Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Czy PiS ma przyszłość?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdeklarowanych PiSowców chcę szybko uspokoić, jeszcze kilka lat PiS ma szansę porządzić.

Jak długo, to zależy od kilku czynników, główne zewnętrznych. PiS doszedł do władzy dzięki splotowi kilku okoliczności z których najważniejsze to koniec resetu z Rosją jeszcze za kadencji Obamy, spowodowany dywersyjną akcją USA na Ukrainie i pogłębiający się konflikt starej Europy (a zwłaszcza Niemiec) z USA.

Jest rzeczą ogólnie wiadomą, że PO to tzw. "stronnictwo prusko-ruskie" a PiS to stronnictwo amerykańskie. A wszyscy służą sprawie Wielkiego Izraela czyli światowego syjonizmu. Mądrość etapu nakazywała Ustawiaczom Świata zmianę warszawskiego reżimu i padło tym razem na PiS, który gwarantował lepszą realizację postawionych celów. Zmiana rządu poszła łatwo z pozornym zachowaniem wszystkich kanonów "demokracji". PO ze swoją arogancją, "ciepłą wodą w kranie" i skłonnością do afer się przejadł i bardzo łatwo było wmówić, że PiS jest tak "patriotyczny", że może być już tylko lepiej.

Do tego doszła nagła potrzeba wzbudzania wśród Polaków namiętnej rusofobii i gorącej miłości do banderowskiej Ukrainy a tutaj PiS ze swoim ministrem wojny jest nieoceniony. Poza tm sypiący się budżet USA potrzebuje kroplówki w postaci wpływów ze sprzedaż broni i znowu nasz minister wojny jest na wagę złota.

Bardzo możliwe, że PiS wygrałby o własnych siłach ale dla pewności zadano PO "colpo di grazia" w postaci podsłuchów u Sowy. Taka operacja jest niemożliwa do przeprowadzenia bez udziału służb specjalnych. Jakiej proweniencji były to służby to możemy się jedynie domyślać choć margines błędu jest niewielki. Można wybierać między Mosadem a CIA a to w sumie nie zmienia zasadniczo postaci rzeczy.

Jako, że PO i PiS ostatecznie pracują dla jednego Pana to przedstawicielom poprzedniej ekipy nie spadł jeszcze włos z głowy mimo szumnych zapowiedzi. W końcu kiedyś nastąpi zmiana ekipy i takie precedensowe działania jak rozliczenia poprzedników na podstawie kodeksu karnego byłyby źle widziane przez klasę polityczną. "Stanowcza i bezkompromisowa" postawa rządu Beaty Szydło wobec Unii, głównie w sprawie uchodźców, też ma źródło w poparciu USA, które chwilowo mają w naszej części Europy swoje strategiczne cele i gierki. Szkoda tylko, że tej "stanowczości i bezkompromisowości" nie ma w stosunku do Ukraińców, którzy zalewają nasz kraj zajmując miejsce wypędzanej na Zachód polskiej młodzieży. To nic, że zburzy to z pewnością jednolitość etniczną Polski, która jest naszą ogromną siłą i przewagą nad państwami Europy Zachodniej. Już chyba lepiej przyjąć nawet sto tyś nachodźców, szkody będą mniejsze.

Wszystko oczywiście będzie aktualne do następnego resetu z Rosją bo jeśli coś się zdarzyło dwa razy to z pewnością zdarzy się trzeci raz. Póki co jednak PiS w miarę wzorowo wywiązuje się ze swoich zadań i może być spokojny o stołki. Przełożenie wajchy spowoduje jednak natychmiastową zmianę ekipy. System jest przewidujący i robi zawsze ruchy wyprzedzające. Dowodem na to było powstanie partii Nowoczesna. Wystrugana z banana partia zanim się jeszcze zawiązała miała już ok.10% poparcia... Takich wystruganych z banana politycznych szalup ratunkowych było i będzie więcej.

Czy PiS jako partia ma przed sobą przyszłość? Moim zdaniem nie ma.

Głównym powodem jest wodzowski charakter samej partii, która stoi na jednym polityku - prezesie Kaczyńskim. Życzę oczywiście panu Kaczyńskiemu sto i więcej lat w dobrym zdrowiu ale czas jednak nie cofa się. Wraz z ustąpieniem samego prezesa Kaczyńskiego PiS posypie się jak domek z kart. Już teraz widać poważne pęknięcia na cokole partii. Walka partyjnych buldogów stała się publiczna czego dowodem jest choćby otwarty konflikt prezydenta z ministrem wojny i ministrem sprawiedliwości. Takich konfliktów w łonie partii jest z pewnością więcej choć nie przebijają się do szerokiej opinii publicznej.

Brak Kaczyńskiego, który jakoś jeszcze trzyma to w kupie swoim autorytetem (i nie tylko) spowoduje drastyczne osłabienie partii jako jednej siły politycznej. Pod tym względem już lepiej wygląda PO, mimo, że ostatnio dołuje w sondażach. Prezydent Duda już całkiem wyraźnie buduje swoje zaplecze polityczne, podobnie robi Macierewicz. Takich frakcji będzie więcej. PiS nie ma bowiem szerokiej bazy (nie mylić z poparciem), to partia elitarna dla wybranych a trudno oczekiwać, że katastrofy jak ta pod Smoleńskiem będą się powtarzały cyklicznie. Póki co jednak "nieugięta" polityka rządu i 500+ zapewniają PiS wysokie poparcie.

Wiadomo jednak, że łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. Wyborcy, przynajmniej ta świadoma część, oczekują jakiejś wizji państwa, które wybije się w końcu na suwerenność. W zamian otrzymuje jedynie zmianę klamki, u której wisi kolejna ekipa. Jakiegoś planu jak nie widać tak nie widać, wszystko bieżączka. Daleko nam do takich państw jak choćby Niemcy czy Rosja, żeby już nie wspominać Chin. Oni mają jakąś doktrynę narodową, którą realizują mimo zmieniających się ekip rządzących. No ale to są państwa poważne a nie teoretyczne. W nowych okolicznościach, które z pewnością nastąpią, "suweren" otrzyma odpowiednią ofertę nie do odrzucenia i wszystko zostanie po staremu sterowane z zewnątrz.

Nastanie nowe czyli stare.

KOMENTARZE

 • jaka polityka?
  ,, A wszyscy służą sprawie Wielkiego Izraela czyli światowego syjonizmu”

  Jest pan bez wątpienia inteligentnym facetem, więc mógłby pan sobie darować powtarzanie po innych oklepanych i już na prawdę nudnych idiotyzmów.
  Wiemy, że Izrael poprzez żydów, poprzez żydowskie wpływy w USA ma ogromne wpływy na politykę amerykańską, a Ameryka to wciąż supermocarstwo któremu ani Chiny ani Rosja nie chce podskoczyć.
  Dla czego żydzi mają taki wpływ na Amerykę?
  Odpowiedź jest prosta.
  Większa część przemysłu i wszelkiego biznesu w USA to firmy założone bądź wykupione przez żydów.
  To u żydów pracują amerykanie, to u żydów pracowałem także ja, to w większości z żydami miałem do czynienie już jako samodzielny biznesmen i to z nich, jako tych najbogatszych ściągałem najwięcej pieniędzy
  Dla czego polscy politycy mieliby ignorować potęgę Ameryki, ich agresywną politykę, ich możliwości obalania rządów i wzniecania rewolucji, także tych okrutnie krwawych.
  Czy mogą z tym się nie liczyć, nie uwzględniać tego faktu?
  Czy mamy może broń atomową i środki do jej przenoszenia jak Kim z Korei?
  Możemy to co możemy i nic ponad to.
  I z taką polityką mamy do czynienie. Pis i tak dużo zrobił, że nie wpuścił czarnych jak to nam chciała zaserwować Merkel.
  –My nie odbieramy dzieci rodzicom– powiedziała Beata Szydło– my polskim dzieciom daliśmy 500+
  Morawiecki, repolonizujemy banki i polski przemysł.
  Można coś więcej ugrać?
  A jak byśmy obalili PiS to jaki rząd byśmy mieli?
  Jacy politycy zastąpiliby Szydo, Kaczyńskiego, Ziobrę?
  Oczywiście że PiS wiecznie nie będzie rządził, ale tacy ludzie jak Beata Szydło, jak minister Jaki, jak Zibro i Morawiecki niech rządzą jak najdłużej.
  Nigdy więcej Tuska, Buska, Balcerowicza, ani takich jak Kijowski, czy Schetyna
 • @Oświat 10:59:42
  I po co te nerwiki?

  //Wiemy, że Izrael poprzez żydów, poprzez żydowskie wpływy w USA ma ogromne wpływy na politykę amerykańską, a Ameryka to wciąż supermocarstwo któremu ani Chiny ani Rosja nie chce podskoczyć.//

  Czyli nie powtarzam "oklepanych, nudnych idiotyzmów" tylko stwierdzam fakt. Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat żydzi mają ustawiać polską politykę?

  //Morawiecki, repolonizujemy banki i polski przemysł.//

  Następny żydowski przekręt. Najpierw dostali za grosze a teraz odsprzedają za miliardy. Gdyby polityka państwa polegała na wspieraniu polskiej przedsiębiorczości, która położyła by na łopatki "renacjonalizowane" firmy to bym się zgodził. Wtedy byśmy odkupili za te same grosze co sprzedaliśmy. A tak się nie dzieje.

  Pozostałych pytań nie będę komentował bo są żenujące.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:09:28
  Panie Jarku, zrobić podsłuch w restauracji bez zgody właściciela się nie da, za jego wiedzą i zgodą zrobi to każdy dzieciak umiejący myszkować w Internecie i mający parę złotych na odpowiednio czuły mikrofon. A zgoda właściciela restauracji potrzebna by podczas sprzątania, zamiatania i zmywania stołów nie usunąć instalacji i tu żadne służby nie są potrzebne. Po prostu mieliśmy do czynienie z głupcami a nie z politykami.
  https://image.ceneo.pl/data/products/48328162/f-enposi-cyfrowy-podsluch-gsm-a-138.jpg
  ENPOSI CYFROWY PODSŁUCH GSM A 138 Cena: 229,00zł
  Oczywiście są i droższe, nawet laserowe za kilkanaście tysięcy zł.
  Czy PiS to tylko Kaczyński?
  Dziś już nie, dziś to Beata Szydło, to ona prawdopodobnie była matką programu wyborczego i matką sukcesu zarówno Dudy jak i samej partii.
  Zaczynają się także pokazywać młodzi, na razie w randze wiceministrów, ale rokujący bardzo dobrze
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:09:28
  moje pytanie było
  A jak byśmy obalili PiS to jaki rząd byśmy mieli?
  i pana odpowiedź
  Pozostałych pytań nie będę komentował bo są żenujące.
  No szkoda, że nie potrafi pan na nie odpowiedzieć.
 • @Oświat 11:24:41
  //A jak byśmy obalili PiS to jaki rząd byśmy mieli?//

  Ja wcale nie dążę do obalenia rządu PiS! Niech sobie jeszcze porządzą, może Polakom jeszcze coś spadnie z "pańskiego stołu".
  Dla mnie nie do zaakceptowania jest cały obecny system oparty na POPiS.
  Faktycznie, Polska obecnie nie ma żadnej alternatywy. Polityka została zawłaszczona przez tych, z którymi robi pan świetne interesy. A to mi się już nie podoba. Może się nie podobać?
  Oczywiście nie mam na myśli pańskich interesów :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:47
  Mnie się też wiele rzeczy nie podoba, a najbardziej nie podoba mi się, że ani wcześniej, za tak zwanej komuny, ani później, po Solidarności nie udało się wykształcić prawdziwie polskich elit zdolnych do realizacji zarówno polskiej racji stanu jaki rozwoju gospodarczego na miarę naszego państwa.
  By polski przemysł był polskim przemysłem, a na pułkach sklepowych był nie tylko ocet i musztarda.
 • Nie właściwe pytanie tytułowe.
  Powinnyśmy się zastanowić czy Polska ma przyszłość z PIS ?

  Odpowiedź prosta Polska nie ma żadnej pomyślnej przyszłości z PIS.

  PIS dzieli Polaków. A przyszłość i siła Polski to zjednoczenie narodowe.
  PIS antagonizuje na zlecenie zagranicznych mocodawców Polską Katolicką z Polską ateistyczną. Ten podział jest tak 50% na 50% ze wskazaniem na ateistów (coraz mniej ludzi klęka przed żydowskim Bożkiem)

  Elty Polski te prawdziwe są ateistyczne i są wykluczone politycznie od 89r przez solidaruchów.
  Przy kruchtowe prostaki rządzące Polską poprzez PIS wprowadzają coraz bardziej prymitywne i wsteczne regulacje prawne .. wszystko pod dyktando KK czyli obcej narodowi siły zewnętrznej (Watykan).

  Cała propaganda PIS to kopanie rowów między Polakami.
  Tak postępuje tylko zaciekły wróg narodu Polskiego.
  Dokładnie tak było w Syrii gdy Globaliści rozpalali tam wojnę domową.
  Zaczęło się od kopania rowów między poszczególnymi grupami Syryjczyków i szczucia jednych na drugich,

  PIS robi dokładnie to samo.

  Polska z PIS czy z PO czyli z solidaruchami nie ma przyszłości.
  Przyszłość to Polska zjednoczona narodowo.
  I to zjednoczenie narodowe musi być silniejsze od oczywistych różnic światopoglądowych.
 • @Oświat 11:56:14
  //ani wcześniej, za tak zwanej komuny, ani później, po Solidarności nie udało się wykształcić prawdziwie polskich elit zdolnych do realizacji zarówno polskiej racji stanu jaki rozwoju gospodarczego na miarę naszego państwa.//

  I tu właśnie jest pies pogrzebany!
  W okresie 44 - 89' wiadomo kto nam przysłał elity i jaka była ich "narodowość". Solidarność oprócz niezaprzeczalnie pięknego zrywu Narodu miała jednak ciągle tą samą "głowę" w postaci KOR czyli w większości odsuniętych od koryta stalinowców i ich potomków. Jak te "elity" miały wykształcić prawdziwie polskie Elity? No jak? Przecież to byłoby wbrew ich interesom.
  Trochę naiwnie patrzy pan na naszą najnowszą historię...
 • @Oscar 12:02:35
  //Nie właściwe pytanie tytułowe.
  Powinnyśmy się zastanowić czy Polska ma przyszłość z PIS ?//

  Zgoda ale notka miała pierwotne być o PiS jako partii i zjawisku politycznym oraz ich szansach na przyszłość.

  Z Twoimi uwagami zgadzam się całkowicie.
 • @Oświat 10:59:42
  Ciekawa logika...
  Najpierw "czy może pan nie powtarzać tych idiotyzmów.. wszędzie żydzi.." a następnie obszerne uzasadnienie że te idiotyzmy to nie idiotyzmy tylko rzetelna prawda obiektywna żydzi rządzą USA i UE...oraz Polską w sposób oczywisty. Izrael to malutki kraj ale Polskie elity na kolanach tam pielgrzymują...
  Czy nie musimy się liczyć z siła globalnej mafii żydowskiej ?
  To pytanie o to na ile Polska to suwerenny kraj .
  Oświat sam odpowiada ze musimy się liczyć z żydami .. czyli Polska to nie jest suwerenny kraj bo decyzje podejmują żydzi a my je wykonujemy w trybie "musimy się liczyć z żydami".

  W sumie "Oświat" potwierdza znaną prawdę że Polska to kolonia globalnej mafii żydowskiej.
  Nadreprezentacja żydów we władzach, wasalizm wobec Globalnej mafii żydowskiej, pełna akceptacja ich zbrodni na arenie międzynarodowej...
  to już nie jest żadna suwerenność, to czystej krwi wasalizm czy kolonializm...
  500+ i inne programy niby pożyteczne społecznie ale widać jak globalne żydostwo paraliżuje reformy pro Polskie (np w sądownictwie rękoma Dudy wżenionego w żydowską rodzinę).

  Z jednym mogę się zgodzić na pewno..
  "Nigdy więcej Tuska, Buska, Balcerowicza, ani takich jak Kijowski, czy Schetyna"

  Ja bym rozszerzył tą myśl na "nigdy więcej Solidaruchów czyli PO i PIS"
  Rządy KK są równie szkodliwe dla Polski jak rządy PO a PIS wykonuje zlecenia KK (sklepy zamknięte w niedziele, zakaz aborcji...nienawiść do ateistów.. budowa państwa wyznaniowego)
  Będzie dobrze dopiero wtedy gdy państwo stanie bezwyznaniowe (rozdział Państwo i kościoła) obywatele staną się równi dla rządu a nie dyskryminowanie na tle religijnym ateista = komuch...)

  Ale tego od PIS nie można oczekiwać.
  PIS to żydowska V (żydostwo amerykańskie) kolumna tylko inna niż PO (żydostwo europejskie).
  Globalna mafia żydowska się żre między sobą (UE kontra USA).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:47
  Jako wyczyn sportowy - owszem.

  Jako człowiek - bardziej przemawia do mnie Danuta Wałęsa...i samotne wychowanie 8-ki dzieci. Nawet jeśli Wachowski ją woził.
 • @Oscar 12:19:05
  ,,ale widać jak globalne żydostwo paraliżuje reformy pro Polskie "
  ,,Ale tego od PIS nie można oczekiwać."
  Coś mi tu brak logiki, bo te reformy.... to zdaje się PiS na siłę chce przeprowadzić....
 • @Oświat 12:35:28
  A o jakie konkretnie reformy chodzi?
 • @Oświat 12:35:28
  PIS i DUDA to taka sama kohabitacja jak SLD Millera i Kwaśniewski
  Wtedy Kwach rozwalił wszystkie pożyteczne reformy Millera i Kołodko przy wydatnej współpracy solidaruchów z PO i PIS oraz sprzedajnego PSL.

  Gdyby nie Solidaruchy i Kwaśniewski duża część reform by już od nastu lat pracowała dla Polski.
  PIS wrzeszczy na lewicę pogardza Gierkiem ale idzie w tę stronę (socjal, repolonizacja...) krzycząc że lewica laicka to czyste zło.

  Niestety w sprawie dzielenia Polaków i w kwestii zbrodniczej polityki zagranicznej PIS to samo zło to samo co PO.
 • @Oscar 13:57:36
  // w kwestii zbrodniczej polityki zagranicznej PIS to samo zło to samo co PO.//

  Gorzej, PO nie wystawiał nas na ruskie atomówki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:32:01
  PO też realizowało politykę wschodnią globalnej mafii tylko mniej krzyczało.

  Ale jest też możliwe drugie dno.
  PIS ma dwie twarze .. można "gdybać" która z tych twarzy jest prawdziwa.
 • @Oscar 14:38:30
  //PO też realizowało politykę wschodnią globalnej mafii tylko mniej krzyczało.//

  To prawda dlatego jednakowo negatywnie oceniam jednych i drugich.
 • Witam Panie Jarku po długiej przerwie
  Promuję nowy artykuł Andrzeja Szuberta

  Spęd kukiełek rządowo-knessejmowych u nadprymasa Katolandii-Judeopolonii rebe Rydzyka…

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/12/05/sped-kukielek-rzadowo-knessejmowych-u-nadprymasa-katolandii-judeopolonii-rebe-rydzyka/

  Pozdrawiam Michał
 • @detektywmjarzynski 14:57:10
  Już zdążyłem przeczytać, mocny :))

  Witam również!
 • Autor.
  Jarek, ty nigdy nie zrozumiesz, że liberały i lewactwo NIGDY juz nie będzie miało w Polsce coś do powiedzenia!!! Polacy zobaczyli , co reprezentują sobą tacy zdrajcy , jak ryży matoł et consortes! Zadłużyli Polskę na ponad 500 mld zł więcej, niż wynosił dług w 2006r-ok 450 mld zł> i zniszczyli stocznie , część kopalni a reformy państwa mieli w 4 literach, bo to było
  PAŃSTWO TEORETYCZNE!!!Ty się nie martw o Naczelnika Państwa, bo on już wykreował 2-3 następców i oczywiście nie zastąpią go w 100%, ale na pewno będą dużo lepsi od kretynów z Partii Oszustów!Zapomniałeś o Morawieckim, który ma łeb do pomysłów, jak poprawić byt polakom i moim zdaniem powinien zostać Premierem, bo wtedy będzie miał władzę, potrzebną do trudnych decyzji !Dużo Polaków ma nadzieję, że Polska za parę lat będzie innym, bogatszym krajem a Polakom będzie się żyło lepiej!!!
 • @Oscar 12:02:35
  Ten stek BZDUR znany pisarz, W.ŁYSIAK skomentowałby to tak:"waszmości something pojebałoś"!!! Celne, nie?
 • @Oscar 12:19:05
  Idż na wódkę z pietru i kijowskim, to może ci wytłumaczą, że piszesz fajne teksty, tylko naprawdę denne!!!
 • @zibi 23:02:17
  Dwie wypowiedzi i obie obelżywe pełne nienawiści oraz pozbawione argumentów.
  Jeżeli to jest obraz PIS to to tylko umacnia przekonanie że z PIS nie ma przyszłości. Za dużo nienawiści, dyskryminacji inaczej myślących, za dużo zemsty politycznej za dużo klękania przed urzędnikami Watykanu.
  Chociaż właściwie nie wiem kim jest Rydzyk to twór jakiś dziwny, tajemniczy nieszczery, nie przejrzysty a wpływy ma gigantyczne.
  To wygląda jak organizacja stworzona przez obce służby specjalne w celu manipulowania polskimi pożytecznymi idiotami.
 • @Oscar 11:55:21
  Tobie się glupota z nienawiścią pomieszała!!! tak samo piszesz bzdury, jakie głosi schetyna i kabaret obrony draństwa oraz pesudopartia nowoczerska pani laubner! Ja piszę o konkretach i prawdę a takie argumenty są uważane przez oszołomów i lewaków oraz liberałów za oznaki "nienawisci"!!!
 • @zibi 14:35:00
  cytuje:
  "
  @Oscar 12:02:35
  Ten stek BZDUR znany pisarz, W.ŁYSIAK skomentowałby to tak:"waszmości something pojebałoś"!!! Celne, nie?
  nadużycie link skomentuj
  zibi 05.12.2017 23:00:16
  @Oscar 12:19:05
  Idż na wódkę z pietru i kijowskim, to może ci wytłumaczą, że piszesz fajne teksty, tylko naprawdę denne!!!
  nadużycie link skomentuj
  zibi 05.12.2017 23:02:17
  "

  Widzisz tu konkrety ?'
 • @Oświat 11:56:14
  "nie udało się wykształcić prawdziwie polskich elit zdolnych do realizacji zarówno polskiej racji stanu jaki rozwoju gospodarczego na miarę naszego państwa."

  Ciągle te same wyświechtane frazesy na temat "braku polskich elit".

  Popatrz sobie choćby, niedaleko szukając, na pana Józefa Kamyckiego ( i ludzi z jego otoczenia). Ten człowiek, który definitywnie został wykształcony po wojnie, należy do polskich elit i z pewnością ma polską rację stanu na względzie. Z Jego wiedzą, umysłem, doświadczeniem i entuzjazmem, powinien sprawować urząd ministra finansów albo w najgorszym wypadku jego pierwszego doradcy, a nie wisieć na klamce u żydowskich ministrów rządu okupacyjnego i upraszać się o wysłuchanie u szmaciarzy, którzy ani nie mają najmniejszej ochoty na wysłuchanie jego planów, a tym bardziej ich wdrożenie w celu poprawy polskiej gospodarki i ekonomii, ani nawet nie mają zielonego pojęcia o czym On mówi.

  https://youtu.be/dDUbLCG-Zo8

  Przestań więc snuć opowieści o braku polskich elit, bo się kompromitujesz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej