Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Polska na rozdrożu czyli na Pekin!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zawirowania ostatnich tygodni wokół w sumie nic nie znaczącej z technicznego punktu widzenia ustawy o IPN pokazały wyraźnie dwie ważne rzeczy.

Pierwsza to taka, ze nigdy nie było i nie będzie żadnej przyjaźni z Izraelem. Izrael, państwo ufundowane na rasistowskiej ideologii syjonizmu, nie uznaje pojęcia "przyjaźń", uznaje tylko ślepe podporządkowanie. W najlepszym razie pełną neutralność, która i tak jest postrzegana jako forma "antysemityzmu". Innymi słowy każdy kto nie klęka przed Izraelem jest "antysemitą".

Druga to taka, że nasz "wieczny sojusznik", USA, jest dla nas takim sojusznikiem jak wilk dla owcy. Dość łaskawy wilk bo jeszcze nas nie zjadł ale zostawił sobie na później. Wydaje się jednak, że nasz czas ochronny właśnie mija. Gdy 26 października 1991 r., w Moskwie parafowano układ o wycofaniu wojsk radzieckich z Polski mogliśmy uważać, że oto stał się cud - Polska znów wolna! I nie ma tu żadnego znaczenia, że polski udział w tej wiktorii był praktycznie żaden, decyzje zapadły gdzie indziej ale fakt jest faktem.

Był to moment zwrotny w naszej historii współczesnej ale nie został w żaden sposób wykorzystany. W sumie nawet nie mógł bo tzw. "niepodległość" zawdzięczaliśmy nie jakiejś heroicznej walce Polaków tylko igraszkom mocarstw i agenturze, która na przykładzie Solidarności ćwiczyła to co dziś nazywamy "kolorowymi rewolucjami". Wydarzenia z 80' roku to był "prototyp", znacznie później udoskonalony i stosowany przez światowy syjonizm (którego USA i NATO są zbrojnym ramieniem) z większym lub mniejszym powodzeniem na całym świecie. Ostatno, z powodzeniem, na Ukrainie.

Przyjmując, czysto teoretycznie, że w 91' roku w Polsce rządziłaby silna ekipa Polaków to była to niepowtarzalna (?) okazja do wybicia się na suwerenność. Niestety tak nie było, rządziły nami popłuczyny żydowskiego KORu zblatowane z komunistyczną nomenklaturą, która w Magdalence szybko się przefarbowała i zaciągnęła na służbę u nowego pana. Nie za darmo oczywiście, pozwolono im uwłaszczyć się (czyt. rozkraść) na majątku narodowym. Natychmiast sprzedano za garść paciorków resztę majątku narodowego tzw. "wolnemu światu", który do 2004 roku, czyli do momentu wstąpienia do UE wycyckał i wydrenował nasz kraj tak, że mamy teraz jedynie montownie cudzych wyrobów i centra logistyczne.

Równolegle szły prace w kierunku całkowitego pozbycia się choć pozorów suwerenności łasząc się o przyjęcie w struktury NATO. Tłumaczono to rzekomym zagrożeniem ze wschodu - czyli złą Rosją, która nic innego nie robi tylko szczerzy sobie zęby na Polskę. Ta narracja, tylko doprowadzona do granic absurdu, jest kontynuowana zresztą do dziś i daje paliwo polityczne różnym oszołomom (agentom?) typu słusznie miniony minister wojny. Jeśli ktoś kiedykolwiek liznął choć trochę logiki to wie, że tak mogą mówić jedynie wariaci nadający się do zakładu zamkniętego. Gdyby Rosji tak bardzo zależało na Polsce to nigdy by stąd dobrowolnie nie wycofała swoich wojsk. Wmawianie ludziom, że teraz jest inaczej to zwykła manipulacja bo nie o nasze bezpieczeństwo tutaj chodzi tylko o bogactwa Rosji, na których łapę chce położyć międzynarodowy syjonizm.

Do pewnego czasu wszystko szło nawet po ich myśli, wiecznie pijany i skorumpwany Jelcyn pozwalał na niczym nieograniczoną grabież i wtedy Rosja była "szanowanym członkiem wspólnoty międzynarodowej". Psikusa zrobił dopiero Putin i Rosja, praktycznie z dnia na dzień, stała się pariasem świata. Nie rzeczywistym, rzecz jasna, tylko medialnym. I nagle stała się największym wrogiem "wolnego świata" a zwłaszcza Polski, którą Putin za wszelką cenę pragnie najechać i zniewolić.

Naszemu "wiecznemu sojusznikowi" nie zależy wcale na bezpieczeństwu Polski, Polska jest potrzebna jako zapalnik planowanego konfliktu z Rosją i teren, na którym NATO i USA będą prowadzić wojnę, coś na kształt Ukrainy albo Syrii. Odsuniętą od władzy PO nazywa się pogardliwie (i słusznie) "stronnictwem pruskim" albo bardziej dosadnie "pieskami Merkel" lub zamiennie "sługusami Brukseli". Oczywiście dla odróżnienia od mającego monopol na patriotyzm PiS, który "podniósł Polskę z kolan". Ciekawi mnie jedna rzecz - skoro wiszenie u klamki Berlina i Brukseli jest wg pisowców naganne i stanowi praktycznie zdradę narodową (słuszna teza) to jakim cudem serwilistyczna polityka PiS w stosunku do USA i Izraela staje się nagle cnotą? Jeszcze najlepiej w tym serwilizmie wypadają władze PRL (tak od 56') bo oni niejako musieli wejść w buty, które zachodnie mocarstwa uczyły im w Jałcie. Dzisiejsze, "niepodległe" elity kurwią się już z własnej woli. Przymuszonej czy nie przymuszonej ale jednak.

Wracając jednak do tytułowej tezy można powiedzieć nieśmiało, że los znowu podsyła nam szansę. Działania naszego "wiecznego sojusznika" wskazują jednoznacznie w jak głębokim poszanowaniu mają Polskę i do czego Polska jest im tak naprawdę potrzebna. Ustawa amerykańska, umożliwiająca dojenie nas przez Zydów do końca świata i jeden dzień dłużej nie powstała w odwecie za nowelizację ustawy o IPN. Powstała niezależnie i wcześniej od niej. Natomiast przyjęcie ustawy o IPN spowodowało gwałtowną, negatywną reakcję z groźbami włącznie. No nic tylko usiąść i zapłakać, prawda? Naczelnik z Żoliborza już to pewnie zrobił. Oczywiście znając jego "geniusz polityczny" można być spokojnym, rząd "dobrej zmiany" zrobi jeszcze parę kroków chocholego tańca, tak dla motłochu, potem zgrabnie wróci do pozycji łokciowo-kolanowej, z której tak naprawdę nigdy nie wstał. I wszystko wróci do normy.

Wspomniałem coś o nowej szansie dla Polski. Otóż widzę taką tylko jest ona nierealizowalna z obecnymi "elitami" a zwłaszcza z PiS u władzy, który swoje być albo nie być zawdzięcza właśnie naszemu "wiecznemu sojusznikowi" i zarządzającemu nim Izraelowi. Wszystko to oczywiście ma dużo szerszy kontekst bo sam Izrael to tylko jeden z klocków układanki światowego syjonizmu.

Nie ma na świecie państw całkowicie suwerennych, wachlarz zależności - czy to politycznych czy gospodarczych jest ogromny. Chiny zależą od Rosji surowcowo, Rosja zależy od Chin ekonomicznie itd. Nie wystarczy być potęgą nuklearną, tak jak Rosja, by gwizdać na cały świat. Trzeba wchodzić w różne alianse i starać się zapewnić sobie jak najlepszą pzycję. Taką pozycję daje siła własnej gospodarki, siła militarna czy atrakcyjne położenie geopolityczne. Nie ma państwa, które dysponowało by wszystkimi atutami.

Tego zdają się nie rozumieć USA, które podczas gdy Chiny budowały swoją potęgą gospodarczą a Rosja powoli wstawała z kolan (tylko tak naprawdę, nie po pisowsku) przyzwyczaiły się do bycia "narodem wyjątkowym", "jedynym krzewicielem demokracji" i "światowym żandarmem". Policjant, prokurator, obrońca i sędzia w jednym, jak dobry szampon, 4 w jednym.

Dla każdego poważnego analityka jest rzeczą jasną jak słońce, że Chiny dążą do światowej dominacji, idea Nowego Jedwabnego Szlaku jest włanie realizowana w tym celu. Tylko, że jedna dominacja drugiej nierówna. USA swoją dominację opierają na przemocy - finansowej (dolar) i militarnej (NATO). Każdy niepokorny jest natychmiast niszczony. Lista krajów, w których w jakiś sposób interweniowały Stany Zjednoczone po II WŚ jest długa i nie ma sensu jej cytować, zainteresowani sami znajdą.

Chiny dążąc do dominacji stosują inną taktykę - robią dobre interesy, korzystne dla obydwu stron. Naród najechany, zniszczony i obrabowany (Afganistan, Irak, Libia itd) zawsze będzie wrogo nastawiony. Obywatele kraju, którzy mogą korzystać z budowanych przez Chińczyków dróg, kolei, lotnisk czy portów a przy okazji jeszcze się bogacić, będą co najmniej życzliwi. Chiny przeżyły już różne koleje losu, wzloty i upadki i wiedzą doskonale, czym jest woja. USA wojny eksportują i jest to ich sposób na życie.

Polska nie ma wielkiego wyboru, albo będzie wysługiwać się upadającemu imperium albo przejdzie do obozu zwycięzców. Grozicie nam zamrożeniem stosunków ze względu na ustawę o IPN, która ma bronić dobrego imienia Polski? To zabierać swoje zabawki i fora ze dwora!Lepszego momentu niż obecnie nie będziemy mieli.

No ale co z krwiożerczym Putinem, który tylko marzy, żeby zniewolić Polskę? Przecież to paliwo, które napędza nasze "elity". Nie wiem jaki procent Polaków wierzy w tę bzdurną propagandę, mam nadzieję, że nie za wielu. Naszą największą gwarancją i polisą na życie jest jak najbliższa współpraca z Chinami. Mamy jeden ważny atut - nasze położenie, które zamiast być jak do tej pory nieszczęściem może być największym atutem. Jakieś surowce też się znajdą, ludzi mamy nie głupich i przedsiębiorczych. Jest rzeczą więcej niż pewną, że Chińczycy nigdy nie pozwolą Rosji mieszać w ich zupie i to jest nasza polisa. Tylko, że do realizacji tego planu, prostego jak konstrukcja cepa, potrzeba polskich a nie syjonistycznych elit. Oni w końcu będą robili interesy z Chińczykami bo taka jest logika dziejów tylko, że Polska będzie się już wtedy nazywała "Polin".

KOMENTARZE

 • topsze kompinujesz, ale
  nie zmieniałbym ostentacyjnie sojuszy, wystarczyloby otworzyć sie na inne opcje (Białoruś, Kazachstan, Iran, Chiny)

  Co do USA - ie jest to "imperium wcielonego zła" jak chce dr Nowopolski, a po prostu imperium w fazie agresywnego upadku, coś jak Turcja w czasie odsieczy wiedeńskiej - nihil novi sub sole.

  To nie USA nas zawodzi,ale nasi Umiłowani, którzy wytrwale marnują kazdą okazję (np. trump obiecął patronat nad Międzymorzem, ale co rząd zrobił wtej sprawie? nic, zajęty Ukrainą i Izraelem)
  Przy obecnych elitach choćby anioł z nieba zstąpił, to oni wszystko zmarnują

  pozdr
 • @MacGregor 13:43:17
  //Przy obecnych elitach choćby anioł z nieba zstąpił, to oni wszystko zmarnują//

  To właśnie napisałem.
  Przydałaby się baaardzo duża Bereza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:07:22
  Na tą porę za wcześniej byśmy wyskakiwali na front.
  Poczekajmy aż układ sił na świecie się przetasuje.
  W miedzy czasie próbujmy odbudować polski przemysł, ważne też jest uporządkowanie spraw krajowych, choćby te nieszczęsne sądy.
  Trzeba jak najbardziej zmarginalizować tych z pod znaku KOD i totalnej opozycji i pilnować by się nie odrodziła ich odnoga.
  A najważniejsze nie dać się wrobić w jakąkolwiek wojnę z Rosją czy to na naszym czy na terenie Ukrainy.
 • @Oświat 14:20:37
  No jasne, czekajmy aż nas chazarstwo rozkradnie do cna.
  Jak nie teraz to kiedy?
  Nigdy nie ma dobrego momentu, są tylko lepsze i gorsze. A gospodarki pod żydowskim butem nie rozwiniesz.
  Naiwniak...
 • @Oświat 14:20:37
  //Trzeba jak najbardziej zmarginalizować tych z pod znaku KOD i totalnej opozycji i pilnować by się nie odrodziła ich odnoga.//
  Zgadzam się.
  A co z PiS? Przecież to pludry i łachudry.
 • @Autor
  Cała analiza oparta na naiwnym mniemaniu, że "u sąsiada trawa jest bardziej zielona".
  Była Polska zależna od ZSRR, okazało się że im na nas nie zależy i sobie poszli. Była Polska zależna od Niemiec, okazało się że była przy tym "na kolanach", więc znowu nie tak. Jest teraz zależna od USA i okazuje się USA to dla nas "jak wilk dla owcy".
  Malkontenctwo niesamowite, każdy protektor na nic, ciągle źle, nikt nie chce robić nam dobrze. Jak ta "tanecznica" co jej wiecznie "rąbek" przeszkadzał.

  To jedynym liczącym się graczem, z którym jeszcze żeśmy nie próbowali, jedynym który pozostał pozostają Chiny.
  Wyjdzie za czwartym razem, tak jak nie wyszło trzy poprzednie razy? Na pewno nie wyjdzie! Na pewno Chiny "zdradzą" nas jak wszyscy przedtem.
 • Autor
  Mógłbyś Pan "produkować" bardziej poczytne notki.
  Tyle samo czasu wisi co Kosiura a wynik odsłon więcej marny.
  U niego lada moment magiczna standardowa ilość 4-5 tyś.
  A tłok tam jak na Oxford Street
  Tak się robi notki panie,tak
  5*
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:25:15
  ,,A co z PiS? Przecież to pludry i łachudry."

  A kim ich pan zastąpi?
  Ma pan jakieś kadry?
  Ponad to, na dzień dzisiejszy, gdybyśmy chcieli opuścić NATO i UE, to poza zwykłą blokadą gospodarczą, kijowski majdan, albo drugą Jugosławię mamy jak w banku.
  A tego ja bym sobie nie życzył, ani sobie, ani panu, ani Polsce.
 • @Oświat 14:35:20
  Zaznaczyłem, że to czysto teoretyczne rozważania dopóki rządzi POPiS. Mam nadzieję, że starczy kiedyś latarni w Polsce.

  Z POPiSem nic nie ma prawa wyjść. Naukowo udowodnione.
  A ja chciałem sobie pomarzyć, wolno mi, nie?
 • @Husky 14:27:07
  No cóż... Nie mam tak dobrego pióra jak p.Kosiur.
  Bozia poskąpiła...
 • @programista 14:26:26
  Próbować trzeba do skutku.
 • Jak szalec to szaleć !
  Wiem, że to zalatuje humorem nie najwyższych lotów ale co tam, może "mariusz" nie ten od Górskiego, bo ten jest tak prawdziwy, że aż nierealny, może ten "prawdziwy" błaszczak uda się na zakupy militarne do moskwy, po s-400, najnowsze su i migi a przede wszystkim na podpisaniu traktatu o nieagresji miedzy rosja a Polską.
  Skoro turasy robią co chcą, to dlaczego nie my ?
  Wiem, mamy tylko największą ilość generałów na świecie i nic po za tym, "dobra zmiana" psisu zaorała armię na amen !
 • @provincjał 15:19:45
  To wcale nie jest głupi pomysł.
  Ruscy by na pewno nie strzelali do instalacji własnej produkcji.
  No ale "nasi" bardziej nawidzą Rosji niż kochają Polskę.
 • @MacGregor 13:43:17
  USA to żydowska kolonia... więc niczym się nie różni od Izraela w polityce w stosunku wobec Polski i nie tylko..

  Jest proste rozwiązanie ustawowe by Polską rządzili Polacy.
  Trzeba uchwalić ustawę o mniejszościach narodowych że tyle mniejszości narodowych u władzy ile ich w społeczeństwie Polskim.
  Czyli ustawę o parytetach narodowych.
  Dotyczyć to powinno wszystkich organizacji politycznych (partii)
  Organizacje o nadmiarze mniejszości w stosunku od ogólnopolskiego parytetu powinny być traktowane jako partie mniejszości narodowych i traktowane zbiorczo (np 5% miejsc w sejmie dla mniejszości wszystkich razem).

  We władzach wszystkich szczebli powinna obowiązywać zasada parytetu narodowościowego. Podobnie w mediach (%czasu w TV dla mniejszości albo jeden kanał dla mniejszości)

  Parytety narodowe to metoda na to by w Polsce rządzili Polacy.
  (i w Polskich mediach)
 • @Oscar 17:09:10
  Już widzę jak zażydzony Sejm to uchwali. To tak jakbyś odrąbał sobie lewą rękę prawą :)
 • "Lwów nie Polskich Panów"
  https://pl.sputniknews.com/polska/201803067496391-sputnik-polska-ukraina-lwow/

  Polską reakcją powinno być hasło:
  "Polskie miasta nie dla Ukraińskich gasarbaiterow"

  a zaraz po tym zakończenie procesu wspierania Polskim socjalem Ukraińców oraz zakończenie programu "praca dla Ukraińca".

  Tego niestety PIS nie zrobi.
  a może ... złapał by znowu trochę punktów.. tak jak za 500+ i za walkę ze szkalowaniem Polski przez żydów.

  Jarek musiałby być "Orbanem".
 • @programista 14:26:26
  Trzeba przede wszystkim zerwać wasalny "sojusz" z Watykanem (Konkordat). Polski kościół powinien być Polski i niezależny od Watykanu.
  Nie odbieramy ludziom prawa do wiary ale zrywamy łańcuchy którymi krępuje nas Watykan (narzuca nam swoich urzędników a tym samym swoją politykę)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:15:19
  no wiem że to niełatwe.
  Może tam jednak jest trochę Polskiego pierwiastka.
  Choćby szuje które sprzedadzą się każdemu w charakterze szczurów opuszczających tonący żydowski okręt.
  Tacy zrobią wszystko dla kariery.

  A za chwilę "żydowski okręt" będzie tonący... i szczury będą się ewakuować, zmieniać maseczki...konwertować w kierunku polskości...itp

  są takie szanse.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:23:50
  Oczywiście, że gospodarka się nie rozwinie pod butem takich nieudaczników. Polacy nie mają szans na prywatną inicjatywę ze względu ma mordercze obciążenia fiskalne wprowadzone celowo. UE wprowadziła zapisy, że państwo nie może dotować gospodarki, bo to sprzeczne z zasadami wolnego rynku. W Polsce nie ma czego dotować, bo nie ma polskiej gospodarki. Żydy rozwalili wszystko.
 • @Oscar 17:31:20
  Polscy Biskupi powinni być wybierani przez Polskich katolików w wyborach powszechnych a nie przez obcy Polakom Watykan.

  To byłby kościół choć trochę demokratyczny a nie jak dotychczas hierarchiczny. Hierarchia to jak wiadomo przeciwieństwo demokracji.

  Proste pytanie czy antydemokratyczna z natury rzeczy hierarchia może być fundamentem demokracji .. jak na wciskają solidaruchy ?
 • @programista 14:26:26
  Olaboga, Chiny nas zdradzą! A co maja nas niańczyć? Wywalmy w końcu nieudaczników, którzy myślą o własnych 4 literach i trzęsą portkami przed "gównianym państewkiem w Palestynie" jak określa to red. Michalkiewicz. Nawet strategiczny sojusznik ich wydutkał, a oni siedzą jak myszy pod mietłłą. To po co siedzą i chramolą o patriotyżmie? Patriotyzm to dla nich frazes. To ludzie o dość prymitywnej mentalności i wątpliwej moralności.
 • Myślę, że bliżej Polakom do
  "duchowości" Chińczyków niż do POjebów z usraela !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:07:22
  //Przy obecnych elitach choćby anioł z nieba zstąpił, to oni wszystko zmarnują//

  Gdyby Jezus zstąpił z nieba, to by go najpierw do Polski nie wpuścili, bo przecież imigrant, a gdyby już się w Polsce znalazł, to by go zamknęli za obrażanie uczuć religijnych. Takie te nasze elyty :)
 • @Oświat 14:20:37
  Gdyby ograniczyć opozycję, to by nas PiS rozkradło w ciągu max roku więcej. Tylko dzięki opozycji wiemy jak kradną, z Tadeuszem R w roli pasera. Gdy złodziej u steru rządów przemysłu nie odbudujesz. A wojenka? Dziś mamy tylko dobre stosunki dyplomatyczne z San Ecobar.
 • @Zawisza Niebieski 19:20:04
  Ty jakąś nienawiśią zioniesz do o, Rydzyka, ale zważ, że ma wielu słuchaczy, w tym osób starszych. Na nich też przelewasz swoje złe emocje? Prezenty dla Ukrainy albo JP Morgan to szczegół? Uważaj, aby ta nienawiść cię nie zeżarła.
 • @Oscar 17:09:10
  Czy masz Wasc recepte na zydowski episkopat? Toz to fundament Narodu...
 • @wercia 19:31:40
  Widzisz, jak się zabezpieczyć by nikt nie odważył się patrzeć na ręce, gdy dokonuje się rzeczy na granicy przestępstwa? Wmówić ludziom, że wszyscy co krytykują "zioną nienawiścią".
  Ja tylko pałam miłością do Polski oraz pilnuję pieniędzy, które każdy Polak zanosi do Urzędu Skarbowego, w tym ja.
  W ciągu ostatnich dwóch lat okradziono Polskiego podatnika i zaniesiono na Tadeusza R, różne są szacunki, ale pewnie nie skłamię, gdy powiem, że to dobrze ponad 70 mln zł. Ale z pewnością to znacznie więcej, bo różne są źródła. Zlecenia z urzędów, nagrody, dotacje, organizacja imprez, szkoleń w Toruniu itd.itp. Ja tego człowieka wyczułem już dawno, stąd moja wydaje mi się prawidłowa. To oczywiście wyklucza jakiekolwiek negatywne moje odczucia do ludzi, których zwiódł. Religia, wiara człowieka to siła, która w rękach sprytnego hochsztaplera potrafi wielu ludzi zwieść. Jak widzisz człowieka udającego wierzącego to bardziej mu ufasz, i łatwiej go zwieść.
 • @Zawisza Niebieski 01:19:29
  Zawisza niebieski jest jak na Polaka przystalo: chytry, zazdrosny i glupi. Chcialbys by Tobie emeryci swoje pieniadze slali? Napewno nie mialbys nic przeciwko temu.
 • Rzecz o rusofobii w Polsce i polskojęzycznych mediach wraz z toruńskim RM oraz o antypolonizmie w rosyjskich , oficjalnych medi
  Президент Российской Федерации Владимир Владимирович Путин

  za pośrednictwem Ambasadora RP w Polsce Sergieja Andriejewa


  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda


  do wiadomości : media na świecie


  Rzecz o rusofobii w Polsce i polskojęzycznych mediach wraz z toruńskim RM oraz o antypolonizmie w rosyjskich , oficjalnych mediach .


  W kontekście kłamstw głównego medialnego nurtu na świecie istotnym pozostaje pytanie kto stoi za uprawianym w rosyjskich oficjalnych mediach antypolonizmem min. w I programie rosyjskiej RT w programie Sołowiowa , gdzie jak dyżurny Polak występuje nijaki Jakub Korejbo , który z Polską i z polskością ma tyle wspólnego , co kwas z kwaśnym mlekiem i który swoimi wystąpieniami publicznie prowokuje Rosjan min. Żyrinowskiego , który nie wiele z kolei ma wspólnego z Rosją i rosyjskością . Jest to typowa ustawka propagandowa mająca skłócić Rosjan z Polakami i powtarzam dzieje się to wszystko w oficjalnej rosyjskiej telewizji. Kto za tym stoi ?


  Dlaczego Rosjanie , którzy tyle krwi wylewają na świecie min. w Syrii walcząc z siłami zła na świecie sponsorowanymi i opłacanymi przez Tajne Światowe Władzy Centrum /TŚWC/ , zezwalają by pod ich bokiem istniało medium propagandowe TŚWC , realizującą wobec Rosji w kontekście z Polską wrogą dywersyjną robotę polegającą na skłócenia narodów rosyjskiego i polskiego? Dlaczego przeciwko temu nie reaguje rosyjski nadzór nad mediami tak aktywnie zajmujący się w swoim czasie dyskryminacją kanałów RT Margarity Symonian w USA? Pytanie to zgłaszam do rosyjskich władz ze swojej strony w ramach trwającej w Rosji prezydenckiej kampanii przedwyborczej .


  Na sprawę tę zwrócił moją uwagę jeden z komentatorów pod moim artykułem na platformie społecznościowej KONT powołując się na występującego non stop rzekomego Polaka w rosyjskiej telewizji/ I RT/ Jakuba Korejbo, który nawet w malej cząstce nie reprezentuję polskiej społeczności .

  https://cont.ws/@detektywjarzynski/871236


  O ile uprawienie rusofobii w Polsce przez reżimowy rząd w Polsce , agenturalnie podporządkowany USA/CIA> TŚWC i polskojęzyczne media w Polsce w tym RM w Toruniu , będące nową odsłoną dawnego RWE/CIA jest dla mnie czymś zrozumiałym i uzasadnionym , biorąc pod uwagę ich zależności , to funkcjonowanie w rosyjskiej przestrzeni medialnej antypolonizmu, dodatkowo w oficjalnym kanale RT znajdującym się pod bokiem rządu FR, jest dla mnie czymś zagadkowym .


  Rusofobia i antypolonizm w sensie socjologicznym i politologicznym są tym samym zjawiskiem społecznym o charakterze ksenofobicznym , w wymiarze ogólnoludzkim , humanistycznym wymagają potępienia.


  Łódź , dnia 7 marca 2018 r. dysydent , komandos Michał Jarzyński

  https://detektywjarzynski.blogspot.com/2018/03/rzecz-o-rusofobii-w-polsce-i.html
  https://cont.ws/@detektywjarzynski/874276
 • @wercia 19:31:40
  Skoro o.Rydzyk to paser to jestem święcie przekonany że ten znany tu "dziennikarz" już dawno temu zgłosił to do prokuratury, bo przecież reprezentuję nam tu swoją Postawę Obywatelską
 • @staszek kieliszek 02:41:06
  Własnymi rękoma i umysłem zarabiam na swoje życie, na pewno nie chciałbym żyć z wyzysku innych szczególnie z wykorzystywania Boga do wyzyskiwania innych. Czy ci się wydaje, że chciałbym upaść do poziomu Tadeusza R.? Czy też podobnego mu Kijowskiego?

  Więc na pewno miałbym wiele przeciwko temu gdyby emeryci słali mi pieniądze ze swoich emerytur, ale czy ja mówiłem tu o pieniądzach emerytów? Ja mówię o okradaniu polskich podatników, o tym, że człowiek, który złożył ślubowanie ubóstwa buduje za pieniądze podatnika znoszone mu przez PiSiewiczów postawionych na wysokie stanowiska w rządzie oraz w przedsiębiorstwach państwowych.
 • @Husky 08:21:46
  Husky, litości, a czy w Polsce dziś istnieje prokuratura? W Polsce nie ma prokuratury, jest odgórnie sterowana przystawka partyjna. Popatrz ile czasu zajęło im, dzięki sterowaniu partyjnemu, badanie prostej stłuczki w Oświęcimiu? Prawie rok? Dlaczego? By nie można było postawić zarzutów sprawcom wypadku, bo partia nie życzyła sobie prawdy.

  Poza BOR-owcami wszyscy zeznawali, że nie było sygnalizacji dźwiękowej, z zeznań byłego borowika wiadomo, że Szydło nie lubiła, gdy jej uszy kalały syreny, chciała jechać w ciszy. Nadmierna prędkość, wyprzedzanie przez ciągłą i na skrzyżowaniu, brak zapięcia pasów... sterowana partyjna prokuratura zrobiła wszystko, by winni nie ponieśli kary (doprowadzili do przedawnienia). I tylko resztki wstydu możliwe, że spowodują iż młody Polak nie zostanie skazany za czyn Beaty S. Bo nie ma wątpliwości, że dysponentem pojazdu była ona, poszlaki wskazują, że na jej polecenie nie była to kolumna uprzywilejowana, winę za obrażenia ponosi fakt braku zapięcia pasów o czym wskazuje brak wybuchu poduszek. Więc nie mów mi o prokuraturze, zgłaszaniu do prokuratury. Tak jak za czasów bolszewickich, pseudo-prokuratura jest na usługach Jedynej Przewodniej Siły Narodu PiS.

  Tu należy złożyć podziękowania tym, którzy stanęli w obronie młodego Polaka przed kastą rządzącą. Inaczej przecież w kilka godzin Błaszczak ogłosił, że ze strony BOR wszystko było OK, a wypadek spowodował młody Polak.

  No i cóż Husky, nie wstyd ci za nich? Tak po ludzku, nie wstyd ci? Tak ich popierasz a tu takie "szambo nie perfumeria", pośmiewisko nie sprawiedliwość.
 • @Zawisza Niebieski 01:19:29
  //Ja tylko pałam miłością do Polski //

  oczywiście do ten kraju !!!
  Ale zaoranie
  ps.
  W swoje aktywności pisania o o.Rydzyku , to przypominasz mi bachory rzucające się w sklepie na podłogę, krzyczące i tupiące nogami, bo mama nie kupiła co chciały.

  Ty to jednak Stankiewicza,Lisa czy Michnika bijesz na głowę w fake newsach.
  O.Rydzyk musi zrezygnować, nie wytrzyma twojej krytyki.
  A już nie będę pisał o Pawłowicz
  bo.....
 • @Zawisza Niebieski 09:31:47
  Napisze ci jedno - ty i ta twoja opozycja jesteście w czarnej dooopie
  I nie napiszę że to szambo w ktorym pływają większe i mniejsze goowna, a jedynie że jest to Wasz "miejsce pracy"
  Jak mi przykro !!!!!!
 • @Husky 09:40:52
  Hasky, fakt Zawisza jest nadpobudliwy w stosunku do PISu Ty natomiast zdecydowanie zbyt wyrozumiały dla ich przekrętów. U mnie już stracili całe skromne ale jednak zaufanie i zdecydowanie blisko mi do orientacji Ruszkiewicza w ocenie rzeczywistości.
 • @Husky 09:40:52
  // ty i ta twoja opozycja jesteście w czarnej dooopie//

  Widzisz Husky, wielokrotnie ci powtarzałem, że kol. Zawisza nie sympatyzuje z tzw. opozycją. Wiem, bo bardzo często z nim na te tematy rozmawiam.
  Ty jednak z uporem maniaka rzucasz w niego błotem (bo oskarżenia o sympatie dla "totalnych" to błoto). Jest to stara, chazarska metoda, a nuż coś się przylepi. Takim postępowaniem tracisz na wiarygodności. Możesz tam sobie wielbić tę hołotę z PiS i nie mam tu na myśli większości wyborców bo to biedni, zmanipulowani i oszukani ludzie. Mam na myśli samą wierchuszkę z naczelnikiem na czele.

  Co do ojca biznesmena to całkowicie się zgadzam z Zawiszą. Obserwuję tego pana od początku jego działalności i wrażenia mam jak najgorsze. Samo RM jest potrzebne, jest wiele starszych lub chorych ludzi, dla których modlitwy nawet wspólnie z radiem są ważnym ukojeniem. Tylko, że tu powinna się kończyć rola tego medium.
  Wara od polityki!
  A co robi Ojciec biznesmen (a także polityk)? Wykorzystuje ludzi spragnionych modlitwy do swoich całkiem nie religijnych celów. Dzieli i rządzi w polityce. Na to nie może być zgody. Niech zrzuci sukienkę, założy partię i niech robi co mu się podoba. Jego obecny status narzuca jednak pewne granice.

  Odwal się od Zawiszy.
 • @zadziwiony 10:44:30
  Moja pełna zgoda z wypowiedzią Jarka Ruszkiewicza, co do mojej "nadpobudliwości" względem PiS, moje zdanie o tej partii jest niezmienne, stałe i jak widać prawidłowe, coraz więcej osób, które wcześniej popierały tę partię zaczyna zmieniać swoje poglądy kierując się ku moim. PO-PiS i wojenka polsko-polska jest po to, by taka konfiguracja mogła trwać jak najdłużej. Najpierw obiecano nam, że po SLD już Polacy (PO-PiS) będą rządzili Polską, później się rozeszli, by zagospodarować jak największy elektorat, PO liberalny, PiS konserwatywno narodowo katolicki. PiS brutalnie obeszło się z wszystkimi partiami prawicowymi, jakie istniały w Polsce. Dziś po nich tylko zgliszcza i popiół.

  stara leninowska metoda, dziel i rządź zadziałała bezbłędnie, dwa sorty, "prawdziwi polacy" i zomowcy... Wiecznie atakowany, biedny PiS, "jedyni sprawiedliwi i nieomylni wśród narodów świata" Różnica między PO i PiS leży w tym, że o ile obie partie mają nas w pełnej pogardzie, PO robi to delikatnie, w białych rękawiczkach, a PiS się nie opala, z grubej rury pokazując, gdzie nas ma. Tych co trzeba opłacili, narodowi łapówkę 500+ dali, a, że naród jedno i drugie spłaci z nawiązką?

  Nie ma rzeczy, której by PiS nie zarzucał PO a później sam tego nie robił. Kumoterstwo, łapówkarstwo, nie liczenie się z pieniądzem podatnika.

  Tanie zagrywki dla elektoratu podstawówka + , w stylu odbierzemy ludziom dawnego systemu stopnie wojskowe, tyle, że ci ludzie już nie żyją i mają to w głębokim poważaniu. Pytanie, dlaczego teraz? No cóż, za poprzednich rządów PiS były teczki Kiszczaka i Polacy mogli się wiele ciekawego dowiedzieć. Jak wiemy, zaprezentowana dziennikarzom teczka Kaczyńskiego była pozbawiona "ciekawych" dokumentów. To były luźne dokumenty,, podczas gdy teczki SB miały zawsze dokumenty zszyte. Dziś PiS położyło rękę na tych dokumentach i już może udawać "sprawiedliwość społeczną".

  A Husky, no cóż, taka szkoła, dobra, bolszewicka, sprawdzona. Rzucać błotem, z pewnością coś się przylepi. Jarka Ruszkiewicza ruszyć się boi, bo wie jakie byłyby konsekwencje. Wydaje mu się, że może mnie... No cóż... wydaje mu się..., tylko wydaje.
 • @Zawisza Niebieski 16:01:05
  //Moja pełna zgoda z wypowiedzią Jarka Ruszkiewicza, co do mojej "nadpobudliwości" względem PiS, moje zdanie o tej partii jest niezmienne, stałe i jak widać prawidłowe, coraz więcej osób, które wcześniej popierały tę partię zaczyna zmieniać swoje poglądy kierując się ku moim.//

  skomentuje klasykiem
  No to jest quźwa hit.
  Niezle Nitrasisz
  bay,bay
 • @Zawisza Niebieski 16:01:05
  //Wydaje mu się, że może mnie... No cóż... wydaje mu się..., tylko wydaje.//

  :D ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Dokładnie tak.

  PS. To co? Program reedukacji Huskego chyba zawiesimy? Marne szanse...
  A tak dobrze się zapowiadał, taki światowiec, andżelski :)
  Ale mamy czyste sumienie i nikt nie może nam zarzucić, że się nie staraliśmy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:23
  Pisząc fake newsy o PIS-ie dziennikarz @Zawisza.......... popiera PIS
  bo przeta nie jest w "opozycji".
  No tego to by ........nie wymyślił
  Mam wkleić Jego notki ??
  pzdr.
 • @zadziwiony 10:44:30
  no comment 8-))))))
  pozdrawiam
 • @Husky 16:20:56
  Jaki hit, zbóju...
  Wejdź sobie choćby na taki pop...y portalik jak "niepoprawni". Kiedyś bastion PiSlamu i Dudy. Chwalili się nawet, że to dzięki nim PiS uzyskał taki wynik wyborczy.
  A teraz co? Wielka Smuta :P

  Ty jako jeden z nielicznych jeszcze bronisz w 100% PiSlam ale już ci pisałem - powody mogą być różne.
  Zresztą gdybym był "naczelnikiem" to z pewnością umieściłbym na takim portalu jak NEon swojego człowieka. Proste jak konstrukcja cepa.

  Ty w odróżnieniu od zwykłych PiSlamistycznych "funkcjonariuszy sieciowych" (zauważ, że nie powiedziałem "trolli" :) wyróżniasz się na plus - jesteś wygadany, inteligentny, pracowity i dość miły w obejściu.
  I to cię ratuje :)

  Gdyby przysłali tu np. taką miernotę z "niepoprawnych" jak "zabiedzony" czy inny Joszko z Londynu czy jakoś tak, to zrobiliby jedynie obciach dla PiS. Pomijając fakt, że dostaliby bana po trzech komentarzach bo na NEonie obowiązują pewne standardy.
 • @Husky 16:25:07
  Kol. Zawisza nie jest dziennikarzem, jest inżynierem i tłumaczem. A jego notki znam doskonale.
 • @Husky 09:40:52
  "ty i ta twoja opozycja jesteście w czarnej dooopie"

  Masz rację Husky, w czarnej dooopie... w czarnej dooopie... właśnie uznali, że są za głupi by ustawę o IPN samodzielnie napisać. Pojechali do Izraela, by ci im powiedzieli jak ją napisać.

  Nie wiesz przypadkiem, czy w Izraelu już znieśli w szkołach kary cielesne? Bo inaczej to trzeba będzie na stojąco wracać, bo ta "czarna dooopa" to będzie raczej czerwona, oj mocno czerwona, siedzieć jakoś niewygodnie.

  To tak w ramach kabaretu na dobranoc :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:22:31
  Myślę, że program reedukacji będzie biegł samodzielnie, jak sam piszesz, w bastionach "wielka smuta", coraz więcej Polaków zastanawia się co zamiast. PO z przystawkami mają śmieszną propozycję pt. "Sikorski". Jest dobra pora, by powstało "coś".

  Tadeusz R. naciska w co drugim przemówieniu, że jeszcze tego nie dostał, że jeszcze za mało, że dostaje tyle, co kot napłakał, to oznaka początków paniki, rwijmy ile się da i w nogi. Może niedługo dowiemy się, że został oligarchą w branży energetyki, a tam sutanna nie przystoi, z własnego doświadczenia wiem, że przy awarii technicznej modlitwa najczęściej nie pomaga. Choć czytałem, że w jakimś tam kraju poświęcono Bogu 2 kozy w intencji naprawy Boeinga.

  Tak więc, Polska się budzi, kto wie, czy niedługo nie zobaczymy u naszego Huskyego gwałtownej zmiany poglądów? Nie zobaczymy słów, jak to się na Kaczyńskim zawiódł? Albo też pojawi się kolejne wcielenie "Zbójnickiego..." Huskyego", może "Jamnik", też sympatyczny piesek, choć ja preferuję tylko kundelki, tylko ta rasa u mnie znajdowała przyjaźń.
 • @Zawisza Niebieski 17:49:25
  No gdyby przechrzcił się na "kundelka" to z klucza miałby moją sympatię. Miałem trzy kundelki i i były warte wszystkich pieniędzy.

  //Jest dobra pora, by powstało "coś".//
  No jest, doskonały moment. Tylko, ze do tego potrzeba dwóch rzecz, wiesz jakich.
  Ludzie by się znaleźli ale to drugie? Każdy ma obowiązek najpierw zabezpieczyć rodzinę a za cudze, szemrane pieniądze nic nie będę robił.
  Antypolskie, POPiSowskie kreatury robią sobie spokojnie politykę za nasze pieniądze, jeszcze doją państwowe spółki, gdzie powsadzali swoich. Komuna pełną gębą.

  Tu coś musi pierdolnąć bo inaczej się nie da. Będziemy ciągle wybierać między Kaczorem a Donaldem. Walt Disney normalnie, jeszcze tylko psa Pluto brakuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:06:06
  Przecież pluto to Antoni M, rozłożył się na dywanie w swoim byłym gabinecie i warczy, że dywanika nie odda, musiał Błaszczak innej budy szukać.

  Tak sobie myślę, "kundel" to całkiem niezły nick. Gdy ktoś będzie chciał obrazić, będzie musiał powiedzieć "piesku rasowy", a to na obrazę mało wygląda. Jednym pociągnięciem ucina się jadowite języki :) To fortel godny Zagłoby, z użyciem ciężkiego oleju wymyślony, co pod wpływem tylko zacnego węgrzyna do głowy przychodzi.

  "kreatury robią sobie spokojnie politykę za nasze pieniądze, " no cóż, polityką bym tego nie nazwał, wstaliśmy z kolan, by leżeć i to nie krzyżem, a gwiazdą, jak by nie patrzeć Dawida. Ręce i nogi rozłożone, a d... czerwona.
 • @Zawisza Niebieski 17:26:00
  Za chwilę opublikuje kolejny tekst, po którym nie będzie można dalej zarzucać mi kłamstw

  http://m.neon24.pl/2f507052e3968cd9f28156b2e3747f80,14,0.jpg

  @Zawisza Niebieski
  inżynier , tłumacz, apolityczny bloger
  Cała prawda - całą dobę  http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis#comment_1436691
  http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis#comment_1436737
  http://zawisza.neon24.pl/post/142169,faszyzujace-organizacje-prawicowe-jezykiem-propagandy-pis#comment_1436749
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:38:36
  Uwielbiam blogera @Zawisza Niebieski .
  Może jest jak dla mnie za cienki, ale intelektualnie bije cała opozycję razem wziętą , a żaden dziennikarz/bloger z Ten Kraj-u nie jest w stanie z nim polemizować.
  Obszczekiwać nogawki tak, ale nic więcej 8-)))))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 19:24:12
  //Uwielbiam blogera @Zawisza Niebieski .//

  No w końcu! I tego się trzymaj!

  Widzę, że łapka ci się trzęsie, zbóju. Aż trzy notki znalazłeś?

  Pocieszę cię, faszyzm nie jest niczym złym. Nie wolno mylić z nazizmem. To przekonanie mam po setkach rozmów ze starymi Włochami, którzy żyli pod tym reżimem i złego słowa nie powiedzieli.
  Nazwanie Kaczora "faszystą" to komplement. Choć niezasłużony.

  Dajesz się wkręcić w medialne figury. Tego się po tobie nie spodziewałem. Taki inteligentny chłopak...

  To tylko niedouczone żydki walą taką pałą - "faszyzmu". Ale ty przecież nie jesteś niedouczony.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:19:22
  No tak, jako "niedouczony" gdzie mi tam do inżyniera.
  Choć też jestem po studiach

  i to skończone, ale............. nie za kontyngent rolno-spożywczy


  Obserwując tu "niektórych" blogerów (a zwłaszcza ich dziennikarską rzetelność) ,mam wrażenie, że mają tyle wspólnego z dziennikarstwem co papier toaletowy z jedwabiem.

  8-)))))))))))
  pzdr.
 • @Husky 21:30:19
  No ale my przecież nie jesteśmy dziennikarzami... Dużo lepiej, nie kurwimy się za pieniądze, prawda? :)

  //nie za kontyngent rolno-spożywczy //

  Nie musiałeś jechać na świni do dziekana? No to szacun :)))))))))))

  Lubię cię za te perełki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:21:34
  Zdrowia
  8-))))))

  Dobrej nocy wszystkim

  https://pbs.twimg.com/media/DXtgZhoXkAAYWTZ.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej