Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
450 postów 19035 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Kto powinien łożyć na obozy dla uchodźców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wizyta minister Beaty Kempy w Jordanii,w obozie dla uchodźców wojennych z Syrii skłania do postawienia jednego zasadniczego pytania - kto powinien za to płacić?

Wysiłki polskiego rządu, który wspomaga finansowo jak może doświadczonych przez okrutną wojnę Syryjczyków są chwalebne i bardzo dobrze świadczą o Polakach. Sami jednak świata nie zbawimy a potrzeby zrujnowanej wojną Syrii i Iraku są nie do udźwignięcia przez pojedyncze państwa wielkości Polski.

Wracając do postawionego na wstępie pytania - kto powinien płacić, należy jasno i jednoznacznie odpowiedzieć - płacić powinni ci, którzy doprowadzili do takiej sytuacji na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Mainstreamowe media (także polskie) piszą oczywiście czasami o tragedii mieszkańców Libii, Syrii czy Iraku. Pochylają się nad losem uchodźców, którzy na nędznych łódeczkach czy wręcz pontonach rzucają się przez morze by dopłynąć do pierwszej, włoskiej wyspy. Przekonują, że naszym obowiązkiem jest przyjmowanie ich i dzielenie na wszystkie państwa Unii. Tutaj akurat mediom wtóruje nawet kościół katolicki, który ustami samego papieża i jego hierarchów grzmi z ambon namawiając do "chrześcijańskiej solidarności". O tym jednak kto jest winien takiej sytuacji, kto doprowadził do śmierci milionów ludzi a następne miliony zmusił do ucieczki ze swoich domów milczy się zawzięcie.

Nikt, czy to oficjalne, korporacyjne media czy to politycy nie zająkną się o tym kto jest za tę sytuację odpowiedzialny. Lista tych państw jest dość długa ale kilka wybija się znacznie. Należy wymienić tutaj USA, Izrael, Arabię Saudyjską, Katar, Wielką Brytanię czy Francję. Polska też dołożyła swój kamyczek uczestnicząc zbrojnie w agresji na Irak czy Afganistan albo udostępniając CIA miejsce w naszym kraju, gdzie mogli spokojnie torturować pojmanych "terrorystów". Nie mamy powodów do dumy.

Tzw. "arabska wiosna" to była seria przewrotów zaplanowana i realizowana przez wymienione wyżej państwa. Główne cele były dwa - destabilizacja państw arabskich rzadzonych przez siły laickie (Libia, Irak, Syria, Egipt) i zastąpienie ich islamskimi fundamentalistami - Bractwo Muzułmańskie w Egipcie i ISIS w w Iraku i Syrii. Leży to przede wszystkim w interesie Izraela, który cierpiąc na "stres przedtraumatyczny" żyje w ciągłym strachu przed swoimi sąsiadami. Izrael nie robi tego oczywiście swoimi własnymi siłami, ma od tego wojska goim czyli USA i ich wasali. Sami dostarczają informacji wywiadowczych, trochę broni, wsparcie logistyczne czy leczenie rannych terrorystów z "państwa islamskiego". Głównym sponsorem tych spisków są bogate monarchie z BW - Arabia Saudyjska i Katar. Przez jakiś czas takim sponsorem była także Turcja, która za swoje usługi brała opłatę w kradzionej z Syrii i Iraku ropie.

Drugim celem był oczywiście zamiar zawłaszczenia bogatych złóż naftowych i gazu w napadanych krajach. Przyczyn tych agresji było oczywiście więcej ale to już temat na osobną notkę. Znane są już setki e-maili Hilary Clinton, onegdaj Sekretarza Stanu USA, ktore nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do prawdziwej tożsamości sprawców chaosu i cierpień dziesiątków milionów mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Należy jednak zwrócić uwagę na dziwny zbieg okoliczności - ambicje i fobie Izraela zazębiły się z planami Sorosa (nielubianego ponoć nad Jordanem), który wyłożył ogromne pieniądze na finansowanie niekontrolowanej migracji do Europy oraz lobbing na rzecz przyjmowania ich w państwach Unii. Z wiarygodnych źródeł wynika, że 1/3 eroposłów jest na liście płac Sorosa.

Zasadnicze pytanie brzmi - dlaczego to państwa europejskie, w tym Polska, mają ponosić koszty zbrodni USA i Izraela czy innych członków "koalicji antyterrorystycznej"? Skoro stać ich było na inwazje, stworzenie "państwa islamskiego", zbrojenie, szkolenie i leczenie wahabickich terrorystów to powinno być ich stać na ulżenie doli napadniętym i wygnanym. Jednak żaden z polityków, wasali USA i Izraela nawet się o tym nie zająknie.

Żadne z państw agresorów nie osiągnęło jednak swojego celu. Syria ze swoim legalnie wybranym prezydentem w koalicji z Iranem, Hezbollahem, Irakiem i Rosją nie pozwoliła na zawładnięcie i zniszczenie kraju. Izrael znalazł się w najgorszej sytuacji od 48', ma już Iran i Hezbollah przy swoich granicach. Kto wie czy niedługo Syryjczycy nie zarządają zwrotu okupowanych Wzgórz Golan?

Miało być tak pięknie a tu wizja Wielkiego Izraela od Nilu po Eufrat pękła jak bańka mydlana.

KOMENTARZE

 • Kto powinien łożyć na uchodźców?
  http://memy.pl/show/big/uploads/Post/12241/14419098052137.jpg
 • @autor
  // dlaczego to państwa europejskie, w tym Polska, mają ponosić koszty zbrodni USA i Izraela //

  No właśnie dlatego.(można powiedzieć że odpowiedź zawiera się w pytaniu )

  Po pierwsze polityczny projekt Wielki Bliski Wschód https://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Middle_East jest amerykańskim projektem więc któż jak nie podległe Waszyngtonowi lenna mają to finansować.
  A po drugie jak powiedział prezes J.Kaczyński:// państwo Izrael jest przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie// a jeśli idzie o obronę jednego z głównych cywilizacyjnych filarów jakim jest kultura,to czy wypada nam sknerzyć ?
 • JarekSL
  A Marcin powiedział, że miłosierdzie każe przyjmować muzułmanów do wspólnej rodziny.

  A tak między Bogiem a Prawdą...
  Czy prawdą jest to, że w Kosmosie obowiązuje ustrój polityczny - Komunizm?

  Wolność Równość Braterstwo
 • @ikulalibal 18:23:51
  //Po pierwsze polityczny projekt Wielki Bliski Wschód jest amerykańskim projektem//

  To izraelski projekt wspierany przez amerykańskich neokonów, żydów-trockistów. Oni mieszają w amerykańskiej polityce przynajmniej od czasów Reagana, dlatego USA stały się psem, którym kręci żydowski ogon.
 • Co nas obchodzą jacyś muzułmanie na bliskim wschodzie ?
  Co nas Słowian obchodzą żydo lewaki z UE ? czy żydo-syjoniści z USA ?
  lub z Izraela !!!! czy żydo-kościół katolicki z żydowskimi biskupami którzy realizują politykę światowej mafii żydowskiej ???

  Słowianie ! dlaczego my mamy płacić na żydowskie ofiary na bliskim wschodzie ? co mieliśmy jakieś kolonie ? to co nas ścierwa żydowskie wkręcacie w waszą wszawą politykę pomocy obcym ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska krajem Neutralnym !
 • @Talbot 18:40:32
  //Czy prawdą jest to, że w Kosmosie obowiązuje ustrój polityczny - Komunizm?//

  Nie wiem ale to ty jesteś ekspertem od komunizmu :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:42:43
  ...nie pozwoliła na zawładnięcie i zniszczenie kraju...

  Zawładnąć nie zawładnęli, ale że zniszczyli, to nie ulega dyskusji.

  Kiedyś już pisałem, że to nie pieniądze Sorosa, tylko pieniądze z podatków amerykanów płynące do budżetu USA i z budżetu do pentagonu i CIA a później poprzez podstawionych agentów takich jak ,,filantrop” Soros na zaplanowane i realizowane zbrodnie.

  Umrze Soros znajdą zaraz następnego ,,miliardera” i ,,filantropa”.

  Warto o tym pamiętać, kto faktycznie knuje, finansuje, zbroi, dokonuje agresji, przewrotów i mordów. Regan, Busch, Obama, Trump i Soros to zbrodnicze marionetki wystawiane na widok publiczny, za ich plecami kilkanaście tysięcy innych zbrodniarzy, to banki, przemysł zbrojeniowy, armia i służby federalne i stanowe, media, korporancjie, cała olbrzymia machina i sami amerykanie też nie są lepsi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:16:13
  //Czy prawdą jest to, że w Kosmosie obowiązuje ustrój polityczny - Komunizm?//

  Nie wiem ale to ty jesteś ekspertem od komunizmu :)

  A co z Pierścieniem Atlantów?

  Czy Tusk i Kaczyński mają taki sam Pierścień?
  Może Kwaśniewski i Poroszenko posługują sę takim samym...
  Tylko Putin ma inny - internacjonalistyczny.
 • @Talbot 19:34:47
  Zaczynasz trollować.
  Trzymaj się tematu notki.
 • Islam w Rosji. Między religią a ideologią
  Rosja walczy z Islamem.

  http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/50701.jpg?r=1516041795

  Powolny wzrost znaczenia islamu w Federacji Rosyjskiej uświadamiany jest najczęściej w sytuacjach nagłych, drastycznych, poruszających światową opinię publiczną tak jak ostatni zamach w metrze Sankt Petersburga czy czeczeńska akcja terrorystyczna w teatrze na Dubrowce w Moskwie w 2002 roku. Dla Rosji opanowanie ekstremizmów politycznych, w tym radykalnych fundamentalistów muzułmańskich, może oznaczać już niedługo „być albo nie być” integralności państwa lub co najmniej kłopoty i wewnętrzny chaos.

  Read more: http://www.pch24.pl/islam-w-rosji--miedzy-religia-a-ideologia,50701,i.html#ixzz54HTzMSVG


  Jarek - odstaw TVN 24 i Gazetę Wyborczą.
  Czytaj Sputnika i RT!
 • @Oświat 19:16:44
  //Umrze Soros znajdą zaraz następnego ,,miliardera” i ,,filantropa” //

  W tamtym roku jak poszła plotka że Soros zmarł z wielu komentarzy internetowego proletariatu wyzierała wiara w to że Soros jest wcieleniem wszelkiego zła a więc konsekwentnie:"nie ma Sorosa nie ma kłopotów"
  Wprawdzie istnieją gorsi czy raczej bardziej niebezpieczni niż Soros (np Gene Sharp ze swoim Instytutem Einsteina ) ale że nikt a zwłaszcza "niezależni publicyści" nie wyartykułowali ich imienia to oni w świadomości lemingów nie istnieją.Zupełnie jak Soros jeszcze 10 lat temu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Niech teraz płacą winni wywołaniu konfliktów w niepodległych krajach . Niestety tu widzę tylko ciemność .Salut.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:51:33
  "Zaczynasz trollować.
  Trzymaj się tematu notki"

  Czy odbiegam od tematu?

  Martwisz się o ekspansję Islamu w Polsce, czy Rassiji?
  Jarek - nie poznaję Ciebie...
  Zawsze pisałeś, że jesteś polskim patriotą.....
 • @Talbot 20:00:21
  //Jarek - odstaw TVN 24 i Gazetę Wyborczą.
  Czytaj Sputnika i RT!//

  A co ci każe sądzić, że oglądam TVN albo czytam GW?
  Co do Sputnika i RT to szacun, jedyne w miarę wiarygodne źródła informacji. Jest jeszcze wiele innych dobrych.
 • Dajcie sobie
  Spoko z
 • Nie jestem Żydem
  ...jestem Polakiem i Słowianinem z Krwi i Kości z rodu Starykoń.

  A kim jest RUskiewicz?

  Talbot jest polskim patriotą popierającym Antoniego Macierewicza i pobyt US Army na Terytorium RP.
 • @Talbot 20:37:46
  //Talbot jest polskim patriotą popierającym Antoniego Macierewicza i pobyt US Army na Terytorium RP.//

  Ktoś popierający Macierewicza i amerykańskie wojska w Polsce nie może być polskim patriotą. Co najwyżej jest to człowiek otumaniony i zmanipulowany.
 • @Talbot 18:40:32
  Różnie tam, w Kosmosie, ogólnie zasada jest taka, że większe obiekty przyciągają mniejsze.
  Są różne układy. Przy kapitalistach życia nie ma z pewnością. Panisko tyle tego kapitału skumuluje, że potem jego morda w żaden układ się nie mieści. Żyje krótko, a umiera z wielką emfazą. Ciągnie wszystko w otchłań razem ze sobą.

  Ale są też układy inne, Sekretarz Generalny jest małym, zimnym, czerwonym karłem , ale pomimo tej całej demonizacji, jak jesteś odpowiednio blisko to będziesz żył bardzo dłuuuuuugo. Ludziska powiadają, że stamtąd pochodzi UFO.
 • @
  Czas na procedury karne dla Niemiec, które bez zgody pozostałych członków UE i KE sprowadziły do Europy ponad 2 mln nachodźców
 • @Talbot 20:18:51
  //Zawsze pisałeś, że jesteś polskim patriotą.....//
  Bo jestem choć nigdy się tym nie chwalę. Krowa co dużo meczy...

  //Martwisz się o ekspansję Islamu w Polsce, czy Rassiji?//
  A co mnie jakaś Rassija obchodzi? Oni mają już kilkanaście procent muzułmanów i jakoś potrafią sobie z nimi radzić. Saudyjskich wahabitów w Czeczeni wycięli, teraz wycinają w Syrii. Rękami rosyjskich muzułmanów, żeby było śmieszniej.
 • @Talbot 20:37:46
  Jeszcze jedno - propaganda i gierki WSI-GRU mnie nie interesują.

  Jestem Polakiem i mam polskie Obowiązki.

  Neon24 jest forum POLAKÓW?
 • @Talbot 20:56:28
  ..Neon24 jest forum POLAKÓW?//
  Generalnie tak choć czasami zdarzają się obcy, którzy chcą przemycić obce treści.

  //Jestem Polakiem i mam polskie Obowiązki.//
  Skoro tak to nie możesz popierać obecności obcych wojsk w Polsce. Tylko zdrajcy, osoby otumanione i zmanipulowane popierają.
  Obowiązkiem Polaka jest dbanie o siłę polskiej armii i możliwie dobre stosunki z wszystkimi sąsiadami. Wrogów szukać należy daleko a przyjaciół blisko.
 • @Husky 20:50:31
  Niemcy nikogo nie sprowadziły tylko grzecznie przyjęły. A on nas niech się odwalą.
 • @Talbot 20:56:28
  //Neon24 jest forum POLAKÓW?//

  Polaków.I w tym problem bo akurat ty jesteś Wolakiem.Obywatelem Rzeczpospolitej Wolskiej https://www.youtube.com/watch?v=pxvx0g5gmAA
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:04
  ".Neon24 jest forum POLAKÓW?//
  Generalnie tak choć czasami zdarzają się obcy, którzy chcą przemycić obce treści."

  Treści anty rosyjsko-niemieckie?

  Trzymajcie się Towariszcz...
 • @ikulalibal 21:08:48
  Wolacy to Almanzor i ja . Talbot to ziomek ze Zduńskiej Woli . Ave. :)))
 • @Talbot 21:10:31
  //Trzymajcie się Towariszcz...//

  Zaczynasz się nieładnie zachowywać...
 • Jeszce muszę coś dodać...
  To Amerykanie i Niemcy stworzyli ZZRR i wybrali Putina i Miedwiediewa na prezydenta niby mocarstwa.
  Jakiego niby Mocarstwa?
 • @Repsol 21:20:10
  @ikulalibal 21:08:48
  Wolacy to Almanzor i ja . Talbot to ziomek ze Zduńskiej Woli . Ave. :)))
  nadużycie link skomentuj
  Repsol 15.01.2018 21:20:10

  I śmieszno i straszno....a Pan Repsol to kto - też polski patriota?
  Podobno Szechter też się udzielał w patriotycznych organizacjach w PRL.
 • Bawcie sę dobrze chłopaki
  https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201206/1339594720_4wjefi_600.jpg
 • @Oświat 19:16:44
  "Aby dowiedzieć się kto tobą NAPRAWDĘ rządzi,
  sprawdź PO PROSTU, kogo nie wolno ci krytykować"
  - Voltaire
 • @Talbot 22:19:36
  Ja wiem Talbot, że jak się napisze jakieś krzywe słówko o Izraelu czy USA to przestajesz myśleć racjonalnie :)
 • @Husky 22:37:14
  mohery?
 • Król Arabii Saudyjskiej
  zamierza sfinansować w Białymstoku tym razem Centrum Islamu:
  http://prawy.pl/64100-krol-arabii-saudyjskiej-z
  Kto by tam się przejmował drobnicą w obozach dla uchodżców!
  Może chodzić zresztą o dofinansowanie tych obozów przy jednoczesnym tworzeniu dla nich bazy m.in. w Polsce. Orban podobno już wyraża zgodę na przyjęcie ich. I tak pomalutku, tylnymi drzwiami i Polacy będą ich finansować z własnych podatków, tym razem w Polsce. Pana Korczarowskiego z emisji tv zbanowano na yt z powodu reportażu o wystawieniu meczetu na miejscu Reduty Ordona (wtedy dostał pierwsze ostrzeżenie).
 • @wercia 15:18:30
  Tu widać słabość i niekonsekwencję rządzących Polską: z jednej strony składają obietnice Polakom, z drugiej ładują pieniądze, nie z własnej kieszeni i jednocześnie pozwalaja na budowy meczetów i ośrodków dla ludzi, których rzekomo nie zamierzają przyjmować. Obłuda i fałsz jak cały Kaczyński. To, że niektórzy hierarchowie KK działają tak jak papież, to wynika ze ślepego posłuszeństwa i braku rozliczenia lustracyjnego. Ale ich nikt nie wybierał i nie składali obietnic suwerenowi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej