiałby wydać tajną decyzję o popełnieniu przestępstwa, które z pewnością zostanie odkryte. Ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Po drugie, Skripal nikomu, jak już wspomniano w Moskwie, nie był potrzebny. Jedynym powodem jego "eliminacji" może być jedynie oczywiste, nieuniknione i bardzo poważne zagrożenie dla interesów kraju ze strony "skazanego". Ale w tym przypadku Skripal już dawno by umarł. Willem Rooda całkowicie wyklucza wersję zemsty państwa lub służb specjalnych. Ekspert uważa, że teoretycznie każdy Rosjanin spośród byłych pracowników służb specjalnych mógł być otwarcie lub tajnie włączony w realizację tej akcji, ale wszystko to wyraźnie zostało zrobione w celu politycznej prowokacji. I jej autorów nie powinno się szukać w Moskwie.


  Ps..Bardzo trzeźwe argumenty. Powinni na nie odpowiedzieć brytyjskie głupole. "Skripala otruli amatorzy" ... i tu się nie zgadzam z panem generałem, ponieważ nie ma żadnych wiarygodnych dowodów na to, że ktokolwiek został otruty. O tym rzekomym incydencie dowiedzieliśmy się z mediów i z paplaniny brytyjskich polityków. Nie znamy również dalszego scenariusza tej maskarady. Może jutro, albo w niedzielę wyborczą Skripal i jego córka będą musieli umrzeć, a może nie. Nowiczok był już bohaterem jednego z odcinków brytyjskiej serii TV: "Strike Back: Retribution" w 2017 roku: "Dla wielu Brytyjczyków obecna farsa medialna dotycząca rzekomego ataku z trucizną w Salisbury nie jest pierwszym spotkaniem z cytowaną już toksyną Nowiczok: W roku 2017 w wyprodukowanym przez Sky szóstym odcinku serialu: "Strike Back", twarda brytyjska elitarna grupa "Sekcja 20" ma za zadanie złapanie zbiegłego islamisty, który chce dokonać zamachu z silnymi toksynami. Prawdziwym złoczyńcą w tej historii jest jednak Karim Markow, naukowiec rosyjsko-czeczeński, który najpierw zatruł swoich kolegów Nowiczokiem, który sam opracował, a następnie chciał go sprzedać, na przykład islamiście Omairowi, albo Miloszowi Borisowiczowi, białoruskiemu handlarzowi narkotyków, który z kolei współpracuje z prawicowymi ekstremistami."

  deutsch.rt.com/international/66698-giftgas-als-serienheld
 • @lorenco 19:38:46
  jakie pół roku ?

  wojna może rozgorzeć lada dzień. Ot choćby w dzień wyborów, po co czekać na mundial.
 • @Nibiru 19:53:20
  Husky napisał pod moją notką:
  Bojkot mundialu w Rosji - News
  Jak informuję CNN reprezentancje Włoch i Holandii nie jadą na mundial w geście solidarności z Wielką Brytanią.

  Takie wiadomości macie na tym zachodzie.
 • @kula Lis 67 19:43:57
  Az się boję lodówki otworzyć!

  Kurde balans, Hitlarię też Putin załatwił!!

  to się nazywa mania i fobią!kończy się fartuchem z długimi rękawami zawiązanymi z tyłu.

  https://youtu.be/LzBGDsSxxbo

  https://youtu.be/e1cSCIMRReg

  https://youtu.be/Rbp3yne4h_4
 • @lorenco 20:10:56
  A ironie Waść zrozumiał.
  Jestem kibolem więc wiem co pisze
  8-))))))
 • @Nibiru 20:04:24
  tylko że ja nie bardzo kumam, skąd wziąć próbkę do badań, no chyba że panienka miała cały zapas trutki.
 • tymczasem Macron zaproponował szczyptę PRLu
  „W miastach i wsiach będziemy otwierać biblioteki działające wieczorami i w dni wolne od pracy, aby pozwolić każdemu na odpoczynek za pośrednictwem kultury. Cieszę się, że utrzymujemy taki związek z rosyjskim narodem"
 • @Nibiru 20:20:26
  Już od 2014 roku śledzę i te i te media i przekonałem się, że media w Rosji są o WIELE razy wiarygodne niż te na zachodzie. Nie należą do magnatów medialnych, tak jak polskie.
  A to, co mówi Putin przedstawiane jest na zachodzie wybiórczo, zatem Ty masz takie zdanie jakie masz.
  Neon jest portalem, gdzie można zapoznać się bezpośrednio z opiniami z różnych stron. Strona, która zna j. rosyjski przedstawia wiadomości z Rosji.
  Warto je też czytać aby mieć rozpoznanie a potem wyciągać wnioski.
  Poza tym wybory w Rosji są sprawą Rosjan, nie moją na przykład i nie wtrącam się, choć dla mnie mógłby wygrać Żyrinowski aby elity na tzw. Zachodzie , przepraszam za wyrażenie, posrały się rzeczywiście ze strachu.
 • @Husky 20:25:50
  Coś mam do Ciebie, że podałeś "wiadomości" z CNN? Nic.
  Przeczytałeś, podałeś, wierząc w ich prawdomówność.
  Już Trump oskarżał tę stację o fake news, zresztą nie tylko on.
  A kłamliwa stacja, wielka stacja, działa sobie w najlepsze, wpływając na opinie obywateli nie tylko USA.
  A za kłamstwa powinna już dawno zostać zamknięta.
 • @interesariusz z PL 20:30:51
  Rosja chce próbki krwi i tkanek poszkodowanych, czyli konkretnie to, co wskaże na rodzaj trutki czy środka chemicznego.
  Zaproponowała też natychmiastowe dostarczenie antidotum dla pacjentów, jeśli to substancja Nowiczok, zwłaszcza, że Julia jest obywatelem Federacji Rosyjskiej. I co? I NIC!
 • @lorenco 21:23:42
  //Przeczytałeś, podałeś, wierząc w ich prawdomówność.//
  tyle ze w CNN o tym nie mowili
  8-)))
 • @Husky 21:43:57
  To nieładnie z Twojej strony. Agenci mogą Cię wymacać i pociągnąć do odpowiedzialności za działanie na szkodę CNN, z której to stacji zrobiłeś głupa.
  A tak ogólnie, zaraz wejdę na stronę CNN i poszukam co tam, jak tam.
 • @lorenco 21:51:29
  to sciek nie TV
  jak nasze TVN
 • @Husky 22:00:12
  Hehehe, teraz TVN może poczuć się obrażone:)
  A TVN nie jest raczej nasze, czyli polskie.
  Zresztą mało co jest, OJ tak to jest!
 • @lorenco 22:09:13
  W cywilizowanym świecie trzeba udowodnić winę oskarżonemu i dopóki to nie nastąpi, obowiązuje zasada domniemania niewinności. Dowodem na to czym podtruto Skripala i jego córkę są próbki pobrane do badań od ofiar. Te próbki powinny być pobrane i przebadane w laboratorium w obecności rosyjskich specjalistów, ponieważ to Rosję obwinia się o ten czyn. W każdym innym przypadku jest to podłą antyrosyjską intrygą, czego dowodzi niedopuszczenie Rosjan do śledztwa! Natomiast pozytywny wynik badań na dowolną truciznę, jest jedynie wskazaniem na to, czym się posłużono do próby otrucia tych ludzi, ale nie stanowi dowodu na to kto tego dokonał.
 • @lorenco 22:09:13
  A może córcia wiozła coś tatkowi co mu było pilnie potrzebne bo z tego zawodu nie wychodzi się przecież nigdy a jak donoszą angielskie gazety tako takim spokojnym emerytem nie był bo pisze się tu, że tatuś pomagał zachodnim służbom jako "niezależny ekspert od wschodu '' a walizka była super szczelna coby nie wytruć pasażerów samolotu a służby celne na lotnisku takie walizki to puszczają ot tak coraz większa lipa tu wychodzi, w tej sytuacji to nie Rosja zaatakowała bronią chemiczną Anglię tylko córka Skirpala.
 • @Nibiru 21:41:31
  Nie oglądam RT. Inne tak, mam swoje ulubione programy.
  Co mogę Ci powiedzieć: SANKCJE wobec Rosji...jaja jakieś! Reklamy całego asortymentu z zachodu od leków, kosmetyków, - wszystkie takie same reklamy jak u nas w Polsce i w UE - aż po samochody.
  Ktoś tu łże?
  Polecam:
  Wpisz w YT, powtórki programów na żywo, nasi z Polski często tam występują, plują na Rosję, hihihi:
  60 минут
  Время покажет
  Вечер с Владимиром Соловьевым
  "Место встречи".
  Są codziennie w dni robocze w Rosji, powtórki na YT późnym wieczorem naszego polskiego czasu, na żywo wcześniej, ja wtedy nie mam czasu śledzić.
  Występują tam w dyskusji goście z USA, Niemiec, Polski, Ukrainy i banderowcy i nie, Polski, opozycja rosyjska i inni w zależności co się dzieje na świecie.
 • @lorenco 22:31:06
  A, zapomniałem dodać, że to po rosyjsku, zatem coś ten rosyjski trzeba znać.
 • @kula Lis 67 22:25:07
  LIPA!
 • @lorenco 22:36:41
  Ta sprawa śmierdzi na odległość...W brytyjskich mediach jest więcej pytań niż faktów. Jestem na bieżąco z nowymi danymi medialnymi w tym kraju. Wychodzi na jaw, że tę truciznę posiada Uzbekistan i Ukraina oraz z pewnością USA i po otrzymaniu azylu w tym kraju przez uczonych radzieckich pracujących przy jej tworzeniu...Nie wierze brytolom. To jest gruba prowokacja. Banda smarkaczy ponownie bawi się milionami ludzi i na chama stara się uzasadnić wojenkę. Tu nie chodzi o Skribala, czy jak mu tam. Przecież Rosjanie mieli tego człeka (ich obywatela) w swoim więzieniu. Mogli go osądzić i stracić. Nie zrobili tego. Ba, wydali go brytolom w ramach wymiany agentów. Podobna prowokacja z "bronią masowego rażenia Saddama" miała uzasadnić inwazję na Irak. Tym razem chodzi o Syrię, a dokładniej o fizyczną likwidację Assada w jakims gigantycznym nalocie na Damaszek. Spójrzcie na północne wybrzeże Afryki. Anglosasi wytłukli tam już wszystkich przywódców państw i od tego momentu zaczął się niebywały, gigantyczny potop islamski zalewający Europę. Teraz chcą załatwić Assada i szukają pretekstu. Nikt rozsądny nie wierzy w to, że Assad byłby na tyle głupi, by używać broni chemicznej. To była prowokacja, w której poświęcono wielu cywili. Teraz jakiś jeden agencina ma się stać powodem do bombardowań.
 • Oto motyw Londynskiego City i Wal Strett-kto wie moze zasadniczy
  Systemowi anglo - amerykanskiemu pali sie grunt pod nogami
  O ile w przypadku Husejna i jego deklaracji przejscia na euro,oraz Kadafiego i jego pomyslu uni pułnocnoafrykanskiej ze zlotym denarem mozna było jakos zaradzic [wiadomo dyktatorzy]. O tyle taka tendencja nakreslona przaz Rosje to juz powazniejszy problem,parasol atomowy jaki ma Rosja moze ochronic odejscie wielu panstw od dolara tym samym pozbawic USA i caly system anglo-amerykanski globalnego podatku[czytaj kradzierzy]zbudowanego na narzuconej swiatu walucie rezerwowej jaka jest dolar ktory uczynil USA militarna i gospodarcza potega [ktoby nie chcial miec w piwnicy drukarki dolarow i je drukowac ponoszac tylko koszt farby i papieru] Rosja stworzyla zagrozenie utraty monoolu i tylko Rosja moze ten proces przeprowadzic,niestety niema jak Rosji tego wyperswadowac [ bo np ,,wielka fala, zmyje zachod -Klimuszko] pozostaja wiec wojny peryferyjne, finansowe ,gospodarcze,oczernianie prowokacje itp coz innego im pozostaje. podobnie widzi to Benjamin Fulford. Ich system zyl z niewolnictwa, koloni,potem neokolonializmu teraz Rosja moze im to ograniczyc doprowadzajac do katastrofy system finansowy zachodu. co mowi Fulford[ze strony ,,kochne zdrowie,,ponizej

  ..... Niezależnie od wydarzeń na niebie, amerykański system petrodolarowy jest obecnie w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ponieważ najwięksi eksporterzy ropy, Rosja, Wenezuela i Iran, sprzedają ropę bez przechodzenia przez system dolara. Próby amerykańskiej agendy zmiany reżimu w Iranie i Wenezueli do tej pory zawiodły; Ośmiela to innych głównych eksporterów energii, takich jak Katar i Indonezja, na myśl o ominięciu petrodolara. Ponadto Rosja po raz pierwszy podwoiła swoje możliwości eksportu ropy naftowej do Chin 1 stycznia już nowym rurociągiem.
  Pakistan również zadał poważny cios starszemu systemowi, ogłaszając, że użyje chińskiego juana w handlu, jednocześnie wypędzając 1,4 miliona Afgańczyków i zapraszając Chiny do zbudowania tam bazy wojskowej. Oznacza to, że dochody z heroiny z Afganistanu mogą być zagrożone. Ponieważ petrodollar jest dokładniej opisany jako petro-narko-dolar, to także wielki cios dla starego systemu.
  Na tym tle Chiny rozważają 18 stycznia jako datę rozpoczęcia handlu kontraktami futures na ropę denominowaną w chińskim juanie i złocie. Benjamin Fulford
  nadużycie link skomentuj usuń
  jan 16.03.2018 22:52:32
 • @kula Lis 67 22:47:25
  Assad jest w miarę bezpieczny, chyba, że stanie się coś nieprzewidzianego, na co człowiek nie ma wpływu.
  Rosjanie mówią: my swaich nie zdajot!
  Na pewno Rosja ma tam w Syrii swoje interesy aby Kaukaz był bezpieczny, jednak jak do końca zgniecie agenturę syjonistyczną, inne kraje arabskie i afrykańskie będą jej dozgonnie wdzięczne.
  Izrael, państewko wielkości naszego województwa np. świętokrzyskiego, niech sobie będzie w pokoju i spokoju, niech uzna państwo Palestyna i niech się weźmie za pracę uczciwą a nie wojenki i geszefty, w kółko wspominki o holokauście, w kółko wyciąganie od innych narodów kasy.
  Żydzi: do roboty, do roboty!
  https://www.youtube.com/watch?v=imKD1msSx9s
 • @jan 23:24:15
  5*
 • @lorenco 23:29:09
  "Izrael, państewko wielkości naszego województwa np. świętokrzyskiego,..."

  A jakich to ja się rzeczy ostatnio dowiedziałem o.... Wenecji...

  Ale co do reszty to pełna zgoda.
 • @lorenco 22:09:13
  Gdyby żył Goebels i złożył podanie o pracę do TVN , to by go nie przyjęli. Za cienki!
  Życzę Wam dobrego dnia.
 • @lorenco 23:29:09
  Na początku 2011 siły specjalne UK? USA wykorzystały jordańską bazę wojskową / Jordan’s military base do organizowania protestów przeciwko Assadowi w przygranicznym mieście Daraa. Dzięki organizacyjnym zdolnościom Bractwa Muzułmańskiego i głębokim kieszeniom Arabii Saudyjskiej, w całej Syrii wystąpiły brutalne protesty / violent protests, a "zagraniczniacy" utworzyli zbrojnych bojowników pod nazwą Wolna Armia Syryjska (FSA). Po upadku Kadafiego pod koniec 2011, z Libii przez Turcję do Syrii przetransportowano śmiertelną broń np. rakiety Stinger i gaz Sarin / Stinger missiles and Sarin gas. Nawet przy całej tej pomocy, FSA nie mogła wygrać wojny. W tym momencie NATO i neokoni chcieli zbombardować Syrię, ale Rosja i Chiny zawetowały to w ONZ, i wojna do wyczerpania weszła w następną fazę.2012. Na początku 2012, ktoś zadzwonił do Alkaidy (w dokumentach rządowych występuje jako AQ albo AQI). Zawahiri, ważny lider AQ, wezwał o pomoc / called for help i do Syrii spieszyli doświadczeni islamscy terroryści z całego świata. Sekretarz stanu Hillary Clinton, otrzymała e-maila / received an email od swojego głównego doradcy, mówiący, że "Al.-kaida jest po naszej stronie". Alkaida przemianowała się na Al Nusra, i straszna broń taka jak wyrzutnie granatów, moździerze, czołgi i rakiety przeciwczołgowe zaczęły wlewać się przez Turcję i Jordanię do Syrii.CIA wydała $100.000 na szkolenie każdego rebelianta / $100,000 to train each rebel. Na terrorystów jeszcze raz zmarnowano miliardy dolarów. Obserwując zachodnie media, nie można by dowiedzieć się, że bardzo wspieraliśmy Alkaidę i jak bardzo uzbrojeni byli ci "rebelianci”. Zachodnie media i politycy też trzymają się swoich tematów i o tych wszystkich bojowników mówią jako "umiarkowanych rebeliantach". Ale wielu z nich to bezwzględni islamiści, którzy wykorzystują zamachy samobójcze, ścinają nawet dzieci, i popełniają niewyobrażalne okrucieństwa. Są też fanatykami religijnymi chcącymi zabijać chrześcijan i szyitów. Dokładnie opisuję to w mojej książce Dekonstrukcja wojny syryjskiej / Deconstructing the Syrian War. W tym momencie wojna syryjska przestała być wojną domową i zamieniła się w inwazję. Memorandum Pentagonu ostrzegło przed tą lekkomyślną polityką i dokładnie przewidziało /precisely predicted powstanie takich grup jak ISIS. Oczywiście Biały Dom i inni urzędnicy je zignorowali. 2012 był też rokiem kiedy prawdziwym stał się problem uchodźców. Do końca roku Syrię opuściło prawie 200.000 ludzi. W kolejnych latach liczba ta wzrośnie do 5 mln. Kiedy FSA i AQ nie udało się obalić Assada, przyszli rządzący zaczęli rekrutować sannickich ekstremistów w Iraku. W kwietniu 2013 oficjalnie utworzono ISIS. W następnym ci barbarzyńscy salafici zdobędą znaczną część wschodniej Syrii.Był to też rok kiedy przekroczono czerwoną linię Obamy użycie broni chemicznej przez Assada. Eksperci z ONZ udali się na miejsce tuż po i odkryli, że to naprawdę buntownicy it was actually the rebels najprawdopodobniej użyli broni chemicznej. Raport szybko stłumiła zachodnia machina propagandowa. 2014-2016...Następne 2 lata były powtórzeniem codziennej wojennej brutalności, i ISIS odnosiła sukcesy na wschodzie. Zawsze kiedy buntownicy zaczęli przegrywać, albo zwiększano dostawy broni, albo Izrael leciał do Syrii i bombardował syryjską armię / bomb the Syrian Army. Pod koniec 2015, syryjski rząd poprosił o pomoc Rosję. W ciągu miesiąca Putin osłabił ISIS niszcząc większość tankowców / destroying most of the oil tankers które ISIS używała do transportu ropy do Turcji. Pod koniec 2016 syryjski rząd wygrywał, wyzwolono spod Alkaidy Aleppo, i ISIS brakowało gotówki i morale. 2017..Był to wspaniały rok dla Assada. Do marca ISIS utraciła ponad 300 miast, przejęła je armia syryjska. Alkaida była w podobnie złej sytuacji, tracąc jedno duże miasto po drugim. Co więcej, w lutym Trump przestał zbroić / stopped arming rebeliantów. Pod koniec marca Trump i Tillerson wyszli ze sloganem / dropped "Assad musi odejść". I w końcu Assad przygotowywał się do konferencji pokojowej UE- ONZ / EU-UN peace conference 4-5 kwietnia. To był moment kiedy wszystko szło na korzyść syryjskiego rządu kiedy miał miejsce rzekomy atak chemiczny na terenie kontrolowanym przez rebeliantów. I jeszcze to stało się tego samego dnia kiedy rozpoczęła się konferencja pokojowa. Bez żadnego dochodzenia, w ciągu godziny po pokazaniu zdjęć i video, za winnego establishment uznał Assada. Na miejsce nie wysłano żadnego niezależnego lekarza ani eksperta. Kto poświęcił czas na analizę krytyczną sytuacji ten dowiedział się, że atak chemiczny był albo oszustwem, albo atakiem fałszywej flagi / hoax or a false flag attack.2018. Po pokonaniu ISIS, Ameryka nie opuściła Syrii, bo prawdziwym celem jest bałkanizacja Syrii i przygotowanie do wojny z Iranem. Dlatego globaliści teraz próbują wykorzystać Kurdów jako narzędzie zastępcze. Jest prawdopodobne, że Ameryka będzie przez długo mieć bazy wojskowe w Syrii. Dopóki amerykański rząd będzie mógł pożyczać pieniądze, będą kontynuowane takie dzikie przygody.W dążeniu do realizacji hegemonicznych celów geopolitycznych, elity wywołują chaos na świecie i nieodwracalnie uszkadzają zachodni kompas moralny. Zasadą rządu globalnej mafii wydaje się być taka: jeśli grasz według naszych zasad, będziemy dla ciebie mili, w przeciwnym wypadku…Assad z małżonką spotyka brytyjską królową / Assad spotyka Jimmy’ego Cartera i Nancy Pelosi. Takie są 3 wersje wojny syryjskiej. W którą wierzą Amerykanie? Czas powiedzieć, że Rosja wstała z kolan, więc będą robić wszystko aby ją zniszczyć. I po wejściu Rosji do Syrii, znacznie wzrosły apetyty mocarstw, którymi są USA i Rosja. Stąd też imperialiści będą przeciwdziałać rosyjskim apetytom na wszelkie sposoby. Tu Białe Hełmy kręcą dowody na zbrodnie wojenne Assada. Działaczka pro-rządowa Penelope Stafyla pokazała szereg zdjęć rzekomo ujawniających studio medialne Białych Hełmów, które produkuje dowody na zbrodnie wojenne reżimu Assada we wschodnim regionie Ghouta, koło syryjskiej stolicy Damaszku. Te zdjęcia są szczególnie ciekawe kiedy krążą raporty o nowym "chemicznym ataku" przeprowadzonym przez "reżim Assada" we wschodniej Ghouta. Ta nowa narracja o "ataku chemicznym" pojawiła się kiedy siły rządowe pokonują bojowników na tym terenie i rzekomo rany odniosło 30 osób.
 • @lorenco 23:29:09
  Jeszcze przed Brexitem Anglia podpisała potajemnie z Rosją pakt o nieagresji. Jednak Rosja za "oczywistą zdradę" odpłaci się Anglii podczas ataku na Europę gdy sama zostanie pierwsza zaatakowana. Wielka Brytania pójdzie na pierwszy ogień i zostanie zrównana z ziemią, a nie ma czym na rosyjski atak odpowiedzieć. Tak mówi jedna z przepowiedni przyszłości dla Europy. Ta oto przepowiednia pochodzi z lat 60 tych 20 wieku.
 • @lorenco 23:29:09
  Jeszcze przed Brexitem Anglia podpisała potajemnie z Rosją pakt o nieagresji. Jednak Rosja za "oczywistą zdradę" odpłaci się Anglii podczas ataku na Europę gdy sama zostanie pierwsza zaatakowana. Wielka Brytania pójdzie na pierwszy ogień i zostanie zrównana z ziemią, a nie ma czym na rosyjski atak odpowiedzieć. Tak mówi jedna z przepowiedni przyszłości dla Europy. Ta oto przepowiednia pochodzi z lat 60 tych 20 wieku.
 • @lorenco 23:29:09
  UK, USA zawsze prowadzą wojnę przeciw Rosji. Czy to poniżanie i podważanie Rosji na międzynarodowym forum, czy podjudzanie swoich sojuszników na Rosję, czy wywoływanie rozruchów w krajach przyjaznych Rosji, czy to protesty w Rosji itd. za wszystkim stoi wujek z USA albo UK a czasem Niemiec i Francji.
 • @lorenco 23:29:09
  "Zachód robi z Rosji łajdaka, żeby odwrócić uwagę od własnych działań"..Nagłe zaostrzenie antyrosyjskich nastrojów w brytyjskim rządzie i mediach może być środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest utworzenie wizerunku "rosyjskiego wroga", który usprawiedliwia wzmocnienie polityki ingerencji na świecie, zwłaszcza gdy zachodnie interwencje w ostatnich latach odnoszą mniejszy sukces. Kierownik katedry polityki, społeczeństwa i dziennikarstwa politycznego w Uniwersytecie w Sheffield, profesor Piers Robinson opowiedział Sputnikowi w wywiadzie na wyłączność o politycznych celach wspierania takich nastrojów. "Od razu nasuwa się kwestia sytuacji w Syrii. W szerokim tego słowa znaczeniu, wydaje mi się, że z punktu widzenia Zachodu w Syrii wyraźne są strategiczne braki. W tym kontekście wzrosła polityczna dążność do zwiększenia presji na Rosję. Powodem tego może być to, że Zachód usiłuje eskalować sytuację w Syrii. Nie jestem tego pewien, ale to niewykluczone. Szerszy obraz w sensie geopolitycznym to dążenie do demonizacji Rosji w ramach bronienia przez Zachód swoich interesów światowych. Od 17 lat Zachód realizuje agresywną politykę zmiany reżimu, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Można ją pojmować jako reakcję na obawy wywołane pojawieniem się Chin i możliwym powrotem Rosji" powiedział brytyjski profesor. Robinson wyjaśnił też, że dla zachodnich rządów szczególnie ważne znaczenie ma odwrócenie uwagi swoich obywateli, którzy stali się niezwykle świadomi ich interwencji na świecie, zarówno tajnych i legalnych. "Na dany moment pozycja Zachodu przedstawia się dość blado. Jeśli Zachód poniesie w Syrii porażkę, to stanie się ona pierwszym krajem, gdzie usiłowano zmienić przemocą reżim, ale to się nie udało. W celu odwrócenia uwagi coraz bardziej świadomego społeczeństwa od tego, czym od ostatnich 17 lat zajmuje się Zachód, zachodnie władze odczuwają pokusę robienia z Rosji łajdaka".

  Ps..Dokładnie tak jest jak napisano w tytule to prowokacja wymierzona w Rosję. Polecam kawałek o przejęciu carskiej gotówki przez Rząd Jej Królewskiej Mości. Akurat 101 lat i pytanie czy zwrócą zagrabione z odsetkami, czy znów zwalą na Putina :)

  twojahistoria.pl/2017/12/29/brytyjczycy-wybielaja-swoja-historie-z-archiwow-znikaja-niewygodne-dokum
 • @lorenco 23:29:09
  Brytyjczycy wybielają swoją historię? Z archiwów znikają niewygodne dokumenty. Z brytyjskich archiwów znikają dokumenty dotyczące jednych z najważniejszych wydarzeń historii XX wieku. Dziennikarze i historycy patrzą na ten proces z dużym niepokojem. Czy rząd próbuje wyczyścić historię Wielkiej Brytanii z niewygodnych faktów? Jeszcze do niedawna dokumenty dotyczące między innymi kwestii konfliktu w Irlandii Północnej, wojny o Falklandy czy listu Zinowiewa do Stalina (fałszywka z lat 20., będąca prawdopodobnie dziełem MI6) były dostępne publicznie. Obecnie badacze mogą zapomnieć o spokojnym zapoznawaniu się z nimi. Te ważne źródła do dziejów Wielkiej Brytanii, wraz z wieloma innymi, wyparowały z archiwów. Łącznie zniknęło blisko 1000 teczek, z których każda zawierała dziesiątki stron informacji. Już w 2015 roku Foreign Office (Ministerstwo Spraw Zagranicznych) usunęło niewielką część dokumentów dotyczących morderstwa Georgija Makarova. W 1978 roku ten bułgarski dziennikarz i dysydent został otruty rycyną w sercu Londynu, gdy przechodził przez Waterloo Bridge. W National Archive brakuje także między innymi dokumentów dotyczących tego, w jaki sposób brytyjski rząd przejął fundusze rosyjskiego rządu zdeponowane w angielskich bankach po rewolucji 1917 roku. W przypadku listu Zinowiewa, dotyczącego działalności partii komunistycznej w Wielkiej Brytanii, zniknęła cała teczka zawierająca informacje o tym skandalu. Zabrali ją cywilni pracownicy Home Office, które odmawia podania informacji o tym, dlaczego akta zostały przez nich przejęte, jak to się stało, że zaginęły oraz czy zrobiono jakiekolwiek ich kopie. National Archive stara się odzyskać wszystkie dokumenty. W tym celu wystosowuje prośby o zwrot do instytucji rządowych. Jeśli archiwiści nie są w stanie zlokalizować jakiejś teczki, starają się prześledzić co działo się z nią, zanim zniknęła i podejmują wszelkie możliwe kroki, by ją odzyskać. Mniej lub bardziej dyskretne usuwanie niewygodnych teczek z zasięgu obywateli nie jest nową praktyką. Jak donosi brytyjski „The Guardian”, wielu historyków podchodzi z nieufnością do Foreign Office po tym jak gazeta w 2013 roku ujawniła, że rząd bezprawnie przetrzymywał mnóstwo dokumentów historycznych w strzeżonym ośrodku. Obawiają się, że obecna sytuacja to próba tuszowania brytyjskiego zaangażowania w niewygodne zdarzenia. Parę lat temu brytyjskie Ministerstwo Obrony odmówiło ujawnienia szeregu dokumentów objętych Ustawą o Wolności Informacji tłumacząc, że zostały one… zanieczyszczone azbestem.

  Źródła informacji:

  Government admits ‚losing’ thousands of papers from National Archives, theguardian.com.

  Thousands of controversial government papers vanish from National Archives, metro.co.uk.

  Autor: Aleksandra Zaprutko-Janicka


  Ps..Jeden z przykładów, to tuszowanie zakupu klejnotów i lokat rodziny carskiej (po rewolucji i ich emigracji), po znacznie zaniżonych cenach. W latach 20, XX wieku.….kupującym, była rodzina …..królewska. Nawet opublikowano książkę z "obiektywnym" wyjaśnieniem tego zjawiska. Powszechnie uważa się, że Anglicy zawsze mieli nas za nic. Liczył się tylko ich interes. Sprzedali nas w tej wojnie dwukrotnie. A prawda jest taka, że Anglicy od zawsze informują wszystkich, że liczy się tylko ich interes oni tego nie ukrywają. Sami się podłożyliśmy, bo Polacy uwielbiają być ofiarami i liczą na honorowe zagrania z drugiej strony, zamiast twardo rozgrywać politykę zagraniczną. To nasza mentalność sprawia, że dajemy dupy każdemu, kto o to poprosi.
 • @lorenco 23:29:09
  Ludobójstwo w imię imperium. Ile narodów zdziesiątkowali i wymordowali Anglicy?

  https://twojahistoria.pl/2017/12/21/imperium-brytyjskie-podboje-angielskie-zbrodnie-ofiary-czarne-karty/#3


  Ps..Dziwne, że autor nie wie o największym ludobójstwie Anglików w Iranie w czasie/po I WS. Dlatego życzymy im wielu gości z byłych kolonii.
 • @lorenco 23:29:09
  Wielka Brytania odmówiła dopuszczenia Rosjan do śledztwa oraz udostępnienia próbek substancji, która rzekomo pochodzi z Rosji ograniczając się do nagonki medialnej i wymachiwania szabelką. Nie przedstawiając żadnych dowodów wskazujących na Rosję, brytyjska premier Theresa May podjęła tyradę przeciwko Rosji, która poskutkowała wydaleniem 23 rosyjskich dyplomatów. Pociągnie to oczywiście za sobą kroki odwetowe, Rosja wydali pewnie zbliżoną liczbę dyplomatów brytyjskich. Ta dyplomatyczna wojenka przyniesie jednak więcej strat Anglikom bo Rosjanie wyrzucą w pierwszej kolejności tych, co do których mają podejrzenia, że tylko udają dyplomatów. Sprawa Skripala medialny jazgot bez cienia dowodów.
 • @Husky 07:56:37
  Zastępca szefa FBI zwolniony w trybie natychmiastowym. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Jeff Sessions poinformował, że były zastępca dyrektora FBI Andrew McCabe, który był zaangażowany w śledztwo ws. ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA, został zwolniony w trybie natychmiastowym. Jego zwolnienia wielokrotnie domagał się prezydent USA, Donald Trump. Do zwolnienia McCabe doszło po tym, gdy amerykański departament sprawiedliwości odrzucił wniosek, który pozwoliłby mu przejść na emeryturę jeszcze w ten weekend pisze "The New York Times". Nieoficjalnie McCabe jest oskarżony o nieujawnienie faktu, iż autoryzował dla prasy rozmowę z przedstawicielami FBI. Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie domagał się zwolnienia McCabego, ponieważ, jak twierdził, "numer 2 w FBI" był wobec niego uprzedzony, co zostało też wytknięte w republikańskim memorandum komisji ds. wywiadu Izby reprezentów, na którego publikację Trump zgodził się na początku lutego. W oświadczeniu przedstawionym w piątek Jeff Session zaznaczył: Wziąwszy pod uwagę ustalenia Inspektora Generalnego, a także wnioski z postępowania wyjaśniającego biura ds. odpowiedzialności zawodowej FBI i rekomendacje szefa działu personalnego, postanowiłem rozwiązać umowę o pracę z Andrew McCabe w trybie natychmiastowym. Do zwolnienia McCabe'a odniósł się na Twitterze Donald Trump: Andrew McCabe FIRED, a great day for the hard working men and women of the FBI - A great day for Democracy. Sanctimonious James Comey was his boss and made McCabe look like a choirboy. He knew all about the lies and corruption going on at the highest levels of the FBI!

  Ps..Trump wywala ludzi uwikłanych. Duda chroni ludzi uwikłanych a wywala patriotów Polski.
 • @kula Lis 67 11:26:19
  spamerem jesteś.. do tego złodziejem jak Jeznach..
  Twoje wklejki często wykluczają się..

  JAK WKLEJASZ PODAWAJ ŹRÓDŁO/AUTORA!!!!!!!!!!!!!!

  załóż bloga i tam pisz, ale nie wklejaj!!!!!!!!!!!!!!

  może chcesz dobrze.. ale wk..wiasz mnie niemiłosiernie, zapewne nie tylko mnie.. załóż bloga i pisz SAM!!! tysiące liter zbierz i napisz z tego sam notkę przyswajalną.. a tak na początek to udowodnij, że możesz posługiwać się przydomkiem "Kula Lis".. od tego zacznij zakładając bloga.. chwilowo jesteś dla mnie złodziejem..
 • @lorenco 23:29:09
  MSZ Rosji wymienił potencjalnych dostawców Nowiczoka. Trucizna typu Nowiczok najprawdopodobniej pochodzi z Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Szwecji lub USA powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. „W jaki sposób doszli do konkluzji o mającym związek właśnie z Rosją śladzie, jeśli nie przekazali nam tych próbek? Przecież zgodnie z logiką nie mają tej substancji, nie powinni mieć. Z jakimi próbkami ją porównali, aby dojść do takiej konkluzji? Wniosek nasuwa się sam, może nawet nie wniosek, a pytanie: mają próbki, które ukrywali, a może to kłamstwo od początku do końca" powiedziała Zacharowa na antenie telewizji Rossija 24. „Ten związek chemiczny najprawdopodobniej został wyprodukowany w tych krajach, które przypuszczalnie od końca lat 90., w tym do dziś, prowadzą intensywne badania substancji w ramach projektu Nowiczok. Te kraje to Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Szwecja. Trzeba się też zastanowić nad USA" dodała przedstawicielka rosyjskiego MSZ.
 • @lorenco 23:29:09
  Twórca Nowiczoka (mieszkający w USA) twierdzi: Aby ustalić, jaki "środek" został użyty w tym przypadku, trzeba mieć dostęp do potężnego spektrometru masowego wysokiej rozdzielczości, w "bibliotece" którego są widma wszystkich znanych dotychczas związków. Pobrana próbka jest porównywana z już znaną, a komputer wskazuje widmo z prawdopodobieństwem 96 procent." Ciekawe skąd W.Brytania miała wzorzec Nowiczoka? W dalszej części wywiadu twierdzi, że 8 lat temu opublikował wzory chemiczne, na podstawie których każdy kraj może wyprodukować Nowiczoka oraz to, że Nowiczok działa błyskawicznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej