Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Algorytm prawdy czyli Imperium kontratakuje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawet mało uważny zjadacz papki medialnej zauważył. że w przekazie pojawiło się nagle bardzo groźne zjawisko, nazywane z angielska - fake news czyli w wolnym tłumaczeniu - fałszywe informacje.

Te fake news stały się już taką plagą, że posiadacze i obrońcy jedynej możliwej "prawdy" czyli mainstreamowe media (zwane przez złośliwców "presstytutkami") podniosły alarm. Prawda, ta jedyna i słuszna, obwieszczana motłochowi, zwanemu dla niepoznaki "społeczeństwem obywatelskim" (żeby nie mylić z różnej maści nacjonalistami, faszystami, antysemitami, negacjonistami i zwolennikami "teorii spiskowych') jest ostatnio zagrożona. Do tego stopnia zagrożona, że różne oficjalne ciała podejmują energiczne działania, żeby postawić tamę tej szerzącej się gangrenie.

Ostatnio sprawy zaszły jeszcze dalej. Otóż jeden z bliskich współpracowników byłego premiera Italii Matteo Renziego, niejaki Marco Carrai oświadczył, że "pracujemy wspólnie z pewnym naukowcem o światowej renomie nad stworzeniem algorytmu prawdy, który wykorzystując sztuczną inteligencję będzie w stanie rozpoznać, która wiadomość jest fałszywa". I nie chodzi tu o bredzenia (?) jakiegoś nawiedzonego gostka, wspomniany Marco Carrai jest bowiem uznanym fachowcem od cybernetycznego bezpieczeństwa ściśle współpracującym z fachowcami z pewnego bliskowschodniego państewka. Zapewne stamtąd pochodzi ten "naukowiec o światowej renomie".

Internet stworzył szansę dotarcia do informacji alternatywnej, co wcale nie znaczy, że sąto "fake news". Oczywiście i takie bardzo często się pojawiają ale uważny i dociekliwy czytelnik ma możliwość weryfikacji i wyrobienia sobie własnego zdania. Celowo napisałem "uważny i dociekliwy" bo leming, niezależnie od opcji, którą popiera i lansuje nie zada sobie takiego trudu. Będzie wierzył ślepo w to co napisze Michnik czy jego alter ego Sakiewicz.

Kiedyś, w epoce przed internetowej problem nie istniał, przynajmniej na taką skalę. Przekaz informacji miał charakter wertykalny, pionowy. Polegało to na tym, że ośrodki władzy poprzez podporządkowane sobie media przekazywały z góry na dół to co uważały za stosowne i słuszne dla poddanych. Tak działo się na tzw. "wolnym zachodzie" jak na zniewolonym wschodzie. Do tego dochodziła daleko posunięta izolacja obydwu grup odbiorców i interes się kręcił.

Dopiero pojawienie się Internetu spowodowało, że obieg informacji stał się horyzontalny czyli poziomy. Wszelkie informacje rodzą się i rozprzestrzeniają bez nadzoru ośrodków władzy i w konsekwencji są poza ich kontrolą. Jak bardzo groźne stało się dla Ustawiaczy Świata takie zjawisko dowodzą właśnie wspomniane wyżej działania. Mają one służyć oczywiście "dobru obywatela", żeby nie wpadł w sidła i nie uległ wrażej propagandzie czyli właśnie fake news.

Najgłośniej "łapać złodzieja" krzyczy zwykle sam złodziej. Media, które podnoszą takie histeryczne alarmy to najwięksi kłamcy i dostawcy fake news na świecie. Przykładów można oczywiście podać bez liku ale jeden należy przypomnieć bo jest to niejako matka wszystkich fake news, tym bardziej, że działo się to już w dobie Internetu. Mam oczywiście na myśli trąbioną na cały świat "wiadomość" jakoby Saddam Husejn posiadał "broń masowego rażenia" i "nie zawaha się jej użyć". Taka "wiadomość", oczywiście odpowiednio nagłośniona, dała USA "legitymację" do agresji na Irak, zabicia samego Husejna, zniszczenia kraju, zabicie ok. miliona Irakijczyków. Ta agresja pewnie i tak by nastąpiła bo powody agresji były całkiem inne ale wrzask syjonistycznych mediów stanowił pewnego rodzaju "przygotowanie artyleryjskie" mające urobić i przygotować opinię publiczną. Ten schemat był powtarzany wielokrotnie i jest stosowany do dziś.

Jednak cierpliwość Ustawiaczy Świata się skończyła skoro doszli do wniosku, że każda informacja nie po ich myśli ma być blokowana, kończą się czasy informacyjnego bezhołowia i należy, nawet środkami administracyjnymi, wrócić do starego, dobrego schematu informacji wertykalnej. Temu ma m.in służyć wspomniany "algorytm prawdy". Walka z zagrożeniem prowadzona jest równolegle na kilku frontach. Takim wypróbowanym sojusznikiem Ustawiaczy Świata są tzw. organizacje pozarządowe. Nazwa ma sugerować, że są to ciała niezależne od jakiegokolwiek rządu, biorące pieniądze na działalność od "prywatnych obywateli" czyli z powietrza. Oczywiście tak nie jest bo te wszystkie fundacje "otwartych społeczeństw" mają ściśle określonych sponsorów i bardzo często jest to Departament Stanu USA, który za pieniądze amerykańskiego podatnika szerzy na świecie "pokój i demokrację". Albo taki rycerz bez skazy, obrońca demokracji Soros, który stwierdził ostatnio, że Węgry Orbana są państwem bardziej totalitarnym niż kiedyś, gdy były pod sowieckim jarzmem.

W Polsce też mamy takie "dobroczynne" fundacje, każdy wie kogo mam na myśli. Ostatnio jednak takie totalitarne i zacofane państwa jak Węgry czy Rosja zakazały działania tych dobroczyńców na swoim terytorium. To oczywiście działania skandaliczne ale przecież zawsze znajdzie się jakaś czarna owca...

Internet, dopóki nam go nie wyłączą, pozostaje jedyną oazą wolności. To też jest relatywne bo strażnicy Ustawiaczy Świata nie śpią i różnym metodami próbują przemycić swoją "prawdę" albo, tak jak w przypadku pewnego globalnego portalu społecznościowego, administracyjnie zamykać usta dysydentom. W najgorszej sytuacji są zawodowi dziennikarze. Ci mają do wyboru - albo iść na układ i dostać wypłatę na pierwszego albo wypad z zawodu. Nie twierdzę, że wszyscy, którzy pracują w dużych, korporacyjnych mediach to ludzie źli i zaprzedani. Są tacy, którzy obdarzeni wielką inteligencją potrafią przemycić trochę prawdy albo przynajmniej się nie zeszmacić.

Idą ciężkie czasy. System Ustawiaczy Świata się sypie, powstają nowe, alternatywne ośrodki władzy politycznej i gospodarczej, które, przynajmniej werbalnie, dążą do obalenia istniejącego systemu i ustanowieniu porządku wielobiegunowego. Możliwe, że są to jedynie puste słowa i w rzeczywistości chcą stworzyć uszyty na swoją miarę nowy, równie represyjny system. Wiem jednak, że zanim padnie obecny system będzie już tylko gorzej.

Jest rzeczą doprawdy paradoksalną, że wspomniany "algorytm prawdy" jest opracowywany i pożądany przez największych kłamców jakich kiedykolwiek nosiła Matka Ziemia.

KOMENTARZE

 • Witam Autora
  5* Miło sie to czyta. Pozdrawiam BJ
 • noo...
  ...taki "algorytm prawdy" funkcjonuje już od paru lat w niepoprawnym grajdole niejakiego Gawriona...:)))))z tym że całą harówę nie odwalają booty, tylko żywe osobniki wykorzystywane w perfidny sposób bez umowy o pracę, ba, nawet bez umowy o dzieło i na "cały zegar"...a niektóre to nawet muszą z dwóch kont napierdalać, żeby "algorytm prawdy" działał poprawnie :)))kuźwa wyzysk panie...wyzysk!!!

  A jak Gawrion zastosuje booty, to "punktacze" z szefem z Gdyni trafią na śmietnik historii:)))
 • @trybeus 16:36:36
  No właśnie! Różne "zabiedzone" i "satyryczne" trolle stracą zajęcie i gdzie pójdą? Znowu będą próbowali pewnie dostać się na NEon, który jest tak zacofany, że żadnego "algorytmu" jeszcze nie stosuje. Z jednym może wyjątkiem - chamstwo i głupota nie są premiowane :)
 • @Bogusław Jeznach 16:21:28
  Wyrasta Panu tutaj konkurent. Co się dzieje? Przerzuca się Pan na czytanie?
  Olewa Pan wiernych czytelników. Niedobrze!
 • @Casey 17:08:04
  Konkurent dla Pana Bogusława?
  Jeszcze musi się urodzić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:13:49
  "konkurent" :))nie narodzi się...a zapomniał co obiecał, że zniesienie bana wyżebrze w worze pokutnym :D nie spirito libero, tylko skleroza libero:))
 • @trybeus 18:15:01
  O jakim banie mówisz? Nie kojarzę...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:20:37
  u BJ:)
 • @trybeus 19:11:21
  Poważnie masz bana?... To bzidko :( Musiałeś nieźle podpaść.
  Ale cała sprawa pewnie się już przedawniła, w każdym razie postaram się sprawdzić u źródła :)

  Skleroza libero... No cóż, w moim podeszłym wieku to całkiem możliwe :)
 • @Krystyna Trzcińska 20:32:29
  "Bitcoin's face" - to jest dokładnie to!
  Aż musiałam zerknąć, jak faktycznie wyglądała ta okładka z 14 marca 2014 r. - tam nie było aż tak dokładnych informacji! :)
 • Fake news czyli oszustwo.
  W takim srodowisku pracowalem ponad 30 lat.Firma produkowala maszyny specjalne, takie , ktorych jeszcze nikt przedtem nie zbudowal. Na przyklad pierwsza maszyna do produkcji dyskow komputerowych( tych duzych), pierwsza maszyna do produkcji kaset z tuszem do drukarek komputerowych, maszyny do spawania nowych modeli samochodow, maszyna do produkcji nowych, miniaturowych wylacznikow, itp.
  Reprezentant tej firmy (salesman) klamal jak najety, oiecywal zlote gory klijentom aby tylko dostac swoje 15%.Tak wiec prawie niemozliwoscia bylo przy obecnym stanie wiedzy zaprojektowac maszyny za tak male pieniadze, produkujace tak szybko. Salesman karmil klijentow tymi Fake News a ja musialem to sprowadzic do realnosci. Szalu mozna bylo dostac. Nieraz konczylo sie tym, ze maszyne trzeba bylo wywiezsc na zlom albo klijent nie zaplacil. Na dluzsza mete taki interes nie moze istniec i firma ta upadla. Klamstwo zawsze powraca.
 • Algorytm "prawdy" to bardzo proste.
  Znamy poszukiwaczy "prawdy" i wiemy z góry jakiej prawdy szukają .. a szukają swojej koszernej prawdy czyli g..no prawdy.

  Algorytm będzie prosty.
  Informacja będzie sprawdzana na zgodność z informacją w globalnych żydowskich mediach. Jeżeli będzie zgodna z kłamstwami globalistów to będzie uznana za prawdę a jeżeli będzie w globalnych szczekaczkach pominięta to będzie uznana za kłamstwo.

  Jedyny problem jak rozpoznać wiadomości o tym samym przekazie a różnych słowach.
  Być może w łże mediach zastosują klucz "prawdy" i po tym kluczu będzie rozpoznawana wiadomość.
  Podobnie może być stosowany klucz "nieprawdy" dla wiadomości niewygodnych globalistom.

  Tu chodzi wyłącznie o automatyzację cenzury w internecie.
 • @Oscar 06:18:56
  //Tu chodzi wyłącznie o automatyzację cenzury w internecie.//

  Dokładnie tak. Une nie nadążają już po prostu z ręcznym kontrolowaniem Sieci i potrzebna jest "maszyna", najlepiej "inteligentna".
 • @Ad personam 03:18:57
  //... szkoda że ma tak mało wejść bo świetnie obrazuje działanie IV władzy czyli mediów.//

  Mi też temat wydał się ciekawy. Ilość wejść tutaj jest w normie czyli szału nie ma :) Ciekawa sprawa, że na S24 ta notka zjechała do piwnicy z szybkością dźwięku podczas gdy na SG wiszą po 3 dni notki o d... Maryni. Widocznie tamtejsi admini nie są zainteresowani dyskusją, która mogłaby ich także dotyczyć :)

  //A tak swoją drogą to obiecałeś że zadzwonisz gdy znajdziesz się w okolicy //
  Sam wiesz, że umówić się z Tobą to gorzej jak z ministrem :) :P
  W styczniu nadrobimy.

  Pozdrawiam również.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:31:14
  Algorytm prawdy to nic innego jak "prawda" wg. Gebelsa albo Sowiecka "prawda" za Stalina.Wykladnia takiej prawdy sa agencje prasowe i duze miedzynarodowe korporacje medialne oraz Hollywood.
  Okreslenie"fake news" jest troche mylace bo te informacje z glownych przekaznikow medialnych beda uznane za prawdziwe podczas gdy prawdziwe ale sprzeczne z glownym sciekiem medialnym za fake-czyli falszywe i tepione oraz cenzurowane globalnie.
  Swiadczy to ze salon 24 albo np. media niemieckie w Polsce sa blizej glownego scieku medialnego ,czyli "prawdy-fake news" wg. globalistow syjonistow.
 • Czarna Księga Cenzury fragmenty
  W 1977 roku Tomasz Strzyżewski, pracownik Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, wywiózł z kraju ręcznie przepisaną „Książkę Zapisów i Zaleceń” oraz inne inne dokumenty będące częścią cenzorskiej dokumentacji. Opublikowane w „Czarnej Księgi Cenzury PRL” pozwoliły zachodniej opinii publicznej i polskiej emigracji dowiedzieć się, jak funkcjonuje cenzura w Polsce. Księga dotarła także do Polski, gdzie dostępna była w drugim obiegu. W 2015 roku została ponownie wydana pt. „Wielka księga cenzury PRL w dokumentach”. Poniżej przedstawiamy jej fragmenty.

  ———————————————–

  Ze względu na szkodliwość polityczną utworów Krzysztofa Jaślara (jednego z autorów poznańskiego kabaretu „Tey”) nie należy dopuszczać do żadnych publikacji tego autora.

  Nie dopuszczać do publikowania informacji z zebrań i wieców młodzieży i studentów arabskich i afrykańskich, przebywających czasowo w Polsce, na których atakowane są reżimy krajów arabskich i afrykańskich.

  Wszelkie publikacje pisarza lubelskiego Bogdana Madeja oraz wzmianki o nim i jego utworach należy sygnalizować kierownictwu GUKPPiW. Treść niniejszego zapisu jest przeznaczona wyłącznie do wiadomości cenzorów.

  W niektórych rejonach kraju mogą mieć miejsce wypadki chorób bydła trzody chlewnej i koni, ujawnienie których mogłoby spowodować trudności w eksporcie z Polski żywca oraz surowców i produktów pochodzenia zwierzęcego. W związku z tym nie należy zezwalać na publikowanie żadnych informacji (w prasie codziennej, radiu i TV oraz w wydawnictwach periodycznych) o ewentualnym wystąpieniu na terenie kraju następujących chorób zwierzęcych:

  1) pryszczyca

  2) choroba pęcherzykowa świń

  3) bruceloza

  4) białaczka

  5) influenza koni

  6) nosacizna

  7) pomór świń

  Należy również eliminować ogólnikowe stwierdzenia o istnieniu w niektórych rejonach kraju chorób epidemicznych bydła i trzody chlewnej. Nie należy natomiast przeszkadzać w akcji profilaktycznej oraz propagandzie szczepień bydła, trzody chlewnej i innych zwierząt. Nie należy również kwestionować artykułów popularnonaukowych zarówno w periodykach fachowych, jak i w prasie codziennej, omawiających wymienione choroby w sposób teoretyczny, tzn. nie wskazujący na ich występowanie w Polsce.

  Nie należy dopuszczać do publikacji żadnych informacji (recenzji, omówień, notatek itp.) dotyczących książki Stanisława Roztworowskiego pt. „Łuna od Warszawy” wydanej przez „Novum” – Wydawnictwo Ars Christiana w 1974 r.

  Nie należy dopuszczać do publikacji żadnych informacji, sugerujących istnienie jakichkolwiek kontaktów (handlowych, kulturalnych, naukowych, sportowych, turystycznych i wszystkich innych) między Polską a nieuznawanymi przez nasze państwo reżimami Południowej Korei, Tajwanu, Południowej Afryki i Rodezji oraz z firmami i obywatelami tych krajów.

  Ze środków masowego przekazu należy eliminować informacje o licencjach nabywanych przez Polskę w krajach kapitalistycznych. Zapis obejmuje zarówno licencje już wdrożone, jak również nowo zawierane umowy licencyjne oraz wszelkie postulaty nabycia licencji. Można zwalniać jedynie krótkie wzmianki o powszechnie znanych wyrobach licencyjnych w rodzaju silników Leyland, dźwigów Jones, samochodów FIAT, autobusów Berliet, czy dotąd produkowanych magnetofonów Grundig, jednakże należy eliminować informacje o rozszerzaniu zakresu tych licencji.

  W związku z zapowiedzianą wizytą Tow. Edwarda Gierka w Szwecji należy zwracać uwagę, aby materiały charakteryzujące politykę wewnętrzną i zagraniczną rządu Szwecji oraz sylwetkę premiera Olofa Palme cechowała rzeczowość oraz spokojny, zrównoważony, pozbawiony euforii ton.

  Należy eliminować wszelkie materiały i informacje o zagrożeniu zdrowia pracowników zatrudnionych przy produkcji polichlorku winylu (PCW) oraz o niebezpieczeństwie wynikającym z zastosowania np. w budownictwie bądź wprowadzenia na rynek tych wyrobów przemysłu chemicznego. Należy sygnalizować kierownictwu GUKPPiW krytyczne materiały na temat lokalizacji obiektów przemysłowych (istniejących i projektowanych), wpływających niekorzystnie na środowisko naturalne.

  Należy bezwzględnie eliminować (z PAP, prasy, radia i TV) wszelkie dane zbiorcze dot. wypadków drogowych, utonięć i pożarów.

  Nie należy zezwalać na publikowanie żadnych informacji o możliwościach emigracyjnych do USA obywateli polskich zarejestrowanych w tym celu przez ambasadę USA, w tym także ewentualnych ogłoszeń ambasady USA na ten temat.

  Należy sygnalizować kierownictwu GUKPPiW wszelkie materiały, informacje, nekrologi, klepsydry itp. zapowiadające lub informujące o różnych formach (np. nabożeństwa żałobne, spotkania na cmentarzach, przy pomnikach, miejscach walk w kampanii 1939 r., Powstaniu Warszawskim itp.) oddawania hołdu ugrupowaniom politycznym i wojskowym, bądź czołowym ich postaciom reprezentującym w przeszłości prawicowe programy i poglądy polityczne, a także formacjom wojskowym okresu międzywojennego (pułkom, brygadom itp.) oraz żołnierzom tych formacji.

  https://obnt.pl/demo2/pl/aktualnosci/swiat-nie-przedstawiony/
 • @Pedant 13:32:25
  Mój boże! Stara, poczciwa, PRL-owska cenzura, gdzież ona ach gdzież !
  Wyznaczanie granicy tego o czym się mówi jest,jakby nie patrzeć,rozwiązaniem w miarę uczciwym.Zwłaszcza jeśli porównać go do współczesnego wszech-obowiązującego "knebla" poprawności politycznej.
  "Niepisanie" o tym że dajmy na to w takim to a takim województwie panuje pryszczyca,to jednak nie to samo co oświadczenia że panuje a odpowiedzialność za to ponosi bezpośrednio Putin.

  //Należy sygnalizować kierownictwu GUKPPiW wszelkie materiały, informacje, nekrologi, klepsydry itp. zapowiadające lub informujące o różnych formach (np. nabożeństwa żałobne, spotkania na cmentarzach, przy pomnikach, miejscach walk w kampanii 1939 r., Powstaniu Warszawskim itp.) oddawania hołdu ugrupowaniom politycznym i wojskowym, bądź czołowym ich postaciom reprezentującym w przeszłości prawicowe programy i poglądy polityczne, a także formacjom wojskowym okresu międzywojennego (pułkom, brygadom itp.) oraz żołnierzom tych formacji.//

  Była to mądra rada.Zalecenie którego należało się kurczowo trzymać i po temacie poruszać się z wielką ostrożnością bo śliski i łatwo można skręcić kark.Nawet mogę ci Pedancie pokazać jak łatwo.

  To Jakow Kedim,szef izraelskiego Nativu, https://en.wikipedia.org/wiki/Nativ

  Kilkanaście dni temu w studio telewizyjnym rozpłakał się wspominając działania kolaborantów w czasie II WŚ

  https://i.ytimg.com/vi/73Jd-xy60Ac/hqdefault.jpg

  Kiedy płacze dorosły mężczyzna to to robi piorunujące wrażenie.Popatrz,nawet nie musi rozumieć słów,wystarczy chłonąć "mowę ciała"
  https://www.youtube.com/watch?v=3sElOLABI0E

  A teraz posłuchaj co mówi o działaniach polskich ugrupowań wojskowych w czasie II WŚ.
  https://www.youtube.com/watch?v=6EDcs5ncCSk

  Prawda że ciężkie słowa? zwłaszcza jeśli zważyć z czyich ust padają.
 • @ikulalibal 14:57:39
  Tu jest może adekwatniejszy klip z wystąpienia Kedmina:

  https://www.youtube.com/watch?v=73Jd-xy60Ac
 • Ten panski idol, Kukuczka to dobry byl ?
  Przeczytalem o nim z panskiej stopki i wrzucilem na Wikipedie. Gosc mial wyczyny to fakt ale co z tego miala zona i dzieci. Goscia prawie w domu nie bylo. Z czego rodzina zyla? Kto mu oplacal bilety lotnicze , sprzet ?Kedys, jak mieszkalem w Polsce w komunie to spotkalem takiego goscia, ktory jezdzil na wyprawy naukowe na Szpicbergen. Jezdzili po zakladach , zbierali pieniadze na sprzet i na puszki a pozniej lezeli w namiotach pod sniegiem przez polowe roku jedzac te konserwy. Pisaly pozniej o nich gazety. Ale co z tego wyniklo? Co wyprodukowali? Jakies dane naukowe? Po co to bylo? Przydatne komus do czegos?
 • @staszek kieliszek 08:22:46
  Wyczyn wymaga poświęceń, także najbliższych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej