Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
450 postów 19035 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Kpt. Paluch. Zapomniany dowódca Powstania Wielkopolskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak mówi się o Powstaniu Wielkopolskim, jedynym do końca zwycięskim polskim powstaniu, to przywołuje się głównie osoby Paderewskiego, którego przemówienie na balkonie hotelu Bazar dało iskrę.

 Przywołuje się gen.Taczaka (wtedy jeszcze majora) i przysłanego w końcu z Warszawy gen. Dowbor-Muśnickiego. (Nota bene gen.Dowbor został wysłany do Wielkopolski przez Piłsudskiego tylko dlatego, że Naczelnik uważał go za słabego oficera co potem okazało się nieprawdą bo spisał się świetnie)

Zapomina się o innych oficerach, którzy organizowali Powstanie i dowodzili w polu. Było ich wielu i każdemu należy się najniższy pokłon od nas ale chyba najwybitniejszy, o czym dowodzą jego akcje w bezpośrednich działaniach przeciwko Niemcom był kapitan Mieczysław Paluch.

Nie ma o nim wiele ( tak po prawdzie to nic) w książkach do historii. Dużo o kpt. Paluchu i jego akcjach dowiedziałem się od mojego śp.dziadka, który pod nim służył i walczył jeszcze w pruskiej armii. Był legendą dla swoich podwładnych jak Kmicic dla swoich.

Bez takich jak Pan Kapitan Paluch powstanie nie zakończyłoby się sukcesem. Dalsza jego przygoda wojenna wiąże się już z Powstaniami Śląskimi ale o tym kiedy indziej. W każdym razie kariery wojskowej w państwie Naczelnika nie zrobił...

Chcę jedynie w tych dniach, gdy Wielkopolanie świętują swoich a przede wszystkim naszych, wszystkich Polaków, bohaterów, zaprotestować przeciwko polityce obecnie rządzącej ekipy.

To nie może być tak, że świętuje się wszystko i daje oprawę państwową komu po uważaniu.

A dla Wielkopolski zabrakło nawet jednego plutonu Wojska Polskiego?

To może Wielkopolska to już nie Polska?

 

Wszyscy wiemy dlaczego nasi wojacy tam nie dotarli. To problemy polityczne (a raczej psychiatryczne), nad którymi nie chcę się rozwodzić.

Tekst przypominający postać kpt.Mieczysława Palucha jest na blogu

//blog.surgepolonia.pl/2016/01/zapomniany-dowodca-powstania-wielkopolskiego/

Nie będę tutaj kopiował, każdy kto chce niech kliknie i poczyta.

KOMENTARZE

 • @
  https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/1921208_1684707738483089_6370019629988263259_o.jpg?oh=d6a820837a255ae1519345b7886f744e&oe=5ABA122C

  https://www.facebook.com/1684704971816699/photos/a.1684912011795995.1073741828.1684704971816699/2083163338637525/?type=3
 • @Husky 19:26:32
  A co ty taki niemowa się nagle zrobiłeś? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:37:13
  zwyczajnie nie wie jak to ma ugryść , by nie zostawić śladu . Tacy jak on muszą być bez skazy i poczucia wątpliwości w słuszność sprawy .

  Co do tematu , to nawet nie chcę się odnosić ...bo musiałbym sie denerwować i cos brzytkiego napisać . Gdyby nie było przyzwolenia z góry , nigdy by do tego nie doszło ..ten pan nie działa w próżni .
 • @fabi 19:59:59
  http://antykomunista.neon24.pl/post/141671,zapomniane-zwyciestwo
 • @fabi 19:59:59
  //zwyczajnie nie wie jak to ma ugryść//

  No wiem...
  Bo to albo szczeniak - ale wtedy powinien ćwiczyć uzębienie.
  Albo - starzec co to już nie ma czym gryźć
  :)))))))))))))))))

  //Co do tematu , to nawet nie chcę się odnosić ...bo musiałbym sie denerwować i cos brzytkiego napisać//

  Ja też tak mam... Ale w tej notce nie chciałem wchodzić w meritum i roztrząsać. Chciałem tylko upomnieć się o sławę oficera, którego znam z rodzinnych opowiadań.
  Oprócz mojego dziadka w Powstaniu był jeszcze jego brat i trzech kuzynów. Te same nazwiska po mieczu, po kądzieli też sporo.
 • @Husky 20:18:03
  Zbóju drogi!
  A tak coś własnymi słowami? Z Panem Zawiszą potrafisz prowadzić jakiś wielowyrazowy dialog a mnie znowu ignorujesz?...
  (i tu Spiritek zasmucił się smutno...)
  A ja tak cie popieram na tym portalu... Z buulem serca to robię ale robię!
 • @Husky 20:18:03
  Dałem ci tam kolego 5* , co nie znaczy że we wszystkim się z tobą zgadzam .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:51:57
  Najważniejsze jest to że różnimy się pięknie.
  A różnica między nami a Zawisza jest taka , że my obaj nie lubimy fałszu,cynizmu i obłudy.
  Pozdrawiam.
  ps.
  mam w domu gościa co przed czteroma godzinami wpadł na chwileczkę.....
  8-))).
  Stąd tą mała ilość komentarzy
 • @Husky 20:18:03
  Widzisz Husky, historia się kołem toczy. Bolszewicy stalinowscy w każdym kontrolowanym przez siebie mieście musieli mieć główną ulicę, plac imienia Stalina, ba nawet miasto. St Petersburg, Katowice to przecież były miasta Stalina, pamiętasz o tym. Dziś też w każdym mieście musi być ulica, plac, pomnik Kaczyńskiego? Tylko patrzeć, które miasto w Polsce określą Kaczogrodem. Na razie tylko Baranowo budują i słuszna nazwa, jeśli ocenić tę inwestycję. Taka jest już prawda, że jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Pamiętasz może piękne nazwy "ruch Jaruzelskiego" nadawał "Wron" - aż prosiło się mówić, "Wrona skona bo..." Czy też PRON, "Kobieto polska PRON cię wzywa."

  Targowica, dla przypomnienia porozumienie nuncjusza papieskiego, prymasa, biskupów, magnatów zawsze była przeciw naszym ruchom naprawczym, wyzwoleńczym. Konstytucja 3 maja potępiona, choć dziś świątynię "opatrzności", która miała być takim 500+ dla Kościoła za poparcie dla reformy ratujących Polskę z radością przyjmują. Nie wiem, czy wiesz, że powstanie listopadowe papież potępił nakazując nam słuchać cara, powstanie styczniowe też nie uzyskało wsparcia środowisk targowicy. Powstanie Wielkopolskie, które przyniosło nam wolność też dzisiejsza targowica nie poprze. Dlaczego do "modlitw na drabince" można posłać 2300 policjantów, a do obchodów rocznicy powstania asysty wojskowej targowica nie pośle? Potrafisz to wyjaśnić? Co targowicy przeszkadza powstanie, które dało nam wolność? Co jest tak targowicy nienawistne we wspomnieniu odzyskania przez Polaków niepodległości?
 • @Zawisza Niebieski 21:47:32
  Tylko tyle o Kaczynskim ???
  Słabo

  http://antykomunista.neon24.pl/post/141671,zapomniane-zwyciestwo#comment_1431042
 • @Husky 21:34:49
  //A różnica między nami a Zawisza jest taka , że my obaj nie lubimy fałszu,cynizmu i obłudy.//

  No to jest nas już trzech!

  Pan Zawisza to mój przyjaciel a ja ( SpiritoLibero) z byle kim się nie zadaję. Możesz być pewny.

  No ale jak chcesz być w paczce Spiritka to musisz nad sobą popracować i poddać się obrzędom, których nawet Prasłowianie nie znali a masonom się nie śniły.
  Wchodzisz?
 • @Husky 22:00:20
  //Tylko tyle o Kaczynskim ???
  Słabo//

  Nie popisałeś się, zbóju...

  A tak odpowiedzieć merytorycznie (podkreślam - merytorycznie!) na tezy postawione przez Pana Zawiszę Niebieskiego?

  Przecież uzurpator (z korzeniami w Odessie) nie zajmuje naszego czasu... To już jest przyszła przeszłość.
  Ty może tego jeszcze nie widzisz ale ja, co nigdy nie chodzę na wybory, to wiem.
  Przeżyłem już różnych wariatów, "naczelnika" też przeżyję :)

  A Pan Zawisza to... Pan :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:30:03
  Nikt z nas nie zna dnia i godziny.
  Ale zycze stu lat.
  pzdr.
 • @Zawisza Niebieski 21:47:32
  //St Petersburg//
  Chyba Carycyn przed 1925, po 1961 Wołgograd. W Rosji zmieniały nazwy miast z powodów ich monarchicznych toponimów.
 • @Zawisza Niebieski 21:47:32
  Proszę Pana, Carycyn to taka osada z bal otoczona murem z pal. Tam Caryca jeździła na rybki. Jesiotry tam były wielkie.
 • @Husky 22:00:20
  Widzisz Husky, chwytasz się jak tonący brzytwy, próbujesz mnie sprowadzić do swojego poziomu, tyle, że z odwrotnej strony kija. Tematy którymi się zajmuję należą do dość szerokiej dziedziny, ty zaś zaślepiony prymitywnym PR PiSowskim, czyli ten co nie głosi przekazu wazeliniarzy PiS to człowiek ślepo nienawidzący Kaczyńskiego. Nie, tak myśli tylko elektorat "podstawówka +", wszakże w PiS obowiązuje typowe rozumowanie, rodem z carskiej Rosji, której pradziadowie Kaczyńskich służyli. Idiota postawiony nad tobą ma być ci bogiem, ty dla niego będziesz śmieciem, ale ten, kto pod tobą będzie dla ciebie śmieciem.
  Czytałeś, a może kiedyś oglądałeś Rewizora Gogola? Jakże dokładnie pokazuje mentalność w PiS.
  Widzisz, ja potrafię napisać tekst o badaniach archeologicznych wioski sprzed 3000 lat, za chwilę napisać o realizowanym przez PiS programie "Polska w ruinie".
  Ostatnio widziałem bardzo smutny dla Polaków sondaż, szczególnie smutny, że prawdziwy. Na pytanie, kto rządzi w Polsce większość odpowiedziała, że nie prezydent, nie premier, nie sejm, nie senat a uzurpator, zwykły poseł, który nie ma żadnej legitymacji wyborczej do rządzenia. Czyli zamiast poważnego kraju mamy teatr marionetek, bolszewickie osadzanie ślepo posłusznych na ważnych stanowiskach. I tak nas niestety ocenia świat. Polska zamiast przewodzić blokowi państw Europy centralnej i wschodniej klęczy przed Węgrami, by nie zostać wykopana spośród państw, z których zdaniem się ktoś jeszcze liczy. Jak ostatni pijacy elektorat podstawówka + sprzedał się za 500 + nie widząc, że za judaszowe 30 srebrników 500+ sprzedają ojczyznę.

  Więc mówiąc o powstaniach wielkopolskich wraca pytanie, dlaczego ci, co jak złodziej głoszą łap złodzieja - głoszą patriotyczne teksty ale nie poślą wojskowej obstawy honorowej dla uczczenia rocznicy powstania co nam dało wolność spod zaborów? Patriotyzm PiS to czysty fałsz i bezczelny cynizm, katolicyzm PiS zaś opisuje Nowy Testament. "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę." [Mt 6, 5] To są podwójni obłudnicy, bo mowę nienawiści wygłaszaną na ulicy określają modlitwą.
 • @Husky 22:53:25
  //Nikt z nas nie zna dnia i godziny// :)))))))))))))

  Zapomniałeś dodać - "memento moris"
  Powiedz to PiSlamistom i POpaprańcom (razem z przystawkami)

  Oj zbóju, bronisz straconej sprawy.
 • @Zawisza Niebieski 23:40:17
  //Czytałeś, a może kiedyś oglądałeś Rewizora Gogola? Jakże dokładnie pokazuje mentalność w PiS.//

  Aleś Pan zajechał Panie Zawiszo... Zaraz pobiegłem do biblioteczki i okazało się, że jednak czytałem, jaka ulga... A potem będziemy się opierać na Freedmanie i Marxsie i Leninie.
  Nie moja bajka ale wiem, że bez "klasyków" nie da się...

  PS. Jakby co, Zawiszo Niebieski, to ja jestem od Zawiszy Czarnego, Sulimczyka. Pod Jego kopią służyłem, wszystkie cielęce lata (14 - 21)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:22
  "No ale jak chcesz być w paczce Spiritka to musisz nad sobą popracować i poddać się obrzędom, których nawet Prasłowianie nie znali a masonom się nie śniły."

  Obrzezanie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:59:38
  No i zamiast gloryfikować PW i ludzi, którzy się ku temu zasłużyli - znowu jakieś pyskówki.
  Jesteście gorsi od Macierewicza, tylko wam możliwości działania brakuje.
  Wstyd.
 • @Zawisza Niebieski 23:40:17
  //Widzisz Husky, chwytasz się jak tonący brzytwy, próbujesz mnie sprowadzić do swojego poziomu, tyle, że z odwrotnej strony kija. //

  Twoje EGO oprawie w złota ramkę i przęśle Owsiakowi na licytacje WOŚP
  Zupełnie niedawno proponowałem ci zakup 2 książek, widzę że jednak żal ci tych paru złotych, a warto.

  ROZBROIĆ NARCYZA Jak radzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie

  http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.co.uk/2014/01/rozbroic-narcyza-jak-radzic-sobie-z.html

  Narcyzm - zaklęte „ja”
  Heinz-Peter Röhr

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35791/narcyzm---zaklete-ja

  By już więcej nie próbować nawet polemiki (z takim autorytetem jak Ty co z chęcią uczynię ) polecam ci ten wpis co jest podsumowaniem działań i Totalnych i takich jak Ty.
  pa,pa

  http://antykomunista.neon24.pl/post/141689,obronimy-polske-powstrzymamy-pis
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:05:39
  //Jesteście gorsi od Macierewicza,//

  Aż tak? A ja myślałem, że to Pana Wojtasa idol...
 • @Husky 11:20:04
  Z Zawiszą Niebieskim ciężko dyskutować, coś o tym wiem... Zawsze ma pod ręką argumenty nie do zbicia.

  Ale nie trać ducha zbóju i walcz! :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:42:44
  Zbyt cienki to Bolek jest.
  Zbyt cienki.
  pozdrawiam
  Udanego zakończenia 2017 jeszcze lepszego 2018
 • @Husky 14:34:08
  //Zbyt cienki to Bolek jest.
  Zbyt cienki.//

  Pocieszaj się, tyle ci zostało :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Tobie też życzę wszystkiego dobrego :
 • 5*
  Dowódca mojego dziadka w Powstaniu Wielkopolskim

  Dzięki Jarek :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej